לשחוט!

יש שחקנים שהעזו להפסיד. ועוד בשידור ישיר של הערוץ

ֿbutcher_knife

די סבלנו במשך כמעט שבע שעות אתמול ועוד כמעט ארבע היום באיצטדיון המאולתר שהוקם בבודפשט למשחק הדייויס. הונגריה זו נבחרת שישראל אמורה לנצח, הקהל היה אדיב ומנומס, השיפוט בסדר, מזג האוויר טוב, ההכנה טובה… והכל קרס. במיוחד קצת היה לי חבל כי ראיתי ביציע בחור שהיה סגן ראש המשלחת ההונגרית למכביה ואיכשהו היה לי חבל עבור אוהדים כמוהו.

אבל את הטקסט בעיתון שכבר הופיע באתר פתחתי בראיון הטלוויזיה של ערוץ הספורט עם סלע אחרי המשחק. כתב הערוץ, בחור שאינני מכיר אבל עשה עלי רושם של בחור נחמד, פתח את הדברים במלים ״חטא היוהרה״ ואז האשים את סלע ״בשחצנות״ שכיכול עלתה לנו במשחק. ואני לא הולך לעשות את המאמץ לברר מי הכתב – כי אני רואה מספיק את ערוץ הספורט כדי להבין שהקול קול אדוניו.

זו רוח יציע העיתונות לפיה שום הפסד ישראלי אין סיבה חוץ מזלזול או שחצנות או חוסר מקצועיות כלשהו. לעזאזל הסיבות המקצועיות האמיתיות – שגם אם אינן תרוץ כדאי ללמוד עליהן. ישראל הפסידה, ליריבה פחות טובה בדרך כלל, אז צריך לשחוט מישהו. כי אחרת זה כנראה לא מעניין. כמובן שאין סיכוי גם שההונגרים התעלו מול קהל ביתי (מה שלישראל דווקא קרה לא פעם בעבר).

ואני נזכרתי ששני המזלזלים והשחצנים האלו – ארליך (כחלק מאנדי-יוני) וסלע הם צוברי הנקודות 4 ו-5 בהיסטוריה של ישראל בטניס. סלע שני בנקודות יחידים וארליך ראשון במשותף בזוגות. והם גם לקחו את ישראל לחצי גמר גביע דייויס פעם- ולא ידוע לי על יותר מדי הישגי נבחרת ישראל באיזשהו ענף גדולים מההישג ההוא.

אבל זה כנראה היחס שמגיע להם אחרי הפסד אחד לא טוב.

חידון מספר 491. המשחקים נגד הקומוניסטים
חידון מספר 492. לסטר

131 Comments

מומין 5 במרץ 2016

מסכים לחלוטין. אני זוכר תגובות דומות גם לאחר ההפסד המהיר של אריק זאבי באולימפיאדה האחרונה בה השתתף.

רועי 6 במרץ 2016

אריק כשל באולמפיאדות בגדול. הוא לא הצליח להגיע ליכולת שלו.
בענין הטניס הם כבר מעבר לשיא שלהם, לא כזה מפתיע.

אמיתי 5 במרץ 2016

הספורט התרבות והחיים נהיו בינאריים. אין יותר ניואנסים. אין עבר ואין עתיד.
רק מבחן תוצאה מיידי. מורכבות קשה לשווק ואין לה שוק. היחס בישראל לספורט
הוא וואחאד מראה של החיים פה

אמוץ כהן-פז 6 במרץ 2016

יש הרבה בדבריך. הארעיות של הקיום הישראלי מכיר רק שני זמנים, (עבר ענק ומעיק) והווה ממנו צריך להוציא הכל ״כי אין מחר״.

יואב 6 במרץ 2016

אצלי זה
לא. רק ניואנסים.
בכל תחום שאני מתעניין בו, אני לקצה.
אין לזה קשר לישראליות אלא לסקרנות בסיסית שלי למה אני אוהב.

D! פה ועכשיו 6 במרץ 2016

צודק.
מאכזב
ועצוב

אריק האדום 6 במרץ 2016

מישהו צריך להרים תביעה יצוגיית נגד ערוץ הספורט. רק על השימוש שלהם במילה "ספורט" ביחס למה שהם משדרים בערוץ. רק על זה!

יואב 6 במרץ 2016

מישהו? מפריע לך? תרים.

7even 6 במרץ 2016

לגמרי

אדם 6 במרץ 2016

שום תביעה ייצוגית, מספיק שכל הספורטאים הפעילים בישראל יפסיקו לשתף איתם פעולה ולא יתראיינו אצלם

-גיסנו- 6 במרץ 2016

אם אנשים לא מסוגלים להתנתק מהערוץ הזה או להפסיק לגלוש באתר הזה, למה שהספורטאים יפסיקו להתראיין אליו? זה חלק מהתפקיד.
חוץ מזה, היחיד שראיתי שמסרב לענות לעיתונאי בגלל האתר שמעסיק אותו היה דיוויד בלאט לוואן, בגלל שכעס על כתבות מגמתיות ושקריות משהו (כולל הכותרת האלמותית "בלאט תתפטר" אחרי ההפסד לאולימפיאקוס). רוב הסיכויים שזה רק העלה את הטראפיק לאתר עוד יותר.

אלעד 6 במרץ 2016

בלאט הוא גם היחידי, שלי לפחות יצא לשמוע אותו, נכנס בשידור באופירה ומסרב לשחק את המשחק החנפני ששאר המרואיינים משחקים איתה. בתגובה, כמובן, היא לא פיספסה אף הזדמנות לסגור איתו חשבון.

אלכס דוקורסקי 6 במרץ 2016

צפיתי בחלקים ממשחק הזוגות. לא ראיתי את הראיונות בסוף.
אם אכן זו היתה רוח הדברים של מגישי הערוץ, הרי שזה חבל. הנושא די מתחבר גם לכותרות המוזרות (עד כדי ביזאר) של אתר וואלה. יש שם אמנם כמה כותבים טובים במדור הספורט, אבל הפיכת כל כותרת "למפוצצת" (שתכלול לרוב שבחים מעבר לכל פרופורציה או קיתונות של לעג ובוז) היא לא בריאה במיוחד.

בנוגע להתמודדות בבודפשט, שכאמור מיעטתי לצפות בה, יכול לומר שזה אכן לא מפתיע במיוחד. השחקנים הישראלים לא מצטיינים על חימר וההונגרים אכן נהנו מתמיכה של הקהל הביתי, שמשמעותית מאוד במפעל הזה. סלע וארליך הם שחקנים ותיקים שאכן היו מאוד משמעותיים בעשור האחרון והיו שותפים להישג חסר התקדים ב-2009. מה שדי מדאיג מבחינת הטניס הישראלי הוא שהדור החדש די ממאן להגיע ולתפוס בהדרגה את מקומם של השחקנים המנוסים יותר.

Amir A 6 במרץ 2016

1+ על וואלה. עושה רושם שהעורכים שם הם ילדים בכיתה ג'.

yaron 6 במרץ 2016

לא בריאה במיוחד אבל מביאה קליקים…
זה קורה כמעט בכל אתר, לא רק בוואלה.

ניק 6 במרץ 2016

כמו שחכמינו באנחנו על המפה אמרו – ספורט וואו!
מה שהם מתארים שם כסטירה על אתרי הספורט לא יכול להיות מדויק יותר

yaron 6 במרץ 2016

ולא אק בספורט, אפשר לראות את זה בדה מאררר בדיוק כמו בוואן…

-גיסנו- 6 במרץ 2016

ועדיין אין יותר שפל מהקליקבייטס של ספורט1 בפייסבוק

Amir A 6 במרץ 2016

טוב, סיקרנת אותי אז נכנסתי לראשונה בחיי לעמוד של ספורט 1 בפייסבוק. בקליק בייטס הכוונה היא לכותרות שלא נותנות אינפורמציה אבל מגרות את הקורא ללחוץ על קישור כדי להכנס לכתבה? מה המטרה, להצליח להראות למפרסמים שיש מספר מסויים של קליקים בעמוד על מנת שהם ירוצו לפרסם אצלך? פרנסי הערוץ באמת חושבים שהמפרסמים כאלו מטומטמים וישארו כאלו מטומטמים לזמן ארוך?

וברוח הדברים הייתי מציע לערוץ ספורט 1 את הכותרות הבאות:
1. תראה מה שכדורגלן מפורסם עושה עם אישתך (בכתבה – כלום).
2. האם המסמכים שראינו במקרה באמת מראים שמס הכנסה עלה עליך? (בכתבה – לא).
3. הרכש החדש של ערוץ ספורט 1 שמרעיד את האינטרנט (בכתבה – מצלמת HD)
4. ניתוח טקטי ואסטרטגי של שיטות האימון השונות בעולם הספורט המקצועני (בכתבה – הודעת שגיאה 404).

-גיסנו- 6 במרץ 2016

click bate, פתיון לקליקים. כי כן, הדבר היחיד שמשנה בימינו זה כמות ולא איכות. לא מעניין את המפרסם מה התוכן או הרמה של הכתבות שלך, מעניין אותו כמה אנשים נחשפים לזה.
זו בדיוק הבעיה אגב, המפרסמים והערוץ לא אידיוטים בכלל. הם פשוט מתאימים את עצמם לרמה של רוב הקהל. והעובדה שלכל דפי הפייסבוק האלה יש עדיין עשרות אלפי עוקבים אם לא מאות אלפי, שכל אחד מהם גורר מאות תגובות ודיונים – זו ההוכחה לכך שהם פשוט עושים את מה שמספיק מהציבור מבקש מהם.

Amir A 6 במרץ 2016

אני בתור חברה רוצה לדעת כמה $ קיבלתי בחזרה על כל $1 שהשקעתי בפרסום. זה שכמפרסם תבוא ותגיד לי "לעמוד שבו שמנו את המודעה שלך נכנסו מיליון וחצי אנשים כי שמנו לשם קישור עם ציצים" לא מעניין אותי. אם ההשקעה שלי החזירה לי בסופו של יום $2 לעומת דרכים אחרות שהכניסו לי $4 אתה תאבד את העבודה שלך. והיום בעולם השיווק והפרסום אתה תראה יותר ויותר מעבר לדרכי פירסום מתוחכמות יותר מאשר סתם שיטפון של קליקים.

אלעד 6 במרץ 2016

יש פה בעיה ערכית ומפריע לי שכולם מתייחסים לצד הכלכלי של העניין (כזה אני -תמים…). בעיתונות המסורתית, היבשה והאתית, היה נהוג שכותרת המשנה נותנת תקציר נאמן למקור של הכתבה. בגדול, אם לא רצית לקרוא כל מילה בעיתון, יכלת לעבור על הכותרות וכותרות המשנה ולהיות מעודכן.
בעידן האינטרנט, ובהתאמה גם בעיתונים של היום, היוצרות התהפכו – מטרת כותרות המשנה היא לתת כמה שפחות אינפורמציה וכמה שיותר למשוך את הקורא להשחית את זמנו בקריאת כתבה שב-90% מהמקרים לא מצדיקה שישקיעו בה את הזמן.

-גיסנו- 6 במרץ 2016

ממתי בימינו ערכים ומוסר מעניינים מישהו? ולא רק בתקשורת הספורט….

אני לא מבין איך כל הסמי-כותרות המזעזעות האלה, שלא קשורות בכלום לתוכן ונועדו לתת מימד פומפוזי לכתבות על כלום, עדיין עובדות על אנשים. מצד שני אני גם לא מבין איך בכל יום הכותרת השלישית-רביעית בכל אתר היא בכלל ניתוח של הפרק האחרון של הריאליטי התורן, אבל עובדה שהריאליטי רק צובר עוד ועוד רייטינג…

אלעד 6 במרץ 2016

חייבים להיכנס, כי אין שום דרך לדעת אם מאחורי הכותרת הצעקנית מסתתרת כתבה שמעניינת אותי או לא. אני אישית לא צורף את ערוץ הספורט או וואן, אבל כן קורא את וואלה, וזה אתגר לא פשוט לברור את הכתבות שאני רוצה לקרוא.

-גיסנו- 6 במרץ 2016

ועל כן נפתחו העמודים אמ;לק ואמ;לק ספורט.

Amir A 6 במרץ 2016

אוי, גדול העמודים האלו. אני לא מפסיק לצחוק. תבוא עליך הברכה.

גיל שלי 6 במרץ 2016

ניתוח טקטי ואסטרטגי של שיטות האימון השונות זה פחות או יותר הדבר הכי פחות קליק בייטי שיש

Amir A 6 במרץ 2016

לא יודע. תראה כאן עכשיו לדוגמא את הסדרה של נחשון על הריצה. לכאורה נושא נישה שלא מי יודע מה מעניין. עדיין לדעתי הרבה מהקוראים כאן יושבים ומחכים לפוסט הבא שלו, גם כאלו (כמוני) שבחיים לא רצו ובחיים לא ירוצו.
ואם גלעד בלום יתחיל להרים פוסטים עם ניתוח מקצועי על טניס אנשים לא ירוצו לקרוא? הייתי גם מציין את הטורים של סגל על שחמט אבל שם הבעיה היא שמרבית הקוראים פשוט לא מבינים את המשחק ואת מה שקורה בו.

גיל שלי 6 במרץ 2016

העובדה שוואלה מחקים את ספורט 5 שמחקים את וואן מראה לך שכנראה הכותרות האחרות עושות עבודה טובה יותר, אחרת המון מפרסמים היו רודפים אחרי דה באזר

Amir A 6 במרץ 2016

עדיין אני לא משוכנע שאי אפשר להפוך את הגלגל. תראה למשל את הטורים של נמרוד עופרן בוואלה. אפשר להחזיק איכות לצד הזבל.

-גיסנו- 6 במרץ 2016

לויינט יש את אורי קופר, ועדיין על כל כתבה איכותית שלו עולות לפחות עוד 6 כותרות דביליות של צנציפר עם נתונים וציטוטים מומצאים לרוב. מי לדעתך מושך יותר קוראים?

shohat 6 במרץ 2016

תודה רבה אמיר!
אני נוהג לחשוב במונחים של "עומק", להבדיל מרייטינג, כשהמבחן הוא הגעה לקהל מסוים של בעלי אורך קשב וסקרנות (כשגם הקוראים מאתגרים ותורמים תרומה משמעותית לדיון). לכן דה באזר הוא בית טבעי כל כך, ומחמם את הלב לקרוא תגובה כזו.

גיל 6 במרץ 2016

אני דווקא חושב שוויינט הכי גרועים. הכל אצלם הדבר הכי מדהים שראית בחיים או אמירות מופרכות אחרות.

-גיסנו- 6 במרץ 2016

האמת שבישראל היום ו NRG יש דברים הרבה יותר גרועים. כותרות בסגנון "כשהוא יצא לצניחה חופשית, הוא לא האמין שזה מה שיקרה!" על מישהו שמת בתאונת צניחה, וכד'….

גיל 6 במרץ 2016

זה בדיוק מה שמעצבן בפרשנויות הישראליות. המחשבה שמגיע לנו לנצח כאשר אנחנו פייבוריטים כביכול כאילו תמיד פייבוריטים מנצחים, ושזה לא כישלון של היריב אלא התעלות ישראלית כשישראל מנצחת פייבוריטים.

ניר 6 במרץ 2016

לא צפיתי כמעט במשחקים, אבל במקרה יצא לי לצפות בחלק מהראיון, ואני רואה את דודי סלע עם דמעות בעיניים מדבר בכנות ואכזבה על ההפסד ומנסה להסביר דברים מהפן המקצועי ואז אומר בסופו של דבר זה רק ספורט צריך לקחת הכל בפרופורציה יש לי שני ילדים בבית, והמראיין בתגובה אומר לו משהו בסגנון אבל בכל זאת אתה האכזבה הגדולה של ישראל במפגש הזה, מדובר פשוט ברוע צרוף זה לא קשור בכלל לעיתונאות ספורט זה היה מכמיר לב לראות את דודי סלע צריך לעמוד ולהמשיך לענות לבן אדם הזה ולערוץ הזה, כי הוא מכיר את כללי המשחק ואוי ואבוי למי שלא ישתף פעולה.

פשוט רגע עלוב ובזוי, מקווה שבערוץ יהיה מי שידע להתנצל על כך, הרי הם מרימים קמפיינים לשלום סובלנות ואחווה.

אז איפה הם ראבאק ??????

איציק 6 במרץ 2016

רוצה שלום, סובלנות ואחווה? תקבל את זה רק ביציע העיתונות. כל שאר התוכניות התבהמו מזמן.

cookie-monster 6 במרץ 2016

ןואן. גועל נפש

גיל 6 במרץ 2016

זה באמת רוע כי כל מה שהם מחפשים דם. אני במקום סלע הייתי שואל אותו אם הוא יכול לנתח מקצועית מה לא עבד. זה יחשוף את הבורות של הכתב שמן הסתם אין לו שום מושג בטניס.

גלעד בלום 6 במרץ 2016

אותי ההפסד לא הכי הפתיע בלי לדעת כלום על ההונגרים חוץ מהדרוגים שלהם, נבחרת זה לא רק הדרוג העולמי, ביתיות בדייויס מכריעה, סוג המשטח גם , הכנה חשובה לא פחות ובעיקר הכושר הנוכחי של השחקנים וגם נקודת הזוגות קריטית.

דודי מאז הנצחון על וורדסקו באוסטרליה לא ניצח משחק כולל הפסד 6-2 6-0 בשבוע שעבר בסבוב הראשון באקפולקו. הוא הגיע בלי בטחון ולא ידוע כשחקן חימר.

ווינטראוב לא ניצח הרבה משחקים בחייו על חימר, אין לו ממש מושג מה זה המשטח הזה, הוא שחקן אספלט טהור, ההונגרי גדל על חימר, הדרוג שלהם די שווה, להונגרי יתרון במשטח פלוס קהל ביתי, כנראה ינצח את ויינטראוב 9 מתוך 10 פעמים באותם תנאים.

בזוגות ארליך וסלע לא שיחקו כמעט ביחד בטורניר רשמי (אם בכלל), ארליך על חימר הרבה הרבה פחות טוב בזוגות, דודי שחקן זוגות לא טוב עם משחקון הגשה חלש. אני מעריך שלזוג ההונגרי יש הרבה יותר משחקים ביחד ללא קשר לדרוג שלהם, תוסיפו לכך את המוטיבציה מהקהל המקומי ואת הרוח הגבית של היתרון 2-0 מהיחידים ותקבלו הפסד די צפוי של ישראל.

בנוסף, הסטטיסטיקה הטובה של הקפטן איל רן מתחילה להתישר. נדמה לי שהוא היה במאזן של 9 נצחונות והפסד אחד בשלב מסוים, לזכותו ייאמר שהו מיקסם את היכולת של נבחרת הטלאים הזאת וההישג של חצי גמר הוא לא פחות ממדהים! בהתחשב בעובדה שהיה לנו שחקן אחד לגיטימי ביחידים, זוג מעולה בזוגות שסיפק נקודה אוטומטית (קריטי כפי שאמרתי) , ושאר הנבחרת הורכב מהראל לוי ונעם אוקון שהיו כבר בחצי פרישה ומהבלחות של ויינטראוב שחצי מהקריירה שלו הוא פצוע והחצי השני בטורנירי פיוצ׳רים. אה ושכחתי, דודי כבר לא ילד, בן 31 בחודש הבא ולא ידוע כאחד שעובד קשה על כושר גופני, כמה כבר אפשר לדרוש ממנו?? בקיצור לא בושה ולא בזיון ולא שחצנות, פשוט הפסד, לכו תבדקו מה המאזן שלנו על חימר במשחקי חוץ בדייויס, גם עמוס ואני בקושי הבאנו נצחונות חוץ בדייויס על חימר, זכור לי נצחון על פורטוגל וזהו, ישראלים לא טובים על חימר בעקרון.

Harry Hole 6 במרץ 2016

זו פרשנות עיניינית ומקצועית מידי. אין לה מקום בתקשורת הספורט הישראלית.

רועי 6 במרץ 2016

חחח, צודק

D! פה ועכשיו 6 במרץ 2016

אכן.

גלעד – תתבייש לך! מעליב מאד.

סימנטוב 6 במרץ 2016

בתגובה הנפלאה הזאת יש יותר השקעה המכתב והערוץ

איציק 6 במרץ 2016

גלעד, עם היד על הלב, כתגובה זה בסדר, אבל מי יפרסם כתיבה יבשה כזו. אפילו כותרת מגעילה לא נתת. יכולת לפחות קצת להתאמץ ולהשקיע.

D! פה ועכשיו 6 במרץ 2016

מי היה מקליק על זה?

זינק 6 במרץ 2016

מה שעצוב בסיפור הזה, זה שכבר עשרות שנים כולם יודעים שישראלים לא טובים על חימר ונראה שאף אחד לא עושה משהו בנדון.
אני באמת לא מבין גדול בטניס, אבל זה לא נראה לי משהו שלא ניתן לשפר בעלויות לא גדולות במיוחד.

אדם 6 במרץ 2016

אין עם זה שום בעיה, לא צריכים להיות טובים בכל משטח. קודם כל שיצליחו לקדם שחקנים על המגרשים הקיימים…

אורי גולדבורט 6 במרץ 2016

תענוג לקרוא הסבר מקצועי מלא של אדם, שחי את זה, שיודע בדיוק מה זה ואיפה זה ושם את הדדברים בסדר הנכון והפרופורציה הנכונה.

shohat 6 במרץ 2016

גלעד, תמיד מעניין ומחכים לקרוא את התגובות שלך. מרשימות מאד הכנות, הפרופורציה והעינייניות והתובנות שאתה מביא על בסיס הניסיון האישי של ספורטאי ברמה עולמית. אתה נכס לדיונים כאן.

צור שפי 6 במרץ 2016

גלעד, תודה על ההסבר (מזל שיש אותך ואת האתר הזה) ושאלת המשך על האמירה ״ישראלים לא טובים על חימר״. האם יש לזה הסבר הגיוני או שזו פשוט אקסיומה (כמו, למשל, שחורים לא טובים בשחיה).

איציק 6 במרץ 2016

זו בעיה גנטית שישירות קשורה עם הבעיה הגנטית של יהודים לא טובים בספורוט.

ג'וג'וסיאן 6 במרץ 2016

אני לא מבין כלום בטניס, אבל הניחוש שלי הוא שפשוט אין משטחי חימר בארץ.

אלכס דוקורסקי 7 במרץ 2016

מצטרף לדברים שנכתבו. תמיד מעניין ומאיר עיניים לקרוא את הפרשנות של גלעד.

קאז 6 במרץ 2016

תודה על התגובה. אבל לבקש מערוץ הספורט לעשות מחקר מסובך שכזה הכולל בדיקת ארכיונים וחישובים מסובכים ? זה מופרך! זה יקח להם איזה שעה וידרוש שימוש בטכניקות עיתונאיות הנקראות תחקיר!

ניב 6 במרץ 2016

יכול להיות שזה מהלך מתוחכם שנועד להזכיר לנו לשלם שוב על דה באזר?
אם כן זה הצליח.

יריב ס. 6 במרץ 2016

ברגע שראיתי את החימר הבנתי שהמפגש גמור. דודי כבר מספר שנים מוותר מראש על עונת החימר ומעביר אותה בטורנירים קטנים על משטחים אחרים.
ובלי ניצחונות של דודי אין לנבחרת סיכוי

אופיר 6 במרץ 2016

תודה על טור חשוב, רונן.

ככה זה כשהספורט נתפס (כמו בגוש הקומוניסטי, אפרופו) כאמצעי להמחיש את צדקת דרכנו: הפסד פירושו בגידה.

דורפן 6 במרץ 2016

בגוש הקומוניסטי ככה זה נתפש ברמת הממשלה. אבל העמים שהיו תחת השלטון הזה הם ברובם עם תרבות ספורט מאד מושרשת – ולכן הם מצליחים גם כיום.

ירוק 6 במרץ 2016

כרגיל רונן – כל מילה.

גיא זהר 6 במרץ 2016

כמו ששרה רבקה מיכאלי לפני יותר משלושים שנה הכל הוא או סקנדל או פסטיבל. צר לי אבל גם אצלך בעיתון הוציאו במשנה דברים מהקשרם והוסיפו מילה שבכלל לא נאמרה בגוף הטקסט

סימנטוב 6 במרץ 2016

היר היר!

בני תבורי 6 במרץ 2016

יש בישראל מגרש חימר אחד הגון לאימון?

גיא זהר 6 במרץ 2016

בנו בזמנו ברמת השרון ובעוד 2-3 מקומות. לא יודע מה מצב התחזוקה שלהם.

דורפן 6 במרץ 2016

בני – לא צריך רק להתאמן על חימר מדי פעם. צריך שהילדים המוכשרים יגדלו על חימר. מבט בצמרת העולמית בשנים האחרונות יבהיר לך מיד למה. נדאל- חימר, דג׳וקוביץ׳ – חימר. פדרר – מעורב עם הרבה חימר. מארי (למרות שהוא בריטי) – חימר (נשלח לברצלונה). צרפת, ספרד, ארגנטינה, ארצות יוגוסלביה – כולן חימר.

יהויכין פנדלוביץ' 6 במרץ 2016

וזה לא סתם.
הסיבה היא שעל חימר בונים נקודות לאט לאט ולא מנסים לסיים בווינר כל מכה שנייה, מה שמכריח את השחקנים אשכרה לעבוד על היסודות

אסף THE KOP 7 במרץ 2016

אם כך, (סמל של נורה מהבהבת) הפתרון הוא – לבטל את החימר !!

רועי 6 במרץ 2016

גלעד בלום במדוייק את מה שרציתי לכתוב.
רק לא חימר.
בנוסף רת השאלות שישאלו את ראשי האיגד, למה אין. דור חדש על הסף.
לא יודע האם שווה להשקיע במספר מגרשי חימר בארץ, עונת החימר קצרה ולכן לא בטוח ששווה להשקיע בהם.

בני תבורי 6 במרץ 2016

על פי הגיון זה לא כדאי להשקיע באצטדיונים כי ממילא אף פעם לא נגיע למונדיאל-יורו?

איציק 6 במרץ 2016

גם בכנסת לא כדאי להשקיע. במקסימום יש אחת בלבד ובה במקרה הטוב גג 120 שחקנים פעילים. לא כולם רציניים, לא כולם מתמידים, ועדיין משקיעים בענף הזה הון. אפשר חלק מזה להעביר לטניס וכמה דברים אחרים יותר שווים.

יואב ר 6 במרץ 2016

נכון, לא צריך להשקיע. אצטדיון צריך להיות עסק פרטי, וכך גם קבוצה מקצוענית

רפאל 8 במרץ 2016

לא כדאי להשקיע בבני אדם נורמלים, כי גם ככה רק עארסים באים למשחקים.

גיא זהר 6 במרץ 2016

עונת החימר קצרה? התבלבלת עם דשא

איציק 6 במרץ 2016

פוסט קנטרני. כל אחד רוצה להתפרנס וזכאי לקבל צ'אנס שווה להוכיח את יכולותיו.

קשקשן בקומקום 6 במרץ 2016

מזכיר לי תגובות באתר פה שלפיהן כל שחקן (לברון, דוראנט, סטף) הוא או הווינר הכי גדול שאי פעם נראה ומעולם לא טעה, נלחץ או התרגש לוזר פתטי שלא עשה כלום בחיים שלו ולא ברור למה הוא חושה שהוא ראוי בכלל להיות על המגרש. עליות וירידות? תקופות? מזל? יום רע? זה קורה רק למגיב הממוצע או לעיתונאי בערוץ הספורט

ניינר / ווריור 6 במרץ 2016

מדהים שערוץ העולב הזה, או אחד מנציגיו העלובים לא פחות, מעיזים בכלל לבקר משהו או מישהו. שיסתכלו קודם על עצמם ועל המוצר הנורא שהם מוכרים

ניק 6 במרץ 2016

האמת שערוץ הספורט הוא הדוגמא הכי טובה לחטא היוהרה!
הערוץ הזה הפך את עצמו לערוץ קטלוניה וכל מה שעניין אותו זה ברסה והליגה הספרדית. את כל השאר הוא זרק לפח, הן מבחינת זכויות שידור והן מבחינת חשיפה. ועכשיו שהוא איבד את ספרד, אין לו שום דבר רציני ביד.

ניינר / ווריור 6 במרץ 2016

אפילו לא תקצירים :). נפלא לראות אותם מראים שיקופית של התוצאה וממשיכים הלאה.

סימנטוב 6 במרץ 2016

כל כך נכון

-גיסנו- 6 במרץ 2016

הם מתבססים על ליגת האלופות בלבד, וגם אם זה הם כבר הרסו. האולפן שפעם הכיל כתבות נהדרות ופיצ'ר מוזיקלי מגניב בסוף הפך לעוד סניף צעקות, ומודי בר און הולך וכבה :(

ניק 6 במרץ 2016

בהחלט. מודי בר און הפך מאחד האנשים הכי מרתקים בטלוויזיה לבובה חסרת חיים. הסטנדאפ שלו בתחילת כל אולפן פשוט מגוחך.
וגם במשחקים עצמם הם בבעיה בגלל שהם מעבירים חלק מהמשחקים לערוץ 2, כמו ארסנל-ברסה לפני שבועיים.

יובל 6 במרץ 2016

מה אפשר לצפות מערוץ הספורט… אני עוד זוכר את העליהום שעשו לאנדי רם ויוני ארליך לאחר שהעזו להפסיד לזוג בריטי לא מדורג בגביע דייויס, מה שבדיעבד עלה לנו באותה התמודדות. לחצי מאותו זוג בריטי אלמוני קראו אנדי מארי… לא זכור לי שמישהו מהמבקרים התנצל, גם אחרי שמארי הפך להיות מה שהפך וגם אחרי שרם וארליך הצעידו את ישראל להישגים הכי גדולים בתולדות הטניס המקומי ( זכייה בגארנד סלאם, חצי גמר דייויס ).

ליאור 6 במרץ 2016

אני חייב לשאול, כי זה מעסיק אותי כל פעם שאני נזכר שאתה כותב בעיתון הזה, ואולי אני טועה, אבל נדמה לי שאתה מהצד השני של הפוליטית, ובכלל רמת הכתיבה שלך היא 5 רמות מעל ישראל היום, ששם אני מרגיש שאתה מנמיך את רמת הכתיבה שלך קצת גם בשביל הקהל,
למה אתה כותב עבורם, ולא נגיד עיתון הארץ למשל, שבלי קשר לאג׳נדה הפוליטית שלו הרבה יותר מתאים ליכולותייך ככותב?

ר.בקצה 6 במרץ 2016

חלק מהכותבים באתר עבדו בעבר באשפתון "העיר", שהיה מפרסם כתבות על פורנו גמדים (כולל תמונות), וכלל מדור מיוחד למודעות-זנות. האם היה עולה בדעתך לשאול אותם מה חיפשו בעיתון הזה?

matipool 6 במרץ 2016

ליאור – אני לא דורפן כמובן , אבל הוא כבר ענה על השאלה הזו בעבר .
לא מסכים איתך בכלל שדורפן מנמיך את הכתיבה שלו בעיתון בשביל הקהל . להיפך – אני מופתע לפעמים שמפרסמים טורים שלו שעוסקים מדי פעם בנושאים שמרבית אוהדי / קוראי מדורי הספורט בישראל בכלל לא בכיוון שלהם .

דורפן 6 במרץ 2016

רמת הכתיבה שלי כאן אינה שונה מישראל היום. זה פשוט מדיום שונה ומי שנמצא במדיום הזה מן הסתם מעדיף אותו. אם אתה חשב שאני כותב נמוך בעיתון, זו רמת הכתיבה ואצטרך לחיות עם זה.

כתבתי בעיתון הארץ (וכמעט בכל עיתון בארץ) לתקופה ונהניתי מאד. האג׳נדה של העיתון לא משנה לי.

ליאור 6 במרץ 2016

קודם כל אני מקווה שלא נעלבת בטעות מדבריי, כי אתה כתב הספורט האהוב עליי כבר שנים רבות.
ובכל מקרה תודה שענית.

דורפן 7 במרץ 2016

לא נעלבתי כלל. אבל אם הייתי עושה על נייר מודפס את מה שאני בבלוג, ומכניס על כל צעד ושעל סיפורים אישיים, הייתי עיתונאי בלתי נסבל

השמן 6 במרץ 2016

מכעיס כל פעם מחדש לראות התקשורת הישראלית נוהגת ככה.
אגב אנחנו הולכים לקבל מנה גדושה של הגועל נפש הזה באולימפיאדה בקיץ

shohat 6 במרץ 2016

רונן, מאד חשובה הביקורת שאתה מעלה בפוסט הזה. אני חושב שיש בתופעה מימד משמעותי של חוצפה מצדם של מבקרים שלא יוכלו לעולם להעריך את מה שנדרש מן הספורטאי, גם כשהוא נכשל. וזה מייצר לאורך זמן דרך מאד צינית להתבונן בספורט, שמחטיאה את היופי המקורי (ובעיניי העיקרי) שבו.
מקוה שזה בסדר לשים כאן קישור לפוסט שכתבתי בנושא, עם כותרת ששאלתי מג'ון פארקר: "סינדרום הווארד קוסל".
http://debuzzer.com/shohat/575/

עדי אבני 6 במרץ 2016

בלת"ק רונן:
מה דעתך על ההחלטות שהעבירה פיפ"א כמעט בהחבא על מצלמות ועל ביטול ה"עונש המשולש"

גיל 6 במרץ 2016

החלטה סופר חשובה שאולי סוף סוף מצביעה על שינוי כיוון של פיפא. העובדה שהם עושים את זה בליגה הכי נצפית בעולם מראה שזה לא משהו צדדי.

אריאל גרייזס 6 במרץ 2016

הנה מיכאל יואיכין מסביר למה השינויים האלו בעייתים בלשון המעטה: http://sports.walla.co.il/item/2940823
השורה התחתונה שלו הכי חשובה – כדורגל פשוט לא בנוי לריוויו בטלוויזיה. ברור לי שקשה לעצור את עגלת הטכנולוגיה אבל המשחק הולך להיראות אחרת לגמרי

מתי 6 במרץ 2016

"השינוי מצמצם את הרווח לפנדל בלבד. אם הבועט לא עומד בלחץ, לא נותר מהרווח דבר, והשער הוודאי נגנב."
נו באמת. זה לא כאילו עכשיו משתלם לעשות עבירות בתוך הרחבה. הפנדל הוא שער כמעט ודאי, לפעמים עדיף אפילו על המצב שנבלם בעבירה, ובמשחק עם סקור נמוך זה עונש כבד מספיק.

אריאל גרייזס 6 במרץ 2016

אני חושב שהבעיה העיקרית שלו זה עם עצירות של הכדור עם היד כמו שסווארז עשה במונדיאל, שבעצם אין עונש אמיתי פה – הוא הציל שער בטוח, ממשיך לשחק ויכול להרוויח מזה.
בכל מקרה, הבעיה שלי היא עם הריוויו בטלוויזיה, העונש המשולש פחות מטריד אותי

מתי 6 במרץ 2016

זה באמת עניין מסובך יותר. נקווה שימצאו דרך לעשות את הריוויו מהר יחסית.

דורפן 6 במרץ 2016

בקצרה. אדום בנוי לריוויו טלוויזיה –
צריך להתנות את זה בכך שהשחקן יפנה מיד את המגרש.
פנדל וגול בנויים לריוויו של טלוויזיה טובה. כלומר מצלמות יעודיות. מה שכן – יהיו הרבה יותר שריקות לפנדלים – כי השופט לא ייקח סיכון.
אין שום סיבה לא לעשות ניסוי.

מתי 6 במרץ 2016

נכון, אבל יש גם שערים שנפסלים בגלל נבדל שלא היה או פנדלים שלא נשרקים וכאן כבר יצטרכו הפסקה יזומה של המשחק, אם יאפשרו בכלל לערער על זה. וגם – כנראה שריוויו של פנדל ייקח יותר זמן (להסתכל על העבירה בהילוך איטי מזווית נכונה).

גיל 6 במרץ 2016

לא חייבים להפסיק. אפשר לתת למשחק להמשיך ואם השופטים שצופים בוידאו מחליטים שהיה פנדל אז להפסיק. לחילופין, אפשר לתת לקבוצה שני ערעורים במשחק. לא זה מה שיעכב יותר מדי את המשחק ותחושת הצדק שמתלווה לזה שווה כל עיכוב.

DS 6 במרץ 2016

אם יתברר בריוויו שהמתקיף התחזה וניסה לסחוט פנדל אז ע"פ החוק החדש הוא צריך לקבל צהוב אוטומטי. כך, לא יישרקו יותר פנדלים לעומת המצב הקיים ואולי אף ירדו מספר השריקות.

גיל 6 במרץ 2016

נכון מאוד וזה צריך להיות יותר מכך. על התחזויות צריך להעניש גם כשהמשחק מסתיים.

גיל 6 במרץ 2016

מה הבעייה שבמקום אדום זה יהיה צהוב? יהיה עונש מתון לשחקן ועונש כבד לקבוצה.

בני 6 במרץ 2016

במקרה סוארז גם עונש כפול לא עזר. אז מה? פעם בעשור יוצא שקבוצה קצת מקופחת מהחוקה, זה ודאי עדיף מענשים דרקוניים בלי טעם

גיל 6 במרץ 2016

זה מקרה באמת חריג שהוא יותר גם עניין של אינסטינקט ממשהו מכוון. לא צריך לבנות חוקים לפי המקרה הכי קיצוני.

גיל 6 במרץ 2016

סלח לי, אבל מה שהוא כותב על פגיעה בסמכותיות של השופטים זה שטויות. ולמה אני אומר את זה? משתי סיבות. א. גם ככה היום המעמד שלהם על הפנים וכל שטות קטנה מתווכחים איתם, מבקשים מהם שישלפו כרטיסים ליריב ותוקעים להם את הראש בפנים. אחרי כל נפילה ברחבה שחקנים מתנפלים על השופט בדרישה לפנדל אז צפייה בוידאו דווקא תקטין את זה וזה לא יהיה גרוע יותר? ב. יש לנו דוגמא מצוינת לכמה זה דווקא עזר וזה טניס. בגלל ערעורים נגמרו כמעט הויכוחים עם השופטים.

מכאן הוא גם נכנס לפסיכולוגיזציה של השופטים והוא יודע איך הם ירגישו? לא ראיתי ששופטים בטניס או נבא נפגעים מזה שהחלטות שלהם משתנות. להפך, הם אפילו חשים הקלה. נראה לי שכולם מבינים ששופט לא יכול להיות צודק ב100% אז כל שיפור הוא מבורך. הוא נכנס לכל מיני תרחישים מופרכים שהסבירות שלהם נמוכה וגם מגזים בזמן שזה יקח, כאילו היום לא מבזבזים חצי מהזמן. דבר אחד אני מסכים איתו, זו שאלה של איך זה יבוצע בפועל. לדעתי צריכים להיות שני שופטים על הוידאו ואם שניהם מסכימים שהייתה הכשלה או משהו אחר אז יודיעו לשופט. זה יקח כמה שניות שבהם המהלך ימשך כרגיל וככה לא יפספסו הזדמנות להשלים את ההתקפה. אם יתברר אחרי 10 שניות שהיה פנדל אז יעצרו את המשחק ואם לא יוכלו להגיע להחלטה אז זה כנראה לא כזה ברור. זה ישפר מאוד את ההחלטות ויוריד את הויכוחים לדעתי.

תומר ש 6 במרץ 2016

גיל, פעם ראשונה נדמה לי-
+1000

אריאל גרייזס 6 במרץ 2016

אנשים שחושבים שאפשר לעשות ריוויו בעשר שניות הם כאלו שלא ראו נבא או פוטבול בחיים שלהם. אתה לא זה ולא זה אז אין לי מושג על מה אתה מתבסס בדיוק. ריוויו לוקח תמיד כמה דקות. אם יש עצירה במשחק אז מילא, אין לי מושג איך זה יעבוד בכדורגל. ישחקו ואחרי חמש דקות יגידו – סליחה, היה שם גול?
אפשר להיות בעד טכנולוגיה אבל חייבים להבין את ההשלכות של זה. הכדורגל לא יהיה אותו דבר, כל מי שחושב אחרת הוא נאיבי.

גיסנו 6 במרץ 2016

בספורט אמריקאי זה מרגיש בהרבה מקרים שבכל מקרה יעצרו ל 5-10 דקות בין מהלכים גם בלי קשר לריוויו. צריך פרסומות בכל זאת…לא כל דבר שקורה בצורה כלשהי בארה"ב אומר שזו הדרך האופטימלית היחחדה שמתאימה לכל סוגי הספורט ברחבי העולם.
אני בטוח שאפשר למצוא דרך להוריד את הפגיעה בשטף למינימום, אני פשוט גם בטוח שפיפ"א ימצאו דרך לבנות שיטה הרחוקה מזה שנות אור.

אריאל גרייזס 6 במרץ 2016

אנחנו מדברים על פיפא, תהייו מוכנים להרס המשחק

Harry Hole 7 במרץ 2016

המשחק ישתנה. בעוד עשרים שנה הילדים שלך ייצפו בכדורגל ולא ממש יבינו איך איש אחד בשחור הצליח לראות בזמן אמת אם היה או לא היה פנדל.

גיל 6 במרץ 2016

אז יעצרו את המשחק לשתי דקות אז מה? ואם המשחק יתארך ב10 דקות והשחקנים קצת ירוויחו מנוחה זה כזה גרוע? יכול להיות שפיפ"א לא תיצור שיטה טובה אבל זה לא אומר שלא צריך לנסות. ברגע שצופים בבית יודעים יותר טוב מהשופט מה קרה אז הספורט בבעייה. אף פעם לא הבנתי אנשים שמתנגדים לתחרות יותר הוגנת.

גיל 6 במרץ 2016

ואגב, אני מתבסס על זה שאנשים בבית רואים הילוך חוזר תוך שניות. למה ששופט מהצד לא יצפה בהילוכים הללו מיידית וידבר עם השופט? בנבא ופוטבול צריך ללכת לצד לראות או לדבר עם מישהו.

חכם בדיעבד 6 במרץ 2016

ערוץ שיודע לקדם 3 דברים בלבד
………
ברצלונה
ציצים של חברות של כדורגלנים

בורות, חובבנות, רדידות זוהי נחלתו של הערוץ הזה. כמו רוב משפחת תקשורת הספורט כאן.

גלעד בלום 6 במרץ 2016

לגבי השאלות על חימר- בתקופה שלי בנו 2 מגרשי חימר ברמת השרון כדי שנוכל להתכונן לעונת החימר, אבל הם היו ברמה נמוכה מאד, יש בעיה של תחזוקה, צריך הרבה מים וגם נסיון, מדובר בעלות גבוהה מאד, זו הסיבה ש99.999 אחוזים מהמגרשים בישראל הם על משטח קשה. לפני כמה שנים בנו ברמת השרון כמה מגרשי חימר סינטטי שדומים לחימר האמיתי אבל זה לא הדבר האמיתי. בהרצליה יש מועדון (של רוני קריגסמן) שיש בו כמה מגרשי חימר וזהו.

ישראלים כתוצאה מכך הם שחקני אספלט מובהקים, זו נקודת תורפה כי הוכח שלגדול על מגרשי חימר זה עדיף מכמה סיבות- הסיבה העיקרית היא שהמשחק של היום הוא בעיקר חבטות קו אחורי וחימר מפתח את היכולות הללו ומאפשר נקודות ארוכות ומודעות טקטית לאיך לבנות נקודה, הטכניקה של ההחלקה על חימר היא קריטית ושחקן שלא גדל על חימר יתקשה לאמץ את הטכניקה הזאת בגיל מאוחר, אני עד גיל 11 לא דרכתי על חימר וגם אז זה קרה רק בקיץ לחדשיים כשהיינו טסים לאירופה, היינו בעמדת נחיתות מול האירופאים ולכן גם מנסדורף הגדול התקשה מאד על חימר.

לעומת זאת האירופאים רגילים לשחק גם על משטחים קשים כי בחורף הם באולמות , בנוסף, המעבר מחימר לאספלט יותר קל מאשר הדרך ההפוכה. עוד סיבה שחימר ידיף היא שהוא הרבה יותר ידידותי לגוף (משטח רך) ומאפשר אימונים יותר ארוכים עם פחות פציעות (לכן הספרדים והדרום אמריקאים נראים כמו חיות).

הסבב המקצועני עבר בשנים האחרונות שינוי, המשטחים איטיים יותר, הכדורים כבדים ולמעשה הטניס השולט הוא בסגנון של חימר ללא קשר למשטח, זו אחת הסיבות לירידה של הטניס האמריקאי אגב, באמריקה שהיא ברובה על משטחים קשים (גם החימר האמריקא הוא ירוק ושונה מהאדום) אין כבר כמעט שחקני יציבים כמו קורייר, אגאסי או מייקל צ׳אנג.

לפני כמה שנים עברו באקדמיות של איגוד הטניס האמריקאי למגרשי חימר כהחלטה אסטרטגית, כל הדור הצעיר שלהם גדל על מגרשי חימר כבר שנים, ולכן יש להם דור חדש של שחקנים צעירים שיש להם סיכוי…כבר שנים ששחקני ממדינות צפון אירופה עוברים לברצלונה או לפלורידה להתאמן על חימר בחדשי החורף -אנדי מוריי, מאראט סאפין הם רק שניים מתוך הרבה שעשו את זה בהצלחה.

גם בישראל מבינים את זה אבל זה פשוט יקר מידי, לתחזק מגרש חימר ביולי אוגוסט דורש כמויות מים של עיר שלמה בשבוע, צריך להשקות את המגרש 10 פעמים יום.

karim the dream 6 במרץ 2016

מסכים עם כל מילה. יש טניסאים ישראלים צעירים שמתאמנים בחו"ל בגלל המחסור במגרשי החימר?

Yavor 6 במרץ 2016

אי אפשר לכסות את המגרש בקיץ שכלא מתאמנים עליו, וכך הוא לא יתייבש?

דורפן 6 במרץ 2016

אבל מתאמנים בקיץ.

צור שפי 6 במרץ 2016

שוב תודה גלעד. מחכים ומאלף.

Yavor 6 במרץ 2016

כמעט לא רואה את הערוץ, אבל מאוד מזדהה עם הכתוב.
בעיקר זכור לי שגיא כהן שביהירות וחוסר מקצועיות הישווה כמה פעמים את יוקאנוביץ' לאיזה דמות מסידרה של סרטים מצוירים (לא זוכר איזו בדיוק, אולי מישהו פה יזכיר). כאילו – אין לך מה להגיד חוץ מזה שהמאמן דומה ל-XXX ?

אריאל גרייזס 6 במרץ 2016

זה הערוץ שפרשן הטניס הבכיר שלו חושב שגודל החזה של שחקנית טניס הוא משמעותי, לא?

איציק 6 במרץ 2016

יש הרבה מחקרים שמראים שגברים חושבים שיש משמעות לגודל החזה הנשי בכלל ולא רק של טניסאיות. האם לכך כיוונת?

מיקיג' 6 במרץ 2016

מאנינג פרש. בשעות הקרובות, כל השאר לא חשוב.

יובל 6 במרץ 2016

הלב כואב, אבל אם זה נכון (וזה 99 אחוז נכון ) הוא פרש כמו גדול ועשה את המהלך הנכון.

ניינר / ווריור 6 במרץ 2016

שאלוהים יעזור איזה פסטיבל מאוס יתחיל עכשו

גיל 6 במרץ 2016

הפסטיבל כבר קיים חודשיים. אני רק מקווה שדאנקן לא יפרוש גם כי שניהם בשנה אחת זה יותר מדי, אם כי אם יפרוש אחרי אליפות נוספת זה יתקבל.

אריק 6 במרץ 2016

מי זה אייל ארליך? אין עורכים בישראל היום? ;)

דורפן 7 במרץ 2016

זו בוודאי טעות שלי

גלעד בלום 6 במרץ 2016

חחח איציק לא יודע על מה אתה מדבר כי אני לא קורא ישראל היום (למרות דורפן) אבל אייל ארליך היה שחקן נבחרת הדייויס לתקופה קצרה והיו תקוות שיהיה במאיה הראשונה אבל הוא לא התרומם, נדמה לי שהגיע למקום 180 ביחידים, יוני ארליך זה כמובן שחקן הזוגות המהולל , אין קשר משפחתי ביניהם

איציק 6 במרץ 2016

חחח אני לא יודע מיזה אריק אך אני לא כתבתי על אייל ארליך כלום, אבל אני נהנה מאד מאייל סגל ;)

גלעד בלום 7 במרץ 2016

איציק, התבלבתי בינך לבין אריק, בקטנה:), אני צריך הגהה לתגובות שלי, קומדיה..

קלבדוס 7 במרץ 2016

גלעד, תודה רבה על ההערות שלך. מאירות עיניים.

Comments closed