החוקים באמריקה והחוק הרוסי

פירמידת הכשרון בכדורסל

pyramid

לסיכום מסע המיני-NBA, זה קרה אחרי המשחק של הווריורס ולפני זה של הניקס, הייתי גם במשחק של ברוקלין בשבוע שעבר, נגד סקרמנטו. קניתי כובע של האיילנדרס ואני חייב לומר לכם: אולם הכדורסל המהמם ביותר שהייתי בו. לא מבחינת התנאים, אלו די זהים בכל האיצטדיונים, אלא בגלל דגש אמיתי על האסטטיקה של המקום. השילוב של כסאות שחורים עם רצפה דמוית ג׳ים תיכונים ישן היא נהדרת.

אה, וגם הייתה לי שיחה קצרה עם עמרי כספי וג׳ורג׳ קרל. קרל אגב היה מאוכזב מאד שכספי לא זומן לתחרות השלשות של האולסטאר. הוא לא אמר ״זו סתם תחרות לא רלוונטית״. הוא מבין כמה ציוני דרך חשובים להתקדמות של שחקנים והיה לו באמת חבל. גם כספי אמר שחבל לו מאד, הוא התכוון אפילו לבקש מצוות האימון שיארגן לו מגרשים בפורמט התחרות. האמת אחרי שכריס בוש זומן כל סיפור התחרות הזו קצת לא הוגן.

שאלתי את קרל מה הוא עשה עבור כספי ומה מקור השיפור הזה אצלו? והוא ענה שזה יותר עניין שכספי מבין באופן טבעי את פילוסופיית המשחק שלו וכך קיבל הרבה דקות. והוא הוסיף משהו מאד מעניין. שבינתיים הוא שחקן שזורק מתוך זרימת המשחק אבל בגלל ההתקדמות שלו הוא חושב על תרגיל מסויים כדי להכניס אותו למשחק ההתקפה גם כשהתקפת המעבר נגמרת בלי זריקה.

זו מבחינתי הצצה מאד מעניינת לגבי ההיררכיה במקצוענים. בהתחלה אלו דקות משחק. אבל גם מהות הדקות בתוך הרוטציה היא חשובה. להיות שחקן של 15 דקות בגולדן סטייט זה עניין שונה מאד אם הדקות הללו מיועדות לך כשקארי במגרש או דווקא כשהוא לא במגרש. אתם זוכרים שעשו עניין גדול מהכנסתו של איגודאלה לחמישיה בגמר. באירופה איש לא היה אפילו חושב שזה ביג דיל. מה זה חשוב מי במקרה פתחו? אבל במקצוענים העקרון השלט הוא הנוחות של שחקנים בתוך שיטה – ובצדק. ברמת המשחק בNBA כל כך גבוהה אין שום סיכוי לנצח בלי כושר אישי טוב של הסופרסטארים. אתה פשוט לא יכול לשחק עם זה.

בדיעבד אגב, הניצחון של ברוקלין במשחק גרם לשמועה מאד שמועתית שקרל יפוטר. אבל זה לא קרה בסוף אחרי שיחה עם ולאדה דיבאץ׳. מאמן הול-אוף-פיימר מקבל שימוע לפני פיטורים ועושה רושם שזה היה שימוע הוגן ופתוח וקרל ממשיך כרגע.

דיברתי גם עם כספי על התרגיל הזה שמיועד לו והוא שוב אמר לי דבר מעניין. ״שהוא וקרל חושבים על זה ביחד״. ברור לו שהוא צריך לבוא מאחרי חסימה אבל הם חושבים על התרגיל הספיציפי. שוב, לא מנסים כמה דברים בניסוי וטעיה. הצ׳אנס לקבל תרגיל הוא עליית מדרגה גדולה עבור כספי. הוא יכול להוסיף לו 4-5 נקודות לממוצע. ושחקן של 15 נקודות פלוס זה כבר סיפור. אבל שוב ממחיש כמה היררכיה יש במשחק המקצועני. יש המון שחקנים שיכולים לקלוע 15-20 למשחק ולא קולעים. אתה צריך להיות בקבוצה הנכונה ואתה צריך להיות בהיררכיית התרגילים של הקבוצה שלך. אחרת אתה חי משאריות – שזה היה המצב של כספי עד היום.

כמובן שבמעלה ההיררכיה יש שחקנים שיכולים להחליט על תרגיל, לבטל תרגיל, או לבטל את העסקתו של המאמן שהגה את התרגיל.

אלו החוקים באמריקה.

*

אני לא חושב שיש עוד מדינה שיש לה שחקן NBA כל כך לגיטימי וחוץ מזה אין לה אפילו שחקן אחד נוסף שיכול להחשב לשחקן יורוליג משמעותי. מתחת לכספי יש תהום. שאלתי אותו על הסיבות לכך והוא לא כל כך חשב על כך אבל אמר שלא מתייעצים בו בפיתוח שחקנים למרות שהוא פתוח לכך. למה שיתייעצו בו? הוא חבר ועדה מקצועית? סיים וינגייט? הוא סתם מסתובב בNBA כמה שנים.

אבל הוא הודה בפני שהגיע לליגה עם הכשרה לא כל כך טובה מבחינת הגנה שעיכבה את התפתחותו. הוא מייחס זאת בעיקר לעומק שאין בישראל. הוא הגדיר זאת כך: ״שחקן בקרואטיה או ספרד או צרפת משחק נגד עוד שחקנים ברמת NBA ולכן גם שיטות האימון שלהם יותר טובות״.ֿ
ֿֿ
הפתרון הוא בכמה רמות: צריך לדאוג להוציא את הכשרונות שלנו מישראל לתקופות ארוכות. כפי שבלטביה שלחו כבר בגיל מוקדם את פורזינגיס לספרד. זה יכול להיות באמצעות ״חוק בן שהר״ למשל. אבל זה פתרון לגבי בודדים. אולי מסעות קיץ לאמריקה יכולים להיות פתרון.

לגבי האחרים יש דבר האחר שהזכירה לי כל ההיררכיה הזו שכספי נמצא בה – המריטוקרטיה של הNBA – הוא שבמקום ממנו כספי בא מאמינים ב״חוק הרוסי״. שניתוק הכדורסלן הישראלי משרשרת המזון העולמית – שמתחילה בכוכבי NBA, ועוברת דרך כדורסל יורוליג ויורקאפ וליגות בכירות וליגות פחות בכירות – יהפוך אותו תחרותי יותר.

השתתפות במימון דה באזר

עוד יום בהיסטוריה של הניקס
חידון מספר 488. ניו יורק

84 Comments

אריק 11 בפברואר 2016

לפעמים נדמה שאתה מנסה למצוא חוקים בדברים שאני לא בטוח שיש.
לא מזמן כתבת על אותו בן סהר שנערים צריכים את אמא. עכשיו כן לשלוח אותם לספרד?
החוק הרוסי בעייתי אבל ההנחה מאחוריו ששחקנים בני 18 לא יקבלו צאנס.
החוק כנראה גרוע אבל לשלוח בגיל 17 לספרד גם לא להיט.

דורפן 11 בפברואר 2016

סליחה ידידי. על הכדורגל כתבתי על ילדים בני 12-13, לא בני 17-18. יש סיבה בעולם שיש מושג כזה של קטינים. ואם בגיל 18 אנחנו שולחים אותם ללבנון הם יכולים לשרוד בגיל 17 את ספרד (למרות שאלו לא אותם אנשים…)

אריק 11 בפברואר 2016

הסיכויים של ילד שעובר למדינה אחרת בגיל 17-18 אם הוא לא כשרון מטורף הם לרעתו. וראינו זאת פעמים רבות. אני גם חושב שכספי התכוון שהם מתחרים בגיל היסודות שהוא צעיר מ17 עם שחקנים טובים יותר.

דורפן 11 בפברואר 2016

כתבתי שזה לבודדים. בכדורסל בגלל הגובה בכל זאת אפשר לנבא הצלחה הרבה יותר במדויק מכדורגל.

wazza 11 בפברואר 2016

ונראה לי גם מבלי להעליב אף אחד שקיים הבדל מנטלי מסוים בין אוכלוסיית הכדורגלנים לאחיהם הכדורגלנים

דורפן 11 בפברואר 2016

אנחנו בעידן שאמירה כזו מעליבה רק את מי שאמר אותה

רן 11 בפברואר 2016

כנראה לא הסתובבת הרבה במגרשי נוער וילדים בכדורגל.
הסיבה העיקרית לדעתי ששחקנים טובים עם ראש לא רוצים להמשיך זה הברברים ביציע

חכם בדיעבד 11 בפברואר 2016

והברברים בבית שלהם :-(

wazza 12 בפברואר 2016

#היה אמור להיות כדורסלנים בפעם השנייה

רועי מ 11 בפברואר 2016

השאלה היא האם 10 שנים של אימונים במערכת הישראלית זה לא מאוחר מידי?.
מערכת שמקדשת אליפות ילדים ג מחוז שומרון.

דורפן 11 בפברואר 2016

נכון – אבל הדברים הללו ניתנים לתיקון. ישראל בכל זאת לא נמצאת בנקודה הנמוכה ביותר באימון כדורסל. ובכדורסל יותר קל לתקן בגילאים יחסית מאוחרים – כדורגלן חייב להתחיל לשחק עד גיל 5, כדורסלן יכול אחר כך.

גיל שלי 11 בפברואר 2016

אקים התחיל לשחק בגיל מספיק מאוחר כדי להוכיח את הנקודה הזאת

דורפן 11 בפברואר 2016

וגם דנקן. בגלל המרכזיות והנדירות של הגובה ובגלל שקוארדינציית ידיים אפשר להנחיל בגיל יותר מאוחר מקוארדינציית רגליים – אפשר להתחיל מאוחר יותר. אני לא חושב שיש פוינט גארד שהחל בגיל צעיר. אבל למשל לאבא של קארי לא הייתה בעייה שעד גיל 15 הא יזרוק מהחזה. אפשר לשנות הרגלים מאד מאוחר.

גיסנו 12 בפברואר 2016

וגם ליאור אליהו….

ג'ון מקינטייר 11 בפברואר 2016

מנסה למקם בשרשרת התפתחות הכדורסלן בישראלי את היציאה לקולג', מושג שנעלם בשנים האחרונות. מעניין למה לא העלת כאופציה לפיתוח?

ערן קאלימי 11 בפברואר 2016

קולג' כבר לא אופציה אמיתית עבור ישראלים, בגלל הצבא, ובגלל שאחרי זה הם צריכים לשבת בצד בגלל שבזמן הצבא הם שיחקו כדורסל מקצועני.

ערן קאלימי 11 בפברואר 2016

והחוק הרוסי נורא ואיום, הוא מגדל דור של שחקנים עצלני שיושבים על חוזים מובטחים, וחוק הצעירים שנכנס השנה נורא עוד יותר, ומגביר את הבעיה.
מה עוד, שהחוק הרוסי משחק ישר לידיים של מכבי ת"א והפול ירושלים, שגם ככה מחזיקות בתקציבים הגדולים בליגה. זה שהשנה הן נראות כמו כלום זה מקרי. ועם כל כמה שהן כלום, עדיין מקומות 1-2.

Eyal 12 בפברואר 2016

מסכים לגמרי, בתכלס אנחנו חייבים מקצוענים בספורט שירימו את הרמה של שאר הליגה. אם נצליח להוציא שלושה שחקנים טובים שגדלו עם תחרות קשה זה ירים את הנבחרת ובאופן ישיר ירים גם את הליגה. יש לזה השוואה יפה לעולם הקולנוע, שם שהיה בישראל את מנחם גולן כולם עבדו כי הוא הביא את התעשייה מארה"ב בצורה הכי מסחרית ונפוצה שלה. בשנות התשעים החליטו לחנוק את התעשייה עם קולנוע עם מילים כמו "ישראלי", "תרבותי" ו"גבוהה" ורק היום 26 שנה אחרי מתחילים לראות ניצנים של חזרת קהל לקולנוע.
בסוף גם בספורט הכל נגמר במוצר שאתה מוכר וכל עוד הכדורסל (והכדורגל) ימשיך להנמיך את המוצר בשביל ליצור "הוגנות ו"העדפה מתקנת" אנשים ימשיכו לא להגיע וכסף ימשיך לא לזרום.
ההחלטה צריכה להיות או שזאת ליגה לנוער שרוצה לקדם את התרבות כדי ליצור כדורסל "ישראלי". או ליצור ליגה מקצוענית שתיצור את השחקנים הכי טובים שהיא יכולה ליצור. זאת אולי חשיבה קפיטליסטית אבל ספורט כמו תאגיד חייב לייצר מוצר טוב ככל היותר כדי שאנשים יצרכו אותו.

MOBY 12 בפברואר 2016

החוק הרוסי לא היה מספיק זמן על מנת להגיע לאיזשהו מסקנות לגביו למעט שבעלי הבית משוגעים עם הם שלמים כל כך הרבה לחלק מהישראלים.
פניני מרוויח פי ארבע מקולמן, ליאור אליהו פי חמש מצוברוביץ. משוגעים תתפקסו.

גיסנו 12 בפברואר 2016

החוק הרוסי מעלה את הערך של שחקנים על פארש כי הם הופכים למצרך הכרחי ללא קשר ליכולת. כמו הגבלת הזרים בכדורגל, זה בדיוק אותו הדיון. זה קרה גם באנגליה כששינו את החוקים ואנגלים הפכו למוצר הכרחי.
מסתבר שבבלגיה (בכדורגל) יש חוק של לפחות 6 בלגים בסגל לכל משחק, בלי עוד הגבלות. לא נראה שזה הפריעי ותר מדי לרמת השחקן המקומי…

Amir A 11 בפברואר 2016

נראה לי שבישראל גם עדיין קיימת ביקורת (סמויה או גלויה) על מי שהולך כדי להצליח במקום אחר. ספורטאי, דוגמנית, שחקן/שחקנית, אקדמאים וסתם אנשים. זה לא פשוט לילדים צעירים (גילאי 17-18) להתמודד עם הטחות בסגנון של "משתמט", "יורד" וכדומה. מעניין אם צריך להוסיף את זה לגורמים שמשפיעים על החלטתם של צעירים לנסות את מזלם בספורט בארצות אחרות.

D! פה ועכשיו 11 בפברואר 2016

++

Lord Anthony 11 בפברואר 2016

בסופו של דבר זה עניין של מספרים. תגדל הרבה שחקנים יצאו לך גם כמה שחקנים טובים.
זה לא רק רמת האימון, אפשר להסתכל על מה שקרה בכדורגל, שם דווקא יצאו כמה שחקנים לאירופה בגיל צעיר, אבל מכיוון שלא יצאו מספיק (מספיק הכוונה היא עשרות צעירים, שזה בערך האחוזים שצריך כדי להוציא שחקן אחד ברמה אירופית) לא התפתחו שחקנים ראויים דרך המסלול הזה.

D! פה ועכשיו 11 בפברואר 2016

פוסט פשוט ומעולה רונן. להתבונן במערכת הזרה הזו מנקודת המבט הזו זה מרתק ומעניין והסיבה שאני קורא אותך כלכך הרבה שנים.
תודה.

red sox 11 בפברואר 2016

אתה מתמקד בהיררכיה ושם את כל העניין בפרספקטיבה מסויימת, אבל לדעתי זה די מדהים שעדיין אין לו תרגיל שמיועד לפנות אותו לזריקה. לא כי הוא 7 שנים בליגה ושטויות כאלה, אלא כי הוא הקלעי הכי יציב של הקבוצה משלוש. אם לקלעי הטוב ביותר שלך אין תרגיל לקליעה, למי יש? או שכל המשחק שלך הוא אימפרוביזציה אינטואיטיבית?
תסתכל על קייל קורבר. אותם סדרי גודל של דקות, נקודות, זריקות ואחוזים. המשחק של אטלנטה בנוי כמעט על הזריקה שלו. אם בתרגילים יעודיים ואם בריווח שנוצר בגלל התנועה של ההגנה לסגור אותו.

dmc 11 בפברואר 2016

אטלנטה בנויה על מילסאפ והורפורד. קלעי כמו קורבר משפיע מאוד אבל לא בונה סגנון. ובקשר לכספי- כשאתה השחקן השישי-שביעי בטיבו בהתקפה אתה לא מקבל תרגילים. אתה מתמקד בתנועה וספוט אפ כשהתרגיל לקאזינס או רודי גיי משאיר אותך פנוי

red sox 11 בפברואר 2016

אני לא מצפה שהוא "יקבל תרגילים" אלא שלקבוצה תהיה תנועה אחת בהתקפה שעשויה בשבילו. למשל לשימוש בסוף שעון כשצריך שלשה.
גם לגבי קורבר אני בוודאי לא טוען שהוא השחקן החשוב ביותר של אטלנטה אבל בפירוש ההתקפה של ההוקס עובדת בשבילו בסיטואציות מסויימות. רונן מתאר מציאות בסקרמנטו שבה כספי חי לחלוטין מסיטואציות חצי-מקריות ומניצול מצבים בשטף המשחק. זה קצת מראה על סגנון משחק והרבה על חשיבות המאמן ביחס לחשיבות הכישרון של כוכביו.

דורפן 11 בפברואר 2016

האחוזים לקליעה לשלוש מבלבלים. עקרונית כספי לא רחוק נניח מקארי ועוד כמה אנשים קרובים לקארי. אבל השאלה כמה הם פנויים – קארי קולע שלשות על שמירה כפולה, אחרים מאחרי חסימה, ופחות טובים כשהם פנויים – זה לא אותו דבר.

red sox 11 בפברואר 2016

רונן, ניסחת תגובה שממנה עלול להשתמע כאילו הזכרתי את שניהם באותו המשפט. אני שוקל תביעת דיבה.
מה קארי קשור? יש לך שחקן שקולע שלשות בכמעט 50% כשהוא פנוי. למה שלא תבנה תרגיל שיגרום לו לקבל את הכדור כשהוא פנוי?

דורפן 11 בפברואר 2016

אני בוודאי לא משווה. אני פשוט לא רואה מספיק כדי להגיד כמה הוא פנוי בשלשות הללו. אני חושב שמה שהוא אומר, לבוא מאחרי חסימה מבטא שהוא צריך זמן מסויים להוצאת הזריקה. אולי הוא לא קץ׳-אנד-שוט קלאסי.

אלעד 12 בפברואר 2016

הוא בודאי לא קץ' אנד שוט קלאסי. כל ההתפתחות של כספי כצלף שלשות קצת מפתיעה למי שזוכר אותו כשחקן בישראל. הוא לא ג'מצ'י. אבל זה כנראה מה שנדרש משחקן אירופאי לבן ב-נ.ב.א. לדעתי השיפור במשחק שלו בא דווקא כשהוא התחיל לחזור לבייסיק ולחדור לסל מבלי לפחד. ואז הוא גם קיבל את הכבוד והמרווח מההגנה כדי לאיים יותר מבחוץ. לצערי נראה לי שהוא חוזר לתפיסה הזו שהוא קלעי שלשות וזהו, והמשחק שלו בהתאם הופך לחד מימדי ומאבד מהעוקץ שהיה לו בחצי הראשון של העונה.

איציק 11 בפברואר 2016

אחינועם ניני הפכת לנו…

בני תבורי 11 בפברואר 2016

"קניתי כובע של האיילנדרס…"
כמה נמוך אפשר עוד לרדת.

דורפן 11 בפברואר 2016

אפילו בליגת ההוקי אתה שונא מישהו? תיגש לשגרירות פולין בתל אביב. הדרכון מחכה לך

אורן השני 11 בפברואר 2016

נראה לי הוא סתם צחק על האיילנדרס.. ובצדק

מתן גילור 11 בפברואר 2016

מי שלא יודע שגרירות פולין נמצאת ברחוב מאז"ה 69 פינת רחוב קרליבך.

איציק 11 בפברואר 2016

זה כל-כך פולני לבחור במזה 69.

Yavor 12 בפברואר 2016

נהדר. "מה זה 69?"

איציק 12 בפברואר 2016

Yavor,
יצאנו…
מתן יצא גדול ;)

בני תבורי 12 בפברואר 2016

מנין לדעתך מספר החולצה שלי בדה באזר?

חכם בדיעבד 11 בפברואר 2016

מדינת ישראל שמה לעצמה ערך עליון לקחת נערים בני 18 ולמקצע אותם, והיא ידעה לעשות את זה אולי הכי טוב בעולם.
לא רואה סיבה למה לא ספורטאים צעירים טובים באותה רמת חשיבות, ולא רואה סיבה למה לא להצליח בכך.

זה פשוט לא ערך חברתי- לאומי אלא עסקי וזה.

רפאל 12 בפברואר 2016

החשיבה כאן בדומה לכדורגל היא איך אני דופק את המתחרים שלי ונשאר יחסית אליהם במצב נוח.
גידול שחקנים?
לא יודעים אפילו לסדר ליגה שתוכרע בסדרות פלייאוף עד הסוף.
אבל בשביל מה באמת?
הרי לא צריך ספורט עם תוכן, ערך או מהות בשביל שיהיה על מה לדבר…

אני חושב שכדאי מאוד שהקהל או סתם אנשים רגילים שחשוב להם הכדורסל יוותרו רגע על האגו של קבוצתם
ויתאגדו יחד עם דרישות מינימליות לקיום ליגה תחרותית נורמטיבית.

אפשר להתחיל עם להחרים את הפיינל פור.
לא לבוא. אף אחד לא מגיע. לא אדומים, צהובים, סגולים, שחורים, ירוקים, כתומים, תכולים,
זה לא קורה. צוחקים עלינו כי אפשר to get away with it
מאותה סיבה שהיו עושים פוגרומים.

תוהה בדרכים 11 בפברואר 2016

אני לא בטוח שהפער בין כספי ליתר הוא גדול ברמת היכולת והכישרון כפי שהוא גדול ברמת המעמד. כספי מתאים לNBA כי ביחס לשחקן ישראלי יש לו אתלטיות וסייז (לא מדהימים ברמת NBA אבל לפחות לגיטימיים) והוא פיתח קליעה מצוינת מבחוץ מה שמאפשר לשים את הזריקה הפנויה, התכונה הכי משמעותית עבור רול פלייר. אי אפשר להוכיח את זה, אבל אני לא חושב שאם תשים אותו כשחקן מרכזי בקבוצות צמרת ביורוליג הוא יהיה סופרסטאר.

גם בתוך היררכיית הכישרון שייצר הכדורסל שלנו, אני לא חושב שהוא קרוב לרמה של קטש או ג'מצ'י בשיאם. ואם אתה לא ממש כוכב, בשביל קריירה בNBA אתה צריך קליעה מצוינת מבחוץ ו / או גודל.

אלון 11 בפברואר 2016

בנבחרת ישראל הוא לא היה בשיאו אבל ראו שהוא רמה מעל כולם.

red sox 11 בפברואר 2016

אתה בעיקר צריך לעשות הכל "בסדר" ולהחזיק בכלי אחד שמבדיל אותך מיתר השחקנים בעמדה שלך שעושים הכל "בסדר". אז לאחד יש קליעה יציבה משלוש, אחר הוא שומר און-דה-בול רצחני ושלישי פיתח משחק פוסט מעולה. בלי האלמנט האחד הזה שמבדיל אותך אתה לא שחקן NBA.

ובדיוק בגלל זה שון דאוסון למשל, שבארץ מפמפמים אותו כפרוספקט NBA, לא יגיע לשם לעולם לדעתי. הוא אתלט נפלא ובאירופה זה משהו ששם אותו ברמה אחרת מרוב הגארדים, אבל אתלטים כמוהו יש בארה"ב כמו זבל. חוץ מזה הוא לא מנהל משחק, לא קלעי בשיט, לא משחק פוסט על שומר נמוך, לא שומר עילאי… אז במה הוא טוב יותר מהרכז האמריקאי האתלטי שמסיים קולג' ולא נבחר בדראפט כי הוא לא מספק טוב?

אורן השני 11 בפברואר 2016

גם כספי שהגיע לNBA לא היה קלע מטורף ולא היה בנוי פיזית כמו שהוא עכשיו. כנראה שהיה לו פוטנציאל לפתח את הדברים האלו.

לא שאני חושב שדאוסן יגיע לשם, אבל אולי יש לו פוטנציאל? לא יודע.

מבקר המדינה 12 בפברואר 2016

אני חושב שהוא יכול לעשות את מה שדטומה עושה בפנרבחצ'ה. זה לא MVP כמו בייליצה, אבל חמישיה ראשונה של הליגה או מתמודד רציני לכך, זה כן.

AdamB 11 בפברואר 2016

בקשר לאמירה – האם יש עוד מדינה עם שחקן לגימי, ואח"כ בור –
אז לואל דנג מבריטניה\דרום סודן.היה אולסטאר בשיקגו עד שטיבודו גמר לו את הברכיים עם 40 דקות לערב.
לאוקלהומה סיטי יש סנטר פותח ניוזילנדי.
ובטח יש עוד כמה שכרגע אני לא זוכר.

red sox 11 בפברואר 2016

כשדנג היה אולסטאר היו עוד לפחות 2 אנגלים בNBA. וזה בלי להחשיב את בן גורדון.

דורפן 11 בפברואר 2016

לניו זילנד יש שחקן זר בסרגוסה שהוא די מרכזי שם – ורוב הנבחרת משחקת בקבוצה אחת בליגה האוסטרלית. לא יודע איך הרמה של הליגה האוסטרלית בדיוק – אבל לפי השחקנים שיוצאים מאוסטרליה כנראה לא רעה.

בריטניה זה מסובך. היה להם את בן גורדון שנתן קריירה מצויינת. היה להם נבחר ראשון בדראפט (מייקל אולקוונאדי) והיה להם שחקן שישי של העונה (ג׳ון אמיצ׳יס) – אבל אני לא סגור כמה מהם אם בכלל קשורים להכשרה של הכדורסל הבריטי -שהוא די בלתי קיים.

red sox 11 בפברואר 2016

בן גורדון בוודאי לא תוצר של הכדורסל הבריטי. אולוקואנדי דווקא כן ולגבי אמיצ'י אני לא יודע. אבל הם הוציאו גם את ג'ואל פרידלנד ואת פופס מנסה-בונסו. שניהם עשו כמה שנים על ספסלי NBA ואחר כך קריירת יורוליג יפה מאוד.
אם ההגדרה היא שאחרי שחקן NBA לגיטימי אין אפילו שחקן יורוליג משמעותי, אז בריטניה של תחילת העשור היא בוודאי לא דוגמא.

דורפן 11 בפברואר 2016

אני חייב להגיד שחייתי שם ארבע שנים ומעולם לא שמעתי מילה בתקשורת על כדורסל מקומי. כלום. פעם אמרו שדניס רודמן יבוא להופעות אורח בברייטון. הכדורסל בלתי קיים. לכאורה רשימת השחקנים מרשימה, במציאות נראה לי שפשוט אלו מקרים של שחקנים מקומיים, תמיד שחורים, עם הנתונים הפיזיים המתאימים שמוצאים את הדרך לקבל הכשרת כדורסל – בעזיבה בגיל צעיר או מעבר לקולג׳ים.

red sox 11 בפברואר 2016

ברור. אני לא מנסה לטעון שיש שם תשתית כדורסל מפותחת או מערכת שמכשירה באופן שיטתי שחקנים טובים מאוד. בלי לבדוק אני מנחש שרוב השמות הנ"ל, גם אלו שהם כן תוצר של הכדורסל הבריטי, היו בארה"ב עוד לפני הקולג'. כמו אוסטרלים ואפריקאים רבים.
אה, ופרידלנד לא שחור.

אורן השני 11 בפברואר 2016

זאזה פצ'וליה?

ערן קאלימי 11 בפברואר 2016

שרמנדיני, מרקושווילי ועוד איזה אחד שברח לי שמו.

red sox 11 בפברואר 2016

שנגלייה מלאבוראל קוצ'ה.
אני כן יכול לחשוב על דוגמאות כמו ריק סמיתס, יז'י וולש, מרטין מיורסאפ… גם לפינלנד, שמחזיקה היום ארסנל כשרונות די מרשים, היה פעם האנו מוטולה אחד וערבה גדולה ומושלגת מאחוריו.

מבקר המדינה 13 בפברואר 2016

היה טימו ראניקו. גל מקל שכזה. לא התקרב ל-NBA, אבל כוכב של קבוצת יורוליג חלשה וסל ניצחון מול מכבי זה גם יפה

גיל שלי 12 בפברואר 2016

ציטיאשווילי

shohat 12 בפברואר 2016

טים דנקן ;)

גיל 11 בפברואר 2016

לכספי יש מזל שהוא עם מאמן שמעריך אותו. לצערי קארל לא ישאר שם עוד הרבה זמן ואז מי יודע מה יעלה בגורל כספי.

פה איתמר 11 בפברואר 2016

דורפן,
אתה בוחר את האיורים לבלוג שלך (בפוסט זה, הפירמידה)?
כל בלוגר בוחר לעצמו?

דורפן 11 בפברואר 2016

כל בלוגר מנהל לחלוטין את הבלוג שלו לבדו. בבלוג באז בני תבורי מעלה פוסטים של אורחים.

טרוצקי 11 בפברואר 2016

טאבו ספולושה שוויצרי נדמה לי, אחריו באמת אין כלום. ולגיאורגים יש גם את שנגליה בוויטוריה.אצלנו יש בור בשחקנים צעירים, לדעתי מדובר בבעיית ניהול בכדורסל הישראלי. אין מועדונים שמטפחים צעירים אחרי הפועל גליל עליון,או מועדונים שמייצרים המשכיות עם מאמן ומערכת שתאפשר לשחקנים להרגיש בנוח ולהתקדם בלי לחשוב על מקום חמישי או שביעי. גם החוק הרוסי מזיק כי הוא מאפשר לשחקנים לבוא בדרישות מוגזמות עוד לפני שקרעו זוג נעליים,מה שגורם לנדודים של שחקנים עוד לפני גיל 24…ניהול גרוע, זה רובו של העניין

Ljos 11 בפברואר 2016

עד השנה זה היה נכון לכדורסל השוויצרי, אבל אז נכנס הרוקי של יוסטון, קלינט (א)קפלה, לליגה של הגדולים.

Rocky1 12 בפברואר 2016

האק קאפלה (בגלל אחוזי העונשין)

איציק 11 בפברואר 2016

רונן,
אתה מדבר על כדורסל במדינה שהמורה לחינוך גופני מסביר לי שאסור יותר לתת לתלמידים בשיעור קפיצה לרוחק או הדיפת כדור ברזל כי זה מסוכן. קפיצה לרוחק זה פציע וכדור ברזל אפשר בטעות להפיל על מישהו אחר. לא יודע האם זהו תירוץ או אמת (בבית-ספר יש בור קפיצה ויש כדורי ברזל), אבל כשזו הגישה הכללית, איך אפשר לדבר על איזה גישה בריאה לספורט. אז נכון שיש להבדיל בין ספורט בבתי-ספר לפעילות של התאחדות הכדורסל (כדורגל, אתלטיקה וכל שאר הענפים), אבל זו רק דוגמית של גישה. במירי רגב כל תקוותינו. היום היא סיירה בוינגט ומחר הכל יסודר.

רפאל 12 בפברואר 2016

דווקא מאנשים כמו מירי רגב יש צ'אנס להתקדמות.
הרי אין לה את העניין להוכיח שהיא מבינה בספורט.
היא למשל יכולה 'למחול' כל כבודה ולהורות להתייעץ עם מאמנים וספורטאים בכירים.
מצד שני- מי שלא מודע לפוליטיקה והלכלוך ( אי אפשר שלא להיות, הרי כל המפלגות הן ככה )
יכול גם להניח להמשיך לתת לאנשי הסיגרים והרוגלעך להתוות את הדרך- אולי במקרה הטוב ייצא משם
טייק אוואי עם פחות שומן טרנס. וגם זה a long shot

גיסנו 12 בפברואר 2016

איבדת אותי כשייחסת למירי רגב את היכולת למחול על כבודה….(או לכל פוליטיקאי אחר לצורך העניין)

פורנוהוליק 12 בפברואר 2016

בישראל אין ספורט נקודה. ע"ע מספר הזכיות במדליות אולימפיות.

מאנו 12 בפברואר 2016

אני רק הערה על הברקליז ארנה בברוקלין – בפנים הוא אכן אסתטי ויפה, אין ספק. אבל הבחוץ, אוי הבחוץ…. מאפרה חלודה.

מאנו 12 בפברואר 2016

*ברקליז סנטר

דורפן 12 בפברואר 2016

לדעתי מרהיב גם מבחוץ

אריק 12 בפברואר 2016

מעניינת אותי דעתך על מקרה אדם גונסון הקריירה שלו נגמרה בגלל שהנערה היתה כמה חודשים צעירה מדי….

דורפן 12 בפברואר 2016

דעתי היא שאחרי שירצה את עונשו הוא מוזמן לחזור לשחק – אבל אחרי שירצה את עונשו.

MOBY 12 בפברואר 2016

החוק הרוסי הוא חוק טוב במציאות הישראלית.
אני לא אגיע למגרשים לראות יוצאי הדי ליג משחקים בארץ. אני רוצה לראות את מקל צוברוביץ טפירו וברקוביץ.
נראה לכם לרגע שבלי חוק רוסי צוברוביץ היה מקבל דקות משחק בליגה הישראלית ומתפתח לשחקן טוב ( ולדעתי היה פשע שלא שיחק עם הנבחרת בקיץ רק כדי לקדם פנסיונרים שרמתם נמוכה משלו). צוברוביץ משחק ומשתפר משנה לשנה, אם רק היה לו מאמן גבוהים טוב יותר מוקדם הוא גם היה מפלצת. פשוט תענוג לראות אותו ב 6-7 השנים האחרונות וגרף ההתקדמות. ויש עוד מקום לשיפור.
אני חושב ששלושה זרים בליגה שלנו זה מספיק (אפשר גם ארבעה) וללא הגבלה של זרים לקבוצה. רוצים לבנות 2 סגלים תבנו. רק תודיעו 48 שעות לפני המשחק מי משחק ובלי החלפות בשל פציעה.
והפתרון הוא עבודה עם מאמנים טובים בגילאי 14-17 ואולי גם לפני. סמינרים למאמנים חובת השתתפות בפיתוח המאמן ובניה של דמות המאמן מול ההורים זה מה שהקבוצות וההתאחדות צרכים לעשות.
בארצות הברית גם האבא שמאמן את קבוצת הילדים בבייסבול בפארק הוא הקאוץ׳ לא משה והוא בטח לא ״בן יונה אם לא תכניס את הבן שלי אני מפרק לך את הצורה״ יש אנשים שיש להם כמה שמות פרטיים ומשפחה -ארומה ברזילאית.

גיא זהר 12 בפברואר 2016

לא חוק רוסי אלא ארבעה זרים בלוק (אם רוצים אולי חמישה בסגל). להקטין את מספר הקבוצות לעשר ל10 שנים. לבטל חוק צעירים ודומיו. להוריד לזר אחד בליגה השנייה. אבל זה הקוסמטיקה. לבטל ליגות תחרותיות לפחות כמו שהיה פעם עד גיל 12 ולאסור אזורית לפחות עד גיל 16. אם הייתי יו"ר אגודה לחייב מאמן בוגרת להעביר לפחות שני אימונים בשבוע לשחקני נוער.

MOBY 12 בפברואר 2016

מקובל עלי 4 זרים (מעדיף 3).
היות וזה לא יקרה אז החוק הרוסי הוא הרע במיעוטו.

נביא בעירו 12 בפברואר 2016

שתי הערות:

1. אתה מייחס הרבה מאוד משמעות לכך שכספי וקארל שוקלים לעבוד על תרגיל לכספי, אבל לא מתייחס לאפשרות, הדי סבירה יש לציין, שהם בסך הכל ממלאים את חובתם ונותנים מעט גאווה לוקל-פטריוטית לעיתונאי הישראלי…

2. "עוד מדינה שיש לה שחקן NBA כל כך לגיטימי וחוץ מזה אין לה אפילו שחקן אחד נוסף שיכול להחשב לשחקן יורוליג משמעותי": בהתחלה חשבתי גורטאט, אבל אז נזכרתי שמאצ׳יי לאמפה (but then agian, אני לא בטוח שאוחיון, מקל ואליהו הם לא שחקני יורוליג משמעותיים…). בכל מקרה, הסיפור של הכדורסל הישראלי הרבה יותר פשוט מחוק רוסי, היעדר תשתית ליסודות הגנתיים ומסעות קיץ לארה״ב. אין בישראל מספיק שחקנים גבוהים ואתלטים. בישראל כספי הוא פריק. בכל מדינה אירופית בינונית יש כמה עשרות במימדים ובנתונים האתלטיים שלו בכל שנתון. זה עד כדי כך פשוט…

דורפן 12 בפברואר 2016

קרל לא ידע שאני עיתונאי ישראלי והשיחה הייתה לא איתי בלבד

טל 12 12 בפברואר 2016

כספי נהדר.שאתה יכול לעלות שחקן מהספסל ועדיין לשמור על אותו beat,לקבל את התפוקה,זה נהדר.

די מהר הוא שיפר את הזריקה.נדמה לי גם את מהירות הזריקה הוא שיפר.כספי הגיע כחומר גלם טוב:גבוהה נייד שיכול לשחק מבחוץ וגם האופי שלו כמובן יכולת לשמור חזק.ואז הוא שיפור גם הגנה,הוא מבין את המשחק טוב יותר אני חושב ועכשיו הוא שחקן חשוב לקבוצה.כיף לראות אותו מתקדם.

קובי (מכביסט) 12 בפברואר 2016

לדעתי הכל מתחיל בהבדל בין המאמנים האמריקאים. לבין המאמנים הארופאים בכלל והישראלים בפרט. האמריקאים תמיד שואפים להיות הכי טובים הכי מוצלחים הכי לוחמים פחות ממאה אחוז לא שווה כלום. אוהבים לשלב דאנקים מסירות מתוחכמות טראש שלשות מטורפות ומהלכים יפים. לעומת זאת האירופאים והישראלים מקדשים יותר מדי את הביינוניות. עוד פיק אנד רול עוד קבוצתיות עוד מסירה רק זריקות פנויות לגמרי הנעת כדור מוגזמת דיכוי כוכבים וויתור יתר על הסטטיסטיקה האישית למען הקבוצה. כל ההתנהלות הזאת היא אולי חינוכית ונחמדה אבל ככה לא צומחים כוכבים!!! איך שחקן אירופאי יכול לסיים משחק עם ארבעים נקודות? הרי זה חזירות! איך שחקן אירופאי יקח שלשה מטורפת על ראש של שחקן הרי הוא יעוף לספסל?

בכלל שימו לב שאותם דברים מופיעים גם בכדורגל. האירופאים תמיד משחקים סטטי סתמי וחסר כל יופי וברצינות תהומית. שמשכיחה את העובדה הפשוטה שמדובר במשחק מהנה. ואילו הדרום אמריקאים משחקים שוטף התקפי עם תרגילים יפים שנותנים הנאה לצופה. ובסוף משלים אותנו שאין ברירה כי לאפריקאים יש אתלטיות מיוחדת…סתם בולשיט!!!

מאנו 12 בפברואר 2016

קשקוש. שחקנים אירופים לא מסיימים משחק עם 40 נקודות באירופה, פשוט כי משחקים 40 דקות ולא 48.

יוסי מהאבטיחים 12 בפברואר 2016

ככה צומחים כוכבים סטייל מארבורי או טימאק. אני ואפסי עוד.
ולא יצא לי לשמוע על כך שמאמנים אירופאים מקדשים בינוניות. ספר את זה לסרבים /קרואטים /רוסים/יוונים/טורקים

מכביסט שמאלני 13 בפברואר 2016

החוק הרוסי והפיינל פור הרסו את הכדורסל בארץ , ליגה ארוכה ומשעממת שמוכרעת כמו גביע , מאמנים שלא יכולים לעלות באיזה הרכב שהם רוצים בגלל החוק הרוסי ושלא נדבר על מה קורה לקבוצות עם שחקן ישראלי בכיר נפצע , הכדורסל הישראלי עם כל ההגבלות והחוקים גוסס ועל סף מוות.

Comments closed