מלבד סרינה וויליאמס

שתשחק עד שכולם ישתקו

 

serena

ב-2009 סיקרתי את טורניר ווימבלדון מהיום הראשון לאחרון. והטורניר הזה היה וונוס כל הדרך. היא שייטה בין הסיבובים עם הגובה והתנועה האתלטית שלה. ולעומת זאת את מסיבות העיתונאים עם סרינה, שהיו נפלאות, העברנו בדיון לגבי הקשיים היחסיים שלה על דשא. היא אפילו עמדה בפני נקודת הדחה בחצי הגמר מול דמנטייבה.

בגמר היא פירקה את אחותה כמו כלום. זאת שאמרו שהיא שחקנית הדשא הטובה אי פעם. פשוט הגיע הרגע לעשות את הביזנס. באופן מדהים סיפור הקריירה שלה הולך ומאפיל אפילו על הסיפור המשותף עם אחותה. 

על פדרר אם ינצח מחר יש המון מה לכתוב. על המסע המרגש במחצית השניה של הקריירה שלו. על האמונה שלו בעצמו שיש בתוכו סלאם נוסף. והאמת שכל הדברים הללו צריכים להאמר כבר עכשיו. כי יש בתוכו סלאם נוסף, אם יזכה בו או לא. פדרר היה הסיבה למשחק ההגנה של נדאל. ופדרר ונדאל הם כנראה הסיבה שדג׳וקוביץ טניסאי שלם כל כך. אולי שלם מכולם. אבל פדרר אחראי לקפיצה המטאורית שעשה טניס הגברים בתקופתו. הוא הגדיר רמת דרישות כמעט דמיונית. הוא הרף.

סרינה היא לא רף. היא תקרה. ולא תקרת זכוכית – תקרה נמוכה מבטון מזויין. זה סלאם רציף שני שלה. זה הסלאם הרציף השני בלבד בכל המאה ה-21 ובעצם בכל רבע המאה האחרונה. כולן יכולות ללכת הביתה. כולן הלכו הביתה. אין מה לכתוב.

או כמעט שאין.  

אני רוצה שתשאר לשחק עוד ועוד. שלא רק תשאיר את גראף וקורט הרחק מאחור. אלא שאף אחת שתתחיל לשחק לא תחשוב שיש לה סיבה או זכות להאמין שהיא אי פעם תתקרב לסרינה. שתשים את השיא על שלושים ומשהו. כי זה מגיע לה ומגיע לטניס הנשים. מגיע לו על כל הבולשיט הגזענישוביניסטי שסרינה חשפה שוב ושוב במהלך הקריירה שלה. על ההאשמות הנבזיות באיצטלה של ביקורת על ״מחוייבות לטניס״.

ענף שסוחר בילדות סרביות בנות 8 ו-9. שאלופה אחרי אלופה שלו נשרפו מנטלית. ענף שפוזל לעולם הדוגמנות ולא רוצה שמנמונת שחורה בחזית. לאנשים בענף הזה היה תמיד מה להגיד על איך שגידלו את סרינה. ואיך היא משחקת. ואיך היא נראית. ואיך היא מתנהגת. וקאמבק אחרי קאמבק. רצח של אחותה. בעיה בריאות. היא חזרה. חזרה ונקמה.

ולכן שלא רק תסגור את הענף לעכשיו. שתסגור אותו לתמיד. עד שכולם ישתקו. שיקראו על שמה את הסבב ואת הגביע לטובות ביותר וכמה איצטדיונים ושבכל אתר בו משחקים משחקי גרנד סלאם שיעמוד פסל שלה מברונזה או משיש שחור. ובעיקר שכל פעם שידברו על מישהי שהיא הכי משהו יצטרכו להוסיף בנימוס ״מלבד סרינה וויליאמס״. שתהיה ביל ראסל. שפעם בשנה יתנו לטניסאית שהצטיינה במיוחד לבוא להגיד לה שלום וללחוץ את היד שלה.

קצת בולשיט מתמטי-כדורסלני לקיץ
בקי האמון

190 Comments

גילי פלג 11 ביולי 2015

כל מילה.

סימנטוב 11 ביולי 2015

מצטרף, נפלא ופיוטי

צור שפי 11 ביולי 2015

אמן ואמן ואם רק פדרר יקח מחר זה בכלל יגדיר מחדש את המושג ״טורניר לפנתיאון״.

גיל 11 ביולי 2015

זה אפילו יותר מכך. When all is said and done סרינה תזכר כנראה כספורטאית הגדולה אי פעם. לא רואה מישהי קרובה אליה.

דורפן 11 ביולי 2015

אפשר להשוות אליה רק כשאי אפשר להשוות. אולי נאדיה קומנצ׳י.

גיל 11 ביולי 2015

אם נתעלם מהבעייתיות של התעמלות כספורט, קומאנצ'י, נתנה טורניר אחד מושלם. יש פורצות דרך כמו בילי ג'ין קינג אבל הן לא טובות כמוה. אולי בייבי דידריקסון אבל זה עידן שונה. ג'קי ג'וניור קרבי אולי אבל אין אף אחת עם הישגים וארוך קריירה כמו סרינה.

דורפן 11 ביולי 2015

נאדיה זה הרבה יותר מאולימפיאדה אחת. אחרת נשדדה ממנה. יש תרגילים שהיא המציאה שהם עדיין דרגת קושי חמש. במושגים של חשיפה וסיפור עולמי והערצה וחשיבות – כנראה נאדיה מספר אחת.

המקום האחר בו אפשר לחפש תחרות הוא אולי בהחלקה אמנותית שזה ענף נשים עם יוקרה דומה.

גיל 11 ביולי 2015

אבל עדיין, טורניר מרכזי אחד בארבע שנים זה מעט מדי. כן הסיפור שלה גדול יותר מסרינה וגם זה של בילי ג'ין קינג אבל סרינה מגמדת דורות של טניסאיות.

דורפן 11 ביולי 2015

אבל אתה לא יכול להשוות אגסים לתפוחים. התעמלות זה קריירה של חמש שנים

red sox 11 ביולי 2015

אפשר להשוות ובכל השוואה סרינה חוגגת על המסלול בזמן שהאחרות שומעות את צלצול הפעמון להקפה האחרונה.

גיל 11 ביולי 2015

נכון, אבל אני תמיד נותן עדיפות לאתלטים שמתחרים חלק גדול מהשנה ולא רק בתחרות גדולה אחת.

יריב 11 ביולי 2015

דורפן, שחמט אינו ספורט בעיניך?

דורפן 12 ביולי 2015

הוא כן ספורט בעיני

אייל סגל 12 ביולי 2015

אני מניח שהשאלה הזו היתה קשורה לג'ודית פולגר – אם זו הסיבה שאתה לא מזכיר אותה בהקשר של שאלת הספורטאית הגדולה ביותר…

איציק 13 ביולי 2015

אתה מסתבך עם כל מיני שיטענטו ששחמט הוא ספורט זניח עם כמות צופים שולית ולכן אין בכלל לדון בה, כי אם זה היה ספורט עלית אז בטח כבר היו קמות שחמטאיות טובות ממנה בהרבה…

אייל סגל 13 ביולי 2015

בינתיים הסתבכתי רק איתך… תראה, לי עצמי לא חשוב במיוחד לטעון ששחמט הוא ספורט או להכניס אותו בכלל למסגרת הדיון הזו; אבל מכיוון שיריב כבר הזכיר אותו, אז במקרה של פולגר יש דבר שהוא וודאי ראוי לציון כי (לפחות עד כמה שידוע לי) אין לו שום מקבילה: חוץ מדומיננטיות ביחס לנשים אחרות במשך כשני עשורים, היא היתה במשך הזמן הזה שחקנית צמרת בסבב של ה*גברים*, וזה בענף שככלל גברים עדיפים בו באופן משמעותי על נשים (אם כי מסיבות פחות ברורות מאשר בענפים בהם המימד הפיזי הוא דומיננטי).

רונן דורפן 15 ביולי 2015

איציק. זו ממש טעות. שחמט הוא ספורט עילית שבעילית. פשוט ממש מתי מעטים שבמתי מעטים יכולים לשחק אותו ברמה גבוהה. אם תהיה פתאום יותר חשיפה ועוד מליונים ירצו לשחק – תהיה לכך השפעה מאד קטנה על הצמרת.

מה שכן, בהעדר המרכיב הפיזי אי אפשר להשוות היכולת של פולגר להיות שחמטאית טופ-10 לטניס או כדורסל או אתלטיקה – שם אין סיכוי.

יואב דובינסקי 11 ביולי 2015

איפה אתה שם אותה ביחס לנדיה או לדרה טורס?

דורפן 11 ביולי 2015

דרה טורס זה סיפור יפה. היא לא מהספורטאיות הגדולות בהיסטוריה. לנאדיה הייתה חשיבות היסטורית כל כך גדולה, לענף ההתעמלות, לעובדה שהיא כנראה האישה הראשונה שהייתה הסיפור המרכזי במשחקים האולימפיים, לפוליטיקה בין גושית – שהיא סיפור כנראה גדול יותר מסרינה. אבל בדומיננטיות נגד הענף שלה בעידן מקצועני (הייתה בייב דידרקיסון בפרה-היסטוריה) – אף אחד לא מדבר איתה.

גיל 11 ביולי 2015

טורס השיגה בעיקר מדליות השליחים. אולי מיסי פרנקלין בעוד עשור.

דורפן 11 ביולי 2015

שחיה תמיד משודרג קצת לעומת ענפים אחרים כי זה ענף א. בלי גוון אתני. ב. מחלק מדליות בלי הכרה. אם טניס אולימפי היה כמו שחיה (נניח טורניר נפרד על כל שלושת המשטחים וגם זוגות), היא הייתה מסיימת כל אולימפיאדה עם 4-5 מדליות זהב. שום שחיינית לא הפרידה את עצמה מהענף בצורה קיצונית. אולי שיין גולד בילדותה (החזיקה בכל שיא עולם בין 50 ל-1500) וכריסטינה אגרסזגי אבל מוגבל לשחיית גב.

austaldo 12 ביולי 2015

בשנתיים האחרונות קייטי לדקי הפרידה את עצמה בצורה די קיצונית מכל השאר בכל מה שקשור למישחים הארוכים. היא אחת הטובות בעולם ב 200, ואף אחת לא מתקרבת אליה ב 400, 800 ו 1500. היא שיפרה את השיא העולמי במישחים האלו כמה פעמים ומי שהחזיקו בשיאים האלו לפניה עשו אותם עם חליפות חלל.

גיל 12 ביולי 2015

נכון, היא אגדה בהתהוות.

red sox 11 ביולי 2015

אם עדיין יש כאלה ששמים את סרינה באותו דיון עם דארה טורס, כנראה שהיא באמת צריכה להמשיך לשחק עד שכולם ישתקו.

איציק 11 ביולי 2015

דרה טורס לא נמצאת בכלל באותו מרחב מחייה. נדיה קומנצ'י לדעתי לא יותר גדולה ולא פחות גדולה, היא אחרת. מי שעוד גדולה באותה דרגה לדעתי זו קטרינה וויט. היה היתה דרגה בפני עצמה עוד לפני שהתחילה התחרות. כולם ידעו שהיא תהיה ראשונה אם לא תחלה או תשבור משהו חלילה. טעות היא לא תעשה.

austaldo 12 ביולי 2015

דארה טורס ככל הידוע לי אף פעם לא החזיקה בשיא עולם אישי, אז אין כאן דיון בכלל לדעתי. היא ספורטאית גדולה ללא ספק, אבל אין מה להשוות בכלל.
אני יכול לחשוב על כמה וכמה ספורטאיות שהיו דומיננטיות כמו סרינה לתקופה קצרה (יאניצה קוסטליץ למשל) או לתקופה ארוכה אבל בנישה מאוד קטנה (ילנה איסנבייבה). כזו דומיננטיות כל כך הרבה זמן – רק סרינה.

איציק 12 ביולי 2015

לגבי טורס (לא ההוא עם הכדור על הדשה), זו היתה כוונתי אם לא הובנתי. לגבי איסינבייבה, אני חושב שהיא נמצאת במדרגה אולי אפילו מעל ונוס. כמות שיאי העולם, המדליות, השליטה המוחלטת לתקופה ארוכה, והכי חשוב שינוי כל הענף (ונוס לא שינתה ענף היא פשוט שולטת בו) נותן לה את הזכות להיות הגדולה מכולן. ונוס אכן מתמודדת איתה על התואר הזה עם עוד כמה אבל יסינבייבה נמצאת חזק מאד ברשימת המועמדות הראויות ביותר.

סולי 12 ביולי 2015

הרבה כבוד ליסינבייבה, אבל עדיין לא מתקרב לסרינה.
שים לב שבעצם זה שאתה אומר שהיא הייתה הפורצת דרך של הענף מראה משהו- ענף שלא מתחרה באטרקטיביות שלו ביחס לטניס
כמות המתחרות שסרינה צריכה להתמודד איתן מדי שנה לא מתקרבת למה שהיה ליסינבייבה
סרינה הגיעה לדרגת אל בענף שכבר ידע דורות של טניס נשים מוצלח ואגדות דשא נשיות (באמת משהו בסדר גודל של ג'רדן לפי דעתי- פשוט לקחה ענף אטרקטיבי והשתלטה עליו לחלוטין)

איציק 12 ביולי 2015

נשאר חלוקים

איציק 12 ביולי 2015

אוסיף למה אני לא מסכים. קפיצה במוט נשים הוא מיקצוע יחסית צעיר ועדיין היתה צמרת ברורה ותוצאות של 4.60 פלוס היו תוצאות למדליה. איסימבייבה ניפצה את השיא, ובדרך כלל אם זה לא חריג אז הפלוטון מדביק את הפורצים קדימה. כאן זה לא קרה. אם אתה מחריג אותה אז צריך לומר שבובקה לא היה גדול וכך גם בוב בימון, ובולט, וספיץ ופלפס ואגרסגי. כולם ניפצו שיאים בצורה קיצונית שעמדו עשרות שנים במבחן הזמן (חוץ מפלפס בנתיים). מה זה אומר, שכולם היו במקצועות בוסר, או שהם היו מספר רמות מעל העלית העולמית. כך צריך להסתכל גם על איסימבייבה.
ג'ורדן הוא סיפור אחר, הוא לא שינה ענף, הוא בנוסף להשתלטות שידרג אותו. את השינוי הביא ד"ר ג'יי שגרם לשחקנים "נמוכים" לשחק מעל הטבעות. ג'ורדן ווילקינס היו ההמשך של הד"ר, כאשר ג'ורדן גם השידרוג. בלעדיהם לא היו כנראה קובי ואייר קנדה וממשיכיהם.

סולי 12 ביולי 2015

אני לגמרי לא מחריג אותה, ובאמת חושב שהיא ספורטאית ענקית ויש לה מקום של כבוד בהיסטוריה
לעניות דעתי, סרינה מעלייה בגלל הסיבות שמניתי
יש מדינות בעולם שעסוקות בכל רגע נתון בלייצר טניסאיות לטופ העולמי (סרביה,רוסיה,ארה"ב וכו'), כי כמו שדורפן גם כתב- זה ענף אטרקטיבי מבחינת הספורט הנשי, ואני לא בטוח שזה המצב גם בקפיצה במוט, שהוא אחד מלא מעט ענפי אתלטיקה ולא הבכיר שבהם (באופן אישי, אני מאד אוהב את הענף הזה והצפייה בו, ובאמת שמודע להישגים של איניסייבה, אולי הרבה בגלל אברבוך)

באשר לג'ורדן,זה באמת שאלה של דקויות, יכול להיות ההשוואה שלה הייתה צריכה להיות למישהו אחר, אבל הבנת את כוונתי- השתלטות מוחלטת על ענף בכיר, ללא עוררין מי השליטה הבלעדית- כמעט כל בן אדם שמתעניין מעט מאד בספורט יודע מי זאת סרינה, לא בטוח שהוא יידע מי הן הבאות אחריה ברשימה

איציק 12 ביולי 2015

אני מניח שמאלו שלא מתעניינים/ות בספורט יודע מי זו שראפובה, לא בטוח שהוא יודע מי היא סרינה ;)

בני תבורי 11 ביולי 2015

מה, רק לי מתחשק לראות את ג'וקוביץ' מפרק לפדרר את הצורה מחר?

אלון 11 ביולי 2015

אם אתה לא אוהב את פדרר אז אני מניח שיש עוד כמה. אבל קשה לי להבין אוהדי נולה. כמות ההצגות והבכי בזמן משחקים בלתי נסבלת. בטח שהוא הטינסאי הכי טוב בעולם כבר 3 שנים בערך.

סימנטוב 11 ביולי 2015

סקאוזר

D! פה ועכשיו 11 ביולי 2015

כן.

כנראה שכן.

איציק 11 ביולי 2015

אני מקווה שכן.
לצערי אתה גם צודק :-(

רועי 11 ביולי 2015

לא.
כבר אמרתי שאתה מעתיק ממני יותר מידי בספורט?
אבל לא אבכה אם פדרר יעשה היסטוריה

משה 11 ביולי 2015

הוא כבר עשה מספיק היסטוריה, אם כבר אתה צריך להוסיף "הפעם"…

יהודה 11 ביולי 2015

לא, אתה לא לבד.

matipool 12 ביולי 2015

לא אוהב את שניהם .
מבואס לאללה שנדאל או מארי לא שם ואם לא הם אז שיהיה ואוורינקה .

Selby 11 ביולי 2015

אני מדמיין את קרלוביץ' או איזנר יושבים אתמול מול הטלוויזיה ואומרים לעצמם "אם רק היה לי סרב כמו של פדרר הייתי זוכה בשלושים גראנד סלאמס.
וברצינות מוחלט, זאת הייתה תצוגת ההגשות הכי טובה בקריירה שלו ובפער גדול. כשמחזיר כמו מארי שתמיד מוצא דרך להסתדר עם כל הגשה שמולה התמודד, כולל של נפילה המשחק, כשאחד כזה מקבל כל כך הרבה אייסים אז יודעים שזה אחד המגישים הטובים אי פעם.
כל הגשה על הקו ובאחוזים חסרי תקדים.

מדברים הרבה על כמה סמפראס היה תלוי החבטות ההגשה שלו, פדרר מאז 2009 לפחות לקח את זה צעד אחד קדימה. זה קרה במקביל לנסיגה שלו מהקו האחורי.
כשאני חושב על רשימת 10, 20 או 30 השחקנים הטובים בהיסטוריה, רשימה שפדרר עומד בראשה, אני מתקשה למצוא שחקן שזכה ביותר נקודות קלות על ההגשה מפדרר, במיוחד על דשא וכמו שאמרתי כולל סמפראס.
כשמגיעים לרודיקים ולאיבניסביץ'ים אז ברור שהם היו יותר תלויים בהגשה אבל הם לא בין השחקנים הגדולים באמת.

no propaganda 11 ביולי 2015

לדעתי אתה טועה לגבי סמפראס. ההגשה שלו הייתה יותר טובה. היא לא הייתה מגוונת כמו של פדרר אבל במבחן התוצאה הביאה משמעותית יותר נקודות.

אריאל גרייזס 11 ביולי 2015

נקודה למחשבה – האחיות וויליאמס וטייגר וודס פרצו בערך באותו זמן. דיברו אז במונחים של שבירה של גבול הגזע ושעכשיו נראה שחורים בענפים האלו והם ישלטו בו. 15-20 שנה אחרי, לא רק ששחורים לא שולטים בענפים האלו – הם לא קיימים בכלל. אצל הגברים אפשר עוד להשתמש בהנחה שיש פוטבול וכדורסל שמנתבים אליהם את האתלטים השחורים אבל למה טניס נשים לא זכה לשלל אמריקאיות שחורות? לא ברמה של סרינה או אפילו ונוס, פשוט אין בכלל.
המסקנה העצובה היא שכנראה לא נשבר פה שום מחסום גזע אלא שפשוט היה מדובר בהורים אובססיביים בטירוף שהחליטו להפוך את הילדים שלהם למפלצות ספורט – ולא שום דבר מעבר. וכשמדובר בענפי ספורט עם חסם כסף כל כך גבוה, רק הורים שחורים עשירים מסוגלים להרשות את זה לעצמם

דורפן 11 ביולי 2015

מתחילים לראות קצת טניסאיות שחורות בארצות הברית. אגב, ראיתי לפני כמה שנים את הבת של מו וון אצל מאמן בפלורידה. היא הייתה בת חמש והמאמן אמר שהוא לא ראה דבר כזה בדיוק שלה. מעניין אם אשמע עליה שוב.

יהודה 11 ביולי 2015

לגבי פריצת מחסום הגזע, צריך להזכיר כאן את ארתור אש.

גל 11 ביולי 2015

נשמע נכון, טניס זה ספורט שמאוד יקר להגיע בו רחוק וגם אז צריך להיות כשרון ענק כדי באמת לחיות מזה טוב. אצל הנשים יש טיפה יותר אלמנט של עבודה קשה מכשרון, דבר שעזר מאוד לשחר פאר להגיד לטופ העולמי לתקופה קצרה, כי שחר פאר היא לא מהטניסאיות המוכשרות יותר בדור שלה, היא פשוט עבדה יותר קשה מרובן כדי להגיע לרמה שהגיעה.

דורפן 11 ביולי 2015

המחסום כיום הוא לא גזע אלא כסף. עדיין יש מחסום גזע גדול בכסף….

Oded 11 ביולי 2015

מדויק

Selby 11 ביולי 2015

להיפך, שתי הפרוספקטיות העיקריות בטניס הנשים האמריקאי, סלואן סטיבנס ומדיסון קיז הן אפרו אמריקאיות. גם בין הגברים האמריקאים מתחת לגיל 20 שמסומנים לעתיד יש יותר משחור אחד.
אז אמנם קשה להאמין שאחד מהם יזכה בגראנד סלאם אבל זה תוצאה של נסיגה ענקית של הטניס האמריקאי באופן כללי, נסיגה שיש לה המון סיבות אבל לא מחסום גזע.

rami 11 ביולי 2015

להתרגש מתארי הסלאם של סרינה בחצי השני של הקריירה שלה (פחות או יותר מ2008) זה כמו להתרגש מתארי המזרח של לברון. משחקי גמר מול מוגרוזה/ספרובה/רדוונסקה/זבונרבה/ווזניאקי זה פשוט קל מדי. וזה לא קל מדי כי היא ככ גדולה אלא כי פשוט המתחרות שלה ככ חלשות.
הטניס הנשי בשפל מקצועי מאז סוף העשור הקודם והתחרות שלה היא מול עצמה וזהו. זה לא אומר שהיא לא טניסאית וספורטאית על, אבל היא בטח לא שטפי גראף שהיא התקרה האמיתית של הטניס הנשי.

דורפן 11 ביולי 2015

עניין השפל בענף הנשי זו טעות נפוצה. גראף נכנסה לענף בו מזרח אירופה לא הייתה קיימת עדיין (והאלופה הגדולה משם נדקרה ודעכה). כל הספורטאיות הנפלאות שם הוסבו בילדותן לענפים אולימפיים. היא, נברטילובה וכמובן אברט ניצחו בקאנטרי קלאב של ילדות אנגלו-סקסיות. טניס הנשים תחרותי מאי פעם מבחינת בסיס הפירמידה. סרינה פשוט במקום אחר.

rami 11 ביולי 2015

יריבות קצה הפירמידה של גראף הרבה יותר מרשימות מאלו של סרינה בחלק השני לקריירה (שאליו התחייסתי בהודעה הראשונה לגבי הזכיות של סרינה וחוסר ההתלהבות מהן). את מי סרינה מנצחת בסיבוב 1-4? אף אחד לא זוכר ולא יזכור, וזה קל באותה מידה עבורה כמו לגבי כל טניסאי/ת על בעבר.
אני גם לא מבין איך אפשר לטעון שבסיס הפירמידה חזק יותר כיום לאור העובדה שכל טניסאית – פרט לסרינה – לא מצליחה לייצר טניס יציב מטורניר לטורניר. אין שם שום עקביות, שום יציבות, ולא הייתי מתפלא אם טניסאית מדירוג 870 הייתה מגיעה לגמר מולה.

דורפן 11 ביולי 2015

ומה עם טניס הגברים? מחר יהיה לדעתי גמר הגברים הזקן בהיסטוריה. ורק משבר של נדאל מביא אותך לשינוי קטנטן בטופ ארבע אחרי יותר מחצי עשור.

אבל באמיתי היו נסיבות. גראף ״איבדה״ את היריבה המרכזית שלה. לעולם אי אפשר לדעת מה ואם אבל עם שמונה סלאמים עד גיל 19 ההערכה של נברטילובה שסלש הייתה לוקחת ״לפחות כפול״ סלאמים נראית לא קיצונית. כמובן זה לא אומר שהייתה לוקחת את האחרים על חשבון גראף דווקא. אישית אני לא ראיתי בגראף הכי טובה בהיסטוריה עוד לפני סרינה. למרות שטופ-5 באופן ודאי.

rami 11 ביולי 2015

אגאסי-ספמראס ביו.אס 2002 היה גמר מבוגר יותר.
לגבי הטופ 4 גברים. יש בו מעט מאוד שינויים ואתה רשמת בפוסט את הסיבה לכך – פדרר (שהוא המייקל של הטניס) הרים את הרמה לגבהים שרק 3 הצליחו להגיע אליהם (2 בעקביות ומארי פחות).
אצל הנשים אף אחת לא מצליחה להתרומם מעל לבינוניות ובדיוק בגלל זה אין שם שום יריבה משמעותית שצמחה נגד לסרינה מאז הירידה של ונוס. אז כן סרינה זוכה וזוכה והיא בוודאות ספורטאית על, אבל אני חושב שבראייה היסטורית המתחרות שלה הן לא ברמה הנדרשת כדי לאתגר אותה, וזה לא בגלל שהיא ככ טובה, אלא כאמור (לדעתי) כי הן פשוט לא.
גראף "איבדה" את היריבה המרכזית שלה – נכון. אבל היו יריבות טובות מאוד גם בלעדיה. לסרינה חצי מהקריירה אין שום יריבה.

D! פה ועכשיו 11 ביולי 2015

רק אתמול אמרתי במקום אחר שאם הינגיס לא פורשת סרינה לא הייתה סרינה אבל עדיין להגיד על סרינה שאין לה יריבות זה כמו לומר על פדרר שהוא פדרר כי לא היו לא יריבים ראויים, חוץ מנדאל על חימר, עד שהוא התבגר מדי ונתן לאחרים קצת לנשום. שזה די קשקוש.

rami 11 ביולי 2015

אם בוחנים את רשימת המתחרים של פדרר בגמרים מוצאים שם 4 טניסאים שבאותה נק' זמן לא היו בשפיץ של הפירמידה, כשהגמרים שלו מולם מפוזרים בין כמה שנים. סרינה מ2008 מתחרה באופן קבוע ורצוף בשחקניות בינוניות. יש כאן הבדל מהותי מאוד בין 2 המקרים.

גיל 11 ביולי 2015

אבל עצם זה שהיא מתמודד ומנצחת את כולן שצעירות ממנה בעשור זה העניין. בזמן שכל היריבות שלה כבר מזמן בבית היא בשיאה.

יריב 11 ביולי 2015

דוגמה בודדת מההיסטוריה (בעידן הפתוח) – גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה ב72 הפגיש שני טניסאים בני 37.

ניר 11 ביולי 2015

ההישגים של סרינה גדולים, אבל צריך לקחת בחשבון את ההחלשות הדרסטית וחוסר היציבות שמאפיין את החוד (6-7 הראשונות) בסבב הנשי.

כמעט בכל טורניר יש הפתעות וכמעט ואין שחקניות ששומרות על רמה גבוהה יותר משנתיים, בעבר לאורך תקופות יותר ארוכות אותן 6-7 טניסאיות היו מגיעות לשלבים הסופיים באופן קבוע וגם מחלקות ביניהן את השלל כולל מול סרינה.

אכן העומק והאיכות בטניס הנשים השתפרו משמעותית בטופ 100, אבל זה לא משפיע על מספר הזכיות בג"ס ולכן הנתון של סרינה מרמה מבחינת המספרים ובמיוחד תעיד על כך התפלגות הזכיות שלה, כאשר בגילאים 17-27 שאלה שנות השיא בטניס הנשים למעט 2002-2003 לא הייתה לה דומיננטיות מיוחדת (אמנם היא זכתה ב 9 סלאמים אבל 5 מתוכם מתנקזים ל 2002-3), כאשר מגיל 31 היא מוסיפה 7 סלאמים, אז נכון שהיא לא אשמה שחוד החנית של טניס הנשים נחלש מאד אבל צריך להתייחס גם למספרים בהתאם.

בסופו של יום כמובן שהיא אחת הגדולות בהיסטוריה,אבל לא דומיננטית כמו שהמספרים מראים.

גיל 11 ביולי 2015

היא לא זכתה בין השאר בגלל שלא הקדישה את כל הזמן לטניס אלא לדברים אחרים וגם הייתה חולה ופצועה לא מעט. ההחלשות לא גדולה והעובדה שיש שחקניות אחרות בכל טורניר שמתעלות לא בהכרח מעידה על ירידה ברמה. היכולת שלה לשלוט בטניס תקופה כל כך ארוכה היא זו שלא מרמה ומראה כמה גדולה היא. אפשר לחשוב שאברט ונברטילובה לא טיילו לגמרים ביניהן בשנות ה80.

יריב 11 ביולי 2015

מה שמוזר לי בטניס הנשי הוא שלמרות שמשחקים רק 3 מערכות לטניסאיות הבולטות בהיסטוריה יש הרבה יותר תארי גראנד-סלאם מלטניסאים הבולטים. לכאורה, משחק של 3 מערכות הוא יותר מקרי והייתי מצפה ליותר הפתעות, ואכן נראה שזהות המשתתפות בשלבים הגבוהים הרבה פחות יציבה מאצל הגברים. הבעיה היא שמכך עולה שגראף, סרינה, אוורט ונברטילובה לא רק היו דומיננטיות יותר מכל טניסאי גבר, הן היו הרבה יותר דומיננטיות, וזה כבר דורש הסבר (שאין לי).

גיל 11 ביולי 2015

זה דווקא די פשוט. כמו שרונן כתב, התחרותיות עד לעשור וחצי האחרונים לא הייתה גדולה. בשנות ה-70 וה-80 יכלת לצפות פחות או יותר את החצי או הגמר מראש. יש מעט מאוד הפתעות ומשחקים קצרים מאוד. אצל הגברים יש יותר תחרות והפערים פחות גדולים. גלעד בלום בטח ירחיב על זה.

יריב 11 ביולי 2015

אם זה ההסבר אז היתה צריכה להיות קבוצה נוספת, שחקניות שהצליחו להגיע להמון חצאי-גמר/גמרים. איפה הן? חוץ מהארבע האלו שיא חצאי הגמר הוא 21 (בעידן הפתוח), היו 6 גברים שהגיעו יותר פעמים לחצי הגמר. בגמרים השיא מחוץ לארבעתן הוא 14, 7 גברים הגיעו ליותר.

גיל 11 ביולי 2015

אל תסתכל על חצאי הגמר והגמרים כי אצל הגברים יש בשנים האחרונות טופ 4 ואולי טופ 6 חזקים מאוד ששולטים בסבב. תסתכל על רבעי הגמר או סיבוב רביעי. בשנות השמונים היו לא מעט שחקניות כאלו שהגיעו לשלבים גבוהים אבל כמעט לא זכו. למשל יאנה נובוטנה שהוזכרה פה הגיעה להרבה חצאי גמר ורבעי גמר בגראנד סלאמים. או שחקנית כמו הלנה סוקובה שמעולם לא זכתה בסלאמים. עכשיו המצב קצת כאוטי אצל הנשים אבל כשיש יותר תחרות דווקא תצפה שתהיה פחות עקביות בהגעה לשלבים הגבוהים.

יריב 11 ביולי 2015

את השלב (חצי או גמר) לקחתי ממך, אתה אמרת שהם היו צפויים. אגב, בין ה6/7 שהשיגו יותר כאלו מכל טניסאית שאינה ברביעיה הנ"ל רק 3 הם מהדור הנוכחי (מארי לא).
ברבעי הגמרים השיא מחוץ לרביעיה הוא 34. את זה באמת רק 4 גברים השיגו (לדיוקוביץ' חסר 1), רק אחד מהם פעיל. הבעיה פה הוא שהמספרים כל כך גבוהים שהם מודדים בעצם את אורך הקריירה.

אם מפריע לך שאני משווה לגברים, תשווה את הנשים לעצמן. מספר ההגעות לחצאי גמרים:
אוורט – 52
נברטילובה – 44
גראף – 37
סרינה וויליאמס – 28
שש טניסאיות בטווח 21-18.
(הבחירה בחצאי גמר ולא בגמרים, כמעט ולא היו טורנירים עם יותר מ2 מהארבע פעילות, ולכן הטניסאיות במקומות 3-4 לא היו תלויות בהן להגעה לחצי הגמר. בגמרים המצב עוד יותר קיצוני בגלל זה).

החריגות שלהן יוצאת דופן, הרבה יותר מכל דבר שתראה בטניס הגברים.

גיל 12 ביולי 2015

אבל אתה מוכיח מה שאמרתי. בשנות ה80 ההגעה של אברט ונברטילובה לגמר או חצי גמר הייתה צפויה ואם לא זו הייתה הפתעה ענקית. גראף קצת פחות וסרינה משמעותית פחות. אז זה אומר שבסך הכל העידן של סרינה יותר תחרותי.

ואני לא יודע מה השמות אצל הגברים אבל די ברור שפדרר שם וגם כנראה נדאל וג'קובויץ מה שמראה שהעידן היום הוא אולי פחות תחרותי מבעבר. הם באופן עקבי מגיעים או הגיעו לשלבים הגבוהים בשיאם (נדאל קצת פחות). בשנות ה80 וה90 זה לא היה ככה וזה קשור גם להתמחויות השונות. סמפראס אמנם הגיע פעם אחת לחצי גמר הרולאן גארוס אבל לרוב הודח בסיבוב הראשון או השני וזה לא נחשב להפתעה. מקנרו היה מודח די הרבה בסיבובים המוקדמים. היום הטופ מגיע גבוה לכל טורניר אבל הצד השני של זה הוא שהתחרות בחצי והגמר קשה יותר כי הם מתמודדים מול שחקנים היסטוריים.

איציק 11 ביולי 2015

מאוד מעניין. באמת הטיה מוזרה. זה כנראה קשור לפילוג הנשים שפונות לטניס. הוא לא כמו בטניס הגברי מהסיבות שפורטו בתכובות אחרות. יתכן וזה גורם לדומיננטיות יוצרת הדופן שאתה מציין.

גיל 11 ביולי 2015

נגד מי שטפי בדיוק שיחקה שהיה כל כך טוב? בשיאה הייתה נחותה מסלש.

rami 11 ביולי 2015

סאנצ'ז ויקראיו? יאנה נובוטנה? נברטילובה? סלש?

נגד מי סרינה לוקחת תארים מאז שאחותה נחלשה? טניסאיות שאף אחד לא יזכור (פרט לשראפובה) בעוד שנתיים

גיל 11 ביולי 2015

נובוטנה זכתה בגראנד סלאם אחד. לשארפובה שסרינה ניצחה יש גראנד סלאם קריירה. נברטילובה כבר הייתה בשלהי הקריירה שלה ולא ממש התחרתה מולה. בכל מקרה, עובדה שסרינה עדיין צריכה לעבוד קשה ולחזור מפיגור לא מעט פעמים כך שברור שהתחרות לא ממש קלה עבורה.

רומן 11 ביולי 2015

גבריאלה סבאטיני, אהובת נעוריי..

סולי 12 ביולי 2015

רמי, אתה חוטא לאמת לדעתי
סדרך זו אנחנו יכולים לגמד את כל ההישגים של הגדולים לאורך השנים בטענה שהאחרים לא היו מספיק טובים:
פדרר לא פגש ביריבים ראויים עד נדאל, ג'ורדן פרח לאחר שהשושלות הגדולות התפרקו (לייקרס,בוסטון,דטרויוט) וכו'
כמויות הטנסאיות והכשרון שעברו בשנים של סרינה היו עצומות, אבל העובדה היא שאף אחת מהן לא הצליחה לשמור על היכולת שלה לארוך זמן (גם בגלל התחרות השוחקת), בזמן שסרינה כמעט תמיד התעלתה בטורנירים הגדולים, גם שבאה מתקופות פחות טובות. צריך להגיד את האמת- היא בעלת הכשרון הגדול ביותר, עם העוצמות החזקות ביותר וכנראה שבעלת חוסן מנטאלי ורעב שמעורר הערכה
עזוב שטויות, היא משחקת מול בנות שראו אותה בטלוויזיה שעוד התחילו ללמוד טניס..

גל 11 ביולי 2015

עם כל ההערצה לדיוקוביץ' כטניסאי שלם ובלי חולשות, אני לא בטוח שהייתי מגדיר אותו יותר שלם מפדרר בשיאו. כנראה שנולה בשיא עם משחק בייסליין שלם יותר, אבל לטעמי משחק הרשת של רוג'ר תמיד היה רמה מעל. דיוקוביץ' מפצה על משחק רשת בינוני(יחסית לשאר מעלותיו) עם אתלטיות אדירה והמון כוח, אבל פדרר תמיד היה שחקן הרשת הקטלני יותר, מה שאולי הופך אותו לשחקן השלם יותר בשיאו, אבל זה בהחלט נתון לויכוח.

דורפן 11 ביולי 2015

זה לא רק איכות ההחזרה. זו האינטנסביות של ההגנה. דג׳וקוביץ ניצח כמה משחקי חמש שעות פלוס עם נדאל שהגיע לרמת אינטנסיביות מאד קיצונית.

גל 11 ביולי 2015

מסכים לגמרי, אבל זה לא הופך אותו לטניסאי שלם יותר

דמוסתנס1 11 ביולי 2015

כמה שאלות:

1. האם סרינה נחשבת יותר טובה מוונוס באופן אבסולוטי? האם לא הייתה תקופה משמעותית בה ונוס הייתה טובה יותר? מה הופך את סרינה לכזו אגדית/בלתי ניתנת לעצירה?

2. מדוע מדברים על פדרר כהפתעה רצינית (דורפן אמר שהוא חייב להוכיח שיש בו סלאם נוסף) אם הוא מדורג שני בעולם והגיע לגמר שנה שעברה?

דורפן 11 ביולי 2015

אני אמרתי שהוא חייב להוכיח? אני אמרתי שיש בו סלאם נוסף טניס. אולי הוא לא יזכה בו – אבל הוא הוכיח זאת.

רומן 11 ביולי 2015

שמע היא באמת שחקנית מעולה יחסית לנשים האחרות.
אבל כל הקטע הזה של טניס נשים מזמן יצא מחוץ לפרופורציות שלו.
כמו שאנחנו (רובנו) לא מתרגשים בכדורגל/כדורסל/כדורעף נשים, למה שנתעניין בטניס?
זה משחק עלוב מה שהן משחקות, כבדות, איטיות גמלוניות, חובטות כדורים גבוהים מהקו האחורי, לא זזות מטר, פשוט משעמם.
סרינה תקבל 6-0 6-0 6-0 מכל מדריך טניס בכל מועדון בארץ שמשחק לכיף בליגה א'.
זאת הרמה, שלא תתבלבלו לרגע.

דורפן 11 ביולי 2015

א. היא לא.
ב. בניגוד לגברים, שם טניס הוא ענף משני, ולכן נמצא בדומיננטיות של גברים לבניםף בנשים זה הענף הכי גדול. כשמישהו כל כך יותר טוב בענף הכי גדול אתה יכול להשתעמם כמה שאתה רוצה. זה מדהים.

רומן 11 ביולי 2015

6-0 6-0 6-0 זה כמובן מטבע לשון. כמובן שהיא יכולה לקחת משחקון פה ושם, אבל ברור שהיא תפסיד בגדול.
ההישג באמת מדהים, אהדתי אותה והיא באמת מדהימה, אבל המשחק עצמו פשוט משמים, וכל המהירות של הסרב לא שווה כלום, אם השחקנית נתקעת מטר בתוך המגרש אחריו ולא זזה לשום מקום.
אגב לא הבנתי את הגרירה הלוגית שלך "בגברים טניס הוא ענף משני–>(?)נמצא בדומיננטיות של גברים לבנים"

דורפן 11 ביולי 2015

התכוונתי שטניס גברים לא מייצג את מיטב האיכות האתלטית העולמית. האנשים שאתה רואה עם הגביעים הם שונים מהאנשים שאתה רואה עם המדליות האולימפיות באתלטיקה. בטניס הנשים, משום שזה המקום היחיד בו יש כסף גדול לנשים (יש טיפ טיפה בהחלקה), מתמודדות האתלטיות הטובות ביותר. הנשים המזרח אירופאיות הן כן העילית גם באתלטיקה.

כמובן שאתלטיות זה לא הכל אבל לא כל הגיוני לא לראות כמעט טניסאים שחורים.

יריב 11 ביולי 2015

דורפן, יש יותר כסף בצמרת מבכל ענף אחר, אבל זה לא ענף שיש בו מקום להמון מקצועניות. מה יש יותר, טניסאיות מקצועניות (מתפרנסות מהסבב) או כדורסלניות מקצועניות?

דמוסתנס1 11 ביולי 2015

רומן יש עובדות.

סרינה וויליאמס יכולה לחבוט סרב במהירות של יותר מ150 קילומטר לשעה. אני בספק אם יש אדם חי בארץ שמסוגל להחזיר סרב כזה.

Enough said

איציק 11 ביולי 2015

עד כמה שידוע לי, אדם מת גם מתקשה להחזיר חבטות אפילו איטיות יותר.
אני חושב שהטענה שלך לא חשובה כלל. זה כמו לומר ששחיית נשים לא מעניית כי שיאנית עולם איטית משחיינים ישראלים, או באתלטיקה ניקי פאלי לוקח את שיא עולם בקפיצה לגובה. מה זה קשור… טענה די דבילית (סליחה, בלי די). נשים משווים מול נשים וגברים מול גברים. לא מעניין אותו, שלא יסתכל טניס נשים.

יותם 11 ביולי 2015

בכללי אתה צודק, ורוב ספורט הנשים באמת משמעותית פחות מעניין פשוט כי הן איטיות/חלשות יותר כשמשווים את הטופ לטופ (הייתה לי שיחה על זה עם חברים בנוגע לאולימפיאדת הנשים- עזבו פמינימזם, כדורגל ברמה נמוכה). אממה, אתה משווה את השפיץ של הנשים למדריכי טניס במרכזי ספורט- אתה מגזים. השפיץ של הנשים עדיין טוב יותר מ99%מהגברים. קח לדוגמא אצניות- הן איטיות מאצנים גברים, הן מהירות ממני וממך.

דורפן 11 ביולי 2015

ממה שאני שמעתי ממאמנים מומחים – סרינה כנראה יכולה לשחק עם המקום ה-200 באופן סביר. אבל מה זה משנה? הדבר היחיד שהשחקן הזה עולה עליה הוא בכוח. בדיוק, חשיבה טקטית והתמודדות עם לחצים היא טובה בדיוק כמו כל אלוף אגדי בין הגברים. ומתחיל להסתמן שאולי יותר.

רומן 11 ביולי 2015

אני לא מסכים איתך.
כל היתרון של סרינה על האחרות זה הכח שלה.
המכות שלה רחוקות משלמות.
רק תראה איך סרינה מכה בקהנד, נגד כל מה שמלמדים, לא מזיזה את המותניים, עומדת עם הפנים למגרש, לא עושה צעדים קטנים לפני המכה.
אבל עזוב את זה, ראית פעם אישה עולה לרשת לעשות וולי? איזה מין טניס זה שלא עולים בו לרשת?
היא יכולה לחבוט עד מחר, אבל מדריך טניס פשוט יעשה לה דרופ שוט ואז יקשית מעליה, פעם אחר פעם, או שפשוט יזיז אותה מצד לצד, עד שהיא תקרוס.
השחקנית האחרונה ששיחקה טניס אמיתי היתה ז'סטין הנין.
היום יש את שרה ארני אבל לצערי אין לה מספיק כוח.

דורפן 11 ביולי 2015

גם סלש לא חבטה כמו שמלמדים. יש שחקני פס ייצור ויש שחקנים מיוחדים.

רועי 11 ביולי 2015

זה מה שבאתי לכתוב. לא היה הגיון בחבטה בשתי ידיים, אבל זה הצליח .

איציק 11 ביולי 2015

מיקל ג'ונסון רץ לא נכון, מג'יק ג'ונסוןזרק לא נכון. כנראה היה צריך לתקן להם את הריצה והזריקה, אולי היו מגיעים לביצועים סבירים ולא אפסים כמו שהיו.

רומן 11 ביולי 2015

בוא לא נשכח להוסיף לרשימה הזאת גם את בודי מילר הענק שעושה הכל לא כמו שלא מלמדים ועדיין הוא אחד הגולשים הגדולים בהיסטוריה..

רומן 12 ביולי 2015

אתה מבין שההבדל בין מקום 200 למקום 1 הוא די זניח, נכון?

רומן 12 ביולי 2015

הבדל בין מקום 1 למקום 500 בגברים
הוא בעיקר בexecution, ביכולת להביא את המשחק שלך לרמה קבועה בתחרויות ולא רק במשחקונים פנימים במרכז טניס.
אבל אתה טוען שסרינה ווינרית שיודעת להתעלות (אני מסכים) אז נוצרת פה סתירה לוגית, אלא אם כן אתה גם טוען שסרינה יכולה לתת פייט לדג'וקוביץ'.

רומן 11 ביולי 2015

אני רצתי 100 מטר יחף ב 11.4 בלי להתאמן לעולם( כשהייתי בן 22), ככה שעם טיפה אימון אני מאמין שהייתי לא רחוק ממדליה אולימפית בנשים.

דורפן 11 ביולי 2015

קודם כל לא מאמין לך…. :-). אם היה זינוק לא אלקטרוני תוסי 0.2 לתוצאה שלך. אבל אולי אתה ספורטאי נפלא. ושנית- זה לא קרוב למדליה אולימפית בין הנשים. כי המרחק בין 11.4 ל10.9 הוא גדול מאד.

רומן 11 ביולי 2015

באמת לא מאמין??
מה אני אעשה אשבע באלהים?
דוד שלי מדד עם סטופר בשעון, האמת שזה היה 11.44 אבל אני מרשה לעצמי לעגל למטה.
יש לי חבר טוב מנבחרת האתלטיקה של הטכניון עם תוצאה של 11.1 זה כבר עם סטופר אלקטרוני והכל, מכיון שבכל התחרויות שעשינו תמיד היינו שווים אז אני די מאמין בתוצאה שלי.
כולם מספרים לי על הקטע עם הסטופר האלקטרוני. אף פעם לא הבנתי למה אני צריך להוסיף 2 עשיריות.

דורפן 11 ביולי 2015

כי כשעברו לזינוק אלקטרוני כולם התחילו לרוץ בשתי עשיריות לאט יותר… כנראה כי אי אפשר היה לגנוב בזינוק.

איציק 11 ביולי 2015

אני אתמול קפצתי בלי כלום ובלי חימום 2.45, עם קצת אימון וביגוד מתאים בודאות היתי שובר שיא עולם בקפיצה לגובה.

רומן 11 ביולי 2015

בוודאות

איציק 11 ביולי 2015

בדיוק כמו ה-11.44 היחף שלך!!!

Srtest - ארטסט 11 ביולי 2015

קפצתי אתמול מעל חומה שיש שאומרים שהיתה שם בזמן שבנו לידה מגדל ויש האומרים שמתאפיינת בפרמטרים שאפיינו אפילו את חומות יריחו. המקטרגים יטענו שישנה החומה הסינית.

אמיר 11 ביולי 2015

יותם, אני לא יודע אם שיחקת טניס בחייך, אבל אשמח לשתף מנסיוני (טופ 10 בישראל עד גיל 16 מלפני 15 שנים). יש שחקניות נוער בגילאי 14-15 בישראל שלוקחות הרבה מאמנים ישראליים במשחק. שחקניות טופ 100 בנשים ייקחו כל מאמן ישראלי שלא היה שחקן מקצוען בבוגרים.
זה לא עניין של כמה חזק אתה מפציץ סרב ראשון (ו 150 קמש זה לא הרבה, בגיל 15 חבטתי 185 קמש), אלא היכולת להפעיל לחץ מהבייסליין גם אחרי שעתיים של משחק בדופק גבוה. שחקניות נשים מקצועניות יפרפרו לך את התחת מצד לצד בכדורים עם ספין קרוב לבייסליין שלך שיהיה מאוד קשה להחזיר כדור איכותי בחזרה. לגבי שחקנית כמו סרינה, אתה יכול פשוט לשכוח ממה שכתבת. אתה לא מבין כמה היא חזקה. אני חושב שבסבב הגברים היא הייתה יכולה להתברג טוב במקומות 200-250, וזה נאמר בהערה עצומה ולא מתוך זלזול.

רומן 11 ביולי 2015

שמע, אני לא בא מעולם הטניס בתור ילד, אז אני מכבד את מה שאתה אומר מאוד.
אבל אני שואל כל הזמן מדריכים אצלנו במרכז טניס ורובם ככולם אומרים שכל שחקן חובבן יפרק אותה.

shohat 11 ביולי 2015

אתה נשמע כמו בובי ריגס בדיליי של 40 וכמה שנים – battle of the sexes. בגלל שבילי ג'ין קינג הפריכה את השטות הזאת כבר אז, סרינה לא צריכה.

רומן 11 ביולי 2015

אם אני לא טועה הוא פירק אותה במשחק הראשון.
ואני די בטוח שאת השני הוא פשוט מכר.

shohat 11 ביולי 2015

אתה טועה. הוא ניצח את קורט. במשחק היחיד נגד קינג הוא הפסיד 3:0. אם אתה בטוח שהוא מכר את המשחק בטח יש לך מקורות ידע מצוינים.

באתלטיקה הטופ העולמי לנשים הוא רמת סאב עלית לגברים ברמה בי"ל, וקרוב לטופ הישראלי לגברים. השבוע גנזבה דיבבה רצה 3:54 ל1500. 99 אחוז מהגברים לא יצליחו לרוץ את הקצב לחצי המרחק. גבר שמזלזל באשה שרצה מהר מ11 שניות למאה מטר (ובהישגי נשים בספורט בכלל) מפספס משהו מאוד בסיסי במהות של הספורט.

איציק 11 ביולי 2015

נחשון, 11.44 יחף, כמה זה עם נעליים מתאימות במסלול איכותי כמו בליגת יהלום, אולי יש לנו אקזיט…

רומן 11 ביולי 2015

שמע, אתה מנסה להעליב, אבל אני לא אעלב. קודם כל אתה לא מכיר אותי אז מאיפה לך הבטחון? דבר שני אני באמת רצתי 11.44 (עם סטופר ידני) אז מה הבעיה פה?

רומן 11 ביולי 2015

אבל אם אתה נורא נורא רוצה, שלח לי את האימייל שלך אני יכול לשלוח לך סרטון שישכנע אותך

דורפן 11 ביולי 2015

אנחנו דורשים ריצה חוזרת :-)

רומן 11 ביולי 2015

זה היה לפני 11 שנים..
אם יש לך יכולות להחזיר לי 11 שנים אני יותר מאשמח.

איציק 11 ביולי 2015

אני ממש לא מנסה להעליב, אני פשוט מטיל ספק רב באמינות המודד. אני קורא הרבה מהתגובות שלך, ופשוט יותר מסתדר לי טעוד במדידה או כל סיבה אחרת מ-11.44. אתה נוטה מאוד לרומם את מי שאתה אוהב ולרמוס את מי שלא מתאים לך. אותך, אני מניח אתה אוהב, ולכן…

רומן 11 ביולי 2015

שמע, האמת אני לא מבין למה אבל זה קצת מעליב אותי, למרות שאתה לא מכיר אותי. התוצאה הזאת זה מסוג הדברים שאני מכניס לרשימת ההישגים שאני אספר אותם לנינים שלי, זה משהו שעשיתי ואני גאה בו מאוד, למרות שחוץ מלקבל את הכשרון הזה בירושה לא עשיתי עם זה כלום ובמקום להיות ספורטאי בחרתי בדרך הקלה של לימודים/עבודה ואני חי יום יום עם הבאסה הזאת.
התגובות שלי לפעמים נוטות להיות קיצוניות כי זה סגנון הדיבור שלי, אבל איך מזה אתה מסיק שאני מנסה פה לשקר.. לשם מה? בקיצור למרות שאתה לא מכיר אותי ולמרות שאין לי שום סיבה הגיונית לשכנע אותך אומר זאת שוב דוד שלי מדד לי 11.44 בסטופר ידני ב 100 באיצטדיון של בית ספר באוניברסיטה באמריקה. תעשה עם המידע הזה מה שבא לך

איציק 11 ביולי 2015

אני לא חושב שאתה משקר, אני חושב שאתה באמת מאמין בזה. אני רק חושב שאתה נוטה להגזים לשני הכיוונים, או בניסוח שלך, אתה קיצוני, וזה נכון לשני הכיוונים. אתה מהלל יכולות של ספורטאים שאתה אוהב ומעלה אותם לגבהים שאלים לא מגיעים אליהם, ומורח לאפר את אלו שאתה לא אוהב. במה זה שונה?

רומן 11 ביולי 2015

מאמין למה? מה אתה פסיכיאטר/פסיכולוג? כן אני מאמין לזה, זה הזמן שהראה השעון, אני מאמין לשעון, יכול להיות שדוד שלי לחץ על הכפתור 5 שניות אחרי שהתחלתי, אין לי דרך לדעת. בכל מקרה הפוסט הוא על סרינה ולא על השיא שלי ב100 מטר אז נראה שהשיחה נסחפה קצת. שבוע טוב.

shohat 11 ביולי 2015

לך תדע… תתפלא דווקא יש סיפור דומה לקפיצה שלך לגובה :). דונלד תומאס מהבאהמס שהיה שחקן כדורסל באובורן. בעקבות התערבות סתמית מול הקופץ לגובה הבכיר של האוניברסיטה קפץ 2.22 בקפיצה הרשמית הראשונה שלו. כעבור שנה או שנתיים ניצח את סטפן הולם באליפותה עולם 2007.

רומן 11 ביולי 2015

כן אני זוכר, הבנאדם עם הטכניקה הגרועה בהיסטוריה..
אבל שמע אני לא מבין מה המהומה על ה 11.44 זה לא איזה תוצאה בשמיים, היו חבר'ה בנבחרת האתלטיקה של הטכניון שירדו את ה11. ויש אחד אלכס שלדעתי עשה 10.7, שזה כבר זהב אולימפי בנשים.

יורם אהרוני 11 ביולי 2015

קודם כל אין חיה כזו 11.44 בסטופר ידני. מדידה בסטופר ידני מעגלים לעשירית השנייה הבאה. אז זה כבר 11.5. שנית, אתה מעיד שהתוצאה לא נמדדה בתחרות, אלא דוד שלך מדד. מכאן קרוב לוודאי שלא היה גם מזניק. עוד שתי עשיריות השנייה ואנחנו כבר ב-11.7… לפני כמה חודשים שודרה תוכנית של אמנון לוי על האצנית הישראלית אולגה לנסקי. ראו שם מדידה של המאמנת שלה (אימא שלה, אירנה לנסקי) שמדדה לה זמן של 10.7 באימון. מאחר שאנחנו יודעים שהיא אצנית שקובעת בתחרויות במדידה אוטומטית זמנים שאינם טובים מ-11.40 שניות, הרי שיש כאן הפרש של 7-8 עשיריות, לכל הפחות, ביו המדידה באימון לבין מדידה אוטומטית בתחרות. לפני כמה חודשים התפרסמה ידיעה כי שחקן ארסנל בשם Hector Bellerin קבע בריצת 40 מטר זמן של 4.39 שניות ושבר את שיא המועדון. כאשר קבע יוסיין בולט את השיא העולמי בריצת 100 מטר הוא עבר את 40 המטרים הראשונים ב-4.64 שניות. מסקנה: כדורגלנים מהירים יותר מאתלטים!!!

צ 12 ביולי 2015

איך זה שכולם מפקפקים בזמן שרומן עשה אבל אף אחד לא שואל אם השתמש בחומרים אסורים?

רומן 12 ביולי 2015

יורם, קודם כל גם אם זה נכון, אין סיבה לזלזל, דבר שני הזינוק של בולט לא ממש פנומנלי, לא מכיר את השחקן הספציפי הזה, אבל אני לא אתפלא אם אלכסיס סאנצ'ז/ארחן רובן/נונו ולנסיה ינצחו את בולט ב 20 מטר, אני אפילו די בטוח בזה

גיל 11 ביולי 2015

נכון, זה מופיע בספר the sport gene כעדות להשפעת הגנטיקה בספורט ונגד חוק ה10,000.

shohat 11 ביולי 2015

כן. אפשטיין מנתח יפה את הסיפור הזה. ספר מצוין.

רומן 11.4 היא תוצאה מאוד מרשימה עבור מי שלא מתאמן, בוודאי בישראל. לא דימיונית אבל די יוצאת דופן. בארהב אליפויות תיכון מדינתיות בדרך כלל בין 10.4 ל- 10.7. לפני כמה שבועות בחורה אמריקאית בת 16 רצה 10.98.

סימנטוב 11 ביולי 2015

קנדיס היל ראיתי אותה מדהימה!

matipool 12 ביולי 2015

נחשון – אתה מודע לכך שבובי ריגס היה בן חמישים ומשהו , לא ממש התאמן למשחק והיו שמועות שהוא מכר אותו ?
אני מסכים עם רומן . טניס הנשים משעמם כבר כמה שנים טובות .
דורפן כתב כאן פעם שקבעו משחק בין סרינה למדורג 100 בעולם דאז . הבחור הלך לגלוש גלים בבוקר , אח"כ שתה כמה בירות , הגיע למגרש והביס אותה בקלילות .

shohat 12 ביולי 2015

הכרתי את הפרטים על ריגס, כולל שמועות המכירה. אבל בעיקר את הדיבור הרברבני המזלל הוא לא ממש גיבה. אחרי שקראתי היום את הפוסט של גלעד בלום למדתי פרטים נוספים.

סך הכל זה תואם לאתלטיקה קלה. הטופ ל הנשים = רמת סאב עלית גבוהה לגברים (רמה מאוד מאוד גבוהה ביחס לאוכלוסיית המתאמנים, לא מספיק גבוהה לרמת עלית בינלאומית). מאני משתומם בכל פעם שלא מסוגלים להעריך את הרמה הזו ומשמעותה. באתלטיקה הדבר הזה כמעט לא קיים. טירונש דיבבה בעיניי לא פחות מדהימה מקנניסה בקלה (נכון, ביום טוב יש כמה רצים בודדים. מישראל שישיגו אותה).

Matipool 12 ביולי 2015

רק להבהיר – אני מעריך מאד ואוהב לצפות בנשים באתלטיקה ושחייה . לא יכול להתכחש לזה שטניס נשים משעמם אותי ולא מרגש אותי בכלל .

יותם 11 ביולי 2015

סבבה, לא סותר את מה שאמרתי. הטופ הגברי לוקח את הטופ הנשי anyday. להגיד שאותי מעניין הטופ זה לא שוביניסטי, גם כדורגל גברים ישראלי לא מעניין אותי והאמת שגם כדורגל נבחרות אגב הדיונים האחרונים פה.

ניינר / ווריור 11 ביולי 2015

פוסט נפלא כראוי למלכה

Selby 11 ביולי 2015

היא אמרה ביותר בהזדמנות אחת ששותף האימונים שלה לשעבר, סשה באז'ין, שחקן חובבני שרחוק שנות אור מהאלפייה הראשונה ב ATP, כיסח לה את הצורה בכל משחק אימון שעשו.
היא גם אמרה ביותר מפעם אחת שמדובר בשני ענפים שונים לגמרי.
צריך להאמין לה.

דורפן 11 ביולי 2015

זה בדיוק העניין. השותף שלה לאימונים הוא השותף שלה לאימונים כי כנראה לא עמד בלחץ של משחקי קולג׳ או טורנירי לווין מול 100 צופים. היא עושה את זה מול מאות מליוני צופים. זה בדיוק ההבדל בין אלוף למי שלא.

Selby 11 ביולי 2015

אני חלילה לא מוריד מגדולתה ואני מעריץ אותה מאוד כלוחמת על המגרש וכווינרית ענקית אבל הנה לינק:

m.youtube.com/watch?v=-CUPU2uSJv4&itct=CDUQpDAYAyITCPaYi7zM08YCFYgXHAodFowAjlIYU2VyZW5hIFdpbGxpYW1zIGxldGVybWFu&client=mv-google&gl=IL&hl=en

ראיון עם לטרמן, החל מ4:20 הוא שואל איך יראה "קרב המינים" כיום והיא אומרת "אתה רציני? אלו ענפים שונים".
מה שרומן אמר על 6-0 ממדריך טניס זאת סתם הגזמה אבל לא מאוד רחוק מהמציאות.

Selby 11 ביולי 2015

m.youtube.com/watch?v=-CUPU2uSJv4&itct=CDUQpDAYAyITCPaYi7zM08YCFYgXHAodFowAjlIYU2VyZW5hIFdpbGxpYW1zIGxldGVybWFu&client=mv-google&gl=IL&hl=en

דורפן 11 ביולי 2015

אבל זה כל כך לא משנה. זה כמו להגיד שאתה לא צופה בכדורסל מכללות כי הם יפסידו לקבוצת אן.בי.איי בקלות.

גיל 11 ביולי 2015

לא לסיסקרס.

red sox 11 ביולי 2015

לא. מה שרומן אמר זה שאף ספורט נשים הוא לא לגיטימי ואף ספורטאית אישה לא ראויה להתייחסות. במקום לבעוט את הטענה הזו מכל המדרגות אתם מתדיינים על איכות משחק הקו האחורי שלה מול גברים ועל תוצאת משחק היפוטתי שאין שום קשר בינו לבין ספורט.

אם מדברים על תפוחים ואגסים, זה בדיוק המקום שאין להשוות ביניהם.

רומן 11 ביולי 2015

שמע, אני אוצר את זה מהמקום ההכי שיוויוני והכי פמיניסטי. אני אוהב לראות ספורט ברמות הגבוהות ביותר, ואני לא צופה בטניס בגלל המחשוף/חצאית של השחקניות(יש היום מספיק מקומות לצפות בזה) . לא מעניין אותי אם זה גבר או אישה, אני רוצה לראות איכות ומה שרואים בטניס נשים זה פשוט מביך.

red sox 11 ביולי 2015

הבנתי. שוויוני ופמיניסטי.
מהמקום הכי פמיניסטי בעולם אתה טוען שאם אישה עושה משהו באיכות פחותה מגבר בטופ העולמי, אז הקריירה שלה לא מעניינת.
ומהמקום הכי שוויוני בעולם אתה אומר שגדולה של ספורטאית צריכה להימדד מול המקבילה הגברית שלה.

כל כך פשוט שאני ממש נבוך שלא הבנתי את זה לבד.

רומן 11 ביולי 2015

שמע, כל מה שאני אומר שזה משחק תת רמה. אין תנועה בקו האחורי, אין עליה לרשת, אין גיוון במכות, כולן עומדות ועושות את אותו הדבר.
הסיבה העיקרית שזה משחק פופולרי היא שהשחקניות לובשות חצאית קצרה, ותחסכו ממני את כל הפוליטקלי קורקט בולשיט, תשאלו את ספ בלאטר מה יש לו להגיד על זה, הוא מבין לא רע בספורט.

no propaganda 12 ביולי 2015

יצא לך לראות משחקים של הנין? אחד הדברים המהנים לדעתי.
הבעיה של טניס הנשים היא שכל השחקניות עכשיו משחקות רק על עוצמות וכשזה מגיע לזה אז מן הסתם טניס הגברים משמעותית מענין יותר.

ירוק 12 ביולי 2015

+1 רד סוקס. לקח זמן עד שמישהו אמר את זה.

גיל שלי 11 ביולי 2015

לא הבנתי למה כדורגל ישראלי כן וטניס נשים לא, רומן?

רומן 11 ביולי 2015

תיש הגיון בשאלה שלך.
אבל ביום נתון מכבי חיפה יכולה לנצח את ברסה, דודי סלע יביס את סרינה גם עם 40 מעלות חום ווירוס בקיבה

דמוסתנס1 11 ביולי 2015

אם מישהו אומר שמכבי חיפה יכולה לנצח את ברצלונה זה סימן שהגיע הזמן לסיים את הדיון.

edgecator 11 ביולי 2015

זה רומן, כך שאני לא חושב שהיה טעם להתחיל בכלל את הדיון.

ירוק 12 ביולי 2015

אולי הוא התכוון לקבוצה של 93-94…

יוסי 11 ביולי 2015

דודי בקושי מנצח את סרינה – בחמש מערכות – אפילו ביום טוב שלו.

no propaganda 12 ביולי 2015

זאת טעות גדולה לחשוב ככה. סרינה כנראה לא תוכל לקחת אפילו משחקון אחד ולא רק מדודי אלא גם מהמדורג 1000.

shadow 12 ביולי 2015

כי הוא יכול להיות צודק וגם שוביניסט.
הוא פשוט לא מודע לעצמו או לא רוצה להודות.

ירוק 12 ביולי 2015

לגמרי. יכול להיות שהטענה עצמה נכונה – שחובבן היה מנצח את סרינה. נניח. אחלה.. מה זה משנה לעזאזל? מזל שלא ביקשתי ממנו רשות להתלהב ממיסי פרנקלין, אולי יש איזה שחיין מבריק בווינגייט שהיה מנצח אותה.

יובל (אחר) 12 ביולי 2015

+1 על מה ש-red sox אמר. לגמרי.

רועי ויינברג 11 ביולי 2015

מסכים איתך לחלוטין. הגדולה ביותר ששיחקה אי פעם, וזה שהיא לוקחת 4 גרנד סלאמס רצוף בגיל 33, 12 שנה אחרי הפעם הקודמת שהיא עשתה את זה, בלתי נתפס. הדבר היחיד שדומה לזה מבחינת הדומיננטיות ביחס לגיל זה ג'ורדן במהלך הטריפיט השני של שיקגו (1996-1998), רק שלג'ורדן היה צוות מסייע ומערכת שלמה שתמכה בו, והיא בספורט יחידני.

רועי 11 ביולי 2015

מסכים עם הכול
היא ענקית מגיע לה פסלים לכבודה.
אהבתי אותה מתחילת הדרך.
כתב מישהו באחת התגובת אצל אוריאל דסקל אני חושב שאם תוציא ממנה את עוצמת החבטה היא סתם עוד אחת.
עניתי מה שעניתי.
דבר שטות.
היא מופלאה כל כך הרבה זמן בסבב. כמעט החזירה ציוד לאפסנאות של אלוהים.

כל ילדות הפלא נמוגו להן ורק היא כאן.

ששון 11 ביולי 2015

מהטורים שאני שואג בשמחה מול המחשב.

עדי אבני 11 ביולי 2015

היה פה בעבר פוסט מופתי של גלעד בלום על הסוגייה בזאת בדיוק.
http://debuzzer.com/bloom/3431/

אבל אני חושב שהדיון טפל בדיוק כפי שהדיון על אגרוף במשקל קל לעומת משקל כבד. לשניהם יש מקום, וכפי שהוכיח הקרב של פאקיו נגד מייוותר, לא תמיד המשקל הגבוה הוא המעניין, למרות שהוא כנראה ינצח משקלים אחרים

D! פה ועכשיו 12 ביולי 2015

מאחר וגלעד לא בא אל הפוסט הפוסט בא אל גלעד

איציק 11 ביולי 2015

אני לא בטוח שהיא הטניסאית הכי גדולה בכול הזמנים, אני עדיין מתלבט בינה לבין נברטילובה, אבל אין ספק שהיא גדולה מאוד. זה שאולי פה ושם היה לה מזל, מה לעשות זה חלק מהעיניין. גם לבארקלי, יואינג ועוד כמה היה מזל. במקרה שלהם זה פשוט היה מזל רע…

גונן בן סירה 11 ביולי 2015

אני כנראה בור, אז אני פשוט אשאל על הדברים שאני לא שמעתי עליהם:
ענף שסוחר בילדות סרביות בנות 8-9? הסבר בבקשה.
ענף ששוחק מנטלית אלופה אחרי אלופה?
ענף שפוזל לעולם הדוגמנות? אני אהיה פה בכוונה הכי בוטה: יש את שראפובה וווז'ניאקי מצד אחד, ולא מעט מכוערות מהצד השני.

מעבר לזה, עוד נקודה שלא נגעת בה, שלא מורידה מהגדולה של סרינה, אבל לי אישית מפריעה כבר הרבה זמן: שבטניס נשים משחקים הטוב משלוש מערכות ולא הטוב מחמש. הייתי מאוד רוצה שזה ישתנה. אם בגברים היו משחקים הטוב משלוש, כל כך הרבה תוצאות של גראנד סלאמים היו משתנות.

גיל 11 ביולי 2015

טניס זה הענף השוחק בעולם בגלל הטיסות הרבות וחוסר היכולת לבנות חיים נורמליים במקום אחד. זה פוגע בעיקר בנשים שיש להן שעון ביולוגי מתקתק וראינו כמה אלופות גדולות כמו הבלגיות שלא רצו לשחק זמן ארוך גם בגלל הריון.

ולאורך השנים היו הרבה טניסאיות שגם דיגמנו. מקורניקובה והאנטוצ'ובה ועד פטרה קויטובה היום שמדורגת שנייה בעולם וגם איבנוביץ'. סרינה גם בעצמה מדגמת אם אני לא טועה ובעלת חברה לבגדים.

ושאלת השלוש מערכות היא משנית לגדולתה. כולם משחקים לפי אותם החוקים זה מה שחשוב.

דורפן 11 ביולי 2015

גונן – המכירה של ילדות בסרביה ושאר אקס-יוגוסלביה לסוכנים בגיל ילדות היא תופעה רחבת היקף.

הטניס מקדם תדמית נשית מסויימת – למשל החובה לשחק בשמלה ולא מכנסי ספורט. כן – חובה.

עניין הטוב משלוש עובד לשני הכוונים. מצד אחד קצת יותר קל – מצד שני חושף להרבה יותר הפתעות. פדרר, נדאל ודג׳וקוביץ׳ הפסידו לא מעט פעמים שתיים משלוש המערכות הראשונות.

יוסי 11 ביולי 2015

לגברים יש חובה לשחק במכנסיים ולא בחצאית, לא? מהבחינה הזאת זה לא כל כך שוביניסטי.
אלה חוקים שחוקקו למיטב ידיעתי לפני 100 שנה ויותר, כשבהרבה מדינות לנשים לא הייתה אפילו זכות הצבעה. כמובן שדרושים חידושים עדכניים אבל זה באמת לא כזה נורא.

D 12 ביולי 2015

לא מבין מה הבעיה שהנשים יחויבו לשחק בחצאיות הן נראות ככה הרבה יותר טוב

איציק 12 ביולי 2015

אם היתי ציני… ואני לא, היתי שואל האם היתה מעדיף שיחויבו לשחק בלי חצאיות…
קוד לבוש זה משהו מקובל, גם בשחייה יש חוקים ונשים לא רשאיות לשחות בבגדי ים של גברים (ואני חושב גם להפך), גם בכדורגל יש קוד לבוש. האם לשנותו לקוד, זו שאלה אחרת, אבל לקוד כשלעצמו יאין בעייה. שים לב שבוימבלדון הקוד עוד יותר חמור, חובה בגדים לבנים (גברים ונשים) ולוגו עד גודל מסויים במקום מוגדר (פעם גם זה היה זכור אם זיכרוני אינו מטעני). כל עוד קוד הלבוש לא מבזה, אז זה ממש בקטנה.

tjs 11 ביולי 2015

זה לא היה ב- 2009, אלא ב- 2008, ובחצי הגמר ממש לא הייתה שום נק' הדחה – וונוס ניצחה את דמנטייבה בשתי מערכות

edgecator 11 ביולי 2015

והנה, דווקא ביום כזה של סרינה – מרטינה פאקינג הינגיס. אולי הטניסאית המוכשרת ביותר שראיתי, ובמקרה לגמרי גם אהבת חיי.

סופו 12 ביולי 2015

מרטינה, הטנסיאית הכי חמודה ומוכשרת אי פעם (וגם קצת גזענית, חבל).

סופו 12 ביולי 2015

והטניס שלה היה תענוג, ממליץ לכולם לצפות במשחקים שלה מול סרינה, למשל (יש ביוטיוב די הרבה).

אסף רביץ 11 ביולי 2015

מרטינה הינגיס זכתה הרגע בזוגות. עכשיו באמת פדרר חייב לקחת

יוסי 11 ביולי 2015

שתהיה מכבי תל אביב כדורסל.

רפאל 11 ביולי 2015

אף אחד לא בא בטענות אל סרינה או שטפי גראף על הדומיננטיות לאורך השנים.
הטורנירים שהם מנצחים הם כולם ללא יוצא מן הכלל בתחרות ישירה והיריבות שעולות תמיד מחויבות למשחק בדיוק כמוהן ותלויות בעצמן.
זה בדיוק מה שצריך לעשות בענף כמו הכדורגל, שם הגדולות נהיות אימפריות אבסולוטיות בזכות עודף הכסף שמרכז אצלם את רוב הכישרון
ולאורך עונה ארוכה אי אפשר לאיים עליהם, אולי קבוצה עשירה אחרת.
עם זה צריכה להיות בעיה! שעושים פורמט בו הכסף מדבר לאורך 30 ומשהו משחקים
ואף אחד לא תופס מהקבוצות האחרות מועמדות מטעם עצמן אלא יותר משוכות זמניות עבור הגדולות.

בכדורסל ראינו אליפות ראשונה של הפועל ירושלים ולמרות שהענף נתפס כפחות תחרותי מהכדורגל ( בארץ ), ההרגשה הרווחת היא שהקבוצה מידי שנה תלויה בעצמה בכל הנוגע להתמודדות על האליפות, גם אם קיימים פערים תקציביים גדולים ומשחקים מול מכבי אימתנית שקרעה את אירופה, בנוסף לליגה.

אז נכון שסרינה ממשיכה לנצח בינתיים, אבל גם ליריבותיה לאורך הדרך יש כבוד והכרה כשחקניות מצוינות בזכות עצמן וכאלה שמתמודדות בשביל לנצח וללכת עד הסוף ולא רק לתת פייט ספורטיבי, כפי שלמשל מצפים מבני יהודה, כפר סבא ואשדוד.
לכן הטניס ימשיך להיות מעניין מבחינה תחרותית, גם אם יש פייבוריטים מובהקים.

יואב 11 ביולי 2015

התרגשתי(:

בובו 11 ביולי 2015

אין עוררין על הגדולה הספורטיבית של סרינה. אבל אני נאלץ להסכים עם רומן שלצפות בטניס נשים זה חוויה קשה מבחינה אסתטית. כמובן שט אחד לא מעיז לומר את זה כשהנשים מתלוננות שהן לא מקבלות זמן שווה במגרשים המרכזיים. במקום זה ממלמלים משהו על לשמור את הדשא. אנגלים.

אייל הצפון 12 ביולי 2015

אף אחד לא אמר עדיין שהוא לא רואה כדורסל נשים כי הן לא מצליחות להטביע אחורה ב- 360 מעלות או לעשות אלי הופ פשוט? אם נשים ישחקו חמש מערכות קריירה ממוצעת לא תמשך יותר משנתיים בגלל פציעות מאמץ (גם אצל הגברים, פרט לגראנד סלאמים, משחקים 3 מערכות). אם כבר, היה יותר שיוויוני להנמיך את הסלים ולהקטין את השערים אצל נשים, ובטניס לשחק מערכה אחת עד 9 משחקונים (כמו ששיחקו אצלנו בילדים) ולחשק 3 מערכות רק בגראנד סלאמים.
מאוד יכול להיות שסרינה וויליאמס לא הייתה מצליחה לעבור דירוג 500 בסבב הגברים, אבל א: זה בכלל לא משנה. ו-ב: אי אפשר לערות תחרות בתנאים שווים בין מי שמשתתף בסבב מקצועני ובין חובבן.
צריך לעשות את ההפרדה בין הספורט לביזנס. אפשר (וצריך) לתת לנשים פרסים שווים, אבל הספונסרים קובעים מי ישחק באיזה מגרש ומתי. אפשר לטעון שלספונסרים יש הטיה לטובת הגברים, כלומר שהם מניחים כמובן מאליו שמשחק גברים יביא ב-99% מהמקרים יותר רייטינג ויותר קהל יעד מועדף על המפרסמים מאשר טניס נשים, ולכן הגברים מקבלים את האיצטדיונים, את שעות השידור ואת הערוצים המרכזיים, ועובדה זו מנציחה את הפערים, אבל עוד לא הוכיחו שזה לא נכון, ואף מפרסם/ערוץ שידור/ועדה מארגנת לא מוכן לסכן כסף כדי לבדוק.
חוץ מזה, אני מעדיף לראות דשא גדל או צבע מתייבש מאשר לראות ספורט נטול רגש. אם השחקנים לא מראים חיבור רגשי למה שהם עושים (ולא רק לתוצאות), אז כבר עדיף לראות פנטזי.

אלעד ב.א. 12 ביולי 2015

דורפן-מדויק מאוד וכתוב יפה…כל מילה בסלע לגבי כל התופעות ההיקפיות מסביב לסרינה.
היא פשוט משתינה על כולם, בקשת, מהמקפצה!

באופן כללי, אני מסכים עם מה שכותבים פה חלק מהמגיבים, אין מה לעשות, טניס נשים משעמם יותר וזו עובדה.
זו הסיבה שכאשר אני כותב פה על טניס בדה-באזר, אני מתייחס 95% לטניס גברים.

לגבי פדרר/ג'וקוביץ – אני חושב שפדרר עושה עכשיו בצורה שונה את מה שסרינה עושה אצל הנשים.
הוא פשוט מגדיר את המונח "לשחק מאהבה" מחדש.

איציק 12 ביולי 2015

זה תלוי מי הטניסאית. יש כאלו שיכולים להתבונן בשארפובה גם אם היא סתם עומדת במגרש ולא להשתעמם, ויש שיכלו שעות לראות את הנין נעה על המגרש מחזירה כל דבר ומתעללת במתמודדות, כולל סרנה ויליאמס. יש יופי שהינו תלוי מה אתה מחפש. הרבה שואלים אותי מה אני נהנה מלראות שעות של תחרויות שחייה. אין לי תשובה מדויקת, אבל אני נהנה מכל רגע (במיוחד אם השדרן הוא לא גרטל). אז אין להן ספין או חבטת פתיחה כמו אצל הגבים, וזה לפעמים אכן יותר משעמם. מצד שני, כשהן בונות נקודה, והיריבה מנסה אבל כנראה מבינה שאת הנקודה היא הפסידה, זה מעלה חיוך מהאומנות בה זה נעשה.

סולי 12 ביולי 2015

אלמותית

רומן 12 ביולי 2015

אגב ניסיתי למצוא אם יש שחקנית עם מאזן חיובי נגד סרינה, קיווית שהנין/הינגיס יעשו את העבודה, אבל לצערי התבדיתי..
מה שמונע מפדרר להקרא הכי גדול בהיסטוריה זה המאזן המשפיל שלו מול נדאל, שחקן לא יכול להיות הכי גדול אם יש שחקן בן דורו שבאופן קבע משפיל אותו.
לסרינה אין כזאת, נראה שאין בכלל מישהי עם מאזן חיובי עליה ( שטפי גראף אגב ב 1-1) , ככה שכנראה שהאמריקאית הזאת היא הכי גדולה אי פעם.
בתור ילד היתה הרגשה שאי אפשר לנצח את שטפי גראף ויהי מה, מעניין באמת להפגיש את שתיהן בשיא, סרינה עם הטניס הכוחני הכבד המכוער והמשעמם שלה, מול שטפי הרקדנית הקלילה עם מגוון המכות והתנועות, עם וההתגנבויות לרשת.
מה אומרים פה המומחי טניס?

אלעד ב.א. 12 ביולי 2015

כבר אמרו רבים וטובים ממני שמאזן ראש בראש משקף בדיוק דבר אחד: את המאצ'-אפ בין שני שחקנים.
אז כן, במאצ'-אפ הזה נדאל יוצא ברוב המקרים עם ידו על העליונה.

עכשיו…איך זה קשור להישגים של פדרר לאורך כל הקריירה, מול מאות שחקנים אחרים?

יריב 12 ביולי 2015

אתה יודע מה המאזן של ג'ורדן מול בירד בפלייאוף (במשחקים, לא בסדרות)?

אם מישהו תוהה, אני לא חושב שזה אומר הרבה.

איציק 12 ביולי 2015

מה, לארי לא תלה את המאזן על כל קיר במשכנו כדי להוכיח שהוא טוב יותר (גם מקהייל ואולי אפילו פריש).

אלון 12 ביולי 2015

גם לשאקיל אוניל היה מאזן ראש בראש מעולה עם טים דאנקן ספלייאוף. אני לא חושב שיש ויכוח מי גדול יותר.

גיל 12 ביולי 2015

במשחקים קבוצתיים זה פחות חשוב כי הם לא תלויים רק בעצמם או לא שומרים אפילו אחד על השני בהכרח. לדאנקן אגב היו סטטיסטיקות טובות יותר במשחקים מולו בעונה הרגילה ובפלייאוף ואפילו תקופת השיא של שאקיל בפלייאוף במפגשים הישירים ביניהם.

רטקסס 12 ביולי 2015

אני לא חושב שרומן התכוון שפדרר פחות היסטורית מנדאל, אלא פשוט שהוא לא ראוי להיקרא "הגדול בהיסטוריה".
אני מסכים שיש משהו בעובדה שיש טניסאי בן-דורו שהצליח להאפיל עליו במפגשים הישירים, אבל אני לא חושב שזה שולל את היותו הגדול בהיסטוריה.

עמי ג 12 ביולי 2015

נדאל ניצח את פדרר במבחני ראש בראש כי בתקופות שהוא שיחק רע הוא בכלל לא הגיע להתמודדות מול פדרר

ארז 12 ביולי 2015

לקראת הגמר היום, אנדי רודיק אומר שבמידה והגג ייסגר זה יעבוד לטובת נובאק (יש סבירות גבוהה לסגירת הגג).

להלן הציטוט: 'People think indoors makes it faster. But it becomes more humid, slower, less reactive, which favours Novak.'

רטקסס 12 ביולי 2015

אני לא שותף לזלזול בספורט הנשים כמו חלק מהמגיבים,
זה מצוין שיש ספורט שהוא כ"כ פופולרי וכ"כ מיוחצן. אני מכיר המון בנות שמתעניינות בטניס רק בגלל העובדה שהטניסאיות הן סופרסטאריות (ולא רק סרינה, פה בארץ כמובן יש את שחר פאר שהשם שלה גדול ). סרינה בכלל נחשבת אלילה בארה"ב , אפרו אמריקנית, מודל גוף, עצמאית, ספורטאית..
הרמה "אובייקטיבית" נמוכה יותר מטניס הגברים, אבל שלא במפתיע רוב המגיבים פה הם גברים והם מסתכלים על זה בעיניים לא נכונות. שוו בנפשכם שמדרידאי יכנס לדיון שלנו על הפלייאוף העליון בליגת העל וישאל: "למה לכם לראות את זה כשיש לכם בטלויזיה כל שבוע ריאל מדריד וברצלונה?"

יש ערך מוסף מאוד גבוה לתרבות הספורט כשיש ענף ספורט שבו הנשים מקבלות זמן מסך שווה, פרסים שווים ותשומת לב שווה. אפילו תחשבו פה באתר ונסו לדפדף אחורה – מתי בפעם האחרונה הייתה כתבה על ספורט נשים?
אני מצליח להיזכר במונדיאל הנשים (אחרי הכל ,פעם ב4 שנים גם להן מגיע..) וזהו. אולי עוד מילה על האתלטית הצעירה ששברה את שיא הנוער של שחמווב. יש סיפורים מעניינים גם בספורט הנשים ושווה לספר אותם.
סרינה – זה סיפור ענק.

shohat 12 ביולי 2015

העלבת אותי.

שלו 12 ביולי 2015

מת על סרינה,
אבל, גם מקום גדול יש למרטינה.
בהיסטוריה שתיהן מייצגות את כל מה שהמפרסמים לא רוצים.
מקצועניות, נקודה.

Comments closed