השעה לעולם לא תהיה מתאימה יותר

זה צריך להיות גיגס

giggs

כתבתי היום בעיתון שהתחושה שלי היא שריאן גיגס יהפוך בשבוע-שבועיים הקרובים למנג׳ר יונייטד עד סוף העונה. התחושה הזו מתחזקת לאחר אירועי היום – לא חשבתי שפפ גווארדיולה או קרלו אנצ׳לוטי יירצו לגעת בסגל של יונייטד גם עם מקל.

אני משער שיש תמיכה חזקה במוריניו. כי לבנקאים שמנהלים את יונייטד יש דמיון והבנה בערך מאנצ׳לוטי עד ניימר. אבל יש גם מחוייבות מסויימת לגיגס. אם נותנים לואן חאל לסיים את העונה – ואין לי בעיה עם כך למרות שמאד לא מתלהב – צריכים לקבל החלטה בין גיגס למנג׳ר אחר. אבל מינוי גיגס עכשיו כמנג׳ר עד סוף העונה הוא שמירת האופציות פתוחות. זה הגיוני מעוד בחינה: אחרי שיש לקוות שלמד מואן חאל לא מעט (כדורגל האיש הזה יודע) ברור מי ילווה את גיגס בכל צעד.
אני מודע גם לאפשרות הלא קטנה שהתפקיד גדול עליו. זו בדיוק הסיבה לתת לו את הצ׳אנס עכשיו. לא בקיץ.

כמובן שכולם, כולל תומכי מוריניו, יהיו מאושרים אם גיגס יצליח. הוא המועמד האחד שיקבל תמיכה וגיבוי וסבלנות למרות הסיטואציה הלחוצה. וההזדמנות במושגי 2015 הוגנת: יש לו חלון העברות לחיזוק חלקי. הוא מכיר את הסגל. נותרו 21 מחזורי ליגה ונותרו ארבע מטרות אפשריות: ליגה אירופאית, השתתפות במירוץ האליפות גם אם בסיכויים מופחתים, כרטיס לאלופות והגביע האנגלי.

אני פירשתי את הירידה של גיגס למגרש אתמול כאמירה שלו ״אני כאן, אני הקדשתי שנתיים וחצי ללימוד העניין, ואני שונה מהסגנון הטכנוקרטי של ואן חאל״. תנו לי צ׳אנס הוגן. אישית אני חושב, שאם לא האופציה הלא פופולארית אבל בכל זאת הגונה לתת גיבוי נוסף לואן חאל – שזה מעשה מנוול לא לתת לגיגס את הצ׳אנס הזה.

תתפלאו. הפסד לנוריץ׳.
משחק אחרי הסוף

99 Comments

אסף the kop 20 בדצמבר 2015

אבל מה אצל ליברפול ?
לנו יש את הפלופ של קלופ.

no propaganda 20 בדצמבר 2015

תפטרו אותו, אולי בבאיירן יספיקו לתפוס אותו לפני במחתימים את אנצ'לוטי.

אורי 20 בדצמבר 2015

שום פלופ, עם הסגל הזה אין מה לעשות. פשוט אין.
ולגבי גיגס- הלוואי שיקבל את הצ׳אנס ושיכשל. אין ספק שהוא אגדת כדורגל וסמל של היונייטד אבל הוא אדם שפל ואאחל לכשלונו בכל אשר יפנה.

אסף THE KOP 20 בדצמבר 2015

אורי
עם הסגל הזה אפשר לצפות שלא יקבלו גולים ממצבים חופשיים. לפחות את זה.
ליברפול חטפה יותר גולים מקרנות מאשר מפנדלים. ביזיון.

בני תבורי 20 בדצמבר 2015

לא נכון אסי, קלופ בניגוד למוריניו פפ ואנצ'לוטי – וכאן צודק דורפן שאומר שאף אחד מהם לא ירצה לגעת בסגל של יונייטד עם מקל – לקח סיכון גדול ואלה התוצאות. אתה שופט אותו מול ארבע שנים של הוייה וארבע של בניטז עם אליפות אירופה, גביע אנגלי, גביעים "קטנים" באירופה וכמה סגנויות? סבלנות חביבי, אני מבוגר ממך ועוד אראה אליפויות.

יואב 20 בדצמבר 2015

״לא מקבל מינוי של גיגס עד סוף העונה. או שכן, או שלא. אין חצי היריון״/טל המנצסטרי.

אני כמובן מסכים איתו.
המיוחד במקום נמוך. זאת כן הזדמנות לשלב את הרצונות שלנו.
לא חושב שפפ או רוברטו לא באים על סמך הסגל.

יואב 20 בדצמבר 2015

קרלו

דורפן 20 בדצמבר 2015

מה בדיוק ההבדל בין חצי עונה למינוי קבוע? ברור שאם גיגס יצליח אף כוח בעולם לא יזיז אותו מהתפקיד. ואם הוא לא יצליח הוא יילך. השאלה מה יוגדר הצלחה – במקרה של גיגס עליה לאלופות וכדורגל מכובד יספיקו לו.

ירושלמי 20 בדצמבר 2015

תן לו עונה מלאה עם הכנה נכונה ורכש שחקנים בפגרה, לא איזה פלסטר של איזה שחקן בינוני פלוס שיגיע או לא בפגרה.
תן לו לפחות חצי ממה שנתנו לואן חאל.
אם אז הוא יכשל, לפחות היה אפשר להגיד שאת ההזדמנות הוא אכן קיבל.

טל המנצ'סטרי 20 בדצמבר 2015

מה זה יצליח ומה זה לא?
אין שום היגיון מקצועי בלראות אם "יצליח" או לא בחצי עונה וכשהוא מתחיל אותה מנקודת זינוק שבה יש לא מעט פרמטרים שמראש עומדים נגדו.
אם מחליטים על גיגס אז צריך לתת לו את הזמן של מעבר לחצי העונה הזו ובלי קשר לתוצאות שיהיו (לדעתי, רע יותר מאיך שזה נראה עם ואן חאל זה לא יהיה) זה אומר שהוא יעשה את המיטב בעונה הזו אבל שכל המערכת כולל שחקנים ידעו שהוא גם זה שהולך להכין את הקבוצה בקיץ.
רק הידיעה הזו, שהוא זה שיהיה המנג'ר גם בעונה הבאה זה משהו קריטי באיך השחקנים יתייחסו לגיגס בחצי העונה שנשארה, והרי אם יידעו שהוא זמני, אז "הפחד" ממנו, השקעה, מוטיבציה להוכיח את עצמם וכל השאר לא יהיו אותו הדבר לו הם יידעו שזה יהיה המנג'ר שלהם בעונה הבאה ומשם המוטיבציה שלהם להוכיח כי מקומם בסגל יהיה גדול עוד יותר.
אלכס פרגוסון כבר אמר לא פעם שבאותה עונה בתחילת שנות ה 2000 כשהוא הודיע שזו העונה האחרונה שלו (הודעת הפרישה הראשונה כשלאחריה שינה את דעתו) זה מיד יצר רפיון אצל השחקנים וכשזה פגע ביונייטד מקצועית באותה עונה וזה אלכס פרגוסון וסגל שחקנים שהיה הטוב באנגליה.
נכון, כולם מקצוענים ועדיין, ראיתי בצ'לסי איך הכוכבים הכי גדולים הם גם הכי מפונקים, פרזיטים וחסרי נאמנות שיש (וזה לא רק צ'לסי, זה הטבע של דור הכדורגלנים היום)
אם בחצי העונה הזו כשגיגס יהיה המנג'ר דברים לא יהיו טובים מספיק, אז מה, זהו? לחתוך? להביא מישהו אחר? הוא "קיבל" את ההזדמנות שלו ועל סמך חצי עונה נחליט אם יש לו את זה או לא?
מצטער, זו התנהלות חובבנית וכשאין בה שום התחשבות במציאות שאליה נכנס ואין בה שום ראייה נכונה קדימה לאיך מועדון כדורגל צריך להיות מנוהל בכדי לקבל יציבות, בכדי למקסם הזדמנות.

יש הרבה יותר מרק רומנטיקה בנוגע למינוי של גיגס (אם וכשאר)
ההוראה של ואן חאל לאנשי הצוות שלו היתה להישאר על הספסל ולא לרדת לקווים בזמן משחק אלא לתת לשחקנים לחשוב בעצמם תוך כדי משחק.
ההרגשה שלי שגיגס הריח אתמול הזמנות "לרוץ על הקו ולהיכנס פנימה לתוך הרחבה" וכנגד ההוראות של ואן חאל הוא ירד להירטב בגשם, לכוון שחקנים, לעודד ולהראות למי שצריך להראות שהוא כאן, מוכן ורוצה את התפקיד.
עם זה אני הולך למלחמה בעיניים עצומות, בטח במקום ואן חאל, כי מבחינתי מי שמפחד לעמוד ולהירטב בגשם לא יכול עוד להנהיג את אלה שרצים בגשם.

ניק 20 בדצמבר 2015

כל מילה, חוץ מהפסקה האחרונה.
מצד אחד אפשר להסתכל על מה שגיגס עשה כצעד יפה ורומנטי וניסיון לעודד את השחקנים. מצד שני גם אפשר לראות את זה כחוסר לויאלוית מוחלטת. יונייטד פגרה לא פעם בדקות האחרונות תחת ואן חל ואף פעם הוא לא הלך לעמוד על הקו. דווקא כשאתה יודע שהחבל כבר על הראש של ואן ורק נשאר התליין שיפתח את הדלת ברצפה, אתה עושה את זה?
האמת לא יכול להחליט אם אני בעד או נגד המעשה הזה אבל חשוב להראות גם את הצד השני.
וואן חל לא ירד כי הוא מפחד להרטב? נו באמת..

טל המנצ'סטרי 20 בדצמבר 2015

גיגס עשה את אותו המעשה למוייס, הוא התרחק ממנו בשבועות האחרונים של העונה וכשהתחיל להבין את הלך הרוחות.
זה מעיד על שהוא יכול להיות מנייאק גדול, אפשר לאהוב, אפשר שלא אבל זו לא תחרות פופולאריות, זה כן מעיד שיש לו את מה שדרוש בכדי שכולם יעמדו על קצות האצבעות כשהוא בסביבה, שיהיו דרוכים כי פראייר הוא לא.

ואן חאל והגשם זה רק מטאפורה אבל זה גם מראה שהוא לא השכיל לעשות שום צעד מהבוקיות (פילוסופיה) שלו, כשלא הבין שהוא צריך להתיישר אל מול הכדורגל האנגלי ולא ההיפך.
לשבת בחיבוק ידיים על הספסל ולקשקש במחברת זה אולי טוב ומצליח בגרמניה וספרד, באנגליה יש חוקים אחרים.

אמיתי 20 בדצמבר 2015

מסכים עם כל מילה. אם מחליפים מאמן זה לא רציני לתת
לו חצי עונה מבחן. אני עוד לא בטוח שמגיע לגיגס המישרה
הזאת אבל אם כן אז אול אין.

גיל 20 בדצמבר 2015

אז הוא פוליטיקאי טוב, לא דבר רע בהכרח בסיטואציה הקיימת. ואני מסכים שצריך לתת לו יותר מחצי שנה אם נותנים לו את המושכות.

אסף the kop 20 בדצמבר 2015

טל המנצסטרי צריך לכתוב את ההמנון הבא של ישראל.
לדעתי.

קירקגור 20 בדצמבר 2015

כל עוד בלבב פנימה/
מי שלא מסכים עם רוח המפקד, שיצעד קדימה

גיל 20 בדצמבר 2015

הייתי רוצה לראות את פפ כי עם כל הכבוד לגיגס ולנוסטלגיה אני חושב שהתפקיד גדול עליו כרגע. דווקא בגלל שהוא יקבל חבל ארוך יחסית ותהיה כלפיו מעט ביקורת יהיה קשה להחליף אותו.

דורפן 20 בדצמבר 2015

אני גם הייתי רוצה את פה. אתה יודע למה? כי פפ אוהב שהבסיס של הסגל הוא אלופת העולם. ועל זה מוסיפים כמה כוכבי על (לא כביקורת – בברצלונה הוא יצר הרבה מהשחקנים הללו).

האפשרות האחרת – שהוא יבוא ויקבל חצי מיליארד דולר תקציב – קצת נמאסה עלי.

יואב 20 בדצמבר 2015

כל מילה רונן. ועם כבר שם ענק, מעדיף את זוז׳ה. זה יכול להיות שיקום נהדר לשני הצדדים.

דורפן 20 בדצמבר 2015

באמת אתה מעדיף את השיקום של ז׳וזה על הצ׳אנס לגיגס?

יוסי מזרחי 20 בדצמבר 2015

זה לא מה שהוא אמר.

יואב 20 בדצמבר 2015

לא. הפנטזיה והאפשרות לחלום ולהתרגש באמת היא גיגסי. כי הצלחה איתו תיהיה המרגשת ביותר ויונייטד ספיריט. אני לא מתנגד למינוי שלו. הלב קצת ישבר אם יכשל.
גם לזוז׳ה אני לא מתנגד. וזה עוד מהפרישה של פרגי.

בני תבורי 20 בדצמבר 2015

יואב,
אתה בתסמונת הילסבורו בלי דם.

יואב 20 בדצמבר 2015

בני,
לא, אני מאמין שאפשר לחלום. ואני עדיין לא מתנגד לזוז׳ה.
מה יש לי בזה חוץ מזה?
גם אין לי בעיה לחכות. אין יונייטד וויי.

בני תבורי 20 בדצמבר 2015

חלומות זה העסק שלי :)

יואב 20 בדצמבר 2015

אם השמועות על גוטמן נכונות, אז סיוטים הופך להיות שלי(:

יניב פרנקו 21 בדצמבר 2015

גוטמן במערכת של מכבי ולקדנציה ארוכה יעשה לכם רק טוב.
לצערי.

גיל 20 בדצמבר 2015

אני מסכים שהוא הלך עד עכשיו לקבוצות שהיו בסיס לאלופות עולם אבל בניגוד למוריניו הוא לא דורש שחקנים במיליארדים בהכרח כך שיש תקווה שהוא יעבוד עם מה שיש פלוס שחקנים שהוא יביא בסכומים סבירים.

omer 20 בדצמבר 2015

הוא לא דרש כנראה כי לא היה צריך. בבאיירן הוא קיבל קבוצה אחרי טרבל והבסיס של הסגל שלו בברצלונה לקח טרבל גם אחריו (זה כמובן לא בא להוריד מהקרדיט שלו על הדברים המדהימים שעשה ב2 המקומות).

אגב, על אף שהוא קיבל קבוצה שזכתה בטרבל, גווארדיולה עדיין הוציא בכל קיץ (ממוצע) 67 מיליון אירו. תאר לך כמה הוא יבקש להוציא אם יקבל את הסגל של יונייטד.

מאמן שיגיע ליונייטד וגם ירצה להחזירה "למקומה הטבעי" ידרוש המון כסף. אין אופציה אחרת, אלא להישאר בבינוניות שיונייטד נמצאת בה כרגע.

גיל 20 בדצמבר 2015

הפוטנציאל בברצלונה היה קיים אבל עובדה שלפניו הוא לא זכה באליפות עם הסגל הזה והוא זה שהפך אותו לאחד הגדולים אי פעם. אני לא יודע מה הוא ידרוש ומה לא ואיך זה יהיה שונה מכל מאמן אחר, אבל בתור מאמן הוא מאמן גדול ואחד שהייתי רוצה לראות מאמן את הקבוצה שלי.

no propaganda 20 בדצמבר 2015

אני ממש רוצה שפפ יהיה המאמן שלכם, רק בשביל שתבין שפפ זה ואן חאל עם סגל יותר טוב.

ירושלמי 20 בדצמבר 2015

גם אם נניח לצד המקצועי-טקטי, אתה באמת חושב שפפ וואן חאל הם אותו הדבר מבחינת גיבוש השחקנים, חדר ההלבשה וההטמעות בסביבת העבודה?

no propaganda 21 בדצמבר 2015

אני דווקא התכוונתי לצד המקצועי טקטי.
מבחינת גיבוש השחקנים, אני מניח שפפ עדיף, אבל זה לא שהוא טוב בזה השיטה שלו היא להעיף כוכבים סוררים כמו איברה, רונאלדיניו, אטו, מנדזוקיץ וכו', זה אחלה כשיש לך סגל מצוין אבל בעייתי אם קשה להחליף. בכל מקרה, לא ראיתי פה אוהד יונייטד אחד שטוען שהבעיה של יונייטד היא חדר ההלבשה, כולם טוענים לטקטיקה משעממת.
מבחינת הטמעות בסביבת העבודה, אני לא ממש בטוח למה אתה מתכוון. אם הכוונה שלך היא כמה זמן לוקי לו להטמיע את השיטה, אני חושב שהם פחות או יותר אותו הדבר אבל זה לא נראה לי פקטור חשוב כל כך אם חושבים לטווח ארוך.

גיל 20 בדצמבר 2015

לפי ההגיון הזה אין בכלל מאמנים טובים בשוק, כי מי כבר טוב מפפ ופנוי?

no propaganda 21 בדצמבר 2015

1.תגדיר פנוי
2. מי כבר עדיף על ואן חאל ופנוי?
3. אני לא חושב ש"פנוי" צריך להיות פאקטור רציני עבור קבוצה שחושבת לטווח ארוך.

גיל 21 בדצמבר 2015

נניח אנצ'לוטי, היית לוקח אותו על פני פפ?

no propaganda 21 בדצמבר 2015

אין לי ברירה כבר לקחו אותו בשבילי :)

עבור באיירן ללא כל ספק, אם כי יש הרבה מאמנים אחרים שהייתי רוצה לראות בבאיירן לפני אנצ'לוטי.

עבור יונייטד במצבה היום, אני לא חושב שאנצ'לוטי יתאים, הוא גם מאמן של סגלים איכותיים. מצד שני הסגנון שלו לא יהיה מסירות אחורה והצידה.

גיל 21 בדצמבר 2015

יש מאמן שהוא לא של סגלים איכותיים? עם כל הביקורות שיש היום על מאמני העלית, מה אפשר לצפות ממאמן צעיר? רק בגלל שהוא לא מוכר ואין עליו הר ציפיות זה אומר שהוא יצליח?

no propaganda 21 בדצמבר 2015

אני לא מדבר על יוסי מהשכונה שיבוא לאמן את היונייטד.
טומס טוכל למשל, המאמן החדש של דורטמונד, הוא מאמן מעולה שאימן במיינץ, ראניירי הוא בכלל כישלון עם סגלים איכותיים אבל תמיד מצליח עם סגלים בינוניים. הסיבה שטוכל מצליח היא לא שאין עליו הר ציפיות אלא יכולת האימון שלו. יש את סימאונה, את קלופ וגם מוריניו לדעתי יהיה טוב ליונייטד( אם כי אני לא בטוח שזה הסגנון שהאוהדים רוצים). יש עוד מאמנים ומן הסתם ליונייטד יש אנשים שזו העבודה שלהם למצוא מישהו מתאים, אז ייתכן שאנחנו בכלל לא מכירים את הבן אדם שהוא המתאים ביותר ליונייטד.

גיל 21 בדצמבר 2015

את סימאונה אני בטח לא רוצה, אבל אם קלופ היה פנוי הוא בהחלט היה מתאים. הבעייה עם מאמנים צעירים או לא מוכרים היא שלא נותנים להם חבל מספיק ארוך, ראה מקרה מויס. ברגע שמגיע מישהו חדש והוא לא מצליח לשנות הרבה מההתחלה אז מייד דורשים לפטר אותו. יש לא מעט מאמנים מבטיחים עם הצלחות במקומות אחרים שנכשלו בפריימר ליג כמו בואס. במצב הנוכחי לא רואה אפשרות אחרת מהחתמת מאמן בכיר. מוריניו עונה על הקריטריון הזה אבל לא חושב שהוא טוב ליונייטד. פפ צריך אתגר חדש והוא יודע לאמן לדעתי גם בלי אלופי עולם בהרכב.

no propaganda 21 בדצמבר 2015

לא אמרתי שפפ לא יודע לאמן רק אמרתי שהוא משחק משחק מאוד דומה לואן חאל ואם אתה מתלונן על הסגנון של ואן חאל, אתה תקבל דברים דומים מגוארדיולה.

גיל 21 בדצמבר 2015

אני לא חושב שהוא משחק דומה לואן חאל, והוא בטח לא ישחק בצורה דומה כשהוא יודע שזה חסר תועלת ולא מוביל לתוצאות. אבל נראה לי שמוריניו יבוא.

no propaganda 21 בדצמבר 2015

שניהם אימנו בבאיירן תקופה ארוכה וראיתי עשרות אם לא מאות משחקים תחת שניהם, זה כמובן לא בדיוק אותו הדבר אבל מאוד דומה. חוטפים כדור ובמקום ללכת לכוון השער מתחילים להתמסר לרוחב ואחורה, בסוף נותנים את הכדור לקיצוני שמנסה 1 אחד על אחד. אחת הסיבות לכשלון של ואן חאל השנה היא היעדר שחקן שהוא אפילו סביר בתפקיד הקיצוני.

omer 20 בדצמבר 2015

כל מאמן אוהב/היה מעדיף שהסגל שלו מבוסס על אלופת העולם.
ההבדל בין פפ לשאר המאמנים בעולם הוא שלו גם יש את האפשרות לקבל סגל כזה בכל רגע נתון.

מניח שגם מאמן שאינו פפ ידרוש הרבה כסף לשינויים בסגל. יש פער אדיר בין יונייטד כמועדון/ארגון לבין המקום שבו נמצאת הקבוצה ורמת הסגל שלה. כדי לסגור את הפער הזה, תצטרכו שוב להשקיע המון כסף.

לקחת אליפות עם סגל כמו שהיה לכם באליפות האחרונה- כנראה שאת זה רק פרגוסון מסוגל לעשות.

יוסי מזרחי 20 בדצמבר 2015

הלב רוצה גיגס, ועדיין אני לא רוצה לראות אותו נכשל. בהנחה שגוארדיולה לא בתמונה ,גיגס הוא בחירה מועדפת ועדיין אני קצת חושש עבורו.
לא מצליח בימינו זה גם סוג של נכשל.
אם הוא יקבל את המושכות אני מקוה שלא יצפו ממנו ליותר מכדורגל חיובי ומליגת האליפות הבאה, וכל דבר נוסף יהיה בגדר בונוס.
אמרתי את דעתי בפוסט אחר, שאני לא רואה צורך במסע רכש פראי. בלם (אולי סטונס) קשר אחורי צעיר כדי להחליף את קאריק ולתת כח פיזי עם יכולת טכנית וחלוץ מרכזי אמיתי. זה מה שחיוני הכל בהישג יד והלואי בלי שמות מפוצצים ומאות מליונים כתג מחיר. והחיזוק הטוב ביותר הוא פרדה מואן חאל. תודה ,שלום ולא להתראות.

Shutzi 20 בדצמבר 2015

אין לי מושג בבחירת מאמנים. הרגש אומר גיגס (ושסקולס יעזור לו), אבל השכל הולך על פפ ואם לא, אז מוריניו.
הבעיה היותר גדולה מאיזה מאמן יחליף את ההולנדי, היא שסגל הקבוצה הוא די בינוני וזה אחרי שהגיעו (וחלקם כבר עזבו) הרבה שחקנים. עוד פעם נחליף חצי קבוצה? אף אחד, כולל פפ, לא יוכל לשחק כדורגל מלהיב עם סגל כזה. בקיצור, העתיד לא נראה משהו, לא משנה מי יחליף את ואן חאל …

ניק 20 בדצמבר 2015

הסגל לא בינוני. הסגל צעיר.
עם סגל בינוני אין עתיד, אם סגל צעיר צריך הרבה סבלנות.

אמיתי 20 בדצמבר 2015

כן, אנשים פה עושים עוול מסוים לסגל שהוא גם
צעיר וגם כישרוני. אפשר להגיד לא מאוזן בחלק הקידמי.

כץ 20 בדצמבר 2015

החלטה קשה מאוד בפני ההנהלה של יונייטד, האם למנות את פפ, מוריניו או גיגס.

למרות שאני חושב שגיגס חייב לקבל הזדמנות הוגנת (חוזה לשלוש שנים) ומוריניו הכי טוב כשהוא חייב להוכיח משהו, אני הייתי הולך על פפ, כי אם הוא הולך לסיטי, ישנה אפשרות סבירה מאוד שיבנה קבוצה היסטורית שתשנה את המאזן באנגליה ובאירופה. כמובן שהוא יכול גם להיכשל בגדול. בכל אופן, לא מקנא בהנהלה של יונייטד כרגע.

דורפן 20 בדצמבר 2015

פפ לא מועמד לדעתי. אני די משוכנע שיגיע לסיטי או סן ז׳רמן

אמוץ כהן-פז 20 בדצמבר 2015

לאמן בפריז זה כמעט כמו לאמן את נבחרת צרפת הנוכחית. יש לך טורניר אחד, שמתחיל למעשה בשמינית הגמר ומלא ׳משחקי ידידות׳ די מעצבנים…
פפ בדיז׳ון (מקום שני בליגה השניה) בשנה הבאה? אני כבר רץ לשריין כרטיס!

אריק האחר 20 בדצמבר 2015

פפ לא רלוונטי יש הודעה מסודרת מהגרמנים.
לא רציתי את מוריניו כשהסר עזב .
היום כן.
גיגס לצערי לא יכול עדיין להוציא את העגלה מהבוץ.

אריק 20 בדצמבר 2015

בגדול מסכים וגם כתבתי זאת בעיקר עם סקולסי יבוא לעזור.
אבל…
מזכיר יותר מדי את מינוי סונס. וזה שיקול גדול בעיניי

כץ 20 בדצמבר 2015

אתה מזכיר את סונס אבל זה יכול להיות כמו המינוי של פפ בבארסה. מאמן צעיר וחסר נסיון וקבוצה גדולה שנמצאת בצומת דרכים.

גיל 20 בדצמבר 2015

אין במנצ'סטר את רמת הכישרון שהיה לברצלונה לפני עידן פפ (ושלא מומש עדיין וזה לזכותו).

דורפן 20 בדצמבר 2015

קודם כל – סונס נכשל אבל דלגליש הצליח. גם לגבי סונס המינוי לא היה בלתי הגיוני – הוא אימן את ריינג׳רס שהייתה בצמרת האירופאית.

גיגס עבד שנתיים וחצי כעוזר מאמן – כלומר לקח את העסק מאד ברצינות. אין ערבויות יותר מזה.

אריק 20 בדצמבר 2015

זה העניין בדיוק!
גם סונס היה הגיוני.

אריאל גרייזס 20 בדצמבר 2015

חוץ מהעניין הרומנטי, איזה אינדיקציה יש שגיגס יכול להיות מאמן ברמות האלו? עם כל הכבוד של לשבת על הספסל ומדי פעם להציץ בפנקס של ואן חאל, האם לא עדיף לתת למישהו שהתנסה קצת באימון באמת של אנשים? של להתמודד עם הדרישות שלהם? של לנהל רוטציה?
בדרך כלל מאמן שמגיע באמצע עונה מצליח לגרום לכמה תוצאות טובות בזכות המוטיבציה וכו אבל בסוף כמעט תמיד יש חזרה לממוצע כי חומר השחקנים שיש הוא מה שיש(ראה ערך ליברפול). לגיגס להגיע באמצע העונה זה לדון אותו לכשלון. או שהוא ייכשל ואז יביאו את מוריניו במקומו בסוף העונה ואז לך תדע אם הוא יקבל הזדמנות במקום אחר או שהוא יצליח לסיים במקום סביר, נניח הרביעי, ויחשבו שהכל בסדר ואין צורך בריוויזיה בסגל ואז הכישלון יגיע שנה הבאה כי בסוף מדובר בסגל בינוני.
וכן, גם אני לא משתגע על מאמן שמגיע ועושה קניות במאות מיליונים, אבל לפעמים זה הכרחי

יואב 20 בדצמבר 2015

מותר לחלום אריאל. כי איתו זה יהיה ״בדרך הנכונה״.
ואם ישחק כדורגל מכובד וישיג כרטיס לליגת האלופות, שיקבל את המנדט. לא הבנתי למה אי אפשר לתת לו תקציב בקיץ. כבר החלטת שהם יחשבו שלא צריך לעשות רוויזיה?
בדיוק כמו שקלופ יקבל. רק גיגסי יקבל קצת יותר.

no propaganda 20 בדצמבר 2015

אם כבר לא עדיף ליונייטד למנות את סקולס ולא את גיגס?

איאן ראש 21 בדצמבר 2015

לא יודע אם סקולס מעוניין ופנה בכלל לכיוון של אימון אבל גם אני חשבתי עליו. אם בוחן את צורת המשחק כמדד בין שניהם אז סקולס ולא גיגס.
אגב מה עם קין? הוא בטוח יביא לכם את הרוח שהלכה לאיבוד.

אריק האחר 20 בדצמבר 2015

אריאל
מסכים לכול מילה .
איך אתה מסביר את מה שקורה בליברפול
אני ההיתי בטוח שאחרי המינוי של הגרמני הכול
יראה אחרת בליברפול בינתיים עושה רושם ששום דבר מהותי לא משתנה .
האם זה בגלל הסגל שלא הוא בנה ?
זה המחשבה שלי לגבי גיגס והיוניטייד.
מוריניו בגלל הנסיון שיש לו לדעתי יוציא יותר מהקבוצה מאשר גיגס

בני תבורי 20 בדצמבר 2015

כן אריק, זה בדיוק הסגל שלא הוא בנה ומכאן האופטימיות שלי.

יוסי מזרחי 21 בדצמבר 2015

אני מסכים עם ההגיון בדברים וקלופ עוד יביא (לצערי) שינוי מהותי אצלכם.

holden 20 בדצמבר 2015

לשים את גיגס כמאמן ראשי זה שיא הרומנטיות, ת'כלס בכלל לא בטוח שזה יוכיח את עצמו.
זה כמו למנות את אברהם אבוקרט כמאמן ראשי במכבי חיפה,
יפה מבחינה תדמיתית , השאלה מה יקרה בפועל?

דורפן 20 בדצמבר 2015

בגלל זה – עכשיו הזמן הנכון – ולא מינוי מלא בקיץ. ואם לא יצליח אז לא.

קירקגור 20 בדצמבר 2015

אבל אם הנחת היסוד היא שלא מדובר בהעדר רצון אלא היעדר יכולת – מה לרומנטיקה ולפתרון? באותה מידה תומך מוריניו (ואני לא כזה) יכול לטעון שהתגייסותו של הנמסיס להגה הספינה בשעת משבר היא לא פחות רומנטית. ובאותה מידה גם אם מוריניו יצלח יתנו לו קרדיט ואם לא, אז לא (ושוב, לא מתומכיו).

(לא שיש לי יומרה לפתרון. אבל העננה של העדר תהליך וכיוון אמיתי מצד הנהלת המועדון מדאיגה אותי הרבה יותר מהמשמעויות הכבדות של אי העפלה לליגת האלופות העונה עם ואן חאל/ מוריניו)

אופיר 20 בדצמבר 2015

אבל מה גורם לכם לחשוב שווינגר שעשה קריירה ממהירות ודריבל יהפוך למנג'ר\טקטיקן\מנהיג?

אריק 20 בדצמבר 2015

הוא שיחק המון שנים עם סקולס.

יואב 20 בדצמבר 2015

בדיוק כמו במקרים אחרים כשזה קרה. מה החשיבות של התפקיד שלו במגרש?

אריק 20 בדצמבר 2015

מעבר לכך אופיר. זאת תגובה חד ממדית בצורה יוצאת דופן בערך ב8 שנים האחרונות שלו גיגס לא התקיים על מהירות אלא על מח.

אמיתי 20 בדצמבר 2015

גיגס לא רק היה וינגר…ואם ראית מישחקים שלו בשנים האחרונות
היית רואה שהוא מנהיג (שקט?) טקטיקן ויודע לדבר עם השחקנים,
מעין מאמן על המיגרש. ו20 שנה עם פרגי לא הולכות ברגל.

יאיר 20 בדצמבר 2015

אין לי שום סיבה להאמין שגיגסי יהיה מנג'ר טוב יותר מכל שחקן עבר אחר ביונייטד… אולי אפילו פחות טוב כי אין לו את הנסיון כמאמן ראשי שיש כבר לכמה מהאחרים.
ראוי מה ראוי או מעשה מנוול או לא זה ממש לא מעניין אותי בתור אוהד ואני לא מבין למה התפקיד צריך להיות שמור לו כי הוא עכשיו העוזר של ואן חאל (עם כל הכבוד לזה ששיחק שני עשורים במועדון פה זה מנצ'סטר יונייטד לא מכבי שעריים).

מעדיף מנג'ר שכבר אימן ואם יש אפשרות את ז'וזה שהוא אחד משני המאמנים המצליחים בעשור האחרון לבין גיגס שהיה שחקן אדיר אך אימן יומיים וחצי בחייו אני בוחר בפורטוגלי בלי למצמץ (וגם בכל מנג'ר אחר שהוא בעל נסיון וכבר ידע הצלחות כמאמן).

ניק 20 בדצמבר 2015

קודם כל אגיד שלמרות הכל אני ממש מקווה שואן חל ישאר עד סוף העונה.
לגבי גיגס – זה נראה לי קצת כמו לעשות לו טובה. אם ילך לך אולי תשאר אם לא אז הביתה. אם הוא בא שיבוא ל2-3 עונות. מועדון כמו מנצסטר לא אמור להביא מאמנים "עד סוף העונה", זאת גישה של מכבי פ"ת. וחוץ מזה שלוגית אני לא רואה את זה קורה מבחינת הבעלים של הקבוצה.

לגבי פפ – וואו כמה שהוא אוברייטד! כן היה לו חלק נכבד במה שברסה עשתה אבל אסור לשכוח שברסה הוכיח את האמירה של "לקחת אליפות בלי מאמן" כשעונה אחריו לקחה אליפות עם טיטו ז"ל. ובביירן הוא קיבל קבוצה מושלמת ולא באמת שדרג אותה וגם לא בנה שם כמעט אף שחקן (היחיד שעולה לי לראש בכלל מושאל מיובנטוס, קומן).

אמיתי 20 בדצמבר 2015

תשמע ליכלכת על פפ בענק. אין לי מילים להסביר לך כמה
שאתה טועה ובלי להעליב או משהו כנראה לא ראית את באיירן
משחקת בשנתיים האחרונות. לא בטוח שהוא האיש המתאים לנו
אבל בטוח שלא סתם הביאו אותו לגרמניה ועכשיו לאנגליה.

no propaganda 21 בדצמבר 2015

אני רואה את באיירן כל שבוע, ומסכים עם ניק לחלוטין.
באיירן של היינקס הייתה שבע רמות מעל זאת של פפ.

גיל 20 בדצמבר 2015

אוי נו, כל כך צפוי שיתחילו האמירות של פפ כמאמן הוא אוברייטד אחרי עונה וחצי בינוניות בבאיירן. פפ לקח קבוצה שהיה לה אולי הרבה כישרון אבל לא ממש מצליחה והפך אותה לאחת הגדולות אי פעם. זה שאחרי שהוא בנה קבוצה והשלד רץ במשך שנים הקבוצה לקחה אליפות עם חצי מאמן לא מוריד שום דבר מגדולתו אלא להפך רק מבסס אותה.

ולשדרג אלופת אירופה קצת קשה. הוא הגיע לקבוצה שאולי הייתה בשיאה וקצת שבעה ונכון שהוא לא רומם אותה לאותם גבהים אבל זה לא שבאיירן מקום 10 בליגה.

ניק 20 בדצמבר 2015

אני מודה שאני לא נוטה לצפות במשחקי האימון של ביירן בליגה הגרמנית. אבל כן ראיתי אותם מובסים ע"י ריאל וברסה ובעיקר נגד ריאל לפפ הייתה הרבה אשמה עם הטיקי טאקה שהוא הנחיל להם .
וכמו שקשה לשדרג אלופת אירופה גם מאוד קל לאמן אחת כזאת, בטח בחוסר התחרותיות החסרת תקדים שהולכת בגרמניה בשנים האחרונות.
ולגבי התקופה בברסה, אני לא מנסה להמעיט בהישגים שלו אלא לשים אותם בפרופורציה, חצי מהסגל שהוא ירש זכה בליגת האלופות ובליגה 3 שנים לפני שהוא הגיע.

אמיתי 20 בדצמבר 2015

הליגה הגרמנית אולי לא תחרותית ככ אבל עדיין חזקה.יש הבדל.
ההרכב של באיירן השתנה המון בשנתיים האחרונות וזה הכל פפ
ועם כל הכבוד להפסדים לספרדיות אתה מתעלם מהדרך לשם.

גיל 20 בדצמבר 2015

נכון, הוא מגזים בשימוש שלו בטיקי טקה עד שזה פועל לרעתם. שנה שעברה נראה שהגיעו לשיא פשוט מוקדם מדי בליגה.

לגבי בארסה, הקבוצה שלוש שנים לפני הייתה שונה לחלוטין. למרות שהיו שם שחקנים דומים בחלקם זו הייתה הקבוצה של רונאלדיניו. פפ ביצע מהפיכה בקבוצה והוא זה שבין השאר אחראי להפיכתו של מסי לשחקן הטוב בעולם וברצלונה לאלופה אגדתית.

והליגה בגרמניה אולי לא תחרותית כמו האנגלית אבל ראינו כבר מה עושה קבוצה 20 נקודות מבאיירן למנצ'סטר כך שלא הייתי מזלזל בה.

רומן 21 בדצמבר 2015

אני לגמרי עם ניק פה! לקח גביע אירופה אחד (גם רייקארד ודי מתאו) זכה באליפויות בליגות לא תחרותיות להלהלהליגה והבונדס שליגה, הושמד מול ריאל. רק מוריניו מתאים לינייטד כמו כפפה.

ק. 21 בדצמבר 2015

2 אליפויות אירופה + 2 הפסדים בחצי גמר
2 מהאליפויות על מוריניו והסגל היקר בהיסטוריה לאותה תקופה

מוריס 20 בדצמבר 2015

תראו, לא בקטע צהוב, הבנאדם ז**ן את האשה של אח שלו. אח שלו! אתם חושבים שמוריניו יותר שפל ממנו? ברור שהוא מניאק חסר תקנה שלא אכפת לו מאף אחד חוץ מעצמו. שניהם :) אני שמח בכל פעם שמוריניו מפסיד ועדיין מעדיף את המיוחד בעיני עצמו על פני החלאה האופורטוניסטית גיגסי.

Ljos 20 בדצמבר 2015

זה מחוץ לעולם הספורט, אז יש מי שיעשה את ההפרדה. דרוגבה הועלה לרמת קדוש בחוף השנהב (ובצדק). זה לא גרם ולא יגרום לי לאהוב אותו ואת ההתבכיינויות שלו על המגרש.
ודבר שני, היה שם עוד צד במקרה הבגידה. מה עם האישה? גיגסי פשוט רצה לסמן צ'ק עליה ולא הייתה שום התנגדות?

מוריס 20 בדצמבר 2015

אני לא מדבר על עניין הנראות, וזה חוקי לגמרי, זה פשוט מראה איזה בנאדם הוא ושחזר לו כבוד בסיסי ותחושת מוסר. לא מבין איך הוא התקווה של היונייטד, שאדם כזה הוא הפנים של המועדון. ובנוסף, הוא נותן לי את התחושה שלא סתם חסרים לו מוסר והגינות בסיסיים, כל עולמו הוא הכדורגל וזה הדבר היחיד בו הוא מבין. לא מאמין בו בתור אחד שיבין את השחקנים שלו אפילו שהיה שחקן בעצמו, הוא פשוט לא הטיפוס.

יואב 20 בדצמבר 2015

מזיז

אמוץ כהן-פז 20 בדצמבר 2015

מתקשה להבין…
– מה יש בסקולס ה׳מאמן׳ שצרופו לגיגס יהפוך ל׳שובר שיוויון׳?
– איך פפ יכול להיות ׳אובר-רייטד׳ כשהנהלת באיירן… הנהלת באיירן, לא איזה מיליארדר רוסי או אמריקאי, מחליטה שהוא האדם הנכון?
– מה זה עסקנו מה עשה גיגס בחייו הפרטיים (בעיקר כשעל פי רוב, במציאות, הדברים הם קצת יותר מורכבים ממה שמתפרסם)?

יואב דובינסקי 20 בדצמבר 2015

אל תחשבו ששכחתי או שאני מתחמק. הפוסט על ואן חאל כתוב וערוך ויפורסם ברגע שעבודתו במנצ'סטר יונייטד תסתיים.

חכם בדיעבד 21 בדצמבר 2015

לעולם לא הבנתי מה ההתלהבות מהאיש
ההישגים לשלו רחוקים 20 שנה אחורה וגם אלו עם אחת הקבוצות הנדירות שנראו בהיסטוריה.
אליפות אחת עם אלקמאר בליגה מדשדשת זה ציון הדרך היחידי שלו ב10 שנים האחרונות

תקשורת עם הנהלות וחדרי הלבשה לעולם לעולם לא היו הצד החזק שלו.
לדעתי הוא ייכשל במנצ'סטר..

סימנטוב 21 בדצמבר 2015

נרשם…

אופיר 21 בדצמבר 2015

אתה גדול…

אופיר 21 בדצמבר 2015

תגובה ל-"חכם בדיעבד"

ליאב 21 בדצמבר 2015

מצטער, אבל אני לא רואה את זה קורה. המערכת רומזת אמנם שהיא רוצה ליצור איזשהו תהליך רומנטי שבסיומו אחד מגדולי שחקני המועדון ימונה למאמן, אבל זה תהליך וזה היה רק ברמת רמיזה. לא סתם ואן חאל הוחתם לשלוש שנים ואף יותר מנרמז שיקבל שנה רביעית (בתקופה שעוד היינו אופטימיים העונה).

אני לא חושב שיש מישהו במועדון שבאמת רוצה לתת את המושכות למי שהיה שחקן גדול, אבל טרם אימן ברמת מועדונים. מקרה יוצא דופן כמו של גווארדיולה שעשה שנה בקבוצת המילואים ואז הצליח בקבוצה הבוגרת (יש אומרים שהוא גאון, אני עדיין חושב שאם היה מקבל מועדון בינוני, כנראה שלא היה עושה תוצאות מדהימות). יונייטד נסחרת בנאסד"ק ואתם יודעים טוב מאוד איזו השפעה תהיה על המניה בלקיחת סיכון כזה. לגיגס אכפת מהמועדון ורואים שהוא בולע לא מעט רוק בסבלנות. מצד שני, צריך להיות ישרים ולומר שאם ואן חאל היה מאמן בריטי כנראה שכמות הארס שהיתה מופנית אליו היתה הרבה יותר נמוכה.

אבו צ'יצ'ריטה 21 בדצמבר 2015

תביאו את סולשיאר וסגרו ענין. הוא גם יכול לעלות כמחליף ולפתור את בעית החלוץ

ברלה 21 בדצמבר 2015

דורפן, זה מפתיע לראות שגם הבן אדם הכי רציונאלי ברשת מוכן לשגות באשליות כשזה מגיע לקבוצתו האהובה או לשחקן שהוא מעריץ. זה בדיוק מה שקרה לאוהדי מכבי חיפה עם הדרישה למנות את ראובן עטר בגלל שהוא סמל. איך זה נגמר בסוף כולם יודעים

אריק י. 21 בדצמבר 2015

מאמנים בכדורגל זה האמ אמא של האוברייטד. רוצים גיגס? אז שיהיה גיגס. העיקר שיעשו רכש נוצץ וראוי למועדון הגדול הזה. לשלוח את פלאיני ואת שאר השחקנים הבינוניים והאפרוריים לסטוק או להמבורג או לורדר ברמן, או לאיזה שיט אחר בסגנון. שם מקומם.

גל ד 21 בדצמבר 2015

תגידו, מישהו יכול להסביר לי איך הידיעה על ההשעיה של בלאטר ופלאטיני עוד לא הגיעה לאתרי הספורט בארץ? אני כבר חושש שעובדים עלי.

הנבל 23 בדצמבר 2015

http://www.theguardian.com/football/2015/nov/19/louis-van-gaal-manchester-united-do-nothing-delegate

אם העוזרים הם מי שעושים את העבודה אז כנראה גיגס ,לא יהיה שונה מואן חאל.

Comments closed