על סף היום, על סף הרגע (2). לפני משחק חמש

המשפריצים

splash

בשנה שעברה, בנקודה הזו שהווריורס היו משחק מאליפות, כתבתי על כך שזו קבוצה שלא איבדה את הזהות המיוחדת שלה בטרנספורמציה שלה לקונטנדרית. שמימי ריק בארי דרך כריס מאלין הם היו קבוצה הרפתקנית ומחדשת, רק מה שהיה פעם גימיק הפך למנצח.

הם שוב שם עכשיו, עם התקלה של חסרונו של דריימונד גרין אבל עדיין משחק אחד מהתואר, אבל הסיטואציה שונה. הם סימנו את עצמם עם שיא הניצחונות. כקבוצה שלא מחפשת רק לגזור רשתות אלא להיות אחת שמדברים עליה דורות. עם ניצחון היום הם יהיו כזו.

בנאום האם.וי.פי הראשון שלו עבר קארי שחקן-שחקן בקבוצה ודיבר אליהם. הוא הבהיר שלא הוא חבר קרוב במיוחד של קליי תומפסון. למיטב הבנתי איגודאלה וליווינגסטון הם האנשים היותר קרובים אליו – בעיקר בגלל הצד הדתי (מאד) שלהם ושלו. על תומפסון אמר בצחוק ״אני בקטע הזה עם המשפחה. לך יש כלב״. אבל הוא דיבר על החלטה משותפת שלהם להיות הקו האחורי הגדול בהיסטוריה.

כמובן שאפשר להגיד משהו כמו ״הקו האחורי הטוב בהיסטוריה הוא מייקל ג׳ורדן ומי שלא שיחק איתו באותו הרגע״. זה לגיטימי אבל הכוונה בדברים של קארי ברורה. קו אחורי עם ערך מוסף לתיאום בין שני השחקנים שהוא הגורם לאליפויות סדרתיות. יכולת הקליעה שלהם היא הטובה בהיסטוריה – אין שום קו אחורי אחר בדיון. את השמירה הפנסטסטית של תומפסון משלים קארי, שומר די בינוני, עם ערמומיות שמביאה הרבה חטיפות והרבה מהן ברגעים גדלים.  וכמובן עם ערך הגנתי אחר – התשה של שחקני החוץ שמולו. לא רק התשה, גם דיכוי. אני חושב שמשהו נשבר בכמה שחקנים גאים מאד כשהם משחקים מול קארי. כריס פול למשל. נראה את ווסטברוק, הבאמת אגדי, מתאושש מהרופ-א-דופ שעשה לו קארי. עם תומפסון כמובן. עם תומפסון.

יש בגולדן סטייט הרבה גורמים מנצחים. לא רק גרין. איגודאלה הוא כוח התערבות אדיר – שחקן הספסל אולי הטוב ביותר מאז ג׳ינובילי. אבל בסופו של המשפריצים הם מי שבפיגור 1-3 הורידו מבול שלשות שהטביע את אוקלהומה שנראתה עדיפה ביותר. המשפריצים הביאו את ניצחון החוץ בקליבלנד כשנראה היה שהסדרה בדרך לשוויון. ולמשפריצים יש היום עוד תקלה אחרונה להתגבר עליה.

הכל צפוי והרשות נתונה. משחקים 3 ו-4.
קליבלנד את החמישי

30 Comments

אמוץ כהן-פז 13 ביוני 2016

טוב שהם לא חברים אישיים, כך שיתוף הפעולה ביניהם שכלי ולא רגשי.

notRobot 13 ביוני 2016

אמת

גורביץ' 13 ביוני 2016

למרות הפרובוקציה החכמה של לברון בסוף משחק 4, נראה שהוא וויתר על הסדרה ברבע השלישי של המשחק הראשון.
אתה יכול להוסיף אותו גם לרשימה של השחקנים שנשברים מול קרי. מקווה שיש לו מספיק כבוד עצמי בשביל לעשות כל מה שהוא יכול הלילה אחרי המבול הקנטות שהוא קיבל מקליי ושאר ירקות בג"ס.

שמעון 13 ביוני 2016

לברון כרגיל ישלשל ויעשב טריפל דאבל בגארבג טיים. אל תבנה על זה. 30 הפרש ומעלה לגולדן הלילה גרין לא פקטור יהיה מטווח שלשות רצחני לברון לא ידע מה פגע בו.

7even 13 ביוני 2016

בהנחה שקםליי נותן היום משחק פושר ואיגודאלה משחק עצום. יש מצב שאיגי שוב ה MVP?

בטח עכשיו קליי ייקלע איזה 40

karim the dream 13 ביוני 2016

הרבה תלוי לדעתי גם בקרי. אם ייתן הופעה גדולה הלילה הוא ייבחר , לפחות ככה אני חושב. נכון לעכשיו איגי הוא הMVP שלי, אפשר לבחור גם בדריימונד שנתן הגנה מצוינת גם כן.

שמעון 13 ביוני 2016

האמויפי הוא רק קרי. כולם לבד רק בזכותו ובלי שמירה תוציא אותו מגולדן הם בקושי יעשו סל. איגי ממש לא האמויפי השנה טבטח ובטח שלא שרק -גרין.

אורן השני 13 ביוני 2016

אני גם מהמר על משחק גדול של קליי, תמיד זה מגיע אחרי כמה שהוא לא בולט מעל כולם

קורא אדוק 13 ביוני 2016

בד"כ אני לא נוהג לרשום ולנחס אבל במקרה הזה – ינצחו,יביאו את הריפיט וישתיקו את כל אלו שגיחכו בגדולה ההיסטורית שלהם

בית שמאי :בוודאות אחת מחמשת הקבוצות הטובות של כל הזמנים (יחד עם בולס 96, סלטיקס 86 ,לייקרס 02 , לייקרס 87)
בית הלל: מקום ראשון יחד עם הבולס 96

קורא אדוק 13 ביוני 2016

אוי התבלבלתי בבתים :-)

ק. 13 ביוני 2016

סלטיקס של שנות ה60 לא ברשימה?

ק. 13 ביוני 2016

או דהיא רק על 30 השנים האחרונות בהיסטוריה?

קורא אדוק 13 ביוני 2016

אני תמיד מסתכל החל מתקופת איחוד הליגות
כל מה שלפני, לפחות בעיניי, ללא זלזול, פחות רלוונטי

כמה קבוצות הין בתקופה ההיא? שמונה או משהו כזה?

שמעון 13 ביוני 2016

גולדן צריכים עוד אליפות אחת בשביל להיות שם.

קורא אדוק 13 ביוני 2016

שמעון אני מדבר על העונות הגדולות בהיסטוריה. לא השושלות הגדולות בהיסטוריה

karim the dream 13 ביוני 2016

הרבה תלוי בקיירי, אם ישחק כמו במשחק הבא כמו ששיחק בשני המשחקים הראשונים החיסרון של דריימונד לא ימנע מהם להפוך לאחת הקבוצות הגדולות בכל הזמנים.
אני רואה את קרי מתפוצץ בלילה ומוכיח ללברון בפעם ה5(? איבדתי ספירה..) שמלך לא יכול להיות ללא כתר.

duncan 13 ביוני 2016

קיירי לא כזה טוב בחוץ.
מאמין שיסיים עם 6-20 מהשדה

שמעון 13 ביוני 2016

קרי יפגיז הערב לברון רק יזרוק אבנים לסל.

איציק 13 ביוני 2016

אוב שקליי וסטף לא חברים. ככה אי אפשר להאשים את סטף שקליי נשאר ולא הובא לאב מסיבות לא מקצועיות. אחרת, עד היום היו מספרים לנו שאולי עם קליי הם יזכו גב אל גב אבל עם לאב יכלה להיות שושלת.

אלכס 13 ביוני 2016

כלומר, שושלת עם כוכבית?

איציק 13 ביוני 2016

לשלשת עם כוכבית.

yaron 13 ביוני 2016

אני מאוד שמח שגרין הורחק ומאמין שזה לא יעצור את גולדן סטייט, רק יהפוך את זה למתוק יותר :-)

זינק 13 ביוני 2016

החסרון של גרין משמעותי.
הערך המוסף שלו גם מבחינה הגנתית וגם התקפית, גדול מהמספרים היבשים.
לי זה תמיד מרגיש, כאילו גרין נותן את הבאלנס בקבוצה ונותן את הקשיחות שקבוצה אלופה צריכה.
בדקות שהוא שמר על לברון, הוא הוציא אותו מדעתו ואם לברון ישחק היום על החיים שלו הדקות האלו יחסרו מאוד לג"ס.

זה נראה כאילו כולם חושבים שהכל תלוי רק בג"ס, אבל שוכחים שלברון עדיין שחקן ענק (אפשר לאוהב אותו ואפשר שלא) ולא הייתי מבטל את האפשרות שהוא ידאג לנצל עד תום את החסרון של גרין.

ד"ר רזי הופמן 13 ביוני 2016

המפתח למשחק הזה, לפי דעתי, הוא מה יתן כל ספסל. אם הספסל של ג"ס יבוא לעבוד תהיה שחיטה של הקבס ואם לא אז יהיה משחק צמוד בו הכל יכול לקרות.

ד"ר רזי הופמן 14 ביוני 2016

בינתיים לו שורף את שחקני החמישייה שלו. גומר להם את הכח! קר כבר עם 4 מחליפים והטירון עם אחד בלבד.
נראה איך לברון יגיע לרבע האחרון.

יהודה 13 ביוני 2016

הליגה רק עוזרת לגס הם אוהבים להיות אנדרדוג שלא לדבר על זה שלו הטירון יתבלבל לגמרי מהשינוים בהרכב.

אסף 13 ביוני 2016

אם למדתי משהו בפלייאוף הזה, זה שהמרחק בין סטף לקליי לא כל כך גדול.
ההגנה של קליי שמה אותו בשורה הראשונה של שחקני האול אראונד בליגה, רק טיפה מאחורי לברון וקוואי. התצוגה ההתקפית שנתן במשחק 6 היתה פנומנלית, והרבע האחרון אגדי. לא ראיתי עדיין את סטף נותן תצוגה כזאת במשחק קריטי. בכלל, נראה היה שיותר פעמים דווקא קליי ידע להכניס את הווריורס למשחקים שהם התקשו בהם.
בקיצור, חבל שהתסריט של הפלייאוף נכתב מראש (קארי לוקח את הווריורס לאליפות), כי אחרת היינו מכתירים גיבור על חדש, ולא מהללים את קליי בתור שותף טוב.

גיל 13 ביוני 2016

אני חושב שגם קארי ואחרים בגולדן סטייט נראו שבורים בפלייאוף הזה מספר פעמים ולמזלם לאף קבוצה לא היה מספיק כישרון או את הקילר אינסטניקט להרוג אותם. אין ספק שהם קבוצה היסטורית אחרי האליפות הזו כי שתי אליפויות ועונה כמו השנה זה משהו שידברו עליו לדורות. אבל יהיו הרבה דיונים על תפקידו של כל שחקן בקבוצה ואולי בשנים הבאות זה יתבהר עוד יותר.

רוני שטנאי 13 ביוני 2016

חבל שבמקום שהמשחקים יוכרעו על המגרש עם שיפוט הוגן וטוב, הליגה מאפשרת שיפוט נוראי בכל הפלייאוף הזה ובנוסף עכשיו מרחיקה בצורה מגוחכת שחקן בפיינלס במקרה שכולו מתחיל בכלל בתסכול של לברון שהבין שהלכה עוד אליפות והתחיל להשתולל (גם בהמשך האלימות שהפגין נגד קארי ולא זכתה לשום תגובה ,היא מחפירה). גרין לא נהג בחכמה אבל הוא לא היה צריך להיות מורחק אם צריכים לראות את המהלך כל כך הרבה פעמים וקשה לדעת מה בדיוק הלך שם ובבירור האחראי למהלך זה לא הוא אז יש בעיה.

הוא היה צריך להיות מורחק לאחר ההילוך החוזר או לפחות בסוף המשחק אחרי הבעיטה באדאמס, אבל עכשיו להרחיק זה ממש לעג לרש. דווקא כאן אחרי שיפוט רע מאוד לאורך כל המשחק החלטת השופטים הייתה מעולה- עבירה דו צדדית והרגעת הרוחות, ההחלטה של הליגה עושה בדיוק את ההפך – היא לא ממש ספורטיבית ורק מלהיטה את היצרים לקראת ההמשך. לברון כבר במסיבת העיתונאים ניסה למצוא תירוץ בנתון שלא שלחו אותו לקו אחרי ששיחק כל כך הרבה דק', במקום להתייחס לכדורסל עוסקים בדברים שלא קשורים אליו וזו הבעיה הכי גדולה, כי כדורסל גדול כמעט ואין בסדרה הזו – אחת מסדרות הפיינלס הכי רעות שיצא לי לראות בינתיים וחבל שבמקום שהיא תגמר כבר (אישית כבר באמת שנמאס לי לראות את הכדורסל הזה בו שחקנים לא מופיעים, כל משחק באים בטענות לשופטים, ועוד כהנה וכהנה דברים שממש לא קשורים לספורט), עכשיו כבר יכול בהחלט להיות שיהיה שינוי מומנטום והסדרה תשתנה לגמרי.

יאיר אלון 13 ביוני 2016

חושב שאחד הדברים שמפריעים לנו לראות כדורסל איכותי בסדרה הזאת אלו הבדלי הרמות בין הקבוצות. ההזדמנות הטובה ביותר לראות כדורסל טוב הוא אם קליבלנד יהיו בשיאם וגולדן סטייט קצת פחות לפחות עד שלבים מסוימים של המשחק.
בנתיים בפעם היחידה בה קליבלנד היו בשיאם גולדן סטייט ויתרו על המשחק ומנעו מאיתנו את התענוג.

הערב מעניין יהיה לראות כמה זמן (אם בכלל) ייקח עד שג'יימס והחבר'ה יעברו מגישת "להילחם על החיים שלהם" ל-"טוב, זה גמור".

מה שבטוח יהיו לנו יותר סלים מאשר גולים ביורו עד כה (ובכלל) :-)

Comments closed