התבוסה בטוטנהאם. אשלי יאנג חלוץ מרכזי

ואן חאל בכלל לא נותן להם סיכוי להבקיע

אני אתייחס לשבעים הדקות הראשונות – לפני שיונייטד התפרקה. כבר כתבתי העונה: אין בכלל סיבה להתייחס לאיך יונייטד משחקת בפיגור. אז באותן 70 דקות חלק מהשחקנים באופן אישי שיחק בסדר גמור. מרשיאל, בלי שום עזרה, כמעט הבקיע שער בלתי אפשרי. וטימוטי פושו-מנסה הוא באמת תגלית גדולה. והם לא היחידים. המשחק באמת היה די שקול. ורוח הלחימה של יונייטד הייתה טובה. זה לא היה משחק יותר מזעזע משבוע שעבר למשל.

ואייחס גם למשהו שקרה לפני המשחק, שער שבישל היום שחקן שגדל במנצ׳סטר יונייטד, דני דרינקווטר. הכדור נפל לרגליו בחצי המגרש שלו והוא שלח כדור ארוך אבל לא סתמי – אלא לאחד-על-אחד של ג׳יימס ורדי על ״הכתף״ של קו הנבדל. וורדי השיג את הכדור והבקיע שער שהוא רגיל להבקיע. בלסטר יש קשר מושלם בין צורת המשחק לחלוצים. להם הם מוציאים מעצמם 200%.

בכל שיטות הכדורגל למינהן בעולם יש מרכיב אחד די חשוב: הקבוצה צריכה לצור מצבים עבור שחקנים שמבקיעים שערים. אם למשל ברצלונה תחליט ששיטת המשחק שלה הוא להגביה כדורים למסי כחלוץ יחיד מול שני בלמים גבוהים – גם הוא לא יבקיע המון. אם לבנדובסקי יתבקש להבקיע בכדרור דרך הזוויות באגפים כשכל הקבוצה מסתכלת. גם הוא לא יבקיע הרבה.

במנצ׳סטר יונייטד אין קשר בין הצורה שהקבוצה משחקת לתכונות החלוצים – שהם ממילא חסרי נסיון. אם החלוץ שלך הוא מרשיאל, או אפילו רוני, אז ההתבססות על המשחק מהאגפים הוא די חסר טעם. רוצה לשחק אגפים? תביא חלוץ מרכזי עם משחק ראש. תשחק אפילו עם פלאיני. אם מרשיאל או רושפורד הם החלוץ המרכזי – אז הדבר ההגיוני הוא שמאטה יהיה מאחריו או הררה. או מישהו שיכול לתת כדור חתוך לרחבה.

עוד דוגמא לחוסר הקשר בין משחק לנסיונו הבקעהה? הקרנות. השחקנים עומדים ברכבת המוזרה הזו שלהם. ואז שניידרלין ניגש ומשחק קרן קצרה. לרוב אין אפילו הגבהה לרחבה. למה לא תנסו לפחות חלק מהקרנות להגביה אל סמולינג?

וכך למנצ׳סטר יונייטד אין כמעט סיכוי להבקיע. סיכוי שעוד יורד מאד אם היא בפיגור. לואן חאל היה פתרון ייחודי: אשלי יאנג חלוץ מרכזי.

וזה נכתב לפני המשחק:

ttt

יונייטד יכולה להעניק היום ללסטר את האליפות, ואני כותב את הדברים כשהמשחק של לסטר בדקה ה-12 שלו ועדיין באפס-אפס, אבל המשחק היום הוא מאד חשוב ליונייטד מסיבותיה. כי ניצחון בטוטנהאם יהפוך את כל מאבק הכרטיסים לליגת האלופות לפתוח כשגם מקומה של טוטנהאם לא יהיה מובטח בכלל. ואחרי המשחק הזה לוח המשחקים של יונייטד הוא די סביר.

שניים מהשחקנים הטובים של יונייטד השנה, כנראה שני הכי טובים, היו כריס סמולינג ודויד דה חיאה ולהגנת יונייטד היו באמת הרבה רשתות נקיות. שוחחתי לפני כמה ימים עם אלון זנדר ונזכרנו שהיינו במשחק חצי גמר האלופות של יונייטד – ניצחון 0-2 בגלזנקירשן. הרבה מההמולה סביב המשחק הייתה סביב השאלה אם פרגוסון ירכוש בסוף אותה את מנואל נוייר או דויד דה חיאה. ובכן, כמה מפתיע, הזקן פגע בינגו. אפשר היה לנחש שאולי שוער גרמני עדיף מספרדי בגלל סגנון המשחק בליגות ובגלל שלדה-חיאה באמת הייתה בעיה ראשונית עם כדורי גובה. אבל במציאות אני רואה שנוייר נפלא רק כשהוא משחק מתוך דומיננטיות ולחץ נמוך יחסית. במשחקי נוק אאוט באלופות המאזן שלו רחוק מלהלהיב.

אבל אני לא משלה את עצמי. הרבה מהרשתות הנקיות הללו היו במשחקי 0-0 מחפירים ברמת השעמום שלהם. אז היום זה מבחן משמעותי מאד עבורם מול ההארי-קיין. וגם עבור דיילי בלינד שהאמת שאני חושש שיהיה לו קשה.

המבחן הזה הוא גם מבחן גדול לקישור מול לחץ גדול של טוטנהאם. איך דברים משתנים: המשחק בין השתיים במחזור הפתיחה היה אחד ממשחקי הכדורגל המשעממים ביותר שראיתי בחיים. ואני בדור שעוד זכה לראות את הפועל יהוד. כי זו הייתה הסיטואציה: יונייטד אירחה, עדיין נחשבה מועמדת בכירה לאליפות, וטוטנהאם התגוננה. אז היוזמה במשחק הייתה אצל הקישור המדכא של יונייטד כשבהתקפה היה ליונייטד רק את רוני האיטי מאד.

היום היוזמה תהיה בקישור של טוטנהאם. היא חייבת נקודות. חוסר היצירתיות של יונייטד עשוי להיות לא משמעותי במיוחד ולעומת זאת הגנת טוטנהאם חשופה קצת למהירות. אז למרשיאל-רושפורד יש סיכוי לעשות משהו. ואם אני המנג׳ר אני אומר ככה: האנרגיה של לינגארד יותר נחוצה היום במרכז מאשר באגף.

*

התמונה היא שאלה: מי אוחזים במגן הצדקה?

בדרך לדרך חדשה
הניצחון על סטוק

98 Comments

Danny - Long Island 10 באפריל 2016

ואני אומר שהבעייה הקשה של יונייטד היא בקישור וחוסר היכולת לספק כדורים לחלוצים כשהם עם הפנים לשער, ויאללה לסטר: קחו את האליפות!!

גיל 10 באפריל 2016

אולי יגנבו גול במתפרצת כי במשחק מסודר לא יבקיעו בחיים. ורצוי שלסטר תנצח כי זה יכול להוציא קצת את הרוח מהמפרשים של טוטנהאם. תיקו והם יעלו חדים ויתנו לנו שלישייה.

ניק 10 באפריל 2016

הם יבואו חדורים בכל מקרה… בשבילם לסיים מעל ארסנל זה כבר חצי אליפות…

Danny - Long Island 10 באפריל 2016

גיל: אנחנו לא כל כך גרועים, אנחנו פשוט לא טובים ! מצחיק? לא כל כך

גיללתר 10 באפריל 2016

אופס

אחד 10 באפריל 2016

נו באמת.
בכמה משחקי נוקאאוט באלופות דה חאה כבר שיחק?

יש לדה חאה עוד הרבה מה להוכיח, כרגע אפילו עצם ההשוואה מגוחך. הוא רפילו לא השוער הראשון בנבחרת שלן.

ניק 10 באפריל 2016

הוא לא השוער הראשון בנבחרת שלו כי יש לו מאמן טמבל שמפחד לרענן את הנבחרת שלו.
בערך כמו שרוני יועדף על קיין ביורו.
ההשוואה היא במקום, לא יודע אם הייתי קובע שדה חאה יותר טוב מנויר, אבל הוא בהחלט ברמה שלו.
לדה חאה יש במשחק ממוצע עבודה שיש לנויאר בחודש.

edgecator 10 באפריל 2016

אני לא חושב שהתגובה הזו רצינית, נשמעת לי קצת כמו בדיחה (לא מוצלחת כלל וכלל, מיותר לומר).

אחד 10 באפריל 2016

רצינית לגמרי

edgecator 10 באפריל 2016

אז אוי לא.
ואני לא חושב שדה חאה שוער טוב מנוייר – אבל לומר שעצם ההשוואה מגוחכת זה, ובכן, מגוחך. ועוד הרבה פחות מלהיתלות בהעדפה (החלקית) של קסיאס על פניו במדי הנבחרת, שהקשר בינה לבין ההפרש בין יכולותיהם המקצועיות דהיום איננו מקרי בהחלט מהסיבה הפשוטה שהוא כלל לא קיים.

ניק 10 באפריל 2016

לסטר לא רק בדרך לאליפות הכי מפתיעה בהיסטוריה, אלא גם שנכון להיום היא בפער הכי גדול מהמקום השני ב4 הליגות הגדולות. מדהים!

צור שפי 10 באפריל 2016

ותודה לשתן שעלה לבארסה לראש…

אחד 10 באפריל 2016

ואנשים כאן מעזים לומר שהליגה האנגלית תחרותית.

ק. 10 באפריל 2016

כן… המשפט "אמנם הרמה נמוכה אבל הליגה מותחת ותחרותית" מוצג עכשיו באור קצת מגוחך
לפחות זהות האלופה מרעננת

אביעד 10 באפריל 2016

דניס לאו ואני לא בטוח לגבי הבחור של טוטנהאם…

יאיר אלון 10 באפריל 2016

דייב מקאיי

יאיר אלון 10 באפריל 2016

משחק קשה שברור שטוטנהאם פייבוריטים וסביר להניח ייטלו את היזמה במשחק.

לוח המשחקים של יונייטד העונה הוא די לא רלוונטי לטעמי, לא בדקתי סטטיסטיקה אבל אני לא חושב שמצבנו רע במיוחד מול קבוצות צמרת לעומת המאזן נגד קבוצות תחתית.. זה בימים, מסוגלים לנצח את טוטנהאם ומסוגלים להפסיד לאסטון וילה. אם הקבוצה תצליח לייצר איזושהי יציבות (ושאף אוהד פה לא יתבלבל ויחשוב שהוונה היא ניצחונות מכאן עד הסוף) יש סיכוי טוב למקום בצ'ממפיונס ליג וכמובן לגביע שגם זו מטרה חשובה בעיניי.

קארל מרקס אנד ספנסר 10 באפריל 2016

היום שגוגל בודק תמונות , אס גם לכל תמונה יש תשובה מהירה…. אכן דניס לאו. השני שימצאו מי שבאמת לא משתמשים בגוגל תמונות אלא מפגינים ידע אמיתי.

יאיר אלון 10 באפריל 2016

חידשת לי, תודה!

אמיר המקורי 10 באפריל 2016

את דניס לאו אני מזהה…

מתן גילור 10 באפריל 2016

ואתה כותב את זה אחרי אותו משחק בו יונייטד ניצחה 0:2 ונויר היה ביי-פאר השחקן הכי טוב על המגרש? מתוך איזו דומיננטיות בדיוק הוא צמח בשאלקה? ורק כדי להבין את ההבדלים מצרף קישור בתגובה לדירוג שוערים. הפער בין המקום ה-2 למקום ה-10 74 נק'. הפער בין המקום הראשון (שנה שלישית ברצף) למקום ה-2 הוא 110 נק'.
מעבר לזה שההנחה שלך ספקולטיבית מאד ומתבססת על מדגם קטן של מקרי קצה, גם באותם משחקים באיירן היתה הדומיננטית ונעקצה במתפרצות.

Danny - Long Island 10 באפריל 2016

והבעיה של יונייטד היא בעמדת השוער? טוב יותר או פחות? חסר משמעות לחלוטין

omer 10 באפריל 2016

אני מתנצל, אך אי אפשר להתייחס ברצינות לרשימה שמכלילה את קסיאס, טר שטגן וברוברו ברשימת 10 השוערים הטובים בעולם ב2015.

מתן גילור 10 באפריל 2016

אאל"ט טר שטגן זכה בכל מפעל בו השתתף. האם אתה שופט שחקן על סמך המשחקים בהם שיחק או על סמך המשחקים בהם לא שיחק?
כלומר, בבדיקה סטטיסטית, ברור שהוא יקבל ציון גבוה.

omer 10 באפריל 2016

אני שופט אותו על סמך המשחקים ששיחק. בהם חטף פעמיים גולים מחצי מגרש והציג יכולת בינונית. סביר להניח שגם עם סטויקוביץ' בשער, ברצלונה הייתה זוכים בכל המפעלים.

אני מסכים שלאור העובדה שהוא זכה בכל מפעל הוא יקבל ציון גבוה ולכן הרשימה בעייתית בעיני. יאן אובלנק למשל, אולי השוער הטוב בספרד ושוער טוב משמעותית כרגע מטר שטגן בכלל לא מוזכר שם. זה פשוט לא הגיוני.

omer 10 באפריל 2016

זוכה*

אחד 10 באפריל 2016

הם הפסידו את הסופר קאפ הספרדי לבילבאו, ולטר שטאגן היה חלק גדול בכך. בכל שלושת הפעמים שברצלונה ספגו רביעייה העונה, טר שטגן היה בשער.

דורפן 10 באפריל 2016

כל דרוג שקושר שוער לקבוצה הוא מיותר. בדיוק כמו שכאשר היו בברצלונה אלכסיס ופדרו ופברגאס נחשבו בין שלושת השחקנים הטובים בעולם לעמדה שלהם.

שי 11 באפריל 2016

מתן – הדירוג שהבאת הוא לא בדיקה סטטיסטית, זה סקר. הדירוג של טר שטגן ממש לא ברור מאליו.
מצטט משם:
"Football experts from 50 countries made their selections as part of the 29th IFFHS annual elections."

מתן גילור 11 באפריל 2016

סקר הוא סוג של בדיקה סטטיסטית, אאל"ט. לא התכוונתי שהציון הוא נגזרת של נוסחה ואם זה השתמע מדברי אז אני לוקח אותם בחזרה.

גיל 10 באפריל 2016

הדירוג בעייתי כמו הטענה של רונן. הרי כל מי שצפה במשחקים של יונייטד רואה שבלי דה חייאה הם היו סופגים לפחות שלישייה כמעט כל משחק. הוא לא אשם שהקבוצה גרועה. גם די ברור לי שנויר היה מעולה אם היה משחק ביונייטד.

ארז 10 באפריל 2016

בתמונה: מימין – אבא של מיק האקנל (סימפלי רד).
משמאל – מייק אמסלם, אביו של דוד אמסלם, המגן המיתולוגי.

אבו צ'יצ"ריטה 10 באפריל 2016

מעולה! !

ניינר / ווריור 10 באפריל 2016

לסטר לקחו היום אליפות וכל כך מגיע להם. סיפור פשוט נפלא וגם אוהד ספרס כמוני לא יכול שלא לפרגן

יוחנן קיי(נ)ן 10 באפריל 2016

איך כאוהד טוטנהאם אתה מפרגן? כמה פעמים עוד תהיו כ"כ קרובים לאליפות? יותר חשוב מתי לאחרונה הייתם כ"כ קרובים?
אני מבין את כל אוהדי שאר הקבוצות שמפרגנות אבל אוהדי ארסנל וטוטנהאם.. אמורים לשנוא את לסטר שנאת מוות.

אם כבר לסטר וארדי הזה הרס רצף של נדמה לי 5 ניצחונות 1-0 מה היה לו דחוף להבקיע דקה 90?

ניינר / ווריור 10 באפריל 2016

אני יודע להפסיד בכבוד. דפקו אותנו בליין, מגיע להם

סימנטוב 10 באפריל 2016

כל הכבוד, קלאס!

צור שפי 10 באפריל 2016

לגמרי אתך. אוהד ספרס ומפרגן מכל הלב. איך בכלל אפשר לא לפרגן לסיפור כזה?

moises 10 באפריל 2016

אכן, כל הכבוד ללסטר על הניצחון אצלנו, אבל אני מקווה שספרס לא יוותרו. ברגע שישחקו כאילו איבדו אליפות, נאבד גם את המקום בטופ פור.

גיא זהר 10 באפריל 2016

מה הקשר בין ארסנל לטוטנהאם. השנייה לקחה אליפות אחרונה ב61 והראשונה לקחה מאז איזה שמונה אליפויות.

אסף the kop 10 באפריל 2016

התערבתי אתמול שטוטנהם תזכה השנה

רפאל 10 באפריל 2016

היא תזכה למצוות…
מבחינתם, הם הולכים על סגנותם הראשונה מאז סוף שנות השישים ועל הדרך המאזן הטוב ביותר שלהם
מאז שהתחילו עם חלוקת 3 נקודות לניצחון. כמובן שמקום שני משמעו ליגת אלופות ללא מוקדמות כלשהם.
אין עוד מסגרות. רק לעשות את המקסימום בכל משחק.
אם יהיה נס, הראשונה תצליח איכשהו למעוד.
אין בונים על הנס, בונים על הסגל החזק שרץ למה שנשאר מהשנה הזאת ונהנים ממה שאפשר.

אם יצליחו לשכנע שחקנים כמו הארי קיין ודומיו להישאר או להגיע, זה ברמה הפרקטית כמו אליפות.
עם ליגת האלופות וסיכויים ריאליים להתחרות עונה הבאה, יש בסיס סביר להניח שהקבוצה עוד לא בשיאה.

ניינר / ווריור 10 באפריל 2016

אם זה יקרה סלט ובירה אצל מתי עלי

גלעד בלום 11 באפריל 2016

אסף אם ספרס זוכים תפסיק לקרוא לי מהגר? :)

matipool 11 באפריל 2016

גלעד – אני מהמר שאם ליברפול לוקחת את הליגה האירופית ( ועל הדרך גם נכנסים לליגת האלופות ) , לא רק שאסף יפסיק לקרוא לך מהגר , הוא גם יכתוב לך פוסט התנצלות אם זה מה שיביא את הזכייה .

אמוץ כהן-פז 11 באפריל 2016

גלעד,
אם אתה חי בקביעות ומשלם את מיסיך בארץ אחרת מארץ מולדתך, אתה מהגר (כמוני).
מה בזה נחשב לעלבון?

גלעד בלום 11 באפריל 2016

אמוץ, אין לי שום בעיה עם ההגדרה, לא נעלבתי , חלק לא קטן מהמגיבים פה מהגרים, הכוונה של זה שכינה היתה להעליב (או להציק כפי שהוא הודה), להזכיר את זה בתחילת תגובה נראה לי לא רלבנטי ומעין מכה מתחת לחגורה כי זו קנטרנות שבאה כאילו לומר- ״ אתה לא גר בישראל, הדיעה שלך בדיון פחות נחשבת או לא לגיטימית ״, יש אסכולה כזאת, אלה שכותבים לאברהמי או לערן לוי- לכו תמשיכו למכור חומוס לגויים ואל תטיפו לנו מהניכר.

ברור שזה לא עלבון, גם ערבי, מזרחי, אשכנזי זה לא עלבון, אבל הקונטקסט הוא הקובע..

אמוץ כהן-פז 11 באפריל 2016

ולכן לדעתי צריך פשוט להתעלם.
רוצה אסף להגביל עצמו לקנטרנות, שיבוסם לו (בני תבורי טוען שהוא שווה יותר).

אסף THE KOP 11 באפריל 2016

גלעד
בוא לא נתבלבל בין סובב למסובב.
מבלי שבכלל הזכרתי אותך אתה בחרת לרשום בפוסט של מילר שאני הטלתי עליך רפש.
ברמת העיקרון – אני מגיב לכל אחד באופן בו הוא מגיב כלפי.

אסף THE KOP 11 באפריל 2016

לא

קארל מרקס אנד ספנסר 10 באפריל 2016

נתנו הודעה עכשיו שהמשחק נדחה בגלל שהאוטובוס מחפש חנייה או שמא ואן חאל מחפש איפה להחנות אותו?

גיל 10 באפריל 2016

מחכים למוריניו שיעלה עליו.

אמיתי 10 באפריל 2016

חשבתי אתה חומד לצון…

יוסי מזרחי 10 באפריל 2016

אחרי הנצחון של לסטר השאלה הגדולה איך יבואו טוטנהאם.
זה יכול להיות מופע קצה או הצגה או קטסטרופה, ואני מניח שעשר נקודות יכניסו בהם מידה לא קטנה של יאוש, ואם נוכל לצאת משם עם שלוש נקודות, אני מניח שהסיטי וארסנל יתחילו להזיע באמת.
ומבחינת אוהדי טוטנהאם זה הישג בפני עצמו.
נחיה ונראה.

שלו 10 באפריל 2016

ראניירי האיש שספג כל כך הרבה השפלות ממוריניו החל בזה שלקח ממנו מ8ועדון רגע לפני התהילה,
דרך אליפות שהפסיד ברומא, על נפילה במשחק ביתי רגע לפני התהילה.
כאשר לוח המשחקים "סידר" לאינטר את לאציו.
עם הרבה עבודה קשה, צוחק אחרון.
איפה הוא ואיפה מוריניו, היום.
ורק כדי לסדר הכל בשנה אחת, ככל שהוא הצליח מוריניו דעך.
שניים שלושה ניצחונות וזה רשמי.

גיא זהר 10 באפריל 2016

הצירוף ראניירי לסטר מחמם את הלב. אי אפשר להישאר אדישים.

רפאל 10 באפריל 2016

הרבה דברים מחממים את הלב.
וזה עוד אחד מהמקרים שמחממים את הכיס והאהבה העצמית של תומכי הקבוצות העשירות.
מה שבחודשים האחרונים הוא סמל לקריאת תיגר על הסדר הקיים ואיך שכל אחד יכול לעשות את הבלתי יאומן,
בקרוב מאוד ייהפך למילה שתשתיק מיד את מי שמעז לבקר את הליגה הארוכה שמעודדת תחרות בין העשירות באמצעות טבלה שמשאירה את כולם מאחורה בעוד אור הזרקורים מופנה על מי שיכול להתמודד על ראשותה.

ההישג לכשעצמו אדיר ומרגש. בדיוק כמו עבד משוחרר או גלדיאטור ששרד את חיות הטרף ששיספו בו אדוניו.
ההשפעה לעומת זאת תהיה בעיקר למי שרוצה להרגיש טוב עם עצמו בעוד הריאליסטים והציניקנים יגדילו את קופתם.

בליגה של תחרות ספורטיבית אמיתית, היינו כל שנה עוקבים אחר קבוצות של 50 אחוזי הצלחה המתמודדים על האליפות, גם אם אין להם סיכוי ממשי להתחרות על המאזן הטוב בליגה לאורך 40 מחזורים.
אבל מוכרים לנו סיפורים ואין כמו אגדות וסינדרלות. ההמונים עפים על זה.
השכל הישר אינו מסוגל לסבול זאת וחוש הצדק אינו ישלים עם המצב.

חג שמח למי שעוד מאמין

אמיתי 10 באפריל 2016

איכשהו נראה לי שנצליח לשעמם את נמשחק וטונאהם לא ישלטו
בכזאת דומיננטיות. האבינג סייאד טאת דה חאה יצטרך להיות במיטבו
כדי להוציא נקודות. בקיצור סיים שיט דיפרנט גיים

Selby 10 באפריל 2016

נתקעו בפקקים? מי נהג האוטובוס, ואן חאל?

האליפות של לסטר וכל העונה שלהם היא כיף אחד גדול כאוהד "נייטרלי"(כלומר לא חושב שלאוהדי יונייטד יש רגשות שליליים כלפיהם מאיזשהי סיבה ואפילו אם כן אני לא רואה סיבה להעמיד פנים שיש לי משהו נגדם) ואי אפשר שלא להצטרף לbandwagon.
יש לי חיבה כלפיהם גם בכלל האיש שעל שמו הכינוי שלי.
אפילו ראניירי שפעם נתפס בעיניי כאיטלקי סטריאוטיפי הוא היום סבא חביב ומצחיק.

תומר ש 10 באפריל 2016

The jester from Leicester
אגב ורדי וסלבי חברים

אריק 10 באפריל 2016

James Vardy is having a party…
לא נתפס. הם לא נלחצים בכלל.

אריק האחר 10 באפריל 2016

לראות את לסטר אם תקציב נמוך משמעותית מהגדולות ורק לשמוח
רובין הוד של הכדורגל האנגלי.
רק שמחה ופירגון.

ניצן נ. 10 באפריל 2016

וואו, איזו התפרקות ב5 דקות

יואב 10 באפריל 2016

רציתי להמליץ על קבוצה מאד איכותית של אוהדי יונייטד בפייסבוק-Israelis stretford enders.

יואב 10 באפריל 2016

אריק, יוסי מזרחי, רונן וכל מי שבא לו להתדיין בצורה איכותית על יונייטד האהובה שלנו.

יוסי מזרחי 10 באפריל 2016

תודה.

אריק 10 באפריל 2016

תודה.

יוחנן קיי(נ)ן 10 באפריל 2016

יונייטד הובסה מול קבוצה טובה יותר. פשוט לא יכלה לה ברגע שלחצה על הגז.

צור שפי 10 באפריל 2016

זה היה 0-0 עד הדקה השבעים אבל אם לספרס הנהדרים היה קצת יותר killing instinct ואם דה חאה היה טיפה פחות טוב זה היה נגמר היום בתבוסה הסטורית שלידה ה-0-5 של ניוקאסל (עוד יום בהסטוריה של יונייטד) היה מחוויר.

southport 10 באפריל 2016

יונייטד של היום כל כך חיוורת שקשה לי לראות שום דבר שמחויר לעומתה

Danny - Long Island 10 באפריל 2016

רונן: כל כך נכון ומדכא! מה עושים לשנות את המצב? מנסים את אותה השיטה בשבוע הבא…… מגעיל

אריק 10 באפריל 2016

כמו שבוב מארלי אמר…
עוד שקר התפוצץ. בעצם שניים. הצלחה מול הגדולות והסיכוי לתפוס את סיטי.
יאללה ווסטהאם הכינו את המסמר האחרון

ניינר / ווריור 10 באפריל 2016

Coys!

יוסי מזרחי 10 באפריל 2016

איזה מזל ללסטר שהיא לא תלויה בנו…..
מי שרצה עוד הסבר למה אין לנו קברניט אמיתי,שיכול חוץ מלהציב מערך ,להגיב נכון לשינויים במשחק קיבל היום תשובה.
ספרס טובים מיונייטד בזמן הנוכחי והנצחון שלבם מוצדק.
שלוש אפס זה פוטיצינו מול ואן חאל.
התמוטטות כזו אני לא זוכר מאז התיקו בבית מול אברטון באותה עונה שנתנו לסיטי את האליפות במתנה. התמוטטות במובן של קיפאון על הספסל ואבדן דרך לכמה דקות לא יותר.
חבל,כי זה ימנע כנראה את הTOP4 אבל לא מגיע לנו. לא לקבוצה ולא למנהל המקצועי והמינהלי שלה. מה שזה כן יכול לעזור זה לגרש את האפשרות שהאדיוט ההולנדי ימשיך עוד שנה. אם זה יקרה אזי המשאלה של בני הקטן, שמישהו "יטפל" בשני המנהלים עוד עלולה/עשויה להתגשם…

יעקב 10 באפריל 2016

תנו לו עוד שנה …ואז סמולינג יהיה קשר קדמי..כי יש לו ראיית משחק… מרסיאל מגן ימני כי יש לו רגל ימין…לינגארד יהיה בלם…כי הוא מהיר…
ןרוחו….מה יהיה רוחו…

בקיצור למי עוד לא שינו תפקיד?

אה.. לואן חאל.. טוב שנה הבאה…אולי הוא יהיה עוזר מאמן של מןריניו…צריך לנסות הכל הרי בסוף אם יצא משהו הוא יחשב גאון…לא?

Danny - Long Island 10 באפריל 2016

הזוי לגמרי……

Danny - Long Island 10 באפריל 2016

דארמיין נכנס – תחילת הסוף

תומר ש 10 באפריל 2016

שערוריה של מאמן

הנבל 10 באפריל 2016

הם הגיעו למשחק באיחור, וראיתי בטוויטר שיונייטד לא התאמנה החימום על התקפה ופריצות לרחבה (drill).

אז ישר פתחתי bet365 , ושמתי 20 שיונייטד לא תבקיע וטוטנהאם תנצח.

כך הופכים יום עצוב ליום שמח. תודה לך ואן חאל, ולך לעזאזל.

יוסי מהאבטיחים 10 באפריל 2016

תגובה שמסכמת עונה.
אלו מאיתנו שהתפכחו מוקדם "עשו לביתם" יופי.
אלו שהמשיכו לשקר לעצמם על דרך ובניה ולו"ז ולחצים ומנג'ר ששווה משהו יותר מהעונה האחרונה שלו, נשארו עם אולקוס.

ג׳ורג׳ 10 באפריל 2016

הפילוסופיה של ואן חאל, שאין שום משמעות למוניטין של שחקן, למה הוא השיג בחייו המקצועיים, אלא כל סופרסטאר יוערך בכל שבוע מחדש אל מול כל לינגארד וכל בורתויק ג׳קסון שנתן כמה משחקים טובים בנוער היא פילוסופיה שנכשלה וממשיכה להיכשל בקבוצות על שהם קבוצות מצוינות שמחפשות את הדרך לבלוט מול קבוצות מצוינות אחרות. זכה הצליח לו פעמיים שלושה בקריירה בנסיבות מאוד מתאימות, איאקס שהיתה עם חבורת סופרסטארים שאין כמותה בקבוצת הנוער אותם טיפח בבוגרים, בלי שחקנים מבוגרים שהיו מהטובים בעולם, אלקמאר שאיתה לקח ליגה הולנדית בלי הרבה תחרות ובלי הישגים באירופה, ושנה ראשונה בבאיירן בה העלה מהנוער שחקנים שהתגלו כאלופי עולם אחרי כמה שנים. על הדרך הוא הרס 2 קבוצות של ברצלונה, ומעולם לא היה סופרסטאר מ 10 הטובים בעולם ששיבח אותו. הוא רב עם ריבלדו כשהתעקש לתת לו לשחק בכנף, רב עם ריברי בשנתו השניה בבאיירן , מכר את זלאטן וסירס את דה מריה.
מי שהצליח אצלו זה שוויוני בבאיירן, בספק רוני אצלנו, ובעיקר הצעירים אותם קידם. עם צעירים בלבד, גם יונייטד לא תיקח אליפות , אנחנו צריכים את הקנטונה ואת הברוס ופאליסטר שיתמכו בצעירים, וגם המבוגרים צריכים מאמן שיטפח אותם שיוציא מהם את המקסימום. ההנהלה צריכה להחליט , אם כוונתנו לבנות קבוצה ולהילחם על אליפות פעם בעשור כמו ארסנל אז שיתמכו בו, אם רוצים קבוצה תחרותית כל שנתיים שלוש , זה לא המאמן הנכון, בטח כשהמספר 10 שלנו זה לינגארד בליגה הטובה בעולם.
הבעיה היא ששני המאמנים הטובים באירופה תפוסים על ידי 2 היריבות המרות שלנו.

אמיתי 10 באפריל 2016

יש את אלישע אם הוא לא יקבל את הנבחרת

אמיר המקורי 10 באפריל 2016

נו טוף, ולמה להתפלא? כמו שכותב רונן אם אשלי יאנג בגיל 31 משחק חלוץ מרכזי בפעם הראשונה בחייו אז איך יגיעו השערים…
זה הגאון ההולנדי, זה שציוות את דיילי בלינד כבלם, זה שביקש ממנו גם להרים קרנות ,כנראה הבלם היחיד על פני הגלובוס שמרים קרנות..
זו לא חוכמת בדיעבד, הכול רשום כאן באתר, אמרתי העונה(וגם לפני שנתיים ושלוש)שאין לנו הגנה ראויה, הבלוף שאנו אחת משתי הקבוצות שספגו הכי מעט בליגה התפוצץ לנו ולפרופסור ההולנדי בפרצוף תוך 6 דקות, אני לא מאמין שאם ננבור בהיסטוריה של היונייטד נמצא התפרקות דומה.
בואו ונעמיד דברים על דיוקם, הספיגה המועטה העונה אינה עקב גדולתם של שחקני ההגנה, זו צורת המשחק הזהירה והעברת הכדור האין סופית בין שחקנים(על חשבון משחק ההתקפה)שעזרה לשמור על כמות ספיגה מעטה כמובן בעזרתו האדיבה של דה חאה וסמולינג כעזר כנגדו…
כל השאר לא ראויים, רוחו צריך להימכר ואיתו גם דרמיאן, בלינד חייב להפוך לשחקן רוטציה משלים וגם הסיפור של ולנסיה ואשלי יאנג כמגנים מזדמנים צריך להסתיים ובעצם צריך לשחררם יש מספיק צעירים שיוכלו למלא את מקומם.
מעבר לזה כולם יודעים מה יש לתקן בקישור ובהתקפה, זהו יש קיץ עמוס ונקווה שהפעם בניגוד לשלושת הקייצים האחרונים מאז פרישתו של הסר יעשו פעולות ראויות סוף מעשה במחשבה תחילה בנושא הרכש וכמובן בעמדת המנג'ר.

Yair 10 באפריל 2016

הרגשה איומה שלאף אחד במועדון אין מושג מה הוא עושה, הלוואי שהבעיה הייתה מתחילה ונגמרת בואן חאל

ניר 10 באפריל 2016

הפסקתי לראות את המשחק בדקה ה60, התוצאה לא עניינה אותי. יונייטד משחקת כדורגל שזה סבל לצפות בו, ואני רק מקווה שהעונה המזעזעת הזו לא תגרום לשחקנים עם פוטנציאל להפוך לשחקנים מיואשים ומדורדרים גם בעונה הבאה.

יואב דובינסקי 10 באפריל 2016

זה באמת מצחיק כמה ואן חאל רוצה שיפטרו אותו

אריק 11 באפריל 2016

טוטנהאם עוד לא התאוששו מהסירוב שלו לבוא.
גם אנחנו. לא בכוונה ולא כלום. חרא מאמן. יש מצב שתמיד היה כזה.

גלעד בלום 11 באפריל 2016

יונייטד דווקא פתחה את המשחק טוב בעשרים הדקות הראשונות, הטקטיקה של להרוס לטוטנהאם עבדה, החזיקו בכדור 63 אחוז עד הדקה העשרים בערך אבל לא ייצרו מצבים. מהרגע שספרס השתחררו הגול היה ענין של זמן, בלינד נראה מאד איטי בגול הראשון, פשוט הפסיד בספרינט לשחקן צעיר ומהיר ממנו, ספרס עם הכושר גופני הכי טוב בליגה, הרבה רגליים צעירות ורעבות, מבקיעים הרבה בעשרים הדקות האחרונות, עונה לפנתיאון, כפי שכתבו למעלה, אנחנו בעונה הכי טובה מאז 1961, וגם הכי מלהיבה (אם כי עונת הרבע גמר ליגת אלופות עם מודריץ ובייל היתה מעולה). האם אנחנו ווינרים או לוזרים? אם ימשיכו לנצח ולשחק כמו היום אז גם מקום שני וליגת אלופות ללא מוקדמות זה יפה, לסטר לוקחים נקודות בקצב שלא ייאמן, מגיע להם, לוקחים אליפות בסגנון של קבוצת תחתית מבית היוצר של מוריניו, שמייכל הילד הפך לשוער אדיר, ורדי, הזקן האיטלקי החביב, אי אפשר לשלא לפרגן להם, אבל לא התיאשתי עוד ולא נראה לי שקיין וחבורתו התיאשו, חבל שאין קרב ראש בראש מול לסטר, את הנצחון עליהם בזבזנו בגביע (שהתברר כחסר חשיבות).

אגב, לגבי מה שרפאל אמר- יש משהו במה שהוא טוען (בכל פוסט כבר חדשים ארוכים) , מה הסיכוי שלסטר תסיים בין 6 הראשונות בעונה הבאה? שורדי לא יימכר? ומחרז? והיפני הקמיקז? וקונטה? ומה יקרה כשרניירי יעזוב? תהיה המשכיות? איך הם ייראו בליגת האלופות מול קבוצות טכניות מהיבשת?

ניסיתי להשוות את מה שלסטר עושים לעולם הטניס- זה יותר מדהים מאשר שדודי סלע ייקח את ווימבלדון כי זה טורניר אחד, זה בערך כמו שאמיר ויינטראוב שמדורג בסביבות 200 בעולם כבר הרבה שנים ייתן שנה שלמה אדירה ויעפיל לטופ 10 בעולם, -שוט בלתי נתפס, גאון הרניירי הזה

Kirma der faux 11 באפריל 2016

שאלת ההמשכיות של לסטר היא המבחן הגדול של חלוקת השלל השיוויונית בפרמייר ליג.

רפאל 11 באפריל 2016

בהמשך לברכותיי ש May the best team win להמשך הדרך,
עושה רושם שאוהדי ספרס כאן מציאותיים ובריאים.
זה טבע הליגה, יש פער מהמקום אליו מנסים להגיע ואם יש גם משחק ישיר זה בונוס, אבל בטח לא הכרח.
רצה הגורל ואותו משחק היה במחזור מוקדם בסיבוב השני. והיה משחק חשוב לשתי הקבוצות שאף ידעו על זה באותו מעמד,
למעשה המשחק השלישי בלבד מאז הקמת הפריימרליג החדשה ( 92-93 ) שהפגיש בסיבוב השני בין 2 מועמדות ריאליות לאליפות שלא נמנו על 5 השמות הגדולים הקבועים.

טענתי החוזרת היא שלצד ההישג הבלתי נתפס ( worst to first קלאסי, אפשר לעשות די דיינו שלם על זה ),
זה לא משהו שבאמת ישנה משהו בדינאמיקה התחרותית הצפויה והרדודה יחסית של הליגות.
זה כן ישנה למי שמנסה למכור סיפורים שהכל אפשרי ( כפי שמפעל הפיס משתמש בזוכים שלו לשכנע את הציבור שייתנו למספרים לסדר להם את החיים ),

לא רוצה להרוס את החגיגות, אבל סיטי בעונה נורמלית הייתה ממשיכה עם המומנטום מחמש המחזורים הראשונים ועל הדרך מייאשת קבוצה כמו לסטר ( וכמובן גם את כל היתר, אפילו את טוטנהאם שאולי היתה מסיימת גבוה אך לא חולמת על התואר )
לא מאמין שלסטר היו מגיעים לאחוזי הצלחה כאלה אם המקום הראשון לא היה בטווח הריאלי.
גם הפועל לא בטוח היו מביאים שער בתוספת הזמן לאליפות אם היו יודעים שחיפה מובילה בשניים-שלושה שערים.
ואפילו אם כן- מי היה זוכר זאת או טורח לרשום זאת מלכתחילה….
אותו מעמד שאיפשר לזהבי לכבוש ולהניף את החולצה וללאלה לקחת אליפות עם המכשיר הנייד שלו ( ליגת פלאפון או לא )
הוא בכלל משחק אחר.

ושבוע לפני כן בליגה הישראלית, בונקר מופלא של מכבי מול הפועל הוא זה שלמעשה קבע שהמשחק בו כולם תלויים הוא ההתמודדות של חיפה ורק אם לא תנצח, אז מסתכלים על התוצאות האחרות.
הנסיבות והנתונים שזורים זה בזה כשמסתכלים על היסטוריה או רוצים לספר עליה.

יש סיבה למה בד"כ קבוצות עם פחות תקציב הולכות רחוק בליגה הארוכה.
זה לא שאף אחד לא ידע לעבוד עד עכשיו, ולסטר פתחו את הצוהר לאיזה סוד נעלם וכולם יוכלו ללמוד מהמכניקה שמצליחה
וכך להעמיד קבוצות יותר תחרותיות שבאמת יאיימו על המקום הראשון לאורך זמן רב יותר.

וולפסבורג עונה שעברה השוותה את שיא הנקודות שלה מעונת האליפות המדהימה ב 2009 ( סיפור לא מפתיע פחות מלסטר בהרבה מובנים ), אולם לרגע אחד לא הייתה מועמדת ריאלית לאליפות, למרות ניצחון 5-1 על באיירן בתחילת הסיבוב השני ( מפגש בין מוליכה לסגניתה ).
בסדר, הם לא היו מאוכזבים כי ידעו שאין צ'אנס.
השנה הייאוש הזה מתורגם לקבוצה שצוברת שליש מהנקודות בלבד מהמחזור ה 11 ועד הלום.
וכולם רואים כמה הקבוצה הזו חזקה, על דורטמונד גם כן לא צריך להרחיב במילים – למרות כמעט כ 75 אחוזי הצלחה בבונדסליגה התחרותית, המאוזנת והחזקה להפליא ( באמת שכן ) מרוב שהם תלויים בבאיירן, אף אחד אפילו לא חושב לצייץ את המילה אליפות כי זה בגדר בונוס ונס
שיותר תלוי בבווארים מאשר בהם.

בחזרה ללסטר,
אין מניעה שהמומנטום ייצר עוד עונה מצוינת.
אבל מי באמת יתייחס אליהם כקונטנדרים בזכות עצמם עם נניח 50-60 אחוזי הצלחה 'בלבד' לאחר 25 מחזורים.
הנקודה היא שאין לך אפשרות להיות תלוי בעצמך אם אינך במקום הראשון בטבלה ובשביל להגיע לשם בד"כ צריך לפחות 75 אחוזי הצלחה.
הסיכוי שזה יקרה עם קבוצה שלא בין 5 התקציבים הגבוהים הוא לא גבוה במיוחד, לקבוצות מהחציון השני זה תרחיש דמיוני מאמצע העונה ואילך.

אז בימינו כיף לנו נורא לפרגן ללסטר על אחוזי ההצלחה המדהימים וראשות הטבלה.
השאלה אם עונה הבאה הם לא יהיו כמו ווסטהאם, סאות'המפטון וסטוק של העונה – עם יכולת מצוינת והישגים יפים בטבלה
אך בלי עניין מיוחד. וזו תיחשב לעונה יוצאת מן הכלל.

פשוט מוציאים לקבוצות את הרוח מהמפרשים ומכריחים אותך להשקיע המון המון כסף בשביל שיהיה לך צ'אנס מלכתחילה להיות תלוי בעצמך בחצי השני של העונה ובפרט במחזורים האחרונים שכאמור נדיר מאוד למצוא בהם קבוצה 'קטנה' שעוד יש לה סיכוי תאורטי- בטח ובוודאי שלא ריאלי.

אז אין לנו סיבה אמיתית לטפוח לעצמנו על הגב כי ראינו משהו נדיר וידענו לזהות אותו.
יש לקבוצות הגדולות העשירות את כל הסיבות לשמוח שההמונים יירגעו עם האילוסטרציה המרהיבה ש'כסף הוא לא חזות הכל'.

יואב דובינסקי 11 באפריל 2016

לא מספיק טופ 10, כי צריך לנצח את האריות. אולי סלאם שנתי. סלע-סלאם.

אריק י. 11 באפריל 2016

אנחנו משחקים כדורגל דוחה, חיוור, הגנתי ומשעמם. הרבה זמן אני לא זוכר אותנו כ"כ אפורים – עם סגל שחקנים שמשחק כדורגל כזה בלתי אסתטי בעליל.
נ.ב לסטר הולכת להיות בשר תותחים בצ'מפיונס.

אריק האחר 11 באפריל 2016

כל כך עצוב ומדכא.
הספרס כל כך מחוברים ונהנים
ואנחנו כל כך תלושים ובלי שמחת חיים.
לא יכול לדמיין שואן חאל נשאר.
סיוט

אמיתי 11 באפריל 2016

יש אינפלציה קלה באריקים פה…זה כינוי או שם?

אריק האחר 11 באפריל 2016

השם שלי הוא אריק
כיוון שיש כאן אריק ותיק הוספתי "האחר"
מתוך כבוד לוותיקים

אמיתי 12 באפריל 2016

מה זה הטרלה לאוהדי יונייטד?

Comments closed