לא כל תהליך מצליח

מכבי תל אביב לא מתעמתת עם רמת השחקן הישראלי

aaa

הפוסט הזה שכתבתי אחרי שמכבי תל אביב ניצחה 2-6 את גמר הגביע לא היה פופולארי. כי כתבתי שמכבי לא התעמתה עם הבעיה היחידה של הכדורגל הישראלי – רמת השחקנים. ובמידה מסויימת, למרות כוונות טובות, היא עושה את ההיפך: מתגמלת שחקנים ישראלים להשאר בליגה הישראלית או לחזור אליה מאירופה. אני כן אגיד ״אמרתי לכם״ כי את הדבר הזה אני אומר שנים. לשלם לשחקנים כסף גדול לשחק בישראל פוגע בכדורגל הישראלי.

אז בדיון אמרו לי שזה שונה מאד ומה שעושים במכבי תל אביב זה שינוי יסודי בכדורגל הישראלי, וכבר פועלים שם לגדל שחקני נוער ברמה אירופאית טובה.  בכדי להיות הוגן אמשיך לחכות לעניין הזה ולעקוב בעניין. אולי בקרוב יהיו לישראל שחקנים ברמה הממוצעת של השחקן המקומי במריבור או פילזן.  אבל בכל זאת אציין שסיקרתי את נבחרת הנוער של ישראל באליפות אירופה לפני שנה ולא ראיתי שחקנים שכאלו – ממכבי תל אביב או קבוצות אחרות.

*

וכך נמשך הריטואל. בנבחרת ובמכבי תל אביב. מאמנים זרים או מאמנים ישראלים. עם נסיון מספרד או אנגליה או הישגים ישראלים. כדורגל נבחרות או מועדונים. כל המאמנים אשמים. אבל אי אפשר להצליח  באירופה עם שחקנים ישראלים בדור הנוכחי.

אני מבין שזה מסתכל. כי יש נסיון לעבודה רצינית ותהליך וזה לא מצליח. אבל אני מצטער לומר: דרך הפעולה שגויה. אם המטרה היא להגיע באופן תדיר לשלב הבתים של ליגת האלופות, אז לא משתמשים בחוכמה בכסף. אי אפשר לעשות את זה על ידי רכישת השחקנים הישראלים הטובים יותר. זה לא מספיק. במשכורות שמכבי תל אביב משלמת לישראלים הבכירים אפשר להביא ארגנטינאים טובים בהרבה.

שני סימני שאלה
ביאנקי ותרומת איברים

278 Comments

אריק 28 ביולי 2015

עוד פעם ארגנטינאיים….

אריק 28 ביולי 2015

אתה מודע לעובדה שמאריבור, שהייתה מדורגת הודחה?

אריק 28 ביולי 2015

אריק שלום. אתה יוצר פה כאוס. תמשיך

ניינר / ווריור 28 ביולי 2015

מעולם לא שולמו משכורות מופרכות כל כך כמו לחברים בן חיים (הבלם למרות שגם החלוץ אוברייטד) ובן בסט. לא נתפס שצמד העגלים האלו מרוויחים מאות אלפי יורו.

משה 28 ביולי 2015

מכבי היא ראש לשועלים. עם כל הכבוד לטרבל ולאלף חמש מאות מילות סיכום של שדמי, אין פה מהפיכה אמיתית, פשוט קבוצה שמנצלת את היתרון הכלכלי שלה ולוקחת תארים מקומיים. מאז תחילת העידן של הקבוצות באירופה לא היה מצב הכדורגל הישראלי רע יותר.

דורפן 28 ביולי 2015

מדכא מאד. לא הייתה תקופה כזו. לא מועדון, לא נבחרת וגם לא איזה שחקן שמצליח בליגה גדולה. כלום.

matipool 29 ביולי 2015

דורפן – למה ככה ? זהבי מאד מצליח בליגה השישית בטיבה באירופה .

יריב 29 ביולי 2015

הבעיה מתחילה בסלקציה ההפוכה שמתבצעת במועדונים המקצועיים בגילאי הילדים והנוער.
בכיתות ה' רואים במגרשים המון ילדים עם שליטה בכדור והבנת משחק. כאלה שגם משחקים שחמט ויגיעו למתמטיקה 5 יחידוות בתיכון.
אי-שם בכיתות ז-ט, עם המעבר למשחק 11*11, מבכרים המאמנים את בעלי החוסן הגופני והמהירות. מאמן נבון מחזיק קשר מרכזי עם שכל (ראיית משחק ויכולת תזמון), אבל מוריד אותו לספסל במשחק האלים הראשון.
לגילאי נערים א' כבר מגיעים בעיקר ערסים (לא משנה מאיזו עדה, רובם כיום ממילא מעורבבים היטב),
והאינטליגנטים הבודדים ששרדו עד כאן חודלים לשחק באמצע כתה י"א כדי לעבוור את הבגרות בשלום.

הערה: תופעה זהה קיימת בצה"ל. יש המון מ"מים איכותיים, מעט מ"פים כאלה (בעיקר בני ציונות דתית וקיבוצניקים שהכסף לא כל כך חשוב להם לפני גיל 30) והמג"דים ביחידות השדה הלא-יוקרתיות הם לירן חג'בי למיניהם.

וכמו שאמר בורוכוב: צריך להפוך את הפירמידה.

איציק 29 ביולי 2015

זה פשוט לא הגיוני. אם בעלי מנת משכל גבוה גם יעשו בגרות וגם ישחקו כדורגל, מה ישאר לערסים לעשות? מה, אין זכות קיום בכבוד לערסים?
בגדול הניתוח שלך פשטני מידי, שחקן חכם, ולא משנה כמה הוא חכם, אם הוא מתקשה לעשות הקפה אחת של המגרש, מפחד מתקל, ורץ 100 בקצב שאני רץ 2 קילומטר (ואני רץ לאט), אז אין לו מקום בכדורגל גם אם ירצה להשאר. צריך לשלב בין היכולות האתלטיות, לטכניות ולהבנת המשחק. כרגע אין לנו אף אחד מהם ברמה מספקת ויש רק כאלו שיש להם טכניקה סבירה או אלימות מובנת (זה פחות בליגות הבכירות). אין שום עידוד והכנה להבנת משחק. אם לטכניקה ולכושר גופני עוד יש לך אנשי מיקצוע סבירים, מי אתה מצפה שחלמד את הילדים להבין את המשחק? אילו מאמנים בעצמם מבינים את המשחק כראוי כדי שיוכלו להסביר לצעירים?
מסכנה, לפני שאתה מדבר על הדור הצעיר, תריך לדבר תחילה על הקמת תשתית אימון ראויה, ומשם להתחיל לבנות את הפירמידה שלך.

חיים שדמי 28 ביולי 2015

אה. נתקלתי בשם שלי בתגובה שלך. לא נראה לי שהבנת לעומק את מה שאני כותב. אבל סבבה. וזה אפילו לא טקסט שלי. סחתיין על המיתוג.

משה 28 ביולי 2015

חיים,
אתה מזוהה אצלי עם טורי הניצחון אחרי האליפויות, טורים מצוינים כשלעצמם, ואין פה שמץ של ביקורת על כך. אני חושב מהיכרות עם חברים אוהדי מכבי ומקריאה של תגובות כאן שחלק נכבד מאוהדי מכבי משוכנעים שמדובר כאן על תהליך מעבר לכך, כפי שכתבתי כתגובה לשלו לפני המשחק, אין במכבי גרף השתפרות או בנייה מדורגת מאז האליפות הראשונה. סביר להניח שמכבי תיקח עוד אליפות בארץ, זה מעיד בעיקר על הליגה, פחות על מכבי.

רומן 29 ביולי 2015

רוני לוי חזר לכרמל לעשות סדר.
יותר מדי שנים שאני יוצא בהצהרות ואוכל את הכובע, אבל הפעם, באמת שהפעם יש לי הרגשה טובה!

שלו 29 ביולי 2015

מה שאני טענתי,
שמכבי לוקחת אליפות שלוש פעמים ברציפות זה סוג של השתפרות.

אלון 29 ביולי 2015

יש לך את זה ביותר מתנשא

גורביץ' 29 ביולי 2015

אין הרבה הבדל מהעידן הזה לקודמיו בעשור וחצי האחרון, שבו בעיקר מכבי חיפה והפועל שלטו בליגה.
הרמה של השחקן הישראלי הייתה ונשארה על הפרצוף.
ההבדל היחיד הוא שמכבי תל אביב כדורגל, בניגוד לאחותה הגדולה מהכדורסל, תמיד הייתה ותמיד תהייה כישלון באירופה גם אם היא ג'ורדי יביא את ואן פרסי מפנרחבצ'ה, לעומת חיפה והפועל.

גיסנו 29 ביולי 2015

האמת שיש הרבה הבדלים אבל למה להתייחס למציאות.

ניר 29 ביולי 2015

אחת התגובות ההזויות, הלו, להזכיר מה מכבי חיפה עשתה בליגת האלופות ומה הפועל תל אביב עשתה באופ"א, ואפילו, מה מכבי תל אביב עשתה בליגת האלופות?

הטעות הקריטית היא ההתבססות על ישראלים והכישלון בזרים. מכבי חיפה נבנתה על זרים מדהימים שנרכשו במחירים נמוכים יחסית, החל מפראליה וכלה בז'וטאוטס או יעקובו, בסופו של דבר אף קבוצה ישראלית לא תצליח באירופה ללא זרים איכותיים, ועם כל הכבוד, חואן קרלוס ואייגיבור זו ממש לא סחורה.

גיסנו 29 ביולי 2015

זה היה ב 2002, 2001 ו 2004 בהתאמה. אנחנו ב 2015.

ב 2004 היה לי דיסקמן שקורא מפ3 וטלפון עם צלצולים ב 4 פולי וזה היה פשוט טירוף טכנולוגי.

ב 2004 ולנסיה הייתה אלופת ספרד, ארסנל אלופת אנגליה (וסיטי סיימה במקום ה 16), ורדר ברמן אלופת גרמניה, הליגה האירופית נקראה גביע אופ"א, גביע האינטרטוטו עוד היה קיים ויוון זכתה באליפות אירופה.

הכדורגל משתנה, העולם משתנה. הכלכלה משתנה. לפי משרד הבינוי, למשל, שכירות ממוצעת בת"א ב 2004 הייתה כ – 2929 ש"ח. כיום זה עומד על 5643 ש"ח. שכר המינימום עלה בכ – 1300 ש"ח מאז 2004 וגם זה נמוך.

כל זה רק כדי להסביר שמה שנכון ל 2002 לא בהכרח נכון ל 2015.

ניר 29 ביולי 2015

אל תשכח שעוד דברים השתנו, נגיד, זה שיש לא מעט כלכלות אירופאיות במצב קריסה, כולל ספרד שנמצאת בקאנטים, איטליה שמדדה, יוון ועוד לא מעט מדינות. בסופו של דבר הבעיה האמיתית היא העדר סקאוטינג, לא רק במכבי תל אביב אלא בכלל בליגה הישראלית. מסתמכים על שלושה סוכנים קומבינטורים שגוזרים קופון ומכניסים קצתצ כסף מהצד למאמנים ובסוף נתקעים עם זרים בינוניים.

אסף THE KOP 28 ביולי 2015

הכדורגל בארץ חצי-חובבני וככה צריך להתייחס אליו.

wazza 28 ביולי 2015

ומה החצי השני?

אסף THE KOP 28 ביולי 2015

דִּילֶטַנְטי

גיל 28 ביולי 2015

טוב, לא קשור לזה אבל הפסיקה נגד בריידי היום שמה חותמת סופית על היותו רמאי. אחרי כל הספינים בעניינו, להשמיד את הטלפון ביום שראיינו אותו זו עדות ניצחת לאשמה שלו. מעניין מה ימציאו אוהדי הפטריוטס עכשיו להגנתו.

ניינר / ווריור 28 ביולי 2015

בוא נראה מה יהיה בבית משפט. הבנתי שהקייס של הליגה די חלש

גיל 28 ביולי 2015

דווקא הקייס של הליגה התחזק אבל זה לא ממש משנה. גם אם בית המשפט ישנה את ההחלטה עדיין העדויות המרשיעות יהיו קיימות. אדם שפטר אמר שעכשיו הדיון יהיה לא על אשמתו של בריידי כי זה כבר די מוכח אלא על התהליך עצמו האם זה היה בסמכות של גודל לתת עונש או לא.

ניינר / ווריור 28 ביולי 2015

בדיוק ולא בטוח שזה בסמכותו של האידיוט

Maldini 28 ביולי 2015

כן בטוח – בהסכם ה-CBA שאיגוד השחקנים חתמו עם הבעלים ב-2011 הם הסמיכו אותו לכך.

No ONE 28 ביולי 2015

בריידי עשה כל כך הרבה טעויות בניהול של הדבר הזה
הכל נובע מההכחשה הגורפת שלו לפני הסופרבול

גיל 28 ביולי 2015

הבעייה שלו היא שיש לו הרבה מה להפסיד והוא קובר את עצמו עמוק יותר על כל ערעור. אם הוא יערער לבית המשפט אז הוא יוכל לשחק בתחילת העונה אבל אז ההשעייה תכנס לתוקף באמצע או סוף העונה כשזה יהיה יותר קריטי.

עידן. 29 ביולי 2015

איך בדיוק ההחלטה של גודל בערעור שמה חותמת על משהו?

הרי מדובר על הליך ערעור, שבו לא הובאו ראיות חדשות נגד בריידי, אלא כל כולו הסתמך על מה שכבר היה קיים.

אתה יכול לטעון (ואכן טענת שוב ושוב בגאון) שהדוח המקורי מוכיח את היותו של בריידי רמאי, אבל ההליך היום לא מוסיף לו דבר.

Maldini 29 ביולי 2015

בוודאי שהובאו ראיות (נסיבתיות) חדשות נגד בריידי – רק ב-18 ביוני בעיצומו של הליך הערעור הוא הואיל להודות שהוא השמיד את הסלולרי שלו לפני שהוא נפגש עם טוד וולס (באותו יום)

גיל 29 ביולי 2015

אכן, אני חושב שהדו"ח המקורי מספיק כדי להרשיע אותו אבל המתנגדים אליו טענו שהכל נסיבתי ואין ממש הוכחה נגדו. הידיעה על הריסת הסלולארי ביום שאמורים לחקור אותו קברה את הדיעה הזו סופית. להשמיד ראיות? אף איש חף מפשע לא מתנהג ככה. גם התירוץ שלו שהוא תמיד הורס את הסלולארי שלו כשהוא קונה חדש לא מחזיק מים כי את הסלולארי הקודם הוא עדיין מחזיק. גם טובי המדענים מצדיקים את המחקר של הדו"ח המקורי. זה גם מצחיק שמאשימים את גודל שנתן רק 4 שעות לבריידי להציג את העמדה שלו בערעור (וזה עוד אחרי שהמחנה שלו הפיץ שמועות שהוא נתן הצגה משכנעת בערעור). מה שקורה כאן זו דוגמא קלאסית למישהו אשם שלא מוכן לשתף פעולה עם החוקרים אבל עוסק ביח"צ מחוץ להליך המשפטי כדי לזכות באהדת הקהל כי שם אפשר לעשות ספינים חופשי. במקום להתלונן כל כך על הכל למה לא שיתפת פעולה מלכתחילה?

אגב, מומחים אומרים שיש לו סיכוי קלוש שבית המשפט יפסוק לטובתו והליגה בצעד מונע פנתה לבית משפט בניו יורק שיאשש את הקביעה שלה כך שהוא לא יוכל לפנות לבית משפט שידידותי עבור השחקנים.

ארז 28 ביולי 2015

דורפן,
זה שאתה המייסד לא מקנה לך זכות לכתוב פה דברים מתסיסים שמרגיזים את רועי ויואב.
אנא הימנע.
תודה.

יואב לוי 28 ביולי 2015

מדוייק!

רועי מ 28 ביולי 2015

צודק. רוצה הרבה כסף ל לאירופה. מקסימום מאה אלף ואז נשאר הרבה לשחקני חיזוק טובים.

רומן 28 ביולי 2015

מסכים עם כל מילה.
בפעם האחרונה שהיתה פה קבוצה אמיתית שיחקו בה ז'וטא פראליה רוסו ואיגביני.
באמת מדהים שהשחקנים האלה מקבלים כאלה משכורות, מה באמת הליגה הישראלית כל כך רווחית שמשתלם לשלם לשחקן המגוחך עם הג'ל המבריק, רגלי הברווז וספרינט של תרנגולת מיליון יורו בשנה?
למכבי ת"א דווקא יש כמה שחקנים לא רעים, איגיבור שחקן נהדר, אלברמן סביר, בן חיים הקשר בסדר גמור, ורמוט טוב מאוד ויצחקי באמת מצוין, אבל ההגנה מזעזעת והבעיה העיקרית היא לא רק שהם משחקים ב10 שחקנים כל המשחק, אלא גם שכל כדור חייב משום מה לעבור דרך הוד מעלתו זהבי והוא מה לעשות איך אומרים אצלנו "לא סחורה", באמת שחקן מביך.
יש לי דוקא הרגשה טובה על הסרבי הזה, נראה לי הוא כבר קלט את הקטע ימיו של זהבי בתפקיד "הכוכב" ספורים, הספסל כבר מחכה לו.

ירוק 28 ביולי 2015

אוי רומן רומן. אני שונא את הצהובים וגם את זהבי – אבל היחיד שמביך כאן (לצערי, הלוואי וזהבי היה מביך) זה אתה.

יואב 29 ביולי 2015

ירוק,
צודק לגמרי אבל אתה לא יכול לכעוס על נכה כי הוא כזה.

תומר חרוב 28 ביולי 2015

מדויק.
חשבתי על זה אחרי הפוסט שלך על ההגרלה בהקשר ההצעה שלהם על מונס דבור.
להחזיר שחקן ששחררת לפני שנה, בסכום עתק, מראה שמישהו שם לא חושב נכון. אם מכבי (וקבוצות ישראליות) לא יכוונו את העבודה שלהם לפיתוח כשרונות כדי למכור אותם לאירופה, הם ישארו באותה נקודה. אולי יגנבו קמפיין טוב באירופה אבל לעולם לא לאורך זמן. מבלי לבדוק אני מניח שויקטוריה לא מוציאה על שחקנים יותר (או לפחות הרבה יותר) משהיא מכניסה.

איציק 28 ביולי 2015

אני חושב שהאליהום לגבי המשכורות של השחקן הישראלי ממש לא במקום. גם שחקן כדורגל עצלן וחסר יכולות רשאי לקבל שכר שיספק לו רמת חיים סבירה…
לגבי העליה של מכבי לשלב הבא, אוחנה נותן לה 20%… עוד לא עבדה תיקותנו!

רומן 28 ביולי 2015

באיזה עולם מגיע לזהבי מיליון יורו בשנה? על מה?

איציק 28 ביולי 2015

לא התייחסת לציניות בדברי, גם עשירית מהסכום שרשמת לא היתי נותן לו, והוא עוד מהטובים שיש לכדורגל הישראלי להציע.

rami 28 ביולי 2015

בעולם שבו יש מי שמוכן לשלם לו את הסכום הזה. המישהו הזה לגמרי במקרה מיליארדר ומבחינתו כל עוד זהבי ממשיך לספק לו את התוצאה הרצויה הוא ישלם לו את הסכום שהוא מוצא לנכון.

איציק 28 ביולי 2015

אתה מסביר למה הוא מקבל למרות שלא מגיע לו. השאלה היא למה מגיע לו. מה הוא עשה, או יעשה שיצדיק שכר כזה?

matipool 29 ביולי 2015

הוא פחות או יותר האלפא דוג של הליגה והסיבה העיקרית בשנתיים וחצי האחרונות לשליטה של מכבי בליגה ( הכוונה לסיבה על המגרש ) . ברור שהשכר שלו מוגזם אבל הוא נובע גם מפחד ( שלדעתי לא מבוסס ) על זה שהוא יעבור לחו"ל .

גיסנו 29 ביולי 2015

אני די בטוח שאם לא היו משדרגים לו את החוזה הראשון בתום העונה של סוזה, הוא היה חותם בבאזל בלי למצמץ.

matipool 29 ביולי 2015

התכוונתי לחוזה החדש שנחתם בסיום העונה האחרונה .

גיסנו 29 ביולי 2015

אני חושב שיש קבוצות בליגות יחסית בכירות שהיו שמות 2 מליון יורו ושכר של 350-400 אלף על זהבי, דמארי קיבל משהו דומה ולא צעיר בהרבה. זהבי נראה לי כמו מישהו שהיה מוכן לוותר על קצת כסף (לעומת החוזה הקודם לפני השדרוג האחרון) אם הייתה מגיעה לו עכשיו הצעה מספרד או אנגליה. אבל ברגע שהשכר של זהבי טיפס למליון יורו בתמורה לויתור על סעיף שחרור זה מאוד מרתיע קבוצות אחרות.

תומאס נוימן 29 ביולי 2015

אתה עוקב אחרי הליגה הישראלית?

איציק 29 ביולי 2015

כן, משתדל כמה שפחות. כשבאר-שבע תעזוב לליגה אחרת, אפסיק לעקוב אחריה לחלוטין. ליגה עצובה ביותר!!!

תומאס נוימן 29 ביולי 2015

בעולם של עונות רצופות של 29 ו-27 גולים (בליגה בלבד) שהביאו למכבי שתי אליפויות. "במו רגליו". בעולם שבו הוא תופר את מכבי חיפה שוב ושוב ושוב, כמו שאף שחקן של מכבי לא עשה מאז שנות ה-90. והכי חשוב – בליגה עם הגבלה ל-5 זרים, מה שמעלה את ערכו של השחקן הישראלי מעבר לערך האמיתי. בהעדר הגבלת זרים, זהבי מרוויח כ-250,000 יורו פחות. ועדיין שווה כל שקל.

צור שפי 28 ביולי 2015

רונן, אנחנו לא כמו בליגות באירופה שם קבוצות עולות עם מעט או אפס שחקנים מהלאום המקומי תודות לבוסמן ולהתאזרחויות הקלות. בכל קבוצה אצלנו חייבים להיות שישה ישראלים ככה שקשה לי להבין מה החלופה להבאת הישראלים הטובים ביותר, אפילו במחירים מופקעים. ולא, לא הייתי רוצה לראות את הליגה בישראל הופכת גם כן לכוח רב לאומי. מזה כבר יש לנו מספיק בכדורסל.

רומן 28 ביולי 2015

לא היית רוצה לראות פה כדורגל עם שחקנים טובים?

צור שפי 28 ביולי 2015

רומן, שחקנים טובים יש בליגות באירופה. בישראל יותר חשוב לי לראות צביון מקומי, כלומר דומיננטיות של השחקן הישראלי. זה יוצר נחיתות מובנית ביחס לאירופה אבל זה מחיר שלדעתי כדאי לשלם. זה גם יוצר אתגר לצמצם את הפער בעזרת תהליכים ארוכי טווח כמו ניהול נכון ועבודה עם נוער.

רומן 28 ביולי 2015

היה הרבה יותר מעניין אם היו מגיעים לפה שחקנים טובים, וככה גם היו סוחפים אחריהם את הישראלים.
הרי מה, זה מקרה שדור הזהב שלנו היה בסוף שנות ה90?
אני בטוח שזה בגלל שבתחילת שנות ה 90 הגיעו לפה שחקנים שהיו קצת אחרי השיא אבל עדיין שחקנים שבשיאם היו בטופ של הטופ העולמי, ירמצ'וק, צ'אנוב, רץ, אובארוב, באל. והופ כמה שנים אחרי זה צומחים פה ברקוביץ' ורביבו.
כשיש לך שחקנים באיכות כזאת ללמוד מהם, הכדורגל משתפר.

צור שפי 28 ביולי 2015

אנחנו לא מסכימים פעמיים: פעם אחת בגלל שהמציאות הכלכלית השתנתה וזרים ברמה שאתה מזכיר שהגיעו בשנות התשעים לא יגיעו לכאן היום (יעדיפו לשחק ברוסיה ואולי אפילו בפולין). פעם שניה כי שחקנים כמו ברקו ורביבו לא צומחים בגלל הזרים אלא בגלל הכישרון הטבעי שלהם.

רומן 29 ביולי 2015

טוב יש עוד דוגמות.
כשטורקיה התחילה לשלם כסף ענק הם עלו לחצי גמר המונדיאל.
כשרון זה לא מספיק, צריך גם לעבוד וכשיש לך מודל לחיקוי כמו באל וירמצ'וק אז זה דבר אחד, וכשזה ערן זהבי אז…

גיסנו 29 ביולי 2015

בקיצור שבצ'נקו הוא הצדק ורברוב הגדול בהסטוריה, הבנו.

רומן 29 ביולי 2015

מה גם שחוץ מבן חיים הקשר וברק יצחקי אין שום שחקן מוכשר במכבי ת"א.
תנאי הכרחי לכשרון זה מהירות, ואדון זהבי, הממ אני עוקף אותו בריצה קלה.

איציק 29 ביולי 2015

אין מצב שזהבי עושה מאה מטר טוב יותר מ-11.44 ;)

רומן 29 ביולי 2015

אין מצ שזהבי יורד מה13.5

תומאס נוימן 29 ביולי 2015

רומן, "אובססיית הזהבי" נובעת ממה שהשחקן האיטי, המביך, הברווז והבלתי מוכשר הזה עשה לחיפה בשנתיים האחרונות? או שאתה באמת מאמין במה שאתה אומר?

רומן 29 ביולי 2015

חיפה של השנתיים האחרונות זה לא חיפה, זה צל חיוור וחבורה של שחקנים שלא ראויים ללבוש את החולצה הירוקה.

גיסנו 29 ביולי 2015

4 שנים אבל מי סופר

רומן 29 ביולי 2015

איציק יש כאלה, כשאני אומר תנאי הכרחי אני מתכוון בהסתברות מספיק גבוהה, כמובן שיש יוצאים מין הכלל.
הרוב מהירים, בטח שהמגינים, לא יכול להיות מגן כמו יואב זיו או דדי בן דין, זה מגוחך.
דווקא בעמדה של זהבי אפשר לא להיות מאוד מהיר אז בנושא הזה אני סתם עף עליו כי הוא מייצג בעיני את כל הרע בכדורגלן הישראלי.
עצלן נהנתן חלשלוש כבד איטי ועם בעיטה מצוינת

רומן 29 ביולי 2015

גיסנו, דווקא הספרינט של 30 מטר זה נטו כשרון טבעי, אתה לא יכול לשפר את זה במילימטר.
ולגבי ההבנה שלך לא הנחתי כלום, זה אתה פה שמניח הנחות עלי.

גיסנו 29 ביולי 2015

"תנאי הכרחי לכשרון זה מהירות"
בתור אדם שהראה הבנה מעמיקה במתמטיקה לא הייתי מצפה ממך לכשל לוגי שכזה.

רומן 29 ביולי 2015

למה כשל לוגי?
מבחינתי שחקן התקפה שאין לו מהירות הוא לא שחקן מוכשר, זאת ההגדרה שלי.

גיסנו 29 ביולי 2015

אז אתה אומר שאוסיין בולט, למשל, הוא וואחד שחקן כדורגל מוכשר?

איציק 29 ביולי 2015

אני לא מסכים עם רומן עם ריצת העמוק לגבי מהירות הריצה. למשל הרסט רובש היה חלוץ נפלא שהמהירות ממש לא היתה הצד החזק שלו, והוא לא היחיד. בארץ אחד החלוצים הגדולים היה עודד מכנס, גם לא כל-כך מהיר. אבל עם זאת יש משהו בדבריו. יש בעיה לא עם המהירות כי אם האתלטיות בכלל. נדמה לי זה היה ברזוטי שאמר שמאתלט אפשר לעשות כדורגלן אך מכדורגלן אתלט לא יצא ולכן היסודות האתלטיים הם מאד חשובים. בארץ אין דגש על יכולת אתלטית לא של מהירות, לא של כח מתפרץ, כח או סיבולת. לכן אנחנו נחותים פיזית אפילו מול קבוצות בינוניות שנגדם לפעמים יש לנו עדיפות טכנית. בסוף אחנו נכנעים לעדיפות האתלטית.

גיסנו 29 ביולי 2015

איציק אני מסכים לחלוטין שלא מפתחים את הישראלים נכון מבחינה פיזית.
לא סותר את זה שבין אתלטיות וכשרון אין שום קשר.

שחקן מוכשר שהוא לא אתלט לא יהיה מספיק טוב כמכלול, אבל חוסר אתלטיות לא משפיע כהוא זה על הכשרון שלו.
שחקן אתלטי בלי כשרון גם כן לא באמת יהיה בטופ כמכלול.

אם נעשה אנלוגיה למתמטיקה, או כל מקצוע מדעי אחר – יש את אלה שפשוט "יש להם את זה". מתקתקים 80 במבחן בלי להתאמץ, וצריכים להוסיף קצת עבודה כדי להגיע ל 95-100. ויש את אלה שיצטרכו לחרוש מצאת החמה עד צאת הנשמה כל יום כדי לגרד 85.
כשרון זה משהו שיש או אין לך, מושג ערטילאי משהו אבל זה זה. יש שחקן שתצטרך לעבוד איתו שנה כדי שיעצור כדור כמו שצריך, ויש שחקן שזה בא לו טבעי. אבל לשניהם תוכל לשפר את המהירות עם אימונים נכונים, ואפילו יותר אם האימונים הנכונים נעשים בגיל צעיר.

איציק 29 ביולי 2015

גיסנו, לא מסכים אם ההפרדה שאתה עושה. אתלטיות זה חלק שסל הכישרונות הנחוץ לכדורגלן. כמו ששליטה בכדור זה כישרון, גם זריזות או כח מתפרץ זה כישרון. כדי שתהייה כדורגלן טוב, אתה צריך כישרון סביר פלוס גם ביכולת עם הכדור וגם ביכולת האתלטית (וליוצאי דופן נוסיף גם הבנת משחק), ולזה להוסיף המון עבודה קשה.

גיסנו 29 ביולי 2015

נראה שזה עניין של סמנטיקה. אני רואה אתלטיות כיכולת נרכשת (גם אם יש אנשים שהם יותר אתלטים טבעית) ובהחלט נחוצה לכדורגלן, וכשרון כיכולת מולדת.
גם אם נסתכל על הטופ של הטופ – למסי ורונאלדו תמיד היה כשרון, היה להם את האקסטרה החמקמק שאפשר להם ללמוד טכניקה ביתר קלות וליטוש. אבל רק אחרי כמה שנים בבוגרים הם התחזקו ונהיו גם מפלצות פיזיות (אל תטעה, מסי חזק מאוד ורואים את זה בבירור לעומת תחילת הקריירה).

ואם נחזור לתחתית של התחתית – ראובן עובד וערן לוי הם שחקנים סופר מוכשרים. זה לא סותר את זה שיש להם ציון 100- באתלטיות ובגלל זה כל אחד מהם נמצא איפה שהוא ולא במקומות יפים יותר – אבל זה לא מוריד מהכשרון שלהם למשחק.

איציק 29 ביולי 2015

יש להם כישרון רק באחד מהאספקטים של הכדורגל, זה שנקרא טכניקה. למסי יש זריזות מולדת מעל הממוצע, ולרונאלדו מהירות וכח מתפרץ מולדים. הם רק הביאו את זה לכלל מיצוי בעבודה קשה. קונאלדו יכול לעבוד סביב השעון ולא תהייה לו הזריזות של מסי, כי אין לו את הכישרון הזה, ולמסי לא יהיה את הכח המתפרץ של רונאלדו, ללא קשר לכמה הוא יעבוד על זה.
נ.ב.: וכנראה לאף אחד מהם לא תיהיה המהירות של בולט ;)

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

איציק, יש להם רק חלק אחד, ודי קטן, ממשה שנקרא טכניקה.

עצירת כדור ברגל ובראש, דיוק הפס בעוצמה ובזוית, בטיימינג הנכון, בעיטה – אלו גם הם חלק מהטכניקה
אז הם לא אתלטים, חסרי הבנה טקטית, לא יודעים לחלק נכון כוחות אבל יש להם אספקט אחד וקטן מתוך מכלול של דברים שהוא טכניקה – ואנחנו מתפלאים שאנחנו נכשלים. הייתי אומר שהם לא טכנים. טריקיים אולי. יודוטריקים.

רומן 29 ביולי 2015

גיסנו,
אמרתי שמהירות היא תנאי הכרחי.
לא אמרתי שהיא תנאי מספיק.
אתה מבין את ההבדל?

איציק 29 ביולי 2015

D!, אני מבין שדברת על רונאלדו ומסי…

איציק 29 ביולי 2015

רומן, זה גם לא תנאי הכרחי. זה ודאי לא מזיק, אך יש שחקנים מאוד טובים שהכח שלהם לא במהירות, כי אם בתכונות אתלטיות אחרות. אופתע מאד אם יש משהו שברמה גבוהה מאד והוא לא אתלט טוב. אם קראת את השרשורים מעל בטח ראית דוגמאות לשחקנים לא מהירים ומוצלחים.

רומן 29 ביולי 2015

גיסנו,
מהירות כמעט ואי אפשר לשפר, זה כשרון נטו, זה לא כמו ריצה ארוכה שכל אחד יכול פתאום להפוך למרתוניסת.
בעיני זה הרוב כשרון מולד + תזונה נכונה בילדות (ירקות ובשר, בשר ועוד בשר ולא הזבל שאוכלים פה בארץ כמו חומוס ובצקים וכל השטויות האחרות ככה גדלים להיות ערן זהבי)
אתלטיות זה כשרון לא פחות חשוב מטכניקה, מה גם שלגבי המושג טכניקה בארץ יש הגדרה מוזרה.
פה טכניקה זה נחשב להקפיץ יפה, ולעשות תרגילים מטופשים.
טכניקת כדורגל זה בעיטה/מסירה בנגיעה/מסירה ארוכה/עצירה לכיוון התנועה/נגיח, אלא הם תנאים הכרחיים לשחקן.

גיסנו 29 ביולי 2015

רומן, מהירות ועוד איך אפשר לשפר, בטח כשלרוב שחקני כדורגל לא נותנים ספרינט של יותר מ 30 מטר.
ואתה צריך לטפל באובססיה שלך לזהבי.
אני גם מבין הרבה יותר ממה שאתה מניח. יום טוב

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

אז החלפתי את מסירונאלדו בעובדערןלוי
לא צריך לשים לי שלוש נקודות…

איציק 29 ביולי 2015

זה היה מובן, והתגובה היתה לא יותר מידי רצינית, כך שאתה לא צריך לקחת אותה קשה מידי.
בסדר, אני אשתדל לקחת שתי נקודות חזרה מתוך השלוש ששמתי

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

טוב, אם תקח שתיים אז אני לא אתרגש.
אבל תשאיר לי איזה פסיק בבקשה.

הגולנצ׳יק 30 ביולי 2015

– ״לפחות תשאיר לי נקודה אחת״
– ״לא, אני מצטער, אינני יכול״
– ״בבקשה, רק אחת״
– ״בסדר, אני אשאיר לך נקודה אחת״
– ״שתיים !״
– לא… אינני יכול״
– ״יכול. חראם על הגרון שלך. בתי הקברות מלאים באנשים שהגרונות שלהם פתוחים״
– ״טוב, אני משאיר לך 2 נקודות ואתה עולה לשלב הבא. מומו פותח הגרונות יהיה איתנו בשלב הבא בשבוע הבא״.

״יררררר… קנדה !״

אלכס 29 ביולי 2015

צור, +1 מכל הלב.

דורפן 28 ביולי 2015

החלופה לדעתי היא לא להתעקש על שחקני נבחרת ישראל. שיילכו לקבוצות אחרות. הכדורגל האירופאי במשבר כלכלי גדול ולמכבי תל אביב דווקא יש כח כלכלי לקנות שחקנים מעולים ממש.

rami 28 ביולי 2015

יש מקום ל5 זרים. רשמת בפוסט שאפשר להביא 5 ארגנטינאים והם ישפיעו יותר. נניח וזה נכון, אתה חושב שאם 5 כאלו במקום 4 הזרים הנוכחיים מכבי היתה נראית הרבה יותר טוב? וגם אם כן, עדין יש צורך בעוד לפחות 6 שחקני הרכב 5-7 שחקני סגל שכולם יהיו ישראלים. הישראלים האלו יעלו בדיוק כמו הנוכחיים ויהוו את מרבית הסגל ולכן איכותו תוכרע על ידם ולא עי 5 זרים טובים ככל שיהיו.

דורפן 28 ביולי 2015

אני חושב שלא. אני חושב שהבאת זרים טובים תשפר את הצעירים. הוותיקים יש להם כבר תקרת זכוכית

rami 29 ביולי 2015

אם כך אפשר ללכת לאחור לעונת 2002/03 שבה למכבי חיפה היה סגל שחקנים מצוין והיא העפילה לליגת האלופות, עם זרים הרבה יותר טובים מהזרים שיש כרגע במכבי ולבחון האם הזרים האלו שיפרו את הצעירים בקבוצה ההיא. לאחר בחינת הסגל של אותה עונה התשובה היא שיש שם שחקן צעיר אחד שהצליח לעשות קריירה שהייתי מגדיר בינונית-טובה בליגה (דקל קינן). שנתיים אחכ ליאור רפאלוב פרץ.

לדעתי ההשפעה של זרים טובים על כדורגלן ישראלי צעיר היא לא גבוהה. יש משקל הרבה יותר גדול לדרך בה מאמנים אותו בגילאים הצעירים, מי המאמנים שלו, מה דורשים ממנו באימונים ואיך, בקיצור המסגרת שלו.

MOBY 29 ביולי 2015

וקטן

גיא זהר 29 ביולי 2015

כמה זרים יש לפלזן? אז נכון שהשחקן הצ'כי הוא לא הישראלי, ובכל זאת שני זרים סבירים ברמה אירופאית מתוך חמישה זה לוקסוס

איציק 28 ביולי 2015

שאלה לא קשורה: מה היה ההגיון מאחורי ההרחקה הנוספת של קבאני שהשיט עליו בית הדין של האיגוד?

ניק 29 ביולי 2015

אוי יופי שאתה מעלה את זה! זאת באמת אחת מהחלטות השיפוטיות הכי גרועות שאני זוכר אי פעם!
כמו להגיד למישהיא שאנסו אותה רגע קיללת את האנס? אז שבי לידו בכלא

נץים 28 ביולי 2015

שמעתי שגולסה שחקן חופשי

D! פה ועכשיו 28 ביולי 2015

ייתכן יותר מדי שאתה צודק
אבל אתה באמת חושב שצריך לבחון את התהליך בתחילת שנתו הרביעית?

הרי גם ההעפלה לליגת האלופות היא לא מטרת התהליך, לא לדעתי לפחות.

משה 28 ביולי 2015

במה טובה מכבי של השנה ממכבי שלקחה את האליפות הראשונה ?

D! פה ועכשיו 28 ביולי 2015

ראשית, כמו שאמרתי ייתכן מאד שרונן צודק.

אני לא בטוח שאפשר לכמת את זה ככה, במה היא יותר טובה.
לטעמי היא הרבה יותר חזקה. ראשית יש סגל בסיסי שרץ ביחד זמן רב ומכיר האחד את השני וזה ניכר.
היא יותר חזקה בעיקר במרכז השדה, בהבנת העוצמה שלה. זה לא דברים קטנים
אבל זה לא מספיק לאירופה. לא מול באזל ולא מול פלזן. זה עשוי להספיק אם בתוך עשור מכבי תזכה בשבע או שמונה אליפויות, תעלה לבוגרים שחקנים שגדלו לתוך הקבוצה הזו מגילאי העשרה, אם היא תשחק בתקופה הזו חמש או שש פעמים בבתים של ליגת אירופה. כשהיא תגיע פעם לשמינית גמר אירופה. ואז עוד פעם.

אישית, בתור אוהד אני לא מצפה ממכבי להגיע לליגת האלופות, זה, בשלב הזה, הרבה יותר מזל מכל דבר אחר. כמו להגיע לגמר גביע ולהפסיד. קורה. זה לא הופך קבוצה לרעה או עונה לגרועה.

רומן 28 ביולי 2015

זה דיבור של לוזר..
מה השתנה בדיוק מאז ההעפלה האחרונה של קבוצה ישראלית לצ'מפיונס?
המסלול הוא אותו המסלול, היריבות הן אותן היריבות.
אני חושב שיש קבוצות עם תקציב הרבה יותר נמוך שעולות.
היתרון שלהן זה שהן לא משלמות מיליון יורו לבובל.

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

רומן, אבל בדיוק חזרתי אחרי המשחק ופשטתי את חולצת הלוזר שלי
אני אשקול לקעקע את זה על המצח.

Oded 29 ביולי 2015

בול

גיא זהר 29 ביולי 2015

הסגל היה חייב לעבור רענון. מבוגר. לא לעולם חוסן גם בארץ.

matipool 29 ביולי 2015

D – אמנם אני עוקב קצת מרחוק אחרי הליגה הישראלית אבל ברור שמשהו לא טוב עבר על מכבי הקיץ . שחקני חיזוק זרים אמורים לחזק ולשדרג את הקבוצה . זה לא המצב במכבי . המאמן נראה מיואש כמעט מהרגע הראשון . אני מכיר את שפת הגוף שלו מניסיון שלי כשהגעתי לעבודה חדשה ומהר מאד הבנתי שאני לא רוצה להיות שם . הוא לא יישאר עוד הרבה זמן בקבוצה אלא אם כן יתרחש נס בשבוע הבא בצ'כיה . לא נראה שהמטרה העיקרית של הבעלים / ההנהלה הייתה כניסה לליגת האלופות וברור שהסגל הקיים ללא חיזוק מתאים לא מספיק טוב לכך .

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

מתי, הסגל לא שודרג, חוץ מאולי חזרה של ורמוט.
אני לא חושב שהמטרה היא ליגת האלופות. לא יודע מה אמרו למאמן. לטעמי המטרה היא שליטה בליגה בארץ, המשך הכנת תשתית מקצועית ברמת המועדון. כמו שחשבתי שהדרך של ליברפול להתמודדות על האליפות צריכה לקחת שלוש ארבע שנים (הקדמנו בלפחות שנה וזה תרם לבעיות בעונה שעברה) אני חושב שאם מכבי רוצה להיות מועדון אירופי בינוני היא צריכה תהליך של עשור לפחות.
אישית אני חושב שיש לא מעט דברים שניתן היה לעשות אחרת, גם במסגרת הזרים, גם בגידול שחקנים צעירים. בטיימינג שדברים נעשו. אבל אני מוכן גם לקבל את הבחירות שנעשו שם.

H. 28 ביולי 2015

ריקן מצוין.

מכבי צריכה לבזבז ארבעה זרים על החוליה האחורית. זה לא בכבוד של אף ישראלי להיות מגן/בלם ולכן צריך להביא זרים טובים בעמדות האלה.
מה גם שמגנים טובים משדרגים הרבה יותר את ההתקפה מחלוץ או קשר.

אריאל גרייזס 28 ביולי 2015

מכבי רוצה אליפויות ומכיוון שאפשר רק חמישה זרים בקבוצה אז היא קונה שחקנים ישראלים בהרבה כסף, מה שמייצר לה יתרון בליגה המקומית. לא משהו שמכבי תל אביב לא עשתה בכדורסל 40 שנה לפניה.
מכבי תל אביב היא לא הבעיה. הבעיה היא שהכדורגל הישראלי יבש מכשרון. תקופת יובש איומה. שנים מזניחים את הבסיס וזה התוצאה. זה נכון גם לגבי הכדורסל – בעשור האחרון אין לנו כדורסלן אחד שיכול היה להתגנב ל-30 הגדולים ביבשת בעוד בתקופות הקודמות היה לנו תמיד אחד ב-10-15 הטובים ביותר, החל מתני כהן מינץ, דרך מיקי, ג'מצ'י, שפר, קטש וכו.
הנה העובדה – אין ספורט בארץ. בסיס הפירמידה כל כך צר ששום השקעה בנוער של מועדון זה או אחר לא תשנה את זה. אולי ייצא פה ושם איזה כשרון גדול אבל הממוצע הוא פונקציה של מיעוט שחקנים באופן כרוני.
כמו שאמר פה אסף – הכדורגל פה הוא ספורט חובבני שהשחקנים מקבלים כסף בשבילו.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 28 ביולי 2015

היה לנו דור זהב רק לפני 5 שנים, במקרה כשהגדילו את הליגה ל16. הבעיה היא שהשכר בארץ אחרי כמה שנים שהיה יחסית נמוך חזר להיות גבוה ולמשוך שחקנים חזרה מחו"ל. וכמובן כמו שמחקרים רבים בכלכלה התנהגותית מראים, העובדה שאנשים מקבלים שכר גבוה יותר עבור אותה עבודה, הרבה פעמים גורם להם לבצע אותה בצורה טובה פחות.

איציק 28 ביולי 2015

אכן, הכדורגלנים אצלנו חובבנים. עדיף שהיו חובבים. כנראה שהינו מקבלים לפחות את אותה הרמה בהרבה פחות כסף.

בובו 28 ביולי 2015

מסכים, הבסיס בונה הכל. שאלה ששואלים אותי בעבודה פה במערב אירופה פעם בשבוע, איזה ספורט עשית כשהיית ילד קטן? הם כמובן נדהמים מהתשובה.

תני 29 ביולי 2015

השנה החזקתי שני ילדים במחלקת הכדורסל של נס ציונה. סימפטיים, אפילו רציניים, 5 אימונים בשבוע, קצת אימוני אתלטיקה, סך הכל מאוד נחמד עבור הילדים ובונה להם איזה בסיס של כושר גופני ואהבה לספורט.
אבל…
זה עלה לי 8000 ש"ח לשנה, לפני תוספות שונות ומשונות, בוא נגיד עוד 1000 ש"ח לפחות.
זה ים של כסף, ונראה לי שהרבה מאוד משפחות לא יכולות לעמוד בהוצאה כזו.
יש לי תחושה שזה חלק ניכר מהבעיה של אי יצירת בסיס רחב.
מעניין אותי מה קורה במדינות אחרות מבחינת העלות להורים.

Amir A 29 ביולי 2015

שלושה ילדים בטאיקוואנדו למשך קרוב ל-10 שנים, בין 3-4 פעמים בשבוע.
$240 לחודש – בסביבות $3,000 לשנה. תוסיף עוד הוצאות כמו מבחנים ותחרויות ויש לך $4,000 לשנה בקלות.

אריאל גרייזס 29 ביולי 2015

טקוואנדו זה לא בסיס, עם כל הכבוד. תשווה את מה שהילדים מקבלים בבית ספר מבחינת כושר גופני. תשווה את המתקנים, את רמת האימון. תשווה את כמויות הילדים שעוסקים בספורט תחרותי בגילאים צעירים. יש השוואה של דסקל תמיד של ישראל עם שמונה מיליון תושבים, יש בה כמה אלפים של כדורגלנים רשומים,מקדוניה עם שני מיליון תושבים ויש בה כמה עשרות אלפים כדורגלנים רשומים. זה הבסיס

Amir A 29 ביולי 2015

אם היית רואה את כמות בתי הספר שיש כאן לאמנויות לחימה ואת מספר הילדים הצעירים שהולכים לבתי הספר האלו, ולא פעם בשבועיים אלא כמעט כל יום ובכל פעם לשעה וחצי, שעתיים, לא היית קופץ כל כך מהר לפסול.
הילדים שלי בתיכון משתתפים בקבוצת ריצה למרחקים ארוכים שמתאמנת בכל יום. בסופי שבוע הם קמים ב-6 וחצי בבוקר ויוצאים לריצת בוקר של בין 10 ל-20 קילומטר בין אם הטמפרטורה בחוץ היא 20 מעלות או 5 מעלות. ילדים בגילאי 15-17 שלא צריכים מבוגר שידרבן אותם לזה כי הם התרגלו מגיל 6 בטקוואנדו שפעילות גופנית היא חלק מהיומיום שלהם.
הבסיס הוא לא ענף זה או אחר אלא התפיסה של מה חשוב ומה לא.

Amir A 29 ביולי 2015

מה שכן, מתקני הספורט שזמינים כאן לציבור, ובייחוד לצעירים בבתי הספר, באמת אין להם תחרות והם בחינם לכל מי שמעוניין.

אריאל גרייזס 29 ביולי 2015

אני לא פוסל, זאת לא היתה הכוונה שלי. אלא רק להסביר את ההבדלים. בסופו של דבר, במדינות ספורט, ילדים גדלים לתוך זה. פה, הורים קונים לילדים שלהם אופניים חשמליים בגיל 10 כדי שחלילה לא יצטרכו לדווש חמש דקות לבית ספר

אהד 29 ביולי 2015

תמיד מוזר לי לשמוע על אורח החיים הספורטיבי של האמריקאים ואז לקרוא על כל שרבע מהאמריקאים בממוצע סובלים מהשמנת יתר.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 29 ביולי 2015

אתה שומע את זה מהצד של האקדמאים הישראלים פה בדה-באזר, והשמנים הם כל מני עניים ובני מיעוטים.

גיל 29 ביולי 2015

כי מה שאמיר כותב לא מייצג את רוב האמריקאים. יש המון אמריקאים שעוסקים בספורט בגיל צעיר כולל ילדים אבל עוד יותר כאלו שלא.

Amir A 29 ביולי 2015

זה כי אנחנו כאן בחוף המזרחי…

Amir A 29 ביולי 2015

בקיץ הנוכחי משפצים את מגרש הפוטבול ומגרש הבייסבול בבית הספר התיכון בעיר. משהו בסדר גודל של 5 מיליון דולר. למי שלא יודע, בארה"ב דברים כאלו מגיעים מהתקציב של העיר, מהארנונה של כל התושבים. ולכולם כאן נראה נכון להשקיע את הסכום הזה במתקני ספורט בבית הספר.

איציק 29 ביולי 2015

זה לא סכום בשמיים יחסית לדברים אחרים. להחזיק ילדים בקונסרבטוריון באר-שבע עולה יותר. הבעייה זה מחיר הפעילות באופן כללי. הרבה מאד אנשים לא יכולים להרשות לעצמם חוגים בכלל. אז כשחיים בחול פתאום מגלים שהמון פעילויות ניתנות במסגרת בית-הספר, כמו אתלטיקה, תזמורת, שחמט, כל בית-ספר והגיוון שלו (חברים שלי שיצאו לאוסטרליה גילו שיש בבית-ספר קבוצת מפרסיות תחרותית שזה בכלל עסק יקר). אז היתי אומר שמה שבית-הספר אמור לתת זה הבסיס. אז הכדורסל שלך, או הטקואנדו של Amir A או הקונסרבטוריון שלי הם לא הבסיס, הם התוספת היקרה. אני רק מניח שהבסיס במקרה של Amir A הרבה יותר איכותי.

בובו 29 ביולי 2015

מעניין בהקשר הזה כמה חזק המתאם בין לדוגמא תמ״ג למדליות אולימפיות. ברור שהוא קיים אבל בענפי ספורט מסויימים יש אלמנט תרבותי היסטורי. אולי ישראל צריכה למצוא איזה נישה שהיא לא ענף בינלאומי מידי ולפתח אותה מרמת בתי הספר. הבעיה שעם המדיה היום אין לזה סיכוי כי כולם רוצים רק כדורגל כאילו יש רק את זה. אני בטוח שאם נשקיע אפשר להיות בטופ של הכדוריד למשל.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 29 ביולי 2015

ולמה לנו לעשות את זה?

בובו 29 ביולי 2015

כי למדליה אולימפית לא נגיע בחיים בכדורסל/כדורגל. עדיף להיות ראש לשועלים. מבחינת תרומה לחברה, להקניית אורח חיים בריא מגיל צעיר, לגאווה לאומית וסתם בשביל הכיף אם נגיע גבוה בספורט משני. הרי פופולריות של ספורט היא שרירותית משהו. ראה פוטבול אוסטרלי או הוקי שדה.

Orenyoosh 28 ביולי 2015

אבל למה הדור הנוכחי של הישראלים לא מספיק טוב לאירופה ? האם בעבר היו לנו שחקני הגנה שהתמודדו בכבוד עם אירופה ?

Amir A 28 ביולי 2015

כדי להפוך לשחקן הרכב בחוליית ההגנה של ליברפול צריך את היכולת להתמודד בכבוד.
הנה שאלה – השחקנים היום יותר ילדותיים מהשחקנים של פעם? כמובן שבתור מישהו ששייך לדור הזקן התשובה שלי חייבת להיות כן, אבל מה לדעתכם התשובה האמיתית?

אהד 29 ביולי 2015

טב"ח הבלם.

matipool 29 ביולי 2015

אבי כהן ז"ל .
אמנם לתקופה קצרה אבל בקבוצה הכי טובה בעולם דאז .

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

אבל (אם זה נכון) כל השחקנים יותר ילדותיים, לא? אז מה זה משנה.

Amir A 29 ביולי 2015

ילדותיים מהבחינה של חוסר ההבנה שהם צריכים לעבוד על מנת להשתפר.

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

כן. אבל אין שום סיבה לחשוב שרק בישראל הדור הנוכחי שונה מהדור הקודם ובשאר העולם לא.

גיסנו 29 ביולי 2015

באירופה בכל הליגות רצים קדימה, בארץ זוחלים במקרה הטוב. הפער הולך לגדל, לשחקן ישראלי כמעט ואין סיכוי להגיע לליגה בכירה ולסגור את הפער הפיזי והטכני מספיק מהר, בגלל זה שחקנים יוצאים לליגות ביניים כמו שוויץ, אוסטריה ובלגיה וגם שם קשה להם לסגור את הפער.
במכבי ת"א התחילו סוף סוף לאמץ שיטות של כדורגל במאה ה 21, בקבוצות אחרות מתחילים לחקות גם את העיקר ולא רק התפל. אולי עוד כמה שנים, כשדור חדש של שחקנים ייכנס ישירות לשיטות אימון האלה, הפער יצטמצם חזרה.

גלן 28 ביולי 2015

התמצית נכונה. דכאון כי אין שום סימן שדברים מתקדמים.

שינגי 28 ביולי 2015

מסכים עם הכל ובאמת המצב מזמן לא נראה כל כך עגום מעולם כמו שרונן אמר(נבחרת,קבוצות ושחקנים בליגות גדולות).
מצד שני החל מ2007 היו לנו כמה נבחרות צעירות לא רעות בכלל (ושאני אומר צעירות אני מדבר על היורו אנדר 21 שהוא בעצם עד תחילת האליפות אנדר 23,ככה שלא מדובר ממש בילדים,אלא בשחקנים צעירים). ב2007 הייתה לנו נבחרת שעלתה(טופ 8 באירופה למעשה) הנבחרת אחריה עשתה פליאוף(טופ 16-כמו לעלות ליורו לפני הניפוח),הנבחרת הבאה לא עלתה על הפרש שערים לפלייאוף,אבל הייתה כנראה המוכשרת מכולם(נאתכו,כיאל,אלמוג כהן,בוזגלו,סער,תמוז…) ואחר כך הייתה הנבחרת שארחה את היורו ואומנם לא עלתה אליו על המגרש,אבל בהחלט עמדה בכבוד ויותר מכך(4 נקודות) מול 7 הגדולות של השנתון. אז איך לעזאזל מכל כך הרבה נבחרות צעירות מוצלחות(ושוב אני מדגיש לא מדובר בטורנירי ילדים) יצא שהכדורגל פה, בדיוק בשנים שכל השנתונים האלה אמורים להתערבב בשיאם, מגיע לשפל די חסר תקדים??

רומן 29 ביולי 2015

שאלה מצוינת.
אולי כי אצלנו פשוט מייחסים לזה יותר חשיבות מבמדינות אחרות, שלא מזמינות את השחקנים הצעירים הבכירים שלהם?
סתם ניחוש

שי 29 ביולי 2015

אלא עדיין אליפויות, שחקנים רוצים לשחק בהן. ביורו הצעירות השחקנים הטובים הגיעו לפה אלא אם זומנו לנבחרת הבוגרת, כמו בלוטלי למשל. (וכמובן, ספרד הצעירה עם דה חאה, איסקו וכל השאר…)

ההישגים של הצעירות שלנו באופן כללי טובים יותר. הניחוש שלי תמיד היה שהאירופאים הצעירים לומדים ומנסים ליישם הרבה יותר טקטיקה ועמידה נכונה על המגרש ודברים כאלה, אבל הם עדיין בוסריים ויש הרבה פרצות שהסגנון הישראלי יכול לנצל. כמה שנים מאוחר יותר, השחקנים האירופאים כבר יבינו בטקטיקה ועמידה נכונה על המגרש והדברים האלה, ויהיו מסוגלים להשתלב בקבוצות בכירות, והישראלים לא.
ממליץ לקרוא את הראיון עם דן רומן בכלכליסט בהקשר הזה ("13 דברים שלמדתי בקריירה ככדורגלן") – איך בארץ אומרים פשוט לרוץ ובהולנד אומרים לאן לרוץ.

גיסנו 29 ביולי 2015

אם לחדד: בארץ מתמקדים בזכיה בתארים בגילאים צעירים, בחו"ל מתמקדים בפיתוח היכולות האישיות והקבוצתיות.
אז בנבחרות הצעירות הישראלים לוקים בטכניקה אישית אבל יודעים איך לנצח משחקים נקודתיים בתוך בליל הבלגאן, וזה מספיק כדי לנצח מספיק נבחרות ולהגיע לשלבים מאוחרים יותר.
אחרי שנה שנתיים בבוגרים, הצעירים האירופאאים לומדים גם לנצח משחקים ומשם הפער צומח אקספוננציאלית.

דורפן 29 ביולי 2015

מוקדמות האליפויות הללו הם נוקאאוט ויש עליות מקריות.

שינגי 29 ביולי 2015

מה זאת אומרת? יש בתחם מוקדמים ופלייאוף בשיטת בעת חוץ כמו אצל הבוגרים.רק שבסוף פחות עולות.

דורפן 29 ביולי 2015

כן – אבל הנבחרות שאתה פוגש לפעמים מקריות כי זה שנתונים ומדיניות. למשל במדינות החזקות לא שומרים שחקנים טובים בשנתון שלהם אם הם מייצגים שנתון יותר מבוגר או את הנבחרת הלאומית.

דוד 29 ביולי 2015

אבל העיקר 'הלחם והחמאה'- הליגה הישראלית. לא כן?
מה אני כאוהד ביתר מרוויח מכל המיליונים ששופך גולדהר, ועל הדרך גורם לאינפלציה מופרכת של שווי השחקן הישראלי, אם הם לא מגיעים לצ'מפיונס, האם ניצחון של מכבי 6-2 על שחקנים שעלו הרבה כסף רק בגלל רף לא מוצדק שקבעה מכבי, באמת מעלה את רמת הכדורגל ונותן תקווה לנבחרת?
אבל העיקר הלחם והחמאה. ומה לנו לרעות בשדות זרים. והכי חשוב להשקיע בנוער. ואדרבה אולי כך יוכלו להתרכז טוב יותר בליגה. ואת ריאל מדריד תמיד אפשר לראות בטלוויזיה.

זהבי לך לטוטנהאם 29 ביולי 2015

בתור אוהד הפועל שבאמת העריץ את ורמוט ולמרות כל הגילויים האחרונים בפרשת ההעברה שלו עדיין משום מה קשה לי לשנוא אותו, היום ראיתי אותו ופשוט התפעלתי כמה הוא יותר טכני מכל שחקן אחר על המגרש.
הבעיה היא אצלי?
בכל מקרה מכבי לא הייתה טובה לא משנה כמה ברק יצחקי חושב שכן ומרכז ההגנה שלה שערורייתי, הזדמנות פז לבש ולהשיג אליפות היסטורית

דורפן 29 ביולי 2015

טכני יותר מהצ׳כים תוך כדי ריצה?

יואב 29 ביולי 2015

בוודאי. הוא עבר אותם כל אימת שרצה. זה היה תלוי בו לחלוטין.

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

הוא עבר יפה מאד והשתמש בטכניקה כמו שמבינים ורואים אותה בארץ

אני לא זוכר מתי ראיתי שחקן אחד בארץ מכניס כדורים לתוך הרחבה, על הרצפה ובאוויר, ברמה של הצ'כים אתמול.
מתחת לשער 13, כל כדור שהלך לרחבה היה נראה כאילו משהו הולך לקרות ולא כי אין לנו הגנה אלא כי הכדורים היו תמיד לאזור המסוכן, בזווית הכי קשה לשוער ולהגנה, בעוצמה ובמהירות. תן לזיו, לנוסא, למיכה, לורמוט חמש מאות כדורים כאלו באימון בלי מגן על הגב והם לא מרימים ככה.

תומאס נוימן 29 ביולי 2015

זהבי אתמול בבישול ליצחקי. עצר כדור קשה, הסתובב במהירות ושחרר תוך שניה כדור באוויר ליצחקי לגול.

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

מודה שראיתי רק מהיציע הרחוק, פחות טוב.

הנקודה היא שאנחנו לא משקיעים בבסיס כי זה לא נתפס טכני או מרשים. וכשדברים כאלו קורים זה כמעט נס. או טעות.

כסיפוביץ 29 ביולי 2015

כפיים לזהבי!
עצר כדור קשה…

אוי ויי תומאס…

משה 29 ביולי 2015

הוא בעיקר עבר את עצמו בסיבובים אינסופיים, וגם זה ברבע השעה הראשונה עד שלמדו אותו.

רומן 29 ביולי 2015

ורמוט באמת שחקן נהדר

rami 29 ביולי 2015

לא הוא לא. הוא שחקן ישראלי קלאסי עם כשרון אישי מעל הממוצע. הרבה טריקים ומעט מאוד תכלס. שחקן נהדר? הקפטן של הצ'כים אתמול (לימברסקי) שעושה את מה שהוא יודע באופן הכי טוב שיכול תוך התאמה לשיטה של הקבוצה שלו. שחקן נהדר? פטרוז'לה. עפ המשחק אתמול הטכניקה שלו לא נופלת מזו של ורמוט אבל במקום להסתובב סביב עצמו הוא משחק וחושב מהר – כדרור שמשחרר אותו למסירה ומיד מוסר לשחקן פנוי במצב מסוכן.

רומן 29 ביולי 2015

מסכים איתך, זאת גם פילוסופיית הכדורגל שלי.
אבל יש יוצאים מין הכלל פה ושם, ורמוט בעיני כזה.

מאיר (חדש בשכונה) 29 ביולי 2015

רומן, אתה מזגזג. בתגובות הקודמות רשמת שחוץ מטל בן חיים ויצחקי אין אף שחקן מוכשר במכבי. עכשיו ורמוט הוא שחקן נהדר… עוד תאמר שהוא נהדר אבל לא מוכשר, לך תדע.

רומן 29 ביולי 2015

כמיטב הפוליטיקאים שלנו.
נו מה לעשות, יש לי חולשה לורמוט הוא לא עונה להגדרות שלי לשחקן טוב, אבל הבחור קוסם. אז אני במילכוד.

משה 29 ביולי 2015

סתם שחקן טוב.
לא רואה במספרים שלו שום דבר שמוכיח את הטענה הזו. העונה הטובה האחרונה שלו הייתה לפני 5 שנים בערך והוא חי מאז על הזכרונות של אוהדי הפועל.

יואב 29 ביולי 2015

רונן,
אני כן מאמין בשימור החומר המקומי.
אני חושב למשל שחלוץ כמו דאבור, אין למכבי סיכוי להביא אם היה זר. בפרופיל שלו ובגילו. הוא חלוץ בונדסליגה אמצע טבלה לגיטימי כבר היום וללא הגעגוע לבית, הוא לא באיזור חיוג שלנו בכלל.
לא רואה ארגנטינאים או פרואנים טובים דופקים על שערי הכדורגל הישראלי. גם לבינוניים שלהם יש פרנסה בליגות טובות ומתגמלות יותר. לכן שימור הכח המקומי על פי יורדי נשמע הגיוני. מכבי עדיין לא במקום הזה של להמר אולי בזכות הגרלה, על זרים.
דומיננטיות מקומית תישא בסוף פירות. אין ממש דרך אחרת מוצלחת יותר.
אבל אולי כן יש שווקים אחרים שכדאי לחקור. מזרח אירופה למשל.
זה דג גדול אוכל דג קטן. מכבי דג קטן. הכדורגל הישראלי הוא דג קטן.

גיא זהר 29 ביולי 2015

מכבי לא דג קטן כל כך במסלול האלופות. הבעיה שמכבי לא באה מוכנה מכל הבחינות בלי קשר לפלזן. ומה רע בזרים ממרכז אמריקה?

יואב 29 ביולי 2015

שים דבר לא רע. איפה זה נטען?
מכבי היא דג קטן עד שתוכיח אחרת.

גדי 29 ביולי 2015

דווקא לי הייתה התחושה שמכבי שיחקה כדורגל טוב חוץ מ-3 דקות. וזה כל ההבדל.
אגב אלברמן נתן את המשחק הכי טוב שלו שאני זוכר במכבי

ארז (דא יונג) 29 ביולי 2015

גדי, בן כמה אתה?

אם אתה צופה במשחקים של ישראליות באירופה בעשורים האחרונים, לא שמת לב עדיין שתבוסות סטייל בית"ר זה היוצא מן הכלל?
זה כמעט תמיד ה"שלוש דקות של חוסר ריכוז" או ה"שער המיותר לחלוטין" או "חוסר התיאום בהגנה" שמביאים להפסדים. תאמין לי שאם היה צורך, ושני שערי חוץ לא היו נראים מספיקים לפלזן, היו מופיעות עוד "3 דקות" כאלה גם במחצית השנייה (ע"ע המשחק נגד באזל לפני שנתיים שכל פעם מכבי "חזרה", רק שאף פעם לא הייתה באמת קרובה להדיח את באזל).

גלעד 29 ביולי 2015

מדויק.
כמה 3 דקות כאלו אני זוכר ממשחקי הנבחרת בעיקר. החל מדחל'ה של הרצוג מתחת לחומה, ועד חוסר ריכוז הקטן מול פורטוגל בדקות האחרונות, כשבאמצע אין ספור גולים "לא מחוייבי המציאות" מהתקפות "מקריות" של יריב שללא ספק "השתווינו לו ברמתו" אחרי שראינו "שהמפלצת לא כל כך מפחידה".

גדי 29 ביולי 2015

אני לא מדבר על הנבחרת, ואני לא חושב שמכבי תל אביב היא סממן של הכדורגל הישראלי
חוץ מה-3 הדקות האלו, מכבי לא "שיחקה טוב" וכמעט השוותה, היא שחקה מצויין!
ואני אישית מעדיף לראות את מכבי בליגה האירופית (לא בכוח כמובן) מאשר לראות אותה בליגת האלופות,
הרמה שם יותר מתאימה. קודם שהם יהיו קבוע בבתים בליגה האירופית, אחרי זה נתחיל לפנטז
גם הימרתי על התוצאה הזו לפני המשחק.

ומה זה משנה בן כמה אני?

נולי 29 ביולי 2015

צודק לגמרי. מכבי עדיין לא ברמה של ליגת האלופות

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

ללא קשר לגיל אני חושב שארז צודק.
"אנחנו" (קבוצות ישראליות/נבחרת) בדרך כלל לא מובסים אלא מפסידים בשלוש-חמש דקות של התרופפות. ואז נדמה שאנחנו ברמה, או קרובים אליה.
זה בדיוק זה. הגיע קבוצה מאומנת ומוכשרת יותר, שבאה לשחק על תוצאה, נתנה למכבי להשתגע (ובהתחלה זה אפילו היה קרוב), זיהתה הזדמנות כבשה וגמרה את המשחק. כמו נגד באזל. כמו מול וולס.

גדי 30 ביולי 2015

מכבי עדיין לא שם וזה תהליך..
אמרתי לאבי שדיברנו במשחק על רכש,
"יש לך את זהבי, יצחקי, בן חיים, בן בסט, וורמוט וכו' וכו, זה מה שאפשר לעשות איתם. אין שחקנים ישראלים טובים יותר, המקום של מכבי זו הליגה האירופית". ואני עדיין עומד מאחורי זה. מכבי צריכה להתרגל לשחק קבוע בבתים של הליגה האירופית (לא חייבים גם לעלות כל שנה מהבתים). עם הזמן יגיעו זרים יותר טובים ושחקנים ישראלים צעירים ישתפרו לרמה הזו, כל עוד מכבי שומרת על יציבות ומשמרת שחקנים ישראלים בכירים, היא תצליח להתקדם עקב בצד אגודל.
למה לא דורשים מהפועל ירושלים בכדורסל להגיע ליורוליג? (אולי כן ואני לא יודע?)
הצ'כים טובים יותר, ועדיין אני מעודד מהמשחק של מכבי. כל מי שקבר את מכבי עוד יאכל את הכובע העונה (בליגה המקומית)
והסיכוי שיגיע לפה עוד מאמן כמו סוזה הוא נמוך.

אופיר 29 ביולי 2015

בסדר, זה המצב ואולי אפילו אין פתרון, השאלה האמיתית עבורי היא למה ההייפ סביב הקבוצה הזו שיותר מכל דבר אחר נהנית מההפקר (וממצבו המחפיר של הכדורגל הישראלי)? למה קשירת הכתרים, כתיבת הטורים וטיפוח הציפיות? שוחים במי אפסיים וזהו.

הקבוצות ההן של חיפה והפועל של קשטן היו בכמה רמות מעל אוסף הבינוניים הזה, ולפני שאני נחשד בהטיה, מעולם לא אהדתי קבוצה ישראלית.

אהד 29 ביולי 2015

+1

בלייק 30 ביולי 2015

נתחיל בזה שרוב הטורים דווקא יוצאים נגד מכבי (ואני לא מתכוון מאז המשחק נגד פלזן). ככה זה. כאשר קבוצה זוכה בשלוש אליפויות בספורט הכי פופולרי במדינה יש הייפ. ככה זה. טיפוח ציפיות? זה כדי שיהיה בלון יותר גדול לפוצץ אחר כך.
"הקבוצות ההן" של חיפה והפועל הצליחו, ואולי סליחה על הבוטות, במזל. ברור שנאספו (במיוחד בחיפה) כשרונות שהתחברו. הזרים גם היו עדיפים על הכשרונות שיש היום בכדורגל הישראלי. אז מה? כמה פעמים רוסו, אייגביני, ז'וטא ופראליה שיחקו בליגת האלופות עם חיפה? כזאת קבוצה גדולה, כל כך יותר טובה ממכבי של היום, אז איך היא שיחקה רק פעם אחת בליגת האלופות?? אם זאת באמת היתה קבוצה גדולה, היא היתה אמורה גם אולי לקחת אליפות בליגת הפח, לא? ותזכיר לי איזה קבוצות מדהימות היא עברה אז בדרך לליגת האלופות? משהו עם קזינו, לא?
זה נכון גם לגבי המסע המופלא של הפועל. מזל, מקריות וקצת שילוב של שניהם.
שלא יובן לא נכון, ברור שבשביל קבוצות ישראליות זה הרבה מאוד, אבל אם אלו היו אסטרטגיות כל כך מוצלחות, אז כנראה שתי הקבוצות האלה היו מצליחות לפחות עוד פעם-פעמיים לפני או אחרי ( לא 10 שנים אחרי, אלא עם אותם סגלים מעולים).
במכבי עובדים לטווח ארוך, עם תהליך ונקודות התקדמות. שנה אחת פחות טובה לא היא שתקבע את תוצאת התהליך (אם כי כמושן שחשוב ללמוד ממנה). אם על הדרך, מכבי תגיע בטעות לליגת האלופות (באותה אסטרטגיה של חיפה ההיא – הגרלה קלה במוקדמות וצירופי מקרים) זה יהיה נחמד, אבל זה לא יעיד שמכבי ברמה של ליגת האלופות (כמו שחיפה לא היתה). זה טוב לקהל, אולי בשביל להשתיק פרימואים למיניהם (קהל יריב לא יושתק בכל מקרה, גם אם קרויף יוביל את מכבי לזכיה בליגת האלופות נשמע כמה הוא גרוע), בטח כדי להכניס כסף ולשפר את אטרקטיביות המועדון לזרים ומאמנים.

אהד 30 ביולי 2015

כמו ביבי.. התשובה להכל זה "מדובר בתהליך ארוך".. תעירו אותי עוד 100 שנה כשהתהליך יסתיים.

בלייק 30 ביולי 2015

צודק, זה הכל זבנג וגמרנו.

אהד 30 ביולי 2015

אתה מפריע לי לישון.

בלייק 30 ביולי 2015

אני אשתדל לשחק בשקט

יואב 30 ביולי 2015

״עוד לא נולד במלאבס דובר אמת״/י. רייטמן

רומן 31 ביולי 2015

אלופת אוסטריה זה הגרלה קלה?

שלו 29 ביולי 2015

הבעיה המרכזית אתמול (ובכלל) הייתה,
ששחקנים לא יודעים מה לעשות עם הכדור, קבלת החלטות גרועה.
בן בסט בשלוש או ארבע החלטות חרב את המשחק,
בן חיים לא מבין הרבה פעמים מה הוא צריך לעשות לבעוט או למסור.
אז הוא מעביר עוד שחקן ומאבד את הכדור, פעם אחת יצא לו החלטה רנדומלית נכונה (לבעוט),
אבל בפעם ההיא שהוא היה באגף ימין לבד והיה צריך למסור הוא התמהמה ואיבד את הכדור.
דור מיכה דווקא נתן מספר מסירות טובות, אבל זה בעיקר כי אין לו בעיטה אז אין דילמה.
זהבי בנגיעה אחת העמיד את יצחקי מול שוער, רק שיצחקי שברירי מדי לאורך זמן,
וזהבי יכול לשחק בעיקר עם עצמו.
זה משחק שצריך להיגמר 0 – 0.
בפועל יכלנו לקבל עוד שניים, אם הצ'כים היו מבקיעים בסוף…

ובגדול, אם מכבי הייתה יכולה להביא חמישה ארגנטינאים היא הייתה עושה את זה.
רק איכשהו זאת לא אופציה קיימת, אפילו שחקנים כמו פריצה נופלים פה רק אחת לכמה שנים, ובטעות.

ran 29 ביולי 2015

הדברים נכונים
ויש לי הלצה קבועה אחרי שאני רואה עוד משחק של מכבי באירופה- על ג׳ורדי מידית להעלות את שכר השחקנים בעוד 100 אלף דולר…
כל שחקני הקבוצה, כולל המגאסטר זהבי, היו משחקים במכבי גם תמורת חצי משכרם הנוכחי.
רוסו,פראיה וקנדאורוב תולשים שערות מהראש וזועקים כל לילה ״אם רק היינו נולדים בשנתון הנכון״.
עזבו את עניין השכר, יותר מדי אנשים מרוויחים טוב מהנדיבות של מיץ׳ ולכן לא ישתנה, אבל איך אף אחד לא צועק שלא גדלים פה שחקנים? תמיד היו פה עילויים ובשנים האחרונות -אין (יצחקי היה אמור להיות כזה אבל הפציעות והחלטות גרועות גמרו אותו ולרגע חשדתי ששכטר כזה והתבדתי).
יסלח לי זהבי אבל בשנות השמונים מול בלמים דוגמת חיים בר, אבי כהן, פרסלני ואשש הוא היה מסתובב עם חיתול בכל פעם שהיה מתקרב לרחבה ואולי היה מסיים עונה טובה עם 7 שערים.
הדרך היחידה לצאת מהמצב ואני לא קונה את מה שעושים בנוער של מכבי, היא לחייב קבוצות לשחק עם לפחות 5 שחקנים תחת גיל 23 בהרכב ותקרת שכר.

רועי 29 ביולי 2015

עוד פעם הקשקוש הזה של חוקי צעירים ?
לא הבנתם שהבעיה היא בבסיס של הבסיס ?

ran 29 ביולי 2015

רועי, קצת על קשקושים –
בחן את הכוכבים הגדולים שהיו פה בשלושים שנה האחרונות,
כולם היו ענקים לפני גיל 23 והחלו לשחק בהרכב באזור גיל 18 לפחות (מלמיליאן, סיני, אבי כהן, אוחנה, ברקוביץ, רביבו, נמני, בניון וגו')
ולאף אחד מהם לא היה בסיס…
אם שחקן לא מגלה את הפוטנציאל שלו לפני גיל 23, כנראה כבר לא יצא ממנו דבר.
מגוחך בזמנו שאלי כהן בבית"ר נתן חצי עונה מצוינת לפני הגעת הצ'צ'נים, כולם דברו על הסגל הצעיר של בית"ר, כאשר מרביתם היו בני 24-5.
כאשר הסגלים מלאים בשחקנים מבוגרים חסרי פוטנציאל להצליח באמת ומיושמת פה שיטה של שנה על הספסל בבלגיה מבטיחה הרכב ושכר גבוה בישראל, לשחקנים צעירים אין סיכוי לשחק ואם לא ישחקו לא יצליחו – משוואה פשוטה.
אני לא מתווכח שהכל בבסיס רקוב ודורש שינוי מהיסוד, אבל ראשית את הפקק בקצה הפרמידה יש לפתוח.
ככה מגלים את אצילי ושלומי אזולאי (לפחות טביב מנסה).
שחקן בגיל 23, אחרי 5 שנים בליגת העל וללא שכר עתק באופק, יהיה חייב לצאת לקבוצה באירופה כדי לדאוג לעתידו – מה שמבטיח בסופו של דבר מיקבץ גדול יותר של שחקנים איכותיים.
מי שחושב שיבנו פה בתי ספר לגידול שחקנים דוגמת ארצות שמייצאות שחקנים קבוע לאירופה (אפריקה ואקס יגוסלביות)- אומר לו שהוא הוזה. אנחנו מדינת אקזיט, אם הכסף לא יבוא מהר, לא ימצא המשקיע שיבנה את התשתית.

שלו 29 ביולי 2015

גם מסי מול בלמים בשנות השמונים היה מסתובב עם חיתול (בעצם עם קביים).

איציק 29 ביולי 2015

אתה באמת מאמין שעם קביים מסי היה מצליח לעבור את חיים בר ;)

גיסנו 29 ביולי 2015

ומוצי ליאון הבלם הטוב בהסטוריה.

בלמים של שנות ה 80 כנראה היו שופכים לאגר בדקה ה 35 בקצב המשחק של היום, אפילו בארץ. הכדורגל משתנה, מה שרלוונטי היום לא היה רלוונטי אז ולהיפך, גלוריפיקציה של העבר זה תמיד נחמד אבל חסר כל אחיזה במציאות.

ran 29 ביולי 2015

אולי
ואולי מוצי ליאון היה מגן שמאלי ולא בלם.
ואולי אותם שמות שמניתי ואחרים שיצאו לאירופה, למרות המוצא הנחות, עשו לא פעם דברים יפים בקבוצות ששיחקו וגם ברמת הנבחרת.
היום נאדה.
שום גלוריפיקציה, רק עובדות.
למרות שאין לי כל מידע בנושא, תחושת הבטן אומרת שגם בדרום אמריקה הכישרון עולה על הבסיס ומרבית שחקני ההתקפה הדומיננטים היום באירופה מגיעים מישם.
יתנו לילדים לשחק במקום לשחוק אותם על הספסל ולהאביס שחקנים בינוניים במשכורות הזויות,
מאגר הכישרון יגדל. חשבון פשוט.

גיסנו 29 ביולי 2015

בליגת הכדורסל כפו חוק רוסי וחוק צעירים כדי להעלות את רמת הכדוסלן המקומי, ונראה שרמת השחקן הישראלי בשפל.
באנגליה הכניסו חוק צעירים אנגלים, חוץ מלנפח את המחיר של שחקנים כמו סטרלינג ואנדי קארול לפניו זה לא עשה יותר מדי.
בכדורגל בארץ אמרו שהגבלת זרים תעלה את רמת השחקן המקומי שיראה יותר דשא. נו שוין.

הרבה דברים הם חשבון פשוט על הנייר ולא מחזיקים מים במציאות.

מצטער, אבל לומר "זהבי היה שם 7 גולים בעונה מול בלמי שנות ה 80" זה ממש גלוריפיקציה של העבר. לך תדע גם אם שחקן כמו ברקוביץ', שלא אוהב מאבקים פיזיים ולא אוהב לעשות פעולות הגנתיות, היה שורד בעולם הכדורגל של ימינו. והשיא שלו היה לפני בקושי 20 שנה. העולם משתנה, מה שהספיק אז לא מספיק היום. וזה נכון לכל התחומים בחיים.
רק עובדות.

ran 29 ביולי 2015

אני מנסה להבין האם אתה דמגוג או סתם אוהב את הויכוח?
כך לך כמה שעות ביוטיוב וראה איך ברקוביץ, השונא עימותים פיזיים לדבריך, שיחק בשנים שלו בווסטהאם והעונה הראשונה בסקוטלנד, ליגות המוכרות באווירה הידידותית והעדינה לשחקן המכדרר…
שים את ברקוביץ של השנים 97-99 בליגת העל היום והוא שורף אותה על רגל אחת.
ציין שחקן אחד ישראלי מהתקופה הנוכחית שרץ על המגרש כמו ברקוביץ…לא תמצא.
ולאנגלים יש בעיה דומה לשלנו, למחיר של קארול אין קשר הוא בעיקר נובע שמדובר בליברפול, ולמה אתה מתעלם שחוק דומה יושם בספרד והולנד ושם מדובר על הצלחה? דמגוגיה…
החוק הרוסי לקח חוק של שני זרים + 2 בוסמנים והפך אותו לכמה זרים שרוצים העיקר שיהיו שני ישראלים. לא קשה להבין למה איכות הכדורסלן הישראלי נפלה.
הגבלת זרים? כמה שאני זוכר בארץ המגבלה היא ל -5 וזו חצי קבוצה.
אלא עובדות – מה שציינת זו פרשנות אישית.

רועי 29 ביולי 2015

אז די מאריה פנוי ?

מתן 29 ביולי 2015

הם ממשיכים לקחת כל שחקן ישראלי סביר ומעלה והורגים את הליגה, מה שגורם להם לחשוב שהם קבוצה טובה בגלל שאף אחד לא מפריע להם לקחת אליפויות. ברגע שזה מגיע לאירופה הם כושלים כל פעם מחדש וה ימשיך ככה גם עוד עשרים שנה

רועי 29 ביולי 2015

תגיד מה זה "כושלים כל פעם מחדש".
הקמפיין של סוזה בליגה האירופית נחשב לכישלון ?
אם מכבי תהיה השנה בליגה האירופית זה גם יהיה כישלון ?

רועי 29 ביולי 2015

תגדיר*

גיסנו 29 ביולי 2015

אין ספק שכשמכבי החזירה מחו"ל בשכר גבוה את שכטר, עטר, בניון, ברדה, בוזגלו, מליקסון, ושהר היא הרסה את הכדורגל.
אולי די לדמגוגיה הזאת?

איציק 29 ביולי 2015

אני חושב שהמצב לא כל-כך גרוע, והכל יכול עוד לקרות. יש עוד את המשחק בצ'כיה ואחריו יכול להיות הרבה יותר גרוע…
מכבי לא אמורה לעלות שלב, כמו שבאר-שבע לא אמורה וכך גם בית"ר או כל קבוצה אחרת. אנחנו נזכרים בכול מיני תופעות מוזרות של ריצה מופלאה של הפועל תל-אביב באירופה או תצוגה יפה של מכבי חיפה. אלו היו מקרים ספוראדיים של קבוצות שבמקרה התחברו ועם תוספת מזל הלך להם קלף. אין לזה כל קשר לרמת הכדורגל הישראלי. גם הקבוצות האלו אם היו נותנים להם לחזור שוב על מה שעשו לעולם לא היו מצליחות שנית. זו המציאות והיא גזרה משמיים כל עוד שרפים ופרימואים הם האורים והתומים של הכדורגל בארץ.
אבל יש תקווה!!! מירי רגב שרה עם האומנים, עוד שבוע היא תבעט עם הכדורגלנים, והכל יסתדר על הצד הטוב ביותר. עוד שנתיים תהייה לנו ליגה איכותית שממנה יצאו הקבוצות להתמודד בכבוד באירופה, הנבחרת תעלה למונדיאל, ואפילו לאולגה לנסקי המזל יאיר מידי פעם.

orimor2212 29 ביולי 2015

יקח בערך עוד חצי עשור עד שההשקעה בנוער תניב פירות, אם בכלל. אי אפשר להבטיח דבר כזה בתקציבים הללו, וגם אימפריות בליגות בינוניות ניזונות המון משחקנים שגדלו במועדונים קטנים יותר, שפה לא מייצרים כמעט דבר.
כדי להצליח צריך יותר זרים.

זינק 29 ביולי 2015

לבנות על זרים איכותיים זו לא יותר מאשליה.
בכסף שמשלמים פה אין סיכוי להביא שחקנים מדרג שני, שיכולים באמת לשדרג מועדונים.
אולי מדי פעם ימצאו איזה יהלום קטן, אבל אין שום סיבה להאמין שיבנה פה מערך סקאוטינג, שיהיה יעיל הרבה יותר מהליגות בדרג השני באירופה.
מה גם שכדי להביא לפה שחקן סביר, יצטרכו לשלם לו יותר מה שישלמו לו לדוגמא בבלגיה (וראינו אילו סכומים מקבלים מיטב בנינו שם…).
רק תהליך עמוק ויסודי שיתחיל בגילאים הצעירים באמת יכול לעשות שינוי.
לצערי, אני לא רואה איך הולכים כאן למהלך שאת הפירות שלו אמורים לקצור בעוד 10-15 שנה.

דורפן 29 ביולי 2015

בכסף שמשלמים במכבי תל אביב אפשר להביא זרים מעולים. דברים השתנו בשנים האחרונות.

דור 29 ביולי 2015

מקוה שאוהדי מכבי לפחות לא הולכים כמו עדר אחרי השטויות של התקשורת ואוהדי קבוצות אחרות שמבחינתם הצלחה זו נפילה שלנו. מכבי תל אביב לא טובה מספיק לליגת האלופות, נקודה סוף פסוק. ראינו את ההבדלים בין הקבוצות, קבוצה מסודרת, עם שחקנים שיודעים איפה החולשות של היריבה, ובעיקר יודעת מה היא רוצה מעצמה מחד, מול קבוצה עם מרכז הגנה שערורייתי שמתבססת יותר מדי על יצירתיות גבוהה במיוחד של שחקניה ההתקפיים. מבחינת מכבי בתים באירופית זו הצלחה והמטרה, כל השאר שטויות.

אהד 29 ביולי 2015

השאלה היא למה מכבי לא מספיק טובה..
דורפן מציע סיבה אחת, אחרים מסבירים את זה בסיבות אחרות ואתה מסביר את זה (כנראה) ביכולות האימון.

גיסנו 29 ביולי 2015

אתמול ראינו בעיקר כמה אנחנו חלשים בדברים הקטנים.
עצירות כדור ושחרור הלאה לקחה לכל שחקן של מכבי שניה יותר משחקן צ'כי – וזה מספיק.
כמו שאמרו כאן – כדורי הרוחב.
קבלת החלטות.
קבלת כדור בתנועה (מתי דור מיכה יפסיק לדרוש כדורים לרגל כל הזמן?).

אלה ההבדלים. ככה קבוצה אחת מתמסרת ומתמסרת ולא מגיעה כמעט למצבים במשך 70 דקות, ואחת בתוך 3 דקות שמה שניים וסוגרת את הסיפור.
לפחות מסתמן שריקן הולך להעיר את הקבוצה.

עכשיו לכל המקטרגים, אני מבקש רק להחליט: כשלא שילמו משכורות גבוהות יותר לשחקנים בארץ, כולם רצו לאירופה ובעיקר ישבו על ספסלים, ואז התלוננתם שאין כשרון והליגה נראית רע ושעדיף ששחקנים ישחקו יותר אבל בליגת העל. עכשיו משלמים משכורות גבוהות כדי שהשחקנים הטובים יישארו בליגה, אז מתלוננים שככה השחקנים לא יצאו לאירופה ולא ישתפרו. רק תבחרו אחד מהשניים.
זה כמו שכשהייתה ליגת 12 קבוצות כולם התלוננו על הרמה ורצו להגדיל את הליגה. בליגת 16 קבוצות כולם מתלוננים על הרמה ורוצים להקטין את הליגה.

גיא זהר 29 ביולי 2015

באותה שיטה חיפה של רוני לוי זכתה בשלוש אליפויות, היתה במרחק נג'ואן גרייב והפסקות חשמל מליגת האלופות ועשתה קמפיין ליגה אירופאית לא פחות טוב משל סוזה. אלישע זכה בשתי אליפויות ועוד קיזוז, עלה פעם לאלופות והגיע להארכה בפלייאוף מול גנק וברדה. לא לכוון לעלייה זה מוזר בלי קשר לשחקן הישראלי

גיסנו 29 ביולי 2015

אפשר לומר שמכבי ת"א עשתה קמפיין לא פחות טוב מזה של רוני לוי, זכתה ב 3 אליפויות רצופות והייתה מרחק עמרי בן הרוש ומלחמה מלעלות לצ'מפיונס. אגב שתי הודגמאות שהבאת של חיפה של רוני לוי הן ישראליות קלאסית במיטבה.
לחיפה של אלישע היו נקודות דירוג מקמפיינים קודמים שהביאו את חיפה כמדורגת להגרלות, למכבי אין את זה השנה. כן, היה שנה שעברה, נראה לי שדשנו בזה כבר מספיק.

בסופו של דבר כל נק' ההשוואה למכבי הנוכחית היו כבר לפני 6 שנים לפחות. מפת הכדורגל והכלכלה באירופה השתנו פלאים בשנים האחרונות. רמת ההשקעה שמועדון כמו מכבי ת"א צריך היום כדי לעלות לצ'מפיונס (ואני מדגיש שמכבי ב 5 השנים האחרונות עשתה רק קמפיין מוצלח אחד, רק 3 מתוך השנים האלה הן בניהולו של קרויף ומה שהיה לפני כן לא רלוונטי – זה כמו להשוות את צ'לסי לפני ואחרי אברמוביץ', למשל) היא עצומה. אני מניח שזו הסיבה שקרויף הסתפק בזרים שיש – כרגע צריך לשים המון כסף כדי להביא זרים שישדרגו את מכבי ברמה הרצויה.

אה, ובעיקר, כל קבוצה ישראלית שעלתה לליגת האלופות ללא יוצאת מן הכלל היה הרבה מזל בהגרלה.

מבקר המדינה 30 ביולי 2015

אפשר להגיד, אבל זה לא יעשה את זה נכון באיזושהי צורה-חיפה הייתה בשמינית הגמר. רוזנבורג היה המשחק האחרון של המוקדמות, כך גם גנק (את הקורה של אמאשה בהארכה, שאם הייתה נכנסת הייתה מצריכה שני שערים של הבלגים, מישהו זוכר?). לא בסיבוב המוקדם השלישי, סיבוב לפי הסיבוב המכריע (היום הפלייאוף). מנין לך שמכבי היו עוברים את סלטיק או מי שהיא לא הייתה מקבלת? אתה מדבר על נק' מקמפיינים קודמים של חיפה, אבל שוכח שאלו הישגים שהיו משותפים לכל הקבוצות שעזרו להן. חיפה ההיא של רוני לוי עמדה מול ליברפול בכבוד רב מבלי לשחק בבית, בסיבוב המוקדמות האחרון-אליו היא העפילה ישירות! כמו נגד רוזנבורג. זה כמו שהאלופה הישראלית תיכנס ישר לפלייאוף היום, אם זה היה אפשרי מבחינת מבנה המפעל.
גם בית"ר העפילה ישר לסיבוב השני (יענו, השלישי היום) בגלל הישגי הקבוצות הקודמות. שההישגים נמחקו האלופות (חיפה ואז הפועל) נאלצו לעבור שלושה סיבובים, כמו היום.
ספציפית לגבי הדירוג, זה לא מבטיח כלום ולמעשה אומר מעט מאוד. כל הישראליות בעונה שעברה באירופה חוץ מקרית שמונה היו מדורגות והודחו.
האם יש צורך להרחיב על הישגי שאר שאר הקבוצות הלא אלופות ב"שנות רוני לוי"? שתי קבוצות ישראליות בנוקאאוט של גביע אופ"א בעונה אחת-כולל אחת שעברה סיבוב נוקקאאוט? משחקים כמעט נשכחים כמו הופעה הירואית של של סכנין (!) בניוקאסל או שלב בתים של מכבי פתח תקווה? וכל זה בתקופה שבקושי שיחקו בישראל מסיבות בטחוניות.

לגבי "רמת ההשקעה", כבר ענו לך ולנוימן בתגובות אחרות-אתה פשוט טועה. רמת המשכורות בדרג השני ומטה בנפילה.
שחקן פעיל בנבחרת רומניה חותם בקבוצה שבכלל לא משחקת באירופה שרק רוצה לעלות לפלייאוף העליון. מכבי חיפה החתימה בלם זר שעל הנייר לא רואה את הבלם הזר של מכבי תל אביב ממטר. נדמה שאפשר לומר אותו דבר על הקשר הספרדי שבית"ר החתימה למול כל אחד מקשרי מכבי תל אביב למעט זהבי.
מה גם שעובדתית זה לא היה נכון גם בעבר הקרוב מבחינת תוצאות-קריית שמונה העפילה לפלייאוף אחרי שהדיחה את ז'ילינה שהייתה בשלב הבתים באותן שנים. בנוסף, אני לא רואה הבדל גדול תקציבית בין מכבי לבין קבוצות מזרח אירופאיות אחרות שעלו או כמעט עלו לשלב הבתים בשנים האחרונות. שחטאר קרנגודה, ז'ילינה שהוזכרה לעיל, בוריסוב, לודוגורץ וכו'. אם התקציב הנו דומה ואף לטובת מכבי בחלק מהמקרים, סימן שהתקציב לא מנוצל נכון.

משה 29 ביולי 2015

אני מעדיף שייצאו כולם לאירופה יישבו על הספסל ורק הטובים באמת ישחקו מאשר שיחזרו לכאן כמו ריקן ויחגגו אליפות מול עכו ורעננה. אני מאוד מקווה שדאבור הסתכל טוב והחליט שאסור לו לחזור גם בעד הון. כל יום שלו בחו"ל הוא רווח נקי לקריירה שלו.

גיסנו 29 ביולי 2015

אתה מעדיף וזה בסדר. אם ככה רק לא להתלונן שהליגה משעממת וכל הכשרונות בורחים וש"צריך ששחקנים יראו דשא גם אם זה בארץ, אי אפשר להחזיק נבחרת על שחקני ספסל" (טיעונים שנשמעו לא מעט רק לא מזמן).
גולדהאר וגו'רדי, לעומת זאת, מעדיפים שהשחקנים הכי טובים ישחקו אצלם ומוכנים לפתוח את הכיס בשביל זה. מכבי עוד לא בנויה (ואפשר רק לקוות שתהיה) להיות תחנת מעבר לליגות גדולות יותר תוך כדי שמירה על כוחה גם בזירה המקומית וגם בזירה האירופית (ע"ע קבוצות כמו באזל, דינמו זאגרב, וגם ויקטוריה פלזן). כשקבוצה מספיק מבוססת ויש לה מאגר כשרונות מספיק רחב, היא יכולה למכור 2-3 כוכבים כל עונה ולייצר/להביא מחליפים ראויים. כשמחלקת הנוער עוד לא מספיק חזקה ויש בערך 2 שחקנים בליגה המקומית שגם יכולים לשדרג את הקבוצה וגם יש סיכוי ריאלי שיגיעו – יש הגיון בלשמור את הבכירים אצלך גם אם זה במחיר מופקע.

כסיפוביץ 29 ביולי 2015

אתמול?
ראינו את זה כבר באזור 82

גיסנו 29 ביולי 2015

אז אתה אומר שכל קבוצה של חיפה שאי פעם זכתה באליפות ו/או הגיעה לליגת האלופות היא קבוצה פח?

כסיפוביץ 29 ביולי 2015

לא [והייתישם באותה עונה]
אבל בהחלט אז ידענו שזה לא סימן לכלום.
בדיוק כמו שרומן פץ העיף את טורפדו מול העיניים שלי גם ידענו שייקח 25 שנה לעבור איצטדיון.
ההצלחות של חיפה באירופה לא תרמו במאומה במבט לאחור. רק סידרו את הפנסיה לכמה אנשים.

לך חפש את הפוסט של דורפן על החזרה האוילית של בן בסט לארץ ותראה שהנבואה ניתנה באמת לשוטים.

רטקסס 29 ביולי 2015

רונן, אני מבין את כל מה שאתה כותב ומסכים איתך. אני גם מסכים עם המגיבים.
צריך לזכור דבר אחד: כשמשחקים משחק כלשהו ומבינים את הכללים שלו – צריך להתחיל לשחק לפיהם.
הגיע מיטש גולדהאר והשקיע מאות מיליונים בקבוצה. מינה את ג'ורדי מנהל מקצועי וביקש ממנו מספר דברים: לקדם את הנוער, להביא תרבות ניהול ספורט בריאה, לזכות בתארים, הישגים מקצועיים לפתח שחקנים צעירים ובוגרים, לקדם כלכלית את הקבוצה (מרצ'נדייז, חנויות וכדומה) וכמובן – תשואה כלכלית, כמה שניתן.

ג'ורדי ידע מראש שזה ישראל, וששחקנים ישראלים עולים הרבה ויש אפשרות רק ל5 זרים וכו'. תחת כללי המשחק האלו הוא היה צריך להיערך כדי להצליח במשימות. שנתיים ברצף להיראות רע בשלבים המוקדמים של העונה זו אחריות שלו. אני לא אומר לפטר, אני לא אומר לחתוך, אבל תחשבו על הנסיבות: אין פה את התירוץ של "סגל חדש לגמרי". השלד יציב כבר למעלה משנתיים. שחקנים זרים, game-changers, לא הגיעו. לא בא איזה יהלום שובר שוויון, לא לליגה ולא לאירופה. בתכלס, הזרים הם שוער (בינוני), בלם (זקן, שיחד עם בן חיים וזיו נותן להגנה גיל ממוצע גבוה בצורה שערורייתית) ושני קשרים מרכזיים טובים, אבל עליהם לא יפול ויקום ההרכב.
היהלומים הם כביכול זהבי וורמוט שאין ספק שהם יהלומים לליגה הישראלית אבל לאירופה אנחנו רואים שיש ספק כלשהו.

דוגמא מצוינת לדעתי לאחריות שלו זה העניין של המאמן – בשנה שעברה סוזה עזב (מרצונו) והביאו את אוסקר שעזב מיד אחרי,
העונה פאקו שרץ עם מכבי שנה שלמה עזב והביאו מאמן חדש. נסו לחשוב מבחינה מוראלית ומבחינה טקטית – מי יכול להביא את הרכב השחקנים של מכבי (שכאמור לא עבר שינוי גדול, דווקא שחקנים עזבו.. כמו ייני ופריצה) , מאמן שעבד שנה שלמה עם סגל שחקנים, זכה בתארים ומכיר את היכולות של כל שחקן, או מאמן שבא חודש וחצי לפני ונמצא איתם במחנה אימונים?
עם כל הכבוד, לשנה שלמה של 50 משחקים בכל המסגרות יש הרבה יותר חשיבות ממחנה אימונים.
יתכן והיו עוד סיבות מקצועיות, אני לא יודע.
אבל בשורה התחתונה – תחת כללי המשחק ותחת הנסיבות, לטעמי ג'ורדי קרויף לא עמד ביעדים שהציב לו מיטש גולדהאר.

תומאס נוימן 29 ביולי 2015

השוק היום שונה מהותית מזה של שנות ה-90 ואפילו תחילת שנות ה-2000. זרים ברמות שהיו אז לא יגיעו היום לליגה, אלא בעבור משכורות שאפילו גולדהאר יהסס לשלם. אפשר לחשוב איזה זרים שוברי שוויון משחקים בקבוצות אחרות, שאינן מכבי? נווקאמה? הובאן? עם כל הכבוד – לא מתקרב לרמות של רוסו, זאוטאטס, פישונט, ועוד ועוד ששיחקו פה. מידי פעם אפשר אולי למצוא יהלום אפריקאי צעיר, שייתן פה שתי עונות גדולות ויימכר לאירופה. החלום הזה על "5 ארגנטינאים" הוא חלום באספמיה. אפשר להביא 5, אבל הם יהיו פח אשפה. אין מה לעשות, במציאות של היום צריך סגל עם לפחות 12 ישראלים ברמה טובה (יחסית לליגה הישראלית כמובן. יחסית לאירופה, אין ישראלים ברמה טובה חוץ מבודדים)

דורפן 29 ביולי 2015

אתה טועה. הכדורגל האירופאי מחוץ לאנגליה נמצא בירידה חדה של משכורות. שחקן נבחרת איטליה שחתם ביונייטד ויפתח בה שנה הבאה – הרוויח בטורינו 300 אלף יורו בעונה. כן, שליש מערן זהבי. מיץ׳ גולדהאר משלם בחלק הגבוה מאד של הכדורגל האירופאי ויכול להתמודד על המון שחקנים.

גיסנו 29 ביולי 2015

רק ששחקן שמקבל 250-300 אלף יורו באיטליה ידרוש הרבה יותר מזה כדי לבוא לישראל

דורפן 29 ביולי 2015

גיסנו. אבל אם שחקן נבחרת הרוויח את זה – אז יש גם הרבה מעולים מאד שמרוויחים פחות. בגלל זה ציינתי למשל את ארגנטינה. כוכבי הקבוצות הקטנות והבינוניות שם – אם הם בני 27-28 וחלום אנגליה-ספרד מאחריהם – המשכורת של מכבי מאד אטרקטיבית עבורם.

גיסנו 29 ביולי 2015

ייתכן, אבל עושה רושם שרבים יסכימו להסתפק בשכר כזה ולשחק בליגות ביניים טובות יותר, מה גם שישראלי לא מקום הכי אטרקטיבי גם בלי קשר לכדורגל, וכל הסיפורים הרגילים

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

כל זה נכון,
אבל פה אני נוטה להסכים עם רונן. אנחנו, ככדורגל ישראלי, לא רק מכבי, מאד מקובעים על זרים מסויימים.
אפשר להמר בהרבה מקומות בעולם.

גיסנו 29 ביולי 2015

מילת המפתח פה היא "הימור". מסכים שיש לקחת הימורים לפעמים, אבל הימור של מליון יורו לעומת 250 אלף זה הבדל משמעותי. במליון יורו על זהבי – בין אם חושבים שזה מוצדק או לא, לא מהמרים כי יודעים מה מקבלים.

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

כן, אבל לא צריך להמר במליון. אפשר היה לוותר על מיטרו, רק דוגמא, ולהביא מישהו חדש במקומו. "להמר" על זר ממקום אחר, ממקסיקו. לא יודע. לנסות בכל זאת להביא שחקן מרכז שדה הולנדי גדול. לחפש את זה שרוצה חוויה חדשה בגיל 26 וכבר לא חושב שישחק באייאקס. לא יודע.
להמר שגרסיה לא יאבד עוד יכולת זה גם סוג של הימור. העניין הוא שזה מספיק לליגה שלנו פה. ולכן אני חושב שמבחינת קרויף אירופה זו לא המטרה.
אנחנו מנהלים דיון נורא מעמיק אבל בלי לדעת את הגדרת המטרה הוא כמעט מיותר.

דורפן 29 ביולי 2015

גיסנו – צריך להבין שכדי להגיע לשלב הבתים צריך להמר. המחשבה של ״נבחרת ישראל מחוזקת בזרים מוכחים בליגה הישראלית״ יכולה להספיק היא מוטעית.

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

אבל "צריך להגיע לשלב הבתים" בכלל?

מבקר המדינה 30 ביולי 2015

זו תגובה ל-D"! פה ועכשיו", משום מה אי אפשר להגיב בהודעה:
כן, כמובן. מאז החלת "שיטת פלטיני, חוץ מויסלה קרקוב ורד בול זלצבורג כל ה"מכביות" המקבילות בליגות עם דירוג דומה לישראל, אלו ששלטו או שולטות בליגה שלהם כלכלית ומקצועית כבר היו בשלב הבתים של ליגת האלופות, חלקן אפילו יותר מפעם אחת. אני די בטוח שלא קרה שאף אחת מהן לא עלתה אפילו לפלייאוף בתקופת "כהונתן".

רומן 29 ביולי 2015

במיליון יורו (השכר המופרך שמשלמים לאקדוחן הפנדליסט) יש ה מ ו ן שחקנים איכותיים שהיו באים לפה.
גם בחצי מיליון.
לא מבין את כל הדיון פה, טל בן חיים הבלם ויואב זיו מקבלים משכורות עתק, לא בטוח שהייתי בוחר מישהו מהם לקטרגל ביום שישי שלנו.
אני באמת לא מבין את גולדהאר, מה הוא מנסה לעשות? מה זהבי כזה ריווחי בתור מותג? נשמע לי כמו בולשיט.
היה פה פעם אחד לא כל כך מזמן ז'רום לרואה נדמה לי קראו לו, בטח לא קיבל מיליון יורו אבל היה שחקן מעולם אחר, וזה שחקן שהיה עוד שחקן סביר בצרפת.
ואם נלך טיפה יותר רחוק, לז'וטא, פראליה, רוסו וכו, כמה הם קיבלו? זה שחקנים אירופים ממוצעים, יש המון המון כאלה, צריך פשוט לשנות גישה, ולשלם לשחקנים לפי היכולות שלהם ולא לפי הג'ל בשיער.

כסיפוביץ 29 ביולי 2015

עזוב
תן לחברה להתבוסס
זה יותר משעשע מהויכוחים של אסף מול השד השמאלי

תומאס נוימן 29 ביולי 2015

אין שחקן זר שהיה נותן, גם במיליון יורו, את התפוקה של זהבי בשנתיים האחרונות. תבדוק כמה שערים/בישולים סיפק זרום לראוה. אתה קשקשן אובססיבי חסר תקנה. אותו "אקדוחן פנדליסט" שאתם מזלזלים בו שיחק טוב גם אתמול, למרות שידעו לסגור אותו היטב עם שניים – שלושה שחקנים, כמו שעושה כל קבוצה עם הגנה סבירה ומעלה שלמדה את מכבי בתקופה האחרונה (אין בה הרבה חוץ מזהבי). אותו "אקדוחן" תפר את בנפיקה עם צמד, תפר את ליון עם שער ובישול במשחק חוץ, תפר את פרנקפורט ונתן בשנתיים האחרונות את שתי העונות הרצופות הטובות ביותר של שחקן התקפה אי-פעם בארץ. ואני לא מתחיל בכלל לדבר על הנטייה המוזרה שלו להכריע משחקים בדקות האחרונות. בסדר, אתם לא אוהבים אותו, נהנים לשיר שירים על "אוסקר ושי", זה מובן, אבל מספיק לגנוב דעת. זה אתר רציני, לא יציע ג' או שער 5.

כסיפוביץ 29 ביולי 2015

קישקוש
סה"כ שחקן טוב במושגים של ישראל ושחקן בינוני מינוס במושגים של אירופה
דווקא רומן האחרון שגונב דיעה בעניין הפיו פיו
שזה שהוא העגל זהב היחידי לסגוד לו לא אומר שכולם מפגרים.

ואם הוא כזה טוב תאמין לי שכבר מזמן היו לוקחים אותו מכאן…
אבל מסתבר שסוכנים ממולחים וקשרים טובים לא יחליפו מקצוענות.

בגלל זה הוא כאן ולא 5000 ק"מ מכאן

אין לי כלום אישי נגדו אבל הוא פשוט אנלוגיה מדהימה לחובבנות שאתם נתפסים עליה בערגה ילדותית.

יואב 29 ביולי 2015

תומאס,
כל מילה.
ערן הרוויח כל יורו במכבי בצדק רב.
הבישול שלו אתמול זאת תאווה לעיניים.
הדרייב שלו, החוכמה שלו.
פריבילגיה להחזיק שחקן כזה אצלי.
מיטש יודע מה הוא עושה.
בעודנו מתדיינים פה, הוא מרוויח את מה שכולנו נרוויח ביחד בחצי השנה הקרובה.
אבל רומן אמר…פחחח. לכן רומן מתפרנס מכדורגל.

כסיפוביץ 29 ביולי 2015

זו הבעיה יואב
זהבי מתפרנס בכבוד מכדורגל. באמת איש מקצוע משכמו ומעלה במושגים ישראלים.
ונסתפק בזאת….

תמשיך לחפש אירופה דרך שחקנים כמוהו

כסיפוביץ 29 ביולי 2015

דרך אגב התגובות כאן משום שהפוסט הזה על חוסר התקדמות ולא האם זהבי שווה מליון או לא. התשלום תמיד תלוי בבוס הגדול.

אבל מעבר לך ולתומאס אני בטוח שיש עמה עשרות אלפים שמחכים לראות את הכוכב הכי גדול של הקבוצה הזו לוקח אותה לאן שהוא מעבר לעוד זכייה בשכר של מליון יורו לכיס.

יפה שזה עושה לך את זה שאנחנו לא מרוויחים כמוהו…כל אחד והפרספקטיבה שלו למצוינות.

יואב 29 ביולי 2015

כסיפוביץ,
כשאדם מתבטא בכזאת נחרצות על משהו שהוא לא מבין-זה בהחלט מדד. הפרספקטיבה שלי למצויינות זה בטח לא הקישקושים של הגאון מחיפה.
מיטש לא הגיע לאן שהגיע כי היה פראייר.(נאליו התכוונתי במרוויח. לא לערן).
למרות מה שרומן הקשקשן(מסי שחקן בינוני) אומר. אז את האיוולת הזאת צריך לסיים. ומהר!
בקשר להתקדמות, עברו רק שלוש שנים. במושגי אירגון זה צחוק ילדים. מכבי הספיקה המון והיא עוד לא בחצי הדרך. לישראלבלוף שהרוב מאמין בו-זה כנראה קשה להכלה.
לא למכבי. לא לאדם שפיטר את נמני בשיחת טלפון. הוא יודע לאן הוא רוצה להגיע והוא יגיע.
ערן חלק חשוב מהמערכת. לא על כתפיו בלבד זה נופל. הוא שודרג כי הוא ראוי לזה ונותר חשוב -הוא לא נופל לאיזור הנוחות ומוריד את הרגל מהגז. זה מה שהופך אותו ליוצא דופן.
הוא כבר עכשיו לוקח אותי למחוזות החלום. הוא כבר עכשיו אגדה. וכמו שאני מכיר אותו-זה לא יעצר שם.
אבל אתה בוחר ללעוג לשכר שלו. נו שויין, אתה בטח מקבל החלטות כאלה על בסיס יומי. אני בטוח שהקנדי ישמח לשמוע מזיו חוכמתך.

יואב 29 ביולי 2015

אני אחפש אירופה דרך אירגון.
לקחתי כבר ארבע נקודות בבית של שלוש אלופות יבשת עם לירן כהן ודגו.
אתם לא באיזור חיוג של מיטש בכלל. וכן, תוך כדי ההקלדה הוא שוב עושה כסף. אל תיעלב, זאת המציאות.
ואירגון טוב גם שומר את היוצאים מהכלל אצלו. וערן כזה. כמו שכבר נוכחת לדעת בכל מפגש מולו בשנתיים האחרונות.

רומן 29 ביולי 2015

זה בסדר, אתם שיחקתם מול קבוצה שכל הליגה השפילה.
החכמה היא לנצח את חיפה כשהיא בשיאה ואת זה ניסיתם לעשות הרבה פעמים, פעם אחת קיבלתם 10, פעם אחת 5, אלהים יודע כמה פעמים קיבלתם 3.
מרוב שזה נכנס לפולקלור כל ההשפלות האלה גם כתבו שיר לכבוד זה.
וגם כשיש לכם את ההזדמנות לחגוג עם מאות המיליונים שלכם אתם מושפלים שנה אחר שנה באירופה.

כסיפוביץ 29 ביולי 2015

אני מספיק בוגר בשביל לא לתמוך בדברים הזויים כמו הדברים על מסי.
אבל את עגל הזהב ששמו זהבי אני שם בדיוק במקום שהוא צריך להיות.
במחוזות הליגה הישראלית.

כאדם אמפירי, כל הטיעונים על "אם" ו"אולי" הם משחק ילדים.
לזהבי יש מקום בתהילה המקומית ואפס מקום בתהילה מחוץ לביצה הזו.

תוצאות זה שם המשחק ועל האיש מוטלת אחריות שבשבילה הוא מקבל מה שהוא מקבל.
והציפיות בדיוק כמו הצפיות ממסי, רונאלדו ושות. תוצאות.

יואב 29 ביולי 2015

בסדר גמור. ערן הוא אדם פרטי, אל תפיל עליו את תחלואי הספורט הישראלי. הוא עושה לביתו ופספס את הרכבת לחול. הוא נערץ ומוערך במקום עבודתו ולא חייב לך שיט אדון כסיפוביץ. מאחל לך להיות טוב כמוהו בעבודה שלך למרות שזה ממש בלתי אפשרי. אבל אפילו שישים אחוז יהיה טוב. אני מאושר שהוא לובש את החולצה שלי. הביצה המקומית היא הביצה שלי ועל זה אנחנו מתדיינים. הכל בסדר.
שאני רוצה לראות את יונייטד, אני אורז ונוסע. זה קרה כבר שש פעמים בעבר. לא הקישקושים התאורטיים פה הם המציאות או מדד.

יואב 29 ביולי 2015

והוא מספק תוצאות. ולכן מתוגמל בהתאם על ידי אירגון שמעריך אותו. ואל תיהיה לי פטרון של הספורט הישראלי כסיפוביץ, הרי זה ברור שזה רק לשם הניגוח.

כסיפוביץ 30 ביולי 2015

"מחשבה חופשית" כתב שלום חנוך…
תן לי לרוץ עם זה ולהיות מה שבא לי

כסיפוביץ 30 ביולי 2015

אתה מגן עליו בצורה שלא תואמת שום דבר שכתבתי עליו
כתבתי [במילים אחרות] שזהבי מצוין במקום העבודה הנוכחי שלו. מה לא בסדר?
אישרתי לך שמבחינתי הוא אחד הטובים שהיו ועדין במועדון [ לא ציני ]

רק תחמתי את הסגידה אליו בגבולות ארצנו.
משום מה זה דורך כאן לאנשים על וואחד יבלת.

נ.ב
אין שחקן אחד בליגה הזו שעולה עליו..
את דעתי על הליגה הזו אתה כבר יודע…

רומן 30 ביולי 2015

שמע באתי לכתוב שאני לא מסכים ואז חשבתי שוב על שחקני ליגת העל והתבאסתי, בתוך כל פח הזבל הזה יש מצב שהפנדליסט באמת הכי טוב, זה לא אומר שום דבר על יכולתו ככדורגלן, ראינו אותו כבר מלטש ספסלים בסריה א( פצוע אעללק) כמה פעמים פיו פיו הרשית בארץ המגף? 1? גג 2, זה הרמה.
מבחינת יכולת להשתלב בקבוצה בליגה בכירה יש שחקנים בארץ עם הרבה יותר יכולת – גאדיר, טב"ח הקיצוני, אחמד אעבד שמוכשר כמו שד ומשום מה לא פורח, לזהבי זה 0 יכולת אין לו כיוון, טונהאם אעללק אריקסן כבר רועד מפחד על מקומו בהרכב.
אבל בתאכלס המצב שלנו בקרשים.
כשאתה משווה את זהבי לישראלים של פעם אתה מקבל פרופורציה, איפה זהבי ואיפה אייל ברקוביץ' ?

כסיפוביץ 30 ביולי 2015

היו כאן כמה שחקנים שהיכולת שלהם היתה מספיק טובה בלי סוכנים ממולחים ועורכי וידאו מצוינים.
זהבי הכי טוב היום ועדין לא מגיע לתוצאות של רוזנטל, בנין, אוחנה, בניון וברקוביץ

מעניין לי את האחוריים מי טוב יותר.
אנשי הליגה האיטלקית לא מפגרים ואם זהבי לא נקלט שם זה לא בגלל אנטישמיות.
השאלה אם זהבי פותח בפילזן היא שאלה לגן בוגרים.
הוא לא פותח בפילזן כי הוא כדורגלן ישראלי שמצא את המקום שהכי מתאים לו.
אם הכי מתאים לו כאן ולא להתקדם אז כנראה שהוא יודע מה הוא עושה.
זו המציאות ולא צריך לעוות אותה בכיוון חיפה או באר שבע.

יואב 30 ביולי 2015

בטח שפותח בפלזן. הוא שחקן של דו ספרתי קל בצ׳כיה. קל.

יואב 30 ביולי 2015

אוקיי. אז לא הבנתי את זה כך מהניסוחים הקודמים שלך.

כסיפוביץ 30 ביולי 2015

יואב
תודה
סטורי אוף מיי לייף ;-)

יואב 30 ביולי 2015

קול כסיפוביץ. לא קרה כלום. קצת התכתשויות בקיץ על כדורגל זה בריא(:

רומן 29 ביולי 2015

שמע חבר,
אני לא כל כך טוב בסטטיסטיקה, זאת אומרת אני מכיר הרבה מהמושגים אבל דווקא בגלל שאני מכיר אני הכי מזדהה עם הציטוט הגאוני של דיזראלי "יש 3 סוגים של שקר"לבן, שחור וסטטיסטיקה".
כשהמנכל שלי מדבר איתי על מספרים וגרפים אני אוטומטית יודע שהוא משקר.
וזה גם הדעה שלי על כמות השערים של זהבי(מסי).
קודם כל תוריד לו את הפנדלים ( באמת שאין סיבה לספור פנדלים ), והופ למוחמד גאדיר כבר יש כולה 2 פחות בעונה שעברה וזה מעמדה של שחקן בקבוצת תחתית.
שערים מכריעים? היו, נכון, הבומבה מול חיפה גול גדול, אבל שוב ליגת העל היא באמת לא מדד.
נכון יש מי שמשלם לו מיליון יורו ואני לא ממש מבין על מה, כי אני מצפה משחקן מוביל לשחק טוב במשחקים חשובים, והמשחק אתמול מול פלזן היה המשחק ההכי חשוב של הצהובים בשנה האחרונה, ותספר לי על המסירה שלו עד מחר, זה כבר היה בגארבג' טיים, המשחק גמור, הצ'כים כבר עלו, חכמה גדולה להזכר לשחק כשמכבים את האורות.
במחצית הראשונה הבחור לא הצליח לעצור כדור וכל פעם כשעצר איבד אותו אוטומטית, כמו מול ווילס וכמו מול בלגיה.
זה הכוכב הגדול שיש לכדורגל שלנו להציע? באמת עצוב.

יואב 29 ביולי 2015

בטח שקיבלתם בזמן אמת. 95, 96, 92, 03, 13.
או שאז בכלל אהדת את דינמו קייב?
חמישיות ושלישיות. ועוד ועוד. גם בגמרי גביע ובחצאי גמרים. או שהיית עסוק במשהו אחר? עם רוסו ויעקובו הפסדת גמר. זוכר? זה היה נמני.

הסטטיסטיקה במקרה של ערן משקרת כי הוא הרבה יותר טוב ממנה. הוא שחקן שמשנה זהות של קבוצה.
אתה מזכיר את ורמוט כשחקן טוב אבל ורמוט יכול להיות רק סייד קיק. לא הדבר האמיתי.
וזאת רק דוגמה קטנה לבורות שלך.
על מסי? לא שווה את הטרחה של ההקלדה.
הכי חשוב פרנסה אז אל תלכלך על המעסיק שלך. לא מכובד.

רומן 29 ביולי 2015

תגיד, זהבי פותח בפלזן?
יד על הלב

יואב 29 ביולי 2015

על סמך מה שראיתי אתמול? בוודאי.
לא מכיר לעומק את השחקנים שאיתם הוא מתחרה על מקום בהרכב אבל המיומנות הנדירה הזאת של להבקיע(הפעולה הקשה ביותר במשחק) בטח נותנת לו מקדמה.
אגב, גם עם הפיזיות הוא הסתדר. גם בבישול וגם בכמעט בישול כשעבר שניים עם הגוף והוציא רוחב.
אני חושב שהצ׳כים עצמם יסכימו איתי.

גיל שלי 29 ביולי 2015

אני רק שאלה, איך אפשר לנסות לטעון ברצינות שמסי שחקן בינוני? כאילו, ברור שאתה מנסה לצחוק או משהו, נכון?

רומן 29 ביולי 2015

מה זה בינוני? יחסית למה?
שחקן טוב, אבל לא הגדול בדורו, לא בליגה של ווין רוני, זלאטן, כרישטיאנו, תומאס מולר, ארחן רובן, ריברי, סוארז ף

גיל שלי 29 ביולי 2015

די, תפסיק, קרעת אותי מצחוק, אתה בליגה של סיינפלד

רומן 29 ביולי 2015

אני לא מצפה מתל אביבי להבין כדורגל, אין לכם מושג אתם חזקים במשקפי שמש ובמותגים.
אנחנו לא סופרים אותכם פה בחיפה, הרגע המאושר שלי בחיים היה בגמר ליגת אס"א בקטרגל כשאוניברסיטת תל אביב הגיעה אלינו עם 8 מזויפים, בעצם כל הקבוצה של אס"א מהליגה לאולמות, עם כל הפוזה והג'ל והדאווין והגוצ'י והארמני והשביעיות שהן דחפו לכולם כל השנה ומה לא,ואנחנו 10 סטודנטים מהטכניון השחלנו להם פה שלישיה ושלחנו אותם הביתה. שלומי שטיקר אמר לנו לפני המשחק תראו אותם עם כל הג'ל והפוזה, ככה גם בכדורגל האמיתי כל החיים עשו עלינו דאווינים בחיים תל אביבים לא ינצחו בחיפה. תאמין לי כשאני אמות אני אחייך ואזכר ביום ההוא. לא סופרים אותכם בכל הרמות.

גיל שלי 29 ביולי 2015

אתה כנראה מבין גם יותר מסוארז, מעניין שהוא לא חושב שהוא טוב ממסי, הפוך, אותו דבר זלטאן, אבל מה הם מבינים לידך. מחכה לראות את הסרט בו אתה רץ יחף מאה מטר בפחות מעשר שניות

רומן 29 ביולי 2015

11.44 ולא מזיז לי אם אתה מאמין או לא.
מיש שמכיר אותי יודע שזה אמיתי וזה מה שחשוב לי.

יואב 29 ביולי 2015

לך לסגור את האורות בעיר הכימיכלים שלך רומן(כבר אחרי עשר) והמון בריאות.

גיסנו 30 ביולי 2015

שמע אתה נשמע יותר גרוע מהמאמן כדורגל ב"הישראלים", אני מקווה שלפחות אתה שומר את המכנסיים שלך למעלה
אני משוכנע שחוץ ממך שנוצר את הרגע הקסום לעולמים, אין אחד שזוכר שהמשחק הזה התקיים
אבל כבר הבנו שערגה לעבר זה הקטע שלך

בלייק 30 ביולי 2015

אתה מתיימר לייצג את חיפה? אתם לא סופרים אותנו? כל שחקן כדרוגל חיפאי שהתיחס לנושא דווקא סיפר שאם יש משהו שסופרים בחיפה זאת מכבי תל אביב. למעשה, זה כמעט הדבר היחיד שמעניין.

והיית רציני? שלומי שטיקר אשכרה אמר את זה?? די, קורע!

לא מבין מה אתה משוויץ שניצחתם, לאס"א היה מישהו שרץ 100 מ' יחף? עזוב זמנים, סתם מישהו שרץ 100 מ' יחף?
באופן כללי, בתור מישהו שלא סופר אותנו בכל הרמות, כמות התגובות שלך בכל פוסט שקשור למכבי, מעידות אחרת…

אני רק מחכה שמסי יגיע לחיפה, אז כבר תראו לו מה זה….

יואב 30 ביולי 2015

מכמיר לב עניין הקטרגל ובכלל.

גיא זהר 29 ביולי 2015

זרים כמו פישונט או ז'וטה מבחינת מעמד אתה יכול להביא גם היום. ואם אלופת בלגיה זה מזל בהגרלה אז גם אלופת צ'כיה

גיסנו 29 ביולי 2015

אלופת בלגיה זה לא מזל ולראיה הם לא עברו למרות שהגיעו להארכה, אחרי ששיחקו יותר טוב והובילו (ישראליות כבר אמרנו?)

אלופת אוסטריה (3 פעמים שונות – זלצבורג ושטורם גראץ) כשהליגה ההיא הייתה בשפל זה מזל. קבוצה מיוון ששנה אחרי שסיימה שניה (למיטב זכרוני) נכנסה למשבר כלכלי ונחלשה ממש זה מזל.

זרים כמו ז'וטא או פישונט לא יגיעו היום כי סביר להניח שהם יתגלו מוקדם יותר ע"י סקאוטים של מועדונים מליגות בכירות יותר ולא יחשבו בכלל להגיע לישראל.

וכמו שגיל שלי אמר פעמים רבות – זרים חדשים זה תמיד סיכון. היו פה שחקנים נהדרים שהצליחו במקומות אחרים אבל לא כאן (רק מהשנים האחרונות: מדוניאנין, מיצ'ל, דג'מבה דג'מבה, אדריאן סילבה שנמכר לא מזמן ב 10 מליון יורו, מאנה, ראיוס, גונזאלו גרסיה וכו'). קל לומר ש"צריך להשקיע בזרים" אבל יש סיכוי לא רע שתשלם 600 אלף יורו לזר עם שם גדול שיבוא ויעשה כלום בפיתה, וזה לא ישתנה עד שלא יתפתח מערך סקאוטינג רציני וחובק יבשות – משהו שלא יודע אם מכבי ת"א תרצה להשקיע בו היות והליגה הישראלית נמצאת נמוך מאוד בסדר העדיפויות של הכדורגלן הלא-ישראלי הממוצע.

רומן 29 ביולי 2015

והפועל עם פישונט ואוסטרץ זה גם במקרה?
והשלישיה מול אולימפיאקוס הענקית במשחק על כל הקופה?
2 פנדלים של ז'אנו הפרידו ביננו לבין השמינית, איפה זה ואיפה הכדורגל העלוב שלנו היום?

גיסנו 30 ביולי 2015

קח את היוצא מן הכלל מלפני 13-14 שנה, הפוך אותו לכלל, זרוק משהו על ת"א ושילוב של המילים "זהבי" ו"בורקס" וכך תחוש עצמך נעלה
צריך להמציא "מחולל התגובות של רומן"

כסיפוביץ 29 ביולי 2015

ממש הפתעה
העיקר שפיו פיו נותן פוזה של כריסטיאנו

no propaganda 29 ביולי 2015

לדעתי הבעיה של מכבי באירופה היא בכלל שיטת המשחק והשחקנים שמתאימים לשיטה הזו. מכבי רגליה לשלוט בכדור, זו שיטה שמתאימה לקבוצה דומיננטית. כשמכבי משחקת באירופה היא פחות דומיננתית ולא מצליחה להתמודד. דרך אגב זאת לדעתי גם הסיבה שבן בסט נראה כל כך רע, הוא תמיד היה טוב רק כאנדרדוג. לשחקן כמו אלברמן למשל, אין מה לחפש בקבוצה שלא שולטת בכדור.
זאת שיטה שהוכיחה את עצמה מאוד מול יריבות פחות טובות בליגות בכירות כמו ספרד וגרמניה אבל פשוט אין לה מה למכור כשהקבוצה השניה טובה יתר.

בני תבורי 29 ביולי 2015

למעלה ממאתיים תגובות על כדורגל ישראלי, שאפו. אני חוזר לישון.

כסיפוביץ 29 ביולי 2015

זה רק מראה כמה הנושא כאוב.
קהות החושים אליו היא בלתי נסבלת כמעט.

איציק 30 ביולי 2015

100 מתוכן על הרמה של זהבי ועוד 50 על חוסר הרמה של מסי… אב, כן, 20 על הרמה של ורמוט. כל השאר זה על הכדורגל הישראלי בכללותו… לא כל-כך הרבה.

כסיפוביץ 30 ביולי 2015

ככה זה כנראה כשהבית נשרף ויש עוד כאלו שאוחזים בקרניי מזבח

איציק 30 ביולי 2015

זה לא שורף בידיים?

כסיפוביץ 30 ביולי 2015

אתה לא קורא כמה מזוכיסטים יש כאן איציק?

מכביסט שמאלני 29 ביולי 2015

מי בכלל סופר את התקשורת או את רומן וכסיפוביץ האומללים , מכבי תתקדם בדרך שלה וברגע שמיץ' יחליט שהוא רוצה ליגת אלופות בכל מחיר אז הוא יטפל בזה, אני לא דואג ולא לחוץ , בינתיים רק אוהדי מכבי חיפה והפועל לחוצים וממורמרים מהמצב .

כסיפוביץ 30 ביולי 2015

תקרא קצת לפני שאתה מגיב
מביך

מכביסט שמאלני 30 ביולי 2015

אין לי מה לקרוא פוצים כמוך

רומן 30 ביולי 2015

זה שקניתם 3 אליפויות לא אומר שקניתם סטייל.
חגגתם על ליגה אומללה עם תקציב לא פרופורציונלי ויחד עם זאת שנה אחר שנה אתם מושפלים באירופה.
כדורגל בישראל יש רק בחיפה ובאיזור הצפון, בכפרים של הערבים ובישובים של היהודים.
מכבי חיפה היא הקבוצה של המדינה, לפחות המדינה שלי, כי מבחינתי כל מה שמדרום לחדרה אפשר להחזיר לחמאס.
אני לא אמנה לך פה את כל קבוצות האירופאיות שאכלו מרור מול חיפה, אולי למעט אחת, צסקא מוסקווה 0-0 במוסקווה ו 1-0 של דבלאשווילי בבלומפילד, איזה איכות איזה קלאס, אלה היו שנים בהן ידעת שבאמת יש כבוד בכדורגל הישראלי.
ועכשיו יש לנו את הג'ל של זהבי.

גיסנו 30 ביולי 2015

"מה שמדרום לחדרה אפשר להחזיר לחמאס"

יש לנו מנצח

כסיפוביץ 30 ביולי 2015

תשמור את התגובות האלו למקומונים שלך בחיפה.
יותר מביך מהמכביסט השמאלני

ירוק 30 ביולי 2015

הרגעים היחידים בהם אני קצת מובך להיות אוהד חיפה (כולל הרגעים בהם מזכירים שם של עוד זר "מועמד" לקבוצה בלי שבכלל דיברו איתו) זה שאני קורא את הדברים שלך כאן. והכי עצוב זה שאתה אומר לפעמים דברי טעם, רק שהשטויות ההזויות שלך (מסי, זהבי, וכו') לא מאפשרות לקחת את הדברים שלך ברצינות.

אגב, לגופו של עניין – בזמנים כאלו, שמכבי ת"א שולטת ביד רמה ואנחנו בעיקר מביכים, היה ראוי שתוריד ראש ותשמור על צניעות. שמחה לאיד זה יופי (אני כבר מחכה לשמוח לאיד כשהם יעופו מול פלזן, בתקווה) אבל להזכיר ימים רחוקים בזמן שאנחנו לא עברנו את החצי בשני המשחקים האחרונים מולם – זה בעיקר פאתטי.

רומן 30 ביולי 2015

הם עפו לפני שהתחיל המשחק.
הזוי זה מילה קצת מוזרה, ככה אני רואה את הכדורגל, לא סופר את שני השחקנים האלה.

כסיפוביץ 30 ביולי 2015

רק שיהיה ברור אישי היקר.
הדברים שלך על מסי באמת מראים שאין לך הבנה גדולה במשחק.
ובאמת בתור אוהד חיפה יש לך מספיק כביסה מלוכלכת בארון, אז באמת צניעות כאשר אתה מנפנף בדגל של קבוצה ישראלית.

ירוק 30 ביולי 2015

הם עדיין לא עפו, לצערי. מקווה שזה יושלם.

ושני דברים, אם תטרח לקרוא:
– שוב, קצת צניעות. כרגע אנחנו מביכים לעומתם. דע את מקומך. מקווה שזה ישתנה אבל זה המצב כרגע
– מה מוזר ב"הזוי"? לא להחזיק ממסי או להגיד שווין רוני בדרגה אחת מעליו זו דעה הזויה, ידידי. זה לא סובייקטיבי בכלל.

רומן 31 ביולי 2015

ידידיי, ירוק וכסיפוביץ'
לפעמים הזוי זה ברכה.
אני אתלה באילנות מאוד מאוד גבוהים ואספר לך שגם על קאנטור אמרו שהוא הזוי..
בלי קשר תשאל את עצמך את השאלה הבאה בכל הכנות, אם אתה עושה קבוצת כדורגל יחד עם חברים שלך ומותר לכם להביא שחקן אחד איזה שאתם רוצים, האם מסי יהיה הבחירה הראשונה? אם התשובה היא בכל הכנות "כן" אז אין לי מה להוסיף, אבל אם היא "לא" אז עשיתי משהו טוב..

ירוק 31 ביולי 2015

אתה מדבר על סתם קבוצה בשכונה או באמת קבוצה אמיתית?

בכל מקרה התשובה היא כן לשני המקרים פלוס הסברי רקע שונים.

כסיפוביץ 30 ביולי 2015

יש דברים מביכים ויש אמת, ואין קשר לצבע קבוצה או אהדה.
אצלכם בחיפה סיפור קטן היה בדיוק אותו הדבר.
סכומים מופרכים על ששחקנים לא רעים/ טובים אך עדין ללא שום תוצאות בשטח.
ביום ששחר זרק סכום אסטרונומי על כוכב בסדר הגודל של קטן, זה היום בו הקבוצה הזו החלה להתפרק לאט לאט בחסותם של שחר וקטן.

גולדהאר בא עם הרבה כסף אז אין לו בעיה להשוות על מנת לא ליצור מצב הזוי מבחינת שכר בקבוצה.

מה שפריע לי בכל הסיפור הזה הוא הנסיון האין סופי להראות מקצוענים.
שכר, תלבושות מתקנים וכו'.
אפס תוצאות כבר כמה שנים.
ואפס תוצאות כרגע מודדים בדיוק עם הפינצטה שצריך למדוד.

זהבי היום ומחר זה כוכב חדש שבא כמושיע החדש של הביצה המקומית.
אתה תגיד לי בתור אוהד שפוי שהצפיות מזהבי הם לקחת מלכות שערים ואליפות כל שנה בסכומים האלו?

אנשים כאן קופצים מהר מדי בלי לשים לב שפשוט הרגילו אותם לשלם על בינוניות.
לבריאות

טל המנצ'סטרי 31 ביולי 2015

כמה שנים התהליך הזה של גולדהאר ומכבי קיים? 3-4? וכבר רוצים לראות תוצאות שלא היו פה מעולם?
פעם הראשונה יש פה משהו שמזכיר אירופה, שקרוב להיות הכי מקצועני שיש, ניהול וכמו שניהול צריך להיות, עם תוכנית פעולה ארוכת טווח, עם חזון, עם אנשי מקצוע מובילים, נטו אנשי מקצוע ולא כאלה שעושים חצי עבודה ורצים להעביר את זה לעיתונאי החצר שלהם.
לראות את תקשורת הספורט האפסית פה אוכלת את הלב בכל פעם שמכבי ת"א מצליחה וזוכה באליפות, בעוד אליפות ועוד אחת ברצף (ואז מנסים לתרץ את זה, מכבי קונה את האליפויות שלה (מה בדיוק עשה יעקב שחר בשנות ה 90' כשרמס את הפועל פ"ת ומכבי נתניה?) הליגה ברמה נמוכה, עובדה שבאירופה זה לא מצליח לה וכאילו זה באמת המדד היחיד או המדד העיקרי שלפיו צריך לשפוט את העבודה שנעשית שם), לראות איך תקשורת הספורט האפסית פה יוצאת מגדרה ובכל פעם שמכבי ת"א נופלת לרגע או לא מצליחה באירופה ולקרוא את כל התיאוריות, שמועות וגם, כמו פה, את הדעות הכל-כך חד צדדיות ולהבין שהניהול של מכבי פשוט מצליח, כי אף אחד שלא נמצא שם, פשוט לא יודע ולכן כל מה שנשאר לו זה לשער ולהמציא.
הכלבים נובחים וקרוייף ימשיך לנהל את המערכת עם הגב של גולדאהר וסביר להניח, להביא עוד אליפות, גם בנוער וכשלאף אחד לא יהיה מושג מי יגיע ומי לא, מי נשאר ומי הולך, מי יעמוד על הקווים ורק עד שאחרי מכבי תחליט להוציא זאת החוצה (אלא אם כן נמני יזרוק עצם לכתבי החצר שלו בדבר שחקן כזה או אחר שמכבי מנהלת לגביהם משא ומתן מולו)
יעקב שחר ימשיך להביא ולפטר מאמנים לפי הקולות מהיציע, בהפועל ת"א..נו, שם מתישהו בטוח יצוץ איזה חיים רמון מסויים, זה ב DNA שלהם, בבית"ר ירושלים ימשיכו להתגעגע לימי דדש והמפיות בזמן שטביב הורס להם ובמכבי ימשיכו למלא את בלומפילד ולבנות, מהיסודות הנכונים, לאט לאט, עם שכל ותוך כדי תוצאות וכשגם תוצאות פחות טובות מתקבלות בהבנה כי ככה זה כשעושים ופועלים ולא תמיד הכל מצליח תכף ומיד.

רומן 1 באוגוסט 2015

נקודה למחשבה:
ירמולנקו החלוץ הפנטסטי של דינמו קייב מרוויח מיליון דולר לעונה.
אפילו אחרון ה"מכביסטים" פה לא יעז להשוות את ערן זהבי אליו, זה לא אותו הסדר גודל.
והנה זהבי מרוויח מיליון יורו, מדהים לא?

Comments closed