רומן אברמוביץ'

לפני כמה שנים דובר על כך שרומן אברמוביץ' יקנה קבוצת פורמולה-1. אני לא מבין למה הוא באמת לא עשה את זה. הפורמולה-1 הרבה יותר מתאים לטעם הספורטיבי שלו. בפורמולה-1 הכי עשיר תמיד מנצח. אין שום פשלות בעניין הזה. וכולם יודעים שהוא לא רק המנצח אלא גם שהוא הכי עשיר. ונותנים לו כבוד על הדבר הזה – כי זה ספורט של עשירים למען עשירים ובהחלט מכובד להיות הכי עשיר שם.

בנוסף, בפורמולה-1 הכל די טכני. אני לא בא לזלזל בדמיון וביכולת של הנהגים. אני לא כל מתעניין ומבין בניואנסים של ענף הספורט הזה, אבל מוקיר את העובדה שיש ביניהם ספורטאים גדולים. אבל בסך הכל -מגיעים לפניה שמאלה פונים שמאלה. מגיעים לפניה ימינה פונים ימינה. אין פה יותר מדי וריאציות על המתרחש. ואי אפשר לטעון שהקבוצה העשירה היא אטרקטיבית פחות או חסרת דמיון. להיפך – כל הנהגים פנו שמאלה והנהג של העשירים יותר פנה קצת יותר טוב.

לעומת זאת להוציא את כל הכסף שהוא מוציא על סוג הכדורגל שצ'לסי שיחקה היום זה מביך וזה מצחיק וזה מעמיד אותו באור רע מאד. ממש כמו אדם עשיר שבגלל שאין לו טעם בונה בית גדול בטעם רע מאד. ואז האנשים שממילא מקנאים בו בגלל כספו גם מזלזלים בטעם הרע שלו. ובגלל שהבית מאד גדול הטעם הרע שלו עוד יותר בולט.

זה מה שצ'לסי כרגע. אנדרטה לחוסר טעם, יומרנות ושחצנות. המחשבה שהם יהיו יום אחד קבוצה עולמית אהובה היא פתטית. כל משחק מהסוג שראינו היום רק מגביר את הבוז כלפיה. ולמרות שעל הפחדנות היו טביעות אצבעות מובהקות של המאמן שלה. אין ספק שהרוח הכללית היא של בעל הבית שלה.

צ'לסי היא לא הקבוצה היחידה שנבנתה מכסף חיצוני של אנשים עשירים מאד. גם ריאל מדריד לדורותיה היא גחמה של עשירי מדריד. גם מילאן של סילביו ברלוסקוני. אבל העשירים הללו, כמו בטירות ואוספי האמנות של משפחות האצולה בארצותיהם, הראו באמצעות כספם לא פעם את גם את הטעם הנפלא שלהם בכדורגל. רומן אברמוביץ' המחיש שיש לו כסף כמו זבל. וגם חוש אסתטי כמו זבל.

דריק רוז ומחשבות על כוכבי כדורסל והגטו
מחשבות בזמן רומא

108 Comments

Yair 8 באפריל 2008

כרגיל רונן, אתה לוקח את מה שאני חושב (בד"כ בנושא יונייטד והסביבה) ושם את זה על ה"נייר" כמו שיכולתי רק לחלום.

מה שמעציב אותי רק, שאחרי מה שראינו היום, צ'לסי עם סיכוי מצויין לזכות בליגת האלופות וסיכוי לא רע לקחת את אליפות אנגליה… לך תסביר לכל הסובבים שאין לך משהו אישי נגד גרנט (כבר התחילו להטיח בי שאני אנטישמי).

רונן דורפן 8 באפריל 2008

יאיר – הטענה כי אנחנו צריכים להיות בעד גרנט כי הוא ישראלי והוא "מייצג" אותנו באיזשהי צורה היא מגוחכת. במה בדיוק הוא מייצג אותנו – האם באורח החיים שלנו אנחנו מסתובבים עם אוליגרכים ואנשי עולם תחתון בישראל? אין לו קשר לאורח החיים או לעולם התרבותי של רוב הישראלים.
ואם רובנו כאוהדי ספורט התחברנו במשך הרבה שנים לכדורגל של יונייטד או ריאל או ארסנל או ברצלונה או מרסיסייד או קבוצה אחרת – למה שהוא ישנה את השקפותיו בגלל עניין כזה?

עוז 8 באפריל 2008

זו אכן אלגוריה יפה אבל במסך השני היה משחק כל כך מרגש, לא חבל לבזבז כך פוסט כשאפשר לשיר עם ליברפול?

רונן דורפן 8 באפריל 2008

עוז.. צודק. צפיתי בלא נכון…

Yair 8 באפריל 2008

רונן, "אתה מטיף למקהלה" אם יורשה לי לתרגם ביטוי מוכר.

אני מניח שאנשים שלא מעורים בכדורגל האנגלי כמוך וכמוני, וכמו הרבה אוהדים רבים שניתן לקרוא גם בתגובות כאן בבלוג, לא מבין מה יש לנו נגד אברם, הרי הוא ישראלי, והוא מצליח, יותר מזה?

רונן דורפן 8 באפריל 2008

יאיר – אבל מי שאוהד כדורגל רק כביטוי לפטריוטיזם שלו ממש ממש מחמיץ את הכיף שבמשחק הזה.

Yair 8 באפריל 2008

תופתע לגלות (או שלא…) אבל יש הרבה אנשים שאוהדים כדורגל, רק כדורגל, זאת אמרת לא אוהדים של קבוצה מסויימת, הם אולי מחבבים את ברסה, בד"כ זה בא ביחד עם ברזיל (בלי להעליב אנשים שבאמת אוהדים את ברסה ו/או ברזיל) אבל חוץ מזה הם אוהבים לראות כדורגל, כי כדורגל זה אופנתי.
ואז פתאום יש מאמן ישראלי בקבוצה כמו צ'לסי, איזו גאווה.

אני מודה, אבא שלי בד"כ כזה, אני חושד שזה בגלל שנמאס לו מהפועל ר"ג פשוט…

Glenn Edward Schembechler 8 באפריל 2008

My dear fellows of the Elite society:

1> Chelsea never had, has or will have a chance to become a universal darling. I don’t think anyone serious over there even thinks something like that. Even better football won’t change it.
2> If you are not emotionally involved with one of the “big guys”, you don’t have a real option but to adore what Chelsea is doing and hope for the best. It is telling you that any other option means maximum 2-3 teams in the top for the time being. Forget even championships: in the last decade we had 6-7 teams (depend how you count) in the top 4 of the EPL. I have to think if I prefer the bad boy to play ugly as Chelsea or maybe more attractive game would have been better but the bottom line: we need them there and that is the most important thing.
3> Grant: The first instinct is to dislike everything too much because of Grant but then again maybe this guy is again the one to show us how absurd is the English football these days.
4> After total 160 minutes of Chelsea in the last week I needed a big magnifier to see a big change from Morinio.

יואב 8 באפריל 2008

ארסנל גרמה למשחק הזה להיות מה שהוא. יש לה יכולת להוציא את הטוב מהאחרים. אתה חייב לצאת מהחפירות נגדה, כי אין לך סיכוי. היו לה מהלכים שמימיים היום ולליברפול לא נותר אלא להעיז.פנדל ברור שלא נשרק לכאן מול פנדל גבולי שנשרק לשם, הכריעו בסופו של דבר מפגשים שיכלו ללכת לכל כיוון.
אין לי מה להוסיף על צלסי מלבד עובדה סטאטיסטית מדאיגה על המאמן שלה- בניגוד למפעלי גביע ומשחקים גדולים בהם הוא מפסיד, יש לו רקורד לא רע בכלל במרתוני ליגה. בתשעים וחמש הוא לקח אליפות עם מכבי והפער האיכותי בין יונייטד לצלסי הוא הרבה יותר קטן מהפער שהיה אז לחיפה.
ועוד ציטוט של חבר טוב אוהד צלסי לאחר המשחק היום-" זה היה פשוט כדורגל מביש. אולי זה יעיר את רומן".

Yair 8 באפריל 2008

גלן, יכול להיות שאין הרבה שינוי ממוריניו כי גרנט פשוט לא שינה כלום?
לפעמים נדמה לי שצ'לסי משחקת בלי חלק מהתחכום שמוריניו הכניס למשחק שלה, אבל זה יכול להיות רק השגיא כהן שבתוכי שחושב ככה.

רונן דורפן 8 באפריל 2008

יואב – אני מבין מדבריך שאלכס פרגוסון לא היה במאבקי אליפות. שאם הוא בכלל מגיע אליהם הוא בודאי קורס לעומת איום כזה. הסטטיסטיקה שברשותי דווקא מראה תמונה קצת אחרת. כל ההיסוריה מנקודה קשה שחולצה במידלסברו ממש לא מובנת לי.
שום דבר לא בטוח בכדורגל. אבל אתה לא חושב שיונייטד די פייבוריטית מול קבוצה שמשחקת כדורגל כזה?

Glenn Edward Schembechler 8 באפריל 2008

Yoav: still ®onaldo is better than ®evivo

רונן דורפן 8 באפריל 2008

גלן – לגבי המרירות שלך כאוהד קבוצה "בינונית".
א. שחקנים כמו רונאלדו, זידאן ודומיהם לפחות מהווים הצדקה לכדורגל מפוצץ מזומנים.
ב. ייתכן שרונאלדיניו בדרך לסיטי. אם זה קורה אני אוסר עליך להתלונן במשך שבעה ימים רצופים מרגע החתימה.

Glenn Edward Schembechler 8 באפריל 2008

Ronen: Take the curse you put over the Tigers (0:7) and I will say bad things about Chelsea. It is nothing to bitter for my team, it’s just that a league with a team winning 1-3 games a season is something I (you?) were not raised to like.

Glenn Edward Schembechler 8 באפריל 2008

Sorry for too many typos, got to go

רונן דורפן 8 באפריל 2008

גלן – אם היה לי שמץ מושג איך להסיר קללות בייסבול האם אתה חושב שהקבוצה שלי הייתה בלי אליפות מאז 1908.
אבל נושא הקללות ממחיש את חוסר האונים בספורט האמריקני. כל קבוצת תחתית בישראל יודעת שבמשבר הכי קטן נוסעים לקברי צדיקים או לאיזה מקובל. וארגונים של מאות מליוני דולרים בספורט האמריקני נתקעים במשך עשרות שנים בגלל קללות שבנתיבות מסירים בעשר דקות.

IDO 8 באפריל 2008

רונן – מה הקשר בין גרנט לעולם תחתון בישראל ?

ארנון 8 באפריל 2008

ובתוך כל הדיונים המקצועיים שמסביב, ארשה לעצמי להעלות פיקנטריה בגרוש.

שר ההיסטוריה שוב פישל.
היתה לו הזדמנות נהדרת לארגן גמר הולם. מילאן-ליברפול, בארסה-ארסנל, מילאן ליברפול, בארסה-ארסנל. אבל רוחות הצ'מפיונס-ליג האדירות המנשבות במרסיסייד ביטלו חצי אחד של המשאלה, ורונאלדו כנראה יקח אחריות על החצי השני.

ונדמה שפישול היסטורי דומה ירשם באגף בוש-קלינטון-בוש-קלינטון…

לעצם המשחק האדיר שהתרחש באנפילד – פציעתו של פלאמיני, שהביאה לשליטה מוחלטת של ליברפול בשישים הדקות שבאו בעקבותיה, הוכיחה שוב ובאופן גורף כי ונגר טעה כשלא התחמש השנה באיזה כוכב-על או שנים.
יותר מדי סמך על הצעירים שטיפח.

הפילוסופיה הרומנטית שלו – קניה צעירים בזול, הדרכתם, טיפוחם, הקפדה על אסתטיקה – קרסה לגמרי בנושא שלשמו התכנסנו: גביעים, אם או בלי אזניים!

כולי תקווה שתהיינה עוד הזדמנויות להוכיח, שרומנטיקה כזו יכולה גם להצליח.

ארנון 8 באפריל 2008

עם (שגיאת כתיב לשעת לילה מאוחרת או טעות של אחרי הפסד מבאס?)

יואב 8 באפריל 2008

רונן,נהוג להציג את הסטטיסטיקה הלא מחמיאה על אברהם במפעלי גביע. יש גם זווית אחרת לעניין(בליגת הכלום שלנו-אני יודע). בוודאי שמעולם לא התמודד עם מישהו ברמתו של אלכס, ואלכס פיבוריט מול כל אחד במאבקי אליפות, בטח מול גרנט.
מודה שאני קצת בלחץ מהאפשרות שהכדורגל היפה שלנו לא יתוגמל בתואר למרות שההיגיון אומר שאפשר וצריך לעשות תוצאה טובה אצלם.
רק שישארו בריאים וכשירים.זה הכי חשוב.

רונן דורפן 8 באפריל 2008

עידו – גרנט (וגם קשטן וגם שרף) נראו לא פעם בשמחות של אנשי עולם תחתון. במקרה של גרנט דובר לא פעם על קשר ידידותי בינו ליוסי הררי.
יחד עם זאת חשוב לציין שלמרות שיש טעם לפגם לכך שמאמנים לאומיים מסתופפים בחברת אנשים כאלו – אין לייחס להם שום קשר לפשעים שקשורים לאנשים הללו. נראה שזהו רק קשר חברתי.

רועי 8 באפריל 2008

אכן כדוגל מחפיר צ'לסי שיחקה היות פשוט דיכאון אתה מסתכל וחושב איך שחקנים כל כך טובים יכולים לשחק כך כך גרוע (למרות שפנ'רבחצה קבוצת כדורגל מצוינת).לצ'לסי עדיין יש פוטנציאל להיות קבוצת כדורגל אדירה אם יאמן אותה הבנדאם הנכון ואחרי המשחק היום אני מתחיל להבין זה לא יהיה גרנט לא משנה כמה אני רוצה שהוא יצליח בגלל שהוא ישראלי.רונן ביום שרונלדיניו יגיע לסיטי יהיה היום שגם רונאלדו יגיע לשם פשוט אין סרט כזה.

רועי 8 באפריל 2008

ובאמת חבל לי על ארסנל שמשחקת כדורגל כל כך יפה והודחה מול קבוצה אפורה כמו ליברפול.

זיזו 8 באפריל 2008

יאיר
לא הייתי אומר שזה אישי אבל יש לי הרבה נגד גרנט. נגד הכדורגל שלו, נגד ההתנהלות שלו ונגד כל מה שהוא מייצג!
אני לא שותף לדעה שכדורגל יפה הוא מעל התוצאות. טענה מקובלת היום שלדעתי היא קשקוש ונגד כל בסיס הגיוני אבל הכדורגל של גרנט מחליא ואני לא חושב שאם סגל כמו של צ'לסי הוא הדרך הטובה ביותר לניצול שלו. טענה זו כמובן לא צריכה להיות מופנית לגרנט אלא לחבר שלו עם הכיסים. גרנט בסה"כ משחק את הכדורגל שהוא מאמין בו.

דיון על כדורגל מבחיל מוביל אותי כמובן למשחק של ליברפול. ליברפול מייצגת בתקופות שונות את שני הקצוות. מועדון שהיה סמל לכדורגל יפה והפך לקבוצת שחמט-דשא.
גם כשהקבוצה הזאת תוקפת זה נראה שהיא פשוט העבירה את הבונקר שלה לחצי המגרש של היריב.

ארסנל נכשלה מנטאלית היום בצורה ברורה. זו לא הפעם הראשונה וונגאר חייב לשים לזה סוף. אגב, למרות התדמית הלוזרית של ארסנל בתקשורת. העונה, ולדעתי גם בעונות הקודמות, היא מובילה את הליגה בכיבושים ברבע השעה האחרונה.
אגב ואנגר, אני יוצא חוצץ נגד הטענה שיש לו אידיאולוגיה רומנטית בקשר לרכישות ושחקנים צעירים. לואנגר יש צורת משחק שבה הוא מאמין, הוא רוכש שחקנים שמתאימים לה ללא קשר למכירם ואינו מתלהב משמות גדולים. זו לא אידיאולוגיה, זו דרך טקטית בדיוק כמו הבונקר של אברם או בניטז.

אני חייב להתבכיין קצת אז אני רק אציין שהשופט של היום הציב התמודדות קשה לאי השריקה לפנדל (אחרי הטאקל פוטבול המרשים של קויט על חלב) עם הפנדל הדמיוני שהוא נתן לבבל.

חזרה לאברמוביץ'. יואב, אתה יכול להגיד לחבר שלך שלרומן אין ממה להתעורר. גם עם צ'לסי הייתה משחקת בחולצות אדומות ונעלי בלט זה לא היה נראה לו מוזר!

רונן
רונלדיניו באמת בדרך לcity. לcity of Milan!

זיזו 8 באפריל 2008

אבל אל תדאג. ברגע שהוא יגיע לשם אנחנו נשלח עליו את סיסוקו שיזכיר לו נשכחות!

תומר 8 באפריל 2008

ארנון אני לא חושב שונגר עשה זאת בגלל אידאולוגיה. הוא בנה על צעירים,כי זו הדרך הכי טובה לדעתו וכי לא היו לו את האפשרויות הכלכליות שיש למועודנים האחרים.ארסנל הצליחה לבנות איצטדיון וקבוצה שיכניסו המון כסף בשנים הבאות וגם יזכו בתארים. אני חושב שכבר בקיץ הוא יוכל להגדיל את תקציב הרכש שלו ולהביא איזה כוכב אבל יש לו כוכבים וכוכבים בהתהוות.
בקשר לגרנט, כשהוא מונה עוד הכחשתי. כשהוא התחיל לנצח התעלמתי.כשהוא רב עם העיתונאים צחקתי.אם וכאשר הוא יזכה בשני התארים הכי נחשבים היום בכדורגל העולמי סביר להניח שאני ארגיש את אותה תחושת הזרות שאני מרגיש פה כשמכבי זוכה בגביע אירופה רק כשהפעם אפילו לא יהיה לפסטיבל הזה את הצידוק של יצוג ישראל הצורה רשמית.רק פרובנציאליות.נטו.

תומר 8 באפריל 2008

זיזו,אני לא מסכים איתך שהפנדל דמיוני. הוא לא ברור כמו זה שהיה בשבוע שעבר אבל הוא פנדל בפני עצמו טוב מאוד שאין פנקסנות שנגררת במשך שבוע. שמו עליו יד,משכו אותו בכתף,יכול להיות שבבל לא היה חייב ליפול אבל כששחקן הגנה יוצר כזה מגע ברחבה אין לו את מי להאשים פרט לעצמו.

גלן 8 באפריל 2008

ובכ"ז תרגיל אנטלקטואלי קטן: איך הליגה נראית אם אברמוביץ עוזב ?

אבישי 8 באפריל 2008

מעולם לא היה לי דבר אישי נגד אברם גרנט כשאימן בארץ, את ימיו בהפועל פתח תקווה אני אפילו זוכר (במעומעם) לטובה. מאז כבר הפסקתי לצפות בכדורגל ישראלי, אז לא ממש גיבשתי דיעה לגבי סגנון המשחק של קבוצותיו אבל כשאימן את הנבחרת התרשמתי שהפיק לא מעט מהסגל שהיה לרשותו. סה"כ אפשר לומר שחיבבתי את הבחור. גם העונה כשהגיע לצ'לסי לא פיתחתי כלפיו יחס שלילי במיוחד. אין שום בעיה שיהיה יריב שקול ויגיע שני.
מה שמרגיז זו הציפיה שכישראלי אני אעדיף אותו או את יוסי בניון על פני קבוצת ילדותי. זה מתבטא בצורה הבוטה ביותר בשידורי הטלויזיה. כאוהד גאה הייתי מוכן לשלם סכום נכבד כדי להנות ממשחקי היונייטד בכל שבת. לצערי מישהו בחברה שרכשה את זכויות השידור חושב אחרת. יש כמובן סיטואציות שזה לא אפשרי, אבל כשיונייטד וצ'לסי משחקות באותה שעה יש הרגשה של צנזורה ממדינות אוטוקרטיות. (אולי יש קשר בין הבעלים של הערוץ לבעלים של הקבוצה?) בקיצור, אני מייחל לסיום הרומן של אברם עם צ'לסי רק כדי שיופסק הקיפוח הטלויזיוני של היונייטד!! שום דבר אישי..

תומר 8 באפריל 2008

אבישי,תמצא בעל קבוצה בפרמיר ליג שאין לו קשר עם הבעלים של ערוץ הטלוויזה הזה. הבחירה לשדר את אברם מונעת משיקולים מסחריים. אברם או כל ישראלי אחר בחו"ל מביא רייטינג.זה הכל,אין סנטימנטים לאף אחד.
אתה זוכר שרביבו הגיע עם פנרבחצ'ה לליגת האלופות? שידרו את כל המשחקים שלו על חשבון משחקים מעניינים הרבה יותר לחובבי הכדורגל ולא לחובבי הביצה.לפחות הוא כבש במשחק השישי.

זיזו 8 באפריל 2008

תומר
בבל עבר דרך 3 מגנים, תוך כדי מגע כמובן. כשהוא נכנס לרחבה טורה רדף אחריו והצליח בזהירות רבה להימנע מעבירה. בבל, שעוד השתולל בניסיון להתנער מהמגנים, איבד שיווי משקל.
זה לא פנדל!

בקשר לשידורים. לא נעים להגיד אבל הדבר הכי גרוע שיכול לקרות זה שקבוצה ישראלית תעלה לצ'מפיונס. כשמכבי ת"א שיחקה לא הייתי בארץ אז אני לא ממש יודע מה היה (גם היו לה קבוצות אטרקטיביות בבית) אבל כשמכבי חיפה שיחקה זה פשוט היה בלתי נסבל. אין שום נושא חוץ מזה וצריך לחכות שעה לתקצירים כי מראיינים את כל הצוות הרפואי ואנשי המשק של הקבוצה.

אבל תחלס, שלב הבתים כל כך משעמם בשנים האחרונות עם כל הקבוצות המחורבנות שמשחקות בו שגם ככה ערבי השידור שלהם חסרי תוכן.

גיל 8 באפריל 2008

רונן, את כל זה גם ידעת לפני המשחק ועדיין בחרת לצפות בו. אז אני מבין שבתור בעל הבלוג אתה צריך לסבול לפעמים למען הקוראים אבל יש גבול למזוכיזם.

ואנא ממך, אל תהמר על טייגר שיקח את המאסטרס בהליכה (למרות שאני חושד שהוא יהיה די עמיד לניחוסים שלך).

IDO 8 באפריל 2008

איך ליברפול תמיד מצליחה להגיע לשלבים האחרונים נשגב מבינתי…

הפרשן בטלויזיה האוסטרלית אמר משהו שאני חייב להסכים איתו
" נראה שליברפול מצליחה לכבוש מכל הזדמנות בעוד שארסנל מצליחה להחמיץ מכל הזדמנות" ואני יכול רק להוסיף חזור אלינו הנרי!!

לגבי נושא הפוסט: אתמול ראיתי את התוכנית של שף גורדון רמזי שהלך להציל מסעדן הודי במנהטן. היה לו מנהל/ יועץ שאמר רק את הדברים הנכונים, אבל שף רמזי מצא אצלו במטבח ירקות רקובים, ג'וקים המבורגר ירוק וקקי של חולדות, אה וגם מאזן שלילי של 22000 דולר הפסדים בשבוע!
שף רמזי גרם למנהל הזה להתפטר והביא מנהל אמיתי ומקצועי, ובין לילה המקום הפך מצליח ואטרקטיבי.

אני חושב שרומן אברמוביץ לא מבין כלום בכדורגל, אבל מוכן לשלם כסף טוב לאיש הנכון שיעשה בשבילו את העבודה.
נכון לעכשיו הוא מוקף בחבורת יועצי אחיטופול.
ביום שהוא ייקח מנהל מקצועי ואמיתי למועדון צ'לסי גם יעברו מהפסדים לרווחים.

אבל כמו ההתנהלות בצ'לסי עד כה הוא בטח יביא שנה הבאה את מארדונה בתור המנג'ר…

יואב 8 באפריל 2008

שחמט- דשא. נפלא. זיזו, תרשום על זה זכויות אם לא , אני עלול לגנוב את זה..
מכבי שיחקה מול יובה, אייאקס, באיירן. בית לא רע..
תומר, מבין לליבך בקשר לזרות. ניכוס קבוצות או ספורטאים ישראלים לרשות הזיקפה הלאומית תמיד עשה לי רע. כאוהד מכבי, אין כוחות לכל הטרמפיסטים בשקל האלה…וכאוהד יונייטד, אני סובל מפיצולי שידור וכתבות נבובות על כל חיטוט אף של בחורנו הטובים…

זיזו 8 באפריל 2008

לשימוש הכלל

זיזו 8 באפריל 2008

לא הייתי קורא לבית עם יובה, באיירן ואייקס בית לא רע.
בית עם שלוש אלופות לשעבר. מדובר ב10 גביעים!

יואב 8 באפריל 2008

בוודאי שלא. אחלה בית.

גלן 8 באפריל 2008

רונן: אולי פספסתי. האם תהיה כתבנו בבייג'ין?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 9 באפריל 2008

איזה בזבוז לראות את המשחק הזה ולא את מה שהיה באנפילד. זה היה בלי ספק אחד המשחקים הגדולים ביותר בתולדות ליגת האלופות. גרנט כבר משיג הרבה יותר ממה שוונגר השיג השנה..

דוד מירושלים 9 באפריל 2008

אני מהמשחק הזה התרשמתי (שוב) מפנר.
קבוצה שבד"כ לא הייתה מסיימת את הבתים אפילו במקום השלישי פתאום נבנתה בצורה מצויינת.
אמנם חצי הרכב מברזיל אבל אלו שחקנים נכונים, אלכס (ששם כבר איזה 3 שנים) שחקן גדול שעוד בברזיל עדיו היה לגדולות, או רוברטו קרלוס שהעדיף ליגה אמיתית בטורקיה על פני איצטדיוני הזהב של המפרץ. יחד עם שחקנים טורקיים טובים מרכיבים קבוצה רעננה ותוססת (כל קבוצה אחרת הייתה באה לברידג' בשביל תיקו 0 למרות שזה כמעט חסר סיכוי, הם לא).
אני מקווה שזו לא תהייה עונה חד פעמית.

לון 9 באפריל 2008

רונן, באמת משונה שבחרת לצפות במשחק הזה. הרי כבר ראית והתלוננת השנה על משחק של צ'לסי בליגת האלופות. למה שוב ?
[אני לא זוכר מוטיבים מזוכיסטיים באישיותך :) ]

הכותרת של הפוסט הזה היתה צריכה להיות "הנובוריש". מפני שהטקסט מגדיר היטב את התופעה באמצעות אברמוביץ'.

שני המשחקים בין ליברפול וארסנל היו חגיגת כדורגל.
הקצב היה פשוט מסחרר. ולמרות שמדובר בקבוצות אנגליות, זה לא מובן מאליו מפני שהן מלאות בזרים ומאומנות ע"י זרים. אבל האתוס של הכדורגל האנגלי מושרש עמוק בקבוצות האלה (בניגוד לצ'לסקי).

הסיפור של ונגר מתחיל להיות עצוב. בעיני מי שאינו אוהד אף אחת מהקבוצות, ארסנל שיחקה באופן ברור את הכדורגל היפה יותר.
יותר מכך, אתמול היו לה מהלכים של שירת כדורגל. באמת פואטיקה בתנועה. אבל זה הוביל לשער אחד בלבד (השני הגיע ממבצע סולו נפלא של וולקוט). רמת היעילות של החלוצים והקשרים הקדמיים של ארסנל נמוכה מאוד. ההחמצה של אדביור לבד מול ריינה היא בלתי נסלחת, אבל כל כך אופיינית (למשל המשחק מול צסק"א, אם אני לא טועה, שארסנל בעטה חמש מאות פעם למסגרת עם חמישים קורות והצלות מקו השער ונגמר ללא שערים).

לונגר זו העונה השתים עשרה בארסנל. אם לא תתרחש הפתעה עצומה, הוא יסיים ללא תואר השנה.
סיכום ההישגים שלו יצביע רק על שלוש אליפויות, ואפס תארים אירופיים. בצד החיובי אפשר לרשום גם ארבעה גביעים.
ההפסד בגמר גביע אופ"א לגלטסאראי ב- 2000 נראה סימלי. אפילו כשארסנל לא שיחקה בליגת האלופות, אלא במפעל החלש יותר, לא הצליחה לזכות. וזה קרה מול קבוצה נטולת מסורת זכיות באירופה.

ונגר נראה מאוד מתוח ועצבני במשחקים עם ליברפול (כולל זה של הליגה). הרושם הוא שהוא יודע לנהל קבוצה רק כשהיא במומנטום מצויין ולא יודע מה לעשות כשהקבוצה נקלעת למשבר.

ונגר אמר מפורשות שהיה לו כסף נוסף לקניית שחקנים ובחר שלא לעשות זאת מפני שחשב שיש לו סגל מספיק טוב לזכות בתארים.
התפיסה שלו קרסה.
הוא נמחץ 4:0 בגביע ע"י יונייטד. נמחץ בגביע הליגה 5:1 ע"י טוטנהאם. ועכשיו חטף רביעייה בליברפול. שלושה עשר שערים במשחקי הדחה !!! (בנוסף לכך שבחודשיים האחרונים הצליח רק פעם אחת לנצח בליגה).
הצעירים מאוד מלהיבים בקישור ובהתקפה, אבל מחמיצים המון. בהגנה הם פשוט קורסים. סנדרוס פשוט נראה אומלל מול הסיבוב של טורס, כמו שנראה אומלל כשדרוגבה רמס אותו.

תומר 9 באפריל 2008

זיזו,צפיתי שוב במהלך של הפנדל ואני משנה את דעתי.אולי הייתה עבירה קלה של פבראגס שגרמה לבאבל לאבד את שיווי המשקל אבל היא הייתה מחוץ לרחבה. קולו טורה אכן מנסה להימנע ממגע.
יואב, אין תופעה שיותר מעצבנת בעיני מהטרמפיסטים. חבל באמת על אוהדי צ'לסי שקמו בוקר אחד וגילו שחצי מדינה(מזל שזה גרנט ולא מישהו פופולרי)מנתחת את יחסי קול-טרי-לאמפרד-אברם.
זיזו,כשקבוצה ישראלית משחקת בצ'מפיונס אני סובל בשקט. נכון שהעדפתי בזמנו שישדרו את יובה מול באיירן ולא את אייאקס- מכבי אבל כשמדובר ביצוג רשמי של קבוצה ישראלית ובמיוחד כאשר מארחים משחקים בארץ אז אני מקבל את זה בהבנה. בכל זאת יש גם למכבי וגם חיפה המון אוהדים(אמיתיים) שרוצים להנות מהחגיגה. כשמכריחים אותך לסבול את פנרבחצ'ה החלשה למשך שישה משחקים רק בגלל אזרח ישראלי בודד זה זילזול באינטלגנציה של אוהדי הספורט.

תומר 9 באפריל 2008

לון, למיטב ידיעתי, כסף לרכש היה לו רק בפגרה והוא אכן בחר שלא להתחזק. אני מניח שזה לא רק בגלל שהוא האמין בסגל הקיים(ובפגרה רובנו האמנו) אלא גם בגלל ההיצע שהיה. ונגר הוא לא אחד שיביא את אנלקה כדי לסתום חור. הטעות שלו הייתה באמת שהוא לא לקח בחשבון פציעות. ובקשר לרקורד שלו, לא הכל נמדד בתארים.הוא בנה קבוצות ומערכת מאוד מוצלחת, הוא הפך ביחד עם האצטדיון את ארסנל לקבוצה הריווחית ביותר באנגליה והוא שינה את רוח המועדון.בנסיבות ובאמצעים רשימת התארים שלו היא די מכובדת ואתה יודע הרבה יותר טוב ממני שללא ונגר ארסנל כנראה הייתה היום במקרה הטוב בדרגה של טוטנהאם ובמקרה הרע ניוקאסל ובמקרה הקטסטרופלי לידס.

רועי 9 באפריל 2008

תומר מה רע בפרובנציאליות? אם הם ישראלים והם בחו'ל ומצליחים וגורמים לכך שירשמו ישראל בהקשר אחר ממלחמה וטרור מצוין ושיצליחו.

אוחז ישראל 9 באפריל 2008

אבל אז מגיע גרנט ומספר על איך הוא במלחמות ישראל וכל אחד מיד משייך את ישראל למלחמה ולקומבינות

רונן דורפן 9 באפריל 2008

גלן – ליגה בלי אברמוביץ'? תאורטית אליפות אחת הייתה של ארסנל והשניה של יונייטד. אולי גם בעלי הכסף השחור של העולם לא היו יודעים שהליגה האנגלית היא מקום כל כך נוח להלבין אותו – מה שהיה פוגע במנצ'סטר סיטי ופורטסמות' ומונע מארסנל את בזיון אוסמנוב.

רועי 9 באפריל 2008

אוחז ישראל- גרנט הוא היחיד? וחוץ מזה אם הוא מקבל במה גדולה כזאת והוא מנסה להאיר את ישראל באור חיובי ולספר קצת דברים טובים על המדינה ועל אבא שלו שהוא ניצול שואה אין בזה שום דבר רע.

רונן דורפן 9 באפריל 2008

לון, תומר. לוונגר בהחלט היה כסף לרכש. אולי אין לו כסף לסופרסטאר עולמי – אבל זה לא מה שחסר לו. מה שחסר לו הן רכישות פרגמטיות של בלם וותיק, קשר דפנסיבי ואולי שוער יותר טוב.
אני משווה את זה למצב של פרגוסון לפני שלוש שנים. למי שזוכר – עד הקיץ האחרון לפרגוסון גם לא היה כסף לרכש גדול בתקופה מיד שאחרי הגלזרים רכשו את הקבוצה והוא הודח בשלב הבתים (אפילו קאריק נרכש בכספי ואן ניסטלרוי). אבל הוא קנה את וידיץ' ואת אברה ואת ואן דר סאר. תצרף את השלושה הללו לארסנל ויש לך קבוצה אדירה – ולא על חשבון כדורגל התקפי.

תומר – בפגרה אני לא האמנתי במיוחד בארסנל – והיא הפתיעה מאד לטובה בשלושת הרבעים הראשונים של העונה. אני מסכים איתך כמעט לחלוטין שונגר הוא הצלחה עצומה בארסנל. ארסנל לא הייתה מדרדרת למצב של לידס או ניוקאסל – כי היא תמיד נוהלה בצורה אחראית – בלי קשר לסוג הכדורגל.

ויכסלפיש 9 באפריל 2008

קודם כל ברכות לכותב הבלוג על ההערה בדבר סביבתו החברתית של מנג'ר צ'לסי. לא תמצא את זה אצל חבורת מלחכי הפנכה ביומונים ובאתרים. לעצם העניין: אני מתעב את צ'לסי עם גרנט או בלי גרנט אבל הכדורגל הדוחה שלה משיג בינתיים תוצאות שמפרנסות את מקהלת המעודדות. אסתטיקה? לא ציפיתי מהם אצל מוריניו ובטח שלא עכשיו

אריאל 9 באפריל 2008

הקרדיט הגדול שמגיע לונגר בארסנל זה שהוא הפך לחלוטין את הקונספט של המועדון. במשך שנים, ארסנל היתה בורינג ארסנל, קבוצה ש1-0 היתה התוצאה החביבה עליה. ואז הגיע ונגר והפך אותה לקבוצה שתמיד אתה יכול לסמוך עליה שתשחק כדורגל התקפי ושמח. אני לא חושב שיכול להיות מהפך גדול מזה, ועל כך מגיע לונגר המון קרדיט. לצערי, הויה ואחריו בניטז, עשו את אותו תהליך בליברפול, רק להיפך

רונן דורפן 9 באפריל 2008

אריאל – ראשית, ההערה שלך בפוסט הקודם על כך שילדים לבנים מחקים את דרך הלבוש של ילדים שחורים, למרות הפער התהומי באורח חייהם – היא נהדרת.

ויכסלפיש – אין ספק. סגנון המשחק של צ'לסי הוא יצירה של איש אחד – רומן אברמוביץ' ומה שהוא משדר למערכת – האנשים שהוא מביא והלחץ שהוא יוצר.

רועי – אם גרנט מדבר על שואה ומלחמות ישראל זה לא בכדי לייצג אותנו. זה בגלל שבאותו שבוע ספיציפי היה צורך להסיח את הדעת מעניין אחר. אני חוזר – לפחות אותי האיש הזה לא מייצג באורח חייו. חבל לי שאין לי את הכסף שיש לו ולמקורביו. לא חבל לי שאלו לא מקורבי.
מה שרע בפרובנציאליות זה לפספס את החיים ולשמור את עצמך פחות חכם מתוך בחירה. למשל כותב שורות אלו שצפה בצ'לסי ולא בדרמה מאנפילד…

לון – הנתון שהבאת על מספר השערים שוונגר ספג במשחקי הדחה הוא מבעית.

דוד – זה שחצי השחקנים מברזיל לא מוריד מערך הכדורגל של פנר. עם השחקנים של צ'לסי אפשר לשחק כדורגל לא פחות נהדר.

רועי 9 באפריל 2008

רונן לא ממש חשוב לי מה היו המטרות של גרנט העיקר שזה נתן זווית חיובית בבמה חשובה לישראל.ולמה לעזאזעל לא העברת ערוץ???

פילוסוף רדום 9 באפריל 2008

רונן אני רוצה לדרוך עוד קצת על הפצע – הפסדת משחק שיכנס לפנתאון !!!!!!
כל כך הרבה רגעים של אושר…

למרות שהטובים נצחו לא יכולת שלא לחוש רחמים על הרעים. הלב נחמץ למראה פניו המתוסכלות של אמן הכדורגל שלא מצליח לזכות בכלום.

אגב אני נשבע שבגול של המלך האדום (ולא מדובר על הפנדל) ידעתי שזה הולך להכנס עוד לפני שהוא עשה את הסיבוב שלו.

מה הייתם מעדיפים להיות (אני חושב שאני יודע את התשובה) אוהד ארסנל או צ'לסי?

ולסיום רונן – אני קצת אסלח לך אם תספר לנו שראית את זיקו מגדל אימפרית עתיד ולא את אברמנו שמנסה בכל כוחו לרצות את האדון.

לון 9 באפריל 2008

תומר, ראיתי את ונגר בריאיון אחרי שפורסמו הדוחות הכספיים של ארסנל. הוא דיבר באופן מפורש על הקייץ ואמר שהיה לו עוד כסף וחשב שיש לו סגל מספיק טוב כדי לזכות בתארים.
רונן בהחלט צודק בעניין הרכש. לא היה צריך איזה כוכב על, אלא בעיקר יותר הגנה וניסיון. שלושה עשר שערים בשלושה משחקי הדחה זה אכן מספר מבעית.

לתחושתי, הוא התאהב יותר מידי ברעיון של "ילדי ונגר" או אולי חטא ביהירות. השורה התחתונה היא שזה לא הספיק לאף תואר.

ודאי שונגר בארסנל הוא הצלחה גדולה. אבל אני חושב שהוא כבר מזמן בוחן את עצמו בקנה המידה של פרגוסון ולא בזה של ג'ורג' גרהם.
את גרהם הוא השאיר הרחק מאחור, אבל הוא לא מצליח להתקרב לפרגוסון.

אין לי ספק שונגר היה מוכן אתמול להתחלף עם ליברפול. לשחק כמוה ולעלות לחצי הגמר.

אוזגוד 9 באפריל 2008

במה אשם אברמוביץ שצלסי משחקת כדורגל פחות יפה מזה של היונייטד ?
וגם אם הכדורגל פחות יפה ,האם אי אפשר להעריך את הנחישות המחוייבות וההקרבה של שחקנים כמו אסיין, מקללה, ואפילו ג'ו קול?
האם ראית אצלם " יומרנות ושחצנות "??
הבוז כלפי צ'לסי קיים בעוצמות כל כך גדולות אצל אוהדי מנצ'סטר יונייטד שחשים שהאליפות נועדה רק לשכמותם ( אותם אוהדים ששכחו שלפני עשור היונייטד היתה הקבוצה האהודה ביותר וגם השנואה ביותר בזכות הצלחותיה ).
הבוז כלפי צ'לסי קיים גם אצל אוהדי קבוצות מצליחות פחות שלא מסוגלים להשלים עם כך שצ'לסי הותירה אותן מאחור ( בשלב זה בזכות הכסף )והצטרפה למועדון היוקרתי של היונייטד וארסנל מבלי שהוזמנה לאותו מועדון.

דודו מי-ם 9 באפריל 2008

גם אני כמו רונן צפיתי במשחק בין צ'לסקי לפנר.

אני לא מצטער על זה כי מראש ידעתי שבאנפילד הולך להיות משחק יותר איכותי אבל אחרי שראיתי 90דק' של שני המפגשים הקודמים בין השתיים לא הייתי מסוגל לראותן בשלישית בפרק זמן כ"כ קצר.

אז אני לא מצטער שיצא לי לראות את השליטה הכ"כ אופטית של פנר אלא רק מזה שהיא עפה.

עוד בנימה אישית אני לא חושב שנראה את פנר שוב ברבע הגמר בשנה הבאה או בזו שאחריה. פשוט לא רואה את זה קורה.

אגב נכון שיונייטד ובארסה הן פייבוריטיות גדולות אבל בתור אחד עם לא מעט ניסיון חיים גם בכדורגל (גם בתוך מערכת מקצועית) אתם לא מאמינים כלל בהפתעה שתתרחש היום?
בתור אוהד יונייטד אני מפחד שזה יקרה (שיהיה ברור אני לא אומר שאני חושב שזה יקרה פשוט מזכיר שיש סיכוי כזה)
ובתור אחד שלא מסמפט את בארסה מאד מקווה שזה יקרה לה. גם אם זה אומר גרמנים בחצי.

דודו מי-ם 9 באפריל 2008

אחרי שקראתי תגובות שנשלחו טרם התחלתי לכתוב את תגובתי ברצוני להגיב לאוזגוד

יונייטד היא עדייין אחת הקבוצות השנואות באנגליה והאהודות בעולם. היא היתה השנואה באנגליה עד האליפות הראשונה של מוריניו בצ'לסי לדעתי. כיום היא אחת משתי האהודות בעולם ביחד עם ברצלונה, כך אני רואה את הדברים, לא ע"פ סטטיסטיקה ככה שיתכן ואני טועה בקטע הזה.

ושאלה קצרה ואחרונה לי אלייך. מי בחר את מוריניו וגרנט להיות למאמנים של הקבוצה שלו?

אוזגוד 9 באפריל 2008

מי שבחר במוריניו בחר במי שנחשב כטוב ביותר בזמנו,ומשום שלא רצה להמתין 10 שנים עד שיואילו לאפשר לו להתמודד על האליפות.
למה הוא צריך לחכות ? בגלל שהוא חדש בעיר ? בגלל שיש לו עדיין מבטא רוסי ?

מי שבחר בגרנט בחר בו כדי לחדד ולהאיר בזרקור את חטא ההיבריס שחטא בו מוריניו.מוריניו שהאמין שהוא הטוב מכולם ושכח שמי שבחר בו ונתן לו כלים להגיע לצמרת חשוב כמעט כמוהו.

זיזו 9 באפריל 2008

רונן
אני חייב לחזק את האמירה שלך שונגאר חייב לרכוש שוער.
הבחור ההזוי הזה שמסתובב ברחבה שלנו הוא פשוט ביזיון. מדובר בשחקן במתבלבל ומשחק עבור התקפת היריב. למזלנו הוא חלוץ גרוע ולכן כובש מעט שערים.
הבעיה שהוא מסוג החלוצים שכובשים ברגעי האמת. מי יכול לשכוח את המהלך סטייל בניון-בבל שלו ושל בלטי בגמר הצ'מפיונס.
היציאות הטיפשיות שלו גורמות לדפיקות לב ואף פעם אי אפשר להרגיש נינוח.

אם כבר חלוצים שמשחקים בשער. אני חייב להפנות את צומת לב של חברי הפוסט למשהו.
דוני, השוער שרוב חברי הפוסט כל כך אוהבים, נראה כמו חלוץ שנכנס לשער בעקבות הרחקת השוער הראשון. לא יודע להסביר את זה, הוא פשוט נראה ככה! (תסתכלו עליו היום ותחליטו בעצמכם).

אריאל
הוצאת לי את המילים מהפה. ונגאר עשה לארסנל מה שהויה עשה לליברפול (רק הפוך)
רונן, אני עדין חשדן שזו הסיבה שאתה מחבב את הויה.

אבו יו יו 9 באפריל 2008

רונן,
חבל שאתה שולל את זכותו של אברמוביץ' להיות בעל "טעם רע". הרי אם הוא לא היה בעל "טעם רע", כיצד היינו יודעים מהו "טעם טוב" בכדורגל, ארכיטקטורה, מכוניות וכו'?
הוא בסך הכל מגשים את החלום הגברי הסביר: מסריח מכסף, בעל קבוצת כדורגל שקונה את מי שהוא רוצה. לבריאות, אני אומר.

דוד מירושלים 9 באפריל 2008

רונן אני לא אמרתי שזה שיש בפנר ברזילאים זה נותן טעם לפגם (בפרט לאור העובדה שהם שיחקו מול צ'לסי שאצלה בהרכב יש 2-3 אנגלים) רק אני אומר שפנר הייתה על תקן הקבוצה הרומנטית התורנית וחבל לי על כך, הייתי רוצה לראות אותם בכל שנה בשלבי ההכרעה של ליגת האלופות.
ואני חושב שאם המסגרת הזאת של השחקנים תשאר במתכונת הזו פלוס מינוס אזי לא תהיה זו ההצלחה האחרונה.

דורון חבר של דני 9 באפריל 2008

עזוב את הf1 לנו יש פסיכים אמיתיים…..
שתי החלטות שיפוט וחוסר יכולת להגן חרצו את גורל ארסנל.
קרים בנזימה ןבלם טוב ישנו הכל

רונן דורפן 9 באפריל 2008

אבו יו יו – עשית דבר גדול. איחלת ליהודי רק בריאות. שזה הדבר הכי נכון לעשותו.

אוזגוד – על פי כינוייך אהדת את צ'לסי עוד לפני התפרקות ברית המועצות. כשהמאמן שלכם אומר על בעל הבית "שהוא האיש החשוב בהיסטוריה של צ'לסי" אני די מרחם על האוהדים הוותיקים של הקבוצה. אם אתה מחבורת הארווי לואיס תבין למי אני מתכוון

רונן דורפן 9 באפריל 2008

אגב, ארסנל… תיירי הנרי מוצא עכשיו למכירה. הוא אמר במפורש שקשה לו מחוץ לאנגליה כי הוא מתגעגע לבת שלו שנמצאת אצל גרושתו.
אפשרויות:
ונגר – אם ימחל על כבודו. ובעיקר אם פברגאס יסכים להיות מספר 2.

פרגוסון – מת עליו, הוא מתאים לסגנון כמו כפפה ליד, יש לו לדעתי עוד כמה עונות. רק מבחינת הגיל הפרופיל לא מתאים.

צ'לסי – אני לא אופתע

טוטנהאם – והעיר תהיה כמרקחה.

סיטי- מחפשים כאמור שחקן גדול. הם דיברו על רונאלדיניו – אבל הוא כנראה במילאן.

מרסיסייד – רק אם הדובאים ייכנסו

רועי 9 באפריל 2008

אני חושב שברצולנה יעשו טעות לוותר על הנרי כל העונה רייקראד תיפקד אותו בצד שמאל כשברור שזה לא מתאים לו הם צריכים למכור את אטו והאגו ואז לשים אותו במרכז ההתקפה אז הגולים יתחילו ליפול ואם רונלדיניו ישאר זה בכלל חלומי הנרי באמצע מסי בימין ורוני בשמאל.אני לא חושב שיש סיכוי גדול שהנרי ישחק באנגליה בקבוצה שהיא לא ארסנל.

רונן דורפן 9 באפריל 2008

רועי – זה לא עניין של טעות והניתוח שלך לא קשור לעניין. האיש רוצה להיות עם הבת שלו – ואם ארסנל לא תיקח אותו ימצא קבוצה אחרת.

רועי 9 באפריל 2008

רונן צודק כשזה עניין של הילדה שלו הוא ימצא דרך להיות איתה לא משנה מה.מאיפה אתה מביא את המידע שהוא מוצא למכירה?

זיזו 9 באפריל 2008

אני לא חושב שלפברגאס צריכה להיות בעיה.
גם מבחינת המשחק זה יעזור לו ומבחינת מנהיגות פברגאס גם היום רחוק מלהיות המנהיג של ארסנל.
הבעיה תהיה אדביור. לא נראה לי שהם יכולים לשחק ביחד ולהוריד אותו לספסל נראה לי משהו שלא יקרה.
בקיצור. מאוד בעייתי להחזיר את הנרי לאמירויות.
מצד שני, אתמול הנרי היה גומר את המשחק בדקה ה20. איזה פראיירים!

באופן אישי. לא מעניין אותי טקטיקות ומערכים. אם אפשר להחזיר את הנרי ללונדון (אני כל הזמן עוצר את עצמי מלכתוב להייבורי), אני רוצה שזה יקרה.
הפרידה המיותרת שלו מהמועדון הייתה טעות איומה. גם הוא יודע את זה.
לראות אותו במדי ברסה זה פשוט עצוב.

גיא 9 באפריל 2008

כמה דברים שאני לא מבין:
למה לעזאזל מישהו פה חושב שהצלחה של גרנט מקושרת באיזשהו מקום (מלבד בישראל) לקרדיטים לישראל ? לא זכורה לי תופעה דומה לגבי אריקסון, או אפילו שום שהצליח מאוד בפנתינייקוס.

מה הטענות לגבי אברמוביץ' ? שהוא משקיע מאות מליוני פאונדים ודורש תוצאות בכל מחיר ? או שהכדורגלנים מנצחים למרות שהכדורגל שלהם לא מרשים ?
יש למישהו ספק שהוא היה רוצה לראות את צ'לסי משחקת כמו ברצלונה בימיה הטובים ? מה הוא בדיוק אמור לעשות ?

רועי 9 באפריל 2008

גיא ההצלחה של ישראלים בחו'ל לא חייבת להיות מקושרת לישראל מספיק שמישהו קורא המאמןטניסאישחקן הישראלי עשה ככה וככה וקורא ישראל בהקשר אחר.

רועי 9 באפריל 2008

ורונן עכשיו שמתי לב מזל טוב לרגל שנתיים ויום לבלוג.

רונן דורפן 9 באפריל 2008

רועי – יש לי שאלה. האם יש לך הערכה לסין בגלל הישגי הספורטאים שלהם? האם הערכת בזמנו את מזרח גרמניה?

רונן דורפן 9 באפריל 2008

רועי… לא… היומולדת בספטמבר. הטור מאפריל הוכנס רטרואקטיבית – ואם תבדוק תראה שהרציפות מתחילה רק בספטמבר.

אלון זנדר 9 באפריל 2008

שליח הבלוג למשחקי הגומלין ברבע גמר ליגת האלופות מוסר:

א. למרות מה שפרגוסון אמר במסיבת העיתונאים, כשהוא מנסה בקושי להבליע חיוך, פרדיננד לא ישחק היום – אבל הוא כשיר, כך שישחק מול ארסנל.
ב. רונן, חוסר ההערכה שלך לפורמולה אחת מפתיע אותי כל פעם מחדש. אם גולף הוא ספורט, בו יש לקבל החלטה נכונה תחת ריכוז על איך להרביץ לכדור נייח, הרי שפורמולה אחת הוא ספורט שדורש אתלטיות וכושר מעולים, בעיקר בשביל כושר החלטה וריכוז עילאיים תוך שברירי שנייה (ראה לואיס המילטון שנכשל באופן עלוב שוב ושוב בבחריין), כשהלחץ לא דומה למאסטרס. כי הסיכון הוא לא בוגי, אלא למות.
ואוהדי הספורט עשירים? אולי בארץ. הספורט מתבסס על מיליוני הפריקים של מכוניות שבשעות הפנאי מבריגים מנועים וחולמים על רעשים של למבורגיני. לא ממש בעלי הון.
ג. וונגר נכשל העונה לחלוטין וזוכה לקיתונותץ בוז על ההחלטה שלו לשמור סגל דק ורזה שלא מכפר על פציעות, בגלל ששחקנים מתאימים לקבוצה לא מספיק צעירים כדי להיות "ילדים של וונגר" אלא כבר יש להם שם משלהם. ה'סאן' עושה מזה מטעמים, ודי בצדק. וונגר, לראשונה זה זמן רב, צריך לעמוד בפני ביקורת – ונראה איך יצא ממנה. לדעתי הוא רק יהפוך יותר עקשן, וכפי שלמדנו מטרגדיות יווניות קלאסיות, בגלל ההיבריס שלו הוא ייכשל.
ד. צ'לסי מנסה לחזור לגדולה, אחרי שמבחינת כדורגל שלוש הגדולות האחרות עברו אותה. מוריניו עף, כי גם הוא התעקש על שיטה ספציפית, ולא הבין שמה שדרוש זה טקטיקה גמישה, שמשלבת גם בונקר 'א-לה מוריניו' עם התקפה 'א-לה וונגר'. כך יונייטד, שבגרמניה קראו למשחק שלה ברומא קאטנאצ'ו, והעיתונאים הרומאים שפגשתי התמוגגו ממנו, שכשצריך דורסת. עכשיו זה מה שטן קאטה מנסה לעשות (ולכן רק הוא נותן הוראות טקטיות על המגרש, ולא ההוא עם עיני הכלב), אבל זה לוקח זמן, בייחוד עם שחקנים שנמאס להם הולכים לעזוב.
ד. רק כדי להרגיז – לדעתי ארסנל לא היו עדיפים בשום רגע או אספקט על ליברפול – למרות שהמשחק התנדנד. לליברפול היו יותר הזדמנויות להבקיע, והם ידעו להעביר מהלך ברגע הנכון. זה הכל. מלבד זאת – הם שיחקו באותה טקטיקה גמישה כמו ארסנל, אותו מיזוג של מסירות ארוכות על האגף, קצרות במרכז ופינוי שטחים גאוני תוך ניצול טעויות מינימליות של היריב בקצב מטורף מצד אחד, והגנה פנטסטית כשצריך. רק שההגנה של ארסנל אחרי שפלאמיני עזב ובגלל חוסר הביטחון של סנדרוס היתה פחות טובה – ומשם הגיע הניצחון.

רועי 9 באפריל 2008

רונן לא אין לי הערכה להישגים של המדינות בגלל מה שעומד מאחוריהם ואני לא חושב שישראל נכללת בין המדינות האלה אבל עובדה שהנה אולמפיאדות ומונדיאלים נערכו או יערכו שם ובהצלחה אז כנראה שיש הערכה עולמית להצלחת ספורטאים גרמניה פילסה את דרכה חזרה למערב דרך הספורט וסין עובדת על זה בימים אלו.

old timer 9 באפריל 2008

Few observation on last night:
Liverpool deserved the victory regardless of the penalty. With all due respect to Arsenal's second goal, amazing as it was, it was scored in complete contrast to the way the game was going. There were about 6 or 7 Liverpool players
in or near the box. I a way, liverpool would have been robbed (not by the ref) if the result was 2:2. Biased as I may be I truly belive that the better team won.

The game turned out to be what it was becuase of two master substitutions by Wenger and Rafa. In such games, the potential for the fatigue factor kicking in seems to be magnified and it was in a way that factor that determined the outcome of the game.

The place for LFC fans to watch a game in New York is a bar in 510 East 11 st. The atmosphere is amazing.

And I little off-topic (as if the prior text wasn't off topic(. I am in love with A.P's little sister. I know, she's a head taller than me and a million years younger, but I couldn't help it. She gave a great performance with a dislocated shoulder and after it was all over it was a pleasure to wathc her interview, particularily the part in which she was thanking ESPN for questioning the ability of the Vols to play defence which was done with great tact and gracefulness. In short a great night in every aspect.

Glenn Edward Schembechler 9 באפריל 2008

It’s never late to recommend an old movie (2000) somehow related to this discussion. It’s called Le Goût des autres.

And again I find few good words for Roman: as much as I know, we have here a guy that didn’t put the assets of his club (which assets you might say?) for recruiting more money. For him this is not a real tool for making more money. Tax things and laundry? As much as I know the UK still has some Tax authorities.

I know another great guy, not involved in the way his team is doing (old money from the kingdom of Florida, indeed) who is trying to take his assets (hint, one of the best assets is going to be the Baloon D’Or of this year), trying to make some money out of it in a way that puts the club’s future in risk.

I remember once an interview in Haaretz with our current problematic Minister of Education (she does good and horrible things together so I can’t decide if she is the right person right now). Reading her comments then, I realized that the old establishment, as open as it claims to be, can’t stand the new kids. ALWAYS LOOKING FOR THE WORSE AND UGLY AND DIFFERENT IN THEIR WAYS. NEVER THE OPPOSITE.

Let it be!
We have again the Red Sox on our head tonight. 0:8???

אריאל 9 באפריל 2008

אני לא חושב שלמישהו בעולם תהיה יותר הערכה לישראל אם גרנט יצליח בצ'לסי, בטח לא עם הכדורגל שהם משחקים – אבל כן יהיו הרבה אנשים שיישנאו את ישראל ויחשבו דברים רעים עליה אם הוא ייכשל, מהסיבה הפשוטה שכרגע נראה שגרנט הגיע להיות מאמן צ'לסי לא בזכות הכישרון שלו אלא בגלל הקשרים שלו, מה שהופך אוטומטית ישראלים בפרט ויהודים בכלל לסטרואטיפ של התחמנים ומחזיר אותנו בצורה מודרנית לפרוטוקולים של זקני ציון.
לכן, במידה מסוימת, חשוב שגרנט יצליח איפה שמוריניו לא הצליח – כדי למנוע מכל אותם גזענים ושונאי ישראל לאשש את המיתוסים שלהם. כמובן שזה לא אומר שאני הולך לעודד את צ'לסי שתנצח קבוצה שאני אוהד, אבל אם הבחירה היא בינה לבין מנצ'סטר, אז אני אלך עם גרנט. בעצם, על מי אני עובד, בכל מקרה הייתי לוקח את הקבוצה שהיא לא יונייטד..

זיזו 9 באפריל 2008

אלון
ליברפול שיחקו 90 דקות בונקר כרגיל. חצי שעה הם שיחקו בונקר בחצי שלהם ואז אחרי גול מקרן הם נכנסו למומנטום והעבירו את הבונקר לחצי של ארסנל (שנכנע מנטאלית לחלוטין).
שום מהלך של כדורגל, הכל מקרי ואם תחשוב על זה תראה שאף גול לא הגיע ממהלך קבוצתי.

יואב 9 באפריל 2008

להשוות את אסטטיקת המשחק של ארסנל לליברפול, זה לא לעניין. מה שכן, לכל אחת מהן, לשיטתה, יש יתרונות וחסרונות אבל עונג, גורמת רק קבוצה אחת.
כל עניין הבעלות,(במקרה של יונייטד)הוא קצת חסר ערך בעיני, כל עוד נותנים לאיש המקצוע הבכיר(אלכס) את החופש לממש את חזונו.יונייטד היא מותג עצום מידי מכדי לא להיות נסחרת בבורסה או בידים פרטיות כך שכל עוד הסדר המיקצועי הישן נשמר, פחות איכפת לי מי מרוויח מזה, כי מישהו יהיה חייב להרוויח מתרנגולת הזהב הזאת.ובעצם, שכסף הוא חזות הכל היום, אני לפחות נהנה מהכדורגל שמייצג נאמנה את מסורת המועדון הזה.

אביאל 9 באפריל 2008

הכי קל תמיד לרדת על צ'לסי, זה מגמה די גדולה בארץ, באנגליה ממה שאני רואה הקבוצה מוערכת לא פחות מארסנל ומנצ'סטר, בכל מקרה כמו שכתבתי כאן בתחילת העונה, צ'לסי תיהיה גם אלופת אירופה וגם אלופת אנגליה וגרנט בקלות היה יכול לקחת גם את הגביע האנגלי ואת גביע הליגה ולעשות משהו באמת היסטורי, ימים יגידו :)

אביעד 9 באפריל 2008

גם אני חטאתי וראיתי אתמול את המשחק של צ'לסי…
ושוב חוזרת לי אותה תהייה ישנה – גרנט ממשיך לטעון שצ'לסי משחקת כדורגל יותר אטרקטיבי אצלו מאשר אצל מוריניו. אני לא חושב שיש מישהו עלי אדמות שקונה את הטענה הזאת…
אני חושב שוונגר שינה את ארסנל מהקצה אל הקצה כך שיתרונותיו בולטים אך 2 החסרונות העיקריים שלו לא זוכים לביקורת:
1. לא ראיתי את וונגר משנה משחק באמצעות חילוף. ניהול המשחק שלו בעייתי ואם ארסנל נקלעת לבור, הוא לא יודע איך "לשבור" את התבנית.
2. היבריס – זה לא רק שוונגר התאהב בתדמית ילדי וונגר. הוא מעולם לא זכה בתואר בק טו בק, ארסנל בתקופת וונגר מעולם לא הצליחה לשמור על תואר. אני לא יודע מה הסיבה ורק יכול לנחש (קושי לשמור על רעב, אמונה שמה שהיה הוא שיהיה) אבל זה מוטיב שחוזר על עצמו כ"כ הרבה זמן שקשה שלא להאשים את וונגר.
לפחות צפוי לנו חצי גמר אחד מרתק לפחות כמו אליפות העולם בדוקים…

Glenn Edward Schembechler 9 באפריל 2008

Yoav: I don’t think you understand. Glazier was trying this summer to do the exact same thing as the Sub Prime companies have done in terms of bonds, using UTD no-debt good reputation situation in order to get more credit. In analogy to the mortgage market crises you have good chances, you would have had to support F.C United in the near future. So I agree with the idea that you do need to know who holds your team. The point is that Roman is the easiest to be picked because:
a. He is a real outsider and extravagant.
b. Chelsea is no Milan or Real. In other words no huge heritage or commitment and beside it is an annoying team in the first place.
c. They play shit for 4 years but win championships and cups.
d. It puts a mirror in front of your face showing you how absurd is the situation.

ויכסלפיש 9 באפריל 2008

לא אופ טופיק: מהיכן הטענה שהקבוצה העשירה ביותר מנצחת בפורמולה 1? יש שם 5-6 נהגים מצטיינים באותה קבוצה וברמה מעל התיר כמו שטייגר וודס או פדרר שולטים בענפים שלהם? עד כמה הכסף באמת משפיע?

Glenn Edward Schembechler 9 באפריל 2008

I tend to agree with Wichselflish (how can anyone pronounce it?). Ferrari was the richest for decades even in term of development and nothing happened until the German arrived.

Glenn Edward Schembechler 9 באפריל 2008

To be precise; since Jean Todt arrived and hired the German

יואב 9 באפריל 2008

גלן, אני לא נטפל לרומן מהסיבה שהוא כלל לא מעניין אותי.
ואם הגלייזרים לא יוכלו להחזיק בנכס הזה, הוא ימכר למישהו שכן יכול. אנחנו מדברים על מועדון שמתקרב(אם לא עקף) ליאנקייס ברמת הכסף, ההכרה והשווי.יתום הוא לא יהיה, של העם הוא לא יהיה, הוא גדול מידי בשביל זה. לכן- נשאר לי הכדורגל שהדבר הכי מדהים שאפשר לומר עליו לאחר כל השינויים- שהוא עדיין הכדורגל של יונייטד.(ושלא יובן לא נכון, אני בוודאי שלא מחסידי גלזר, כך שהבחירה בין זה לבין זה לא מדברת אלי כלל).

רותם 9 באפריל 2008

לוכסלפיש. הכסף בפורמולה 1 מאוד קובע. ההוכחה לכך היא שבכל השנים האחרונות רק פעם אחת הצליחה רנו לקרוא תיגר על פרארי ומקלארן וזו בשנה שבה אלונסו הגיח למרוצים. השנה יש נסיון דומה של רנו אך בנתיים ללא הצלחה. בפורמולה הבינו את הענין והשנה הורידו מהרכב הרבה מערכות שליטה ממוחשבות ומנסים להחזיר קצת את השליטה ברכב לידי הנהג. המרוץ הראשון של העונה ענה על כל הציפיות ומעניין יהיה לראות כיצד יראה הדירוג בשלבים המאוחרים של העונה. אישית אני מקוה לכמה שיותר טעויות אנוש בספורט הזה.
ובנושא אחר….
למה לראות את צלסי משחקת.?
למה המזוכיסטיות הזאת אנשים?
מי שהפסיד אתמול את ארסנל וליברפול פשוט הפסיד משחק כדורגל במיטבו. היופי בארסנל שהיא פשוט מוציאה מהיריבה את המיטב ומכריחה אותה לשחק מהר ופתוח. אני מאוד מקוה שונגר ישקיע בשנה הבאה קצת כסף אבל בכל מקרה ארסנל נתנה השנה את תצוגות הכדורגל הטובות ביותר ביבשת. היא אולי לא הכי יציבה אבל הכי סקסית, מפתה ומסתורית.
ממש כמו אישתי שתחיה

Glenn Edward Schembechler 9 באפריל 2008

Rotem: Toyota, Toyota: Rich and lousy. They are the Roman A. of F1 but what do you know, as opposed to Ronen’s idea – the richest teams don’t always win (as opposed to EPL last decade). Roman A. again made a good choice.

And one tip: anyway buy your wife a Ferrari, not a Toyota

Yair 9 באפריל 2008

רוני ורונאלדו על הספסל, גארי נוויל על הספסל!!!
ריו פותח, סילבסטרה פותח!!!

יהיה מעניין (אם יהיה לנו מזל, לא יהיה מעניין).

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 9 באפריל 2008

פרגי שוב מהמר ובעיקר מזלזל ביריבה עם הרכב כזה.האם רומא מסוגלת לכבוש שני שערים ? בהחלט.היו לה מצבים מצויינים במשחק הקודם.האם ההרכב של יונייטד מסוגל לכבוש ? מי בדיוק אמור לכבוש בהרכב המביש הזה ?

Yair 9 באפריל 2008

והינה התגובה של פרגי להאשמות שהטחת באנונימיות בוטה:

Some people might call it a gamble but I've got to judge the whole season. We've got a fantastic bench but I'm hoping and I'm very confident we'll still go through with the team we've got tonight. It's a question of whether you trust your players, and I trust my players.

שיהיה בהצלחה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 9 באפריל 2008

נתראה אחרי 3-1 של רומא ואז נשמע את התירוצים.
לא רק בעלי הקבוצה צריכים להיות מודאגים מההרכב הזה שעלול לא להספיק ולשלול מהם סכומי כסף גדולים.
גם אוהדי יונייטד במגרש ששילמו הרבה מאוד כסף בעבור התענוג לצפות בקבוצה ראויים לקבל את ההרכב הראשון ולא הרכב של גביע הליגה.

אסף 9 באפריל 2008

רונן התיאור של פורמולה 1 ממש מקומם. קצת לפנות שמאלה קצת ימינה וזהו…
נו באמת. מה עם היכולת לעקוף? הרי זאת מהות הספורט המוטורי. זה כמו להגיד כדורגל זה פס קדימה, פס אחורה וזהו.

ובנוסף אתה מוסיף חוסר ידע מוחלט – הקבוצה העשירה תמיד זוכה. תספר את זה בבקשה לטויוטה שכבר שנים יש להם את התקציב הגדול ביותר ושום תוצאה ראויה.
או רנו שבתקציב קטן יחד עם נהג גדול הביסו את פרארי העשירה יחד עם מייקל שומאכר.
נחמד שאתה מנסה למצוא עיסוק לרומן אברמוביץ, אבל למה להשמיץ ספורט שלם, שיש לו לא פחות אוהדים מכדורגל – נכון לא בארץ הקודש, אבל ממתי בארץ הקודש מבינים משהו בספורט?

Yair 9 באפריל 2008

שאתחיל עם התירוצים?

אביעד 9 באפריל 2008

לפעמים הגאונות הפסיכולוגית של פרגוסון מצליחה להדהים גם אותי.
הכנסתו של נוויל נועדה לתת לו דקות מגרש למקרה שיצטרך אותו עד סוף העונה.
המהלך המתבקש היה להכניס אותו למקום הטבעי שלו כמגן ימני. אולי להוציא את בראון, אולי להוציא את פרדיננד בכדי שלא לקחת סיכון ולהכניס את בראון לאמצע.
אבל סר אלכס בחר לתפקד אותו כקשר אמצע. ווס בראון הוא המגן הימני הקבוע של מנצ'סטר העונה ופרגוסון לא רצה שהוא יתמודד עם הצל של הקפטן מעל כל מהלך שלו, אז הוא נתן לנוויל לשחק באמצע ושלח לבראון איתות לגבי מעמדו…

Yair 9 באפריל 2008

כלכך הרבה נקודות אור מהמשחק הזה.
(הארגריבס, סילבסטרה חזר והיה סולידי ביותר) אבל מעל הכל, גארי נוויל שוב על הדשא באולד טראפורד, ואריק קאנטונה ביציע!!! איזה תענוג לראות את האיש הזה, מזכיר לי את ההופעה הפתאומית שלו במשחק לכבוד ראיין גיגס לפני כמה (וכמה) שנים.

חשוב לזכור שסה"כ מדובר במשחק שהיה די סגור מראש, ורומא משחקת ללא הכוח ההתקפי החזק ביותר שלה, אבל אני מרוצה.

רועי 9 באפריל 2008

יונטייד שיחקה היום כדורגל עוד יותר גרוע מצ'לסי אתמול פרגוסון פשוט זילזל ב 80 אלף אוהדים כשהשאיר את רוני ורנאלדו על הספסל ואני יודע שהוא חשב טקטית לא להעמיס עליהם אבל עדיין הם בני 22 60 דקות משחק זה לא שיכריע את העונה.

Yair 9 באפריל 2008

רועי אני חושב שאתה פשוט טועה.
אני לא יודע באיזה משחק צפית, אבל יונייטד שיחקה יפה מאוד ולמעשה יכולנו לסגור את הסיפור כבר אחרי רבע שעה.
איך החלטתם פתאום שזה שפרגוסון בחר לשמור את רוני רונאלדו (יודע מה קח גם את אברה) זה אומר שהוא העלה "הרכב מביש" (אמר האנונימי) או שהוא מזלזל במישהו, תאמין לי שאלפי האוהדים של יונייטד נהנו היום מאוד, עם או בלי רוני ורונאלדו.

יואב 9 באפריל 2008

רועי, לאלכס יש סגל ועונה לנהל. מה זה לפגוע באוהדים? ממתי זה שיקול? כל אחד מהם, רוצה את רוני ורונאלדו חדים ובריאים בראשון.אני חושב שאתה מזלזל באינלגנציה של אלכס ושל שבעים ושש אלף איש.

Birdman of Savannah, GA 9 באפריל 2008

כשהיינו בגן לימדו אותנו לבעוט פנדל שטוח לפינה. בעיטה כזאת מבטלת את הסיכוי שהכדור יעוף מעל השער. ואז מגיעים שחקנים כמו סטיבן ג'ררד ודה רוסי, ובועטים גבוה לפינה. כך שאפילו אם השוער מנחש את הפינה הנכונה, אין לו סיכוי להגיע לכדור. וכל השאר היסטוריה.

שרון רזניק 9 באפריל 2008

רועי ואנונימי, שטויות במיץ עגבניות!
הם משחקים עונה שלמה! אסור לנוח?
ויונייטד שיחקו בכלל לא רע, בלי,להזכירכם,רוני ורונאלדו…

אביעד 9 באפריל 2008

רועי, סתם מחשבה – סגנית אלופת איטליה הגיעה היום לאולד טראפורד ושיחקה מול מנצ'סטר יונייטד בלי רוני ורונאלדו. אז נכון שדה רוסי החמיץ פנדל, אבל הארגריבס וגיגס החמיצו מצבים לא פחות טובים. אז גם היום ראינו שמנצ'סטר לא תלויה ברונאלדו.

Alex 10 באפריל 2008

Ronen, I agree with Assaf.
If you want to bash Abramovich it's ok but PLEASE use analogies from a sport you actually know something about which does not appear to be the case with formula 1.

Making statements like that just makes you look silly.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 10 באפריל 2008

אלכס שמע סיפור. כל החיות התאספו בקרחת היער. נושא השיחה 'מישהו גונב את הגזרים מגן הירק המשותף'. קופץ הארנב: "חבר'ה, מי שמאשים את האריה, אני מכסח לו את הצורה!".

שגיא 15 באפריל 2008

משתמש אנונימי (לא מזוהה) שמע עוד סיפור :

רומן אברמוביץ‘ כותב משהו :
4 פעמים מזכיר "פורמולה 1"
3 פעמים מזכיר "צילסי"

חצי כתבה אל פורמולה 1 אחד חצי שני אל צ'לסי ….

בא בחור אנונימי ונותן סיפור שעיקרו : "מי דיבר אל פורמולה 1" ???

אז כנראה שהאריה גנב את הגזר , או שהארנב באמת לא מבין אל מה הוא מדבר !!!

דניאל 27 באפריל 2008

לפני שאתה קוטל את הF1, אולי
כדאי שתבלה ערב אחד או שניים על
מסלול הקרטינג כדי שתוכל לקבל
מושג על איזה ענף ספורט מדובר.

לפעמים, אם לא יודעים עדיף וכדאי
לאמר, סליחה – אבל אני לא מבין.

Comments closed