שמעתם מה קרה באוהיו?

בקליבלנד הכל עכשיו על השולחן

curry

הם סתם עושים את עצמם אנשים ידידותיים. כשמעליבים אותם הם הופכים לאנשים מאד לא נעימים. אפשר לחשוב מה כבר אמרו עליהם? שהאליפות שלהם הייתה במקרה? שהMVP שלהם לא הכי טוב בליגה? שהוא בכלל לא היה הMVP של הגמר? שמה פתאום מדרגים אותו בין הטובים בהיסטוריה? שדריימונד גרין לא באמת סופרסטאר? מה כבר אמרו? שהפוינט גארד של ממפיס היה בכלל פצוע בסיבוב השני?

שמעתם מה קרה באוהיו?

ובמלים אחרות: אולי התוצאה היום תשים סוף לאחת מערימות הקשקשת המופרכות בתולדות משחק הכדורסל? (לא בונה על זה)

*

בקליבלנד הכל על השולחן מלבד לברון ואירווינג אחרי תוצאה כזו. הם יכולים כמובן לאסוף את עצמם. להגיב בצורה מקצוענית ולחבר עכשיו כמה ניצחונות רצופים ואחריהם הפרשנים המקומיים יגידו ״שמשהו השתנה בעקבות התבוסה״. אבל הם עשויים גם להסתכל במראה ולהחליט שהם לא ברמה הזו כשחלון ההעברות עדיין פתוח. לי היה ברור כבר ממזמן (אבל במהלך העונה הזו) שקווין לאב היה טעות קשה מאד שנבעה מחוסר סבלנות. אבל זו הבעיה: כשלברון או נציגיו ירימו עכשיו טלפון ההבטחה ״לתת סיכוי לטבעת״ נשמעת קצת פחות משכנעת.

גם אם זה היה משחק בודד בעונה הרגילה.

חידון מספר 484 על שלשות. וכמה מלים על סן אנטוניו גולדן סטייט
בלא כוון לפתרון

280 Comments

חלפס 19 בינואר 2016

ניתנה תשובה חלקית לשאלות "מה אם קיירי/לאב היו משחקים"

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

קווין לאב הוא עוד הוכחה לתיאוריות ש"אין ואקום סטטיסטי בNBA". בליגה של 82 משחקים, גם בקבוצות חלשות יהיו שחקנים שישחקו מספיק דקות וייקחו מספיק זריקות בשביל לייצר סטטיסטיקות מרשימות. אין לסטטיסטיקות הללו שום משמעות אם הן לא מנצחות משחקים בכמות סבירה.

אני חושב שגם לברון הוא במידה מסוימת בעיה במשחק מול קבוצה כמו גולדן סטייט, במידה ואתה לא מצליח לעצור אותם בהגנה- הוא כל כך דומיננטי במשחק מבחינת החזקת כדור שאי אפשר לייצר אתו שטף התקפי דוגמת מה שיש בגולדן סטייט או בספארס. אם הסקור הוא יחסית נמוך, הוא יכול לעשות את ההבדל. במשחק עם סקור גבוה, הקבוצות שלו משחקות כדורסל אנוכי מכדי להתמודד (וזה שהוא לא שהוא שחקן אנוכי, הסגנון שלו מכתיב כדורסל של שחקן לוקח כדור ומכדרר).

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

ואם משווים אותו לשחקן כמו לארי בירד, זה אחד ההבדלים- אף קבוצה של לברון מעולם לא שיחקה כדורסל התקפי מענג. הן תמיד היו מבוססות על אחד על אחד בהתקפה ויכולות פיזיות לעצור קבוצות בהגנה.

קשה להסביר את הנקודה הזאת, אבל הוא שחקן לא אנוכי שהקבוצות שלו משחקות כדורסל מאד לא חכם ולא קבוצתי.

ערן קאלימי 19 בינואר 2016

מיאמי של האליפות השניה שיחקה כדורסל יפהפה, גם בהתקפה.

ניצן פלד 19 בינואר 2016

זה פשוט לא נכון. מיאמי לא שיחקה כדורסל התקפי יפה אף פעם. אמנם עברו שנה או שנתיים, אבל זה לא מספיק זמן כדי סתם ככה לעוות את המציאות.

אגב, מג'יק, בירד, ג'ורדן, אפילו קובי – כולם איפשרו כדורסל של שיתוף הכדור סביבים וכולם לקחו ככה אליפויות.

לברון – אף פעם לא.

אלעד 19 בינואר 2016

לא נכון ניצן. תן כבוד איפה שמגיע.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

משחק יפה זה ענין סובייקטיבי, קבוצות של לברון מעולם לא שיחקו כדורסל קבוצתי במובן של גולדן סטייט, סן אנטוניו או סקרמנטו מתחילת המילניום. זה לא שלברון הוא שחקן אנוכי, הוא שחקן שבסגנון משחק שלו מכתיב כדורסל שבו הוכל תלוי ועובר דרכו, גם אם בסוף הוא מוסר בסוף המהלך.

7even 19 בינואר 2016

אויש.איזה שטויות. ..

יואב דובינסקי 19 בינואר 2016

קארי הגיע במצב רוח לוחמני ואפילו טראש טוקי כשלפני המשחק אמר שהוא מקווה שעדיין יש ריח של שמפניות בחדר ההלבשה.

מסכים איתך חלקית. אני חושב שהשלד של הסגל די מבוסס (כולל גם ג'י אר ושאמפרט וטריסטן) ואם לשפוט ממקרי העבר לוקח לפרנצ'ייז זמן להתמודד עם שינויים. נראה מה יהיה מול הספרס בסוף החודש, אבל טרייד על קווין לאב בא בחשבון. לא אתפלא אם לברון כבר מתכנן את חופשת הגימלים המסורתית.

רן הנרגן 19 בינואר 2016

איזו קבוצה בדיוק תרצה את החוזה הענק של לאב? את מינסוטה הוא לא הביא אפילו לרבע הדרך. בקליבלנד נכשל לגמרי. לאיזו קבוצה הוא מתאים?

פורנוהוליק 19 בינואר 2016

פילדלפיה

כוכב עליון 19 בינואר 2016

עוד צריך שנתיים שלוש שנים מבוזבזות על פציעות כדי להחשב מועמד לפילי

אילן 20 בינואר 2016

ניקס

אילן 20 בינואר 2016

והלייקרס

S&M 19 בינואר 2016

לאב הוא ההוכחה שלברון ג'יימס מטומטם.
משחק משעמם וחד צדדי. קשה להאמין שדייויד בלאט ישרוד את זה.

גל ד 19 בינואר 2016

מה?

S&M 19 בינואר 2016

היו לקליבלנד בחירות דראפט מעולות, ואחד שהיה פוטנציאל אדיר נשלח בטרייד כדי להביא את לאב. לברון זה שהציב את הדרישה "להתחזק" בלאב. והוא בלוף גדול שלא מצדיק את הטרייד הזה. בשנה שעברה עוד היה תירוץ של פציעה, אבל מה השנה? כלום.
קבוצה עם לברון היא קבוצה בלי שיווי משקל. חייב להיות כוח נגד, אחרת כל המשחק עליו. הוא לא יכול לנצח לבד. במיאמי היה את ווייד, שנחשב בעל הבית ולברון נתן לו כבוד. בקליבלנד אין כלום.
וויגינס שנשלח למינסוטה אולי לא היה שחקן מובטח, אבל לאב לא שקול אליו + עוד בחירת דראפט סיבוב ראשון ב-2015 + אנתוני בנט. וזה עוד בשכר מקסימום בחוזה ל-5 שנים.
זה הכל תכתיב של לברון. אולי היו צריכים להכניס לו סעיף שאם זה לא מצליח, לברון משלם לו את השכר.

אלעד 19 בינואר 2016

עם וויגינס קליבלנד לא היו עכשיו טובים יותר. זה לא אומר שלאב עדיף, אבל ברור שמלכתחילה החלון שלהם עם לברון מאוד קצר, ואין זמן לחכות שוויגינס יבשיל.

גיל 19 בינואר 2016

למה מאוד קצר? לברון יהיה קרוב לשיא בשנים הקרובות וויגינס השנה קפץ מדרגה ורק משתפר. יכלו לבנות יופי של קבוצה איתו ואז אחרי שלברון פורש לתת לוויגינס ואירווינג את המפתחות.

אלעד 19 בינואר 2016

אתה מודד את וויגינס באותה סביבה שבה קווין לאב עשה 20-10 מדי שנה, כן? אם הטענות על לאב הן בעיקר ההגנה, לא נראה לי שוויגינס הוא כזה אפגרייד. לעניין עשר שנים קדימה אתה אולי צודק, אבל הם צריכים לנצח עכשיו.
אגב, החלון הזה לדעתי נסגר בינתיים, אבל כשנעשה הטרייד על לאב אף אחד לא חשב על ג"ס.

גיל 19 בינואר 2016

לאב עשה את זה בקבוצה מפסידה והוא גם לא משחק אותו תפקיד כך שאי אפשר להשוות ריבאונדים. וויגינס קלע מעולה אבל בהחלט שומר גרוע כרגע אבל יש לו אפסייד שאין ללאב. לאב מוגבל מאוד בהתקפה בקליבלנד ועם וויגינס היה פחות עומס על לברון לדעתי.

אלעד 19 בינואר 2016

ןןיגינס עושה את זה בקבוצה מנצחת? המאזן אותו דבר לדעתי כמו בתקופת לאב

גיל 19 בינואר 2016

אבל הוא רק שנתיים שם, ועכשיו שיש טאונס הם לא ישארו בקבוצה מפסידה 6 שנים כמו לאב.

אלעד 19 בינואר 2016

קודם כל, אתה לא יודע את זה.
שנית, זה לא רלבנטי לדיון. אתה טוען שויגינס של השנה מצויין ולראייה היכולת שלו במינסוטה. אני טוען שגם לאב נראה מצויין כשהוא שיחק באותה קבוצה, באותה סביבה מפסידה, כשאנחנו יודעים שבקבוצה כזו הסטטיסטיקה לפעמים מתנפחת. זה הכל.
מה יהיה עוד שש שנים? לברון כבר לא יהיה לברון עוד שש שנים…

גיל 19 בינואר 2016

אף אחד לא יודע אבל מה שברור זה שלאב לא מחויב לקליבלנד וההגנה שלו כבר לא תשתנה. הוא יכול לעזוב עוד שנה ואז כשלברון עוזב אין שם כלום כמעט. וויניגס עוד צעיר ויכול ללמוד. לאב רוצה להיות הכוכב הגדול בעוד וויגינס היה יכול להתפתח יפה עם לברון היה מעוניין בזה ובמיוחד עם האימון של בלאט.

קלבדוס 19 בינואר 2016

הדבר הקרוב היחיד שעולה בראש הוא ה-1:7 בברזיל.
לצערה של קליבלנד הטורניר לא נגמר היום, ובניגוד לנבחרת, הרוסטר פחות או יותר תקוע. השינוי הכי משמעותי בהכי פחות מאמץ, בלי פופוליזם יציע העיתונות, הוא החלפת המאמן. ולא שזה יעזור. לא כוחות.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

לא קרוב בכלל. משחק חצי גמר במונדיאל ביתי הוא אחד החשובים בהיסטוריה, זה היה בסך הכול משחק חשוב יחסית מתוך 82, שאף אחד לא יזכור בסוף העונה, לא משנה מה יקרה.

בעונת 92/3 הניקס ניצחו בעונה הרגילה את הבולס של ג'ורדן בכמעט 40 הפרש, מה קרה בפלייאוף כולם זוכרים.

גיא זהר 19 בינואר 2016

יתרה מכך, ב85 כמדומני במשחק הראשון של גמר האן.בי.איי בוסטון ניצחו את את הלייקרס ב34 הפרש במה שמכונה טבח הממוריאל דיי. שלושה ימים אחר כך הלייקרס חזרו ובסוף זכו באליפות. לא שאני מזלזל בחשיבות ההצהרה, אבל למרות אי הנעימות, צריך לשתות מים, לחשוב אולי לשנות ובעיקר להירגע. לא נפלו השמיים.

MOBY 19 בינואר 2016

לעצום עיניים ולחשוב על הייקום החליפי של בלאט. כשמשיח השקר לא מגיע לאוהיו.
מצד שני גם הסרט הזה יכול להימצא באגף של המדע הבדיוני. מגביע הקבוצות העשירות ביבשת הישנה. לגמר הנבא, תסריט מופרך.
היות ואני עובד והיום אני חותך את הארץ לאורכה ורוחבה, אמרתי שאראה את החצי השני. פתחתי הטלויזיה ראיתי התוצאה וחזרתי לנמנם. ככה שאין לי מושג מה קרה ברבע הראשון/שני שחירב את המשחק אשמח ליותר אינפורמציה.

קלבדוס 19 בינואר 2016

רבע ראשון, ריסוק מוחלט של ההגנה של קליבלנד, לאב נון פאקטור, ביצוע מושלם וקליעה מזהירה של קארי. רבע עם 7 מ-11 מה-3 (קארי עם 4 מ-5), 13 מ-21 סה"כ, 21:34.
רבע שני מור אוף דה סיים, אף פתרון של בלאט. ועכשיו גם איגואדלה נכנס פנימה, דאנקים מהירים ושלשות. סיים את המשחק עם 20 נקודות ב-24 דקות, 7 מ-8, 4 מ-5 לשלוש. לא רע הייתי אומר. עוד רבע שנגמר ב-23:36.
דקה וחצי מפתיחת הרבע השלישי, 30 פור ללוחמים, פלגרנט 2 לג'ייאר סמית' ועוד שלשה של קארי מייד אח"כ. בשלב הזה הוא על 9 מ-11, 5 מ-6 לשלוש. מכאן ואילך זה היה יכול להגיע ל-50. בקלות.

אברהם 19 בינואר 2016

ורק לחשוב שגולדן סטייט הציעו את גרין, בארנס ולי למינסוטה עבור קווין לאב… איך היתה נראית העונה שעברה אם מינסוטה היו מסכימים לטרייד ולא מתעקשים גם על תומפסון:)

פורנוהוליק 19 בינואר 2016

+1

קלבדוס 19 בינואר 2016

ואיך אפשר בלי רגע של גאווה ישראלית.
התמונה הזו רצה עכשיו באמריקה, כדוגמא ל"אוהדי הקאבס". נראה כמו אורחים של בלאט – תג mvp, הכתובית "בלאט", והלוק הישראלי-בעליל:
http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s–YLSXxhaD–/c_scale,fl_progressive,q_80,w_800/kzxtagu7pgdsvopi2zlu.jpg

S&M 19 בינואר 2016

ענק! התמקדו במשחק בבחור המנמנם, אבל לא שמתי לב למחטט באף עם האקרדיטציה.

מתן גילור 19 בינואר 2016

אם יש משהו יותר מופרך מהקשקשת לגבי הגמר הקודם היא דעה של אנשים שחושבים שהמשחק הזה מספק ולו שביב של מענה לאותה הקשקשת.

גל ד 19 בינואר 2016

תודה.

אלעד 19 בינואר 2016

אתה יודע מה הבעיה, מתן? שיש אנשים שחושבים שהגמר של שנה שעברה לא משקף, כי בעונה הרגילה קליבלנד ניצחה את ג"ס. אז יש 2 צדדים למטבע הזה.
מה כן משקף? העובדה שקבוצה אחת ניצחה בגמר של שנה שעברה, לקחה אליפות, התחילה את העונה הנוכחית עם 5 הפסדים עד עכשיו, ניצחה פעמיים במפגשי ראש בראש כולל וואחד בומבה אתמול בלילה. אז אי אפשר לנבא מה יקרה ביוני, כי הנבואה ניתנה לשוטים, אבל רק מטורף יהמר עכשיו על קליבלנד (כשהיריבה בגמר בכלל לא בטוח שתהיה ג"ס).

omer 19 בינואר 2016

קליבלנד לא קרובה לרמה של סן אנטוניו או ג"ס אבל לא צריך להיות מטורף כדי להמר על קבוצה שהסיכוי שתגיע לגמר שואף ל100%.

אלעד 19 בינואר 2016

כמו שראינו בשנה שעברה, זה גמר ליגה ארצית מול ליגה לאומית. במשחק אחד עוד יש סיכוי, אבל בסידרה…
למזלה של קליבלנד לאב ואירווינג היו פצועים, אז היא הייתה חייבת לשחק מלוכלך וזה עבד לטובתה 3 משחקים. ב-3 האחרונים ג"ס ניצחו די בקלות ואפילו לא נדרשו למשחק עילאי בשביל זה.

מתן גילור 19 בינואר 2016

הגמר של העונה שעברה משקף סדרה בת 6 משחקים בין קליבלנד של יוני 2015 וג"ס של יוני 2015 על כל המשתמע מכך. כל דבר אחר הוא ספקולציה ברמת כדור הבדולח.שום דבר שקרה לפני או אחרי לא רלוונטי ולא נותן מענה שאפילו מתקרב לוודאי (או אפילו סביר לדעתי) לגבי מה היה קורה אילו.

אלעד 19 בינואר 2016

כל אות שנרשמת באתר הזה ובאתרים אחרים היא ספקולטיבית, מה אתה רוצה להגיד?
עפ"י כל פרמטר אפשרי, ג"ס של השנתיים האחרונות עולה על קליבלנד של השנתיים האחרונות. ואידך זיל גמור.

מתן גילור 19 בינואר 2016

אני רוצה להגיד שלא ניתן לפסול ספקולציה אחת באמצעות ספקולציה אחרת. כלומר, ניתן לחלוק עליה, אבל לא ניתן לפסול אותה באמצעות ספקולציה. לפיכך, זה מגוחך להגחיך ספקולציה באמצעות ספקולציה.

אלעד 19 בינואר 2016

מה ספקולטיבי בזה שקליבלנד הפסידה לג"ס בשנה שעברה, הובסה על ידה אתמול (הפסד שני העונה ראש בראש), ומחזיקה במאזן פחות טוב?
מה גם שמי שעיניו בראשו יכול לראות איזו קבוצה משחקת יותר טוב.

מתן גילור 19 בינואר 2016

כנראה שזה לא היה ברור אז:
ספקולציה 1: ג"ס היו מנצחים את גמר 2015 גם אם קיירי ולאב היו משחקים.
ספקולציה 2: קליבלנד היו מנצחים את גמר 2015 אם קיירי ולאב היו משחקים.

גיל 19 בינואר 2016

נכון מתן. אנשים מתבלבלים כאן ועושים ספקולציות לפי מה שקורה השנה לגבי שנה שעברה. בפועל, רק עם אירווינג הם היו די שווים לגולדן סטייט שנה שעברה. השנה זה סיפור אחר כרגע.

אלעד 19 בינואר 2016

סתם בשביל להוסיף ספקולציות על הספקולציות – אם קליבלנד היו במערב הם בכלל לא היו שורדים אותו כדי להגיע לגמר (בטח גם היו בלי יתרון ביתיות אחרי פתיחת העונה הגרועה שלהם). אז לטעון שהם היו מנצחים את אלופת המערב בתור נציגי האזור החלש יותר….

מתן גילור 19 בינואר 2016

גם את OKC היט ניצחו כנציגי האזור החלש יותר. לדברים האלה אין סוף.

גל ד 19 בינואר 2016

מי האנשים האלה? תן לי שם אחד.

אלעד 19 בינואר 2016

הגזמת, מה אני גוגל? פה בדה-באזר כבר התנצחתי בנושא עם לא מעט אנשים, בכל מיני פוסטים

גל ד 19 בינואר 2016

לא, אתה לא. היו לך פה ויכוחים עם הרבה אנשים, כולל אותי, על כל מיני נושאים. את הטענה שהגמר של שנה שעברה לא שיקף אף אחד לא העלה.

אלעד 19 בינואר 2016

הנה נזכרתי מי – גיל. תסתכל כמה שורות למעלה. והיו כמה שתמכו בו

גיל 19 בינואר 2016

איפה טענתי שהוא לא שיקף? הוא שיקף בדיוק את מה שהיה שם.

גיל 19 בינואר 2016

אלעד, שנה שעברה הווריוס לא היו מה שהם עכשיו כך שממש לא מופרך לערוך ספקולציות, במיוחד כשראינו שעם אירווינג הם היו מאוד תחרותיים. אבל זה מים מתחת לגשר, כרגע הקבוצות הולכות לכיוונים שונים.

קשקשן בקומקום 19 בינואר 2016

איך הוספת להם 20% הפסדים, איך

ניצן פלד 19 בינואר 2016

+1 :D

אלעד 19 בינואר 2016

העדפתי לטעות כלפי מעלה ולא כלפי מטה, שלא יגידו שאני מעוות מספרים שיתמכו בתיאוריה שלי.

ארז 19 בינואר 2016

25%!

AdamB 19 בינואר 2016

הטעות הייתה בוויתור על וויגינס.

shohat 19 בינואר 2016

You can check-out any time you like
But you can never leave! "

צור שפי 19 בינואר 2016

R.I.P

גיא זהר 19 בינואר 2016

מבאס. והאיגלס כל כך הרבה יותר מהוטל קליפורניה

מתן 19 בינואר 2016

קליבלנד קבוצה טובה, אבל ממש לא ברמה של הווריורס או הספרס, בעיקר ברמה הקבוצתית ובשטף המשחק. מקווה שלפחות עכשיו אנשים יבינו את זה.
ואם כבר מדברים על הפציעות, אני לא חושב שהקאבס ישיגו הרבה פחות ניצחונות בלי קיירי מאשר איתו. הוא שחקן ענק אבל כשהוא לא משחק לברון פשוט לוקח על עצמו הכל ובד"כ זה גם מביא להם את הW, גם אם זה לא הכי יפה לצפיה (כמובן שלטווח הארוך זה כנראה לא הגישה הכי טובה בעולם, אבל עדיין..)

ארז 19 בינואר 2016

דורפן,
עשית אותי רעב אחושרמוטה על הבוקר עם התמונה הזאת.

גיל שלי 19 בינואר 2016

אני לא מבין איך אתה לא מציין שקליבלנד ניצחו את הרבע האחרון

איציק 19 בינואר 2016

1. בקליבלנד פסח ושרים "הלילה הזה, הלילה הזה כולו מרור."
2. אירווינג אמר שקליבלנד באים לתת הצהרבה. הם נתנו, הבנו. ד"א, גם GS באו לתת הצהרה, וגם אותה הבנו.
3. מכבי מחפשת מאמן נואשות. רצוי גם סטראץ' 4 (לא, זה היה בצחוק).

טל בן יהודה 19 בינואר 2016

מעניין אם גולדן סטייט יפסידו לסן אנטוניו בעוד מה ימים תחשוב שזה מאשש את התיאוריות שהם לא היו מגיעים לגמר בעונה שעברה לו היו צריכים לעבור דרכם.

חלפס 19 בינואר 2016

אני לא אופתי אם פופ יושיב שלושה שחקני חמישיה על הספסל בחליפות מול ג"ס

טל בן יהודה 19 בינואר 2016

לגמרי. כל כך פופ

גיל 19 בינואר 2016

הוא לא, זה אחרי 3 ימי מנוחה.

מתן גילור 19 בינואר 2016

+1

איציק 19 בינואר 2016

זה לא ההפסד, זו הדרך.
אתה בטח מכיר זאת ממכבי…

דורפן 19 בינואר 2016

סן אנטוניו ברמתה הכללית של גולדן סטייט. קליבלנד לא.

טל בן יהודה 19 בינואר 2016

אין מחלוקת.

גל ד 19 בינואר 2016

גם אני חושב ככה, אבל הפוסט מתייחס לתוצאה במשחק אחד. לפני כמה ימים היה משחק די צמוד בין ס"א לקליבלנד, אז לפי ההיגיון של הפוסט הרמה של קליבלנד ושל ס"א די דומה, וג"ס בספירה אחרת לגמרי. שזו חרטא.

משחק בודד במהלך העונה הסדירה לא מהווה הוכחה לכלום.

אלעד 19 בינואר 2016

לא, אבל בשיקלול פרמטרים אחרים – רמה לאורך זמן, מאזן נצחונות וכו', אפשר לקבל תמונה יותר מלאה על מה משקף המשחק הזה.

גל ד 19 בינואר 2016

נכון, אבל לא באמת היינו צריכים את המשחק הזה בשביל להגיד שג"ס טובה בהרבה מקליבלנד. הפוסט עצמו פשוט תמוה.

יריב 19 בינואר 2016

מדויק. ידענו שגולדן סטייט טובה מקליבלנד באופן כללי, בגלל אותם פרמטרים אחרים. ידענו גם שקליבלנד יכולה לתת פייט (זה קרה במשחק הראשון העונה), ועכשיו אנחנו יודעים שיש גם משחקים שמתפתחים כך שהיא לא יכולה לתת פייט. מה זה אומר על הסיכויים שלהם בסדרת הגמר? שהם לא פייבוריטים אבל יש להם סיכוי, אני חושב.

פורנוהוליק 19 בינואר 2016

ס"א בשנה שעברה סיימו מקום 8 ועפו מול הקליפרס. (קליפרס!!!)
לא הייתה ואין סיבה לראות בהם קבוצה שיכלה לעצור את הקבוצה הטובה בליגה בשנה שעברה.
עפו ב 7 מול הקליפרס (!!!!) קבוצה עם מנטליות רכה כמו צמר גפן (ע"ע הסידרה מול יוסטון). הפסידו משחק מכריע במחזור האחרון מול ניו אורלינס שניצחון בו היה מעלה אותם למקום 2 או 3 בקונפרנס. מה ניו אורלינס שווה ראינו מול ג"ס ורואים השנה.
בקיצור – ס"א של שנה שעברה לא דומה לס"א של שנה שעברה וכאשר ג"ס תפסיד לה זה לא יעיד במיל על מה היה קורה לו נפגשו אשתקד.
לעומת זאת מפמפמים לנו הרבה על כמה קיירי ולאב היו חסרים. ובכן, איתם קליבלנד לא הצליחה עדיין לנצח את ס"א וג"ס ב 3 משחקים.

פורנוהוליק 19 בינואר 2016

סליחה, לא מקום 8 אבל הכוונה ברורה

אלעד 19 בינואר 2016

אם יש מישהו שעוד חושב שהמזרח התחזק לעומת המערב, אז אני רק אגיד כך:
אחרי התבוסה הערב, קליבלנד יכולה כבר להתארגן ולהתאמן לקראת גמר ה-נ.ב.א, שהיא בטוח תהיה בו, גם אם תוריד הילוך ותגמור שמינית במזרח.
ג"ס, לעומת זאת, לא יכולה לעצור לרגע כי תוך פחות משבוע היא עלולה למצוא עצמה בלי יתרון ביתיות מול הספרס.

איציק 19 בינואר 2016

רוב הניצחונות של פילדלפיה היה מול המערב. מה זה אומר על המערב… חלש להחריד.

אלעד 19 בינואר 2016

פילדלפיה באותם נצחונות הייתה חזקה. אם היא רק יכלה לשמור על הרמה הזאת ב-40 המשחקים האחרים…

omer 19 בינואר 2016

קיץ 2013: דווייט הווארד בוחר ביוסטון על פני ג"ס.
קיץ 2014: מינסוטה מסרבת לגרין, בארנס ואזילי תמורת לאב.

יש יותר מזל של אלופים מזה?

אהד 19 בינואר 2016

מה עם קצת הטלת אחריות על בלאט? הקאבס משחקים לא יפה כבר מעל שנה. הוא לא מצליח לייצר משחק שוטף.
התאכזבתי גם לראות אותו מגיב לסמול בול של הגס בסמול בול מצד קליבלנד. לדעתי זו הייתה התאבדות. להוריד את ורזאו לטובת גפרסון אחרי כמה דקות
טובות של הברזילאי הייתה טעות גדולה לדעתי.

גל ד 19 בינואר 2016

לבלאט יש בעיה רצינית של סמכות. הטרייד על לאב היה טרייד שכל העולם ואחותו ידע שהוא גרוע, אבל קליבלנד לא יכלה להגיד לא לג'נרל מנג'ר ג'יימס. גם עכשיו אפשר לראות שהוא בתפקיד רוחאני. הוא מקבל את ההחלטות, כל עוד ההחלטות לא מתנגשות עם רצונו של המנהיג העליון.

הוא לא יכול לבוא לאף אחד בטענות כי הוא קיבל על עצמו את הסיטואציה הזו, אבל אותה בעיה תתקיים עם כל מאמן אחר.

קורא אדוק 19 בינואר 2016

קצת הטלת אחריות? אני הכי בעד בלאט בעולם אבל שנה וחצי אחרי ואין שום טביעת עין אמיתית שלו. הפרוייקט הכי חשוב שלו בשנה וחצי אחרונות היה צריך להיות השילוב של קווין לאב והפיכת השלישייה שלהם לבלתי עצירה וכאן הוא פשוט נכשל טוטאלית.

מצטער להגיד,אבל אם היה מאמן יותר טוב קליבלנד היו נראים יותר טוב… אבל עדיין חוטפים בראש

אהד 19 בינואר 2016

מסכים. ועם כמה שאני לא סובל את גיימס, זה בסוף תפקידו של המאמן ליצור שטף משחק ומהלכים קבוצתיים.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

ברור לחלוטין שבלאט כמעט לא קובע כלום בקליבלנד ותפקידו העיקרי הוא להסתדר עם לברון ולחלק דקות. זה עובד לשני הכיוונים: אתה לא יכול לתת לו קרדיט אדיר על כך שהקבאס הגיעו לגמר, אבל גם לא להאשים אותו שהם לא משחקים כדורסל קבוצתי. אתה לא יכול לשחק כדורסל אחר עם לברון.

איציק 19 בינואר 2016

אין לכם תחושה של דה-ז'ה-וו, שלקליבלנד יש בעיה פסיכולוגית מול GS והיה מתקפלת עוד לפני הכניסה לאולם (בית/חוץ לא משנה), כמו שלמכבי יש מול אשדוד באר-טוביה.

omer 19 בינואר 2016

אם להיות קבוצה פחות טובה זאת בעיה פסיכולוגית אז הבעיה של קליבלנד חמורה.

הלילה התוצאה קצת חריגה, קליבלנד התפרקה. אך בגמר או בכריסמס היא לא הפסידה לג"ס בגלל בעיה פסיכולוגית וגם השנה כשהם יפסידו בגמר זה לא יהיה בגלל עניינים מנטליים.

איציק 19 בינואר 2016

אתה לא באמת חושב שלמכבי יש בעיה פסיכולוגית מול אשדוד.

אהד 19 בינואר 2016

ברור שהפתרונות הקלאסיים לא עובדים לבלאט. למה לא לעלות עם משהו יצירתי יותר כמו חמישייה שכוללת את שאמפרט (שישמור על קרי), קיירי, סמית׳, לברון כפאואר פורוורד ומוזגוב.
תן לגרין את לברון על הראש ועל הדרך בהתקפה תוציא אותו מחוץ לצבע ונסה להציק כמה שיותר לקרי.

חיים הצהוב 19 בינואר 2016

אנשים פה קצת נסחפים בהקשר של קליבלנד, נכון הם היו חלשים להחריד אתמול אבל זה עוד ישתנה.
מה שכן, אתמול נגמר סופית הוויכוח של האם לברון מתקרב למייקל, אפילו לומר את השם של שניהם באותו משפט זה פשע.
אין סיכוי, לא היה ולא יקרה (גם בכושרו הנוכחי) שמייקל יפסיד ככה, מייקל במשחק כזה עובר שחקן שחקן במחצית וצורח עליהם כמו שלא צעקו עליהם בחיים.
לפני שנתיים היה פה וויכוח ביני לבין כל מני ילדים על לברון ומייקל, כמה שזה מגוחך עכשיו…

קורא אדוק 19 בינואר 2016

רשמתי כבר כמה פעמים פה,הזלזול בקבוצה היסטורית כמו הווריורס הוא פשוט תמוה. קבוצה שלא ראיתי כמותה בליגה שנים.

כמו שרשמתי בתגובה למעלה,קוין לאב לא טעות קשה,והוא שחקן שעד לפני שנתיים היה בטופ עשר בליגה.
האשם הוא המאמן ששנה וחצי לא מסוגל לגרום לו להשתלב וילצור התקפה נורמלית שתשלב אותו בצורה טבעית..

אהד 19 בינואר 2016

מסכים שיש פה אחריות של בלאט, אבל צריך לזכור שיש פה סיטואציה דומה למה שקרה עם כריס בוש. סופרסטאר שהופך לצלע השלישית (מעשית הוא רביעי אחרי סמית). פחות משחקים בשבילו כי הוא בחירה 3–4 בהתקפה וזה הגיוני בקבוצה עם קיירי ולברון. יש בסוף רק כדור אחד.

omer 19 בינואר 2016

אם לאב הוא אופציה 3-4 בהתקפה ואני מניח שתסכים איתי שבהגנה הוא אחד מהחלשים בליגה (בטוח הכי חלש בקליבלנד מבין כל שחקני הפנים), אז מדוע בלאט אצל בלאט הוא 2 במספר הדקות בקבוצה? אם אין לקליבלנד דרך להביא לידי ביטוי את הכישרון ההתקפי של לאב, אין סיבה שהוא יהיה במגרש מאחר ובצד השני הוא בעיקר מזיק.

אהד 19 בינואר 2016

בגלל זה האחריות היא גם על בלאט. כמו שכתבתי פה, הייתי מעביר את גיימס לעמדה ארבע מול הגס ומוציא את לאב מהחמישייה.

omer 19 בינואר 2016

האחריות היא עליו אבל הפיתרון שאתה מציע לא ריאלי עבור בלאט.

קווין לאב הוא אולסטאר בליגה הזאת, רק הקיץ חתם על חוזה מקסימום וחשוב מכל- שחקן שלברון חפץ ביקרו. בלאט לא יכול להוריד שחקן כזה לספסל, על אף שהוא בהחלט ראוי להיות שם.
מעבר לכך, זה בזבוז מטורף להחזיק שחקן ב20 מיליון דולר בעונה כדי שיעלה מהספסל. טרייד או חמישייה הן האופציות עם לאב.

אהד 19 בינואר 2016

לא מסכים. יושב להם בחור על הספסל העונה לשם טריסטן, ואשר מביא הביתה חוזה של 82 מיליון לחמש שנים. וגם הוא מהמילייה של לברון. אף אחד לא יפול מהרצפה אם לאב יירד לספסל בשלבים מתקדמים של העונה. במידה והמשחק היום יהיה הגמר, בלאט צריך ללכת על המהלך הזה. מה בדיוק יעשה לברון? ירביץ לו? יגיד לו שהוא לא משחק? הרי ממילא אם בלאט לא לוקח את האליפות השנה, הוא כנראה לא ימשיך שם.
זה פשוט מצ' אפים מחורבנים. לברון שומר על בארנס. למה בדיוק? כי הם באותה עמדה? לברון יכול לשמור על עמדות 1-4 בקלות. אז למה להתעקש לשים אותו דווקא על השחקן הרביעי הכי טוב של הקבוצה? קווין לאב הוא בור בהגנה, אז למה לתת לו לשמור על השחקן הכי אינטיליגנטי של הקבוצה השנייה? כי שניהם 4? ואותו דבר עם קיירי וקרי. זה מגוחך פשוט.
שיעשה התאמות בחמישייה.

גיל 19 בינואר 2016

רונן, אתה מתעלם מהפיל בחדר והיא הספרס. קליבלנד כרגע לא נראים מועמדים לכלום אבל כבר ראינו תבוסות, כולל אפילו בסדרות גמר, שלא העידו על התוצאה הסופית. אני לא אופטימי לגביהם כל כך כי לאב הוא באמת חור גדול אבל אני לא חושב שאפשר לומר בוודאות משהו לגבי הגמר בעוד 5 חודשים. אם כבר, המשחקים של לפני קליבלנד הראו שאפשר לשבש את המשחק של גולדן סטייט, במיוחד אם מגבילים את גרין. עוד שבוע לקרב הגדול.

קורא אדוק 19 בינואר 2016

אלא אם כן יהיה סטייטמנט גיים כמו אתמול ,המשחק מול הספרס לא באמת ישנה ויישכח די מהר

השאלה שאתה באמת צריך לשאול- האם בסדרה מפרכת של הטוב משבע הספרס יכולים לנצח את הווריורס? לדעתי הסיכוי קטן עד קטן מאוד…

אולי יישמע מצחיק,אבל אני באמת חושב שהיחידים שיכולים אולי לעצור את הווריורס הם אוקלהומה כשווסטברוק ודוראנט בשיאם.

גיל 19 בינואר 2016

נראה מה יהיה שבוע הבא. אני לא חושב שהסיכוי קטן. היתרון של הספרס הוא בפיזור האחריות ובספסל העמוק. אצל גולדן סטייט, כפי שראינו במשחקים האחרונים כשהם הפסידו, מספיק שגרין או קארי מוגבלים או לא משחקים וכל המשחק שלהם משתבש. אם לינארד יצליח להגביל אחד מהם משמעותית יהיו להם בעיות. הם יאכלו את אוקלהומה חי בלי קשר לבכמה כושר יהיו דוראנט ווסטברוק.

גל ד 19 בינואר 2016

לספרס יש את הספסל הכי טוב בליגה. אם כבר אתה תוהה לגבי סדרה מפרכת של הטוב משבע.

גיל 19 בינואר 2016

אבל סדרות דווקא פחות מפרכות כי יש מנוחה גדולה בין משחקים, נשארים באותו מקום כמה ימים. אז שחקנים בכירים משחקים יותר דקות, לא משהו קריטי. השאלה היא אם יגיעו לפוסט סיזן בריאים זה הכי חשוב.

דורפן 19 בינואר 2016

לי נראה שהמץ׳אפים הספצפיים של השמירה על הכוכב נוטים מאד לווריורס. אני חושב שאתמול ראינו שגם סיפור דלבודבה על קארי היא אוברייטד. כל משחק קארי מכיר אותו יותר ועכשיו הוא אפילו לא מטרד.

עופר גבאי 19 בינואר 2016

ההפסד הזה טוב לקליבלנד בכך שאולי הם יבינו שהם חייבים לשחק כמו אנדרדוג מול ג"ס(ואולי גם מול ס"א).
שני המשחקים שהם לקחו בסדרת גמר היו נטו בגלל משחק מלחמה של אנדרדוג וזה קרה בגלל שלאב וקיירי לא היו,
במשחק כזה הייתי פותח עם שאמפארט, תומפסון ומוזגוב ונותן דקות ארוכות לדלבדובה על קרי. ולא מנסה לשחק יפה, אלא לשבש את המשחק השוטף. נותן גם דקות ללאב ולג'יי אר מידי פעם לתת שלשות, אבל בכללי הגנת לחימה ובידודים. לא כי זה הכדורסל שאני אוהב, אלא כי נראה שזה הדבר היחיד שאתה יכול לעשות אם אתה קליבלנד נגד גולדן סטייט. זה גם לא בדוק יעבוד, אבל יותר סיכוי. את ה"התקפה הטובה בליגה" שמור לשיקגו או אטלנטה.

רומן 19 בינואר 2016

תגידו בספורט האמריקקי ההזוי הזה, מה הקטע בכלל לשחק כל השנה?
לא מתחבר לי להגיון כל השיטה המופרכת הזאת של כל ענפי ה"ספורט" ההזוים האלה, כאילו כל השנה משחקים סתם משחקי ראווה ואז במרץ מתחילים לשחק על האליפות?
איזה אינטרס יש לי בכלל להתאמץ במהלך העונה? איזה ערך ספורטיבי יש למשחקים האלה, חוץ מזה שהם יוכלו להכניס עוד מיליון נתונים למסד הנתונים של הסטטיסטיקות המופרכות שלהם.

ניק 19 בינואר 2016

כי בשלבי הבתים של ליגת האלופות, כל משחק הוא ממש גמר לקבוצות הגדולות.
וזה כמו עם הליגה הספרדתית, לברסה יש 4 משחקים באמת קשים בשנה, שזה שקול לפליאוף… אבל אם היא לא תנצח את הקטנות המשחקים מול ריאל לא יעזרו לה, וזה שקול לזה שאם לא תתאמץ בנ.ב.א לא תגיע לפליאוף. בטח אם אתה במערב.

רומן 19 בינואר 2016

זה שהלהלה ליגה עלובה ופאטתית זה לא אשמת השיטה.
מה שהזוי בשיטה האמריקקית זה שאתה כל השנה משחק ובסוף אין שום הבדל אם סיימת מקום 1 או מקום 8 וזה הזוי לחלוטין

יריב 19 בינואר 2016

יש הבדל די משמעותי בין לסיים במקום הראשון לשמיני, אתה מקבל יריבה הרבה יותר חלשה בסיבוב הראשון (וגם במקומות אחרים, למשל אם אתה מסיים במקום הראשון לעומת השני אתה מקבל יריבה חלשה יותר בסיבוב השני).

תומר 19 בינואר 2016

וגם זוכה לארח את המשחקים
מעבר ליתרון הספורטיבי, מדובר בסכומים נאים

יריב 20 בינואר 2016

מארחת משחק אחד יותר רק אם הסדרה מסתיימת 4-1 או 4-3, ובמקרה של 4-1 אין משמעות ליתרון הספורטיבי. היתרון הספורטיבי ביתרון ביתיות של המשחק השביעי הוא מינורי, לדעתי.

רפאל 19 בינואר 2016

יש הבדל בין לעוף בפלייאוף מוקדם ממקום ראשון או ממקום רביעי-שמיני.
המשחק נוסף בבית הוא משמעותי ומייצר יתרון הוגן למי שהשיגה מאזן טוב יותר במהלך העונה הסדירה.

שלא כמו בכדורגל האירופי, קבוצות תלויות בעצמן בהכרעה ישירה ולא בתוצאות היפותטיות שלהם ושל יריביהם שכמובן משחקים בכלל במגרש אחר מול קבוצה שכנראה סיימה את העונה מזמן.

היתרונות בטבלאות בכדורגל האירופי הן שיש לא מעט דירוגים המובילים לטורניר האלופות ולאירופה ליג ובנוסף לזה יש את הקו האדום
שמידי עונה יש בו דרמות מרגשות.
בספורט האמריקאי אין יורדות ליגה או טורנירים אחרים שמעפילים עליהם.
אבל את האליפות מכריעים תמיד בין הקבוצות הטובות ביותר של השנה ולא דרך בית שאן ( פילדלפיה או הניקס… )
ובזכות מדיניות של חלוקת משאבים הגיונית והוגנת בליגה, יש מגוון תחרותי גבוה בהרבה ממה שתראה בכל ליגה אירופית בכדורגל.

אין לך שושלות של עשר-עשרים שנה. גם סן אנטוניו לא זוכה כל שנה באליפות,
בד"כ היא לא זוכה.
התהליכים של שיפור והתקדמות בספורט האמריקאי הם לא פחות בניהול, תכנון וארגון מאשר למי יש יותר כסף לבזבז.

ליגה ללא פלייאוף זה מוות קליני לספורט והתחרות.
ועוד לא עושים ברוב הליגות באירופה תקרות שכר… לך תבין.

כן, קליבלנד קיבלה על הראש. מזמן אין לה סיכוי ממשי להתמודד על המאזן הטוב בליגה.
אבל היא תלויה בעצמה לאליפות. אותו דבר לגבי הניקס, רק שזה כרגע לא ממש ריאלי מבחינת סיכויים.
אז מנסים, נלחמים, מאמינים, נותנים הכל ומסיקים מסקנות ומשתדלים לשפר איפה שצריך על מנת להתקדם בעונה הבאה במאזן הכוחות.
זה ספורט אמיתי.

רומן 19 בינואר 2016

יש פה כמה נקודות מעניינות שציינת:
1. "שלא כמו בכדורגל האירופי, קבוצות תלויות בעצמן בהכרעה ישירה ולא בתוצאות היפותטיות שלהם ושל יריביהם שכמובן משחקים בכלל במגרש אחר מול קבוצה שכנראה סיימה את העונה מזמן." – נקודה מעניינת, אבל זה אולי קורה בליגת האעללק שלנו, אבל באירופה קבוצות משחקות עד הסוף לפי המסורת, והטית משחקים יש בכל מקום.
2. "ליגה ללא פלייאוף זה מוות קליני לספורט והתחרות." – לא רואה שום בעיה בינתיים בליגות הכדורגל של אירופה.

הקטע שהכי שנוא עליי בספורט האמריקקי זה שחייבים שתהיה דרמה תמיד, כל משחק חייב להיות דרמטי, כל משחק חייב להגמר על הבאזר, הכוכב צריך לקלוע 74 נקודות ברבע וכו וכו, מנסים לייצר מתח מלאכותי.

רפאל 21 בינואר 2016

רומן,
קבוצות משחקות גם בארץ כל הזמן. רק שהליגה לא נותנת להם על מה לשחק.
בעונת ה'קיזוז' הראשונה בני יהודה ובית"ר ירושלים נלחמו על המגרש.
העניין הוא שהם לא אלה שצריכים להכריע את האליפות במחזור האחרון אלא תמיד מי שמתמודד על התואר, ללא יוצא מן הכלל.

במציאות הקיימת, לא ראינו פעם אחת קבוצות שנאבקות על התואר נפגשות להכריע את העניינים ביניהם במחזור הסיום.
אם אינך רואה בכל פסול, אין לי מה להגיד..
( אל תדאג, אתה לא לבד בקטע הזה )

לגבי הכדורגל האירופי- אין בעיה עם הליינים בווינר. הכל טוב

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

ניק,

לברצלונה יש משחקים יותר קשים מאשר ליונייטד והם משחקים בליגה הרבה יותר חזקה מליגה מצחיקה כמו הפרמיירליג הנוכחית שהיא כנראה הגרועה בהיסטוריה. זה בערך כמו לכתוב שלאורלנדו יש משחקים יותר משחקים קשים מלגולדן סטייט כי הם מתקשים יותר: שאתה קבוצה חלשה כמו יונייטד הנוכחית, כל משחק קשה עבורך. שאתה קבוצה גדולה, אתה הופך משחקים לקלים.

שאתה תראה את ברצלונה משחקים מול מובילת הליגה האנגלית, אתה תבין כמה הליגה האנגלית היא בלוף.

איציק 19 בינואר 2016

השאלה מול מי יש לבארסה יותר סיכוי לאבד נקודות, לקבוצות 5-10 בלה ליגה או בפרמייר ליג. שאלה נוספת, האם ברסלונה היתה מסוגלת להציג כזו איכות על בסיס קבוע לו היתה משחקת בעומסים של הפרמייר ליג.

omer 19 בינואר 2016

ברור שלקבוצות ספרדיות.
הלה ליגה לא תחרותית כמו הפרמייר ליג בגלל ברצלונה וריאל, אבל גם קבוצות דרג 2 דורסות את אירופה ( למשל סביליה, אתלטיקו מדריד ובילבאו שזכו בשנים האחרונות בליגה האירופית).

בעונות האחרונות רואים בכל עונה שהרבה יותר קשה לריאל וברצלונה לשחק במסטאיה או ברמון סאנצ'ז פיחואן מאשר באמיריות או באנפילד.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

ברצלונה התקשו יותר מול אייבר מאשר מול סיטי, הקבוצה הטובה באנגליה.

עצם העובדה כמו ברצלונה איבדה 12 נקודות בסיבוב (קצב של 90 נקודות בעונה), שאף אחת מהן לא לריאל או אתלטיקו, מוכיחה כמה הליגה הספרדית חזקה. זה לא חוכמה שקבוצות בינוניות מאבדות נקודות (ראינו את זה גם מול זאגרב, אולימפיאקוס ואיינדהובן), לקחת נקודות מקבוצה כמו ברצלונה זה הישג גדול.

no propaganda 19 בינואר 2016

כן ראינו שוב איך ולנסיה דורסת את גנט ולא יוצאת מהבית הכי קל באלופות ושנה שעברה את בילבאו גם לא יוצאת מהבית הכי קל באלופות. סביליה אמנם הייתה בבית קשה אבל בשום שלב לא הייתה בתמונת העלייה, מה שמראה מה שווה הליגה האירופית.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

אתה רציני? ולנסיה מקום 12 בליגה הספרדית ולא ניצחו את בשמונת או תשעת המשחקים האחרונים שלהם בליגה. זה ההבדל בינם לבין יונייטד שלא עלו מבית קל ועדיין מדורגים במקום החמישי בליגה, רק תשע נקודות מהמקום הראשון.
סביליה בעונה בינונית מאד שלהם (מקום שביעי, לא ניצחו משחק חוץ אחד בליגה), הצליחו לסיים לפני הקבוצה במקום הרביעי בגרמניה. ובוודאי שהם היו בתמונת העלייה, הם הפסידו אותה על שער ניצחון של דה בראווינה בזמן פציעות, במשחק שהם היו עדיפים.

זה ההבדל בין ספרד לליגות אחרות: קבוצות ספרדיות לא יעלו שלב אם הן באמת בעונה רעה בליגה ו או משחקות עם הקבוצות הטובות ביותר מליגות אחרות. בגרמניה, איטליה או אנגליה קבוצות שזכו באליפות לא עלו מבית מוקדם (דורטמונד ב2012, סיטי ב2012 ויובה ב2014). רק העונה, קבוצה מהמקום החמישי בגרמניה לא הצליחה לנצח את ברצלונה B מחוזקת במשחק מכריע על עלייה.

no propaganda 20 בינואר 2016

איכשהו כל שנה הקבוצה הרביעית בספרד בעונה רעה, זה בטח לא קשור לכך שהן לא מספיק טובות כדי לשחק בליגת האלופות.
היונייטד לגמרי ברמה של סביליה וולנסיה כרגע, אבל זו לא הרמה של סיטי ,צ'לסי(מקום 200 באנגליה ועדין קבוצה טובה בניגוד ליונייטד שבמקום ה5) וארסנל.
מינשנגדבך אמנם במקום ה4 בגרמניה אבל היא קבוצה לא טובה, אמרתי לך את זה גם בדיון שהיה לנו בשנה שעברה. הם מלקטים נקודות אבל משחקים כדורגל חלש בדיוק כמו סביליה וולנסיה.
לברקוזן באמת עשו בושות כשלא ניצחו את ברצלונה אבל זה בעיקר משום שהם החטיאו מיליון הזדמנויות, זה לא שברצלונה היו שווים משהו במשחק הזה.
והשער של דה ברוינה היה במחזור ה3!, זה טיעון ממש לא רציני, הם לא היו בתמונת העליה.

וברור שאלופות ספרד לא עפות בשלב הבתים, כי זו כמעט תמיד ברצלונה. גם באיירן לא עפים בשלב הבתים.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

הליגה אנגלית ליגה חלשה מאד(כנראה הרביעית בטיבה באירופה היום) , כך שברור שיהיה להם יותר קל שם. הנקודה המרכזית היא שקבוצות בינוניות משחקות מול קבוצות גרועות, הם יתקשו. עובדה שהן מתקשות גם באירופה. תשים קבוצה כמו ברצלונה בליגה חלשה כמו הליגה אנגלית והם יזכו באליפות בכריסמס ויפרקו קבוצות.
ה"תחרותיות" של הפרמרייליג היא בלוף שמערך השיווק של הליגה האנגלית המציא מאז שהקבוצות האנגליות התחילו להיכשל באירופה. שהקבוצות האנגליות שלטו בליגת האלופות אף אחד לא טען שהטופ 4 האנגלי עושה יותר נקודות מטופ 4 בכל ליגה אחרת הוא עדות לחולשת הליגה, נכון?

הליגה הספרדית היא בפער עצום הטובה באירופה, כפי שמוכיחות התוצאות במשחקים של קבוצות ספרדיות מול קבוצות מליגות אחרות: קבוצות ספרדיות זכו ב11 מתוך 20 התארים האחרונים וגברו על קבוצות אנגליות מתוך 16 מפגשי הנוק אאוט האחרונים. מערך השיווק האנגלי מנסה לגרום לך להאמין שבגלל שארסנל מאבדים יותר נקודות מברצלונה, משמע שהליגה קשה יותר. קשקוש. ארסנל לא מתקרבים לרמה של ברצלונה. אתה תראה את זה שהן יתמודדו אחת מול השנייה.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

גברו על קבוצות אנגליות ב15 מתוך 16 מפגשי נוק אאוט.

רומן 19 בינואר 2016

ברצלונה לא היתה שורדת עונה בפרמייר ליג.
הם היו יוצאים עם 8 פצועים בינוני ו10 נפגעי חרדה משהמשחק הראשון.
היו נחנקים מהקצב, ומהמהירות.

רומן 19 בינואר 2016

להגיד שהספרדיות גוברות על האנגליות באירופה זה קשקוש.
כי משחקים לפי חוקים אחרים, וזה הפרש ע צ ו ם.
שופט אנגלי וחוקים אנגלים, ברסה פשוט תקרוס, 90 דקות לא לעצור, לא לקשקש, לא להתבכיין, אשכרה לרוץ 90 דקות.
כשרוברט הוט ישים גוף לאיזה גמד ברסלונאי, והגמד יתחיל לבכות, השופט יתן בגמד לכל היותר מבט מזלזל.
זה משחק אחר לגמרי, עולם אחר.
ולראיה תראה את כל הגמדים ששלטו בלה לה ליגה מה קורה להם בפרמייר ליג: סולדדו, פורלאן,פדרו, פלקאו, הררה הם לא רואים את השער עם משקפת.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

טוב, אתה ממציא לעצמך מציאות חלופית.

– אנדר הררה הבקיע שבעה שערים ב86 משחקים במדי בילבאו. הוא הבקיע 8 שערים ב40 משחקים במדי יונייטד, חלקם הגדול כמחליף.

– יא יא טורה הבקיע ארבעה שערי ליגה בשלוש עונות בברצלונה (73 משחקים). הוא הבקיע 53 שערים ב183 משחקים במדי סיטי.

– אגוארו הבקיע 73 שערים ב175 משחקים במדי אתלטיקו. הוא הבקיע 88 שערים ב135 משחקים במדי סיטי.

– איגלו הבקיע 12 שערים ב74 משחקים במדי גרנדה בליגה הראשונה. הוא הבקיע 13 שערים ב21 משחקים במדי ווטפורד.

– סנטי קאסורלה הבקיע 20 שערים ב129 משחקים בויאריאל ו29 שערים באותו מספר משחקים במדי ארסנל.

– דוד סילבה הבקיע 21 שערים ב119 משחקים במד ולנסיה ו35 שערים ב176 משחקים במדי סיטי.

– דייגו קוסטה הבקיע 43 שערים ב96 משחקים במדי אתלטיקו ו26 שערים ב43 משחקים באנגליה.

להמשיך?

בעולם המציאות, מתוך עשרת השחקנים הטובים באנגליה, לפחות שישה (אגוארו, סילבה, דה חאה, טורה, אלכסיס, אוזיל) הגיעו מהליגה הספרדית. ה"קושי" של הפרמיירליג זו עוד המצאה אנגלופילית.

רומן 19 בינואר 2016

תאכלס, הפתעת אותי עם המספרים האלה.
בוא נגיד כככה, אני טוען שספרד זה ליגה של 2.5 קבוצות, אתה לא מסכים.
עכשיו תענה לי בכנות, קח שחקן מצוין אקראי ותענה לי על 3 שאלות.

1. אם יש לו אפשרות לחתום בברסה/ריאל או ארסנל/יונייטד/סיטי/צ'לסי איפה הרוב יעדיפו?
2. אם יש לו אפשרות לחתום בכל קבוצה אחרת בספרד(לא ריאל וברסה) או בטוטנהאם/ליברפול איפה הרוב יעדיפו?
3. אם יש לו אפשרות לחתום בכל קבוצה אחרת בספרד(לא ריאל וברסה) או בווסטהאם איפה הרוב יעדיפו?

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

אף אחד לא חולק על הקביעה שבספרד יש שלוש מועמדות ריאליות לאליפות (אם כי הפער של ויאריאל מהמקום הראשון כמעט זהה לזה של טוטנהאם באנגליה)- שזה בסדר גמור אגב, הוויכוח הוא מה זה אומר.

זה הכול דיוני סיבה ומסובב. קח כדוגמה את הליגה הצרפתית. מאז הנפילה של ליון ועד ההשתלטות הקטארית על PSG, זו הייתה הליגה התחרותית ביותר באירופה עם שש אלופות שונות בשש עונות. כיום זו הליגה הכי לא תחרותית באירופה. תוציא את PSG וזו שוב תהיה הליגה התחרותית ביותר.
ב2008, שיונייטד הייתה בשיאה וברצלונה הייתה בעונה חלשה, יונייטד עשו 87 נקודות לעומת 68 של ברצלונה. האם זה אמר שהליגה האנגלית הייתה אז פחות חזקה? לא, זו אומר שיונייטד הייתה קבוצה יותר טובה.
בנקודת הזמן הנוכחית קבוצות הצמרת יבספרד ותר חזקות (כולל אתלטיקו) מה שהופך את הליגה לפחות פתוחה.

לשאלתך, ברצלונה וריאל נמצאות בעדיפות אצל רוב השחקנים. לגבי השאר, זה תלוי במצב הקבוצה (למשל אם היא משחקת באלופות) ומאיזו מדינה מגיע השחקן וכו'.
לדעתי, בערך באותו כסף רוב השחקנים יעדיפו את ספרד בגלל מזג האוויר, התרבות וכו'. מצד שני, כמובן שבאנגליה יש יותר כסף.

אבל זו גם לא הנקודה, כי הליגה הספרדית בנויה על שחקנים מקומיים בכלל ושחקני בית בפרט והליגה האנגלית על שחקני רכש זרים.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

ואני אמחיש את זה בדוגמה קרובה ללבך.

האם העובדה שמכבי חיפה מתקשה יותר היום בליגה לעומת הקבוצה של רוסו ופראליה או הקבוצה של ברקוביץ' ועטר / רביבו, נובעת מכך שהליגה התחזקה? ברור שלא. מכבי חיפה הנוכחית פשוט קבוצה הרבה פחות טובה. תשים את הקבוצות הגדולות של מכבי חיפה בליגה הנוכחית והיא תהיה שוב המועמדת מספר 1 לאליפות.

שוב, שאתה קבוצה פחות טובה, אתה גורם למשחקים להיראות יותר קשים.

רומן 19 בינואר 2016

נחכה לפברואר

רומן 19 בינואר 2016

אני אחפש אותך אחרי שברצלונה תשחק מול מי שהיום מובילת הליגה הטובה בעולם.
(נקווה שעד אז זו תהיה לסטר).
אני משוכנע שהפעם אחרי ניקוי האורוות באופ"א נקבל סוף סוף שיפוט הוגן במשחקים של הספרדיות נגד אנגליות.
ואם רק קוקלין ווילשיר יהיו כשירים, ג'ירו הולך למסמר את הגמדים המתרוצצים.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

יש להם משחק כזה עוד שבועיים (מול אתלטיקו מדריד מוליכת הליגה הספרדית).

קבוצה חלשה כמו ארסנל הם ידרסו, מה לעשות הליגה האנגלית היא לא קנה מידה כלום. בעולם המציאות, אין לכדורגל האנגלי מה למכור מול הכדורגל הספרדי. בתוצאות מוכיחות את זה עונה אחרי עונה. כל השאר זה קשקושים של פרסומאים.

אריק 19 בינואר 2016

תוהה. לא נמאס לך לנהל את הויכוח הזה (אני חושב כמוך אגב, השנה זה בכלל פער גדול מאוד)
בסוף זה עניין של טעם.
שכל אחד יהנה ממה שהוא בוחר.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

זה לא ענין של טעם. ענין של טעם זה מה אתה מעדיף- מבחינת סגנון משחק, תרבות, היסטוריה וכו'. פה אף פעם לא יהיה לי ויכוח אם מישהו שיטען הוא מעדיף כדורגל אנגלי. זכותו.

רמת כדורגל זה לא ענין סובייקטיבי ופה מוכח עונה אחרי עונה שהליגה הספרדית היא בפער גדול הטובה בעולם. מה לעשות שבכדורגל דברים מוכרעים על המגרש ולא על פי רצונות או במשרדי פרסום. מותר גם לחשוף את השקר האנגלי לפיו אם יונייטד מתקשים בבית מול שפילד יונייטד וברצלונה מנצחים 4-0 את ריאל מדריד בחוץ, משמע שיותר קשה לשחק מול שפילד יונייטד באולד טרפורד מאשר מול ריאל בברנבאו. אתה יודע, לא אני כתבתי שלברצלונה יש ארבעה משחקים קשים בעונה.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

"עם מישהו שיטען..".

רומן 19 בינואר 2016

אבל אתה מתעלם מהעובדה המאוד פשוטה שיש הבדל סופר משמעותי בחוקי המשחק.

עופר גבאי 19 בינואר 2016

לי זה מרגיש ששניכם צודקים אבל אתם לא רוצים לראות את איפה השני צודק.
מצד אחד נראה לי שקשה לערער על זה שריאל, ברסה ואולי גם אתלטיקו יותר טובות מכל הקבוצות בליגה האנגלית. במצ' אפ כמעט בכל עמדה יש להן שחקנים יותר טובים. על הקבוצות הבאות אחרי קצת קשה להגיד ונראה לי שבאמת אין דרך להגיד בצורה חד משמעית כי באמת יש הבדל משמעותי בסגנונות.
הסגנון משחק באנגליה הוא באמת הרבה יותר פיזי ומהיר, בחסות השופטים. והמשחק באמת נעצר הרבה פחות. ונראה לי שאין עוררין על ההשפעה של הלחץ של השחקנים והתקשורת בעיקר של ברסה וריאל על השופטים בליגה הספרדית.
לצד זה, פיזיות ומהירות לא בהכרח מנצחת החזקת כדור וטכניקה. אין לי ספק שאם בארסה או ריאל(או אתלטיקו או ויאריאל) היו משחקות בליגה האנגלית הן היו משנת קצת את שיטת המשחק והאימונים שלהן. כי כדי להתמודד כל שבוע עם קבוצה פיזית אתה צריך להתחזק פיזית, אחרת יהיו לך בעיות במובנים האלה. כמו כן הליגה האנגלית היא גם יותר אינטנסיבית, כשבכריסמס משחקים כפול במקום לנוח כמו שנחים בספרדית, אז אין ספק שזה שוחק עוד ומוביל לחלק מהפציעות וחוסר ההצלחה באירופה של חלק מהאנגליות וזה היה מקשה עוד על אחת מהקבוצות האלה, אם היו משחקות באנגליה.
כל זה נכון ובאמת משנה.
האם זה אומר שהספרדיות פחות טובות מהאנגליות? כנראה שלושת הגדולות יותר טובות מהגדולות של אנגליה כרגע. והקבוצות שאחריהן פחות טובות מהגדולות של אנגליה. והמקומות החל מהרביעי/חמישי גם בספרדית וגם באנגלית יכלו להתערבב בצורה אקראית בלי שיש לנו באמת יכולת להבין מי איפה.

לא יודע אם יש טעם במה שכתבתי כי אולי זה מובן מאליו מידי. אבל הרגשתי צורך.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

אתה מבלבל בין סגנון משחק לבין יכולות פיזיות של השחקנים. ברצלונה ובטח ריאל מדריד, הן קבוצות הרבה יותר אתלטיות ומהירות מיונייטד וסיטי למשל.
לריאל מדריד יש בהתקפה את רונאלדו ובייל, אולי השחקנים עם שילוב של כוח ומהירות, הטוב ביותר שיש בכדורגל העולמי וכבלם את וראן, השחקן הכי מהיר בתפקיד שלו (גם ראמוס ופפה מאד מהירים וחזקים). יונייטד, מלבד מרסיאל וסמולינג (שגם הם פחות מהירים מהמקבילים שלהם בריאל) היא קבוצה של צבים.

דווקא סגנון המשחק האנגלי של משחק מרחבה רחבה ב90 קמ"ש הוא יתרון לקבוצה כמו ברצלונה מכוון שהוא מייצר עבורה שטחים שאין לה במשחק מול קבוצות שמעמידות 10 שחקנים מאחורי הכדור 30 מטר מהשער. מהסיבה הזאת, יותר קל לה מול סיטי מאשר מול קבוצות ספרדיות.
ואגב סגנון משחק, ארבעה מתוך חמשת המאמנים בטופ 5 האנגלי, אימנו בספרד, כך שגם ההבדלים הסגנוניים הרבה פחות משמעותיים משהם היו בעבר. לדוגמה טוטנהאם תחת פוצ'טינו משחקת את אותו כדורגל מבית מדרשו של ביילסה שחלק גדול מקבוצות הצמרת בספרד משחקות כבר שנים.

רומן 19 בינואר 2016

תוהה, שבוע שעבר יצא לי לראות 3 משקי פרמייר ליג ורבע משחר מלה ליגה.
זה באמת משחק אחר, קח את ליברפול ארסנל לדוגמא, 90 דקות של חוף לחוף, המשחק לא נעצר, כולם כל הזמן רצים, כנ"ל לסטר נגד וילה, בברצלונה אספניול זה נראה כאילו משחקים בסלאו מושן, ובנוסף מה שהכי מטריף זה שכל שניה עוצרים, מדברים עם השופט, רבים אחד עם השני, אני אומר לך שברצלונה מגיעה לאפטון פארק למשחק פרמייר ליג וחוטפת זאפטה רצינית, לא ישרקו להם 80 אחוז מהעבירות שהם מקבלים בספרד, אני באמת משוכנע שיהיה להם סופר דופר קשה, אולי ינצחו בסוף אבל 6-0 זה לא יהיה.
לא יודע אולי אני טועה, אולי זה זוית הצילום שמטעה בפרמייר ליג שהכל נראה הרבה יותר אינטסיבי.

אופיר 19 בינואר 2016

יש פה רק אחד שצודק, בויכוח בין תוהה לטועה. יהיה משעשע לראות את ויאריאל מתעללת בטוטנהאם.

רפאל 20 בינואר 2016

אוו מיי גאד, עופר.
הרגשתי צורך להודות לך על המילים.
אי של שפיות בים של חוסר רצון להגיע להסכמה על העדפה בין 2 ליגות לא תחרותיות למכביר.

אמיתי 19 בינואר 2016

לא מבין את ההקש מבארסה קורעת את יונייטד וכו לזה
שלה ליגה פי 1000 חזקה מהפריימרליג…יש 20 קבוצות
בכל ליגה וחוזק הליגה הוא הממוצע שלהן לא של החזקה
ביותר. תמיד מעדיף לראות טוטנהאם ווסט ברום מאייבר
סלטה ויגו. כנראה שאתה לא רואה שום דבר חוץ מבארסה.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

מה הקשר בין ההעדפה הסובייקטיבית (והלגטימית) שלך לוויכוח איזו ליגה אובייקטיבית חזקה יותר?

הליגה הספרדית חזקה יותר כי במדד האובייקטיבי היחידי להשוואה- משחקים בין קבוצות מליגות שונות על פני שנים- יש לה יתרון מוחלט על הליגות האחרות.
בדרוג אופ"א הנוכחי, ספרד מובילה עם 95 נקודות, לעומת 75 נקודות של גרמניה, 72 של אנגליה ו69 של איטליה. 20 נקודות הפרש על המקום השני! ב11 מתוך התארים האחרונים בכדורגל האירופאי זכו קבוצות ספרדיות.

הנקודה היא שקריטריונים לליגה החזקה ביותר תמיד משתנים בהתאם למה שמשרת את הפרמיירליג ברגע נתון: שהקבוצות האנגליות שלטו בליגת האלופות זו הייתה ההוכחה שזו הליגה החזקה ביותר. שהקבוצות הפסיקו להצליח באירופה, המציאו טיעון חדש שחוזקה של ליגה נמדד לפי מסםר הנקודות של האלופה או כמות מועמדות ריאליות לאלופות.

מוזר, כי אני לא זוכר בשנות הדומיננטיות של הקבוצות האנגליות, מישהו שטען שהעובדה שאלופת אנגליה (למעשה כל הטופ 4 האנגלי) עושה יותר נקודות, זו ההוכחה שהליגה האנגלית נופלת מהליגות הבכירות האחרות, או שהליגה הצרפתית היא הטובה יותר כי יש לה שש אלופות שונות בשש עונות.

מספרים:

– בין שנת 2000 לשנת 2009 אלופת אנגליה עשתה בקביעות יותר נקודות מאלופת ספרד, להוציא שוויון בעונת 2001.

– בין 2005 ל2009, אלופת אנגליה עשתה במצטבר 38 נקודות יותר מאלופת ספרד, כמעט שמונה נקודות בממוצע. גם הקבוצה במקום השני צברה בסך הכול 38 נקודות יותר מהמקבילה שלה בספרד. באותו פרק זמן, באנגליה היו בטופ 4, חמש קבוצות שונות לעומת שמונה בספרד.

אף אחד לא טען שהנתונים העובדתיים הללו הפכו את הליגה הספרדית לחזקה יותר. הטיעונים היו תמיד "תראו את השליטה של הקבוצות האנגליות בליגת האלופות", "תראו את ליברפול מביסה את ריאל מדריד", "יונייטד כל כך חזקה כי יש לה את המנג'ר הגדול בהיסטוריה".

אמיתי 20 בינואר 2016

כשאני אומר ליגה חזקה אני מתכוון תחרותית.
קרי אין מישחקים קלים ובאנקרים. לטעמי הליגה
הגרמנית גם יותר חזקה מהספרדית רוב הזמן. (אם מוציאים את באיירן)
לצערינו היום אפשר למדוד כמעט הכל בכסף ואיך שהוא מחולק.
ככה יוצא שהפריימרליג היא הליגה החזקה בעולם גם אם לא
יהיו נציגות אנגליות בצמפיונס. וזאת גם הסיבה שהnfl היא הליגה
הריווחית בעולם – תחרותיות כתוצאה מחלוקת הכסף ורגולציה.

תוהה בדרכים 20 בינואר 2016

אתה כותב תחרותית כי זה מה שמשרת את הפרמיירליג בנקודת הזמן הנוכחית. זו בדיוק הנקודה שלי- אם היינו מנהלים את אותו דיון בדיוק לפני 7-8 שנים היית מספר לי שעובדה שהקבוצות האנגליות שולטות בליגת האלופות וגוברות שם על הקבוצות הספרדיות היא ההוכחה שהליגה האנגלית היא החזקה בעולם ומבטל את הטענה את הטענה שהליגה הספרדית פתוחה יותר.
הטענה שלך על גרמניה בכלל מגוחכת, הרי הפער בין המקום הראשון לרביעי בספרד קטן מהפער בין המקום הראשון לשני בגרמניה. מה זאת אומרת אם "מוציאים את באיירן"? אתה לא יכול להוציא מהמשוואה קבוצה רק כי היא סותרת את הטיעון שלך.
שוב, אתה אף אחד לא טען שהעובדה שבצרפת היו שש אלופות שונות בשש עונות הפכה את הליגה הזו לחזקה באירופה. גם היום יש באירופה ליגות תחרותיות בהרבה מהליגה האנגלית ואף אחד זוקף את זה לזכותן .ואגב, כל התחרותיות המהוללת של הפרמיירליג מסתכמת לעונה הנוכחית, הרי רק בעונה שעברה צ'לסי זכו באליפות בקלות ועל פני 20 השנים האחרונות זו הליגה הכי פחות תחרותית מהליגות הבכירות.

לצערם של אנגלים, חוזק בספורט לא נמדד בכסף ובחלוקה שלו (זו עד המצאה שנועדה לשרת את הפרמיירליג) אלא בתוצאות על המגרש. כל הכסף של יונייטד לא משנה את העובדה הפשוטה שכיום אתלטיקו מדריד קבוצה הרבה יותר טובה ממנה. מה לעשות שאנחנו עוסקים בספורט ולא בראיית חשבון.

רומן 20 בינואר 2016

אתה מסרב להתייחס לנקודה אחת מהותית, שזה פשוט משחק אחר עם חוקים אחרים, החוקים בספרד ובליגת האלופות שונים מהותית מהחוקים בפרמייר ליג.
ועוד נקודה חשובה, קבוצות אנגליות מגיעות לאירופה תשושות ממאבקים מטורפים כל שבוע, הספרדיות מגיעות אחרי שכל השנה הן מטילות בין לבאנטה לגראנדה. אבל בגדול הנקודה הראשונה היא היותר משמעותית.
שופט אנגלי, סמל של אריה בצד הימני למעלה של המסך וברצלונה זוחלת החוצה מושפלת מרוב איצטדיוני הממלכה.

אמיתי 20 בינואר 2016

לסכם את הנקודה שלי: הליגה האנגלית טובה מהבפרדית כי
בממוצע הרמה של כל 20 הקבוצות טובה ובוודאי גבוהה
ממנה. כך שהיא תחרותית יותר וקשה יותר לקחת בה אליפות.
אין לי מכונת זמן. אני חי בהווה

תוהה בדרכים 20 בינואר 2016

הטיעון שלך הוא מופרך:

1. הרמה הממוצעת באנגליה נמוכה יותר, זה קבוצות כמו יונייטד שגורמות לקבוצות הקטנות שם להיראות מאיימות.

2. הרבה הרבה יותר קשה לקחת אליפות ספרד, כי צריך להיאבק שם מול הקבוצות הטובות באירופה ולא גרוטאות כמו סיטי וארסנל. אין שום סיכוי שאיזושהי קבוצה אנגלית הייתה לוקחת אליפות בספרד מאז 2009.

תוהה בדרכים 20 בינואר 2016

לא הבנתי, שהקבוצות האנגליות שלטו באלופות (77-84 ובין 2005 ל2009) השיפוט היה שונה או שאז לא שיחקו בכריסמס?

הטיעון על הקושי של האנגליות הוא עוד קשקוש חסר בסיס. ריאל מדריד איבדה 17 נקודות בסיבוב הראשון בספרד, קצב של בדיוק 80 נקודות בעונה, זהה לארסנל ולסטר באנגליה. לסטר המהוללת, הפסידה פחות משחקים מריאל מדריד בליגה שלה.

אם קבוצות כמו סיטי וארסנל, עם חמישה-שישה שחקני הרכב מהליגה הספרדית (שחקני דרג ב בספרד, מלבד אגוארו) ומאמן מהליגה הספרדית במקרה של סיטי, מסתדרות, מגוחך לחשוב שברצלונה עם השחקנים הכי טובים בעולם, תתקשה מול קבוצות הפח האנגליה. פאקינג ליברפול, עם סוארז-סטרלינג-סטארידג', בלי קישור מאחוריהם, הבקיע מעל 100 שערים הזו, אז תחשוב מה ברצלונה תעשה שם.

נ.ב

המאזן של יונייטד, בשמונת המשחקים האחרונים שלהם בעידן פרגוסון מול קבוצות ספרדיות שהן לא ריאל וברצלונה הוא ניצחון אחד, שני הפסדים, חמש תוצאות תיקו ורק חמישה שערי זכות. קלי קלות.

רומן 20 בינואר 2016

כי ברצלונה זה חבורה של גמדים חלשלושים, הם יתפרקו פיסית ולא יעמדו ב90 דקות של משחק פיסיו קצבי בפרמייר ליג.
הדוגמה המושלמת היא פדרו, שחקן שנראה קליל ושייך בברצלונה, הבקיע שערים חשובים היה ממשח מחובר, שחקן ברסה טיפוסי ותראה בצ'לסי הבנאדם נופל כל פעם כשהוא מקבל פאס.

קלבדוס 19 בינואר 2016

קווין לאב מרוויח במשחק אחד מה שאדם בשכר מצוין עושה בשנתיים.
מה היה רע אם היינו מתחלפים רק להערב?

ניק 19 בינואר 2016

לאב מרוויח בשנת 2016 19,689,000$ . זה אומר בערך 74,818,200 ש"ח .
בהנחה שהוא מגיע לגמר זה בערך 105 משחקים. כלומר 712,554 ש"ח למשחק.
צריך שכר יותר ממצוין :)

אבי 19 בינואר 2016

זה בדיוק הברוטו שלי לשנתיים!

זיו 19 בינואר 2016

שאלה – אם עושים טרייד הקבוצה המקבלת חייבת לשלם את אותו שכר ?

אסף 19 בינואר 2016

לא מבין למה צריך לשכתב את בהיסטוריה.
קארי באמת לא היה הכי טוב בגמר, יש הרבה שטוענים שגם לא היה הכי טוב בעונה שעברה, הרכז של ממפיס באמת היה פצוע ( כמו כל הרכזים של הקבוצות שגולדן סטייט פגשה בפלייאוף).
זה לא סותר את העובדה שהם כנראה הקבוצה הטובה בליגה והציגו אתמול תצוגה מרשימה מאוד (לא ראיתי).
המשחק אתמול לא אומר עליהם הרבה יותר מהמשחק הקודם שלהם.

גיל 19 בינואר 2016

נכון מאוד. אנשים מאוד מסתנוורים מהפתיחה של גולדן סטייט אבל קצת עיוורים לכל דבר שפוגם בסיפור שלהם. אם הם קבוצה היסטורית וכו', אז מה נקרא לקבוצה שנמצאת שני משחקים מאחוריהם במאזן עם מאזן ביתי מושלם עד עכשיו?

Drazick 19 בינואר 2016

זה אחד הדברים המחירים, כולם נתפסים למאזן הבית הנהדר של הספרס.
רק שזה של הווריורס טוב יותר. אז ככה שבכל מקרה, שניהם מדהימות, רק גולדן יותר.

גיל 19 בינואר 2016

המאזן של הספרס בבית טוב מזה של הווריוטרס. הספרס 24-0 בעוד ווריורס כרגע 19-0.

אלעד 19 בינואר 2016

אתה אומר, לווריורס מאזן יותר טוב למרות שהם שיחקו פחות משחקים בבית? (איפה שהם מושלמים עד עכשיו).

גיל 19 בינואר 2016

המאזן של הספרס בבית טוב יותר כי הם שיחקו יותר. בדיוק כמו שאומרים שקבוצה משחק פחות היא חצי משחק מאחורי או לפני הקבוצה הבאה. הרי יש סיכוי שהווריורס יפסידו בבית את אחד מחמשת המשחקים הבאים בעוד הספרס כבר שיחקו אותם.

Drazick 19 בינואר 2016

אבל אם תבחן לפי הסתברות כנראה שיש סיכוי גבוה יותר שסן אנטוניו יפסידו חלק מה- 5 שהם צריכים להשלים בחוץ.

כלומר לפי הסתברות ה-5 של סן אנטוניו בחוץ מועדים לפורענות יותר מה- 5 של גולדן בבית.

אישית, אני דווקא חושב שהיתרון של גולדן גדול יותר לעומת מה שהמאזן מספר.

גיל 19 בינואר 2016

אבל אתה דיברת על מאזן הבית ואמרת שהוא טוב יותר מה שבבירור לא נכון. מאזן החוץ שלהם אכן טוב יותר על זה אין ויכוח.

Drazick 19 בינואר 2016

אם סופרים את הרצף משנה שעברה אני חושב שלגולדן יש מאזן מושלם וארוך יותר (כמובן רק משחקי ליגה).

מה עוד שהטיעון שהצגת צריך לעבוד לשני הכיוונים.

סן אנטוניו מפגרת במאזן אחרי גולדן סטייט למרות שהם שיחקו 5 משחקים יותר בבית.

גיל 19 בינואר 2016

אף אחד לא מסתכל על שנה שעברה כי זו קבוצה אחרת.

הטיעון לא צריך לעבוד לשני הכיוונים כי הטענה הייתה לגבי מאזן הבית בלבד ולא למאזן הכללי.

Drazick 19 בינואר 2016

זה אתה החלטת שלא מסתכלים.

על הרצף של גולדן בתחילת העונה הוסיפו את העונה שעברה וכך לגבי מאזן הבית שלהם.

זה מה שהתכוונתי שרשמתי.
אל גם תחליט מה הייתה כוונתי כשרשמתי וגם תטען שאני טועה. אחד מבצעים הללו הוא אחד יותר מדי.

גיל 19 בינואר 2016

אתה או מישהו אחר ידעו מה היה שיא הניצחונות בין שתי עונות עד שהתחילו לדבר על זה בהקשר של גולדן סטייט? איזה משמעות יש לרצף כזה כשבמציאות הם הפסידו במשחקים יותר חשובים באמצע?

ואתה זה שהגבת לטענה שלי שדיברה על המאזן המושלם של הספרס העונה כשאמרת שלווריורס יש מאזן טוב יותר. אז אולי תקרא מה שכתבתי ותדע למה שאתה מגיב לפני שאתה מאשים אותי שלא קראתי נכון?

omer 19 בינואר 2016

מה לעשות שהעונה הקודמת שלהם הייתה היסטורית (למרות שהם לא עברו דרך הספרס…) והשנה הם רק השתפרו?

מה זה אומר על סן אנטוניו שהיא כ"כ קרובה לווריירס?
א. היא קבוצה פנטסטית.
ב. זה חצי העונה הכי מוצלח של השושלת האדירה הזאת (ואנחנו מדברים פה על קבוצה שמנצחת 20 שנה ברצף ולוקחת 5 אליפויות) והם עדיין רואים את הגב של הווריירס. הזכרת את מאזן הבית המושלם שלהם- בהקשר הזה חשוב לציין שג"ס עדיין לפני סן אנטוניו על אף שהיא שיחקה הרבה פחות בבית.

גיל 19 בינואר 2016

מה היסטורי בעונה הקודמת שלהם בדיוק? הם היו הקבוצה הטובה בליגה כל העונה וזכו באליפות. לא פחות ולא יותר מהרבה קבוצות אחרות. השנה הם בדרך לקבוע שיאים אבל נשאר לראות אם הם יעשו את זה.

זה חצי עונה הכי מוצלחת והם רק 2 משחקים מאחוריהם כך שההבדל זניח. אני חושב שהם די שווים כרגע ונשאר לראות מי תצטיין בפלייאוף שזה הדבר היחיד שקובע.

omer 19 בינואר 2016

המאזן שלהם בפלייאוף+עונה רגילה הוא השני הכי טוב בהיסטוריה של הליגה אחרי שיקגו של 96 מאז שיש 16 קבוצות בפלייאוף. זה לא היסטורי? אתה זוכר עונה כ"כ דומיננטית בNBA כמו העונה הקודמת של הווריירס מאז הלייקרס של שאקובי?

אומר זאת כך, אם הספרס היו נותנים עונה כמו שהווריירס נתנו אשתקד, היית מכריז שזאת העונה הכי טובה בהיסטוריה.

גיל 19 בינואר 2016

הספרס לא סופרים ניצחונות בעונה הרגילה כמדד כי הם לא עושים הכל כדי לנצח כל משחק בגלל שנותנים מנוחה לשחקנים. הסטטיסטיקה הזו קצת מלאכותית כי אף אחד לא ידע אותה קודם. בפועל, בפלייאוף שהיה מצוין הם קצת התקשו נגד ממפיס ובעיקר בגמר וזה נגד קבוצות פצועות כך שלא הייתה כאן דומיננטיות יוצאת דופן כמו שיש להם עכשיו. אם יגיעו ל70 ניצחונות בעונה הרגילה או ישברו את השיא של הבולס זו תהיה עונה באמת היסטורית או אם יזכו שוב באליפות זה יהיה היסטורי.

אחד 19 בינואר 2016

אגב קשקשת, הטענה ההזוייה שנדאל גדול מפדרר הולכת ונעשית מגוחכת יותר מיום ליום.

רומן 19 בינואר 2016

תסתכל על המאזן ביניהם..
זה מה שנקרא מש"ל

איציק 19 בינואר 2016

אין קשר בין זה לבין מש"ל, אלה אם יש לך הגדרה אחרת למושג מש"ל.
גדולה זה לא ראש בראש זה הרבה יותר, אבל בו נשאר חלוקים.

רומן 19 בינואר 2016

שמע.. אני מת על פדרר, אבל יש צל ענק מעל הקריירה שלו, הוא בשום שלב לא היה הכי טוב בעולם בבירור.
רפא בשיאו נתן שנתיים בהן הוא השמיד והשפיל כל מה שזז, היום נובאק עושה את זה גם סמפראס היה מביס את כולם בזמנו.
כשפד היה בשיאו, נדאל היה טוב ממנו בראש בראש, ונכון יש את כל הקשושים של תסתכל מאזן על מגרשים קשים/ דשא וכו, הכל שטויות גם כשפד היה הכי הכי בשיא הוא היה עושה במכנסיים מול רפא.

איציק 19 בינואר 2016

עזוב רומן, לא מחפש פילוח ולא שום דבר. לפי ההגיון שלך אשדוד טובה ממכבי בכדורסל השנה כיוון שניצחה בשני המפגשים, אבל הטבלה מראה אחרת כי יש עוד משחקים וקבוצות. כך גם בטניס, יש עוד שחקנים ויש רזומה כללי. אתה מגדיר הגדרה שלא מקובלת על רוב האנשים ומוכיח לפי זה. אז במקום להתפלפל אתה פשוט יכול להגדיר "נדל טוב מפדרר" וההוכחה נובעת מהגדרה.

רומן 19 בינואר 2016

אבל זה ברור שנדאל טוב מפדרר כי הוא מפרק אותו. אתה יכול להגיד שיחד עם זאת פדרר הכי טוב בעולם, זה לא סותר, אבל בעיני כדי להיות הכימטוב בהסיטוריה אתה חייב להיות יותר טוב מכל השחקנים בתקופה שלך.

איציק 19 בינואר 2016

שוב, זה לא ברור מה שאתה כותב (זה שאתה כותב ברור לא הופך את זה לברור, הרבה ראיתי בחיי את המשפט "קל להראות כי" ועד היום אני לא בטוח שהכל ממש קל להראות), ואתה מושך לפילוח, אז אני מודה שפדרר לא היה הכי גדול בהיסטוריה על חימר, אבל יתכן והיה הכי גדול בהיסטוריה בשיקלול הכללי. כדי להיות הכי טוב בשיקלול הכללי אתה לא חייב לנצח בכול פרמטר, ובאחד מהם הוא נופל יחסית למישהו אחר.
דרך-אגב, מבחינתי הכי טוב בהיסטוריה הוא ביורן בורג למרות שמעולם לא ניצח ב-US Open. פדרר מבחינתי שני לו, אבל שוב קשה להשוות בין תקופות, במיוחד שמדובר על מחבטי עץ עם ראש קטן מול המחבטים החדשים.

אחד 19 בינואר 2016

ופדרר לא היה זוכה ברולאן גארוס אם לא היה מקבל מתנה מסודרלינג

אחד 19 בינואר 2016

כלומר, אי זכייה בתואר ספציפי היא לא משמעותית

איציק 19 בינואר 2016

אתה רק מחזק את דעתי.

אחד 19 בינואר 2016

מאזן זה לא הכל. יש לפדרר מאזן חיובי גם מול ג'וקוביץ', וכל הסימנים מראים שהסרבי בדרך להיות הגדול בהיסטוריה

אחד 19 בינואר 2016

משום מה הייתי משוכנע שפדרר מוביל על נדאל במאזן ביניהם. עכשיו אני משוכנע שהמאזן לא אומר כלום.

רומן 19 בינואר 2016

בעיני כדי להחשב לגדול בהיסטוריה, תנאי הכרחי הוא להיות יותר טוב מכולם בשיאך.

אלון3131 19 בינואר 2016

שיאו היה בין 2004-2007, אתה רוצה להגיד לי שהוא לא היה הכי טוב בעולם אז?

לנאדל היה יתרון קל בראש בראש מולו אז בעיקר בגלל ש80 אחוז מהמפגשים בינהם עד 2008 היו על חימר ששם אין ספק שנאדל הכי טוב בהיסטוריה.

איציק 19 בינואר 2016

רק כדי לחזק את דבריך. הסיבה שרב המפגשים היו על חימר היא שנדל היה חלש על מגרשים אחרים ולא הגיע לחצאי גמר וגמר כדי לפגוש את פדרר. הוא פשוט נשר בדרך.

רומן 19 בינואר 2016

זה נכון, נקודה טובה.

אלון 19 בינואר 2016

רומן אתה הראשון בהיסטוריה שקיבל טענה מהצד השני בויכוח פדרר נאדל.
היסטורי.

רומן 19 בינואר 2016

אני משוכנע בקלות ע"י טיעונים הגיוניים.

אמיתי 19 בינואר 2016

הדבר הדי מוסכם בעולם הטניס עי שחקנים וקהל בקשר
לgoat הוא בסופו של דבר מס. הסלאמים.

איציק 19 בינואר 2016

האמת, הכל שטויות. זו חוכמה קטנה כאשר על הקווים יש את בלאט מול וולטון. מול קאר היה לבלאט הרבה יותר קל. אם רוצים קרב הוגן היה צריך להעמיד מול וולטון את טירון לו.

קורא בין השורות 19 בינואר 2016

קליבלנד משכנה את העתיד שלה בשביל השחקן הלא נכון
לא יודע עם לא היה להם יותר טוב עם וויגינס אבל החלופה שהם קיבלו בהחלט לא שווה את זה

מבחינת בלאט לא חושב שהוא היה משנה משהו…

איציק 19 בינואר 2016

לא קשור בכלל, אבל הודעה חשובה לכל המעוניין, התפנתה משרת מנג'ר בהפועל תל-אביב כדורגל ;)

ישי 19 בינואר 2016

משרה זמנית

איציק 19 בינואר 2016

בדרך למשרת אימון

ישי 19 בינואר 2016

גם משרת האימון היא זמנית

קירקגור 19 בינואר 2016

עוד יום בהיסטוריה של הקליבלנד קאוולירס…

C WEB 19 בינואר 2016

ירדו פה על בלאט וצחקו קצת על כך שזה לא סטיב קאר שמאמן נגדו אבל יכול להיות שלוק וולטון הוא פשוט מאמן אדיר?…

עובר אורח 19 בינואר 2016

מה פתאום מאמן אדיר? אין לו אפילו נצחון אחד בNBA :)

סימנטוב 19 בינואר 2016

:)

ניינר / ווריור 19 בינואר 2016

לא יכול להיות בטוח
כמה שנהניתי לראות את העאלק קינג מושפל הערב. ובכל פעם שאני רואה את לאב העגל אני מודה לג'רי ווסט שחסם בגופו את במעבר של העגל לווריורס

מתן גילור 19 בינואר 2016

רומן, מה שאני אוהב אצלך זו העקביות…מצד אחד אתה רוצה ראש בראש בטניס כדי להוכיח מי הכי טוב. מצד שני אתה קובל על השיטה ב-NBA, למרות שבניגוד לרוב ליגות הכדורגל היא מכוונת בדיוק לזה – ראש בראש.
אם לדעתך ראש בראש מכתיב את האיכות, אזי שאתה צריך לתמוך בשיטת הפלייאוף. ואם שיטת ליגה עדיפה, אז צריך להסתכל על כלל התוצאות ולא על ראש בראש כחזקה שאינה ניתנת לסתירה.

מאנו 19 בינואר 2016

ניצחון יפה ומרשים, אבל האמת הלא נעימה צריכה להיאמר – למשחק בודד בעונה הסדירה בנ.ב.א יש משמעות 0 עגול וגדול.

רפאל 19 בינואר 2016

עדיף מהאמת הלא נעימה בליגה בארץ-
שמשחק בודד מכריע את כל העונה ובינתיים בלי קשר לתוצאה קבוצה אחת משוריינת בליגה אירופית מלאה
והאחרות בלי סיכוי להגיע לשם ( ואם כן, אז דרך מסגרות אחרות בכלל ).

אוהד כדורסל 19 בינואר 2016

האחריות המוחלטת היא על בלאט, יש לו סגל נפלא שמשחק מכוער, ולא יעיל, גם בשנה שעברה הם שיחקו ככה והגיעו לגמר רק בגלל לברון – אחד השחקנים הטובים ביותר אי-פעם והגנה מטורפת. השנה לברון נפלא פחות, והקבוצה נראית אפילו פחות מאומנת.

אין לו סמכות, ולא כישרון, ולא אומץ כדי להיות מאמן של קונטדנדרית. הם צריכים לפטר אותו כמה שיותר מהר.

ניינר / ווריור 19 בינואר 2016

נכון מאד שהרבה מהאשמה נופלת על בלאט אבל אני לא רואה מאמן אחר שיצליח הרבה יותר עם הקבוצה הזו ועם העומד בראשה, איזה צ'וקר שטוען שהוא מלך

אוהד כדורסל 19 בינואר 2016

כמו שהבנת אני לא שותף לזלזול שלך בלברון, הוא לקח 2 אליפויות עם מאמן טוב יותר (עדיין לא נפלא), והגיע שוב ושוב למעמדי הגמר. לברון מבוגר יותר היום ולא יכול לקחת אליפות בלי מאמן אמיתי – מישהו שאפשר להאמין לו ובו.

גיל 19 בינואר 2016

ניינר, אפשר לבקר את לברון גם בלי לקרוא לו צ'וקר. למה חייבים ללכת תמיד לקיצוניות? יש לו מגבלות והוא לא עוזר לבניית קבוצה מנצחת אבל צ'וקר הוא לא.

ניינר / ווריור 19 בינואר 2016

כי מה לעשות גיל הוא צ'וקר. אבל בוא לא נפתח את הדיון הזה עכשו אלא בסוף העונה אחרי עוד צ'וק ג'וב לתפארת

אלעד 19 בינואר 2016

נראה לי שאתה מאוד מרחיב את גבולות ההגדרה צ'וקר. בגדול זה כל מי שהוא לא ג'ורדן, אבל את זה כבר ידענו לפני לברון

גיל 19 בינואר 2016

אני לא יכול לראות מישהו שזכה בשתי אליפויות כצ'וקר. תאמר שהוא אנדראצ'יבר מבחינה אישית וקבוצתית ושלפעמים הוא נעלם או עושה שטויות וכו', וכל זה יהיה נכון אבל לא צריך להפוך אותו לבפאלו בילס.

ניינר / ווריור 19 בינואר 2016

אוקי-אנדראצ'יבר זו הגדרה מצויינת בתקווה שבתום העונה נוכל להכתירו רשמית כצ'וקר

תומר 19 בינואר 2016

למעט אם לברון ממש ייחלש או ייעלם בפלייאוף, אני לא חושב שתוכל להגדיר אותו כצ'וקר (כלומר תוכל, הנייר סובל הכל ובפוסט מקביל תיאר מישהו התקפה ששמה 24 נקודות במחצית כנטל על ההגנה בקאמבק של סיאטל), בטח שלא סתם ככה אם לא יקח אליפות.
לקרוא לו צ'וקר אחרי סדרת פלייאוף עם ממוצעים של 36 נקודות, 13 ריבאונדים ו-9 אסיסטים למשחק זה באמת מתיחה של המילה הזו, לא כל מי שמפסיד הוא צ'וקר אתה יודע.

איציק 19 בינואר 2016

צ'וקר זה לא כמה, כי אם מתי ואיך.

אלעד 19 בינואר 2016

היו לו גם מספיק רגעים גדולים כשהוא היה צריך לקחת על עצמו את המשחק. בואו לא נגזים עם התיוגים, חבר'ה

איציק 19 בינואר 2016

אני לא תייגתי (למרות שאני חושב שהוא כזה), רק הסברתי למה סטטיסטיקה לא נותנת מידע מלא לגבי צ'וקריות או אי-צ'וקריות.

תומר 19 בינואר 2016

אני חושב שהייתי די ברור, מתי? בסדרת גמר, איך? תצוגות אישיות בטופ שבטופ
קליבלנד לא הפסידה כי לברון לא הופיע למשחקים אלא בגלל סיבות אחרות, אולי מה שהוא נתן לקבוצה היה שונה ממה שהיה צריך כדי לנצח אבל זו לא צ'וקריות

איציק 19 בינואר 2016

אני לא אכנס לדיון האם לברון צ'וקר או לא, שכל אחד יחליט שהוא כן. ראה ברבעים אחרונים את ההתנהגות ואופן קבלת ההחלטות שלו (ולא צריך לספר לי על עייפות, זה חלק מהמשחק, וגם אופן המשחק שלו גרם לעייפות יתר) ותראה שוני רב לעומת שלושת הרבעים הראשונים. לעומתו יש שחקנים שמופיעים ברגע המכריע (ראה רג'י, שאל את פטריק), ואני מכיר את הטיעון שאם לא הוא בשלושת הרבעים הראשונים לא היה בכלל סיכוי באחרון. זה נכון אך לא קשור לצ'וקריות. אף אחד לא טוען שאין לו יכולות.

אלעד 19 בינואר 2016

בלי להיכנס לדיון, כי באמת אין לי כוח, אבל אם שחקנים כמו מג'יק ג'ונסון ואיזיה תומאס היו משחקים בעידן המדיה המוגברת כמו היום, גם הם היו מתוייגים כצ'וקרים יותר מפעם בקריירה שלהם.

איציק 19 בינואר 2016

כל אחד צ'וקר לפעמים, אבל יש אנשים עיקביים בעיניין זה, וההתעלות ברגעי האמת הוא היוצא מין הכלל. אני בטוח שגם לשנים שהזכרת היו ימים כאלו, אבל אצלם צריך לחפש.

תומר 19 בינואר 2016

טוב אז לדעתי לברון לא נכלל בקבוצה הזו (אנשים שעקביים בעניין זה), בטח שלא על פי הופעותיו בפלייאופים האחרונים

ומצחיק קצת שאתה אומר שלא תיכנס לדיון ובאותה נשימה משתתף בו

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

איזה מקרה צ'וקריות היו לאייזאה, להוציא את הטעות בהוצאת חוץ? הבן אדם נתן את הרבע אולי הכי גדול בהיסטוריה של הכדורסל, בסדרה שהקבוצה שלו הפסידה.

בראיה הכי אובייקטיבית, לברון הוא לא לוזר, אבל הוא גם רחוק להיות ווינר גדול. בטח שאתה מסתכל על הישגים שלו בקונטקסט: הוא משחק כל הקריירה באזור חלש משמעותית שמבטיח כמעט אוטומטית הופעה בגמר ובשביל לזכות באליפות היו היה צריך לייצר קרטל, שלא היה מקובל היסטורית אצל שחקנים ברמתו ומעמדו.

תומר 19 בינואר 2016

זה בהחלט הופך אותו לאנדראצ'יבר אבל לא לצ'וקר

איציק 19 בינואר 2016

בטח שאני משתתף, אני מנסה למנוע מאחרים להשתתף ;)
וזה בסדר שלא נסכים (או שכן, כי בשום מקום לא כתבתי מפורשות מה אני חושב לגבי לברון – הערת סוגריים לא נחשבת לעצם העיניין).
אני דווקא באתי לומר באופן כללי יותר שצ'וקר לא נמדד בכמות הנקודות, אסיסטים, חטיפות ממוצע למשחק, כי אם בכמות הפעולות הנכונות ושוברות השיוויון בדקות האחרונות. אם אתה מסכים להגדרה זו וחושב שמספר המקרים שלברון פעל כך עולה בהרבה על מספר הפעמים בהן הוא פעל בצורה חלשה, אז בודאי שלא תגדיר אותו צ'וקר.
יש מצב שגם לא תסכים אם ההגדרה שלי, ואז אשמח לדעת את ההגדרה שלך למושג.

תומר 19 בינואר 2016

ההגדרה שלי לצ'וקר הוא מי שלא מופיע למשחקים המכריעים, שבורח מהכדור או שהכדור נופל לו מהידיים במהלכים החשוביםמי שברגעים המכריעים יורד מאוד ביכולתו, "משתנק".

איציק 19 בינואר 2016

יש חפיפה די גדולה בין ההגדרות שלנו.

תומר 19 בינואר 2016

אולי, בכל אופן אני לא יכול איך יכול מישהו לטעון שלברון לא הופיע לסדרת הגמר שבה הפסיד ולכן אני לא חושב שעם כל הרצון הטוב אפשר להצמיד לו את הכינוי צ'וקר בגינה של ההופעה בסדרה הזו גם אם הפסיד בה

איציק 19 בינואר 2016

הפסד הוא בשום אופן לא מדד לצ'וקריות. רק התפקוד. אני חושב שהתפקוד היה הרבה פחות מבינוני ברבעים האחרונים. תן לזה איזה שם שתרצה.

תומר 19 בינואר 2016

מה לעשות שהעוּבדות לא חושבות ככה

איציק 19 בינואר 2016

עובדות לא מסוגלות לחשוב, אך הן בהחלט תומכות במסכנות שלי.

יריב 19 בינואר 2016

איציק, אתה יודע בדיוק כמוני שמה שנתת הוא לא הגדרה, לא נתת שום הגדרה, אפילו לא מעורפלת, ל"שוברות שיוויון", ואני לא מאמין שהגדרה כזו תהיה יותר פשוטה מהגדרת "צ'וקר".

לעניין סדרת הגמר האחרונה, ג'יימס נתן שם ביצועים מאוד דומים ברבעים האחרונים למה שנתן בשאר המשחק. ברבע הרביעי של המשחק הרביעי הוא לא הצליח בכלל, אבל הממוצעים שלו לדקה דומים מאוד ברבע רביעי (והארכות) ובשלושת הרבעים הראשונים. במה אתה חושב שהתפקוד שלו היה פחות טוב ברבעים האחרונים?

איציק 19 בינואר 2016

יריב, ברבעים האחרונים הוא קיבל החלטות לא טובות. אני הסברתי מספר פעמים (אל תקרא לזה הגדרה) שפעולות נכונות ולא הניצחון או ההפסד הם הקובעים, כי אתה יכול לעשות הכל נכון (למשל מצב של מסירה לגבוה פנוי מתחת לסל, ומה לעשות שרעדו לו הידים והכדור ברח. עדיין היה נכון למסור לו). ברבעים האחרונים לברון הפסיק להניע כדור (הפשע הגדול ביותר) והחזיק כדורים 18-20 שניות. היו שחקנים במצב סביר פלוס אך הם יובשו, וגם הביטחון יורד. הוא היה מוסר בשנייה האחרונה כאשר לא היתה לו בררה והתוצאות היו בהתאם. הוא לקח זריקות ארוכות שלרוב לא ניכנסו (כמות הנקודות נשארה כמו שהיא אבל כמות הזריקות עלתה עד כמה שאני זוכר). כשאתה משחק אחד מול שאר העולם אתה מקל על ההגנה. אז השביקה היא לא בכך שהוא לא ניסה, כי אם בכך שהוא לקח את מה שעבד לא רע ולא וזרק אותו תוך ניסיון לעשות הכל לבד ולרוב לא טוב. כמהנדס לימדו אותי, לא מקולקל, אל תיגע. והיו דברים שעבדו והוא נגע ונגע ונגע. זו היתה שביקה גדולה של שיקול דעת. אולי החמצן כבר לא הגיע למח אבל זה אולי הסבר לשביקת המח אך לא משנה את העובדה.
אני מציע לכולם לצאת מדפי הסטטיסטיקה ופשוט לראות 5 דקות אחרונות של משחקים מול רבעים אחרים ולראות. טוב מראה עיינים מאלף מילים. אני יודע שאתה טוען שניתן לתאר הכל בנתונים סטטיסטיים אך כנראה מישהו נכשל בתאור, ולאדם קל לטבוע במספרים ולא לראות את מה שרואים בוידאו.

תומר 19 בינואר 2016

נו, אז אתה בעצמך אומר שהוא ניסה ולא הצליח, זה לא שהוא נבהל מהמעמד ורעדו לו הביצים (או האצבעות) סטייל אחד, יותם הלפרין, אלא קיבל החלטות לא נכונות במקרה הגרוע.

איציק 19 בינואר 2016

אתה צודק תומר, אפילו אני, אחד שלא מחבב את לברון לא מעז להשוות אותו ליותם הלפרין ;)
יש צורות שונות של שביקה. הוא חרב משחק בהחלטות לא טובות אחת אחרי השנייה. אולי היה אפילו עדיף שביקה של לותר על כדור ולברוח. לא שאני באמת יודע מה יותר גרוע, לברוח מאחריות או לקחת אותה בכח ולהרוס (מי יעז לבוא אליו ולקחת לו את הכדור)?

יריב 19 בינואר 2016

איציק, הוא קיבל עשרות החלטות בכל רבע של כל משחק, חלקן טובות וחלקן לא (וכך גם כל שחקן אחר ששיחק ברבעים אלו). ודאי שזו לא הגדרה, זה גם לא ממש הסבר.

ברבעים האחרונים מספר האסיסטים לדקה של לברון היה זהה לשאר המשחק (גבוה בחצי אחוז), כלומר אותו מספר מסירות מוצלחות. כמובן, באופן כללי האסטרטגיה של קליבלנד בגמר ההוא לא כללה הרבה הנעת כדור, לברון החזיק את הכדור המון ברוב ההתקפות ולא ירד כמעט מהמגרש. אפשר לבוא בטענות על האסטרטגיה הזו גם ללברון, אבל זה לא קשור לרבעים הרביעיים.

ראיתי את המשחקים במלואם (אם כי לא בחצי השנה האחרונה), אני חושב שאתה רואה את מה שאתה מצפה לראות. לא בא בטענות, כן? זו תכונה אנושית כללית, כולם (כולל אותי) עושים את זה, ולכן אני חושב שצריך להגדיר היטב.

איציק 19 בינואר 2016

יריב, אני חושב שאם תחזור לפוסטים (ואני לא באמת מצפה שתעשה זאת) תראה שכתבתי זאת גם בזמן אמת. כמות האסיסטים לא ירדה כי הוא מסר המון מסירות לזריקה. למה, כי הוא מסר מסירות בשניות האחרונות כך שלא היתה הנעת כדור, ולכן כל מסירה מועמדת לאסיסט אם היא לא איבוד או החטאה. הזריקות היו מאולצות ותחת לחץ של זמן והגנה, ועדיין כמה מהן הגיעו ליעדן ומשם לסל. אותו דבר עם הנקודות, מה שלא מסר, זרק, לרוב רע, אך חלק נכנס. לכן הסטטיסטיקה הזו לא מספרת כי היא תקעה משחק, הקלה על ההגנה, עיקרה את שאר השחקנים לקבוצה. אז יוצא שהסטטיסטיקה שלו לא נפגעת אך של כל השאר כן (כמובן לא רק בגללו אבל יש לו חלק גדול). אז יופי, כולם אומרים שהוא ממשיך עם אותן הסטטיסטיקות רק שהן לא רלונטיות!!! תבדוק בשלושת הרבעים הראשונים כמה פעמים אחרים הובילו כדור, כמה פעמים הוא מסר ב-8 או 10 שניות ראשונות, כמה פעמים אחרים החזיקו בכדור ומה קרה ברבע הרביעי. אני לא נאיבי. אם הוא היה ממשיך כרגיל אז היו מאשימים אותו שהוא לא לוקח על עצמו אחריות ברבע האחרון. אז אני מניח שאם תיקח את ג'ורדן, בירד או איזיה תראה שהתפוקה עולה (לא בדקתי, רק הנחה מזיכרון כושל). כמו-כן יש הבדל בין לקחת יותר לבין לעקר אחרים.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

הנקודה לגבי לברון שהוא נמדד בסטנדרטים שמצופים מהשחקנים הגדולים בהיסטוריה. הוא לא לוזר, אם אתה משווה אותו ליואינג או פיפן. אם תעשה רשימה של טופ 10-12 היסטורי, אתה תתקשה למצוא שחקן שפחות מתעלה במשחקים והרגעים המכריעים בהשוואה ללברון.

יותר מזה. אם תעשה רשימה של 10-15 השנים האחרונות, יש כוכבים שנמצאים למטה ממנו במעמד ההיסטורי והיו שחקני קלאץ' טובים ממנו (וויד, נוביציקי). פה הכישלון שלו, מכוון גדולי העבר היו גם שחקני הקלאץ' הגדולים של תקופתם.

יריב 20 בינואר 2016

מה שאני אומר בעניין הרבע הרביעי הוא שזה צריך להתבטא במשהו. לפי התיאור שלך הייתי אומר שאם אין ירידה באסיסטים צריכה להיות עליה באיבודים (ואין). אפשר לדבר גם על דברים אחרים שעשויים להשתנות, והוא באמת זרק מעט יותר, אבל כמעט כל ההבדל הוא בזריקות של התקפות אחרונות (כשהקבוצה בפיגור בדקה-שתיים אחרונות רצוי בדרך כלל לשחק התקפות הרבה יותר קצרות).

מה שאני אומר הוא שהזכרון אכן כושל, אתה מכיר את ההטיות הפסיכולוגיות הרלוונטיות. כולנו מספרים לעצמנו סיפורים כל הזמן, ואנחנו בוחרים (באופן לא מודע) את התצפיות שתואמות את הסיפורים שלנו, זוכרים אותן ושוכחים את השאר. זו בדיוק הסיבה שאני תמיד מחפש הגדרות קשיחות, הדרך היחידה לנטרל את ההטיות האלו.

תוהה, אני אטען שהתפיסה שלך של השחקנים ההיסטוריים היא תערובת של שני דברים: הטיות זכרון שגורמות לך לזכור טוב יותר את ההצלחות מהכשלונות ובחירה בדיעבד של השחקנים המצליחים בשל הצלחתם. אבל אם אתה רוצה, אני תמיד יכול למצוא את צ'מברליין. אני גם יכול לטעון שג'יימס התעלה ברגעים מכריעים פעמים רבות, ווייד ונוביצקי הם שחקנים שהיתה להם התעלות בפלייאוף יחיד בקריירה (נוביצקי אחד וחצי).

איציק 20 בינואר 2016

זה אמור להתבטא לדעתי בשני דברים:
1. מתי נזרקת הזריקה לסל (לא משנה איזה שחקן). הרבה יותר זריקות מאוחרות. מדובר על 7-8 דקות אחרונות, ולא כשחייבים לזרוק מהר כמו שתי דקות לסיום.
2. לדעתי, ירידה באחוזים של שאר השחקנים כיוון שמקבלים כדור אין בררה בסוף שעון, ולא זריקה טבעית מבחינתם. אני חושב שגם ירידה באחוזים שלו, ולא רק בגלל לחץ המשחק כי אם בגלל קבלת החלטות שגויה של בחירת זריקות.
בכול אופן, אני מניח שההטייה שאתה מדבר עליה נכונה לכולם (כולל אותך), ואת זה כתבתי גם בזמן אמת, אז אצלי ההטייה מתחילה כנראה מוקדם בהרבה מהמקובל.

אוהד כדורסל 19 בינואר 2016

איציק, סגנון הדיון הפאסיב-אגרסיב שלך הוא אחד הדברים הכי לא נעימים בדה-באזר.

איציק 19 בינואר 2016

אני מודה לך על התגובה ועל כך שהארת את עיניי.
לא ידעתי אף פעם שאני פאסיבי. ידעתי שפעמים אני אגרסיבי.
אתה מוזמן לדלג על תגובותי, ואז חייך ישתפרו פלאים.

אוהד כדורסל 19 בינואר 2016

ואתה מוזמן לא להגיב על הודעותי, כמובן.

איציק 19 בינואר 2016

1. לא הגבתי לאף תגובה שלך כי אם למישהו אחר בשירשור.
2. אולי אעשה זאת ואולי לא.
3. בקשה קטנה, אם אפשר תרחיב בבקשה את הניתוח הפסיכולוגי שהתחלת לעשות לי. זה מעניין, אף פעם לא עשו לי ונורא בא לי לדעת על עצמי יותר. בתודה מראש

Shay 19 בינואר 2016

דווקא לטעמי זה אחד הדברים המרעננים והמשעשעים פה בפורום…

אמיתי 19 בינואר 2016

מצטרף לשי..

דיזידין 19 בינואר 2016

ימים קשים עוברים על כוחותינו.
זה התחיל בניצחון הפטריוטס, המשיך בהפסד של רוג׳רס, והחמיר בהפסד של ווילסון.
אז אמרתי לעצמי שאין ברירה אלא לשרוף עוד לילה כדי להתנחם בניצחונה של קליבלנד – וחזיתי בטבח.
ואפילו החדשות הנחמדות של היום – נדאל הודח מאוסטרליה, דודי סלע בסיבוב השני – רק מזכירות את הפיל השחור שבחדר: תחקיר מכירת המשחקים.
קראתי את התחקיר כולו, הרגשתי כמו בעל שקורא דוח של חוקר פרטי שמראה איך אשתו בוגדת בו במשך שנים.
י

גיל 19 בינואר 2016

בוא נגיד ככה, פדרר לה הפסיד לנדאל כי הוא מכר משחקים ובצמרת אף אחד לא מכר משחקים. זה בטח קיים ברמות נמוכות יותר כי אז לשחקנים שווה יותר להפסיד כנראה.

דיזידין 19 בינואר 2016

אפשר להניח שפדרר ונדאל לא מכרו משחקים, אבל בצמרת מכרו גם מכרו.
לפי התחקיר מדובר בין השאר על מנצחי גראנד סלאמים.
דווידנקו, שסיפורו פורסם, היה מדורג רביעי בעולם

גיל 19 בינואר 2016

לא קראתי את התחקיר, אבל מישהו בכיר מכר משחקים בגראנד סלאם? אני יכול להאמין שבטורנירים קטנים מישהו בכיר מפסיד ומקבל הרבה כסף על זה. זה כמובן חמור אבל מבחינת ההערכה הכללית של הכי גדולים לא ישנה הרבה.

Yinon Yavor 19 בינואר 2016

אולי זה מסביר את המאזן החיובי של דווידנקו מול נדאל (אחד היחידים בסבב עם כזה מאזן).
(-:

אמיתי 19 בינואר 2016

היחיד לדעתי עד שנולה יפגוש אותו

דיזידין 19 בינואר 2016

אתה יודע, ההערכה הכללית של הכי גדולים זה לא העיקר בספורט

גיל 19 בינואר 2016

אני מסכים, אבל בכל זאת יש הבדל בין רמאות של משתתפים זניחים לבין אם היה מדובר באלופים. זו הסיבה שיש יותר רעש על כל מקרה של רמאות מצד הפטס.

דיזידין 19 בינואר 2016

אתה עקשן :)
מכרו משחקים בווימבלדון, מכרו גמרים של טורנירים קטנים יותר, שחקן טופ טן מכר משחקים, הרבה שחקני טופ 50 מכרו, בחלק מהמשחקים שני השחקנים היו מעורבים.

גיל 19 בינואר 2016

אני לא עקשן אלא פשוט שואל מה בדיוק היה שם. מה שאתה מתאר בהחלט חמור והאמת לא ממש מפתיע. שחקני טניס נראים לי השחקנים הכי פגיעים להימורים כי קודם כל הם משחקים לבד, ודבר שני הם נוסעים לכל העולם ויותר קל לפנות אליהם.

דיזידין 19 בינואר 2016

אם אני זוכר נכון, בשנה שעברה בלבד יש יותר ממאה משחקים חשודים

צ 19 בינואר 2016

מדהים שרק לפני חצי שנה, למרות שזכה בMVP ובאליפות‚ ראו שקרי כשחקן עדיין דרגה או שתיים מתחת ללברון, גם במהלך העונה וגם בסדרת הגמר.
השנה זה בדיוק להיפך – לברון הלך צעד אחורה וקרי שניים קדימה – ככה שהיתרון היחיד אולי של קליבלנד על גולדן-סטייט (היה לה את השחקן הכי טוב על המגרש) נעלם

חיים הצהוב 19 בינואר 2016

אנשים פה קצת נסחפים בהקשר של קליבלנד, נכון הם היו חלשים להחריד אתמול אבל זה עוד ישתנה.
מה שכן, אתמול נגמר סופית הוויכוח של האם לברון מתקרב למייקל, אפילו לומר את השם של שניהם באותו משפט זה פשע.
אין סיכוי, לא היה ולא יקרה (גם בכושרו הנוכחי) שמייקל יפסיד ככה, מייקל במשחק כזה עובר שחקן שחקן במחצית וצורח עליהם כמו שלא צעקו עליהם בחיים.
לפני שנתיים היה פה וויכוח ביני לבין כל מני ילדים על לברון ומייקל, כמה שזה מגוחך עכשיו…

איציק 19 בינואר 2016

למרות שזה פשע מה שאכתוב עכשיו, לברון מתקרב למיקל, וזה נכתב באותו המשפט.

YG 19 בינואר 2016

במה, בריבאונדים?

איציק 19 בינואר 2016

בכלום, פשוט מאד רציתי לבצע פעם בחיי פשע, ולי פי מה שכתב חיים הצהוב ביצעתי פשע וזה מרגיש סבבה ;)

חיים הצהוב 19 בינואר 2016

העיקר שאתה מבין שזה פשע…

איציק 19 בינואר 2016

לא סתם פשע, זה עם קלון!!!

קשקשן בקומקום 19 בינואר 2016

לא שאני בא להגן על לברון אבל ב 92 מייקל ג'ורדן חטף 37 בראש מהניקס (מהניקס!!!) , כאלוף, במשחק שהמספרים האישיים שלו מאוד דומים לאלו של לברון אתמול

חיים הצהוב 19 בינואר 2016

מייקל ב99 משחקים מתוך 100 נגד הניקס ייתן הופעה.
אם אני לא טועה בסוף אותה עונה הוא ניצח אותה בגמר המזרח עם משחק של 52 נקודות

תוהה בדרכים 19 בינואר 2016

לג'ורדן לא היה חסר משחקים חלשים בסדרות מכריעות או החטאות במצבים קריטיים, ההבדל היה שבמשחק הבא והקובע יותר, הוא בדרך כלל התעלה.

דוד 19 בינואר 2016

זה בסדר בסוף העונה אף אחד לא יזכור את הפוסט הזה (וגם את התגובה הזו)

טיפה סרוחה 19 בינואר 2016

יכול להיות שקליבלנד עלו בכוונה כדי להפסיד ולא לחשוף קלפים או שזה לא ריאלי?

דיזידין 19 בינואר 2016

זה לא ריאלי, ויותר חמור – אין להם שום קלפים.
הם לא ירדו להגנה כדי לא לחשוף שבגמר הם כן יירדו להגנה.

duncan 19 בינואר 2016

GS פשוט מעולים. קרי השחקן הטוב בליגה. האיש מייצר נקודות בקלות (בשבילו זה קל). רק תראו כמה קשה לברון צריך לעבוד בשביל כל סל. להכנס לצבע ולקבל מולו את גרין ובוגוט.
גרין פשוט עושה את המשחק של GS לקל. עושים מלכודת על קרי (כי זה שלשה בטוחה) ואז גרין הוא פוינט גארד.
בחלק של המשחק הם שיחקו עם 4 פוינט גארדים וקלעי. כלומר 4 שחקנים עם קבלת החלטות מעולה – קרי,גרין, איגודלה וליוינגסטון. כ"כ מוכשרים. כל אחד יכול לחדור ולשלוח כדור לשלשה וכל אחד מהם למעט ליוינגסטון גם מאיים מהשלוש.

הקאבס – משחקים כ"כ 2010. איטי. אחד על אחד. לאב לא עושה כלום. עדיף כבר ג'ונס. קלעי טוב ממנו. לאב כלל אוברייטד בכל מה שקשור לשלשות. ראין אנדרסון למשל קלעי שלוש הרבה יותר טוב ממנו.

הקאבס יאבקו קשה בבולס לדעתי בגמר המזרח. אם יעלו הם שוב יפסידו.

פאקו 20 בינואר 2016

הבולס צריכים קודם להגיע לשם. לא כזה מובן מאליו.

אשר 19 בינואר 2016

דורפן – מה שיא התגובות לפוסט?

שמעון 19 בינואר 2016

איזה היסחפות, מה קרה כולה עונה סדירה, אז הובסו בעונה סדירה אז מה קרה? גם דטרויט נתנו 26 הפרש לגולדן, אז מה? עונה סדירה, פופ היה עולה עם מחליפים במשחקי "עונה".
שנגיע לסדרת הגמר אז נדבר. אני מקווה שכל הסגלים יהיו מלאים ובלי פציעות.
הכסף שלי עדיין על הקאבס השנה, שמתי עליהם לפני שהחלה העונה וגם היום הייתי שם עליהם. הסיכויים של קאבס גולדן וספרס די שווים לדעתי.

דיזידין 19 בינואר 2016

גם הכסף שלי על קליבלנד, אבל זה לא בדיוק ככה.
העניין הוא שהם לא עלו עם מחליפים.
הקאבס נורא רצו לנצח, אבל נראו חסרי אונים לחלוטין.

אמיתי 20 בינואר 2016

לא נכנס לך לכיס וזה..אבל יש איזה בעיה לוגית בתגובה שלך

דיזידין 20 בינואר 2016

אני מהמר מהלב, לא מהראש

משה אהרון 20 בינואר 2016

אני חושב שדורפן מאוהב בקארי.

מנחם 20 בינואר 2016

קלבלנד עולה לגמר המזרח בהליכה ואז מול יריבה עיפה בגמר הכל פתוח

Comments closed