הניצחון על אברטון

בלי תמיכת הוותיקים

אפשר להתמקד בכך שהיה משחק משעמם במידה די מזעזעת ולמרות שזה לא מנומס אציין שגם אברטון היא בושה וחרפה יחסית לשחקנים שיש לה – אבל לא זו דרכנו! לא ביום בו יונייטד כובשת את השער האלף שלה באולד טראפורד בפרמייר ליג ויציע נקרא על שם בובי צ׳רלטון.

אז הנה החיובי: כל מנג׳ר שיבוא בעונה הבאה יבין מיד שכל מה שיש ליונייטד הוא תחילת דרכו של תלכיד יפה בין השלישיה שציינתי לפני המשחק (לינגארד, ראשפורד מרשיאל) וגם טים פושו-מנסה שעלה בחצי השני. למרות הופעה מרשימה של הילד בשתי הרחבות, כמעט נאיווי לקוות שתהיה כאן אפשרות לחווייה מתקנת לסאגת פול פוגבה אבל לפחות אפשר לומר זאת: לפושו-מנסה אין שחקנים וותיקים אגדיים שחוסמים את דרכו.

ומשחק כמו היום ממחיש שהצעירים באמת מבטיחים. לא כי הם חיברו ביניהם שער יפה – אלא בנסיבות. אין להם את הלוקסוס של שלד וותיק שעוזר לקלוט אותם – הם במים העמוקים והם שוחים בינתיים.

וזה נכתב לפני המשחק:

rashford
מרכוס רושפורד עם גביע הפרמייר ליג

למרות התוצאה של סיטי אתמול, ליונייטד יהיה כנראה חלון הזדמנויות לעבור אותה ואפילו לעבור את ארסנל. המשפט הבא אמור להיות ״אם יהיה שיפור דרמטי ביכולת״. והרי החדשות: במחזור ה-32 כבר אין שיפור דרמטי ביכולת. מה שנותר הוא להתייחס למשחקים האחרונים כפי שמייק פילאן פעם כינה אותם: משחק הסינגל-דיג׳יט. כשנותר מספר חד ספרתי של משחקים והתוצאה היא הכל.

כתבתי אחרי הדרבי: בעונה האנגלית המשוגעת אפילו ליונייטד המאכזבת היו כמה ימים טובים משלה. החוכמה היא עכשיו להצמד לדברים שיחסית הצליחו. לינגארד, מרשיאל וראשפורד חייבים לשחק כי למורל ולבטחון שלהם אין כרגע תחליף בקבוצה מעורערת. והאמת שגם אם הפסד או שניים יכחידו את הסיכויים הם צריכים לשחק כי הם ההרכב הטוב ביותר גם במחשבה לטווח הארוך. אפילו הצוות הלא מלהיב של בלינד כבלם לצד סמולינג הוא לא משהו שמשחקים איתו עכשיו. בנוסף הייתי נמנע מלשתף את קאריק בלי שניידרלין. אם ישמרו על יציבות, לא ייקחו על עצמם מטרות לא-להם (כמו להכין את רוני ליורו) אז אולי דויד דה חיאה יגנוב עבורם את הכרטיס לאלופות.

נעבור למשחקי אתמול ולכמה שערים יפים. השער של פאייה היה אחת מבעיטות העונשין המדהימות שראיתי בשנים האחרונות – ולא הראשונה שבהן מצד השחקן הזה. הבעיטה הייתה בהחלט בסבבה עם כמה מהטובות יתר של בקהאם ורוברטו קרלוס. מליברפול אני רואה משחק מסירות באזור הרחבה שמתחבר – ויש בהחלט סכנה שעם רכש טוב קלופ יוציא מהם כדורגל גדול. אבל המאסטרפיס האמיתי היה של הארי קיין. אני הולך ומשתכנע שגדל פה שחקן שיהיה ברמתם של סקוררים כמו שירר או לבנדובסקי או בטיסטוטה ומועמד לסקורר-נטו הטוב של הדור הבא. זה עניין סטטיסטי. מצב של 10% לאחרים הוא 25% עבורו. רבע שער לאחרים הוא חצי שער עבור ההארי-קיין.

 

השתתפות במימון דה באזר

הניצחון האנגלי בגרמניה
התיקו מול טוטנהאם

94 Comments

אמיתי 3 באפריל 2016

מסכים לגמרי עם הכל חוץ מהפירגון לקבוצה שקלופ מאמן.. דווקא מעניין אותי מי יעלו כמגנים

אריאל גרייזס 3 באפריל 2016

לגבי הארי קיין, בתחילת השנה ראיתי ניתוח סטטיסטי ב-538 שטען שהוא צפוי לרדת דרמטית בכמויות הגולים שלו כי אחוז ניצול המצבים שלו שנה שעברה היה גבוה מאוד, וחורג סטטיסטית משחקנים אחרים. וזה בדיוק מסוג הדברים שניתוחים סטטיסטים לא יצליחו לתפוס – שיש שחקנים שפשוט טובים בדברים האלו. במידה מסוימת הוא מזכיר לי את טורס בשיאו והיכולת שלו להכניס גול מרבע מצב. העובדה שהוא עושה את זה כבר שנה שניה רצוף אומרת שכנראה זה אמיתי. שחקן אדיר – לוברן אתמול היה פשוט מצוין ועדיין אף בלם כמעט לא היה מסוגל לעצור את הסיבוב והבעיטה הזו.
חבל רק לטוטנהאם שרק הוא ואריקסן הגיעו למשחק אתמול. לא ברור לי איך קבוצה שמתמודדת על אליפות משחקת בכזאת נירפות

אמיתי 3 באפריל 2016

היה פה איזה דיון על סטטיסטיקה לפני כחודשיים. אם אני זוכר טוב לא ככ קיבלת את הטיעון שסטטיסטיקה היא רק כלי עזר

אריאל גרייזס 3 באפריל 2016

סטטיסטיקה הוא כלי עזר עצום וחשוב. בכדורגל, היא כלי עזר בעייתי מאוד (ראה המשחק של בארסה אתמול, למשל). בבייסבול אפשר לדעת הרבה יותר על המשחק על ידי הסתכלות בסטטיסטיקה מאשר צפיה במשחקים. כל משחק והדינמיקה שלו.
דרך אגב, הניתוח לגבי קיין הוא נכון. הוא באמת מבקיע באחוז מאוד גדול מהמצבים שלו. מה לעשות, לפעמים יש חריגים סטטיסטים כאלו.

אמיתי 3 באפריל 2016

היה בדיוק ראיון בהארץ עם כדורסלן אמריקאי שבדיוק מדבר על איך מאמנים באירופה כבר לא רואים שחקנים אלא רק מסתכלים על הסט.
זאת בעייה בכל סוגי הספורט לדעתי.
שלא לדבר על תחומים אחרים כמו פוליטיקה

ניינר / ווריור 3 באפריל 2016

אתה צודק אריאל, גם אני קצת התאכזבתי מהגישה. לאמלה היה חסר אבל זה לא תירוץ. כל תוצאה היום חוץ מהפסד של לסטר סוגרת את האליפות

גלעד 3 באפריל 2016

לא ראיתי נרפות. ראיתי את סון שלא מתאים לרמות האלה. משחק חוץ מול קבוצה שלוחצת ולוחצת עם המון התלהבות. דמבלה היה גדול אתמול (בכלל הוא נותן עונה פנטסטית). לוריס נתן כמה הצלות אבל גם מינולט הציל ולא פעם אחת. בלוח המשחקים המשחק הזה סומן כנקודה או הפסד. עכשיו צריך לנצח 6/6. זה אפשרי עם הלוח שנשאר. לקוות שללסטר יגמר המזל ועדיף שיתחיל היום!

אחד 3 באפריל 2016

מזל? כן, בוא נתעלם מהעובדה שלסטר היו הקבוצה הטובה ביותר באנגלחה לכל אורך העונה

אריאל גרייזס 3 באפריל 2016

לא יודע אם נרפות, אבל הרגיש שטוטנהאם חוששת מליברפול ובעיקר מסתגרת. שבעקרון זה נכון, אבל במצב שבו הם נמצאים הם היו חייבים להיות הרבה יותר "אמיצים" ולנסות יותר לדעתי. רק אחרי הגול הם ניסו ללכת קדימה, וגם זה בהיסוס מסוים. סך הכל היה משחק מאוד כיפי עם הרבה מצבים שהיה יכול להגמר בכל תוצאה, אבל ציפיתי לקצת יותר יוזמה מצד טוטנהאם

משה 3 באפריל 2016

יש לי ויכוח עם חבר לגבי פוצ׳טינו. הוא טוען שהוא המאמן הכי חם באירופה ולראייה המיקום של הספרס ואני טוען שהוא הפסיד השנה אליפות ללסטר במצב נדיר שארסנל, סיטי, יונייטד וצ׳לסי לא בתמונה. היכולת של הספרס אתמול היא נקודה לטובתי.

אריאל גרייזס 3 באפריל 2016

הוא מאמן טוב מאוד אבל אני מסכים שעושים ממנו קצת יותר מדי. מדברים עליו הרבה שיעשה קפיצה לקבוצה גדולה בשנה הבאה (יונייטד?) אבל אני ממש לא בטוח שהוא מוכן. סך הכל טוטנהאם די מפשלת ברגע שהתחיל עליה הלחץ. גם לא אהבתי את הדרך שבה הוא שיחק בליגה האירופאית – נכון, מאבק אליפות והכל, אבל להרים ידיים מראש לא תורם רבות, מה עוד שלא ראית בדיוק תוצאות בליגה בזכות זה.

ניק 3 באפריל 2016

מה זה להפסיד אליפות ללסטר? הוא עדיין עקף את כל הגדולות. אף אחד לא ציפה שם להגיע לאלופות בכלל. הוא עושה דברים נהדרים. אם הם יסיימו מעל ארסנל, זאת כבר חצי אליפות מבחינתם.
כמובן שמאמן חם או קר זה סתם קשקושים, אבל הוא הצלחה אדירה השנה, גם אם יפסיד את האליפות.

ואריאל,
בתור אוהד ליברפול מוזר שאתה מבקר מאמנים על הרמת ידיים מראש אחרי הבזיון שלכם מול ריאל…

אריאל גרייזס 3 באפריל 2016

גם את רוג'רס ביקרתי אז, אם כי אני חושב שהמקרים די שונים

אריק 3 באפריל 2016

פוטינציו המאמן הכי חם באירופה,;המינוי המבריק לו חיכו שנים,; המוטיבטיור הנהדר צריך 8 נקודות מ18 כדי להגיע למספר הנקודות של המינוי הגרוע שזכה לקיטונות של בוז, המאמן חסר הנסיון ונעדר ההבנה הטקטית -וילאש בואש.
פרספקטיבה.

אריק 3 באפריל 2016

סליחה 10

ירומיל 3 באפריל 2016

ויאש־בואש עשה את זה בליגה עם בטן הרבה יותר חלשה מהיום – כלומר שהיה קל הרבה יותר לצבור בה נקודות. מבין קבוצות הטופ־7 באותה עונה, דרך אגב, לטוטנהם הייתה ההגנה הכי חלשה, וההתקפה השנייה הכי חלשה.
הבדל אחר הוא שהיה לו את גרת׳ בייל. בדרך כלל אני סולד מייחוס הצלחות לשחקן ספציפי – הרי כדורגל הוא משחק קבוצתי – אבל בייל באמת הביא במו רגליו חלק נכבד מהנקודות האלה. במובן שהיו משחקים שלמים שעברו בשעמום־המחץ עד שבייל החליט שנמאס לו והבקיע שער ניצחון בדקה השמונים וחמש.

תוהה בדרכים 3 באפריל 2016

אם כל כך קשה לצבור נקודות בליגה הנוכחית, איך אתה מסביר את העובדה שלסטר עומדת על קצב צבירת נקודות של 85 נקודות, עם שלושה הפסדים בלבד (כמו ברצלונה בספרד ופחות הפסדים מיובה, ריאל ואתלטיקו) ? אתה טוען שבליגה של עונות קודמות הם היו עומדים על קצב של 90 נקודות ומתחרים כשווים מול הקבוצות הגדולות של יונייטד תחת פרגוסון?

ירומיל 4 באפריל 2016

אני לא מכיר אף אחד שיודע להסביר את העונה של לסטר (קצב של 82 נקודות, דרך אגב). אבל – אתה חושב בכנות שקל יותר להתמודד עם וסטהם, סאות׳המפטון, סטוק ואפילו קריסטל פאלאס של היום מאשר עם המקבילות שלהן לפני שלוש שנים?

תוהה בדרכים 4 באפריל 2016

לאורך תקופה יש קבוצות שמשתפרות ויש כאלו שהולכות אחורה. בסך הכול, אין שום בסיס עובדתי שתומך בטענה על התחזקותן של קבוצות מרכז הטבלה.
לטענה הזו היה בסיס במידה וקבוצות הצמרת היו שומרות על הרמה שלהן באירופה, אבל מפסידות יותר נקודות בליגה. זה לא המצב- הירידה שלהן היא בכל החזיתות.

ירומיל 4 באפריל 2016

אבל אם קבוצות הצמרת נחלשות, ולפיכך מאבדות יותר נקודות בליגה, איך תדע להבחין בין מצב שבו קבוצות האמצע והתחתית מתחזקות ובין מצב שלא? בכל מקרה קבוצות הצמרת "מאבדות יותר נקודות". כך שהעובדה שהירידה שלהן היא בכל החזיתות לא עוזרת להכריע בין שתי האפשרויות. ובהיעדר הבסיס העובדתי של טור הנקודות, על מה תלך? על מראה עיניים? על שחקני נבחרות בכירות?

תוהה בדרכים 4 באפריל 2016

בוודאי שירידה בשתי חזיתות עוזרת להכריע- זה המדד הכי רלבנטי שיש לנו.

אם הקבוצות הבכירות באנגליה היו שומרות על מעמדן באירופה ומפסידות יותר נקודות בליגה, זה סימן שהליגה התחזקה. אם מעמדן נחלש גם באירופה, סימן שהבעיה היא אצלן ולא בחוזקן של היריבות.
עד שלא ימציאו מכונת זמן שמאפשרת לקבוצות מתקופות שונות לשחק אחת מול השנייה, זה המדד הכי אובייקטיבי שיש.

ירומיל 4 באפריל 2016

זה לא "סימן שהבעיה היא אצלן ולא בחוזקן של היריבות", זה סימן שה"בעיה" היא לכל הפחות *גם* אצלן, ולא מלמד אותנו אם היא גם בחוזק היריבות או לא, כי בין אם כן ובין אם לאו התוצאה תהיה אותה תוצאה.

moises 3 באפריל 2016

אריק – מי שכותב דבר כזה כנראה לא ראה אותם משחקים תחת וילה בואש או תחת פוצ׳טינו באופן עקבי. אין מה להשוות, הקבוצה העונה הזו בוודאי אבל לפרקים גם בעונה שעברה, משחקת כדורגל שובה לב ועין, עם יד מכוונת ברורה, ביעילות ואטרקטיביות ועם המון לב תוך שהיא מעלה את ההרכב הכי צעיר בליגה בלי רבע מהמשאבים שהיו לוילה בואש בעונה וחצי שלו. אני חותם על עוד חמש עונות כאלה לפחות תחתיו. אני אוהד את הקבוצה מאש שהתגוררתי שם, בשני העשורים האחרונים, חלקם עם מנוי ולא זכורה לי עונה שכזו. צריך להרחיק עד שנות השמונים כדי לקבל פרספקטיבה. ולגבי צבירת הנקודות – קרא את התגובה של ירומיל.

תוהה בדרכים 3 באפריל 2016

צודק. אני לא חושב שטוטנהאם הנוכחית יותר טובה מהקבוצות של עונות קודמות ובטוח פחות טובה מהקבוצה של בייל ומודריץ'. פשוט בגלל שכל קבוצות הצמרת האחרות נחלשו, העמידה שלהם במקום נראית כמו התקדמות.

הם גם לא התקדמו בעניין הווינריות שהיווה את נקודת התורפה שלהם בעבר. כאילו, יש לך הזדמנות של פעם ב60 שנה ואתה מפסיד אותה ללסטר?
חוץ מהניצחונות של על סיטי, הם לא ניצחו את ליברפול, לא ניצחו את לסטר, לא ניצחו את ארסנל, לא ניצחו צ'לסי, הפסידו ליונייטד. חכמים על קבוצות מרכז-תחתית.

ירומיל 4 באפריל 2016

ברור שהיא פחות טובה מהקבוצה של בייל ומודריץ׳ (וון־דר־וארט, ואדביור עם חשק, ועוד ועוד), אבל אני לא חושב שהיא פחות טובה מהקבוצה של העונה שאחריה (כלומר הקבוצה של ויאש־בואש שהשיגה 72 נקודות).
[דרך אגב, העונה טוטנהם השיגה 9 נקודות נגד שלוש קבוצות טופ־4 אחרות, ובעונה של ויאש־בואש היא השיגה 11 נקודות נגד ארבע קבוצות כאלה, כלומר קצב דומה. (על מה שקרה נגד הקבוצות האלה בתחילת העונה השנייה שלו אין צורך להרחיב.) כך שההישגים נגד קבוצות צמרת אחרות אינם מסייעים לקבוע איזו משתי הקבוצות עדיפה.]

אריק 4 באפריל 2016

בעונת 72 הנקודות לא היה מודריץ. היה בייל כמובן אבל עכשיו יש את קיין ועלי ובלמים נורמלים .
צלסי ליברפול סיטי ואברטון היו בעונה הרבה יותר טובה. לכל דבר יש תשובה. פוטציניו צריך עוד להוכיח והרבה. שנה שעברה כולם קיטרו עליו.
אגב ספרס יכולים לסיים גם במקום הרביעי השנה וזה לא יהיה מאוד מפתיע.

ירומיל 4 באפריל 2016

קיין ועלי הם (עדיין?) לא שחקנים שייצרו באופן קונסיסטנטי שערים מכלום – אבל באמת מכלום, לא כמליצה – ושיהיה אפשר לייחס להם נקודות ליגה באופן בלעדי. כמו־כן, לפוצ׳טינו מגיע קרדיט גם על השילוב שלהם, שעה שוויאש־בואש כבר קיבל את בייל כשחקן־על בין־לאומי. בלמים נורמליים היו גם אז (ורטונגן בעצמו; דוסון וקבול אמנם היו פחות טובים מאלדרווירלד, אבל סבירים לגמרי, והרבה יותר טובים מהקטסטרופה של אשתקד).

טוטנהם השיגה באותה עונה 15 נקודות מתוך 36 במשחקים נגד שש היריבות האחרות מהטופ־7 (ובאותה עונה היה פער גדול בין הטופ־7 לשאר הליגה). העונה היא כבר השיגה נגדן אותן 15 נקודות, ונשארו עוד משחקי בית נגד מנצ׳סטר יונייטד וסאות׳המפטון. כלומר ההבדל הוא בתוצאות נגד הבטן והתחתית. ושם אתה מוצא קבוצות כמו צ׳לסי, ליברפול ואברטון, שאמנם נותנות, כמו שאמרת, עונה פחות טובה, אבל עדיין חזקות הרבה יותר מקבוצות כמו וסט ברום, סוונזי, וסטהם ונוריץ׳ של אז. השווה בין הטבלה במקומות 8–20 של היום ובין מקבילתה דאז (ושם, כאמור, טמון ההבדל בצבירת הנקודות): על כמה מהמקומות אתה יכול לומר שהיום יושבת בהם קבוצה חזקה יותר משישבה אז, ועל כמה אפשר לומר את ההפך?

ואני לא יודע מי אלה "כולם" שקיטרו על פוצ׳טינו. אני ראיתי דעות לכאן ולכאן.

אריק 4 באפריל 2016

שלא תבין לא נכון חלילה, פוטציניו עושה עבודה טובה יותר.גם לדעתי.
אני רק מנסה להראות שצריך פרספקטיבה, זה מוגדר כמאמן אירופי מוביל אחרי עונה אחת וזה כפלופ למרות שעשה דברים נהדרים בפורטו ולמרות שכנראה לא היה גרוע כל כך בספרס.

גיל 3 באפריל 2016

הבעייה היא ש538 התאהבו בקונספט שבנה אותם והרחיבו אותו גם לתחזיות הרבה יותר מפוקפקות רק לשם התחזית. יכלו לכתוב פוסט לא פחות טוב בלי לנסות לחזות את העתיד אבל שרק מציג מה היה.

cookie-monster 3 באפריל 2016

לא חיית סטיסטיקות פר עונה אבל זוכר שבהתחלה ההינו משתגעים מפיספוסים של סוארז?
עד שזה השתנה

יריב 3 באפריל 2016

זה בדיוק מה שניתוחים סטטיסטיים טובים בלתפוס, ומה שנכתב שם היה "אם הוא לא שחקן גדול באמת, ואין לנו עדיין סיבה להאמין שהוא כזה"'. אז לא היתה סיבה להאמין, היום יש. כמובן, כל מה שאפשר לקבל מסטטיסטיקה הוא סטטיסטיקה, אין בטחון.

ניינר / ווריור 3 באפריל 2016

קיין התחיל את העונה בצליעה אבל אין ספק שהוא כבר חלוץ על ורק ילך וישתפר. ספרס חייבים לשמור אותו אם הם רוצים לעשות את קפיצת המדרגה לליגה של הגדולות באמת
COYS!!!

ארז טיקולסקר 3 באפריל 2016

njhkv על כך שאני מתעלם מהנושא המשני של הטור – הגול של הארי קיין אתמול הוא גול של קילר. בעשירית שניה הוא גם מקבל כדור במצב לא קל, גם מסתובב על מגן וגם שולח כדור חזק ומדויק. אכן, ברמה הגבוהה ביותר. לטוטנהאם יש המון דברים טובים השנה – הכי מעט ספיגות, הכי הרבה הבקעות, כושר גופני אולי הטוב ביותר בליגה מה שגורם לה להכריע משחקים בדקות מאוחרות כשקבוצות כבר קצת עייפות, סגל יחסית רחב ברוב העמדות מה שמאפשר התמודדות עם פציעות (ורטונגן, לדוגמה, כבר לא משחק הרבה זמן וזה לא מורגש), סגל הכי צעיר בליגה ויחד עם זאת לא צעיר מדי, דלה עלי, דלה עלי ודלה עלי. ההעפלה (טפו טפו) לליגת האלופות עשויה לעזור גם בשמירה על כוכבים וגם במשיכה של כוכבים נוספים. הבעיה העונה – הארי קיין מוציא לפועל כמעט יחיד במספרים גבוהים בליגה (22, אחריו עלי עם 7 ואריקסן עם 6; הבאים בתור עם 3 בלבד). יש לטוטנהאם משחקים שבהם היא מגיעה לטונות של הזדמנויות ומבקיעה שער אחד, ולפעמים בכלל לא. השחקנים שהובאו והיו אמורים לספק את המספרים הנוספים, לא עשו זאת. אנג'יי פצוע הרבה זמן וכששיחק עדיין לא הותיר חותם. סון שחקן מצוין אבל לא הבקיע מספיק. ועכשיו, כשהתבטאתי לראשונה על הקבוצה שלי מזה הרבה זמן, הדבר יגרום, כמובן, לכך שנפסיד במשחק הבית הבא נגד כוכבת המשנה של הטור.

ארז טיקולסקר 3 באפריל 2016

מחילה על כך שאני מתעלם מהנושא המשני של הטור – הגול של הארי קיין אתמול הוא גול של קילר. בעשירית שניה הוא גם מקבל כדור במצב לא קל, גם מסתובב על מגן וגם שולח כדור חזק ומדויק. אכן, ברמה הגבוהה ביותר. לטוטנהאם יש המון דברים טובים השנה – הכי מעט ספיגות, הכי הרבה הבקעות, כושר גופני אולי הטוב ביותר בליגה מה שגורם לה להכריע משחקים בדקות מאוחרות כשקבוצות כבר קצת עייפות, סגל יחסית רחב ברוב העמדות מה שמאפשר התמודדות עם פציעות (ורטונגן, לדוגמה, כבר לא משחק הרבה זמן וזה לא מורגש), סגל הכי צעיר בליגה ויחד עם זאת לא צעיר מדי, דלה עלי, דלה עלי ודלה עלי. ההעפלה (טפו טפו) לליגת האלופות עשויה לעזור גם בשמירה על כוכבים וגם במשיכה של כוכבים נוספים. הבעיה העונה – הארי קיין מוציא לפועל כמעט יחיד במספרים גבוהים בליגה (22, אחריו עלי עם 7 ואריקסן עם 6; הבאים בתור עם 3 בלבד). יש לטוטנהאם משחקים שבהם היא מגיעה לטונות של הזדמנויות ומבקיעה שער אחד, ולפעמים בכלל לא. השחקנים שהובאו והיו אמורים לספק את המספרים הנוספים, לא עשו זאת. אנג'יי פצוע הרבה זמן וכששיחק עדיין לא הותיר חותם. סון שחקן מצוין אבל לא הבקיע מספיק. ועכשיו, כשהתבטאתי לראשונה על הקבוצה שלי מזה הרבה זמן, הדבר יגרום, כמובן, לכך שנפסיד במשחק הבית הבא נגד כוכבת המשנה של הטור.

ניינר / ווריור 3 באפריל 2016

סון נוראי ולא מתאים לרמות האלה. פספוס של רכש אבל יהיה מי שייקח אותו מאיתנו.

ירומיל 3 באפריל 2016

העונה של סון טובה יותר מהעונה הראשונה של למלה אצלנו (יש שיטענו – מהשתיים). הטאץ׳ הראשון שלו גס מדי והוא עדיין לא משחרר את הכדור מספיק מהר, אבל אני עדיין אופטימי לגביו.

ארז 3 באפריל 2016

סון שחקן מצוין. היה נהדר בבונדסליגה. עוד יתן את שלו.

rami 3 באפריל 2016

אני תוהה מהיכן יגיע חלון ההזדמנויות לעבור ארסנל.
א. כשוונגר וחבורת מלכי הגארבג' טיים שלו מריחים את הקרב על המקום ה4 הם הופכים לנבחרת גרמניה.
ב. כמה נקודות יונייטד תיקח בחוץ מול טוטנהאם ווסטהאם, ומול לסטר בבית? יש להיות אופטימי ויש לחלום בלי שום ביסוס על כלום.

ולגבי סיטי. הכל תלוי בהתקדמות שלהם באלופות. יש להם לוז קל בליגה, פרט לצלסי בחוץ (שהשנה זה לא מי יודע מה קשה, אלא אם אתה וונגר).

לסיכום אאחל לך בהצלחה במסעות המרגשים בשנה השניה ברציפות במפעל המיותר בהיסטוריה.

דורפן 3 באפריל 2016

ראית את המאזן של סיטי מול עשר הראשונות בליגה?

אריאל ש 3 באפריל 2016

לא מסכים בקשר ללינדגרד. הוא מסוג השחקנים שכשהכדור מגיע אליו אתה צועק על הטלוויזיה שימסור אותו למישהו קצת יותר מוצלח

אריק 3 באפריל 2016

קיין מדהים. אני חושב שקוטיניו טוב מספיק ללה ליגה…

matipool 3 באפריל 2016

נכון לגבי שניהם .
כל שנבקש הוא לפחות עוד שנה של קוטיניו אצלנו לפני שהוא הולך להחליף את אינייסטה .

אריק 3 באפריל 2016

אני בעד שנה הבאה

matipool 3 באפריל 2016

אז שיגיעו מחרז , גצה ורויס .
וגם חלוץ במקום בנטקה .

אריק 3 באפריל 2016

חושב שמהשלושה רק גצה אפשרי.

יוסי מזרחי 3 באפריל 2016

MATIPOOL,
פשוט יותר להחליף קבוצה, לא??

Matipool 3 באפריל 2016

או להשאיר את קוטיניו ולהביא אחד מתוך גצה או רויס .
וגם חלוץ במקום בנטקה (-:

יוסי מזרחי 3 באפריל 2016

אני מבין שאתם מכוונים ל-TOP6, אחרת בשביל מה הרכש הזה??

matipool 4 באפריל 2016

אאוץ' (-:

יוסי מזרחי 3 באפריל 2016

בואו נתחיל מניצחון היום. זה בגדר חובה אם מסתכלים על TOP 4.
אחר כך נתעסק עם טוטנהאם בחוץ, שלא ברור איך היא תגיע אם לסטר ינצחו היום.
7 נקודות משני אלה ומלסטר בבית ואז, אולי.
יותר רחוק מזה ,יהיה חוסר אחריות לנבא.

אריק 3 באפריל 2016

הבעיה שכל פעם שהתחלנו מעט להאמין שהיום יהיה נצחון וחישבנו נקודות…

יוסי מזרחי 3 באפריל 2016

לכן אני מסוייג.

מאנו 3 באפריל 2016

*פאייט. והוא מזכיר לי כבר בועט חופשיות יותר טוב מדייויד בקהאם, עם כל הכבוד – ז'וניניו פרנמבוקאנו/

אמוץ כהן-פז 4 באפריל 2016

הוא שיחק בליון, הם לא ממש נחשפו אליו.

יאיר אלון 3 באפריל 2016

אולי משחק נגד החלוץ העתידי של יונייטד.. וזה לא הארי קיין

מעניינת הייתה התמיכה הפומבית האחרונה של פרגי בואן חאל. כפי שהבעתי בעבר גם אני במיעוט התומך בהמשך דרכו, בעל הפורום ורבים אחרים טענו פה בעבר שההולנדי יודע שלא ימשיך בעונה הבאה וחלקכם אף הגדיל לעשות וטען שיש יורש סגור וחתום. אני לא חושב שהסר היה מתבטא בצורה כזאת אם זה היה המצב העניינים ולכן סביר בעיניי יותר להניח שביונייטד כעת כמו ביונייטד של השלוש שנים האחרונות שום דבר לא ידוע ואף אחד עוד לא קיבל שום החלטה משמעותית.. זורמים עם הרוח.

אמיתי 3 באפריל 2016

רגע רגע..אתה אומר בין השורות שואן חאל נישאר??
לא רואה תסריט כזה..או שאני נאיבי או שאתה תמים..

יאיר אלון 3 באפריל 2016

אני לא אומר שואן חאל נשאר, אם הייתי צריך להמר הייתי מהמר שיעזוב.
אני כן אומר שלפי הדברים של פרגוסון הייתי מהמר שלא סגרו עם אף מאמן ולא הודיעו לאון חאל שזה נגמר במאי.

בני תבורי 3 באפריל 2016

דווקא די מתאים שתתייחס דווקא לגול של הארי קיין ולא למופע הגאונות של קוטיניו בגול על דה חאה רק לפני שבוע, אבל אני מסכים שקיין בדרך להיות מהגדולים.

אריק 3 באפריל 2016

הקבוצה הזאת משחקת הפוך.
קאריק מאחור ושניידרליין לפנין.
מאטה השחקן הכי איטי בשש הליגות הבכירות באגף.
שנתיים של תירוצים ופילוסופיה והכל פשוט תקוע. מחכים לקסם של נער בגיל העשרה.

אמיתי 3 באפריל 2016

באת חיובי אה? (-:
אברטון קבוצה קשה. מתפרצות ויכולת החזקת כדור.
דורפן כתב נכון, הרכב שרץ ביחד יוצר איזה מומנטום גם אם פה ושם
טקטית הוא לא עומד מושלם. היו רגעים של משחק מהיר ויפה ודומיננטיות.

אריק 3 באפריל 2016

והקרנות של שניידרליין? גאוני.
זה לא עניין של חיובי. 0 בעיטות לשער בעוד מחצית באולד טרפורד. מה יש להיות חיובי?
לינגארד 10? שאחזור לדבר על קאגווה?
הכל תקוע מהתחכמויות מעייפות של מאמן שהיה צריך כבר להיות צנוע יותר עם הדברים האלו שלא עובדים שנתיים. עייפנו.

קירקגור 3 באפריל 2016

אני מאוד אהבתי את התרגיל קרן שהם הסתדרו בשורה, אי שם בדקה ה-40.

יעקב 3 באפריל 2016

אם לא מבינים מה קריק עושה על המגרש? לא מבינים כדור רגל

אמיתי 3 באפריל 2016

התכוונת לואן חאל?

יאיר אלון 3 באפריל 2016

הפער מווסטהאם גדל בשתי נקודות, פער הנקודה אחרי סיטי לא גדל והכדורגל היה מזעזע. סוף.

אמיתי 3 באפריל 2016

תובנות:
חגגו פורים במנצסטר עוד שבוע..עמידה טקטית של הארלם גלובטוטרס.
מרסיאל מתחיל להיות בעל הבית מקדימה. לא תמיד זה פשוט.
אין לנו שום כבוד מהשופטים. סר אלכס לטיפולך..
גם ראשפורד אחרי כמה זמן תחת ואן חאל נהיה בינוני.
התוצאות כרגע הן חזות הכל. וניצחנו

גיל 3 באפריל 2016

הדבר הכי מעניין במשחק היה ציון העובדה שזהו שער האלף שהובקע באולד טראפורד מאז הקמת הפריימריג ליג והראשונה שהגיע למספר הזה. השער הראשון היה אגב של דניס אירווין.

קירקגור 3 באפריל 2016

זאת אולי באמת הבעיה הגדולה – יונייטד היא לא המערכת האקולוגית שהייתה. גם ניצני 92 נקלטו לתוך ערוגה שכבר היה בה סדר חיים כלשהו, ולא יצרו יש מאין.

היום צמחים סוררים כמו פלאיני חונקים את אור השמש…

(למרות שהוא לא שיחק היום. ואני דווקא כן מעריך את רוח הלחימה שלו לפחות. אבל אין ספק שהעדרו היום זו הסיבה לדלות השערים.)

אריק 3 באפריל 2016

בחלק הזה של העונהנאכן תוצאות זה הכל.
אבל אני מאוד לא אופטימי כשדה ברוינה חזר וליונייטד שני משחקים קשים כעת.
היכולת פשוט איומה. מזל נטו.

צור שפי 3 באפריל 2016

דבר הצופה הנייטראלי – רע לי.

אמיתי 3 באפריל 2016

חביבי יונייטד של ואן חאל זה טעם לא נרכש בעליל

Selby 3 באפריל 2016

אני מתנצל מראש על הציניות, אבל מה בדיוק בהתנהלות של יונייטד מאז פרישת פרגוסון(ואולי גם קצת לפני אבל בנסיבות מקלות) יכול לגרום לאופטימיות בנוגע לכך שלשחקני בית או שחקנים צעירים מבטיחים אחרים יש עתיד בקבוצה לטווח הארוך? למה לי לחשוב שגורלו של ראשפורד יהיה שונה מזה של וולבק? או שאם מרשיאל ימשיך לכבוש, לא יימכר למועדון גדול יותר(בעיניו)? ואם הייתי צריך להמר על שחקן שמוריניו(או כל מאמן חדש לא בריטי) לא ירצה זה בדיוק לינגארד.
ביונייטד של וודוורד שחקני בית וצעירים אחרים עושים סיבוב קצר ונמכרים מהר מאוד בלי שום מאמץ אמיתי לשמור עליהם ובתמורה נמוכה מאוד. מי שמרשים יותר עולה למעלה בשרשרת המזון(במיוחד אם לא נהיה בליגת האלופות אז ההבחנה בינינו למועדוני הצמרת של אירופה ברורה מאוד) ומי שפחות נמכר כשאריות לקבוצת פריימירליג אקראית כלשהי. במקומם מביאים רכש נוצץ שמהר מאוד מתגלה כאפור ונותן תפוקה נמוכה יותר.
התהליך המדכא הזה של חוסר המשכיות יחזור על עצמו במיוחד בכל פעם שיהיו חילופי מאמנים וזה החיסרון הכי נורא בכך, כל מאמן חדש רוצה מהפכה.
ואחרי שאמרתי את זה, ואן חאל הבייתה!

ניק 3 באפריל 2016

אתה קצת מחמיר איתם… וולבק נמכר כי לא ידע לתת גול ממטר… רונלדו עזב למועדון גדול יותר גם בימי פרגסון…
לא היה אף שחקן צעיר שמכרנו בשנים שמאז פרגי שהפך לשחקן רציני…
לינגארד? זה ה-שחקן של מוריניו, שחקן שרץ בלי סוף ונלחם.. זה את המטאים וההררות הוא יעיף (ובצדק)

אמיתי 3 באפריל 2016

אם מוריניו מגיע מאטה והררה פותחים מסעדת פאייה בולנסיה

משה 3 באפריל 2016

אני מקווה שהיציע החדש על שם בובי צ'רלטון הוא יציע עמידה כי אם הוא מעניין כמו ראיון עם האיש צריך לעשות פעולות קיצוניות כדי לא לנקר…

יואב בורוביץ' 3 באפריל 2016

עולם הספורט הוא תחרות- בין קבוצות אבל גם (ואולי אף בעיקר) בתוך הקבוצה. שחקנים צעירים לא רוצים ותיקים ש"יקלטו" אותם. הם רוצים לשחק. "לשחות במים העמוקים לבד", זה בדיוק הדבר שהם הכי רוצים (וגם הדבר הכי טוב להם). אז נכון, שלעתים לשחקן צעיר כוכב, שברור שהוא משחק, טוב שיהיו כמה ווטראנים שיעזרו לכוון אותו קצת. אבל בגדול, שחקנים צעירים, שהם לא עילויים ברורים, צריכים רק לומר תודה על כך שהם משחקים. וכקולקטיב, הם ממש לא זקוקים לתמיכה. כי אין תמיכה כזאת. קבוצת כדורגל זה זאב נגד זאב. כולם נגד כולם. העיקר- לשחק.

קירקגור 3 באפריל 2016

אז אתה תומך בשחר צוברי?

(ולעניין הדיון הרציני – גם אם הותיקים לא "קולטים" אותם ועוזרים להם, יש כאן עדיין מערכת שהם נכנסים אליה, בה יש סטנדרטים ויש רוח ודינמיקה מסוימת. אני בטוח שלאף שחקן צעיר לא היה כיף

קירקגור 3 באפריל 2016

אופס… נשלח לפני הזמן –

אני בטוח שלאף שחקן צעיר לא היה כיף עם רוי קין, ועדיין הוא למד ממנו דברים, ונכנס לתלם בזכותו, וכשהמצב על המגרש היה לא טוב, היה כח והכוונה שמגיעה מכיוונו.

הבנת הנקרע 4 באפריל 2016

אחד כמו קין זה בדיוק מה שחסר לקבוצה הזאת כבר כמה שנים.
מנהיג "רע" ש 21 שחקנים + 3 שופטים על המגרש רועדים ממנו עוד לפני השריקה.

הוא יאכל אותך אם תטעה, יקרע אותך בחדר הלבשה אבל במגרש יהיה הראשון להתייצב בשבילך. תוכל לסמוך עליו בעיניים עצומות.
זה מה שצעיר צריך/מחפש.
וזה לא קאריק, לא רוני, לא סמולינג ובעצם לא אף אחד בסגל.

אמיר המקורי 3 באפריל 2016

אחת המחציות הראשונות המזעזעות שראיתי מהיונייטד של שלוש השנים האחרונות וראיתי את רובן, לשפשף עיניים ולא להאמין ששחקנים שמציגים כישורי משחק כה דלים לובשים את החולצות של אגדות שעד לפני כמה שנים עיני כולם היו נשואות אליהם בהערצה.
בעל הבלוג לא טעה בהרבה, מעבר לשלושה שציין יש עוד שלושה/ארבעה שראויים לסגל הרחב ומעבר לכך זה כבר הרבה יותר משוקת שבורה!
זה כבר יותר מסתם שחרור של מספר שחקנים, כאן מדובר בצורך "למכירת חיסול", אם הסגל הבינוני הזה לא יפוזר היונייטד לא תוכל להתחיל בבנייה אמיתית בדרכה חזרה למקומות ולשיאים בהם הייתה עד לא מזמן.
הסגל הזה שרובו שחקני רכש(בינוניים אבל יקרים להחריד) מזכיר לי בצורה מפחידה את עשרות השחקנים הבינוניים שעברו בשני העשורים האחרונים אצל השכנים מהצד השני של הנהר, אם לא ישתנה משהו בגישה של בעלי הבית ושליחם הבכיר והכושל(פיננסית הוא הצלחה גדולה)אנו בדרכנו הבטוחה לשקיעה בתהום הבינוניות משם קשה מאוד להיחלץ.
אל תתרשמו ממה שאתם קוראים באתרי האינטרנט או שומעים מהגאון ההולנדי עם המחברת לאחר משחקים, תאמינו אך ורק לעיניים שלכם הן לא משקרות כמו כל השאר.
זה נכון שכל מועדוני הצמרת האירופאים עברו תקופות מעבר משיאים גדולים וממושכים לירידה זמנית לצורך עליה מחדש, זו דינמיקה טבעית ובלתי נמנעת, הדבר המטריד הוא עומק החידלון ורמת המשחק הנמוכה ואני לא בטוח שלא נשברים כאן שיאים שליליים.

חז 3 באפריל 2016

צר לי אבל ראינו מחציות (ומשחקים שלמים) הרבה יותר גרועים מהקבוצה רק בחצי השנה האחרונה.
לא צריך שום מכירת חיסול. צריך 3-4 שחקנים טובים, מוכחים. זה הכל. אה ומאמן…

גיל 3 באפריל 2016

לא חושב שהיה כזה נורא כמו משחקים אחרים אבל כן די נרפה בעיקר בקישור. בהתקפה דווקא נראה שהם אקטיביים יותר, אם כי מסתמכים בעיקר על כדורי רוחב לרחבה בתקווה שיגיע לשחקן יונייטד. אבל היציאה להתקפה נוראית וחסר מהירות בקישור. משחק כמו היום עם יריבה כזו חלשה היה נגמר בעבר ברביעייה.

אריק 3 באפריל 2016

0 בעיטות לכיוון השער. אין נורא מזה בבית. ונגד קבוצה חלשה

גיל 3 באפריל 2016

הייתה לפחות בעיטה אחת..

אבו צ'יצ"ריטה 3 באפריל 2016

לא ראיתי את המשחק ולכן אני קובע בפסקנות: פירקנו אותם!

סימנטוב 3 באפריל 2016

גם לא ראיתי את המשחק ולכן אני מכריז: אתה צודק!

אריאל גרייזס 4 באפריל 2016

רק לי ההפרדה המעושה לעידן ה"פריימרליג" מפריעה כל פעם שמדברים על שיאים שקשורים אליה? לא מדובר פה על שינוי בחוקים או איחוד של ליגות (כמו ב-NBA או ב-NFL שתמיד מדברים מאז מיזוג הליגות, או הבייסבול שמדברים על שינוי בגובה המאונד או שינוי בכדור), בסך הכל שינוי בניהול שאמנם הביא יותר כסף אבל שום דבר אמיתי לא השתנה. אז למה חוגגים 1000 שערים בפריימרליג או את החלוץ עם הכי הרבה שערים בעונה בפריימרליג? זהו, כל מה שהיה קודם נמחק?
בעיניי זה די מעצבן

גיל 4 באפריל 2016

זה אכן קצת מעצבן אבל לפחות מונע השוואות פחות רלוונטיות לעבר.

אבי 4 באפריל 2016

אני איתך. מעצבן.

תומר ש 4 באפריל 2016

היה מספר שונה של קבוצות, מה שכן רלוונטי כשבוחנים סטטיסטיקות

גיל 4 באפריל 2016

זה לא רלוונטי לסטטיסטיקה של כמות כללית של שערים. וזהבי שעומד לשבור את השיא של אלמליח גם עושה את זה בהרבה יותר משחקים ולאף אחד לא איכפת.

דורפן 4 באפריל 2016

היו גם שנות פרמייר ליג עם 22 קבוצות

עומריקו 4 באפריל 2016

נאיבי מדי לפנטז על טורה ביונייטד?

אבי 4 באפריל 2016

אני מקווה שאתה מתכוון לטורה של לפני חמש שנים (יאיא, כן?).
זה של היום הוא חור בקישור.

Comments closed