מאניבול

הכסף של מיץ׳ מול הכסף של סין

Money_Cash

ראשית, אני לא מתעסק בערן זהבי. חיים שלו, שאיפות קריירה שלו, כסף שלו. יותר מהכסף שלי.

אבל המעבר שלו הוא כן רגע סמלי בכדורגל הישראלי. אם בעבר ובעבר הרחוק אוהד הכדורגל הישראלי התרגש לקראת המעבר של שפיגל, אוחנה, ברקוביץ, רביבו או בניון לחוץ לארץ – כדי לראות מה שווה השחקן הכוכב שלנו על הבימה האמיתית. אז עכשיו עבר השחקן הישראלי של דורו לסין. ליגה ששלחה כדורגלן אחד ליורו ושלושה לקופה אמריקה.

אני יודע – זהבי כבר ניסה פעם אחת את מזלו בחוץ לארץ. אבל לפחות לטעמי לא הייתה לו סיבה שלא לנסות כלום. הרבה שחקנים לא מבקיעים במועדון אחד ופתאום מבקיעים הרבה במועדון אחר. אני משווה אותו לצ׳יצ׳ריטו. גם הוא בא ממדינה שמשלמת כסף גדול מאד בליגה המקומית. גם במקרה שלו אני בכלל לא בטוח שאין קבוצה במקסיקו שתשלם לו את מה שהוא מקבל בלברקוזן. גם הוא רצה מועדון גדול – אבל אחרי שהסיפור נגמר במנצ׳סטר יונייטד וריאל מדריד, הוא בלברקוזן. החלומות שלו גם ספורטיביים.

אבל זהבי הוא תבנית נוף מולדתו. כדורגל שגם אם הוא לא עשיר הוא כדורגל של כסף. יש לו משקיעים הרבה יותר גדולים מכדורגל איסלנדי או הונגרי או אירי (כן, בכוונה אני מונה מדינות ששיחקו את שלב הנוקאאוט של היורו). העיסוק התמידי בתקציבים ובשכר ובבעלי קבוצות. תרבות ספורט שחיה בימים האחרונים תחרות ספורט מרתקת: הכסף של מיץ׳ מול הכסף של סין. זה הקיץ שלנו.

אני כותב את זה כי כסף כמו שיש בישראל לא מביא אותך לשום מקום. אם יש לך כסף עצום כמו האנגלים, אז יש פה התלבטות. הכסף פוגע בנבחרת ובשחקן האנגלי אבל התמורה היא הפרמייר ליג. כוכבים גדולים, ליגה זוהרת ורמה מהגבוהות ביותר גם בתקופה חלשה. סביר לסבול את נבחרת אנגליה בכדי לקבל פרמייר ליג.

אבל ישראל? הכסף המושקע בהשארת כוכבים בארץ שווה הצלחה בליגה המקומית. אם זה שווה לאלונה ברקת או מיץ׳ גולדהאר אז זה שווה להם. עוד אנשים שהחיים שלהם לא מעניינים אותי. אבל סיפור ערן זהבי ממחיש מה זה יעשה לכדורגל הישראלי.  לכדורגלנים בתחילת ההתפתחות שלהם לא שווה לעבור לאירופה. כשהם יותר טובים הם ימצאו כסף בסין (ואולי גם בעתיד הקרוב באמריקה). המועדונים לא יכולים לדגדג את אירופה. את הנבחרת יוביל כדורגלן שנחשף לרמה בליגה הסינית.

ואחרי כל זה – תמכו כספית בדה באזר!

בולט 3 - מחשבות על עבודה
מתי בדיוק גנבו את אמריקה?

79 Comments

גיל שלי 29 ביוני 2016

אני מעדיף את המצב שלנו עשרות מונים על המצב בקרואטיה למשל. מעדיף נבחרת בינונית עם ליגה שבה יש לפחות ארבע קבוצות שמביאות 10,000 איש למשחק, על נבחרת מעולה וגמר גביע לעיני 2,500 צופים. לאורך זמן, העניין הציבורי, הכסף שמגיע, יביא גם להשקעה טובה יותר בתשתיות ולכדורגל טוב יותר. בסופו של יום, זהבי בסין, אבל נאתכו, רפאלוב, תומר חמד, ורבים אחרים בחרו את הבחירה של צ'יצ'ריטו. הבחירה של זהבי היא ברורה לגמרי, באירופה הוא לא היה מקבל יותר משקיבל במכבי, בסין הוא עובר מדרגה מבחינת העתיד האישי שלו, מאמין שרוב הכדורגלנים במצבו ברוב העולם היו בוחרים בחירה דומה

דורפן 29 ביוני 2016

עמדה לגיטימית – אבל אל תחלום על נבחרת בינונית. תקבל נבחרת גרועה. והצלחות המועדונים לא יהיו גדולות יותר – הקבוצה הקרואטית השנה בצ׳מפיונס השיגה שלוש נקודות.

הכסף החיצוני יביא כדורגל טוב יותר? ראה רוסיה.

גיל שלי 29 ביוני 2016

גם נבחרת חלשה בהחלט עדיפה על ליגה שמושכת בשיא שלה אלפיים צופים

אריאל גרייזס 29 ביוני 2016

כדורגל יותר טוב לא נראה פה, רק עליה בשכר של השחקנים. מצד שני, השנה היתה לנו ליגה מעניינת יותר ממה שהיתה לנו זה שנים. מבחינת אוהד מקומי זה כנראה עדיף מאשר נבחרת סבירה

תולעת 29 ביוני 2016

לא מכירה אף אוהד שיעדיף נבחרת איכותית (ובמגבלות שלנו זה כנראה נבחרת בינונית-מינוס) על אליפות של הקבוצה שלו. בעיני כדורגל ישראלי זה מה שקורה בסופי שבוע, לא בשיעמומוני טורנירי המוקדמות.
אפשר לשפר את הכדורגל דרך השקעה בבסיס (וזה לא יקרה) או דרך הגברת התחרות (וזה גם לא יקרה). להביא למצב שכל שחקן בינוני פלוס שהשתחרר מהצבא הולך לשחק בליגה הבלגית, האוסטרית או השוויצרית (כולן כנראה ליגות טובות מהישראלית) בטח לא ישפר את מצבו של הכדורגל הישראלי.

אריאל גרייזס 29 ביוני 2016

אולי יש מדינות כמו איסלנד שכן מעדיפות את זה (זה המצב שלהן מלכתחילה). אבל אני מסכים איתך בעקרון

קארל מרקס אנד ספנסר 29 ביוני 2016

ישראל היא לא נבחרת בינונית. היא חלשה

אריאל גרייזס 29 ביוני 2016

סתם בתור דוגמא – אלכס טשיירה חוזר נמרצות על ידי ליברפול בשנה שעברה ובסוף נמכר לסינים בשביל הון. האלק הולך לחתום שם עכשיו בסכום עתק. ג'קסון מרטינז נקנה בהרבה מאוד כסף על ידי אתלטיקו רק בקיץ הקודם ועבר לשם באמצע העונה. אתה יודע מה, אני לא אתפלא אפילו אם רוני יימכר להם (לראות סקאוזר מסתדר בסין יהיה מצחיק בערך כמו ג'רארד בלוס אנג'לס). כך שאני חושב שזה קצת לעשות עוול לזהבי. בגילו הוא היה מתקשה למצוא קבוצה אירופאית שהיתה נותנת לו חוזה בסדר גודל שהוא מקבל בארץ (עזוב סין) וגם מאפשרת לו להתחרות ברמה הגבוהה.
אני חושב שהסיבה העיקרית ששחקנים ישראלים לא הולכים לשחק באירופה היא לאו דווקא הכסף הגדול פה אלא העובדה שהרמה שלהם פשוט לא גבוהה מספיק. רובם מגיעים לשם ומתקשים להשתלב בהרכב בצורה סבירה.

דורפן 29 ביוני 2016

א. השחקנים האלו כבר היו באירופה. ניסו את כוחם שם. ב. הם לא מובילים את הנבחרת שלהם (או לא אמורים – רוני). אז הנזק לנבחרת שלהם קטן מאד.

אריאל גרייזס 29 ביוני 2016

טשיירה למשל שיחק בקבוצה ברוסיה, באותה מידה היה אפשר להגיד – איך הוא לא עובר לשחק בליגות הגדולות באירופה? מרטינז ויתר על לשחק בליגה החזקה בעולם אחרי חצי שנה.
בכלל, לדעתי הנזק לנבחרת ברזיל בזה שהרבה שחקנים בכירים שלהם עוברים לסין הוא גדול מאוד. זאת בכלל בעיה עם נבחרת ברזיל, שהשחקנים נמשכים לכסף הגדול במקום לעשות את הבחירות הנכונות ולהתפתח. אבל שוב, כששחקן עושה בחירה כזאת, איך בכלל אפשר לשים את הבטחון הכלכלי שלו מול ההצלחה של הנבחרת שלו? במידה רבה, ערן זהבי הוא כמו השחקנים הדרום אמריקאים האלו – יש לו קריירה קצרה שהוא צריך למצות את הפוטנציאל הכלכלי שלה. גם אני מאוכזב שזהבי לא מנסה שוב את אירופה אבל זה המצב של השחקן הישראלי כרגע

אריק 29 ביוני 2016

ושיירה בחור פיקח. בחר נכון. מקווה שרוני יבחר נכון גם.

אריק 29 ביוני 2016

טשיירה

Lord Anthony 29 ביוני 2016

צ'יצ'ריטו הוא לא זהבי ומנצ'סטר יונייטד זה לא פלרמו.
להיות שחקן מחליף ביונייטד ובריאל פותח לך קצת יותר דלתות מלהיות שחקן מחליף בפלרמו.

דורפן 29 ביוני 2016

אני חושב שזהבי השתפר מאז ימי פלרמו. מאכזב שלא עשה נסיון נוסף

yaron 29 ביוני 2016

אבל אף אחד מאיתנו לא יודע איזה הצעות מאירופה היו לזהבי.
אם הבחירה היא בין הכסף של גולדהר לבין הרבה יותר כסף סיני ושנתיים וחצי התאווררות ואפשרות לחזור/להמשיך הלאה כשיש לך עוד כמה שנים במחסנית אז הבחירה שלו סבירה לחלוטין.
אני גם חושב שאנחנו מזלזלים יותר מדי בליגה הסינית. ברור שהיא לא מתקרבת לליגות הבכירות אבל אני בטוח שהיא מתקדמת בצעדי ענק בדיוק כמו ליגת הכדורסל.
תשאלו את סטפן :-)

Lord Anthony 29 ביוני 2016

השאלה היא האם גם באירופה יש מי שחושב ככה.

יוני (המקורי, מפעם) 29 ביוני 2016

מבזק – זהבי תרם את מענק החתימה לדה-באזר! כנסו עכשיו!

בנישי 29 ביוני 2016

לדעתי אחת הבעיות בכדורגל הישראלי שחלק מהכדורגלנים פה הם לא ספורטאים.
אסביר.
ילדים פה גדלים להיות קודם כל שחקני כדורגל ולא ספורטאים. שחקן כדורגל = כסף בחורות יפות מעמד.
אין להם את רוח הספורטאי שרוצה קודם כל להתחרות לנצח להשיג..
רפאלוב חמד ודומיהם שונים מרוב הכדורגלנים בארץ.
לכן חמד לא חוזר לארץ ומאושר להתחרות בצ׳מפיונשיפ.. לכן רפאלוב סוגר עונה חמישית בברוז.
מקרה זהבי לא משקף ככ את דבריי מפני שהחוזה של הסינים חריג ביותר. ובכל זאת זהבי לא ילד.
ברגע שהשחקן הישראלי יעדיף תחרות גבוהה על פני כסף כך רוח הספורטאים תהיה בהתאם.
שימו לב לכותרות הראשונות לפני משחקים בינלאומיים.. כולם מדברים רק על המענקים שיקבלו..
מתראיינים ברדיו ומדברים על תקציבים במקום לדבר על הישגים.

אריאל גרייזס 29 ביוני 2016

או שאולי זאת בדיוק הרמה של רפאלוב וחמד?

בנישי 29 ביוני 2016

בסדר גמור. לא כולם רונאלדו :)
אני בספק רב אם בשיאם היו חוזרים לארץ בשביל עוד כמה ג׳ובות.
לכן מקרה זהבי יוצא דופן כי הסינים הציעו לו הרבה יותר מעוד כמה ג׳ובות.

Vered s 29 ביוני 2016

הלואי ששמונים אחוז משחקני הליגה הישראלית היו באיכות מהירות טכניקה של שחקני הליגה השניה באנגליה.

גיסנו 29 ביוני 2016

הוא לא אמר שהרמה שלהם שווה יותר מזה, הוא אמר שהרמה ובעיקר האופי שלהם שווים יותר מליגה ישראלית גם אם זה על חשבון כסף.

vered s 29 ביוני 2016

היתייחסתי לאריאל גרייזס ואני חייבת לציין שעשיתי כך מבלי לתרום מאומה לדיון. סתם קפצתי להגן על הליגה האנגלית השניה במידה והעליבו אותה. ואם כבר חזרתי לתגובות אז ההבחנה בין ספורטאים לכדורגלנים חדה ומקורית. ממש מענין. אני גם חושבת שזה שילוב של הספורט התחרותי הרצון להיתחרות מחוייבות מסורת אבל גם כשקראתי את המישפט הראשון ההבדל בין ספורטאים לכדורגלנים ישר חשבתי על זיעה ומאמץ ומחוייבות טוטאלית לשיפור אישי של ספורטאי עוד לפני התחרות לעומת בוא נשחק קצת כדורגל כי יש לי דריבל מה זה טוב דברים בסגנון הזה. אני תוהה איזו תרומה יש למחנכי הדור בקבוצות הילדים והנוער – מכיון שהם מגיעים מאותו חוסר בתרבות ספורט ותרבות מצליחנות פאסט פוד ישראלית ביכלל – כמה פעמים כשהם רוצים לחנך ילד לטעת בו מוטיבציה וכולי מאמנים והורים מאזכרים את האפשרות להצלחתו האישית אם יתנהג יפה והיתרונות הנילווים להצלחה כזאת. גם בצורה מבודחת. וגם ברצינות – מבלי משים. כלומר שמכוונים את הילדים בשיחות אישיות בעצם לאותה כדורגלנות להבדיל מספורט תחרותי. רוח הספורט. והמסורת העמוקה של הספורט. ושל הרצון לשאוף להישגים ספורטיביים לפני כל דבר אחר.

בנישי 30 ביוני 2016

בדיוק ורד.

אורי 30 ביוני 2016

אני קצת עוקב אחר הליגה שהנייה באנגליה. ברייטון או ברנלי או מידלסברו או דרבי פחות טובות מבאר שבע או מכבי תל אביב? לא פחות טובות ויש סיכוי שהקבוצות הטובות שלנו היו מותשות מ-90 דקות משחק מולן.

גורביץ' 29 ביוני 2016

גם לפני עשור-שניים-שלוש השחקנים בארץ היו יותר כדורגלנים ופחות ספורטאים, אבל היום בשונה מאז, ומה שהופך את הנבחרת שלנו לנבחרת שאלבניה מסתכלת עליה מלמעלה, זה שהשחקנים נשארים תקועים מבחינה אישיותית כנראה בגלל הקפיצה הכלכלית בתנאים של כדורגלנים מהדרג השני – שלישי.
לראות שחקנים כמו עידן ורד, גולסה, דור פרץ, עמית בן שושן, יצחקי, בן רייכרט, אלרואי כהן שקיבלו / מקבלים בוחטה בגיל צעיר ולא התפתחו במילימטר מאז שפרצו, והם פחות או יותר על המשבצת של שחקן משלים או מחליף במקרה בטוב ולא רלוונטיים בפחות, ולהבין איפה הכדורגל שלנו נמצא.
יוצאי דופן בדור הנוכחי – זהבי, ברדה, דקל קינן, שהמשיכו להתפתח מבחינת האישיות והגיעו לגבהים (כל אחד בהתאם לרמת הכישרון שלו) בגיל יותר מאוחר, ותרמו הרבה לליגה הישראלית (גם לנבחרת במידה פחותה, פחות באשמתם כי הנבחרת היא באמת פח). עד לפני עשור – עשור וחצי היו הרבה יותר שחקנים כאלה. הרבה יותר.

פולדש 29 ביוני 2016

ניתוח מאוד מעניין ומאיר עיניים.

זינק 29 ביוני 2016

רק מי בכלל הבטיח שלזהבי יהיה ביקוש על ידי קבוצות סבירות באירופה?
החוזה שקיבל בסין מול סיכוי תיאורטי על הנסיון להתברג בקבוצות דרג ביניים באירופה, לפחות בעיני אין התלבטות. בטח שלא בגיל 29.

השמן 29 ביוני 2016

מבין מאיפה אתה בא אבל המסקנה לא נכונה לדעתי.
א. אתה מתעלם או מקטין את הפער העצום בן הכדורגלן הישראלי המצוי לזה האירופאי. אז אולי זהבי היה יכול לשחק באירופה ואולי טל בן חיים. מי עוד? שחקן אחד הלך לליגה הסינית, כל השאר הגיעו לליגה השוייצרית/בלגית/אוסטרית וכו'. וחלק לא שיחקו שם כלל. לא רואה את ליאור רפאלוב/ביטון/חמד/נאתכו מרימים את הרמה של הנבחרת מי יודע מה. דמארי עזב את הארץ כחלוץ הבכיר של הנבחרת, איפה הוא היום? אם אתה מדבר על מצב בו יש כשבעים לגיונרים או משהו כזה והליגה המקומית היא כמעט חובבנית אז אולי, אבל אני ממש לא רואה מצב שדבר כזה יקרה עקב רמת הישראלים לא בגלל הכסף הגדול פה. לפני כמה שנים דן מורי עזב את הארץ לשלוש שנים של ספסל ויציע בויטסה ארנהיים, האם הוא השתפר משמעותית ביחס לעומרי בן הרוש שבחר להעביר את שלוש השנים הללו במכבי תל אביב?
ב. עצוב שאתה מבטל ככה את הליגה הישראלית כאילו היא רק מעניינת את גולדהאר ואלונה. עלייה של רמת הכדורגל פה בגלל ששחקנים טובים יבחרו להישאר במקום להתייבש באירופה היא חשובה מאוד לאוהדי הכדורגל הישראלים. אולי לטעמך הליגה ברמתה הנוכחית לא שווה את הנבחרת העלובה שלנו בניגד לאנגליה. אבל מדובר פה בטעם אישי. שנה שעברה ישבתי והסתכלתי בדמעות על חבורת שחקנים בצהוב שעלתה לליגת האלופות, לא התבוסות שחטפנו בשלב הבתים ולא אןבדן האליפות והגביע גרמו לי לאבד את הזיכרון הקסום הזה. יתרה מכך, ליגה איכותית היא מתכון לעליה בעניין של הליגה דבר שיגרור עליה בתקציבים (פרסום, פוליטיקאים וכו'). בסופו של דבר אם אתה רוצה לשדרג את מצב הכדורגל בארץ, אתה צריך לשנות את הדעה על הענף. ברמה הנוכחית של כדורגלנים ישראלים נהירה המונית לספסלי אירופה (והיו לנו תקופות עם משהו כמו שלושים לגיונרים, לא זוכר הצלחות מי יודע מה) תגמור את שארית העניין בענף. לעומת זאת, עליה ברמת הליגה, יציאים מלאים, הצלחות ברמה האירופית הנמוכה (גביע אופ"א) יכולה להוסיף לענף לא מעט. צריך לקוות שגולדהאר אלונה וכו' ישקיעו את הכספים בחוכמה גם בשיפור קבוצות הנוער.
ג. נחמד להגיד איסלנד, אלבניה צפון אירלנד וכו'. אבל האמת היא שכל מקרה לגופו. המלחמה שלחה לאלבניה נציגים שגדלו בכל אירופה ולא בכדורגל המקומי, באיסלנד יש תוכנעת לאומית שקוצרת פירות, צפון אירלנד יכולה לגדל שחקנים באקדמיות וליגות אנגליות, והונגריההאתההיודע יותר ממני איזו אימפריית ספורט הם, מה בינינו לבינם? שידרוג הכדורגל בישראל יכול לקרות רק דרך תוכנית לאומית מסודרת שבשבילה צריך תקציב ויכולת ביצוע. זהבי בסין או בסוונזי לא ממש ישנה שום דבר

אבו צ'יצ'ריטה 29 ביוני 2016

כל מילה

שלומי 29 ביוני 2016

דורפן, אתה שוכח דבר אחד חשוב: זהבי מתאים לקבוצות מליגות ביניים כמו אייאקס או קבוצה פורטוגזית לצורך העניין, או לחילופין קבוצות אמצע בליגות הגדולות סטייל אברטון או פאלרמו בפעם הקודמת. אף אחת מהקבוצות האלו לא יכולה להרשות לעצמה לשפוך 8 מיליון יורו על שחקן בן 29 שמככב בליגה יחסית לא מוכרת ושאין לו עמדה מוגדרת על המגרש וגם לתת לו שכר משופר מזה שקיבל במכבי.

מירון 29 ביוני 2016

הוא בשום מצב לא שחקן הרכב באייקס

מירון 29 ביוני 2016

אייאקס

טרנטה 29 ביוני 2016

ראיתי משחק של אייקס בשנה שעברה באמסטרדם ולדעתי אחרי הסתגלות לקצב ולאופי הליגה הוא לא רק פותח שם אלא גם מככב בגדול בליגה.

red sox 29 ביוני 2016

שחקני ההתקפה של איאקס הם שחקני הרכב הנבחרות הולנד (קלאסן, אל גאזי), פולין (מיליק) ודנמרק (שונה). כולם מלבד שונה גם צעירים מזהבי בהרבה עם פוטנציאל מכירה גבוה בעתיד הקרוב.

אבל בוא לא ניתן לעובדות להרוס סיפור טוב..

vered s 29 ביוני 2016

קלאסן הוא סוג של אוברייטד.

טרנטה 29 ביוני 2016

קלאסן היחיד שם שהוא ליגה אחרת ואולי מיליק. המחיר שלהם בהתאם. אמין יונס שהוא כוכב גדול שם לא טוב בעיני מזהבי (למרות שהוא צעיר עדיין).
אני לא סקאוט ולא עוסק בחישובים של את מי אפשר להשביח ולמכור. אני רק חושב שזהבי היה מבקיע בליגה הזו הרבה שערים אם היה משחק באייקס.

יואב 29 ביוני 2016

היו לערן הצעות רציניות מניוקאסל ואייקס. בסדר גודל של מיליון יורו לעונה.

גאזה 29 ביוני 2016

לא שמעתי על התעניינות מצד ניוקאסל, ובתור אוהד שלהם אני שמח שזה לא יצא לפועל. ההגנות של הצ'מפיונשיפ היו גדולות עליו לדעתי

S&M 29 ביוני 2016

אני לא מצליח לישב את הסתירה שאני מגלה בהתעניינות של אנשים אינטליגנטיים בכדורגל ישראלי. ואני מדבר על כותבים חכמים, רהוטים והגיוניים כמו אריאל גרייזס, גיל שלי, חיים שדמי ומקביליהם.
אני כן נותן ציון 'עובר' לאלפסי, כי הוא נמצא בשליחות ומרים פרוייקט, אז בסדר. אבל אחרים? לא נתפס אצלי.

השמן 29 ביוני 2016

תגיד, להאדרספילד טאון מהליגה הרביעית באנגליה, שמביאה 20000 איש כל משחק, אתה מפרגן על תרבות הספורט הנאורה, או לא מבין איך אנשים מתעניינים בזה?

אריק האדום 29 ביוני 2016

+20000

ud 29 ביוני 2016

+20000
חוץ מהעובדה שהאדרספילד טאון שיחקה בליגה הרביעית בדיוק עונה אחת, 2003/04 וכרגע משחקת בצ'מפיונשיפ, כך ש-20000 צופים בשבילה זה יפה (אצטדיון של 24 אלף) אבל לא מיוחד לליגה שלה.
כמו כן, זה מועדון בן 107 שנה, עם 3 אליפויות רצופות (אמנם לפני 90 שנה) וגביע, כך שלא מפתיע שהוא מרכז עניין ואהדה.

השמן 29 ביוני 2016

סורי על חוסר הדיוק. זה סתם שם גנרי שזכרתי ממשחקי מנג'ר מלפני עשרים שנה ;-)

ud 29 ביוני 2016

זה מה שחשבתי :)

Lord Anthony 29 ביוני 2016

זה בגלל שכנראה אתה לא ממש אוהב כדורגל.

אריק האדום 29 ביוני 2016

מזל שרובנו אידיוטים גמורים ככה שזה מסתדר לך ההתעסקוץ שלנו בדרעק הזה.
חושב שזו התגובה הכי מתנשאת שקראתי כאן… ואוו יש הרבה.
שיהיה בהצלחה עם ענפים עיליים יותר.

יניב פרנקו 29 ביוני 2016

ברקוביץ כישרון גולמי גדול בהרבה מזהבי זרק קריירת פרמייר ליג בשביל לשבת על הספסל בסלטיק. ורביבו הלך לטורקיה בשביל כסף .
זה לא שונה מזהבי .

מכביסט 29 ביוני 2016

לברקוביץ יש קרוב ל50 הופעות בסלטיק ורביבו עבר את ה100 בכל תקופתו בטורקיה

אלון 29 ביוני 2016

דוגמא גרועה ברקו היה שחקן מוביל עונה וחצי ואז כמובן רב עם המאמן.
רביבו הוביל את פנרבחצה לאליפות והוםעה בליגת האלופות (הישראלי הראשון שכבש שם)

אורי 30 ביוני 2016

זה נכון וברקוביץ הלך לסלטיק בכדי שלקח כדורגל. זה שאחר כך במקרה הוא רב עם המאמן, קורה. זה כמעט לא קרה לו לפני ואחרי, חוץ מהבעיטות "על הדשא" ובעיות במשחק ילדים וכל אלה שהוא הודיע שהם מטומטמים ושאר ירקות. הכל במקרה. קורה…

קארל מרקס אנד ספנסר 29 ביוני 2016

תגובה של בורות. הליגה הטורקית הייתה אז נהדרת ועם האגי וגביע אופא על הראש של ארסנל. סלטיק אז קבוצה חזקה עם מסורת ופוטנציאל לגביע האלופות. ממש לא קשור לזהבי.

קארל מרקס אנד ספנסר 29 ביוני 2016

וגם בשנים של רביבו _טורקיה עם המון שחקנים מהליגה מרחק רונלדו השמן מגמר המונדיאל

מאיר (חדש בשכונה) 29 ביוני 2016

הקשר שפרנקו התכוון, לדעתי, הוא שגם ברקוביץ וגם רביבו ירדו ברמת הליגה בשביל הרבה יותר כסף, לדעתי, על זה אין מחלוקת ובוודאי זה לא מצביע על בורות☺.

יניב פרנקו 29 ביוני 2016

אכן מאיר.
אני לא זוכר נקודת זמן שהליגנ הטורקית הייתה טובה מהספרדית והשהסקוטית טובה מהאנגלית.

גורביץ' 29 ביוני 2016

מה הקשר יניב ?
סלטיק בזמנו הייתה שוות ערך לקבוצת אמצע טבלה פלוס בפריימר ליג, וכל זה בתקופה של הגבלת זרים באנגליה, ככה שמעבר מווסטהאם לסלטיק היה שדרוג גם מקצועי וגם כלכלי.בתקופה שבה להיכנס לטופ 4 של הגדולות באנגליה לשחקן זר ישראלי היה על גבול הבלתי אפשרי הסיכוי לעשות את זה דרך סלטיק היה הרבה יותר גדול מאשר דרך ווסטהאם או סאותהמפטון. הוא ממש לא זרק קריירת פריימר ליג.
וד"א – ברקו הוא לא רק כישרון גולמי יותר גדול מזהבי, הוא שחקן הרבה אבל הרבה יותר טוב מזהבי

יניב פרנקו 29 ביוני 2016

אחרי שעשה את התנועה המגונה לאוהדי סלטיק הוא גמר שם. נשאר לשבת על הספסל רק בשביל החוזה המטורף שהיה לו (במונחים של אז).
יכל לחזור לפרמייר ליג אבל העדיף לשבת על הספסל.
והוא גם הודה שמאותה רגע השיא היה מאחוריו.

אבו צ'יצ'ריטה 29 ביוני 2016

אני חושב שאתה בונה תאוריה על מקרה פרטי, נדיר למדי. שחקן בגיל שקצת קשה לקבל הצעה אטרקטיבית (מקצועית ו/או כספית) מאירופה – הוא לא במצב שהוא יכול להגיד אני אלך לשנתיים שלוש לקבוצה קטנה כדי להתקדם, פשוט כי הסיכוי לקפוץ מדרגה בגיל 32 קלוש ביותר גם לשחקנים ממקומות יותר נחשבים. באיזה צירוף נסיבות הוא נפל על הצעה אסטרונומית (בין יתר הנסיבות ניתן למנות תחרות בין שני עשירים – הרי אם הסינים היו מתחרים על שירותיו מול מכבי רתח תקווה או כל מישהו אחר שאינו גולדהאר, הם לא היו נדרשים להעלות עוד ועוד את ההצעה על השולחן כדי לזכות בסחורה), הפערים הכספיים הם עצומים – זה לא שהוא ויתר על הצעה מברצלונה בגלל שהיא היתה מאתיים אלף דולר פחות. אלטרנטיבה ריאלית מבחינתו היתה להישאר במכבי בפחות כסף משמעותית או ללכת לקבוצה סבירה בבלגיה/אוסטריה וכדומה בהרבה הרבה פחות כסף , וכל זאת כשאופק הקריירה שלו מוגבל ביותר בשל גילו. לא מאמין שהרבה שחקנים ימצאו עצמם בסיטואציה הזו.

ירושלמי 29 ביוני 2016

מסכים בהחלט.
זהבי הוא מקרה קצה מאוד פרטני, הוא לא מעיד על מגמה.
הפוסט הזה יכול לחכות עד שהשחקן השלישי והרבעי יחתמו בסין.

תומאס נוימן 29 ביוני 2016

אפשר לחשוב מה קרה כשאת הנבחרת הובילו שחקנים ששיחקו בפריימר ליג או בליגה הספרדית או בבלגית, ולא בליגה הסינית.
הנבחרת ממש הצליחה איתם.

Amir A 29 ביוני 2016

האחריות על העלאת הרמה והעניין בכדורגל הישראלי לא צריכה ליפול על כתפיו של זהבי או כל שחקן אחר. השחקנים עצמם אמורים להיות אורחים לרגע. נכון שההילה של הספורט וסיפורי המיתולוגיה נסובים סביבם ולא סביב העסקנים/פקידים, אבל אני לא בטוח שהחשיבות של אחד, בראנץ' ריקי, לא גבוהה לפחות, אם לא יותר, מזו של ג'קי רובינסון.
אתה רוצה שמשהו ישתנה? תפנה את המרץ שלך לכיוון מנהלי הענף ולא השחקנים.

זה משנה 29 ביוני 2016

יופי של פוסט.

לענין התמיכה בדה באזר, מדוע אין אפשרות לתרומה חודשית קבועה כמו שמציעים למשל באלכסון (שבכלל מציע מספר מסלולי תמיכה)?

Oded 30 ביוני 2016

+1 על הרעיון של תמיכה חודשית קבועה
גם ייתן לכם מבט טוב יותר לתזרים החזוי

רועי מ 29 ביוני 2016

לדעתי הבעיה הגדולה בכדורגל זה מערך האימונים הכללי שיש כאן. מגיל ילדים ועד הבוגרים.
זה כולל מנהלים ובעלי מועדונים.
כל פרעוש שמבקיע 20 שערים בנוער נחשב כוכב ענק למרותשלא כיכב אפילו מול נבחרות אירופאיות.
לירון וילנר חורר רשתות מול כל הנבחורת האירופאיות בגיל נערים ונוער.
הבחור נעלם. ייתכן ולא הי הכישרוני מספיק.
אבל יתתכן ולא היה מי שיכוון אותו נכון לא ן ללכת.

קשקשן בקומקום 29 ביוני 2016

רונן משתתף בצערך ותמהה – האם יש מצב לקבל באיחור פוסט משחק 7 (או בכלל – סדרת גמר)?

דורפן 29 ביוני 2016

אני לא ממש צפיתי במשחקי 6 -ו-7. מה שכתב קרמר מאד ביטא את תחושתי. שאני מקווה שתוצאות העונה הזו לא ישפיעו על הליגה לחזור לכדורסל פיזי מאד. שבו כדורסלנים נשפטים על פי הגובה והכוח. שבו קבוצות מבינות שצריך לא להשקיע יותר מדי בעונה הרגילה. ואלופות בנויות מטריידים ולא בצורה אורגנית. זה לא מוריד יותר מדי מתחושתי כלפי קבוצה שניסתה לחדש וניסתה לשבור שיאים ובסוף לא הגנה על האליפות שלה.

יחד עם זאת ללברון מגיעה הערכה עצומה וכמוהו לאירווינג וטיירון לו ואולי גריפין. אותם הפיסקה הראשונה לא צריכה לעניין.

קשקשן בקומקום 29 ביוני 2016

תודה רבה, מסכים כמעט עם הכל.
אגב – לא חושב שקליבלנד לא השקיעה יותר מדי בעונה הרגילה.
אני חושב שהלקח היותר חשוב הוא לג"ס – השקעה בעונה הרגילה כמובן חשובה, אבל הכי חשוב להגיע לשיא בזמן. לא יודע אם היו צריכים לעשות משהו אחרת, אבל לי אישית אין ספק שהם לא הגיעו בשיאם לפלייאוף, ובטח לא לגמר

ירוק 30 ביוני 2016

קשקשן תודה ששאלת, ורונן תודה שענית.
מסכים עם הרוב, עם תוספת קטנה: קארי אכזב אותי בגמר הזה. ציפיתי ממנו ליותר.

ניק 29 ביוני 2016

שאלה חשבונאית,
האם יש רווח הון על שחקני כדורגל? או מס כלשהוא לקבוצה המוכרת?

מאיר (חדש בשכונה) 29 ביוני 2016

מקובל שהרווחים ממכירת שחקני כדורגל נכללים ברווח התפעולי של הקבוצה (או ההפסד ברוב המקרים☺). לגבי מס, יהיה כשקבוצה כלשהי תרוויח ובהנחה שאינה מוגדרת כמלכר כמו הקבוצות הגדולות בארץ.

ניק 30 ביוני 2016

ממה שאני יודע שחקני כדורגל נרשמים כסוג של רכוש קבוע ומופחתים על פני משך החוזה שלהם. כשמוכרים רכוש קבוע ישנו רווח\הפסד הון שצריך להיות משולם די מיידית.
במידה ומדובר בהכנסה רגילה אז כמובן שהם ישלמו מס רגיל בסוף השנה, במידה ויש..

מאיר (חדש בשכונה) 29 ביוני 2016

אם לא הסברתי את עצמי נכון, הקבוצות הגדולות בארץ הן מלכר לצרכי מעמ אך מדווחות למס הכנסה כמו עסק ולכן, חייבות במס הכנסה, אם יש להן רווח, אבל כאמור אין. מעמ הן לא משלמות על הכנסותיהן, ולא מקזזות תשומות, אך משלמות מס שכר על המשכורות שהן משלמות לפי נוסחא כלשהי.

מאיר (חדש בשכונה) 29 ביוני 2016

כמו רבים מהמגיבים, גם לדעתי מקרה זהבי חריג ואינו מלמד על מגמה. ההבדל בכסף שיכול היה לקבל באירופה לעומת זה שבסין, הגיל המתקדם וכן, גם ההכרה לגבי מה הוא שווה, וזה לא נאמר בזלזול או ציניות, הביאו אותו להחלטה סבירה ביותר.
ודורפן, מפוסטים רבים שלך, אני מבין שיש לך היכרות ארוכת שנים עם הכדורגל האנגלי והנבחרת האנגלית. לאור זאת, התפלאתי שגם אתה "נופל בפח" הזה לפיו הזרים פוגעים בשחקן האנגלי וכתוצאה הנבחרת נכשלת. אזכירך שבשנים 74 ו-78, אנגליה לא עלו למונדיאל וכמסקנה, החליטו שהחל משנת 79 יהיו זרים בליגה האנגלית, זה התחיל בשניים לכל קבוצה. ההחלטה התקבלה כדי לאפשר לשחקנים האנגלים להתחכך בסגנונות אחרים כדי לשפר הנבחרת….

עידו 29 ביוני 2016

דבר ראשון, קצת מגזימים עם ההייפ סביב סין, והטענות שהליגה שם תשנה את שוק ההעברות וכו׳. עם כל הכסף, כרגע יש שם הגבלה של ארבעה זרים לכל קבוצה, אז זה לא מאסה קריטית, ויש לליגה שם כ״כ הרבה חסרונות ששחקני טופ 50 לא יגיעו לשם. כמו כן, גם בהקשר הישראלי, לא רואה שחקנים עם פוטנציאל לצאת לחו״ל בתחילת דרכם הולכים לשם- זה אולי ייקרה במצב נדיר מאוד. אם אני מסתכל על אצילי למשל או טואטחה כזה, לא רואה התפתחות בשוק העולמי שתשנה את החלום של הכדורגלן הישראלי לצאת למוסקורן.
דבר שני, זהבי הוא הדוגמא המושלמת לכדורגלן הישראלי.
דבר שלישי, המצב בישראל איכשהו מאוזן די נכון בין יציאה לבין זה שהליגה עדיין לא חובבנית ומצליחה להביא עניין וקהל לא מועט (גם אם שחקנים אוברפייד והליגה נוראית). אני מסכים עם זה שסאגה למעבר של זהבי מסביב משקפת כמה הכדורגל והסיקור שלו צהוב, כי הרמה נמוכה והעניין בליגה יחסית גדול, בכל מקרה, כל התרבות היא כזו… לדעתי, הבעיה של הכדורגל בישראל היא בניהול והמתקנים לנוער. אני באמת מאמין שאם ייצא פרוייקט מלמעלה כמו שעשו במדינות אחרות, כולל הכשרת מאמנים ופתיחת אקדמיות, הכדורגל פה יכול להיות ברמה גבוהה. עזיבה של זהבי לא מסמנת אבל איזה כיוון של הכדורגל הישראלי, זה הדבר האחרון שהייתי דואג ממנו.

גיסנו 30 ביוני 2016

לדעתי זהבי פשוט לא תכנן להשאר 3 וחצי שנים במכבי. התכנון היה לתת עונבה וחצי טובות, אולי תצוגה במפכל אירופי שתביא הצעה ראויה לעבור הלאה. כנראה שהגבהים אליהם הגיע במכבי – הכוונה גם לגובה החוזה כמובן – טרפו את הקלפים מבחינת אירופה, וההצעה הסינית המטורפת טרפה את הקלפים שוב.

גיל 30 ביוני 2016

זהבי צריך להיות טיפש לגמרי לא ללכת לסין. עם סכומים כאלו הדיבורים על הגשמה ומיצוי הכישרון באירופה פשוט נראים מגוכחים.

martzianno 30 ביוני 2016

60 מליון שקל…. כאילו… שישים. מליון. שקל. יענו…. שישים פאקינג מליון.
מה לא מובן פה?

יואב בורוביץ' 30 ביוני 2016

שחקנים רבים בנבחרות פולין ואיסלנד- קבוצות ברבע גמר יורו (לפחות)- לא נחשפים לליגות ברמה גבוהה בהרבה- אם בכלל- מזו שתהיה בליגה הסינית בשנים הקרובות.

מאנו 30 ביוני 2016

קשקוש. בסגל הפולני הנוכחי יש 13 שחקנים שמשחקים בליגה האיטלקית, האנגלית, הספרדית, הצרפתית, הגרמנית וההולנדית, שהן כרגע בוודאות טובות בהרבה מהליגה הסינית. השאר משחקים בליגה הפולנית. קשה לי להעריך את הליגה הסינית, וגם לך האמת שקשה לעשות זאת. לדעתי הפולנית יותר טובה, אבל בכל מקרה, רוב הפולנים משחקים כאמור ברמות הגבוהות.

Comments closed