פשקוויל

בס"ד

שמועה שמענו ותרגז ארץ!

בימים האחרונים התמנה למאמן צ'עלסקי אחד אברם גרענט. ונודע כי זה המינוי צרה ותקלה גדולה לציבור יראי כדורגל בארץ הקודש. וכל דרכי האיש הזה בכחש ובמרמה. ואף בספין שלח ידו. ומעשה הכדורגל שלו רך הלבב ואינו משמח לב הבריות.
ואף נודע כי הוא מתפלל עם האוליגערכים וגם מעיד במשפטי העבריינים. ונקבצו איצטגנינין חורשי-טובתו ועושי דברו והם מהללים דרכיו בטלוויזיע ר"ל. ושעה רעה מתרחשת על ציבור יראי הכדורגל בארץ קודשנו בגלל זה האיש. ואין צריך לומר אין דעת חכמים נוחה ממנו.

אך נמצא כי כגודל התקלה והאסון כן גודל השגגה ואף גדולה ממנה. ובקרב אחדים מיראי יונייטד בארץ הקדושה נמצאו אלו שכגודל צערם ושגגתם נמצאו נוהים אחרי מועדון מרסיסעייד במערכת הכדורגל מול מועדון צ'עלסקי במשחקי גביע ארצות אירופה. וברצותם לתקן תקלה נמצאו באים לידי דבר עבירה חמורה.

ונזכיר כי כבר פסקו רבותינו כי לעולם לא יתפללו יראי היונייטד למען ניצחון מרסיסעייד במשחקי הגביע והיה הדבר הזה מבחינת ייהרג ובל יעבור.

ואם נפל דבר והצלחת היונייטד תלויה בתוצאות מרסיסעייד במשחקי הליגה, יהה משתדל להתפלל למענה בצמצום. למשל שיסתיים המשחק בתיקו אם מספק הדבר. וגם יהה מברר אם הצלחת זרע עמלק זה היא המוצא היחיד מפני התקלה. ואולי ניתן להתפלל חליפין להצלחת לסטר או טרנמיר רוברס או אפילו אערסן ווענגר ר"ל תחת שיהה מתפלל עבור מרסיסעייד.

ואף נודע כי הצדיק הגדול אנדי קול, נמצא בועט את הכדור לקורה ביום אחרון במערכת שנת התשנ”ד, אלף תשע מאות תשעים וארבע למניינם. והכל בכדי לא להביא לדבר עבירה – שיהיו יראי היונייטד בשמחתם וטוב לבבם משבחים מועדון מרסיסעייד אשר גבר אותו יום תענית על מועדון בלעקבורן.

ולכן אנו פוסקים כי אין תקלת אברם גרענט גדולה כהרי תקלת מרסיסעייד. ולא יהיו יראי היונייטד סרים ממוסר אבותיהם ימין ושמאל משום שהתמנה אדם זה למעמדו. ויהיו יראים וצדיקים נוהגים כדרכם תמיד. והישועה והנחמה יבואו מן התפילות לשלום אלכס פרגוסון ורונאלדו וגם קערליטוס טבז. והם יביאו הישועה מזו הצרה ושאר מכאובים.

והפורש סוכת שלום יפרוש סוכת שלומו על אולד טראפורד וכל עם היונייטד.

ובאו על החתום

ר' אריק קנטונה ר' אולה גונאר סולשיאר ר' רוי קין

ר' גארי נוויל ר' דג'מבה-דג'מבה

שוב בנואו קאמפ
בוקר של משחק מבאס

62 Comments

נועם 23 באפריל 2008

ונאמר אמן

יואב 23 באפריל 2008

אמן.
נפלא.
עכשיו אני מבין את הקורה של קול. איש קדוש…

יוסי 23 באפריל 2008

הפיסקה הראשונה היתה סאטירה נחמדה על עניין גרנט.

למלמ 23 באפריל 2008

שיהיה כדברו!
אמן!!!

גיא 23 באפריל 2008

ואני אומר שאין מקום מתאים לפשקוויל הזה יותר ממאה שערים (אם ירצה השם, כרגע אנחנו ב 73 בליגה ועוד איזה עשרים בליגת האלופות)

עוז 23 באפריל 2008

למזלי, רבניה של ליברפול בהולנד הם מחמירים פחות. לא רק שהם מאמינים שלמרות הרצון לראות את רפא עוזב ראוי לעודד את קבוצתו במאבקיה ביבשת הישנה, מותר אף לעודד את הסקאם במשחקם בלונדון בשבת הקרובה, מתוך הבנה שניצחון שלכם שם הוא חצי הדרך להדחת צ'לסקי בגומלין. כמובן שהיום כולנו קטאלונים ותומכי פרנק רייקרד מוצהרים.

באבא ימים Old Timer 23 באפריל 2008

ר' רונן אכן דילעמה דלשמטע יצתה מתחת ידך. ביום זה בו חוזרת העין לברצלונע חייב כל יהודי לשאול את עצמו בטובת מי היית מתפלל דהתם? בטובת הנבלה בורוד או בטובת הטריפה מאשכנז.

בקיצור, פוסט נהדר שמזכיר לי את האתר של בית"ר ירושלים בו היה רב האתר הופך בסוגיה האם חל דין מסגד של שער 5 בבלומפילד. פפונדמטליזם מעולם לא נשמע יותר סקסי.

רונן דורפן 23 באפריל 2008

עוז – יש כאן עימות גדול. הרבנים שלנו אינם מתירים להתפלל לזכות מרסיסייד – אלא אם יש קשר ישיר להצלחה שלנו. למשל משחק ליגה באו אנחנו חייבים שמרסיסייד לא תפסיד בכדי שנזכה בתואר. עניינים כמו מומנטום פסיכולוגי והשפעות עקיפות פסולים לחלוטין! כי בכל מקום בו אנחנו יכולים לדאוג לאינטרסים של עצמנו – למשל לנצח את ברצלונה ואחר כך את מי שיבוא לגמר – אין אישור להתפלל לטובת אחרים, ובודאי שלא לטובת מרסיסייד.

גלעד ב. 23 באפריל 2008

ועל השער העצמי האומלל של המתייוון רייסה אמרו חכמינו:"אוי ווייז מיר,דר טוסיק דר גרענט רחב כנהר הנילוס".ויילכו שולל חסידי נביא השקר גרענט שנוהרים אחר עגל הזהב של הפריץ הידוע לשימצה אברמוביץ,ויינסו לקנות את התואר של ממלכת אנגליה ושל יבשת אאורופה בגניבת דעת בעבור חופן מטילי זהב,ויטילו קללה על הצדיק הידוע טורעס ואף בן שבט ישראל מהיישוב העברי דימונה הצדיק הידוע בנעיון לא יכל להם.וימשיך נביא השקר גרענט להפיץ רוח רעה בניכר ו וייעשה שם רע לשוחרי המשחק הקדוש שבקדושים ויוציא את החשק מאוהדיו ויקנה לעצמו שם רע גם בקרב בני עמו ותומכי קבוצתו הוא.

יורם אהרוני 23 באפריל 2008

שיינה- שיינדל מכתריליבקה לבעלה מנחם-מנדל ביהופץ
לכבוד בעלי הנגיד המפורסם החכם המופלג מוהר"ר מנחם-מנדל נ"י.
ראשית באתי להודיעך,שכולנו תודה לאל בריאים ושלמים, יתן השם ונשמע דבר זה עצמו גם ממך הלוואי אמן.
שנית כותבת אני לך שאני כבר יורקת דם מול המרקע. אם כבר נגזר עלי שבעלי יהיה מאמן אינני מבינה למה צריך הוא לשם כך לשבת ביהופץ? אין דיו בכתריליבקה? בהרצליה אצל הנגיד שיימן או בפתח-תקווה אצל הגאון הגדול לוזון כבר לא טוב? אבל מסתמא מוכרח להיות כאן מין תעלול של גניבת דעת- עורמה –מרמה, כמו שאומרת אמא: "נגוס היטב בתפוח ותמצא תולעת"… לכן בעלי היקר, אסוף דפי קלסריך ובוא מיד הבייתה בלי שום תירוץ כי אינני יכולה לראות עוד את צער הילדים.
אשתך הנאמנה באמת שיינה-שיינדל

לון 23 באפריל 2008

ר' רונן שליט"א, איש צדיק אתה.
נהגת כפי שנהגו רבנינו זצקולל"ה עוד כשנאנקנו בימי השלטון השאנקעלי והפייזלעי הרשעים.

הצלת נפשות רבות מעשיית פשע חמור כנגד תורת היונייטד הקדושה.

הרי יודע כל תלמיד ישיבה קטנה כי מרסיסעייד מזרע עמלק המה והקב"ה ציווה להביסם בכל עת ובכל מקום.

ירין 23 באפריל 2008

האמת שאני עוקב אחרי הפוסטים כבר מעל שנה וחצי, ואף פעם לא הגבתי עד היום- אני חייב לציין (למרות שאני מחסידי המרסיסעיד)- ענק, שנון וגאוני!
ישר כוח!

עוז 23 באפריל 2008

רונן, אני חושב שהרבנים שלכם יכולים להרשות לעצמם, בשלב זה של העונה, להיות תובעניים יותר. אם העולם מוכרח לקבל ניצחון אחד של עמלק, מוטב תהא זו הזכיה בתואר המקומי. ואם נגזר עלינו לוותר גם על חלקת האדמה האירופית לטובת שודדי המזרח, שיהא זה לאחר קרב איתנים בעיר האוליגרכים האמיתית בו יחרפו סטיבי ג'י ודריק קיי נפשם, ולא לאחר תיקו נטול שערים בבירה הנובורישית של הממלכה.

לון 23 באפריל 2008

אוף טופיק – ראיתי את פדרר "חוזר מהמתים" נגד רובן רמירז הידלגו, המדורג 137 בעולם, שעלה מהמוקדמות.
רמירז הידלגו בן ה- 30 שיחק בכל הקריירה רק ב- 11 טורנירי גראנד סלאם מפני שלא העפיל ליותר. בעשרה הוא הודח בסיבוב הראשון ורק ב- 2006 הגיע לסיבוב הרביעי ברולאן גארוס.
ולמרות כל זאת, אחרי שפדרר ניצח בקלות 1:6 בראשונה, הספרדי הוביל כבר 1:5 בשלישית והגיש פעמיים לניצחון ב- 2:5 ו- 4:5.
פדרר העלה את הרמה, צמצם מאוד את הטעויות הלא מחוייבות, רמירז הידלגו היה מתוח והתרחש המהפך.

54 טעויות לא מחוייבות היו לפדרר. כולל טעויות מזעזעות ליד הרשת כשנשבר פעמיים במערכה השלישית.
היה לו משחק רשת פשוט גרוע והסטטיסטיקה של הספרדי היתה טובה יותר ליד הרשת. נתון לא יאמן.
באופן כללי פדרר נראה כבוי. וגם במערכה הראשונה לא הבריק.

מצד שני, למרות הכל ניצח.
בשנתיים האחרונות הגיע לגמר הטורניר במונטה קארלו והפסיד לנדאל.
מעניין מאוד איך ישחק מחר מול מונפילס.

Glenn Edward Schembechler 23 באפריל 2008

My dear fellows:
I would like to remind you, what every child and elderly in Manchester should know:
On May, 11th 1968 a miraculous event happened in the universe, coming from the hub of the world in Manchester (actually St. James' Park).
Something you see only 1-2 times in a century.
.
Albeit meaningless events have followed (for example 2 weeks later), one can still see that the last week of this season is on May 11th and so please hurry up and win the boring championship earlier so one might not confused magical issues with the routine . Indeed I trust you will win, yet I need your help.

michaly 23 באפריל 2008

בתור אתאיסטית של כדורגל אנגלי דווקא ייחלתי לנצחונה של ליבערפול.

האפשרות שגרנט יתמודד ישירות מול יונייטעד יוצרת אצלי דיסוננס קוגניטיבי.

Glenn Edward Schembechler 23 באפריל 2008

Michaly: Atheist of British football?
When I just thought you can be a City fan, you kick the bucket.
We are from the Netooray Karta so I don’t think we accept these Rabbis that
Signed the Pashkevil (actually we did not hear their names).

YB 23 באפריל 2008

שנאתך לליברפול מובנת, גם אם מעט מוגזמת. אבל איך לעזאזאל, איך, אתה בוחר ניצחון של אברם גרנט על פני ניצחון של ליברפול. לא מובן, ומאד מאד מרגיז.
(חוץ מזה: פוסט נפלא ומצחיק)

איש 23 באפריל 2008

אני לא צפיתי במשחק כי ייחלתי להפסד של שתי הקבוצות וידעתי שאתאכזב…

רונן דורפן 23 באפריל 2008

YB היקר. אני אוהד מנצ'סטר יונייטד מילדותי המוקדמת שהייתה עוד לפני שבאת אתה אל העולם. ב25 שנותי הראשונות נאנקנו תחת שלטון מרסיסייד הזה ולמדנו לשנוא אותם עד דור אחרון. שיתקיים בהם מי באש ובמי במיים.
העובדה שאיזה מאמן ישראלי, שמסתבר שיש לו יכולות פוליטיות מזהירות, בצד סגנון כדורגל מחפיר, שכנע איזה אוליגרך רוסי לתת לו תפקיד לא תגרום לי לשנות את דעותי ומנהגי מילימטר אחד. קלה כחמורה.

רונן דורפן 23 באפריל 2008

גלן היקר. בעקבות דברי הכפירה מטיל עליכם הגאון פעמיים-דג'מבה חרם חמור. הוא אומר מדי יום תהילים להצלחת אפלצ'יאן סטייט. וגם שם עליכם קללת וודו שמסתבר שדי נהוגה בקהילה שלו.

michaly 23 באפריל 2008

גלן, בגלגול חיים אחר אכן הייתי יכולה להיות אוהדת של הסיטי, בגלגול הזה זה כמו שבת הרב תאכל בבית הוריה פיתה עם חמאה ושינקין בפסח. זה פשוט חוסר נימוס וחוסר כבוד משווע. אז אני מעדיפה לצום (ולאהוד את פלימות').

Old Timer 23 באפריל 2008

It was fun but it raises another question. Assume that for LFC to win a title ManU must not lose the last game of the season. Assume that the outcome of the game is meaningless to ManU in any other way.

Would you support a ManU loss?

Please save me the comments on the probability of this ever happening. I'm well aware of that.

רונן דורפן 23 באפריל 2008

אולד טיימר. זו שאלה טובה שטוב שלא נאלצתי להשיב עליה….
מי שעמדו בדילמה הזו היו אוהדי טוטנהאם במחזור האחרון של 1999. הם אמנם שמחו בשער היתרון של פרדיננד אבל שמחו בסיום שהפסידו.
היה להם מבחינה אחת מצב קצת יותר קל. כשפרדיננד הבקיע ארסנל עדיין לא הייתה ביתרון.

Old Timer 23 באפריל 2008

OK. Does this mean that you refuse to answer now?

רונן דורפן 23 באפריל 2008

אולד טיימר. התשובה שלי היא כזו. ראשית, מאד אתנגד אם יונייטד לא תתאמץ. שנית, ייתכן שארצה שנפסיד – במיוחד אם עד אותו משחק דמיוני לא נעבור אתכם במספר האליפויות.

רוני שטנאי 23 באפריל 2008

פוסט פשוט נפלא. הייתי בצפון והחמצתי חלק מהדיונים כאן וחבל. אמנם באיחור אבל אני חושב שהפוסט המצויין(השורה התחתונה נכונה מאוד- סביב איש גבוה קל בהרבה לבנות קבוצה אלופה) בנוגע לסנטרים ואני אבדוק עם המקורות שלי, נכתב בלחץ של מי שהחליט לבחור בבואי ולא בג'ורדן.

אסף 23 באפריל 2008

וואו. אפילו בימים הגדולים של ג'ורדן, עם כל הטרור שהוא הטיל על הניקס, לא שנאתי ככה את שיקאגו.
זהו שיר הלל לשנאה הספורטיבית באשר היא.
פוסט אדיר.

Old Timer 23 באפריל 2008

An hour or so before the game it is safe to title this as your pre-game statement.

Instead of dealing with the pink devils or with the catalunians you deal with mighty reds.

I wonder what that means.

עופר 23 באפריל 2008

פוסט מצויין, ואף ראוי.
אני החלטתי להחרים את המשחק. מעולם לא הייתה סיבה טובה יותר להקטנת ליגת האלופות מהחצי גמר הזה.

מיסיס רוני 23 באפריל 2008

פןסט גאוני.
ואחריך רונן,מורי ורבי אלך עד שנגיע אל ה-
promised land

שבי 23 באפריל 2008

ענק, ענק ושוב – ענק!

אנא, קבל בהבנה שבתור אוהד כדורגל חיובי (ובית"ר כמובן…), ושונא גרנט מושבע הייתי הפעם, באופן חד-פעמי, בעד האדומים ה"לא נכונים".

רונן דורפן 23 באפריל 2008

שבי – אינני מקבל זאת בשום הבנה. כל מטרת הפוסט הזה הוא לקרוא לחזרה לשפיות. כבר לא כל מעניין אותי שג'ון טרי שם וטו על העונש על בן חיים ושחקני צ'לסי שילמו את הקנס במשותף, ואם יש שם מרד או לא. די, הכל שטויות. יש יונייטד, לאחרים יש את הקבוצות שלהם, ולא בא לי לשמוע שאלו או אלו משנים את התנהגותם בגלל האיש.

Glenn Edward Schembechler 23 באפריל 2008

Half time::
Only now did I learn that seeing a game online with small screens has some advantages.
For example: I just realized today that if Liverpool takes Chelsea in the semi, they have a good chances to meet Milan in the final. Can anyone explain how Kakka missed the penalty?

נודניק 23 באפריל 2008

אפילו לא מזרחי אחד בסדום להבהיר כמה יפה יכולה להיות התפילה אם היתה נכתבת בלשונם הססגונית של יוצאי המזרח לעומת היבשושיות שבתפילות בנוסח אשכנז?!

Glenn Edward Schembechler 23 באפריל 2008

end:very impressed with the Italian style

מרקפוצ'ינו 23 באפריל 2008

אם במשחק הזה בארסה לא הבקיעו אני לא יודע איך הם יבקיעו באולד טראפורד.

תיאטרון בפורטוגל הודיע שנעלם לו שחקן דרמה ראשי. אפשר לזהות אותו ע"י כך שכל כמה דקות זורק את עצמו לרצפה ומניף ידיו למעלה לבקש גאולה.

ואחת אחרונה. ראיתי את השידור בלינק בשפה הספרדית. אני חושב שהבנתי את רוב מה שהם אמרו מבלי שאני יודע יותר מ-5 מילים בספרדית. אולי בכל זאת כדאי להשתיק את וייץ וזוהר פעם הבאה ולתת לנו להקשיב לשידורים הזרים.

אביעד 23 באפריל 2008

פשוט מחריד…
אם המטרה היא לשחק על מתפרצות, אז מדוע לא עם אנדרסון במקום סקולס? הג'ינג'י נוטה להאט את המשחק בכוונה ואנדרסון שועט קדימה…
למה השופט השוויצרי החליט שרפא מרקז לא הכשיל את רונאלדו?
למה עד שרונאלדו נותן משחק כ"כ טוב (במגבלות ההתגוננות חסרת הבושה) במעמד כזה, כל מה שיזכרו לו זה הפנדל?

גיא 23 באפריל 2008

זוועה אמיתית.
הקבוצה לא עומדת על הרגליים מרוב עייפות, ויש לנו חתיכת משחק עוד פחות מ 3 ימים !!!

אם נתעלם מהפנדל שלא היה קשור לכלום, המשחק היה פשוט מביש ואני ממש לא מבין איך הם חושבים לצאת בשלום מצ'לסקי.
סקולס נראה פשוט פתטי, וגם רוני.
רונאלדו שוב הראה שהוא עוד לא בשל למשחקים גדולים וזה כנראה היה המשחק הגרוע ביותר שלו שראיתי השנה. פשוט לקח את הכדור וניסה רק לבד.

חייבים לציין לטובה את ההגנה, שעבדה קשה ובשורה התחתונה לא באמת איפשרה מצב של שער, והעמידה הבטוחה של ון דר סאר.

לפחות דבר אחד טוב יצא מזה – שהאוהדים והשחקנים יוציאו לעצמם מהראש שהאליפות בכיס ושהם פייבוריטים מול מישהו בליגת האלופות.
קראתי היום שחקנים מצהירים שהם "באים לנצח בברצלונה" וגם על הבלוג הזה השתלטה איזו זחיחות מסויימת…(במטותא)

ד"ר א. 23 באפריל 2008

רונן – השם עדי שלא ברור איפה אתה שׂם ע' ומדוע. יש לי חשדות עמוקים לגבי העדה שלך, תהא אשר תהא. אמור מעתה: טעלעוויזיא.

נודניק – מזרחי כלומר מספרד או ממרוקו? כך נהגו לכתוב בתחום המושב, מזרחה הרבה מהרבה הקוראים לעצמם היום מזרחים.

יואב 23 באפריל 2008

מחפיר. שוב הדה זה וו, שוב הקטנות מול קבוצות גדולות, שום ניסיון לא הצטבר, ילדותיות, שכונתיות, שאלמאלא ההגנה המצויינת, זה היה נראה כמו כל קבוצה ישראלית שמגיעה לברסה. ניהול משחק איום, סקולסי פשוט מביך(לא האמנתי שאכתוב את זה אי פעם)כדורים על ארבעים מטר, עושים רק פאולים ואפילו מוסרים להם חוצים.
כל כך זעקה האנרגיה של אנדרסון והיכולת של נאני לייצר משהו(הגימיק של פארק נגמר אחרי שישים דקות, גם נאני מסוגל לרדוף אחרי זמברוטה עוד חצי שעה)השחקן האנגלי הטוב ביותר שיש, שומר על מגן היריבה. פשוט סבל אחד ארוך. זה מה שהקבוצה המוכשרת הזאת מסוגלת לייצר? אם יונייטד היתה מנסה לשחק כדורגל(לפעמים) לא היתה לי בעיה. שער חוץ, הוא הכל במפעל הזה ושווה להסתכן בשבילו גם במחיר של הפסד.אבל זה בכלל לא היה בתוכניות ולכן לברסה יש יתרון קטן לגומלין. היא שווה שער חוץ. ושוב גומרים עונה עם הלשון בחוץ. קרדיט לברסה על ניסיון לשחק כדורגל ולהגנה הנהדרת שלנו(מלבד הטעות הקריטית הרגילה של בראון)…אני לא בטוח שתוך שישה ימים, אפשר לשחק בקיצוניות השניה. יונייטד תשקשק משער חוץ ושוב ברסה תניע כדור למוות.

נודניק 23 באפריל 2008

ד"ר א. יש מזרחים (ד"ר שנהב בהם) השומרים לעצמם זכויות הקשורות בהגדרה עצמית ולא מעניקים אותן להסטוריונים ישנים ושמרנים.

birdman 23 באפריל 2008

פרגוסון כנראה הצליח להניח את ידו על מחברת התרגילים של גרנט.

רועי 23 באפריל 2008

הנה הגיע המאני טיים ומר 38 שערים רונאלדו שוב נחנק תחת הלחץ.

דוד מירושלים 23 באפריל 2008

רונן – במודעות בירושלים כותבים רח"ל ולא ר"ל.
חוצמזה יפה מאוד (שלא כמו היונייטד הערב).

YB 23 באפריל 2008

שכענת אותי (לגבי עניין גרנט)
וכעת ליונייטד: איך סקוסלי משחק כל כך חלש? ומדוע אנדרסון לא הורכב במקומו?
ומדוע גיגס לא על המגרש כלל במשחק כל כך חשוב?
ואיך, לאלף אלפי עזאזאל, רוני וטבז היו כל כך איומים?
ואיך, רונאדלו כריסטיאנו ממשיך לא להרשים במשחקים הכי חשובים?

ד"ר א. 23 באפריל 2008

נודניק –
אני דוקא מסכים עם פרופ' שנהב, המתנגד לכנוי "מזרחים" ומעדיף את ההגדרה "יהודים ערבים", ואף קרא לספר שלו בשם זה.

כמותו, גם אני גורס שההבדלה המהותית היא בין יוצאי ארצות הנצרות לבין יוצאי ארצות האישׂלאם. הכנוי "מזרחים" הוא חסר הגיון ומוטעה מיסודו.

אביעד 23 באפריל 2008

אני לא כ"כ מבין את הביקורת שמוטחת פה על כריסטיאנו רונאלדו בקשר למשחק היום:
א. הפנדל. נכון, הוא החמיץ. אז מה? מכאן לומר שהוא נחנק ברגעי הלחץ? לי זכורים 2 פנדלים שלו במדי פורטוגל ביורו ובמונדיאל בדו קרב מול אנגליה שהוא הבקיע בקלילות. אז היה מדובר על הרבה יותר לחץ מאשר היום. ומה לגבי הפנדל מול ארסנל? זה לא היה תחת לחץ? והוא הכניס אותו, פעמיים! תכל'ס, גם הבעיטה שלו לא הייתה גרועה, 2 סנטימטר שמאלה וזה בפנים בלי שלשוער יש סיכוי לקחת. הוא בעט, החמיץ, קורה.
ב. הדריבלים. הוא ניסה המון לבד היום, לא בגלל אגואיזם, ילדותיות, רצון להוכיח או כל סיבה טפשית אחרת. הוא ניסה לבד מסיבה אחת פשוטה. לא היה לו עם מי לשחק. בפעמים הנדירות שבהן מנצ'סטר ניסתה התקפה מסודרת, הוא הניע כדור ולא הלך עם הראש בקיר. גם רוב הדריבלים שלו נועדו בכדי ליצור לעצמו מצב נוח יותר למסירה ולא כדורים אבודים על 40 מטר. הוא סחט פנדל אחד, הגיע לו עוד אחד (אם השופט שורק לפנדל + אדום למרקז בדקה ה 30, הכל היה נראה אחרת). בתוך ים העליבות שהקישור וההתקפה של היונייטד הראו היום, קאריק נתן משחק סביר, רונאלדו שיחק טוב, אם עוד מישהו מהחלק ההתקפי היה נראה טוב היום, היינו מהללים את רונאלדו עכשיו.
דרך אגב, למרות ים המלל ששגיא כהן (שוב הוא?) שפך בנושא, אני לא כ"כ משוכנע שלמנצ'סטר נגמר הכוח. אף אחד משחקני המפתח שלנו לא שיחק כ"כ הרבה משחקים, בטח שלא כמו בעונה שעברה. רוני היה בחוץ כמעט 3 חודשים במצטבר בגלל פציעות, רונאלדו פספס לפחות 10 משחקים בגלל רוטציה/הרחקות/פציעות וגם פספס 2-3 משחקי נבחרת בגלל זה (והוא בכל מקרה לא נראה עייף היום), טבז נח לא מעט וגם קשרי האמצע נחו לא מעט. היה לנו משחק מחריד, ואנחנו בתקופה מחרידה מאז הניצחון על אסטון וילה. אבל בכ"ז ניצחנו את רומא פעמיים, ניצחנו את ארסנל ועשינו 3 תוצאות תיקו במגרשי חוץ קשים (מידלסבורו בתנאי מגרש ומזג אוויר איומים, בלקבורן וברצלונה). לא כ"כ רע לקבוצה בתקופה חלשה. ואפשר לחשוב שהתמודדנו מול וויגאן היום, זו ברצלונה אחרי הכל.
בשבת יש את צ'לסקי וזה משחק מאוד, מאוד קשה. אבל גם צ'לסי לא קבוצה מזהירה ולא בתקופה מזהירה.
סר אלכס דיבר על הקבוצה הטובה ביותר שאימן? ב 6 הימים הקרובים זמן ההוכחות.

רועי 23 באפריל 2008

אביעד זה לא רק הפנדל (למרות שגם זה די קריטי)אני לא יודע איך הוא יתפקד בגומלין אבל שחקן שרוצה את תואר השחקן הטוב בעולם חייב לקבור את הפנדל ולא להתעסק בליפול לריצפה כל הזמן ולצעוק לשמיים וחיייב להיראות יותר טוב במשחקים קריטיים זאת העונה ה-6 שלו בבוגרים ועדיין לא ראינו ממנו משחק אחד של MVP במשחקים החשובים.

לון 24 באפריל 2008

יונייטד שיחקה באופן מביש. זה היה פשוט בונקר מחפיר.
מתחילת העונה, עם רצף נצחונות ה- 0:1 הקבוצה מגלה נטיות איטלקיות מובהקות.
כך היה גם במשחקי החוץ בליון ובעיקר ברומא.

זה נוגד באופן מוחלט את האתוס ההתקפי של הקבוצה.
הקבוצה שאני אוהד כל השנים היא אנטי תזה לקטנצ'ו הדוחה.
אם הייתי רוצה כדורגל הגנתי, הייתי מלכתחילה בוחר במקור: באינטר או באיטלקית אחרת.

בשביל מה לעלות עם רוני וטבז ביחד כשהראשון משמש מגן ימני נוסף והאחר משמש קשר הגנתי נוסף ?
איך פרגי לא התבייש להמשיך עם אותו הרכב ואותה צורת משחק כשנאני וגיגס על הספסל ?
למה להכניס אותם בשלבים כל כך מאוחרים למשחק ?
למה סקולס האנמי שיחק ולא אנדרסון ?
למה לשחק משחק פחדני כל כך נגד קבוצה שנותנת לשחק ויש לה הגנה בעייתית ?

אני לחלוטין לא מסכים שזו היתה עייפות. זה היה משחק ציני ופחדני של קבוצה שבאה להעביר 90 דקות בלי לספוג.
זה היה ברור כבר בהתחלה כשהכדור היה ברגלי יונייטד במרכז המגרש ואט אט הוחזר לואן דר סאר.

רונאלדו היה מצויין לאור העזרה האפסית שקיבל מחבריו.
הוא סחט שלושה פנדלים, אבל השופט הפחדן שרק רק לראשון. (משום מה כשההילוך החוזר הראה מפורשות את ההכשלה במקרה השלישי, וייץ וכהן היו עסוקים בעניינים אחרים. ב"חדשות הספורט" התעלמו מכך לחלוטין).
בנוסף, סחט צהוב שיימנע ממארקס לשחק בגומלין.
הספק אדיר לשחקן התקפה בודד.

ברצלונה שיחקה באופן שמאפיין אותה העונה. מעט מאוד מחץ במשחקים חשובים.
לאורך המשחק הגיעה למצב אחד בלבד ברחבה – אטו בעט החוצה.

פרגוסון התראיין אחרי המשחק ואמר שלא היה מרוצה מהחזקת הכדור ומהמשחק ההתקפי. אז למה נשאר עם אותו הרכב כל כך עמוק במחצית השנייה ?
גם קירוש התראיין אחרי המשחק ואמר שתוכנית המשחק עבדה וההכרעה עברה לאולד טראפורד.

פרגוסון כנראה שכח שיונייטד ספגה בכל ארבעת משחקי הבית שלה בחצי גמר האלופות (1:0 מול דורטמונד ב- 97, 1:1 מול יובנטוס ב- 99, 2:2 נגד לברקוזן ב- 2002, 2:3 נגד מילאן לפני שנה).

הוא שכח כנראה שבפעמיים הקודמות בהן יונייטד "השיגה" 0:0 במשחק הראשון בחוץ, היא הודחה אח"כ בבית (1:1 נגד מונאקו ב- 1998, הפסד 3:2 לריאל מדריד ב- 2000, שני המפגשים ברבע הגמר).

אני כמובן עדיין מקווה שבגומלין זו תחזור להיות הקבוצה שאני אוהד, אבל את הבושה הזו אני אזכור זמן רב.
ואם נודח בגלל שער חוץ פרגי יוכל לבוא בטענות רק לעצמו.
(והאמת היא שאם זו לא היתה הקבוצה שלי, הייתי רוצה שהצדק ינצח ויהיה תיקו שלוש בגומלין. אוי אלכס. ראה מה עוללת).

יואב 24 באפריל 2008

לון, מסכים איתך בכל. ממש. חוץ מדבר אחד. האתוס ההתקפי של יונייטד אהובתנו, לא קיים באירופה, מאז 99.ממש איבדו שם את הדרך(באירופה), לדעתי. כישלון רדף כישלון, והבונקר(טקטיקה) רק העמיק. אני מאמין בלנצח או להפסיד כיונייטד. אבל אנחנו רק מפסידים וגם חוטאים לאתוס. דיי כבר עם זה. בושה גדולה קרתה אתמול. וכל מי שישתמש בנימוק הציני של התוצאה המיקרית הזאת(אוקי, ההגנה היתה מצויינת )לא מבין את החזון הזה שנקרא יונייטד. מה לנו כי נלין על צלסי וליברפול, הם ניסו וכבשו בנואו קמפ. היינו יותר צינים מהן וזה חטא גדול בפני עצמו.יש להם שישה ימים לשנות את הדיעה שלנו.אבל, אני לא אופטימי.אנחנו רואים מילאן, ברצלונה,יובה(הפעם ההיא כנראה לא מעידה על הכלל), גרמניות וכאלה, ואנחנו מתגמדים. מבחירה.קח את ההגנה של יונייטד היום ותוסיף לה את ששת השחקנים האחרים של ביתר, זה היה נראה בדיוק אותו הדבר…(מבחינת צורת המשחק).
נשבר כבר לראות את רוני מוקרב בשביל מטלות טקטיות. בכל קבוצה אחרת,הוא חלוץ מוביל שעובדים בשבילו. ממש אלן סמית משופר, לעשירים..וכמו שכתבת, נענשנו על זה בעבר עם שערי חוץ. כולי תקווה לראות שם משהו אחר , עוד שישה ימים.למרות שזאת ברסה וחייבים "להרכין את הראש."(ב-99 , אף אחד לא הרכין ראש. אומץ היתה המילה, או אתוס).

מאיר 24 באפריל 2008

לפני כיומיים קראתי כאן תגובה שהשוותה את יונייטד של השנה לגליל עליון של 93. ובמשך יומיים תהיתי, מה דומה בשתי הקבוצות? האם זו העובדה ששתיהן לקחו אליפות בעונה הקודמת, מה שהפך אותן לאנדרדוגיות? או העובדה ששתיהן הוציאו 80 מיליון פאונד על רכש במהלך הקיץ, יותר מכל קבוצות הליגה האחרות, מה שהפך אותן לאפילו יותר אנדרדוגיות? האם זו העובדה ששתיהן הקבוצות העשירות ביותר בליגות שלהן, בעלות בסיס האוהדים הגדול ביותר, מה שהפך אותן לעוד יותר אנדרדוגיות? או שמא העובדה שוויין רוני בעל הזקן הג'ינג'י היפה של הגנן הסקוטי מהסימפסונס, כיכב בשתי הקבוצות?
אבל רק אתמול בערב הבנתי את פשר ההשוואה. הכוונה היתה ליכולת הכדורגל של שתי הקבוצות. כלומר, אם היו עולים אתמול לשדה חמשת שחקני ההרכב של גליל עליון משנת 93, סביר מאוד שהיו מצליחים להשיג אחוז פוזשן דומה ל-35% הפתטיים של יונייטד.

ליאונידס 24 באפריל 2008

הגיע הזמן כבר להפסיק להתקרנף ולומר שפרגוסון הוא אובררייטד ואילולא הנס/גניבה של הגביע ב-99 המיתוס על יכולתיו המופלאות לא היה מגיע למימדים מיפלצתיים.
בלי כל קושי אני סופר 5 מאמנים באירופה שעולים עליו בדרגה או שניים-קאפלו,ליפי,היצפלד,טראפטוני וונגר.
לון תיאר באופן כן ובלי סנטימנטים את התצוגה המביכה של מנצ'סטר .

רונן,כל שנותר הוא להפסיד מול צ'לסי ואי זכיה בצ'מפיונס על מנת שגם מאמין כמוך יפסיק לסגוד לעגל הסקוטי…

עמיחי שלו 24 באפריל 2008

דורפן, ראיתי אתמול את המשחק, ותוך כדי אני שואל את עצמי, האם זו יונייטד המבריקה, האטרקטיבית, המחויבת מבחינה התקפית, האם זו הקבוצה הזו? או שמא זו ליברפול ההגנתית, המבונקרת, הטקטית עד חלחלה, שתוקפת במשחקי חוץ באירופה עם שניים וחצי שחקנים, האם פרגוסון למד מבניטז איך לשחק באירופה? מה לכל הרוחות קורה כאן?

אביעד 24 באפריל 2008

ליאונידס, הגיע הזמן לתת כבוד לסר אלכס פרגוסון.
המשחק אתמול היה מביך, שלא לומר מביש. אבל את הגביע של 1999 לא "גנבנו". היה גמר חלש של היונייטד ללא 2 קשרי האמצע שלנו ובכ"ז שלטנו והגענו רק למעט פחות מצבים, זאת אחרי שהדחנו בדרך את בארסה, אינטר ויובנטוס. זו לא "גניבה". זו הזכייה המוצדקת ביותר שהייתה בצ'מפיונס. אתה שוכח גם שלסר אלכס יש עוד 2 גביעי מחזיקות (84' כמדומני עם אברדין ו 91' עם מנצ'סטר), 9 אליפויות (במועדון שלא זכה בתואר האליפות שנים טרום בואו). לשם השוואה, לכל מי שהזכרת יש פחות תארים ממנו ולליפי והיצפלד יש יותר תארי צ'מפיונס אבל לא יותר תארים אירופאיים (טראפטוני עדיף על פרגוסון, ברצינות??).

ליאונידס 24 באפריל 2008

אביעד,אתה ראית את אותו המשחק שאני ראתי ב1999??????
באשר למאמנים שמניתי תבדוק את הרקורד של כל אחד מהם…
9 אליפויות באנגליה בפרק הזמן של פרגוסון מעיד על בעיקר על גידול הפער במקורות הכספיים בין הקבוצות העשירות ארסנל מנצ'סטר וצ'לסי לבין היתר.

רונן דורפן 24 באפריל 2008

לאונידס – רק לשם פרופורציות. יונייטד זכתה ב-99 בהגרלה שכללה את באיירן, ברצלונה, יובה, אינטר ושוב באיירן. הגמר היה המשחק החלש ביותר בגלל הרחקות לכל הקישור המרכזי. הגמר האמיתי, על פי יכולת, היה צריך להיות בין יונייטד לקייב.
כפי שכתבתי בפוסט ההמשך – כדורגל ליגה מעיד הרבה יותר על איכות קבוצה (וגם מאמן). זה הרבה יותר משחקים. זו מחוייבות לקהל וגביע האלופות הפך לבדיחה כשהגמר הוא בין קבוצות שמסיימות במקומות 3 עד 5 בליגות שלהן. אני מסכים שהתחרותיות בליגה ירדה ורצוי איזון יותר גדול במשאבים – אבל בעוד הליגות נפגעו, ליגת האלופות היא בדיחה מוחלטת. היא מעידה על יכולת של מאמן שסיים את הליגה להתכונן חודש שלם למשחק אחד (בניטז, אנצ'לוטי).

אפילו רמת היריבות באירופה לא יותר גבוהה כשבשלב הבתים פוגשים יריבות ברמה של החצי התחתון של הטבלה באנגליה.

אלי 24 באפריל 2008

מה היה עם אנדי קול ב94?

רונן דורפן 24 באפריל 2008

אלי – בעט לקורה מ-3 מילימטרים בווסט-האם. אם היה מבקיע היינו אלופים (נגמר 1-1), כי בלקבורן (שזכו באליפות) הפסידו את המשחק האחרון שלהם לאחת היריבות העירוניות של אברטון

רועי 9 באפריל 2009

איך פיספסתי את זה. פוסט נחמד מאוד למרות שאני בעד הקבוצה היריבה שאתה לא נוהג לעלות את שמה בכתב ובעל פה. הרי ידוע שליישות האלוהית אסור לפנות ואסור להגות אותה סתם ככה בפי האנשים הפשוטים. שהקדושה אסורה להם. אלא רק לבאי המקדש ההוא שהשירה בו נשמעת למרחוק גם כאשר קשה והכול נראה עבוד.
במקדשנו אסור לאכול שרימפסים וציפס.

Comments closed