התיקו בלסטר

פחות גרוע מבעבר

אני חייב לומר פחות גרוע מתגובה לסיטואציות דומות בשנים האחרונות. יונייטד שולטת בכדור, שקופה לחלוטין, לסטר מבקיעה שער היסטורי בהתקפה מתפרצת חדה ומהירה ואז חמש דקות של התמוטטות מוחלטת בבטחון.

אבל, יונייטד חזרה לעצמה. חזרה לשלוט בצורה קצת יותר החלטית – וגם אם השער בא מקרן הוא הגיע אחרי דקות של שליטה. היא גם הייתה קרובה יותר לניצחון בחלק המסיים של המשחק.

ואם זה היה כדורסל שוויני מקבל גול ופנדל.

קצת מדברי הפרשנים: ג׳יימי קרגר (באולפן) אמר לפני המשחק שיונייטד הביאה מנג׳ר שהוא לא באיזשהי חרדה מכך שהוא מאמן את יונייטד. היא אימן את באיירן וברצלונה – והוא משחק את הכדורגל שלו. שלא הגיוני היה לצפות למשהו אחר. אני לאו דווקא לופת את הראש ואומר ״אוי לא הוא צודק״. אבל כל מה שזה אומר שאת היצירתיות בהתקפה יונייטד תקבל מיכולת אישית מהירה. ואני מקווה שהררה יתפוס את מקומו של רוני בקרוב מאד.

וגארי נוויל, בפעם הראשונה שהוא מפרשן, עשה הנחות לחבר בקבוצה. השדר אמר לנוויל ״אתה פרשת כשהגעת לרגע שהירידה ביכולת הייתה מורגשת״ ונוויל ענה ״ווין רוני לא הגיע לנקודה הזו״. לא ברור לי איזה סימני חיים נוויל רואה ברוני.

jhi

 

אתם יודעים, גול אחד נגד איינדהובן – והכל היה אחרת – עליה לשלב הבא באלופות בתוך חמישה משחקים ואפשרות לעלות היום למקום הראשון בליגה. עכשיו הכל מסובך בהרבה. אם יונייטד תכשל בוולפסבורג, והסבירות לכך גבוהה, אז: א. ההרגשה החמוצה לשארית העונה. ב. הצורך לשחק בימי חמישי באירופה.

אז באמת חבל שלא הובקע הגול האחד הזה.

אבל זה מה שקורה לקבוצה שאפשר לאמר שההגנה שלה מעולה וההתקפה שלה למטה מבינונית. אפשר להיות קבוצה גדולה שמבוססת על הגנה, אבל אתה נמצא תמיד במרחק קטן מאד מבעיות קשות.

קבוצה גדולה מהסוג הזה, נניח כמו אתלטיקו מדריד לפני שנתיים, נניח כמו כמה קבוצות של מוריניו, צריכה בטחון עצמי גדול מאד. וזה אין.

*

ואן חאל הגיע עם תדמית של מאמן קשוח שלא דופק חשבון לאף כוכב. שמענו תילי תילים של סיפורים מפחידים על סופרסטארים שבורחים מפניו. כרגע, הקדנציה שלו על חוט השערה דווקא כי הוא מרחם על ווין רוני. רוני לא צריך לשחק. הוא לא ״רחוק מהיכולת שלו בעבר״ או ״רחוק מלהיות כוכב בינלאומי״. הוא רחוק מהיכולת של שאר השחקנים שמתחרים איתו על החולצה. ראינו בשבוע שעבר שאפילו אלתור של מאטה, ממפיס ולינדגארד היה טוב מאשר מצב בו רוני משחק.

לא צריך כמובן לזרוק אותו או לכעוס עליו. צריך פשוט שיהיה על הספסל. בלי קשר לחסרון חלוצים.

*

הלקח העיקרי שלי מהסיפור הנפלא של לסטר הוא רניירי. ומשהו שאנשים לא קולטים. נכון, לפעמים יש מנג׳ר צעיר ורענן שהמוטיבציה והרצון ללמוד ולחדש עושים ממנו מנג׳ר גדול. אבל זה גורם לפעמים לאנשים לשכוח שנסיון הוא כנראה הדבר החשוב ביותר למנג׳ר.

הלקח האחר הוא ורדי. אני חושב שיש מעט מאד כדורגלנים בעולם שכשרונם ואפילו נכונותם לעבוד, מחייבים שיהיו כוכבי כדורגל. ומאד לא מקבל את ההנחות הגורפות שיש ״סגל מתאים לאליפות/צמרת/מקום בליגה או כל הגדרה אחרת. עבודה קבוצתית יכולה לשדרג שחקנים באופן דרמטי ביותר. ובדומה אני לא מקבל את ההנחה האדיוטית שיש כרגע רק איקס ״חלוצים בכירים״ שמתאימים ליונייטד. כל חלוץ בכושר ועם בטחון מליגה סבירה יכול לפרוץ. ורדי הוא לא פספוס אדיר של מי שלא קנו אותו. ורדי הוא הישג אדיר למי שעובד איתו. וזה שוב רניירי.

 

*

הסופר אמיר גוטפרויינד הלך לעולמו בן 52 ממחלת הסרטן. לא הכרתי אותו – אבל אמנים מתים קצת פחות מאנשים אחרים. כי האמנות נותרת גם אחריהם. ולהבדיל מכל ירושה אחרת – כלכלית, פוליטית – היא מרגשת תמיד באותה המידה. שיר של לנון משמעותי כיום בדיוק כמו שהיה בחייו.

יודע שהיה אוהד הפועל חיפה ואני משער שגם יונייטד כי הנה קטע מספרו ״שואה שלנו״ שהסב את תשומת לבי לכך אחד הקוראים לפני כמה שנים:

"במספרה אצל יהושע היה בעיקר קיר מראות, מול כיסאות המסתפרים…המראות היו גדולות, מן הגובה שלי השתקפו בהן הוונטילטור הלבן, רשת העכביש, המנורה. לפינותיהן הוצמדו תצלומים ישנים, שני שחקני כדורגל בשחור לבן, לוחצים ידיים, מחליפים דגלונים, וסצינה ברחבת השער, כדורגלן מתרומם לנגיחה לא מתממשת לעולם.
לא שאלתי אף פעם מי השחקן; הרגשתי – אסור….
מי זה? העזתי סוף סוף, מצביע…אבא ויהושע דיגלו את מבטם. התעצבו.


הרבה שנים של יציעי אבן וטופסי טוטו, האזנה לרדיו קטן במוצאי שבת וזיכרונות מהאיצטדיונים בפולין, הכול התמצק בתשובה:
– זה דאנקן אדוארדס ממנצ'סטר יונייטד.
– השם ייקום דמו, אמר יהושע…


ומתברר שדאנקן אדוארדס לא נרצח אלא נספה, בתאונת המטוס של פברואר 1958, כשכל קבוצת מנצ'סטר יונייטד נהרגה. ואני למדתי על דרכים חדשות לאהבה, לקיבוע הלב בנקודה, לתבוסות ההיגיון מול מסירות הנפש. מנצ'סטר יונייטד, החרוטה על לבו של יהושע, על לבבות הממתינים לתורם אצל יהושע, נחקקה גם על לבי. טקס ההשבעה המנצ'סטרי – פתח לעולמן של אהבות עולם."

המשחק המרכזי, וטוב שכך
ורדי, השכן ממול

84 Comments

אריק 28 בנובמבר 2015

רוני רע אך לא אשם. שני קשרים אחוריים במשחק שחייבים לנצח זה פשוט עלוב. שווינשטייגר ששאתם מהללים פה פשוט אינו תורם דבר להתקפה. נאדה.
קאריק מאוד חסר. כרגיל עומק המשבר תלוי באורך הפציעה שלו. לא מבין למה יונייטד לא משחקת עם שני קשרים לפני שניידרליין שמשחקים מסירות קדימה
אצל פרגי היו אימונים שהיה מותר למסור רק קדימה. זה מעודד מחשבה מהירה ומעודד יצירתיות. שווינשטייגר פשוט לא מוסר קדימה, איך אמורים לייצר מצבים ככה. טוב שלינגארד החמיץ. השקר נגמר.
העובדה שאנדר לא באנקר היא לא רק מעצבנת היא מגעילה. יונייטד משעממת. נצחון של רניירי היום קצת ישמח אותי.

אסף the kop 28 בנובמבר 2015

גיס חמישי.
תמשיך !

איתי 28 בנובמבר 2015

לא מסכים לגבי שוויוני. הוא אולי פחות יצירתי אבל לא בשביל זה הוא הגיע. שהוא משחק האמצע הוא תמיד של יונייטד, זה הבסיס שאמור לאפשר לשחקנים בשליש הקדמי (יחד עם המגינים) לייצר מצבי הבקעה. גם נגד איינדהובן עד הרגע שיצא יונייטד היא זו שהחזיקה בכדור וספרתי לפחות 5 מצבים טובים. אחרי זה – נאדה. ויסלח לי פלאייני, אבל אין לו מה לחפש ביונייטד. הוא מלווה שחקנים, עושה פאולים מיותרים ורוב הזמן הוא בעיקר גבוה. בקיצור – שחקן פחות על המגרש. הייתי רוצה לראות את מאטה במיקום שיש לא שלושה כיווני מסירה קדימה (באמצע) ואת ממפיס מקבל יותר סבלנות וכמה כאפות כשהוא טועה במקום חילוף. שיוכל לפצות על המגרש ולא בספסל.

המשחק היום קריטי בעיקר לתחושה של האוהדים. חוץ מזה הוא בסה״כ עוד משחק ליגה לאסוף בו נקודות. שיהיה לנו בהצלחה.

אמיתי 28 בנובמבר 2015

מסכים עם איתי. שוייני הוא מבחינתי הפתעה טובה
עד עכשיו וגם שניידרלין נותן עונה טובה בסך הכל…
הכל חוזר בסוף לואן חאל. אתה רואה טביעת אצבע של
מאמן בכל המישחקים ולא לטובה…קשה להצביע על שחקן
ספציפי (חוץ מרוני) שממש משחק רע.
קאריק הוא מלחתחילה לא אמור להיות הפיתרון אלא סותם
חורים.
היכולת מקדימה לא טובה אבל יש זמן ויש פוטנציאל. עוד מישחק
ליגה

אריק 28 בנובמבר 2015

האמצע לא מעניין אף אחד ושוויני יכול להמשיך לשחק שם סטנגה. מה עם למסור קדימה? נדמה לי שזה לא הספורט הזה שזה אסור.

דורפן 28 בנובמבר 2015

אני אגיד לך את ההבדל בין שוויינשטייגר לקאריק – הגרמני חושב שתוצאת המשחק קשורה לפעילותו והאנגלי אני לא תמיד בטוח

דונטה פישטה קונטרה ונטה 28 בנובמבר 2015

ההבדל הוא ששווינשטייגר משתמש בפן העומק בתנועה ללא כדור יותר מאשר במסירה. זה קובע רק איך אתה מוסר(לרוחב או לעומק), אלא גם איפה אתה מקבל את הכדור.

אריק 29 בנובמבר 2015

את כל הכדורים שקיבל שוויני בתנועה קדימה את כולם הוא קיבל מקאריק שמוסר רק קדימה.

דונטה פישטה קונטרה ונטה 29 בנובמבר 2015

לא בטוח אם ראית את המשחק, אבל טעות של קאריק הובילה לגול של לסטר ונראה לי שאתה יודע מי הבקיע מנגד.

אריק 29 בנובמבר 2015

איבד כדור??????
אנרכיסט!!!!

אריק 29 בנובמבר 2015

אם תוצאת המשחק קשורה לפעילותו. וכן כפיים על הנגיחה ממטר, למה שלא יואיל וינסה למסור קדימה? שמעתי שזה מותר ואפילו רצוי בארגונים אחרים, או בארגון הזה בזמנים אחרים.

דורפן 29 בנובמבר 2015

זה המאמן. אבל להשוות בין אלוף עולם – ולא ״גם אלוף עולם״ אלא סיבה סופר מרכזית לאליפות הזו – לשחקן חביב כמו מייקל קאריק – זה לא רציני

אמוץ כהן-פז 29 בנובמבר 2015

למרבה הצער נראה לי שרונן צודק בקשר לכיווני המסירה וששווינשטיגר פשוט אדם ממושמע.

The Saint 30 בנובמבר 2015

המשחק הגנה של יונייטד טוב ויציב ביותר בליגה אך ורק בגלל שוויני ישנם שחקנים אחרים שצריכים לתת את הטון בהתקפה, אבל שוויני הוא האחרון שאפשר לבוא אליו בטענות. אני מסכים שהוא צריך טיפה יותר להרים את הרגל מרחוק אבל זה שחקן שאני רוצה לראות כל משחק בהרכב. הרבה לדעתי צריך לתפוס את מקומו של רוני בתקופה הקרובה אולי ישיבה על הספסל תכין קצת רוח לשחקן שהראה כבר חצי שנה הצל של עצמו, אני אוהב את השחקן אבל לדעתי אין שחקן מעל המועדון. חוץ מגיגסי! שבוע טוב

יוסי 3 בדצמבר 2015

הבעיה הכי גדולה שלנו בנוסף לואן חאל היא שקאריק כבר בן 34 .
אין לנו תחליף לשחקן הזה , לא שווייני ולא אף אחד אחר .

אמוץ כהן-פז 28 בנובמבר 2015

תוך כדי קריאה חשבתי לכתוב מילה או שתיים על ׳קבוצות גדולות׳, רינירי ו/או ורדי אבל אחרי החלק השני זה נראה לי קצת טפל.

אמיר המקורי 28 בנובמבר 2015

רונן – רניירי רק עוזר בליטוש הסופי,ורדי כבר הראה את כשרונו ומוסר העבודה האדיר שלו בעונה שעברה.
ורדי היה אבי המהפך בניצחון של לסטר על היונייטד 5-3, הבחור(בן 28)פשוט late bloomer במובן הטוב.

Gil - Zimbabwe 28 בנובמבר 2015

אם אני זוכר נכון פעם כינו את הפועל חיפה "הפרופסורים", הטענה הייתה שגם השחקנים וגם האוהדים הכי אינטיליגנטים בכדורגל הישראלי. אמיר בהחלט מצביע על הצד של האוהדים, אהבתי את מה שכתב.
לגבי יונייטד – רק לפני מעט זמן הייתי סופר דקות עד למשחק מרוב התרגשות, זה היה היילייט של הספורט בסוף השבוע. היום אני משום מה כל כך אדיש. ואן חאל יצר אצלי הרגשה שגם בניצחונות אני לא שמח בגלל הדרך שבה הם מושגים.

cookie-monster 28 בנובמבר 2015

ורדי רק השווה את השיא של פני הסוס הישן כן ?
זה אומר שיונייטד יכולה למנוע ממנו לשבור אותו

ניק 28 בנובמבר 2015

כן.. יחי האירוניה אם הוא ישבור את השיא

D! פה ועכשיו 28 בנובמבר 2015

רונן תודה על ההכרות עם גוטפריד. מה שהוא כתב… זה יפה….

אוהדי 28 בנובמבר 2015

איפה הימים שלפני משחקים גדולים פרגוסון היה תמיד מנסה להיכנס לראש כוכבי היריבה,כמו:״ורדי חלוץ מצויין שיכול להתאים לנו״..ולרוב היה מצליח לנחס אותם??..

ניק 28 בנובמבר 2015

אם להשתמש במשל הקטשופ של ואן ניסטרלוי, אז וורדי כרגע קיבל בקבוק שאפשר להאכיל איתו כמה מדינות באפריקה

אבי 28 בנובמבר 2015

מרגע שלקחתי ליד את "אחוזות החוף" היה לי ברור: ככה צריך לכתוב עברית היום. נקודה. אלה היו הקצב של המשפט, הפיסוק, הדיוק במשלב השפה – אבני היסוד של ספרות גדולה. אמיר גוטפרוינד כתב עברית משכילה ועשירה בלי טיפת נפיחות, מדויקת, נטולת עודפים. הסיפור ויכולת התיאור באים אח"כ. אבידה.

סימנטוב 28 בנובמבר 2015

אהבתי

צור שפי 28 בנובמבר 2015

כל מילה אבי. ותודה על המחווה רונן. יום עצוב.

גיל 28 בנובמבר 2015

אני לא חושב שיונייטד היו כאלו גרועים נגד איינדהובן והביקורות עליה מוגזמות. כמו שהם במרחק קצר למשבר, באותה מידה הם במרחק קצר מגדולה אמיתית. הבעייה היא שהם רוב הזמן משעמים ומתנהלים על מי מנוחות, אין תבוסות גדולות ואין ניצחונות גדולים, הכל פרווה. אולי הגיע סוף סוף הזמן לתצוגה גדולה שתתן הצהרה ואז הביטחון יעלה. אין זמן טוב מהיום לתת אותה.

דורפן 28 בנובמבר 2015

זה מה שאני אומר. כשאתה מתבסס על זה שלך יהיו חמישה מצבים וליריבה אחת – המרחק לתקלות גדול.

איתמר 28 בנובמבר 2015

המרחק בין יונייטד ובין גדולה אמיתית כלל איננו קצר.
הפער בין יונייטד לברצלונה או באיירן מינכן שמייצגות כיום גדולה אמיתית עומד על 4-5 שחקנים ברמה עולמית.

no propaganda 28 בנובמבר 2015

כמו שכתבתי בטור על המשחק, יונייטד לא ממש סכנה לסיים במקום השלישי בבית. הסיכוי שפסו ינצחו את צסקא לא כל כך גבוהה לדעתי.
ורדי זה נחמד, אבל בכלל אל בטוח שזה ימשך הרבה זמן, משהו כמו תחילת העונה הטובה של די מריה שנה שעברה.

יריב 28 בנובמבר 2015

גם ירושה אמנותית נשחקת, ואני חושב שהיא לא נשחקת פחות מסוגים אחרים של מורשת אינטלקטואלית (שיש למדענים, לממציאים, למתמטיקאים, לפילוסופים ועוד). השירים של לנון נשמעים אחרת לבני דורות שונים, למשל. אולי שיר של לנון משמעותי היום כפי שהיה בחייו לאנשים מסוימים (ואולי לא, תרבות הרקע השתנתה), אבל הוא בוודאי לא בעל אותה משמעות ליליד 2000 כפי שהיה ליליד 1950.

אריק 28 בנובמבר 2015

שלושה בלמים ושני קשרים הגנתיים… כיף גדול. אין מה לומר שיטה שעובדת לא מחליפים.

אמיתי 28 בנובמבר 2015

וואלאק מסכים איתך…ואן חאל לא מפסיק להפתיע..
לרעה

ניינר / ווריור 28 בנובמבר 2015

יא וארדי איזה גול!

סימנטוב 28 בנובמבר 2015

אתה ער, בשעה כזאת? הלו!

Yair 28 בנובמבר 2015

וויין רוני הוא כדורגלן עבר

אמיתי 28 בנובמבר 2015

למה ככה? היה לו כמעט התחזות לפנדל…זה רק ניסיון

Yair 28 בנובמבר 2015

לא משהו אישי, ויכול להיות שהסיבה לא ידועה לנו, אבל הבחור משחק כמו צל של הצל של עצמו עוד מעט כבר שנה קלנדרית שלמה.
הוא לא שווה הרכב באף קבוצה בפרמייר ליג העונה, בטח שלא ביונייטד, וזו אפילו לא הגזמה

סימנטוב 28 בנובמבר 2015

מדהים מה שקרה לו. מילא ארה"ב והמפרץ בקצב הזה לא יהיה לו מקום בסין

ניק 28 בנובמבר 2015

שמעתי מכבי מחפשים חלוץ…

סימנטוב 28 בנובמבר 2015

חחח, אם הייתי אוהד הפועל ת"א הייתי שמח

אבי 28 בנובמבר 2015

לצערי אין לנו מה למכור. ואן חאל חי בעבר, שם המשחק הוא מהירות ואנחנו אפילו לא מכירים אותו.

אבי 28 בנובמבר 2015

אבי, אני משתמש פה בכינוי הזה כבר כמה שנים.
אשמח אם תוסיף משהו לשם בידול. האמת גם אני צריך לחשוב על שינוי – השם שלנו נפוץ מדי…

אביעד 28 בנובמבר 2015

השער של וארדי הוא כישלון טקטי עצום. קרן של יונייטד בה שני הבלמים במרכז הרחבה של לסטר והבלם השלישי מגביה, הופכת למתפרצת בה דרמיאן בשמאל ובמרכז ההגנה מאטה(!) ויאנג(!). זו פשוט הפקרות טקטית. פאשלה עצומה בהערכות.
איך לעזאזל אנחנו עולים בהרכב של שלושה בלמים ושני קשרים אחוריים ומצליחים לחטוף במתפרצת בה אף אחד מהחמישייה הזאת הזאת לא בטווח?!
איך לעזאזל אנחנו עולים עם שלישייה קדמית שרק שחקן אחד מהם (מרסיאל) יכול לעקוף צב בריצה?!
איך לעזאזל קבוצה שנסמכת על הנעת כדור סבלנית כדרך להבקיע, מצליחה להגיע למצבים רק בקרנות?!
זה כבר מעבר לכדורגל המשעמם. מבחינה טקטית, מה שאמור להיות הלחם והחמאה של ואן חאל, אנחנו קבוצה כושלת.
הירושה שואן חאל קיבל, מקרטעת ככל שתהיה, הכסף העצום שהוא קיבל ליד, הזמן שהוא קיבל, מחייבים שאחרי שנה וחצי מנצ'סטר יונייטד תראה לכל הפחות כמו קבוצת כדורגל טובה. זה לא קורה. הרמה הכי גבוהה שלנו כרגע היא "בינונית" וזה כישלון מוחלט של ואן חאל. הסיבה היחידה בגללה הוא עדיין בתפקיד ואין לחץ עצום לפטר אותו מקרב אוהדי היונייטד היא כי הקודם לו בתפקיד היה דיויד מוייס.

ניק 28 בנובמבר 2015

נו מה לעשות שהבלמים יותר גבוהים ממאטה ויאנג והם אלה שעולים לקרנות וכל הגמדים נשארים מאחורה?
אין סיבה שמאטה ויאנג לא יעצרו את המתפרצת הזאת…

אביעד 28 בנובמבר 2015

כשאתה משחק עם שלושה בלמים, אין סיבה שאחד לא יישאר מאחור בקרנות. אין שום שכל במחשבה שמאטה ויאנג אמורים לעצור מתפרצת.

אסף the kop 28 בנובמבר 2015

הגול של מגדל החזירים זה גם איפון לדעתי.

cookie-monster 29 בנובמבר 2015

רגע…מי מגדל חזירים?
פיספסתי :)

אבי 28 בנובמבר 2015

מה לעזאזל רוני עדיין עושה בהרכב?

טום 28 בנובמבר 2015

איפה התכלית? הקבוצה לא יודעת מה לעשות עם הכדור בשליש האחרון… אני לא מבין, ואן חאל נהנה לראות אותנו מבזבזים זמן בנקודת האמצע??? מה הקשר שלנו לכדורגל??? המצבים היחידים הם כשבטעות אנחנו משיגים קרן. שום מחץ שום חילופי מקומות… רק מרטיאל מסכן לא יודע איפה הוא אמור להיות וגומר תכוח על ריצות באגף במקום לארוב לטרף מאחורי קו ההגנה עם ריצות אלכסוניות.

אסף the kop 28 בנובמבר 2015

יונייטד ינצחו 3 – 1

אריק 28 בנובמבר 2015

בקרנות

הבנת הנקרע 28 בנובמבר 2015

איך אומרים בשכונה – הספיק הפור?
אז 70 דקות בעשרה שחקנים.
עכשיו 11 נגד 11

טום 28 בנובמבר 2015

הזוי. לקבוצה כל כך בתבנית שאין לה איך לצאת ממנה כשצריך. ההולנדי סירס אותנו לחלוטין, ללא קשר לאם ננצח או נפסיד…
ואיפה הוא קבר את הררה???

Yair 28 בנובמבר 2015

הררה פצוע, לפעמים אני טועה אם גם אחרי שיפרוש נשמע פה מישהו מתלונן על זה שהוא לא פותח

Yair 28 בנובמבר 2015

תוהה כמובן

מומין 28 בנובמבר 2015

+1

יאיר 28 בנובמבר 2015

רואה מהדקה ה-55 (עכשיו 89) ואני חייב לומר שאני מרוצה מהמשחק הזה הרבה יותר מקודמיו, למרות שאנחנו כמעט ולא יוצרים מצבים וספק רב אם ננצח. הקבוצה אשכרה מנסה לשחק כדורגל! הכדור הולך קדימה מה שעולה לא פעם באיבודים אבל זה לבטח טוב יותר ממסירות הרוחב האין סופיות. בעונה כזו משעממת זו הייתה מחצית טובה בה ניסינו לשחק כדורגל.

כנראה שזה לא תחילתו של תהליך אבל זו נקודת אור מרנינה.

יאיר 28 בנובמבר 2015

כשדרמיאן בעט חשבתי שנראה משהו כזה https://www.youtube.com/watch?v=LZ0zA-Mq3Lo

Yair 28 בנובמבר 2015

לפחות בתקופתו של מוייס היה על מה לצחוק

סימנטוב 28 בנובמבר 2015

חחח

סימנטוב 28 בנובמבר 2015

רוח השוויינשטייגריזם בווטפורד הייתה כנראה הבלחה של משחק אחד

אביעד 28 בנובמבר 2015

רונן, אין ולא תהיה יצירתיות בהתקפה. יכולת אישית היא כמעט מילת גנאי אצל ואן חאל ובשביל שמהירות תהיה אפקטיבית, צריך שטח. השיטה של ואן חאל כמעט דורשת מהיריבה לצופף. שטח לא נראה ככה.

גור אילני 28 בנובמבר 2015

וויין רוני צריך לפרוש לדעתך? אין לו מה לתת יותר בכלל, גם בתפקיד מחליף?

אמיר המקורי 28 בנובמבר 2015

ונוויל צודק(כמעט כרגיל),רוני אכן ביכולת ירודה ביותר(שלא לומר מזעזעת) אבל מכאן ועד פרישה? הגזמתם! הבנאדם בן שלושים ועדיין יכול להמציא את עצמו מחדש בתפקיד חדש גם אם לא יחזור לימיו שמקדם….טובים פחות ממנו שיחקו ביונייטד עד אמצע שנות השלושים.
ואם כבר הזכרנו את גארי לב אדום, אז, געגועיי! לאחר שאני רואה את היכולת של דרמיאן שפתח את העונה כבשורה טובה ומאז אבדו עקבותיו..
זה מגן נבחרת איטליה? המדינה שהמציאה את המושג הגנה…טעויות הגנתיות מביכות, מהירות לוקה בחסר, הגבהה חסרת דיוק, אכזבה!

אביעד 28 בנובמבר 2015

פור דה רקורד, לגבי רוני: ואן חאל הרגע אמר ל BBC שרוני הוחלף בגלל פציעה קטנה ואם הוא לא היה מוחלף, מרסיאל היה יוצא.
מבחינת ואן חאל, רוני משחק טוב השנה.
אין. מילים.

wazza 28 בנובמבר 2015

מויס פנוי והיום ריאל סוסיאדד הבינו את הטעות שלהם…

Shutzi 28 בנובמבר 2015

יונייטד פשוט מביכה וכמו שמישהו כתב פה, בינוניות זו יכולת השיא של הקבוצה. מה שמייאש זה, שזה רק נהיה יותר ויותר גרוע. שחקנים שפתחו טוב מאבדים גובה. אפילו מארסיאל משחק פחות טוב. היחידים ששומרים על רמה גבוהה הם בלם (סמולינג) ושוער.
לגבי ואן חאל, אני לא מזלזל בכך שהחזיר את יונייטד לטופ 4 ולליגת האלופות. הוא גם הצליח מאד במשחקים נגד הגדולות (האמת היה כיף לנצח את ליברפול שלשו פעמים רצוף ולהביס את סיטי בבית), אבל זה לא נראה שהוא מצליח לקדם את הקבוצה לשלב הבא. אפילו ההפך, הקבוצה נראית יותר ויותר ללא ביטחון ובלי אף יכולת התקפית. אם הרמות של אשלי יאנג זה עדיין הנשק הכמעט יחידי בהתקפה, אז הבעיות בהתקפה הן עצומות!

רומן 28 בנובמבר 2015

ווואי וואי, דקה 90 שוויני היה יכול למסור ימינה לשחקן פנוי עם המון שטח, במקום זה הוא הסתובב ומסר לבלם, זה מסכם את הכל.
חוץ מברצלונה של סוף עידן גוארדיולה אני לא זוכר קבוצה כל כל כל כך משעממת, זאת לא רוח המועדון, פשוט נורא לראות את זה.
כמה חבל שאוז'אה לא נתן גול במתפרצת המדהימה ההיא, אולי זה היה גורם לראשי המועדון להראות לאשי עם המחברת את הדלת.

אריק 29 בנובמבר 2015

שוויני לא מוסר קדימה. לעולם.

ק. 28 בנובמבר 2015

קצת מצחיק לקרוא על רוח המועדון ההתקפית של יונייטד. לא יודע אם זה נוסטלגיה או מה. מאחרי שרונאלדו עזב (אולי שנה אחרי ) הקבוצה שלכם משחקת בינוני ומשעמם.
פעם זה היה עם מעטפת של ווינריות ותכליתיות של פרגוסון, היום זה עם מסירות לרוחב עד איבוד הדעת. מבין שזה יותר מתסכל אוהד מלעשות הגנה ולעקוץ בקרן או מתפרצת

סימנטוב 29 בנובמבר 2015

המסירות הלכו הצידה והמשחק נעלם לי מהעיניים. חשבתי על שמייקל האב לטובת מי הוא ומה דעתו על עקדת יצחק

איאן ראש 29 בנובמבר 2015

שאלה לאלו שראו את המשחק, מה התרשמותכם מלסטר? האם האם יכולים להתמיד? האם יש שם שחקנים שיחטפו בינואר/קיץ?

matipool 29 בנובמבר 2015

אחלה קבוצה .
אתמול זה היה המשחק הראשון המלא שלהם שראיתי העונה ( רובו לפחות ) .
מחרז שחקן אדיר . הזכיר לי את קוטיניו . הוא ווארדי בעונה הבאה בקבוצות עשירות עם משכורת משולשת ממה שהם מרוויחים עכשיו ואין לי מושג כמה הם מרוויחים כרגע .

אסף the kop 29 בנובמבר 2015

יונייטד שלטו במשחק ועם קצת מחץ היו יכולים לנצח 3 – 1.
עד מחזורי חג המולד לסטר תרד למקום השביעי-שמיני.

אמיתי 29 בנובמבר 2015

פעם ראשונה שראיתי אותם גם.
מזכירים לי את דורטמונד של קלופ טיפה
לחץ לפרקים. קבוצה פיזית מאד. בנויה
על התלהבות ומתפרצות. כל הכבוד להם

רומן 29 בנובמבר 2015

ויש להם שחקן שקוראים לו "תשתה מים" והוא אחלה שחקן.

סימנטוב 29 בנובמבר 2015

בוגר מחלקת הנוער של אדם-צ'סטר המאוחדים

רומן 29 בנובמבר 2015

:-)

קירקגור 29 בנובמבר 2015

נראה לי שיותר מהכל זה אינדיקציה לכך שבהלך הרוח הנוכחי זאת עוד לא קבוצה להתמודד על אליפות. שליטה (עצמית) הייתה בשפע. לא היה שום רבאק של מי שמנצח עולה לראשות הטבלה.

Danny - Long Island 29 בנובמבר 2015

הכל עניין של טקטיקה, אנחנו כל כך איטיים שזה פשוט מגוחך. בכל מצב אנחנו מנסים להכניע הגנה של 10 שחקנים. רק ברצלונה מסוגלת לזה….
אנחנו שולטים ותוקפים לאט וקצת לאחור, ואז נדרשים לכבוש כנגד 10 מגינים, נו באמת…..
מתי בפעם האחרונה היינו עם חלוץ במצב שהיה בו וארדי היום?? לא ממש זכור לי וזה עצוב.

ניק 29 בנובמבר 2015

אני יודע שזה לא נראה טוב וזה די משעמם ואולי זה האופטימיות שלי שמדברת, אבל
בכינו על זה שאין לנו קישור חזק עוד מימי פרגי, והנה ואן חל פתר את זה והקבוצה שולטת המון בכדור
אחר כך בכינו על זה שאין לנו הגנה והנה גם זה נפתר, ספגנו היום שער שדה ראשון אחרי כמעט חודשיים (מאז ארסנל)
אז אולי אולי, גם נושא ההתקפה יפתר בסוף .

אריק 29 בנובמבר 2015

אליפות??
בסוף היום זה יהיה מקום 4 נקודה אחת מעל מקום 5 וסף הדחה מהאלופות…
התקדמות במקום.
מקווה שחיפושי המחליף החלו. לוקח את אנצלוטי בכל יום על הפוץ והתהליך.

הופמן 29 בנובמבר 2015

הנה עוד קטע נחמד של גוטפרוינד על אהבתו לכדורגל:
https://twitter.com/HapoelRobi/status/670966258205122560

Comments closed