הניצחון האנגלי בגרמניה

ניצחון של הליגה האנגלית החדשה

שער הניצחון עוד עלול להיות ניצחון פיראוס. כי ההיבריס שיתקוף את העיתונות האנגלית בגלל ניצחון ידידות עלול לעשות שמות בנבחרת.

זו הייתה במידה מסויימת הופעת הבכורה של נבחרת הליגה האנגלית החדשה. זו עם הקבוצות הבכירות החלשות אבל עם האנרגיות והתחרותיות והתוצאות המטורפות כל שבוע. ובמקום הכדורגל הדלוח של השחקנים האנגלים הבכירים שהיו הסוג ב׳ של הקבוצות הבכירות, שבעצמן הפכו לסוג ב׳, ראינו את השחקנים שמבקיעים כל שבוע בליגה עבור טוטנהאם ולסטר.

מבקיעים בליגה לא טקטית ולא הכי חכמה אבל ליגה בה הרחבה היא בית מטבחיים בו לפעמים גם שחקנים מעולים של נבחרות בכירות נכשלים כי אין להם את הפיסיות. ואם אנגליה תבין שוורדי וקיין משדרים הרבה יותר בעיות להגנות הלא מאורגנות של הכדורגל הבינלאומי מאשר ווין רוני – היא יכולה לחזור מצרפת עם הצלחה.

כלומר שני ניצחונות נוקאאוט.

הקריסה בסאותהמפטון
הניצחון על אברטון

87 Comments

ניתאי 27 במרץ 2016

שוב אתה מנבא הצלחה לאנגלים? לא למדת?

יואב מקטמון 27 במרץ 2016

פירוס, לא פיראוס.
מעבר לכך, קיין וורדי באמת נפלאים ומרגשים. ורדי נראה כאילו יצא מסרט של מייק לי, הלוואי שיזכה באליפות.
ואולי אולי, יהיה לנו טורניר קיץ בו אנגליה לא תשבור לנו את הלב?!

ניינר / ווריור 27 במרץ 2016

גם אחרי התצוגה הנהדרת הזו אתה ממשיך לזלזל בשלושת האריות? אם הרוח של ספרס תחלחל לנבחרת גם גמר אפשרי. ההתקפה והקישור קטלניים, ההגנה טובה וגם המאמן סביר. מצטרף לתקוותך שרוני לא יראה מגרש והשמיים הם הגבול.

ירומיל 27 במרץ 2016

הפער בין "שני ניצחונות נוק־אאוט" ל"גמר" הוא לא עד כדי כך גדול.

דורפן 27 במרץ 2016

אני מתכוון לכך שספרד, צרפת וגרמניה ינצחו אותם. אם יזכו בבית המוקדם לא ישחקו מולם בשמינית. ברבע זה עניין של מזל.

ירומיל 27 במרץ 2016

אם ארבעתן יזכו בבתים המוקדמים שלהן אז צרפת וגרמניה יהיו בחצי השני של עץ הנוק־אאוט, ואת ספרד אנגליה תוכל לפגוש רק בחצי הגמר. אבל ברבע הגמר סביר שתחכה לה איטליה או בלגיה.

karim the dream 27 במרץ 2016

בלגיה היא אולי הנבחרת הכי אוברייטד בכדורגל היום, ואנגליה יכולה וצריכה לעבור אותם אם ייפגשו. איטליה היא סיפור אחר, ונכון שהיא לא מוכשרת בכלל, אבל טקטית היא כמה רמות מעל הנבחרת האנגלית.

אריאל גרייזס 27 במרץ 2016

לבלגיה יש המון המון כשרון אבל יש להם שתי בעיות:
1. פלאיני זה מרכז הקישור שלהם
2. הם לא מצליחים לחבר את הכל ביחד. שאולי זה נובע מ-1.

מאנו 27 במרץ 2016

"יכולה וצריכה"… ה'חשיבה התקוותית' של אנשים פה קצת מצחיקה אותי. לבלגיה סגל טוב בהרבה מאנגליה. והיא גם נבחרת חזקה יותר מאנגליה, אובר או אנדר רייטד ככל שתיהיה. זה לא אומר שאנגליה לא יכולה לעבור את בלגיה, אבל היא בוודאי לא נבחרת טובה יותר ממנה. למעשה, אנגליה נופלת מבלגיה כמעט בכל עמדה על המגרש.
הכל בסוף יסתכם במשחק חכם וטקטי, מה שאין בדר"כ לאנגלים, אבל מי יודע, אולי עכשיו יהיה.

מאנו 27 במרץ 2016

ולגבי איטליה – הקישור האחורי וההגנה של איטליה עולים בכמה דרגות על האנגלים. ההתקפה של האנגלים עדיפה.

אדם 27 במרץ 2016

אם הספרס יסיימו מקום שני או למטה מזה, האם הרוח שתנשב משם עדיין תבשר טובות לנבחרת?

Get 27 במרץ 2016

ניצחון פירוס, לא פיראוס.

קורא אדוק 27 במרץ 2016

לא לנחס!!! – :) האופוריה בשיאה! הכל מוכן לכישלון הקלאסי ביורו – :) – :(

הפטיש 27 במרץ 2016

ואז בא דייר ועשה וידוא….אתם יודעים מה

בלייק 27 במרץ 2016

עשה וידואקה?

אופיר 27 במרץ 2016

קיין ו-ורדי פשוט גדולים.

גיל 27 במרץ 2016

אנגליה היא הדבר הכי יציב בכדורגל העולמי. עולה בקלות מהמוקדמות תוך שבירת שיאים, ואז בטורניר אולי עוברת לשלב הנוקאאוט ואז עפה במשחק טרגי.

יוסי מזרחי 27 במרץ 2016

לי דןקא מתאים שרוני לא ישחק.
האנגלופילים החדשים והמתנגדים הותיקים יהנו כל אחד מסיבותיו ורוני ינוח בפגרה הזו ויגיע רענן ובריא לעונה הקרובה.

אבי 27 במרץ 2016

בתקווה שזה לא יהיה אצלנו….

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

לניצחון הזה אין שום משמעות. לנבחרת שזכתה באליפות עולם אין מוטיבציה למשחקי אימון (ראינו את התופעה הזו גם עם בין המונדיאל ליורו). להזכירך מארגנטינה היא קיבלו בבית רביעייה במשחק אימון. אני מבטיח לך שבמשחק רציני סביר שנבחרת אנגליה תחזור לעצמה.

אתה טועה גם לגבי הליגה. הליגה האנגלית היא לא בית מטבחיים ושחקנים לא נכשלים בה יותר מאשר בליגות אחרות. כרגע היא פשוט ליגה לא טובה. אלי זה ישתנה בעתיד הקרוב, אולי. לא. שעבור ברצלונה משחק מול ארסנל הוא מאתגר בערך כמו משחק מול חטאפה, אין לשום דבר קורה בתוך הליגה האנגלית משמעות.

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

"ראינו את התופעה הזו אצל ספרד בין הזכייה במונדיאל" ליורו.

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

הערה אחרונה לגבי כוכבים שנכשלים. כוכבים נכשלים כי הם נמצאים בסיטואציה לא טובה בקבוצה שלהם, לא בגלל כוחה של הליגה. זלטאן לא נכשל בברצלונה כי הליגה הספרדית גדולה עליו אלא כי הוא לא מתאים להיות כינור שני. די מאריה נכשל ביונייטד, לא כי הוא מסוגל להתמודד עם ניוקאסל וסנדרלנד אלא כי זה האפקט שיש לואן חאל על שחקנים יצירתיים, בעיקר מדרום אמריקה.

אתה רואה תופעה כזו גם אצל שחקנים שעוברים קבוצה בתוך אותה ליגה, ראה ברבטוב.

אדם 27 במרץ 2016

לטעון שאין משמעות למשחקים בליגה האנגלית בגלל ברצלונה זה קצת בעייתי. כי אז בעצם ל-99% מהמשחקים בעולם אין משמעות.
אותי אישית רוב המשחקים בליגה האנגלית יותר מעניינים ובעלי יותר משמעות מהצגת היחיד (כפול 2 וחצי) שיש בכדורגל האירופאי.

-גיסנו- 27 במרץ 2016

זה בכלל לא משנה מה יותר מעניין, מעבר לזה שעניין הוא תמיד דבר סובייקטיבי.
יש כרגע רף של רמה עילית שמציבות בארסה-ריאל-באיירן ואולי גם קצת פסז' (טעון הוכחה). אין אף קבוצה אנגלית שכרגע מגרדת את הרף הזה, לפחות עד שיוכח אחרת.
הנבחרת האנגלית בכלל מתרסקת אל מול הציפיות פעם אחר פעם, עם כל הכבוד לכוכבים של לסטר וטוטנהאם אנחנו לא באמת יודעים מה הם שווים ברמה האירופית מול קבוצות אחרות. בעצם כן – טוטנהאם חטפו בראש מדורטמונד. נצחון דרמטי במשחק ידידות מול גרמניה זה אחלה למוראל ובהחלט היו ניצוצות לכדורגל טוב – אבל זה עדיין משחק ידידות רחוק מכל שמץ של מאני טיים אמיתי. להסיק ממנו באופן גורף זה בדיוק מה שאנחנו מתלוננים עליו כל הזמן בתקשורת הישראלית, לא?

אדם 27 במרץ 2016

אתה צודק בהכל אבל מה זה קשור למה שאמרתי? אם משחק מול ברצלונה זה הרף אז בעצם אי אפשר להסיק מאף משחק של אף קבוצה. מכיוון שכדורגל נבחרות מתנהל בספירה אחרת לגמרי מכדורגל קבוצות בהחלט יש משמעות לכל משחק של כל קבוצה, גם אם היא לא ברמה. לדוגמה, המהירות של ורדי וקיין בהחלט משמעותיות מול כל נבחרות, לא משנה אם לסטר ברמה של גיחון או אתלטיקו מדריד, הרמה בליגה היא חסרת משמעות.
לליגה יש הרבה משמעות כי אפשר לראות באיזה סגנון איזה שחקנים פורחים ולנסות להתאים. אני חושב שזה לא במקרה שדויד סילבה לא פקטור בנבחרת הספרדית, הוא פשוט חי כרגע בעולם אחר וזו בעיה.
ד״א, בדיוק כמו שתוהה כתב כאן בהמשך, אנגליה במשך הרבה מאוד זמן התבססה על משחק ההגנה שלה שהיה אולי הטוב בעולם וזה מה שהיה לה לתת כי רוני בתור חלוץ יחיד זה לא זה. היום, עם מה שלסטר וטונהאם מראים בתוך אנגליה, יש סגנון אחר לחלוטין שמתאים לקבוצה הזו ולכן למשחקים בליגה בהחלט יש משמעות, הם יכולים לבחון מי מתאים יותר ומי פחות לסגנון הזה, שקיים כמעט רק בליגה האנגלית (ולרגע אני לא טוען אם הוא טוב או רע אלא רק להתאמה לשחקנים ולסגנון הנבחרת).

-גיסנו- 27 במרץ 2016

אני חושב שערבבת כאן בין משמעות מקצועית-אבסולוטית למשמעות אישית ובגלל זה אולי לא הבנתי אותך נכון.

זה שמשחק של קבוצה מסויימת יכול להדיר שינה מעיניך לא באמת אומר שיש לו משמעות אבסולוטית כלשהי בקשר להתמודדות מול הרמות הגבוהות באמת. הכדורגל הישראלי כולו הוא הרי דוגמה מושלמת. במובן האבסולוטי אכן 99% מהמשחקים חסרי משמעות לחלוטין, אבל זה לא אומר שהם לא מעניינים אף אחד.

לגבי אנגליה, נכון לעכשיו אין בנבחרת אפילו שחקן אחד שמשחק מחוץ לפרמייר ליג (לפחות לפי ויקיפדיה). בגרמניה, ספרד ואיטליה גם כן הרוב המכריע משחק בליגה המקומית. לכן לדעתי בנבחרות שכאלה, אי אפשר לנתק את רמת הליגה היחסית לרמת הנבחרת היחסית (בניגוד לנבחרות כמו קרואטיה למשל, שבה רוב השחקנים משחקים מחוץ למדינה ואין קורלציה בין רמת הליגה הבוגרת לרמת הנבחרת).

אדם 27 במרץ 2016

אני נוטה שלא להסכים בגלל שכדורגל הנבחרות שונה מכדורגל הקבוצות. כך לדוגמא את יוון ופורטוגל ובעצם הדוגמה הכי טובה היא איטליה. רמת הליגות כן מעט מנותקת מרמת הנבחרת ואגדיל ואומר שבמקרה של ספרד זה עוד יותר בולט כי ההתבססות על שחקני ברצלונה הוסיפה המון לרמת הנבחרת. בדגש על העבודה שזו רמה של קבוצה ספציפית שמכילה את הבסיס להרכב ולא ״רמת הליגה״.

אני בכלל לא בטוח שאני מצליח להבין על איזו משמעות אנחנו מדברים. אפילו מבחינה מקצועית למשחק של לסטר יש הרבה משמעות כי הוא בוחן את היכולת של השחקנים שלה בסגנון משחק מסוים, סגנון משחק שיכול להתאים מאוד לאנגליה. מכיוון שבאופן כללי רמת הנבחרות ירודה יותר אפשר ללמוד ולתכנן לא מעט ממה שאתה מקבל בליגה. אם הם היו משחקים נגד ברצלונה גם ביורו הייתי מסכים אבל זה כבר ממש לא המצב והאמת שפרט לגרמניה (ואולי צרפת) אין נבחרת שנראית משמעותית טובה מאחרות.

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

הערה נוספת אחרי קריאה חוזרת של הפוסט.

זה לא מדויק לכתוב ששחקני הנבחרת בעבר הקרוב היו שחקני דרג ב' בקבוצות שלהם. סקולס, למפארד, טרי, פרדיננד, ג'רארד, אשלי קול, רוני בשיאו, היו כולם שחקנים מובילים בקבוצות מהטופ של הטופ האירופאי. אין לאנגליה היום שחקן אחד שמתקרב לדרג הזה. למה זה לא התחבר ברמת הנבחרת אפשר להתווכח, אבל עובדתית הם היו שחקנים מובילים בקבוצות הכי טובות באירופה.

גלעד בלום 27 במרץ 2016

ברור שאין משמעות כי זה ידידות אבל לבטחון ולמומנטום יש משמעות, לא ראיתי מעולם גרמני שלא רוצה לזיין את האנגלים בכדורגל, ידידות או לא, גם האנגלים שמרו קצת על הרגליים אבל 3 גולים יפים בברלין בחצי שעה משתיים אפס זה יפה, היה משחק מהנה מאד.

לגבי רוני- הוא לא מתאים לעלות בהרכב, מקסימום כמחליף ווטרן בדקה השמונים ושיהיה מנטור לצעירים, פשוט לא מגיע לו, זו תהיה שערוריה אם יעלה בהרכב. לא בטוח שלא עדיף לו לטוס לאיזה אי בקריביים ולנוח לקראת העונה הבאה

דורפן 27 במרץ 2016

זו תהיה שערוריה אם רוני יחזור להרכב יונייטד אפילו.

יוסי מזרחי 27 במרץ 2016

ועל זה נאמר, אף אחד עוד לא הצטער על מילה שהוא לא אמר.

אנדר 28 במרץ 2016

ועל זה נאמר

איציק 27 במרץ 2016

מה רוני הוא לא כמו בניון שכולם בגללו ירדו על חזן. שכל הפרשנים הגדולים אמרו שאם הוא כבר זומן לנבחרת אז לא מכובד שלא יפתח ב-11. למה בניון לא מכובד שיפתח על הספסל ורוני כן. במה הקריירה של רוני פחות טובה מהקריירה של בניון? במה הנבחרת של הליגה השישית בטיבה באירופה טובה מהנבחרת של האריות?

דורפן 27 במרץ 2016

המשחק שוחק במוטיבציה גבוהה. לא של משחק טורניר, אבל גם לא של משחק ידידות.

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

ספציפית עבור נבחרות שזוכות במונדיאל, משחקי אימון הופכים לחסרי משמעות. תבדוק את התוצאות של ספרד וגרמניה בשנתיים שלפני ואחרי הזכייה. להזכיר לך את הרביעיות שהספרדים קיבלו מפורטוגל וארגנטינה?

דורפן 27 במרץ 2016

לא כל מדינות הכדורגל דומות אלו לאלו. ספרד התייחסה בזלזול, זה עניינה. גם הסגנון שלה, במיוחד זה של היורו האחרון (עד הגמר), של לדחוס את המשחקים ליתרון 10-1 בבעיטות לשער, הוא סגנון שמאד קשה לשחק אותו במוטיבציה אמיתית בידידות. כשברזיל הייתה אלופת העולם היא בטח לא זלזלה וגם צרפת לא. וגרמניה בוודאי לא מזלזלת במשחק מול אנגליה. ראיתי אותו במקרה בגרמניה והוא עורר התעניינות עצומה – ובהתאם גם ההרכב.

לאנגליה המשחק היה מאד חשוב. כי זה סגל אפור מאד שהוציא הישג מדהים של 100% במוקדמות וכוחו בכך שהוא יחסית תלכיד טוב והוא מאד פיסי. הם היו צריכים איזה ניצחון כזה לבטחון שלהם. מה לעשות שאין משחקים אחרים.

לגבי תגובה קודמת שלך – אתה מתייחס לסגל של אריקסון – אני מדבר על 2008 ועד עכשיו- כשכבר לא היו סקולס ובקהאם ואואן – ולמפרד וג׳ררד היו מעבר לשיאם. אני חייב לומר לזכותו של אריקסון שהוא כנראה היה שווה קצת יותר משלושה רבעי גמר שהשיג. השופט שדד אותם מול נבחרת ביתית ביורו 2004. ב-2002 הם שיחקו טוב ופגשו ברבע גמר את מי שהייתה האלופה – ונתנו לה את המשחק הכי קשה שלה. אז אולי היו שווים חצי גמר עם קצת יותר מזל.

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

ברור שעבור הנבחרת שמתמודדת מול אלופת העולם במשחק יש יוקרה לא מובטלת, בטח שמדובר ביריבות היסטורית. אבל זה נכון גם לפורטוגל וארגנטינה מול ספרד. עבור הנבחרת שזכתה במונדיאל, משחקי האימון הופכים להרבה פחות משמעותיים.
אגב, תשים לב שלגרמנים הייתה גם ירידה גדולה במשחקים רשמיים בבית המוקדם. אין מה לעשות, טבע האדם. ומובן שעבור ששחקנים שמשחקים בקבוצות הכי גדולות ומלחיצות בעולם, משחקי אימון (ואפילו בית מוקדם ליורו) הם חופשה יותר מאשר אתגר מקצועי.

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

למפארד וג'רארד לא היו עכבר לשיאם ב2008. רוני בטוח היה בשיאו, כמו גם פרדיננד ואשלי קול. חמישה שחקנים שהם מהטובים בעולם בתפקיד שלהם ומשחקים בקבוצות הכי חזקות באירופה (אני מזכיר שזו תקופה שליברפול הייתה קבוצה יותר חזקה מריאל ובאיירן).

גיא 27 במרץ 2016

ב2002 ההדחה היתה אכזרית, אבל אם כבר להיות מודח אז לרונאלדו (עם התספורת המחרידה) ולבעיטה המדהימה ההיא של הגאושו.

מאיר (חדש בשכונה) 27 במרץ 2016

דורפן, מהי הגדרתך לאפור? לא מוכשר? חסר הישגים? חוטבי עצים? לא שם נוצץ? אני עוקב באדיקות אחרי הכדורגל האנגלי כבר מסוף שנות השישים וראיתי נבחרות אפורות. נדמה לי שהסגל הזה, או לפחות הפוטנציאל שלו רחוק מלהיות אפור. יותר מזה, חלק מהמגיבים עדיין חיים בסטריאוטיפ שהכדורגל האנגלי הוא בעט ורוץ, וכבר שנים שהנבחרת עושה הכל כדי לא לשחק כך. גם במונדיאל האחרון שכביכול או לא, הסתיים בכשלון עם דני הפסדים לאיטליה ואורוגוואי, כבר ניתן היה לראות כדורגל יפה של הצעירים שכעת מתחילים להתבגר. מאגר הכשרונות באנגליה שהיה עד לפני כעשר שנים כמעט ריק מצמיח יותר ויותר כשרונות ובסוף תבוא ההצלחה. פשוט מאוד, ככל שמאגר הכשרונות גדל הסיכוי גדל. יש מצב שאחרי היורו הקרוב הם כבר לא ייקראו אפורים אלא סמי פיינליסטס, ואם לא הפעם, אז בבא אחריו. זו אגב רוח דבריו של ונגר מלפני כשנתיים.

רונן דורפן 27 במרץ 2016

למפרד וג׳ררד לא היו בקהאם (עבור הנבחרת). והיו חסרים תפקידים קריטיים – כמו עושה משחק אחרי שסקולס עזב. אבל רואים את זה בהרבה נבחרות – למשל דנמרק, למשל קרואטיה – שדור אפור מצליח יותר מדור מוכשר.

בכל מקרה שחקנים שנמצאים בתוך קבוצות שנותנות מבחינתן עונה היסטורית בתוך ליגה שעבורן היא קשה מאד – זה חומר הרבה יותר משחקני רוטציה כמו וולקוט או אנדר-אצ׳יברים בקבוצה כמו קאריק ורוני. בסך הכל רוב השחקנים ביורו משחקים בליגות חלשות יותר (או באותה ליגה)

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

– לא חולק על הפסקה הראשונה שלך- זה נכנס לחלק הדיון של "למה אנגליה לא הצליחה". אני לא הסכמתי עם הקביעה שהם היו שחקני דרג ב' בקבוצות שלהם.

– אני לא מסכים עם הפסקה השנייה. לפי הלוגיקה הזו ספרד צריכה לנבחרת שחקנים מבילבאו או ולנסיה ולא ברצלונה וגרמניה ממינץ במקום מבאיירן. אנגליה צריכה לקחת את השחקנים הכי טובים שיש לה, שבמקרה כרגע משחקים במועדונים פחות גדולים. אני מסכים שהזימון צריך להיות על פי היכולת ולא השם או המועדון שאתה משחק בו.

– הערה האחרונה היא קצת אופטופיקת: אין באמת דבר כזה "ליגה קשה" או "תחרותית" בערכים מוחלטים. הכול יחסי לקבוצה שאתה. הרי הNBA היא לא ליגה פחות קשה מהליגה הישראלית כי גולדן סטייט הפסידו פחות משחקים מתוך 71 לעומת מכבי תל אביב מתוך 24.
רוצה לומר, שאתה ברצלונה הנוכחית, משחקים שהם מאד קשים עבור קבוצות אחרות, הם קלים עבורך: למשל סביליה לא ניצחו משחק חוץ אחד בליגה והגאון מצוות האימון של אנגליה מוביל את הקבוצה הרביעית בטיבה בליגה הספרדית על הנייר למאבק הירידה. זה בלבול קלאסי בין סיבה ומסובב.

איציק 27 במרץ 2016

נראה כאילו אתה מזלזל בליגת הכדורסל הישראלית, וזה מאד חורה חוסר הצדק וההגינות שאני קוראה בתגובתך.

דורפן 27 במרץ 2016

ספרד לא צריכה לזמן שחקנים מבילבאו או ויאריאל לפני שחקני ברצלונה כי הקבוצות הללו לא משחקות יותר טוב מברצלונה – ככל שנותרו בה ספרדים (נדמה לי ארבעה בהרכב). אבל בהחלט הייתי שוקל במקומם לשקול לזמן שחקנים מהקבוצות הללו – לפני שהם קופצים על פברגאס, קוסטה ופדרו ומאטה וסילבה שהם כולם חלק מעונו ליגה איומות. את השיטה של ״בנבחרת יהיה בסדר כי הם רגילים לשחק ביחד״ דל בוסקה כבר ניסה ב-2014. אם אתה זוכר הוא התעלם משחקני אתלטיקו וככה זה נראה.

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

אני לא רוצה להפוך את ספרד ספציפית לנושא הדיון, אני נתתי את זה כדוגמה לכך שצריך להזמין שחקנים על פי יכולתם ולא על פי משוואה שנקבעת מראש. מי שטוב צריך לשחק, כמובן תוך שילוב של ניסיון ורעב וגם בהתאם לסגנון המשחק שאתה רוצה לשחק בו.

no propaganda 27 במרץ 2016

בגדול אני שמסכים אבל יש יוצאי דון, כמו קלוזה

דורפן 27 במרץ 2016

אם אתה מדבר על סגנון, כדאי לאנגליה לשחק במשחק עם מעט מאד קישור. אין לה תקווה להשתלט על משחקים מול קבוצה טובה. אבל וורדי וקיין הם סיוט לכל הגנה. אובייקטיבית אני גם חושב שהארי קיין כן יהיה חלוץ אירופאי בכיר – כי הוא צעיר וזו כבר עונה שניה טובה שלו. ורדי זה יותר מקרה של חלוץ בזון אבל לנבחרת שלא הולכת ליצור 25 מצבים במשחק, הוא זה שיבקיע ממצב בודד. שוב, בעוד כמה שעות העיתונות ידברו שם על זכיה באליפות. אובייקטיבית אם הודג׳סון יביא אותם לחצי גמר הוא ראוי לתואר אצולה

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

אני לא פוסל את קיין, רק השחקנים הזכרי בהודעה קודמת הוכיחה ברמות הכי גבוהות, במעמדים הכי גדולים של כדורגל הקבוצות, לאורך שנים. קיין לא הוכיח את זה. זה לא רק שהוא לא שיחק באלופות, בתוך הליגה עצמה, אני חוב שיותר מלחיץ לשחק ביונייטד מאשר בטוטנהאם.

לגבי סגנון, קשה לדעת..ברמה האישית הכוח של האנגלים היה תמיד בהגנה (לפחות שלושה מתוך ארבעה שחקנים בחוליה הזו היו מהטובים בעולם בתפקיד שלהם) ולכן למרות יכולת נוראית בשטף המשחק, הם תמיד נשארו באזור ואם היו יודעים לבעוט פנדלים, היו מגיעים לחצי גמר אחד או שניים. ההגנה שלהם היום היא זוועה והם יצטרכו להבקיע בשביל לנצח נבחרות חזקות. אולי באמת לייצר משחק כאוטי של רחבה לרחבה זה מה שיתאים להם.

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

"הוכיחו את עצמם ברמות הכי גבוהות".

אריק 27 במרץ 2016

קיין הוא הדבר האמיתי. אני חושב שזה כבר די ברור, לא?

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

איפה זה ברור? לפחות לא ביחס למעמד של מישהו שאתה סופר כאחד החלוצים הטובים בעולם. מצד שני, זה לא ממש משנה בהקשר של הנבחרת כי זה לא שיש מישהו אחר.

זה משנה מזווית של יונייטד ביחס לשאלה האם הוא שווה ה80 מיליון פאונד שטוטנהאם תרצה עליו.

אריק 27 במרץ 2016

אם שחקן שמגיע משום מקום למלכות השערים מוביל גם בעונה הבאה את הדירוג כשהוא התחיל רע את הליגה מבחינת גולים וכשהוא תורם המון לקבוצה מעבר לשערים, אז זה כבר די ברור. מה עוד שהשערים שלו הם לא של פיניש פשוט ברחבה בדרך כלל.
הייתי סקפטי שנה שעברה אבל אני חושב שהוא מתקרב לטופ (סוארז וניימאר או זלאטן הוא לא יהיה,,כנראה שגם לא מולר או לבנדובסקי).

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

OK, אז פה אנחנו נכנסים לדיון סמנטי מה עונה להגדרה "הדבר האמיתי". היית מוציא עליו 80 מיליון פאונד אם היית יונייטד? אני הייתי מחכה לראות איך הוא מתפקד באלופות, ביורו, אפילו בליגה בעונה הבאה שאולי הלחץ על ספרס יהיה יותר גדול.

אופיר 27 במרץ 2016

לא יודע לגבי זה, אבל בעידן שבו חלוץ רחבה פורה הוא המצרך הכי נדיר בכדורגל, טוטנהאם זכו בפרס הגדול. בהקשר זה אומר שלדעתי הוא יעשה שטות גדולה אם יעזוב אותם.

שני דברים לגביו: הטכניקה שלו מפתיעה באיכותה, ועושה רושם שהראש שלו נמצא במקום הנכון. היות ולא נולדתי או חייתי בלונדון והיריבות המטופשת עם טוטנהאם (מועדון עם היסטוריה, אוהדים, תוכנית וכדורגל חיובי כמעט תמיד) לא מדברת אלי, אני מבסוט בשבילם.

ניינר / ווריור 27 במרץ 2016

קיין הוא הריל דיל, אבל אין לי בעייה עם מי שלא חושב כך, רק שישאר בטוטנהאם!

אריק 27 במרץ 2016

אני לא יודע לתמחר שחקנים. עסק מוזר. ומקווה שישאר בספרס ויסיים שם את הקריירה.
אם הייתי רוצה אותו ביונייטד?
ברור!

גיא זהר 27 במרץ 2016

שאלת תם. למה ששחקן נכון להיות יעבור מטוטנהאם למנצ'סטריות אלא עם מדובר בשדרוג ענק בשכר?

Georgie Best 27 במרץ 2016

כי בטווח הארוך (כנראה כבר מהעונה הבאה), הסיכויים שלו לזכות בתארים באחת המנצ'סטריות גבוה יותר.
בדיוק מאותה הסיבה ששחקנים בקיץ הקרוב עדיין יעדיפו לעבור ליונייטד ולא ללסטר…
טוטנהאם מועדון גדול אבל שחקנים ימשיכו להעדיף לשחק באחת המנצ'סטריות: ביונייטד, כי זה מועדון פאר ועשיר וסיטי כי זה אומנם מועדון קטן אבל עם ארגזים של כסף. וכמובן כפי שאמרתי בשורה הראשונה, הסיכוי לתארים.

גיא 27 במרץ 2016

שמע, הם שמו 58 מיליון פאונד על מרסיאל שהיה פרוספקט נוער נחמד ממונאקו (במנג'ר 2014 הוא היה החתמה מצוינת לכל מועדון), אז מה זה כבר 80 על שחקן עם קבלות בליגה?

גיא 27 במרץ 2016

+1

אריאל גרייזס 27 במרץ 2016

ראיתי חלקים גדולים מהמשחק ולא יכולתי להישאר עליו כי זה הרגיש לי ששתי הקבוצות משחקות בהילוך שני בקושי. לא היתה אינטנסיביות בכלל.
מעבר לכך, ברור שהודג'סון הוא מאמן חברתי ולכן אין סיכוי שרוני לא יחזור להרכב (מה לעזאזל וולבק עושה בהרכב הראשון?) ובכל מקרה – ורדי וקיין ודלה עלי ועוד לא מעט שחקנים יגיעו לקיץ אחרי מירוץ אליפות שוחק – בדיוק כמו שסטארידג והנדרסון וגרארד הגיעו למונדיאל לפני שנתיים – והיכולת שלהם תהיה בהתאם. זה היתרון של הגרמנים, שאין ממש מירוץ אליפות אמיתי

רונן דורפן 27 במרץ 2016

בהנחה והליגה הספרדית תגמר בסוף השבוע אז אין מירוץ אליפות באמת צמוד בשום ליגה מחוץ לאנגליה. ולסטר וטוטנהאם (וגם ארסנל) גם מחוץ לאירופה – אז זה מתקזז.

תוהה בדרכים 27 במרץ 2016

הפער באנגליה וגרמניה הוא אותו פער. אז נכון שבאנגליה זה נראה יותר מלהיב כי מדובר בקבוצות מפתיעות, אבל מבחינת יכולת להוריד רגל מהגז, אין הבדל.

צביקה 27 במרץ 2016

באנגליה ההבדל בין מקום שני לשלישי הוא 6 נק' ומשחק נוסף בגרמניה 16 נק', ואולי זה גם ההבדל בין 5 נק' באנגליה לחמש בגרמניה.

צביקה 27 במרץ 2016

ההבדל בין מקום ראשון לשני כמובן

אריק 27 במרץ 2016

עד הגול של קיין בהרכבים ראשונים כשגרמניה פצועה יותר אנגליה לא בעטה לשער רבע שעה אחרונה של משחק ידידות עם כל כך הרבה חילופיםל לא באמת אומר כלום אפילו ביחס למשחק לא רשמי.

מיקיג' 27 במרץ 2016

נו באמת, בניית תיאוריה שלמה על משחק מהנה אחד?

מאנו 27 במרץ 2016

הלא זהו תפקידו של פרשן?

הגאון 27 במרץ 2016

אשמח לדעת מאיזה אתר לקוח הוידאו

דונטה פישטה קונטרה ונטה 27 במרץ 2016

Ourmatch.net

איתן 27 במרץ 2016

לדעתי יש אתר יותר טוב מזה שצויין,עם מגזינים של סיכום הליגות וכתבות עבר והווה מהליגות הבכירות
http://www.fullmatchesandshows.com

אופיר גולדשטיין 27 במרץ 2016

לא יודע להגיד לגבי מונדיאלים ואלופות וכדומה אבל אנגליה הולכת לשלוט בשנים הקרובות בליגה האירופית. שם הרי בודקים את העומק של הליגות הבכירות של אירופה לא?

karim the dream 27 במרץ 2016

הקבוצות של ספרד מצוינות, והן שולטות כליגה האירופית כבר שנים. אבל בעתיד הלא רחוק הכסף ישנה את התמונה לגמרי, והוא יוכל למשוך שחקנים טובים לקבוצות ברמה בינונית באנגליה, ואפילו עכשיו רואים שחקנים כמו שאקירי, לוקאקו משחקים בסטוק ואברטון.

-גיסנו- 27 במרץ 2016

עוד לפני הסכם השידורים החדש האנגליות הבינוניות היו עשירות יותר מהספרדיות שהן לא בארסה-ריאל-אתלטיקו, וקנו שחקנים מקבוצות כמו סביליה, ולנסיה ו-ויאריאל. לא הכי עזר להן לעבור את הספרדיות באירופה

7even 27 במרץ 2016

תמיד כשנותנים איזו תחזית של שליטה של איזו מדינה במשהו ל10 שנים קדימה זה מתפרק לחתיכות ממש מהר

גיל 27 במרץ 2016

אגב, משחקי הידידות ימשיכו לתוך היורו. הטורניר האמיתי יתחיל רק בשלבי הנוק אאוט.

אחד 27 במרץ 2016

לדעתי לפחות נבחרת גדולה אחת תעוף כבר בשלב הבתים. כנראה גרמניה או אנגליה.

גיל 27 במרץ 2016

על מנת שאחת מהן תעוף הן צריכות לסיים כנראה במקום הרביעי, מאחורי סלובקיה או צפון אירלנד. לא רואה את זה קורה.

אחד 28 במרץ 2016

נבחרות יכולות גם לסיים במקום שלישי ולעוף, עם מאזן מספיק גרוע.

גיל 28 במרץ 2016

בגלל זה אמרתי כנראה. אתה באמת חושב שנבחרת כמו אנגליה שסיימה במאזן מושלם את המוקדמות לא תצבור מספיק נקודות?

אחד 28 במרץ 2016

אנגליה במאני טיים וכו'.

גיל 28 במרץ 2016

אנגליה דווקא לרוב עוברת שלב. המונדיאל האחרון חריג והיה מבית קשה.

אמיתי 27 במרץ 2016

שחקן שחקן הדלה עלי הזה..אם הוא משחק אצלנו עד עכשיו אני עם התחפושת שלו.
היה משחק טוב ואנגליה בהחלט (גם ללא קשר למשחק אתמול) במגמת שיפור.
גרמניה הייתה קצת בלי פוקוס. רוני לא יהיה בהרכב אנגליה כמו שוויני בגרמניה

זיו 27 במרץ 2016

אח. הגרמנים האלו תמיד השוער שלהם חוטף בדקה ה – 93 ממצב נייח.

רומן 28 במרץ 2016

הלוואי ואנגליה תזכה אבל משחק כזה רק גורם לי להכין את המציאות, הציפיות שוב בשמים להזמנות כבר בדרך.
אף אחד פה לא הזכיר את המועמדת שלי לזכות ביורו-אוסטריה, קבוצה נדירה.

רומן 28 במרץ 2016

*מציאות=ממחטות
*להזמנות=דמעות

cookie-monster 28 במרץ 2016

לא נראה לי שאנגליה מצפה לכלום
הם למדו כבר
לא העיתונות, האוהדים.
אבל הם מתחילים לתהות.. שאולי הם בכל זאת עושים משהו נכון

Comments closed