במקום בחירת ספורטאי השנה

למה הייתי בוחר בקייטי לדקי

GTY 483010122 S SPO SWI RUS

טוב, החלטתי לא להמשיך את מסורות הבלון ד׳בלוג ובחירת ספורטאי השנה – אבל בגלל שנשאלתי אבחר את ספורטאי השנה שלי. וכולם כמובן מוזמנים. אבל לא יהיו סיכום של הבחירה.

כשאני ניגש למשימה כזו אני תמיד מחפש קריטריונים. כדי שלא אעדיף וויסקי סקוטי על מיץ גזר רק משום שאני מעדיף וויסקי סקוטי על מיץ גזר. לדעתי מי שמבצע בחירה כזו צריך להסביר למה הקריטריונים שלו הם קבילים להשוואה בין ענפי ספורט.

אז הנה הקריטריונים שלי: א. שהענף הוא סופר מרכזי. זו אחת הסיבות, למשל, שגם אם רונדה ראוזי לא הייתה מנוצחת לבסוף לא הייתי בוחר בה. ב. בכמה חורגת השנה האדירה של אותו ספורטאי משנים אדירות אחרות באותו תחום. כך למשל עונת ה-42 שערים של רונאלדו במנצ׳סטר יונייטד עם אליפות ועם גביע אלופות זו נראתה מאד מרשימה בשעתו. 7-8 שנים אחר כך זה חזר על עצמו ואפילו יותר מספר פעמים.

ולכן:

ספורטאית השנה שלי היא קיייטי לדקי. ההפרשים בהם היא מנצחת וטווח המשחים בהם היא הטובה ביותר מחזירים אותנו לפחות עד 1972 לשיין גולד. וב-1972 שחיה הייתה ענף שבעצם היה ״ארצות הברית וקצת אוסטרליה״ (מזרח גרמניה עלתה מעט אחר כך וגולד מציינת את רמאות הסמים כאחת הסיבות לפרישתה בגיל 17). אז קייטי לדקי היא ספורטאית השנה שלי.

עוד ארבעה בלי סדר – אבל זכאים למכתב מהמערכת שמסביר למה הם לא ראשונים:

ליונל מסי. שהוא גם זוכה בתואר ״אם היה נערך בלון ד׳בלוג״. קצת לא הוגן כי הוא בעיקר לא חורג מההיסטוריה הקרובה בגלל הוא עצמו. אבל טיפה גם בגלל רונאלדו ואני חייב להגיד שאני לא משוכנע שהוא כבר תמיד השחקן הטוב ביותר בברצלונה. אהבתי מאד את השינוי הסגנוני שעשה ואת יכולתו להיות עכשיו חלק משלישיה קדמית עצומה. אוסיף שהבלון בעבר היה על עונת כדורגל – ואז הייתי מתלבט יותר, אבל עדיין לא בוחר בו על פני לדקי.

סטפן קארי. הוא לא חורג מהיכולת נטו בענף הכדורסל, אבל חורג באופן גורף מהיכולת של שחקן לא אתלטי בגובה 1.90 בערך להשפיע על המשחק הזה. להשפיע באיצטדיון ולהשפיע מחוץ לאיצטדיון. הוא מרענן את המשחק ברמות היסטוריות ממש. לדעתי הוא שחקן בעל חשיבות היסטורית אדירה. אבל ענייני חשיבות ורענון הם לא יכולת נטו. היו כמובן עונות ברמת המשחק שלו לא מעטות. אגב, עניין אי זכייתו בMVP של הגמר ממש לא מטריד אותי. יש לי תחושה שאנשים שזה מטריד אותם לא מבינים את עומק השינוי שקארי מבטא. הסדרה הייתה מאד טקטית – שחקן אחד החל לצבור המון סטטיסטיקה ב-38% מהשדה (בין היתר בגלל פציעות בקבוצתו). קארי לא ראה שום צורך לרדוף אחריו. הוא דייק מאד במידת הזריקות שלקח בגמר הזה.

סרינה. מרגיש קצת לא נעים. היא אולי מרחק הפתעה אחת מכך שאולי הייתי מדרג אותה ראשונה. אבל גם אם הייתה זוכה בסלאם לא חושב שזה היה חורג מלדקי.

סימון בילס. לא חמק ממני מה עשתה. אבל בהתעמלות אין שנה לא אולימפית כשנה אולימפית – הפער בחשיבות גדול בהרבה (גם לעומת אתלטיקה ושחיה). אז נמתין.

*

מי שרוצה שיגיד סתם את מי הוא בוחר. היה מעניין אותי לשמוע הצעה לקריטריונים שחוצים ענפי ספורט ואז את הבחירה לפיהם.

השתתפות במימון דה-באזר

המנורה האחרונה מאוגוסטה ויקטוריה
אחרי התיקו מול ווטפורד

88 Comments

גיל 25 בדצמבר 2015

שני קריטריונים מרכזיים בעיניי. החשיבות היחסית של הספורט ואם היה ארוע מרכזי של הספורט באותה שנה. בשנה לא אולימפית אני מפחית בחשיבות של אליפויות עולם ולכן אתלטיקה ושחייה נחשבות קצת פחות. אליפות העולם בכדורגל לנשים זה הארוע המרכזי של הספורט וקרלי לויד נתנה שם תצוגה ברמה של פלה והובילה את ארה"ב לאליפות כולל תצוגה היסטורית בגמר עם שער שלא מהעולם הזה. גם היריבות היו הכי חזקות שאפשר, סין, גרמניה ויפן. ועדיין, כל זה מספיק רק למקום שני.

מקום ראשון חייב ללכת לג'וקוביץ' שנתן עונה מהגדולות אי פעם וכמעט זכה בסלאם. הוא גם ניצח יריבים חזקים בצורה משכנעת וסיים את העונה במאזן בלתי נתפס של 82-6.

מקומות 3-5 בלי סדר מיוחד הייתי שם את קארי שמשנה את הספורט שהוא משחק בו, לדקי שעושה דברים לא שפויים בבריכה, וג'ורדן ספית' שגם הופך להיות דומיננטי בספורט שאף אחד חוץ מטייגר לא היה בו ממש דומיננטי.

איזכור כבוד, American Pharoah שזה בטריפל קראון הראשון אחרי זמן רב.

דורפן 25 בדצמבר 2015

זו לא פעם ראשונה שאתה מכניס בעלי חיים לבחירה… גם הוא זכאי למכתב הסבר ממני. ״מצאנו את ביצועיך כטובים לא פחות מהזוכה, אבל לצערנו התואר חסום להולכים על ארבע״

אני נוטה לחשוב שדג׳וקוביץ הוא גם מהזכאים להסברים. אבל שוב, העונה הזו שלו דומה לכמה עונות של פדרר, נדאל והוא עצמו.

גיל 25 בדצמבר 2015

דורפן, בניגוד אליך ולאחרים אני לא מוטה כלפי בני המין שלנו בלבד.

וזה נכון שאחרים עשו מה שג'וקוביץ' עשה אבל זה כבר השוואה לגבי גדולתו ההיסטורית לעומת שנים אחרות ולא לגבי השנה. הוא היה הכי קרוב לזכות בגראנד סלאם בהשוואה לנדאל שלא הגיע לגמר ופדרר שהיה בנחיתות משמעותית מול נדאל בצרפת.

Ljos 25 בדצמבר 2015

אולי כשהסוס יצא בהכרזה שהוא בעצם זה שרוצה להתחרות ומוכן לקבל על עצמו כל מה שצריך כדי להיות האלוף, יותר אנשים יטו את הכף לצד שלו. כל עוד הוא שומר על שתיקה, אני נאלץ להיות נגדו.

גיל 25 בדצמבר 2015

היה לנו כבר דיונים בנושא, במה זה שונה מגידול של חיות בבית? ולחילופין, למה זה לא לגיטימי לעומת אנשים שבמודע משתמשים בסמים כדי להיות אלופים ומזיקים לעצמם, בעוד אותם סוסים דווקא מקבלים טיפול מעולה ואחרי קריירה מאוד קצרה עסוקים ברבייה?

Ljos 25 בדצמבר 2015

יש גם בעייתיות בגידול של חיות מחמד בבית, ועדיין סוס הוא חיית פרא יותר מאשר כלב (במיוחד כלבי פג. יש הרבה כלבים שהתערבנו להם כל כך בחיים ובגנטיקה שהם כבר לא מסוגלים לחיות ללא בני אדם). אנשים שבמודע עושים לעצמם דברים עושים בעצמם במודע דברים. סוסים לא. אין להם בחירה. גם ברבייה אחר כך אין להם בחירה. התפרסם לאחרונה מקרה של כלבת מירוצים שנשארה נכה בגלל הרבייה שאחרי (לידה אחרי לידה אחרי לידה יכולה לפגוע קשות בחיה).

גיל 25 בדצמבר 2015

אבל דווקא בגלל שהם סוסי פרא הם מתחרים אחד עם השני גם עם אין אנשים וקהל בסביבה. אז נכון שמארגנים ומאמנים אותם לזה וזה לא נעשה בצורה טבעית לחלוטין, אבל זה לא שמכריחים אותם לרוץ בניגוד לטבע שלהם. זה לא דומה נניח למלחמות כלבים שמייקל ויק היה עושה.

אני אומר שאפשר להכריח אותם לעשות כל מיני דברים כל עוד הדברים הללו לא פוגעים בהם בצורה כלשהיא. מן הסתם אם יש נזקים ברביית יתר של נקבות אז זה לא מוסרי, אבל אצל זכרים זה עניין הרבה יותר פשוט ומהנה.

Ljos 25 בדצמבר 2015

מניח שגם לזכרים יש פגיעה כלשהי. פחות מכיר.

זה לא שהם פשוט משחקים ביניהם ואנחנו בנינו סביב זה מגרש שאנשים יוכלו לצפות. הסוסים מהירים מאוד, אבל הם לא מארגנים תחרויות ריצה בינם לבין עצמם בטבע. הם משחקים, הם רבים, הם משתוללים ולפעמים נלחמים, אבל באף אחד מהדברים שהם עושים אין את מה שיש בתחרויות סוסים.
בסופו של דבר, כל התחרויות כן פוגעות בהם. למשל, אנחנו שמים להם "נעליים" בעזרת מסמרים רק כדי שכפות הרגליים שלהם לא יישחקו. זה לא נזק? או בכלל הצורה שבה סוס גדל, ששונה לחלוטין מאיך שהוא אמור כביכול לגדול ולחיות והוא חי חיים מאולפים להחריד מבלי אפילו לדעת מה הוא עושה ולמה.

דורפן 25 בדצמבר 2015

תעשיית המירוצים מאד לא מוסרית. אבל דווקא מישהי שמתנגדת לכך מאד אמרה לי פעם שמרגע שהסוס נולד – תוצר של דורות של הרבעות של סוסים מהירים – הטבע שלו זה לרוץ מהר.

Ljos 25 בדצמבר 2015

בהחלט ייתכן. לא מבין מספיק בשביל לדעת.
עדיין יש בעיניי הבדל בין סוס שרוצה לרוץ מהר לסוס שנדחף בכוח לרוץ מהר (בטח אם מתעסקים בגנטיקה שלו לשם כך).

הדבר העיקרי בעיניי זה שאין אפשרות לקבל את ההסכמה שלהם. עושים להם ובשמם הרבה דברים בלי שהם מסוגלים להיות מודעים לסיבה.

גיל 25 בדצמבר 2015

הסוסים דווקא כן מתחרים ביניהם בטבע כך שלא עושים משהו בניגוד לטבע שלהם. הם מקבלים תנאי מחייה וחיים שרוב בעלי החיים יכולים לחלום עליהם, כך שלמרות שמירוצים בפני 150 אלף איש זה לא טבעי הם מקבלים הרבה הטבות שהופכים את החיים שלהם למאוד מהנים.

אפילו הנעליים נועדו להגן עליהם כי אחרת יהיו נזקים לרגליים כך שבסך הכל זה לטובתם. אלא אם כן מחליטים לתת להם לחיות לבד בטבע בלי התערבות בני אדם, כל החלטה לגביהם תהיה לא טבעית ונתונה לביקורת.

רונן דורפן 25 בדצמבר 2015

הבעיה היא בסימום סוסים ויחס לסוסים שנכשלים

גיל 25 בדצמבר 2015

אני מסכים, אבל זה לא חוקי לסמם סוסים.

אבירם 26 בדצמבר 2015

״ אבל אצל זכרים זה עניין הרבה יותר פשוט ומהנה״

לרבייה אין קשר להנאה.
׳חולבים׳ מהם זרע (משאיר לדמיונך), מדללים, מקפיאים ומשתמשים מתי שרוצים עם מזרק ענק.

גיל 26 בדצמבר 2015

אבירם, אתה כנראה לא בקיא בהלכי הרבעות סוסים. עושים את זה בצורה טבעית לחלוטין. כמובן שסוסים יכולים להתעייף וכו' אבל זה יחסית קל לעומת הסיכונים שכרוכים בהריון עצמו.

Yavor 27 בדצמבר 2015

בלי להיכנס לנושא המוסרי – ה"בחור" ניצח שלושה מירוצים בשנה וזה ייתן לו את תואר ספורטאי השנה? נראה לי לא לעניין. עם כל הכבוד להישג המרשים, אלה שלושה פיקים רגעיים על טווח של שנה. לא מספיק לדעתי, אפילו אם היתה החרגה להולכים על ארבע.

גיל 27 בדצמבר 2015

זה כמו לומר שליוסיין בולט לא מגיע אתלט השנה כי הוא זכה רק בשלוש מדליות זהב בשלושה מירוצים. אלו שלושה שיאים שמאוד קשים להשגה בטווח זמן כל כך קצר. הוא אגב ניצח גם את הברידר קאפ שזה מירוץ חשוב מאוד.

Yavor 27 בדצמבר 2015

אולי. זה עדיין נכון. לגבי בולט, אני מניח שלא סתם ציינת "אתלט השנה" ולא "ספורטאי השנה". הסוס הזה לפחות השיג שיאי עולם כדי לחזק את הקייס שלו?
אגב, אם אנחנו מחילים את הקריטריון של פופולריות הענף על בני אדם (הצטיינות בכדורגל למשל חשובה יותר מהצטיינות בקרלינג), כמה סוסים כבר משתתפים במירוצים הללו? 12-20? וכמה סוסי מירוץ יש בעולם? האם זה משתווה למספר הטניסאים בסבב?
אני באמת לא יודע את התשובה, אבל לפחות בעיני בני האדם, הענף הזה הוא יחסית שולי, ולכן ספורטאי השנה לא יכול להגיע ממנו (וגם העניין של בדיקת שלושה מירוצים בלבד).

Yavor 27 בדצמבר 2015

חוץ מזה, מה שפוגע ביכולת לבחור בסוסים הללו זה שהם אחרי שנה או שנתיים פורשים, ואז אין לך יכולת לבדוק גדולה היסטורית כי הם לא התמודדו מול גדוילים אחרים.
הגדולה של קרי ולברון, למשל, או קובי ודאנקן לחילופין, נובעת גם מגדולתם של היריבים לאורך השנים.

ZORK 25 בדצמבר 2015

לגביי ג'וקוביץ, זה נכון שלפדרר היו כמה עונות בסדר גודל כזה (לנדאל יש רק עונה אחת של 3 סלאמים ב-2010), אבל ג'וקו הראה דומיננטיות מוחלטת בסבב- 6 מאסטר וזכייה בטורניר גמר הסבב (שזה שיא בפניי עצמו). למען האמת, מבין 14 הטורנירים החשובים (4 סלאמים, 9 מאסטרס וגמר הסבב) ג'וקו הגיע לגמר בכל אחד בו השתתף. ניצח ב-10 והפסיד ב-3. מה זה אם לא ספורטאי השנה?

רונן דורפן 25 בדצמבר 2015

המממ….. אולי טניסאי השנה? בדיוק בגלל זה אני אומר ״קריטריון רב ענפי״. קייטי לדקי למשל לא ניצחה אף משחק בסבב הטניס אבל לדעתי זה לא ממש פוגע בעונה שלה.

ק. 25 בדצמבר 2015

רונן, אולי זה נכון לגבי דג'וקוביץ' אבל כזאת דומיננטיות על הסבב הייתה חוץ ממנו רק לפדרר ופה לדעתי רמת היריבים נכנסת- מספיק לציין שלדג'וקוביץ' היה השנה את פדרר עצמו בעונה מעולה. ואם 2011 שלו שורפת אותו מהבחירה אז הייתי שם כוכבית לקריטריון (כמו במקרה מסי ) ומנסח אותו כ"שנה שלא הייתה דומה לה לספורטאי אחר".
לא אומר שהוא לפני שאר הרשימה אבל זאת בהחלט הייתה השנה שמיקם עצמו לבד בפיסגה

איתי 25 בדצמבר 2015

אחד הקריטריונים לדעתי – עד כמה הספורטאי השפיעה לטובה על התעניינות בענף הספורט שלו. בין אם אצל כאלו שפחות מתעניינים בענף מטבעם, או כאלו שפעם התעניינו בענף והפסיקו (עיין ערך ג׳ורדן).

אני מודה שכששמעתי שלדקי מתחרה במשחה כלשהוא אז השתדלתי לצפות (זה היה קורה גם עם פלפס…).
לפי הקריטריון הזה אגב (וזה בלבד) – סרינה היא לא מועמדת סופית.
ובכל זאת – במשקל הקריטריונים שלי – הזוכה הוא פדרר. למה הוא? אצטט פה את אחד השופטת באודישן של סוזן בויל: "It was a complete privilege listening that"

red sox 25 בדצמבר 2015

לטעמי, במחילה, זה קריטריון לא רלוונטי. אם ב2016 קייט אפטון תתחיל לשחק שחמט בביקיני, זה יעלה בצורה קיצונית את רמת העניין בענף שחמט הנשים.
בעצם לפי ההגדרה הזו אנה קורניקובה, דיוויד בקהאם ודודי בלסר הם מועמדים רציניים לתואר ספורטאי העשור הקודם.

איציק 25 בדצמבר 2015

דויד בקהם ודודי בלסר בביקיני…. מוזר משהו.

איתי 25 בדצמבר 2015

ולכן זה מוצע כאחד הקריטריונים, לא כהיחיד. ואגב, תקרא בתגובות ובבחירה של האנשים פה ותבין שאכן יש לו איזו שהיא חשיבות.

תומאס נוימן 25 בדצמבר 2015

אני גם הולך עם ג'וקוביץ'. שנה בלתי נתפסת, גם בגרנד סלאמים וגם בתחרויות מאסטרס. כותב את הספר מחדש.

דורפן 25 בדצמבר 2015

אני חייב להגיד: הוא שחקן שאם הוא מחליט – אי אפשר לנצח אותו. לא חשוב מה יעשה היריב.

red sox 25 בדצמבר 2015

זה קצת כמו ההוראה הקלאסית של מאמני כדורסל " לא לתת סלים קלים עכשיו".
מתי כן?

יואב דובינסקי 25 בדצמבר 2015

אני חולק עליך. לגבי ספורטאית השנה, הייתי מדרג את לדקי אחרי סרינה וויליאמס וקרלי לויד (שלושער בגמר מונדיאל שובר שיאי רייטינג מול אלופת העולם היוצאת). לדקי בכל זאת עשתה הישגים בשנה לא אולימפית.
לגבי ספורטאי, לצערי סטף קארי.

דורפן 25 בדצמבר 2015

קרלי לויד בוודאי לא חורגת ממסי בתחום הכדורגל (חלק ממכונה עמוסת כוכבים) ומה לעשות: כדורגל הוא עדיין לא ענף איי-ליסט לנשים.

יואב דובינסקי 25 בדצמבר 2015

מסי לא התעלה בגמר הקופה אמריקה. לויד כן.
לגבי איי ליסט, שיאי רייטינג, שיאי מכירות כרטיסים, אחד משידורי הטלויזיה הנצפים השנה בארה"ב ומשחק הכדורגל הנצפה ביותר בארה"ב, חולצות במידות ועיצוב גברים של נבחרת הנשים הם לסולד אאוט ויותר מפי 2 בנות בארה"ב משחקות כדורגל מאשר בשחייה תחרותית. אני רואה את ההישגים של לדקי כנישתיים ביחס למה שלויד עשתה לענף הכדורגל הנשים ולספורט הנשי. בטח בשנה לא אולימפית.

גיל 25 בדצמבר 2015

יפה כתבת!

דורפן 25 בדצמבר 2015

צמד אמריקנופילים…

ר.בקצה 27 בדצמבר 2015

נבחרת הנשים של ארה״ב הפסידה לנבחרת הנערים של ארה״ב 8-2 …

גיל 25 בדצמבר 2015

טוב, היא מושווה למסי אז מצבה מצוין אבל ארה"ב לא זכתה באליפות העולם כבר 16 שנים. הם אכן היו פייבוריטיות אבל היה עליהן הרבה לחץ ויריבות קשות והן פירקו את כולן.

ואני לא יודע מה נחשב איי ליסט, שחייה והתעמלות הם איי ליסט רק בגלל שאחת לארבע שנים כל העולם מתעניין בהם?

מתן 25 בדצמבר 2015

רוג'ר פדרר. הקריטריונים: הוא פאקינג רוג'ר פדרר!

tom 25 בדצמבר 2015

לא כ"כ מבין את העניין שלכם עם שנה לא אולימפית.
שיא עולם הוא פחות שיא אם הוא בשנה לא אולימפית? עובדתית כנשקבע שיא עולם זה אומר שזו תוצאה טובה יותר גם מאלו שהושגו באולימפיאדה.
לא אשמתם של הספורטאים שהוחלט שפעם בארבע שנים תערך תחרות שבה הספונסרים לא משלמים להם אבל למארגנים כן.

גיל 25 בדצמבר 2015

העניין הוא כזה. שנה לא אולימפית משמשת הרבה פעמים להכנה לאולימפיאדה מכל מיני בחינות, כושר, לו"ז וכו'. שיא עולם הוא אכן שיא עולם אבל הלחץ הגדול ביותר הוא באולימפיאדה.

red sox 25 בדצמבר 2015

בעצם אתה אומר שזהב אולימפי שווה יותר מבחינת הערכה שלך לספורטאי מאשר נניח סוויפ של הדיימונד ליג ואליפות עולם, כולל שבירת שיא עולמי.
אז תגיד שאתה מתעניין באתלטיקה רק באולימפיאדה וזהו.

גיל 25 בדצמבר 2015

זה לא אני קובע אלא ההמון. כשאתה מסתכל על קריירות של אתלטים ושחיינים, כמה פעמים אתה שומע שמישהו הוא אתלט היסטורי שזכה בכך וכך אליפויות עולם אבל לא זכה באולימפיאדה? זה כמעט לא קורה. זה המבחן האולטמטיבי של ספורטאים. אני אפילו לא מדבר על ההכרה מהקהל ועל זה שמדליה אולימפית שווה כספית הרבה יותר מכל מדליה אחרת.

red sox 25 בדצמבר 2015

הוא שאמרתי. "ההמון" מתעניין באתלטיקה, התעמלות ושחייה רק באולימפיאדה, בדיוק כמו ש"ההמון" מתעניין באופני כביש פעם בשנה למשך 3 שבועות בקיץ.

מי שלא מתעניין בענף מסויים, שלא יתיימר להעריך את הישגי העוסקים בו.

גיל 25 בדצמבר 2015

אבל לכמה ההמון מתעניין במשהו יש חשיבות לביצועים הספורטיביים. אם ההמון מתעניין יותר באולימפיאדה ומייחס לה יותר חשובים אז ספורטאים מודעים לכך ויודעים שזו הפלטפורמה המרכזית לשים חותם. בדיוק שמונדיאל ואליפויות אירופה וקופה אמריקה מקבלות חשיבות גדולה יותר למרות שלא מדובר בקבוצות הכי טובות.

D! פה ועכשיו 25 בדצמבר 2015

+1

איציק 25 בדצמבר 2015

אם היתי אמור לבחור ספורטאי מצטיין (ואני לא) אז קודם כל זה חייב להיות שייך לאירוע (וליגה זה אירוע מתמשך לצורך העיניין) שהיתי אומר וואווו אני זוכר אותו, היה שם משהו יוצא דופן. לכן את לטקי לא היתי בוחר. אני יכול לראות שחייה שעות ואחר כך גם את השידורים החוזרים, ועדיין, היום, לא זכרתי שהיתה אליפות עולם בשחייה ושהיתה שם שחיינית יוצאת דופן. זה כנראה משתי סיבות, האחת היא הזיכרון שלי, והשנייה, כניראה שהיארוע לא השאיר חותם גדול. לא נשארתי בפה פעור. היו רק שנים שגרמו לי משהו שונה, שגרם לי כל יום לברר מה קורה איתם:
1. רוז'ה פדרר – מה שהוא עשה השנה, בגילו ובירידה ביכולת שהיתה לו לפני זה לא יאמן. הוא די המציא את עצמו מחדש בעבודתו עם אדברג, אבל המציא את עצמו עם אותו החן וקלאסה שהיתה לו כל השנים. ועדיין הוא לא יבחר כי בכל זאת ג'וקוביץ' היה טוב ממנו, וספורטאי השנה לא יכול להיות מישהו כשבענף שלו יש טובים ממנו.
2. סטף קארי – זה שחקן שכל משחק שלו היה חגיגה. הוא הביא משהו חדש, וגרם לי לעקוב אחריו בצורה הדוקה, דבר שלא עשיתי מזמן אחרי ספורטאי כלשהו או אדם כלשהו. הוא מבחינתי היה ה-MVP הרבה מעל כולם. אם מוסיפים לכך גם את העונה הנוכחית, אז הוא רק השתדרג, אך בו זמנית אין לו כל בעייה לפנות את הבמה לאחרים, וראו איך הוא נותן לתומפסון להוביל בכמה משחקים אחרונים ועדיין להשאיר אותנו עם נפעמים מהביצועים שהוא מנפק.
מבחינתי, קארי הוא ספורטאי השנה (למרות הכתוב בשורה הראשונה של התגובה).

אלי 25 בדצמבר 2015

השם שלו זה רוג'ר ולא רוז'ה.

איציק 25 בדצמבר 2015

ואוווו, תודה

אמיתי 25 בדצמבר 2015

רוגר היה מדהים אבל עם הכל (אני די לא סובל את הסרבי)
בסוף, בטח בטניס, זה תארים. השנה של גוקו גדולה גם מ2006
של השוייצרי.

איציק 25 בדצמבר 2015

זה מה שכתבתי, שלא ניתן לבחור במישהו כשיש טוב ממנו בענף שלו.

MOBY 25 בדצמבר 2015

אם זכרון הוא הקריטריון שער המילניום הוא השער של עופר מזרחי מול בית"ר.

איציק 25 בדצמבר 2015

סורי, לא זוכר.

D! פה ועכשיו 25 בדצמבר 2015

:)

אמיתי 25 בדצמבר 2015

יש הבדל בין ענף קבוצתי לסוליסטי. נראה לי שגם
בגלל זה השנה של גוקוביץ גדולה משל מסי לדוגמא,
ובמושגים היסטורים הכי גדולה בעידן המקצועני.

Shohat 25 בדצמבר 2015

רונן,
אשטון איטון מצפה ממך למכתב, כולל סעיף המתייחס ל-45.00 ל400מטר בתוך קרב 10, באליפות העולם, בדרך לשיא עולם.

ה400 מטר המהיר ביותר בקרב 10 לפניו היה 45.68 של ביל טומי בגובה שלמקסיקו סיטי 68, ומלבד איטון לא היתה תוצאה מ46 שניות בקרב 10 באליפות העולם.

איציק 25 בדצמבר 2015

אם היתה גם תחרות על מהלך השנה, ללא תחרות היה זוכה המהלך של סאן-אנטוניו מהמשחק האחרון. לא זכור לי ביצוע כלשהו שמתקרב ליופי הזה, אפילו בהתעמלות אומנותית קבוצתית.

red sox 25 בדצמבר 2015

רונן, למה הדומיננטיות והוורסטיליות של לדקי מחזירה אותך עד שיין גולד בלי להיעצר בפלפס? אין סיבה אמיתית, בהינתן קריטריון הדומיננטיות, לשפוט בנפרד שחיית גברים ונשים.

דורפן 25 בדצמבר 2015

בגלל ההפרשים בניצחונות שלה.

red sox 25 בדצמבר 2015

נדמה לי שכבר הראיתי כאן בזמנו שהיא מנצחת בהפרשים עצומים דווקא במשחים שבהם היא לא מתקרבת לתוצאות השיא שלה. מכאן אני מסיק על איכות שדה המתחרות.

ועדיין, בעיני, בחירה ראויה מאוד.

MOBY 25 בדצמבר 2015

איתי אין לך ויכוח. לא יכול לחכות לריו לפלפס את לדקי.

גיל 25 בדצמבר 2015

אגב, אם הייתה בחירה לקבוצת השנה, ניו זילנד עדיפה אולי על ארה"ב בכדורגל…

דורפן 25 בדצמבר 2015

כן, וחשבתי על דן קרטר כמי שמועמד להיות בספורטאים המצטיינים – והבי.בי.סי בחר בו כספורטאי הזר של השנה. אבל אני לא אוהב את הבחירה שלהם כי למרות שקרטר היה נפלא השחקן הטוב באליפות היה פוקוק האוסטרלי.

ניינר / ווריור 25 בדצמבר 2015

מאבק צמוד בין סטף לטום בריידי. סטף לוקח על הבאזר כי לצפות בומזה עונג צרוף מסוג שלא חוויתי ( פלוס ההישג להביא אליפות למפרץ אחרי כל כך הרבה שנים)

ירוק 26 בדצמבר 2015

בריידי, באמת? גם אם נעזוב לרגע את הבעייתיות המסויימת לבחור שחקן פוטבול (נוכח הפופולריות העולמית שרובה ככולה בארה"ב) – היתה לו עונה יוצאת דופן? הוא אכן הוביל את הפטס לזכיה בסופרבול שזה אחלה, אבל זו לא היתה איזו הצגת יחיד נדירה. לא הייתי שם אותו על אותה מדרגה של סטף השנה (בטח שלא כשמכניסים למשוואה את פרשיית ניפוח הכדורים, ואת תחילת העונה הנוכחית של קארי).

Matipool 25 בדצמבר 2015

לא יותר פשוט להפריד בין הגברים והנשים ?
לצערי , דג׳וקוביץ׳ השאיר אבק לכולם וכמו שנכתב כאן – כשהוא מחליט שהוא מנצח אז הוא מנצח .
אחריו – קארי , בריידי , איטון ומסי ללא סדר ( מתחילת עונת הכדורגל הנוכחי אני חושב שסוארז הוא הטוב בעולם אבל כנראה שגם בגלל העבר שלו בליברפול ) .
נשים – לדקי , לויד , ראוזי וסרינה .

יוסי מהאבטיחים 25 בדצמבר 2015

קשה לי מאד לשים באותו קונטקסט ספורטאים בספורט אישי וקבוצתי. במיוחד אם זו קבוצה מנצחת. העונה של קרי היתה מופלאה, אבל הוא קיבל עזרה עצומה מהמכונה שמסביבו. כנ"ל מסי ובריידי.
יוצאי דופן הם שחקנים בקבוצה אנדרדוגית שהתבלטו ולקחו את הקבוצה על עצמם.

במקרים כאלו אני אצדד באינדיבידואל.
לא שנולה צריך אותי כסנגור, אבל הוא עשה 2015 מדהימה בקנה מודה היסטורי, ונדרש להתעלות כזו כל יום כשהוא תלוי רק בעצמו.
אם כבר מישהו ברמה הקבוצתית, אז בריידי (יימח שמו).

בנשים לדקי. לא באמת צריך להסביר.
גם לויד זו אופציה, אפשר להתווכח.
סרינה לא בתמונה למרות שנה מעולה, כי אצלי המנצח(ת) לא יכול להפסיד למדורגת 43 בחצי גמר בשנה כזו. גם הפסדים צריכים להיות אפיים.

גיל 25 בדצמבר 2015

קארי צריך להיות מועמד על מה שהוא עשה מאז האליפות. נכון שהאליפות היא קבוצתית ובגמר הוא לא זהר, אבל עכשיו אין ממש ספק מי הכי טוב בקבוצה ובליגה. יש מקרים שכוכב אחד זוהר מעל כולם בספורט הקבוצתי (כמו מסי/רונאלנדו בכדורגל).

יוסי מהאבטיחים 25 בדצמבר 2015

גם זה בעייתי עבורי.
מה זה "זוהר"? זה חייב להילקח בקונטקסט מסויים.
במקרה של קארי הוא נותן תצוגות מרשימות, ולא כופה את עצמו על המשחק, זה נכון.
מצד שני הוא שומר רע, בטח ברמות האלו, והקבוצה עוזרת לו "לזהור" ולהבליט את מה שיש לו, ולהחביא את מה שאין.
זו לא תצוגת תכלית של איש אחד, ולכן עבורי השוואה בין 2015 שלו ושל נולה היא נו בריינר.

יש לו קרב עם בריידי על מקום שני אצלי. בריידי לוקח רק בגלל הקונטקסט ההיסטורי של האליפות הזו, והקייס העצבני ש 2015 הוסיפה עבורו לשאלת הגדול מכולם.

גיל 26 בדצמבר 2015

אתה מצייר את זה כאילו הקבוצה מעלימה את החולשות שלו רק כדי לאפשר לו לזרוק בלי סוף. בפועל, המדד של real plus minus הוא מקום שני גם עם ההגנה החלשה שלו.

לגבי בריידי, התכוונת שהוא הגדיל את הקייס שלו לאחד הרמאים הכי גדולים במשחק.

יוסי מהאבטיחים 26 בדצמבר 2015

המדד הזה לא אומר הרבה. הוא משחק מצוין, זורק המון, קולע הרבה, הקבוצה מנצחת והשמחה רבה.
אני פשוט אומר שכדי להיבחר לספורטאי השנה צריך משהו מעבר להיות הקלע המצטיין של האלופה, ופה אין לדעתי תחרות עם דג'וקוביץ שהראה עליונות בכל פרמטר על כל יריב בכל סיטואציה במשך עונה שלמה.

לגבי בריידי, רמאי או לא, הוא העמיס קבוצה במצב לא טוב על הגב כל הדרך לסופרבול ולזכיה בו מול אלופה מכהנת וקבוצה מצויינת, בספורט שדרוש בו פוקוס עצום בכל רגע של העונה.
האחד ורבע psi לא מפריע לו להיות ספורטאי השנה אצלי בעולם שאין בו נולה

גיל 26 בדצמבר 2015

האחוזי קליעה שלו הם חריגה סטטיסטית כל כך גדולה שמכסה על הגנה חלשה יחסית, ולא שהוא כזה גרוע. אתה מציג את זה כאילו הוא רק קלע מצטיין באלופה כשהוא בפרוש מגדיר מחדש את המושג קלע. עם זאת, אני בהחלט מסכים שלג'וקוביץ' מגיע יותר.

לגבי בריידי, לא ברור לי איך אפשר לחשוב שהוא כזה טוב אם אתה מקבל את זה שהוא רמאי. ברגע שהוא רימה, כל הישג שלו מתבטל וזה עוד בלי לדבר שבלי הפציעות של סיאטל הרגו אותם בסופרבול ועדיין היו במרחק קריאה אחת מטופשת מלנצח במשהו שלא קשור בכלל לבריידי (והוא גם היה זוועתי בסופרבול עד הפציעה של אבריל).

יוסי מהאבטיחים 26 בדצמבר 2015

אין ספק שהארגון הוא questionable. מצד שני, מספיק ק"ב בליגה העידו בעצמם שזה לא אמור לשנות כל כך, ואני מקבל את דעתם.
גם הפאטס היו פצועים לאורך כל העונה. זה הפוטבול – איך אתה ממציא את עצמך כשאין לך סגל מלא.
האליפות של הסיהוקס הושגה כשהם בסגל מלא. אז מה, ניקח להם אותה?

ניינר / ווריור 26 בדצמבר 2015

גיל זה כבר נהיה פאתטי. צא מזה ותודה בגדולתו של האיש

גיל 26 בדצמבר 2015

מה בדיוק פתטי בלומר את האמת הפשוטה שהאיש והארגון רמאים? זה פתטי להזכיר את הרמאות של ארמסטרונג כשמדברים על הזכיות שלו בטור במקום לדבר על גדולתו?

גיל 26 בדצמבר 2015

הרבה ק"ב אמרו שזה דווקא כן משנה אז כנראה שכל אחד רואה מה שנוח לו. והפטס היו הרבה פחות פצועים מסיאטל, כאמור הסטטיסטיקה הזו אומרת הרבה מאוד.

ולא צריך לקחת שום דבר מסיאטל בלי קשר לפציעות כי הם לא רימו. עובדתית, מי שמצליח במידה רבה בפוטבול מבין הקבוצות הטובות הוא זה שהכי פחות פצוע ותראה את זה גם השנה.

יוסי מהאבטיחים 26 בדצמבר 2015

נו, זה בדיוק מה שאמרתי.
כשסיאטל היו בריאים הם לקחו אליפות.
הפטס היו חבולים במשך רוב העונה שעברה, ובכל זאת הם אלופים.
זה הפוטבול, הרבה פציעות והתאמות לפי זה.

גיל 26 בדצמבר 2015

אני מסכים שזה עניין של התאמות רק שההבל הוא שהם היו חבולים במהלך השנה אבל בריאים בפלייאוף וזה העיקר. זה לא דומה לפציעה לפני ובמהלך הסופרבול שם קשה לעשות התאמות מהר.

לפחות נתנחם בזה שנאחל להם להפסיד בפלייאוף.

יוסי מהאבטיחים 26 בדצמבר 2015

ותפסיק לגרום לי להגן על הפטס. זה עולה לי בבריאות…

S&M 25 בדצמבר 2015

הבלון ד'בלוג הוא הברקה. ככה לחסל?

היום בחצות ניראה מה קארי שווה. משחק בית, הגנה רגילה ולא של פלייאוף.

רומן 25 בדצמבר 2015

מסי משחק בקבוצה מאוד חזקה בליגה מאוד חלשה.
בנבחרת הוא לא שם גול מאז יציאת מצרים.

ירוק 26 בדצמבר 2015

ומה עם הנצחונות (נדמה לי שכולל בגמר אבל אולי אני מדמיין) בליגת האלופות מול קבוצות מליגות ממש ממש חזקות?

יואלזיניו 25 בדצמבר 2015

לסטף קארי לא מגיע כי לא מקבלים את הפרס על עונת חימום.
2016 שלו עוד לפני שהתחילה.

סימנטוב 25 בדצמבר 2015

סרינה וקארי ספורטאי השנה שלי. בפן האישי רמה כזאת הריגוש מזמן לא קיבלתי

שלו 26 בדצמבר 2015

6,
מה עם פדריקה פלגריני שאפילו ביקרה השנה בארץ הקודש.

austaldo 26 בדצמבר 2015

אולי כי לדקי השאירה לה עשן באליפות העולם וגם מחקה אותה מטבלת שיאי העולם ?

austaldo 26 בדצמבר 2015

גיל – אם גם בדף הפייסבוק של team USA בחרו בקייטי לדקי כספורטאית השנה לפני קרלי לויד וסימון ביילס (שאגב, כבר 3 שנים היא שולטת בספורט שלה לחלוטין) אז כניראה שדורפן צודק בבחירה שלו …

גיל 26 בדצמבר 2015

הקוראים של SI בחרו בסוס אז זה אומר שהם צודקים? כמו שאמרתי, קריטריון חשוב בעיניי זו הבמה. ביילס ולדקי זכו באליפויות עולם שהן לא השיא הספורטיבי של הענף שלהן. לויד לעומת זאת עשתה דברים מדהימים בבמה הכי מרכזית. גם בארה"ב לויד וכדורגל נשי הרבה יותר פופולאריים מהתעמלות ושחייה כרגע.

Yavor 27 בדצמבר 2015

לפעמים להיות בנלי ופשוט זה הדבר הנכון ולא צריך להיות מקורי בכוח.
נובאק וסרינה.
הוא – בגלל כל מה שאמרו כאן קודם.
היא – בגלל שהשיגה (כמעט) את מה שהוא השיג, בספורט הנשים המוביל בעולם.

היסטוריון של ספורט 27 בדצמבר 2015

לא קראתי את כל התגובות .
אני ספורטאי השנה שלי
1. דיוקוביץ (רונן איך שכחת ? ).
2. קרי
3. מסי
4. בולט
5. איטון .
כדורגלן השנה
1. מסי
2. כריסטיאנו (עדיין ).
3. סווארס
4. נאיימר
5. בופון …אחריהם ללא דירוג …לבנדובסקי ,מולר ,זלאטן ,הזארד ,פוגבה ,ווידאל ,

Comments closed