״מהטובים בעולם לגילו״

אבל גם לא הבעיה של מכבי תל אביב

pr

אני חייב להגיד לכם שחשדתי שפרדראג הוא לא אחד השוערים הטובים בעולם לגילו. למשל חשדתי שאם הוא כזה מדהים הייתה מניחה עליו את היד אחת הקבוצות הממש גדולות. טיבו קורטואה הלך לצ׳לסי בגיל 19 (הושאל לאתלטיקו), יאן אובלאק לבנפיקה בגיל 17. וויצ׳ך סצ׳ני בגיל 19 לארסנל. אני בכוונה משתמש בדוגמאות של מדינות קטנות. שלשום פתח ילד בן 16 או 17 עבור מילאן אבל הוא איטלקי. כמו שדה חיאה הוא ספרדי. אני שואל את עצמי מה קורה אם בפריפריה המזרח אירופאית צומח שוער גדול? האם הקבוצות הגדולות יותר של אירופה מתקשות לאתר אותו? אני לא חש שזה המקרה. בכלל אין שום בעיה למכור שחקני על מהליגה הסרבית לליגה האנגלית או האיטלקית. אם הוא היה טוב מספיק לסאות׳המפטון הוא היה בסאות׳המפטון.

יש כמובן את ההנחה שכל אירופה מתפעלת מההעפלה של מכבי תל אביב לליגת האלופות ועכשיו רואים בה קבוצת ליגת אלופות לכל דבר, שהיא מקום מתאים לצעיר מהטובים בעולם. אני נוטה לחשוב שזה לא המקרה. כי לא שמעתי על כל ילדי הפלא שחתמו בבאטה בוריסוב, ויטוריה פילזן, אפואל ניקוסיה ואסטנה בשנים האחרונות עבור החשיפה הזו בליגת האלופות. לא שמעתי על השחקנים שהיו בקבוצות הללו לשנה בדרך לברצלונה או ליונייטד. זה רק נדבך בתילי תילים של תקוות סביב ההופעה הזו בליגת האלופות.

האמנתי יותר לתחושות שלי מאשר למה שקראתי כי חשדתי בעניין נוסף. שלא כל אלו שהכתירו אותו כאחד הטובים בעולם לגילו רואים כל שבוע ליגה סרבית או אפילו צופים באופן קבוע בנבחרת הצעירה של סרביה.

כנראה שוער טוב מאד לגילו. אבל אם הוא לא שחקן על אלא רק פוטנציאל לכזה אגיד לכם דבר נוסף: זה לא אומר שבהכרח תהיה לו קריירה גדולה יותר מדודו אוואט שנחשב השוער השני בטיבו לגילו במחלקת הנוער של מכבי חיפה בתקופה מסויימת. כמובן שחלקכם מפרשים זאת מיד כזלזול. מה פתאום אני משווה אותו ״רק״ לדודו אוואט. ואני אומר לכם: גם ממי שנחשבים מהמטובים בבעולם לגילם, רבים לא מגיעים למצב בו הם משחקים יותר מעשר שנים ושלוש מאות משחקי לה-ליגה. ועוד נחשבים לשוערים טובים בליגה הזו.

ועכשיו הבחור המסכן הזה אשם בהתמוטטות מכבי תל אביב. מקום חסר ניואנסים קצת.

*

מה אני חושב שהבעיה של מכבי תל אביב? רואה בעיקר היילייטס ממה שקורה בישראל ולכן זה אפילו לא שני סנט – אלא חצי סנט בערך. מכבי תל אביב היא קבוצה עם תקציב וסגל חלשים בהרבה ממפעל אחד בו היא משחקת ותקציב וסגל חזקים בהרבה מהמפעל האחר. משחקים נגד חזקות בהרבה לא מכינים אותך למשחקים נגד חלשות בהרבה, ולהיפך.

משנתו של דון חואן
הדבר האמיתי - יואב ויכסלפיש

80 Comments

יואב 28 באוקטובר 2015

הבחור בוודאי לא אשם בכושר הבינוני של מכבי. אף אחד מהמועדון לא מדבר על זה, זה בעיקר רחש של עיתונאים שלא מקבלים מידע בכלל מקריית שלום.
זה היה הימור ענק של יורדי לא בגלל האיכויות שלו אלא מבחינת גיל. אפשר לספור על אצבע אחת שוערים שבגיל 19 כבר כיכבו בקבוצה הגדולה של מדינתם.
אבל רקורד הנבחרות שלו מרשים וגם העובדה שספג רק 16 גולים בעונה שעברה תוך שהוא משמש כקפטן שלה.

דורפן 28 באוקטובר 2015

אם רכשו אותו להיות שוער העתיד מכבי תל אביב – אז אולי הוא קצת יקר. ואם רכשו אותו כדי למכור הלאה אז זו מין ספקולציה. כי מדצמבר אף אחד באירופה לא יראה אותו משחק.

מבקר המדינה 29 באוקטובר 2015

הכוכב האדום היא לא "הקבוצה הגדולה" של מדינתה, אם כוונתך לכך שיש שם יותר מקבוצה גדולה אחת. כי בעשור האחרון אין, רוב מוחלט של הזמן הכוכב האדום מסתכלת על הגדולה שישנה עם משקפת. נחמד מאוד מה שהם עושים שם מאז שראייקוביץ' עזב אותם, אגב…
וגם הגדולה הזו לא יותר טובה מהאלופה הישראלית, קפריסאית או ביילורסית בעשור אחרון זה. זה כמו שהמכבי של אחת המדינות הללו תשים כסף על חביב אוחיון, אם זה היה נניח שחקן הרכב בהפועל באר שבע, "קבוצה גדולה" בישראל, ותשווק זאת כהשקעה לעתיד. לי זה יראה מגוחך, לפחות באותה מידה.

גיא זהר 29 באוקטובר 2015

יש לי הרבה תהיות על העסקה הזו משני הצדדים (דרך אגב יותר מהצד של השוער שמעבר למכבי מקדם אותו ממש בקצת), אבל מעבר להופעה בכוכב האדום צריך להכניס למשוואה גם זכייה בגביע העולם עד גיל 21 שחשפה אותו (יותר אולי אפילו מלהיות בשר תותחים בליגת האלופות) בעולם.

יואב 29 באוקטובר 2015

מבקר המדינה,
הקבוצה הגדולה של מדינתה=מכבי.
ספג 16 גולים בעונה שעברה והיה הקפטן של הכוכב האדום. נראה לי שהיתה לו אחלה עונה. אלוף עולם ואירופה זה סתם בקטנה. מקווה שעכשיו הובנתי.

יואב 29 באוקטובר 2015

נ.ב
שוער בגיל 19 שמשחק בקבוצה בכירה בליגה שלו, גם עם זה בסין או איראן למשל, זה בהחלט הישג נאה.
אני כמובן סומך על יוקאן ויורדי הרבה יותר מאשר על הגיחוך שלך. ובוודאי על מיטש שעשה את כל הבדיקות הנדרשות לפני שהוציא את סכום הכסף הזה.

מבקר המדינה 29 באוקטובר 2015

זאת אומרת שלפי דעתך הוא "מככב" במכבי?

גיל שלי 28 באוקטובר 2015

הבחור הזה לא יכול להיות אשם בהתמוטטות של מכבי תל אביב, בין השאר כי מכבי עוד לא ממש התמוטטה. העיתונאים בארץ הם מי שהעלו על נס את הצעד הנועז של ג'ורדי, והם גם מי שמיד מנסים לקבור אותו. דווקא הקהל הפעם לא איבד את הסבלנות שלו, וזוכר היטב את הטענות הרבות שהיו לחואן פאבלו.
מסכים לגמרי עם הפסקה האחרונה

ניק 28 באוקטובר 2015

מסכים.
הסיכוי שמכבי לא תיקח אליפות קרוב לסיכוי שהיא תעפיל לליגה האירופית מהבית שלה באלופות.
כל ההפסדים באירופה הם יותר מהגיוניים וגם ה"חריקה" בליגה היא תקינה ולא יותר ממה קטנה בכנף.
בסופו של דבר עוד לא הייתה קבוצה בארץ שהגיע לאלופות ולקחה גם אליפות באותה עונה.
מכבי כנראה יהיו הראשונים שיעשו זאת וזה כבר יפה.

ניתאי 28 באוקטובר 2015

כרגיל בדיון הזה צריך להזכיר שגם אם זה נכון, כן הייתה קבוצה שהגיעה לליגת האלופות וגם לקחה הכי הרבה נקודות בליגה באותה עונה. אני גם לא מסכים עם הפיסקה האחרונה. אותה קבוצה למעלה רק השתפרה מול קבוצות שהיו טובות ממנה בשתי דרגות קרעה את הליגה (11 נצחונות רצופים אם אני לא טועה) לפני שהגיעה השחיקה והירידה ברמה. במשחקים האלו אתה משחק יותר מהר ויותר חזק ואין שום סיבה שזה ייעצר בדקה ה90 של הצמפיונס.

עודד 28 באוקטובר 2015

היה הייתה קבוצה שלא רק שלקחה אליפות בעונה של ליגת אלופות אלא גם עשתה את זה עם ממוצע הספיגות הכי נמוך בהיסטורית הליגה ועם אחוזי ההצלחה הכי גבוהים בתולדות הליגה.

רפאל 28 באוקטובר 2015

מכבי חיפה של העונות האלה הייתה קבוצה טובה בליגה חלשה מאוד.
גם הפועל ת"א היו מקרה דומה,
פשוט לא היה מי שיעצור קבוצות חצי נורמליות.
הדבר היחיד שעוד איכשהו החזיר את העניין היה עקרון הקיזוז.
ללא אותו קונספט, פער ה 12 שהשיגה חיפה על הפועל בשלב מוקדם של העונה היה שולח את כולם לים.
בכל מקרה, מיותר לציין שאני מתנגד לרעיון שמכריעים אליפות שלא בנוכחות הקבוצות המעורבות ( בני יהודה/ בית"ר של אותה עונה למשל )

עומר 29 באוקטובר 2015

לא

יוסי 29 באוקטובר 2015

שלא כרגיל בדיון הזה, יש להזכיר שהקיזוז לא הפתיע אף קבוצה ב"רגע האחרון" אלא היה ידוע מראש (מתחילת העונה) שזו השיטה…

לא מבין למה כל הזמן מכבי חיפה ואוהדיה משתדלים להזכיר את העונה הזו בתחושה ש"הגיעה להם" האליפות. אם היו מנצחים את בני יהודה, היו לקוחים את האליפות! זהו! אני בטוח שבכל עונה יענקל'ה קונה סיטואציה שהמשחק האחרון הוא עם פוטנציאל אליפות (ניצחון והאליפות שלהם, תיקו/הפסד וגם האליפות שלהם באם הפועל מפסידה).

עם אחוזי הצלחה לא הולכים למכולת…

סימנטוב 28 באוקטובר 2015

אם אני לא טועה המחליף שלו בנבחרת הצעירה נרכש ע"י יונייטד

סימנטוב 28 באוקטובר 2015

קפף לא המסך,
המחליף כמובן עדיין בהרצה.. לא עדיין הגיע ליונייטד

יניר 28 באוקטובר 2015

עדיין מוזר, קבוצה עם גב כמו מכבי לא צריכה לקנות מציאות ולהשביח שחקנים אלא ללכת על דברים מוכחים כמו ערן זהבי או טל בן חיים ולהצליח בטווח הקצר.
הימורים יכולים גם להיכשל. זה יותר מתאים לקבוצות כמו מכבי פתח תקווה או בית"ר ירושלים

ניק 28 באוקטובר 2015

אם אתה לוקח שחקן ישראלי אז אולי אולי אתה צודק.
אם אתה לוקח זר אז מה שהם עושים זה הדבר היחיד שהם יכולים לעשות. בכל זאת את דה חאה או הארט קצת קשה להחתים.

מאנו 28 באוקטובר 2015

לא חוכמה גדולה להגיד את זה עכשיו. זה היה ברור כשמש כאשר החתימו אותו. ראשית, היה ברור שאף אחד מהפרשנים הישראלים שמדקלמים שהוא השוער הטוב בעולם לגילו, לא ראה דקת משחק אחת שלו. דבר נוסף שברור הוא ששוער שעלה 3 מיליון יורו לקבוצה ישראלית היא הימור מטורף, כי הסיכוי ששוער כזה ייקנה מקבוצה ישראלית לאירופה לאחר מכן בסכום גבוה יותר באופן משמעותי או נמוך מאוד, גם אם הוא שוער מצויין.

מאנו 28 באוקטובר 2015

*היא=הוא
*או=הוא

אהד 29 באוקטובר 2015

לגמרי. אני מנסה להבין בכמה חשב גורדי למכור אותו בהנחה והוא יצליח בליגה ויתפוס משחק טוב מול צלסי או פורטו.. בארבעה מיליון יורו? שווה להמר בשביל זה? למה בכמה אניימה נמכר?
ומעבר לזה, להמר דווקא בעמדת השוער?

איציק 28 באוקטובר 2015

אני מבין את מה שכתבת ואף נוטה להסכים (רק נוטה כי גם אני עוקב חלקי מאוד ולכן ללא דעה מגובשת). יש לי רק שתי שאלות:
1. מתוך מה שכתבת, האם לדעתך מכבי עשתה טעות שהחתימה אותו או לא, ולמה?
2. מתוך מה שכתבת, האם לדעתך השוער עשה טעות שחתם במכבי או לא, ולמה?

דורפן 28 באוקטובר 2015

1. מכבי תל אביב לא עשתה טעות אבל גם לא שיפור גדול. גם אם הייתה משאילה את דויד דה חיאה (אחרי שסירב לשחק ביונייטד בזעם על כשלון העיסקה עם ריאל) היא הייתה היום במקום האחרון עם אפס נקודות.

2. השוער עצמו… המממ. נראה לי ששדרג מאד את שכרו והחל לפרנס את משפחתו (בליגה הסרבית אינני מאמין שהרוויח יותר מעשרים אלף דולר לעונה). לגבי סיכוייו להגיע לקבוצה גדולה באירופה – הוא לא משפר אותם בתל אביב, זה בערך כמו בבלגרד.

אהד 29 באוקטובר 2015

אני חושב שהיה לו עדיף בבלגרד מבחינת חשיפה.. אלא אם כן הוא רוצה חוזה בליגה הבלגית..

גיא זהר 29 באוקטובר 2015

שכר דומה או קצת פחות היה מקבל גם בליגה הבלגית או השווצרית. השאלה האם לא קיבל הצעות משם (לפי מה שאני מבין היו הצעות, בסכום העברה נמוך יותר, מהליגה הגרמנית, לא כשוער ראשון כמובן ואנשים ניסו לשכנע שעדיף לו להגיע למכבי. הזוי).

משיח 28 באוקטובר 2015

מתקציר המשחק נגד ביתר לא ראיתי אף גול שהוא אשם בו, לא ברור לי מה רוצים מהבחור

ניק 28 באוקטובר 2015

לדעתי הנקודה זה לא כמה הוא גרוע אלא כמה הוא לא שיפור ביחס לשוער הקודם.

משה 28 באוקטובר 2015

בניתוח קר הוא לא אשם אבל מצד שני היו שלושה שירים שהוא יכל לעצור ושימש בעיקר כצלם.

משה 28 באוקטובר 2015

שערים.

יניב פרנקו 28 באוקטובר 2015

שוער בן 19 זה סיכון והימור.
אבל כאסטרטגיה – מכבי צריכה לחפש לקנות בכסף יחסית גדול צעירים עם פוטנציאל – מגן שמאלי של 1.5 מיליון בן 23 לא יגיע לישראל – אבל בן 18 כן וייתכן שהסכום בין שוויו לקבוצה אירופאית לבין הפרמיה שתשלם מכבי יהיה גדול . ועדיין.
כל עוד מכבי קונה את הישראלים הבכירים ביותר – הדרך שלה לצמוח הוא להביא זרים עם פוטנציאל.
ההעברות חופשיות של חלוצים בני 32 היו טובות לשלב הקודם שלהם – יש עמדות שהם באופן תמידי בעיה בכדורגל הישראלי – מגינים בעיקר, שם הייתי שם את הכסף.

זה שם בשאלה רחבה יותר את תפקיד מחלקת הנוער שלה.

גיל שלי 28 באוקטובר 2015

בכל מקרה, ההימור שג'ורדי לקח במקרה הזה מובן הרבה יותר מההימור על שחקן שהיה פצוע רוב הקריירה שלו. מסתבר ששחקן שתמיד נפצע לא הופך לבריא יותר במזרח התיכון

איאן ראש 29 באוקטובר 2015

אהבתי

שלו 28 באוקטובר 2015

שנה שעברה מכבי הפסידה לביתר (נדמה לי פעמיים).
במשחק הזה היא שיחקה עם רבעיית הגנה חלשה מאוד ושלושה קשרים אחוריים במשחק איום ונורא.
לא יקרה הרבה.
ובעיקר מסכים עם המסקנה שלך.
היא משחקת במסגרת אחת שגדולה עליה בשתי דרגות ובמסגרת שנייה הקטנה עליה ואף אחת מהמסגרות לא עוזרות לה להתכונן לשנייה.

גיל 28 באוקטובר 2015

אנשים שוכחים אבל הוא רק בן 19. לעבור למדינה חדשה כשיש עליך תג מחיר כזה גבוה וציפיות בשמיים זה לא קל, לוקח זמן להתאקלם. אובארוב שהיה שוער מאוד מנוסה התחיל רע מאוד את הקריירה שלו בארץ אז קצת סבלנות לא תזיק. אולי הוא יהיה כישלון מהדהד אבל עדיין מוקדם מאוד להעריך אותו כשחקן.

יואב 28 באוקטובר 2015

ההשוואה לשורה תמיד עולה אבל חשוב לזכור:
שורה היה בן 31, אחרי מונדיאל ובוודאי אדם ושוער מעוצב יותר. הוא ידע איך להתמודד עם הלחץ.
לפעמים קאריירות מבטיחות על הנייר מסתיימות בבינוניות בגלל קבלת החלטות לא נכונה.
לא טוען שזה המקרה כי מאד מוקדם לשפוט.
לתחושתי האישית-מכבי לא תפסיד על העיסקה הזאת. לא כלכלית ולא בהווה המקצועי.

גיל 28 באוקטובר 2015

אבל זו בדיוק הנקודה.לא צריך להאשים אותו או ללחוץ עליו גם אם הוא טועה. אם שורה היה גרוע רק כמה משחקים אז מאוד יכול להיות שכאן הוא יכול להיות גרוע עונה שלמה. זה עדיין לא אומר שהוא לא יצליח בטווח הארוך.

יואב 28 באוקטובר 2015

מסכים לגמרי אבל יש כאן עוד עניין-שורה בא לטווח ארוך, לא היתה שום מחשבה על רווח עתידי.
במקרה הזה, שני הצדדים בלחץ. מכבי רוצה להרוויח אותו לשנתיים טובות מקצועית ואז למכור ברווח. זה גם מה שהוא רוצה. עונה לא טובה בליגה שלנו-זאת מכה לא פשוטה לשני הצדדים.

דורפן 28 באוקטובר 2015

שוער זו עמדה קצת מוזרה ״למכור ולהשביח״. דווקא שוער אתה רוצה את הכי טוב שאתה יכול למצוא ושישאר 5 שנים.

יואב 28 באוקטובר 2015

רונן,
אין סיבה אחרת מלבד זאת. מכבי לא קנו שוער בשלוש מיליון יורו לעשר שנים. ואם כך יהיה, אז מכבי תהנה ממנו אבל לדעתי אלו לא שאיפותיו.
יראו אותו בנבחרות, אולי יראו אותו במפעל אירופאי בעונה הבאה, הוא לא אלמוני. הוא בטח רשום בפנקסים שונים. הוא אלוף עולם ואירופה בטווח של שנה.

אהד 29 באוקטובר 2015

דניאל דה רידר היה בסגל של הולנד האולימפית..
זה המון ספקולציות שלרוב לא שוות מדי.. אי אפשר באמת לדעת איזה שחקן צעיר יתפתח ואיזה ידרך במקום (עע אסולין וסהר).
אז אני בעד להמר וזו הייתה תמיד הביקורת שלי על גורדי, אבל בחייאת – הימור על שוער ב3 מיליון יורו??

ירושלמי 29 באוקטובר 2015

זה הימור מושכל.
הרי ברור שמכבי לא יכולה להביא שוער שיכול להגיע לרמה של טופ 10, אפילו לא טופ 20.
אף שוער ברמה הזו עם קצת שכל בראש לא יגיע למכבי וגם מכבי לא תוכל להציע לו סכומים כאלה.
אבל מכבי שילמה על האופציה העתידית שאולי עוד שנה שנתיים יהיה לה ביד שוער שמתקרב לרמה של טופ 20.
עם שוער כזה הרבה יותר קל לעלות לליגת האלופות והרבה יותר קל להתברג במקום 3 בבתים.
אז נכון אם וכאשר הוא יהפוך לשוער ברמה הזו סביר להניח שיתחילו להגיע הצעות ומכבי תמכור אותו ביותר כסף, אבל גם להנות ממנו במשך שנה שנתיים כשהוא מתחיל את שיא הקריירה זה משהו שבחיים מכבי לא יוכלו לקנות ולהתחרות בכסף שיש להם כרגע.
אם הם לא היו עושים את זה, סביר להניח שהם היו נשארים תמיד עם שוער ברמה של ח"פ, לא שזה כזה רע, סה"כ ח"פ הוא שוער טוב, אבל הערך המוסף שלו כשוער לעולם לא ישתווה לערך שייתכן וראיקוביץ ייתן.
אז 3 מיליון יורו תמורת האופציה הזאת היא כסף קטן.

D! פה ועכשיו 28 באוקטובר 2015

הכל מתחיל מזה ש-3 מליון זה לא סכום גדול כלכך. בישראל כן ובעולם לא. אז פה ניפחו את זה כאילו השקעה גדולה. גם יותר קל למצוא שחקן צעיר -3 מליון שיבוא לפה כי שחקנים אחרים בתג מחיר הזה לא יגיעו לכאן. זה יחסית פשוט.

אז עכשיו מנסים להפיל עליו הכל. כמו שלפני חצי שנה הייתה פה נבחרת מדהימה ומצויינת ועובדת קשה וטוב שהביסה את בוסניה ולפני שבוע היה פה פח של זבל שלא מסוגל להתמודד מול קפריסין.

אני רק מקווה שמכבי (כולל החברים לקבוצה) דואגת לו.

ק. 28 באוקטובר 2015

הפוסט מצויין ואני מסכים עם המסקנה.
אבל רונן, מה שמרמז אולי שמכבי התקרבה לאירופה היא כמות הפוסטים שאתה מקדיש לה לאחרונה לעומת כמות הפוסטים שכתבת על הליגה הישראלית וקבוצותיה ב6-7 שנים שאני קורא אותך בקביעות…

דורפן 28 באוקטובר 2015

אני אגיד לך. כי אני מתנגד חריף לגישה שכסף חיצוני שיכניס בעל הון לקבוצה אחת יקדם את הכדורגל. ומכבי דוגמא טובה דווקא כי העבודה שנעשית שם היא רצינית. הרס התחרות המקומית והפחתתת התחרות לשחקן הישראלי הם נזק עצום.

חוץ מזה הבייסבול והראגבי לא מביאים לי מספיק רייטינג :-)

ירוק 28 באוקטובר 2015

רונן, באותו העניין – אולי כדאי שתתחיל גם לרשום יומן אליפות למכבי ת"א? ככה יש סיכוי שמה שקרה לניינרס השנה יקרה למכבי ת"א שנה הבאה.
רק מחשבה :)

ק. 28 באוקטובר 2015

פה אין לי חילוקי דעות איתך (גם אני נגמלתי לפני יותר מעשור ואני לא צרכן של הכדורגל הישראלי…).
במחשבה נוספת, אני גם זורם עם הכיוון של הירוק…

אורן השני 29 באוקטובר 2015

הבייסבול והראגבי (ואפילו הפוטבול) שווים פי אלף לעומת עוד פוסט על כדורגל.

The Mighty All Blacks 29 באוקטובר 2015

גם אני בעד יותר פוסטים על פוטבול/ראגבי/בייסבול/ענפי ספורט קצת פחות פופולרים בארץ מאשר עוד פוסט על כדורגל(ובכלל על הענף ההוא שמתיימר להיות כדורגל ישראלי) שנטחן בכל אמצעי התקשורת. זאת הסיבה שאני אוהב את דה באזר.

בלייק 29 באוקטובר 2015

רונן – אתה לא חושב שב"ש השתפרה "בגלל" מכבי?
המרכאות הן כי בוודאי שהשיפור הוא כל קודם כל בתקציב, בסגל, במטרות וכו.
אבל בכל זאת, אם לא היתה מכבי, אני מאמין שב"ש של היום לא היתה קבוצה כזאת. לא ברמת השכר, לא ברמת הסגל ולא בעומק הסגל.

אז נכון, זאת רק ב"ש, אבל הגישה מחלחלת לעוד קבוצות (מאמן זר בהפועל, מנהל מקצועי בעכו, שכבר עזב בנתיים, מנהל מקצועי במכבי פ"ת, שחר לא יכול לזוז ברחוב שלי שמישהו מפיל עליו את הנושא), GPS פתאום נכנס לכל קבוצה.
חבל שקבוצות מבוססות כמו חיפה, הפועל ובית"ר לא מתרוממות עדיין, אבל לא הייתי מאשים בזה את מכבי. חיפה מנסה, בדרכו העקשנית של שחר.

צור שפי 28 באוקטובר 2015

אני מניח שליוקנוביץ׳ היה חלק מרכזי בהחלטה להביא אותו ויתכן שהוא היה כאן סוג של אקס פקטור, השפעת הסרבי על הבחור להגיע למכבי ולא לסאותהמפטון. מעבר לזה, כל החינגה סביבו מגוחכת, זה לא רק בהשוואה עם חבלי הקליטה של שורה (וכל הסיוגים וההבדלים תקפים) אלא גם חוסר ההבנה שדברים לוקחים זמן.

זינק 28 באוקטובר 2015

אני לא חושב שהעובדה שהוא הגיע לקבוצה קטנה במונחים אירופאים, אומרת משהו על הפוטנציאל שלו.
לא מעט שחקנים שעשו קריירה מפוארת בקבוצות הפאר, נרכשו בתחילת דרכם על ידי מועדונים קטנים באופן יחסי.
בסופו של דבר כסף הוא כסף, מבחינת המועדון שמוכר את השחקן. אני גם מניח שהסבירו לו שרק יגיע לגיחה באלופות, ייתן איזה משחק גדול או שניים וכבר יעלה על טיסה למנצ'סטר. לכן אני לא רואה מניעה שקבוצה קטנה יכולה לעשות מחטפים.

מבחינת מכבי אני חושב שהצעד שגוי, רק בגלל העמדה.
אני לא רואה בעיה בניסיון לאתר פוטנציאלים צעירים, ואפילו חושב שזה מבורך. אבל במקרה הנוכחי, בשל ההעפלה לליגת האלופות (שעל פי הצהרת הכוונות שלהם היוותה מטרה עיקרית), מכבי היו צריכים ללכת על שוער מנוסה יותר ולא לקחת סיכון עבור רווח כלכלי. לפחות על פי ההתנהלות שלהם בשנים האחרונות, כסף לא היווה חסם להישגים.
מכבי היו צריכים להערך ללחץ ההתקפי שיפעילו עליהם במפעל הזה, וחוליית השוער היא קריטית במצבים כאלו. בטח עם איכות שחקני ההגנה שיש להם.
אני משוכנע שההחתמה הזאת לא הוסיפה שקט לשחקני ההגנה.
בכל עמדת משחק אחרת, פספוס בהחתמה יוצר בעיקר נזק כלכלי. ונדמה לי שכאן הנזק רחב יותר.

איאן ראש 29 באוקטובר 2015

אין מצב שג'ורדי חשב שהוא מסוגל לתרום כאן ועכשיו? תזכורת… פאבלו לא היה מציאה גדולה וזו הסיבה שבגללה לכולם היה קל להלל את העסקה.

אסף 28 באוקטובר 2015

כמו שאמרת, מצד אחד מכבי לא ברמה של הליגה מצד שני היא מקבלת כאפות בצמפיונס. עונה אחת זה עוד נסבל, וגם הכסף מסדר אותם. אבל לעונה הבאה, המקום שלהם באירופה הוא ללא ספק הליגה האירופית

Ljos 28 באוקטובר 2015

היי, הוא בצמרת רשימות ה"שוערי פלא צעירים בפוטבול מנג'ר 2015"! מתוך רשימה מגוונת שכוללת שני שוערים של יונייטד, אחד ששייך ליובנטוס ועוד אחד מסטיאווה.
ולא אוגסבורג רצתה אותו לפני שהוא חתם במכבי תל אביב?

ניינר / ווריור 28 באוקטובר 2015

בינתיים עוד לא ראיתי הצלה אחת גדולה שלו

גלעד בלום 29 באוקטובר 2015

מהמעט שאני מבין בכדורגל שוער זה חצי קבוצה, לדוגמא- בלי שביט כל המסע של הפועל באירופה בזמנו היה מסתיים במפח נפש. עוד דוגמא- עם שוער נורמלי (אפילו הרוש או דני עמוס בכושר) להפועל של העונה עוד 4-5 נקודות למרות עליבותה.

ילד בן 19 שמגיע לקבוצה חדשה שרצה כמה שנים למעלה יכול לערער את כל ההגנה ( אלא אם הוא ממש עילוי כמו קורטואה ), סיכון שג׳ורדי לקח, בינתיים זה עולה לו. מצד שני לא ראיתי את חואנפאבלו מספיק.

orimor2212 29 באוקטובר 2015

למה אין לאף אחד סבלנות מינימלית?

עופר כהן 30 באוקטובר 2015

לצערי אני צריך לשאול אותך- תגדיר מינימלית. בישראל מינימלית זה כותרת בוואן….

אייל הצפון 29 באוקטובר 2015

כבר נאמר, שחלוץ יכול לעשות כלום 89 דקות ולנצח משחק בדקה, ושוער יכול להיות ענק 89 דקות ולהפסיד את המשחק בדקה.
ולא לשכוח שמדובר בילד בן 19 שזו השנה הראשונה שלו מחוץ למדינה, ושיש ממנו ציפיות מעל לראש, ושמספיקה טעות אחת כדי לשהבטחון ירד, ושבלי בטחון אפילו דברים פשוטים נהיים פתאום מאוד מסובכים.
מכבי תל אביב אותו כנ"ל. לא בטוח שהתקציב שלה קטן משמעותית מזה של קבוצות מממזרח אירופה או משבדיה/נורבגיה, אבל כגודל הציפיות גודל המשקולות שיושבות להם על הרגליים, ואז שחקני ההגנה חסרי בטחון וזה משפיע על השוער וזה משפיע על ההגנה.
מכבי תל אביב עשו טעות בכך שאין להם מנהיג עם בטחון בהגנה, ושלשים שוער חסר נסיון בליגת האלופות זה הימור.
אבל אם מסתכלים על התמונה היותר גדולה, זה בסך הכל עוד שלב בתהליך. בגדול התכנית שלהם הייתה להגיע השנה לשלב הבתים, ובמקביל לקחת אליפות בארץ. כנראה שהם הימרו כי לא היו יכולים להביא מישהו עם יכולת וניסיון במפעלים אירופאיים.
זה לא ששחקנים עומדים בתור כדי להגיע לשחק בישראל. הייתה תקופה כזו, אחרי התפרקות ברית המועצות, שלשחקנים ממדינות מזרח אירופה היה כדאי כלכלית להגיע לארץ. זה נגמר אחרי עשר שנים בערך, אבל אם מכבי תל אביב תגיע לאירופה כל שנה יותר שחקנים ירצו להגיע לשחק בקבוצה.
מצד שלישי אניימה יושב על הספסל של ליל, כי ילד בן 19 לקח לו את המקום.

ניר 29 באוקטובר 2015

בעיניי ההחלטה להביא שחקן צעיר דווקא בעמדת השוער היא טעות, כי אדם בוגר יותר מסוגל גם להתמודד עם כל הקשיים הנפשיים של מעבר למדינה חדשה. השוער הכי טוב בליגה משחק במכבי חיפה, ופער הגילים ביניהם הוא זה שמסייע לו לעשות את זה, כי הוא בודד בדיוק באותה מידה כמעט.

S&M 29 באוקטובר 2015

אתה לא שם שוער בן 19 בשער, אלא אם אין לך ברירה. ולמכבי הייתה ברירה.
בטח סוכן שילם שוחד למקבל החלטות במכבי.

גיל שלי 29 באוקטובר 2015

אתה מתבלבל, אלו הדברים שקרו בזמן נמני, לא עכשיו

bhr 29 באוקטובר 2015

לפי ההגיון הזה אין טעם לקבוצה כמו מכבי להחזיק מערך סקאוט, באירופה כי מי שמספיק טוב ממילא גם האחרים רואים אותו. קצת מדכא. כי לפי ההגיון הזה בעצם אי אפשר למצוא יהולומים של ממש, תמיד תהיה קבוצה בכירה יותר, זה כנראה נכון לכל קבוצה חוץ מ4-5 הגדולות ביותר.
לדעתי הבעייה היתה בצורה שזרקו את חואן-פאבלו. קללות בכדורגל עובדות בד"כ, ראה ערך קשטן ומכבי, חיפה ואלישע….למה לא השאירו את שניהם בסגל?

-גיסנו- 29 באוקטובר 2015

כי יש הגבלת זרים.

bhr 29 באוקטובר 2015

למכבי יש לפחות זר אחד שהייתי מוותר עליו לפני שוער שני. חוץ מזה אם מגבלת הזרים חלה רק בליגה הייתי מחזיק את שניהם עד לפחות עד ינואר.

-גיסנו- 29 באוקטובר 2015

מגבלת הזרים לא רק בליגה כי למיטב ידיעתי, בניגוד לכדורסל ששם מצאו איזה קומבינה, בכדורגל אתה לא יכול לשתף במפעלים האירופים שחקנים שאתה לא יכול לרשום לליגה. אי אפשר להחזיק 7 זרים בסגל ולרשום לכל משחק נתון 5 מתוכם.

אם מכבי היו משחררים את קרלוס או מיטרוביץ', שאני מניח שעליהם חשבת, היו באים בביקורת למה לא מביאים בלם זר ומחזיקים שני שוערים זרים ובכלל רק שני בלמים בסגל. אז היו משחררים את מיטרוביץ' – וכולם היו זועמים למה לא מנסים להביא איזה קשר 50-50 במקומו ושורפים עמדת זר על שוער. ואם אתה חושב על רדוניץ' שפצוע – אז הבחירה הפרסונלית אמנם לא משהו, אבל יש לך ספק שהיו צריכים להביא חלוץ זר? באמת היית אומר שזה צעד חכם להשאיר שוער שני זר ולא להביא חלוץ מסיבי?

עשו לחואן פבלו קטע מסריח ובאמת שהיה לי עצוב בשבילו. ברור שעכשיו כולם ששים הרבה יותר להתרעם על המהלך כי כרגע ראיקוביץ' עוד לא סיפק הוכחה שזה היה משתלם. אבל גם ככה אוהבים לזעוק שזר שיושב על הספסל זה "בזבוז הקצאה", אז להביא זר שמלכתחילה מטרתו העיקרית היא לשבת על הספסל? תעשה הפרדה בין מדיניות לבין בחירה פרסונלית. שהזרים שלך יהיו שוער-בלם-2 קשרים-חלוץ זו מדיניות שלדעתי היא לא רעה. אבל טעות בבחירות השחקנים לעמדות האלה זו בעיה אחרת.

בלייק 29 באוקטובר 2015

גיסנו – כל מילה.
bhr – זה בדיוק מה שעבר לי בראש. לא נתבלבל מהעובדה שגלא רצתה אותו ורק דם רע בין המועדונים מנע את המעבר, או את הניסיון של אוגסבורג לחטוף אותו למכבי ברגע האחרון. הרי אנחנו לא יודעים במאה אחוז שמה שלא קרה באמת יכל היה לקרות. במקרה של אוגסבורג, העובדה שהם הגיעו ברגע האחרון וישבו עם הכוכב האדום על ראיקוביץ', אושרה על ידי עידן ורד שנכח במתחם והתאמן באותו זמן.
לפי ההיגיון שרץ בפוסט ובחלק מהתגובות, כל זר שיגיע לכאן הוא כנראה לא טוב יותר ממה שיש כאן ממילא, כי אחרת היה במקום אחר.
אני אחדד את הטיעון שלך – לא רק שמיותר להחזיק סקאוטינג, מיותר להביא זרים. הרי זרים ברמה של אנגליה יגיעו לשם, זרים ברמה של בלגיה יגיעו לשם ולכאן יגיעו רק זרים שהם ממילא ברמה המקומית.
אין הזדמנויות בשוק ההעברות, אין טביעת עין, אין קשרים, אין אתגרים ייחודיים. דטרמניזם במיטבו.
מתוך החגיגה הרגילה על חשבון הכדורגל הישראלי, "מציעים" לראיקוביץ' ללכת לבלגיה או שווייץ. כי לשחק במוסקורן זה יותר טוב מלשחק בליגת האלופות בקבוצה מליגה חלשה. מי קבע את זה? אולי ראיקוביץ' הסתכל על ח"פ, ששנים שיחק בליגה עדיפה בהרבה (כפי שהייתם ממליצים לראיקוביץ', אפילו לליגה נמוכה יותר), אבל את ההזדמנות שלו לליגת האלופות קיבל רק בעשור החמישי לחייו ובסוף פספס גם אותה.
ראיקוביץ' גם לא חייב ללכת ממכבי לברצלונה. הוא יכול לעבור קודם בבאזל, למשל.

גיא זהר 29 באוקטובר 2015

יש הבדל בין שוער בן 35 שעתידו מאחוריו שמבחינתו ליגת האלופות היא חוויה לבין שוער בן 19 שלשחק בליגת האלופות עם קבוצה קטנה ולחטוף בראש לא מקדם אותו בכלום. מי השחקן הזר האחרון ששודרג מהכדורגל הישראלי? אניימה נראה לי ולא בגלל הצ'מפיונס וכמה שנים הוא דשדש כאן?

בלייק 29 באוקטובר 2015

מאיוקה.
ברור שיש הבדל. ח״פ הוא דוגמה לשוער ששיחק בליגה מהחזקות בעולם, ולא ישחק בצ׳מפיונס. גם ראיקוביץ׳ יכול לעבור לקבוצה כמו אוגסבורג (או יאריאל או אברטון), שזה בהחלט יפה, אבל לא מבטיח צ׳מפיונס ואולי לגמור כמו ח״פ עם קריירה יפה בליגה גדולה, אבל בלי צ׳מפיונס. במכבי הובטח לו לטעום צ׳מפיונס. אחר כך? הוא בן 19, הוא עוד יכול להגיע לליגה גדולה.
לגבי הקידום, גם אם ראיקוביץ׳ לא מתקדם (דבר שלא היה ברור במעמד החתימה), בוודאי שהצ׳מפיונס לא היה מקדם את ח״פ.

רומן 29 באוקטובר 2015

איגביני

תiמר 29 באוקטובר 2015

גאון. מעניין למה לא כתבת את זה בזמן אמת.
אולי כי אין לך באמת מושג?

-גיסנו- 29 באוקטובר 2015

יש שחקנים שבגיל 19 כבר מספיק טובים בשביל להגיע לקבוצות כמו אלו שציינת בהתחלה. יש שחקנים שבגיל 19 אומרים שיש להם את הפוטנציאל להגיע שם אבל צריכים עוד תחנה בדרך. אולי ראיקוביץ' הוא מהסוג השני, יכול להיות שהוא באמת לא כ-זה גדול. אבל תכל'ס, גם אם ימשיך ממכבי לקריירה כמו של דודו אוואט – מה רע?
אם המהלך היה חכם או לא נדע רק בעוד שנה או שנתיים. אם זה נתן למכבי פתח להפוך למקפצה לשחקנים צעירים (תראו למשל את באזל) בעתיד נדע רק בעוד 3-4 שנים. בינתיים למכבי יש צרות יותר גדולות בהגנה ממנו.

הבעיות האלה אגב, אם אתה שואל אותי, נובעות מסיבה אחת בדיוק: שרן ייני כבר לא שם.

בלייק 29 באוקטובר 2015

אני חושב שייני חסר קודם כל בגלל האישיות. לא מתכוון לחדר ההלבשה, אולי גם, אבל קודם כל על המגרש.

עופר כהן 30 באוקטובר 2015

והעיקר מלא אנשים אמרו שהוא גרוע, רק מראה שאנשים לא מבינים כדורגל, ועדיף טעות של ג'ורדי מכל פניני החוכמה של השליימלים ופרימואים והפשכצקים.
מדברים על הכסף הגדול של מכבי, ושוכחים ש-3 מיליון יורו זה לא הרבה ליד התקציב של מכבי. במקום לחכות לסוף העונה ולעשות סיכומים מפילים הכל עכשיו.
כרגע הבעיה היחידה של מכבי היא הגנה, שההגנה תתיצב אנחנו נראה גם שיפור בהתקפה, שגם היא סובלת מפציעות וחזרה מפציעות ובן בסט מעצבן ומחריד אחד.

כסיפוביץ 29 באוקטובר 2015

הוא נמצא בחממה מספיק טובה שתגן עליו מפני העליהום התקשורתי.
שגם קבעה את אותו ציטוט בכותרת על סמך האג'נדה היומית הבלתי נסבלת שלה.

גלעד בלום 30 באוקטובר 2015

למרות כל האמור לעיל לא נראה שהשוער הצעיר ימנע אליפות רביעית ממכבי, מדהים הפער בין מכבי ושאר הקבוצות, ג׳ורדי יכול לערוך נסיונות עם שוער ילד בשביל רווח עתידי, להחליף מאמנים כמו גרביים, לקנות את וורמוט במליון יורו ולספסל אותו, לסבול מסגל פצוע ושבע ועדיין אני לא רואה אפילו את באר שבע מתקרבים למכבי, מזל שיש אירופה. (כן, אני לא שוכח שמכבי קיבלו 4 בשבת). עוד 3 משחקים הסיוט האירופי ייגמר ואחרי ינואר הם יטחנו את הליגה שוב.

עופר כהן 30 באוקטובר 2015

איזה פרגון :)
אבל רגע גלעד, אל תשכח מה אומרים הגאונים- הרי לבאר שבע סגל חזק יותר וכרגע היא ספגה וכבשה כמו מכבי, ואין שום חשיבות לכושר גופני, עבודה מנטלית וצוות זר. הנשמה של באר שבע מול הכסף של מכבי, עכשיו בקולנוע….. פחחח

עופר כהן 30 באוקטובר 2015

לאוהדים יש 2 דברים לעשות:
1) לשחזר את שלושת השנים האחרונות בראש טוב טוב ולעומק, להבין כמה ג'ורדי הצליח להביא את הקבוצה להצלחות, להזכר איך תמיד מכבי פתחה חרא ואז התחילה לייצר רצפי ניצחונות שהפילו את המתחרות מהרגליים (זוכרים שבעונה הראשונה בסיבוב הראשון הפועל היו מעלינו בטבלה ושעטר החמיץ פנדל והפסדנו דרבי? עכשיו תזכרו ב-4:0 בסוף אותה עונה). עכשיו משנזכרתם, in jordi we trust. אז לא לדאוג לגבי רכש, יש עומס ויש פציעות והנה עפנו מהטוטו אז יש לנו פחות משחקים, עם כמה שלא כיף להפסיד שלושה משחקים ברצף. כאוהדים יש לחכות לינואר.
2) להמשיך לעודד ולתמוך ולראות איך גם ביום גרוע כמו מול בית"ר, ורמוט עושה בהברקה אחת מה שהוא לא עושה כל המשחק, איך בשקט זהבי חוזר לתת בראש, איך במשחקים האחרונים התלות בזהבי ככובש ירדה (מעט, אבל ירדה), לראות שבעצם רוב המשחקים הקשים מאחורינו!!!
ב"ש, פ"ת, ק"ש, חיפה, עכו (שהייתה בכושר מצוין עד למשחק מולנו), בית"ר ורעננה. עכשיו נשאר הפועל, ודרבי זה תמיד קשה, ואז כל הקטנות שמולן טעויות יהיו פחות נוראיות ומכבי תוכל לבנות את הרצף הקטלני שהיא תמיד בונה בדרך לאליפות. אל תאמינו לתקשורת ולמבקרים- תסתכלו על עובדות ועל ניסיון העבר.

פאןפאן 30 באוקטובר 2015

אופטימי בטירוף אתה ואני לא בטוח שמהסיבות הנכונות
עם כל הביקורת המוצדקת בחלקה על מעלליו של ג'ורדי בגזרת הזרים\ תהיו בטוחים שבינואר הוא כבר יפספס פחות. הוא כבר הראה מה יכול לקרות שמיטש שובר תוכנית חסכון בינואר כשמשכנעים אותו שהאליפות בהשג חתימה על צ'ק :-)

עופר כהן 30 באוקטובר 2015

כל עונה אני פסימי ואז מגיע ינואר, נמאס לי להיות עם 0 מ-3. :)

Comments closed