״אם יש מקום״

עוד אחד שלא נמצא בקוביה שלו

ggg

זו לא תמונה מסרט. אולי כבר ראיתם אותה ברשתות החברתיות.

זה הבחור ישיבה שנרצח אתמול – עזרא שוורץ. כמו הבת דודה של לאס דיארה המוסלמי המאמין שנרצחה בפאריז, הוא מסרב להסתדר לתוך הקוביות שלנו. ״תלמיד הישיבה עזרא שוורץ״ אמור להיות מישהו רופס כזה או אולי מישהו סהרורי. אנחנו הרי יודעים מי המשוגעים הדתיים שמגיעים לארץ מארצות הברית.

אז למה הוא נראה כמו סצינה מסרט קולנוע?

*

בסטטוס הפייסבוק של התמונה הזו התברר שכמה שעות לפני מותו שלח הודעה בה ביקש להתקבל לקבוצת בייסבול בארץ.

Hi Nate,

My name is Ezra Schwartz, I'm at yeshiva. and heard about the baseball league. I played four years of high school baseball and would love to join the spring league if there is space. If you can send me details of how to register that would be great.

Thank you

אם בכל זאת סטריאוטיפ – רואים באמת שהוא קצת יהודי אמריקאי. כי אחרי שמנה את כישוריו כשחקן הוא מציין בטבעיות שירצה להצטרף – ״אם יש מקום״.

גם שלוש מלים ממחישות לפעמים את החינוך.

הוא לא סנה
בעל המאה

62 Comments

עורב סגול 20 בנובמבר 2015

לצערנו בהר המנוחות יש מקום. נוח בשלום על משכבך.

Matipool 20 בנובמבר 2015

הוא ייקבר בבוסטון .

ניר 20 בנובמבר 2015

לא נעים להגיד, אבל הנתון הזה שהוא חובב ספורט נותן זווית קצת אחרת למקרה, עכשיו הוא הפך מעוד שם ל"אחד משלנו" (קהילת חובבי הספורט), בהחלט צובט בלב, מקווה שיעשו לו מחווה כלשהי בליגת הבייסבול הישראלית.

סימנטוב 20 בנובמבר 2015

״אם יש מקום״ זה יותר קטע אנגלוסקי מאמריקאי. מניסיון אישי לרוב הוא לא מובן בארץ ולכן אני לעתים קרובות מגזים טיפה בתיאור המנומס של הבקשה בהתנהלות מול קבלנים \ נותני שירות (שם כמובן אפשר למצוא ההבדל התרבותי הזה במלוא הדרו). בגדול ב'אנגלוסקיה' הלקוח מתאר במילות בנימוס את רצונו במוצר המתקבל. בארץ הנימוס הזה נטפס כחולשה

Amir A 20 בנובמבר 2015

המשמעות של "אם יש מקום" היא להבהיר בצורה כלשהי שהכותב לא חושב שהוא מתת האל ושברור מאליו שהוא יתקבל לתוכנית. עניין של צניעות ושל כבוד לזולת. אכן לא דבר שקשור להיותו יהודי אלא, כפי הנראה, יותר למקום ממנו הוא הגיע (מסצ'וסטס).

סימנטוב 20 בנובמבר 2015

אוקיי גלשתי לנושא שמציק לי שנים והכללתי למקום בו מילות תיאור מאפשרות להעביר את המסר והקושי בשימוש בהם בארץ :)

Amir A 20 בנובמבר 2015

השפה מכוונת הרבה פעמים את התודעה (אריאל אוהב לכתוב את זה, ולמרות זאת עדיין זה נכון :-) ). כשאתה מתרגל לכתוב ולומר לאנשים אחרים דברים כגון "אנא הודיע לי מתי יהיה לך נוח להיפגש/לדבר" ("at your convenience"), אתה מתרגל גם לכבדם. כאשר במקום זה אתה מקבל עורכת דין מהפרקליטות שאומרת לשופטת "גברתי עפה על התביעות יותר מדי", אז יש כאן איזושהי בעיה….

עידן. 20 בנובמבר 2015

עורכת דין מהתביעות ולא מהפרקליטות מן הסתם…

Amir A 20 בנובמבר 2015

צודק, סליחה. תובעת משטרתית. איך מגיעים בכלל למצב בו תובעת משטרתית אומרת דבר כזה לשופטת?

יוסי מזרחי 21 בנובמבר 2015

שופט שמקבל דברים כאלה בלי לשלוח אותה למעצר על זילות, הוא אדיוט. סליחה על התוקפנות אבל זו האמת. יומיים עם גנבים ודומיהם, מתובלים בריח עמוק של ליזול יכניסו לה מעט שכל שחסר לה. אבל הכל מתחיל ונגמר בדמות השופט.

Matipool 20 בנובמבר 2015

איכשהו , הניסוחים וההתכתבות באנגלית תמיד נשמעים כל כך יותר טוב .

ריצ'י מקאו 20 בנובמבר 2015

סימנטוב, צודק בהחלט. בארץ כל נתינת מקום, כבוד ונימוס נתפסים כחולשה. כולם מפחדים שמישהו חלילה יגיד שהם פראיירים. ממליץ לשלוח את כולם לכמה שנים במדינה תרבותית לכיוונון. אולי ישתנה פה משהו.

ניר 20 בנובמבר 2015

לא צריך להגזים. אני מתכתב ככה עם אנשים במייל (הרגל שנשאר מתקופה בחו״ל) וזה עובד לא רע, לפעמים אפילו נותן יתרון מסוים כי אנשים מעדיפים בד״כ לעבוד עם מי שנעים לתקשר איתו. מי שחושב במונחים של ״כולם מפחדים לצאת פראיירים״ או ״כל נימוס נתפס כחולשה״ סביר שיהיה מתוסכל גם במדינה אחרת.

סימנטוב 20 בנובמבר 2015

צא מהמסך שם תפגוש אנשים טובים באמצע הדרך אבל גם כאלה שאיתם אי אפשר לצעוד ;)

ניר 20 בנובמבר 2015

ניחא, יש לי כבר קילומטרז׳ של כמה עשורים, כולל מקומות לא הכי סימפטיים בעולם ולא מול מסכים.. כשפוגשים אנשים כאלה מנתקים מגע הכי חלק שאפשר וממשיכים הלאה – שלא ידבק בך מה שאוכל אותם.

(ולמדתי שמי שמפחדים לצאת פראיירים כמעט תמיד הם הפראיירים הכי גדולים. מרוויחים בקטנות ומפסידים בגדולות)

shadow 20 בנובמבר 2015

כל כך נכון.

Matipool 20 בנובמבר 2015

הפוסט הזה עשה לי צביטה בלב וגוש בגרון .
הרבה יותר חודר ונכנס פנימה מאשר הכתבה והתיאור בעיתון . אולי בגלל התמונה הנפלאה , אולי בגלל שכאן הוא לא עוד אחד מתוך כמה כשמסביב המון אינפורמציה והוגי דעות מסוגים שונים .

Amir A 20 בנובמבר 2015

מכיוון שאני חי באזור שבו גדל עזרא, אני מכיר המון צעירים יהודים כמוהו, והם מגיעים לישראל מתוך חלום ואידאליזם. כשהם מדברים על ישראל אתה רואה בעיניים שלהם זיק שמזכיר לך מה שהיה בישראל פעם. כשאתה רואה את ההתרגשות שלהם כשבאה לבקר ולשיר לפניהם להקת צעירים מעפולה אתה רואה תמימות ונאיביות בהקשר לישראל וצובט בלב לדעת שזה יותר חלום מאשר מציאות.

the bird 20 בנובמבר 2015

לגבי המשפט האחרון זו דעתך בלבד,
בעיני רבים זה לא כך.
יהי זכרו ברוך
הי"ד )-:

Amir A 20 בנובמבר 2015

צודק. דעתי בלבד.

עידן. 20 בנובמבר 2015

לא יודע. יש להם בתביעות עומס מטורף וגם שופט יכול לפעמים "לא לשמוע" כל מה שאמרו לו (בדומה לספורט). אבל האמת שאין לזה שום תירוץ (בעיקר לאופן העילג בו זה נאמר).

Amir A 20 בנובמבר 2015

בהחלט יכול להיות שהשופטת "לא שמעה". אבל כפי שכתבת, אין לאופן הפניה של התובעת כל תירוץ, ולא ברור איך ממוסד אקדמי שמכשיר עורכי דין יכול לצאת בוגר/ת שמתבטאים ככה כלפי שופטים.

יורם אהרוני 20 בנובמבר 2015

עוף לי מהעיניים! עדיף בעיני על Have a good day

Amir A 20 בנובמבר 2015

למה (בהנחה שאתה לא ציני)?

צור שפי 20 בנובמבר 2015

לא מסכים עם יורם ובסך הכל מסכים שכללי נימוס וכבוד בסיסי מקלים על ההתנהלות והופכים את החיים ליותר קלים אבל גם לי מפריעה הלבביות המוגזמת בארה״ב שיש בה משהו מלאכותי ומעצבן בעיני. היא עדיין עדיפה על גסות הרוח הישראלית המצויה אבל יש איזו דרך אמצע קורקטית שהיא האידאלית מבחינתי.

Amir A 20 בנובמבר 2015

זה תלוי איפה בארה"ב. אני מניח שאת הלבביות בדרום ארה"ב גם אני אתקשה לעכל. אבל אולי זה הרגל שבא יחד עם היכולת לעכל pecan pie ולא לחטוף סכרת אחרי הביס הראשון. בצפון מזרח ארה"ב אני מניח שהלבביות היא אמצע הדרך הקורקטית שאתה מחפש.

אופיר 20 בנובמבר 2015

אני גם לא מבין איפה ההגזמה. אנשים יוצרים קשר עין, מחייכים, אומרים מילה טובה, הופכים את הסביבה לנעימה. כשאני אומר את ה-have a great day הזה בטיול הבוקר עם הכלב למי שבא מולי אני מתכוון בדיוק לזה, ואין בזה שום דבר מעושה.

Amir A 21 בנובמבר 2015

זה בדיוק מה שעושים כאן בצפון מזרח. מחייכים למי שהולך מולך עם הכלב, מאחלים לקופאית בחנות שיהיה לה סוף שבוע נחמד מחזיקים את הדלת בפתח החדר כושר לאלו שבדרך החוצה או פנימה וכמובן מאותתים עם האורות בצומת כדי לסמן לנהג השני שאתה נותן לו את זכות הקדימה..

איציק 21 בנובמבר 2015

אני עושה את זה לקופאית גם בארץ. אני מניח שאני לא היחיד. בשוויץ התפלאנו שאנשים בבוקר ברחוב סתם אומרים בוקר טוב אחד לשני בלי שהכירו זה את זה. זו גישה אחרת, יש בה הרבה מהיופי, אך בו בזמן יש במקומות אלו גם הבטים פחות נעימים, כגון מחיכים אליך כשלא מסכימים איתך ואתה לא יודע ואז אתה חוטף את זה באופן בילתי צפוי. זה קרה לי פעם אחת מאד חזק כשעברתי לגור לשנה בשוויץ. זה הרבה פחות נעים מאשר אם היו אומרים לך בפנים שלא מסכימים איתך והיו גם אומרים למה.

Amir A 21 בנובמבר 2015

כן, זה יכול לקרות למי שחי שם רק שנה. אבל אם אתה חי שם תקופה ארוכה אז אתה לא תחטוף כלום באופן בלתי צפוי. זו הופכת להיות כבר השפה שלך.

עסק שחור 20 בנובמבר 2015

גם אני חשבתי כמוך. אחרי 8 שנים ביוטה הגעתי למסקנה שזה מדבק וגם ברוב המקרים אמיתי (חשבתי שזאת צביעות שעברתי לפה). שמתי לב שגם אני התחלתי להתנהג ככה וזה גורם לי אושר.

ניר 20 בנובמבר 2015

זה נכון. אבל הקושי (לפחות בנסיון האישי שלי) הוא באינטרקציה עם חברים ומכרים, עמיתים לעבודה – לפחות לי כישראלי הרבה פעמים לא באמת היה ברור איפה אני עומד.

עסק שחור 20 בנובמבר 2015

יכול להיות ששכחתי איך הרגשתי בהתחלה שעברתי לפה אבל לפחות עכשיו אני מרגיש שאני מבין איפה אני עומד. יכול להיות שפשוט התרגלתי או שאני בסביבה של אנשים אסרטיבים במיוחד.
הבעיה הכי גדולה שלי הייתה בהתחלה עם אישתי (היא אמריקאית) והאגרסיביות הפסיבית (נשמע מוזר שמתרגמים). אבל הפכתי אותה ליותר ישראלית די מהר (כלומר או להיות אגרסיבי או פסיבי אבל לא שניהם ביחד).

גיל 20 בנובמבר 2015

עדיף ליטות לצד המגזים. עודף נימוסיות לא פגעה באף אחד. מקסימום, גורמת לטיפה חוסר נוחות ובעיקר מעוררת בדיחות. לעומת זאת חוסר נימוס או דיבורים פוגעניים מזיקים ופגעים באנשים.

אריק האדום 20 בנובמבר 2015

מקסים רונן. רק תן לו כבוד, זה ארבע מילים ולא שלוש.
בעברית אין לזה שימוש בהקשר הזה, לזה או לכל צורה אחרת של נימוס.
ולכל מי שחושב שספורט זה רק ספורט… אז בבקשה.

אביאל 20 בנובמבר 2015

זכרונו לברכה.

אריק 20 בנובמבר 2015

יש הרבה סיטואציות לא נוחות בישראל ללא סיבה רק בגלל החוסר בנימוס.
עם זאת לדעתי גם עודף נימוס נקשה על אינטרקציה בעלת משמעות.

באבא ימים 21 בנובמבר 2015

יש מיליוני אם לא עשרות מיליוני אנשים שהסיפור שלהם לא מסתדר בתוך הקוביות, הבעיה היא שהרזולוציה הזו לא מאפשרת לנו לראות את התמונה הכוללת.

זה מתחבר אצלי לטענה לפיה כשם שה kkk אינו מייצג את הנצרות כך דאעש אינו מייצג את האיסלאם. זו טענה נכונה אבל באנלוגיה הזו יש יותר ממה שחובביה סבורים.

ברנרד לואיס טען שכדי להבין את מצב הדברים בעולם הערבי צריך לדמיין איך היתה נראית הנצרות אילו ה kkk היה הכח העשיר ביותר בה והיה משקיע משאבים עצומים בהפצת משנתו תוך שהוא שולט על טריטוריה נרחבת ומשאבי טבע עצומים. כשאתה מסתכל על העולם האיסלאמי אתה רואה מדינות של kkk איסלאמי דוגמת סעודיה, איראן (אני לא חושב שההבחנה בין סונים לשיעים מסייעת בנקודה הזו), פקיסטן, אפגניסטן והאידיאולוגיה הזו מאוד משפיעה על מדינות מוסלמיות אחרות שפחות הארד קור. ההתמקדות בדאעש מחטיאה את המטרה. זה עוד מקרה של רזולוציה גבוהה מדי. הבעיה היא שאידיאולגיית ה kkk האיסלאמי היא האידיאולוגיה הצומחת ביותר והמשפיעה ביותר בעולם האיסלאמי. זה לא אומר שרוב המוסלמים מאמינים בה אבל יש המון מוסלמים שמאמינים בה – לאין ערוך יותר מאלה שהסיפור שלהם אינו מסתדר בתוך הקוביות- כדי שהיא תהיה, בשילוב עם טכנולוגיה של המאה ה 21, סכנה לאנושות, ביחוד כאשר אתה לא רואה כוחות דומיננטיים בעולם המוסלמי שיוצאים כנגדה (גם אם אלפיים מסגדים בברלין מגנים אותה).

אסף THE KOP 21 בנובמבר 2015

הפיתרון למצב שאתה מתאר הוא אטום ככל הנראה.

איציק 21 בנובמבר 2015

חוקי או בלתי חוקי?

באבא ימים 21 בנובמבר 2015

הציניות שלכם איננה במקומה. אסף צודק לגמרי. הרחבת השימוש באנרגיה גרעינית על מנת להקטין ובשאיפה לבטל את התלות של העולם בנפט של מדינות המפרץ ואיראן יכול מאוד להיות צעד בכיוון הנכון.

איציק 21 בנובמבר 2015

כידוע, צרפת עושה את השימוש הכי נירחב באנרגיה זו, ואנו רואים איך הולך לה מול דאעש (ציניות).
לאנרגיה גרעינית יש בעיה מאד גדולה והיא פסיכולוגיה. למרות שזו אנרגיה ירוקה ובטוחה מאד (התקלות בה בכורים חדישים, זניחות), עדין בהרבה מקומות האזרחים מפחדים להכניס טכנולוגיה זו בגלל הפחד מתקלות. תוסיף לזה פחד מדאעשון שיפוצץ כור באיזה פעולת טרור בתקווה שיקב 144 בטולות על מבצע זה, הופך את הפתרון למסובך לביצוע.
טני דווקא חושב שאסף חשב על פתרון הרבה יותר אפוקליפטי, שיפתור את כל הבעיות לתמיד.

אסף THE KOP 21 בנובמבר 2015

עבד עם יפן

איציק 21 בנובמבר 2015

???

אסף THE KOP 21 בנובמבר 2015

מעבר לאנרגיה אטומית והפחתת התלות בנפט באמת יכולה להפחית את התלות של המערב במדינות ערב, מה שיוביל להתנתקות המבורכת מהברברים של המדבר. יחד עם זאת, את גרמניה הנאצית הביסו בהפצצות שטיח של מפציצי בעלות הברית ומדיניות אדמה חרוכה של הצבא הרוסי.
את יפן הביסו באמצעות 2 פצצות אטום.
כיצד לדעתך ינצחו את האיום הגדול ביותר לשלום העולמי ?

באבא ימים 21 בנובמבר 2015

בוא נלך עם זה. נניח שאתה מקבל את סמכויות העל של כל מדינות המערב לתכנן ולהוציא לפועל את המתקפה האטומית איפה אתה מפציץ?

איציק 21 בנובמבר 2015

מתחיל מבלגיה כמובן.

אסף THE KOP 21 בנובמבר 2015

אני לא ישר מפציץ.
אני נותן אפשרות לריאד וטהרן להפסיק את אסטרטגית הטרור שלהם.
במידה ולא עוזר, לדעתי רק אז יש להפציץ.

עכשיו, אני עניתי – איך לדעתך יש לחסל/לצמצם את הטרור הג'יהאדיסטי ?

איציק 21 בנובמבר 2015

תחילה צריך לענות על השאלה למה בכלל צריך לחסל/לצמצם את הטרור הג'יהדיסטי? יש לו מספר יתרונות:
1. דילול אוכלוסין,
2. הרבה מפריצות הדרך המדעיות קרו כתוצאה ממשבר, אז אנו בתקופה נוחה לקידמה מדעית,
3. פחד הוא דבר מאד מלכד, ולכן העולם מלוכד יותק במקום לריב כל הזמן,
4. אם לא יהיו ג'יהדיסטים, איך תבדיל בין רע לטוב?
ואם בכול זאת, ואחרי כל מה שכתבתי תחליט שאתה רוצה לנסות לטפל בהם, אני היתי מציע קודם כל להפסיק עם הפוליטיקלי קורקט. אני רואה המון מגרעות שנוצרות בשם התקינות הפוליטית על חשבון ערכים חשובים לא פחות. זה ישחרר את הידים לפעולות שהיה צריך לעשות מזמן, ולא צריך להתחיל לפרט.

יוסי מזרחי 21 בנובמבר 2015

איציק, לו היה לי כסף פנוי, הייתי משקיע ביצור קונדומים. בשאר הסעיפים יטפלו אחרים

איציק 21 בנובמבר 2015

יוסי, על זה יש בדיחה (אולי סיפרתי פעם):
משהו שרכש מפעל הולך עם המהנדס הראשי לפס היצור. המהנדס מסביר, "פה מיצרים מוצצים לבקבוקי שתיה לתינוקות". הרוכש שאול "מהם הקנקים שאני שומע?" "זה החורים שעושים למוצצים." עונה המהנדס. ממשיכים הלאה והמנדס אומר "פה מייצרים קונדומים." "אז מה הקנקים שאני שומע פה?" שואל הרוכש. "אנחנו עושים חורים בכל קונדום חמישי." עונה המהנדס. "וזה לא פוגע ברכיות הקונדומים?" מגיעה השאלה במיידי. "פוגע קצת, אך מגדיל מאד את מחירת המוצצים" מגיעה התשובה.

בני תבורי 21 בנובמבר 2015

באבא היקר,
אני לא נוהג לשתף פעולה עם הערות כזו שלך. לא כי אינני מעריך אותך אלא כי יש בה משום דרישה ממני לאפולוגטיקה. כי יש שתי אפשרויות: או שאני מסכים אתך שאני ציני ושותק או שאני מתקומם נגד הקביעה הזו שלך ורק מכאן מתחיל את הדיון. אני לא מוכן לשעבד עצמי לסגנון הזה ולכן אתחיל מכאן: יש פיל בחדר ולפיל קוראים מצב מסובך מאין כמותו ובהחלט יתכן שהמוצא ממנו יהיה מלחמה. יתכן גם שיידרש שימוש באטום ואז אני לא מקנא באף אחד כולל לא באסף. האטום מטבעו לא יודע להבחין בין טוב לרע, בין יהודי לנכרי, בין שמאל לימין ובין אדם לחיה וברור לחלוטין שאסף כן יודע. הקמת מאחזים היא בעיני סמל מובהק של מדיניות האני ואפסי עוד שנוקטת ממשלת ישראל בסוגיה, שאיך שלא תסתכל עליה – מנקודת מבט ימנית או שמאלנית, היא בהחלט אחת השכבות המרכיבות את הכאוס בו אנחנו חיים כיום ואשר אחת האפשרויות להיחלץ ממנו, היא מלחמה ואולי גם גרעינית.
לא שאני מוצא את הקמת המאחזים כהצדקה לטרור, אלא כי אני רואה בהקמת המאחזים שלב נוסף בסולם שעליו טיפסנו עד לנקודה בה רק מלחמה נוראה ואולי גם אטום, ישנו את המציאות. כלומר, אסף מציע היום פתרון אפשרי לבעיה שאילולא הייתה ממשית, אולי אסף היה נאלץ למצוא פתרון יצירתי אחר. כי מה אסף אומר, ולהלן ציטוט תגובתו להערתי הקודמת: "התיישבות ציונית היא בהחלט תשובה לאלו שרוצים לראות אותנו בים. חוקית או שלא."
כלומר, אסף מציב פתרון הגיוני לבעיה שנוצרה בתמיכתו. אני לא מוכן להיות חלק מפתרון שנכפה עלי לאחר שניסיונותיי למנוע את הבעיה מראש, נדחו על ידי אסף (כמשל כמובן לצד הימני). אסף גרר אותי במעלה סולם שעליו לא רציתי לטפס וכעת שנינו תלויים באותה ברירת מחדל איומה.
גילוי נאות: אסף ואני חברים טובים ואני מאוד אוהב אותו.

Amir A 21 בנובמבר 2015

הדבר העצוב, בני, הוא שכמו שנגררת אחרי יצירת הבעיה כך גם תיגרר אחרי הפתרון, תרצה או לא תרצה. ובסופו של יום כל התקופה הזו תזכר רק כהערת שוליים בהיסטוריה.

איציק 21 בנובמבר 2015

בני, כל מה שאתה כותב הוא נכון בהנחה שאתה צודק. אך יש כנראה סיכוי כלשהו שדווקא אסף צודק, או אולי פתרון צד שלישי. לכן כשאסף (כמשל) גרר אותך למרות התנגדותך לפתרון השגוי, יכול עוד להתברר שאסף גרר אותך למרות התנגדותך לפתרון הנכון, רק אתה לא רואה זאת עדיין. דרך-אגב, לדעתי שניכם טועים.

בני תבורי 21 בנובמבר 2015

תמיד יש אפשרות, לא בטוח שהייתי רוצה לנסות לבדוק.

אסף THE KOP 21 בנובמבר 2015

התיישבות ציונית היא בהחלט תשובה לאלו שרוצים לראות אותנו בים.
חוקית או שלא.

איציק 21 בנובמבר 2015

KO, תפסיק לנסות ללמד אותנו. נסה תחילה ללמוד מאיתנו!!!

אסף THE KOP 21 בנובמבר 2015

באבא.
אתה חושב להגיב ?
איך לדעתך העולם יילחם במיליוני הג'יהאדיסטים ?

תiמר 21 בנובמבר 2015

Unbeliveable

רפאל 21 בנובמבר 2015

אם רק המחבל היה יודע איזה בחור נחמד הוא וכמה מנומס ושעוד אוהב בייסבול…
אולי היה מחייך ומאחל יום טוב וזהו.

לי נראה שהכל מסתדר מאוד יפה בתוך הקוביות, גם אם לא נוח לי הרעיון של קיטלוג מלכתחילה.
יהודי מארה"ב שמאוד רוצה להיות כאן, במולדתו היחידה, במקום שכל היהודים אי פעם שאפו להיות בו ולחזור אליו.
והוא נרצח ע"י… בואו נראה, ערבי.
אהה, שהוא בחור ישיבה בין היתר… ובמקום לחלום על אירופה ולהתעסק עם כמה בחורות או בחורים ישכיב…
הוא בא דווקא לישראל ולתת יד לחיזוק ההתיישבות והמוראל הלאומי.
באמת הזוי. אבל שיחק בייסבול והיה מנומס. מוזר מאוד.

Comments closed