למה גארי נוויל לא הצליח בואלנסיה? (בין היתר)

מאותה סיבה שואן חאל מצליח בהולנד

maxresdefault

זהירות! לא קשור למשחק עכשיו. אבל בגלל המשחק נזכרתי שרציתי לכתוב על העניין שגארי נוויל, שבאמת עורר התלהבות גדולה כפרשן כדורגל, נכשל לחלוטין כמאמן כדורגל. כל זה בינתיים – בג׳וב הראשון שלו.

האם זה בגלל שפרשנים מבלבלים את המוח וכל הדיבורי טקטיקה שלהם הם חירבוש? כמובן שמפתה מאד להגיד כך אבל ספק אם זו הסיבה.

אולי הוא לא יודע כלום? אולי.

*

דעתי היא כזו:

תפקידו של מאמן כדורגל הוא לא להבין טקטיקה. יתרה מכך, אני לא חושב שלמנג׳רים מסויימים יש יתרון כזה עצום על מנג׳רים אחרים כטקטיקנים. כל מנג׳ר יכול להעסיק עוזרים טקטים שיילכו לכל ההרצאות ויאספו את כל החומרים. קשה מאד בתקופתנו לשמר איזשהו יתרון טקטי חבוי על יריבות.

תפקידו של מאמן כדורגל הוא לגרום לשחקנים לשחק בהתאם לטקטיקה ולשחק היטב. זה סיפור שונה לחלוטין. ונכנסים כאן אלמנטים של שפה ופסיכולוגיה. אני זוכר פעם את קרלוש קירוש מסביר איך הוא עובד מבחינת שפות במנצ׳סטר יונייטד. הוא אמר שהאימונים לחלוטין באנגלית וההוראות לקבוצה באנגלית. אבל כשהוא עורך שיחה אישית עם שחקן הוא עושה זאת בשפת האם שלו (קירוש מדבר 5 שפות) – כדי שלשחקן יהיה נוח יותר לדבר על הקשיים שלו. אני לא בא לתאר זאת כאיזשהי תובנה אדירה על אימון – אלא רק על מרכיב אחד מעשרות דברים שהם רלוונטים למאמן ולא לפרשן.

זה מסביר לא מעט דברים תמוהים אחרים. איך למשל קלאודיו רניירי נכשל בצורה ממש פתטית עם נבחרת יוון ועכשיו עומד לרשום את אחד ההישגים המדהימים ביותר למאמן בהיסטוריה של המשחק האנגלי. מאיזשהי סיבה הוא לא הצליח לגרום לשחקני יוון לתפקד אבל לסגל הנוכחי שלו בלסטר הוא מחובר כמעט מאגית.

כתבתי על זה בעיתון לקראת סוף השבוע. המקום בו לסטר היא לדעתי קבוצה ממושמעת הוא דווקא בהתקפה ולא בהגנה. דווקא בהעדר שחקנים סופר יצירתיים העובדה שהקישור מזין את הכדורים לרחבה בצורה כמעט קבועה אפשרה לג׳יימי וורדי לראות מצבים דומים ולפתח בטחון ומומחיות בסוג מסויים של כדורגל. וורדי טוב בכדורגל אותו משחקת לסטר – וזה מה שמשנה כרגע. לא מה יקרה אם וכאשר תקנה אותו קבוצה עשירה. יש גם מזל – בתחילת השנה לסטר חזרה מכמה מצבי פיגור והשחקנים כנראה פיתחו כלפיו בטחון.

בהקשר הזה של בטחון יש למוניטין תפקיד לא קטן. אני בהחלט מאמין ששחקנים ששיחקו במנצ׳סטר יונייטד נהנו מהעובדה שמעמדו של אלכס פרגוסון היה שכאשר הוא טועה הוא צודק. לא האמונה שפרגוסון תמיד ינצח בסוף, הוא לא תמיד ניצח בסוף, אלא ההבנה שהדרך היחידה בה תמשיך לשחק היא להיות ממושמע. לכן מעמד של מאמן הוא קריטי ולכן הטעות הגדולה ביותר שעושים מנהלי ספורט הוא לערער את מעמד המאמן שלהם. כשלברון ג׳יימס, מנהל קליבלנד, מערער על מעמד המאמנים שלו אז הוא אולי לא צריך מאמן. אבל הוא גורם לכך שהמאמן מצליח פחות בהדרכת השחקנים האחרים.

אז הנה השני סנט שלי. נוויל לקח על עצמו כתפקיד ראשון את המשימה הקשה ביותר: לאמן בתרבות זרה, בשפה זרה, בלי מוניטין בכלל. אולי אם אתה גאון זה יצליח לך אבל קשה לי לחשוב על מנג׳ר אחד גדול שהחל את קריירת האימון שלו במקום בו הוא זר מכל שלוש הבחינות הללו. לפאקו לעומת זאת יש לפחות 2.5 מהמרכיבים הללו. אני חושב שזה מסביר למה לואיס ואן חאל בדרך כלל לא נכשל בהולנד.

חג מרתון בוסטון שמח!
ספר החוקים המלא - איך להיות אוהד

131 Comments

מאנו 17 באפריל 2016

מסכים בהחלט. אפשר גם להכניס פה את הקלישאה שפפ גווארדיולה הלך ולמד גרמנית, דבר ראשון. ייתכן שטקטית נוויל הוא מבריק, אבל הכישורים שצרי כדי להיות פרשן ואיש טלוויזיה טוב לא דומים בכלל לאלו שצריך כמאמן. המאמן צריך לגרום לאחרים להיות טובים, והוא למעשה לא תלוי ממש בעצמו. פרשן לעומת זאת, מסתמך נטו על הידע והיכולות האישיות שלו, והוא גם מוציא אותן לפועל.

דורפן 17 באפריל 2016

פפ גם בא כמובן עם מוניטין אינסופי, ומבחינת תרבות אני משער שקבוצות העל- כמו באיירן וברצלונה – הן משהו קצת יותר דומה מהמעבר מחטאפה לדרמשטט

איתן 17 באפריל 2016

אם נוויל היה נשאר בולנסיה ,היה סיכוי שהיו יורדים ליגה.
מי חשב על פאקו,מבירא עמיקתא(ליגת העל)לאיגרא רמא(לנצח את ברסה) שאפו.

יש מצב שאפילו שלמה שרף הסנילי היה מנצח את בארסה כרגע, גם מוראלית…וגם מסתבר שהנשק מול בארסה זה פשוט בונקר ומתפרצות

ניב 18 באפריל 2016

שלמה היה מרכיב 10 "שחקני התקפה" וחוטף תבוסה היסטורית.

ניק 18 באפריל 2016

איתן,
לא ראיתי את חטאפה וולנסיה בסיבובים הקודמים תוקפים את ברסה גלים-גלים… ברור שהפתרון הוא בונקר ומתפרצות.. משחקים ככה נגדיהם שנים כבר…
ברסה מאוד עייפה ואם צריכה להיות איזשהיא טענה לאנריקה זה על בניית סגל מאוד קצר בלי מחליפים ראויים. טורן הוא השחקן בעל השם היחיד שיש לקבוצה הזאת בכל החלק הקדמי.
אז נכון שיש לו שם כמה צעירים מבטיחים אבל זה בדיוק המקרה שאתה צריך שחקן עם ניסיון.. אתמול הוא לא עשה חילוף אחד, כי פשוט לא היה את מי להכניס

אריאל גרייזס 18 באפריל 2016

יש להם שתי טעויות קשות בעונה הזאת
1. סגל קצר, כמו שנאמר פה (לא יודע כמה זה אנריקה ולא ההנהלה), לא רק בהתקפה אלא גם בהגנה הם ממשיכים להסתמך על צמד די מבוגר ושחוק
2. שוחקים את הקו הקדמי, במיוחד מסי בהמון משחקים מיותרים. ופה אני לא מאשים את אנריקה, הוא חלש מאוד (בטח אחרי עונה שעברה) ביחס לכוכבים שלו. ומסי, יחד עם ניימאר וסווארז, נכנסו למלחמת שערים עם רונאלדו וריאל. היו מלא משחקים שנגמרו במחצית, לא היתה סיבה לא לתת לשחקנים האלו מנוחה, אבל הם המשיכו לשחק ולהבקיע (7-0 על ולנסיה, כזכור) וכשקבוצה מקדשת סטטיסטיקות אישיות על חשבון הצלחה של הקבוצה – זה מה שקורה בסוף

ר.בקצה 18 באפריל 2016

סעיף 1- ברסה הביאו בלם לא רע, את מאתייה.
גבוה, חזק, נדמה לי שהוא יכול לשחק גם כמגן.
כנראה שהוא פצוע.

סעיף 2- ניהול מלחמות אגו היא אמנות שקשה לשלוט בה. בדר"כ מדברים על חדר ההלבשה של ריאל. צריך לקחת בחשבון שגם בברסה מסתובבים כמה כוכבים רציניים (ללא שמץ של ציניות) שמאד לא אוהבים את מגע הספסל בישבנם. ועוד לא דיברנו על אינייסטה שמזמן היה צריך להצטרף לצ'אבי אצל עסקני הפטרו דולרים.

omer 18 באפריל 2016

מתאייה לא ממש מתאים לשחק ליד פיקה. הם יוצרים מרכז הגנה איטי להחריד. טרף קל לשחקנים מהירים במתפרצות. וכשההתקפה של ברצלונה חורקת, קבוצות מקבלות אומץ וכמות המתפרצות גדלה.

מעבר לכך, מתיאה לא מספיק טוב לקבוצת טופ. הוא לא היה מוצא מקום (לא רק בהרכב אלא בסגל) בריאל, באיירן או אתלטיקו- שהן הקבוצות היחידות בשנים האחרונות שנמצאות באזור של ברצלונה. לא סתם אנריקה והמאמן שלפניו מעדיפים את מסצ'רנו כבלם.

ברצלונה גם הביאה את תומאס ורמאלן. עוד בלם שמראש היה ידוע שאינו מספיק טוב לרמה של ברצלונה ובנוסף גם פצוע ברוב הזמן.

2 השחקנים האלו נקנו ב20 מיליון יורו כשהם בגיל 30. כישלון עצום ברכש שיצר בעיה של עומק, שכן על הנייר יש מספיק עומק: בלם (שמשום מה) נחשב לכוכב, 2 בלמים שנקנו כ"א ב20 מיליון יורו ועוד בלם צעיר באקדמיה בתור בלם 4.

ר.בקצה 18 באפריל 2016

אני זוכר שמתייה עשה לריאל צרות צרורות כשהוא שיחק בוולנסיה.
האם הוא באמת כ"כ איטי?
אגב, אתמול עם מסצרנו ברסה נראתה כמו מסננת בדקות האחרונות.

ק. 18 באפריל 2016

אתמול עם מסצ'רנו בתפקיד מסצ'רנו ופיקה… מסצ'רנו היה מעולה אתמול, גם בזמן שפיקה חנה ברחבה של ולנסיה

omer 18 באפריל 2016

כן. הוא באמת כ"כ איטי. בטח בגיל 33. בעיקר ליד פיקה. הוא גם כבש נגד ריאל במדי ברצלונה, זה לא הופך אותו למהיר יותר.

לא מבין את ההיגיון בלהחזיק 2 צבים במרכז ההגנה כשמתקיפים אותך רק במתפרצות. לא סתם הם נאלצו להפוך את אחד הקשרים האחוריים הטובים בעולם לבלם סביר+.

רומן 18 באפריל 2016

שמע עומר..
אתה טועה ומטעה.
ג'רמי מאתיה לפני שנתיים היה השחקן, שים לב טוב טוב למה שאני אומר, ההכי מהיר בברצלונה.
מי שזוכר אותו מולנסיה זוכר איך הוא היה שורף את הקוים עם המהירות המטורפת שלו.
לא מאמין שתוך שנתיים הוא הפך מהשחקן המהיר בקבוצה לצב..

omer 18 באפריל 2016

ברור. הרי הוא הרבה יותר מהיר מאלבה או ניימאר, רוני טוב ממסי, לסטר הייתה מפרקת את ריאל 5-0 וברצלונה לא יכולה לנצח בסטוק. ושאף אחד לא יטעה אותך!

רומן 18 באפריל 2016

יכול להיות, אבל זה ספקולציות שלי.
מה שאמרתי לך עכשיו זה עובדה, תקרא באינטרנט, זה מידע רשמי ממבחנים של ברצלונה.

מאנו 18 באפריל 2016

אתם מפספסים את הנקודה – מתייה מהיר, והיה שחקן נפלא – בתור מגן שמאלי. הוא *מגן* שיכול לשחק בתור בלם בעת הצורך, ולא להיפך. הנריקה חושב שהוא בלם, והוא טועה. מתייה מגן נפלא ובלם בינוני. והוא מאוד מהיר. אולי לא זריז, אבל כן מהיר.

רומן 18 באפריל 2016

אתה מעוניין להתנצל?

omer 18 באפריל 2016

בהחלט. טעיתי.

אבל הכתבה מ2014. ב2016 אני לא בטוח שזה המצב. אם תצפה מדי פעם בברצלונה, תגלה בעצמך שהשילוב של פיקה-מאתייה יוצר מרכז הגנה איטי ומבולבל.

רומן 18 באפריל 2016

צפיתי כמה וכמה פעמים השנה, פיקה הוא בהחלט צב.
הבלם ההכי גרוע בקבוצות הטופ האירופאי, זה רק מבליט עד כמה משצ'ראנו אגדה.
אבל מאתיה? לא ממש בלם, לא ממש מחובר, אבל בטח לא איטי.

אנדר 19 באפריל 2016

רומן צודק לגמרי מי שאומר שמתיה איטי לא בדיוק מבין על מה הוא מדבר

ניק 18 באפריל 2016

לא צריך לספסל… צריך להחליף כשמוליכים 4-0…

אביאל 18 באפריל 2016

ר.בקצה – אין כמעט קבוצה בעולם היום שאנייסטה לא פותח אצל בהרכב הראשון, אז אם ברצלונה רוצים להיפטר ממנו לא תיהיה בעיה גדולה.

ר.בקצה 18 באפריל 2016

אביאל,
רק בגלל השם.
הוא על האדים האחרונים של המיכל.

דורפן 18 באפריל 2016

תמיד היה ספסל קצר

omer 18 באפריל 2016

הספסל הוא לא קצר. חוסר השימוש בו הוא הבעיה. מה לעשות כששחקנים לא משחקים, היכולת יורדת.

שים לב מה יש לברצלונה על הספסל:
שוער- אחד השוערים המבטיחים באירופה. שוער שרבים כבר הכתירו ליורש של נוייר (עוד לפני המעבר לברצלונה).
2 בלמים ב20 מיליון יורו כ"א.
ארדה טורן- אחד הקשרים המצטיינים בספרד בשנים האחרונות.
אדריאנו- לא מהמגנים הטובים בעולם, אבל לכמה קבוצות יש בק אפ כזה? סותם חורים מקצועי. מסוגל לשחק ב2 הצדדים, גם בהתקפה וגם בהגנה.
סרג'י רוברטו- בתחילת העונה כשקיבל הזדמנויות בהחלט הוכיח שיש לו מה לתרום (זוכר את הקלאסיקו הראשון העונה?)

אני לא יודע לכמה קבוצות, אם בכלל, יש איכות ספסל כזה מהקישור ומטה.

בהתקפה כשיש לך 3 שחקני על, אתה לא יכול להחזיק על הספסל עוד חלוץ תותח שיהיה מוכן להסתפק בשאריות. מעבר לזה שכבר ראינו בתחילת העונה שכשברצלונה בכושר, מספיק 2 מתוך ה3.

איתן 18 באפריל 2016

גם לואן חאל שמכר את וולבק וציצאריטו,מעל חצי עונה לא היה לו את מי להכניס עד שמצא את ראשפורד שעדיין יש לו שאריות חלב על השפתיים.
לגביי 2 הבלמים,כאמור לקבוצות גדולות מוכרים שחקנים בינוניים פלוס ביוקר,כשאין בלמים טובים בשפע,בארסה הרויחה גם מהחלשת היריבות שלה בליגה לכאורה בקניית טוראן אלייש וידאל ומתייה,נו אצל טוראן זה לא כלכך עבד.
בבארסה בנו על בארטרה שיהיה בלם העתיד ולדעתי לכן השקיעו בקניית 2 בלמים מוכחים די מבוגרים,אך בארטרה בינתיים לא בשל.
תמוה בעיניי להציב את סרגי רוברטו כמגן ימני 2 השערים באו מהצד שלו,כאשר יש לך את אלייש וידאל על הספסל,ובכלל דוגלאס שנקנה בתור דןגמן לפוסטר של בארסה רק בכמה מיליונים.
עד לפני חודש אנריקה היה מאמן מהשורה ה1, היום זורקים אותו לאשפתות…ככה זה חיי מאמן,ממש רכבת הרים.
בארסה לדעתי צריכה לסגל לעצמה גם שיטות משחק אחרות כאשר הטיקי טאקה לא עובד, מישהו שיוכל לתת להם מסה ברחבה ומשחק ראש,לדעתי קנייה של בנטקה מליברפול ב20 מיליון יכולה להיות שיחוק,שחקן צעיר ורעב שהוכיח עצמו בוילה ולא שכח איך לשחק,כרגע הוא פשוט לא מתאים לסגנון של קלופ

omer 18 באפריל 2016

אנריקה לא סומך על וידל. די בצדק. נראה די רע במעט הזדמנויות שקיבל. זה לא מקרי שוידאל וטוראן, שבשנה שעברה היו מהטובים בליגה בעמדות שלהם נראים כמו שהם נראים. כנראה שזה לא פשוט להתחיל עונה בינואר.

איאן ראש 19 באפריל 2016

בנטקה לא מתאים לסגנון של קלופ אבל כן לזה של בארסה?

no propaganda 18 באפריל 2016

פפ למד גרמנית כי זו דרישה של באיירן לכל מאמן.

גיל שלי 17 באפריל 2016

דבר אחד נוסף, בולנסיה אף אחד לא מתרגש מהשם גארי נוויל

מאנו 17 באפריל 2016

+1

אריאל גרייזס 17 באפריל 2016

אז למה ואן חאל נכשל ביונייטד? ההרגשה שלי היא שהשחקנים דווקא עשו את מה שהוא רוצה, זה פשוט לא עבד

דורפן 17 באפריל 2016

הוא העמיס עליהם. החלפות תפקידים. מליון הוראות. מליון מערכים. שתה להם את הבטחון עם זה.

איאן ראש 19 באפריל 2016

אז השחקנים לא היו מספיק אינטיליגנטים/מוכשרים? או שהוא לא נהג כך בהולנד?

גיל(י) 17 באפריל 2016

זה מסביר מעולה את נוויל ופאקו.
בקשר לואן חאל, אנגלית הוא יודע מצויין, כמו רוב ההולנדים. רוב שחקני המפתח של יונייטד שולטים גם בשפה. היחידי שאולי זה רלוונטי לגביו זה מרשיאל, אבל הוא מתפקד הכי טוב ביונייטד העונה.
מה שאני מנסה להגיד, טיעון טוב, אבל לא נראה לי שזו הייתה הבעיה של ואן חאל העונה

דורפן 17 באפריל 2016

קודם כל האנגלית שלו קומית….

אבל תרבותית אני חושב שהוא רגיל לשחקנים הולנדים, שבאמת יודעים להחליף תפקידים ולפתוח כל משחק בטקטיקה שונה ובעמדות אחרות. ואן חאל התגאה שבמהלך הפסקת המים מול מקסיקו הוא העבירו את הקבוצה מ-3-5-2 ל4-4-2 והולנד חזרה מפיגור לניצחון. כדי להחליף שיטה בנבחרת אנגליה צריכים עשרה משחקים ושמונה זימונים חדשים.

מאנו 17 באפריל 2016

D-:

אריאל גרייזס 18 באפריל 2016

אם כבר, זאת הבעיה של ואן חאל, המחשבה ששינוי טקטיקה יפתור כל בעיה. ראיתי את המשחק ההוא, הולנד חזרה מול מקסיקו בפוקס מגול של סניידר שבדיוק התלבש לו על הרגל, לא בגלל טקטיקה זו או אחרת. בהולנד שחקנים היו איתו, פה הם לא הבינו מה הוא רוצה מהם

ר.בקצה 18 באפריל 2016

המשחק ההוא היה יותר פספוס של מקסיקו (וחילוף לא נחוץ שבוצע) מהתעלות של הולנד

אריאל גרייזס 18 באפריל 2016

לגמרי

אריאל גרייזס 18 באפריל 2016

בכלל, כמה רעש עשו מההצלחה של הולנד במונדיאל הזה – ניצחו 5-1 את ספרד, זה נכון (שוכחים שעד הגול ההוא של ואן פרסי, הספרדים נראו כאילו הם הולכים למחוץ אותם, אבל ניתן להם קרדיט) ומאותו רגע היו בינוניים. בשלבי ההכרעה הם ניצחו את מקסיקו בקושי עם גול בדקה התשעים ופנדל גבולי על רובן, הגיעו לפנדלים מול פאקינג קוסטה ריקה (וגם שם, הפכו את ואן חאל לגאון) בלי להבקיע גול והודחו מול ארגנטינה חלשה, גם שם בלי לעשות יותר מדי.

אחד 18 באפריל 2016

ה"פאקינג קוסטה ריקה" שסיימו ראשונים בבית המוות?

ר.בקצה 18 באפריל 2016

הנבחרות הלטיניות נתנו מונדיאל מטורף, וריאל הרוויחה שוער.

אריאל גרייזס 18 באפריל 2016

כן, כן. הייתי במשחק הזה, קוסטה ריקה לא עשתה כלום. כל הכבוד לה על השלב המוקדם, אבל זה לא שהיא היתה איזה נבחרת על או משהו

ניק 18 באפריל 2016

כן אבל אל תשכחו שלהולנד יש את אחד הסגלים הכי גרועים שלהם ב30 שנה האחרונות…
עובדה שבלעדיו הם לא העפילו ליורו, ולא בדיוק מאיזה בית מוות… זה שהוא בכלל עבר שלב איתם מול צילה וספרד זה הישג מרשים

אריאל גרייזס 18 באפריל 2016

עשה הישג יפה מאוד, אני מסכים. אני רק אומר שזה שהפכו אותו לגאון אחרי האליפות הזאת היא הגזמה לא קטנה.

דורפן 18 באפריל 2016

הוא גם העלה את הולנד עם מאזן של קרוב ל-100 אחוז. ניצח את צ׳ילה במשחק חשוב ואתם עושים טעות הפוכה: לחפש בכשלון הנוכחי איזה הסבר כאילו הייתה מקריות בהצלחות העבר. העובדה היא שבארבעה תפקידים בהולנד הייו לו שתי הצלחות מסחררות, כשלון אחד (בנבחרת) והצלחה אחת יפה (נבחרת 2).

אריק 18 באפריל 2016

לא מבין איך אלקמאר זאת הצלחה מסחררת. לדעתי היתה לו אחת ועם כל הכבוד זה היה עם סגל מדהים.

אריק 18 באפריל 2016

וזה היה לפני יותר מ20 שנה.
אני מאמין שמישהו לט הופך גרוע בלילה אחד..המסקנה שלי הפוכה במקרה הזה.
הוא היה גרוע קודם.
נבעט מבאיירן בבושת פנים ונכשל פעמיים בברסה.

גיל 18 באפריל 2016

איך נכשל פעמיים בבארסה? זכה בשתי אליפויות רצופות בסוף שנות ה90.

מאנו 18 באפריל 2016

"ארגנטינה חלשה"? אתה נסחף קצת. אולי לא מבריקה, אבל אחת מ-2-3 הנבחרות הטובות בעולם בלי ספק בכלל.

גיל 18 באפריל 2016

הם לא חזרו בפוקס בכלל. הם תקפו כל הזמן כשרובן נותן משחק ענק כמו שהוא סחב אותם כל הטורניר. אני מסכים שאין לזה הרבה קשר לטקטיקות אבל הם כן שיחקו טוב רוב המשחקים והוציאו מעצמם 100%.

ר.בקצה 18 באפריל 2016

הם תקפו אחרי שהררה נבהל, הוציא את דוס סנטוס והסתגר בהגנה. עד לדקה הזו מקסיקו נראתה הרבה יותר טוב. בנוסף, היה חום אימים באותו יום.

גיל 18 באפריל 2016

מה זה משנה למה, זה לא היה פוקס. הם שכבו על השער של המקסיקנים כל המחצית השנייה.

ר.בקצה 18 באפריל 2016

למעשה מהדקה ה- 60, אחרי החילוף.
לפני זה הם היו חושך

אריאל גרייזס 18 באפריל 2016

הגביהו כדורים כמו מטורפים בלי שום תוצאה. זה שהם ישבו על השער של המקסיקנים זה כי הם הסתגרו. השינוי הטקטי לא עשה כלום. כדור שהתלבש לסניידר על הרגל, זה הכל.

אריק 18 באפריל 2016

שמע, יש לו צבא בתקשורת שהופך כל פעולה שלו לגאונית. מזכיר מאוד את אברם.

גיל 18 באפריל 2016

אני לא מדבר על השינוי הטקטי שהוא באמת חסר משמעות כאן. אני מדבר על זה שהם עלו בפוקס. הם לחצו במשך מחצית עליהם זה שהמקסיקנים הסתגרו זו בעייה שלהם.

Ljos 17 באפריל 2016

מסכים עם ההנחה המרכזית, שעיקר העבודה של מאמן הוא לתקשר עם השחקנים את הטקטיקה ולהכניס בהם ביטחון. אבל עם הערה קטנה. אני מחשיב את תפקיד המאמן כזהה לזה של תפקיד הבמאי. גם אם הוא לא מבין בטקטיקה\עיצוב, עדיין הוא צריך להיות זה שבוחר, המילה הסופית.
ובהקשר הזה מעניין הרעיון של מחקרים כמו זה שיבוא בתגובה הבאה (לינק), שמדברים על כך שלבילינגואלים יש אישיות שונה בשפות שונות. מעניין אם ואיך זה משפיע.

-גיסנו- 18 באפריל 2016

לפי זה אנשים כמו קרלוס קיירוש סובלים מפיצול אישיות קשה….;)

אסף כלשהו 18 באפריל 2016

שמע חבר, מה שכתוב במאמר הזה הוא קצת הפוך ממה שאתה אומר- הכותב מדבר על כך שהשינוי בהתנהגות לרוב קשור גם לסביבה ולתרבות, ככה שאי אפשר להסיק קשר ישיר בין שפה לאישיות…

אמיתי 17 באפריל 2016

קלופ דוגמא מצויינת לזה. פשוט פיפל פרסון שיודע לרתום אנשים
למטרה וכן לטעת בהם ביטחון.
לנוויל אמנם בדיעבד, לא היה סיכוי…אפילו לא שיחק מחוץ לאנגליה

no propaganda 18 באפריל 2016

קלופ המציא המון דברים טקטיים חדשים( וגם טען שהיינקס העתיק ממנו בבאיירן), הוא כמובן גם מוטיבטור מצוין אבל הוא הרבה מעבר לזה.

דורפן 18 באפריל 2016

הגדולה של קלופ היא שהטקטיקה מורכבת לצופה – אבל פשוטה לשחקן

no propaganda 18 באפריל 2016

מסכים מאוד

אמיתי 18 באפריל 2016

קצת סותר את הנאמר בפוסט..השינוי שקלופ הביא הוא (שוב..)
מנטלי בעיקרו ולא טקטי. לא חושב שליברפול משחקת ככ שונה
תחתיו. אבל השחקנים מגיבים לדרישות שלו אחרת

אריק י. 18 באפריל 2016

רק מנטלי

בני תבורי 18 באפריל 2016

גם אני חושב שבנקודה זו השינוי שקלופ הביא לליברפול הוא בעיקר מנטלי, אחרי הכל הוא עדיין משחק עם אותו סגל בינוני.

גיל 17 באפריל 2016

זה אומר שכרגע רק מאמן עם שיעור קומה יוכל להצליח במנצ'סטר במצב של הנהלה מבוהלת ולא תומכת. אני דווקא מתחיל לחשוב שמוריניו יהיה מאמן טוב לייצב את השורות רק שהוא כנראה לא הפתרון לטווח הארוך.

אמיתי 17 באפריל 2016

למה לא? לא בנה שושלת בצלסי?

אמיתי 17 באפריל 2016

וגם אתה ויריב נותנים קונטרה לגרייזס וקאלימי…
וואלה אחד הויכוחים אם לא ה..

גיל 18 באפריל 2016

לא בנה שושלת ומסתכסך עם שחקנים אחרי כמה שנים. לא בסיס טוב ליציבות.

אמיתי 18 באפריל 2016

למה לא שושלת? עם העיקריים שבהם הוא נישאר חבר.
רוב השחקנים תחת מוריניו מתים עליו:דרוגבה לאמפרד טרי וזה
רק מצלסי.. כשפרגסון העיף את באקהאם זאת הייתה
מנהיגות אבל מוריניו מסתכסך…דאבל סטאנדרט

גיל 18 באפריל 2016

כי הוא לא שם חלק גדול מהזמן. ולכסף הגדול שהבעלים שופך יש קשר חזק עם ההצלחה שלהם. עובדה שלקחו אליפות גם כשהוא לא אימן שם.

שחקנים מתים עליו לטווח קצר עד שהוא עולה להם על העצבים. כן, בהחלט יש כאלו שאוהבים אותו למשך זמן אבל לא כולם. בגלל זה אני חושב שהוא יהיה פתרון טוב כדי לייצב את הבלאגן ושחקנים ישמעו לו אבל לא חושב שהוא יחזיק מעמד הרבה זמן אלא אם הוא ישתנה. שלא לדבר על הכדורגל שהוא ישחק שאני מאוד חושש ממנו אבל זה כרגע פריביליגיה.

אמיתי 18 באפריל 2016

לא מסכים איתך בכלל..וזה שנילקחו אליפויות בלעדיו רק מראה
שהוא כן יודע לבנות. זו תמיד הייתה צלסי שלו מרוב הבחינות גם
תחת די מתאו. ושוב הוא ידוע בקשר הטוב שלו עם שחקנים וגם
הוא דובר הרבה שפות ומדבר עם כל שחקן בשפתו.
מסכים שהוא קצת קורבן של עצמו מבחינת התדמית אבל בתכלס
לא עולה לי שחקן משמעותי אחד ששיחק תחתיו הרבה ויצא
נגדו. בשונה מכל מיני מנגרים עם פילוסופיות

dor 18 באפריל 2016

בריאל הוא הגיע למצב שהקפטנים (קסיאס וראמוס) אמרו זה אנחנו או הוא

אמיתי 18 באפריל 2016

ריאל לא מקום שפוי. בטח לא למאמנים

ר.בקצה 18 באפריל 2016

מוריניו הרס את ריאל עם השטויות שלו- פילג את חדר ההלבשה והכניס רוח רעה בקבוצה.

ניק 18 באפריל 2016

לא יודע מה הוא הרס.. האליפות היחידה של המועדון המגוחך הזה ב7 שנים האחרונות היא שלו… ואם איני טועה הם הבקיעו הכי הרבה גולים בהיסטוריה של ספרד באותה עונה (אגב בונקריסט)

ר.בקצה 18 באפריל 2016

ומה הוא עשה בשתי העונות האחרות שהוא בילה שם?

no propaganda 18 באפריל 2016

נראה לי פשוט שכחת איך ריאל נראו לפני מוריניו. לא ראו רבע גמר של ליגת האלופות במשך תקופה ארוכה מאוד.
מוריניו אולי לא עשה בריאל את מה שעשה בקבוצות אחרות אבל הוא החזיר אותם לטופ(לא רק על הנייר), הוא גם החזיר להם את הבטחון שאבד להם במשחקים מול ברצלונה.

גיל 18 באפריל 2016

ברור שהוא ישפר את מנצ'סטר בטווח הקצר, אבל מה יקרה בעוד שנתיים שלוש? אם הוא יתעמת עם שחקנים ויעזוב אז לא ברור מה התועלת הגדולה שבהבאה שלו. וזה עוד לפני שדיברנו על הכדורגל ההגנתי.

dor 18 באפריל 2016

או… שפעם ראשונה טכניקת "כל העולם נגדנו" לא עבדה (באנגליה יחסית הצליחה ובאיטליה לא היה בה צורך כי הפעם האחרונה שהליגה הזו הייתה תחרותית הייתה כשטל בנין שיחק בברשיה)

בתור אוהד ריאל שהיה מאוד מאוכזב מהקבוצה שלו ורק חיכה למוריניו אני אומר את זה, אתה לא רוצה אותו בקבוצה שלך

ר.בקצה 18 באפריל 2016

היה ברור שזה לא יעבוד במדריד-
ריאל היא מלך היער, לא הכבשה השחורה.

אמיתי 18 באפריל 2016

נראה מתי תקחו שוב אליפות בקרוב..
ואני בהחלט רוצה אותו בקבוצה שלי.
אחרי ואן חאל בכלל

גיל 18 באפריל 2016

ואולי זו לא בנייה אלא פשוט הוצאות ענק של הבעלים שהוא נהנה מהן כמו גם אחרים? עובדה שבכל מקום עבודה שלו אחרי שלוש שנים הוא שרוף עד ששחקנים עושים מרד נגדו כמו השנה. זה מעיד על אישיות בעייתית ופתרון לטווח קצר. לא הייתי רוצה שיונייטד תהיה עוד מקום עבורו.

אמיתי 18 באפריל 2016

יונייטד היא לא עוד מקום לאף אחד. בטח לא למוריניו.
חאלאס אין מישהו יותר מתאים ממנו

גיל 18 באפריל 2016

גם שאר המקומות שהוא אימן הם לא עוד מקום והוא לא שרד בשום מקום יותר מ3 שנים, זה בטח לא מקרי. אגב, בעמוד ויקיפדיה מישהו חמד לו לצון ושם אותו בתור מאמן יונייטד מ2016-2019.

כאמור, אני חושב שבנקודת זמן הזו זה לא פתרון כל כך רע בהתחשב באלטרנטיבות ובתרבות הארגונית אבל לא נראה לי שזה יהיה פתרון ארוך טווח אלא אם הוא ישתנה.

אמיתי 18 באפריל 2016

אין בכדורגל של ימינו פיתרון לטווח הרחוק. רק הנהלה טובה שנישארת

dor 19 באפריל 2016

אני חושב שבנקודת זמן הזו (אחרי שני מאמנים שנכשלו) יש ליונייטד שתי אופציות:
1) לספוג כמה שנים של ביסוס מחדש (יכול להיות הרסני מבחינת ספונסרים ושחקנים שירצו להגיע) כדי לחזור להיות קבוצה שלא מחליפה מאמנים בסיטונאות ואיבדה כיוון במרדף אחרי ההצלחה
2) לוותר על כל העבודה שפרגוסון עשה, להחתים את מוריניו, אולי לזכות באליפות (צריך סה"כ להצדיק את המהלך) ולהתמודד עם הבלאגן שישאיר אחריו (בהנחה שלא יישאר שם מעל 5 שנים) ולמעשה להפוך לעוד מועדון עם כסף וחסר כל ייחודיות

מצד שני אני לא רואה את מנצסטר עושה 'יובנטוס' וממציאה את עצמה מחדש… בליגה האנגלית זה פשוט לא יכול לקרות

גיל 19 באפריל 2016

התחושה שלי היא שעם ההחתמות של קלופ ופפ ההנהלה קצת היסטרית ולא יכולה להחתים מישהו כמו מוריניו. עם מאמנים אחרים יכשלו תמיד יטענו שהם לא בשלים, באו מוקדם מדי ושאם היו מחתימים את מוריניו הכל היה טוב. ברגע שיחתימו את מוריניו האשמה בכישלון תהיה עליו. אז אולי עדיף כבר לתת לו ולגמור עם זה.

אריק 18 באפריל 2016

ברצלונה הפסידה בבית למאמן כושר. שייתביישו.
בפעם האחרונה שברסה הפסידה שלוש פעמים ברציפות זה היה לפני 14 שנה ואימו אותה, איש יחסי ציבור המצליח, לואי ון חאל. מוזר לי פמפמו שנורא הצליח שם.

ק. 18 באפריל 2016

גם בש הפסידו לו ככה שזו לא בושה, ועוד פמפמו שהייתה לאלישע הצלחה שם

ר.בקצה 18 באפריל 2016

אם רקיטיץ׳ לא היה מסתפר, הכל היה נראה אחרת.

ק. 18 באפריל 2016

יש מצב:)

ק. 18 באפריל 2016

יפה.
במיוחד שבמקרה של ולנסיה יש הרבה מן המנטלי- לפני שנה עם סגל דומה הם היו מעולים.
השאלה (מופנה למי ששמע אותו מפרשן ) היא גם אם גארי נוויל, מכיר לעומק את סגנון ותרבות הכדורגל בספרד כמו שהוא מכיר כל כך לעומק כמו שהוא מכיר במשך עשרות שנים את אלו האנגלים. בגדול פרשן טוב יהיה פרשן טוב אבל משהו בכלל שמע אותו מנתח משחקים מחוץ לאנגליה (שואל. לא יודע)?
הלילה אגב, כמה שנראו טוב יחסית היה להם גם הרבה מזל ויום גדול של דייגו אלבס

דורפן 18 באפריל 2016

כן – הוא עשה עבודה מעולה גם בצ׳מפיונס ליג. פשוט אין קשר בין התפקידים

ק. 18 באפריל 2016

לזה כיוונתי שכתבתי על תרבות כדורגל – הוא יודע על אילו יסודות גדל שחקן באנגליה ואילו עקרונות, לא בטוח עם גם מבין לעומק את אילו של ספרד, גם אם יש הרבה אלמנטים חופפים והכדורגל גלובלי

S&M 18 באפריל 2016

מאמן צריך להיות בעל כריזמה כדי לגרום לשחקנים לתפקד כרצונו. נוויל לוקה בזה. אני מעריך שגם באנגליה הוא לא יצליח, ויתקבע על תפקיד של מנהל אקדמיה או משהו כזה. זאב זלצר אנגלי.

אמיתי 18 באפריל 2016

זלצר להבדיל לא הרשים כפרשן

ניק 18 באפריל 2016

ומילה לגבי המשחק דווקא – מסצרנו פשוט בלם ענק! אי אפשר לעבור את הבן אדם הזה!
גם השחקן ה"גבר" היחיד בברסה, לא מתחזה אף פעם, לא עושה פרובוקציות.. השחקן היחיד שאני אוהב שם

ר.בקצה 18 באפריל 2016

השחקן האהוב עליי כאוהד ריאל.
תמיד אפשר לסמוך על החורים שהוא והגנתו משאירים.
תארו לכם שלברסה הייתה הגנה טובה כמו ההתקפה שלה.
איזה סיוט…

ניק 18 באפריל 2016

כל משחק ההגנה של ברסה מחריד, למזלם הם לא צריכים אותה יותר מדי בד"כ…אבל המצב בריאל לא טוב בהרבה..
אם תתן לי לבחור שחקן אחד מכל מגיני ברסה וריאל שאני לוקח איתי לכל קבוצה שהיא זה יהיה מסצרנו בלי לחשוב פעמיים

ר.בקצה 18 באפריל 2016

ההגנה של ריאל אכן בעייתית,
אבל מסצ'רנו לפני קאראבחאל? אין סיכוי…
בדוחק הייתי לוקח את מסצ'רנו ומוסר לברסה את דנילו.

במחשבה שנייה, קחו את דנילו במתנה..

אחד מהעם 18 באפריל 2016

קרבחאל מעולה.

גיל 18 באפריל 2016

ואגב, אני מתפלא שאנשים מוצאים את זה מוזר שמישהו רהוט שמבין במשחק כפרשן לא יצליח כמאמן. אימון ופרשנות הם שני דברים שונים וגם אם אתה מבין מה קורה מולך לא אומר שאתה טוב בלשנות איך קבוצה משחקת או לבנות קבוצה.

ויחד עם זאת, לא הייתי ממהר להגיע למסקנות עם מאמן שהגיע באמצע עונה ואימן פחות מ4 חודשים.

Miranda Veracruz De La Hoya Cardenal 18 באפריל 2016

זה בהחלט מראה שאין קשר בין יכולת כפרשן ליכולת כמאמן.
לא שזה מעיד שנוויל יהיה מאמן גרוע – הסיטואציה בכלל לא התאימה וזה היה מינוי תמוה מלכתחילה.
אבל די ברור שזה שמישהו מסביר יפה על המסך מה קבוצה או שחקן עושים או לא עושים לא מעיד בכלום על יכולתו בליישם ולהביא לידי ביטוי בשטח.

cookie-monster 18 באפריל 2016

אז נראה את נוויל חוזר לפרשן?
הוא חסר.. החכמולוג

טל המנצ'סטרי 18 באפריל 2016

מעבר לשפה, לתרבות חדשה, ליגה אחרת וכל השאר, יש את הסעיף הכי חשוב ומשמעותי וכשרוצים לנתח את שלושת החודשים של נוויל בולנסיה, הוא הגיע באמצע עונה לקבוצה שלא הוא בנה…
ראיתי את רוב המשחקים של ולנסיה תחת נוויל, הוא לא נפל טאקטית מול אף מנג'ר אחר, לא פעם התוצאות לא תאמו על מה שהתרחש על הדשא, היו גם נפילות כמו גם הופעות טובות, והוא היה חסר מזל שלפעמים עושה את ההבדל במשחקים צמודים, זה הכל.

אריק 18 באפריל 2016

פשוט טפשות מצידו להתחיל בולנסיה. מאמן מתחיל בארץ זרה במועדון לחוץ ללא ידיעת השפה.

ניק 18 באפריל 2016

הוא והבעלים של ולנסיה הם שותפים עסקיים (או משהוא בסגנון).. ההחלטה להביא אותו וההחלטה שלו לבוא לא היו על רקע מקצועי

טל המנצ'סטרי 18 באפריל 2016

אתה רואה בזה טיפשות, אני רואה בזה המון אומץ ואמונה עצמית. קל יותר לשבת על הכסא באולפן של סקאיי ספורט, קשה יותר לרדת לדשא וכשהסיכויים הם לרעתך, אני מכבד ומעריך אנשים שקמו מהכסא הנוח.
הכישלון הזה יכול להיות לו לעזר בהמשך הדרך, אם אכן יצליח גם בזכות החוויה והניסיון בולנסיה למרות התוצאה הסופית, אז זה יהפוך להיות מהלך שהיה בו יותר טוב ונכון מאשר רע. קריירה לא קמה ונופלת וגם לא מסתיימת לאחר שלושה חודשים בלבד.

מאנו 18 באפריל 2016

אדוני המנצ'סטרי, תן לי לנחש שדעתך, בתור אוהד יונייטד טיפה משוחדת. זה נכון שקשה לסרב להצעה להיות מאמן בקבוצה גדולה שנותנת לך במה ומקפצה אדירה. ועדיין, נוויל לא היה קרוב בכלל ללהיות מוכן לתפקיד הזה. צריך פשוט להודות באמת, שזאת הייתה טעות ידועה מלכתחילה.

Lord Anthony 18 באפריל 2016

העובדה שהמינוי שלו לא היה צריך להתרחש לא סותרת את זה שנוויל לא יכל להרשות לעצמו לסרב להצעה, כל אחד צריך להתחיל איפשהו.

גאזה 19 באפריל 2016

מאנו, אני להבדיל מטל לא אוהד יונייטד אבל מסכים איתו. סה"כ כמו שנאמר פה נוויל הגיע לבאמצע עונה לקבוצה שלא הוא בנה. הכשלון (והוא אכן נכשל) לא אמור להכתים את הקריירה שלו באופן בלתי הפיך במידה ויחליט להמשיך לאמן

אריק 18 באפריל 2016

יש לי קצת בעיה עם שחקנים שהופכים למאמנים בקבוצות כמו ולנסיה ללא נסיון קודם באימון. עדיף להתחיל קרוב יותר לבית ובקטן יותר. אומץ זה דבר חשוב.
מצד שני גאווה יכולה להכשיל אותך. נורא קיוותי שיצליח אבל זה היה כמו לצפות בתאונה שעומדת להתרחש.

gedalia 18 באפריל 2016

עקרונית, זה נכון. אבל זה תמיד נכון.
פרשן כלכלי/פיננסי טוב, זה לא אומר שהוא מנהל/ברוקר טוב
פרשן (מבקר) סרטים טוב, זה לא אומר שהוא במאי/תסריטאי טוב
פרשן בטחוני/פוליטי טוב, זה לא אומר שהוא מפקד/פוליטיקאי טוב
בגדול, זה ההבדל בין לדעת מה לעשות לבין לדעת איך לעשות.

למה שזה יהיה שונה בכדורגל?

משה אהרון 18 באפריל 2016

ומה לגבי יצחק שום בפנתנאיקוס?

איתן 18 באפריל 2016

שום לנבחרת,עדיף על פני כל מיני עסקני חצר,וכאלה שחזרו מבלגיה עם הזנב בין הרגליים.
ואלישע לוי העוזר שלו

פראליה 19 באפריל 2016

גארי נוויל לא הצליח כי 99% מהאנשים יודעים לעשות רק דבר אחד ברמה גבוהה מאד, לדבר, ולאמן (אם אתה מתיימר לעשות את זה ברמת-על, ולפרשן הוא אכן עשה ברמת-על), אלו שני תחומים שונים ומעטים מאד ידעו לאורך ההסטוריה לעשות את זה באותה רמה – קרויף..

יוסי מזרחי 19 באפריל 2016

במידה מסוימת זה ויכוח על אופציות שאין לנו.
אחרי כשלון חמור של ואן חאל שבא אחרי כשלון (פחות ממנו) של מוייז אנחנו לא צריכים שושלת. אנחנו צריכים יציבות יחסית וביסוס מחדש בתודעה של כל מה שמסביב.
בתרבות הספורט של היום כבר לא נראה מאמנים שישארו עשרים שנה במועדון אלא קדנציות של חמש שנים פלוס מינוס וריענון.
לכן את משמעות השושלת נצטרך לחפש במקומות אחרים באירגון כמו למשל מינוי מנהל מקצועי שישאר הרבה זמן והוא בהחלט יוכל לבוא מתוך מי ששיחק והיה חלק מהקבוצה, ובמבנה ארגוני שייתן לו סמכויות רחבות של רכש ואקדמיה וחשיבה ארוכת טווח, ושוב, חשיבה ארוכת טווח. ולצד אלה הפרדה מוחלטת של הצד הכלכלי-פיננסי שיתנהל במקביל ובנפרד. לכל הגדרה מקצועית איש עם תכונות ויכולות מתאימות. אין יותר סיר אלכס שיכול היה למלא את כל הפונקציות כמו שהורגלנו. אין ולא יהיה.
אם זה יקרה, אז המאמן שיכהן חמש שנים יהיה רק מאמן ויתרכז בחלק הזה, תוך כך שהתפקידים האחרים והאנשים שמכהנים בהם יאזנו אחד את השני . זה מה שצריך כדי ללכת לעשורים קדימה.
.
מכאן שהעיסוק בדמותו של מוריניו פחות חשובה. הוא לא יבוא לקדנציה ארוכה מאוד אבל הוא כן זה שיחזיר את ההרתעה למועדון יחזיר את הקבוצה לאיזון מקצועי ויביא אתו רוח הקרב. אלה הדברים שצריך היום כאן ועכשיו. שאר הבקשות והציפיות הן מותרות.
אני מאמין גם, שמוריניו ישנהאת דרכו במידה מסויימת. זה לא אומר איש אחר לגמרי, אבל הוא יודע טוב מכולם שMANU זה לא כולם וגם לא ריאל מדריד. זה בשבילו הסיכוי הטוב ביותר אם בכלל למצב את עצמו כאחד הגדולים באמת והוא מבין את זה ומבין לאן הוא בא.
זה לא פסגת החלומות שלנו אבל זה הכי נכון עכשיו.

גיל 19 באפריל 2016

יוסי, אין דבר כזה להחזיר את ההרתעה. מוריניו יכול לקחת 5 אליפויות רצופות אבל ברגע שיעזוב, הכל ישתנה. מספיק לראות מה קרה חודשיים עם מויס כדי לדעת שברגע שהקבוצה מתחילה לגמגם יש מחול שדים סביבה. אני דווקא מסכים שמוריניו כנראה הכי מתאים כרגע אבל לא יודע אם יש איזה פתרון לטווח הארוך כי כרגע זה נראה שהפכנו לעוד קבוצה עם שם גדול ועבר מפואר אבל בלי עתיד ברור.

יוסי מזרחי 19 באפריל 2016

אני לא מקבל את רוח הדברים שלך שמשדרים איזו שהיא תבוסתנות או השלמה עם "הגורל".
נניח שמוריניו ייקח (רק) שלוש אליפויות מחמש, אבל הקבוצה לא תהיה או תראה כאוסף סמרטוטים כמו היום, זה מספיק והרבה יותר ממספיק.
תמיד יוכל להווצר מצב של כשלון אחריו, ושוב לחזור למה שאנחנו חווים היום אבל זה לא סביר ולו רק כי אין הכל כל הזמן ורק בסדר. אלה החיים והם דינאמיים.
אחרי חמש שנים טובות שלו אם יהיו כאלה, יוכל הבא בתור להתחיל מנקודה טובה יותר. יהיו זמנים יותר טובים ופחות טובים, אבל מה שקורה היום אני מאמין ומקווה, לא יחזור שוב.
המשפט האחרון שלך גיל, מתחיל במילה כרגע והוא נכון לעכשיו.
יום אחרי מינוי של מוריניו (והייתי אומר אותו דבר על קלופ או אלגרי למשל) נהיה במקום אחר, ועוד נחזור אתה ואני למשפט הסיום הזה שלי.

גיל 19 באפריל 2016

ברור שזה מספיק וטוב. אבל גם אם היא תראה כמו ברצלונה של לפני 5 שנים, ברגע שהוא יעזוב, הספירה מתחילה מחדש.

למה לא סביר שנחזור למה שקורה היום? כבר שכחת מה קרה אחרי כמעט שלושה עשורים של אינספור תארים? לא היו שווים כלום ברגע שמונה מאמן חדש. מספיק מאמן אחד גרוע שמה שייבנה יהרס. אני מסכים איתך שהנהלה בריאה ומנהל מקצועי יעזרו להפוך את המעבר ליותר חלק אבל אני לא אופטימי לגבי עתיד שבו מחליפים מאמנים כמו גרביים.

יוסי מזרחי 19 באפריל 2016

הנפילה הנוכחית שלנו החלה שנתיים לפני שסיר אלכס פרש. זה מין פרדוקס. אחרי הכל, לקחנו עוד אליפות והפסדנו אחת על יחס שערים אבל בבחינת תהליכים ארוכי טווח, שם התחיל העסק ללכת לכוונים לא נכונים.
מי שלא הבין את משמעות הפרישה של סיר אלכס (לדעתי גם הוא לא העריך נכון) על המערכת, שאליה נוספה היציאה של דיויד גיל ממערך הניהול, עמד פתאום בפני שוקת שבורה. המדרגה היתה גדולה מדי וכדאי שנזכור, שמוייז היה בחירה חמישית או שישית בסדר העדיפויות כך שאנשים שדחו את התפקיד ידעו מהי המציאות המקצועית, איזה סגל נשאר ולמה רק סיר אלכס יכול להביא עם סגל בינוני כזה אליפות, ומכאן מה צריך לעשות.
קרו שם שלוש הדברים האלה במקביל ,יחד עם חוסר מוכנות תפיסתית שהולכים לירידה זמנית,יחד עם מועדון שלא הוכן למהלך דרמטי והנה התוצאות.
הנה למה לא נחזור לזה: אין ירידה נוספת מהספירה של סיר אלכס. כל השחקנים הם ברי חילופין, יש הבנה שרק שם ומסורת לא מביאים תוצאות, ונקודות המוצא של מי שיחליף את מוריניו בעוד כמה שנים יהיו אחרות מקצועית, כלכלית וניהולית/מקצועית.
מבחינת הגליזרים, מה שלא עשה השכל (התארגנות והכנות) יעשה הנסיון ( אבדן הרבה כספים וערכים כלכליים) גם פה נקודת המוצא תהיה אחרת,ולו רק כי הם וכולם מבינים שלא לעולם חוסן.

גיל 19 באפריל 2016

אני חייב לומר שאתה מאוד אופטימי.

יוסי מזרחי 19 באפריל 2016

אכן אופטימיסט מושבע, אבל אני באמת חושב שהדברים שלי שקולים ולא רק מושפעים מהקשר למועדון.

ניק 19 באפריל 2016

עובדה שכשפפ עזב לא התחילה ספירה חדשה… עובדה שכצאבי עזב לא התחילה ספירה חדשה…
אם יש בסיס טוב הוא ימשיך גם למאמן הבא, גם אם יהיו 1-2 עונות מעבר בתקופה הזו.
גם פרגי לא לקח 10 אליפויות רצופות.

גיל 19 באפריל 2016

כן, אבל כשיש לך את מסי וניימאר וסוארז אז קצת יותר קל בלי קשר לזהות המאמן.

אמיתי 19 באפריל 2016

כל מילה…בדיוק מה שכתבתי לגיל לפני זה..
ובשבילי כרגע זה כן פסגת החלומות.
יאללה קמפיין להחתמת מוריניו

Comments closed