לברוניזם (הפרק הרביעי בערך)

קליבלנד עשתה מהלך נכון כי עכשיו לברון חתום על ההחלטה

lebron-decision1
מבחינתי הטרגדיה הגדולה בסיפור בלאט-לברון היא שיש סיכוי מסויים שאם השם של בלאט היה מוצע ללברון מאחרי הקלעים אחרי שחתם – אולי היה מאשר אותו. אני מכיר את השמועות לגבי מרק ג׳קסון אבל אני לא באמת חושב שהוא עד כדי כך מחוייב אליו. כלומר אני לא חושב שהוא מחוייב למישהו. ייתכן שהיה משתכנע שבלאט מתאים ומאשר ועומד מאחריו. אבל מבחינת לברון הוא חזר לקליבלנד במקום להביא חיזוק למיאמי לנסיון נוסף. וקליבלנד הייתה צריכה לכבד זאת ולאפשר לו לאשר את המאמן – והיא לא עשתה זאת.

הייתי אומר ״מים מתחת לגשר״. ואני אומר זאת בבודפשט – הגשרים מרהיבים כמו גם הנהר.

*

אחת מאי ההצלחות של לברון ג׳יימס כשהוא נבחן מול הארכי-גדולים היא חוסר היכולת להתחבר למאמן. מג׳יק ג׳ונסון ומייקל ג׳ורדן לקחו מאמן רוקי וגידלו אותו להיות הול-אוף-פיימר. פיל ג׳קסון החליף במשחק ליגה מסויים את דאג קולינס וג׳ורדן קנה את הדיל. שנים סיפרו לנו איך הוא שנא את קולינס ואז הוא מינה את קולינס למאמן שלו בוושינגטון ואפילו היה שכן שלו בבניין וחבר שלו. אז אולי לא נתנו פה קרדיט למייקל ג׳ורדן: הוא הבין שקולינס הוא לא מאמן לאליפות למרות שהיה חבר שלו. הגדולה של ג׳קסון כאן הייתה להתעמת עם ג׳ורדן כשצריך. זה הבדל גדול אחד מדייויד בלאט. לראסל ודנקן הייתה סימביוזה עם מאמן אחד לכל הקריירה. לקובי בראיינט היו בעיות קשות עם פיל ג׳קסון אבל בסוף הוא האסימון נפל אצלו והוא עמד במטרתו לזכות באליפות (בעצם שתיים) כשחקן המוביל.

ומה לגבי לברון? למיאמי הוא לא בדיוק בא כמושיע. היא הושיעה אותו באותה מידה. אז עם הגיבוי של פט ריילי הוא גיבה את ספואלטרה. הבעיה היא שלקליבלנד הוא כן חזר כמושיע ושם הוא לא מצא את ריילי. הוא מצא את דייויד גריפין. ביג דיל.

*

ולכן מה שקרה עכשיו הוא נכון. למרות שהחלפת מאמן היא צעד בעייתי. גריפין ויתר על המאמן שלו, ועשה את זה באקט משפיל מבחינתו, ומבחינת בלאט, של מסיבת עיתונאים בה לקח את עצמו את כל האחריות על כך שלדבריו בלאט איבד את חדר ההלבשה. גריפין מעכשיו הוא היסטוריה. לעומת זאת לברון ג׳יימס עכשיו נתן אישור מוחלט למאמן. מרק ג׳קסון בבית ואפשר היה למנות אותו. אני משער שלברון לא טיפש. התוצאות של גולדן סטייט אחרי עזיבת ג׳קסון הפכו אותו לסחורה קצת בלתי לוהטת.

לברון אישר או מינה מאמן שהוא לחלוטין מכיר. אין לו תירוצים. עכשיו ההחלטה של לברון עומדת על כף המאזניים. הוא ייתן את הכל כדי להצדיק אותה.

האם זה נכון ששחקן שולט בקבוצה? לא אידיאלי. האם עדיף תהליך בניה סביב מאמן? המממ… מפתה להגיד שכן. במציאות של ליגה של שלושים קבוצות בשוויון כלכלי יחסי אתה לא מסרב לעיסקה עם שחקן שהופך אותך לקונטנדרית. אמרתי לאברהמי ולגיל שלי מוקדם יותר – מעשרים תהליכי בניה יסודיים סביב כוכבים מבטיחים בערך עשרים נכשלים בליגה הזו.

נ.ב. הניחוש שלי שזה לא יספיק. כי לגולדן סטייט יש תכניות אחרות.

בלאט פוטר
37 נקודות ב-28 דקות

143 Comments

dmc 24 בינואר 2016

בדיוק. כל הבלאגן הזה – לפטר ולמנות והשמועות והלחישות ותאוריות מופרכות לכאן או לכאן ומי שולט ומי נכנע – בשביל להגיע שוב לגמר ולהפסיד. אלא אם יגיע טרייד על שלוש אמיתי שיחזיר את לברון לארבע למשך 30+ דקות במשחק ואז הסדרה לדעתי פתוחה יחסית.

בילבו באגינס 24 בינואר 2016

סלח לי דורפן אבל הכול שטויות. אם היו מביאים מאמן שהיה יכול להשתלט על לברון סטייל פופ , הייתי אומר ניחא , אבל הביאו איזה טירון מושתן שלא היה מאמן ראשי שהגדולה היחידה שלו היא שהוא "ברודר" ומסתדר על לברון ?! . בחייאת דורפן מה זה משנה מי מקבל אחריות ,
בסופו של יום הקאבס יהיו בגמר הנבא ( למרות שאם טיירון אני כבר לא כל כך בטוח) ושם הם יפגשו 90% את גס 9% את סא ועוד אחוז אני משאיר לרעמים או לקליפרס. עכשיו אם אתה לא מביא מאמן חדש שילמד אותם לשחק כמו גס/סא זה אומר שאתה צריך בסך הכול לנצח את הגמר , ושם מה שאתה צריך זה בן אדם שכבר היה במעמדים דומים (נגיד גמר היורוליג גמר אליפות אירופה אלף גמרים ישראליים גמר הנבא שנה שעברה )והצליח גם בחלק לא קטן מהמקרים . עכשיו טיירון לו שהוא כנראה מסתדר ממש טוב עם החברה צריך לנהל את הגמר כי זה בעצם הסיבה שהוא החליף את בלאט , כדי לעשות את מה שהוא לא הצליח , אבל איזה כישורים עדיפים יש לו על בלאט לעצם המעמד הזה ???
ולמי פאקינג אכפת מחדר ההלבשה ?? וזה מה שכל כך מרגיז ישראלים כי הם היו מביאים מבחוץ איזה זכר אלפא שהיה מושיב את לברון במקום אז זה בסדר , אבל מי זה הילד המושתן הזה ? בקיצור לברון אגו מנייאק ובנוסף ממש לא חכם והוא ישלם על כך עוד השנה ביוני ואם אפשר גם יותר מוקדם

גיל 24 בינואר 2016

אתה משווה את גמר היורוליג לגמר הנבא?! בלאט לא היה במצבים דומים עד שנה שעברה וראינו כמה שטויות שעשה. בסך הכל למרות שהפיטורים שטותיים בשורה התחתונה זה לא ישנה הרבה את מאזן הכוחות.

אמוץ כהן-פז 24 בינואר 2016

אדרבא גיל, בלט, להבדיל מלו, כבר עשה את השטויות.

גיל 24 בינואר 2016

נכון, אבל לומר שהוא כזה טוב שלא הגיוני להחליפו רחוקה הדרך. לברון לא רצה אותו וזה מה שקובע פה.

אמוץ כהן-פז 24 בינואר 2016

המשפט השני שלך הוא כנראה תמצית העניין.

shadow 24 בינואר 2016

התגובה שלך לא חפה מהפטרונות שאתה טוען שנהגו בבלאט.

הטענה שגולדן סטייט יגיעו ב 90 אחוז לגמר וס"א 9 אחוז היא יהירות לא ברורה בטח כשיש בניהם רק שני משחקים הבדל וס"א נמצאים כרגע ברצף של 13 נצחונות רצופים.

ביום שני ס"א מגיעה לגולדן סטייט ונראה איך נראים ה 90 אחוז האלה במבחן המציאות.

אורן השני 24 בינואר 2016

ואם נעזוב את הנקודה הזו, כל מה שהוא רשם זה בדיוק העניין.

אם אתה זורק את בלאט, וזה הגיוני לגמרי לאור הנסיבות, אתה חושב שטיירון לו במקומו (או היחסים הטובים שלו עם האחים לקבוצה) זה מה שינצח לך את הגמר? באמת?

נחכה ונראה אבל לא רק הישראלים הפרובינציאליים חושבים שזה מצחיק בנקודת הזמן הנוכחית.

shadow 24 בינואר 2016

נראה לי שזה ממש לא העיניין ולא השיקול.

אם מאמן (טוב ככל שיהיה) לא שולט בשחקנים, הם אינם ממושמעים לו ובנוסף יש כוכב שלא נותן לו לאמן את הקבוצה, אין שום טעם להמשיך להחזיק אותו בקבוצה, גם אם התחליף שלו פחות טוב מבחינה מקצועית.

כרגע מכל מה שידוע בלאט איבד את השליטה וההשפעה על השחקנים שלו ולא רק שאיבד מדברים על זה שמעולם לא שלט.
על זה תוסיף את העובדה שיש שמועות על משחק או משחקים שבהם בוצע סבוטאג' במכוון ותקבל את ההחלטה הבלתי נמנעת.

שלא תבין לא נכון, אני אוהד בלאט ובטוח שאם אכן היו נותנים לו לאמן הוא היה עושה בקליבלנד פלאים והופך את לברון לכוכב שהוא כל כך רוצה להיות אבל מכיוון שכל הדברים האלה כבר לא יקרו. אין ספק שההחלטה היתה נכונה. הדרך היתה מביכה ומבישה כיאה למסורת ולמורשת של לברון.

Adidas 26 בינואר 2016

אמן

גיל 24 בינואר 2016

אתה כותב שמה שקרה עכשיו הוא נכון, אבל זה נכון רק מבחינת האגו של לברון לא מבחינת הכדורסל. אז יש לו שליטה מוחלטת בקבוצה אבל מבחינה מקצועית מצבו פחות טוב. אני גם לא בטוח שיאשימו אותו אם הקבוצה לא תזכה באליפות. מקסימום, יגידו שטיירון לו לא מתאים.

מה שכן, מפגן כזה של קולגיאליות על פיטורים של מאמן לא ראיתי ורחוק שנות אור ממה שקורה בארץ.

דורפן 24 בינואר 2016

לא נכון. מבחינת כדורסל היחס של השחקנים לבלאט זה משהו שלא יכול היה להמשך. בתסריט הטוב – הם יהיו כמו ספואלטרה עם לברון. ויש גם את התסריט שטיירון לו כן יהיה טוב יותר. זה לא המקרה בו בראיינט העיף את פיל ג׳קסון. אני לפחות לא הרגשתי שנעשתה עבודת אימון גאונית.

דורפן 24 בינואר 2016

ואיש לא יהיה אשם באבדן האליפות באמת. הכדורסל שצפוי מצד האלופה – כנראה גולדן סטייט אבל גם אם זו תהיה סן אנטוניו – יהיה משהו כל כך עצום שזה לא יהיה מצב של אשמים. כפי שאיש לא ״האשים״ את קרל מאלון או גארי פייטון

גיל 24 בינואר 2016

נכון, אבל אם המשחק לא ישתפר ואולי אפילו ידרדר אז נראה לי שכן יאשימו את לו ולא את לברון.

גיל 24 בינואר 2016

אני מסכים שהיחס לא יכל להמשך אבל למה לא הייתה עבודת אימון גאונית, בגלל בלאט שהוא חסר מושג או לברון שלא נתן לו לאמן וכולם יישרו איתו קו? ברור שהמצב לא יכל להמשיך אבל בוא לא נהפוך את זה לאיזו החלטה גאונית להביא מאמן מוכח. אפשר אפילו להקביל שלו ובלאט ברמה שווה מבחינת אימון, אז מה בדיוק השדרוג? רק בזה שלברון מאשר את זה ויהיה ילד טוב?

דורפן 24 בינואר 2016

יכולת להגיד את זה גם על ריילי וגם על פיל ג׳קסון שמונו. יש מאמן צעיר ומבטיח ויש לו גיבוי. זה עדיף ממאמן וותיק, מאמן מצויין אבל לא באמת גאון, שאין לו גיבוי.

גיל 24 בינואר 2016

נכון, בוא נראה את לו הופך לג'קסון או ריילי. לא הייתי בונה על זה.

דורפן 24 בינואר 2016

גם ספואלטרה לצורך העניין עדיף ממאמן עם סיפור שונה משל לברון

Ljos 24 בינואר 2016

בתחילת שנה שעברה ראו ניסיון לשחק כדורסל אחר ממה שראינו בשנה שהגיע אחר כך. אבל זה נמחק די במהירות.
משונה להתלונן שלא נעשתה עבודת אימון, כשהתנאים (מעניין למה) לא איפשרו בכלל אימון.
הדבר הנכון לעשות הוא לא לתת לגרסא חדשה של איזיאה תומאס (ה-GM) להשתלט על קבוצה בליגה.

איציק 24 בינואר 2016

הניחוש שלי טוב כמו שלך (אחת הסיבות לכך זה שאני די מסכים עם הכתוב).
ואחרי שכתבתי זאת, הכישלון הגדול הוא לא של לברון, ובטח לא של בלאט למרות הטעויות שעשה. הכישלון המהדהד הוא של גריפין שלא הצליח לעלות לגבהים הקרובים לאלו של פט ריילי כ-GM של מיאמי. אם הפעם הם לא עומדים בסטנדרטים וגילברט לא מעיף את גריפין אז הבעלים יהיו אשמים לא פחות מה-GM.

איציק 24 בינואר 2016

רק אוסיף תיקון שמה שקרה הוא לא הדבר הנכון כי אם הדבר הסביר. כך הדברים מתנהלים היום ב-NBA ברוב המקומות עם שחקנים בעלי השפעה עצומה, וזו בקרוב קבוצה אחת בלבד, קליבלנד.

ד"ר רזי הופמן 24 בינואר 2016

לא רק לגולדן סטייט יש תכניות.
השנה גם לפופ יש קבוצה בטון שתשמיד מה שבא מולה.

דורפן 24 בינואר 2016

באופן אירוני – למרות שגולדן סטייט היא האלופה – הזמן אוזל דווקא לסן אנטוניו. כי דנקן וג׳ינובילי יפרשו השנה ולהחליף אותם בברור לא פשוט. אני חושב שסיכויי גולדן סטייט אפילו יותר גדולים בעונה הבאה. קליבלנד תתקשה להכנס למשוואה הזו.

גיל 24 בינואר 2016

למה אתה חושב שיפרשו? לדעתי דאנקן ישחק עוד עונה או לפחות יכול לשחק אם ירצה. ב538 הראו שהמחליפים שלהם הם קבוצה אדירה ועל פי חלוקת הדקות והעומס דאנקן יכול בשקט לשחק עוד כמה שנים, אפילו עם לא יפתח בחמישייה.

דורפן 24 בינואר 2016

לא חושב שהוא ירצה. ובכל מקרה הם לא קבוצה צעירה. אבל הבעיה שלהם היא שגולדן סטייט היא מאד מאד צעירה. השיפור אצל קארי השנה לא היה בתכנית של אף אחד. דריימונד גרין כמועמד לחמישיית העונה לא היה בתכניות של אף אחד והוא רק בשנה הרביעית או החמישית. כרגע כל מה שהם נוגעים בו הופך זהב. יש להם גם המון כסף וכוח משיכה. הם יושבים על הקטר ויהיה קשה להזיז אותם.

גיל 24 בינואר 2016

יש אצלם שילוב של צעירים וותיקים וחלוקת דקות מופתית. הרי בדיוק בגלל כל חלוקת הדקות הזו דאנקן ואחרים יכולים לשחק בגיל כל כך מבוגר. כל עוד הם ימשיכו לשחק ככה אז הם יהוו תחרות. גם סן אנטוניו היא מוקד משיכה. לפי מה שאתה אומר אפשר לסגור את הליגה ל5 שנים כי לאף אחד לא יהיה סיכוי לסכן את הווריורס אבל דברים קורים.

דורפן 24 בינואר 2016

תראה – אני לא אוהד את הקבוצה הזו – אבל יש (כמעט) בברור שלושה הול אוף פיימרים לפני שיא הקריירה. וזה לא מצב כמו מיאמי בו זו הייתה קבוצה נגד אוסף כוכבים. הם קבוצתיים והם נלחמים והם מפרגנים. זה בהחלט נראה על סף שושלת. וזה שג׳רי ווסט נמצא שם כדי לייעץ לא צריך להוסיף שלווה לאף אחד

גיל 24 בינואר 2016

אבל השאלה אם הם כולם ירצו להשאר ביחד. עוד מעט קארי יקבל מלא כסף ועוד שנתיים שלוש גרין יכול להחליט שהוא רוצה להיות כוכב במקום אחר ותומפסון תלוי באחרים. ניבאו שושלות בעבר שלא התקיימו כמו המג'יק עם שאקיל ופני הארדוויי או מיאמי עם לברון. אם יצרו תלכיד כמו אצל הספרס שנשאר באש ובמים אז יש סיכוי אבל לא בטוח שזה יקרה.

Ljos 24 בינואר 2016

אי אפשר לדעת בדיוק מה יהיה. אפשר לשער לפי ההווה ולפי מקרי העבר. כרגע שחקני הגולדן סטייט מתנהגים הכי קרוב לספרס, ללא בעיות אגו או מניעים אחרים. אף אחד מהם לא עושה רעשים מינוריים של אי שביעות רצון, בניגוד לכל אחת מהדוגמאות האחרות.

אלון 24 בינואר 2016

אמרת את אותו הדבר אחרי שמיאמי ניצחו את אוקלוהומה ב 2011. קל להכתיר שושלת אבל קשה ליצור אותה.

דורפן 24 בינואר 2016

כן – שם אוקלהומה פשוט נתקעו בקיר (אני משער שהתכוונת לזה שהימרתי על אוקלהומה). אבל כאן כבר יש אליפות ואחריה עונה שוברת שיאים. וממש אין סימנים שהם מתקשים. הרעב בו ניגשו לעונה הנוכחית הוא מפחיד. מפחיד מאד.

edgecator 24 בינואר 2016

כן, אבל עד מתי יימשך הרעב הזה? אז כן, חלק מהשחקנים אמנם לפני שיאם (קרי לדעתי דווקא שם) – אך הקבוצה כקבוצה, כמו שזה נראה כרגע, נמצאת בשיאה. מרקם כזה טבעו להסתיים בנקודה מסוימת, אורך החיים שלו קצר מזה של שחקן בודד. אתה באמת רואה אותם משחקים באותו האופן, בכזו דומיננטיות, עם אותם השחקנים 3 שנים מהיום?

דורפן 24 בינואר 2016

הרבה מהאנשים שם – סטיב קר, ג׳רי ווסט – היו חלק משושלות. אולי זו הסיבה שהתחושה שלי על אוקלהומה בזמנו (שׁהתבססה רק על גיל ופוטנציאל) באמת לא התרחשה. אבל אלו די יודעים מה לעשות. לגבי קארי – מי העלה על הדעת שעונה אחרי הMVP והאליפות הוא יביא שיפור פסיכי כזה בכל אספקט? את זה עושה מישהו שהוא לא איזה בחור יפה חייכן מכדרר וזורק שלשות. זה רעב בדיוק ברמות של ההיסטוריים ביותר. דריימונד גרין זה שחקן כל כך ציני שהוא משלים את קארי מכל בחינה.

ומה שקורה כשהגלגל מתחיל להתגלגל – כמו עם אלכס פרגוסון וגרג פופוביץ׳ ופיל ג׳קסון – המערכת צוברת ידע עד שבשלב מסויים היתרון הארגוני שלה לא פחות חשוב מהמקצועי.

אלון 24 בינואר 2016

אני לא חושב שהשלשייה של דורנט, ווסטברוק והרדן ב 2011 נראתה עם פוטנציאל קטן יותר מהשלשייה של גולדן סטייט. גם סם פרסטי בזמנו נראה כמו גאון.
קשה לי לראות את הליגה נסגרת לשנים הקרובות, אולי זה יקרה אבל רוב הסיכויים שלא כי יש יותר מדי כישרון בליגה כדי לעצור אותם.

shadow 24 בינואר 2016

רק לצנן את ההתלהבות הם עוד לא לקחו אליפות השנה ואובדן אליפות השנה (דווקא בגלל הציפיות) יכול ליצור זעזוע.

אני הייתי ממליץ לדחות את הספקולציות לגבי היכולת של גולדן לשמור על הצמרת לסוף ההעונה.

shadow 24 בינואר 2016

ולא לשכוח דבר חשוב שאף אחד פה לא יכול לנבא עלייתם של כוחות חדשים בטח כשמדברים על תווך של 5 או שלוש שנים קדימה.

נ.ב
וזה בלי לקחת בחשבון שיכולות לבוא פציעות ועזיבות של שחקנים.

דורפן 24 בינואר 2016

מה זה נסגרת?
תראה איך המזרח נסגר סביב לברון לחצי עשור. המערב פתאום ממערב פרוע מתכנס לשתיים שלוש קבוצות. כמובן שיהיה תחרותי וכמובן ששושלת מהסוג של הבולס קשה לראות מתרחשת. אבל את גולדן סטייט לוקחת 3 מ-6 הבאות? אני בהחלט יכול לראות.

גם סן אנטוניו לא בדיוק שושלת. היא לא הגנה על אליפות והיא לקחה רק אחת מאז 2007. אבל היא שושלת של יציבות ושל קונטנדריות.

ד"ר רזי הופמן 25 בינואר 2016

"מה שקורה כשהגלגל מתחיל להתגלגל – כמו עם אלכס פרגוסון וגרג פופוביץ׳ ופיל ג׳קסון – המערכת צוברת ידע עד שבשלב מסויים היתרון הארגוני שלה לא פחות חשוב מהמקצועי."
זה משפט מצויין שאיפיין גם את מכבי ת"א בכדורסל. משפט מפתח!

יריב 24 בינואר 2016

המחליפים שלהם כולל את ג'ינובילי, אתה יודע. אחד מאלו שעל גילם והקושי להחליפם דיבר דורפן.

גיל 24 בינואר 2016

הם מסתדרים מצוין עם מחליפים כמו ג'ונתן סימונס שלא נבחר בדראפט ושיחק בליגות חצי מקצועניות לפני ששיחק עם הספרס. לא נראה לי שתהיה להם בעייה גדולה למצוא או לפתח מחליפים.

אביעד 24 בינואר 2016

"הזמן אוזל לסן אנטוניו"

אני שומע את זה מאז 2009. התייאשתי.
אם בסוף העונה דאנקן וג'ינובלי פורשים הספרס עדיין נשארים קבוצה של 50 נצחונות בערך, וכזו שבשנה חלשה מסוגלת לגנוב אליפות כבר באותה עונה אם נניח קארי יפצע ושאר הקונטדריות יהיו חלשות. אח"כ תוך שנה-שנתיים הם חוזרים להיות קונטדרים מהדרגה הראשונה.

דורפן 24 בינואר 2016

פרישת דנקן זה גיים צ׳יינג׳ר. בלי שום קשר לסטטיסטיקות שלו. זה שחקן שגם פופוביץ לא יכול לייצר.

איציק 24 בינואר 2016

דאנקן עבר חפיפה אצל רובינסון, אולדריג' אצל דאנקן וככה ממשיכים ליצר שושלת.

shadow 24 בינואר 2016

יש אמת במה שאתה אומר אבל עם הבדל משמעותי שיכול להשפיע על התוצאה העתידית.

דאנקן, כיום, ממוקם הרבה הרבה הרבה יותר גבוה ביחס למה שרובינסון היה ממוקם כשדאנקן הגיע.

דאנקן גם הגיע כפוטנציאל צעיר וכבחירה הראשונה בדראפט מה שאי אפשר להגיד על אולדריג' שמגיע בגיל שלושים כשלכולם ברור שהוא אחלה פאוור ולא הרבה מעבר.

מה שמאזן את ההפרש הזה בין דאנקן לאולדריג' הוא שני דברים לא פחות משמעותיים:
1. המערכת של ס"א הרבה יותר משומנת ומנוסה מאשר כשדאנקן הגיע.
2. קאווי לאונרד – זה השחקן שהולך להיות הפנים של ס"א בשנים הקרובות. השיא נמצא עוד לפניו. הוא כבר נראה כמו כוכב, ואולי הכי חשוב, נראה כמו כוכב ספרסי טיפוסי.

איציק 25 בינואר 2016

מסכים, וזה רק מראה איזה יופי המערכת המשומנת הזאת עובדת. אולי תהייה ירידה קלה כשדאנקן יעזוב אבל המערכת דואגת לגיבוים מכיוונים אחרים אבל הקבוצה תשאר מועמדת לאליפות. עד שאולדריג' יזדקן הם כבר בטח יכינו מחליף שימשיך להשתלב היטב במערכת.

תוהה בדרכים 24 בינואר 2016

היו לנו כבר דיונים על הנושא ואני יודע שדעתי מנוגדת לרוח הבלוג, אבל לטעמי דווקא השנים האחרונות מוכיחות שחשיבותו של דאנקן לספארס כארגון וכקבוצה קטנה משאוהבים לתאר.
הרי העובדות ברורות- זאת אולי הטובה בהיסטוריה של סאן אנטונו כקבוצה, במה שהיא ללא ספק העונה הגרועה ביותר של דאנקן (ואין פה האשמה נגדו, זה טבעי בגילו).

הספארס הם הארגון הטוב בליגה, אולי בספורט האמריקאי. כל עוד הם ימשיכו לקבל החלטות נכונות- שכמובן יותר קל לקבל במעמד הנוכחי שלהם- לא צריכה להיות להם בעיה להתמודד עם פרישה שלו.

מאנו 25 בינואר 2016

להגיד שזו (אולי) העונה הטובה בהיסטוריה של הספרס זה קצת מוגזם ומוקדם.

תוהה בדרכים 25 בינואר 2016

לפחות ברמת מאזן בעונה הרגילה (צריך לזכור שברוב שנות האליפות לא הייתה להם יריבה ברמה של גולדן סטייט הנוכחית). הנקודה המרכזית מבחינתי היא שאין ירידה ביכולת של הספרס במתאם עם הירידה של דאנקן. עם כל הגדולה שלו כשחקן, הוא נהנה מאד מהארגון שאליו הוא הגיע, שמאפשר לו להיות מועמד ריאלי לאליפות בכל עונה שלו בליגה, כולל בשנים שהוא כבר רחוק מלסחוב את הקבוצה או להיות אחד השחקנים הטובים בליגה.

shadow 25 בינואר 2016

הוא הגיע בשנים שהארגון התחיל לבנות את עצמו. הבניה של שניהם נעשתה בסימביוזה מוחלטת.

הגדולה של דאנקן ושל הפסרס ביחד עם פופ היתה ההתגייסות שלהם למען המטרה המשותפת של הצלחת. הם הצליחו למנף את ההצלחות לידי שיטה שלתוכה אפשר להוסיף (ולהחליף) חלקים מבלי לפגוע באיכות הקבוצה ולפעמים אפילו להתעלות על המודלים הישנים.

נ.ב

יש רק סייג אחד לכל הנ"ל. פופ. אני מאמין שללא דאנקן הספרס יכולים להמשיך להתפתח. קשה לי להאמין שללא פופ הדברים יתנהלו אותו הדבר, בטח במבחן הזמן.
וזו תשובה גם לכל מי שמטיל ספק בחשיבות המאמן.

תוהה בדרכים 25 בינואר 2016

צריך לזכור שהספרס היו קבוצה של 55-60 ניצחונות בעונה גם לאורך רוב שנות ה90- מאז העונה הראשונה של דיויד רובינסון. למעשה העונה הרעה היחידה שלהם הייתה בעונת הפציעה של רובינסון שאפשרה להם לקבל את הבחירה מספר 1 בדראפט ולבחור את דאנקן.

זה חלק מהנקודה- הארגון לא ממש נבנה מהיסוד עם דאנקן, לפחות במובן המקובל של קבוצה שמקבלת בחירה ראשונה. דאנקן הגיע לקבוצה ברמה של גמר / חצי גמר אזורי וסייע לה להפוך למועמדת בכירה לאליפות. זה גם חלק מהמזל ששחקן צריך- תאר לך שהנטס היו בוחרים אותו.

shadow 25 בינואר 2016

ברור בגלל זה רשמתי סימביוזה

ניינר / ווריור 24 בינואר 2016

מאיפה הבטחון הזה שהם יגיעו לגמר האן בי איי בכלל?

דורפן 24 בינואר 2016

אין בטחון. אבל יש סבירות גבוהה. שיקגו כבר קבורה בפציעות, לטורונטו יש כנראה צ׳אנס מסויים אבל מלבד אלו הם יסתדרו עם המזרח.

ניינר / ווריור 24 בינואר 2016

שיקגו יכולים לנצח את הקאבס בקליבלנד, את זה ראינו. טורונטו אכן יכולה לעשות להם חיים קשים. אני חושב שהקאבס יכנסו למשבר שיהיה להם קשה לצאת ממנו והם יגיעו לפלייאוף לחוצים וחסרי בטחון

דורפן 24 בינואר 2016

מה אתה לחוץ מהגמר? כאוהד ווריורס אין לך מה להתעסק בכלל עם המזרח.

ניינר / ווריור 24 בינואר 2016

לא לחוץ, רק מאד רוצה לראות את הקאבס מתרסקים. סן אנטוניו מלחיצים אותי, מחר נקבל אינדיקציה ראשונית

איציק 24 בינואר 2016

שאלה אימפוטנטיט שעלתה לי זה עתה. אם היתה על המדף אופציה שלשום, באמצע העונה להחליף את בלאט בפופוביץ', האם מישהו חושב שהיה ולו סיכוי כלוש שלברון היה מאפשר את המהלך?

דורפן 24 בינואר 2016

זו בכלל לא שאלה. כי הפופוביצ׳ים לא עוברים קבוצה. לצורך העניין כשפיל ג׳קסון עבר ללייקרס כן קיבלו אותו. השאלה היא אם הוא היה מקבל מישהו כמו סטיב קאר לפני שנה? האם הוא מסוגל לראות מישהו עם עתיד וללא רזומה.

איציק 24 בינואר 2016

האם לברון היה מאשר לגריפן להביא את פיל ג'קסון לקליבלנד כמו שהביאו אותו ל-LA? מסופק מאד. הוא לא היה נותן למישהו לערער על ההגמוניה שלו.

רמי 24 בינואר 2016

רונן , מאנו הוא כבר לא פקטור. דאנקן עדיין כן אבל פחות . והרוקי שלהם עושה סימנים של מי שיהפוך לשחקן מצוין. אבל אני מסכים איתך, לג״ס יש סגל של תותחים צעירים שרק הולך להשתפר( כנראה) בשנים הקרובות. גם הצמד של אוק מגיע לשנות השיא שלו ועם טוויקים נכונים הם ידברו חזק מאוד בשנים הקרובות

yaron 24 בינואר 2016

ועכשיו לברון מילכד את עצמו ללא פחות מאליפות, הרי בלאט לקח אותם לגמר…
כ"כ מדוייק ה"חוסר היכולת להתחבר למאמן", כאילו הגיע לליגה אפוי ומוכן לאליפות… מעניין איך הליגה היתה נראית אם לברון היה מתמסר למאמן על לכמה שנים.

דורפן 24 בינואר 2016

הוא בהחלט קצת קרבן של העובדה שהוא באמת גאון כדורסל. הוא לא צריך מאמן אבל השחקנים האחרים צריכים.

איציק 24 בינואר 2016

למה הוא לא צריך מאמן?
יש לו הרבה פגמים במשחק שלו הראוים לשיפור, יש לו הרבה בעיות בקבלת החלטות בזמן משחק (ולא רק) ובמיוחד בדקות הסיום. לכן מאמן יכול לשדרג אותו מאוד אם רק יאפשר את זה. נכון שהוא ברמה מאד גבוהה, אז רק תחשוב לאן יכל להגיע.

איציק 24 בינואר 2016

ממש לא, עושי דברו כרגיל יבחשו מספיק זמן מראש ללכלך על מישהו אחר ויצרו אוירה רעה כלפי הנכשל התורן.

מאנו 24 בינואר 2016

הבעיה של של לברון היא שהאגו שלו גדול יותר מהיכולת. כלומר – הוא שחקן ענק, זה ברור, אבל הוא לא שחקן מספיק טוב כדי להביא את הקבוצה שלו להתגבר על האגו שלו ולזכות בתארים. ג'ורדן היה טוב ממנו, ולפחות בהתנהלות כלפי חוץ – חכם ממנו. לברון חכם, אבל לא מספיק חכם כדי לדעת להיות מנהיג אמיתי. אם השחקנים מסביבו חושבים שהמאמן עושה לו הנחות ומפחד ממנו, אז זה אומר הרבה על המאמן (בלאט), אבל זה גם אומר הרבה על לברון, שפשוט לא מסוגל לשלוט על עצמו באופן כזה שלפחות כלפי חוץ הדברים יתנהלו כמו שצריך. בסגל הנוכחי של קליבלנד, הם חייבים מאמן שיודע גם לאמן ברמה הגבוהה ביותר – אין להם סגל מספיק טוב כדי להביא בובה שכל תפקידה יהיה לתת להם לרוץ ביחד. לקליבלנד כרגע יש כוכב על, מאמן טירון ואסופה של שחקנים בינוניים עד טובים. המרקם לא בריא, היכולת לא מספיקה, ההנהגה (של לברון ושל גריפין) לא טובה מספיק.
כשלברון ילמד להתנהל בסביבה קבוצתית ולעבוד בשת"פ עם המאמן שלו, הוא יכול להיות ענק. כרגע הוא לא שם.

דורפן 24 בינואר 2016

נדמה לי שהוא זכה בתארים…. הוא לא מייקל ג׳ורדן. והוא כבר ענק היסטורי.

מאנו 24 בינואר 2016

במציאות של הכתרת מלכים כל שני וחמישי (העדכון האחרון הוא שסטף קרי הוא הגדול מכולם), הייתי ממתין. לברון הוא ענק, אני לא יודע אם הוא ייזכר כמו מג'יק, ג'ורדן או בירד.

דורפן 24 בינואר 2016

מה אמרתם פה? שיש 5-6 גדולים יותר? יכול להיות. קארי הוא הקלעי הטוב ביותר שהיה. אין שום רפרנס סטטיסטי שמאפשר דיון. אבל זה רק ברמת הקלעי.

איציק 24 בינואר 2016

זו האמא של האנדרסטייטמנט "הוא לא מיקל ג'ורדן." אני חושב שיש עוד כמה שהוא כבר לא. מסכים, הוא כבר ענק היסטורי, אבל הרבה פחות ממה שהוא מכוון/כיוון.

גיל 24 בינואר 2016

הוא מייצג הדור, אבל אם הוא מסיים את הקריירה רק עם 2 אליפויות וכל הבחישות וההחלטות, אז בהחלט תהיה תחושה חמוצה לגביו.

shadow 24 בינואר 2016

חכה וזה עוד בלי להוסיף את הירידה הדרסטית ביכולת שעומד להגיע, בעיקר בגלל סגנון המשחק שלו.

למעשה כבר השנה התחילה הירידה וניתן לראות אותה בבירור. זה רק ילך ויחמיר.
בעוד 10 שנים יזכרו את לברון כהרבה יותר קטן ממה שהוא היום.

כל זה עוד בלי לקחת בחשבון שללברון יש עוד הרבה זמן לעשות לעצמו נזק תדמיתי כמו שרק הוא יודע. לך תדע איזה עוד החלטות הזויות ומגלומניות יש לו עוד בקנה.

קפטן קוקי 24 בינואר 2016

+1
הנפילה הגדולה של לברון תגיע כשהוא ייאלץ להשתמש במוח הכדורסל שלו ולהפחית את אגו הכדורסל שלו, כשגוף הכדורסל שלו כבר לא יתן לו את מה שהוא נפל פעם.
זה יהיה מבחן שלדעתי הוא ייכשל בו. הסימנים מראים שהוא יגיב יותר כמו קובי מאשר כמו דאנקן.

יריב 25 בינואר 2016

אתה מתאר תהליך שמזכיר את צ'מברליין, ואני לא בטוח שצ'מברליין נזכר כקטן יותר משנחשב בזמן אמת.

shadow 25 בינואר 2016

1. לא נראה לי שניתן בכלל להשוות את השיאים שאליהם הגיע צ'מברליין וההשפעה שלו על התפתחות המשחק למה שעושה ועשה לברון בליגה.
2. לא מהיום יש אנשים שמפקפקים באיכות שיאיו לאור התקופה בא שיחק.
3. עם זאת עדיין סעיף 1 משמעותי הרבה יותר מסעיף שתיים.
4. בניגוד ללברון שמשתמש ככל האפשר במדיה של ימינו כדי להאדיר את שמו, צ'מברליין היה גדול פשוט בזכות מה שהיה וללא הרבה יח"צ.
5. למעשה לברון לא אמור להיזכר כגדול יותר מהאקים אולג'ואן. שזה לא רע בפני עצמו אבל בטח שלא ברמה של מג'יק, בירד, ג'ורדן, דאנקן, ג'אבר, שאקיל, ראסל, ווילט.
6. אם חושבים על זה לברון הוא בעצם קארל מלון(משודרג) עם שתי אליפויות.

"הרעש" שלברון עושה סביב המורשת שלו הוא זה שיגרום לתגובה ההפוכה בהערכה שלו בסוף הקריירה.
אלא אם כן הוא יעשה ניסים ונפלאות בזמן שנשאר. אם זה תלוי בקרי או בספרס הנס היחידי שהוא יראה זה הנס שהוא יזמין בסטארבאטקס.

shadow 25 בינואר 2016

בא = בה

תוהה בדרכים 25 בינואר 2016

אולג'ואן היה חולם לקבל את הצוותים המסייעים שהיו ללברון, שאקיל או דאנקן. אם הוא היה מקבל את העזרה שהם קיבלו, היו לו לא פחות אליפויות.

יריב 25 בינואר 2016

1. אני לא חושב שהיתה לצ'מברליין איזו השפעה ממשית על התפתחות המשחק. מיקן הוא זה שעיצב את הצורה בה סנטרים משחקים התקפה, ראסל עיצב את תפקידם ההגנתי, מה בדיוק עשה צ'מברליין להתפתחות המשחק?
2. אנשים פיקפקו באיכות שיאיו גם בזמן אמת, בגלל מיעוט ההישגים הקבוצתיים, זו בדיוק הנקודה.
3. ראה 1.
4. צ'מברליין היה דווקא כוכב בתחום יחסי הציבור, אפשר לראות את זה על ההתנהגות שלו מחוץ למגרש שנים אחר כך. כמובן, יחסי הציבור פעלו אחרת באותה תקופה, כמו כל התקשורת. גם מעמד הNBA היה אחר לגמרי.
5. זה דיון שאני לא מתכוון להיכנס אליו, לא בלי הגדרה של "גדול".
6. פה כבר אין לי מושג למה אתה מתכוון. אין שום דמיון בין המשחק של ג'יימס לזה של מאלון.

shadow 25 בינואר 2016

1. צ'מברליין היה פשוט מפלצתי ברמות שספק אם נראו מאז. השיאים שלו (שחלקם לא ישברו לעולם) והאישיות שלו הוסיפו לפופולריות של הליגה.
ניתן אולי להטיל ספק בשיאיו אבל לא ביכולותיו והוא היה מהטובים ביותר. אין עליו אשמה שהאחרים היו גרועים יותר.
עצם זה שהוא היה כזה טוב גרמה לשינויים ושיפורים במשחק ואצל שחקנים אחרים כי היה צורך בהתאמות.
2. הוא שיחק בתקופה של ראסל, ככה שאם שיאיו מפוקפקים, כך גם של ראסל וכל מי ששיחק בתקופתו.
3. תקרא את אחד שוב.
4. ההבדל בין היח"צ של היום לפעם לא מספר את כל הסיפור. לברון ואנשיו מנסים לאנוס אותנו תיקשורתית.
ווילט לא היה צריך שיתארו כמה הוא טוב כי הוא היה קובע הקטגוריה בזמנו. לברון מנסה דרך התקשורת כי על המגרש הולך לו פחות טוב.
5. אז תגדיר מה זה גדול ומשם נתקדם.
6. למה אין דימיון? שניהם היו לוזרים גדולים שניהם הלכו לקבוצות אחרות לחפש אליפות, רק שאחד עשה את זה מאוחר מדיי, כי כנראה היה קצת פחות דושבאג. ושניהם מוערכים יותר משוויים האמיתי (אוברייטד).

את ווילט תמיד יזכרו כגדול מלברון(בהנחה והוא לא יוסיף תארים לקריירה שלו) כי שיאיו אם תרצה או לא יתנוססו עוד שנים רבות כשרוב הסיכויים שלא ישברו לעולם.
את לברון יזכרו כגדול אבל לא כמו שעושים ממנו עכשיו.

דורפן 24 בינואר 2016

אגב, ג׳ורדן. העיף מאמן שהפסיד את גמר המזרח לקבוצה שזכתה באליפות בסוויפ בגמר. כלומר בעצם הביא אותה לאותו מקום. רק העיף אותו בקיץ. הוא באמת היה חד יותר.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

הייתי מקבל את זה יותר בהבנה אם בלאט היה מפוטר בקיץ אחרי שני שלושה הפסדים רצופים בגמר מאשר כשהוא מפוטר כשהקבוצה במקום הראשון באיזור שלה בלי שום איום מסביב עד לגמר.

יש בינינו חילוקי דיעות לגבי חשיבות המשחק מול גולדן סטייט. נישאר בהם.

דורפן 24 בינואר 2016

אולי אתה יכול לטעון (בטעות…) שהוא לא מצביע על פער עצום בין הקבוצות. אבל החשיבות כבר הפכה ברורה. הוא הביא לפיטוריו של בלאט. הוא לא היה מפוטר אחרי ניצחון מרשים על גולדן סטייט.

מאנו 24 בינואר 2016

רונן, אתה חושב שמדובר בפיטורין מתוכננים? פתאום שמתי לב עכשיו שהוא פוטר בדיוק אחרי המשחק ה-41, כלומר בדיוק בחצי, ואחרי 2 נצחונות.
אולי התקבלה בתחילת העונה החלטה עקרונית שבלאט עוזב אחרי חצי עונה, אלא אם כן הקבוצה מציגה יכולת יוצאת דופן.

דורפן 24 בינואר 2016

ברור שלא מתוכננים לגמרי. מאבקי כוחות שהסתיימו בתבוסה לגולדן סטייט

edgecator 24 בינואר 2016

אז למה לדעתך הוא לא פוטר מיד לאחר מכן?

גיל 24 בינואר 2016

כי לא רצו להראות שהם מגיבים בהיסטריה להפסד בודד. כביכול יותר מכובד ומראה על חשיבה לטווח ארוך, במציאות אותו הדבר.

edgecator 24 בינואר 2016

לא קונה את זה. את כל מה שגריפין דיקלם הוא יכול היה להגיד גם אז, באותה נקודת זמן זה היה נשמע גם יותר לגיטימי. לא שאז הפיטורים לא היו גוררים ביקורת.

גיל 24 בינואר 2016

זה היה נשמע פחות לגיטימי כי היה נראה שמפטרים מאמן בגלל משחק רע אחד. כאן לפחות הוא יכול לדבר על תהליך ומחשבה לטווח הארוך.

edgecator 24 בינואר 2016

זה עדיין נראה כך בעיניי לא מעט אנשים. קשה לטעון שהמשחק ההוא לא היה הקש ששבר את גב הלברון / גריפין / כל חדר ההלבשה, גם שני משחקים לאחר מכן. גם לא זכורים לי דיבורים של גריפין במסיבת העיתונאים על תהליך ומחשבה לטווח ארוך, אולי כי אני מסנן אוטומטית קשקושים שכאלה. מה שכן – בין אם הסיבה לפיטורים היא הפער המקצועי מול ג"ס או היחסים הרעועים בין השחקן או השחקנים למאמן (כנראה גם וגם), שניהם היו בולטים במיוחד במהלך אותו משחק. לכן העיכוב מפתיע.

דורפן 24 בינואר 2016

כי פיטורים לוקחים יותר מיום. צריך להפגש עם בעלים – הם יצאו לברוקלין. הם לא רצו להודות שזה בגלל המשחק הזה. אבל אם היה מנצח את המשחק הזה אין סרט שהיה מפוטר.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

התבוסה ב40 הפרש באמת לא היתה נעימה וגם קרתה בשידור ישיר ביום חופש לזכר מרטין לותר קינג שבו כל היום מפומפם סרטון של כמה לברון ג'ימס ספורטאי אקטיביסט. זה גם קרה אחרי חזרה ממסע משחקי חוץ מאוד מוצלח של קליבלנד ופקפוקים בגדולה של גולדן סטייט שהפסידה 2 מ-3 משחקים. אני דווקא חושב שקארי שדיבר על ריח השמפניות בחדר ההלבשה של קליבלנד, ראה בזה אתגר והקאבס ראו בזה עוד משחק ולא איזה נקודת ציון. להיות מובס בבית בוודאי לא עזר, אבל אני לא מתחבר לנרטיב של בלאט פוטר כי קליבלנד לא ניצחה את סן אנטוניו וגולדן סטייט. בלאט פוטר כי לברון לא רצה אותו. הפסד לגולדן סטייט ונקודת החצי של 41 משחקים הם סמנטיקה או ניסיון להיאחז במשהו מקצועי כדי להצדיק את השרץ.

גיל 24 בינואר 2016

זה ברור שזה הקש ששבר את גב הגמל. אם היו מנצחים את הספרס וגולדן סטייט, או לפחות מראים שהם מאוד תחרותיים ולא אוסף של אינדיבידואלים אז הוא לא היה מפוטר. כשאחרי כל משחק כל האתרים מביישים את קליבלנד כשהם מראים עד כמה לאב חור בהגנה אז זה בסופו של דבר משפיע.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

אחדד וזה גם תלוי איך מסתכלים על המשחק הזה. אם מסתכלים עליו ממקום של הקאבס פתחו רע, גולדן סטייט עלתה ל12-2, כל מה שבלאט וקליבלנד ניסו לעשות לא עזר וזה עלה ל30 ו40 הפרש ובהנהלה חששו שזה יחזור שוב בסדרת גמר הNBA ולכן בלאט פוטר, אז אני לא מקבל את זה. אם מסתכלים על המשחק כסבוטאז' של שחקנים שהחליטו שבשידור ישיר ברשת ארצית ביום חג הם יגרמו להשפלה של הקבוצה שלהם כדי להראות מה הם חושבים על המאמן וההנהלה הפנימה את המסר, אז אני כן רואה בו את קו פרשת המים.

גיל 24 בינואר 2016

אני לא רואה סיבה לחשוב שעשו סבוטאז'. הם היו מאוד עצבניים על הווריורס ועל ההערה של קארי על השמפניה ורצו מאוד לנצח אותם. הם פשוט הוכרעו על ידי קבוצה עדיפה בהרבה.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

בזמן שראיתי את המשחק גם אני לא חשבתי על סבוטאז' אלא יותר על תסכול ששום דבר לא הולך. עכשיו, בראיה לאחור ועם המשמעות של פיטורי בלאט, אתה פתאום חושב מה פתאום לברון סתם עושה עבירת תוקף בלי כדור על קארי, מה פתאום לאב אפילו לא מנסה לצאת לשחקן, מה פתאום לא יורדים להגנה, כל מיני כאלה.

גיל 24 בינואר 2016

כנראה שלא ראיתי מספיק משחקים שלהם, זה המצב הרגיל שלהם. אומרים שעשו סבוטאז' בתבוסה לפורטלנד לפני חודש. כאן קשה להאמין שהכבוד העצמי שלהם ירשה להם להיות מובסים ככה. זו תבוסה שתזכר הרבה זמן.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

הם אמנם הובסו בפורטלנד, אבל יותר ראיתי את זה כבעיה שלהם במשחקי באק-טו-באק. גם בעונה שעברה הם לא פעם התפרקו במשחק השני בבאק-טו-באק וגם השנה הפסידו במילווקי והתפרקו מול מיאמי ומול פורטלנד. מאז הם דווקא שיפרו את זה עם ניצחונות ביוסטון יום אחרי הפסד בסן אנטוניו ומול קליפרס יום אחרי ניצחון בברוקלין.

גיל 24 בינואר 2016

לפי מידע שפורסם בESPN זה היה משחק שהם עשו סבוטאז' אבל לך תדע מה נכון ומה לא.

דורפן 24 בינואר 2016

דובינסקי – אתה חושב שאם היו מנצחים את הווריורס הוא היה מפוטר היום?

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

כנראה שלא, אבל עוד חודש-חודשיים היו מוצאים סיפור אחר. לא מצליחים לנצח במשחק אחרי אולסטאר כשלברון נח, לא קולעים יותר מ105.7 נקודות למשחק, לברון משחק יותר מידי דקות, סשה קאון סוס טרויאני, למצוא דרכים להצדיק את השרץ תמיד אפשר.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

אם כבר אני רואה את המשחק הזה כמשחק שלברון זיהה שסבוטאז' בו זאת הזדמנות אולי אחרונה שלו להיפטר מבלאט, לפני שיהפוך למאמן אולסטאר ושהקבוצה תבטיח את המקום בפלייאוף ואז יהיה יותר קשה.

הנרטיב שאני לא מקבל זה שבלאט פוטר כי המשחק הזה הוכיח שקליבלנד לא יכולה לנצח את גולדן סטייט ביוני.

טל 12 24 בינואר 2016

אני מניח שאחרי התבוסה לגולדן סטייט נוצרה כבר מסה קריטית – כנראה דיברו עוד קודם ולברון שטח בפני גריפין בעיות…

ד"ר רזי הופמן 25 בינואר 2016

יואב אני לא מסכים עם זה כי פה היה לו תירוץ מעולה בחסרונם של לאב ואירווינג! אני חושב שנהיה הרבה יותר חכמים בעוד שבועיים שלושה כשנראה אילו תוצאות יהיו ללו ולמאמנו לברון:) אני בכלל לא בטוח שלברון יגיע לפליאוף מהמקום הראשון במזרח. נחייה ונראה.

גיל 24 בינואר 2016

אבל השורה התחתונה היא שאותו מאמן חדש הביא אותם לשש אליפויות. אני לא רואה משהו דומה בחילופי המאמנים אצל לברון. יש להם מכנה משותף אחד עד עכשיו, כולם חלשים.

יריב 24 בינואר 2016

אילו "חילופי מאמנים"? אלו ומה שקרה ב2005? צריך כמה מקרים בשביל לדבר על מכנה משותף.
כמו כן, אנחנו עדיין לא יודעים לכמה אליפויות תגיע קליבלנד עם לו (אם כי אני אופתע אם יהיו 6).

גיל 24 בינואר 2016

כל המאמנים שהיו אצלו כולל ספולטרה הם מאמנים חלשים שבעיקר מנסים לשמור איך לא לעצבן את לברון. אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד אבל כרגע התחזית די קודרת מבחינתו אלא אם כן יערך עוד שינוי במצבת השחקנים.

שמעון 24 בינואר 2016

זה לא מאמנים חלשים, פשוט היום בעימות בין מאמן לכוכב על יעיפו את המאמן ולא משנה מה שמו כי הכסף מדבר, לברון הוא מותג ואם היה בא להנהלה ואומר אני או פופוביץ למשל פופ היה בחוץ.קאזינז שהוא סתם אולסטר בא ואומר אני או קארל, קארל בחוץ. השחקנים יודעים את זה ומכיוון שרובם עם רגשות נחיתות קשות ואוהבים להרגיש חשובים אז הם רוצים להראות מי בעלי הבית שזה רוב הכוכבים. מעטים הם כמו טימי קרי קוואי דוראנט שבאים ללמוד ממאמנים, מכל מאמן מהגרוע ביותר אפילו אפשר ללמוד משהו. לברון לא מעוניין ללמוד, הוא חושב שהוא יודע הכל והעובדה שהוא מותג על ותעשיית מזומנים כלכלית הופכת אותו לאנטאצ'בל, אין מאמן שיוכל לומר לו מה לעשות אם הוא בעצמו לא ירצה את זה. בלאט עשה בדיוק מה שאני הייתי עושה ליקק וליקק במקסימום האפשרי, האדיר את האגו וליטף את האגו שלו כי זה הבן אדם. אם היה מחנך אותו היה עף ישר. בלאט יצא מעולה מהסיטואציה הזאת, הרבה קבוצות ירצו אותו הוא פוטר שהוא מקום ראשון ועשה סידרת גמר נהדרת בחיסרון של כמה כוכבים, הוציא מקסימום מהמצב שהיה, יותר מזה אף אחד לא היה מוציא.

גיל 24 בינואר 2016

מאמנים מוחלשים הכוונה.

ד"ר רזי הופמן 25 בינואר 2016

שמעון, אני מסכים אתך כמעט בכל מילה. לא חושב שאת קארל היו מפטרים אם דימרקוס היה דורש. היו מנסים לגשר. כולם יודעים שלקאזינס יש קריזות ושצריך לקרר אותו מייד כשהוא מתחמם או לדחוף אותו מהר ממוקדי עימות. היו משחקים שקארל הוציא אותו מהרוטציה (לא שיחק במספר משחקים) בחוץ בגלל ההתנהגות השנה ולא קרה כלום.

שמעון 25 בינואר 2016

ברור שהיו מנסים לגשר תמיד מנסים אבל אם הגישור לא היה עוזר ודמרקוס היה מתעקש אני מניח שקארל היה בחוץ ודמרקוס זה סתם אולסטאר אחד מיני רבים, זה אפילו לא קרוב למעמד של לברון. אם קרי היום בא ואומר להנהלה אני רוצה את קר בחוץ אני או קר, מה יקרה לדעתך, מי עף?
אז המאמנים לא באמת יכולים לעשות הרבה, הם צריכים לקוות לכימיה טובה עם הכוכב שהכוכב יהיה עם אישיות נוחה. מעטים הם כמו פופ, ונגר ופרגוסון שהם כמעט בעלי סמכות מוחלטת וגם הם לא יכלו על מסי רונלדו או לברון במצב של אולטימטום

ד"ר רזי הופמן 25 בינואר 2016

לפחות לגבי רונלדו, הוא היה זה שעזב את הספינה של פרגי. יכול להיות שחיפש מקום בו לא יהיו לו מלחמות עם סמכות גבוהה ממנו. ייתכן שהוא היה גם זה שדחף בסוף את המיוחד אל מחוץ לבלנקוס. לגבי קרי ברור לשנינו שזה לא יקרה. אפילו היפוטתית זה לא יכול להתרחש.

edgecator 24 בינואר 2016

לא מבין איך זה שיש מי שעדיין שטוען שספולסטרה מאמן חלש. בכלל משקף את התפיסה הדיכוטומית של הרבה אנשים לגבי מאמנים בספורט האמריקאי.

דורפן 24 בינואר 2016

ספולסטרה לא מאמן חלש. הוא היה מאמן מאד מתאים למצב. הוא גם מאד צעיר ואני צופה לו גדולות.

גיל 24 בינואר 2016

הוא לא חלש במיוחד אבל עם לברון כאמור כל אחד מגיע לגמר כמעט. עכשיו שהוא צבר ניסיון ובלי לברון האתגר הגדול שלו. גדולה של מאמן בעיניי היא בהוצאת המקסימום מהקבוצה ופיתוח שחקנים. תראה מה עונה אחת עם קר עשתה לקארי.

edgecator 24 בינואר 2016

מיאמי ההיא שיחקה באופן המתאים ביותר עבור לברון. האתגר אכן גדול יותר עכשיו אבל מגיע לו קרדיט גם על מה שכבר השיג.

בני תבורי 24 בינואר 2016

בלאט רק הרוויח מהפיטורין האלה. עדיף מבחינתו להיות מפוטר בשלב זה מאשר אחרי עוד הפסד אליפות לווריירס. הוא גם מקבל המון אמפטיה שם והעובדה שפוטר אחרי אליפות אזורית והשתתפות בגמר + המיקום שלו עכשיו כמוביל המזרח, לא יפגעו ביכולתו לקבל ג'וב במקום אחר ב NBA.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

כן, אבל אחד הנרטיבים שיוצאים מהפיטורים זה מרד שחקנים וזה פחות טוב מלהיות פנוי בשוק אחרי אימון באולסטאר, שתי אליפויות מזרח והפסד בגמר הNBA.

ד"ר רזי הופמן 25 בינואר 2016

אני מתחבר לזה למרות הלכלוכים מחדר ההלבשה.
מקבוצה צעירה בלאט יכול להפיק המון. מקווה שימצא אחת כזו עוד השנה כי כולנו מכירים את האיכויות שלו וגם את המזל שלו. בסוף אולי יסתבר שהשנה וחצי האלו היו הפרומו למה שעוד לא צפוי:)

בילבו באגינס 24 בינואר 2016

סלח לי דורפן אבל הכול שטויות. אם היו מביאים מאמן שהיה יכול להשתלט על לברון סטייל פופ , הייתי אומר ניחא , אבל הביאו איזה טירון מושתן שלא היה מאמן ראשי שהגדולה היחידה שלו היא שהוא "ברודר" ומסתדר על לברון ?! . בחייאת דורפן מה זה משנה מי מקבל אחריות ,
בסופו של יום הקאבס יהיו בגמר הנבא ( למרות שאם טיירון אני כבר לא כל כך בטוח) ושם הם יפגשו 90% את גס 9% את סא ועוד אחוז אני משאיר לרעמים או לקליפרס. עכשיו אם אתה לא מביא מאמן חדש שילמד אותם לשחק כמו גס/סא זה אומר שאתה צריך בסך הכול לנצח את הגמר , ושם מה שאתה צריך זה בן אדם שכבר היה במעמדים דומים (נגיד גמר היורוליג גמר אליפות אירופה אלף גמרים ישראליים גמר הנבא שנה שעברה )והצליח גם בחלק לא קטן מהמקרים . עכשיו טיירון לו שהוא כנראה מסתדר ממש טוב עם החברה צריך לנהל את הגמר כי זה בעצם הסיבה שהוא החליף את בלאט , כדי לעשות את מה שהוא לא הצליח , אבל איזה כישורים עדיפים יש לו על בלאט לעצם המעמד הזה ???
ולמי פאקינג אכפת מחדר ההלבשה ?? וזה מה שכל כך מרגיז ישראלים כי הם היו מביאים מבחוץ איזה זכר אלפא שהיה מושיב את לברון במקום אז זה בסדר , אבל מי זה הילד המושתן הזה ? בקיצור לברון אגו מנייאק ובנוסף ממש לא חכם והוא ישלם על כך עוד השנה ביוני ואם אפשר גם יותר מוקדם

דורפן 24 בינואר 2016

אני יודע פחות על טיירון לו מאשר אתה. אני יודע שהוא עלה הרבה כסף כי דובר בו כבר כמאמן ראשי בקבוצות אחרות.

שמעון 24 בינואר 2016

לברון אוהב סמרטוטים. מייק בראון היה סמרטוט שלו, ספולסטרה היה סמרטוט שלו נושל וויד, בלאט היה סמרטוט שלו, לו עכשיו יהיה חתיכת סמרטוט, ומארק ג'קסון היה גם סמרטוט שלו אם היה בא לאמן. גריפין יפוטר בסוף העונה אחרי שלברון יקבל בראש בגמר, הוא גם סמרטוט שלו. אבל הסמרטוט הכי גדול זה הבעלים דן גילברט, זוכרים את ההחלטה של לברון שאפילו לא הודיע לקאבס שעוזב כדי להתכונן ולהכין קבוצה? הוא גם לא הודיע שמגיע לקאבס חזרה! נתן להם למנות את בלאט והכל ואחרי חודש החליט שבא לו ככה על דעת עצמו אפילו לא שאל את גילברט. עכשיו הוא גם מחזיק את גילברט בביצים כי כל שנה חותם על חוזה לשנה אחת בלבד כדי לאיים בעזיבה, מחתים פחון כמו טריסטן שרק פרח בשיטה של בלאט כמו ששון ג'יימס פרח שם על חוזה מקסימום כמעט. לברון מנהל שם הכל והוא התאום מבחינת אופי לכריסטיאנו רונלדו, הוא רוצה שכולם יגידו לו אתה המנהיג ואתה השחקן הטוב בעולם, לא סתם כל משפט שני בלאט אמר את זה. בדיוק כמו שכריסטיאנו ביקש חוזה במדריד שבו כל שחקני הקבוצה ואנשי ריאל יהיו חייבים להצביע לו לטקס כדורגלן השנה בעולם. לא סתם זידאן נכנס לתפקיד והדבר הראשון שאמר רונלדו הכי טוב בעולם הוא הפנים שלנו, הם אוהבים לשמוע את זה (זידאן לא באמת חושב את זה הוא יודע שיש מישהו אחר שבאמת הכי טוב בעיולם), לא סתם רונלדו עסוק בתככים ומזימות בריאל כמו לברון בקאבס. הבעיה היא רק אחת, שניהם לא מבינים שהם מעבר לשיא ורק הולכים לדעוך. לברון כבר היום לא השחקן הטוב בעולם, קרי לא רואה אותו ממטר.
לברון אוהב לאמן בעצמו אבל השחורים הם מאמנים גרועים ושכונתיים וטקטיקנים חלשים ביותר, זה גם בולט אצל לברון בקן המחשבה שלו.
אין ספק שהוא שחקן ענק ויזכר בטופ 10 של כל הזמנים אבל אי אפשר להתעלם מהקריסות המנטליות שלו בסדרות הגמר, ההדחה מול אורלנדו של דוויט, ההשפלה מול המאבס בשלשול הגדול בהיסטוריה, העובדה שיש לו רק אליפות אחת משכנעת (האליפות השנייה זה פוקס גדול כי פופ לא עשה עבירה כי ככה נהוג בארה"ב אז זכה מן ההפקר), העובדה שהקליעה שלו מחצי מרחק ומבחוץ חלשה, אחוזי עונשין גרועים ויכולת מנטלית חלשה בסדרות גמר לעולם לא יכניסו אותו לטופ 5. הוא לא יקח עוד שום אליפות ורק ידעך כי הוא בנוי על חדירה ומהירות והדברים האלו נגמרים שאתה מזדקן, מייקל וקובי החזיקו בזכטות קליעה מחצי מרחק ומבחוץ, ללברון אין את זה ולכן הוא ידעך מהר יותר.

Srtest - ארטסט 24 בינואר 2016

כן, עד כדי כך גרועים שאחד נותן מט למלך מלכי המלכים פופוביץ' ואת השני מביאים כדי לבנות קבוצה שפורחת איך שהוא עוזב כדי שאיזה בלונדיני יקבל את כל הקרדיט.

שמעון 24 בינואר 2016

הבלונדיני לקח אותם את הצעד שהכושי לא יכל והכושי שניצח את פופ בפוקס חטף בראש ממקהייל הלבן שלא יודע לאמן בכלל.

Srtest - ארטסט 24 בינואר 2016

הכושי לא יכול אני מניח שבחוגים מסויימים בארץ נחשב יותר לגיטימי מגורילות מקפצות. רק בגלל אנשים כמוך טוב שהחבר'ה הגאוותנים הלאומיים לא קיבלו את מה שרצו.

שמעון 24 בינואר 2016

לי לא אכפת אחי בניגוד לכמה כושים אמריקאים שמרגישים מקופחים לי אין שום בעיה איתם יש לי חברים כאלו, אתה יכול לנסות להמציא מה בא לך

Srtest - ארטסט 24 בינואר 2016

בזכות הכושים האלה אתה בכלל כאן יודע מה עושים עם כדור כתום עגול.

זינק 24 בינואר 2016

בלאט היה מהרגע הראשון בין הפטיש ללברון.
ההתקפלות שלו מול הכוכב פגעה בו בצורה ניכרת, אך אם היה מנסה "לחנך" אותו כבר בהתחלה לא היה שורד יום.
הקבוצות של בלאט בעבר, תמיד אופיינו בכדורסל קבוצתי (וברוב הזמן לא יפה לעין. אוהדי מכבי שוכחים שהיו שנים שהייתה תרעומת גדולה על סגנון הכדורסל שהקבוצות שלו שיחקו.) שהשלם גדול מסך חלקיו. במקרה הזה, ברגע שנפל הפור ולברון החזיר את עצמו לקליבלנד, כל המהות של ההחתמה של בלאט ירדה לטמיון.
אין ספק שבלאט עשה כמה שגיאות קשות, שגרמו לו לעיתים להראות לא טוב בלשון המעטה. אבל בסיר הלחץ המטורף שהוא היה בו, אלו טעויות בהחלט מובנות.
ברמה האנושית אני אפילו קצת שמח בשבילו, כי להיות שטיח זו לא תחושה נעימה לאף אחד, ועם איך שזה נראה דרך המסך לברון הפך אותו לשטיח שבמפתן הדלת.
מקווה בשבילו שיצליח לקבל קבוצה קטנה יותר בנבא, שיוכל להתבטא בה טוב יותר ולהראות את כישוריו. אני אומנם לא משוכנע שהמכה הקשה שקיבל (והדרך והדברים שיוצאים זו בהחלט מכה קשה) לא פגמה בו בסיכויים העתידים, אבל מי יודע…. השלוש שנים האחרונות לימדו במקרה שלו שהמציאות עולה על כל דמיון.

טל 12 24 בינואר 2016

כן ,כנראה שגריפין היסטוריה.נדמה לי שהוא די פיטר את עצמו.אולי אני טועה ,כמובן. ואז נראה את טיירון מתגלה כמאמן גאון ואולי ממש לא טירון כי יש לו את המאמן לברון.

לגבי לברון,האם הכל אגו? אם היה מאשר את בלאט אולי כפי שאתה כותב, בלאט היה נשאר מאמן עד סוף העונה?אני לא בטוח,אני חושב שהוא גם מאד רוצה לקחת אליפות.לברון כנראה מאמין בצעד הזה.

טל 12 24 בינואר 2016

או שלא ממש הבנתי ובעצם הכוונה שבמקרה בו לברון היה מאשר את בלאט כפי שכתבת,אז מלכתחילה היו משתפים פעולה טוב יותר הקבוצה היתה נראת טוב יותר כיום וממילא לא היה מוביל את מהלך הפיטורים.

אני חושב שלברון כנראה רצה לבצע את השינוי כבר שנה שעברה אבל היו נסיבות אוביקטיביות להפסדים.נדמה לי שהוא הוא לא יכל להיכנס לגריפין ולתת לו הוראה. לבלאט גם היו אז סיבות טובות לחוסר ההצלחה הזמני.ולבסוף היתה תקופה טובה מאד כולל הגמר- כמעט לקחו למרות הפציעות.

הפעם לברון הגיע אל גרפין,ככל הנראה,אם נימוקים טובים כמו הפסדנו לקבוצות החזקות,ניצחנו משחקים רבים,אבל לא שיחקנו כדורסל טוב,אין זהות לקבוצה – לכן קשה במשחקים צמודים וקשים ואנחנו לא נראים כמו אלופה שבדרך וכו וכו

Srtest - ארטסט 24 בינואר 2016

האובר דה היל של לברון יכול רק לעזור לו. מה לעשות שהאיש שהיה אמור לעזור לו לעבור את התהליך כבר לא שם.

חכם בדיעבד 24 בינואר 2016

ניתוח מעניין ביותר
ההרגשה שלי במזרח שפאו גאסול השנה לא לוקח שבויים.

דורפן 24 בינואר 2016

הם היו מנצחים את הקאבס גם שנה שעברה לולא טירון לו הציל את בלאט מטעות שבאמת הייתה מסיימת את הקריירה שלו ולולא פציעה של גאסול. אבל המושג בולס לא פצועים זה לא משהו שאני בונה עליו – וג׳ואקים נואה כבר גמור.

חכם בדיעבד 24 בינואר 2016

אני ממש מקווה שנואה לקח איתו את הקארמה השנתית.
ובאמת יש מספר מצומם מאוד של דברים שאפשר לבנות עליהם היום ב-נ.ב.א
אחד מהם הוא שלברון ישאר לברון, השני הוא שהווריירס ישארו נפלאים.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

ראיתי אתמול את דרק רוז. הוא נחלש מאוד. אין מה להסיק מהניצחונות שלהם על קליבלנד העונה שהם יכולים להתחרות מולם בסדרה. 1-4 ואני לארג'.

אלון 24 בינואר 2016

להסתכל על רוז כשבוחנים את הבולס זה חדשות האתמול…

זו הקבוצה של באטלר ממזמן.

ואת זה אתה שומע מאחד שקנה 3 חולצות מקוריות של דרק רוז

אריק י. 25 בינואר 2016

+1 לגמרי של באטלר

אלעד 26 בינואר 2016

…. וככזאת, עם כל הכבוד לבאטלר, הם לא שווים אליפות מזרח. האפסייד של רוז היה הרבה יותר גבוה (דגש על היה) ממה שבאטלר יהיה אי פעם.

Duncan 26 בינואר 2016

אתה טועה

ד״ר א. 25 בינואר 2016

ראסל הסתדר מצוין גם עם עצמו

רומן 25 בינואר 2016

מצחיק שאתם מייחסים לשחקני הכדורסל שם כאלה סגולות אינטלגנטיות, וממש מנתחים את עומק מחשבתם.
סה"כ אפס מפונק עם מח של ציפור ו4 שנות לימוד בלחץ, תוצר של התרבות האמריקקית המתירנית, עם פה גדול, יוהרה והרבה פוזה על כלום.
תלמדו מאדן הזאר שהוא כוכב הרבה הרבה יותר גדול מהלברון הזה, ששנתיים לא הסתדר עם המאמן ולא פתח את הפה שלו.
קצת כבוד חוקים ודרך ארץ לא תזיק לאמריקקים.

רונן דורפן 26 בינואר 2016

האמת שהגזענות שלך לא נחוצה לי בבלוג. אז נסיים עם זה

ירוק 26 בינואר 2016

+1
(למרות שאפשר להסתכל על הדברים שלו גם כאתנחתא קומית, ואז זה כיף)

שמעון 26 בינואר 2016

הנה ממש היום 92-65 כרגע לגולדן על הספרס, גם פופ המאמן הגדול בהיסטוריה חוטף 30 הפרש מהשחקן והקבוצה הטובה בעולם. גולדן נראים באמת מכונה, אם לא יהיה פציעות הם יהיו אלופים אחרי סידרה קשה מול הספרס אבל הרגליים הצעירות שלהם וסטף קרי אחד יספיקו. כל הכבוד להם

Duncan 26 בינואר 2016

קודם כל זה משחק חוץ. הקאבס הובסו בבית.
דבר שני, הלוחמים יביסו את הספרס בסדרה

Comments closed