כל הפסד הוא מקרי

של הווריורס

k

לא ידעתי איך לפרש מה שקרה בפורטלנד. כי מה אני יודע כל מה שקורה איזה 10000 קילומטר מכאן? תמיד ייתכן איזה משבר.

את הפרשנות קיבלנו הערב.

אני לא חושב שדמיינתם לעצמכם ביוני האחרון, כשקליבלנד ניצחה ועלתה ליתרון 1-2, שראיתם את ההפסד הרצוף האחרון של הווריורס עד עכשיו. וזה בעיני השיא המרתק שהם רודפים אחריו – להיות הקבוצה היחידה בהיסטוריה לעבור עונה בלי הפסד רצוף. שזה יותר מרשים מ-70 ניצחונות כי המשמעות של זה היא שכל הפסד הוא מקרי וסתמי.

הערב זה היה צריך לקרות – אחרי תבוסה, עם 22 שעות מנוחה, מול הקליפרס שגם עשו לווריורס המון צרות בשני המשחקים הראשונים וגם הביסו את סן אנטוניו לפני יומיים.

ולמרות התוצאה הסופית זה היה די קל. ביום חלש מאד של קארי. סטיב קאר בשליטה מנטלית מוחלטת על הקבוצה שלו. וגם על היריבות. עם 0-19 מול 13 הקבוצות המובילות במאזן. גם זה סימן שכל הפסד הוא מקרי.

חידון מספר 489. הNBA עד עכשיו
הניצחון על שרוסברי

50 Comments

7even 21 בפברואר 2016

עוד תוספת מרשימה במיוחד :
מיאמי של תקופת ווייד-לברון-בוש עברה 16 סדרות פלייאוף(!)שבהן רק פעמיים לא הגיבה להפסד בניצחון.
הפעמיים ההן אגב היו ב 2 הגמרים שבהם הפסידה.
נתון הזוי.
14 סדרות פלייאוף שבהן כל הפסד הוביל בתגובה לניצחון. מטורף!

עדין לוץ 21 בפברואר 2016

מול בוסטון ב 2011 הפסידו 3 רצוף

איציק 21 בפברואר 2016

קצת לא ברורה לי ההגדרה שלך למיקרי. אם תבוא קבוצה ותעמיד 50% הצלחה עונתי באמצעות משחק כן משחק לא, עדיין לא יהיו לה שני הפסדים ברצף. האם ההפסדים יהיו מקריים? זו פשוט קבוצה חזקה מאוד והסיכוי להפסד נמוך, ולכן הסיכוי לשני הפסדים ברצף נמוך מאד. אני מניח שאם רצפי משחקים מאד ארוכים עדיין יהיו 2, 3 ואף 4 הפסדים ברצף. האם זה יקרה ב-82 משחקים? לא יודע. לדעתי כל הפסד שו GS הוא מקרי לא קשר אם הוא בודד או ברצף (ד"א, גם הנצחון הוא מקרי, רק בהסתברות הרבה יותר גבוהה).

דורפן 21 בפברואר 2016

שום הפסד לא מקרי בפני עצמו. אלא שהוא לא נובע מאיזשהם יחסי כוחות או בעיית ספיציפית מול איזשהי קבוצה.

איציק 21 בפברואר 2016

לאו דווקא, יתכן סתם לא באו מרוכזים מול קבוצה חלשה יחסית שתפסה יום מטורף.
הטענה שלי הפוכה, שכל הפסד וכל ניצחון הם מיקריים רק עם הסתברויות שונות. זה כמו מטבע לא הוגן עדיין יכול להיות עץ או פלי אבל אחד מהם עם הסתברות גבוהה בהרבה.

אמיתי 21 בפברואר 2016

סטטיסטית אתה כמובן צודק..העניין הוא שיש ספורטאים וקבוצות
שמעלים את הרמה אחרי הפסד. מעקמים את המטבע..

איציק 21 בפברואר 2016

אתה נכנס פה לדיון שזה לא המקום בשבילו. המטבע היה כדוגמא מאד פשטנית. מה שכתבת זה נכון אך זו טיפה בים של עוד הרבה מאד פרמטרים.

אמיתי 21 בפברואר 2016

אולי. אבל נראה לי זאת הייתה הפואנטה. שהפסדים נותנים להם תמריץ חיובי

אריאל גרייזס 21 בפברואר 2016

שיקגו של ה-72 ניצחונות לא עברה עונה מלאה בלי שני הפסדים רצופים?

שניר 21 בפברואר 2016

לא

איציק 21 בפברואר 2016

היו להם שני הפסדים רצופים בדנור ופיניקס ב-4 ו-6 בפברואר, משחקים 45, 46. זה היה בסוף מסע של חמישה משחקי חוץ במערב.

דורפן 21 בפברואר 2016

אגב, הרבה מההפסדים של שיקגו היו מול הקבוצות החזקות של אז. הם הפסידו פעמיים לאינדיאנה, למיאמי, לניקס ולסיאטל (אולי גם פניקס עדיין הייתה חזקה – לא זוכר). המאזן של גולדן סטייט מול הבכירות הוא כרגע הוא מופרע.

איציק 21 בפברואר 2016

גם בגמר היו להם שני הפסדים רצופים בסיאטל. שיחקו אז 2-3-2 אז במשחקים 2 ו-3 בסיאטל הם הפסידו.

אריאל גרייזס 21 בפברואר 2016

וואלה, משום מה עד היום זכרתי שהם לא הפסידו שני משחקים רצוף.
יהיה מעניין מאוד עם גולדן סטייט. העניין הוא שיש להם מעט מאוד מרווח טעות כדי לנסות להגיע ל-73 ניצחונות. שיקגו אז ניסו להגיע ל-70 ניצחונות אז מרווח הטעות שלהם היה הרבה יותר גדול

איציק 21 בפברואר 2016

בתכלס, בין 70 נצחונות ל-73 ניצחונות הסיכוי לניצחון משתנה במעט מאד, מה שצריך להשתנות משמעותית זה הסיכוי להפסד ;)

אריאל גרייזס 21 בפברואר 2016

מתחכם..

גיא זהר 21 בפברואר 2016

בהחלט צלחו מבחן לא פשוט כששיחקו רוב המשחק סמול בול (שניים משלושת הסנטרים שלהם לא שותפו). מחר באטלנטה ואם אני זוכר נכון אח"כ בק טוק בק במשחקים לא פשוטים מול מיאמי, אורלנדו ולקינוח במוצ"ש מול אוקלהומה סיטי. מעניין מה יקרה במהלך הרצף הזה

פאקו 21 בפברואר 2016

מסכים על חשיבות הסטטיסטיקה הזו. מדובר בקבוצה שכאשר היא מגיעה למשחק בו יש לה מה להוכיח – היא עושה זאת. זה כולל משחקים מול הגדולות, משחקים אחרי הפסדים ומשחקים "מתוקשרים". לא בכדי ההפסדים שלה היו במשחקי חוץ נגד קבוצות שמגרדות (אם בכלל) את הפלייאוף מבחוץ.

ניינר / ווריור 21 בפברואר 2016

דווקא לא מתלהב מניצחון על הקליפרס-קבוצה טיפשה ומפוררת שתעוף בסיבוב הראשון של הפלייאוף. הסטירה שקיבלנו מפורטלנד היתה במקום ולא נראה לי שתצוגה כזו תחזור העונה.

איציק 21 בפברואר 2016

אתה מתכוון שתעוף בסיבוב הראשון בתנאי שלא תפגוש את SA.

7even 21 בפברואר 2016

ללא ספק זו היתה סדרת הסיבוב הראשון הכי טובה אי פעם.

7even 21 בפברואר 2016

מדהים כמה פוטנציאל יש בקליפרס וכמה הם לא מנצלים אותו.
כריס פול, פול פירס, בלייק גריפין, דיאנדרה ג'ורדן, ג'מאל קרופרד, ג'י ג'יי רדיק, אוסטין ריברס, ועכשיו גם ג'ף גרין, ועוד זרקו את גו'ש סמית'.
מטורף. זה רוסטר לשתי אליפויות.

ניינר / ווריור 21 בפברואר 2016

הנס שקרה להם מול הספרס לא יחזור-לא משנה את מי יקבלו זו קבוצה אנדר אצ'יברית ואני חושב שהבעייה מתחילה במאמן

7even 21 בפברואר 2016

ניצחון ב-7 משחקים זה נס? ממתי?

גיא זהר 21 בפברואר 2016

אוסטין ריברס?

karim the dream 21 בפברואר 2016

קליפרס לא יגיעו לשום מקום בלי גריפין. ומלבדם הקבוצות היחידות שיכולות לאיים על הווריורס במערב הן סאן אנטוניו ואוקלוהומה, ולשתיהן אני חושב יש בעיה ברורה אחת לפחות מול גולדן סטייט.

לאוקלוהומה הבעיה שלהם היא חוסר היכולת לסיים את המשחק כשהוא צמוד ונשארו שתי דקות ברבע האחרון. הם משחקים HERO BALL של דוראנט וווסטברוק ומול קבוצה גדולה זה לא עובד, כפי שראינו בכל שנה כמעט מ2012.

לסאן אנטוניו יש סיכוי טוב יותר ממה שאנשים חושבים בגלל פופוביץ', אבל היתרון של הספרס בהנעת הכדור והכח מהספסל מתבטל מול הווריורס בשום שלהם יש את אותם יתרונות גם טוב יותר: איגודאלה, ליוינגסטון, ספייס בוגוט משחקים מצויין ומבצעים את התפקידים שלהם, ובנוסף הם מניעים את הכדור הכי טוב בליגה, אז סאן אנטוניו יצטרכו לבנות על משהו אחר כדי לנצח אותם, אולי התפוצצות של קוואי בסדרה.

את קליבלנד אני לא מחשיב כרגע כמישהי שיכולה לזכות באליפות, אבל יש עוד הרבה זמן ונשנה את הדעה שלנו עוד כמה פעמים עד הגמר.

גיל 21 בפברואר 2016

המשחק נגד פורטלנד הוא חריגה סטטיסטית ולא מצביע על בעייה ואני מסכים איתך שאין להם שום בעייה עם כל קבוצה מלבד אחת, הם עצמם. נראה שלפעמים הם קצת מזלזלים וסומכים על זה שהם איכשהוא יסתדרו. אתמול הייתה להם קריסה בדקה וחצי האחרונות שבנס לא הסתיימה בהארכה בגלל טעות של שחקן שזרק לשלוש מוקדם מדי במקום למסור. אני לא יודע אם זה בהכרח מעיד על משהו אבל יהיה מעניין לראות אם יצליחו לשמור על הריכוז בחודשיים הבאים כדי להשיג את השיא.

7even 21 בפברואר 2016

קרה להם גם מול פילי לפני איזה שבועיים

גיא זהר 21 בפברואר 2016

וגם מול ברוקלין. בבית. אין מה לעשות קשה לשמור על ריכוז כל הזמן.

גיל 21 בפברואר 2016

כן, אבל לא בצורה כזו.

עידו ג. 21 בפברואר 2016

לא הייתי מכניס יותר מדי משמעות למה שקרה כשג'ייסון תומפסון, קוון לוני, ברנדון ראש, ליאנדרו ברבוסה ואיאן קלארק היו על המגרש.

גיל 21 בפברואר 2016

למה לא? אלו שחקנים שיצטרכו לשמור על היתרון שלהם גם בפלייאוף.

עידו ג. 21 בפברואר 2016

כן, כי זה הרכב שהם מעלים הרבה כשהמשחק עדיין פתוח.

גיל 21 בפברואר 2016

זה לא משנה שהמשחק לא היה פתוח, גם לשמור על היתרון עם מחליפים צריך לדעת. והיו כבר כמה פעמים העונה שהם אכזבו ואז ההרכב הראשון חזר. לרוב אין צורך בהם כי ההפרשים גדולים אבל במשחק צמוד גם ההרכב הראשון צריך לנוח קצת.

עידו ג. 21 בפברואר 2016

נו גיל, אלו המחליפים של המחליפים שלושה מהם לא יראו בכלל פרקט בפלייאוף. קשה לייחס לזה משמעות.

גיל 21 בפברואר 2016

גם הקליפרס היו עם המחליפים שלהם.

עידו ג. 21 בפברואר 2016

בדיוק

גיל 21 בפברואר 2016

ומחליפים לא משחקים בסדרות פלייאוף?

סימנטוב 21 בפברואר 2016

הייתי בחשש לפני המשחק, 22 שעות אחרי ההפסד, חזרה מהאולסטאר, בלי בוגט שירד ממצבת השחקנים. קר הזה פשוט מדהים, כל כך בשליטה הוא בא למשחק נינוח, הכימיה שלו עם השחקנים והצוות נפלאה. קארי לא היה בשיאו אבל סיפוק אסיסטים, גרין ותומפסון לקחו את המשחק. ניצחון 100 ברציפות כשמובילים ב15+ נקודות במשך המשחק.

עוז 21 בפברואר 2016

לפי 538, יש להם סיכוי של 54% להגיע ל-73, ו-90% להגיע ל-70. זה הניתוח המלא (מאוד מעניין)http://fivethirtyeight.com/features/the-golden-state-warriors-odds-of-going-73-9/

יריב 21 בפברואר 2016

זה היה הניתוח לפני ההפסד לפורטלנד, הסיכויים שלהם הרבה יותר נמוכים עכשיו (ועדיין גבוהים מאוד).

איציק 21 בפברואר 2016

כן, זו תכונה מאד מרגיזה כזו, כמעט כל הפסד מקטין הסיכוים שלהם להגיע ל-72 נצחונות ;)

יריב 21 בפברואר 2016

כמעט? במובן של "רק ה11 הראשונים"?

איציק 21 בפברואר 2016

לא בדיוק ;)
1. אם יש כבר 10 הפסדים ומלע אז כל הפסד נוסף לא מקטין את הסיכוי להפסיד לפחות 10 משחקים.
2. נניח נשארו 3 משחקים לסיום ויש רק 5 הפסדים, כל הפסד הבא לא ימנע את שבירת השיא, הוא רק יציב רף אחד לשיא החדש.

רן הנרגן 21 בפברואר 2016

חברים אתם מפספסים את הבליזרס. הם אחת משתי הקבוצות שקשה לווריארס להתמודד איתן. השניה היא אוקלהומה. באתר של לס כתבתי בתחילת העונה שאני חוזה להם מקום רביעי וגולגלתי בנוצות. עושה רושם שיש להם סיכוי להיות במקום החמישי או השישי.

לווריארס קשה מול קבוצות אתלטיות, שקולעות טוב מאוד מהשלוש ויש להן חודרים טובים. היתרון העיקרי של הווריארס מול הבליזרס הנל הוא היציבות. נכון יותר לומר חוסר היציבות של הבליזרס. בשום שלב של העונה להפגינו הבליזרס רצף של משחקים טובים כפי שהציגו אתמול.

הפציעה של אוזילי, אני פסימי ביחס לסיכוים שיחלים לגמרי תוך חודש, פוגעת מאד בסיכויים של הווריארס לשבור את השיא של שיקגו. גרין יכול פה ושם לשחק משחק שלם כסנטר. יותר מזה והוא יחלש או יפצע. הגוף שלו לא בנוי לשמירה של משחק שלם על הגורדנים של הליגה. בלי בוגוט לא תהה לג"ס אליפות. קר יודע את זה ושומר עליו מכל משמר. גם במחיר השיא.

יש הרבה דיבורים בין האוהדים של ג"ס על החתמה של אנדרסון וריזאו. אני מסופק אם הוא מסוגל להוות תחליף, גם אם חלקי לאוזילי אבל הוא בודאי יתרום יותר מגיסון תומפסון.

גיל 21 בפברואר 2016

לפני חודש לא הייתה להם בעייה לנצח אותם.

רמי 22 בפברואר 2016

אנשים כנראה לא נתנו מבט בלוח המשחקים של גולדן סטייט: מעבר לרצף משחקי החוץ הקרובים יש להם לוז מאוד מאוד נוח עם הרבה יותר משחקי בית , ושני משחקי החוץ מול הספרס מגיעים בסוף העונה כשפופ ודאי יתן לחמישייה לנוח. אם הם צולחים את השבוע וחצי הקרובים עם פחות משני הפסדים הם כמעט בודאות ישברו את השיא. יש להם סיכוי לא רע ל75 נצחונות גם. לגביי שיקגו, אם תחזירו את הזמן אחורה ותספרו להם על גולדן סטייט ותתנו להם לשחק את העונה מחדש הם ודאי יגיעו ל76 נצחונות. אינדיאנה של אותה עונה לא הייתה קבוצה טובה וניצחה אותם פעמיים בנקודה . כנל טורונטו. היריבות היחידות שלהם היו אורלנדו של שאק ופני וסיאטל. את אורלנדו הם מחצו 0-4 ואת סיאטל הם מחצו 0-3 כולל 30+ במשחק 3 בסיאטל ואז הורידו הילוך וגמרו את הסדרה בבית. ולמרות העכשביזם, הם היו מוחצים גם את גולדן סטייט

רן הנרגן 22 בפברואר 2016

צודק לגבי הלוז של ג"ס. אני חישבתי שני הפסדים בסידרת משחקי החוץ הנוכחית (אחד כבר קרה), שני הפסדים במשחקי החוץ בס"א (שניהם יום שני של בק טו בק) והפסד לאוקלהומה בבית.

שאלת המפתח היא מה נשאר בלימון ששמו וארזאו. לבוגוט אסור לשחק יותר מ 20 דקות במשחק אחד וכנראה שגם לא ערב אחרי ערב.

הקלף הסודי של ג"ס הוא מיסטר שמפיונשיפ. אחרי שהחזיר את ספייטס למצב סביר מהתהום שהיה בה נראה מה הוא יכול לעשות לטובת חברו מהמולדת.

אריק י. 22 בפברואר 2016

אז אני מבין שגם כותב הפוסט וגם שאר המגיבים לפוסט לא מזכירים במילה את לילארד כי 'כל מילה מיותרת' וכאלה?

Comments closed