יש פרגוסון ויש פרגוסוניזם

יונייטד שלא מתנהגת בפרגוסוניות היא לא יונייטד

ferg

בני תבורי כתב כאן על הצורך של אוהדי יונייטד בהפנמת פרישתו של פרגוסון. אני חייב לומר לגבי עצמי. הפנמתי את זה ביום הראשון – שדווקא היה ניצחון חוץ 4-1 בסוונסי. הבנתי שאני לא בטוח שכל כך אכפת לי.

תראו, אני לא אוהד גדול במיוחד של דגלים, סמלים, שירים. מודה. כששורפים דגל למשל, אולי אני מסתכל על ההשלכות של מה עלול לעשות מי ששרף את הדגל, ומה עלולים לעשות מי שלא מאושרים מכך שנשרף הדגל, אבל אני לא מרגיש שמשהו נשרף בתוכי. בעיה בבלוטות הדגל.

במשך השנים הפכתי לפרגוסוניסט. הזדהתי עם הסיפור ועם האדם. כשיונייטד הפסידה הדבר האחרון שחשבתי הוא לכעוס עליו. אם כבר היה חבל לי עליו. ובאותו יום בסוונסי הרגשתי שאני קצת פחות מתחבר.

גדלתי על הסיפורים על מאט באזבי, העונה השניה אחרי באזבי הייתה הראשונה בה הייתי מודע לכך שאני תומך בקבוצה מבלי להיות מודע למשחקיה, והתחלתי להיות מודע לתוצאות משחקים בתקופת דוקרטי ותמיד הייתה לי את התחושה שמחפשים באזבי. עד שמצאו.

לעולם אתעניין בתוצאות יונייטד ואצפה במשחקים אבל לדעתי כל עוד לא יושב על כסא המנג׳ר אדם שברור שלא מפטרים אותו אז לא חזרנו למצב הטבעי.

אולי יש אוהדים יותר טובים. שאם מוריניו וניימר יביאו אליפות ירגישו נפלא.

כל זה לגבי פרגוסון. שהיה ופרש. הוא לא הנושא עכשיו.

*

לא רק בני, גם קולגה מוכשר מאד שלי מיכאל יוכין כתב על העניין ואמר שיונייטד לא צריכה לפטר את ואן חאל. הוא דיבר על ונדטה תקשורתית כלפיו וזה נכון. תקשורת ספורט שלא עושה את תפקידה – שהוא להגיד כל מה שלא טוב במנג׳ר אבל לא לקרוא להעברה מתפקיד. אגב סקולס, מבקר של ואן חאל מהיום הראשון, אמר שצריך לתת לו עוד זמן. זו אלימות וחייבים לא להגרר אליה גם אם אוהדי קבוצה יריבה מקניטים ואומרים ״שיישאר, שיישאר״. קלאס היא תכונה שממעיטים בערכה. הקמפיין בעד מוריניו, כנראה בעידוד מוריניו, גרם לי בחילה. ואת מוריניו תמיד חיבבתי. ויותר מכך: מחליא אותי שמנג׳ר ביונייטד צריך לבוא למשרד ולהקדיש מאמצים נפשיים לשמירה על תפקידו לפני סיום העונה. אני בז בוז עמוק לתרבות כזו. אלי מדברים מאד דבריו של קני דלגליש ביום שהחליף את רוי הודג׳סון (שגם התברר אחר כך שהוא לא ממש מנג׳ר גרוע) וזה היה בערך כך: ״מישהו איבד את מקום עבודתו כ-ו-ל-ם צריכים להרגיש שהם נכשלו״.

אבל לי יש שני דברים להגיד: לפני שלושה שבועות בלסטר הוא שיחק משחק על המקום הראשון ואם היה מנצח בו אז למרות שאנשים לא מרוצים מהמסירות לרוחב 90% מהם לא היו רוצים לפטר אותו. אז מועדון לא צריך לשנות כוון באמצע העונה גם בגלל אחד החודשים הגרועים אי פעם. מועדון צריך לחשוב עונות ולא חודשים. ושנית, בעיני פיטורים באמצע עונה ביונייטד הם מעשה נבלה. ואני לא מדבר מהצד המוסרי – אני מדבר מהצד הפרקטי.

כי יש פרגוסון האיש, מנג׳ר משובח, אבל יש פרגוסוניזם. פרגוסוניזם זה שמועדון משדר שלא המנג׳ר אחראי אלא כולם אחראים. כולם מתאחדים. אף אחד לא מחכה שיקרה משהו. הדבר היחיד שיכול לקרות שישנה את התמונה הוא לגרד ניצחון 0-1 או אולי – זה גם קרה לא פעם – להתפוצץ עם 0-4 גדול. שלשחקנים אין תירוצים כמו ״לא הציבו אותי נכון״ או ״הטקטיקה הייתה לא נכונה״. ולשחקנים יש רק את האופציה להיאבק על חולצת ההרכב. וזה היה כוחו של המועדון מעבר לפרגוסון. הפרגוסוניזם.

מבחינה אחת עדיין אני אומר שמנוי מוייס היה נכון ומנוי ואן חאל פחות נכון. זה לא קשור לכמה הצליחו. זה קשור לכך שאם מוייס היה מצליח הוא היה נשאר 10-20 שנים במועדון. וואן חאל מראש בא לשלוש שנים. אבל ראיתי בכך לפחות נסיון להכשיר את ריאן גיגס לתפקיד כעוזרו. אני הייתי משוכנע שואן חאל רוצה ללכת. הוא נראה לי שבור. אבל עכשיו הוא רוצה להמשיך. אני מוכן לספוג את זה. אני יודע שאני במיעוט. שיש אוהדים שהסבל שלהם כל כך נוראי שהם חייבים מנג׳ר חדש. אני לא.

הדיבורים כאילו ״צריך מישהו בעל נסיון לקחת את התפקיד ביונייטד״ הם קשקושים בעיני. תפקיד המאמן בברצלונה לא פחות מלחיץ ושם מינו את גווארדיולה. הדיבורים על היות התפקיד של פרגוסון גדול בהרבה מהיקפו מכל תפקיד בימינו – בכך שפיקח על כל הנעשה במועדון ולא היה רק מנג׳ר הקבוצה הראשונה – הוא נכון.

אבל לא צריך להגזים. זה רק כדורגל. גם לצי השישי יש מפקד אחד. אפשר למצוא בנאדם כזה וצריך למצוא בנאדם כזה. ואם לא, ואם ״הכדורגל המודרני״ זו התפתחות כל כך מדהימה ומתוחכמת שלא מאפשרת שמירה על דרכי עבודה שהיו נכונות ב-2008, אז בסדר. אבל יונייטד שלא מתנהגת בפרגוסוניות היא עבורי לא ממש יונייטד.

הצל שלי ואני
הניצחון בסנדרלנד

107 Comments

טום 30 בדצמבר 2015

פרגוניזם**

הרבה יותר קליל וקליט. כך או כך ואן חאל חייב ללכת ופפ חייב להגיע.

איציק 30 בדצמבר 2015

פרגוניזם זה ליקוי התנהגותי של פירגון יתר.
לפרגסון או יוניטד לא היה קיים ליקוי זה.

גילי פלג 30 בדצמבר 2015

בלי להיות אוהד יונייטד, מסכים מאד. פרשת יריעה שמציצה קצת מעבר לאף. נכון לחיים בכלל ובוודאי לספורט.

רומן 30 בדצמבר 2015

איך אתה אומר שתפקיד המאמן בברצלונה לא פחות לחוץ?
יש בספרד ליגה לכל היותר מצחיקה, יש לו 4 משחקי ליגה רציניים בשנה.
המון זמן לנוח, לטעות לחשוב לבנות.

דורפן 30 בדצמבר 2015

נו באמת… אבל הלחץ על מאמן ברצלונה הוא לא לאבד שום נקודה ולזכות בגביע אירופה. הדברים האלו תקופתיים, היו תקופות שאליפות באנגליה הייתה קלה יותר מזו של ספרד.

אילן 31 בדצמבר 2015

ברצלונה משחקת בדרך כלל יותר משחקים בצ'מפיונס.

בני תבורי 30 בדצמבר 2015

עכשיו אני מבין טוב יותר את הפוסט שלי… :)
אבל לזה כיוונתי. אני, בניגוד לאריק, לא חושב שמדובר רק בפרסונה שליד ההגה ברגע נתון, אלא לתמונת מצב כוללת של ארגון מצוין שנכנס למשבר ניהולי/פיקודי שלא יגרום לקריסה ויארך בדיוק עד שיימצאו השיטה והאנשים המתאימים להמשיך את הדרך.

אריק 30 בדצמבר 2015

אנחנו אומרים אותו דבר. האנשים הנכונים זה מי שליד ההגה. מי שנמצא שם היום מבזה את עצמו ואת הארגון וכל יום שהוא שם זה בזבוז זמן והצפייה ביצירתו היא סבל.
לא לנצח 8 משחקים רצופים עם סגל כל כך יקר, זה להשיג את התוצאה הגרועה ביותר זה חצי יובל עם המשאבים הגדולים ביותר וזאת בושה וחרפה.
אם האיש לא מתאים, אין שום ערך בהשארותו.
מה שכן יונייטד צריכה להחליט מה היא רוצה להיות. פתאום קבוצת פוזשן בהליכה, זה בטח לא מה שהיא רוצה. שני מינויים איומים. צריך להמשיך לחפש. ואתה יודע שגם לפני לסטר רציתי לראות את הסוף של ון חאל, גם במקום הראשון.

יריב 30 בדצמבר 2015

עם פרגוסון יונייטד החליטה מה היא רוצה להיות? כלומר, באופן כללי, לא בכל עונה בנפרד.

אמוץ כהן-פז 30 בדצמבר 2015

כמובן שלא, כמו כל ׳מורשת׳.

אריק 30 בדצמבר 2015

ידעה לגמרי. יונייטד של פרגוסון התאמנה לא פעם בלמסור רק מסירות קדימה. זה היה המסר ביחד עם לעולם לא להכנע.
עם זאת פרגמנטיזם זאת תכונה שכל אדם נבון ניחן בה. פרגי היה נבון.
את שני הדברים הראשונים המאמן הבא צריך לאמץ.
אתוס של לא לפטר מביא לסיפורים כמו של פרגי אבל גם לסיפורי סונס. זה לא אתוס רצוי. כשיהיה מישהו טובה שיצליח צריך לדבוק פה גם שיכשל לפעמים.
לא חכמה לבוק במנפצי שיאי מועדון שליילים. וזה מועדון שידע תקופות רעות.

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2015

אני חושב שהפוסט הזה מוכיח בדיוק את ההיפך – שעוד לא עיכלת את הפיטורים של פרגוסון והפיכתו של המועדון שלך לעוד מועדון, כזה שמפטר מאמנים באמצע העונה, שיש לו רק שיקולים צרים, אין לו מחשבה על עונות במקום חודשים ואין לו סנטימנטים.
אני מבין מצוין למה אתה רוצה מועדון שידגול בפרגוניזם ופה אני מתחבר למה שבני כתב אתמול – או שתשלים עם העובדה שהמועדון שלך כבר לא עובד לפי רוח פרגוסון – שזאת המשמעות האמיתית של הפרישה שלו ולא ניצחון או אליפות זו או אחרת – או שתפסיק לאהוד אותו פשוט. אחרת, אתה פשוט הולך לסבול.

דורפן 30 בדצמבר 2015

סתם האדרה של הקיים. לא יודע על מועדון רציני שפיטר באמצע עונה חוץ מצ׳לסי בשנים האחרונות.

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2015

אני זוכר עוד אחד כזה לפני שנתיים, היה לו מנג'ר סקוטי. אתה בטח זוכר

דורפן 30 בדצמבר 2015

זה היה סוף העונה. חיכו ממש עד שלא היה סיכוי לכלום ונגמרו כל המפעלים. שזה בסדר. שום החלפת מאמן ״כדי להביא שינוי״ לא באמת הצליחה בצמרת. יוצא דופן אולי עניין די מתאו. הם סיימו מקום שישי בליגה אבל באמת לקחו גביע אירופה בסדרת נסים בלתי אפשרית

אריאל גרייזס 31 בדצמבר 2015

זה לא משנה את הנקודה – פיטורים אחרי עונה גרועה זה מה שקבוצות גדולות עושות היום. ריאל, אפילו בארסה כשזה מתאים לה. אז גם יונייטד.

גור אילני 31 בדצמבר 2015

צ'לסי לא מועדון רציני

אביאל 31 בדצמבר 2015

גור – למרות כל הביקורת ועל אף מספר המאמנים שעברו אצלנו מאז אברמוביץ׳ עם התארים קשה להתווכח, זה הצליח לו למרות הכל.

גור אילני 31 בדצמבר 2015

זו היתה הלצה. חוץ מזה, צ'לסי כבר מועדון גדול, אבל עדיין לא יודע אם רציני. היה נראה שאנחנו מתקרבים, אבל נבעטנו קצת אחורה מבחינת התנהלות וקבלת החלטות.

אריק 31 בדצמבר 2015

דלגליש הודגסון ורוגרס הלכו באמצע.
זה האתוס החדש של ליברפול.

זה משנה 31 בדצמבר 2015

דלגליש הלך בסוף עונה.

אריאל גרייזס 31 בדצמבר 2015

אתוס זאת המצאה של אנשים שרוצים למצוא ערך מוסף באהדה שלהם, שלא יהיו כמו שסיינפלד אומר – אוהדים של כביסה

אמיר ענבר 30 בדצמבר 2015

הבעיה היא לא שאדם אחד איננו מסוגל לבצע את תפקיד המנג'ר הקיים היום במנצ'סטר יונייטד, אלא שלכל אחד ייקח זמן להשתלט על דבר כזה. וכאשר מנג'רים מתחלפים בתכיפות גבוהה – נגיד, 4-3 שנים, במקרה סביר – זה פשוט לא מספיק זמן. זה גם בעייתי מאוד מבחינה נוספת, שכן במבנה הנוכחי יונייטד נותנת כוח מלא למנג'ר – וכך כל מנג'ר שמתחלף יכול להטות את הספינה לכיוון אחר לחלוטין מבחינה מקצועית. צורת המשחק, הסגל, פיתוח צעירים. זה מתכון לטלטלות עזות מדי.

למרות שהמודל של פרגוסון זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות, אי אפשר לבנות על כך שמשהו שאפילו מתקרב לזה יתרחש שוב. מי שמחכה עלול לחכות לנצח, אבל אין מה להתווכח עם רגשות. כן, גם אצלי יונייטד היא לא אותו דבר מאז שפרגוסון עזב.

אני רוצה מאוד להאמין בוואן חאל, אבל זה קשה מאוד כשאחרי שנה וחצי פשוט לא רואים התקדמות. הקבוצה יודעת להחזיק בכדור, זה טוב, אני אוהב את זה, אבל עדיין לא יודעת מה לעשות איתו. תמיד יש בראש את הספק הקטן, את זה שמזכיר שגם פרגוסון בנה קבוצה חדשה לגמרי ביונייטד בשנות ה-80' ועדיין לא הצליח להתקדם לשום מקום, ותראו איך זה השתנה אצלו. ובכן, ברכות לכל מי שהספק הקטן הזה מנצח אצלו בכדורגל של כמעט 2016.

אה, ולא הייתי מפיל את מוריניו את ה"קמפיין" למינוי שלו. זה לא הוגן ומוציא אותו רע מאוד, מן הסתם על לא עוול בכפו. במצב של יונייטד (שמונה משחקים ללא ניצחון, קושי אדיר בלשים כדור ברשת) זה לא הזוי לחשוב שימיו של ואן חאל קצובים ולא צריך להיות גאון כדי להביט בשוק ולהבין מי המאמן הפנוי הטוב ביותר, ובפער. הרי כדורגל הוא משחק פשוט…

עוד אמיר אחד 30 בדצמבר 2015

נדמה לי שפקטור שקצת מוחמץ בדיון על חילופי מאמנים בקבוצות גדולות (לפעמים גם בקטנות..) באמצע העונה, הוא אלמנט ה"טלנובלה". כדורגל תמיד היה גם סוג של טלנובלה, אבל זהו יסוד שהועצם לאין שיעור עם הכיסוי התקשורתי של העת הזו, כשעל ה"מקלחת" הזו נוסף השיטפון של הרשתות החברתיות. מסכים כמעט עם כל מילה מהתאוריה הערכית המוצקה שמציג פה דורפן, אודות המבנה הניהולי הראוי, ובמובן הזה "יונייטד" שלו יותר משהיא מועדון כדורגל וספורט היא סוג של אוטופיה של קיום ארגוני, כפי שהוא מצייר אותו לנגד עיניו. אבל לרוב האנשים לא בא לשלם על אוטופיות, ורוב האנשים מציצים במדורי רכילות בלי שאף אחד רואה, או עם. הספורט הפופולרי למיניו הפך יותר מכל דבר אחר למדור רכילות אחד בלתי נגמר לגברים, כזה ש"מותר", וה"מפלצת" הזו דורשת כל הזמן מזון. מזון זה תמונות של דוגמניות עם כדורגלנים, מזון זה ריבים בחדר הלבשה, מזון זה מאמן ש"איבד את חדר ההלבשה". זה מוכר יותר תקשורת מכול "מזון" אחר, כולל תוצאות משחקים סנסציוניות. אי לכך, כפי הנראה, נמשיך לראות אינסוף "הוצאות להורג בכיכר העיר" ומוריניו ימשיך לככב בתודעת הספורט הקולקטיבית ככוכב רוק של מדורי הרכילות. זו מן תכונה "נמוכה" של הנפש האנושית, שמעדיפה ש"דברים יקרו" גם אם אלו דברים לא טובים, מאשר שקט תעשייתי ועבודה. להבדיל, זה דומה לצרכנות חדשות אובססיבית, כמו אנשים ש"מתעוררים" לנוכח פיגוע שהתרחש. לא משנה מה – העיקר שיהיה rush time – בבית המרזח

תומר ש 31 בדצמבר 2015

ניתוח נפלא

רומן 2 בינואר 2016

תגובה אדירה!
כבר הרבה זמן שאני מרגיש את זה אבל לא מצליח לחבר למילים.
יפה כתבתה!!!

ניינר / ווריור 30 בדצמבר 2015

וטוב שיש גם ונגריזם

יואב 30 בדצמבר 2015

פוסט אדיר. וגם מאד ברור. ועדיין מי שרוצה לפספס-יפספס.

אריק 30 בדצמבר 2015

אז הונדטה הביאה ל8 משחקים ללא נצחון והדחה מבית מיקי מאוס באלופות? הכל זה סקולס והפרשנים?

שאול 30 בדצמבר 2015

הלוואי שרומן אברמוביץ' היה קורא את הפוסט הזה לפני שהוא פיטר את מוריניו וחזר לטיילת שכירי החרב.

איש 30 בדצמבר 2015

אברמוביץ' לא קשור, הוא מפטר מטעמי מס. הפיצויים למאמנים הם הוצאה מוכרת

שאול 31 בדצמבר 2015

תפרט לי.. לא לגמרי הבנתי.

גיל 30 בדצמבר 2015

אני חושב שהתכוונת שיונייטד שלא מתנהגת בפרגוסוניות היא לא יונייטד שאני רוצה או אוהב כי מאוד יתכן שהיא כזו בלי שישאלו אותנו. האמת, אחרי ששמעתי את סקולס מדבר ואמר שצריך להשאיר את ואן חאל אני השתכנעתי. אני לא מתווכח עם סקולס ויש סבלנות.

צור שפי 30 בדצמבר 2015

רונן, אתה לא יכול לנצל את חלון ההעברות כדי להביא את יוכין? כרגע הוא נזם של זהב באף חזיר. מקומו בדה-באזר.

אמיתי 30 בדצמבר 2015

ומי ישלם? בנון ישלם?

גאזה 31 בדצמבר 2015

+1

אמיתי 30 בדצמבר 2015

היו עונות נוראיות גם עם פרגי, אבל אין מה לאהוד קבוצה ללא
הזהות שאיתה הזדהת מלכתחילה לכן האוהדים בכל הקבוצות בעולם לעיתים
נלחמים נגד הנהלות מאמנים ושחקנים שלהם. זהות אותנטיות היסטוריה

איאן ראש 30 בדצמבר 2015

כבר כתבתי בפוסט אחר שלך:
אוהדי יונייטד יקרים אתם לא מבינים שלא היתה שום דרך ביונייטד בנוגע למאמנים פשוט למזלכם היה פרגוסון. עכשיו שהוא פרש נראה לי שתצטרכו להתרגל להיות רגילים.

ואם לתרגם לפוסט שלך, הפרגוסוניזם פרש יחד עם פרגוסון.

דורפן 30 בדצמבר 2015

ומאט בזבי מה היה? מנג׳ר אסטון וילה?

יואב 30 בדצמבר 2015

לייק. מי שירצה לפספס-יפספס.

אריק 30 בדצמבר 2015

דווקא מבין מאיפה הוא בא. פייזלי, שנקלי – באזבי, פרגי. עכשיו אין כאלו. נראה מי ימצא את הבא.

איאן ראש 31 בדצמבר 2015

זו פחות או יותר כוונתי ולא להתריס או סתם לעצבן. לא רואה כאלו בשטח מה שגם שאושיות כאלו בדרך כלל צומחות לרמה כזו תוך כדי עבודה במועדון. ההבדל שבמציאות של היום לא מאמין שיש הנהלות שיכולות לתת שקט כזה. מקווה שההנהלה שלנו עדיין כזו (הרבה שנים אגב התבזבזו לנו בגלל גישה זו). יש מאמן אחד כזה בארסנל אבל גם הוא לא ימשוך עוד הרבה ואחריו המצב יהיה בדיוק כמו ביונייטד. אגב, גם המאמנים שכיום בשוק לא בדיוק יציבים.

יוסי מזרחי 30 בדצמבר 2015

מה זה פרגוניזים?? הצמדות למאמן בכל מחיר? להגיד "אנחנו לא כמו אחרים" גם כשצביון הקבוצה משתנה?? להמשיך לבצע אותו דבר ולצפות לתוצאות שונות?? (ע"ע אינשטיין) ?? אחד מאלה או כולם ??
.
אהבה ורומנטיקה , אכן מענין ומהנה אבל גלישה לאהבה נכזבת ולדמיונות הנלוים לחוויה כזו גם היא לא ענין מומלץ.
אם נרצה לדבר על רוח המועדון כמו שהוגדר על ידי סיר אלכס צריך לראות גם לאן הולכים, וכדאי לשאול את עצמנו האם המועדון בצד המקצועי הולך ומתנהל נכון?. לאן רוצים ללכת ואיך עושים את זה. גם אלה הם מרכיבים באותו פרגוניזים.
אם אני לא טועה, סיר אלכס נתן הסכמה לפיטורי מוייז חצי שנה אחרי שמינה אותו לממשיך דרכו. אז מה הוא לא פרגוניזים??.
אני מציע את הבנתי למה משמעות המונח הזה והוא קצת שונה ממה שאני מבין כאן. פרגוניזים הוא רצון להצטינות והשגים. הוא הבנה שהדרך לזה היא במשחק התקפי ומהנה, פרגוניזים זה יכולת עילאית להתאים את המועדון למצבים משתנים לגמישות מחשבתית לנסות ולצפות קדימה ברכש במציאת כשרונות ושילובם ומעל לכל, להבין ולשדר שהמועדון מעל אגו ונרקיסיזם, ועוד ועוד.
כמה מאלה מהווים חלק ממה שקורה אצלנו היום?? הצטינות והישגים? אשרי המאמין. אגב גם הפועל בית מזמיל רוצה. משחק התקפי ומהנה ??? אוי לי עם לחץ הדם . גמישות מחשבתית?? התאמה למצבים משתנים? חוסר אגו של המנגר??
.
באמת, אתם חושבים כך?? רק "הצמדות למאמן" זה פרגוניזים???
.
להבנתי אנחנו על קו פרשת מיים. נוכל בלי ספק להצמד לצמרת עם רכש מאסיבי כל שנה ועם שמיכת טלאים מזדמנת. יש מספיק כסף וכנראה יהיה גם בעתיד הנראה לעין. זה מה שרוצים??? כי זה מה שואן חאל יכול להציע לנו בשנה וחצי הבאות. להבנתי, צריך לבחור מה מהפרגוניזים אנחנו רוצים שימשך, להפנים מה לא יהיה ולמצא את הדרך לבצע.
לא יהיה עוד אחד שיוכל לנהל מערך ענק כזה לבד. אין סיר אלכס 2. המועדון יצטרך להשתנות אירגונית לבזר תפקידים ולהפוך לאירגון מודרני שבו יכולים להחליף בעל תפקיד כזה או אחר בלי שתתלוה לזה רעידת אדמה או משבר בבורסה.
כשזה יקרה, יהיה קל יותר למצא מאמן שישאף להישגים פרגוסוניים. וכשהוא יתחלף אחרי כמה שנים, השיטה הדרך הרצון השאיפות ימשיכו.
אם נמשיך לחלום על תואם פרגוסון נהיה מהר מאוד עוד מועדון שיסתכל על הגב של הגדולות.
אם ההנהלה והבעלים יפעלו נכון, מהר מאוד מה שישאר ליריבות זה ללמוד את המספרים על גב השחקנים, כמעט בלי תלות במי יהיה המאמן.
ותאמינו לי, כן ואן חאל לא ואן חאל זה משני. בנתונים הנוכחיים, מצידי שישאר.

דורפן 30 בדצמבר 2015

אני לא חושב שהוא הצליח עד עכשיו. הוא נכשל. אפילו לא הייתי מתנגד שיתפטר וימונה גיגס. אבל אם הוא רוצה להמשיך לעבוד צריך לתת לו את הצ׳אנס. שינויי כוון אפשר לחשב בקיץ.

אמוץ כהן-פז 30 בדצמבר 2015

מסכים

גיל 30 בדצמבר 2015

כמו בדייטים, תמיד קל למצוא פגמים עם מי שאתה יוצא וזה שאתה לא יוצא איתה נראית לך הרבה יותר יפה ומושלמת. אבל לפעמים אם דבקים באותה אחת אז אפשר להתפתח ביחד ויכול לצאת מזה משהו. גם כאן, אין לך שום דרך לדעת האם מאמן יכול להתפתח להיות מישהו גדול כמו פרגוסון או שיהיה כישלון מתמשך במשך שנים, פשוט אין דרך לנבא. אבל בזה שאתה מראש מחליט שאם הכישלון הראשון או השני אתה מפטר מאמן אתה מכניס הרבה לחץ למערכת והמאמן יודע שלא יהיה לו הזמן להתפתח. זה הפרגוניזם בעיניי ולכן אני שיניתי את דעתי וחושב שואן חאל צריך להשאר לפחות עד סוף העונה.

יוסי מזרחי 30 בדצמבר 2015

ואן חאל? להתפתח לתוך התפקיד?

אריק 30 בדצמבר 2015

לא הבנת. התפקיד יתפתח כדי להתאים לון חאל. יש יותר סיכוי לזה.

גיל 30 בדצמבר 2015

ואן חאל הוא לא דוגמא גם כי זמנו בקבוצה קבוע מראש. אבל אני חושב שעדיף שיסיים את העונה כי כרגע לא רואה שום מאמן פנוי שהייתי רוצה.

אביעד 30 בדצמבר 2015

קראתי את מה שיוכין כתב. כתוב יפה ומנומק. לא הסכמתי כמעט עם כלום.
סיפור הונדטה התקשורתית הוא בעיני במיוחד בעייתי. כי זה לא נכון. אף כלי תקשורת רציני לא רץ עם השמועות על פיטוריו. אף כלי תקשורת רציני לא רץ עם הטענה שמוריניו אוטוטו בא, מקסימום דיווחו שוודוורד דן בעתידו של ואן חאל עם הבורד. ואז נכנס ואן חאל למסיבת עיתונאים ודורש התנצלות מחבורת עיתונאים שבכלל לא פרסמו את מה שהפריע לו.

אגב, אני בעד פיטורי ואן חאל. והייתי בעד פיטוריו מאז אמצע העונה שעברה. אני לא חושב שזה נוגד את רוח המועדון. אני בעד פיטוריו בגלל רוח המועדון.
.לטעמי, רוח המועדון ביונייטד היא שאיפה לנצחון ולכדורגל חיובי. זו רוח די פרגמטית אז מותר לפעמים לשחק כדורגל שלילי או סתם חרא כדורגל בשביל לנצח, אבל לא כדרך קבע.
רוח המועדון ביונייטד לא אמורה לאפשר לשחק על תיקו בשחק בו חייבים לנצח, כמו שקרה מול איינדהובן.
מנצ'סטר יונייטד תחת ואן חאל לא סתם משחקת כדורגל הגנתי וגרוע. היא שואפת לכדורגל כזה (לפחות לחלק ההגנתי ). ואן חאל מודע לכך שההגנה שלנו בעייתית אז במקום לחזק אותה, הוא בחר במודע בשיטה שמחפה על ההגנה תוך פגיעה בהתקפה.
רוח המועדון ביונייטד כוללת הישענות על צעירים. אז ואן חאל משתף צעירים. אבל זה מרגיש יותר כמו אליבי. ניתן למקנייר דקות ונייבש אותו אח"כ על הספסל. נשלוף את ניק פאוול מתהומות הנשייה במשחק סופר קריטי מול וולפסבורג רק בשביל להטיס אותו ליציע אח"כ.
לואי ואן חאל כשל בכמעט כל אספקט בו מנג'ר היונייטד נמדד. בניית סגל, ניהול משחקים, השגת תוצאות, ניהול סגל. ההתנהלות שלו בזמן האחרון מול התקשורת גם מדרדרת.
וכל הטיעון של לפטר באמצע העונה זו נבזות?הכל טוב ויפה, אבל לא נראה לי שיש מישהו שפוי שחושב שאד וודוורד נמנע מלפטר את ואן חאל באמצע העונה בגלל רוח המועדון או פרגוסוניזם. ואן חאל עדיין מחזיק במשרתו בגלל שיקולים עסקיים קרים שרובם לע ידועים לנו.

אריק 30 בדצמבר 2015

כל מילה. תאורייה רעועה עד מאוד של יוכין ששנאתו את מוריניו היא נקודת המוצא לכל המלל הזה. מה יונייטד בון חאל? מאמן שהפך את יונייטד לקבוצה שסקולס לא היה רוצה לשחק בה. סקולס! ההפך. יש יותר נקודות השקה למוריניו עם פרגי ואפשר לרשום בקלות את כל המאמר ולהגיע ולמסקנה הפוכה.
אגב רק לשם הבהרה. לדעתי מוריניו היה היחיד שיכול היה להכנס לנעליו של פרגי, בנקודת הזמן הזאת אני לא חושב שזה רעיון כל כך טוב. עדיף לתת לגיגס לסיים את העונה. יותר גרועמלא יהיה ובטח פחות מבאס.

אביעד 30 בדצמבר 2015

אגב, הסיבוב הראשון תם הערב. 19 משחקים.
10 קבוצות הבקיעו יותר מהיונייטד. רק 6 הבקיעו פחות. היונייטד היא גם הקבוצהשבמשחקיה הובקעו הכי מעט שערים. אנחנו במקום 6, מרחק הפרש שערים מהמקום ה-7, מרחק של נקודה מהמקום ה-10. אנחנו יותר קרובים למקום 11 מאשר למקום הרביעי. יותר קרובים למקום 13 מאשר למקום הראשון. כל זה אחרי שהוצאנו משהו כמו 250 מליון פאונד בשני הקיצים האחרונים.
אין בנתונים האלו שומדבר מקרי. אלמלא דויד דה חאה, המצב היה גרוע הרבה יותר. כישלון מוחלט.

גיל 30 בדצמבר 2015

למה דווקא עצרת ב13? אם היית הולך אחד הלאה אז אנחנו יותר קרובים למקום הראשון מאשר למקום 14. עונה גרועה עד עכשיו אבל עדיין לא הסתיימה.

אביעד 31 בדצמבר 2015

מצטער, לא הבנתי את המשפט הראשון שלך. האם לטעמך להיות קרוב יותר למקום ראשון מאשר למקום 14 זה הישג?
אכן, עונה גרועה ואכן היא טרם הסתיימה. רק שאני לא רואה ב"טרם הסתיימה" כסיבה לא לפטר. לטעמי, ב-18 החודשים האחרונים, לואי ואן חאל עושה עבודה גרועה מאוד. ברכש, בניהול משחקים, ניהול סגל, עבודה מול התקשורת (בעיקר בזמן האחרון. עד השבועות האחרונים הוא עוד הסתדר טוב מול התקשורת).
כשמישהו עושה עבודה לא טובה באופן מתמשך, קשה לי לקבל טיעון לטובתו של "אבל העונה לא הסתיימה". נכון, אולי עד סוף השנה גורלנו יתהפך, נצא לדרך חדשה ונשאיר את הכשלים הקיימים מאחורינו. אבל זה יכל לקרות בכל רגע עד כה ועובדתית, לא קרה.

גיל 2 בינואר 2016

ולהיות קרובים יותר למקום 13 ממקום ראשון זה יותר גרוע מלהיות קרובים למקום ראשון ממקום 14? אני אומר שכל ההשוואות הללו לא אומרות כלום. אני חושב שאנחנו מסכימים שהעונה גרועה וחלוקים בעניין הפיטורין. אני חושב שהמחיר של פיטורין גבוה מכל רווח מיידי ולכן לא שווה לפטר כרגע.

יוסי מזרחי 2 בינואר 2016

גיל.
הרווח (אם קיים או לא ) לא צריך להמדד במונחים מיידיים.
יש משמעות למהלך כזה בעיקר לעתיד בבחינת מה מוכנים לקבל ומה לא.

גיל 2 בינואר 2016

ברור שהוא לא צריך להמדד במונחים מיידיים אבל נראה לי שזה מה שמנסים להשיג כאן. נניח מפטרים אותו היום, מי, חוץ ממוריניו יהיה זמין? לתת את זה לגיגס זה כנראה לא רעיון טוב כי הוא יחיה על זמן שאול והעונה הזו תרד לטימיון. עם ואן חאל לפחות יש עוד סיכוי, גם אם קלוש, להשיג משהו.

יוסי מזרחי 2 בינואר 2016

אני בעד פיטורים היום ולו רק כי זה יגיד הכל לעתיד ולמי שיבוא.
אסור להכיל כשלון קשה בכל היבט שהוא, וצריך להיות מוכנים לשלם מחיר לטווח קצר כדי להבריא בטווח בינוני וארוך.
זה לא כדי לחסוך משכורת אלא כדי להגיד : זה לא מה שרוצים .
ובאשר לטיעון "את מי נביא היום" , זה כמו שיגידו ש-"אין לנתניהו תחליף.." ומכאן המסקנה שישאר .

עירן 2 בינואר 2016

יוסי, מסכים לחלוטין עם כל הטיעון בתגובות.

רק זה שאתה ואריק חזרתם לסירה אחת קצת מדאיג…

יוסי מזרחי 2 בינואר 2016

עירן
תמי טענתי שאריק מצוי בתהליכי לימוד והם יבשילו בזמן מן הזמנים…..

גיל 2 בינואר 2016

אבל יוסי, זו כבר הפעם השנייה שמפטרים מהר. הפעם אכן נתנו לו יותר זמן והוא בכל זאת מאמן שעבר דבר או שניים בחיים המקצועיים שלו. יותר סביר בעיניי דווקא שהקבוצה תשתפר איתו מאשר עם מאמן חדש שבטח יצטרך יותר זמן.

S&M 31 בדצמבר 2015

פרגוסון נכשל בהמשכיות. מוייס לא היה לפרגוסון הפייזלי שהיה לשאנקלי, ולכן יונייטד תקועה במשבר מנהיגותי. ניראה לי שגיגס הוא לא הפתרון המנהיגותי הנכון. הוא נראה מופנם ולא "בעלבית".

כדי לחזור למה שמכונה פרגונוסיזם, פרגוסון צריך לבלוע צפרדע וללכת לקנוסה. או בעברית, לרוי קין. :)

יואב 31 בדצמבר 2015

לא הוכיח את עצמו. הפוך. אכזבה אחרי אכזבה. קינו הוא לא התשובה. ואם כבר, לא פרגי צריך ללכת אליו. הנהלת הקבוצה.

איאן ראש 31 בדצמבר 2015

כשעלו תגובות והצעות על למנות את גיגס או סקולס גם אני תהיתי למה לא מדברים על קין. אני מבין שהוא לא הבריק עד עכשיו אבל הוא הדבר הכי קרוב שיש לרוח הזאת שכולם שואפים לה. אין ספק שקין יכול בקלות להדביק נעל למצח של שחקן סורר.

באבא ימים 31 בדצמבר 2015

אני מסכים שקלאס זה דבר חשוב אבל אני לא מתחבר לטיעון לפיו החלפת מאמן באמצע עונה זה בעצם לשדר לשחקנים שהם לא אחראים. נניח שהתוצאות של יונייטד לא משתפרות אבל ואן חאל עוזב או מועזב בסוף העונה – האם המסר לשחקנים יהיה שונה? אני לא רואה איך.

במובן מסויים אני חושב שהמסר הוא הפוך ״אם אתם חושבים שיש מישהו אחר להאשים, לקחנו לכם את התירוץ הזה. הגיע מאמן חדש וכדאי מאוד שהוא יהיה מרוצה מכם. הוא לא חייב לכם כלום. זה לא הוא שהביא אותכם ואנחנו מספיק עשירים להעיף אותכם קיבינימט אם לא תתחילו לתפקד.״

בקיצור – אני לא בטוח שהחיה הזו – פרגוסוניזם ללא פרגוסןן – בכלל קיימת. אבל בואו נבדוק את זה אמפירית. יש בעולם הכדורגל קבוצה כזו? קבוצה שהיא פרגוסוניסטית על אף העובדה שאין לה פרגוסון?

יואב 31 בדצמבר 2015

אני חושב שהיא מתקיימת בקבוצות הקטנות יותר, שם משיקולי תקציב ואולי מסורת, אתה יכול לראות מאמנים שעובדים שנים באותו מועדון.
אבל הסיטואציה היום היא-כיסאות מוזיקלים בין העשר השוות ביבשת. וזה בטח זולג גם מתחת.
אבל זה עולם הולך ונעלם.
מותר לי לחלום על אידיאל אחר, לא?

באבא ימים 31 בדצמבר 2015

אני חושב שיותר מזה שזה שיקולי תקציב או מסורת זה נגזרת של ציפיות ויומרות. מאמנים נמצאים בקבוצות הללו שנים כי בגדול הם מספקים את הסחורה.

יואב 31 בדצמבר 2015

ממש לא. למה פפ לא ממשיך? הוא נכשל?
או מוריניו בריאל וצ'לסי? פעם, עונה ללא תואר לא היתה נחשבת לכישלון. בטח במועדון רציני. זה פשוט לא קיים היום ואין לזה שום קשר להצלחה-כן או לא.

יואב 31 בדצמבר 2015

זה קשור לסיפוקים מהירים. כך זה בכל תחומי החיים שלנו.

יריב 31 בדצמבר 2015

יש קבוצת צמרת באחת הליגות הגדולות שהמאמן שלה איתה כבר כמעט 20 שנה. לזה הכוונה?

שלו 31 בדצמבר 2015

אני חושב שבגדול, המסר לשחקנים צריך להיות, תהנו כל עוד אתם יכולים כי לא תלבשו יותר חולצה של היונייטד.
אני מאוד מאוכזב מהשחקנים.
ואני לא מאוהבי ואן חאל.
לדעתי, היונייטד צריכה לקבל החלטות ברמת השחקנים.
לא יכולה להיות הגנה כל כך חלשה ושבירה.
סביב זה לבנות את הסגל לשנה הבאה.
מאמן כזה או אחר, צריכה להיות החלטה אסטרטגית ולא טקטית (בגלל זה מוריניו נופל לדעתי) יש גיגס, יש סולשיאר, יש סקולס וכו' מספיק מועמדים ולא צריך לקבל את ההחלטה עכשיו ותחת לחץ.

אביעד 31 בדצמבר 2015

ידענו כבר שנה שעברה שההגנה לא הכי טובה שיש. ואן חאל בחר במודע שלא לחזק והעדיף לאמץ פוזשן פוטבול שלא יאפשר לחץ מאסיבי על ההגנה. אולי בשנה שעברה יכלנו לבוא בתלונות לסגל. החל מהקיץ, הבעיות בהגנה הן אך ורק על ואן חאל. גם בהתקפה.

אלעד 31 בדצמבר 2015

ונגר
פופוביץ
בליצק

אריאל גרייזס 31 בדצמבר 2015

פופוביץ ובליצ'ק זה השוואות מעניינות. שניהם, בניגוד לפרגוסון, נשענו כל הקריירה על הצלחה של כוכב אחד ואיסוף של שחקנים משלימים טובים מסביבו. בליצ'ק מזכיר מאוד את פרגוסון ביכולת שלו לשמור על "ביזנס אונלי" ולשלוח שחקנים גדולים במועדון למקומות אחרים כי הם כבר לא טובים כמו פעם או הפכו לפרימדונות יותר מדי. שלושתם גם מצטיינים ביכולת שלהם לקחת שחקנים שאף אחד לא חשב שיוכלו לתרום ברמות הגבוהות ולהתאים אותם בצורה מושלמת לצרכים של הקבוצה.

אסף the kop 31 בדצמבר 2015

למיטב ידיעתי גם הפקד של הצי השישיהוא אוהד ליברפול

אסף the kop 31 בדצמבר 2015

הצי השישי הוא

אסף the kop 31 בדצמבר 2015

בני תבורי, אני קורא אותך לסדר !
מי אתה, אודי אדיב ?
תפסיק לסייע לאויב ממזרח בעצות טובות ושכל ישר.
תן לנו לעבור אותם בשקט בשקט בטבלה…
עלינט דווקא לעודד את השיח הפלורליסטי בשאלה האם ראוי ונכון להחליף את ואן-חאל.

אריאל גרייזס 31 בדצמבר 2015

כולנו צריכים לתמוך בדורפן ומלחמתו להשארת ואן חאל. איפה תורמים?

אסף the kop 31 בדצמבר 2015

חלילה לנו להתערב לגבי מי מהצדדים. אנחנו אק צריכים לעודד את המשך הויכוח הפלורליסטי.

בני תבורי 31 בדצמבר 2015

ככה זה אנחנו בסמול…

זינק 31 בדצמבר 2015

לא ברור לי למה ההתייחסות לתפקיד המאמן צריכה להיות שונה לכל בעל מקצוע שכיר אחר.
ואן חאל נכשל במבחן התוצאה וגם במבחן הדרך (רכישות, שיטת משחק ושאר מיני ירקות), ובכל חברה מתוקנת היה מסיים את עבודתו.
למעט מצב שבו היעדים שהוגדרו הושגו (נניח עונה של שילוב צעירים בהבנה שיהיה לכך מחיר), אני לא רואה סיבה למה הבעלים צריכים להשאיר אותו בתפקידו, רק כדי שיאמרו שביונייטד לא מפטרים.

ניר 31 בדצמבר 2015

הכל עניין של נסיבות, ברור שהיה עדיף לחכות לקיץ עם מינוי המאמן הבא אבל לפעמים גם צריך לנתח סיטואציה בצורה טקטית. מוריניו פנוי כרגע, בקיץ אולי הוא לא יהיה פנוי. ואן חאל בא לשלוש עונות, שתיים מהן כמעט בסוף. אני לא אאשים את ההנהלה אם היא תקח את כל השיקולים, תערבב אותם ותחליט שזה הרגע הנכון לעשות את המהלך בראייה כוללת, ואני אבין גם אם היא תחליט להשארי את ואן חאל. בקיצור, זו לגמרי החלטה מושכלת ולגיטימית לכל אחד מהכיוונים.

הנבל 31 בדצמבר 2015

דור פן יש מצב שלזה תהיה גרסה אנגלית (סוקראישיו). אני חושב שזה טוב מדי בכדי לשמור את זה רק בעברית. אני רוצה לשתף את זה עם חברים , אך אין לי כוח לתרגם את זה אחד אחד.

Danny - Long Island 31 בדצמבר 2015

רק לא מוריניו !!! עם לואיס עוזב, צריך אדם צעיר יותר שישאר לתקופה. כסאות חמים זה לא פתרון

גלעד 31 בדצמבר 2015

זה כיף לקוות לעוד באזבי או פרגי אבל זה לא הולך לקרות בזמן הקרוב, באף קבוצה ובשום מקום. זו צריכה להיות הנחת היסוד במועדון כרגע. קשה להאמין שבעתיד הקרוב יהיה מנג'ר שיחזיק ליותר מ-3-4 עונות. ובגלל העובדה הזו שמנג'ר-על כבר לא קיים – הבעיה הכי גדולה של יונייטד היא ראש הפירמידה, שמורכבת מעסקנים בלי הרבה מושג בכדורגל שהדבר היחיד שמעניין אותם זה רווחיות, ומנכ"ל שכנראה מוכשר מאוד בצד המסחרי אבל אימפוטנט מוחלט בצד המקצועי.

צריכה להתקבל החלטה להצטרף לכדורגל המודרני ולמנות מנהל כדורגל שיקח את כל ההחלטות המקצועיות מהידיים של וודוורד, שעושה רושם שהתאהב יותר מדי במודל אבק הכוכבים של ריאל מדריד (מינוס כוח המשיכה של המועדון), במקום במודלים יותר בריאים. רצוי ועדיף שזה יהיה שחקן עבר עם ראש על הכתפיים שמאמין בדיוק בעקרונות הקלאסיים שהשרישו באזבי ופרגוסון, שזה בשתי מילים אומר (לפחות מבחינת כדורגל) – כדורגל חיובי ופרואקטיבי שמושתת על מהירות, עוצמה וכישרון, עם שחקנים מלאי אמביציה ודגש על שחקנים צעירים. הוא יהיה אחראי על בחירת המנג'ר וביחד איתו על בניית הסגל.

אחרת, אנחנו פשוט נראה מועדון עם היסטוריה מפוארת ו-DNA ברור שהולך לאיבוד בתוך החלטות חסרות היגיון וכיוון של אנשי עסקים. יגיע מנג'ר מזן אחד לשנתיים שיוציא הרבה מאוד כסף על שחקנים שהם "שלו", ואחריו יגיע מנג'ר מזן אחר שיוציא הרבה מאוד כסף על שחקנים שהם "שלו", וכן הלאה. כי אם זה יקרה, נגיע בדיוק למצב הנוכחי בו ליונייטד הנוכחית, במקום להיות אנרגטית, חיובית ותוקפת, יש ברוב המשחקים העונה חצי מההרכב שיכול היה להיות טוב מאוד ב"כדורגל הליכה" (בלינד, קאריק, שווינשטייגר, מאטה, רוני), וככה זה נראה.

בני תבורי 31 בדצמבר 2015

ליברפול היו ברי-מזל להחתים את קלופ, שמעבר ליכולותיו המקצועיות והישגיו עד כה, הוא אדם שמחפש אתגרים וליברפול, אתם יודעים, היא חתיכת אתגר. הוא עדיין רחוק מלהיות שאנקלי פייזלי או דלגליש ואין לו נכון לעכשיו את הסגל הנוצץ והאיכותי שהיה לבניטז ורוג'רס בעונות מסוימות. יש לו גב מהבעלים וככל הנראה התחייבויות תקציביות, אבל מעל לכל הוא רעב מאוד להצליח, לא פוחד מהעבר רצוף הכישלונות, לא חושש מהאתגר ולא מחפש תירוצים.
תמצאו לכם אחד כזה כי זו בדיוק מורשת פרגוסון. ולפני שאריק מזדעק, מוריניו הוא ההפך הגמור. גם ואן חאל, אבל זה לא אומר שהם מאמנים גרועים.

אריק 31 בדצמבר 2015

לא מזדעק. קלופ יכול להיות סופור הצלחה.

אסף THE KOP 31 בדצמבר 2015

בני,
האם אני צריך להוציא אותך מהמיטה באישון לילה ולהכניס אותך למעצר מינהלי ?
אתה מסייע לאויב בזמן מלחמה.

האינטרס שלנו הוא להמשיך ולעודד את השיח הפלורליסטי בנושא ההישארות/הסתלקות של ואן-חאל כך שיימשך כמה שיותר.

בני תבורי 31 בדצמבר 2015

אסי,
אנחנו רוצים את הנמסיס שלנו על הרגליים ולהשכיב אותו בעצמנו, לא שייפול לבד.

אריק 31 בדצמבר 2015

אגב אסף, כשזה נוגע לון חאל אני פלורליסט כמו שפוטין פלורליסט.

ערן ק 1 בינואר 2016

כמה נקודות:

1. אנחנו לא נראים רע מול קבוצות חזקות. לא ברור לי מה זה אומר על האיכויות של הקבוצה, ויש גם 20 דקות נוראיות מול ארסנל, אבל, אני לא חושב שלמרות שדברים לא עובדים כמו שרוצים, הכל טעויות. בהרבה עונות שלקחנו אליפות, אני זוכר הרבה משחקים שלא הפסדנו, אבל, נראנו חלשים נגד קבוצות חזקות. בעיקר נגד צ'לסי.
2. קשה לי מאוד עם חלק מהשחקנים שהועפו. עוד יותר עם אלה שעזבו ואנחנו ממש צריכים עכשיו. אני גם לא שמח עם כמות ההזדמנויות שניתנו לכמה מהשחקנים העונה. אבל, אני חושב שפרגי ידע לעשות משהו שהוא לא נתפס. עם הרכב לא מושלם, התעקשות על שחקנים כמעט בלי סוף (פעמים רבות לא בהצלחה) ובניה מתמדת היה תמיד מרדף על כל התארים, זה משהו באמת לא הגיוני. סביר להניח שצריך לכתוב ספרים על מה שקרה שם, אבל, לצפות מואן חאל לאותו דבר זה לא ריאלי. מה שבטוח, זה שהמחליף של ואן חאל יקבל קבוצה די חזקה שצריך עוד לחזק ולא להתחיל מחדש הכל.
3. קורה משהו בכדורגל האנגלי העונה (תהליך שנמשך לדעתי כמה שנים). גם קבוצות חלשות יחסית, יודעות איך לעצור לא רק אותנו, יותר מתמיד. עוד יותר, הן מאוד בנויות לעקוץ. קצב צבירת הנקודות של הצמרת נמוך (ואני לא רואה דווקא את ארסנל ממשיכה גם בקצב הזה וגם לא בטוח שלייסטר כמובילה יכולה). רוב הקבוצות החזקות עוד לומדות מה לעשות עם זה. לנו, עם משחק רוחבי וחוסר יצירתיות כשיטה, זה עוד יותר קשה. אבל, גם עם ההשקעות הלא הגיוניות, הסיטואציה לא פשוטה ואני לא חושב שואן חאל והשחקנים רגילים לרמת תחרותיות כזאת. לא בטוח שיש הרבה שרגילים לזה, גם ברמות האלו.
4. כל פעם שאני רואה כמה האוהדים נותנים עוד סיכוי וכמה ואן חאל מבין שזה לא טריויאלי, אני חושב שאם הוא עדיין רוצה, חייבים לתת לו את ההזדמנות. בסך הכל, למרות העקשנות שלו, יש תחושה שהוא כן הולך עם מה שמצליח, ולא תמיד זה לפי התפיסה שלו. אולי גיגס, כעוזר יוכל גם לעזור לסדר משהו שייראה כמו הדברים שהוא ידע לעשות על המגרש ובאמת יוכיח שהוא צריך להיות המנג'ר הבא. אבל, אם ואן חאל קיבל אחריות על תהליך, והוא הוכיח מספיק שהוא יודע מה הוא עושה (גם אם לא אצלנו), צריך לתת לתהליך כמה שיותר זמן לפני שמחליטים על דרך אחרת ולא לקבוע דרך בלי לחשוב מספיק שלא ניכנס למעגל של שינויים שלא הולך, כי אני חושב שזה פרגוסוניזם.

דורפן 1 בינואר 2016

כתבתי למחר (היום) בעניין הזה בעיתון. כל הקבוצות הגדולות סבורות שהן ממצות את עצמן (יונייטד וצ׳לסי יותר כמובן). להמון קבוצות קטנות עונה חלומית. צמצום הפערים באמת התרחש. אחד הנתונים המדהימים: 73 ניצחונות בית לעומת 63 ניצחונות חוץ. בספרד ואיטליה קבוצות הבית מובילות ב-30 נצחונות – באמת הכל אפשרי כמעט בכל משחק

תוהה בדרכים 1 בינואר 2016

זה נובע אך ורק מחולשת קבוצות הצמרת. הטיעון על חוזקן קבוצות מרכז הטבלה לא מחזיק מים שאתה רואה את יונייטד מנצחת שניים מתוך שישה משחקים (וגם זה בקושי) בבית הקל מאד שהיה לה או את ארסנל (כנראה הקבוצה הטובה בליגה היום) מפסידה בבית לאולימפיאקוס, בחוץ לזאגרב ומובסת במינכן בצורה שהייתה בלתי נתפסת לקבוצת טופ 2 באנגליה עד לפני 4-5 שנים.

זה די פשוט להבין: שאתה קבוצה בינונית, אתה גורם ליריבות שלך להיראות יותר חזקות ממה שהן האמת. מבחינת רמת כדורגל, הליגה האנגלית העונה היא אולי החלשה בהיסטוריה (בטוח במילניום הזה) ואם הייתה באנגליה קבוצה אחת ברמה של PSG (עזוב ברצלונה) היא הייתה זוכה באליפות כבר בכריסמס. ואם תהיה קבוצה כזו באנגליה היא שוב תנצח את אותן קבוצות. זה לא שבאמת כל כך קשה להתמודד עם קבוצות שהכוכבים שלהן הם איגלו או בוז'אן, שני שחקנים שכשלו גם בספרד וגם באיטליה.

אף אחד לא טען בשנים האחרונות שהחולשה של הקבוצות ממילאנו נבעה מחוזקה של הליגה האיטלקית. אף אחד גם לא הסביר את ביחס לדורטמונד בעונה שעברה. ואגב, הליגה האיטלקית יותר תחרותית מהאנגלית העונה ואף אחד לא זוקף את זה לזכותה. לדעתי גם מבחינת רמה היא כבר עקפה את אנגליה.

אריק 1 בינואר 2016

הרמה פשוט מזעזת. יונייטד היא כשלון מושלם, ארסנל היא קבוצה חלשה וסיטי עושים טובה ועם הגנה נוראית.
מה שמדהים מכל זה שעל אף כוחן הכלכלי של הקבוצות הן מוציאות אותו בטיפשות כל כך גדולה עד שקשה למצוא למשל ב10 השחקנים הטובים בעולם מישהו בפרמייר ליג. וזה אפילו יותר גרוע בעשרייה השניה. מוזר מאוד

vered s 1 בינואר 2016

מסכימה עם האבחנה שהפרמייר ליג יותר תחרותית וזה לא רק החלשות של מועדונים גדולים. המעמד והאופי של הפרמייר ליג והכסף הגדול בפרמייר ליג והחשיפה בפרמייר ליג מביא לפרמייר ליג במיוחד העונה הרבה שחקנים שהם גיימ צ׳יינג׳רים למועדונים בכל הגדלים. גיימ צ׳יינג׳רים סקוררים וגם קשרים שיודעים להניח שחקן במצב אופטימלי. ברמות הגבוהות של כדורגל כשמשחק ההגנה משובח אז שחקן שהוא גיימ צ׳יינג׳ר זה לפעמים היתרון היחידי של קבוצה. בטח כשהמועדון הגדול מחוייב לתקוף ולא משחק בונקר נגד קבוצה חלשה. ועוד כשלכל קבוצה כמעט יש מי שמעניש על טעויות מובן שהתוצאות לא צפויות. אין קבוצה שמשחקת עם אפס טעויות בהגנה. להגיד שחלק מהשחקנים האיכותיים שהגיעו לפרמייר ליג אחרי כשלונות מסויימים זה לא להגיד כלום. שחקן איכותי יכול לא להישתלב ולא למצות את עצמו עם מאמן מסויים וקבוצה מסויימת זה לא לוקח לו את הכישרון. אחרי שזה נאמר יש תחושה כמובן שכמה מועדונים גדולים בפרמייר ליג נמצאים בפאזה לא מאד מוצלחת שלהם או מעבר לשיא או בבניה אבל המחשבה שעולה בקשר למועדונים הגדולים זה שהגיעו לא מוכנים לשינויים בפרמייר ליג. זה מצחיק נכון שיש שחקנים במועדונים לא מאד גדולים שהקבוצה שלהם משחקת בשבילם בשיטתיות שיכולים לבד לנצח מישחק לפעמים שניים שלושה כאלו לקבוצה עם מאמנים מעולים והמועדונים הגדולים בבעיה. ההשוואה למשחקי נוקאאוט באירופה וזא להגיד שהכןדרלג האנגלי פחות טוב היא לא מדוייקת. הפרמייר ליג מתישה מהרבה בחינות יש לה קצב ואופי משלה וההשוואה הנכונה זה להכניס מועדון ספרדי או איטלקי גדול לעונה שלמה בפרמייר ליג. רמת המחוייבות הפיסיות האינטנסיביות כמות המישחקים ההגנה האגרסיבית לוקחים שם הרבה יותר ממועדון וזה עובדה. אז זה שילוב כזה מצד אחד אף מועדון גדול באנגליה לא נותן העונה הצגת תכלית רציפה אבל צריך לבחון למה. ויש פה כמה סיבות שקשורות בהכרח בהגדלת התחרותיות בליגה.

תוהה בדרכים 1 בינואר 2016

מאמן בקבוצת כדורגל הוא אמצעי ולא מטרה. המטרה היא שהקבוצה תהיה הכי טובה שהיא יכולה להיות ואם אחד האמצעים להשיג את המטרה הזו הוא להחליף את המאמן זה הדבר הנכון לעשות.
אפשר להתווכח על העניין הזה ברמה המוסרית אם אותו מאמן עושה את המקסימום שהוא יכול ועדיין מוחלף מתוך תפיסה שהוא לא מספיק טוב (כמו שקרה לפאקו במכבי). אין מצב יותר רחוק מזה לגבי ואן חאל, שקיבל סיטואציה אידאלית ונכשל בכל פרמטר:

– הוא לא נכנס לנעליו העצומות של פרגוסון אלא לנעליו הקטנטנות של המחליף הכושל של פרגוסון.

– הוא הגיע למועדון גדול, אבל עם ציפיות מאד צנועות יחסית ועם קהל מאד סבלני.

– הוא קיבל גב כלכלי עצום.

– הוא לא שיחק באירופה בעונה הראשונה שלו (יתרון גדול לליגה) וקיבל את הבית הנוח ביותר שהוא יכל לקבל בעונה השנייה שלו, אחרי ההגרלה הקלה ביותר שהוא יכול היה לקבל במוקדמות. הוא קיבל ליגה שרחוקה שנות אור מהשנים הגדולות שבהן פרגוסון היה צריך להיאבק בשלוש יריבות שכולן מהטופ האירופאי.

– הקבוצה תחתיו לא מציגה שום גרף של שיפור בעונה וחצי האחרונות.

הדבר היחידי שלא היה אידאלי בסיטואציה שלו היה סגל שרחוק משלמות. אבל כאמור הוא קיבל המון כסף לשפר אותו והוא גם לא מתחרה בליגה עם אף קבוצה עם סגל מפלצתי. את ליגת האלופות אף אחד לא ציפה ממנו לקחת. לאור כל זה, העונה וחצי שלו ביונייטד היא מהכישלונות הגדולים שאני זוכר בכדורגל המודרני.

תוהה בדרכים 1 בינואר 2016

הערה אחרונה לדורפן,

נראה לי שאתה חושב שקיימות רק שתי אפשרויות קצה: או המאמן המוכח ביותר שיש בשוק או מישהו מתוך המועדון. ישנה האפשרות השלישית והטובה ביותר לדעתי ולהביא שם פחות גדול מבחוץ, אבל כזה שנמצא בשלב העולה של הקריירה שלו ומתאים לצרכים ולרוח המועדון.

תסתכל על מאמנים כמו רניירי או פומ'טינו, שנחשבו לכישלונות לפני תקופתם באנגליה- אחד "הוביל" את הנבחרת שלו לסיים מתחת איי פארו בבית המוקדמות ליורו, השני פוטר מאספניול שהקבוצה במקום האחרון אחרי סיבוב. אנריקה נכשל ברומא ואלגרי נכשל ופוטר בעונה האחרונה לו במילאן. רק מאמן שמאמן רק את הקבוצות הכי חזקות (סטייל פפ) לא ייכשל פה ושם. הנקודה היא למצוא את המאמן המתאים לקבוצה שלך גם אם הוא לא נחשב כרגע לשם הלוהט והגדול ביותר בשוק המאמנים.

תוהה בדרכים 1 בינואר 2016

פוצ'טינו כמובן.

ירוק 1 בינואר 2016

ברוך השב! היית בפגרת חורף? :)

אריק 1 בינואר 2016

לא מבין איך עדיין נמצאים לו סנגורים. גם אני כרגע מאחר וזה לא נעליו של פרגי כבר מעדיף את אלגרי על מוריניו

תוהה בדרכים 1 בינואר 2016

מאמן מצוין שלא מקבל את ההערכה שמגיעה לו (פשוט ביזיון שגווארדיולה מועמד למאמן העונה והוא לא). חוץ מעונה אחת במילאן הוא עושה תמיד עבודה טובה, הקבוצות שלו חזקות טקטית מבלי לשחק מאד הגנתי והוא גם נראה טיפוס חיובי. אני לא יודע אם הוא מדבר אנגלית ובכלל יהיה מעונין לעזוב את יובנטוס, אבל במידה כן הוא אפשרות מצוינת ליונייטד.

בני תבורי 1 בינואר 2016

"מאמן בקבוצת כדורגל הוא אמצעי ולא מטרה."
זה משפט יפה ונכון שלא עומד במבחן המציאות.

תוהה בדרכים 1 בינואר 2016

דווקא עומד ברוב מוחלט של הקבוצות . היחידה שלא שאני מצליח לחשוב עליה זו ארסנל.

והאמת היא אני לא יודע אם זה היה נכון לגבי יונייטד כי פרגוסון מעבר למעמד שלו גם הביא הצלחות גדולות בקביעות.

תוהה בדרכים 1 בינואר 2016

וליברפול הנוכחית היא דוגמה טובה. זה הרי היה מועדון שהיה ידוע במתן אשראי בלתי מוגבל למנג'רים שלו לאוך ההיסטוריה שלו מאז שאנקלי.

תראה מה קרה בשנים האחרונות: סמל כמו קני דלגליש הועזב אחרי עונה וחצי. עונת שיא נתנה לברנדן רודג'רס בקושי אשראי לעונה וקצת. ובצדק מוחלט, האפשרות להביא מישהו כמו קלופ שבאמת יכול להעלות את ליברפול מדרגה גוברת על קדושת מעמד המאמן.

בני תבורי 1 בינואר 2016

תוהה,
עבודת מאמנים בכדורגל זה לא עניין לינארי תודה לאל וטוב שמתקיים מבחן קבוע ומתמשך לבחינת התוצאות של עבודתם. שאנקלי פרש מרצונו. פייזלי פרש מרצונו. דלגליש התרסק אחרי הילסבורו וביקש לסיים. בקדנציה השנייה שלו הוא לא הצליח וסיים אחרי עונה וחצי. רוג'רס לא היה צריך בכלל לפתוח את העונה הנוכחית.

באבא ימים 1 בינואר 2016

בני,

לא היה שום דבר בדוגמאות שנתת כדי לסתור את הנקודה של תוהה. ארבע הדוגמאות הראשונות אינן רלוונטיות היות שמדובר במאמנים מצליחים שסיימו מרצונם. בשתיים האחרונות לקבוצה לא היתה בעיה לפטר את המאמן אם השתכנעה שהוא לא האיש. הקבוצה העדיפה להשתמש באמצעי אחר.

יוסי מזרחי 1 בינואר 2016

מאיפה המסקנה??

Comments closed