המקום בו דוראנט נמצא

נראה שאין לו את התחושה הלא הוגנת שהוא עדיין לא השיג כלום

kd
הבוקר מריצים באתרים איזה סל יפה של קווין דוראנט בניצחון על הלייקרס – ובמקרה ראיתי כמעט בשלמותם את שני המשחקים האחרונים של אוקלהומה. ואני רואה בעיקר שחקן קצת מבוזבז. כמובן בסטנדרטים הבלתי רגילים של הכשרון העצום שלו.

דוראנט למשל היה צריך להגיע לנקודה בקריירה בה כמו בראיינט ולברון הפכו לשחקני הגנה טובים מאד. הוא שחקן הגנה ממש לא טוב.

מנהיגות מיוחדת גם אין שם. מספר האלי-הופס שהקבוצה הזו חוטפת בגלל הרדמות בהגנה היה מפחיד (זה מול קליבלנד).

הכימיה ההתקפית עם ראסל ווסטברוק היא עניין שכבר היה צריך להפתר. במיוחד שעל פי הדווחים מדובר בחברים טובים ואין כאן שאלה של אגו.

בעיקר מציקה לי העדרה של איזשהי פיזיות. כולם מציינים כמה הוא זריז, מוכשר וצלף יוצא דופן לשחקן בגובה שלו. הוא גם ריבאונדר ושחקן פוסט אפ מאד מאד בינוני לשחקן בגודל שלו.

הוא בדרך להיות סתם-הול-אוף-פיימר כשהייתה נקודה שנראה בדרך להיות אלוף סדרתי. סתם הול-אוף-פיימר זה כמובן הישג בלתי רגיל. נראה שאין לו את התחושה הלא הוגנת שהוא עדיין לא השיג כלום.

ענף הספורט ״כדורסל אירופי״
נו האדל - סיכום שבוע 15 (וגם יומן אליפות)

128 Comments

קשקשן בקומקום 20 בדצמבר 2015

כבר שנים אני אומר שווסטברוק הוא לא הבעיה שם.
דוראנט לא מתרומם, חסר לו איזה קילר אינסטינקט, הוא "טוב" מדי. גם בתוך הקבוצה וגם בחוץ. התמונה הזאת מספרת הכל:
http://www.businessinsider.com/why-kevin-durant-turns-his-back-on-free-throws-2014-5

קשקשן בקומקום 20 בדצמבר 2015

ומצד שני הם עדיין צעירים ועברו מנחוס מטורף של פציעות, אולי צריך לחכות עוד עונה-שתיים ולגבש עמדה

ערן קאלימי מישייקר 20 בדצמבר 2015

הוא תמיד עשה לי רושם של שחקן לא אינטיליגנט במיוחד. ואני לא בטוח כמה זה פועל יוצא של מאמן לא טוב.

גורביץ' 20 בדצמבר 2015

דווקא מבחינת קבלת החלטות הוא לדעתי מספר שתיים בליגה, רק ללברון. יותר מסטפ או שאר הדופקים בדלת של השחקן הטוב בעולם.
במשחק נגד קליבלנד הוא פשוט לא רצה את הניצחון כמו לברון, וכמו שתמיד קרה ביניהם עד עכשיו וכנראה גם ימשיך לקרות – he was outplayed, במיוחד בחצי השני כשהקבוצה הייתה צריכה אותו.
לא רואה אותו לצערי לוקח אליפות כשיש לו את לברון קונטנדר בליגה. דווקא מול גולדן סטייט והספרס אני דווקא יכול לראות את אוק' לוקחים סדרה

shadow 21 בדצמבר 2015

"לא רואה אותו לצערי לוקח אליפות כשיש לו את לברון קונטנדר בליגה" זה חתיכת פארדוקס.

אני דווקא חושב שלאחר 13 עונות בליגה, ניתן להגיד בוודאות שלברון הוא מי שאתה רוצה להתמודד מולו על אליפות.

אריאל גרייזס 20 בדצמבר 2015

לצפות לפיזיות מדוראנט זה כמו לצפות מקובי למסור את הזריקה האחרונה. זה פשוט לא השחקן שהוא. הוא גארד בגוף של פורוורד, ופורוורד רזה במיוחד. צריך לזכור שהוא הגיע לגמר ה-NBA ואז סבל מפציעות שעיכבו אותו. בלי אותן פציעות אני לא יודע איפה הוא היה היום.
יש להם מאמן לא רע, אבל כאחד שהגיע ממכללות, אני לא יודע אם הוא מסוגל להשתלט על האגו הזה של ווסטברוק והאמת היא שאני לא חושב שדוראנט רוצה את זה. כנראה נוח לו לא להיות האלפא דוג.

גיל 20 בדצמבר 2015

התירוץ שהוא גארד בגוף פורוורד היה נכון אולי ללפני 5 שנים. אחרי שנים בליגה אפשר היה לצפות ממנו ליותר גיוון התקפי והגנתי ופשוט לא רואים את זה.

omer 20 בדצמבר 2015

לא קונה את ההסבר הזה.

א. בNBA של 2015 יש המון שחקנים שהם גארדים בגוף של פוורדים. לצפות מדוראנט לקחת קיץ אחד ולעלות מסת שריר כמו שעשו קובי או לברון בעבר זה לא מוגזם.

ב. האגו של ווסטברוק- האם שמעת פעם על חיכוך בין ווסטברוק לדוראנט? האם שמעת פעם את ווסטברוק אומר דברים בסגנון "זאת הקבוצה שלי/אני צריך לזרוק הכי הרבה/אני השחקן הטוב בקבוצה"? אחסוך לך את החיפוש. התשובה היא לא. זה שווסטברוק לוקח המון על עצמו לא הופך אותו לאגואיסט. זה אולי הופך אותו ללא חכם, אבל בעיות אגו של כוכבים זאת הדאגה האחרונה של אוקלהומה.

גיל 20 בדצמבר 2015

זה לא משנה שאין חיכוך בין ווסטברוק לדוראנט. בפועל, הם לא מסתדרים ביחד על המגרש והסיכום של שניהם לא נותן לך קבוצה טובה יותר.

omer 20 בדצמבר 2015

מסכים. אבל מאחר שכישרון יש ורצון לשחק ביחד יש אני מאמין שאוקלהומה יכולה להוציא מהם יותר.

החלפת מאמן הייתה הצעד הראשון. הצעד השני צריך להיות רכז טהור ליד ווסטברוק שיפעיל את השניים. נשגב מבינתי איך שנים מדברים על קבלת ההחלטות הגרועה של ווסטברוק ועל אף זאת באוקלהומה לא ניסו להעבירו או לשים רכז אמיתי לידו. לא יודע אם זה מה שישפר את הקבוצה שם, אך זה בהחלט שווה ניסיון.

בכלל נדמה שיש שם קיבעון אצל מקבלי ההחלטות המקצועיות, שזה די מפתיע בהתחשב בכך שהאיש שמנהל שם הכל (פרסטי) כבר הוכיח את עצמו בעבר.

גיל 20 בדצמבר 2015

הארדן ירד מהפרק כך שנשארו ווסטברוק ודוראנט. אני חושב שהרצון לא מספיק כאן. הם דומים מדי בסגנון המשחק שלהם ואלא אם אחד מהם יוותר, סטייל תומפסון בגולדן סטייט והשני ירכז, לא רואה איך זה יכול לעבוד ביחד. לדעתי ווסטברוק היה צריך לרכז יותר אבל זה לא בטבע שלו. הבאה של עוד רכז לא ממש תעזור כאן.

dmc 20 בדצמבר 2015

שחקן ענק בקבוצה אדירה וחסרת מזל. לא רואה מצב שהוא לא אלוף פעמיים לפחות, גם אם יעזוב לוושינגטון או כל אופציה סבירה אחרת. לאנשים יש מנהג להדביק תכונות של "ווינרים" על מי שניצח, אז כשינצח כנראה גם יקבל כאלה

דורפן 20 בדצמבר 2015

כשהם שיחקו בגמר עם קבוצת נוער אני חשבתי שנראה פה אולי קבוצה שסוגרת את הליגה. אבל כשאתה משווה איך קארי חוזר אחרי עונת אם.וי.פי ואליפות עם שיפור נוסף מדהים – אני מרגיש שדוראנט עלול לא לעשות את זה.

dmc 20 בדצמבר 2015

זכורה לי התקופה שווסטברוק היה פצוע, מתישהו בתחילת 2014 (אמצע-סוף עונת 13-14) שדוראנט התעלה לרמות כל כך גבוהות, שבכל משחק היו שניים שלושה מקרים שהוא היה מתחיל התקפה בכדרור איטי ועובר את החצי, מקבל חצי חסימה מאחד הגבוהים ופשוט עולה לזריקה מטווח קרי. עם אחוזים קרובים לסטף, וביטחון עצמי לפחות שווה לו. אחרי שראיתי 10-12 משחקים שלו ביכולת כזו, ברצף, אני באמת מאמין שהוא מסוגל להכל.

אלעד 20 בדצמבר 2015

התקופה הכי טובה שלו ושל אוקלהומה הייתה בזמן הפציעה של ווסטברוק. מה שמעלה שוב את השאלה האם אין מקום לטרייד עם ביצים על ווסטברוק, תמורת רכז שהוא יותר טהור. להרוס יותר ממה שהם כבר הרסו בלתי אפשרי.

omer 20 בדצמבר 2015

ווסטברוק, על כל מגרעותיו הוא עדיין שחקן טופ 10 בליגה הזאת. אף קבוצה לא ממהרת לוותר על כישרון בסדר גודל כזה. לכן, לדעתי רעיון טוב יותר יהיה להביא רכז טהור ליד ווסטברוק שיפעיל אותו ואת דוראנט.

עידן. 20 בדצמבר 2015

דוראנט באמת נראה כמו מי שדורך במקום כבר כמה עונות. לא הייתה לו פציעה ממש קשה, אבל רצף הפציעות הקטנות שהיו לו גם יכול להשפיע לאורך זמן.

אני הייתי מצפה ממנו לשפר את יכולת המסירה ובכלל, את התחושה שהוא זה ששולט בקבוצה ושניהול המשחק עובר דרכו. במובן הזה הוא כנראה נפגע מאוד מהעובדה שהוא משחק מתחילת הקריירה כמעט עם פוינט גארד דומיננטי כמו ווסטברוק. הוא אף פעם לא נדרש להיות שחקן שכל התקפה עוברת דרכו כמו לברון.

אני חייב להגיד שלאחר צפייה בכמה משחקים של אוקלהומה, אני מאוד מאוכזב מהמאמן החדש שלהם, שלא מנצל בצורה חכמה את הכלים העומדים לראשותו (בעיקר הסנטר הטורקי המצוין). כנראה שכישלון גם העונה יביא את דוראנט לקבוצה חדשה, אבל כמקובל בתקופה הזו, הוא ככל הנראה יבחר להצטרף לקבוצה שגם בלעדיו נמצאת בעלית של הליגה.

אורי 20 בדצמבר 2015

מסכים איתך, ציפיתי שידרסו את הליגה, משחק ההגנה נחלש מאוד בהשוואה לשנים עברו.
אבל בוא ניתן להם עוד זמן, במשחקים האחרונים שראיתי יש סנוניות ראשונות של שינויים –
הרכבים עם דורנאט ב-4 ווסטברוק שוטינג גארד וכדומה.

יריב 20 בדצמבר 2015

הם לא דורסים את הליגה, אבל הם מקדימים את כל הקבוצות שאפשר היה לצפות שיקדימו (להבדיל מלקוות).

ניינר / ווריור 20 בדצמבר 2015

אוברייטד וגם לאטח רציני

דוני דארקו 20 בדצמבר 2015

אי שם ,בגלקסיה רחוקה רחוקה –
דארת' מוריניו מצעיד את אוקלוהומה לחמש אליפויות ברצף ,ודוראנט מככב לצד צ'ובאקה בהתקפה הבלתי עצירה של היונייטד .

7even 20 בדצמבר 2015

החליפו מאמן והשיטת משחק אותה שיטת משחק.
אני חושב שראסל ווסטברוק הוא השחקן הכי לא חכם בתולדות המשחק ברגע שזה מגיע לקלאץ'.
מדהים כמה שטויות השחקן הזה עושה.

בליקי 20 בדצמבר 2015

נקודה נהדרת רונן. זה בדיוק דוראנט ומה שאני מרגיש כלפיו, יש בו את הכל לכאורה אבל אין בו את 'זה'.

Amir A 20 בדצמבר 2015

אין אפשרות לצרף קובץ לתגובות אז אני לא יכול להעלות את הגרפים שהכנתי :-(
בכל מקרה, אם משווים את הסטטיסטיקה הבסיסית של דוראנט, לברון וקובי בשמונה העונות הראשונות שלהם בליגה (או ליתר דיוק 8 העונות בין גילאי 20-27) מתקבלת התמונה הבאה (כשבכל עונה הנתונים מנורמלים ל-82 משחקים):
ממוצע נקודות למשחק:
דוראנט 27.96
לברון 28.49
קובי 26.64

ממוצע ריבאונד למשחק:
דוראנט 7.3
לברון 7.4
קובי 5.8

ממוצע אסיסטים למשחק:
דוראנט 3.77
לברון 7.01
קובי 5.08

מבחינת נקודות עם מסתכלים על כל אחת מ-8 העונות לא היה הבדל גדול בין השלושה. מבחינת ריבאונדים ברור שקובי לקח פחות מהשניים האחרים בכל אחת מהעונות אבל אפשר היה לצפות לזה. הסיפור המעניין הוא באסיסטים, שם רק בעונה אחת דוראנט השתווה לבריאנט. בשאר העונות הוא היה הרחק מאחורי השניים האחרים. בטוח שיש כאן מומחי NBA שיוכלו להסביר מדוע זה קורה, אבל שתי ההשערות שלי הן שהכדור נתקע בהתקפות של אוקלהומה יותר אצל ווסטברוק מה שמשאיר לדוראנט פחות אפשרויות לאסיסטים וגם שהקבוצה היריבה פחות שולחת שמירה כפולה על דוראנט (זה נכון?) מה שפחות משאיר שחקנים פנויים אליהם הוא יכול למסור לסל קל. שני ההסברים הללו, במידה ונכונים, יכולים להעיד על כך שהוא שחקן פחות מאשר השניים האחרים.

גיל 20 בדצמבר 2015

וכמה יש לכרמלו? ההשוואה לא צריכה להיות אבסולוטית אלא כמה הם משפיעים על המשחק. אם דוראנט וקובי זורקים יותר והאחוזים שלהם נמוכים אז זה לא עוזר הרבה לקבוצה.

Amir A 20 בדצמבר 2015

בגלל זה כתבתי סטטיסטיקה בסיסית. אני מתעצל כרגע ללכת ולבדוק אחוזי קליעה וכדומה, אבל השאלה המרכזית כאן היא כמות האסיסטים ומדוע יש לו בערך חצי מהאסיסטים של לברון.

אסף 20 בדצמבר 2015

בעיקר כי בניגוד לקובי ולברון הוא לא מוביל כדור, ולא חייב את הכדור ביד כדי להשפיע.

Amir A 20 בדצמבר 2015

זאת בדיוק השאלה. למה הוא לא מוביל כדור? לפי מה שכתב כאן dmc למעלה, כשווסטברוק היה פצוע דוראנט לקח על עצמו גם את התפקיד הזה (אלא אם הבנתי לא נכון), אז יש לו את היכולת הזו.

אסף 20 בדצמבר 2015

לא כך הבנתי מה שכתב, ולא כך אני זוכר את זה. הוא פשוט זרק יותר וקלע יותר.
אני לא חושב שהחוזק שלו הוא בהובלת כדור, ולהתרשמותי דווקא נוח לו לשחק ליד רכז דומיננטי. גם מקצועית וגם אישיותית.

גיל 20 בדצמבר 2015

קצת קשה לומר על שחקן שנכנס לשיא הקריירה כמבוזבז אבל הבעייה איתו שהוא נחמד מדי. הוא בסיטואציה סבבה מבחינתו, עם חברים ובקבוצה מנצחת אבל אין לו את הדרייב להנהיג ולהיות קילר שמוביל קבוצה לאליפות. הוא היה לרגע השחקן הטוב בעולם וראה את קארי חולף על פניו. זה באמת חבל אבל עוד מאוד מוקדם להספיד אותו. לדעתי הוא חייב להפרד מווסטברוק ואולי שנה הבאה יגיע למקום אחר שם יהיה האלפא דוג בלי שום שאלה ויבנו סביבו קבוצה לאליפות אבל אני לא אופטימי.

גיל 20 בדצמבר 2015

אבל באמת, מקום 158 בreal plus minus הגנתי זה מעט מדי. אגב, דאנקן מדורג ראשון בזה, פשוט מדהים.

אלון 20 בדצמבר 2015

גרמת לי להסתכל על הRPM הזה, איך לעזאזל מחשבים את החרא הזה? נראה ראנדומלי.

גיל 20 בדצמבר 2015

זו שאלה טובה באמת.

עסק שחור 20 בדצמבר 2015

לא רנדומלי בכלל. לוקחים בחשבון את כל החמישיות של שתי הקבוצות בכל דקה בנבא ומוצאים את הערך האמיתי של כל שחקן ככה שההפרש בין התוצאה האמיתית במשחק והתוצאה המשוערת (לפי המדד של כל השחקנים על המגרש) הוא מינימלי. זה בקליפת אגוז. יש הסברים עם דוגמאות באינטרנט.

יריב 20 בדצמבר 2015

זה adjusted plus minus. אחר כך יש וריאנט עם רגולריזציה שנקרא RAPM ולבסוף (בינתיים) RPM הוא וריאציה עליו עם עוד כל מיני גורמים שESPN לא אומרים מפורשות מה הם ואיך הם עובדים.

בכל מקרה זה לא רנדומלי, אבל זה עשוי להיות מאוד רועש (APM הוא בטוח מאוד רועש).

עסק שחור 20 בדצמבר 2015

איך עושים מינימיזציה זה נושא אחר. להוסיף רגולריזציה זה משהו מאוד טכני שאם זה עוזר אז לא ברור למה לא הוסיפו את זה במודל הראשון.

לפי האינטואיציה שלי נראה לי שהמדד הרבה יותר מדויק לשחקנים שמשחקים הרבה.

עסק שחור 20 בדצמבר 2015

ואתה צודק. התבלבלתי עם ה-adjusted plus minus

יריב 20 בדצמבר 2015

אני מניח שהמדד מדויק יותר לשחקנים שמשחקים הרבה, כל מדד ששווה משהו משתפר עם כמויות המידע. עם זאת, אני לא יודע עד כמה הוא באמת יציב, שמעתי שזו בעיה, ואני לא יודע מה מידת ההצלחה שלו בהפרדה בין שחקנים שמשחקים הרבה ביחד. יש גם בעיות שקשורות במתאמי דקות עם היריבות (יש זמנים במשחק שבהם רוב הקבוצות משחקות עם הרכבים חזקים יותר או פחות). כל זה נכון למדדים שאני יכול למצוא את המבנה המדויק שלהם, אבל RPM איננו כזה, למיטב ידיעתי. ESPN פרסמו רק תיאור כללי שלו, אז אני לא מתכוון להשתמש בו כשאני יכול להימנע מזה.

איציק 20 בדצמבר 2015

דוראנט הוא שחקן עם יכולות מאד גבוהות וגם אין לו בעיה לקחת אחריות לנצח משחקים. מה שכן, אין לו את הדרייב לקחת את המשחק על עצמו והוא משאיר זאת לווסטברוק. לפעמים זה טוב ולפעמים זה חרוב משחק. אם דוראנט היה דורש (ומצליח לקבל) את הכדור וההחלטות כשווסטברוק במווד רע, אז זו היתה קפיצת מדרגה מבחינתו.
עוד דבר שמפריע לי היא העובדה שאני לא רואה גרף שיפור, למרות שהוא הגיע כבר עם סל טוב. כמו שכתב רונן, יש לו מספיק מקומות להשתפר והוא לא עושה את הקפיצה. כשאני רואה איך גריפין זורק שלשות, טווח שהוא לא ראה ממנו לפני שנתיים שלוש, אני מוריד את הקובע. הוא לעולם לא יהייה דוראנט, קרי או אבו-זקן, אבל איזה שיפור בקליעה. היתי רוצה לראות את דוראנט משתפר במשחק הגב לסל ו/או בהגנה כמו שגריפין השתפר בקליעה.

עסק שחור 20 בדצמבר 2015

לגבי המשחק עם הגב לסל ממה שאני מבין הבעיה היא מרכז מסה ממש גבוה. לכן קל לשחקנים אחרים לדחוף אותו ולהרחיק אותו מהסל. הפתרון הוא לקצר את הרגליים שלו:-)

איציק 20 בדצמבר 2015

אני לא בטוח שזו הבעייה, אבל אם הפתרון שאתה מציע יעזור, הוא ממש קל לביצוע ;)

עסק שחור 20 בדצמבר 2015

איציק, מהירות התגובות שלך מדאיגה אותי.

איציק 20 בדצמבר 2015

אני חייב לסיים את כל כמות התגובות לפני שאני זז לחדר כושר (אולי אפילו אנסה להתאמן) ;)

יוני (המקורי, מפעם) 20 בדצמבר 2015

בסופו של דבר, קלעי אדיר במשך 12-15 שנה שלא הבריק בפלייאוף יהיה הרבה יותר נמוך משחקן טוב שהיה מתעלה בפלייאוף. חשבתי על אלכס אנגליש ומקגריידי עד שבדקתי ביצועים בפלייאוף. הוא לא כזה נורא. הופעה אחת בפיינל, כשהמערב נורא קשה כל השנים, זה לא מעט באד לאק. מתבקש לתהות לכמה גמרים הוא היה עולה במזרח.

גיל 20 בדצמבר 2015

הוא כמו קלייד דרקסלר משופר.

גיל שלי 20 בדצמבר 2015

אני חושב שההשוואה הנכונה לדוראנט היא סטף ופחות לברון. ההבדלים בין השניים בולטים בכמה תחומים. גרף השיפור של סטף בשנותיו בליגה תלול הרבה יותר מגרף השיפור של דוראנט. סטף מוסיף כל הזמן דברים חדשים למשחקו, ואצל דוראנט רואים את זה הרבה פחות.
השנה לדוגמה, סטף שיפר בעיקר את האחוזים שלו בקליעות בתוך הרחבה, בעוד שאת הקליעות מרחוק הוא שיפר רק בקצת.
עוד דבר שראיתי ממנו ביום שישי לדוגמה, סטף העלה את הרמה שלו כשחקן הגנה, ואף לקח ריבאונד מטורף בעקבות החטאת עונשין של אזילי בדקות האחרונות מול מילווקי. הרעב שיש לסטף, היכולת שלו לפנות את הבמה ואז לחזור אליה, אלו הדברים שמבחינים בינו ובין דוראנט.

גיל 20 בדצמבר 2015

ההשוואה לא כל כך טובה כי דוראנט הגיע שחקן טוב יותר כך שגרף השיפור שלו יכל להיות קטן יותר. הוא הגיע לשיא בעונת הMVP וכרגע קארי עבר אותו אבל עוד מוקדם להספיד אותו. הוא פשוט בקבוצה פחות טובה ומאוזנת כרגע.

לגבי הרעב והקילר אינסטינקט אני מסכים איתך ושם הוא צריך להשתפר.

גיל שלי 20 בדצמבר 2015

אם נסתכל על השיפור של סטף בהשוואה לשנה שעברה, שנה שבה היה הMVP נראה ששם בדיוק נעוץ ההבדל בינו לבין דוראנט

אסף 20 בדצמבר 2015

על מה אתה מדבר? דוראנט היה פצוע אחרי עונת ה MVP שלו.
שבפני עצמה היתה הרבה יותר מרשימה מזו של קארי.

גיל שלי 20 בדצמבר 2015

מרשימה יותר? וואלה שכחתי שהם לקחו אליפות כשהוא היה MVP. השנה דוראנט טוב יותר בהשוואה לעונת הMVP? בכל מקרה עניתי לגיל שאמר שדוראנט התחיל הרבה יותר גבוה (נכון) ולכן קשה לו להשתפר, סטף עדיין מאוד משתפר בהשוואה לעונה הקודמת שהיתה לא רעה בעיני הרוב, כנראה בעיניך הוא היה בינוני בעונה שעברה.

יריב 20 בדצמבר 2015

בוא לא ניסחף בהשלכות מהזכיה באליפות על רמת השחקן. גם קארי לא היה הMVP של הגמר.

גיל שלי 20 בדצמבר 2015

בעיני העונה הקודמת של סטף לא היתה מרשימה פחות מהעונה של דוראנט כMVP, וכן לאליפות של גולדן סטייט יש תפקיד חשוב בכך, הרבה פחות משנה הMVP של סדרת הגמר

יריב 20 בדצמבר 2015

למה? הרי הביצועים של קארי בגמר לא היו מרשימים יותר מאלו של דוראנט בגמר ההוא, למה העובדה שהקבוצה ניצחה גורמת לך להעריך יותר את ביצועי השחקן?

אסף 20 בדצמבר 2015

זה מרגיש שקצת שכחת את מה שדוראנט עשה שם. 32-7.4-5.5 באחוזים מעולים. איפה זה ואיפה סטף של שנה שעברה. הזכיה שלו ב mvp היתה הרבה יותר קונצנזואלית מזו של קארי מבחינת כמות הקולות, וזה היה מרשים במיוחד כי אוקלהומה לא דרסה את הליגה כמו הווריורס.
אני לא חושב שצריך להכניס את הפלייאוף לשיקול, אבל אם כן, אז דווקא הגמר צריך להוריד מקארי – היה ברור שם שהמרחק בינו לבין לברון די גדול.

אלעד 20 בדצמבר 2015

היה להם חלון רחב מאוד לנצל – ואז הם עשו את כל הטעויות האפשריות. זה התחיל מהטרייד של פרקינס על גרין ויצר כדור שלג שלא נעצר עד היום.
בינתיים ג"ס וקארי הצטרפו לרשימה והספרס המציאו עצמם מחדש. החלון נסגר.

מה שכן, אם קארי לימד אותנו משהו, זה לא להכניס שחקנים למסגרות. דוראנט באמת חסר את כל התכונות שציינת למעלה. האם זה מה שמנע ממנו תואר? עם קצת סבלנות בטיפול בפרשת הארדן, וייתכן והייתה לו היום לפחות טבעת אחת. אבל אף אחד לא מתעסק ב"אם".

גיל 20 בדצמבר 2015

עם הארדן המצב שלהם היה גרוע הרבה יותר. אין מספיק כדורים לחלק בין שלושתם וזה למה הארדן עזב.

אלעד 20 בדצמבר 2015

זאת השערה היפותטית. שנה לפני כן הם היו מרחק לברון אחד מזכייה באליפות.

גיל 20 בדצמבר 2015

ומי היה הכי חלש בסדרה הגמר ההיא? נכון, הארדן.

אלון 20 בדצמבר 2015

גם דוראנט הושמד ע"י לברון בשני צידי המגרש.
ווסטברוק דיי החזיק אותם בחיים ברוב המשחקים.

יריב 20 בדצמבר 2015

דוראנט נתן 30.6 נקודות ב61.1% אפקטיביים (כל מקום שאני נותן אחוזים אני נותן אחוזים אפקטיביים), לעומת 27.0 ב 44.6% של ווסטברוק. זה מבחינה התקפית. הגנתית, ג'יימס קלע 28.6 ב48.6%. להשוואה, מול בוסטון הוא קלע 33.6 ב55.5%, מול אינדיאנה 30.0 ב51.4% ומול הניקס 27.8 ב 51.7% (הוא שיחק הרבה פחות דקות בסדרה ההיא). הוא היה חלש בריבאונד, וכמובן שווסטברוק ריכז את ההתקפה ומסר הרבה (גם לדוראנט), אבל הוא זכור לי בבירור כשחקן הכי טוב שלהם על המגרש.

אלעד 20 בדצמבר 2015

זה כמו שתחזיק נגד קובי את האיירבולים מול יוטה. ברור שהוא עוד לא היה בשל לגמרי

יריב 20 בדצמבר 2015

היה להם אותו בחוזה לעוד שנה אחת, אם הוא לא בשל אז הוא לא טוב. אם אתה מתכוון שהם היו צריכים לוותר על איבאקה או ווסטברוק, זה דבר שצריך להיאמר במפורש.

אלעד 20 בדצמבר 2015

אין ספק שלהעביר אותו בטרייד תמורת ג'רמי לאמב וקווין מרטין היה רעיון מדהים. על מה אתה מדבר ?

יריב 20 בדצמבר 2015

אני לא אומר שהיה רעיון מדהים, זה בוודאי לא הצליח. מצד שני, החלופה לא היתה "להשאיר אותו בקבוצה 3 שנים ושיבשיל". החלופות היו שתיים: להשאיר אותו שנה אחת ואז לשחרר אותו ללא ניסיון לקבל תמורה, או להחתים אותו על חוזה מקסימום (ואז, כנראה, לשחרר את אחד מהשחקנים בעלי החוזים הכבדים האחרים). אחת מהאפשרויות האלו נראית לך כמהלך הנכון?

אלעד 20 בדצמבר 2015

אם תלך לתגובה המקורית שלי, תראה שכבר אמרתי – הטעויות שלהם התחילו כשהם הביאו את פרקינס ונתנו לו מקסימום. הם ניהלו מאוד גרוע את מאגר הכשרונות שנפל ברשתם.
אחרי שאמרתי זאת, המחשבה שעם הארדן (נניח היה נשאר עוד שנה) הם היו יותר גרועים – שנה אחרי שהגיעו לגמר כשכולם עוד צעירים מדי – היא פשוט לא נכונה. הארדן היה גרוע בגמר וזה לגמרי נסלח. הוא לא הראשון ולא האחרון שנבהל מגודל המעמד. ברור ששנה אח"כ הוא היה נותן תפוקה יותר טובה.

יריב 20 בדצמבר 2015

מקסימום? פרקינס קיבל 7-8 מיליון לעונה (תלוי בעונה).
אני לא אומר שהיו יותר גרועים (למרות שבזמן אמת חשבתי שזה דווקא טרייד טוב, להביא גארד קלע מוצלח שחי בלי הכדור), אני אומר שלא היו הרבה יותר טובים. בקיצור אני אומר שהם הלכו למהלך מהסוג הנכון, אם כי בדיעבד זה לא הצליח.

אסף 20 בדצמבר 2015

מצחיק, כשפרקינס עבר לאולהומה אמרו שזה טרייד שדופק את סיכויי האליפות – של הסלטיקס. אבל מאז פרקינס הספיק להפסיד גמרים גם ללברון וגם לצד לברון.

גיל 20 בדצמבר 2015

זה לא עניין של רעיון מדהים או לא. זה מה שהוא רצה. בכדורסל אמיתי ולא בפנטזי אין מקום לשלושתם בקבוצה אחת בצורה שכולם משחקים.

אלעד 20 בדצמבר 2015

שטויות, הם לא יכלו להשאיר אותו בגלל החוזה של פרקינס, והיו צריכים גם מקום לאיבאקה.

אל תשכחו, אוקלהומה פירקו את החבילה שנה אחרי שהן הגיעו לגמר, והרבה אנשים (כולל אני) היו בטוחים שהם יפרקו את מיאמי. הסיבה שהם פירקו את החבילה לא הייתה "כי זה לא עבד". פשוט ענייני חוזים.

גיל 20 בדצמבר 2015

הם לא יכלו להשאיר אותו כי הוא רצה הרבה כסף. הוא רצה להיות הכוכב של הקבוצה ולא שחקן משני. אז כרגע הוא כזה ולא בעל סיכוי גבוה להוביל אותם לאיזו אליפות.

גיל 20 בדצמבר 2015

זה לא עניין של בשל או לא אלא של צורת משחק. איך בדיוק תשחק עם שלושתם כשכל אחד מהם רוצה את הכדור? זו בדיוק הסיבה שהארדן עזב. אם היית אומר שלו ולווטברוק לא היה בעייה להיות כינור שני ושלישי לדוראנט והם היו משחקים בחוסר אנוכיות מוחלט אז כן, אז היה סיכוי, אבל זו פנטזיה.

אלעד 20 בדצמבר 2015

הארדן באוקלהומה היה כמו ג'ינובילי בספרס. תחזור לקלטות אם אתה לא מאמין. הוא היה שחקן שישי מושלם, חוץ מזה שהוא נבהל קצת בגמר. אבל הוא היה צעיר מאוד.

גיל 20 בדצמבר 2015

אבל בניגוד לג'ינוביילי הוא לא היה מרוצה מהתפקוד שלו ורצה לשחק בחמישייה. הוא גם דרש כסף כמו של כוכב ולא של שחקן שישי ולא הייתה סיבה לשלם לו.

omer 20 בדצמבר 2015

אתה אומר דברים שהם פשוט לא נכונים.

אם אי אפשר לשחק עם שלושתם ביחד- איך הם הגיעו לגמר ביחד שהם היו בגילאי נוער? הסיבה שהארדן עזב היא כסף.
הארדן לא רצה או ביקש תפקיד גדול יותר, הוא רצה צ'ק גדול יותר. כל הסבר אחר שתמציא יהיה… המצאה!

מעולם לא נתקלתי בשום דיווח על בעיות אגו בין השלושה (אתה כן? אשמח שתאיר את עיניי). העובדות הן שווסטברוק ודוראנט מסתדרים עד היום ביחד ודוראנט הוא חבר טוב של הארדן.

גיל 20 בדצמבר 2015

הגיעו לגמר אבל נשחטו בו כי הם לא היו ממש קרובים לקבוצה אלופה. דוראנט היה אדיר עד הגמר והיה בפירוש השחקן הכי טוב בקבוצה ולהארדן ווסטברוק הייתה תקרה גדולה. אבל התקרה שלהם באה על חשבון הקבוצה. כאמור, כל אחד מהם התפתח אינדיבידואלית מאז אבל אם היו עדיין משחקים ביחד זה לא אומר שהייתה יוצאת מזה קבוצה חזקה בהכרח כי כל אחד רוצה להיות המוביל.

גיל 20 בדצמבר 2015

והארדן בהחלט לא היה מרוצה מהתפקוד שלו, עובדה שהוא הפך משחקן שישי לשחקן מוביל. זה שהם מסתדרים בינם לבין עצמם לא אומר שכל אחד מהם לא רצה עדיין להיות המוביל ומה שחשוב, שהם משחקים בעיקר כסוליסטים עד היום.

omer 20 בדצמבר 2015

הארדן עזב רק בגלל שאוקלהומה לא רצתה לשלם מס. אף אחד באוקלהומה לא רצה שהוא יילך.

איציק 20 בדצמבר 2015

אף אחד באוקלהומה לא רצה את הארדן במחיר שהיה צריך לשלם עליו כדי להשאיר אותו. הוא גם כל הזמן שידר שהוא רוצה להיות האלפה דוג ואת זה כמובן שבאוקלהומה הוא לא היה מקבל, ובצדק. מכל הבחינות זה היה נכון להפרד ממנו.

omer 20 בדצמבר 2015

אתה טועה ומטעה.

הסיפור היה פשוט. אוקלהומה מאוד רצתה את הארדן אבל יותר מזה היא לא רצתה לשלם מס אחרי שנתנה 2 חוזים גדולים לדוראנט וווסטברוק קודם לכן.
אגב, הטעות ההיסטורית הזאת של אוקלהומה וחוזהו המתקרב לסיום של דוראנט גרמו להנהלה שם לתת חוזה מופרך (שבעקבותיו הם גם משלמים מס) לשחקן חלש כמו קאנטר על מנת לשדר לדוראנט "אנחנו מתכוונים להיות תחרותיים בכל מחיר, לא נחזור על טעויות עבר"

הארדן אף פעם לא רצה להיות האלפא דוג באוקלהומה. אפילו כשהוא הגיע ליוסטון הוא בעצמו לא היה בטוח שהוא מסוגל להיות אלפא דוג של קבוצה.

אתה רואה לאן הארדן התפתח ומעוות את העבר לפי זה.

איציק 20 בדצמבר 2015

אולי אני טועה (לא סביר) אבל בטח לא מטעה כי אם זו תופעת לוואי של הטעות שלי (כאמור לא סבירה).
אתה רק מחזק את מה שאני כתבתי "אוקלהומה מאוד רצתה את הארדן אבל יותר מזה היא לא רצתה לשלם מס אחרי שנתנה 2 חוזים גדולים לדוראנט וווסטברוק קודם לכן." מה משמעות של משפט זה אם לא הטענה שאוקלהומה לא היתה מוכנה לשלם את מה שהיה צריך כדי להשאיר אותו.
לגבי טענתי השנייה. האם אתה זוכר איך הארדן היה באוקלהומה. אם לא, אני אזכיר. הוא היה שחקן שישי, שכאשר הוא היה עולה מהספסל הוא היה רואה רק את עצמו ללר קשר מי איתו על המגרש. נכון, היתה לו (ועדיין יש למרות העונה הלא כל-כך טובה) יכולת לשים הרבה נקודות על הלוח ומהר, אך עדיין הוא הייה אני וכמעת אך ורק אני על המגרש. היה גם ברור שהוא חושב שהוא שחקן חמישיה (לא משנה אם צדק או לא), ולהכניס אותו לחמישיה עם דוראנט ווסטברוק ביחד זו היתאבדות שהיתה ברורה לכולם.

omer 20 בדצמבר 2015

היה ברור למי? כי להארדן זה לא היה ברור. הוא לא מנהיג מטבעו. הוא בעצמו לא חשב שיהיה סופרסטאר בקליבר שהוא היום כשהוא הגיע ליוסטון.

באוקלהומה, הארדן היה מרוצה מתפקידו אך לא משכרו. הוא לא ביקש עוד דקות או זריקות מעולם. הוא ביקש עוד כסף.

אם הוא היה מקבל את הכסף שהוא דורש, אני מאמין שעד היום הוא היה השחקן השישי שלהם.

איציק 20 בדצמבר 2015

אולי אתה דיברת איתו, אני לא!!! קראתי את מה שכתבו ובהחלט כתבו שהוא רוצה קידום במעמד. אם זה לא נכון, לי אין אפשרות לדעת זאת. בכל מקרה אתה שוב חוזר לעיניין שהוא רצה שאוקלהומה יוציאו יותר כסף ממה שהם היו מוכנים תמורת שרותיו ולכן הם נפרדו. טעות או לא, זה לא חשוב, אבל אלו הן העובדות. אחרת אוקלהומה היתה משלמת את הכסף והוא ככול הנראה היה נשאר.

omer 20 בדצמבר 2015

אשמח אם תמצא כתבה או דיווח בודד באזור מועד הטרייד או לפני (אוקטובר 2012) שאומרת שהארדן רצה קידום במעמד (תנסה למצוא, לא תצליח כי זה לא קיים).

אוקלהומה והארדן היו במו"מ על הארכת חוזה. אפשר להאריך חוזה לשחקן אחרי חוזה הרוקי שלו עד פתיחת העונה. יום או יומיים לפני פתיחת העונה כשבאוקלהומה הבינו שהם לא יגיעו להבנות עם הארדן הוא הועבר ליוסטון כדי לא לאבד אותו תמורת כלום (למרות שבטרייד עליו בפועל הם קיבלו כלום).

אתה מוזמן גם לחפש ראיונות עם הארדן. הוא הצהיר לא פעם ולא פעמיים כשגם אחרי הטרייד הוא לא חשב שיהיה סופרסטאר שמוביל קבוצה בכירה. לדעתי, העובדה שהוא הגיע לקבוצה בלי ציפיות שהיית לא רלוונטית מס' שנים עזרה לו להתפתח לשחקן מוביל.

איציק 20 בדצמבר 2015

1. לא אחפש, כי זה לא שווה את המאמץ, במיוחד עם צורת הכתיבה שלך (ואתה כנראה כל-כך בטוח כי בדקת את כל העיתונות העולמית).
2. אתה שוב חוזר ומנסה לתרץ למה אוקלהומה האבירו אותו, אבל בסופו של דבר זה קרה כיוון שהם החליטו שהוא לא שווה את המחיר אותו הם היו מוכנים לשלם, והוא כנראה לא היה מוכן להוריד את הדרישות לסף אותו אוקלהומה היתה מוכנה לשלם. כלומר, הערך המוסף אותו הביא הארדן להערכת אקלהומה לא היה שווה את הכסף. האם טעו או לא זה לא משנה כי לא על זה הדיון. אני חושב שצדקו, וגם דעתי לא חשובה.

omer 20 בדצמבר 2015

1. מה הבעיה בסגנון הכתיבה שלי? אני אוהד יוסטון כבר 20 שנים ואין חדשה אחת על הקבוצה שאני מפסיד מאז עידן האינטרנט, בטח לא חדשות שקשורות בהעברה הכי חשובה של יוסטון בשנים האחרונות.

2. דווקא פה אני מסכים איתך. באוקלהומה לא חשבו שהארדן שווה את הכסף שהוא דורש. עובדה שהוא לא קיבל אותו. מה גם שמעבר לסכום הגדול שדרש, החוזה הזה היה גורם להם לשלם עוד מיליונים בגלל חוקי המס בNBA. לא דבר טריוויאלי עבור קבוצה משוק הכי קטן בליגה.

מה שמפריע לי בכל הדיון הזה הוא הניסיון לייצר מציאות שלא קיימת. "הארדן עזב כי באוקלהומה הבינו שכדורסל משחקים עם כדור אחד" "בעיות אגו" וכו'.
אותו דבר תקף לגבי ווסטברוק. בעיות מקצועיות שווסטברוק "יוצר" בגלל סגנון המשחק שלו/מחסור באימון מיוחסות לענייני אגו, על אף שאין חיכוכי אגו באוקלהומה. לפחות לא כאלו שאתה, אני או כל אחד שמחוץ למערכת שם יודע עליהם, שכן מעולם לא פורסמו בכלי התקשורת.

עסק שחור 20 בדצמבר 2015

הארדן רצה חוזה מקסימום של 60 מיליון. אוקלהומה הציע 52 מיליון.

איציק 20 בדצמבר 2015

1. רק כשהיו דיונים עליו באוקלהומה הוא עוד לא היה בדרך ליוסטון. אם כבר מההתחלה זה היה ברור שהוא הולך ליוסטון אז בכלל כל הדיון מיותר.
2. מסכים איתך.
לגבי ווסטברוק, הבעיה שלי איתו שהוא שחקן שכונה. בגלל זה אף פעם לא אהבתי את קובי או איברסון. שחקנים בעלי יכולות אישיות אדירות שלא תועלו ליכולת קבוצתית באופן מקסימלי.

אסף 20 בדצמבר 2015

הוא השחקן היחיד מאז 2008 שהיה טוב מלברון למשך עונה שלמה, ובסוף עונת 14/15 עמד על מדרגה גבוהה יותר מזו של קארי שנה אחר כך.
אוקלהומה היא כנראה הקבוצה הכי חסרת מזל בעשור האחרון (פייט טוב עם הבולס) – סדרת הפלייאוף האחרונה שדוראנט-ווסטברוק-איבקה הפסידו היתה הגמר ההוא.
אז אני לא קונה את הפסיכולגיות בגרוש של שבע/נחמד מידי. הוא פשוט קורבן למזל ארור.
משחק הפוסט שלו בינוני? גם ההוק שוט של קארי. הם עדיין קולעים מתי שמתחשק להם. ריבאונדר בינוני? 7.6 למשחק, כשרק שני סמול פורוורדים בליגה עושים יותר מזה.

אלעד 20 בדצמבר 2015

אוקלהומה משחקים כדורסל נוראי ומנצחים רק בזכות הכישרון. זה לא מספיק לאליפות ולא קשור למזל.
יכל להיות להם הרבה יותר כישרון, שאולי היה מספיק לאליפות, אבל את זה הם הרסו במו ידיהם.

אסף 20 בדצמבר 2015

בפלייאוף 13 ווסטברוק נעדר, ב 14 איבקה וב 15 דוראנט. אה, אופס: בלי דוראנט לא היה פלייאוף. לא קשור למזל? אז מה זה, תיכנון מראש?
בהחלט יש להם המון כישרון, ובהחלט הם מנצחים בזכותו. אליפויות לוקחים קודם כל עם כישרון.

אלעד 20 בדצמבר 2015

הנה, כולם בריאים, והכדורסל שלהם לא מספיק טוב. וכולם בשיא הקריירה, כביכול.

אסף 20 בדצמבר 2015

באיזה מובן לא מספיק טוב? הם מקום שלישי במערב, רביעי בליגה.
גם זה כשדוראנט חוזר מפציעה, והפסיד 6 משחקים באמצע.
לא היתה לי ציפיה שיהיו ראשונים בליגה בשלב הזה, אבל אני מאמין שיגיעו לגמר הקונפרנס, ובהחלט יכול לראות אותם גם מנצחים אותו.

אלעד 20 בדצמבר 2015

ביחס למה אתה רואה אותם? אני מסתכל רק דרך המשקפת של קונטנדרית. והם כרגע לא קונטנדרים.

אסף 20 בדצמבר 2015

כאן אנחנו חלוקים.
בגדול, בעיני דוראנט+ווסטברוק זה שילוב הכישרון הגדול ביותר מאז שאק+קובי, ולפניו ג'ורדן+פיפן. זה לא הופך אותם בהכרח לפייבוריטים לאליפות בכל רגע נתון (כרגע הם לא), אבל הם תמיד מהווים איום מוחשי על הטבעת. וזה הופך אותם לקונטנדרים.

אסף 20 בדצמבר 2015

טבעת אליפות, כן? לא הטבעת של הסל. כלומר גם…לא משנה, הבנת.

אלעד 20 בדצמבר 2015

לא חלקתי על הכישרון, חלקתי על כך שהם לא מעמידים קבוצה מספיק טובה. לאור הכישרון זה רק ממחיש את הכישלון (pun intended). אגב, בדרך היה עוד זוג, איזה לברון-וויד אחד, שחשבו שהכישרון לבד יביא להם 6-7 אליפויות. גם 2 זה נחמד…
בקיצור, כדורסל זה לא פנטזי, ויש עוד גורמים שצריך לקחת בחשבון. אני למשל זוכר שהם היו הרבה יותר אפקטיביים בתקופות שווסטברוק לא שיחק ודוראנט לקח על עצמו יותר.

אסף 20 בדצמבר 2015

לברון ווייד זה קרוב. אולי אם היו מתחברים שנה קודם. ב 2011 ווייד כבר לא היה טופ 5.

יריב 20 בדצמבר 2015

מה זה קונטנדרים? יש להם סיכוי לאליפות, פשוט לא גדול. הבעיה שלהם היא שכדי לזכות יצטרכו כנראה לנצח בפלייאוף את כל 3 המתחרות הרציניות האחרות, והם לא פייבוריטים מול אף אחד מהם (אבל יכולים לנצח). כשפתאום צומחת מולך קבוצה ברמה של גולדן סטייט הנוכחית זה קשה.

אסף 20 בדצמבר 2015

מסכים. נראה כרגע שהם בעמדה הנחותה בין הארבע המובילות. היתרון שלהם הוא הפוטנציאל: אם יצליחו לחבר את דוראנט של לפני שנתיים עם ווסטברוק של לפני שנה, זה כבר יהיה סיפור אחר.

רק לשם המחשה: היום אנחנו מתעלפים מממוצע הנקודות של קארי בחודשיים הראשונים והטריים של השנה. דוראנט קלע יותר מזה לאורך עונה שלמה.

גיל שלי 20 בדצמבר 2015

תדייק בבקשה, העניין עם קרי הוא לא כמות הנקודות, אלא היעילות שבה הוא קולע אותן, כלומר בכמה זריקות שדה למשחק הוא מגיע לכמות הנקודות הזאת.

אסף 20 בדצמבר 2015

מדייק: קארי זורק 20.1 זריקות למשחק, דוראנט זרק 20.8.

גיל שלי 20 בדצמבר 2015

זה משמעותי

יריב 20 בדצמבר 2015

דוראנט גם הלך לקו 9.9 פעמים למשחק, קארי רק 6.6. זה עוד יותר משמעותי, בערך כפליים, מההבדל בזריקות מהשדה.

איציק 20 בדצמבר 2015

משום מה נראה לי שזה עוד אחד מהמקרים בהם ניתן לומר שהסטטיסטיקה לא מספרת הכל, ואפילו רחוק מכך. אני חושב שלהשוות את כמות זריקות העונשין של מישהו בעל מימדים של דוראנט לאלו של קארי זה לא הוגן. קארי לא יכול ללכת לסל במקרים בהם דוראנט מסוגל לעשות פארול וסל. קארי במקרים כאלו כנראה, אחרי שכיווף את ההגנה הוציא כדור לשלשה ולא משך עברה. כנראה אם נבדוק אסיסטים, נראה שלקארי יש יותר.

יריב 20 בדצמבר 2015

כמובן שיש לו יותר, הרבה יותר, הוא רכז. ציינתי את זריקות העונשין כדוגמה נוספת ליעילות. אם דוראנט הלך 9.9 פעמים לקו זה שקול לבערך 4.5 זריקות נוספות למשחק, וה6.6 של קארי שקולות לעוד 3 בלבד.

איציק 20 בדצמבר 2015

כמובן, זה ברור. מה שאני טוען זה שגם אצל דוראנט וגם אצל קארי עונשין זה מנייה די בטוחה ולכן כדאי להם שיעשו עליהם עברה שמקנה זריקות (להבדיל מכמה זורקי עונשין אחרים, בלי להזכיר שמות). רק אני טוען שלדוראנט קל יותר להשיג זאת, קארי במקום זאת משיג אפקטיביות בדרכים אחרות. אני זוכר (לא מצאתי את המשחק) שבו מיקל ג'ורדן זרק מעל 30 זריקות עונשין וקלע המון נקודות, אז היו כאלו שאמר שזה לא חוכמה גדולה לקלוע כל-כך הרבה כאשר עושים עליך כל-כך הרבה פאולים. הלוואי על כל אחד למשוך ככה עברות. אז משיכת עברות זו מיומנות, אבל יש כאלו שמפצים בדרך אחרת.

אסף 20 בדצמבר 2015

אם מסתכלים על השורה הסטטיסטית הכוללת, כמובן שזו של דוראנט מרשימה יותר (מעט פחות אסיסטים, הרבה יותר נקודות). הוא גם שומר טוב יותר מקארי, לא שזה אומר הרבה.
חלק מזריקות העונשין באות מסל ועבירה. המדד הבאמת רלוונטי ליעילות זריקות יהיה צריך לקחת בחשבון את סכום הזריקות והעבירות שנעשו על שחקן ושלחו אותו לקו.

אסף 20 בדצמבר 2015

התכוונתי – הרבה יותר ריבאונדים.

איציק 20 בדצמבר 2015

שוב אציין, הסטטיסטיקה ממש לא מספרת הכל, אבל הסיפור שההגנה של דוראנט טובה יותר אין לי מושג מהיכן לקוחה. קארי שחקן הגנה קבוצתי לא רע בכלל. הוא לא שומר גדול, אך גם לא רע, ובטח לא פחות טוב מדוראנט.

גיל שלי 20 בדצמבר 2015

אני לא בטוח שאני מבין אותך כשאתה כותב בנחרצות שדוראנט שומר טוב יותר מסטף, בכל מקרה אני לא שופט עונות לפי הסטטיסטיקה לבדה, לכן לא ממש משנה לי שלדוראנט היתה עונה סטטיסטית מרשימה יותר

איציק 20 בדצמבר 2015

גיל, אני מניח שהתגובה לא אלי. אני מסכים איתך.

גיל שלי 20 בדצמבר 2015

התגובה לאסף

אסף 20 בדצמבר 2015

אני חושב שהדיעה המקובלת היא שסטף הוא השומר החלש בווריורס, ושומר בינוני מינוס באופן כללי. זה בסדר, לא בשביל זה הם מחזיקים אותו.
עכשיו, גיל: אתה לא יכול להגיד שצריק לדייק בכמות הזריקות למשחק, לטעון שהפרש של 0.7 זריקות למשחק הוא משמעותי, ואז להגיד שאתה לא שופט לפי הסטטיסטיקה.

תiמר 20 בדצמבר 2015

מהנאום זכייה שלו ב אמ.וי.פי נראה שהוא השיג את מה שהוא חלם עליו בקריירה. ונוח לו לשחק עם ווסטברוק כי התיק תמיד נפל על ווסטברוק.

תiמר 20 בדצמבר 2015

ואם הוא לא ילמד לשחק פוסט אפ זה גם מראה על העצלנות שלו

קורא אדוק 20 בדצמבר 2015

לגבי אוקלהומה:הייתי אומר שהכל התחיל כשהם שיחררו את הארדן בהחלטת הכדורסל המטומטמת של העשרים שנים האחרונות, אבל הקללה היא בכלל מהיום שעזבו את סיאטל.

גיל 20 בדצמבר 2015

זו החלטה לא מטומטמת בכלל. הוא רצה לעזוב או להיות כוכב ראשי. הוא לא מתאים לקבוצה.

קלבדוס 20 בדצמבר 2015

טוב, קצת טוויקינג בסגל, והוא יכול להצטרף לגולדן סטייט בעונה הבאה. עם קארי ב-1 ותומפסון ב-2, הם יהיו די מצוידים.

גיל שלי 20 בדצמבר 2015

במקום האריסון בארנס, במילא שניהם ידרשו חוזה מקסימום או קרוב לזה

קלבדוס 20 בדצמבר 2015

יש אפשרות (קצת סטרץ' אבל קיימת) להשאיר גם את בארנס (ואזילי, אבל די להתרוקן מכל היתר).
אבל כן, תאר לך שהוא יעשה דבר כזה. קרקס.

רן הנרגן 21 בדצמבר 2015

נכון. מבחינת היררכיה של משכורות ג"ס יכולים לשלם לדורנט את מה שהם לא יכולים לשלם לבארנס. אם הוא יקבל יותר מה 15 – 16 מיליון של גרין ותומפסון זה יעבור. במקרה של בארנס לא. בכל זאת הוא יצטרך לתת להם הנחה משמעותית כדי שיוכלו להמשיך להחזיק את שחקנים 5 – 9 בסגל. איפה שהוא בטווח שבין 20 ל 25 מיליון. כל מיליון פחות לדורנט משמעו שחקן ותיק נוסף בסגל.

ב 2017 קרי יקבל את הסופר מקס ועל זה לא יהיה ויכוח בעיקר בגלל שהנחת הסלאב שהוא נתן לקבוצה בחוזה הנוכחי (שנחתם כשהוא היה בחזקת פצוע מועד). לא מדברים על זה הרבה אבל החוזה של קרי הוא שאיפשר את החוזים של איגואדלה, תומפסון וגרין בתזמונים שלהם ביחס לתקרת השכר.

בשיטת המשחק של ג"ס לבארנס יש תפקיד חשוב. הוא הסטרט'צ פור כשגרין עובר לשחק חמש (שזה דבר יחודי כשלעצמו). בנוסף בארנס אמור לשמש ספק הנקודות העיקרי של החמישיה השניה (דבר שהוא לא תמיד מצליח לעשות). מבחינת נתונים גופניים דורנט יכול להכנס לנעליים האלו פחות (הגנה) או יותר (קליעה). כנ"ל גם מבחינת האגו.

בקבוצה אחרת הוא יוכל לקבל סופר מקס. עכשו נשארת השאלה מה חשוב לו יותר בשלב הזה של הקרירה. 50 מיליון דולר או אליפות?

יריב 20 בדצמבר 2015

לא, לקליפרס.

דני 20 בדצמבר 2015

סתם מחשבה, בלי קשר, תתארו לכם עולם בו ג"ס פחות מושכת אור זרקורים ולברון-קיירי/ראסל-דוראנט מגיעים לאיזשהו פיק בכושר שלהם+בהרמוניה ביניהם- זו יכולה להיות יריבות בשורה הראשונה של היריבויות ההיסטוריות (גם גדולת השחקנים וגם ההקבלה ס"פ+ רכז). נכון שכמה וכמה דברים צריכים לקרות כדי שזה יקרה בגלגול הזה ובכל זאת, מה אתם אומרים?

אביאל 20 בדצמבר 2015

אם יש לדוראנט קצת שכל הוא צריך להגיע ללייקרס, שני הצדדים יהנו.

shadow 21 בדצמבר 2015

הוא יגיע ללייקרס ואם לא הוא אז ווסטברוק.

הטנקינג שהלייקרס עושים בשלוש השנים האחרונות הוא בדיוק בשביל זה.

אייל הצפון 21 בדצמבר 2015

חשבתי שאו קיי סיטי יהיו קצת יותר מאו קיי בעונה בלי פציעות.
אבל קודם, בינואר (עד כמה שאני יודע), מסכמים את הפוטבול ולא את הכדורסל. גמר מערב עדיין ריאלי.
מצד שני, אם הם לא יגיעו לגמר המערב זה כשלון, יכוליות שפשוט ווסטברוק ודוראנט ביחד לא עובד.
טרייד של ווסטברוק תמורת כריס פול יהיה מעניין ויכול להביא לשיפור בשתי הקבוצות.
אני אוהב את הכדורסל שכריס פול מייצג וחושב שלו אישית מגיע להגיע לאיזה גמר.

מאור מאור 21 בדצמבר 2015

מסכים מאוד עם הפוסט. לדעתי מדאיג באותו הקשר העימותים התכופים שלו עם התקשורת. שחקן שמכוון להיות אול טיים גרייט בד"כ דואג לשמור על יחסים תקינים עם התקשורת כדי לשמור על תדמית נקייה

אוהד כדורסל 22 בדצמבר 2015

אתפלא מאוד אם המגיבים כאן באמת רואים משחקי אן.בי.אי, מגוון שלם של טעויות ותפיסות שגויות על אוקלהומה (במיוחד של שני מגיבים אובססיבים).

Comments closed