חיות מוגנות

על הראגבי הארגנטינאי והכדורגל הישראלי (וגם הספורט הישראלי)

rt

זו לא הפעם הראשונה שארגנטינה משחקת בחצי הגמר העולמי בראגבי, אבל הפעם היא עשתה זאת מסיבה מאדֿ פשוטה. היא בברור אחת מארבע הנבחרות הטובות בעולם. על ניו זילנד היא הובילה בחלק גדול מהמשחק ואת הנבחרת האירופאית הטובה ביותר – אירלנד – היא קרעה לחתיכות.

וההצלחה הזאת נותנת תשובה לנושא ההצלחה בספורט. אנשים נוטים כל הזמן לעסוק בכל מיני גורמים חשובים (כמו מודלים והשקעה) וגם נושאים לא חשובים אבל מעניינים ופיקנטים (כמו גנטיקה). בסופו של דבר העניין הכי משמעותי בספורט הוא התחרות שאתה משחק נגדה. במיוחד בספורט קבוצתי.

ארגנטינה ניסתה שנים להתקבל לטורניר שש האומות האירופאי. גאוגרפית למרות שהיא בתחתית הכדור – היא קרובה יותר לשם, וגם שחקניה המובילים שיחקו במשך שנים באירופה. אבל הבירוקרטים דחו ודחו אותה ובמשך השנים שאני עוקב אחרי ראגבי אני זוכר אפילו הצעות מעליבות – כמו שתשחק את כל משחקיה באירופה.

לבסוף, למרות הטרטור התחבורתי קיבלו אותם נבחרות חצי הכדור הדרומי לטורניר שלהם. בארבע השנים שהם משחקים הם השיגו ניצחונות רק על דרום אפריקה ואוסטרליה, אבל החל מהשנה הקבלה תהיה מלא יותר – עם קבוצה מחוזית בסופר-ראגבי (לשם יצרפו גם את יפן). אגב, מצחיק לשמוע את מאמני הפוטבול והשחקנים מדברים על תלאות המסע למשחק בודד בלונדון. טורניר הסופר ראגבי וטורניר הנבחרות מתנהלים כל שנה בין פרת׳, סידני, וולינגטון, יוהנסבורג ובואנוס איירס בלי לשמוע את כל היללות הללו.

והתוצאה כפי שחזיתי יש לאמר הייתה מהירה מאד. ארגנטינה כבר משאירה אבק לכל הבריטים והצרפתים שלא רצו לקבל אותה.

*

מה שמביא אותנו כמובן לנבחרת אחרת שמשחקת בכחול לבן- נבחרת ישראל. אני בטוח שמי שצפה בנבחרת הראגבי של ארגנטינה מיד נזכר בתשוקה ובמחויבות של השחקנים בכחול לבן ואפילו מצא עצמו מעודד אותם בטעות בעברית. רק הכדור הטיפה שונה מסייע לנו להבדיל ביניהם.

יש המון בעיות בכדורגל הישראלי. למשל שחיתות. אבל בואו נאמר ככה – באיטליה וקרואטיה הוא מושחת בהרבה. אנשים אוהבים לא פעם לקשור בין תרבות הפרטץ׳ ועיגול הפינות. ובכן ספרד היא לא בדיוק מדינה בה הכלכלה משגשגת והרכבת מגיעה בזמן. אבל הכדור עובר מרגל לרגל בדיוק ובתזמון מופתיים ממש. אפילו אם הולכים להקשר של הספורט. בהונגריה איש לא מעגל פינות בספורט. ספורטאי המדינה מצליחים בכל תחום אבל דווקא הכדורגל נפל ממעמדו העצום לפני דורות למצב שהוא לא טוב מהישראלי. למרות העליה לפלייאוף נגד הנורבגים.

הבעיה הראשונית של הנבחרת הישראלית היא הכדורגלן הישראלי – ובעוד 15 מאמנים לאומיים גם נבין זאת. והכדורגלן הישראלי מוגן מתחרות.

אני כותב שוב ושוב על הצורך שיותר שחקנים ישחקו בחוץ לארץ. אבל צריך לחדד – זה צורך של נבחרת ישראל. לליגה פופולארית בישראל אולי עדיף שהשחקנים הישראלים המובילים יישארו בארץ. אבל אם זו הגישה אז צריך לפחות לדאוג שהוא יתמודד בתחרות רצינית יותר. והפתרון לכך הוא ליגה קטנה יותר ועוד כמה מקומות לזרים בכל קבוצה. עשר קבוצות ושבעה זרים לקבוצה.

המצב הנוכחי הוא כזה. בזכות כסף חיצוני הרבה שחקנים לא עוזבים את ישראל לליגה בינונית. בישראל יש ליגה גדולה בכמה מידות על הכדורגל המדינה. הגבלת הזרים מפחיתה מאד את התחרות על מקומות בהרכב. וקיבלנו כדורגלן ישראלי מוגן מאד. ״החוק הרוסי״ בכדורסל לוקח את העניין צעד קדימה. הכדורסלן הישראלי מוגן אפילו בתוך קבוצתו.

ואגב, אני רואה זאת אפילו בענפים אחרים בישראל. קחו את כל סיטואציית ג׳רבי-שלזינגר בג׳ודו. במקום להבין שיש כאן תחרות אכזרית שהמנצחת בה תהיה ג׳ודאית אכזרית שאולי תתאכזר אל העולם – מתעקשים להחליט באיזשהי ועדה מי מתאימה יותר. מבקשים מהאחרת לעבור למשקל אחר. אני מקווה שאני מתבדה -אבל נדמה לי שמאז ששלזינגר עזבה (לא נכנס לסיבות) גם ג׳רבי נראית קצת מוגנת יותר.

יומן האליפות של הג'איינטס (7) - השיפור לעומת שנה שעברה
דבה דבה - שחר בר

81 Comments

אריאל גרייזס 26 באוקטובר 2015

הכדורגלן הישראלי משחק בישראל כי הוא לא מספיק טוב לאירופה. גם אם לא היו פה סכומי כסף גדולים, היית מקבל עוד חמישה ישראלים באירופה וזהו בערך.

גיל שלי 26 באוקטובר 2015

מכאן אני מבין שאתה תומך במדיניות של ג'ורדי בכל הנוגע לישראלים. כלומר, אין ספק שהתחרות היחידה הקיימת לשחקן הכדורגל הישראלי נמצאת במכבי תל אביב, שמרכזת למעשה את כל הכדורגלנים הישראליים הטובים ביותר. התחרות על דקות משחק היא עזה, ומכאן שהם גם ישתפרו. במקרה או שלא במקרה, ג'ורדי חושב אותו דבר כמוך על נושא הגדלת המקומות לזרים.
אני מוצא עצמי מסכים איתך, ומבין טוב יותר את התכנית ארוכת הטווח של מכבי, התחרות תשפר את הבסיס.

משה 26 באוקטובר 2015

אני חושב שהמסקנה היא הפוכה, מי שמשלם כל כך הרבה כסף לבינוניות לא יצליח לקדם את הכדורגל בארץ.

דורפן 26 באוקטובר 2015

אני נוטה למסקנה של משה. מכבי תל אביב יכולה הייתה להיות מודל אם היו עוד כמה קבוצות כמוה ועם יותר זרים.

בלייק 26 באוקטובר 2015

אם מכבי משלמת לשחקן בינוני כסף גדול, זה אומר שהם מעודדים בינוניות?
הם משלמים על שחקנים בינוניים כי אין שחקנים ישראלים יותר טובים מזה. מכבי משלמת על שחקנים סכומים גבוהים, בהתאם למיקומה בשרשרת המזון של הכדורגל הישראלי (כמה סיטי שילמה על סטרלינג? כמה יונייטד שילמה על מרסיאל?), אבל ממש לא הרבה יותר מקבוצות מתחרות (וכאן הכוונה לחיפה או ב"ש של השנים האחרונות, לא לעכו או לסכנין). אם רייכרט עולה מיליון יורו (ויש מי שמשלם) או אנדלובו עולה מיליון דולר (או עזריאל או שיר צדק או סוארז או כל אחת משמונים הדוגמאות האחרות), אז כן, דסה ואזולאי שווים 1.8 מיליון יורו (כשגם זה מותנה בהצלחות מקצועיות וכלכליות של הקבוצה).
המשכורות במכבי גבוהות (שוב, ביחס ישיר למיקומה בשרשרת), אבל רק מי שהוכיח שהוא עוזר לקבוצה להרוויח מקבל את השדרוגים הבאמת "כבדים" למעט אולי בן בסט.
בנוסף, הם לוקחים את השחקנים הבינוניים האלה, משלמים להם יותר, אבל השחקנים יודעים שיש מהם יותר דרישות (כמו תחרות קשה, לו"ז צפוף, אימונים אינטנסיביים, התנהלות תקשורתית שונה ועוד). המטרה היא לשפר כמה מהבינוניים של הכדורגל שלנו כדי שיהיו שחקנים טובים יותר.
מכבי משלמת הרבה כסף על בינוניות, אבל היא מאתגרת ודורשת מהבינוניים, ככה שגם בעידן בו הנבחרת מתדרדרת מדרג 2 לדרג 4, כאשר השחקן הישראלי ברמת שפל שלא זכורה (לפחות לי), אף קבוצה אחרת לא מצליחה באירופה (פה ושם השתחלויות לשלב בתים בליגה האירופית של ק"ש (2012), מכבי חיפה (2013, 2011) והפועל ת"א, שמאז ההשתתפות בליגת האלופות שיחקה עוד פעמיים בליגה האירופית ב- 2011 וב- 2012. סליחה אם שכחתי מישהו), גם בעידן כזה מכבי משיגה העפלה לשלב בתים של ליגת האלופות, עם ההגרלה הקשה ביותר שקיבלה קבוצה ישראלית במוקדמות, והעפלה משלב בתים של ליגה אירופה.

לגבי קידום הכדורגל בארץ, זה כבר תלוי מהם המדדים לקידום הכדורגל בארץ- יותר צופים? יותר תשתיות? יותר ליגיונרים? הצלחת הנבחרת? הצלחת הישראליות באירופה? הגברת התחרותיות בליגה? חלק מהמדדים האלה אולי אפילו נמצאים בסתירה זה עם זה.

אני אשאל את השאלה ההפוכה – אם מכבי משלמת הרבה לשחקנים בינוניים לא מקדמת את הכדורגל בארץ, אז אני מבין שמכבי פ"ת או סכנין כן מקדמות את הכדורגל בארץ כי הן משלמות מעט לשחקנים בינוניים?

דורפן 26 באוקטובר 2015

בלייק – במידה מסויימת, שלא בכוונה, כן. בקרואטיה כל הקבוצות משלמות כמו סכנין או פחות או הרבה פחות. אז כל שחקן שבא לו להתפרנס מכדורגל דואג להיות מספיק טוב כדי להיות שחקן זר במדינה מערב אירופאית. אני בהחלט מאמין שהרבה מהבינוניים שלנו היו יכולים לשחק בבונדסליגה שניה או ליגה אנגלית שניה ולא נמצאים שם כי הכסף טוב וקל יותר בישראל.

בלייק 26 באוקטובר 2015

אבל מכבי היא קבוצה, עם מגבלה קשה על כמות השחקנים שיכולים לשחק בה. רובם הגיעו ברמת מחיר כמוה משלמים בלא מעט קבוצות בארץ.
אם נסתכל על הגילאים של השחקנים בסגל, אפשר להבין בקלות שרוב השחקנים הבינוניים בישראל בגילאים 18-28 לא משחקים במכבי ת"א, ואני יוצא מנקודת הנחה שאין טוב יותר מהבינוניים האלה). למה מוגרבי (שכבר יצא לאירופה וחימם ספסל) לא יוצא לבונדסליגה השניה? למה אצילי לא יוצא לצ'מפיונשיפ? למה עזרא לא יוצא? למה בוזגלו, שהר ומליקסון חזרו לארץ (זה הרי לא כדי לשחק במכבי ת"א)? למה עטר חזר לארץ למרות הסירוב של קרויף? הרשימה הזאת לא נגמרת…. יש בליגה 13 קבוצות שהן לא מכבי ת"א, ומחזיקות עשרות שחקנים ישראלים בינוניים. קבוצות אלה לשיטתך מקדמות את הליגה, ועדיין הן לא מצליחות באירופה, הן לא מייצאות ליגיונרים ורובן לא תחרותיות ברמת הליגה המקומית הבינונית, בה קבוצה שמעודדת בינוניות שולטת ללא עוררין. זה לא מסתדר לי.
אם איינבינדר עוזב את מכבי, למה הוא לא עובר לאירופה? הכסף טוב יותר בבית"ר או קל יותר אצל טביב?

גיל שלי 26 באוקטובר 2015

אתם מתעלמים מכך שמכבי מכוונת עצמה להתמודד בתחרות אירופית שנתית (בין אם צ'מפיונס ובין אם ליגת אירופה), כלומר תהיה לה תחרות משמעותית במספיק משחקים, בטח אם נוסיף לכך עוד משחקים מול באר שבע למשל

יריב 26 באוקטובר 2015

בערך כמו שנבחרת ישראל משתפרת בעקבות 2-3 משחקים בשנה נגד יריבות חזקות (וזה לא כולל משחקי ידידות!)

דורפן 26 באוקטובר 2015

10-12משחקים זה רחוק מאד מהדרישות.

גיל שלי 26 באוקטובר 2015

אם אתה כולל את המוקדמות, זה מגיע לאזור ה20. ברור שזה לא אידיאלי, אבל זו התחלה. אם יגדילו את מספר הזרים, יהיו עוד שתיים, שלוש, קבוצות טובות בישראל. במצב הזה מכבי מסודרים

דורפן 26 באוקטובר 2015

אם אתה כולל את המוקדמות אז גם הקבוצה ממלטה היא רמה תחרותית טובה. גם אם נחשיב את סלובן כתחרות רצינית – אנחנו מגיעים בדיוק לעשרה משחקים.

Amir A 26 באוקטובר 2015

אני לא בטוח מה קרה עם חברת החשמל בסערה האחרונה. ממה שכתוב בתקשורת עושה רושם שהעובדים עשו שביתה איטלקית על גב הצרכנים. הדבר המדהים הוא שהיו הרבה טוקבקים בסגנון של "קצת קשה אז מייללים?" כאילו התפקיד של חברת החשמל הוא לא לתת לצרכנים שירות ברמה של המאה ה-21. אותו הדבר בספורט. ברגע שהאוהדים יתחילו לדרוש מהשחקנים רמה של המאה ה-21 ולא יסתפקו במה שיש אז אולי יתחיל שינוי. כרגע איזו מוטיבציה יש לשחקן הישראלי להשתפר? כמובן שהתחרות אותה מציע דורפן יכולה לספק מוטיבציה שכזו, אבל צריך טריגר שיביא להפחתת הכסף המשולם בכדורגל הישראלי וזה יכול לבוא מהקהל.

יוחאי שטנצלר 26 באוקטובר 2015

הרבה תהיות –
ג'רבי למשל פורחת מאז שאליס עזבה אבל לא בטוח שזה הגורם היחיד. ג'רבי למעשה נמצאת בשנים האידאליות מבחינתי מבחינת גיל, היא מספיק מנוסה ובוגרת, אבל לא מעבר לשיא, מעניין לדעת איך הייתה מגיבה עם שלזינגר עוד הייתה בסביבה. למשיח וצוברי אני לא בטוח שזה עשה טוב באולימפיאדה האחרונה- למשל הצורך בהשתתפות בתחרויות נוספות שאולי אינן אידיאליות לתוכנית העבודה שלהם אבל רק בגלל הסכנה שיהיה מישהו מקומי טוב יותר, אבל בהחלט רצוי שתהיה תחרות מבית כדי להגביר את הדריכות.

בכדורסל החוק הרוסי כן בעייתי, אבל נראה שיש בו הכרח כלשהו כי אם יהיו 5-6 זרים שישחקו 35 דקות בממוצע בלי הגבלה, תהיה בעיה. הכדורסלן הישראלי לא באמת יכול ברובו להתחרות בזרים גם אם ישתפר ב-30%. גם בכדורגל יכול להיות שאין מספיק תחרות, אבל יש יותר דקות משחק וזה חשוב. מעטות הקבוצות שמנצלות את חוק 5 הזרים ומקבלות זרים ממש איכותיים, אז בוודאי שעם 7 יהיה קשה להשיג תחרות כזאת.

דורפן 26 באוקטובר 2015

״הצורך בתחרויות נוספות״ הוא לא בעיה מבחינתי. אני רואה את הספורטאים האמריקאים שתוקעים להם את המבחנים לפני המשחקים – ואין להם ממש בעיה של תחרותיות.

יוחאי שטנצלר 26 באוקטובר 2015

כן, פה במקרה הטוב יש לנו 2 מתמודדי על על כרטיס אחד, מניח שכמעט בכל ענף אמריקאי יש לא מעט מוכשרים יותר מהמתמודד הישראלי בלשון המעטה, שנשארים בחוץ.

דורפן 26 באוקטובר 2015

נכון – ואנחנו צריכים לברך על שני מתמודדים על הכרטיס. הגלישת רוח הביאה לנו מדליות כי תמיד הייתה תחרות על הכרטיס – פרידמן נלחם בענבר שהיה אלוף עולם. הוא החמיץ בגלל זה אולימפיאדה אחת אבל זכה במדליות בשתי האחרות. וכשהפסיד לצוברי – צוברי לקח מדליה.

בג׳ודו להתרשמותי רצו ששלזינגר תעבור משקל. החליטו שיותר מתאים להשקיע בג׳רבי. כשההשקעה הכי טובה היא לשמור בסביבה את שלזינגר.

austaldo 26 באוקטובר 2015

דורפן, הדוגמא של המיבחנים האמריקאים לפני תחרות כמו אולימפיאדה או אליפות עולם זו דוגמא מצויינת – הרבה רואים בזה תחרות אכזרית שלא מעט פעמים מפילה שיאני עולם, אבל על כל שיאן עולם או מועמד לזכייה שנפל במיבחנים יש שניים שבאו , התעלו והפתיעו.

אנונימוס 26 באוקטובר 2015

למה הגדלת מספר הזרים תגרום בהכרח ליותר שחקנים ישראלים לשחק בחו"ל ושיפור ברמה? כשבישראל לא היה חוק רוסי והיה אפשר לשים 4 זרים בחמישייה, היתה איזו אינפלציה במספר הישראלים שמשחקים בחו"ל ושיפור אדיר ברמה שלהם?

דורפן 26 באוקטובר 2015

אתה מבלבל בין כדורגל לכדורסל. בכדורסל מספר הזרים הוא 80% מההרכב. אני לא שולל מצב שאולי עדיף להפחית. אבל בטח לא לקבוע שדורפן בחמישיה ואנונימוס לא למרות שאנונימוס היה טוב יותר באימון אבל לדורפן דרכון ישראלי. אז החוק הרוסי הוא הזוי כי הוא נכנס להחלטות פנימיות של קבוצה. 3 זרים בכדורסל שקול לבערך 7 בכדורגל וזה נראה לי מינון נכון בין הזדמנות לתחרות.

בכדורסל הכמות כמובן נגזרת מהצורך של קבוצות ״ישראליות״ להתמודד ביורוליג – מה שבלתי אפשרי כרגע עם שחקנים ישראלים.

בנישי 26 באוקטובר 2015

דורפן, חשוב לעמוד על עניין המס.
על זרים משלמים 25 אחוז מס ועל ישראלים 50.
לכן, כדי שקבוצות בינוניות וקטנות לא יביאו סתם זרים כי הם יותר זולים, רצוי לקבוע מכסת זרים (נגיד 4 ) שעליהם ישלמו 25 אחוז מס, ואילו על היתר כמו ישראלי.
כך ניתן להבטיח(טוב לא בדיוק להבטיח אבל בכל זאת) שהזרים החמישי והשישי והשביעי יהיו איכותיים וטובים יותר מהישראלים.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 26 באוקטובר 2015

אחד הדברים שאופייניים לכדורגל הישראלי זה ההתעלמות המוחלטת מכשלונות העבר. ליגה של 12 קבוצות הוציאה בשנים שהייתה קיימת את הנבחרות הכי פחות מוכשרות שהיו לכדורגל הישראלי, את הכדורגל המשעמם ביותר מבחינת כמות שערים ואת העניין המועט ביותר בליגה, ולמרות זאת אתה מציע את זה ללא היסוס, כאילו זה היה המצב עד לפני 7 שנים.
אותו דבר לגביי כמות הזרים, עובדתית, החל מ2-3 זרים ככל שכמות הזרים בכדורגל הישראלי עלתה, כך ירדה רמתו של הכדורגלן הישראלי. הסיבות לכך שזרים טובים הם תוצאה של ניהול טוב. כרגע קבוצות הכדורגל הישראליות לא מסוגלות להביא 5 זרים טובים, כשזה יקרה ברמת הליגה, נוכל לדבר על הגדלת הכמות.

דורפן 26 באוקטובר 2015

אני לא חושב שלגודל הליגה הייתה השפעה על הנבחרת. הנבחרות הטובות שלנו פתחו עם 7-8 שחקנים ששיחקו בליגות טובות. לשלמה שרף היו 7-8 שחקנים בספרד, אנגליה ואיטליה.

תומאס נוימן 26 באוקטובר 2015

והנבחרות שלו לא היו טובות. גם אצל פרננדז פתחו לרוב ליגיונרים, ולא היתה נבחרת טובה. זה לא המדד כנראה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 26 באוקטובר 2015

השחקנים האלה הפכו לכוכבים בישראל לפני שעברו לחו"ל. כיום השחקנים המוצלחים ביותר בחו"ל היו שחקנים לכל היותר בינוניים בליגת העל.
ואת כל זה השיגו בליגות גדולות יותר.
ליגה של 12 הביאה לכדורגל הישראלי את העונות המשמימות ביותר שידע, מלבד עונת האליפות של מכבי ת"א, קשה להזכר אפילו בפרץ נוסטלגיה בדברים מרגשים מהתקופה הזאת. לכל היותר בריבוי ה0-0 של אותה התקופה לחובבי הקטנציו.

-גיסנו- 26 באוקטובר 2015

כשהליגה הייתה קטנה יותר, התחילה גם אינפלציה של שחקנים ישראלים בינוניים שיוצאים לספסלים של קבוצות אירופיות בליגות בינוניות (גם אם הליגות האלו טובות מישראל, כמו בלגיה, זה לא העילית של היבשת). כל הכשרון ברח, בגלל שכל שיטת גידול השחקנים פה עקומה לגמרי לא הגיעו מספיק כשרונות מחליפים, וקיבלנו שחקנים לא מספיק טובים לא בגלות ולא בליגה המקומית. וכך יצאה נבחרת כושלת וליגה מקומית משעממת (סתם העפתי מבט לעונת 2008/9 – מלך השערים עם 14 שערים ב 33 משחקים. ההתקפות הטובות בליגה עם ממוצע של בקושי 1.5 שערים למשחק).
כשהליגה הייתה של 12 קבוצות והייתה איומה ונוראה, והנבחרת לא הצליחה, אמרו שצריך להגדיל את הליגה ושצריך עוד קבוצות. אחרי שנתיים שגילו שכאשר יש מעל ל 12 קבוצות נוצר "מרכז טבלה", ויש משחקים משעממים, הזדעקו שצריך להקטין את הליגה כי הרמה גרועה ויש קבוצות מיותרות והנבחרת לא מצליחה.

המסקנה? אנחנו עם שלעולם לא יהיה מרוצה מכלום, ואנחנו מצפים להיות טובים בכדורגל רק ע"י כך שנשלם יותר על אותה סחורה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 26 באוקטובר 2015

למען האמת, ההגדלה ל16 קבוצות הייתה הצלחה גדולה. כמות השחקנים הישראלים המוכשרים קפצה בין לילה והלגיונרים גם כן.

תולעת 26 באוקטובר 2015

רונן מציע עלייה בכמות הזרים במקביל להקטנת הליגה, זה לא המצב שהיה. אם ישראלים בינוניים ייצאו לאירופה יתפסו את מקומם זרים בינוניים, ותיאורטית הם אמורים לתפוס גם את מקומם של הישראלים החלשים.

דורפן 26 באוקטובר 2015

לא ממש. בכסף שמכבי תל אביב משלמת אפשר להביא גם דרום אמריקאים מעולים. ארגנטינאים שבגיל 27-28 עוד לא יצאו לאירופה. אני לא נבהל מכך שאומרים ״זה המצב שהיה״ כי לפני עשר ועשרים שנה מצאי השחקנים היה טוב בהרבה. חמישה זרים בסגל של 20-25 זה מעט מאד.

דורפן 26 באוקטובר 2015

והשורה התחתונה. שחקני מכבי תל אביב -שהם רוב הנבחרת – יושבים במין לימבו. משחקים רוב השנה נגד קבוצות לא רלוונטיות בגלל חולשתן. ואז עולים לליגות האלופות וגם משחקים משחקים לא כל כך רלוונטים (קצת רלוונטים כן) כי הקבוצות כל כך חזקות מהם שהם לא יכולים לשחק במשחק הרגיל שלהם. לא משתפרים במצב מבודד כזה.

Ljos 26 באוקטובר 2015

מה אתה כן מציע לעשות לקבוצה כזו, שנמצאת בליגה הישראלית, ורוצה להיות תחרותית בטווח הקצר ולהתקדם בטווח הארוך? כלומר, בחלקת האלוהים המטאפורי הקטנה שלה, מה היא יכולה לעשות?

דורפן 27 באוקטובר 2015

אני מציע לא לאפשר פערים כלכליים כאלו

גיל 26 באוקטובר 2015

אני הגעתי למסקנה שהבעייה המרכזית היא שמדובר בענף הספורט הכי פופולארי בארץ. מה שמעניין את השחקנים זה שכולם יכירו אותם ושהם יהיו כוכבים גדולים ולא להצטיין בהכרח במקצוע שלהם. בענפים אישיים וזניחים יחסית כמו ג'ודו ושייט שם צריך לעבוד הרבה מחוץ לאור הזרקורים כדי להצליח זה מה שעושים.

Lord Anthony 26 באוקטובר 2015

המשכורות בישראל גבוהות, אבל לא גבוהות ביחס למה שכדורגלנים הישראלים יכולים להרוויח בחו"ל. כל שחקן (כולל זהבי) שיעבור לחו"ל ישדרג את השכר שלו, הבעיה היא שאז גם ידרשו ממנו להתאמץ כדי להצדיק את השכר. בהתאם בסכומים שמסתובבים בכדורגל הישראלי (וכערך יוצא רמת הסקאוטינג) אתה גם לא יכול ממש להביא זרים שיקפיצו את הרמה. אף קבוצה (כולל מכבי ת"א והפועל ב"ש) לא מצליחה להביא חמישה זרים שיהיו משמעותיים, אז שבעה? הכי הרבה הזרים יגדילו את התחרות על הסגל, שזה לא דבר של מה בכך, אבל זה לא מה שיקפיץ את הרמה של הכדורגל הישראלי.
הבעיה המרכזית היא שיחסית לליגות ברמה של הליגה הישראלית הליגה הישראלי די עשירה, מה שמונע מעבר של שחקנים לליגות אחרות ברמה דומה, ויחסית לליגות ברמה אחת מהליגה הישראלית הרמה פה נמוכה מדי ככה שחסמי ההתקדמות גבוהים מדי עבור רוב השחקנים.
עד שלא יתחילו לייצר פה שחקנים שמסוגלים לעשות את הקפיצה הזאת לליגה ברמה יותר גבוהה, שום דבר לא ישתנה.
אין פה עניין של עיגול פינות או מקצועיות, יש פה עניין בסיסי של להבין מה עושים, כל עוד בכדורגל הישראלי לא תהיה הבנה מינמלית של איך מגדלים שחקנים לא יצאו שחקנים לליגות טובות יותר והכדורגל הישראלי לא יתקדם.

Lord Anthony 26 באוקטובר 2015

ועוד משהו, לא סתם שחקנים ישראלים שעוברים לאירופה נפצעים המון יחסית לתקופה שהם שיחקו בארץ. השחקן הישראלי פשוט לא בנוי מבחינה פיזית לעמוד בעומסים שנדרשים באירופה.

bhr 26 באוקטובר 2015

כתבת משהו יפה על התאחדות הרוגבי האנגלית http://debuzzer.com/dorfan/61256/ הניצחון הוא לא חזות הכל.
אני חושב שדווקא יש לנו יותר סיכוי אם נשחרר קצת, אם הפסד לקפריסין הוא לא בושה קולוסאלית ולא סוף העולם אולי אפשר יהיה לפתח שחקנים קצת יותר לעומק והכי חשוב אפשר היה להנות יותר.
לגבי הכדורסל, החוק הרוסי מאזן את חוקי המס שמפלים לטובה זרים. אחרי שזה ישתנה אפשר לדבר על חוסר הגיון בהתערבות בשיקולים פנימיים של קבוצות. עד אז החוק הזה מגן עלינו מליגה משעממת שמתחלפים בה כל שנה שחקנים שלא נזכור בעוד יומיים.

כסיפוביץ 26 באוקטובר 2015

הבעיה בישראל היא ישראליות. זה ידוע לכל רק לישראלים זה משום מה לא מסתדר בישראליות שלהם.
ין

גלעד בלום 26 באוקטובר 2015

דורפן , אני הייתי הולך הפוך לגמרי, מבטל הבאת זרים ועושה חיה על טהרת הישראלים בלבד, אני לא זוכר שהרמה היתה גרועה יותר בשנות השמונים עם סיני, רוזנטל, מלמיליאן, סלקטר, אבי כהן זל( והירושלמי), ובני טבק, גם הנבחרת לא היתה יותר גרועה ( אם כי לא הרבה יותר טובה )

היתה ליגה תחרותית ויותר משתיים שלוש אלופות שונות, מי שהתבלט יצא לחול ועשה קריירה ראויה ( רוזנטל , אוחנה, תקווה) או פחות ( סיני, גריאני ).

מה שכן, היתה אוטנתיות, זיקה בין שחקנים למועדון, ומשמעות למחלקת נוער טובה.

גם אם תהיה ליגה עם 7 זרים לא תהיה רמה גבוהה בהרבה כי מכבי יביאו 7 ראדה פריצות והפועל יביאו 7 בומבאים או לינגאנים, כשיש הבדלי תקציב מטורפים אין טעם לליגה עם זרים, בליגה עם רק ישראלים הרמה הכללית תהיה יותר נמוכה אבל תהיה תחרות אמיתית והקבוצות לא יצטרכו לשלם משכורות עתק לשחקנים שמביאים 760 קוני כרטיסים, מי שיהיה תותח יצא לאירופה.

אפשר להביא זרים לגביע אירופה בלבד.

המצב היום גרוע מלה ליגה של ברסה וריאל, אפשר לסגור את הליגה מבחינת עניין.

יואב 26 באוקטובר 2015

ערן זהבי הביא למכבי השנה 80 מיליון שקל. רק אומר.
ובלומפילד סולד אאוט.
מצב הכדורגל הישראלי בכללי, לא מטריד אותי. זאת רק הפלטפורמה שבה מכבי משחקת.

יואב 26 באוקטובר 2015

ואתה טועה. בליגה עם רק ישראלים, הפערים יגדלו.
ומה נותנת ליגה כזאת בכלל? לא נבחרת טובה יותר(לא שמעניין אותי) ולא רמה גבוהה יותר.
ואף אחת לא מביאה שבע פריצות. זה רק בדימיונך.

גלעד בלום 26 באוקטובר 2015

יואב, ועדיין מכבי כעסק מפסידה מליונים כי כמות המשכורות וההוצאות גדולה מההכנסות בהרבה , וזה בעונה של העפלה לליגת האלופות (שלפי ההישגים עד עכשיו נראה שהיתה מקרית ואולי חד פעמית).

בלומפילד היה סולד אאוט גם עם צבי רוזן, שפיגל, טלבי, איווניר, מסיקה ודגו ויהיה סולד אאוט גם אם מכבי תעלה 11 צהובים שגדלו בנוער, כל עוד מכבי תרוץ למעלה..

אם כבר אז ההופעות הדי עלובות בליגת האלופות מראות למעריצי זהבי את שווויו האמיתי בשוק העולמי.

מובן שלא אכפת לך מצב הכדורגל הישראלי, לפעמים הצלחה של קבוצה אחת יכולה להזיק לשאר הליגה (ואחרי 40 שנה של דומיננטיות זה גם יכול לחזור אליה כבומרנג), זה הוכח בכדורסל, אבל לכותב הטור כנראה שכן אכפת ולחלק מהמגיבים כן איכפת, נושא הטור הוא מה לא בסדר בכדורגל הישראלי ואיך אפשר לפתור אותו, לא מה אכפת ליואב המגיב שהוא אינטרסנט של מכבי תל אביב (כפי שאתה מודה בפה מלא וזה לגיטימי).

אגב לא בטוח שהפערים יגדלו אם קבוצות ישקיעו את רוב התקציב בתשתיות נוער וישלמו משכורות פרופורציונליות.

ברור שמכבי לא אשמה בכלום (בלי ציניות ), אני רק חושב בקול רם ומעלה הצעות שברור שהם לא הכי ריאליות אבל הגיוניות מבחינה כלכלית וגם מקצועית.

הנקודה היא שזהבי לא הולך להשתפר בשנים הקרובות כשחקן, כי מה שיש לו מספיק לחיות כמו מלך,רק שמה שיש לו לא מספיק לאירופה, והוא הכי טוב ובהפרש גדול.

שלו 26 באוקטובר 2015

מבחינה אוביקטיבית (ואני לא) רואים שני דברים ברורים בקשר לזהבי.
1. הוא גדול על הליגה בשתי דרגות.
2. הוא רחוק מאירופה (זו שהוא חולם עליה) בשתי דרגות לפחות.
אז אין לו מה לחפש שם, נותר לו למקסם את יכולתו כאן.
בליגה האיטלקית שהיא בדרוג בין 4 ל 6 ביבשת אין לו מקום באף אחת מ 7-8 הקבוצות הגדולות (וזה בצניעות כי לדעתי גם בקבוצות מרכז הטבלה אין לו מקום). וללכת לשחק בבלגיה או בהולנד בקבוצת מרכז טבלה ומטה זה כבר לא לגילו.
כל עוד זה הפער, אין סיכוי לצמצום פערים.
והשחקן הישראלי לא יכול להתחרות באירופאי.
השאלה האמיתית בעייני היא דור פרץ, האם הוא יוכל לפתח קריירה אירופאית ראויה.
האם דור מיכה יצליח לצאת בשנתיים הקרובות. הם צריכים להיות הגשר לעתיד.
לא זהבי וטב"ח 2.

אופיר 26 באוקטובר 2015

מה שמעניין הוא שבתוך כל קלחת ה-"זהבי כן"-"זהבי לא", שאלו (לפני שנה כמדומני) בראיון עיתונאי את זהבי עצמו איך זה היה נראה אילו היו מציבים אותו בהרכב של ברצלונה. התשובה (מפי הסוס): "זה היה נראה רע, רע מאוד."

אין מוסר השכל בסיפור הזה, סתם הערכה מחודשת לראיית המציאות המפוכחת של האיש, שלאורך כל הדרך קיבל החלטות טובות בראש צלול ולא ביקש להיות חלק מהויכוח הזה.

יואב 26 באוקטובר 2015

מכבי סל לא מפסידה בכלל והיום הזה יגיע גם לכדורגל.
דיוני רמת הכדורגל טרחניים כי אני הולך לראות את מכבי ולא את רמת הליגה. וכך גם אתה כשהלכת לראות את הפועל. מצב הליגה גלעד מפריע לך רק שאתה לא בצמרת או כי מכבי שם. בלי דמגוגיה בבקשה.

-גיסנו- 26 באוקטובר 2015

אם סיני, סלקטר, רוזנטל, אבי כהן X2 ובני טבק היו משחקים במסגרות אירופיות בשנות ה 80, גם הם היו מתחילים להביא זרים.
נוסטלגיה זה נורא נחמד ולרוב הרבה יותר ורוד ממה שהמציאות הייתה באמת, אבל הזמן זז והעולם משתנה, ומי שלא מסתגל זו בעיה בעיקר שלו.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 26 באוקטובר 2015

במקרה הזה זה לא נראה לי נכון, אבל הכי מעצבן אותי לשמוע את אוהדי מכבי ת"א, שקבוצתם אחראית עיקרית לאינפלציה במשכורות השחקנים הישראלים, תמיד מתלוננים שהשחקן הישראלי מרוויח יותר מדי.

-גיסנו- 26 באוקטובר 2015

השכר של השחקנים במכבי, ובוא נשים את זהבי בצד רגע כי הוא הוכיח שהוא אשכרה שווה את זה, גבוה כי בשאר הליגה יש להם כמעט 0 אלטרנטיבות. וזאת כבר בעיה מבנית בעיקר של הכדורגל הישראלי ואיך הוא מגדל את השחקנים שלו.

נניח למשל שמחליטים לא לשלם לטב"ח 2 את השכר שהוא מקבל כיום. הוא מחליט לקבל הצעה בשכר דומה ברוסיה, למשל. סבבה לשחקן, רע למכבי, כי יש אולי עוד שחקן אחד בליגה שגם יכול לתת את מה שטב"ח יכול לתת (כשהראש שלו טיפה מסתדר מדי פעם), וגם משחק בקבוצה שהיא לא מכבי חיפה או הפועל ב"ש ואז יש מצב שישוחרר למכבי. וזה לצערי נכון לרוב הישראלים שבמכבי.

אריאל 26 באוקטובר 2015

יסודות, יסודות, יסודות
להנחיל מגיל צעיר
טכניקה – פס מהיר שמגיע לשחקן שמשתלט עליו בנגיעה
הרמה, הרמה בתנועה, חילוץ כדור, משחק בנגיעה מהיר, וכו׳
כושר גופני – סיבולת לב ריאה, מהירות, קפיצה לכדורי גובה, חוסן
טקטיקה – סגירה אלכסונית, לחץ קבוצתי, התקפה מתפרצת, תנועה בלי כדור!!!
אין קיצורי דרך

ריצ'י מקאו 26 באוקטובר 2015

אף מילה על משחק מצוין שהיה אתמול? לא מעט טעויות שיפוט אבל בגדול אוסטרליה הראתה שהיא למדה מהשאננות במשחק הקודם ובאה מאוד חדה. המשחק הוכרע בעשר הדקות הראשונות למרות שמלחמה אדירה של ארגנטינה, נתנה תחושה שאולי היא כן מסוגלת לחזור.
אוסטרליה – ההגנה של אוסטרליה לא ספגה אתמול אף טריי (ולא בפעם הראשונה), וכרגיל ראינו מהאוסטרלים תיקולים חזקים בלי לקחת שבויים. למרות זאת, אם אני המאמן של ניו זילנד, אני יוצא די מעודד אחרי צפיה במשחק. הארגנטינאים הצליחו לפרוץ את קו ההגנה האוסטרלי במגרש פתוח פעם אחר פעם. הבעיה שלהם היתה שלא היתה מספיק הצטרפות של שחקנים ותמיכה בשחקן שפרץ וכך האוסטרלים, שאף פעם לא מפסיקים לעבוד בהגנה, הצליחו לעצור את הפריצה בקו השני. מול ניו זילנד זה לא יעבוד. הניוזילנדים מצטרפים כמו צרעות שדרכו להן על הקן ברגע ששחקן עבר את קו ההגנה. במצב כזה האוסטרלים עשויים לשלם ביוקר. צריך לשים לב, שהאוסטרלים לוקחים הימורים בהגנה במקומות מסויימים ומרכזים שחקנים על אזור הכדור במהירות (מין בליץ). כשזה מצליח זה יכול להוביל לזכיה בכדור בעמדה נוחה להתקפה מהירה. קבוצה עם המיומנות והשכל של ניו זילנד, יכולה למצוא לזה פתרונות כואבים. מעניין אם האוסטרלים יהיו שמרנים יותר בגמר.

דורפן 26 באוקטובר 2015

ההתרשמות שלי היא שהתוצאה בגמר תהיה הממוצע בין שני הטסטים שהיו השנה בבית-חוץ – כלומר ניצחון ניו זילנדי בעשר נקודות.

ריצ'י מקאו 26 באוקטובר 2015

סביר

wazza 26 באוקטובר 2015

הגמר מתחיל לפני שיונייטד- פאלאס נגמר, נקווה שיוניייטד יסיימו מהר את הסיפור

פה איתמר 26 באוקטובר 2015

לפי הדוגמא המעבר מאוקייניה לאירופה היה צריך לשפר את הרמה.

צור שפי 26 באוקטובר 2015

הרכבות בספרד הן ברמת הכדורגל – מדוייקות וברמה גבוהה מאוד.

שמעון כסאח 26 באוקטובר 2015

גם בישראל הרכבות ברמת הכדורגל

צור שפי 26 באוקטובר 2015

:-(

דורפן 26 באוקטובר 2015

טוב, אני הייתי פעם ברכבת שהרגה מישהו מחוץ לברצלונה…

פורד פרפקט 26 באוקטובר 2015

אני אשמח אם תפתחו את הנושא. איך זה שבחצי הגמר לא הייתה אף נבחרת אירופאית ואם זו הנטייה הכללית לשנים הבאות. אני בסך הכל מהמר על אוסטרליה בגמר. אין לי סיבה ברורה. הרגשה כבר מרבע הגמר. מההגנה שהיא נתנה שם. חוצמיזה אם תפתחו על עוד טורנירים שקיימים ברוגבי במשך השנה או כל כמה שנים זה מאוד יוסיף. לפתח את העניין בספורט הזה. לא להתמקד אך ורק בכדורגל. המצלמה שנמצאת על השופט מראה זווית מאוד מעניינת שיכולה לקדם את הכדורגל למה שרוצים שהוא יגיע. יותר מחונך, מנומס מכובד לשופט למשחק. אולי ככה המשחק יתקדם לאן שמצפים ממנו ולא יאיימו כל הזמן בכרטיסים כדי להשיג חינוך.

Freddy Wr.Up 26 באוקטובר 2015

בעשורים האחרונים הנבחרות הטובות בעולם הן בברור ניו זילנד, אוסטרליה ודרום אפריקה. מדי פעם משתחלות להן אנגליה, צרפת וארגנטינה.
יש הרבה טורנירי ראגבי בין גביעי העולם. יש את הטורניר בחצי הדרומי (4 נבחרות), יש בחצי הצפוני (6), יש את הסופר-ראגבי שזה מעין ליגת אלופות בכדור הדרומי. יש הרבה טורנירים ברמה מאוד גבוהה.

אותי הכי מדהים ההתנהגות של הקהל בראגבי לעומת כדורגל. זה כאילו כל הדברים הטובים שאתה רוצה למצוא אצל אנשים הנקזו לראגבי והדברים הרעים הלכו לכדורגל. משהו מוזר.

מאזוול הילבילי 27 באוקטובר 2015

"אותי הכי מדהים ההתנהגות של הקהל בראגבי לעומת כדורגל. זה כאילו כל הדברים הטובים שאתה רוצה למצוא אצל אנשים הנקזו לראגבי והדברים הרעים הלכו לכדורגל. משהו מוזר."

יש את זה ביותר מתנשא, חסר בסיס, סנוביות מעמדית ובאופן כללי טיפשות ובורות?

Freddy Wr.Up 27 באוקטובר 2015

לא, אלה העובדות.

פורד פרפקט 27 באוקטובר 2015

תודה , ובקשר להתנהגות, מדהים אותי שהמקררים האלה גם אחרי עברות ופיזיות עדיין נותנים כל כך הרבה כבוד לשופט לחוקים. הטורנירים שהזכרת ,כל כמה זמן הם מתקיימים?

Freddy Wr.Up 27 באוקטובר 2015

כל שנה.
ובקשר לכבוד לשופט ולחוקים – בהחלט צודק. אין ויכוחים ופוזות של שחקנים. כמו שכתבתי בתגובה אחרת לגבי האוהדים – ההתנהגות בראגבי לעומת כדורגל זה שמיים וארץ.

פורד פרפקט 27 באוקטובר 2015

תודה

ריצ'י מקאו 28 באוקטובר 2015

בראגבי יש כבוד לשופט ורק לקפטן מותר לפנות לשופט ולדבר איתו וגם זה בכבוד. יש סנקציה מהירה וברורה למי שעובר על זה. פנלטי נגדך. אם תמשיך לדבר, יהיה פנלטי עשר יארד קדימה. בליגות נמוכות שחקנים חסרי משמעת מאבדים לפעמים 30 מטר לקבוצה שלהם במהלך עשר שניות של דיבור לשופט. כבועט טוב משחיל 3 נקודות קלות מחצי מגרש, אתה מהר לומד לסתום את הפה. יש כאלה שלא לומדים ועולים לקבוצה שלהם בנקודות.

רועי 26 באוקטובר 2015

בענין ירדן
לא מסכים, התחרות שלה מול מתחרות בעולם
צמנהמצפים למדליה לא פחות
הרי בכל אליפות עולם או אירופה מגעים.כל הגדולים.

גורביץ' 26 באוקטובר 2015

רק רציתי להוסיף שללא ספק הפער בין מכבי תל אביב לליגה הולך וגדל, בעוד שהפער בין מכבי תל אביב ליריבות שלה באלופות הולך וקטן, ללא צל של ספק.
פחחחחחחח איך זה לקבל 4 ???

Freddy Wr.Up 26 באוקטובר 2015

לא להפריע לגיל שלי ולתהליך.

רפאל 27 באוקטובר 2015

תהליך יש. אבל הוא לא קשור למכבי.
הוא קשור למה שקורה בכל העולם בו משוחקות ליגות ללא הכרעה ישירה.
הכסף לא רק קונה את האליפויות ( זה גם יכול לקרות עם סדרות פלייאוף ), הוא מבטיח שכל העונה תשומת הלב תהיה בעיקר ( אם לא רק ) על אותו מסע 'מופלא' לכיבוש המקום הראשון של האלופה שבדרך, כאשר בתקשורת מנסים בינתיים ליצור אפקט של מטוטלת, פעם מכתירים אותך אחרי חמש מחזורים ושבוע לאחר מכן קורעים אותך לגזרים ומצהירים שגם אם תיקח אליפות ( וזה בלתי נמנע הרי ) אינך ראוי ונכשלת כי פרימו קבע קריטריונים מחמירים במיוחד ולא בשביל זה הביאו מאמן מחו"ל.

לגבי מה שכן קשור למכבי.
זה לא סוד שהם יכולים למלא אצטדיון של 30 אלף כמו החיפאים.
זה גם לא אשמתם שהפורמט גורם לכך שאנשים חייבים לקוות שיפסידו על מנת לפנטז על סוג של תחרות בליגה.
בינתיים הם עושים את מה שצריך ושומרים על יציבות.
גם אם איכשהו יאבדו את הבכורה לב"ש, הם ידעו בוודאות לחזור בעונה הבאה ואפילו לתת שלב בתים מכובד באירופה ליג.

הכדורגל הישראלי יחסית למספר השחקנים הרשומים בגילאי ילדים/נוער ( ע"ע טור חובה של דורפן בעיתון ) לא רע בכלל. ראינו אצטדיונים יפהפיים ומודרניים קמים בכל אזורי הארץ. משדרים את המשחקים, מדברים עליהם באינספור אתרים, תוכניות, בלוגים ופורומים למיניהם.
יש הרבה סיבות לאופטימיות- עם פורמט תחרותי מתקדם ( ומתאים למציאות של ימינו ) אומנם לא נתחרה בשוק הבינלאומי עם אנגליה, איטליה, ספרד וגרמניה.
אבל אנשים שלא האמינו שאי פעם יתלהבו מכדורגל ישראלי, ייתנו אמון ויתמכו בהמוניהם בקבוצות השונות ולא בהכרח למי שיש את קאדר השחקנים הטוב ביותר.
בשורה התחתונה- אם נדמה שהמצב תקוע, זה בעיקר בגללנו האוהדים שלא עושים שום דבר בשביל לשנות זאת.
אני מאשים… את עצמי : )

נועם 26 באוקטובר 2015

זו בדיוק התרבות הישראלית שמפריעה להתקדמות… ראייה של משחק אחד כחזות הכל.
לפחות לנו יש 3 אליפויות ברציפות והופעה בצמפיונס, שלקבוצה שאתה אוהד (חיפה/הפועל/ביתר) יש השגים נהדרים…
אבל עזוב, העיקר שהמשחק אחד "קיבלנו 4"…

נועם 26 באוקטובר 2015

הגהות:
בעוד שלקבוצה
שבמשחק

גורביץ' 26 באוקטובר 2015

נכון, זו בדיוק התרבות –
קבוצה שעשר שנים האוהדים שלה הביאו חיתולים למשחקי בית, לקחה שלוש אליפויות רצוף בלי תחרות (כמו חיפה באמצע העשור הקודם), העפילה לצ'מפיונס (כמו חיפה והפועל), ובטוחה שהיא המציאה את הגלגל והיא באיזשהוא תהליך שייגמר במינימום ראש בראש עם ברצלונה, ביירן ויונייטד.
אז זהו, תקציב שענק בכמה מידות הליגה המקומית זה נחמד בשביל לקחת אליפות נגד כל מיני קרית שמונה למיניהם, אבל ברגע שהלחץ גובר מפסיקים לתפקד (כמו שקרה לחיפה).
בהצלחה בפקקים היום בכביש 4..

יואב 27 באוקטובר 2015

גורביץ,
אתה בכלל לא מבין את מיטש. הוא לא ממציא את הגלגל, הוא הגלגל. הראיה הרבה יותר רחבה. שחר לא מינף את זה כשיכול היה.
ומספיק כבר עם המנטרה בלי תחרות. אין ארוחות חינם ואם אתה לא חד ומרוכז אתה תפסיד. חיפה יודעת את זה ומכבי יודעת את זה וכל אלופה יודעת את זה.
הלחץ לא גובר. זה תמיד אותו לחץ. גם אתה קרסת מול קש. לא היית יריב לה בכלל.
מכבי הפסידה היום. לא טרגדיה.

גורביץ' 27 באוקטובר 2015

כן מיטץ' זה הגלגל, נכון. ממש.
מיטץ' זה גאיידמק משופר, בא לקנות הכל בכמה שפחות זמן, זה הכל, לא פחות ולא יותר.
אבל היי לפחות הוא לא רץ לראשות עיריית ת"א.

יואב 27 באוקטובר 2015

נו, זה ברור שאתה חסר מושג. מיטש וארקדי. אתה כל כך חד הבחנה, זה משהו.
ושחר האביון רק מסתכל מהצד.
קשה לכם שם עם הכימיכלים אני מבין.

Freddy Wr.Up 26 באוקטובר 2015

איך זה אם כך שהראגבי בארגנטינה מתקדם אבל באנגליה הוא תקוע?
מה רמת ההתעניינות בראגבי בארגנטינה?
מה רמת ההתעניינות בראגבי באנגליה ביחס לכדורגל ולקריקט? בהשוואה לגביע העולם בכדורגל, מה רמת ההתעניינות בטורניר הנוכחי?
אני זוכר שפעם מייקל אואן אמר שהזכיה של אנגליה בגביע העולם בראגבי יותר גדולה מזכיה בגביע בכדורגל, אבל נראה לי שזו הייתה אמירה היפותטית בלבד כי בכדורגל הם רחוקים.

אסף the kop 27 באוקטובר 2015

אני עדיין בהלם שישראל וארגנטינה הוזכרו באותו הפוסט.

רפאל 27 באוקטובר 2015

איך לשפר את מצב הכדורגל.
ללמוד ממי שעושים את העבודה הכי טוב.
גידול שחקנים בתחום מאירופה.
בניית ליגות מקצועניות מארה"ב.

בית"ר ניצחה היום את מכבי ת"א.
בליגה בריאה זה היה הצהרת כוונות להמשך העונה והמפגשים העתידיים בפלייאוף ( אם יגיעו לדו קרב ביניהם ).
במצב הקיים זה הפסד נקודות של מכבי ת"א במירוץ מול הפועל ב"ש ותו לא.
סליחה, איך שכחתי. זו הזדמנות למי שצריך להתפרנס מרכילות ולהמציא סיפורים ותסריטים איך מה שראינו בשלוש השנים האחרונות אולי איכשהו לא יחזור על עצמו ואיך למעשה אם נשווה את זה לזכייה בלוטו, יכול להיות שהסיכוי של מכבי פ"ת לסיים שלישית גבוה מלקחת את המיליוני בהגרלה בבית מפעל הפיס.

בינתיים כולם דרוכים לקראת המשך שלב הבתים באלופות כאשר הדבר היחיד המחנות חצויים.
מי שרוצים בגאווה ישראלית ולתמוך בסגל ישראלי מול הרמה הגבוהה והיוקרתית של הצ'מפיונס ואלה שרוצים להמשיך להתכתש עוד חמישים שנה למי ה אפס אפס אפס היה פחות מחמיא.

זה לא הכל בשיטה של הליגה כמו שכאשר הבוס אומר לנו שכסף זה לא הכל בחיים.
נכון, אבל באינטרקציה שלנו ( בעבודה ) זה כן.
הסיבה שאמורים לראות ליגה היא בשביל משחקים גדולים ותחרות ישירה, לא איזה סאגה ארוכה וצפויה שמוכרעת לפי מי שיש לו יותר כסף להחזיק מעמד בעוד האחרות מתייאשות מראש.

עצוב ומדכא. מה לעשות…

Freddy Wr.Up 27 באוקטובר 2015

לא הבנתי למה אתה לא רואה ניצחון של בית"ר "הפסד נקודות של מכבי ותו לא".
קודם כל מכבי הפסידה בבית כבר פעמיים השנה אחרי שלא הפסידה בבית שנתיים רצוף בליגה. הנה הוכחה שההרתעה שלה נשחקה וזה כבר יהפוך כל משחק ליותר מעניין.
שנית, זה בוסט אדיר לבית"ר ולבטח יוסיף עיניין למשחקים שלה בשבועות הקרובים.
והכי חשוב – משחק נהדר ודרמטי שהלוואי וירבו כמותו. משחקים כאלה בין קבוצות גדולות מוסיפים המון עיניין לליגה.
יום טוב לכדורגל הישראלי.

Yair N 27 באוקטובר 2015

Another example is Australia's football team joining the AFC. Before that Australia played in Oceania against very poor opposition and then to qualify to the WC had to beat a South American team that just came from a gruelling tournament.

תiמר 27 באוקטובר 2015

אין שום בעיה לכדורגלן הישראלי- הכל שטויות של התקשורת..

Comments closed