Je Suis Lassana Diarra

הסיפור שלו לא מסתדר בתוך הקוביות

lass

הנה סיפור שמסרב, מעשה השטן בוודאי, להסתדר לתוך הקוביות. לסאנה דיארה הוא דווקא מוסלמי מאמין. לא אחד על הגבול שנולד מוסלמי אבל מתהולל כמו שחקן כדורגל. ממש ממש מוסלמי. מאמין בדת הזאת. לפני כמה שנים היה איזה מקרה שהוא סירב שכוס יין תונח לפניו באיזו ארוחה חגיגית של ריאל מדריד. כי הוא מאמין בצוויים האלוהיים שנגד אלכוהול שבקוראן. אין שום דרך למתן את העובדה שהוא פשוט מוסלמי לגמרי.

ובת דודה שלו נהרג בפיגוע.

*

האמת אני עייף מסיפורי ״המוסלמים לא מגנים את הג׳יהדיסטים״. אני במקרה מכיר מוסלמים באירופה. באנגליה ובגרמניה וגם בהונגריה. אנשים אמיתיים לא פחות מאלו שבכתבות של WALLA. הם כל הזמן עסוקים בעניינים הללו. משתתפים כל הזמן בפעילות נגד דעא״ש. ואם אתם חושבים שבאופן טבעי, אין להכחיש זאת, אני מכיר מיעוט אינטלקטואלי מבין המוסלמים אז זה נכון. אבל יש כל הזמן פטוות נגד דעאש ונגד אל קעידה – והם מוגדרים בהם כלא מוסלמים ומנודים.  לא על ידי מוסלמים חילונים. על ידי אנשי דת בכירים.  אתם יכולים לקרוא את הטקסט הזה ולהחליט בעצמכם אם זו מחאה רפה. לגיטימי לחשוב שהיא לא מספיקה אבל אל תגידו לי שזה לא מספיק כי זה לא הגיע לחדשות ערוץ 2 או שיינון מגל מהתקשורת הסמולנית לא נתן לזה חשיפה.

והנה משהו מהסיפור האמיתי על ״משטרות השריעה״ באירופה. ובכן במציאות האמיתית, לא זו המדומה, אלו לא נולדות בכדי לתקוף את האוכלוסיה הנוצרית.  בדרך כלל הן באות לידי קיום משום שיש ״התפקרות״ באוכלוסיה המוסלמית. בנות הולכות ללא היג׳אב או בורקה. אנשים שותים אלכוהול. אז כנופיה של ג׳יהדיסטים שמתקראת ״משטרת שריעה״, כמובן בהכוונה של אימאמים קיצוניים שאין לשלול אפשרות שגם מקבלים הוראות ממקומות אחרים, מתחילה להציק למוסלמים הגונים. ואלו לא פעם מתחננים בפני המשטרה לעשות משהו וזו לא עושה מספיק.

אבל לנו מוכרים את הסיפור  ״שׁהמשטרה מפחדת כבר להכנס לשם״.מה זה בכלל ״משטרה שמפחדת?״ איך כאנשים אינטיליגנטים אנחנו יכולים לקבל סיפור כזה ממשטרה.

אז מלבד הרוצחים והאימאמים המסיתים מי כאן הרשע? המשטרה שלא עושה את עבודתה או המוסלמי ההגון שהמשטרה הפקירה את השכונה שלו?  ואז הוא באמת לא נלחם בג׳יהדיסטים בעצמו. ומי יותר אחראי לבעיה? הכדורגלן שחברי איציק אלפסי מבכה על כך שהוא לא מגנה או המשטרה שפשוט מזניחה?

וברמה היותר הגבוהה, ההתחמקות של המערב מלחסל את דאעש היא פשע. נכון, זה קשה, אבל כשצריך להציל את השייח של כווית המערב דווקא מוצא כוחות. ולהאשים אחר כך את הפליטים הבורחים מפניהם – כי בוודאי מסתתרים ביניהם גם כמה ג׳יהדיסטים – זו ציניות מרושעת.

*

ולהיות אנושי ולהיות באמת בעל כל הערכים הנשגבים שאנשים רוצים להלחם בשמם באיסלאם –  זה לא לגלות איזשהי הבנה לרוצחים ולשולחיהם. זה להבין שיש לאסנה דיארה. ויש הרבה יותר לאסנה דיארה.

 Je Suis Lassana Diarra

השתתפות במימון דה באזר

העתיד כבר כאן
"המשחק בין שתי המדינות הצלבניות"

111 Comments

אוריה 15 בנובמבר 2015

השאלה היא האם מוכנים להתמודד עם המשפט השחוק והנכון של:
"לא כל המוסלמים הם טרוריסטים אבל (כמעט) כל הטרוריסטים הם מוסלמים"
אם נצא רגע מהפרובינציה שלנו וצעקות "יגאל עמיר", "מוחמד אבו-חדיר" וכו' השאלה היא מה עושה האיסלם כנגד האיסלם?
והכוונה באיסלם זה לא כמה חכמי דת מוסלמיים בפאריז או בלונדון, אלא קובעי המדיניות האמיתית, רוצה לומר- סעודיה, קטאר, כוויית, האמירויות וכו'.
זה המבחן בעיני.
התשובה בעניין- כלום ושום דבר. בין שלל האינטרסים באיזור של סעודיה- סוריה, תימן וכו' יותר נחמד לשים דגל צרפת בתמונת פרופיל בפייסבוק מאשר לעשות משהו אמיתי…

דורפן 15 בנובמבר 2015

סעודיה וקטאר כווית והאמירויות הם שליטים שנמצאים בשלטון על כדוני המערב. אז בין היתר תברר בלונדון ובוושינגטון למה הם לא עושים כלום. שליט כמו אסאד נלחם בהם… אבל בוא נגיד שאני לא מתפעל מכך. יש חמש חברות קבועות במועצת הבטחון. העולם נתן להן כוח עודף כדי להיות מבוגר אחראי. שיטפלו בזה.

היה אגב, המון טרור לא מוסלמי בעשורים האחרונים – בין היתר נוראי מאד (דרום אמריקה). אז אני חושב שרוב הטרוריסטים בנקודת הזמן הזאת אכן ג׳יהדיסטים – אבל זו תופעה שבהחלט יכולה להתפוצץ בהיקף גדול גם אצל בני דתות אחרות או חסרי דת.

אוריה 15 בנובמבר 2015

הייתי מחלק בין סעודיה לבין השאר. בית המלוכה הסעודי נמצא בשלטון בזכות הכידונים שלו, לא בזכות המערב. בניגוד לשאר. במקרה או שלא- זה גם בית המלוכה הכי עשיר, ובעל ההשפעה הרבה ביותר בעולם המוסלמי-סוני. הניחוש שלי הוא שהפיגועים בצרפת לא כ"כ מזיזים להם, הרבה יותר מפריע להם דעאש בסוריה והכוחות השיעים בתימן מאשר מה שקורה באירופה. והנקודה הזאת היא ההבדל שעליו אני מדבר, אם בנקודה הזאת המדינה החזקה בעולם האיסלמי לא משנסת מותניים ו**מובילה** מלחמה באיסלם הקיצוני בכל הכוח (ולא נגררת עם מטוס וחצי אחרי קואליציה של ארה"ב…) אז לצערנו לא הרבה ישתנה כאן.

דורפן 15 בנובמבר 2015

ממש לא צריך ללכת לכך שסעודיה לא נלחמת בדאעש. המשטר שמקיימת סעודיה בתוך סעודיה עצמה הוא פשע נגד האנושות. ושוב בסלחנות בלתי נגמרת של המערב.

אוריה 15 בנובמבר 2015

מסכים. אז עכשיו גם להתחיל מלחמה מול בית המלוכה? לצערנו אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה…

יוסי מזרחי 15 בנובמבר 2015

אז לפחות צריך לסמן את המוצרים שהם מיצאים, בסימון " יוצר באיזור שהוא משטר בתוך משטר בסעודיה", לא? מפני שאחרת אני (ממוצע ביכולות ובמנת המשכל) לא מבין את השניות ביחס אל המדינות המסומנות של אותו עולם שעכשיו נפגע מהפשע בפריז, שהוא גם נגד תרבות המערב וגם נגד האיסלם המתון,
ויש כזה.

ג'ים הלפרט 16 בנובמבר 2015

אני חושב שכבר מסמנים את המוצרים שמיוצרים בסעודיה בתווית Made in Saudi Arabia. אתה מוזמן להיות עירני בסופר ולהימנע מקניית מוצרים אלו (אם קיימים כאלו שהם לא נפט).

הפרשן 15 בנובמבר 2015

תגובות של "אבל רוב המוסלמים לא מגנים את הטרור","מספיק להתחסד דורפן" בעוד 3 ,2 ,1…

טוב לשמוע שעדיין יש אנשים שפויים ולא מתלהמים בעולם, שאפו דורפן.

אופיר 15 בנובמבר 2015

רונן, אני לא מבין מה הפואנטה בדוגמא של לס דיארה, שמוסלמים הורגים גם מוסלמים? אנחנו יודעים את זה עוד משנות ה-70 כשהפקיסטאנים כיסחו מיליונים בבנגלאדש ואנסו מאות אלפי נשים.

דורפן 15 בנובמבר 2015

שכמו שאנשים משננים את הסיסמה השחוקה ״רוב הטרוריסטים מוסלמים״ שידקלמו ויפנימו את הסיסמה השחוקה ״רוב קרבנות הטרור מוסלמים״.

אופיר 15 בנובמבר 2015

חדשות ישנות

Freddy Wrup 15 בנובמבר 2015

עוד נימוק למה להזהר מהם שבעתיים: כי אם הם רוצחים את אחיהם לדת, מה הם יעשו ל"כופרים"?

D! פה ועכשיו 15 בנובמבר 2015

חדשות ישנות וגם נכונות
אבל הפיגועים הנוכחיים כוונו נגד אזרחים של צרפת, נגד הסימבוליקה של פריז, ולא נגד אחיהם ואחיותיהם החוטאים.

ואם כבר אז מה שצריך לדבר עליו זה – למה אף אחד בפייסבוש לא החליף את הצבעים שלו לירוק לבן כשבוקו חראם חטפו 200 ילדות, כשהם מבצעים פיגועים נוראיים וזועתיים כמעט בכל יום בשנה, למה אף אחד לא קרא להזדהות עם ביירות רק לפני מספר ימים או קניה לפני מספר חודשים.

קפטן קוקי 15 בנובמבר 2015

התשובה לשאלה טמונה בפסקה הראשונה שכתבת.
הפיגועים כוונו נגד תרבות המערב, נגד אנשים שיצאו להופעת רוק. זה לוחץ על הכפתור של האוניברסליות, וזה מעורר אצל אנשים תגובה רגשית חזקה יותר. וזה בסדר גמור, אגב.
חיים הם חיים, וכשמישהו מחליט לקחת אותו זה מרגיז ומעציב. אבל הסיפור בטרור הוא לא רק באדי קאונט, אלא גם הסימבוליות של המעשים. הרי את הקורבנות עצמם לרוב אנחנו לא מכירים. לא בניגריה, לא בצרפת ולא בישראל. לכן, באופן טבעי כשמעשה טרור מכוון כנגד חברה שדומה לשלי, או שאני שואף להידמות אליה, זה כואב לי יותר.

D! פה ועכשיו 15 בנובמבר 2015

הפיגועים בקניה, בלבנון, בעירק, בניגריה – הם לא כוונו נגד תרבות המערב. הם כאבו לי מאד. החיים שם, באזורים מסויימים, קשים ברמה שאנחנו אפילו לא יכולים להתחיל לחשוב עליה אבל זה לא זוכה אפילו לשורה אחת בעיתון שלנו.

גיל 15 בנובמבר 2015

טוב לשמוע קולות שפויים שמכירים במציאות מורכבת ולא מדקלמים רק לסיסמאות.

אמוץ כהן-פז 15 בנובמבר 2015

אני דווקא ג׳יב (ג׳יבריל) אפיטי.
ג׳יב הוא אדם מאמין ומדי פעם, במסגרת משחק הכדורסל השבועי בין קשישי העיר כשאנחנו מביאים בקבוק או שניים (יותר נכון שניים או שלושה) מלווה בפאטה, גבינות ושרקוטרי, תמיד תצורפנה שתי פחיות קולה וכולם ישמרו שלא לערבב סכין ׳חזיר׳ עם סכין ׳גבינה׳.
הוא, אני וסמיר (מונטונגרי חילוני) הנימולים היחידים בחבורה. וג׳יב זה ייצא היום בפוסט חריף נגד הטרוריסטים, מכתימי דתו.
קשר לספורט? אחינו, בולדה אפיטי סייף בנבחרת צרפת (כסף וארד באליפויות אירופה).

Freddy Wrup 15 בנובמבר 2015

להיות אנושי זה דבר אחד. להיות מטומטם מתוך אנושיות זה דבר אחר.
כיש סכנה (ועובדות) שאחד מנגיד 100,000 פליטים\מהגרים יהפוך לפצצה רצחנית – פאק איט, אל תכניס אף פליט אליך הבייתה.
כשיש סכנה שהדת המופרעת שלהם, ולא משנה אם אחוז המופרעים הוא 0.005 או 1 תנסה להכתיב לך את אורח החיים ולשנות את ערכי המדינה שלך – קיבינימט, שימותו במלחמות האזרחים שלהם.

להזכירך, יש בעולם מדינות, מדינות!!! שדוגלות באיסלם אדוק וקיצוני – איראן, סעודיה, ואחרות במידה כזו או אחרת. הוצאות להורג, עונשים ברבריים, אפליה נגד אוכלוסיות, קריאה להשמדת ישראל. מגנים? לא מגנים? הלו, אנחנו מדברים פה על מדינות שבהן לחיות לפי חוקי ועונשי האיסלם זה החוקה. אז מי יכול להאשים את אלה שרוצים ג'יהאד כלל עולמי ומלחמה בכופרים?

המערב הוא הפושע? ההתחמקות שלו? המערב (קרי 90% ארה"ב וקצת בריטניה) שרפו אלפי חיילים וטריליונים של דולרים בלנסות לעשות סדר באזור המופרע הזה. בכל פעם שניסו להתערב, בכל מדינה, המצב נעשה גרוע יותר. אם זה בעירק, בלוב, מצרים, אפגניסטן. מה אתה מצפה שהמערב יעשה? שוב ישלח את ארה"ב לשלוח את טובי בניה לכבוש את עירק וסוריה?
אין פתרון טוב. הפתרון מבחינת העולם השפוי הוא לסגור את השערים למהגרים ולפליטים, לגרש מטיפים מוסלמים מסוכנים, לסגור מסגדים בהם יש הטפה מסוכנת, לאסור על כניסת מוסלמים לארצותיהם. במקביל, לא להתערב בכלל בכל הנעשה במזה"ת למעט עזרה לישראל שהיא אי של שפיות באזור המשוגע הזה. תן לכל הערבים והמוסלמים הפסיכים להרוג אחד את השני. אם למדינות ערב כואב – שהן יתערבו ויעצרו את המטורפים.

גינוי זה מס שפתיים, התחמקות. כולם מגנים. אפילו חמאס וחיזבאללה. חמאס וחיזבאללה יחד עם הולנד, אובמה ונתניהו. מה שאתה אומר זה חסר משמעות. חשוב מה אתה עושה. המוסלמים מזיינים את העולם ובעיקר מוסלמים אחרים. אז שהעולם ינדה אותם, ייתן להם להילחם את המלחמות המופרעות שלהם בינם לבין עצמם, ושיפסיק להתרגש ולבכות למראה ילדים פליטים.

בסוף, הרחמנות שלנו (עולם מערבי) תעלה לכולנו בשואה עולמית.

Duncan 15 בנובמבר 2015

+100
לא יכולתי לכתוב את זה טוב יותר.

דורפן 15 בנובמבר 2015

אתה מעלה כאן, מעבר לזעם, את הדיעה שאפשר להניח לבעיות להתפתח בעולם ולהאמין שהם לא יגיעו אליך אחר כך על מגש בתוספת ריבית והצמדה. כלומר שאפשר נניח להביא מהמזרח התיכון רק נפט ודולרים, אבל לא אנשים ואיתם בעיות.

מסלול הפליטים ממחיש כמה זו שאיפה אוטופית שלא תתרחש.

ראשית הפליטים נכנסים ליוון. הקהילה האירופאית אמרה ליוון שתלך להזדיין עם החובות שלה. אז אין שוטרים יוונים לטפל בבעיה. אחר כך הפליטים נכנסים לסרביה – הקהילה האירופאית אומרת כבר שנים לסרביה שכעונש על מלחמת הבלקן היא לא תתקבל וקרואטיה כן. אז הסרבים נותנים לפליטים לעבור. אחר כך הם מגיעים להונגריה עם השלטון הקיקיוני שלה. כמה שראש הממשלה כאן הוא קריקטורה בלתי נסבלת זה לא באמת משנה. הונגריה בעיקר מדינה עניה שאין לה שום יכולת לקלוט איזשהו פליט – אז הם כמובן לא נקלטים בה.

ואלו רק פליטי סוריה. יש את פליטי סודן ופליטים אחרים.

אז מעבר להנחה המפוקפקת שארצות הברית הגיעה לעשות סדר וזו הייתה המוטיבציה היחידה שלה – העולם כן צריך לפתור בעיות כי אלו בסוף בעיות שלו. את דעאש צריך להביס עכשיו בדיוק בגלל הסכנה שהוא יוכל להביא לאסון במימדים של מליונים.

דורפן 15 בנובמבר 2015

ורק תוספת קטנה. יש הרבה מוסלמים בצרפת לא בגלל רחמנות הצרפתים אלא דווקא כי הצרפתים כבשו את צפון אפריקה ושלטו בה כמה דורות. עוד בעיה שחשבו שלא תשפיע לבסוף בצרפת עצמה. אז לאכזריות יש יותר קשר לעניין מהרחמנות.

Freddy Wrup 15 בנובמבר 2015

כתבתי – פליטים\מהגרים.

דורפן 15 בנובמבר 2015

כן – אבל גם מרבית הג׳יהדיסטים שאתה מתאר – אלו שגם טסו למזרח התיכון להצטרף לדאעש – הם תוצאה של הכיבוש הצרפתי באלג׳יר. גם אם הסתננו (בודאי) טרוריסטים בין הפליטים.

איציק 15 בנובמבר 2015

לא צריך לשכתב את ההיסטוריה. יש יחסית מעט מאד מוסלמים בצרפת בגלל הכיבוש בצרפתי והדלתות נסגרו כמעט לחלוטין בתחילת שנות ה-60 ולקראת סופם נסגרו לחלוטין. השערים נפתחו שנית בשנות ה-80 בגלל הילודה הנמוכה בצרפת והרצון בידים עובדות שיממנו את הפנסיה של הצרפתים מהמיסים שישלמו. בפועל נכנסו המון צעירים מצפון אפריקה עם ילודה מאד גבוהה, קיבלו אזרחות אך לעבוד לא רצו והעדיפו לחיות על חשבון התנאים הסוציאליים הנדיבים של הרפובליקה של צרפת. רובם נסגרו בשכונות שלהם, הקימו מסגדים ועשו מיני מדינה בתוך צרפת. עכשיו הצרפתים לא יודעים מה לעשות איתם. לא לבלוע ולא להקיא.

Freddy Wrup 15 בנובמבר 2015

מאיפה שהפליטים לא נכנסים – בסופו של דבר יש מדינות שמקבלות אותם בידיים פתוחות – גרמניה ושבדיה למשל וראשי הממשלה שלהן רצים להצטלם עם הפליט בסלפי (הלו אדון פליט – מי משלם על הנייד שלך??). שיתעוררו מחלום המצפון הנקי שלהם – שיסגרו גבולות. שיגרשו פליטים בחזרה למדינה ממנה באו.

ולא כולם פליטים – חסרים באירופה מהגרים מוסלמים?

כן העולם צריך לפתור בעיות. אבל לא כל בעיה ניתנת לפתרון. מצטער. לא פתרו את בעיית הקומוניזם (כמה עשרות מיליונים רצח סטלין?), לא את ההרג המתמשך בכל אפריקה השחורה, וגם את הבעיה הזו לא יפתרו. למה? כי גם אם שוב יקום נשיא אמריקאי שיקים קואליציה וישלח שוב את צבאו לכבוש את המדינות אלה (הן עדיין קיימות?), הסרטן יקום במקום אחר – פקיסטן, איראן, מדינות המפרץ, צפון אפריקה. ואם ההסטוריה שך המזה"ת לימדה אותנו משהו, זה שבכל פעם שהודח רודן ערבי \מוסלמי אחד גם אחריו פסיכי יותר חולה ממנו.

העולם המערבי יתגייס לפתור את הבעיה הזו רק כשהיא תגיעה לממדי גרמניה הנאצית – סכנה כלל עולמית אמיתית (ואולי איום על ישראל שיביא לשימוש בנשק גרעיני). עד אז נמשיך להדליק נרות בכיכרות, לכתוב סטטוסי JE SUIS בפייסבוק ולחפש פתרונות ביניים הומניים.

מרוב הומניות מדינות אירופה מכניסות בחזרה לאופנה את המפלגות הלאומניות ושונאות הזרים. והאמת? אני מבין אותם.

דורפן 15 בנובמבר 2015

טוב.. צר לי להגיד. אני במקרה נמצא כאן. המפלגות הלאומניות ושונאות הזרים בעליה פה כבר כמעט עשור עוד לפני שפליט אחד הופיע ברחובות (למרות שהם כבר מחריפים את הבעיה). הסיבות לכך עמוקות ולא קשורות כרגע – כלכלת מזרח אירופה.

הקהילה האירופאית חשבה שאפשר להיות כוח בינלאומי כלכלי אבל לא שחקן ֿבשיטור העולמי. אז זהו שלא.

Freddy Wrup 15 בנובמבר 2015

אם אני לא טועה המפלגות הלאומניות או מגמות לאומניות ושנאת זריםבעליה גם בצרפת, גרמניה, בריטניה ארה"ב ואפילו באיים של אוטופיה בסקנדינביה. וזה לא קשור למזרח אירופה וכלכלתה.
אפילו בישראל יש שנאת זרים כלפי מהגרים לא חוקיים מאפריקה.
כמה שנזוז בכסא באי נוחות בגלל דברים כאלה וקונטציות פשיסטיות נאציות – יש כמה סיבות לתופעות האלה. חלק מהן הן אולי כמו שאתה אומר – מצב כלכלי. אבל יש גם סיבות אחרות וספציפית כלפי מוסלמים – מעשי הטרור בשמם, מטרות מסויימות של הדת שלהם.

אירופה לא מסוגלת להיות כוח שיטור עולמי. א) כי "אירופה" זה שלל מדינות עם מטרות והשקפות עולם שונות ב) כי הם נכוו די במלחמות ונשבר להם ג) כי הם שוגים שוב בחלומות פציפיסטיים ובנוחות כלכלית.

כמו תמיד זה או ארה"ב או רוסיה כשאירופה נגררת בחוסר רצון ומחפשת את התועלת הכלכלית שלה, ואם אפשר לבקר את האמריקאים אז מה טוב.

מתי 15 בנובמבר 2015

חייב לציין… הצרפתים התמימים ששוגים בחלומות פציפיסטיים מעורבים כרגע במאלי, ניגריה, עיראק וסוריה. בקטנה.

Freddy Wrup 15 בנובמבר 2015

זה באמת בקטנה. גם המעורבות שלהם קטנה מאוד בכל המדינות האלה.
אין אף מעצמה שמעורבת בקונפליקט מעבר לים באופן מאסיבי ובאמת כדי לפתור אותו לכאן או לכאן. אולי רוסיה בסוריה, אולי.

מאנו 15 בנובמבר 2015

גם ברפובליקה המרכז אפריקאית.
פרדי, אני אנסה לומר זאת בלי להתנשא – הגישה שלך מאוד פשטנית. יש רסיסים של אמת בחלק מהמשפטים שלך, אבל אתה מפספס המון דברים בדרך. אתה לוקה בדטרמיניזם פשטני מדי. העניינים מורכבים הרבה יותר מאיך שאתה מציג אותם. ואתה גם שוגה בלא מעט הנחות יסוד (למשל באמירה "בכל פעם שהודח רודן ערבי \מוסלמי אחד גם אחריו פסיכי יותר חולה ממנו", סתם כדוגמא).

אופיר 15 בנובמבר 2015

מאנו, קראתי היום הרבה ביקורת מצדך על דברים שאחרים כתבו, אבל בשום מקום לא הרחבת או הצאת דעה נגדית. אולי במקום לציין שקיימים אי-דיוקים וגישות פשטניות, תואיל ותציע עמדות מדויקות ומעמיקות? ועשה לי טובה: אל תעלה דעות פשטניות מסוג "זה הכל בגלל הקולוניאליזם המרושע וג'ורג' בוש".

מאנו 15 בנובמבר 2015

מצטער, אתה צודק. לרוב מדובר בכך שנזרק פה לחלל הבלוג הרבה מאוד מלל, ולא היה לי מספיק זמן להגיב בפירוט להכל.
להבא אשתדל.

אופיר 15 בנובמבר 2015

*הצעת*

שמעון כסאח 15 בנובמבר 2015

אופיר אל תפתח ציפיות ממאנו שמתלהב מגינויים של מפוצצי האוטובוסים מהחמאס.

ד"א "הגינוי" של החמאס כלל את "ישראל היא כמו דעאש."

ניימן 15 בנובמבר 2015

לציין אי-דיוקים זה סבבה. אנשים (לא פה, אלא בכלל) זורקים עובדות-שהם-לא-עובדות כאילו זה מים. טוב שיש מי שמתקן.

ניימן 15 בנובמבר 2015

אבל המפלגות הלאומניות בגרמניה (בה אני חי) בעליה הרבה לפני סיפור הפליטים. איך זה מתאים לתמה שלך?

אדם 15 בנובמבר 2015

מה אתה חושב שיקרה לישראל אם יתנו למוסלמים להרוג את עצמם? אני הייתי מנחש שאו אז דאע״ש באמת יהיו פה על הגדרות.
במיוחד בישראל אתה לא יכול לקוות שהסכסוך הזה ישאר בגבולות המדינות המוסלמיות, וזו מנקודת מבט אגוצנטרית.
הסיכוי היחידי שלנו (ושל העולם המערבי) הוא שאנשים לא יצטרכו לברוח מסוריה וסודן אלא יוכלו לחיות שם. התעלמות רק תוביל לעוד ועוד סבל ועוד ועוד פיגועים. הרי הפיגועים האלו הן תוצאה של התעלמות מוחלטת ממה שקרה בסוריה בכך שחלק מהמחבלים (ובטח יש עוד כמה) הגיעו על תקן פליטים. העולם חשב שזה יישאר רחוק מהעין אבל הנה, זה הגיע.

דוד 15 בנובמבר 2015

הטרור לא מייצג את ערכי האיסלם
דיכוי נשים לא מייצג את ערכי האיסלם
הסתה לרצח לא מייצגת את ערכי האיסלם
ילדים שדוקרים עם סכין לא מייצגים את האיסלם
המוסלמים הם סתם אנשים שעושים דברים שלא מייצגים אותם

גור אילני 15 בנובמבר 2015

דיכוי נשים מייצג את היהדות?

אדם 15 בנובמבר 2015

דיכוי נשים מייצג כל תרבות שלא טרחה להתפתח בהתאם לתקופת הזמן הנוכחית. זה כולל את כל הדתות.

יוסי מזרחי 15 בנובמבר 2015

גור.
יש הבדל בין דיכוי לבין נגיד אי שויון בזכויות. ביהדות שמור מקום של כבוד לאם הביית.
נכון הוא שהקיצוניות הדתית כאן מדגישה את השלילי ביחס לנשים אבל, זה בפירוש סוג אחר של גישה.
מה כן יש בסוג התגובה הזה,ואני מכבד כל דעה וגם את דעתך זו, יש כאן סוג של התחסדות ואמירה,'כן, גם אני כמותם'.
אז זהו, שלא.

אדם 15 בנובמבר 2015

ביהדות נהוג לומר ״ברוך שלא עשני אישה״. אז אם יש ״מקום של כבוד״ לאם הבית הוא כנראה לא בא מכבוד. אבל זה נכון לכל הדתות וכנראה מגיע ממקום אחר, לא מעצם הדת, דת.

יוסי מזרחי 15 בנובמבר 2015

אדם יקירי.
אני לא דתי אלא מה שקרוי אצלנו מסורתי.
אני רוצה לתקן טעות של אי הבנה. באמירה "שלא עשני אשה ",אין כוונה ליצור מעמד נמוך או נחות, אלא (על פי פרוש רש"י) הוא בהכרה שהאשה עומדת במבחנים וקשיים כמו לידה שעליהם אומרים הגברים ברוך שלא עשני. איפה יש בכל זאת בעיה? היא מצויה ונגזרת מפרוש מעוות שנותנים הפונדמנטליסטים לשאלה מה זו יהדות, וכמו בכל מקום, הקיצוניות מובילה.

אדם 15 בנובמבר 2015

הבעיה במה שאתה מציג היא שגם הפירוש שלך הוא פרשנות. מכיוון שלא ניתן להכריע יש פה צוהר לאותם פונדמנטליסטים להכניס את פרשנותם.
אבל נעזוב את זה שניה. ה״דיכוי״ שנובע מהדת הוא בכלל תולדה של בורות היסטורית. הרי פעם באמת האמינו שיש תפקידי גברים ויש תפקידי נשים בעוד שהיום אנחנו כבר די רחוקים מכך. מכיוון שאף אחד לא טורח לשנות את המצב הזה בהתאם לרוח הזמן יש מין ״דיכוי״ של נשים שנובע מכך שהדת היא דת. פעם באמת הדת הייתה סולבנית ולפורליסטית אבל גם אז הקביעה של מקום לכל מין היא סוג של דיכוי.
ד״א, הדיכוי הזה קיים גם מחוץ לעולם הדת אך שם לפחות מנסים להתקדם (אולי רק למראית עין).

יוסי מזרחי 15 בנובמבר 2015

יש לא מעט בדברם שלך .מצד שני, הרי אין שויון מוחלט מתימטי בכלום.
גברים לא יכולים ללדת ולכן אנחנו מקופחים?? שטות.
אני דוקא חושב שהשלמה שבין שונות אחת לאחרת ,הוא התהליך הנכון אב זה עינין לדיונים פילוסופיים ואנחנו,על האדמה ומפרשנים אחד לשני.
מה שברור לי, הוא שהפונדמנטליזים והכיבוש הזוחל שלו בחסות של מי שמתדלק אותו על רקע של כדאיות פוליטית נקודתית, הוא הגורם שלא מאפשר פרשנויות והבנות מתונות.

אדם 15 בנובמבר 2015

יש הבדל בין להכיר בשונות לבין לקבוע תפקיד לפיה.
בכל אופן נראה לי שאנחנו די מסכימים על מהות הדברים בעניין הזה

דוד 15 בנובמבר 2015

גור,
היהדות האורתודוכסית (ואני בתוכה) מפורסמת בשמרנות שלה ובהשארת מנהגים והלכות שללא ספק התאימו לזמנים אחרים. ברכת שלא עשני אישה נתקנה בתקופת המשנה והתלמוד (שהיו יצירות גבריות מובהקות בעולם גברי מובהק). הלכות צניעות שבאות בדרך כלל על חשבון האישה גם כן נפסקו בתקופה אחרת. ללא ספק יש מקום לפוסקי ההלכה לשקול שינויים (מי שמכיר קצת את הציבור הזה יודע שכל מקור הסמכות והלגיטימציה שלהם הוא משימור המסורת), אבל בחייאת 'דיכוי נשים'? אתה משווה בין התופעות המחרידות שיש במדינות מוסלמיות לבין הלכה דתית שאינה מיושמת בכפייה והאישה החרדית המצויה מכירה ומכבדת אותה מתוך אמונה דתית (ואם היא לא רוצה היא יכולה לקום ולעזוב את הציבור הזה, שזה וואחד פריבילגיה).
אין מקום להשוואה.

דחילו ורחימו 15 בנובמבר 2015

שתי הערות:

השורה החמישית בפוסט הייתה באותה המידה יכולה להיות: "ובן דוד שלו ביצע את הפיגוע." מוסלמים שפויים באירופה נמצאים בקונפליקט שאני לא מקנא בו, אני מקווה שהוא ייפתר בעוד דור, כשהבן של דיארה יבריז מהמסגר, יתפקר לחלוטין וישתה יין כמו בן אדם.

בכל פעם שאני קורא שאירופה חייבת לשלוח חיילים כדי להביס את דעא"ש אני מצפה מהכותב להסכים לשלוח את הבן למשימה הזאת.

דורפן 15 בנובמבר 2015

יש לצרפת ונאטו צבא מקצועי שכמו שציינו פה מופעל כרגע במקומות כמו מאלי וניגריה.

שלו 15 בנובמבר 2015

בעצם העולם נערך למלחמת עולם שלישית.
כיוון שהכל זה כסף, כל עוד זה יהיה נסבל, הצבאות ישארו בבסיסם.
אבל כבר היום "המעצמות" דואגות לאינטרסים שלהן ולא לאזרחים או לעולם.
בסוף תהיה מעצמה שתשמר את בית המלוכה הסעודי, את השילטון הקטארי או האירני.
ועל הדרך יסמנו מוצרים שמפרנסים אנשים שעובדים ובונים דו קיום.

דחילו ורחימו 15 בנובמבר 2015

כן, זה מה שעושים בהתנחלויות. מפרנסים אנשים ובונים דו קיום. הסיבה שהם מתקוממים זה כי הם לא אוהבים להתפרנס פשוט.

אסף the kop 15 בנובמבר 2015

לא
כי הם נאצים
נאצים שמאמינים במוחמד

פזיק 15 בנובמבר 2015

…כמובן. ועל הדרך שכנעו את היטלר ליישם את הפתרון הסופי, לא?

אריק 15 בנובמבר 2015

שוב חוזר לאותה נקודה. צרפת ואירופה שדדו את כל העולם מהאמריקות, אוסטרליה וניו זילנד ועד אפריקה וחצי האי ערב.
מהי סוריה? תחום של מפות אינטרסים צרפתים/בריטים שמטרתם אחת – הנפט לבריטיש והכסף לבנקים האירופאים. זה הביא ומביא לאירופאים רווחה מטורפת. והיא באה להם לא כי הם דמוקרטים, ליברלים והומנים היא באה להם. כי הם ניצחו. והם ניצחו בצורה הכי אכזרית שיש.
אז הם משלמים מחיר קטן יחסית על חייהם בשלווים בזמן שבכאוס שהותירו החיים לא שווים דבר.
תמיד כשאתם בארופה ורואים ארמון מרשים או קתדרלה מפוארת תדעו שתרבות אחרת איפשהו בעולם, שילמה מחיר כבד עבור כך.
אז אני לא יודע אם הבעיה היא האיסלם (ברור שיש בעיה בעולם המוסלמי).
אני יודע שאת מחיר הההסכם ההוא שחוגג 100 בשנה הבאה משלמים בעיקר מוסלמים לאירופאים המחיר יחסית זניח.

אסף שלום 15 בנובמבר 2015

אני מסכים. אירופה והמזרח התיכון משלמים עדיין על טעויות מטופשות שבריטניה וצרפת עשו פה לפני מאה שנה.

רועי 15 בנובמבר 2015

לחסל את דאעש ? יש כמה דברים בוערים על הפרק לפני זה, כמו למשל לסמן מוצרים מיהודה ושומרון.

איציק 15 בנובמבר 2015

רונן,
כל מה שכתבת נכון, והאשמה הראשונית היא בשילטונות שלא עושים כלום אם בגלל ש"המשטרה מפחדת להיכנס" ומה שגם שמעתי מחברי האירופאים "זה לא כמו שאתם חושבים, צריך להבין אותם הם ילמדו עם הזמן" כלומר מתייחסים לאלימות המוסלמית כתהליך למידה עד שיגיעו לרמה שלנו הארופאים הציויליים. שני הביטוים בזוים בעיני אך זה לא פוסל גם את הטיעון שהרוב הפלסטיני השפוי לא עושה מספיק, ובמיוחד לא שומעים אותו מספיק. היתי מצפה במיוחד מהאימים המתונים ומדמויות ציבור להושמיע את קולם להשמע יותר. אולי אני תמים אבל היתי מצפה לכך.

רומן 15 בנובמבר 2015

כל עוד המערב קונה מהם נפט, כל הדיון הזה מגוחך

אסף the kop 15 בנובמבר 2015

התגובה הכי נכונה פה

רומן 15 בנובמבר 2015

כל כך הרבה קשקושים, האמת כל כך כל כך פשוטה, דעש שמעש, מה אכפת למערב? כל עוד הם מוכרים במחיר יציב, מבחינת המערב לשלם מחיר של מגה פיגוע פה מגה פיגוע שם זה זניח. מי שחושב שתהיה איזה מלחמת עולם שלישית או שטות כזאת ממש לא מבין את המפה, מי ששולט בדעש שמעש, מתעניין כמובן רק בהרבה בכסף ובחיים טובים, אז הוא צריך למנוע מהאנשים שלו לדרוש את החלק שלהם בשדות הנפט, אז הוא שוטף להם תמוח בשטויות ומאכיל אותם לוקשים של איסלאם.
איזה אינטרס יצא למנהיגי דעש ממלחמה עולמית? מי ייצר להם את הלאנדרוברים והמרצדסים? אבו מרון, או מחמוד אבעס?
הסטטוס קווה הזה ישמר כל עוד בעלי ההון האינטרסנטים ירצו בכך, בשניה שיסגרו להם תברז ויפסיקו לקנות מהם נפט(יש מספיק גם במקומוצ אחרים) הם יאכלו אחד את השני ולא יהיה לא דעש ולא שמעש, עד כדי כך פשוט.

S&M 15 בנובמבר 2015

עם כל הכאב והצער האישיים שלי, אין לי ברירה אלא לקבל חלק גדול מהדברים המקוממים שאומר Freddy Wrup למעלה. יחד עם זאת, לתאר את הבעיה זו חוכמה קטנה מאוד, הדרכים לפתרון הם החוכמה הקשה באמת.
כדי להילחם בטרוריסטים שמגיעים לאירופה, יהיה צורך לוותר על אורח החיים "המערבי". יהיה צורך בסגירת גבולות, בהקמת כוח שיטור גבולות קשוח, בחזרה להנפקת ויזות ועוד. אני לא רואה מישהו שיסכים בצורה דמוקרטית לוותר על החירויות שהם השיגו אחרי כמה מאות של שפיכות דמים. זה לא יקרה.
כדי להילחם בטרוריסטים שכבר נמצאים באירופה, יהיה צורך באימוץ שיטת השיטור שמכונה "שוברי החלונות" או "החלונות השבורים", לפיה נלחמים בעבירות הקלות ושופטים אותן בחומרה. גם כאן יש ויתור על חלק מהחירויות, אבל כאן יהיה יותר קל לאוכלוסיה לקבל את זה, כי הרווח יהיה לא רק במלחמה בטרור אלא גם במלחמה בפשיעה. זה אפשרי, אבל לא יפתור את הבעיה לגמרי.
והדרך השלישית, שניראה לי שאירופה הייתה שמחה לבחור בה, כי כך היא בחרה כמעט תמיד, תהיה לשתף פעולה עם הטרור. לאיטליה וצרפת יש היסטוריה של שיתוף פעולה עם טרור: מתן אישור פעולה חשאית, כדי לקבל הגנה טריטוריאלית. כך הם התגוננו מפני הטרור הפלסטיני, נתנו לאש"ף לפעול בלי הפרעה, בתנאי שלא יפגע בהם. הבעיה עם השיטה הזו היא שהיום הטרוריסטים מבוזרים בתאים קטנים, ובלתי אפשרי להגיע להסכמות כאלה עם כתובת אחת. הכתובת המתבקשת היא ISIS, ובזמן שרוסיה וארה"ב החליטו להילחם ב-ISIS, אירופה תחתור להסכם שלום ומתן שטח לקיום החליפות האיסלמית.
מה ישראל צריכה? כלל האצבע שלי הוא לעשות הפוך ממה שביבי יגיד. כלומר, לתמוך באירופה. יותר טוב לישראל שחצי עיראק + חצי סוריה תהפוך לחליפות סונית, ותעסיק את איראן ותורכיה בסכסוכי גבול ודת.

נבואת השוטה שלי – זו מלחמה שתלווה "אותנו" מאות שנים. ככל שערך העולם הערבי ירד בעיני המערב כי כוח הנפט מיצה את עצמו, יעלה התסכול המוסלמי, ויגבר הטרור המוסלמי.

אסף the kop 15 בנובמבר 2015

ישראל לא צריכה לעשות כלום.

S&M 15 בנובמבר 2015

לא מפתיע שזה מה שאתה אומר.
מה שאתה תמיד מתקשה להבין, זה שאי יציאה וניתוק מהשטחים, מביא למצב זהה למצב באירופה. המשך החזקה בשטחים, משמעה המשך החזקה במליוני מוסלמים חמושים עם גישה למרכזי ערים ישראליות בתוך חצי שעה.
סיפחת את הכפרים מסביב לירושלים, הפכת אותם ל"מזרח ירושלים", נתת תעודות כחולות, והם הסייענים מספר 1 לטרור. תעשה את זה בכל יהודה ושומרון, ותקבל פה חתיכת מרחץ דמים, שמה שאנחנו חווים כאן היום ייחשב גן עדן.
אתה לא מצליח להבין שישראל היא מדינה דמוקרטית מערבית, שמלחמה באוכלוסיה שלה (אחרי סיפוח) תגבה ממנה מחיר יקר של אבדן חירויות. זה או מדינה בעלת משטר צבאי, או מדינת הלכה, או שהלכה המדינה.
אבל מה איכפת לך. הרי האבנים יותר קדושות מחיי אדם. העיקר מישהו הבטיח לנו את האדמה, הערבים רוצחים, אנחנו צודקים, ולנצח נאכל חרב.

רועי 15 בנובמבר 2015

כי זה עבד כל כך נפלא בעזה.

S&M 15 בנובמבר 2015

כן, זה עבד נפלא בעזה.
תפסיק לצטט מסרים שטוחים, ולך תבדוק את החשבון כמה הרוגים ופצועים יהודים היו לפני ההתנתקות וכמה אחרי ההתנתקות.
ואחרי זה תעמוד בפינה.
ועוד קצת השקעה טכנולוגית, וכיפת ברזל תבטל גם את איום הרקטות.

S&M 15 בנובמבר 2015

בחמש השנים שקדמו להתנתקות נהרגו, מנובמבר 2000 עד אוגוסט 2005 בעזה והעוטף, 89 חיילים ו39 אזרחים. ובסה"כ 128 ישראלים.
מההתנתקות ועד היום, כולל הרוגי צוק איתן, כ-107 בני אדם (חיילים ואזרחים וצר לי שאין לי חלוקה מדויקת). אם למישהו נתונים אחרים אשמח לתקן בעמוד זה.
במילים אחרות: בחמש שנים שלפני ההתנתקות נהרגו יותר ישראלים ממה שנהרגו בעשר שנים לאחר מכן.

סתם מספרים.

רועי 15 בנובמבר 2015

ואת זה שהמדינה הושבתה לחודשיים אתה לא סופר.
ואת המכה הכלכלית לתיירות שעדיין לא התאוששה מצוק איתן אתה גם לא סופר.
המספרים שלך הם דמגוגיה זולה.
הם סגרו לך את נתב"ג, זה הישג של טרור, לא עוד 20 הרוגים (עם כל הכאב על כל אחד).
עכשיו תעמוד אתה בפינה.
חצוף.

יוסי מזרחי 15 בנובמבר 2015

רועי.
אני לא בעיניני נימוסים, אבל הייתי רוצה להציע שנסתכל למציאות בעיניים ונגיד לעצמנו את האמת.
היציאה מעזה היתה למעשה יציאה של הישובים מהרצועה מפני שצהל לא היה בערים ובמחנות הפליטים הרבה לפני.
נכון שיש שם קן צרעות אבל בחשבון קר של עלות תועלת זה היה מהלך מכונן ורק תתאר לך אותנו בעזה ואיפה היה מעמד ישראל בעולם. זה לא רק כמה הרוגים לפני ואחרי ואיזה איום בא משם. לא שהיום זה בית הבראה אבל זה יצר שינוי מהותי לטובה וזה לא הסוף.

רועי 15 בנובמבר 2015

איזה שינוי לטובה בדיוק ? איפה מעמד ישראל בעיני העולם ? יורים עליך טילים על כל המדינה, סוגרים לך את נתב"ג, ולך אין זכות להגן על עצמך.
בעלות תועלת הפסדנו בגדול.

יוסי מזרחי 15 בנובמבר 2015

אתה טועה.
היציאה מעזה הביאה לכך שאנחנו יכולים להגן על עצמנו ולהכניס סדר לרצועה כל מתי שנרצה היא לא ענין של מה בכך.
גם אילו היינו נשארים שם, היינו חשופים לירי טילים,מה שקרה עוד כשצהל היה ברצועה בלי יכולת להגיב באמת.
אל תזלזל בהכרה שיש בעולם הרלונטי לנו, לזכות של תגובה כמו שראינו כמה פעמים העשור האחרון. זה שאנחנו לא מסוגלים לסיים שם את העבודה במובן של ניקוי מלא זו בעיה שלנו. בכל האירועים הגדולים שקרו שם, היה העולם הרלונטי איתנו. זו עובדה שלא ניתנת להכחשה.

אסף THE KOP 15 בנובמבר 2015

את השטחים צריך לנתק מהפלסטינאיים.
הם הפולשים לאזור, לא היאהוד.
וכמו שאמרת, אין מוסלמים אין פיגועים.

S&M 15 בנובמבר 2015

סיסמאות ריקות מתוכן שמטרתן אחת – להנציח את המלחמה.
מסכנה האישה שתתגרש ממך.
את התחלת. אני צודק. אם תשבי בשקט, לא נריב יותר.

אסף THE KOP 15 בנובמבר 2015

טוב.
אני מניח שזאת שנפטרה ממך עדיין חוטפת ממך מדי פעם טילים.

יוסי מזרחי 15 בנובמבר 2015

במאמר מוסגר, הלוגיקה הזו מענינת… סתם סתם.

S&M 15 בנובמבר 2015

+1
חמוד, לא חשבתי בכיוון.

וממני אף אחת לא נפטרה ולא תיפטר. אבל חיי הנישואים שלי לא קשורים. רק רציתי לומר שדרך הדיון של אסף עם יריבים, כמו הפלסטינים, מזכירה זוג בהליכי גירושין שלעולם לא מסתיימים, כי "הם אשמים".
כדי לריב צריך שניים.

אסף THE KOP 15 בנובמבר 2015

סביר להניח שבענייני גירושין או סתם בנות זוג שנסות על נפשן אתה מבין הרבה יותר גדול ממני.

יוסי מזרחי 15 בנובמבר 2015

וכאן נסיים כולנו את הענף הזה שהתפצל מהדיון

אלון 15 בנובמבר 2015

איך ממתקים את השטח מהפלסטינים? כוח הזרוע או שימוש במשאבים האין סופיים שלנו כדי לשלם ל4 מיליון אנשים( כולל עזה).
סתם מעניינת אותי הטכניקה

S&M 15 בנובמבר 2015

מה זאת אומרת איך? יש דוגמאות: התורכים ניקו את ארמניה מארמנים, הנאצים ניקו את אירופה מיהודים, האמריקאים ניקו את אמריקה מאינדיאנים, הסרבים… הרוסים… הסינים… אז יהיה גם היאהוד ניקו את ארץ ישראל ממוסלמים. זה ניקיון, זה לא יכול להיחשב רע או בלתי אפשרי.
בעולם המדומיין שלהם מספיק להפריח סיסמה, והופ, שאנקלי חזר וליברפול אלופה.

באבא ימים 15 בנובמבר 2015

היי – לא יפה. התסריט של שאנקלי חוזר הוא הגיוני לגמרי.

אסף THE KOP 15 בנובמבר 2015

מה לעשות, אצל ה S&M-ים למינהם הפתרונות הדמיוניים מסתיימים בטרנספר של יהודים (היי, היטלר חשב על זה לפניכם בעצמו – הנה גם אני יודע להשתמש בשואה) ואויב על גב ההר.
לא נורא, עד אז נפתח כיפת ברזל שגם תיירט כדורי רובים. זה הפתרונות הגאוניים של השמאלנים ההזויים שלנו, להשתבלל.
פלא שאף אחד לא מתייחס אליהם ברצינות ?

אלון 15 בנובמבר 2015

אבל אסף בחייאת.

בוא נדבר היפוטטית.
אני נגד פינוי ישובים יהודיים וזה לא על השולחן.
אתה ואני בעד טרנספר לפלסטינים נניח. איך זה עובד? כסף?

שמעון כסאח 15 בנובמבר 2015

S&M, אבל האמריקאים והאירופים רוצים לחסל את "החליפות הסונית" ולהשליט במקומה את המטורפים השיעים עד הגולן והלבנון.

S&M 15 בנובמבר 2015

אין לי מושג מה הם רוצים. לדעתי הם עצמם לא יודעים מה הם רוצים. אובאמה מעדיף להתעסק בענייני פנים, וטוב שכך כי בכל פעם שהוא נגע בענייני חוץ נשרף העולם.
והאירופים לא חושבים שהם מעצמה. הגרמנים מפחדים להפחיד את העולם אז שותקים, האנגלים מעדיפים לסגור את התעלה והמנהרה, וכל היתר קטנים. אין לאירופה הנהגה ברורה, אז בטח שאין לה קו פעולה ברור.
לוואקום הזה נכנסו הרוסים, אז יהיה מה שהרוסים רוצים.

כסיפוביץ 15 בנובמבר 2015

כל המילים האלו הם טיפות בים של כלום
יש קארמה בחיים והיא לא פוסחת על מדינות.
אנשים חפים מפשע הם חלק מהענין

צרפת, הונגריה, איסלנד ארה"ב, ישראל…
who gives a fuck

כסיפוביץ 15 בנובמבר 2015

ואת הכאב על אנשים חפים מפשע כבר מזמן הצלחנו להכהות.
כאן, שם, באפריקה
מה זה כבר משנה

MOBY 15 בנובמבר 2015

כתבתי אצל אלפסי.
אם המערב ירצה הוא יחסל כלכלית את דאעש. אבל אז כלכלת המלחמות שלנו לא תוכל להעמיס את ה"גידול" במשקים. בראונינג ודומיהם, טבע ואחיותיה, המסחר בנפט למיניו. הם מנועי הכלכלה.
תפציצו את הבארות
תטילו סנקציות (אפילו על יצרני הרכבים). ועם כל הכבוד לא "יכבשו" את אירופה שוב עם פילים.

עידו 15 בנובמבר 2015

רק רוצה להודות לכולם על באמת אי של שפיות בזמן מזעזע. ורק נקודה-האירופאים ובעיקר הצרפתיים הבינו עכשיו שיש אליפות אירופה בקיץ ואסור שדבר כזה יהיה אז המוסלמים וזכויות האדם יזכו למכה קשה בחודשים הקרובים ,עד לארוע הכלכלי הבא..

גיל 15 בנובמבר 2015

וואו, ראוזי קיבלה נוק אאוט. קצת מחזק את הטוענים שהספורט הזה היה קצת בועה.

זיזו 15 בנובמבר 2015

רונן, אתה טועה ומטעה!
לאסנה דיארה יש רק אחד!
שחקן שהתחיל בתוך מקללה הבא. בעל טכניקה, מהירות וכישרון של פעם בדור.
לא היה מוכן לחכות לקבל את המושכות בצ'לסי ובארסנל וכשקיבל אותם בפורטסמות' הם זכו בגביע. פורטסמות'!
זה כבר הביא אותו לריאל מדריד.
שם שוב הדיסוננס בין האמון של המאמן לתחושה לו לגבי מיצובו בקבוצה עלו.
אבל על דבר אחד אין ספק, כשהוא שיחק (וזה היה לא מעט), אם זה כקשר אחורי, מגן ימני, מגן שמאלי או קשר תוקף, הוא תמיד הצטיין.
את מדריד הוא עזב למרות שמוריניו נלחם כדי שיישאר (אותו מוריניו שרצה אותו בצ'לסי אבל גם שם בתנאים שלו) בשביל כסף גדול יותר ברוסיה.
כאשר הפרוייקט של אנז'י מחצ'קלה ה"גדולה" התפרק הוא נדד ללוקומוטיב מוסקבה, שם הוא כרגיל הסתכסך עם המאמן וכנראה גם עם ההנהלה ולמעשה הפסיק לשחק כדורגל למשך כמעט שנתיים.
ראדנפ, שמאמין כמוני שלאס הוא World Class, וזכה ליהנות מזה בפורטסמות' ניסה להחתים אותו בק.פ.ר, עסקה שנפלה באופן תמוהה על חוסר הסכמה של לוקומוטיב לשחרר אותו, כנראה שהוא באמת עצבן שם מישהו…
בקיץ הוא חזר לצרפת, למרסאיי.
חשבתי שלשחקן שלא שיחק כמעט שנתיים כדורגל ייקח זמן לחזור לעניינים, טעיתי.
אחרי חודשיים של כדורגל הוא כבר התייצב בראש טבלת מצטייני הליגה.
חבל שזה קורה במרסאיי העלובה, על סף בלתי ניתנת לצפייה ממש.
אני מאוד מקווה שהוא ימשיך בדרכו הנוכחית שתוביל אותו חזרה למקום של קבע בהרכב הנבחרת הצרפתית המאוד מעניינת.
עוד לא מאוחר מידי להיות מקללה הבא!
There's only One Lassana Diarra!

גלעד 15 בנובמבר 2015

ההרגשה היא שהאימפריות האירופאיות של המאה 19-20 סופסוף מתחילות לשלם על האימפראיליזם והקולוניאליזם שלהם. השאיפה לחלק את העולם לפי הסכמים פונקציונאלים וכשזה לא מסתדר פשוט לנתק מגע – מתפוצצת להן בפנים. הרי המלחמה בבלקנים היא רק פרומו חלבי של מה שקורה ויקרה כאן עוד שנים רבות – התפוררות רועשת של מדינות מומצאות שגבולותיהן שורטטו על ידי פוליטיקאים משפטנים וסוחרים. ההיסטוריה זה משהו.

באבא ימים 15 בנובמבר 2015

אני לא ממש מקבל את הטענות בדבר הקולונליאזם כסיבה. העולם המוסלמי לא היה הקורבן היחיד של קולוניאליזם. היו גם הודו, סין, סינגפור, וויטנאם, ג'מאיקה (ולא סתם קולוניאליזם – סחר עבדים) והאיים הקריביים בכלל, אפריקה הלא מוסלמית (קונגו, גיניאה, ליבריה, אנגולה וכו'). אף אחת מן המדינות האלה (מדינות שרובן המכריע השתחררו מעול הקולוניאליזם לאחר מדינות ערב), לא מייצאת כזו כמות של אלימות כלפי המערב.

אם תיקח את אוכלוסיית ההינדו, הסיקיים, הסיניים, ויוצאי איי הודו המערבית באנגליה. היא לא קטנה בהרבה מזו של המוסלמים. והם כאב ראש בטחוני לאין ערוך יותר קטן.

איציק 15 בנובמבר 2015

מה שאתה עושה זה לא יפה. אתה לוקח עובדות ובעזרתם מנסה לכרסם בהלקאה העצמית. זה משהו לא מקובל ולא ראוי במחוזותינו.

Lord Anthony 15 בנובמבר 2015

לא מיצינו כבר את האכלו לי שתו לי של הקולוניאליזם?
החטא היחיד של הקולוניאליזם הוא שהאירופאים הביאו את הקידמה לתרבויות שלא היו מספיק מפותחות להכיל אותה.

דורפן 15 בנובמבר 2015

ספק אם קראתי משהו יותר מופרך כאן. החטא היחיד? בוטסוואנה? טזמניה? חצי מליון אנשים באלג׳יר? אפרטהייד. לרגע חשבתי בטעות שלורד זה רק כינוי.

אני קורא פה ושם על הגעגועים לאפרטהייד. אבל הנה יש המתגעגעים גם לאלג׳יר!

Lord Anthony 15 בנובמבר 2015

מצויין, תיקח את מקרי הקצה ותהפוך אותם לנורמה. המייצג האידיאלי של התרבות המערבית הוא האפרטהייד.
איפה הודו? איפה קניה? איפה סין?
היו מלחמות כחלק מהקונטקסט ההיסטורי של הקולוניאליזם וגם מקרים גנוסייד, אבל מי שחושב שהמעשים האלו לא מתרחשים בדרך קבע כחלק מההיסטוריה ללא קשר לקולוניאליזם הוא או תמים או טיפש.
מצד שני היום הודו מרושתת במסילות רכבת, ובחלקים גדולים של אפריקה יש מים זורמים כבישים וסניטציה.
להאשים את הקולוניאליזם ברוע האנושי זאת הטענה המופרכת. בני אדם הורגים אחד את השני משחר ההיסטוריה, ולעיתים קרובות באכזריות, המחשבה כאילו לקולוניאליזם יש בזה חלק היא מופרכת במקרה הטוב. הקולוניאליזם פשוט עזר לאוכלוסיות שהיו הורגות אחת את השניה עם חניתות וקשתות להרוג אחת את השניה עם רובים ופצצות.

באבא ימים 15 בנובמבר 2015

אני לא יודע אם זה מכוון אלי אבל לא טענתי שקולוניאלזם זה בסדר. רק שהוא לא מסביר את התופעה.

גלעד 15 בנובמבר 2015

חבר'ה, זו היסטוריה, תנסו לנקות קצת את הרגש מהדיון.
כמו שזה לא נכון לעצור את השעון על 67 ולהגיד שעד אז היינו יינג ויינג עם הפלסטינים, ככה לא נכון לעצור את השעון ב-1945 ולהגיד שמאז והלאה אין לעולם המתפתח שום סיבה לרטון כלפי המערב, וכנ"ל לגבי 1918 וכד'.
מלחמות העולם הראשונה והשניה הן תוצר של מאות שנות היסטוריה שהתנקזו לנקודות שהנסיבות סביבן הובלי לאן שהובילו. מלחמת העולם הראשונה לא נפתחה בגלל רצח פרנץ פרדיננד [ומלחמת לבנון לא נפתחה בגלל ההתנקשות בארגוב]. לנו בעת שלנו [אולי גם לפנינו, לא יודע], יש נטייה לנתק את עצמנו ממהלך האירועים ההיסטוריים ולשים את עצמנו מעליו,אבל אירועי הגירה המוניים כאלו שמתרחשים בימינו לא משאירים לנו ברירה אלא להסתכל אחורה ולחבר קו רצוף וישר בין אימפראיליזם וקונוליאליזם שהרכיבו ישויות מדיניות חסרות הגיון פנימי, לבין התוצאות של התפוררות היישויות הללו.
ולא – אין כאן בכלל שאלה של אשמה או כוונה. ההיסטוריה אדישה לכל זה. ואין בזה כדי להצדיק את הרצחנות שהאיסלם מייצא בתקופתנו.
אז גם הטיעון של "ג'מייקה וליבריה הסתדרו עם זה לא רע" הוא לא רלוונטי. המציאות כל כך שונה ומורכבת בכל מקום, ורמת הניצול, החוזק של האוכלוסיה, השליטים שנכנסו לתמונה אחרי והיקף המשאבים שונים כל כך ממקום למקום שזה לא באמת רציני לעשות השוואות כאלו.

Lord Anthony 15 בנובמבר 2015

אין שום קשר בין נדידת העמים לקולוניאליזם. גם ההונים הגיעו לאירופה בגלל הקוליניאליזם?
ארועי הגירה המוניים התרחשו מספר פעמים לאורך ההיסטוריה האנושית, רובה הגדול הרבה לפני שמיצשהו המציא את המונח קולוניאליזם.

באבא ימים 15 בנובמבר 2015

זו בדיוק הטענה שלי. יש יותר מדי הבדלים כדי שהקולוניאליזם יחשב כהסבר לרצחנות האיסלאמית. אגב – רק אציין שמשום מה תורכיה, ששלטה במשך מאות שנים במזרח התיכון, הרבה יותר מצרפת ובריטניה, לא נחשבת למעצמה קולניאלית. מישהו יכול לחשוב למה?

אבי 15 בנובמבר 2015

אני לגמרי עם באבא, שכתב בדיוק את דעתי, וחסך לי תגובה. אבל בכל זאת עוד 'קצת':
רונן , הכתיבה שלך על ספורט מצליחה תמיד להפתיע ולרתק, ולאכזבתי, כשמגיעים לנושאים של הפוסט הנוכחי, אני מוצא שוב ושוב טקסטים פשטניים וצפויים מראש. זה תמיד המערב. המערב מאד מרגיז אותך, והאימפריה הבריטית היא בכלל המוסד המנוול בהיסטוריה האנושית.

במקום ללכת סחור סחור, עדיף לקחת צעד אחורה ולראות שהחברה המוסלמית (ובייחוד הערבית) חולה/ רקובה/ לא מתפקדת. היא מולידה בימינו גל ועוד גל של תנועות בגף עולה של קיצוניות. הרע במיעוטו הם העריצים. אין חברה/ מדינה במרחב העצום הזה שהשיגה יציבות שלא תחת עריץ, וזה עצוב. מה חדש בגורלה של בת דודתו של דיארה, ומה מוסר ההשכל כאן? קדמו לה מליונים של קרבנות דומים בתוך המרחב המוסלמי. החידוש הוא הרצוחים הצרפתיים, החידוש הוא שמתה כצרפתייה. עד לא מזמן (400 שנה) פרצו מלחמות בסקוטלנד על ניסוחים של ספרי תפילה, וכל אירופה נקרעה למוות סביב זרמים חדשים בנצרות. זה עבר לאחינו הנוצרים, בגלל החילון כנראה, והם מצאו סיבות אחרות למלחמות. עולם האיסלאם נמצא בפאזה שכזאת, זה עניין שכולו שלהם.

באבא כבר ציין את דוגמאות הנגד עליהן חשבתי. הנה עוד: דרום קוריאה סבלה מכיבוש איום (לא אירופאי…), ואח"כ התקיימה "על כידוני האימפריה האמריקאית" – הם מייצרים את הטלפון שלי, ויש להם גם כוכבים עולמיים ביוטיוב. המדינות הכושלות ביותר במזרח התיכון (כולל סעודיה, שאינה הצלחה בעיני) הן נורא עשירות בפוטנציה – קוריאה עניה במשאבי טבע. בצרפת עצמה יש מליוני מהגרים לא מוסלמים מאפריקה השחורה, שבאו ממדינות פחות מפותחות ושנקלעו לאותן שכונות זנוחות – הם לא מייצרים טרור.

אתה עייף מסיפורי ״המוסלמים לא מגנים את הג׳יהדיסטים״ – צפויות לך שנים של עפעפיים כבדים. המוסלמים שאתה מכיר הם אנשים אמיתיים, ועדיין, ה"סיפורים" האלה מיצגים אמת. לא צריך להתרחק: ראעד סלאח שלנו גרוע כמו הגרועים שבמטיפים האירופים; הוא מחמם את הדם בכוונת מכוון ומעודד אלימות ושנאה, תוך שימוש בסיפור אגדה על תוכנית ישראלית מתקדמת להפלת המסגדים על הר הבית. פגיעתו קשה, והוא קוצר הצלחה בימים אלה ממש. הוא לא מוקע מהמחנה, לא מוחרם כמו שאנחנו החרמנו את הרב כהנה בזמנו (ולבושתנו לא עושים כך לממשיכיו). הוא חלק מהספקטרום הטבעי של הדעות בחברה שלו, וגם נציגי התנועה הקומוניסטים יקפצו תמיד להגנתו. זה ככה בכל המרחב שמסביבנו – והחברה הערבית אצלנו היא מהמתונות ביותר – השייחים של הג'יהאד הם חלק מרקמת החיים; יש להם את המסגדים שלהם; המתונים, אולי הרוב, לא ילכו למסגדים האלה, אבל הם לא חושבים שאין להם זכות קיום.

המהגרים המוסלמים הביאו אתם לאירופה תרבות עם נוגדנים חזקים לסובלנות וליברליזם, עם יחס מנמיך לנשים, ועם נטייה חזקה לאלימות. אני יודע שרובם רוצים להשתלב, ושתרמו הרבה לצרפת (גם לתרבות). הטרגדיה שלהם היא שהכוחות בתוך הציביליזציה שלהם, שהפכו את החיים במדינות המוצא שלהם לבלתי אפשריים, עומדים לחרב גם את חייהם באירופה.

הזרמים הקיצוניים בתוך האיסלאם, שאינם מיעוט מבוטל, הם אלה שהרגו את את בת דודתו של דיארה; הם אלה שימררו את חייהם של מבקשי המקלט העתידיים, שיתקבלו עכשיו בחשדנות, אם בכלל; הם אלה שאולי (והלוואי שלא) יהרסו את חייהם של המוסלמים שכן הצליחו להשתלב באירופה. גלי הפליטים הם כולם תוצאה של כישלון החברות בארץ האיסלאם. זה משהו פנימי, שהם יצטרכו לפתור, ובינתיים כולם סובלים. אירופה היא הקורבן בסיפור הזה, ואני מעריך את הניסיון האצילי שלך (באמת) להפוך את התמונה על פיה.

אבי גרפינקל 15 בנובמבר 2015

זה לא מיתוס. המשטרה באמת לא נכנסת לחלק מהמקומות מפחד, כולל לכפרים דרוזיים בישראל.
כך למשל מתואר בלינק הבא:
http://m.maariv.co.il/HomePage/FrontPage/Article.aspx?id=485150&obdraft=true

הביקורת הראויה-להתייחסות של מתנגדי ההגירה אינה מופנית אל המהגרים החפים מפשע (שהם רוב עצום בקרב המהגרים), אלא כלפי המדיניות האירופית שמתירה הגירה גורפת למרות הסיכון הביטחוני. זו ביקורת לגיטימית, שההיגיון בה התברר עכשיו ביתר-שאת, כשהתברר כי אחד הטרוריסטים הוא מהגר כזה מסוריה, שחדר לצרפת בזכות אותה מדיניות הגירה מקלה. תומכי ההגירה ההמונית, שגם להם כמובן יש טיעונים לגיטימיים, עושים לעצמם חיים קלים כשהם מתעלמים מהביקורת הזאת של המתנגדים להגירה המונית.

דורפן 15 בנובמבר 2015

אז המשטרות הללו הן בושה וחרפה.

אני לא חושב שיש בעיה להכניס ג׳יהדיסט לצרפת עם או בלי קשר למהגרים. צרפת היא בעיקר יצואנית ולא יבואנית של ג׳יהדיסטים

אבי גרפינקל 15 בנובמבר 2015

עכשיו אין בעיה.
אבל אפשר להפוך את זה לבעיה, להבדיל מלהפוך את זה לבלתי אפשרי או לסגור הרמטית את כל אירופה, באמצעות שינוי של תקנות, פיקוח על גבולות, דרישת ויזות וכו'.
על זה בעצם הוויכוח.
אם חלילה יהיו עוד מגה פיגועים רבים, תהליך כזה, מבאס ובעייתי ותובע משאבים ככל שיהיה, הוא כמעט בלתי נמנע.

צור שפי 15 בנובמבר 2015

חתיכת דיון התפתח כאן. רונן, אם לחזור לנקודת ההתחלה, אני מתרשם שנקודת המחלוקת בינינו היא ״מי נושא בעיקר האחריות״. מתוך מה שאתה כותב ניתן להתרשם שדעתך היא שהתשובה, בגדול, היא – המערב, בגלל הקולוניאליזם בפרט ורעות חולות נוספות בכלל. אני לא מסכים. כמו שכתבו כאן כבר, היה יותר מדגם אחד של קולוניאליזם, היו עמים, בעיקר באסיה, שהפיקו ממנו את היתרונות שהיו לו להציע, ובכל מקרה האשמת הקולוניאליזם מסוכנת בהסירה אפריורי את האחריות מהעמים שפעם סבלו ממנו למעשיהם. בכל מה שקשור לעולם הערבי העניין הממאיר הזה עוד קודם על ידי האוריינטליזם של אדוארד סעיד שהיא אולי התיאוריה האקדמית הכי מצליחה ובו בזמן הכי מופרכת של ה-30-40 שנים האחרונות כי היא פשוט מניחה built in שהערבים לא אשמים בשום דבר שקורה להם.
זה כמובן לא אומר שהמערב לא צריך להתערב אבל לא בגלל שמרבית האחריות עליו אלא בגלל שהגלובליזציה הפכה את העולם למקום שבו כבר לא ניתן להתעלם מבעיות שקורות במקומות אחרים. בחלק הזה התיאור שלך על המעבר מסוריה לטורקיה ליוון לסרביה לגרמניה וכו׳ הוא מדוייק.

יוני 15 בנובמבר 2015

ושום מילה על ארה״ב.
זו שהקימה את ״צבא עירק החדשה״ ובכך הכשירה, סיפקה נשק ומשאבים את מה שלימים הפך להיות דעאש. אף מילה על האמריקאים שכלי הנשק שלהם נמכרים לכולם, ללא הבדל דת, גזע ומין. כמה טוב שיש אויב מבחוץ, כך הרבה יותר קל לייצר סדר פנימי.
למגיבים שארה״ב נלחמת בטרור אבקש שיפרסו דוגמאות קונקרטיות, כי מה שהאמריקאים עשו בעירק, אפגניסטן או איפה שתבחרו, לא היה מלחמה בטרור. זה היה ניצול ציני של מדינות עם ממשלות חלשות, אבל עם אוצרות טבע שאפשר למכור ולסחור בהם.

מוריס 16 בנובמבר 2015

אני חושב שהתרומה העיקרית של הקולוניאליזם למצב הנוכחי היא ההפרדה שיצרו האירופאים בין תושבי אותה מדינה ( הבלגים ברואנדה) והכיבוש ( כן, כתבתי כיבוש) התרבותי שסימן באופן מובהק מה היא התרבות הטובה והגבוהה יותר ( אירופאים נאורים) מול הנחותה יותר( מוסלמים, שחורי עור, כל מי שהוא לא לבן בעצם) . אחרי שסיימו לבזוז את הארצות ממשאבי הטבע שלהן, הן פשוט הסתלקו משם, משאירים אחריהם מדינות מומצאות, חולות, מדוכאות וכועסות. היום אנחנו רואים את התוצאות. האפריקאים עסוקים בלרצוח אחד את השני באפריקה, ואילו המוסלמים
בכעס על אירופה. הקולוניאליזם גרם לאלוהים יודע כמה מקרי רצח, פשוט כשזה באירופה אנחנו מזדעזעים ובאפריקה זה בסדר, הם רוצחים אחד את השני ולא מישהו כמוני שאוכל במקדונלדס והולך להופעות רוק

אבירם 26 בנובמבר 2015

תודה לכולכם, הדיון היה מהנה לקריאה, מלמד מאוד, ורק שאלה אחת נותרה פתוחה:

כל חובבי הטרנספר באשר אתם – נניח והבנתי את הסיבות, נניח הסכמתי. איך לעזאזל אתם מציעים ליישם את משאלת ליבכם?

אסף קופ ושות' – אני מודה מראש שאני חרא של בנאדם, אז אודה לכם אם תענו ברצינות מבלי להיכנס להעלבות אישיות, כי כבר חסכתי לכם את זה.

Comments closed