די כבר עם הספינים

הדבר הכי פתטי עכשיו זה לדבר על ניימר

spin1

הדבר הכי מדכא שקראתי הבוקר הוא ידיעת זבל שעשתה את דרכה לעמוד הראשון של ESPN – שיונייטד עומדת לקנות את ניימר ב-150 מליון פאונד. שאני לא בטוח אם היא יותר מדכאת אם היא נכונה או לא נכונה (לעולם אל תאמר לעולם – אבל לתחושתי היא שטות מוחלטת).

*

תראו – התקיים אתמול דיון בעניין ואן חאל – והיו דעות שונות לכל נושא כמעט. קונצנזוס לא היה! החל ממצב ההגנה האמיתי ועד החלפת מאטה או שחרור קגאווה או כמה טוב קאריק או צ׳יצ׳ריטו – אבל אלו כולם דיוני כדורגל.

בהרכב אתמול שיחקו שני שחקנים – דה חיאה וסמולינג – שהיו שחקנים של פרגוסון (בנוסף ללינגארד שהתאמן אולי קצת בהדרכתו ונדמה לי שוארלה היה איתור של תקופת פרגוסון למרות שרשמית היה הקניה הראשונה של מוייס). כשהיקף השינויים כל כך גדול – וכולל גם את סגנון המשחק – ברור שיש רקורד מאד מעורב. ישנן החלטות שלא הצליחו אבל שמעטים היו לוקחים החלטות אחרות (רכישת די מאריה כשנוצרה אפשרות לכך). ישנן החלטות אמיצות ולדעתי נכונות – שחרור כמעט כל הכוכבים שלא הצליחו בעונה שעברה או הטיפול בסיפור דה חיאה. ובצידן התנהגות כמעט התאבדותית – ריקון הסגל מחלוצים. במחשבה בדיעבד אני חושב שהקישור המרכזי לא חוזק מספיק. לא ראיתי משחק טוב בלי שניידרלין העונה.

אבל שוב – זה כדורגל. אפשר לטעות, לשחק לא נכון, להפסיד. דבר אחד שלא עלה בדיון וזה גם מדכא אותי – זה שוולפסבורג היא קבוצת כדורגל נהדרת.

*

אבל די כבר עם ההתייחסות הזו שיונייטד היא ״מותג״. שיש סוג מסויים של שחקנים שהיא צריכה להחתים. שהספינים הם תחליף לספורט. שאם אין כדורגל נוקאאוט באלופות אז ניתן לאוהדים את ניימר. או בדותה על ניימר כדי לדבר עליה. שיתנהגו בצורה קצת ערכית. הם הודחו מליגת האלופות אז שינהגו כספורטאים צנועים – יילחמו על הליגה האנגלית והליגה האירופאית וינסו להשתפר בעונה הבאה. נניח לצורך הדיון שיש להם מספיק כסף להציע לניימר הצעה שלמרות מצבו המצויין הוא לא יסרב לה? אז זה מה שיש ליונייטד להגיד? שיש כסף? זה כבוד גדול? זה משנה משהו?

זה פתטי, זה חוסר כבוד, לניימר (אלא אם זה ספין מצד אנשיו – ואז צריך פשוט לא לשתף עם זה פעולה), לברצלונה, לאוהדים בברצלונה, לאוהדים במנצ׳סטר – בעיקר חסר כבוד עצמי.

רקוב זה לפעמים מבריק
בועה? השמיים הם הגבול

83 Comments

ניינר / ווריור 9 בדצמבר 2015

ספין או לא, סלקו ידיכם מהארי קיין!

Amir A 9 בדצמבר 2015

אם אני לא טועה, מנצ'סטר יונייטד נסחרת בבורסה של ניו-יורק, לא ככה? אתה חושב ששיפור העמידה הטקטית ללא שניידרלין או הסטת רוני לספסל מרגיעה מישהו מהמשקיעים ומחזיקי המניות? איפה גיל שלי שיסביר על הפסיכולוגיה של מחזיקי המניות בעיתות משבר?

דורפן 9 בדצמבר 2015

זה אסון. פרגוסון אמר בצדק שלמרות שבתחילה הגלזרים לא שחררו לו הרבה כסף הם לפחות הוציאו את הקבוצה מהבורסה. הם החזירו אותה. הייתה בכך הקלה מסויימת כי הם סילקו את הסיכון בחובות. אבל חזרנו למצב של הבורסה..

Amir A 9 בדצמבר 2015

ארבעת מחזיקי המניות הגדולים הם Baron Growth Retail, Baron Partners Retail, Fidelity VIP Contrafund Inv, Fidelity® Balanced. אעפס, כשאלו מחזיקי המניות שלך כדאי מאוד שתראה ביצועים טובים ומהר.

Ljos 9 בדצמבר 2015

מי החברות הללו בדיוק? (ניסיתי לחפש, אין להן דף ויקיפדיה)

Amir A 9 בדצמבר 2015

ברון אלו mutual fund ואילו Fidelity היא חברה שנותנת שירותים פיננסים (לדוגמא, הפנסיה בחברה שאני עובד בה, כמו גם ניהול תשלומי הביטוח הרפואי מנוהלים על ידי Fidelity).

Amir A 9 בדצמבר 2015

סליחה, אבל היתה לי טעות. הרשימה שהבאתי היא ארבעת הקרנות העיקריות שמחזיקות במניות של מנצ'סטר יונייטד. מחזיק המניות העיקרי היא BAMCO Inc, חברת ניהול השקעות פרטית עם החזקה של כמעט 10%.
מי שרוצה רשימה מלאה יכול למצוא אותה כאן:
http://investors.morningstar.com/ownership/shareholders-major.html?t=MANU

אביאל 9 בדצמבר 2015

אמיר – הונפקה בסינגפור אני חושב, בכל מקרה עדיין הגלייזרים הם בעלי השליטה המרכזיים (ובהפרש גדול) מה שאומר שבעלי המניות האחרים עם חסרי שיניים כרגע.

Amir A 9 בדצמבר 2015

אביאל, המניה נסחרת ב-NYSE תחת הקוד MANU. לגבי הגלייזרים כמחזיקי המניות המרכזיים, אתה באמת תמים לחשוב שאין לגלייזרים עניין בבעלי המניות האחרים בתחומים אחרים של עיסוקיהם? אני מאמין שאם חברות כמו BAMCO, BARON או Fidelity ירגישו שהמניה של MANU דופקת אותם יש להן מספיק דרכים כדי להלחיץ את הגלייזרים.

אביאל 9 בדצמבר 2015

אמיר – מוזר, הייתי בטוח שהנפיקו אותם בסינגפור. בכל מקרה אני מבין מה אתה אומר וברור שבכל מקרה לגלייזרים יש רצון לראות את המנייה למעלה, אבל עדיין הם הדומיננטים ובבורסה מעל לכל חשוב לשדר אמינות, ככה שלהתחיל לזרוק שמות ומספרים יכול לעבוד רק בטווח הקצר.

כץ 9 בדצמבר 2015

ברור שזה ספין של ניימאר ו/או סוכנו. זה מה שהסוכנים של הכוכבים למדו לעשות כדי לקבל חוזה יותר טוב בקבוצתם.

דורפן 9 בדצמבר 2015

אגב, מבערך 200 ידיעות שנקשרו ביונייטד בחלון הקודם השם אנטוני מרשיאל לא עלה אפילו פעם אחת. על מה שקורה באמת לעולם לא מדברים וכרגע לשום עיתונאי אין מקור פנימי אמין.

גיל 9 בדצמבר 2015

ורק אני חושש שעוד לא ראינו את הגרוע ביותר? המצב לא כזה טוב ואני חושב שאם יש דבר טוב בהפסד אתמול זה שהוא קצת הוציא את האוויר מהבלון של כולם. יש יותר עבודה לעשות ממה שחשבנו.

איציק 9 בדצמבר 2015

נשאל בהנחה שהידיעה נכונה. האם היית מתעצבן באותה המידה אם היתה ידיעה נכונה שהליקרס מנסים להחתים בעונה הבאה את קרי או לעשות טרייד עליו? קבוצה עשירה במצב גרוע רוצה להביא שחקן שבטופ העולמי גם במחיר מופרח. למה? כי הם יכולים. ריאל עשתה זאת עם הגלקטיקוס שלה, מכבי תל-אביב עם העגלקטיקוס שלה. בוסטון עשתה כך אליפות, וגם LA כשהביאה את שאקיל. לפעמים זה מצליח ולפעמים לא. כשאתה בשקיעה אתה מקווה שכוכב כזה יביא אחריו כוכבים נוספים או ימשוך את הסגל הקיים. אני לא יודע האם זה צעד נכון, אך אני לא מבין למה הוא מעצבן אותך.

דורפן 9 בדצמבר 2015

אם יחתימו אותו שיחתימו. לא מתלהב מהתנהגות כזו – אבל כמובן שיש לה ערך מקצועי עצום. אבל לדבר על זה פשוט כי חטפת מכה קשה זה מביך.

איציק 9 בדצמבר 2015

אתה מניח שזה ספין, ואני לא יודע מאפה המידע הזה אבל אני מניח שיש לך מקורות משלך (לי אין אז אני נאלץ לסמוך עליך). גם במקרה של ספין, זה איזשהו בלון של שלח לחמך אולי יצא. במיוחד אם ברצלונה אם כל החקירות שלה תחליט להפטר מאחד הכוכבים, וזה כמובן לא יהיה מסי. אני לא רואה בספין כזה שום דבר טוב, אבל נראה לי שהוא מקובל בתוך חוקי המשחק של הכדורגל (והספורט בכלל) בעולם. זה הרי פועל גם בכיוון השני, כששחקן מחפש קבוצה אז הוא דואג לפרסם שהרבה קבוצות בכירות מתעניינות בו.

מתן גילור 9 בדצמבר 2015

איציק, נראה לי שמה שמקומם את דורפן הוא בעיקר העיתוי, שעות לאחר ההדחה מליגת האלופות. נראה לי שזה גם מה שמחזק אצלו את ההרגשה שמדובר על סחריר, אך גם אם מדובר על אמת לאמיתה, העיתוי אינו מוצא חן בעיניו (דורפן מוזמן לתקן אותי).

איציק 9 בדצמבר 2015

אני מבין, אבל זה תרגיל מלוכלך שהוא נראה לי סוג של סטנדרט, ואז השאלה מעבר, מה לא בסדר בזה כאשר שמים את זה בעולם של ספורט.

אסף the kop 9 בדצמבר 2015

אתם לא צריכים ניימאר.
אתם צריכים קוטיניו.
לכו תגנבו אחד כזה בליגה האיטלקית.

איציק 9 בדצמבר 2015

למה אתה עוזר ליריבה?

אופיר 9 בדצמבר 2015

כולם צריכים ניימאר.

אסף the kop 10 בדצמבר 2015

אף אחד לא.
לרבות נבחרת ברזיל.

איציק 10 בדצמבר 2015

יצאת רומן

אסף the kop 11 בדצמבר 2015

:-)

אנדר 10 בדצמבר 2015

המסע של ריבלין לאמריקה לא עשה לך טוב, כמדומני

אסף the kop 11 בדצמבר 2015

הוא התחרפן לגמרי המענטש הזה

יוסי מזרחי 11 בדצמבר 2015

אסף.
אני לא נכנס איתך לויכוחים פוליטיים ,אלא קורא אותם מהצד. אבל, אסף ידידי, רובי ריבלין הוא תמצית מה שהיתה תנועת החרות של בגין . אני יודע כי הייתי שם כילד וכמתבגר.
מה שנשאר היום הוא חרפה וכלימה והם עדיין תולים את תמונת זבוטינסקי למעלה מעל ראשיהם.
אני כעיקרון לא ממליץ לדבר בשפה ירודה על נשיא מדינת ישראל גם אם לא כל מה שהוא אומר ,לא מוצא חן בעניך.
חבל רק, שהמכה שאנחנו עוד נחטוף באדיבות "הקוסם" וסביבתו תהיה כזו שתגרום לך ותומכים בו, לרוץ ולתלות אותם על עמודי חשמל בכיכר העיר וזה כמובן כמטאפורה.

אריאל גרייזס 9 בדצמבר 2015

בעיניי יש פה סוג של עצימת עיניים או התרפקות על איזה נוסטלגיה שהשתמרה בזמן בעיקר בזכות העובדה שיכולתם לשמור על אותו מנג'ר מאז שנות השמונים.
היונייטד, בדיוק כמו ריאל, בארסה או באיירן הם עסק שהמטרה שלו להרוויח כסף. והם עושים כל מה שצריך בשביל זה. אי אפשר להיות מרוצה כשחוזה עתק עם אדידס מאפשר לך להביא את די מאריה ואז להתעצבן כשאותה טקטיקה מנסה להביא את ניימאר כדי למכור חולצות או להרגיע אוהדים.
או שאתה מקבל שזה חלק מהמשחק היום או שאתה הולך לאהוד איזה ביתר נורדיה כזה (בלי לזלזל כמובן)

יואב 9 בדצמבר 2015

ברור שזה חלק מהמשחק שלי. תמיד ניהיה עשירים (בזכות) ושברנו שיאי העברות גם אצל פרגי. הכל בסדר. רק שלא בזה עוסק הפוסט בכלל.

אריאל גרייזס 9 בדצמבר 2015

גם ספינים זה חלק מהמשחק היום, כי יונייטד היא מניה שנסחרת בבורסה והיא מועדון שהרבה מאוד חברות השקיעו בו כסף. הספין הזה לא מיועד בכלל לאוהדים – הוא מיועד לשדר לבורסה שהכל בסדר ולחברות כמו אדידס ושברולט שמושקעות חזק ביונייטד שההדחה הזאת לא תפגע בערך המותג שנקרא יונייטד. כי זה מה שמועדון גדול (וגם שחקנים גדולים, מרונאלדו ועד לברון, שדרך אגב חתם השבוע על חוזה לכל החיים עם נייקי) הוא – מותג. לא יותר ולא פחות. תראה את ריאל, קבוצה שערך המותג שלה רק עולה למרות תוצאות דלות ביותר. זה מה שהספורט העולמי הוא היום

no propaganda 9 בדצמבר 2015

רצית לאמר:
יונייטד בניגוד לריאל בארסה ובאיירן היא עסק שהמטרה שלו היא להרוויח כסף…

שלושת הקבוצות האלה הן בבעלות האוהדים, אפילו במקרה של ריאל שפרז השתלט הוא לא מוציא כסף מהקבוצה ולא יכול למכור אותה או דברים בסגנון.

אריאל גרייזס 9 בדצמבר 2015

לא הבנתי, המטרה של ריאל או בארסה היא לא להרוויח כסף? מה זה משנה בבעלות מי זה, המטרה אותה מטרה

no propaganda 9 בדצמבר 2015

המטרה היא ללא כל ספק לא להרוויח כסף.
המטרה היא לזכות בתארים, הכסף שנכנס הולך על שחקנים ומשכורות, הוא לא נמשך ע"י בעלים לכיסוי חובות או דברים דומים.
הכסף הוא לא מטרה בפני עצמה, הוא רק אמצעי להשיג אותה שזה בניגוד ליונייטד ששם העננין העיקרי זה הכסף ותארים זו הדרך להשיג אותו. כמובן שאני לא מדבר על העניין של האוהדים אלא של הבעלים שהם אלה שקובעים.

אריאל גרייזס 9 בדצמבר 2015

באמת שאין לי מושג באיזה עולם אתה חי, אולי לפני 20 שנה. אתה מסתכל על המהלכים של ריאל בעשר השנים האחרונות, זה נראה לך שהמטרה שלהם זה תארים ולא מכירה של חולצות?

גיל שלי 9 בדצמבר 2015

אריאל, ריאל וברצלונה רחוקות מאוד ממצב ריאלי בו ירוויחו כסף.

אריאל גרייזס 9 בדצמבר 2015

א. חצי ממשקי הבית בישראל נמצאים באוברדראפט, זה לא אומר שהם לא רוצים להרוויח כסף
ב. גם מנצ'סטר יונייטד אם משקללים את החובות למשקיעים לא נמצאת קרוב לרווח
ג. זה בדיוק העניין – יש כסף שנכנס ויש חובות וירטואלים לבנקים שלעולם לא ישולמו. הקבוצות ממקסמות את ההכנסות שלהן, זאת המטרה

יואב 9 בדצמבר 2015

יונייטד ועוד איך ברווח. הכנסותיה גדולות מההוצאות כולל החובות. זה כוחה. והיא היחידה בעולם מסוגה.

אריאל גרייזס 9 בדצמבר 2015

רין לי מושג מאיפה אתה מביא את זה. אם מסתכלים על הכנסות מינוס הוצאות אז יונייטד פלוס מינוס שווה (הפסידה 11 מיליון שנה שעברה, בעיקר כי פספסה את ליגת האלופות, אבל זה כסף קטן), אבל זה לא כולל את החוב שלה שעומד היום על איזור ה-300-400 מיליון.
אתה יכול לקרוא פה, למשל: http://www.independent.co.uk/sport/football/premier-league/manchester-united-announce-debt-up-12-per-cent-to-3954m-but-commercial-revenue-also-rises-12-per-10249827.html

יואב 9 בדצמבר 2015

היא תחזיר אותו עונה בעונה ועדיין תיהיה תחרותית בשוק העברות. ברור שתתעלם מזה שזה לא חוב שיונייטד יצרה. היא רק משלמת אותו. היא לא נזקקה לחוב הזה או להלוואה הזאת.
לכן היא מיוחדת במינה ובמידה מסויימת -מועדון הספורט הריווחי בעולם.

דורפן 9 בדצמבר 2015

היא ברווח תפעולי. ולקרנות שהלוו את הכסף לא אכפת לאסוף אותו בתשלומי ריבית ולא דיבידנד.

אריאל גרייזס 9 בדצמבר 2015

קודם כל, היא לא תחזיר אותו. החוב הזה רק גדל. כמו שרונן אמר – הם פשוט ישלמו ריבית שנה אחר שנה.היא מחויבת לריבית שנתית של 8 אחוז – הלוואי עליי להשיג קרן שאני יכול לסמוך עליה שתשלם לי כזה אחוז.
בכל מקרה, המקור של החוב לא משמעותי. מה שחשוב זה השורה התחתונה וזה שיונייטד צריכה לדאוג לשלם לבעלי החוב שלה שנה אחר שנה. כמובן, זה לא בעיה – יש עשרות אלפי בתי עסק ממונפים בעולם שעושים את זה. והפריימרליג היא מקור הכנסה אדיר. אבל, צריך לזכור – בסוף זה בדיוק זה. עסק. והכל מסתובב סביב זה.

דורפן 10 בדצמבר 2015

אריאל – אני מבין מוגבל מאד בכלכלה. אבל ההגיון אומר לי כך: בעל חוב שחושש שהעסק הלווה הולך להתרוששות מוחלטת כונס את נכסיו. בעל חוב שיודע שהחייב הוא פרה חולבת יציבה לגמרי – ואפילו אם יש לו שנה רעה כלכלית הוא יחזור להיות פרה חולבת – לעולם לא יהרוג את הפרה

יואב 10 בדצמבר 2015

אריאל,
יונייטד הוא המועדון הספורט המרוויח בעולם. יותר מכל המצאת הפוטבול שלך. לא ישתנה בקרוב. זה מה יש. הוא משלם ועדיין עומד בזכות עצמו, עדיין שחקן ראשי בחלון העברות.
תתמודד(:

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

נו, רונן, וזה שונה במשהו ממה שאמרתי? לשניה לא אמרתי שיונייטד היא לא תרנגולת שמטילה ביצי זהב. אני רק אומר שהיא עסק, זה הכל.
יואב, כשנגמרו הטיעונים העניינים אז יורדים לפסים אישיים. וואו, ירדת על פוטבול, פגעת ממש בציפור נפשי. אני לא יודע איך אני אתאושש

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

ודרך אגב, הטיעון שיונייטד הוא המועדון המרוויח בעולם נכון בערך כמו הטענה שאין לו חוב או שהוא משלם את החוב הזה תוך כמה שנים. מבחינת מאזן נטו, יונייטד מרוויח כמה מיליונים בודדים כל שנה, שבמונחים של ספורט אמריקאי זה גרושים. הוא כן אחד המועדונים בעלי השווי הכי גדול בעולם אבל רווחים? לא בדקתי אבל אני מוכן להתערב שארסנל אפילו מרוויחה יותר כסף ממנו

אנדר 10 בדצמבר 2015

אבל אם כך אתה סותר את עצמך וטורח להוכיח את זה לאורך כל השירשור. אם המטרה הסופית היא להרוויח כסף (ישירות מהקבוצה), אנשי עסקים כבדים לא היו מתקרבים לשם. אם המטרה היא פרסום, חדירה לתודעה ומינוף עסקים אחרים בהם אתה מעורב. בסדר גמור. אני חושב שאתה מבלבל בין להרוויח כסף לבין ליצור מאזן כלכלי יציב של רווח לעומת הפסד

יואב 10 בדצמבר 2015

אריאל,
החוב הזה היה כמעט כפול בעבר. היא תחזיר אותו כי היא מפלצת. או שהיא תימכר ברווח היסטרי. כל זה לא משנה כלל את העובדה הפשוטה- אין חיה כזאת. לא בכדורגל ולא בספורט העולמי.

no propaganda 9 בדצמבר 2015

ריאל שונה טיפה מבארסה ובאיירן בגלל שפרס השתלט על הקבוצה אז צריך לחלק בריאל למה שפרס רוצה ומה שהסוסיוס רוצים.
פרס רוצה שריאל תהייה המועדון הכי גדול בעולם, זה חשוה לו אפילו יותר מההישגים של ריאל ומכאן החשיבות במכירת חולצות.
הסוסיוס רוצים תארים אבל בגלל ההשתלטות של פרס הם לא יכולים לבחור אף אחד אחר.

בבארסה אין בעיות כאלה וכשאין תארים,הסוסיוס מחליפים את ההנהלה, זה קרה יותר מפעם בעשור האחרון.

בבאיירן, לא ממש מחליפים את ההנהלה אבל זה בעיקר משום שהיא מעולה, כל המנהלים הם שחקני עבר בבאיירן וזו התרבות אבל תהיה בטוח שאם באיירן לא תזכה בתארים לאורך תקופה או ההנהלה תתחיל לעשות שטויות, יחליפו אותה בלי בעיה.
באיירן מתנהלת מאוד שקול מבחינה כספית, השחקן הכי יקר בהסטוריה שלה הוא חאבי מרטינז(40 מיליון), קשה לאמר שהוא שחקן שמוכר חולצות.

אריאל גרייזס 9 בדצמבר 2015

ברור, כי אי זכיה בתארים מובילה אוטומטית לירידה בהכנסות. אבל אין ספק שבאיירן מתנהלת יחסית ביעילות. אבל תסתכל על בארסה – אתה רוצה להגיד לי שהרכישה שך ניימאר על חשבון סאנצז היתה מקצועית בלבד? הרכישה של פאברגס?

בני 9 בדצמבר 2015

הרכישה של ניימאר לא היתה על חשבון סאנצ'ז, היא הייתה חשבון וייה והירידה בכושר של פדרו. סוארז היה על חשבון סאנצ'ז (שהיה שחקן טוב בבארסה, אבל לא הרבה יותר מזה) וזה לא דבר שקשור למכירת חולצות או לכסף. הסוסיוס של בארסה וריאל לא מסתכלים על יציבות פיסקאלית, מעניין אותם תארים והמטרה של ההנהלה (אם היא רוצה להיבחר שוב) צריכה להצליח על המגרש. אני לא בקיא מדי בפוליטיקה המדרידאית העכשווית וללהטוטי פלורנטינו פרז, אבל ככה זה בבארסה, וככה זה היה בריאל עד התעלול האחרון של פרז(שהודח מריאל בקדנציה הראשונה בגלל ביצועים עלובים על המגרש ולא במחלקה הכלכלית). אני לא מבין למה אתה חושב שרכישת פאברגאס היה קשורה לכסף, אין לזה שום קשר. זה היה קשור לדימוי של המועדון כלפי עצמו כמגדל שחקנים. שזה דבר שיותר נמצא בקטגוריית התארים מאשר בקטגוריית הכסף.

אמיתי 10 בדצמבר 2015

יואב לא הבנתי למה מנצסטר שונה מקבוצות אחרות ולמה אין חיה כזאת?

יואב 10 בדצמבר 2015

אמיתי,
כי יונייטד הוא מועדון הספורט השווה ביותר. כי היא מושכנה לגלייזרים במינוף ענק ועדיין תחרותית בליגה ובשוק העברות.
כי היא מייצרת הכנסות מפלצתיות ששומרות אותה גבוה. דמיין את הבנק נותן לי מינוף לקנות בית בסביון. אין לי עשרים אחוז מהכסף. אבל הבית עצמו מספק לי את היכולת לשלם ואף לבנות בריכה ולקנות יצירות אמנות יקרות.
אין בית כזה ואין מועדון כזה.

דורפן 9 בדצמבר 2015

פרס עושה המון כסף מריאל. הוא לא יכול להשתלט עליה אבל המון מנכסיה הוא העביר לחברים.

no propaganda 10 בדצמבר 2015

לא הכרתי, למרות שזה נשמע מאוד הגיוני.
אני אשמח אם תפרט.

אריק 9 בדצמבר 2015

אפשר פשוט לתת גיבוי למנגר ואז נדע שתוך חודשיים הוא הולך. האמן לי לרובנו זה יותר מניימאר.
#לאלמדוכלום

יואב 9 בדצמבר 2015

ניימר לא האריך את חוזהו ממש לא מזמן? שנים שלא נתקלתי בספין מופרך שכזה. ממש עלבון על חשבון האוהדים.

אופיר 9 בדצמבר 2015

רגע, אבל על איזה עץ אנחנו נובחים פה בעצם? אתה מניח שזו יונייטד עצמה (או אגף היח"צ שלה) שמדליפה ידיעה מופרכת ל-ESPN? אולי ילד צ'וקומוקו מטמיבקטו עם חשבון טוויטר המציא ידיעה to take the piss? מה בכלל אפשר לעשות נגד דברים כאלה, ומה הטעם להתרגז מהם?

no propaganda 9 בדצמבר 2015

תאכלס. אחרי הבכור האירי שהמציא פרוספקט מולדובני שנכנס ל50 השחקנים המבטיחים של טיים נדמה לי כבר אי אפשר לדעת כלום.

אמיתי 9 בדצמבר 2015

לא רוצה לההיות קטנוני אבל זה אתה שכתבת
שיש להביא שחקנים יצירתיים… באיזה שהוא
אופן זה גם היה ספין?

אודי 9 בדצמבר 2015

דורפן, אתה יודע שלא צריך שום מעורבות של יונייטד בידיעה על ניימאר? מישהו שכותב באתר מחליט לעשות ידיעה על העברות או שמועות. לוקחים מועדון גדול שבצרות וחסר לו סקורר. חושבים על שם גדול שאולי לא לגמרי יציב במועדון שלו בגלל סיבות כאלו או אחרות (מיסים או משהו כזה) ומחברים ידיעה. מוסיפים סטטיסטיקה, מוסיפים sources suggest Neymar is interested או משהו כזה, והופ, יש לך ידיעה לפרונט פייג'.

יוסי מזרחי 9 בדצמבר 2015

מסכים לגישה שנאימר עניין מופרך ולא מביא כבוד לאף אחד.
נכון לא פחות הוא שאיוולת כזו מתודלקת בעיקר בזמני מצוקה. לענין עצמו.
אנחנו לא צריכים את נאימר. לא כי הוא לא יעזור אלא כי יש מקומות אחרים שצריך לטפל בהם עוד לפני ששמים דובדבן על הקצפת. קודם כל הבצק מתחת לקצפת. הקישור המרכזי שלנו ,נמצא בסוף דרכו הן קאריק,(יחיד ומיוחד ומה לעשות ,כבר בגין 35) והן שוויני, שימשוך קצת הלאה אבל כבר לא ברמה הגבוהה ביותר,שזה מה שאנחנו מייחסים לעצמנו.
התשובות מצויות כבר בסגל וזה לא מופרך לראות חיזוק נקודתי אחד נוסף מהשורה הראשונה.
מאחור, יש את מה שצריך בהדגשה על וארלה שיתן פייט על המקום ואולי גם מברודוויק-גקסון (שצריך למצא לו שם קצר יותר) . למרכז ההגנה, שם מסתמנת בעית פציעות מתמשכת אצל גונס וחוסר יכולת להסתמך על כשירות לאורך זמ,ן יש פתרון שגם הוא בהישג יד כמו סטונס שכנראה יגיע.
בחלק הקידמי בחלק הבעיתי בחוד אין באמת בעיה. יש לנו שני שחקנים שיהיו מהטובים בעולם בשנים הקרובות ועם חיזוק מתאים יחד עם ההכרה שרוני הוא לא הציר המרכזי אלא אולי המבוגר שיחנוך את מי שמסביב, חיזוק כזה, שפוי ובמסגרת מקצועית ולא מתחום שנושק ליחסי ציבור, רוצה לומר בלי שמות בומבסטיים א-פרופו נאימר, הוא מהלך שיבוא ללא ספק, אולי עוד בינואר.
אנחנו לא במקום שהיינו אחרי שסיר אלכס פרש. הסגל של היום צעיר יותר ובנוי נכון לקראת העציד.אין לנו כאלה שברור שאין להם מקום בסגל .מבחינה זו אנחנו במקום אחר.
הענין הוא שאת הפוטנציאל הזה והתיקונים שיש בקנה לינואר או לקייץ הקרוב צריך להוציא אל הפועל וזה לא יקרה כנראה עם המנגר הנוכח כי מה שצריך זה שינוי תפיסה ודיסקט חדש ואת זה אני לא רואה ממנו. שם הבעיה ולשם צריך לכוון ולא לרכישות של מאתיים מליון ויהיה מי שיהיה.

אריאל גרייזס 9 בדצמבר 2015

מה הבעיה עם השם של הבחור? בי ג'יי נראה לי הולם, לא?

אריק 9 בדצמבר 2015

במשחק הקודם של יונייוד בוולפסבןרג היתה מכת פציעות גם…
השוער היה קוזאק.
הבלמים? קאריק ופלטשר? כן כן.
מה שהשאיר בקישור את דארון גיבסון….
חלוץ? אואן…
נגמר 3-1… ליונייטד.
לא צריך נימארים.
צריך מאמן

צ׳לסקי 9 בדצמבר 2015

רוס בארקלי והארי קיין ואתם מסודרים לעשור

ניק 9 בדצמבר 2015

באמת שקשה לי לראות שהידיעה הזאת באה ממנצסטר עצמה. אני לא חושב שמשהוא שם באמת חושב שאם הם ידליפו ידיעה שאומרת שניימר הולך להגיע אז החברות המאוד עשירות ומאוד חכמות שמחזיקות במניותיה של היונייטד באמת יאמינו לזה…
כאילו get real.. אנחנו בתור אוהדים הידוטים לא באמת מאמינים לזה אז אתם מצפים שחברה רצינית שמוקפת בעשרות יועצים\אנליסטים יאכלו את זה??
במקרה הדי לא סביר זה מגיע מסביבת ניימר כדי להגדיל לו את השכר העתידי בברסה בעוד כמה לירות או במקרה הדי ריאלי מ"עיתונאי" שרוצה לייקים\ציוצים\השד יודע מה

אמיר המקורי 9 בדצמבר 2015

מעניין שכולנו דנים כבר שנתיים על שחקנים ומנג'רים כאלו או אחרים, טובים/לא טובים, מתאימים/ לא מתאימים, מבינים כדורגל/סתם גונבי דעת.
אז זהו, האסימון ירד, זו ההנהלה שעליה אנו צריכים לדבר, אובדן הדרך התחיל אצל אלו הספונים בחדרים הנוצצים, בהחלטה שלהם הגיע LVG וכפועל יוצא כל מי שההולנדי חשב שהוא שחקן שמתאים ליונייטד.
בשתי החלטות(יש יגידו נמהרות/לא שקולות)מויס+LVG הצליח אחד המועדונים הגדולים בעולם לאבד את הזהות והוא בדרך גם לאבד את המוניטין.
ככה זה גם התחיל אצל האדומים מהצד השני של הנהר לפני שני עשורים, גם הם לא האמינו, אמרו שלוש שנים פחות טובות לא קרה כלום, מאז עברו כמדומני עשרים ואחת שנה אבל מי באמת סופר חוץ מאוהדי ליברפול האדוקים.
קחו לדוגמא את בארסה, עשו טעות שנה אחת עם טאטה מרטינו ומייד הבינו שטעו והראו לו באלגנטיות את הדרך החוצה, בא לשנות להם את ה DNA של המועדון והם אמרו לא תודה לא בבית ספרנו!

בר שושני 9 בדצמבר 2015

מקווה שברור לכולם שכל מה שצריך זה שני אנשים שעישנו משהו ויורדים על שקית במבה בזמן שהם משחקים FIFA 2016 ואומרים "וואלה, המסי הזה, היה מתאים בול לבית"ר" כדי שהכותרת "ליאונל מסי הוצע לבית"ר ירושלים" תהיה מבוססת על מקורות ממשיים.

אודי 9 בדצמבר 2015

זה מזכיר לי את הסיפור על איך מנצ'סטר סיטי ניסו לקנות את מסי בטעות: http://sportige.com/manchester-city-08-2012-accidentally-tried-to-purchase-lionel-messi/

תום 9 בדצמבר 2015

רונן, מה יש לבן אדם אינטליגנטי כמוך לחפש באתר של ESPN? ובמקומך לא הייתי מתרגש, זה בסך הכל עוד "הוט-טייק" דבילי כדי למשוך קליקים, אתה לא תאמין כמה כאלו הם מנפקים אחרי כל מחזור של פוטבול מכללות.

רומן 10 בדצמבר 2015

יפה אמרתה!

אחד 10 בדצמבר 2015

וולפסבורג אכן קבוצה מצויינת,אבל הכשלון של יונייטד היה במשחקים מול איינדהובן ולא מול וולפסבורג.

רוג'רס אהרון 10 בדצמבר 2015

לא צריך כוכבים,
צריך שחקנים על סף פריצה כמו אברה ,פארק וידיץ בזמנו.
מרשיאל הוא כזה.

ואם כבר לשבור את הבנק אז ניימאר לא מתאים,
יש איזה פולני בבאיירן עם המספר 9 על הגב שרשום לו יונייטד על המצח.
לבנדובסקי=ואן ניסטלרוי 2.0

גיל 10 בדצמבר 2015

למה שהוא יעבור ליונייטד? בבאיירן יש לו יותר סיכוי לזכות בתארים כרגע.

רוג'רס אהרון 10 בדצמבר 2015

דבר קטן שנקרא כסף.
ו פפ יביא אותו יחד איתו.
במחשבה שניה נסתפק במולר.

גיל 10 בדצמבר 2015

לא בטוח שזה השיקול המרכזי ומאיפה הבאת את זה שפפ יעבור ליונייטד? הלוואי שזה יקרה אבל אלו חלומות כרגע.

no propaganda 10 בדצמבר 2015

באמת הלוואי שזה יקרה

ניק 10 בדצמבר 2015

אוי לא.. אישית אני מעדיף את ואן חל לעוד 30 שנה מאשר את פפ

אחד 10 בדצמבר 2015

זה כבר לא משנה, את הנזק שהוא עשה יהיה כבר בלתי אפשרי לתקן

רודג'רס אהרון 10 בדצמבר 2015

אני חושב שהליגה הבאה שהוא יאמן בה תהיה הפרמיירליג.
ואז אני חושב שזה בין יונייטד לצ'לסי.
לא רואה אותו מסתדר עם אברמוביץ'.
ולסיטי אין את המסורת שלדעתי הוא מחפש.
ברשימת מועדני הפאר שיהיה לו מה להוכיח בהם יונייטד בראש הרשימה.

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2015

אבל מבחינת בעלי הקבוצות, הסוכנים, מוכרי הנעליים וכו'
האוהדים של היום הם בדיחה.
צריך להגיד להם מה לקנות ובכמה כסף והם פשוט עושים את זה.

לשים תג של 150 מליון או טריליון על בובה עם תסרוקת זה כבר ספין רציני.
גם אם פרגסון אמר שהוא משו משו לפני כמה שנים.

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2015

ובדיוק ראיתי סרט נפלא בדוקו על אמנות הספין.
חברות הטבק, הנפט, החשמל והתרופות הן חלק קטן מן הקבוצה השולטת באומנות הזו ואכן אנחנו אוכלים כל מה שהם מביאים לנו.

ענקי הכדורגל והספורט כבר מזמן באותה הסקאלה עם החברה מלמעלה.
איכות היא מילה גסה. העיקר למכור והרבה

ניקו 11 בדצמבר 2015

שם לסרט?

אסף the kop 11 בדצמבר 2015

מגש הכסף ?

Comments closed