לקראת צ׳לסי

נסיון להבין מה קורה עם המנג׳ר

mu

נראה כי המחשבה שבקרוב יונייטד תצא לדרך חדשה – עם מנג׳ר חדש שירכוש שחקנים כבר בחלון החורף – היא קצת אופטימית.

את מנצ׳סטר יונייטד מנהלים בנקאים, ולבנקאים אין שום אפשרות לגלות תעוזה. כך למשל אל תחשבו שיונייטד מחפשת את הכוכב הבא בתחום האימון. כי בנקאי לא עסוק בלחפש הצלחה אלא בלכסות עצמו מפני כשלון. דייויד מוייס היה סוג של הימור, אבל הוא לא היה באחריות ההנהלה אלא האחריות הייתה בברור על פרגוסון. מרגע שבעל האחריות הוא הבנקאי הוא חייב לקחת שם גדול. כדי שאם הוא ייכשל הבנקאי יוכל להסביר שהמינוי היה הגיוני. ולכן רשימת המועמדים ליונייטד לא ארוכה מדי.

זה מחזיר אותי לסיפור גיגס. גיגס הוא מועמד שאי אפשר למכור לבנקים ומשקיעים. אפשר רק למנות אותו למאמן זמני ולהגיד שבקיץ ימונה מאמן בכיר. ואז, אם בינתיים הוא יצליח, גם הוא יהפוך למועמד.

אז למה זה לא קורה כבר?

ראשית, כי אולי מעוניינים במוריניו שהוא כן מועמד שאפשר להסביר למשקיעים. אולי חיכו (בצדק) עם המינוי הזה כדי לא לצור את הדרמה המיותרת כרגע של ״מוריניו מאמן נגד צ׳לסי״. אפשרות אחרת היא שעדיין לא מצאו מישהו. ואפשרות שלישית היא שכן סגרו עם מישהו שמאמן במועדון אחר. פפ גווארדיולה הוא שם שנזרק בעיתונות, אבל לפחות עזי דן נתן לי ספקולציה מעניינת שדי שמחה אותי – לורן בלאן. בלאן שיחק ביונייטד, מוערך על ידי פרגוסון ובמצב שהפרודיגי היחיד של יונייטד הוא צרפתי ויש צורך בעוד רכש – הקשר שלו לצרפת יכול להיות משמעותי מאד.

אבל אם כבר סגרו עם מועמד חיצוני לקיץ, יש בעיה. אי אפשר לתת לגיגס את הקבוצה לעשרים מחזורים ועוד שני מפעלי גביע בידיעה שהוא עוזב. ראשית, זה עלבון, אבל שנית זה גיגס. במצב כזה החשש של הבנקאים הוא שגיגס דווקא יצליח. כי אז לך תפטר אגדה של יונייטד אם הוא נניח מעפיל לליגת האלופות וזוכה בגביע האנגלי.

בתוך הסיטואציה הזו נמצא היום ואן חאל. אני באמת לא חושב שהוא עסוק בהשרדות האישית שלו ואפילו אמר במסיבת העיתונאים אחרי ההפסד לנוריץ׳ ״שהוא חושב להתפטר״. זה למשל משהו שלא אומר מישהו שרוצה להיות מפוטר ולא להתפטר בגלל ענייני פיצויים.

וכך אני מגיע למסקנה שייתכן ואן חאל נשאר כרגע בגלל שהוא בכל זאת מרגיש אחראי ויש סיטואציה בה חילופי מנג׳רים לא אפשריים כרגע.

*

יש כמובן עוד סיטואציה. אולי יש להנהלה סבלנות. אולי יש כבר חלוצים חתומים לראשון בינואר והקבוצה מסתכלת על הטבלה האנגלית, ובעיקר על הכאוטיות של הליגה, ובקור רוח אומרת ״שלושה ניצחונות רצופים והכל באמת נראה אחרת״. אין לי בעיה עם זה. בשבועות האחרונים אני אומר לא פעם שאני מרגיש שואן חאל לא יעבור את המשבר הזה. אבל אין לי שום בעיה שיתנו לו לסיים את העונה. זו דרכה של מנצ׳סטר יונייטד ובפרספקטיבה של דורות עדיף לה לדבוק בגישה הזו. להיות המועדון שלא ממהר ללחוץ על ההדק.

*

לקראת המשחק הקודם העברתי במידה מסויימת אחריות לשחקנים. הם גם יכולים לגלות גדולה ולהתעלות עכשיו. מה שראיתי בסטוק הם לא שחקנים אפטים אלא שחקנים שאיבדו בטחון ובמקרים רבים גם איבדו יכולת. דווקא הדברים האלו יכולים להשתנות די מהר. אפילו ניצחון ״גנוב״ יכול לשנות במידה מסויימת את המגמה. ראיתי גם קהל שממשיך לתמוך ואני באמת לא רואה שום סיבה שהמועדון יהיה במצב כזה מפולג.

*

אני אומר לכולם להתגייס ומה עם האוהד שהוא אני? אני אולי לא אראה את המשחק בגלל ענייני עבודה דווקא די מעניינים (שׁאינם קשורים לספורט). לא יהיה עדכון בסיומו אבל אשתדל לכתוב משהו עד חצות. לא אתפלא אם כבר יהיו התפתחויות בעניין תפקיד המנג׳ר.

הניצחון על לסטר - כשהכדור פוגש ברשת
פוסט-כריסמס (התיקו עם יונייטד)

97 Comments

אודי 28 בדצמבר 2015

למה ה"מוערך על ידי פרגוסון" משנה בכלל? גם מויס היה מאוד מוערך על ידי פרגוסון. אני מניח שהוא חשב שגם ואן חאל מאמן טוב. במה זה עזר לקבוצה?

איתמר 28 בדצמבר 2015

צריך לקוות שפרגוסון לא מעורב בבחירת המאמן הבא.
שבענו מהצלחותיו בתחום הזה.

matipool 28 בדצמבר 2015

עשה טובה – אל תהיה כמו הח'ברה בצ'רלטון ותקרא להם "היונייטד" .

matipool 28 בדצמבר 2015

אופס – לא הפוסט הנכון …

אריאל גרייזס 28 בדצמבר 2015

אולי זה לא קורה כי ההנהלה מחכה שואן חאל יקח אחריות ויתפטר בעוד הוא עושה קולות של להתפטר אבל זה בעצם רק כדי שלא יפטרו אותו..
בכל מקרה, כמעט אף קבוצה גדולה היום לא תראה תעוזה, זה לא קשור לבנקאים או לא, זה קשור לזה שקבוצת כדורגל היא מותג ולכן אתה לא מהמר איתו כי הסיכון להפסד גדול מדי. תראה את צ'לסי שלקחו את הידינק – וזה כשמנהל אותם מישהו שהראה לא פעם יכולת לקחת סיכונים (גם מוריניו בהתחלה היה סוג של הימור). בתכ'לס בסוף נוצר מצב של כסאות מוזיקליים. אוסף של מאמנים "בכירים" שנודדים בין מועדונים, קליקה שקשה מאוד להכנס אליה.

no propaganda 28 בדצמבר 2015

אהת צודק, אבל יש יוצאי דופן כמו ברצלונה שלקחו שלושה מאמנים שהם לא מאמני על ברציפות.
יש עוד דוגמאות כמו מויז ביונייטד או קונטה ביובנטוס שלא באו כמאמני על.

ק. 28 בדצמבר 2015

ארבעה יחד עם פפ בסוף 2008 וגם רייקארד כשמונה לא היה נחשב כזה (לא שעכשיו הוא כן )

אריאל גרייזס 28 בדצמבר 2015

כן, ברצלונה היא יחודית בתחום הזה, אולי כי יש לה שיטה מאוד בסיסית ולכן היא מעדיפה אנשים מבפנים (שלושה מארבעת האחרונים, אם אני זוכר נכון). מעניין שפפ הצליח להכנס לקליקה הזאת דרך ברצלונה אבל רייקארד, שזכה בלא פחות הצלחות איתם, לא. תוהה מה יעלה בגורל אנריקה – כרגע, למרות הישגים אדירים בשנה הראשונה שלו, לא נראה לי שהוא נתפס כמאמן בכיר, מקסימום כמי שלא מפריע.

יואב דובינסקי 28 בדצמבר 2015

אני לא מתחבר לטענת הקליקה המצומצמת. היו לבאיירן ולריאל מדריד המון מאמנים שלא עברו בטופ האירופי קודם והיו כמה שכן. זה סביר בעיני שקבוצה ששואפת לטופ מחפשת מאמן שהצליח לזכות בתארים יוקרתיים. יש הרבה יותר מאמנים שלא במועדון המצומצם שאימנו את הקבוצות האלה בעשור האחרון מאשר אותם שישה מאמנים מדוברים.

אריאל גרייזס 28 בדצמבר 2015

פעם היו, הזמנים השתנו. באיירן מביאים את אנצ'ולטי אחרי שהביאו את פפ וריאל מביאים את בניטז העבש שאין לו הצלחה אמיתית כבר 10 שנים.

יואב דובינסקי 28 בדצמבר 2015

בראיה מאוד תחומה של שלוש שנים וגם רק ב2-3 קבוצות.

אריאל גרייזס 28 בדצמבר 2015

זה כבר בערך עשר שנים ככה. מתי בפעם האחרונה ריאל, באיירן, הגדולות באנגליה לקחו מאמן חדש לגמרי? צ'לסי קצת עשתה את זה עם וילאש בואש, יונייטד עשתה את זה עם מויס אבל זה כמו שנאמר פה בגלל החלטה של פרגוסון וגם עליו ויתרו מהר מאוד. זהו בערך. באיירן? לפני פפ היה הינקס ולפניו ואן חאל – לא בדיוק עולם חדש אמיץ

יוסי מהאבטיחים 29 בדצמבר 2015

פלגריני גם כזה

no propaganda 29 בדצמבר 2015

לבאיירן היה את קלינסמן. לצ'לסי היה את די מטאו וגרנט
אבל חוץ מבאיירן וריאל כל הקבוצות מביאות פרוספקטים מדי פעם.

גל ד 29 בדצמבר 2015

עבודה מדהימה של התעלמות מהנתונים שלא תואמים את התיאוריה, אריאל. בורוביץ' גאה בך.

Fred the red 28 בדצמבר 2015

על המשחק הזה מקועקע 0-0 משמים

חכם בדיעבד 28 בדצמבר 2015

כיאה לכל המשחקים של שתי הקבוצות השנה

אופיר 28 בדצמבר 2015

איפה אפשר למצוא קישור באיכות טובה למשחק?

דונטה פישטה קונטרה ונטה 28 בדצמבר 2015

http://www.rojadirecta.me/en

גיל 28 בדצמבר 2015

לדעתי זה יותר בכיוון של לא לתת ליור ימין לשחק נגד צ'לסי וזה שבגלל שמאמן חדש לא יכול לעשות כלום ביומיים.

ניק 28 בדצמבר 2015

אני לא חושב שואן חל צריך להתפטר. אם ההנהלה רוצה שהוא ילך אז שיגדלו ביצים, יקחו אחריות ויפטרו אותו. הוא לא צריך לעשות בשבילם את העבודה.

אמוץ כהן-פז 28 בדצמבר 2015

שאלה היפותטית על שם היפותטי:
מכיוון שלוראן בלאן מאמן בליגה שונה והיונייטד הודחו מליגת האלופות, האם יש חוק האוסר עליהם להודיע על הסכמה לעונה הבאה?

אלי 28 בדצמבר 2015

נראה לי שאין חוק כזה גם אם הם לא היו מודחים.
זה רק לא נראה טוב.

אלי 28 בדצמבר 2015

כפי שאמרת יונייטד מנוהלת ע"י בנקאים ולכן הם לא יפטרו אותו ע"מ לא לשלם פיצויים.
למוייס היה סעיף בחוזה שבמידה ויונייטד לא תעפיל לליגת האלופות אז ניתן לפטר אותו בלי לשלם פיצויים, והוא אכן פוטר דקה אחרי שיונייטד איבדה סיכוי תיאורטי להעפיל.
כנראה שגם כאן זה המצב ולכן הוא לא יפוטר כרגע.

כץ 28 בדצמבר 2015

אני חייב לציין שההתנהלות של הנהלת יונייטד בכל הנוגע למשבר עם המאמן מאכזבת אותי מאוד בשבועיים האחרונים.
לצערי, ואן חאל איש מת מהלך כבר שבועיים. הייתה חייבת להגיע הודעה מסודרת על תמיכה בואן חאל עד סוף העונה או הודעה על מחליף. המצב שנוצר כרגע הוא מגוחך. זה גורם לשחקנים לשחק באופן מזלזל, כאשר הם יודעים שואן חאל עומד לעוף כל רגע והם לא ישאו בתוצאות.

אודי 28 בדצמבר 2015

ממתי הודעות תמיכה גורמות לו להיות חסין פיטור?

אמוץ כהן-פז 28 בדצמבר 2015

להיפך… הוא מיד מתחיל לארוז.

כץ 28 בדצמבר 2015

התכוונתי להודעה מסודרת שואן חאל נשאר עד סוף העונה ויוחלף במאמן חדש בתחילת השנה, כאשר תפקידו בעצם לבנות את הקבוצה למאמן הבא שיגיע.

אלי 28 בדצמבר 2015

יש לו חוזה לעוד שנה, אז הודעה כזאת חייבת להיות בתיאום איתו.
הם לא יכולים להודיע שהם הולכים לפטר אותו ביוני…

רודג'רס אהרון 28 בדצמבר 2015

לורן בלאן אול דה ווי
ושיביא איתו בבקשה את מטווידי.ואת ראביוט

אמיתי 28 בדצמבר 2015

ודי מריה…

נובלס כחול 28 בדצמבר 2015

אני מסתכל על אי הווייב התקשורתי מתנהג בשבוע האחרון ורק נדהם מהחוכמה שמנדש מתנהל בה עם מוריניו.
הוא יודע שמוריניו רוצה את יונייטד אבל זה בלתי אפשרי כל עוד נותנים גב לואן חאל. אז בהתחלה הוא אומר שהקליינט שלו לא מעוניין לנוח ומחפש כבר קבוצה ,בתזמון הנכון הוא אמר את זה. כי אם חושבים שבועיים שלושה אחורה השייח היה על השיטה הדפנסיבית וחוסר האונים של רוני. ופתאום כמוריניו פנוי ,התקשורת עושה מסיבה לואן חאל וזה מפעיל את האוהדים ושריקות בוז מתחילות בתדירות ובווליום גבוהיים.

ועכשיו , אחרי שהתדמית של ואן חאל בשפל ובתקשורת כבר פיטרו אותו , מנדש יוצא ואומר שמוריניו בודק אופציות גם במדינות אחרות. ופתאום התקשורת בספרד משתוללת ובאנגליה מתחילות ספיקולציות. כל זה כדי שלמוריניו יהיה חוזה שמן ויפה עם מי שלא יהיה אחרי שהייתה פתיחת עונה זוועתית ורק לפני שבועיים הוא וצ'לסי שלו היו הבדיחה של הממלכה.

גאון המנדש הזה..

נובלס כחול 28 בדצמבר 2015

על איך הווייב*

למה אי אפשר לערוך תגובות :(

ניק 28 בדצמבר 2015

לא רואה בזה גאונות של מנדש. 99% מהקבוצות בעולם היו מתות שמוריניו יאמן אצליהם.
עד שיוכח אחרת הוא בכל זאת לקח כמה תארים בכל מקום שבו אימן.

יוסי מזרחי 28 בדצמבר 2015

הפסקה שאומרת"שלושה נצחונות והכל יראה אחרת " היא נכונה במצב שבו הליגה הזו מצויה אלא שאין מצב שבו יונייטד של ואן חאל תעשה מהפך כזה.
זה מצריך תעוזה ויציאה מהמסגרת וזה בדיוק מה שאין לנו היום.
אמרתי בפוסט קודם שלדעתי מוריניו יכול גם מנקודה זו להביא תואר באנגליה, עם הסגל הזה ואני עומד על דעתי, שלא להזכיר שארסנל שיחקה מאוחר יותר…..
אני לא יודע איזה כסאות מוזיקאלים פועלים בתוך ההנהלה אבל ברור לי שואן חאל בדרך החוצה גם אם (גדול מאוד) ננצח היום. הוא איבד את הקהל ובסוף זה מה שיקבע. אני לא רואה את גיגס מתמנה כמחליף מפני שהוא כנראה לא ילך לעוד מהלך של פקק לעת מצא.יותר מהעונה הזו??? זה סיפור אחר וגם הוא לא מחזיק היום מיים.

ניק 28 בדצמבר 2015

אני חושב שיציאה מהמסגרת זה מה שהביא אותנו לברוך הזה.
כל עוד שיחקנו את הכדורגל הואן חאלי של אחזקה בכדור, משעמם ככל שזה היה, היו תוצאות טובות והקבוצה כמעט ולא הפסידה.
מהרגע שהוא התחיל להקשיב לקהל ולשחק יותר התקפי all hell broke loose .

אם זאת אני מסכים שכרגע לצפות מהקבוצה במצבה המנטלי לצאת לדרך חדשה של זה באמת קצת לא ריאלי

יוסי מזרחי 28 בדצמבר 2015

ניק.
מה שאנחנו רוצים זה כדורגל יפה, התקפי ושואף לנצחון.זה בערך המוטו של הקבוצה הזו בערך שלושים שנה ויותר.
פוזישן של 80 אחוז החזקה בכדור ושתי בעיטות בכוון כללי של השער זה לא מה שאני קורא דרך או חזון או מטרה.
זה מסחרה ואחיזת עיניים.
המסגרת של ואן חאל היתה בית סוהר ולא תכנית פעולה עם עתיד ולכן מה שאתה רואה כיציבות והישגים אני רואה כבזבוז זמן והליכה לאחור, ולא שלא היו לו תנאים ומצע להצלחה, להיפך תנאי הפתיחה שלו היו חלומיים, בכסף שעמד לרשותו וביד חפשית.
מה שהוא עשה זו ארוגנטיות עם תוצאות בזיוניות מקרה ציציריטו (שיהיה לו בהצלחה!!) כדוגמא לחשיבה מרחיקת ראות ותכנון עמוק עם אופציות של תכנית ב ותכנית ג……
שחצן שהצליח לא להפסיד כמה משחקים שהיו כחוט השערה ואתה קורא לזה יציבות???
לא להפסיד זו לא מטרה.
לנצח כל הזמן או כמה שיותר (ולא בגניבה או בטעות שופט) לשחק כדורגל יפה והתקפי, זו מטרה ולשם צריך ללכת.

אביאל 28 בדצמבר 2015

למרות שאני תמיד אשמח בכשלונה של יונייטד, אני חושב שדווקא יונייטד חייבת לתת למאמנים שלה לגמור את העונה, יש אתוס כזה וצריך לתחזק אותו לטובת עולם הכדורגל.

אמיתי 28 בדצמבר 2015

מצבנו יותר נואש מנואש אם זה מה שיש – ספקולציות
על שמועות וניחושים. פשוט עצוב.
אני מאד מאוכזב מואן חאל אבל גם מאד מסכים שבראייה
קדימה הפיטורים שלו יהיו טעות. אבל הם לא ממש נותנים
לו גיבוי אז כבר היה עדיף שיתפטר.
לא יודע..מצב פשוט מחורבן.

יוסי מזרחי 28 בדצמבר 2015

חברים יקרים!! היצמדות לכישלון מוכח זו לא דרך ולא אתוס.
אם היה מסיק מסקנות והולך ניחא, אבל להמשיך בדרך לאבדון ולא לפטר זו לא יציבות והמשכיות זה טימטום לשמו.
פיטורין במקרה כזה זו גם הצהרה על מה רוצים ומה לא מקובל.

אמיתי 28 בדצמבר 2015

צשמע אני באמת לא יודע…כתבתי כמה וכמה פעמים נגד
ואן חאל אבל לא נראה לי שהאלטרנטיבות יותר טובות
כרגע. לא רוצה שנהיה צלסקי ויש לנו סוג של אתוס (פרגי)
לתחזק, מסכים שהמצב כרגע הוא לא טוב. גיגס לחצי עונה
זה לא משהו שיעזור לנו בטווח הארוך.

גיל שלי 28 בדצמבר 2015

אגב, בנקאים יודעים להיות יצירתיים, אבל רק בסיטואיציות שיוצרות להם רווחים אישיים ניכרים. אנא ראה כל מכשירי האשראי הפיקטיבי שנוצרו, היכולת של גולדמן לצייר את הדוחות של יוון ככאלו העומדים בתנאים של איחוד אירופה, ועוד הרבה

אמיתי 28 בדצמבר 2015

לא מחפשים יצירתיות…אלא החלטיות. הם מפחדים לקבל החלטה.

אלעד 28 בדצמבר 2015

שוב הודעות של השחקנים לתקשורת שהם ישחקו בשביל ואן חאל.
בשביל ואן חאל ? מה עם המועדון שאתם מבזים, מה בשביל עצמכם ?
אנחנו שוב נשמעים כמו שכונה. השחקנים נותנים גיבוי למאמן… באמת תודה.
זה מעיד שאין הפנמה אצל השחקנים ולא התלכדות פנימית אמיתית. לא נראה טוב

ליאב 28 בדצמבר 2015

לא רואה את ואן חאל שורד. הסוגיה שהכי מעניינת היא האם המועדון מסוגל לספוג עונה שנייה מתוך 3 בלי ליגת האלופות וזה קשור לחלון ההעברות שמתחיל עוד שנייה ולזהות המאמן החדש והרכש שיבצע.

יאיר 28 בדצמבר 2015

קשה לבצע רכש טוב בינואר. יש הרבה פחות רכישות שהשפיעו על קבוצה בטווח המיידי בינואר מאשר רכישות של יוני-יולי.

יוסי מזרחי 28 בדצמבר 2015

אברה ווידיץ הגיעו בינואר

ע' בעל הטיפ 28 בדצמבר 2015

סוארז הגיע לליברפול בינואר, קאהיל לצ'לסי.
לטעמי צריך ללכת על צ'רלי אוסטין – חלוץ רעב, בריא, שלא מפסיק להבקיע כבר כמה עונות והתג מחיר שק.פ.ר הצמידו לו, 15 מיליון, הוא די בדיחה במחירים של ימינו לסקורר מוכח.

יאיר 28 בדצמבר 2015

הבנת הנקרא שלכם גרועה מאוד וגם מהרשימה הזעומה שלכם קשה למצוא מי שהשפיע כבר באותה עונה בה נרכש! ודאי שאפשר למצוא שחקנים טובים בינואר אבל שישפיעו בארבעת החודשים שנותרים על הקבוצה באופן משמעותי זה כמעט ולא קורה.

תומר ש 29 בדצמבר 2015

הנריק לארסון
לואיס סאהה

יוסי מזרחי 29 בדצמבר 2015

לקחתי לתשומת ליבי את ההערה על הבנת הנקרא.

אריק 28 בדצמבר 2015

זמן יקר מתזבז בדיוק בגלל ששלושה נצחונות ישנו את התמונה.. היינו יכולים להיות עם עוד 7 נקודות, אם היה קורה מה שיקרה ממילא אחרי הפיאסקו בגרמניה.

southport 28 בדצמבר 2015

רק תיקון קטן,
הפיאסקו היה בבית מול פ.ס.וו.
לא רק התוצאה אלא בעיקר האפטיות וחוסר הבנה שזה משחק מכריע.
בעשר דקות האחרונות חשבתי שיונייטד מתחכמת ומושכת את פ.ס.וו קדימה כדי לשחק על מתקפות מתפרצות, ואז נזכרתי בפילוספויה שהיא אנטי הנעת הכדור קדימה ונגד מהירות כלשהיא..

איתמר 28 בדצמבר 2015

ללא קשר לתוצאת המשחק – ככה יונייטד צריכה לשחק.
כדורגל מהיר, לעומק, אינטנסיבי.
מנסים להבקיע במקום לבזבז את הזמן במסירות סרק.
חסר חלוץ.

יאיר 28 בדצמבר 2015

זו הייתה מחצית טובה (אם היינו יורדים ביתרון הייתי מוסיף מאוד)

לחלוטין משקף את הבדלי המיקום בטבלה בין הקבוצות העונה.

אני חושב שהשילוב באמצע של שניידרלין עם קשר מרכז שדה נוסף (קאריק/שווייני) וקשר התקפי לפניהם (הררה/מאטה/לינגארד/רוני) הוא הטוב ביותר עבורנו בקישור.
שמח גם שחזרנו לבלינד וסמולינג כצמד בלמים ודרמיאן בהרכב, זה מביא יציבות לכל החלק האחורי.

היו הזדמנויות! השחקנים נלחמים! כמו במשחק מול וולפסבורג יש ממה להיות מעודדים.

לראות את יונייטד העונה זו קטסטרופה, לא זכור לי מתי סבלתי כ"כ מכדורגל. ובכל זאת כאחד שמאוד העריך את ואן חאל לאורך הקריירה שלו ב-20 השנים האחרונות אני לא רוצה לראות אותו הולך אחרי עוד משחק ללא ניצחון שמאריך את הרצף המביך הזה. גם אם הוחלט להיפרד ממנו או שהוא החליט שמספיק אני מקווה שזה יהיה אחרי ניצחון גדול אחרון.

איתמר 28 בדצמבר 2015

ואן חאל זכאי לקבל עוד הזדמנות.
במחצית השניה היתה דעיכה אבל זו לא היתה יונייטד העלובה של השבועות האחרונים.

אלון 28 בדצמבר 2015

עד הדקה ה-85 חשבתי שאנחנו מתישהו הולכים לעשות את זה, שהכדור יפגוש את הרשת הנכונה.

ואן חאל נכשל ברכש. די מריה, פלקאו, ממפיס, מרסיאל אף לא אחד מהם הוא הצליח לשלב בצורה טובה התקפית ושם יותר מדי ביצים בסל של רוני. עם התקפה מגוונת יותר יכול מאוד להיות שזה היה נראה אחרת.

אחרי שנהיינו כבר מומחים ל0-0 בשנה הזאת ניתן לומר שזה ה0-0 הכי טוב שראינו השנה. בלי שום יומרות להמשך או להמשכיות ואם מגיעה עוד הזדמנות או לא, זה היה כדורגל טוב ובלי שערים.

ניק 28 בדצמבר 2015

מרסיאל?! אתה רציני?!
מה שהילד הזה עושה בסיטואציה הנוכחית זה בגדר נס!!

סימנטוב 28 בדצמבר 2015

ממש

אלון 28 בדצמבר 2015

הוא לא שם גולים, מחמיץ יותר מדי ואת זה אני אומר אחרי משחק יחסית טוב שלו.
הבחור עלה המון! כסף, נתן 2-3 הופעות בכורה טובות כשאני אומר טובות הכוונה ביחס לצפיות שהוא יהיה פלופ כי אף אחד לא הבין למה הביאו דווקא אותו ושילמו כ"כ הרבה ומאז הוא חושך כמו שאר הקבוצה.

למרסיאל יש פוטנציאל להיות חלוץ גדול אולי אפילו ביונייטד. כרגע הוא לא מצדיק את המחיר ששולם עליו ויותר מזה הוא לא הראשון שהייתי בוחר להיות החלוץ הבכיר של קבוצה בסדר גודל של מנצ'סטר יונייטד.

ניק 28 בדצמבר 2015

הוא ילד בן 20… זאת העונה המלאה הראשונה שלו… הוא משחק בקבוצה בלי התקפה… אין לו אפשרות לנוח… יש עליו תג מחיר מטורף… הוא משחק בקבוצה שיש עליה לחץ בלתי פוסק…

בכל הסיטואציה הזאת הוא מלך השערים שלנו וכל דבר טוב שקורה בהתקפה שלנו עובר דרכו. לא יודע מה עוד אתם רוצים ממנו

אמיתי 29 בדצמבר 2015

הכל טוב ויפה פשוט מישחק חלש של מרסיאל. קורה. לא פעם ראשונה

אלון 29 בדצמבר 2015

אין לי שום טענות למרסיאל שכפי שציינתי יש לו את הפוטנציאל להפוך לחלוץ גדול. טעה וטעה בגדול מי שחשב שזה מי שיכול להיות החלוץ המוביל של מאן יו יחד עם רוני.
הוא לא אשם שהחליטו לשלם עליו כ"כ הרבה, אני ואוהדים רבים אחרים חושבים שניתן היה להשיג בכסף הזה שחקנים טובים יותר.

יעקב 28 בדצמבר 2015

מכירת חלוצים.זה חטא היוהרה המרכזי של ואן חאל.
ואן פרסי. ציצריטו. ינוזאי. פלקאו.וילסון
הוא חשב שממפיס ורוני יעשו את העבודה.
אבל רוני גם היום לא יכול לתת יותר …זה מה יש.
וממפיס…פשוט דפוק על כל הראש.
חלוץ וקשר בנוסף לשווינשטיגר.בינואר. לא בקיץ.

אלון 28 בדצמבר 2015

מלבד צ'יצ'ריטו ראוי להזכיר שאף אחד מהם לא הוכיח שהוא טעה. ואן פרסי לא מלהיב בתורכיה, ינוזאי אפור בגרמניה, על ווילסון ופלקאו יש צורך להרחיב?

אריק 28 בדצמבר 2015

טוב נו, באולד טרפורד, מול קבוצה במשבר, ללא חלוץ.שהפסידה 9 משחקים וספגה קרוב ל30 שערים לסיים ב0-0, גורם פה לחגיגות…
בדיוק המשחק להראות למה ון חאל לא יצליח ביונייטד. זה הכי טוב שלו – 70% אחזקה ושתי בעיטות למסגרת. היה יכול להגמר 1-0 או 2-1 אבל במצבן של הקבוצות אי אפשר לקבל יותר.
הביתה.

אריאל גרייזס 28 בדצמבר 2015

מספרי בעיטות למסגרת זה פיקציה. היו שתי קורות ועוד החטאה של רוני ממטר. משחק לא רע של יונייטד עם חוסר מזל. בשאיפה שזה יספיק כדי להשאיר את ההולנדי לעוד כמה שבועות

איאן ראש 28 בדצמבר 2015

אוהדי יונייטד יקרים אתם לא מבינים שלא היתה שום דרך ביונייטד בנוגע למאמנים פשוט למזלכם היה פרגוסון. עכשיו שהוא פרש נראה לי שתצטרכו להתרגל להיות רגילים.

George Best 28 בדצמבר 2015

הסמל האישי שלGeorge Best תאריך הצטרפות
05-05-11
מיקום
Belfast
הודעות
4,960
2,085 פרגונים על 814 תגובות
ברירת מחדל תגובה להודעה: משחקי חג המולד :: 18 – 0-2 קליל לסטוק עלינו 19 – מארחים את צ'לסי (שני,
דיילי בלינד…כמעט שברתי את הטלוויזיה עליו. הוא מבזה את תפקיד הבלם. עזבו את ההחלקות ואיבודי הכדור במצבים שאתה אמור לחטוף מהם שער בקלות, ראיתם איך הוא התמקם במתפרצת של צ׳לסי שהשאירה את מאטיץ׳ לבד מול דה חאה? זו שערורייה ויש לו מזל שגארי נוויל כבר לא פרשן של סקיי.ושאפילו לא אתחיל לדבר על הקרנות המבישות שלו שלא עוברות את השחקן הראשון. קרן אחת של צ׳לסי צפויה להניב יותר סיכוי לשער מאשר עשרה קרנות של בלינד. יש שחקן בקבוצה שעדיין לא הרים קרן?שוויני, הוא עיצבן אותי לא פחות. הוא כמו הסבא הזה שנמצא לפניך בתור בסופר, הכל כ״כ איטי, צפוי, שקוף ומכניס אותך לעצבים. שוויני זה ואן חאל רק בצורת כדורגלן ולא מאמן, הכל לרוחב, אחורה, פילוסופיה. אנחנו חייבים מישהו מהיר יותר.

סה״כ היה משחק טוב, האמת שעם התבשר על ההרכבים ממש הייתה לי תחושה שהיום יבוא מפנה וננצח 0-2. לצערי צדקתי רק לגבי היכולת שבאמת הייתה טובה אבל בהחלט חשפה בפעם המי יודע כמה עד כמה אנחנו משוועים לעוד קיצוני וחלוץ ברמה גבוהה.
מאסיב שאפו לווין רוני, אני יודע שהוא החשוד המיידי מבחינתי אחרי כל משחק רע שלו אבל הוא סוגר 135 דק׳ מצוינות, נכון שהיה חייב לכבוש היום מההגבהה של ג׳קסון אבל איזה הבדל בטאץ׳ בכדור, בארג׳נסי, במאבק על כל כדור, בשמירה עליו, מאוד מעודד. עוד בפינות המחמאות – אשלי יאנג שהוא גבר גבר, אריה אמיתי שגם אם יציבו אותו בתור שחקן קריקט עושה רושם שידע להסתגל ולעשות עבודת קודש.
דויד דה חאה, די כרגיל, עם הדיפות מהירח. שניידי והררה זה מאסט ומרסיאל זה יהלום 40 קארט.
חבל, המקום הרביעי מתרחק, כמובן שזה לא גמור או אפילו קרוב לזה אבל חייבים לחבר כמה ניצחונות, רצוי עד מאוד עם מאמן אחר אבל אני כבר מתחיל להשלים שאנחנו תקועים עם הפילוסוף המאוס עד לקיץ הקרוב

גלעד בלום 29 בדצמבר 2015

יש משהו במה שיוסי מזרחי אומר, מנצ׳סטר זו לא סתם קבוצה שאפשר לבוא ולהפוך אותה להפועל של אלי כהן בעונת השרוכים של ה-1-0 הקטנים. גם בימי בריאן רובסון האפורים היה לה סגנון מנצ׳סטרי מסוים שפרגוסון הוסיף לו גם הישגיות והמשכיות. אם וואן חאאאאאאל היה מוביל את הליגה בסגנון הזה היו סולחים לו אבל הוא נותן עונה דייויד מויסית עם משכורת ותקציב יותר גדולים בהרבה, גם שעמום וגם בלי השגיות זה יותר מידי בשביל האוהדים.

שנים אמרו שונאי יונייטד שתבוא נפילה גדולה אחרי הסיר ונראה שצדקו בגדול, יונייטד בלי פרגוסון זה כמו מכבי בלי זהבי..

לרוב המועדונים המפוארים יש סגנון ייחודי שמחזיק מעמד שנים, אפילו אצלי טוטנהאם הצנועה שלי שאני אוהד שלה 40 שנה אני מזהה קו שמחבר בין הקבוצות השונות מבחינה סגנונית (גם העובדה שתמיד חסר לנו גרוש ללירה עקבית)- קצב גבוה, שחקנים טכניים, סגנון התקפי על סף ההרפתקני (וגם הגנה פזיזה ולא צפויה).

כל המאמנים שהיו לספרס (והיו ה-מון) ללא יוצא מהכלל המשיכו עם הקו הזה פחות או יותר, כל אחד עם ניואנסים שונים, אבל אין לי ספק שההנהלה מכתיבה סגנון מסוים של מועדון , דרך שמשקפת את האופי של האוהדים והקבוצה.

נדמה שמאז הכשלון עם מויס שהיה אמור להמשיך את הסגנון הפרגוסוני איבדה הקבוצה את הזהות שלה, הבנקאים לא מדברים עם המאמן על סגנון משחק, הם לוקחים מאמן לפי הרזומה שלו- מה שהצליח בבאיירן ובהולנד עם שחקנים יותר ייקים שממושמעים טקטית לא מתאים ליונייטד שרגילה למשחק יותר קצבי ודינמי, אני רואה כמעט כל משחק שלכם ומשפשף את העיניים, זאת יונייטד ? בלינד מתחיל התקפות?? (שחקן שיכול לעשות 4 תפקידים ולא מעולה באף אחד מהם) ממפיס? (מוכשר וחזק פיזית אבל חלש בראש ולא יציב)

סמולינג? ( לא לרמה של יונייטד) מאטה? (דווקא מהטובים והיציבים אבל הוא בורג, לא מנהיג). שוויישטייגר? שחקן מעולה מעבר לשיא, תוך שנה שנתיים ישחק באמריקה, לא שינה את הקבוצה כמעט.

אגב דווקא היום נראיתם טוב בחצי הראשון, שטפתם את המגרש והזכרתם קבוצות טיפוסיות מהעבר, הייתם פיזיים, נראה לי שזה בגלל היריבות בין המועדונים, הבעיה היא שקבוצות כמו סטוק ונוריץ כבר לא מפחדות מכם.

ועוד אגב (בגלל שחוץ מאזי וממני אין עוד אוהדי ספרס- בשקט בשקט טוטנהאם עשו חג מולד מושלם ונותנים עונה יפה מאד ואפילו מפגינים יציבות ו-ווינריות!, נראה שהמאמן תפור עלינו, כיף לראות אותנו כמו תמיד אבל לשם שינוי אנחנו עושים קולות של טופ 4 ומעלה, מישהו שלא מכיר אותנו היה יכול להמר שזו העונה שלנו לעשות משהו בלתי צפוי, אבל זה בכל זאת ספרס …

ירומיל 29 בדצמבר 2015

אישית אני מאמין שנגמור במקום הרביעי וצ׳לסי תזכה בליגת האלופות.
שוב.

no propaganda 29 בדצמבר 2015

אם זה יקרה, הפעם החוקים שונים ואתם תשחקו בליגת האלופות.

ירומיל 29 בדצמבר 2015

מקור?

אריק 29 בדצמבר 2015

סמולינג באמת לא ברמה של יוניוטד. גם דה חאה ומארסיאל לא.

ע' בעל הטיפ 29 בדצמבר 2015

מכל מחדלי הסגל, להזכיר את סמולינג יהיה כנראה הביקורת היחידה שלא במקום.

ניינר / ווריור 29 בדצמבר 2015

גם אני תרנגול גאה!

גלעד בלום 29 בדצמבר 2015

ירומיל גם אתה ייד? עם המזל שלנו זה יכול לקרות….בינתיים תיאורטית אנחנו הולכים על 3 מפעלים, יש על מה לשחק, יש את הארי קיין ואת הקבוצה הכי צעירה בליגה, מה עוד אוהד צריך?

אסף the kop 29 בדצמבר 2015

התואר היחידי שתגמרו איתו הוא המקום החמישי.

matipool 29 בדצמבר 2015

אסף – לא בטוח בכלל .
במחברת שלי , הם כמעט בטוחים בטופ 4 לאור מה שקורה העונה באנגליה .

rami 29 בדצמבר 2015

תהיה בטוח שהם ימצאו את הדרך לסיים מחוץ לטופ 4. שנים של אימונים הביאו אותם לדרגת רב אומן בתחום הזה.

matipool 29 בדצמבר 2015

אבל העונה צ'לסי בכלל לא בעניין ויונייטד וליברפול בועטות בדלי ( קלישאה אבל מתאימה במקרה הזה ) .
ברור שארסנל וסיטי יהיו שם . מי השתיים הנותרות ?
אולי לסטר תחזיק מעמד , אולי לא .
טוטנהאם בעמדה מצוינת .

רומן 29 בדצמבר 2015

טוטנהאם קבוצה אדירה, יכולה גם לזכות באליפות

גלעד בלום 29 בדצמבר 2015

אסף, לפי ההסטוריה אתה צודק כמובן כי אנחנו ספרס אבל מביןקבוצות ״דרג שני״ (שקבוצתך נמנית עימן) אנחנו בינתיים הכי יציבים וטובים. אם לא נשתנק כרגיל אז דווקא יש לנו סיכוי לא רע לעשות טופ 4 העונה לאור המצב של צ׳לסי ויונייטד ובהנחה שלסטר תירגע מהסטייה הסטטיסטית שלה.

בכל מקרה לא הייתי מתחלף עם הקבוצה שלך, אנחנו בהליך שיפור עם המאמן שמחזיק מעמד עונה שניה (זה הרבה אצלנו), יש שיטה שעובדת, למעט הנפילה מול ניוקאסל אנחנו כמעט לא הפסדנו העונה, זה לא הפועל, זו קבוצה רצינית, מה שכתבת זה יותר ווישפול ט׳ינקינג מאשר אמירה מקצועית אוביקטיבית, עם כל ה״לוזריות״ שלנו תנסה לבדוק מתי בפעם האחרונה סיימנו מתחת למקום השישי

ניינר / ווריור 29 בדצמבר 2015

יש לנו קבוצה נהדרת השנה ואין מצב שלא מסיימים בטופ 4

אמיתי 29 בדצמבר 2015

טוטנהאם נראית טוב מאד השנה ובחודשיים האחרונים
היא ממש התחברה. טופ פור יותר מריאלי בשבילה.

רומן 29 בדצמבר 2015

יא אללה של רוני, דקה 90 מול שער חשוף, בועט ליציע, נכון כדור סופר קשה אבל עדיין אני תופס תראש, רוני היה חייב לשים את זה, בשביל זה הוא ווין רוני ולא אוהד קדוסי.

ניק 29 בדצמבר 2015

בימים שחונים אלו רוני היה מת להיות אוהד קדוסי. או סתם אוהד מהציע גם .

רפאל 29 בדצמבר 2015

ממה שראיתי,

א. השיפוט היה טוב.
ב. השוערים היו טובים.
ג. הייאוש מ 0-0 יותר נוח באנגליה בכריסמס, במיוחד כשזה מתאים לשתי הקבוצות, גם אם שיחקו חזק.
ד. כחובב הצגות ספורטיביות נייטראלי… חשוב לי בעיקר האווירה, המחויבות והרמה המקצועית.
גם חשוב לי להזכיר לעצמי לפני ואחרי המשחק שמה שחשוב הוא להתנתק מהמציאות המרגיזה שכל רגע נתון במקום אחר חייבים דין וחשבון לאנשים
ולהביע דעות, להתייחס לדברים שהם אומרים או סתם להתנהג בהתאם… וזו הסיבה שלמעשה התכנסנו כאן היום.
אז מה אם אין הכרעה במשחק עצמו והעשירות בתחילתו ובסופו של דבר חולשות על הליגה.
כמה רגעים של גבר בינו לבין עצמו לפני שהשיעבוד לעול החיים והעמדת הפנים כדי שלא יעשו עלינו שיימינג בפייסבוק.
יחי חופש המחשבה והכדורגל

ניק 29 בדצמבר 2015

השיפוט לא היה כזה טוב.. 2 פנדלים די ברורים לא קיבלנו.
הייתה גם עבירה על סף הרחבה לטובת צלסי שהוא פספס.
מצד שני ביחס למה שאטקינסון עשה לנו בעבר, זה נחשב שיפוט מושלם.

אמיתי 29 בדצמבר 2015

שיפוט די גרוע גם בלי הפנדלים. פיספס הרבה

Georgie Best 29 בדצמבר 2015

נגיעת היד של וויליאן, יש מצב טוב שהגיע לנו פה פנדל.
מה עוד?

אמיתי 29 בדצמבר 2015

לדעתי הוא פשוט לא שרק מלא עברות בייחוד
לטובתנו והיה פינקסן ככה שהמישחק לא זרם
הרבה בגללו.

ניק 29 בדצמבר 2015

הכשילו את הררה או מאטה (נראה לי שאחד מהם) ברחבה כמה דק' אחרי היד הזאת

Fluttershy 29 בדצמבר 2015

לאן דורפן נעלם? אמר שיכתוב משהו עד אתמול בחצות ולא כתב שום דבר עד עכשיו. ומה זה "ענייני עבודה די מעניינים, שלא קשורים לספורט"? אני במתח…

אמיתי 29 בדצמבר 2015

חחח

אבי 29 בדצמבר 2015

לא הבנתי

Comments closed