ניתוח טקטי מעמיק במחצית של ספרד עם שבדיה

אני ביציע באינסברוק ועכשיו מחצית בין ספרד לשבדיה – 1-1 המבקיעים הם איברהימוביץ' וטורס. במשחק טוב ופתוח כמו כל המשחקים בימים האחרונים. והמחצית הזו, ובעיקר המבקיעים במחצית הזו, הם בעצם התגלמות מה שטוב באליפות הזו. אני יכול לחשוף פה באופן בלעדי וראשוני: מסתבר שכמעט כל הטובים טובים!

רונאלדו טוב, וטורס טוב, ואיברהימוביץ' טוב, ודויד וייה טוב, ורוד ואן ניסטלרוי ממש טוב. וגם דקו ממש טוב וכמוהו מודריץ'. האליפויות האחרונות נטו להבליט כל מיני שחקנים כמו מירוסלב קלוזה או מילאן בארוש ולפעמים פריצות של אלמונים כמו ווין רוני בזמנו. שזה לא רע, אבל מה רע בזה שהכוכבים הגדולים יהיו הכוכבים?

נ.ב: לא כל המאמנים הם כל כך נאיבים. ריימונד דומאנק לא ישתף שחקן רק בגלל המוניטין שלו. או רק בגלל שהוא טוב.

*

בהמשך לעניין השידורים – אתר הונגרי שמראה את כל שידורי האליפות. אינני חושב שהוא חסום בישראל.

*

לסיכום ארועי היום ביורו, חדשות לאוהדי יונייטד! ישבתי במשחק ליד עיתונאי ברזילאי מסאו פאולו וניצלתי את ההזדמנות לשאול אותו על המגינים-תאומים-זהים פאביו  ורפאל. "תשמע. כולם יודעים שיונייטד רכשה אותם. אף אחד לא ראה אותם. אף אחד לא יודע אם הם באמת טובים. אבל אומרים שהימני יותר טוב מהשמאלי".

חידון מספר 80 - ההיסטוריה של אליפות אירופה בכדורגל
חידון מספר 81 - נבחרת גרמניה

75 Comments

תומר 14 ביוני 2008

לא הבנתי למה המחצית השניה הייתה כלכך שונה מהראשונה עד שראיתי את הפוסט שלך:)
והנה דוד וייה כובש

חייש 14 ביוני 2008

ואז באה המחצית השניה והשוחט שחט וכו'. מקווה שבמחזור השלישי ינצחו השוודים ויעלו למרות ההפסד היום. מגיע להם יותר מליוונים/רוסים.

כמעט כל הטובים טובים, מלבד, כך מסתבר, מכל כוכבי איטליה וצרפת. ולו ההולנדים היו צינים מספיק בנשמתם, הם היו מפסידים את המשחק הבא שלהם ומנפים את שתי אריות אירופה כבר בשלב הזה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 14 ביוני 2008

דובר אופ"א אישר להולנד באופן שערוריתי לשחק בהרכבה השני, מהלך שיאפשר לרומניה לנצח,לשלוח את איטליה וצרפת הביתה ויביא את רומניה למפגש עם ספרד בשלב הבא.הולנד מן הסתם מניחה שיריבתה בחצי הגמר תהיה ספרד אבל תמיד קיימת אפשרות שיריבת ספרד תפתיע ותדיח אותה ומבחינת הולנד כמובן שעדיף שזו תהיה רומניה ולא איטליה או צרפת.
שיטה מטומטמת והחלטה חסרת אחריות ובלתי מוסרית של אופ"א.

אביאל 14 ביוני 2008

אנונימי…מאיפה המידע הזה ?

אוהד 14 ביוני 2008

ומה שטוב באליפות הזו הוא שחוץ ממשחק אחד – אף משחק לא הסתיים באפס- אפס.
הקבוצות ההתקפיות האטרקטיביות כמו פורטוגל והולנד מנצחות
ונבחרות שליליות כמו איטליה ויוון לא מצליחות.
האמת בדרך כלל הכוכבים לא היו טובים בטורנירים הגדולים כי הם באו מותשים מעונות מפרכות.
כנראה שעם השיפור בכושר הגופני בכדורגל העולמי, גם הכוכבים כמו רונלדו וטורס מצליחים להוציא מעצמם עוד משהו אחרי שהעונה נגמרה.

סופרפלי 14 ביוני 2008

משתמש אנונימי, מאיפה הבאת את זה?
אני די בטוח שאתה טועה.

legal alien 14 ביוני 2008

תגידו, בענין השידורים, פה בארה"ב ניתן לראות באתר של אופ"א את כל המשחקים בעשרים דולר (נדמה לי, כל המשחקים גם משודרים בחינם ב ESPN. ולפני שאתם מתעצבנים אציין שאת רובם אני לא יכול לראות כי זה באמצע יום עבודה). אין אופציה דומה בארץ. אמנם לא בחינם, אבל לפחות לא נופלים קורבן לצ'רלטון וכדומה.

עזי 14 ביוני 2008

הוא לא אישר, הוא ענה לשאלה אם זה בסדר שהולנד תעלה עם מחליפים ואמר שאין עם זה בעיה, כל נבחרת יכולה לעלות עם מי שהיא רוצה מהסגל שלה. וזה נכון. השאלה היא לא מי יעלה אלא אם מי שיעלה ייתן את הכל, המחליפים של הולנד אם ייתאמצו לא יפסידו להולנד

Danny 14 ביוני 2008

Leagal: record the game and watch it in the afternoon, dont't check the results, you will enjoy it just as a live broadcast

רחמן הליצן 14 ביוני 2008

רונן, אתר מצויין, אבל כולו בהונגרית. איפה מוצאים שם שידור של משהו?

גיא 14 ביוני 2008

גם אם זה חוקי, ון-באסטן צריך להיות די טיפש אם הוא מתכוון לעלות עם הרכב משני ולהסתכן באיבוד המומנטום וערעור היציבות של הסגל שנראה כל כך טוב עד עכשיו

Stuart Pearson 14 ביוני 2008

Ronen, Uzi, why didn't Gunther Netzer play a bigger role in the 1974 Germany world cup winning team? internal politics? please comment.

רונן דורפן 14 ביוני 2008

סטיוארט – פוליטיקה פנימית וגם החלטה טקטית על קישור יותר "אחראי" עם אולי האנס ואובראת. באימונים דווקא השתמשו בנצר בתפקיד מאד חשוב – הוא היה "דמוי קרויף"

עזי 14 ביוני 2008

מאפיה של באיירן מינכן בראשות בקנבאואר, יחד עם גרד מולר, פאול ברייטנר, שוורצנבק וספ מאייר נגד כוכב היריבה הגדולה מנשנגלאדבך (שכבר היה בריאל אז, אבל זה לא שינה).

Stuart Pearson 14 ביוני 2008

One good thing that this Euro forces you to do is to compare the football knowledge that you thought you had at the time that the "Pendel" poster of, say, 1974 Bayern Munchen was hanging in your bed room, to the data which is availble today on the net. Hans Georg Shwarzenbeck was Beckenbauer's body guard, etc…

ויכסלפיש 15 ביוני 2008

עוד היסטוריה: מדוע לא נרשמה מערב גרמניה ליורו עד 1968 ובכלל למה הוא זכה לכזה זלזול בשנותיו הראשונות?

ועוד שאלת טריוויה: כמה שחקנים שהופיעו במשחק הגמר ביורו שיחקו בהמשך בליג הישראלית?

ויכסלפיש 15 ביוני 2008

לגבי מערב גרמניה אני שואל מחוסר ידע, זו לא חידה

אביאל 15 ביוני 2008

בקשר להרכב השני של הולנד מול רומניה, אני אישית חושב שהולנד אחרי הכל (והיא די הוכיחה את זה בטורנירים האחרונים) היא נבחרת בלי יותר אופי לעומת צרפת וגרמניה למשל שיכולות לחזור למשחק ענק גם אחרי משחק גרוע, לכן ואן באסטן לא יקח כאן סיכון, אמנם הוא לא יעלה לשחק כמו נגד איטליה וצרפת עם הרבה כלים התקפיים ויהיה הגנתי יותר, אחרי הכל כדי לזכות ביורו צריך לנצח ב6 משחקים וחבל יהיה להרוס את המומנטום שיש להולנד – כל האמור נאמר בתקווה ובתור אוהד צרפת :)

תומר 15 ביוני 2008

ויכסלפיש,אני אנחש ששורה ואנדרי באל

עוז 15 ביוני 2008

אני מסכים עם אביאל לגבי ההנחה שהולנד לא תרצה לעצור את המומנטום, וחושב שמצטרפת אליה הנחה נוספת והיא שהולנד צריכה להעדיף את צרפת/איטליה על ספרד בחצי הגמר. עם הראשונות היא הסתדרה לא רע ולדעתי יהיה לה יותר קשה מול קבוצה שתוקפת מאשר מול קבוצות יותר מסתגרות. גם אפקט ההתרעה עשוי רק לעזור כאן. אני חושב שאחרי המשחקים השבוע אין לצרפת ואיטליה רעיון איך לעצור את ההתקפה ההולנדית. דווקא ספרד אם תתקוף ותבקיע ראשונה יכולה להכניס את הולנד לעמדה בעייתית של משחק מסודר ואובדן האפקט של ההתקפות המתפרצות.

עזי 15 ביוני 2008

ויכסלפיש, באליפות הראשונה ב-60' נרשמו רק כחצי מדינות אירופה ובין אלו שלא ספרו את הטורניר החדש היו גם אנגליה כמובן, גרמניה ואיטליה. ב-64' לא נרשמה גרמניה (המערבית, המזרחית השתתפה) בגלל המעבר ב-63' למקצוענות והקצת הבונדסליגה, חששו שהמוקדמות ייפגעו בעניין הזה.

אופיר 15 ביוני 2008

אני במקום ההולנדים עולה עם ההרכב שני ואפילו לא מתנצל. יש להם רבע גמר ארבעה ימים אחרי רומניה, היה להם משחק נגד צרפת ארבעה ימים לפני רומניה, המנוחה שלהם יותר חשובה מכל דבר אחר.

אין משהו לא ספורטיבי בעלייה עם ההרכב השני למשחק כזה. כמו שעזי כתב, השאלה היחידה היא אם מי שיעלה ייתן את הכל.איטליה וצרפת יכולות להאשים רק את עצמן שהן הגיעו למצב הזה. אם הן לא הצליחו לנצח את רומניה, הן לא יכולות לדרוש מהולנד לעשות את זה בשבילן.

אפשר גם לטעון שההרכב השני של הולנד יכול להצליח במשחק יותר מההרכב הראשון. למחליפים יש אינטרס להילחם ולהוכיח את עצמם, בזמן ששחקני ההרכב ירצו בעיקר לנוח ולהימנע מפציעות ומצהובים.

חוץ מזה, תמיד תענוג לראות את גאטוסו בוכה על תוצאות מכורות, ו"שוכח" שמילאן שלו הפסידה בשבעה משחקים מהסוג הזה בשנים האחרונות. כל עוד השחקנים של הולנד יתאמצו ולא יפסידו בכוונה, אי אפשר להגיד שהיא לא ספורטיבית או לא מוסרית.

תומר 15 ביוני 2008

כמה דברים לגבי הענין עם הולנד,זה חוקי לגמרי לשחק עם הרכב משני וזה גם מקובל.ביורו הקודם צ'כיה עלתה למשחק השלישי עם ההרכב השני שלה ונתנה לגרמניה בראש,משחק מצוין של היינץ(מישהו יודע איפה הוא?הוא שיחק בהמבורג בזמנו).
בקשר למומנטום של הולנד.מאוד נהניתי מהמשחקים של הולנד עד עכשיו אבל קצת פרופורציות,היא ניצלה מחצית ראשונה קטסטרופלית של איטליה(והחלטה קצת שנויה במחלוקת של השופט)והחמצות בלתי פוסקות במחצית השניה+משחק מעולה של ואן דר סאר שחיפה על חורים בהגנה וחפש פעולה מוחלט שההולנדים נתנו לאיטלקים.הם נתנו את זה גם לצרפתים רק ששתיהן לא ניצלו את זה.להגנה הזקנה של הצרפתים לא היה סיכוי מול המהירות של ההולנדים,השער השני והשלישי הם ההוכחה לכך.בניגוד למה שעוז אמר,אני בטוח במאה אחוז שהולנד מעדיפה לקבל את ספרד או רומניה בחצי הגמר מהסיבה הפשוטה.ספרד ורומניה לא מנצחות משחקי חצי גמר,איטליה וצרפת כן. אין להולנד שום הרתעה על הנבחרות האלה בשלב כזה(לעומת הרתעה שתהיה לה בכל משחק אחר.
השיטה הזו שנבחרת מתעסקת (ואני בטוח שהיא מתעסקת)בחישובים של מי היא יכולה לקבל בחצי הגמרהיא שיטה גרועה מאוד. אני רוצה להזכיר גם איך הולנד נראתה במשחק השלישי חסר החשיבות במונדיאל.

רונן דורפן 15 ביוני 2008

ויכסלפיש: אם זכור לי – צ'אנוב ולא שורה היה השוער בגמר ב-88.
תומר – תמיד אפשר לקרוא לפרופורציות. הולנד ניצחה את שתי הפינאלסטיות של המונדיאל בתוצאה 1-7. מתי מותר להתלהב? ב-10-1 אולי ב-20-1? מלבד זאת לא זכור לי שצרפת ללא זידאן, פלטיני או קופה הגיעה אי פעם למשהו. בניגוד לגרמניה או איטליה שמצליחות בשיטתיות, לצרפת אין מסורת ורק כוכבי על היסטוריים יכולים להביא אותה להישגים.

תומר 15 ביוני 2008

רונן,התוצאה היא נהדרת אבל מה שאני בא להגיד זה שהיא לא ממש משקפת את יחסי הכוחות לקראת משחקים בשלב הבא.אני אשמח מאוד אם הולנד תזכה ביורו(במידה שאיטליה לא תזכה בו)ואני שותף להתלהבות ומברך את אוהדי הולנד(כבר עשיתי זאת אחרי המשחק מול איטליה) אבל אם הייתי אוהד הולנד לא הייתי נסחף לאופוריה שהולנד מפחידה את היבשת.
לצרפת יש כוכבי על(ריברי בפטנציה והנרי) ורוב השחקנים הנוכחיים שלה שיחקו בגמר המונדיאל וחלקם גם בשניים+גמר יורו,בחצי גמר גביע אירופה זה משנה.

אדם 15 ביוני 2008

צ'אנוב היה המחליף של דסאייב בגמר ב88', והגיע בהמשך למכבי חיפה,אליה הגיע בהמשך גם חברו לאותה נבחרת, אולג קוזנצוב.
אגב, לא ברורה לי החגיגה הגדולה באולפן של צ'ארלטון בעקבות הדחת יוון. שבדיה בשלב הבא תהיה נכס גדול יותר? היא שיחקה כדורגל מהנה יותר מיוון בשני המשחקים הראשונים? ליוון יש לפחות סיבה הגיונית לכדורגל שהיא משחקת-היא פשוט לא מסוגלת ליותר. אבל למה נבחרת שבשורותיה משחקים ליונברג, איברהימוביץ' ולארסון צריכה להראות ככה?

גיל 15 ביוני 2008

סליחה שאני מפריע לכם עם הכדורגל אבל טייגר משכתב במו ידיו את הספורט. אחת ההופעות המדהימות ביותר שלו היום, עם שני איגלים ובירדי שכל אחד מדהים יותר מהשני, ומחיקת פעם של 5 נקודות ב6 הגומות האחרונות. את כל זה הוא עושה עם פנים מעוותות מכאב אחרי כל חבטה ארוכה, בגלל שהברך שהוא עבר בה ניתוח טרם התאוששה סופית. אם הוא זוכה מחר, זה בערך כמו המשחק ההוא של ג'ורדן ששיחק עם 40 חום. מסוג האירועים שמגדירים שחקן לדורות.

יואב 15 ביוני 2008

א- דסאייב הוא השוער שחטף את השער ההוא, ממאמן הולנד העכשווי.
ב- זלאטן, הוא סוף הכדורגל. גאון אמיתי, שמאד מזכיר לי את קאנטונה בתכונותיו הכדורגלניות וגם הלא.השחצנות, הזקיפות, ראיית המשחק והבנתו. נפלא. אולי אלכס יסתפק בשחקן שהכי דומה לו- ברבטוב.

איש 15 ביוני 2008

גיל- שכחת לציין גם שאת הסיבוב הוא פתח בדאבל בוגי בגומה הראשונה.
חוץ מזה- זה לא רק שהברך שלו עוד לא התאוששה- הוא גם התאמן בערך חודשיים בגלל הניתוח שעבר.

איש 15 ביוני 2008

לא התאמן בערך חודשיים כמובן…

גיל 15 ביוני 2008

איש, אתה צודק. זה היום השני ברציפות שהוא עושה את זה. המסלול היה קשה לכולם והפרונט 9 שלו היו זוועתיים. נראה איך הוא יתמודד עם הפציעה מחר. במצב אחר הייתי אומר שזה גמור אבל אי אפשר לדעת.

בקשר לאימונים, מה שמדהים הוא זה שהוא לא שיחק 18 גומות במשך חודשיים עד הטורניר הנוכחי.

אישה 15 ביוני 2008

אחרי הגולפ יבוא פה בטח שוב פעם הנודניק מהבייסבול לחר+++לנו
במוח עם הום ראנים ואחריו אולי גם זה זה מהדוק,מהקלאס,ומחמש
אבנים…חלאס אנשים!אתם לא רואים שפה זה דיון על כדורגל?
זה לא לעניין ולא מעניין,חפשו בבקשה בגוגל פורום סריגה אומנותית או מה שזה לא יהיה,ועזבו אותנו בשקט…תודה
רונן-בבקשה לא למחוק!

סופרפלי 15 ביוני 2008

זה לא קשור ללמחוק או לא, אישה, אם לא מעניין אותך משהו אל תקראי אותו.

עופר 15 ביוני 2008

לאישה. סוף סוף מישהו שאומר מה שהמון אנשים חושבים. תודה לך.

טייגר אכן ענק. אני לא עוקב בצורה מאד רצינית, אבל מה שטייגר עושה זה באמת לא יאומן. השאלה, האם משחק ברמה כזו על הברך שלו לא יתברר כהרסני לקריירה. אני מקווה שלא, כי הוא בדרך לשבור את השיא של ניקולאס, ולהעמיד אותו על משהו שלא ישבר ב100 השנים הקרובות.

ובקשר לבייסבול, שטוב שהאישה מלמעלה הזכירה לי, מי מוכן להתערב על האם היאנקיז יגיעו לפלייאוף העונה? זה לא יאומן שקבוצה בלי פיצ'ינג מגיעה כל שנה לפלייאוף, אבל עדיין אין לי את הביצים להמר נגדם.

אישה 15 ביוני 2008

אפרופו סריגה אומנותית-אתמול ראיתי ביורוספורט שני אנשים

אישה 15 ביוני 2008

ואז בא אאיש גדול

יוני 15 ביוני 2008

ואף אחד לא מבכה בבלוג הספורטיבי את שינוי האופי של הפועל גליל עליון גולן? לי אישית זה עצוב, כאוהד הפועל ת"א והיום הפועל אוסישקין, ומודע לבעיותיה ולא תמיד מזדהה עם הקהל.
יש קבוצות שחובה שיהיו במרכז הבמה, למשל חולון שחזרה אחרי שנים, הפועל ת"א, קבוצה חזקה בחיפה. הגליל היא מוטציה שיש לשמר, להראות שאפשר גם קצת אחרת. בקיצור, אני מאחל לאיחוד הזה שיגווע במהרה

ויכסלפיש 15 ביוני 2008

התשובה לשאלת גמר היורו היא אף אחד, אבל השאלה קשה במיוחד כי אולג קוזנצוב וולדימיר בסונוב שיחקו בכל המשחקים ב-88' חוץ מהגמר (קוזנצוב צבר צהובים), ובהמשך במכבי חיפה. צ'אנוב שיחק באותו טורניר רק 22 דקות נגד אירלנד בשלב הבתים

יואב, אוהד יוניטד מאוסטרליה 15 ביוני 2008

רונן,
מה שאני הבנתי ששני האחים הברזילאים שניהם בעלי רגל ימין,
האחד(פאביו) שנחשב יותר מוכשר מאחיו רפאל משחק בד"כ בנבחרת (ווינגר) שמאלי. הוא מנצל את רגל ימין שלו לאיים על השער (כמו נאני שהוא משחק בשמאל)
בכל אופן,
הם לא חלק מהתכניות לעונה הקרובה, הם ישחקו בקבוצה הצעירה
ויבלט הרבה זמן במכון כושר כחי איך שהם נראים כל פו יעיף אותם.
בקשר ליורו, לא ראיתי בינתיים שום משחק. השעות (2:00AM ו בבוקר) בתוספת העדרות של אנגליה הוציאו לי את החשק.
יש איזה שחקן שהפתיע בגדול ? נראה שמוטיניו הגביר את הפופולאריות שלו וכמובן דיוויד וילה אבל הם שחקנים שידענו שהם טובים ולגבי וילה אני עדיין חשדן. הרקורד שלו בליגה לא משהו אבל מצד שני דם פורלאן הפציץ יותר מטורס (וכולנו יודעים היום מי שחקן טוב יותר)
אני עדיין הולך על ברבאטוב כאופציה ראשונה וסנטה קרוז במקרה שזה לא ילך.
נראה לי שברבאטוב כן יעבור. הוא רוצה לשחק ביונייטד וראמוס לא יחזיק אותו בכח.
אני לא רואה יותר מידי מתחרים. דרוגבה נרגע אחרי שסקולארי מונה בצ'לסי והוא שם לב שמוריניו לא ממש ספר אותו למרות המחיר של 18 מיליון שהוא לא מוגזם. גם מילאן העדיפו עליו את אדבאיור הצעיר וכניראה שהוא הבין שהגיל שלו מהווה בעיה (צ'לסי אכלו אותה יפה עם שבצ'נקו בן ה30)
ריאל הולכים על הונטלאר או וילה , האיטלקיות לא מעונינות וכך גם ארסנל וליברפול. 20-22 מיליון יהיה מחיר טוב.

Yair 15 ביוני 2008

אני מצטער לאכזב, אבל האחים מברזיל דומים מדי לקיירן ריצ'ארדסון מכדי להצליח ביונייטד…

לון 15 ביוני 2008

יופי של פוסט.

היופי באליפות הזו, שלא רק שהשחקנים הטובים מצטיינים, אלא שגם הנבחרות ההתקפיות מנצחות.

הסתיים העונש היווני. אני מקווה שיפסידו על האפס גם במשחק האחרון.
מסקרן אותי מאוד מה גרנט מסיק מההדחה שלה.

אהבתי את ההערה על דומנק.

חדשות יוצאות מהכלל על התאומים. במיוחד לגבי הימני…

אישה, קצת סובלנות בבקשה. סריגה אומנותית היא ספורט נפלא ומרתק, שכולל הרבה עליות ומורדות, לולאות וסוג של רשתות…
חיפוש בבלוג יביא אותך לפוסטים של רונן על אליפות מרכז אירופה לנוער בענף המרתק הזה :)

נועם 15 ביוני 2008

יואב, לגבי שחקנים שבולטים באליפות הזו, אפשר לומר שההפתעות באות בעיקר מהכיוון של הולנד. רו"נ, ואן דר וארט, רובן ובעיקר סניידר הנפלא, משחקים כדורגל שמגלה אינטליגנציית משחק גבוהה מאד עם יכולת סיום רצחנית. אני מאד מופתע מהם ונהנה לראות את הפריחה של ואן דר וארט וסניידר בנבחרת הזו.

על יתר השחקנים שמתבלטים קשה כרגע לדבר כ"הפתעה", אם כי דוד וייה בהחלט מרשים מאד, הגול שלו מול שבדיה אתמול זה שער ענק. גול של יכולת טכנית משובחת עם קור רוח וריכוז נהדר בדקה כ"כ קריטית, זה לא דבר של מה בכך.

legal alien 15 ביוני 2008

איך מבדילים בין האחים הברזילאים?

לון 15 ביוני 2008

מה הבעיה ? אחד מימין ואחד משמאל. להלן: הימני והשמאלי.

אדם 15 ביוני 2008

כל עניין חיים אוחיון והגליל מריח לי ספורט אמריקאי מגעיל, כשבעל פרנצ'ייז מחליט בוקר בהיר אחד שיש לו אפשרות למכור יותר חולצות ביפן אם הוא יעבור לשחק במדינה אחרת, אז הוא לוקח קבוצה, מסורת, היסטוריה וקהילה ומוחק אותם תמורת כסף. אני לא אוהב את גליל ואף פעם לא אהבתי, אבל אני עוד יותר לא אוהב בעלי הון שעושים בקבוצות כבשלהם. איחוד בין קבוצות הוא דבר שאני יכול לקבל אם מדובר בקבוצות בלי קהל ומסורת, או לפחות אם מדובר בשתי קבוצות שהמרחק הגיאוגרפי ביניהן סביר. פה לוקחים קבוצה עם מסורת מפוארת ומאחדים אותה עם קבוצה שהאולם שלה נמצא במרחק למעלה משעת נסיעה מהאולם בכפר בלום. ואחרי כל זה חיים אוחיון מספר שהוא ישמור על הצביון והאופי של הקבוצה.
הדבר הטוב היחידי שיצא מכל הסיפור הזה הוא שקטש דפק לנהריה ברז, מה שכנראה יוביל להישארות של בוסאני. ועכשיו כשהוסר מעלי העול של לקוות לקריסה של נהריה, אני יכול להתפנות לתקוות קריסה של גליל/עפולה/בית ברנר/יקנעם בלב שקט.

אביאל 15 ביוני 2008

נועם : סניידר נתן עונת בכורה מצוינת בריאל השנה, כולל כיבושים ובעיקר בישולים, שחקן ענק, מקווה שואן דר וארט יגיע ליובה כמתוכנן ויהפוך שם לשחקן שהוא באמת ראוי (במקום להיות תקוע בהמבורג, עם כל הכבוד אליה), ועדין כולי תקווה שהונטלאר המבטיח יגיע לצ'לסי…

אביעד 15 ביוני 2008

אביאל – אם הונטלאר יגיע לצ'לסי, רוב הסיכויים שהוא לא יממש את ההבטחה. הוא צריך עונת התאקלמות לכדורגל האנגלי ולרמות הגבוהות, כלומר עונה של שקט וסבלנות, מה הסיכוי שיקבל זאת בצ'לסי?
ואן דר וארט לא "תקוע" בהמבורג. מה שתוקע אותו אלו הפציעות הכרוניות שלו, אם יגיע ליובנטוס, לליגה פיזית כמו האיטלקית, הבעיה הזאת צפויה להחמיר.
בכלל, זו הבעיה של הולנד ביורו. 3 שחקנים חשובים שנוטים להיפצע באותה תדירות שאני אוכל סלט (פעם בשבוע) – ואן פרסי, ואן דר וארט ורובן.
ד"א, מנצ'סטר מחזירה אש לריאל בעניין רונאלדו. בקשר לסרחיו ראמוס. סוכנו של ראמוס נפגש עם היונייטד וראמוס עצמו סירב לשלול אפשרות שיעזוב את ריאל (מזכיר מישהו?).

ד"ר א. 15 ביוני 2008

בענין גליל –

אני לא בקי בפרטים, אבל זה נראה לי יותר כמו מקרה של בעלים שמשווע לתמיכה ציבורית, יותר מאשר איל-הון שרוצה למכור יותר חולצות ביפן. מיקי דורסמן עיכב את הקבוצה שלו עוד שנה בלאומית בגלל העניין הזה.

דוד מירושלים 15 ביוני 2008

ד"ר – כמה תמיכה הוא כבר יכול לקבל מהמהלך הזה?!
הוא לוקח את הגליל שהיא קבוצה שחביבה על רוב אוהדי הכדורסל, ומנסה לאחד אותה עם קבוצה מתה מבחינת התודעה הציבורית.

ד"ר א. 15 ביוני 2008

דוד –

אני מתייחס למה שקראתי היום ב-ynet. רוססו כתובות על קיר האולם בכפר-בלום. בתגובה הביע אוחיון שׂמחה על כך שהאוהדים התעוררו, וקרא לציבור להפעיל לחץ על נבחריו. שוב, אני לא בקי בפרטים, ואין לי דרך להעריך אם מדובר במהלך מחושב, בשליפות מהמותן, או בכל דבר אחר.

חוץ מזה –
המלצת לי לתת בדיון אחר לכדורגל סיכוי. האמן לי, ניסיתי לא פעם (אפילו השנה צפיתי בכמה משׂחקי יונייטד, בהשפעת הבלוג).
קשה.
לא מסתדר לי העניין שמשׂחק יכול להתנהל בשליטה מוחלטת של קבוצה אחת, ואז השניה, שהסתגרה בבונקר מכוער 90 דקות, תגנוב שער נצחון בדקה ה-94. רוב אוהדי הכדורגל יגידו "זה מה שיפה!". אני לא מתחבר לזה.

והיותי אקדמאי לא מהווה תירוץ כלל. מורי ורבי פרופ' צבי יעבץ הינו אוהד מרסיסייד ידוע, וזכור לי שהיה מתבל את השעור בהסטוריא רומית בתובנות על כדורגל טורקי (וזה היה בסוף שנות ה-80, לפני הפריחה הגדולה).
הדיקן שלי כיום, פרופ' מנחם מור, מעבר לכך שהוא מומחה בעניין בר-כוכבא ושומרונים, ידוע גם כאוהד שׂרוף של מכבי חיפה ומוכר היטב לבאי קרית-אליעזר. למעשׂה, הוא נמנה אחר כבוד על מייסדי הפלמ"ח (פרופסורים למען מכבי חיפה, למי שלא מכיר).

אין לי תירוץ. מדובר בנכות רגשית ממדרגה ראשונה.

אדם 15 ביוני 2008

ד"ר, ילדים באוסאקה לא יסתובבו עם חולצות של יוגב אוחיון בין אם הגליל ישחקו בכפר בלום או בין אם הם ישחקו בגן נר. אני מדבר פה על התחושה שמתקבלת מהמהלך, והתחושה שמתקבלת מהמהלך הזה, לפחות אצלי, היא של ניתוק הספורט מהקהילה ומהאוהדים, והפיכתו למטבע עובר לסוחר. היה לגיטימי בעיני אם חיים אוחיון היה מודיע שבעקבות העדר התמיכה הוא לא מתכונן לשים שקל מכספו האישי בקבוצה ולנהל אותה בתקציב מינימום(מוטי אמסלם עשה מזה קריירה). כמו כן הוא היה יכול להודיע פשוט מאוד שהוא עוזב. מה שלא לגיטימי זה שהוא מודיע שהוא הבעלים, אז מהיום אין יותר הפועל גליל עליון, יש הפועל גליל-גלבוע, שמשחקת בגן נר, ומתנתקת מהמורשת שלה, מהאוהדים שלה, ומההיסטוריה שלה. זה-לא לגיטימי.

ד"ר א. 15 ביוני 2008

אדם –
לגיטימיות זה עניין מורכב. אני מבין את החמיצות שמהלך כזה מעורר. אני מקוה שמה שלא יקרה, הקבוצה תמשיך הלאה, ולא תאבד את הקהל שלה.
אגב, אני לא מכיר את העולם בגן-נר. אם מדובר באולם רציני יותר מכפר-בלום, זה יכול להיות ערך מוסף.

בכל מקרה, אני שׂמח בשביל נהריה שקטש לא חתם אצלם. זה נראה מלכתחילה כמו שידוך גרוע. אני בעד בוסאני!

יום-טוב 15 ביוני 2008

אישה צודקת (תמיד..)

זה כמו שאני למשל, יכנס לפורום סריגה אומנותית וירושם שם הערות
על הסגירה האלכסונית הלקויה של המגן השמאלי הרזרבי בקבוצת המילואים בנערים ג` של סיאבספור בשכונת חאן-טריש סמטת באב-אל-וואד פינת בואך לשלום צאתך בחלום.

או בקיצור:אל תאפרו בשרותים כמו שאינכם מחרבנים במאפרה.

אדם 15 ביוני 2008

האולם בכפר בלום מכיל 1500 מקומות, האולם בגן נר אמור להכיל כ1000. הקהל של גליל עליון מגיע באופן מסורתי מהגליל העליון, מכפר בלום, מקריית שמונה ומהאזור. למעלה משעת נסיעה מהאולם בגן נר. זה כמו שתעביר את בני יהודה לשחק באשדוד ותצפה שהיא לא תאבד את הקהל שלה. בוודאי שהיא תאבד את הקהל שלה, בטח כשהיום כבר קיימות אלטרנטיבות(קבוצת הכדורגל בקריית שמונה, למשל).

אביאל 15 ביוני 2008

אביעד – אני דווקא חושב שעכשיו שסקולארי מגיע זה ישתנה, אולי זה תקף רק לתקופה של אברם, אצל מוריניו קח למשל את קאלו שהגיע וקיבל הזדמנויות והראה שיפור גדול, בקיצור זאת סתם משאלת לב שלי בתור אוהד צ'לסי נקווה שיהיה ככה :)

ולא חושב שראמוס יעזוב את ריאל…

לון 15 ביוני 2008

אביעד, חשוב מאוד לאכול יותר ירקות. סלט פעם בשבוע זה ממש ממש מעט :)

תומר 15 ביוני 2008

אדם,אני עם ד"ר א' בענין הזה ויותר מכך,שאוחיון יעשה מה שהוא רוצה.תביא משקיע אחר לגליל שיחזיק אותה בחיים ושהוא ישאיר אותה איפה שהיא.
חיים אוחיון לא צריך להחזיק קבוצת כדורסל בפריפריה, זה לא נותן לו יותר מידי. הוא עושה את זה בעיקר בשביל הקהילה ואם אף אחד לא מוכן לעזור לו להחזיק את הגליל בגליל אז כדי שאיכשהו הקבוצת תתקיים הוא מאחד אותה עם גלבוע,אם לא זה אז יש לך רק את נהריה בצפון(והעליה של נהריה אכן פגעה בגליל).
גליל את אוהדיה איבדה כבר מזמן,לא ראיתי אותם תומכים ברגעים הקשים השנה,האולם היה ריק רוב הזמן ורק בסוף העונה הייתה איזושהי התעוררות מצידם.

שי 15 ביוני 2008

איזה בעסה אני חוזר לארץ למכינה במעיין ברוך והגליל עוזבים את כפר בלום, ואני עוד חשבתי על ליקנות מנוי.

סופרפלי 15 ביוני 2008

איזה משחק נהדר

אדם 15 ביוני 2008

חיים אוחיון הוא לא מלאך ולא שרף, הוא לא רוצה להחזיק את הקבוצה לבד, שילך. אין לו שום זכות מוסרית להפוך את גליל עליון לגליל/גלבוע/עפולה. אחד הדברים הכי מחליאים בעיני בספורט הישראלי הוא הכניעה לכל קפריזה של כל "בעל הון" תחת הטענה שהם נותנים מכספם ואין בלתם. תחת הטיעון הזה שאול אייזנברג הרס את הפועל ת"א בטענה שאם לא הוא לא יהיה כלום. תחת הטיעון הזה לוני הרציקוביץ' הפך את מכבי ת"א לקבוצה לא רלבנטית. תחת הטיעון הזה מאיר שמיר פירק את הפועל פ"ת מכל נכסיה והפך אותה לכלום. לגליל העליון עדיף להיות קבוצה חלשה בליגת העל, אולי אפילו בלאומית, כגליל עליון, ולא להיות הקבוצה הבינונית של גליל/עפולה. זה טוב לחיים אוחיון.

אביעד 15 ביוני 2008

לון, מה אני אעשה… קרניבור…
אביאל, אני לא חושב שנושא הסבלנות לשחקנים בצ'לסי קשור לזהות המאמן, כמו שלא ניתן באמת לפתח צעירים במכבי ת"א. כאשר הדרישה היא לתוצאות מיידיות, לאף מאמן אין סבלנות להתאקלמות של שחקנים חדשים. אם הונטלאר יבוא, מספיק משחק וחצי חלש בשביל שהוא יעשה היכרות מעמיקה עם ירכתי הספסל…
גם אני לא חושב שראמוס יעזוב את ריאל, אבל ההתבטאויות שלו, כ"כ קרוב לבחירות, מלחיצות בוודאי את קלדרון ומראה לריאל שהם לא הבריונים היחידים בשכונה.

תומר 16 ביוני 2008

אי אפשר להשוות את שאול אייזנברג לחיים אוחיון בטח שלא ללוני.עם כל הטעויות שהוא עשה,הוא השקיע מליונים מכספו ומכר את מכבי לרוכש טוב שיכול לקחת אותה קדימה.
מאיר שמיר הוא ממש לא טלית שכולה תכלת אבל תראה מה האלטנטיבות שלו ותשמע את קולות האוהדים בפתח תקווה שתומכים בכך שיחזור.
זה הרי הכי קל להתנפל על בעלי ההון ולקטלג את כולם כהורסי הספורט,לא תמיד זה מדויק וכמו תמיד בחיים,לכל מטבע שני צדדים.

דוד מירושלים 16 ביוני 2008

ד"ר – יעבץ חביב עלי ביותר באופן כללי בגלל סדרת הספרים המרתקת שלו על רומא, אם כי מה שלא תכתוב על יוליוס קיסר או על אוקטביאנוס (זה שם הרבה יותר יפה מאוגוסטוס לדעתי…) יהיה די מעניין…
אני את הידע שלי בעניינים רומאיים רכשתי ע"י קורס שהיה מבוסס על הספר ההוא של שצמן, שהיה מעט מציק ומתנשא אבל עדיין מסודר ומקיף (בעצם מי אני שאחלק ציונים…).
בכ"א בענייני כדורגל, אם ראית את המשחק שהיה כרגע בין טורקיא לצ'כיא [ (-; ] אולי היית משנה במעט את דעתך, אבל על טעם ועל ריח אין להתווכח.

עומר 16 ביוני 2008

אתם מקשקשים פה על ענייני גליל/גלבוע (קשקושים שבזמן אחר אולי היו לעניין) בזמן שהסתיים ביורו אחד המשחקים הדרמטיים בשנים האחרונות.
יש לי סימפטיה גדולה כלפי צ'כיה עוד מיורו 96, אבל אחרי המהפך הענק של טורקיה כולנו אתאטורק. איזה שער גדול של ניהאט! מי היה מאמין שצ'כיה תפסיד בגלל טעות של צ'ך מכל השוערים בעולם. אני חושב שראינו פה דוגמה נוספת באליפות הזו לנבחרת שהתגוננה והפסידה.
איזה משחק!
וצודק דוד מירושלים, משחק כזה היה גורם לד"ר א' להמיר את דתו לכדורגל, כמו גם לרביב דרוקר הבור ולכמה מיליוני אמריקאים.

cookie-monster 16 ביוני 2008

עומר – בדיוק ! איזה משחק ענק! המחצית השניה היתה בידור רציני טהור טהור. יותר מזה פשוט אין. אין!
דקה 88. הטורקים רק השוו . הקהל שלהם עודד אותם בטירוף כל המשחק . ואתה חושב – אוו נקבל את הפנדלים בכל זאת!. אבל לאאאאאאאא! התורכים לא עצרו לרגע ולא ויתרו.
זה כדורגל!

אדם 16 ביוני 2008

אלטרנטיבות למה? אלטרנטיבות לכך שהקבוצה תחדל להתקיים? זאת הרי המשמעות של הצעד של חיים אוחיון, שהקבוצה ששמה הפועל גליל עליון לא תתקיים עוד. במקומה תהיה קבוצה חדשה בשם גליל/עפולה, כמו הפועל חיפה/רמה"ש, שמהר מאוד הפכה להיות עירוני רמה"ש, והיא תהיה קבוצה של חיים אוחיון, בעוד שלאוהדי גליל עליון לא תהיה יותר קבוצה.
אז אם מבחינתך הספורט הוא עניין שנועד לקדם את עסקיו של חיים אוחיון ואת האינטרסים הכלכליים שלו, ואת הקפריזות שלו, אז כן, אין פה שום בעיה. התפיסה שלי אומרת שהספורט הוא למען האוהדים, לא למען החיים אוחיונים.

אביאל 16 ביוני 2008

בהחלט המשחק המרגש ביותר של היורו, העדפתי את טורקיה, אבל כאב לי לראות דווקא את צ'ך עושה כזאת טעות איומה, חבל אבל עדין הטורקים יותר חביבים עלי מאשר יאן קולר וחבורתו :)
טעות איומה של וולקן זה עלול לעלות ביוקר לטורקיה במיוחד מול הקרואטים המסוכנים…

תומר 16 ביוני 2008

אדם,אם לגליל יש מספיק אוהדים ומספיק אנשים שאכפת להם מהקבוצה הזאת,אז הם יצליחו להשאיר את הקבוצה בגליל בדיוק כמו שחיים אוחיון אמר.אם קטמון ואוסישקין לימדו אותנו משהו זה שגורל הקבוצה יכול להיות בידי האוהדים.אבל הם חייבים לפעול בעצמם לא להתלונן על בעלי ההון.אני לא שמעתי על איזשהי פעולה מעבר לונדליזם על קירות האולם בכפר בלום,זה מה שאמור להשאיר את הכדורסל בגליל? אני לא אמרתי לרגע שאין פה שום בעיה,בודאי שיש פה בעיה,אבל היא לא חיים אוחיון.
ואכן היה משחק ענק ומרגש מאוד,הגיע לטורקים לעלות ונקווה לראות אותם ממשיכים להצליח ולהוכיח שנבחרות קטנות לא חייבות לסשחק כמו יוון כדי להגיע להישגים,אבל הנושא של התנהלות של בעלים פרטיים בספורט הוא מאוד חשוב.

עופר 16 ביוני 2008

שלושה דברים.
1. קודם כל המשחק הזה היה הסיבה למה אני אוהב כדורגל. שוב אני אומר את זה, בפעם המיליון. ד"ר א', אני מאד אוהב כדורסל (ואני מקווה לראות אותך שנה הבאה ברוממה, למען ההיסטוריא) אבל אין כמו כדורגל. תענוג צרוף. אני חושב שכל מילה תגרע מהחוויה.
2. לאדם – לי לקחו את הקבוצה פעם. והשנה היא חזרה. ואני הולך להגיד משהו כאן שלא אמרתי אף פעם. הסיבה שעשו את זה, זה כי האוהדים בזמנו לא פצו פה, ולא עצרו את זה. אי אפשר לקחת את הקבוצה מהבנאדם שהשקיע, אבל כדורסל צריך להיות כלכלי באיזושהיא צורה. אני חושב שמה שאוחיון עושה זה גועל נפש, ורק בגלל שזה גליל עליון ורחוק מהעין אז באמת כאילו לא ממש אכפת לתקשורת וכל זה. כן אפשר לעשות משהו. כן אפשר להקים קבוצה חדשה ולהעלות אותה ליגות, צריך אוהדים ומשוגעים לדבר שאכפת להם מההיסטוריה ואוהבים את הקבוצה. רומנטי, אבל הנה מכבי חיפה שלי בליגת העל, כי הייתה אהבה ואחר כך הגיע הכסף. פ
3 – כרגיל, הבלוג שלי ושל הצהוב בניק-לינק. אנא כנסו, חוו דיעה. תודה רבה.

אדם 16 ביוני 2008

גליל תמיד הייתה קבוצה של קהילה, לא פנאטים כמו בערים. הגרעין העקבי-פרובלמטי של המועדון הגיע בעיקרו מהעיר הגדולה הקרובה, קריית שמונה, אבל אלה לא הסוג של האוהדים שאנחנו מכירים מהמרכז, הם לא יפגינו על מעבר קבוצה, הם מקסימום ילכו קצת מכות אחרי משחקים. זה אומר שלקהילה לא מגיעה קבוצת ספורט? בגלל שזה סוג אחר של אוהדים?
גליל עליון היא מפעל שהתקיים שנים, עד שהגיע למצב שיש לו קבוצת כדורסל תחרותית בליגה הראשונה. הקהילה תמכה במועדון לאורך שנים, וראויה להנות מהקבוצה המקומית ש-ל-ה במגרש הביתי ש-ל-ה, ולאף איש עסקים שהגיע לפני שנתיים והשקיע סכום זניח כלשהו(והסכומים שאוחיון השקיע הם זניחים, ולדעתי בחשבון הכולל הוא רק הרוויח מכל העסק) אין את הזכות המוסרית לעקור אותה משם.
עופר, גליל עליון היא לא חלק מקונצרטן העסקים של חיים אוחיון, והיא לא נועדה לנפק לו רווחים(למרות שכפי שכבר רמזתי קודם, בעקיפין היא עושה זאת), לכן דרך ההסתכלות עליה לא יכולה להיות כלכלית נטו. זה לא פרנצ'ייז אמריקאי שבו אפשר להעביר את את ההורנטס משארלוט לניו אורלינס כדי להפיק יותר רווחים, יש פה קהילה, יש פה מחלקות נוער, יש פה מסורת. זה לא רק רייטינג וחולצות בסין.
אגב הבעיה שלי היא לא רק עם חיים אוחיון. המנהלת והאיגוד היו חייבות להתערב פה ולהבהיר לאדון אוחיון שאם הוא רוצה להקים לו קבוצה חדשה אז שהוא יהיה זה שיאלץ להתחיל את הדרך בליגה ב', ולא קבוצת אוהדים. גם למנהלת והאיגוד יש מחויבות למסורת ולהיסטוריה של קבוצה חשובה כל כך בכדורסל הישראלי כמו הגליל. גם להם יש מחוייבות לקהילה, מעבר לאירועים מתוקשרים וממוסחרים שאבנר קופל יודע כל כך יפה להפיק. גם למי שמכר לחיים אוחיון את הקבוצה יש הרבה דין וחשבון לתת על כך שהוא לא עיגן בחוזה את כך שהקבוצה תישאר מה שהיא, ולא תהפוך לקרקס נודד.

עופר 16 ביוני 2008

אדם.
כואב לי הלב עליך. באמת. אני יודע בדיוק איך זה מרגיש. אני לא איזה אוהד הפועל ירושלים או מכבי ת"א או לא יודע מה שמדברים כי ככה נראה להם. אני יודע בדיוק איך זה מרגיש. אבל, אם מצד אחד אתה אומר שהקבוצה שייכת לאוהדים, אז האוהדים צריכים להפגין אחריות. אני לא אכנס איתך לויכוח האם האוהדים החיפאים הם פנאטים או לא, כי זה לחלוטין לא קשור.
זכור לי, ותמיד כשאני נדרש לנושאים כאלה, אני מעלה את הדוגמא הזו, האוהדים של קבוצת הכדורגל ברייטון (אנד הוב) מאנגליה, שמחו על מכירת נכסי המועדון על ידי הבעלים החדש שהם מאד לא אהבו, (מדובר פה על קבוצה שהייתה קיימת עשרות שנים), ובסופו של דבר השאיר אותה בלי איצטדיון מפני שהוא מכר את הגולדסטון גראונד (כך אם אינני טועה קראו לאיצטדיון) למשקיעים כדי שיהרסו אותו ויבנו עליו. באחד המשחקים באותה עונה, החליטו האוהדים למחות על מעשה זה, ועשו מעשה – ירדו מהיציעים בשקט ובלי אלימות והתיישבו בעיגול האמצע ובכל המגרש. פשוט ישבו שם. ישנן גם מחאות לא אלימות. נכון, שהאוהדים לא הצליחו, אבל אם חשובה הקבוצה, יש דרכים להראות את זה.
ואדם, אני חושב שאתה צודק, ואני אגיד את זה שוב ושוב. זו תחושה נוראה לאבד קבוצה. נוראה. במסגרת עולם המושגים הספורטיבי (כמובן שלא בחיים הרגילים אבל בספורטיבי), אני לא זוכר תחושה שהייתה שווה לתחושה ההיא. אבל חיים אוחיון באופן עקרוני, עושה את מה שהוא צריך לעשות לפי המנדט שניתן לו כדי להמשיך לקיים את גליל עליון. גם בני השרון היא בת כלאיים של קבוצות, ואין היום רעננה ואין הרצליה. אולי פיתרון יפה היה לקיים חצי מהמשחקים בכפר בלום וחצי בעפולה, ואפשר לנסות להציע את הדבר הזה. אבל עובדה שהאוהדים לא מקימים קול צעקה. עובדה שפחות אכפת להם ממה שהיה פעם. ותעזוב רייטינג. ותעזוב כסף. בסופו של דבר אלו אוהדים. המגרש בעפולה היה מלא השנה בכל משחק, למרות שהקבוצה ירדה ליגה. בכדורסל ובמציאות הכלכלית שלו, אין זכות מוסרית, יש קבוצה שתתקיים וקבוצה שלא תתקיים. סוף פסוק. את הפועל חיפה העבירו בזמנו לרמת השרון.
זה שמפעל התקיים במשך שנים לא נותן לו (למרות הצער שבדבר את הזכות להמשיך להתקיים). אין יותר מרכזים, אין יותר התיישבות עובדת, המצב היום הוא מצב אחר.
אני אתן את חיפה שוב כדוגמא – פעם הייתה שם קבוצה שד"ר א' יכול לספר לך עליה, קראו לה הפועל חיפה. הקבוצה הראשונה שראיתי משחקת בלייב, (נגד גליל עליון). איפה היא היום? העצוב הוא, שאין מספיק אוהדים להפועל, כדי שיעשו מעשה ויעלו אותה ליגות כמו את מכבי. יבואו שחקנים שאוהבים את הגליל (כמו ששטיינהאואר עשה לפני שנתיים בחיפה) ואוהדים וישקיעו מכיסם, ותהיה עדנה. ואני מקווה שהם יחזרו, כי גליל היא קבוצה שאני מאד אוהב (ואפילו הייתי פעם בכפר בלום, והיה תענוג ויופי של אווירה).
בהצלחה.

אדם 16 ביוני 2008

אם נגזר על הגליל למות, שתמות כגליל. היא לא צריכה את חיים אוחיון כממית חסד. אמרתי כבר שאני לא מתנגד באופן גורף לאיחודים בין קבוצות. עפולה גלבוע למשל היו איחוד הגיוני של שתי קבוצות קטנות עם גרעין אוהדים קטן מאזור גיאוגרפי קרוב ובלי מסורת גדולה, בני הרצליה ומכבי רעננה היו קבוצות גדולות יותר, אבל גם להן היה גרעין אוהדים קטן מאוד והמרחק הגיאוגרפי ביניהן היה קטן. פה מדובר על משהו כמו לאחד את הפועל חולון עם אליצור אשקלון ולהעביר אותה לשחק באשקלון. זה יצור כלאיים שאין לו שום זכות קיום ושום לגיטימציה חוץ מהאינטרסים הכלכליים של חיים אוחיון.
שוב, שלא יובן אחרת, אני את גליל שונא. אני שונא אותם מ93' כשהם שברו לי את הלב ושלחו אותי להמשיך לספור את השנים עד לאליפות(בשנה הבאה אני מגיע ל40), אני שונא את האולם המקולל שלהם שכל הזמן הפסדנו בו, אני שונא את הזכרונות מהירידה השניה באולם הזה, אני שונא אותם כי הם כבר כמה שנים טובות משמשים פשוט כחממה של מכבי. אבל העניין פה הוא לא הרגשות שלי לגבי הגליל, העניין הוא שיש גבול למה שכסף יכול לקנות. כמו שסמי עופר לא יכול לקרוא את מוזיאון ת"א על שמו רק כי הוא מזרים אליו כסף, כך גם חיים אוחיון לא יכול לקחת קבוצה שהיא נכס ציבורי ולעשות בה כשלו. כל חובב ספורט אמיתי באשר הוא צריך לבוז לחיים אוחיון ולמהלך אותו הוא מנסה להוביל, כי הדרך של חיים אוחיון מובילה אותנו מהיציעים לוול סטריט.
ולסיום-מסר אופטימי. שאלת איפה הפועל חיפה היום, ובכן הפועל חיפה עלתה השנה לליגה הארצית, אחרי שהוקמה מחדש לפני שנתיים ע"י משוגעים לדבר בהסתדרות במרחב חיפה. עוד יש תקווה לקבוצות כחלק מקהילה ולא כחלק מרשימת נכסים.

נ.ב
עוד שותפים לאשמה הם אנשי תקשורת הכדורסל, ששותקים נוכח השערוריה במקום להקים קול צעקה על כריתת הענף עליו הם כותבים.

תומר 16 ביוני 2008

אדם,אתה לא צריך לשכנע אותי שזה מהלך לא טוב,ברור לכולנו שזה רע לכדורסל שגליל תעלם מהמפה.אבל כל עוד הקהילה הנפלאה שלה שהקבוצה הזאת כלכך מעניינת אותה לא תילחם עליה אז אין לה זכות קיום.מה זאת אומרת הם סוג אחר של אוהדים?
להחתים עצומה זה פנאטי?להביא כמה מאות אנשים להפגין זה פנאטי? אם היא נכס ציבורי אז שהציבור הזה יתחיל להתייחס אליה ככזה. כל עוד אף אחד,כולל אוהדי הקבוצה,לא עושה שום דבר אז הקבוצה כיום היא חיים אוחיון.זה נחמד מאוד לדבר על המסורת וההיסטוריה והחשיבות אבל זה צריך אחיזה במציאות,איזה ספונסר ירצה לתת כסף לקבוצה שברגע הכי חשוב שלה,אף אחד לא נלחם עליה. זה יפה לחגוג אליפות היסטורית,אבל יש רגעים שבהם אוהדים חייבים לעשות יותר מזה ובטח שיותר מלהאשים את כל העולם כולל הבעלים והתקשורת כשהם לא נוקפים אצבע.אם תהיה מחאה של אוהדי גליל,התקשורת גם תתעורר,קודם שהם יקימו קול צעקה ואחר כך שידברו על שתיקת העיתונאים.
ואני סולד מהאמירה הסטריאוטיפית על תושבי קרית שמונה שלא ילכו להפגין כמו פה במרכז אלא רק ילכו מכות.

אדם 16 ביוני 2008

אתה מפרש אותה לא נכון. לא התייחסתי לתושבי קריית שמונה כמכלול, ההתייחסות הייתה לקבוצה ספציפית של אנשים שהיו הגרעין האלים בכפר בלום בשנות ה90'. כמה חבר'ה מקריית שמונה שבאופן קבוע במשחקים נגד התל אביביות וירושלים היו מחפשים את בלגאן, ולרוב מוצאים. לעשות בלגאן אחרי משחק זה הרבה יותר פשוט מאשר להתפנות באמצע שבוע וללכת להפגין איפשהו.
בעתונות הבוקר פירסמו ברבע שורה על פניות של אוהדים לשירצקי שיעזור בהשארת המשחקים בכפר בלום. עוד רבע שורה על בדיקת האפשרות להקמת קבוצה בליגה נמוכה, אולי השתלטות על קצרין מליגה א'. כמו כן מצוין שהמחאות שעשו אוהדי הקבוצה נמשכו. נמשכו? סימן שהיו כאלה קודם. מי שמע? מי ידע? חוץ מגרפיטי על הקירות בכפר בלום הרי לא פירסמו על שום דבר.

אנונימוס 16 ביוני 2008

מה הבעיה של חיים אוחיון להחזיק קבוצה בליגה השנייה? מה הבושה הגדולה בכך?
ומה חייבת לו המועצה שעד 2013 צריכה כל שנה לשלם מאות אלפי שקלים להחזר חובות בגלל שעמית גל וחבריו לא ידעו לנהל קבוצה כמו שצריך?

Comments closed