איפה הוא ואיפה ג׳ימר?

ג׳ימר בווסטצ׳סטר ניקס

jandc
הווריורס ייצאו למסע של שבעה משחקים שמן הסתם יסיים את הרצף באיזשהי נקודה אבל מה שהם עושים כרגע זה ביטול של מרבית הליגה. זה היה המשחק הרביעי ברציפות בו קארי לא שיחק את הרבע הרביעי, אבל היום הם הוסיפו התעללות נוספת. קארי זרק רק זריקה אחת ברבע השלישי – שקשה להאמין שזה לא כמעט מכוון מצידו. כדי לפצות את הציבור סת׳ קארי נכנס עבור הקינגס ווקלע את כל שלושת השלשות שלו ברבע האחרון.

נראה כרגע שהניצחון על הקליפרס מפיגור 23 נקודות שינה את כל הדינמיקה. הקליפרס היו חלק מרצף של 4-5 משחקים בו קבוצות עשו הכל לעצור את הרצף. עכשיו קבוצות עושות לעצמן את חשבון האנרגיה. כפי שאומרים בכדורגל ״אלו לא היריבות שלנו״. רוב המסע הקרוב הוא במזרח אז אולי ההתרגשות של ״הווריורס בעיר״ תוציא מאיזשהי קבוצה מלחמה אמיתית.

אבל עניין אחר. ג׳ימר פרדט חתם בווסטצ׳סטר ניקס מליגה ז׳. וזה בדיוק השחקן עם קריירת מכללות מאד מאד דומה לשל קארי. הפרסים, הממוצעים, הטירוף הלאומי סביב הופעתו בטורניר המכללות. גם הוא, קצת כמו קארי, מחובר לדת ובא ממשפחה טובה. אבל במקצוענים שום דבר לא הולך לו. השדרים במשחק של הווריורס דיברו היום על כך שאיך זה ששום קבוצה – נניח ממפיס שצריכה כוח אש, נניח כמובן פילדלפיה – לא מוצאת לו מקום.

זה לא איזשהו סוד אפל, כשפרדט שיחק – ואפילו היה הייפ לא קטן כשהגיע לסקרמנטו בעונת הרוקי שלו – ההגנה שלו הייתה איומה. אבל גם ההגנה של קארי לא הייתה טובה ואיש לא חשב לחתוך אותו או לחתוך לו דקות. אני חושד שזה מקרה שהשחקן יותר אשם. גרג פופוביץ׳ החתים אותו לפני העונה הנוכחית, בהתחשב בסגנון של הספארס ובחלוקת הדקות ובסבלנות הידועה של פופוביץ׳ עם שחקנים – פרדט כנראה משאיר רושם לא טוב.

בניתוחים בדיעבד אני חושב שמשחק כמו הערב גם ממחיש את ההבדל אותו ניתן לראות בדיעבד. לקארי – בכושר קליעה הכי לוהט מאז בעצם אני לא זוכר – אין בעיה לא לזרוק רבע שלם.

15
בייוש!

63 Comments

אלעד 29 בנובמבר 2015

לדעתי ההיסטוריה מלאה ביותר ג'ימר פרדטים מסטפן קאריים (אדם מוריסון, וולי שצ'רביאק, היה איזה אחד מאינדיאנה ששכחתי את שמו). בגלל זה קשה לבוא בטענות לקבוצות שפסחו על קארי בדראפט.

דורפן 29 בנובמבר 2015

לחלוטין נכון. אין בעצם עוד קאריז מאז מרביץ׳. ואפילו מישהו יחסית דמוי קארי כמו סטיב נאש נבחר רק שלישי מהפוינט גארדים ולא ממש זהר בקולג׳ ברמה הלאומית – ואפילו חשבו שזו הפתעה מסויימת שנבחר לפני דורון שפר.

תומר 29 בנובמבר 2015

סטיב אלפורד

אלון 29 בנובמבר 2015

טיילור הנסברו….

אני חושב שזה תלוי סיטואציה לפעמים, ג'יי ג'יי רדיק אמרו שהוא לא יחזיק מעמד 2 עונות במקצוענים והוא עושה אחלה קריירה כשחקן חמישייה.
דווקא וולי שצרביאק עשה קריירה נחמדה, היה שחקן חמישייה ורוטציה הרבה שנים במינסוטה של קווין גארנט, לשים אותו באותה קטגורייה של אדם מוריסון זה לא מתאים.

בגדול קשה להצליח בדראפט מסתבר. על כל נוביצקי יש לך 10 מיליציץ' ועל כל סטף קארי יש לך 10 ג'ימר פרדיט.

אלעד 29 בנובמבר 2015

לא אלפורד ולא הנסבורו. היה איזה גארד דמוי פרדט. לגבי שצרביאק – הוא לא שייך לקטגוריה הזאת אבל קריירת המקצוענים שלו לא עמדה בציפיות אחרי ההתפוצצות בקולג'.

עסק שחור 29 בנובמבר 2015

אפילו נבחר לאולסטר פעם אחת. לא רע.

אלעד 29 בנובמבר 2015

צודק, אני מסיר אותו מהרשימה. השחקן מאינדיאנה שדיברתי עליו הוא דיימון ביילי.

גיל שלי 29 בנובמבר 2015

דיימון ביילי היה כוכב בתיכון, בקולג' הוא כבר לא היה ממש כוכב

אלעד 29 בנובמבר 2015

זה שם שעלה לי, בזמנו התעניינתי יותר בכדורסל מכללות ובתי"ס, וכל שני וחמישי היו כוכבים כאלו דוגמת פרדט וקארי. אגב, גם לוק ג'קסון, אקס הפועל ירושלים.

דורפן 29 בנובמבר 2015

וגם קווין ברדשאו מגבעת שמואל

The Beyonder 29 בנובמבר 2015

אוסטין קרוז'ר

ירושלמי 29 בנובמבר 2015

מזכיר קצת את לוק באביט.
שיחק בקונפרנס הלא נכון ונבחר גבוה מידי.
למרות שהוא עדיין צעיר ופעיל בליגה.

אסף רביץ 29 בנובמבר 2015

ההבדל מתחיל בכך שאחרי הטירוף סביבו קרי בחר להישאר עונה נוספת במכללות כדי לעבוד על יכולת המסירה שלו

דורפן 29 בנובמבר 2015

ג׳ימר היה ארבע שנים בקולג׳

אסף רביץ 29 בנובמבר 2015

כן, אבל הפריצה שלו הייתה באחרונה. לא הייתי מהמר שהיה נשאר אם הייתה לו עוד שנה.
זה יותר מעיד על ההבדל בין קרי לפחות או יותר כל אחד אחר. הוא לא סתם אמר את זה, הוא כמעט הכפיל את כמות האסיסטים שלו בעונה האחרונה שלו במכללות.

omer 29 בנובמבר 2015

קארי הוא לא הראשון לא האחרון שנשאר שנה נוספת במכללות למרות מקום מובטח בסיבוב הראשון של הדראפט. דאנקן, ווייד ושחקני פלורידה גייטורס שעשו בק טוב בק לפני מס' שנים הן כמה דוגמאות שעולות לי לראש.

דורפן 29 בנובמבר 2015

אני לא משוכנע שזה רק אופי. אבא עשיר הוא יתרון במצבים הללו

אלון 30 בנובמבר 2015

קארי פרץ בשנה השנייה. אחת הסיבות שהוא נשאר בשלישית זה שהרכז שלהם סיים והוא רצה לקבל דקות בפוינט כדי להראות לסקאוטס שהוא יכול להיות רכז במקצוענים. הוא היה מצויין אבל דיוידסון לא הגיעו לטורניר בשנה הזו.

אופיר 29 בנובמבר 2015

אני אוהד ספארס וראיתי את ג'ימר במשחקי קדם העונה.
בשום שלב הוא לא קלע טוב מדי, הקליעה שלו הייתה חלשה ממתחרים אחרים על העמדה כמו רסואל באטלר וסימונס.
בנוסף לכך, האתלטיות שלו חלשה והוא לא הצליח להתפנות לזריקות למרות התנועה של התקפת סן אנטוניו, ליצור לעצמו מצבים הוא לא יודע וההגנה שלו חלשה עד לא קיימת (לא מתאים לקבוצה שכבר משחק בה מגן חלש במיוחד כמו פארקר).
סן אנטוניו החליטה להמשיך עם באטלר שהוא ווטרן מבוגר שנותן הגנה טובה, ולא עם ג'ימר.
סן אנטוניו מאוד רצתה אותו ואת החתימה אותו לשנה עם שכר מינמום ווטרן (שחצי מהשכר מובטח דרך אגב), חשבו שג'ימר יהיה המחליף של בלינלי אבל במציאות זה לא עבד.

matipool 29 בנובמבר 2015

הסלטיקס יהיו הראשונים לנצח את גולדן סטייט העונה .
אין לי שום ניתוח מקצועי שיעמוד לצידי ואני גם כמעט לא רואה NBA עד הפלייאוף . פשוט הרגשה וניחוש .

ניק 29 בנובמבר 2015

אני מהמר על פילי!

עסק שחור 29 בנובמבר 2015

סטף קארי רק שני באחוזים משלוש במשפחה שלו. מביך!

Lord Anthony 29 בנובמבר 2015

ההבדל הוא שג'ימר חשב שהוא כוכב גדול והליגה תתאים את עצמה למגבלות שלו.

ירושלמי 29 בנובמבר 2015

מאיפה כבודו מביא את זה?

Lord Anthony 29 בנובמבר 2015

sports.yahoo.com/news/why-jimmer-fredette-has-been-such-a-big-bust-in-the-nba-023311779.html

ירושלמי 29 בנובמבר 2015

אז כנראה שכוכב גדול הוא כבר לא יהיה.
אבל מה שמעניין פה זה שניתן להבין שהבעיה שלו היא בשני צידי המגרש ולא רק בהגנה כמו שחשבתי בהתחלה.
אבל אולי הוא לא חושב את עצמו לכוכב גדול, והסיבה שהוא לא עושה מה שרוצים ודורשים ממנו היא (לטענתו) כי זה מה שלימדו אותו לעשות בBYU, אז שיחזור לשם.

גיל 29 בנובמבר 2015

הווריורס בזון קבוצתי מטורף, השאלה מה יקרה כשדברים ישתבשו, והם ישתבשו. הימור שלי פרוע, הם לא לוקחים אליפות השנה.

גיל שלי 29 בנובמבר 2015

הימור או תקווה? ואגב, ראינו דברים משתבשים ותגובה, למשל במשחק מול הקליפרס, למשל במשחק מול ברוקלין, אפילו הלילה הם שיחקו בלי האריסון בארנס

גיל 29 בנובמבר 2015

גם הימור וגם תקווה אם אלו יהיו הספרס שיעצרו אותם. מי כמוך יודע שמאזנים מטורפים לא אומרים הרבה כשזה מגיע לדבר האמיתי. ואתה צודק, מאזנים קצת מרמים והם גם ייטו להתיישר בסוף.

דורפן 29 בנובמבר 2015

מאיפה אתה מביא את את זה? ברור שזה לא נותן לך שום ניצחון בסדרה אבל כל קבוצה עם 69 ניצחונות זכתה באליפות וקבוצות עם מאזן 67 ומעלה הן בתאזן 2-9. המאזן באופן מפתיע הוא אינדיקציה פנטסטית לסיכויי אליפות

גיל 29 בנובמבר 2015

גם דאלאס ב2007 היו עם 67 ניצחונות ועפו בסיבוב הראשון לקבוצה עם 42 ניצחונות, אז מה יקרה עם גולדן סטייט יתמודדו עם הספרס או קליבלנד שיהיו להם 64-65 ניצחונות? הפער לא כזה גדול במיוחד שזה עניין של מאצ'אפים. אני לא בא לזלזל בהם ואין ספק שהם קבוצה פנטסטית והמאזן בעונה הרגילה משקף את זה והם יהיו פייבוריטים בכל משחק וסדרה. אני רק אומר שהמבחנים בפלייאוף שונים מבעונה הרגילה. קצב המשחקים שונה, משחקים נגד קבוצה אחת כל הזמן שעושה התאמות לך ולא חושבת על הטיסה אחרי המשחק למשחק ביוטה. כבר ראינו לא מעט מקרים של קבוצות עם מאזנים טובים

דורפן 29 בנובמבר 2015

הפער גדול מאד. לפני שבוע חשבת שהם מתאמצים יותר מדי. כרגע הם מתאמצים פחות. הם קבוצה היסטורית וזהו.

ההרכב הנוכחי של הספארס משקף קבוצה היסטורית שבהחלט שקולה להם – אבל זה אם כולם היו צעירים קצת. הם חמש שנים בממוצע מבוגרים מהם אז העונה הארוכה תפגע בהם יותר.

בקליבלנד צר לי לומר – אני לא רואה שום ערך מוסף בקבוצה. כוכבים.

גיל 29 בנובמבר 2015

האם הם כבר עכשיו קבוצה היסטורית (מעבר לשיא הניצחונות)? אני חושב שהם יהיו היסטוריים אם יזכו באליפות שוב ולא חשוב איך. הספרס אולי זקנים יותר אבל בסדרות פלייאוף זה פחות בא לידי ביטוי אלא אם יש פצועים. כרגע הם שיחקו נגד קבוצות עם מאזן כללי טוב יותר. הפסידו יותר אבל לא בפער כזה משמעותי.

omer 29 בנובמבר 2015

קשה לתת תחזית לעוד 6-7 חודשים, בעיקר בשנים האחרונות בהן כמות הפציעות של שחקנים מרכזיים עלתה דרסטית (לפחות בתחושה שלי, לא בדקתי את זה). אבל, אם כבר נותנים תחזית- איך אפשר ללכת נגד קבוצה שהמאזן שלה ב13 חודשים האחרונים עומד על 20-101 (!!)?

הימור יותר סביר הוא שהווריירס, לפחות בעתיד הנראה לעין, יעשו למערב את מה שלברון עושה כבר 5 שנים במזרח- ישלטו בו כמעט לחלוטין.

גיל 29 בנובמבר 2015

אפשר, כי התחושה שלי שהיא עדיין לא התמודדה מול קבוצה חזקה בשיאה בסדרה. יכול להיות שזה לא יקרה ויכול להיות שהם יפרקו אותם אבל מספיק לראות את קליבלנד הגידמת שנה שעברה שגרמה לה לצרות גדולות כדי שיהיו קצת ספקות.

דורפן 29 בנובמבר 2015

קארי יעשה מייקל ג׳ורדן. יבחר להרוויח פחות (כי הוא מדפיס כסף מפרסום) כדי לשמור את הקבוצה ביחד

יריב 29 בנובמבר 2015

זה לא כולל, משום מה, את השכר של גרין. גרין מקבל השנה 14.3 מיליון מתוך 82 מיליון על 5 שנים. ברנס ואזלי בחוזי הרוקי שלהם, הם כנראה יאלצו להחתים אותם על חוזים גדולים בהרבה בשנה הבאה, ורוב השחקנים מסיימים חוזה בעוד שנתיים, כשהמשכורות יעלו, כך שהיחידים שבטוח יישארו על חוזים נמוכים לתקופה ההיא הם תומפסון וגרין. הם בעמדה טובה, אבל אני לא יודע כמה מהקבוצה הם יצליחו להשאיר יחד.

אדם 29 בנובמבר 2015

הימור פרוע? הרי רוב הסיכויים לצידך. בעצם, להמר על כל קבוצה שלא תיקח זה הימור קל. הימור פרוע יהיה להמר מי כן תיקח

גיל 29 בנובמבר 2015

איך שמדברים עליהם נראה שלא להמר עליהם זה די פרוע. ואם הייתי צריך להמר הספרס.

אריאל גרייזס 29 בנובמבר 2015

וואו, גיל מהמר על הספרס, את זה באמת לא ראיתי בא

גיל 29 בנובמבר 2015

לא חייבים להיות אוהד שלהם בשביל לחשוב שיש להם סיכוי לא רע לאליפות. הם התחילו את העונה חזק מה שמאוד לא מאפיין אותם. וזה בקבוצה שעשתה שינוי משמעותי העונה ואולדריג' עוד לא לגמרי חלק אינטגרלי מהקבוצה. בינתיים זו הקבותה של לינארד שנותן עונה פנטסטית ופרקר שכולם הספידו נותן עונה מצוינת. ההגנה של הספרס הטובה בליגה כשהם מאפשרים 10 נקודות פחות מגולדן סטייט. אז גולדן סטייט קולעים הכי הרבה אבל בפלייאוף הסקור יורד. אז כמובן שהכל עוד מוקדם מאוד וגם הספרס יתקלו בקשיים אבל כשדאנקן דופק 18 ריבואנדים ב28 דקות אז יש מקום לאופטימיות.

דורפן 29 בנובמבר 2015

ההגנה שלהם לא יותר טובה משל גולדן סטיט. ההגנה של הספארס היא כמו של הבולס בשעתו – וזה בדיוק קאר. אין שום בעיה לקלוע נגדם 100 נקודות. תן להם 120 הם יתנו לך 100. הם מוחצים רק כשצריך. גם ההגנה של הניקס הייתה טובה יותר מספרית מזו של שיקגו בשנות התשעים.

יריב 29 בנובמבר 2015

משנות האליפות, רק ב93 ההגנה של הניקס היתה טובה משל הבולס ביותר מנקודה וחצי למאה התקפות, הפער בין ההגנה של הספרס לזו של הווריורס כרגע הוא 5 נקודות למאה התקפות. עם זאת, אני לא חושב שזה אומר שהספרס יצליחו להתמודד עם הווריורס.

דורפן 29 בנובמבר 2015

כמה מאמץ הגנתי אתה מצפה מניצחון ממוצע ב-16 נקודות. כשצריך לעשות את הקווץ׳ עם הסמול-בול הם טובים כמו כל אחד

יריב 29 בנובמבר 2015

אני לא מצפה לכלום, אבל מצד שני הם לא יכולים לתת את הקווץ' עם הסמול-בול 48 דקות למשחק.

יש להם הגנה מצוינת, הנתונים שלהם אולי קצת משקרים בגלל הפערים הגדולים שהם משיגים (אבל אולי לא, כשהם מפסיקים לשחק גם היריבות מפסיקות), ואולי במשחק אינטנסיבי ההגנה שלהם טובה משל הספרס (ואולי לא). כל זה לא משנה, כי ההתקפה שלהם כל כך הרבה יותר טובה שקשה לי להאמין שהספרס יצליחו לנצח סדרה מולם.

גיל 29 בנובמבר 2015

את זה עוד נראה כשהם ישחקו אחת נגד השנייה.

גיל 29 בנובמבר 2015

ולגבי ההבדל בין קארי לפרדט, אני חושב שההבדל הגדול הוא האבא. ילדים לאבות ששיחקו בנבא או שהיו שחקנים מקצוענים לא עושים שטויות ומבינים טוב את העסק כך שהראש שלהם עוסק רק בכדורסל. אני מניח שגם כלכלית הם לא צריכים לדאוג ל100 מקורבים ולא מסתבכים עם כספים.

דורפן 29 בנובמבר 2015

זה נכון. זה יתרון שלא יסולה בפז. ואגב לא מקרה ראשון. גם קובי בראיינט, למרות הפרשה, בסך הכל כספורטאי תחזק את עצמו נפלא לאורך 17 שנים. הסוף קצת לא ראוי

גיל 29 בנובמבר 2015

לא ראוי בגלל איך שהקבוצה התחייבה אליו, לא בגללו.

רודג'רס אהרון 29 בנובמבר 2015

הווריורס כרגע בהילוך שני ,
המון מחמאות ללוק וולטון שמנהל את המשחקים בצורה מעולה, רואים את השיפור והלקחים שהופקו מהשנה שעברה,
קארי השתפר בכל אספקט של המשחק שלו והוא אחד המגינים אוף דה בול הטובים בליגה,בעיקר כי הוא חכם ומהמר.
סן אנטוניו קליפרס נחלשו, דווקא ממפיס עם צ'אלמרס ואולי דאלאס יכולים לקחת מהם סידרה.
קליבלנד פחות טובים השנה לברון הזדקן בשנה ונראה פחות טוב ולא רואה אותם לוקחים להם יותר משני משחקים בגמר, בהנחה והם עוברים את שיקגו.

יריב 29 בנובמבר 2015

לא ברור לי איך אפשר לקבוע עמדה לגבי קליבלנד כל עוד כל עוד הם כל כך פצועים. אני אחכה עם הערכות לגביהם עד פברואר (עד שישחקו זמן מה עם הרכב מלא, לפחות בערך).

גיל 29 בנובמבר 2015

השאלה אם יהיה מצב שהם לא כל כך פצועים.

יריב 29 בנובמבר 2015

אירווינג הוא לא ג'יימס, אבל הוא לא עשוי מזכוכית. כמו כן, אם הפציעות שיהיו יתחלקו בין עמדות שונות זה יקל על הקבוצה. אני לא רואה סיבה שהם לא יהיו בריאים יותר מעכשיו (במושגי חשיבות השחקנים).

דורפן 29 בנובמבר 2015

כי בשנתיים אני רואה רק קונצפט של מאמן-שחקן. זה עבד עם ראסל ב-69 אבל הוא הקשיב לאורבך

יריב 29 בנובמבר 2015

גם ב68 זה עבד עם ראסל.

אני לא בטוח שהבנתי אותך נכון, אבל מהקישור של מה שכתבת לשיחה עד כה אני נאלץ להסיק:
(א) ג'ייימס לא מאפשר לבלאט לאמן את הקבוצה.
(ב) בגלל זה קליבלנד לא יוכלו להגיע לפלייאוף בלי פציעות משמעותיות.

אני לא חושב ש(א) משכנע (כלומר, אולי זה נכון אבל אני לא ראיתי טיעונים משכנעים), ואני בכלל לא מבין מה ההגיון מאחורי (ב). אתה יכול להסביר? אולי אתה פשוט חושב שבגלל (א) הם לא יוכלו להתמודד עם גולדן סטייט?

דורפן 29 בנובמבר 2015

ג׳יימס לא ממש מאפשר לבלאט לאמן את הקבוצה – למרות שאני לא בטח שזה מה שהיא צריכה. יכול להיות שההחלטות של ג׳יימס טובות יותר – אבל עדיף אם כך שייקח אחריות על החלפת מאמן.

כי…אולי זו תשובה לב׳? אני חושב שבלי ערך מוסף קבוצתי היתרון (המוטל בעצמו בספק) שלהם בכוח אדם לא יספיק מול הווריורס.

אז אולי הקליפרס והקאבס משתווים אליהם בשחקנים, והספארס מבחינה קבוצתית. אבל הם שני הדברים.

יריב 29 בנובמבר 2015

אה, אבל אני לא אומר "קליבלנד עדיפים בגלל הספסל", אני רק אומר "עוד לא ראינו קליבלנד בריאה, אנחנו לא יודעים כמה טובה היא תהיה". בוא נחכה עם הערכת כוחה של קליבלנד עד שנראה איזו קליבלנד זו תהיה.

לגבי האימון – במה אתה רואה את זה (במשחק)? אנחנו מדברים על אימון או על ניהול משחק? כי בניהול משחק ג'יימס אכן מאוד דומיננטי, אבל הוא לא הראשון כזה וזו גם לא עיקר עבודת האימון.

גיל 29 בנובמבר 2015

הוא עוד לא שיחק יותר מ75 משחקים בעונה וכשכן שיחק אותה שנה שעברה היה פצוע, כך שיש סימן שאלה די גדול לגביו.

רודג'רס אהרון 29 בנובמבר 2015

במבחן העין קליבלנד נראית פחות טוב משנה שעברה,
גם במידה ולברון קיירי ולאב בראים לפלייאוף הם קבוצה פחות טובה מגולדן סטייט ומסן אנטוניו.
לברון למרות סל הנצחון אתמול נראה פחות צעיר ורענן, קיירי ולאב לא שומרים בהגנה ובסוף הכל יתנקז לבידודים של לברון .

יריב 29 בנובמבר 2015

אני מתרשם מהיכולת לקבוע שקיירי לא שומר בהגנה על סמך המדגם הקטן של משחקים בהשתתפותו.

אלון 30 בנובמבר 2015

לפני פרדט הייתי משווה לדאג מקדורמנט שגם הגיע ממשפחת כדורסל למרות שעדיין מוקדם להשוות.

Smiley 2 בדצמבר 2015

מקדרמוט בעונה וחצי עשה יותר ממה שפרדט יעשה כל הקריירה שלו (בNBA)

Comments closed