למה הקבוצות שבוחרות גבוה ממשיכות לבחור גבוה?

רמז: כי הן תמיד בוחרות את ההכי גבוה

עוד אחד שבא לקרוע את הליגה

חשיפה: אתם מכירים את הקלישאות על הקבוצות ״שרואות את הפלייאוף בטלוויזיה?״ ובכן, הרבה מהן לא פותחות טלוויזיה. וכך אנחנו מקבלים דראפט שמתאים אולי לשנות התשעים. כאילו אין סמול-בול, אין גולדן סטייט ואין אפילו סן אנטוניו. ובעצם גם מיאמי של לברון-וויד. כאילו אתלטיות לא בועטת לגובה בתחת כבר בערך עשור.

למשל הבחירה של הניקס בפרוייקט אירופאי גבוה. היו כמובן הרבה שחקנים אירופאים גבוהים משמעותיים באן.בי.איי והדוגמא האחרונה הוא טימופי מוזגוב (שגם אותו נאלצו לספסל בסדרת הגמר כי הכדורסל שעובר דרכו הפסיד לסמול-בול). יש את האחים גאסול כמובן. סבוניס ודיבאץ׳ בדור הקודם. אבל דבר אחד משותף לכל אלו: היה להם זמן לעבוד על המשחק שלהם ולהתפתח באירופה. אם הניקס רוצים גבוה אירופאי שיילכו ויקנו למשל את בובאן מריאנוביץ׳ מהכוכב האדום. יש לו מה לתת. כאוהד אני כמובן אשמח לכתוב פוסט מתנצל על כך שלא האמנתי בפורזינגיס הזה. אני מזכיר שאמרו לי לכתוב את הפוסט המתנצל על כך שכרמלו הוא כן שחקן שאפשר לבנות סביבו קונטנדרית. כן, יש יוצא מהכלל – דירק נוביצקי. כי דון נלסון היה מגאוני הכדורסל של כל ההיסטוריה והצליח לאתר אחד יוצא מהכלל. אבל הכלל הדי ברור הוא שגבוהים אירופאים כדאי להביא בגיל מאוחר. אין שום סיכוי ללמד אותם בNBA.

אבל הניקס לצערי  הם איזוטריה. בדיחה. צחוקים. לא חלק מדיון כדורסל רציני.

אני מסתכל דווקא על גדוד השריון של הסבנטי-סיקרס. טנקינג וטנקינג וטנקינג והכל בכדי להעמיס על הקבוצה עוד ועוד גבוהים שרובם וואן-אנד-דאן. כאילו אין מגמות בליגה הזו. גבוהים כרגע זה קונצפט לא מנצח. דנקן הוא דנקן אבל זה בתוך קבוצה שלמה מתואמת ומאומנת שנים. אבל מה מביא לך דוויט הווארד? מה השיג בינתיים אפילו בלייק גריפין? ואלו הטובים ביותר. אנטוני דייויס לדעתי ישנה קצת את המגמה. אבל זה לא כי הוא גבוה אלא בגלל שהוא באמת עילוי.

אז למה קבוצות שבוחרות גבוה לרוב יבחרו בקרוב שוב גבוה? כי הן תמיד בוחרות גבוה.

עונת הפלא של גולדן סטייט
קצת בולשיט מתמטי-כדורסלני לקיץ

140 Comments

dmc 30 ביוני 2015

לדעתי הבחירות ברורות. אתה רוצה לבחור את השחקן הכי טוב על הלוח, או מישהו שמתאים לשיטה/צרכים מיידיים. מאחר ולרוב קבוצות הלוטרי אין שיטה/צרכים מיידיים, קח פוטנציאל אחד, תצרף אליו עוד אחד בשנה הבאה, קצת פרי אייג'נטס מתאימים ומאמן סביר פלוס שיגדל איתם, ותקווה לטוב. לברון מגיע פעם ב-20 שנה. סטף-קליי-גרין-בוגוט-איגי-בארנס ביחד באותה קבוצה עם התאמה מושלמת מבחינת חוזים, מטרות, אגו – פעם ב-10 שנים, נניח. גארדים טובים נפוצים יותר מגבוהים משמעותיים וקל יותר להשיג אותם בפרי אייג'נסי. אם אתה רוצה חמישייה טובה ומאוזנת זה הצ'אנס הכי טוב שלך.

דורפן 30 ביוני 2015

לברון לא מגיע פעם ב-20 שנה. בשלושים וחמש השנים האחרונות נבחרו מג׳יק, בירד, ג׳ורדן, שאקיל, דנקן ועוד כמה שלדעתי באזור הרמה שלו (חכים, קובי, אייברסון) – אז השכיחות של שחקן-מחייב-קונטנדרית-אוטומטית היא 5-6 שנים. קבוצה שלא חושבת שחקני פנים – למשל אוקלהומה – בחרה בתוך ארבע שנים את דוראנט, ווסטברוק והארדן – השווה לבחירות פילדלפיה.

תוהה בדרכים 30 ביוני 2015

אייברסון?

דורפן 30 ביוני 2015

גבולי אייברסון. אבל בסופו של דבר עם כל הבלגן סביבו נבנתה קונטנדרית

תוהה בדרכים 30 ביוני 2015

דיויד רובינסון היה דוגמה הרבה יותר טובה. אייברסון הגיע לגמר בגלל חולשת המזרח.

דורפן 30 ביוני 2015

אולי גם רובינסון קונטנדר אוטומטי. הוא גם היה בחירה ראשונה קונצנזוס. וגם יואינג שגם הגיע לגמר ובלי ג׳ורדן היה מגיע לעוד אחד. בקיצור – בחירת סיבוב ראשון קונצנזוס שגם מתבררת כמוצדקת זה משהו של פעם ב-4-5 שנים. גם דייויס כזה.

תוהה בדרכים 30 ביוני 2015

השאלה היא מה הסטנדרט שלך לבחירה ראשונה שמתבררת כמוצדקת. כריס וובר למשל עונה אצלך להגדרה הזאת? בסופו של דבר בשיאו הוא היה הפרנצייז של קונטנדרית, קבוצה שלא נפלה מגולדן סטייט היום. מצד שני, לקח לו כמה שנים וכמה קבוצות בשביל להגיע לאימפקט הזה.

דורפן 30 ביוני 2015

אם משווים לשאר הדראפט של וובר – הוא מוצדק בסופו של דבר. אייברסון דווקא ניתן לטעון שנאש היה בסופו של יום טוב יותר – אבל זה רק אחרי שנים ושינויי חוקים – הבחירה באייברסון הייתה טובה ונכונה בכל קנה מידה

תוהה בדרכים 30 ביוני 2015

לא מסכים. הבעיה עם אייברסון שבמהות שלו כשחקן הוא ייצר לקבוצה שלו תקרת זכוכית לא גבוהה במיוחד. כדי להיות אפקטיבי הוא היה חייב הסופרסטאר שלוקח אינספור זריקות (באחוזים בינוניים) ועושה את זה מעמדת הגארד, במקום להפעיל את שאר הקבוצה.

סביב מישהו כמו כריס וובר יכולת לבנות את הקבוצה הכי טובה בNBA (שוב, לדעתי בשיאם הקינגס שיחקו כדורסל אפילו יותר טוב מהווריירס היום) וזה מה שהופך אותו לשחקן שהרבה יותר מצדיק בחירה ראשונה מאייברסון.

צ 30 ביוני 2015

גם יואינג לא בטוח שמוצדק כבחירה ראשונה – קארל מאלון היה בחירה 13 באותו דראפט ונתן קריירה לא פחות גדולה (לדעתי יותר).
אלא אם ב"מוצדק" הכוונה לשחקן שמחזיק כמה שנים כאחד הטובים בליגה ונהיה הפרנצ'ייז של קונטנדרית – אז כן ואכן יש כזה כל כמה שנים

תוהה בדרכים 30 ביוני 2015

על פי העיקרון הראשון גם אלג'ואן לא היה בחירה מוצדקת.

ניימן 1 ביולי 2015

וגם בלייק גריפין הוא כזה.

ניר 30 ביוני 2015

אז אייברסון הוא בדיוק השוואה טובה ללברון…

דורפן 30 ביוני 2015

לא – הוא רמה אחת מתחת. אבל לברון לא שחקן של פעם בעשרים שנה.

no propaganda 30 ביוני 2015

ולברון? :)

dmc 30 ביוני 2015

"למשל אוקלהומה" – יש עוד דוגמה חוץ מהם? כי רצף בחירות כזה למיטב זכרוני הוא יחיד במינו

תוהה בדרכים 30 ביוני 2015

גולדן סטייט.

דורפן 30 ביוני 2015

קארי, תומפסון, דריימונד גרין על פני ארבע עונות.

דורפן 30 ביוני 2015

אגב – עוד אגדה היא שהשוק החופשי חשוב יותר מהדראפט. שתי האלופות האחרונות – לחלוטין בנויות מהדראפט

גילעד 30 ביוני 2015

כמה קבוצות משאירות שחקנים שהם בחרו הדראפט אצלם במשך 15 שנה? גם על אוק סיטי מדברים במונחים של קבוצה שהשוק עלול לפרק כל רגע.

asaf 30 ביוני 2015

רק הספרס כנראה ,אבל כבר דשו מאות פעמים על התופעה הייחודית של הארגון הזה…. ד"ש מדאנקן שכנראה בדרך לחזור לעונה ה-19 שלו בקבוצה שגם בה יגידו שהוא זקן וגמור והוא ימשיך לתת את ממוצעי הדאבל דאבל הרגילים שלו.

עומר ה 30 ביוני 2015

אוק סיטי כבר איבדו את הארדן

אלעד 30 ביוני 2015

בנויות מהדראפט – אבל בחלק גדול מגניבות של בחירות מאוחרות. מה שמגחיך לחלוטין את תופעת הטאנקינג האומללה (בדרכי לעוד עונה מביכה של הסיקסרס)

dmc 30 ביוני 2015

אוקיי, גולדן סטייט הביאה אליפות ולבחירות הדראפט שלה יש חלק מאוד משמעותי בזה, אבל תומפסון וגרין הם לא ווסטברוק והארדן. והם כן היו צריכים שגרין ישחק כמו גבוה טופ 10 בליגה ובוגוט בחמישיית הגנה שנייה בשביל לקחת. זה בדיוק מה שקבוצות לוטרי מנסות לעשות עם הגבוהים בדראפט.

דורפן 30 ביוני 2015

צריך להוסיף גם את בארנס. עוד לא-ממש-גבוה

asaf 30 ביוני 2015

רק מזכיר שבניגוד לשלושה מאוקלהומה במקרה של גולדן סטייט הן על סטף קארי (על אף שהיה בחירה 7 נדמה לי) ובטח שעל
דריימונד גרין שצלל למקום השלושים ומשהו היו ספקות מצד לא מעט מומחים בליגה על היכולת שלהם להתפתח לשחקנים מובילים בליגה ככה שכן יש פה שוני מסוים מהרצף של אוקלהומה….

גיל 30 ביוני 2015

דיימונד גרין מתאים בול למשחק של גולדן סטייט אבל אם יעבור לקבוצה אחרת בקושי תשמע עליו.

דורפן 30 ביוני 2015

אז יש שוני. כל דבר בחיים הוא שונה. אבל זה דומה בכך שבחרו שחקנים על יכולתם ולא על פי איזשהן אגדות שילד לא בשל של 2.15 הולך ללמוד לשחק ולהיות שחקן חשוב – כשזה לא קרה במאה הזאת בליגה הזאת.

יריב 30 ביוני 2015

אפילו גולדן סטייט העדיפו את בארנס ואזילי על דריימונד גרין. בסוף יצא שחקן מצוין, אבל זה לא שלגולדן סטייט היה מושג שזה מה שיקרה.

גיל 30 ביוני 2015

לדעתי גם פני הארדוויי היה כזה רק שהוא נפצע, כנ"ל גראנט היל וג'ייסון קיד.

דורפן 30 ביוני 2015

רק שהם לא נבחרו ראשונים… אז אי אפשר לומר שהם היו קונצנזוס לבחירה ראשונה. קונצנזוס שאני זוכר היו סמפסון, יואינג, רובינסון, שאקיל, אייברסון, דנקן, לברון, דייויס. כל אחד (חוץ מדייויס) בסופו של דבר הגיע לפחות לגמר.

גיל 30 ביוני 2015

נכון, לא היו קונצנזוס אבל התכוונתי לשחקנים שהופכים קבוצה לקונטנדרית. גם גארנט אמור היה להיות כזה ואם היה משחק בקולג' אז היה בטוח בחירה ראשונה.

תוהה בדרכים 30 ביוני 2015

דני מאנינג גם היה קונצנזוס, לא?

תוהה בדרכים 30 ביוני 2015

אוף טופיק קצת, אבל דיבאץ די התפתח בNBA. הוא הגיע בגיל מאד צעיר. גם האחים גאסול. סאבוניס לעומתם הגיעו אחרי גיל ב30 וכבר בשלב היורד של הקריירה שלו (פספוס ענק. אלמלא הפציעות ואם היה מגיע בשלב מוקדם יותר היה יכול להיות אחד הסנטרים הגדולים בהיסטוריה והאירופאי הגדול ביותר).

תוהה בדרכים 30 ביוני 2015

https://www.youtube.com/watch?v=06usV6451ik

סאבוניס הצעיר מול דויד רובינסון. תראו איזה אתלט הוא היה, בשילוב של גובה של מעל 2.20 מ', קליעה של גארד ויכולת טכנית מושלמת.

דורפן 30 ביוני 2015

דיבאץ׳ היה אלוף אירופה ועולם. הפוריזינגיס הזה מגיע עם שבע נקודות ושני ריבאונד בליגה הספרדית.

תוהה בדרכים 30 ביוני 2015

זה כמו ההבדל בין ששחקן שמגיע ישר מהתיכון לעומת שחקן ששיחק שלוש שנים במכללות. אבל גם שחקן שיחק שלוש שנים במכללות רחוק מלהיות מוצר מוגמר.

דורפן 30 ביוני 2015

נכון – אין הבדל בין אירופה למכללה. אבל לגבוה באופן כללי זה די אסון להגיע לאן.בי.איי בגיל 19. אם זה דייויס שממחיש לך בעונת מכללות אחת שהוא מוכן לחלוטין – בסדר. אבל הרוב לחלוטין לא מוכנים.

אלון 30 ביוני 2015

מייקל ביזלי, בחור די מוכשר, אמר שלצאת אחרי שנה הייתה הטעות הגדולה של החיים שלו.
העניין הוא לא רק כדורסל אלא גם מנטלי. לא כל ילד בן 19 מסוגל להיות חצי שנה בדרכים, לשחק 82 משחקים וכל זה עם אנשים שהם 10 שנים יותר מבוגרים ממנו ולא ממש מתעניינים בהתחברות אליו.

Asaf 30 ביוני 2015

גם מארק גאסול הגיע מאותה הליגה והיה לא הרבה יותר מרשים ודווקא התפתח לא רע בממפיס עם השנים. רק להזכיר כמה צחקו על המחיר המצחיק שממפיס קבלה בטרייד שהעביר את פאו ללייקרס בזמנו שהוא היה חלק ממנו, בדיעבד די השתלם לממפיס ההשקעה בו ככה שלא הייתי ממהר לצאת בהכללות כי הנה לפניך דוגמא גם למקרה הפוך.
אגב גם העובדה שדיבאץ היה כוכב באירופה לא בהכרח הבטיחה שיצליח ב-NBA ,היו מספיק שחקנים שהגיעו כביכול ככוכבים מאירופה והתרסקו במעבר הליגות והשוני בין הסגנונות (מישהו אמר שאראס?)

דורפן 30 ביוני 2015

נמוכים אירופאים וגבוהים אירופאים זה סיפור שונה לחלוטין. לנמוכים אירופאים הסיכוי נמוך דרמטית.

א ח 30 ביוני 2015

אי אפשר להזכיר אירופאים ולא להזכיר את פטרוביץ… ההתחלה היתה קשה, אבל הוא היה שם חותם גדול אם לא התאונה הטרגית..

איתי נ. 30 ביוני 2015

לגבי הסיקסרס, קראתי מאמר מעניין שבעצם בניית הקבוצה היא על בסיס השגת כוכב. כשיהיה כוכב, גם האחרים יבואו: http://www.phillymag.com/news/2015/06/29/jahlil-okafor-analysis-sixers-draftland/

מהבחינה הזו, הבחירה באוקפור היא לא בבחירה בעוד גבוה, אלא תקווה שהוא או אמבייד, יהיו כוכבים

לגבי הניקס, תנחומי (טוב, לא באמת)

גורביץ' 30 ביוני 2015

מסכים עם הפוסט עד לדוגמה של בלייק גריפין. הלטבי שאין לי כח אפילו לעשות קופי פייסט על השם שלו, כל כך לא מתאים לניקס, ככה שגם אם הוא דירק החדש לא ייתנו לו את הזמן להיבנות שם.
לגבי בלייק, אני חושב שהוא אולי הבחירת דראפט הכי מוצלחת בעשור האחרון( במיוחד בהתחשב בזה שאנטוני דיוויס בסבירות גבוהה לעזוב את ניו אורלינס אחרי שהוא לא יצליח להתקדם איתם, כי אני לא רואה אותם עוברים יותר מסיבוב במערב בשום תסריט בשנים הקרובות ).
הוא הפך בשנה אחת את המועדון הכי בזוי בליגה לקבוצה בטופ 5 מבחינת אטרקטיביות, ולקונטנדרית. ובכלל חוץ מלברון, סן אנטוניו, וגולדן סטייט, אף אחד לא הגיע להישגים בתקופה שלו בליגה.

דן דן 30 ביוני 2015

הוא הפך?!? נראה לי שכחת בחור קטן בשם כריס פול. כן, בלייק אטרקטיבי מבחינת האתלטיות שלו והדאנקים, אבל בלי כריס פול הוא לא קונטנדר ולא כלום.., ואגב, גם איתו, אפילו לגמר המערב הם לא הגיעו!

RUN TMC 30 ביוני 2015

בלייק כבר מזמן לא רק דאנקים ובלוקים מטורפים. הוא עדיין אולי השחקן הכי אטךתי בליגה בטח שבעמדה שלו אבל רוב הסלים הם לא ממהלכים שהם תואצה ישירה רק של היכולת בפיזית העל אנושית שלו. 30% מהזריקות שלו הם catch and shoot ויותר רחוק מ10 feet מהסל. הג'אמפ שלו הוא מהטובים בלגיה ושהוא קולע אותו ביותר מ40%. אני מסכים שבלי כריס הוא לא קונטנדור אבל אתה לא יכול לקחת את זה שהוא סחב אותם כשכריס היה בחוץ.

גורביץ' 1 ביולי 2015

בהחלט בלייק הפך אותם לכזאת. כריס פול הגיע אחריו ושם את החותם על זה שהם קבוצה לאליפות, אבל מן הסתם הוא לא היה מגיע בלי בלייק, וזאת הכוונה שלי בבחירה המאד מוצלחת שלו, האלמנט של התאמה לקבוצה, והתחושה שאיתו אפשר להגיע לטופ. בינתיים הם כבר שולטים בלעדית בל. א., מה שנראה דמיוני עד לפני 5 שנים.
לגבי לא הגיע לגמר עדיין, הילד רק חמש שנים בליגה או משהו כזה.. הוא והקבוצה שלו הולכים ומשתפרים, גם אייזאה אכל השפלות והפסדים ואיבודי כדור בהתקפה האחרונה, עד שהוא הצליח לעשות את הקפיצת מדרגה עם הקבוצה שלו. לא כולם משחקים במזרח כמו לברון..

יוני (המקורי, מפעם) 30 ביוני 2015

אחד הטורים הכי טובים שלך. שנון וחד. אגב, גבוה אירופי חכם וזריז יכול להתמודד מעולה עם סמול בול. סטייל דיבאץ' או וייצ'יץ' אם היה יותר אתלטי, ובכל מקרה זה משהו ששווה בדיקה.

S&M 30 ביוני 2015

ניו יורק עם הלחץ זה המקום האחרון לשחקן לא בשל. הסיבה היחידה לבחור שחקן כזה היא לצרכי מסחר. בטרייד הגבוהים שווים יותר מנמוכים. סביר להניח שהוא יועבר. אחרת הוא גמור, ויהא הכישרון גדול ככל שיהא. לא מכיר אותו, אבל ליד כרמלו לא צומח דשא.

בלעם 30 ביוני 2015

מדהים שבשבוע שלפני הדראפט כולם דיברו על איזה שחקן מוכשר הלטבי, על מוסר העבודה והאופי הנהדר והתחרותי שלו ועל הפוטנציאל בשמיים, ומהרגע שהניקס בחרו בו, כולם נזכרו בבריניאני, מיליצ׳יץ׳ובמשקל שלו. הוא לא אשם שהניקס בחרו בו ובזה סללו את דרכו לכישלון. למזלו- הוא יכול להיות בטוח שאם הוא יצטיין, הם כבר ימצאו דרך לאבד אותו.

מציע תיאוריה חלופית: גבוהים לא מתפתחים למלוא הפוטנציאל בגלל שבוחרות בהם הניקס או פילדלפיה.

באבא ימים 30 ביוני 2015

פילדלפיה רצו את ד׳אנגלו ראסל. הלייקרס טרפו את הקלפים כאשר לקחו אותו בבחירה השניה. בבחירה בין השחקן הפנוי הטוב ביותר לגארד הפנוי הטוב ביותר הם הלכו על האופציה הראשונה ובחרו באוקאפור.

גילעד 30 ביוני 2015

רונן, מאוד יכול להיות שפורזינגיס יהפוך להיות באסט. אבל הסיבות הן שונות לחלוטין ממה שציינת. אתה הופך אותו לעוד שחקן שאף אחד באירופה לא מכיר, אבל זה לא המצב. הוא כבר שנתיים בחמישיית הצעירים של הACB, בסך הכל הליגה השנייה הכי טובה בעולם, כשהוא, אגב, בכל השנתיים האלו צעיר בערך בשנתיים מהבא אחריו ברשימה הזו. הוא גם נבחר השנה לשחקן הצעיר של השנה ביורוקאפ, המפעל האירופאי השני בחשיבותו, שיש בו כמה קבוצות בהחלט לגיטימיות (והנה תזכורת, אלופת ישראל הטרייה הודחה די בקלות כבר בסיבוב הראשון ממנו.). והמספרים שלו הם ממש לא שש נק' ושני ריבאונדים.
בא נגיד שהמספרים של מוזגוב באירופה לא בדיוק היו מרשימים יותר משלו.

דורפן 30 ביוני 2015

הליגה השניה בעולם זה נכון טכנית. אבל היא לא ליגה של ילדים. עדיין הפוטנציאל במכללות גדול דרמטית בגלל הגילאים.

גילעד 30 ביוני 2015

אני חושב שאם יש משהו שאפשר ללמוד מגמר הפלייאוף, זה לאו דווקא עלייתו של הסמול בול (מדגם קטן ובלתי מייצג בעליל), אלא יותר את החשיבות של שחקן באמת מיוחד וחורג מהנורמה. קליי תומפסון נעלם בפלייאוף, כי הוא שחקן די סטנדרטי שאפשר לצפות. לברון וקארי התעלו. כי הם שחקנים לא סטנדרטיים. אז אם אתה באמת מאמין שיש פה פוטנציאל לא סביר – ולפי הדוחות השונים, הטענה היא שלפוריזנגיס יש את התקרה הגבוהה ביותר מבין כל השחקנים – כדאי לך לפחות לגלגל את הקוביות.

יריב 30 ביוני 2015

538 טוענים שלראסל יש את הפוטנציאל הכי גבוה (ליתר דיוק, שהוא השחקן עם הסיכוי הגבוה ביותר להפוך לסופר-סטאר, מה שזה לא אומר).

אלון 30 ביוני 2015

הם גם טוענים שהוא בעל הסיכוי הגבוה ביותר להפוך לבאסט.

יריב 30 ביוני 2015

נכון, אז הוא כנראה גם עם הרצפה הכי נמוכה.

גיל שלי 30 ביוני 2015

יכול להיות שהמטרה של פיל ג'קסון בבחירה בלטבי היתה לעצבן את כרמלו, נראה שהצליח לו.
בכל אופן, פיל ג'קסון מסרב להכיר בכך שהכדורסל משתנה. הוא אומר שזריקות מ3 נקודות זה לא כדורסל, הוא חושב שגולדן סטייט וסן אנטוניו לא שיחקו קבוצתי בגלל שהן לא משתמשות בשיטת המשולש.
בקיצור, מדובר באידיאולוג שלא מסוגל להשתנות עם המציאות. ההיפך המוחלט של פט ריילי

גיל 30 ביוני 2015

דווקא נראה לי שהלכו קצת נגד המגמה כי אוקפור היה אמור להיות בחירה שנייה והלייקרס בכל זאת בחרו בראסל.

לדעתי יש נטייה לחשוב שמה שהיה הוא שיהיה. אם הפליקנס זוכים באליפות בעוד כמה שנים עם דיוויס אז יאמינו שוב בגבוהים?

והסיקסרס כל כך אומללים שאפילו כשהם עושים את המעשה הנכון הם נכשלים. מגיע להם שיתקעו עם כל הגבוהים שלהם ולא יגיעו לכלום. גם אתמול הם נקנסו ב3 מיליון דולר אחרי שהעלימו מידע על פציעה של הולידי כשהעבירו אותו לפליקנס תמורת בחירת הדראפט שלקחה את נואל.

דורפן 30 ביוני 2015

כי הלייקרס הם קבוצה טובה שהדרדרה לבחירת דרפט. היא לא ארגון כושל סדרתי (עדיין לא)

No ONE 30 ביוני 2015

מאז שג'ים באס מנהל את הקבוצה לבד הלייקרס היא ארגון כושל
שלושת המאמנים שג'ים באס החתים (ועדיין משם לשלושתם) מייק בראון,דאנטוני וביירון סקוט
אם זה לא ארגון כושל אז אני לא יודע מה זה ארגון כושל

גיל 30 ביוני 2015

אפשר לחשוב שאם היו מאמנים אחרים היו משיגים משהו. הם פרנצ'ייז בירידה שגם סבל מהרבה פציעות. אין שם כלום כרגע אבל אולי זה ישתנה השנה.

shadow 30 ביוני 2015

עוד פעם אתה והשטויות שלך?
אירגון כושל לא מקבל תואר כזה אחרי 5 שנים.
לקחו שם שתי אליפויות ברצף לא מזמן.

חוץ מזה כמעט כל שנות התישעים היו כאלה ואפילו גרועות יותר.

הלייקרס הוא אחד משני האירגונים המוצלחים ביותר בתולדות האנביאיי יחד עם בוסטון סלטיקס.

ניר 30 ביוני 2015

הפוסט מעניין בקריאה ראשונה, אך בקריאה נוספת עולה המחשבה שהוא קצת מבטל את אנשי המקצוע ב NBA, נקודת המוצא היא שאנשי המקצוע ב NBA הם בטופ העולמי של הכדורסל כמו כל דבר שקשור ל NBA, בטוח גם שיש להם הרבה יותר ידע ומידע מאיתנו לפני שהם בוחרים בדראפט, אז אולי יש הטייה מובנית לכיוון הגבוהים כי אם יהיה כישלון יהיה יותר קל להסביר אותו לממונים מאשר הימור על גארד, אבל מעבר לכך אני משוכנע שהכל נעשה ברמה המקצועית הכי גבוהה ועל סמך המון מידע וידע, אני הייתי נותן קצת יותר קרדיט למנהלים ודרך אגב כדי לקבל מבט על מה שקורה מבפנים אפשר לקרוא כתבה מאד מעניינת של אוריאל דסקל המצוין עם הסקאוט ירון ארבל: http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3649370,00.html

ניר 30 ביוני 2015

הפוסט מעניין בקריאה ראשונה, אך בקריאה נוספת עולה המחשבה שהוא קצת מבטל את אנשי המקצוע ב NBA, נקודת המוצא היא שאנשי המקצוע ב NBA הם בטופ העולמי של הכדורסל כמו כל דבר שקשור ל NBA, בטוח גם שיש להם הרבה יותר ידע ומידע מאיתנו לפני שהם בוחרים בדראפט, אז אולי יש הטייה מובנית לכיוון הגבוהים כי אם יהיה כישלון יהיה יותר קל להסביר אותו לממונים מאשר הימור על גארד, אבל מעבר לכך אני משוכנע שהכל נעשה ברמה המקצועית הכי גבוהה ועל סמך המון מידע וידע, אני הייתי נותן קצת יותר קרדיט למנהלים ודרך אגב כדי לקבל מבט על מה שקורה מבפנים אפשר לקרוא כתבה מאד מעניינת של אוריאל דסקל המצוין עם הסקאוט ירון ארבל: התגובה עם הלינק ממתינה לאישור אז בנתיים שלחתי תגובה בלי לינק.

גיל 30 ביוני 2015

אתה נותן יותר מדי קרדיט למנהלים כשרבים מהם נכשלים שוב ושוב בבחירות של השחקנים. יש כמובן הרבה אקראיות בבחירות וקשה לדעת מה יצא משחקן מסוים אבל לא כולם כאלו גאונים.

ניר 30 ביוני 2015

אני לא טוען שהם כאלו גאונים, אני טוען שצריך לתת להם יותר קרדיט על כך שהבחירות נעשו מתוך הרבה יותר ידע ומידע שקיים אצלם מאשר אצל כותב הפוסט. יש ביקורת לגבי קבלת ההחלטה מתוך נקודת מוצא שהם לא מעודכנים או חיים לפי נורמות שעבר זמנן, ואני לעומת זאת בטוח שאותם מנהלים מעודכנים גם מעודכנים. כמובן שניתן לבקר אותם, אבל סוג הביקורת הזה הוא מעט מזלזל בעיניי.

דורפן 30 ביוני 2015

אל תשכח שאנשי המקצוע שבוחרים גבוה בדראפט נמצאים שם כי הם פחות טובים מאלו שעלו לפלייאוף. באופן ממוצע.

ניר 30 ביוני 2015

אז באופן ממוצע גם מי שבחר בג'ורדן, במג'יק, בבירד, בדאנקן, ברובינסון, ביואינג ועוד ועוד בחירות דראפט גבוהות היה פחות טוב?

מיקו גוטליב אהלן סבבה 30 ביוני 2015

כן. מישהו היה צריך לבחור בהם.

ניר 1 ביולי 2015

דמגוגי משהו…

דניאל 1 ביולי 2015

לא חוכמה לבחור בחירות קונצנזוס כאלו.

ניר 1 ביולי 2015

בדרך כלל אנחנו יודעים על בחירות קונצנזוס בדיעבד, אבל תהיה בטוח שאם היה שחקן שהוא בחירת קונצנזוס בדראפט הזה הוא היה נבחר במקום גבוה גם אם הוא היה 1.60 מטר.

יריב 1 ביולי 2015

חלק מהרשימה הזו היו בחירות קונצנזוס לפני הדראפט (דאנקן, מג'יק, יואינג, אולי רוברטסון (היה לו את עניין הצי)).
גו'רדן ובירד לא, כפי שמובן מאליו מהעובדה שהם לא היו בחירות ראשונות (ג'ורדן 3, בירד 6).

גיל 1 ביולי 2015

רובינסון, והוא כן היה קונצנזוס רק שידעו שיצטרכו לחכות שנתיים עד שישתחרר.

יריב 1 ביולי 2015

אני מאשים את התיקון האוטומטי (שבמוח שלי).

העובדה שהוא יכל לבחור ללכת לדראפט מחדש ב89 (אם הוא ממש לא היה רוצה לשחק בספרס) היא סיבה להיסוסים, למרות שהוא בבירור השחקן שהיו ממנו את הציפיות הגבוהות ביותר בדראפט.

אלון 30 ביוני 2015

אוקפור הולך להיות שחקן על בליגה. בתיכון הוא אמר שהוא רואה קטעי וידיאו של דאנקן כי זה מה שהוא רוצה להיות. אני לא זוכר מי זה היה אבל איזה פרשן אמר שהווארד היה נותן כליה בשביל התנועות שהיה לאוקפור בגיל 18. מעולם לא היה שחקן פנים בן 19 עם יכולות כאלה ואין שום סיבה שהוא יתבשל מחוץ לליגה.

לגבי בחירה בלטבים אלמונים. המוטו הוא ככל שיראו אותך פחות ככה יחשבו שהפוטנציאל שלך גבוה יותר. זה נכון גם לגארדים, אקסום האוסטרלי הוא דוגמא לזה.

גיל 30 ביוני 2015

גם אני ראיתי קטעי וידאו של דאנקן, זה לא עזר לי במשחק. קשה לדעת אם הוא יהיה שחקן שאפשר לבנות סביבו קבוצה או לא, הטרק רקורד של דיוק הוא לא משהו במקצוענים. יש לו פוטנציאל עצום אבל יש לו גם כמה חולשות ידועות כמו האיטיות שלו שמשפיעה על הגנה של הפיק אנד רול וזריקות עונשין.

אלון 30 ביוני 2015

אני בטוח שזה עזר לך להשתפר…
הרעיון הוא שהוא לא רצה להיות הווארד או כל הליצנים האלה.
החסרונות שלו ידועים אבל הוא רק בן 19 והוא עוד ישתפר ויתקן את זה. היו אומרים את אותם דברים על דאנקן ואלגואן אם הם היו יוצאים היום אחרי שנה אחת במכללות.
אגב קולי שטיין שיחק 3 שנים בקנטקי ולא מסוגל לקלוע במשחק חצי מגרש, הרבה יותר מדאיג בעיניי.

גיל 30 ביוני 2015

אבל זה בדיוק ההבדל, הם לא יצאו אחרי שנה אחת. דאנקן יצא בגיל 22 אחרי 4 שנות קולג' שזה הרבה יותר בוגר מכל השחקנים היום. קשה מאוד לדעת איך הכניסה לליגה וכל הכסף משפיעה על השחקנים בקשר למחויבות שלהם למשחק.

אלון 30 ביוני 2015

זה הביצה והתרנגולות. ברגע שבני גילו הטובים יוצאים אז אין לו סיבה להשאר. בתור פרשמן לא הצליחו להתמודד איתו אז מי ישמור עליו שהוא יהיה סיניור?

גיל 30 ביוני 2015

בגלל זה צריך לכפות עליהם לפחות שנתיים מה שכנראה יקרה בהסכם החדש עוד שנתיים.

dmc 30 ביוני 2015

לא חושב שצריך לכפות כלום. מי שמוכן שייצא, מי שטועה שיטעה.

גיל 30 ביוני 2015

אני לא מסכים כי קבוצות במקרה כזה מפחדות שיגידו שלא לקחו את הכוכב הגדול הבא גם אם הוא לא בשל, והתחרות בין השחקנים מובילה לזה שאף שחקן משמעותי לא ילך לקולג'. שחקנים מגיעים לא מוכנים לליגה וקשה להתפתח בליגה שבה אתה כמעט לא מתאמן במהלך השנה. גם איכות המשחק בקולג'ים מזעזעת לא שזה עניינה של הנבא.

7even 30 ביוני 2015

הדראפט בשנים האחרונות כ"כ אובר רייטד…
מס' השחקנים ברמת באמת גבוהה בשנים החארונות זניח.

רוב הדראפ יסיים את דרכו איפשהו על הקו ישראל-איטליה-טורקיה-רוסיה-השלם את החסרים..

גיל 30 ביוני 2015

הדראפט הוא ממש לא אוברייטד. זו האפשרות היחידה כמעט להשתפר. זה שלא פוגעים בבחירות או ששחקנים לא מתפתחים כפי שמצופה מהם זה משהו שונה.

יריב 30 ביוני 2015

מספר השחקנים הטובים בדראפט לא משתנה בהרבה משנה לשנה, אבל העובדה ששחקנים מגיעים לדראפט בגיל צעיר הברבה משהיה לפני 20 שנה מקטין את הוודאות בבחירות.

הדראפט לא אוברייטד, אבל הבחירות הגבוהות כן.

גיל 30 ביוני 2015

יש דראפטים חלשים, כאלו שאין בהם שחקנים עם פוטנציאל להשפיע הרבה על קבוצות, למשל זה מ2013. או הדראפט מ2000 שהיה אולי החלש בהיסטוריה.

יריב 30 ביוני 2015

תמיד היו דראפטים חלשים, מקריות היא בטבעו של העולם. הדראפט של 2000 באמת חלש מזה של 73?

גיל 30 ביוני 2015

כנראה שכן.

YG 30 ביוני 2015

אגיד לך משהו שלמדתי במשך השנים- אף אחד לא יודע כלום.

האמן לי שטובי המוחות למדו כל שחקן ושחקן בדראפט הזה בשביל ניו יורק. אתה לא יכול להגיד שכולם שם מטומטמים, זאת אומרת, אתה כן יכול להגיד את זה, אבל הושקע כאן הרבה כסף בלמידה.

אני זוכר כמו אתמול את דראפט הפוטבול של 1988. כל המומחים התלבטו אם לקחת את ראין ליף או פייטון מאנינג. דיברו על יכולות/נתונים פיזיים/עמידה בלחץ וכל מה שאפשר לדבר עליו בהקשר הזה.

מאוד קל להיות חכם לאחר מעשה- מה שבטוח, גם אם ג'ורדן היה מגיע לניקס, הוא לא היה נהיה ג'ורדן..

גיל 30 ביוני 2015

פייטון זקן אבל לא כזה זקן :-)

אני חושב שהחלק שהכי קשה לצפות הוא ההתנהגות של שחקנים. כמה הם יהיו מחויבים לעבודה קשה ולשיפור המשחק שלהם? המעבר בין מכללות למקצוענים הוא מעבר דרמטי כי הם הפוכים למיליונרים בן לילה וזה משפיע על שחקנים בצורות שונות. חלק רואים בזה את פסגת ההישגים שלהם ואחרי זה מזלזלים. זו אולי גם קשור לכך שהם משחקים רק שנה אחת במכללות ומגיעים מאוד צעירים לליגה.

יש גם בעייה אחרת עם גבוהים שדיברו עליה בהקשר של אוקפור והיא המחויבות למשחק. יש כמה שחקנים גבוהים שמשחקים כדורסל רק בגלל שהם גבוהים. כל מי שהוא 2.10 ומעלה מנותב להיות שחקן כדורסל וחלק מהם פשוט לא כל כך אוהבים את המשחק.

אלון 30 ביוני 2015

המאמן של פילדלפיה הגיע למגרש אימונים בשש וחצי בבוקר והוא ראה שאוקפור כבר שם מתאמן. לא נראה לי שיש פה חוסר רצון.

גיל 30 ביוני 2015

הכל טוב ויפה. שחקנים יעשו הכל כדי להבחר גבוה בדראפט וכשכולם צופים בהם. נראה מה יעשה כשהוא רחוק מאור הזרקורים. אני מאוד מקווה שלא יהיה כמו הווארד.

No ONE 30 ביוני 2015

מי צופה בו בדיוק ב 6 בבוקר שלושה ימים אחרי הדראפט? יש ברייקינג ניוז של CNN?
שלושה ימים אחרי הדראפט אוקפור מתאמן ב 6 בבוקר ועמנואל מודאיי שכל "המומחים" אמרו שזה השחקן הפילי צריכים לבחור אחרי שהלייקרס לקחו את ראסל , קונה פורש חדשה ומשחק אותה מליונר

גיל 30 ביוני 2015

כשרק מצטרפים לליגה אז המוטיבציה להצליח גדולה. נראה אחרי עונה של 20 ניצחונות עובד קשה בקיץ. אני לא אומר שזה לא יקרה בהכרח אבל נחכה ונראה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 30 ביוני 2015

אם יש לך מוטיבציה כשאתה מתחיל, יש סיכוי שיהיה לך מוטיבציה אחרי שנה.
אם אין לך מוטיבציה שאתה מתחיל, אין סיכוי שתהיה לך מוטיבציה אחרי שנה.

גיל 1 ביולי 2015

המשפט השני נכון אבל הראשון לא בהכרח. אלו שחקנים שחוו רק הצלחות כל הקריירה שלהם. לבוא לארגון כושל ולקבוצה מפסידה לא קל ולא כולם יכולים להתמודד עם זה.

Yavor 1 ביולי 2015

רשום "יש סיכוי", אז קשה להגיד שזה משפט לא נכון.

גיל 1 ביולי 2015

אבל אז המשפטים חסרי משמעות. יש סיכוי שכן ויש סיכוי שלא, מה אמרת בזה?

יריב 1 ביולי 2015

המשפט "אם X אז אין סיכוי ש Y" הוא בעל משמעות. כמובן, משפט שקשה להגיד שהוא לא נכון (בתנאים כלשהם) הוא חסר משמעות.

D! פה ועכשיו 30 ביוני 2015

גרין?

YG 1 ביולי 2015

יותר לכיוון מילר..

D! פה ועכשיו 1 ביולי 2015

D-;

ניינר 30 ביוני 2015

השרלטן פיל ג'קסון בשיאו. הנזק שהוא גורם לניקס ייקח שנים לתקן

גיל 30 ביוני 2015

בשנה האחרונה הוא מתנהג כמו זקן השבט בעוד הוא נושא תפקיד רשמי באחת הקבוצות. הוא מבקר שחקנים וקבוצות אחרות, מגיב לכל מיני התפתחויות במשחק, הוא ממש לא מתנהג כמו נשיא של קבוצה.

dmc 30 ביוני 2015

לא מסכים איתך. את הסגל שהוא קיבל צריך היה לפרק מהיסוד. הוא השאיר את כרמלו כנכס, לדעתי בצדק, כדי להפוך אותו לעוד נכסים בעתיד. החוזים הזוועתיים שם ייגמרו השנה ואפשר יהיה להתחיל לבנות קבוצה. לא הוא זה שעשה את הנזק

שם (חובה) 1 ביולי 2015

בשביל לפרק לא צריך לשלם לנשיא 60 מיליון דולר. כל טמבל יכול לפרק ולהרוס, בחינם.

Shadow 1 ביולי 2015

בוא שתף אותנו בתוכנית שלך. לזרוק רפש בלי להסביר זה הכי קל אבל מאוד אופייני לאוהדי כורסא כמוך.

בכל אופן אחרי כמה שנים יהיה אפשר להעריך את העבודה שהוא עושה היום. לטוב או לרע. היום אי אשפר להגיד כלום כי רוב החוזים קיימים שם מלפני. זה ליגה ישראלית. יש חוקים ברורים לגבי חוזים.

ניצן נ. 30 ביוני 2015

דורפן, אני מרגיש שיש סתירה קלה בדברים שלך. בזמן הסדרה של הקליפרס מול יוסטון כתבת על הנפילה של הסנטרים בעידן הנוכחי. האוורד כסמל לכמה חלשים הסנטרים היום מול סנטרים בעבר. כלומר, יש משהו בסנטר דומיננטי שיודע לחדור, לכדרר או למסור וכך לקחת קבוצה קדימה.

No ONE 30 ביוני 2015

מצער שכותב כמוך דורפן לא מבין מה הסיקסרס עושים וגם לא מדייק בעובדות
בוא נתחיל מזה שהסיקסרס עשו טנקינג רק בשנתיים האחרונות(מאז שסאם הינקי מונה ל GM) ולא "שנים על גבי שנים"
מה שהוביל לטנקינג הזה היה נסיון להתמודד בלי סופרסטאר במשך 10 שנים וכל מה שזה הוביל זה או ליציאה סיבוב הראשון או לבחור בסוף הלוטרי
עשפילדלפיה הלכו על ה-הום ראן עם ביינום הם אכלו אותה בגדול ונשארו עם שוקת שבורה
טנקינג פחות או יותר הייתה האופציה היחידה שנשארה להם
מעבר לזה בוא נבהיר את זה שיהיה ברור , פילדלפיה לא מנסים לבנות קבוצה , הם מנסים להשיג סופרסטאר
הם תמיד יבחרו את השחקן הכי טוב על הבורד לא משנה איזה תפקיד והוא
והטוב ביותר מביניהם ישאר בקבוצה

דורפן 30 ביוני 2015

אתה יודע – אפשר לחשוב כדורסל ואפשר לחשוב פנטזי ליג. גם לאטלנטה אין סופרסטאר – הם הביאו מאמן במקום זה.

אני מתקן משנים על גבי שנים לרק שנתיים של בזיון ורמאות של קוני המנויים שלהם.

אלון 30 ביוני 2015

לא הייתה רמאות כי קוני המנויים ידעו מה יהיה. אני גם מניח שאפשר לראות לא מעט משחקים בפילי בפחות מ 10 דולר.
המאמן מצויין, הוא הגיע מאותו מקום שהגיע המאמן של אטלנטה רק שאין לו את טיג, הורפרד, מילסאפ וקורבר.

No ONE 30 ביוני 2015

המאמן של פילי הוא אחד מהטובים בליגה בפיתוח שחקנים , עבד בסאן אנטוניו יותר מ 10 שנים והיה לו חלק גדול בפיתוח שחקנים בספרס שאף אחד לא שמע עליהם ופתאום נהיו שחקני רוטציה ב NBA
ורואים את זה גם בפילי , שיפור משמעותי ביכולות של נואל,ג'רמי גרנט,רוברט קובינגטון ואחרים

ושוב לא נעשה פה שום רמאות, האוהדים ידעו מה הולך לקרות כי הקבוצה לא הסתירה את זה וחלקם הגדול תומך בזה

לפילי יש תכנית, עוד לא שמעתי שום תכנית יותר טובה לנוכח המצב שבו פילי עמדו לאחר הכשלון עם ביינום
מעבר לזה מה התכנית של ברוקלין? של הניקס?של סקרמנטו?אורלנדו?פיניקס?
התכנית של בוסטון נכשלה בגדול כי אף אחד לא רוצה את הזבל שדני איינג' מנסה למכור
לכל הקבוצות האלה אין שום סיכוי לזכות באליפות או להיות אפילו מתמודדות רציניות לאליפות
ההבדל הוא שפילי מודעים לזה ומנסים להגיע לזה והקבוצות האחרות מנסות למכור לאוהדים שלהם זבל בעטיפה צבעונית כדי לעשות בדיוק מה שאמרת שפילי מנסים לעשות – רמאות של קוני המנויים

גיל 30 ביוני 2015

זו רמאות כלפי הליגה ופגיעה במוצר. אם לא משחקים בשביל לנצח צריך להשעות את הקבוצה. עכשיו גם גילו שהם שיקרו לגבי פציעה של שחקן ונקנסו בסכום די מגוחך האמת של 3 מיליון.

No ONE 30 ביוני 2015

זאת לא רמאות , החוקים דפוקים, אם לא טוב לליגה שישנו את החוקים,השחקנים משחקים כדי לנצח
הפרונט אופיס עובד על פי תכנית לונג טרם
אין לך מושג מה אם הם שיקרו ואתה לא יודע את הפרטים,הולידי עבר את הפיזיקל שעשו לו בניו אורלינס
מדובר על היסטוריה של שברי מאמץ שכנראה לא היה להם את כל המידע
אז אין פה שקר , הם לא נתנו את כל המידע שהיה להם
ה NBA חוקר היום את הלייקרס שעשו אותו דבר לפילי בטרייד על ביינום
זה דבר יותר נפוץ ממה שאתה יודע
על פי חוקי הNBA הקנס על דבר כזה הוא מליון דולר
בשנים האחרונות פורטלנד הואשמו באותו דבר ונקנסו במליון דולר
OKC עשו אותו דבר ונקנסו ב בחירת סיבוב שני_(השווה פחות משלוש מליון דולר)
אז הקנס הוא לא מגוחך, הוא למעשה מאד מחמיר
לפני שאתה מדבר על דברים שאין לך בהם מושג עדיף שתבדוק את כל הפרטים

גיל 30 ביוני 2015

יש לי מושג בדיוק כמוך על מה שקרה שם. הליגה קבעה שהם שיקרו כך שכנראה הם יודעים דברים שלא ידועים לי ולך. אין להם אינטרס לשום צד פה אז כנראה שיש להם מידע שאין לשנינו בקשר לשקר. בקשר לקנס, זה מאוד תלוי בשחקן ובהיסטוריה שלו. בניגוד לביינום לא הייתה לו היסטוריה ידועה של פציעות והוא שחקן של 18 נקודות ו8 אסיסטים שהיה על סף פריצה להיות באמת גדול. משלמים לו הרבה כסף כשהוא לא משחק וה3 מיליון זה כלום ביחס לזה ומעבר לבחירת דראפט גבוהה שהם לא קיבלו. זה לא משנה מה קרה במקרים אחרים, אם זה נכון, העונש לא תואם את העבירה.

No ONE 30 ביוני 2015

הליגה לא קבעה שהם שיקרו , הליגה קבעה שהם לא העבירו את כל המידע שהיה להם
זה שאתה בוחר להתעלם מחוקי הליגה ומה שקרה בעבר עם קבוצות שעשו אותו דבר ולהמציא חוקים חדשים זאת בעיה שלך
זה לא משנה מה הייתה ההיסטוריה של ביינום ועלימו דברים שלא ידוע עליהם, גם ביינום קיבל הרבה מאד כסף וגם הוא לא שיחק ופילי נתנו עליו 2 בחירות סיבוב ראשון,איגודלה וניק ווסוויץ'

ושוב אם יש לך בעיה עם חוקי ה NBA אתה מוזמן להפגין מול המשרדים שלהם

גיל 30 ביוני 2015

מה זה לא העבירו את כל המידע? זה שיקרו. ולא דיברתי על החוקים אלא על זה שהעונש מגוחך. הוא גם יכול להיות מגוחך במקרים אחרים, זה לא סותר.

באבא ימים 1 ביולי 2015

אם הם שיקרו שיחטפו. טאנקינג מנגד זה בוודאי לא רמאות. לא זו בלבד שהחוקים מאפשרים את זה. במובן מסויים הם מעודדים את זה.

הם בוודאי לא רימו את האוהדים. כמי שמאזין לא מעט לתוכניות הרדיו בפילי אני יכול לומר שהאוהדים בפילי שיודעים יפה מאוד לרדת על הקבוצה שלהם כשהיא לא מתפקדת (negadelphia קוראים לתופעה הזו) מקבלים באהבה את הטאנקינג. אגב- המוצר ממש לא מעניין אותם וגם לא אמור לעניין את הקבוצה. שהליגה תדאג לזה.

אלעד 30 ביוני 2015

אני אוהד סיקסרס יותר מ-30 שנה, ומתחיל להישבר לי ה**ן שכבר שנתיים (ושנה הבאה – שלוש) אין לי שום עניין במשחקי הקבוצה. עדיפות לי 10 עונות כמו העונה הזו עם איגודאלה שהגענו לסיבוב שני בפלייאוף, גם אם היה ברור שאין סיכוי לאליפות, על פני ההימורים החוזרים ונשנים האלו שדי ברור לאן זה מוביל – כל חמש שנים בנייה מחדש. פחות מ-5% סיכוי שה"תכנית" הזאת תעבוד. כמו שדורפן אמר – זה משחק בפנטזי ליג, אין בזה לבין המציאות שום קשר.

No ONE 30 ביוני 2015

אני גם אוהד סיקסרס יותר מ 30 שנה , ואני מעדיף עוד 5 עונות כמו השתיים האחרונות ולא לחזור על העשור האיום עם איגדולה ושאר הזבל שהיה מסביבו
אתה גם שוכח שהקבוצה ההיא לעולם לא מגיעה לסיבוב השני אם דרק רוז ונואה לא נפצעים , למעשה הם היו מקבלים סוויפ או 4-1 בדיוק כמו שנה לפני זה עם מיאמי
אני לא רוצה ללכת לעונה אחרי עונה שבה אני יודע שהמקסימום שהקבוצה תעשה זה מקומות 7-9 ולעוף בסיבוב הראשון מהפלייאוף במקרה הטוב
אני רוצה קונטנדר ל 10 שנים כמו סאן אנטוניו,כמו דאלאס כמו OKC ואיך כל הקבוצות האלה עשו את זה?כי הם בחרו סופרסטארס
יש דרך , יש תכנית ומכל אלה שמתלוננים עדיין לא שמעתי על דרך יותר טובה שתוביל להיות קונטנדר

אלון 30 ביוני 2015

כל מי שאוהד הסיקסרס הוא אוהד מעל ל 30 שנה. ד"ר ג'י ובארקלי הרסו לנו את החיים.

יריב 30 ביוני 2015

אתה יודע, דאלאס בחרו את הסופרסטאר שלהם בבחירה התשיעית. אם תסתכל על אלופות בעשור האחרון תראה שהזוכה האחרון בMVP של הגמר שנבחר מעל המקום התשיעי פרט ללברון הוא וייד. מכאן אני מסיק שלא חייבים לנסות לשבור שיאי עליבות היסטוריים כדי למצוא שחקנים.

No ONE 1 ביולי 2015

מי שבר שיאי עליבות היסטוריים?
השנה לסיקסרס היה את המאזן השלישי הכי גרוע בליגה , אז מי יותר עלוב קבוצה שמנסה להפסיד בכוונה או קבוצות כמו הניקס ומינסוטה שניצו לנצח אבל הקבוצות האלה כל כך עלובות שהן הפסידו יותר מקבוצה שמנסה להפסיד בכוונה

מה זה משנה מי היה MVP של סדרת הגמר?
האם יש לך ספק שיש יותר סיכוי למצוא סופרסטארס בדראפט אם יש לך בחירה טופ 5 מאשר בחירה 15?

יריב 1 ביולי 2015

פילדלפיה לא ממש מעניינת אותי, אני לא יודע אם הם גרועים באופן נורמלי או מיוחד, אני מתייחס לדיונים שאתם מנהלים פה באופן קבוע.

סיכוי יותר גבוה, בוודאי. השאלה היא כמה יותר גבוה (ועל זה אני אומר "לא הרבה", אין מתאם כל כך חזק בין הרמה אליה שחקנים מגיעים למקום שהם נבחרים בדראפט), וכמה אתה מוכן לשלם בשביל ההבדל הזה (ופה ברור שאתה מוכן לשלם הרבה יותר מאלעד).

שמעון 2 ביולי 2015

כאוהד פילי אני גם מסכים איתך לחלוטין. לקחת אליפויות או להתמודד צריך סופרסטארים ומתישהו אני מקווה שנשיג את זה. רציתי את ראסל מאד אבל הלייקרס גנבו אותו וקובי כנראה בשנתו האחרונה הולך לסרס לו את התחת ככה שהלכה לו שנה
(אלא אם כן יעבירו אותו בטרייד שזה כנראה המטרה). אח"כ אלוהים גדול. בפילי הוא יכל להשתולל בלי סוף ולעשות מה שבא לו והיה לוקח רוקי השנה בהליכה וגם לומד תוך כדי. לדעתי הוא השחקן הכי טוב שיהיה בדראפט הזה.

אלון 30 ביוני 2015

עוד משהו לגבי הלטבי. כל הפרשנים אומרים שתוך שנתיים הוא יהיה שחקן גבוה מצויין, קלע, פיק אן רול ועוד סיפורים. אז אני אומר, למה לחכות שנתיים או לעולם לא שאפשר כבר עכשיו לבחור את פרנק קמינסקי.
ללא ספק חצי מהפלופים האירופאים בדראפט הם בגלל נוביצקי.

austaldo 30 ביוני 2015

תאוריה נחמדה, אבל לדעתי זה הרבה יותר פשוט: קבוצות שתמיד בוחרות ראשונות אלו קבוצות עם הנהלות רעות (הנהלה רעה יכולה להיות מכל מני סיבות, הרבה פעמים זה בעלים שמתערב וכופה את דעתו על הדרג המיקצועי, אבל לא רק).
הנהלה כזו תמיד תבזבז את הבחירות הגבוהות שלה על באסטים או שחקנים בינוניים ואם כבר יפול לה פרנצ'ייז אמיתי היא לא תדע מה לעשות הלאה עד שאותו שחקן פשוט יברח למקום אחר.
קבוצה עם הנהלה טובה תתכונן טוב, תבוא עם תכנית מסודרת ותבחר את השחקן הכי טוב על הלוח שלהערכת המומחים שלה יכול להשתלב הכי טוב בתכניות של הקבוצה ובסופו של דבר גם תדע להתגבר על בחירה גרועה (ע"ע דטרויט ומיליצ'יץ').

אתה יכול לראות גם בפוטבול ששם יש הרבה יותר עמדות ותמיד תהיה איזה אוקלנד שתיקח את הרסיבר שרץ הכי מהר כי לבעלים שלה עליו השלום היה פטיש לשחקנים כאלו, או את הבעלים של קליוולנד שגם אחרי שההנהלה שלו הצליחה למצוא פרייר שנתן בחירת סיבוב ראשון על טרנט ריצ'ארדסון הוא יבזבז את הבחירה הזו על ג'וני מנזל.

שם (חובה) 1 ביולי 2015

ה"כדור הקטן" הוא בעיקר כי אין סנטרים משמעותיים. כשלקבוצה יהיה בסגל סנטר בקליבר של שאקיל \ קארים \ האכים ואפילו יואינג, היא תבנה את הסגל סביבו.

בכל הליגה הזו יש אולי שני סנטרים משמעותיים (גסול וקזינס).

No ONE 1 ביולי 2015

ולפילדלפיה יש את השניים הבאים אמביד ואוקפור

בעוד שנה וחצי קבוצות יציעו לסיקסרס את כל המלכות בשביל לקבל אחד משניהם

שם (חובה) 1 ביולי 2015

לפילדלפיה אין עדיין את אמביד. כמו שנראה כרגע הוא גרג אודן 2.0 (עצוב מאוד לכתוב את זה).

7even 1 ביולי 2015

חכה, גם בלייק גריפין לא שיחק כל העונה הראשונה ותראה מה נהיה ממנו.

גיל 1 ביולי 2015

הייתי אתמול בחצי הגמר בין ארה"ב לגרמניה, היה משחק מצוין באווירה מדהימה. מזכירה משחקי קולג' פוטבול יותר מבייסבול. הקהל היה ברובו לטובת האמריקאיות (מעניין מה היה קורה אם צרפת הייתה משחקת במקום גרמניה) והן גם היו טובות יותר. גרמניה שיחקה די חלש רוב הטורניר והגיע לה להפסיד כבר ברבע האמת.

חייב לומר גם שלמרות שאני אוהב כדורגל נשים והוא מצוין וטוב בהרבה היבטים מזה הגברי, עדיין משהו חסר בו. המשחק הקבוצתי מצוין ובניגוד לגברים כמעט לא רואים בונקרים או ביזבוזי זמן. משחקים התקפי רוב הזמן ומגיעים להרבה מצבים כל משחק. הבעייה היא שמשהו בכל זאת חסר. אולי זו האגרסיביות של הגברים שקצת מוסיפה אבל בעיקר חסרה יכולת אישית כמו של הגברים. אין כמעט שחקניות שיעשו דריבל ויעברו שלוש שחקניות ויתנו גול, או שחקנים שתפרוץ חצי מגרש לשער. הוא איטי יותר מהגברים למרות שזה לא מפריע להן להגיע למצבים רבים.

שווה בהקשר הזה להזכיר ספר חדש שיצא של אמיר בן פורת על כדורגל נשים שפרק ממנו מפורסם באתר אלכסון.

יותם 1 ביולי 2015

באילו היבטים הוא טוב מזה הגברי?

גיל 1 ביולי 2015

הקצב שלו מהיר יותר באופן כללי. זה לא שגברים לא משחקים לפעמים מהר אבל אצל הנשים כל הזמן יש התקפות מצד לצד. אתה לא תראה בונקרים או ניסיונות להאט את המשחק. המשחק גם יותר קבוצתי שזה טוב או רע כאמור כי זה אומר שיש מעט כוכבות על שאפשר לבנות סביבן קבוצה. מרת'ה הייתה כזו, מיה האם, במידה מסוימת הופ סולו היא כזו אבל היא שוערת.

יותם 1 ביולי 2015

מהמעט שראיתי (וזה באמת מעט) הרמה פשוט נמוכה יותר. משחק איטי יותר עם טכניקה פחות טובה. מפריע לי הרבה יותר מנסיונות להאט את המשחק. זו בעיה חוזרת בספורט נשים, לפחות מבחינתי. הטופ של הנשים מול הטופ של הגברים- הן פשוט פחות מהירות וחזקות. עד עכשיו הספורט היחיד שבו זה יתרון בעיני הוא כדורעף כי הנקודות ארוכות יותר ומעניינות יותר שכן אף אחת לא מנחיתה ב200 קמ"ש (או מה שזה לא יהיה).

קלבדוס 1 ביולי 2015

ובינתיים הספרז הולכים לחסל את התחרות במערב, או בליגה כולה, הרבה זמן קדימה.
היום הם סגרו את לנארד ואת גרין לשנים הקרובות, שחררו את ספליטר כדי לפנות מקום, ומגיעים עם כל החבילה הזו כדי להציע ללמרקוס אולדריג' מקס'. מפחיד.

גיל 1 ביולי 2015

נחכה ונראה אם יצליחו להחתים את אולדרי'ג זה לא בטוח בכלל. וגם אם כן, זה בטח לא יחסל את התחרות במערב.

גיל 2 ביולי 2015

מה שהיה אתמול עם הגול העצמי של של אנגליה מתאים יותר לנבחרת הגברים אבל כנראה שזה חוצה מינים.

Comments closed