מסקנות מהטורניר על טיבם של העמים

לאן נעלם התכנון הגרמני כשקבוצה גרמנית פוגשת קבוצה ספרדית באירופה?

rr

אני זוכר את הימים היפים בהם ניצחון גרמני היה מתקבל בייאוש קודר ברחובות. והאמת שזה ככה גם עכשיו! כי אני בקרקוב. אבל בבועה הוירטואלית שלי – פייסבוק – שמחה גדולה. כי גדל דור שלם של אנשים שהכדורגל הגרמני מהווה עבורם אי של סדר קוסמי. צוות מדעי וטכני מהאוניברסיטה בקלן שעוזר לנבחרת! תכנית נאמנות למכירת כרטיסים! תכנית לשילוב המהגרים! 51% בעלות אוהדים בקבוצות! דיון בין גורמי המשטרה למנהיגי האולטראס להפחתת אלימות! מחירי כרטיסים שפויים! מחירי שחקנים שפויים! מ-ר-ג-ש!

הכדורגל הגרמני מהווה עבור אנשים עם כמיהה לסדר ציבורי אי של שפיות בימים לא קלים. לא קלים בכלל.

והניצחון על איטליה? ה-ו-כ-ח-ה! הכל התגלם בסוף בפנדל של שווינשטייגר. סליחה, הקטור. שקיבל התראה ממכון המחקר בקלן לאן יקפוץ בופון.

*

ועל כך יש לי שני דברים לומר.

בגרמניה הכל כל כך מסודר שהאלופה ידועה באוקטובר. המתחרה הוירטואלית על האליפות סיימה ביולי למכור לאלופה את השחקן המרכזי שלה.  וזה אגב, חלק מהסדר שיסייע לנבחרת גרמניה. חלק גדול מהסגל נמצא במחנה אימון – ״פ.צ באיירן״ שמו – שמקיים סדרת משחקי אימון הנקראת ״בונדסליגה״. באיירן-בונדס-מאנשפט – זה כל כך מצלצל סדר ציבורי. ולא, זו לא בעיית אי שוויון כלכלי. הנכונות של שחקנים לעבור למתחרה על האליפות בסיטונות כזו מעידה משהו על נשמת התחרות.

והדבר השני שיש לי לומר הוא לאן נעלמת כל ההכנה המדעית-טקטית כשקבוצה ספרדית (נניח לא ריאל-בארסה) פוגשת קבוצה גרמנית (נניח לא באיירן). המממ… האופי הלאומי משתנה כולו? פתאום הספרדים הם עם מסודר ומאורגן ומוכן מראש? מכון המחקר בחופשה? כולם נסעו למאיורקה?

*

אני בכוונה אוציא את הליגה האנגלית מהדיון כאן, כי היא באמת הפכה למין ליגה בינלאומית, מבעלות דרך שחקנים ומאמנים. היא עשויה להצליח יותר או פחות בעתיד אבל לא יהיה לזה קשר לכדורגל אנגלי בעניין הדיון הזה. ואני לא נכנס לכדורגל איטלקי כי אם יש קשר בין ניהול תקין לאיכות כדורגל והצלחה היסטורית הוא מוסתר כאן יפה.

אבל כן אעיר משהו לגבי נבחרת ספרד ונבחרת אנגליה. בעבר הן היו נבחרות זהות. כושלות בצורה איומה מבחינה היסטורית ומאותה סיבה בדיוק – עדיפות מוחלטת לכדורגל המועדונים על הקבוצות. לריאל מדריד לא היה אכפת מנבחרת ספרד ולברצלונה בכלל לא היה אכפת מהמדינה ספרד. כל זה הופסק באופן די מקרי כשברצלונה בנתה קבוצת על מבוססת כמעט לחלוטין על ספרדים (זה 2010-2012 – למען הדיוק ב-2008 נבנתה נבחרת רק עם הלב של ברצלונה אבל עדיין שחקנים מקבוצות רבות). ונותר רק לראות אם יהיה לכך איזשהו המשך. ההתחלה בינתיים ממש לא מבטיחה!

מה שאני בא להגיד הוא שצריך להפסיק להסיק מתוצאות של משחקי כדורגל בטורנירים משהו לגבי הכדורגל במדינה. הצלחה מקומית מעידה על שחקנים טובים ומאמן טוב והצלחה רבת שנים מעידה על יכולת של התאחדות לכדורגל לנהל את הנבחרת שלה. ההתאחדות הגרמנית מעולה בהכנת הנבחרת לטורניר של שבעה משחקים כל שנתיים. כל הסיפורים על ״דור זהב״ הם בעיני בערבון מוגבל. זה למשל הדור הכי גרוע בהיסטוריה הגרמנית מבחינת חלוצים. יש כאן פשוט סדר עדיפויות מובהק – והסימן הבולט לכך היא ליגה מקומית של 34 מחזורים. עם פגרת החורף המהוללת. ששולחת את האוהד הגרמני לבלות עם החותנת את חג המולד בעוד האנגלי הולך עליז וטוב לב למגרש. אחרי זה הליגה הגרמנית חוזרת ואיתה המתח המלווה את פלייאוף ההשרדות או הדיון האם רד בול לייפציג הורסת את הליגה. או את הסדר בליגה.

אבל פעם בשנתיים ביוני-יולי אין כמו כדורגל גרמני.

הד סטרט! תמכרו בדה באזר!

זאזה
מטריד

117 Comments

אריאל גרייזס 3 ביולי 2016

לא סיפרו לך שפייסבוק הוא האויב?
נראה לי שההתלהבות מהסדר הגרמני היא נחלת אנשים מסוימים בלבד (המממ, דסקל, הממ) בעוד שדי ברור שהליגה הגרמנית לא פופולרית לא רק בארץ הקודש אלא בכלל, שזה מה שקורה כשנשמת אפו של הספורט – התחרות – מתה.

דורפן 3 ביולי 2016

גם לוינטל וערן לוי. הפוסט הזה הוא נגדם!

אריאל גרייזס 3 ביולי 2016

שלווינטל יתרכז בלהעיף את רן בן שמעון וניר לוין מהאולפן של צ'רלטון. נרשמה ירידה חדה בעניין מאז העלמותו

אריאל גרייזס 3 ביולי 2016

דרך אגב, כשקראתי את "והדבר השני שיש לי לומר הוא לאן נעלמת כל ההכנה המדעית-טקטית כשקבוצה ספרדית (נניח לא ריאל-בארסה) פוגשת קבוצה גרמנית (נניח לא באיירן). המממ… האופי הלאומי משתנה כולו?" ישר חשבתי על מה שקרה במשחק של דורטמונד עם ליברפול. כאילו פתאום הקבוצה האנגלית המבולגנת הזאת דפקה את המכונה הגרמנית. וראית על הגרמנים שהם פשוט לא מבינים מה קרה פה, יש פה משהו שלא אמור לקרות. לא אמורים לחזור מפיגור כזה.
כשחושבים על זה, גם הגמר ב-99 הוא כזה במידה רבה.

דורפן 3 ביולי 2016

תסתכל על היסטוריית הפנדלים ותגלה דברים מוזרים מאד. קבוצות אנגליות הן 100% בגמר האלופות (בניפוי פנדלים ביניהן)

אריאל גרייזס 3 ביולי 2016

על כמה מדגם אנחנו מדברים?
דרך אגב, גם המדגם לגבי הנבחרת הגרמנית אתמול הצחיק אותי. אומרים שהם לא הפסידו בפנדלים מאז 76. שזה נכון, אבל מדובר על 5 פעמים. לא בדיוק מדגם סטטיסטי הולם

דורפן 3 ביולי 2016

0-3 מול מדינות אחרות. בנוסף ליונייטד-צ׳לסי. אבל גם היסטוריית הפנדלים הכללית בקבוצות האנגליות באירופה היא טובה.

אריאל גרייזס 3 ביולי 2016

אולי כי אין הרבה אנגלים בקבוצות האנגליות.
מצד שני, ארבעה שחקנים לא אנגלים מהפריימרליג בעטו אתמול פנדלים וכולם החטיאו..

דורפן 3 ביולי 2016

בצ׳לסי – יונייטד החטיא אנגלי אחד, חמישה בריטים (אחד מהם וולשי) דייקו. פורטוגזי אחד וצרפתי אחד החטיאו. בבאיירן צ׳לסי דייקו שני האנגלים – החטיאו ספרדי, גרמני וקרואטי.

פשוט בקבוצות האנגליות יודעים לעבוד וכנראה מכינים רשימות. בהתאחדות האנגלית אני משער שברדק. סאות׳גייט נשלח לבעוט ב-1996 כשהוא עם מאזן קריירה של 0 מ-3

אריאל גרייזס 3 ביולי 2016

ואתמול בנוצ'י שבעט את הפנדל לזכות האיטלקים (במהלך המשחק) – לא בעט פנדל בחיים שלו במהלך משחק! והכניס את זה כמו בוס.
בקיצור, פנדלים זה פנדלים, לא קשור לכלום. לכן כל כך יצאתי נגד הדיבורים על הגאונות של ואן חאל להכניס שוער מחליף לפנדלים. לכן נראה לי כל כך מגוחך הדיבורים היום (שוב חוזרים לדסקל) על התוכנה שעזרה לגרמנים בבעיטות פנדלים כשבסוף השחקנים של איטליה העיפו כדורים לקיבינימאט. לכן גם לא צריך לעשות יותר מדי מההכנסה של זאזא בדקה האחרונה.

אריק 3 ביולי 2016

מתי לעזאזל התחלנו לפרשן את הטלות המטבע האלו שבאות בצורה של פנדלים?

אריאל גרייזס 3 ביולי 2016

כשואן חאל היה מעורב?

yaron 3 ביולי 2016

נראה לי שאתמול בלילה :-)

אריק 3 ביולי 2016

אז גם בזה אשם גונב הדעת הנלוז הזה?

אם נלך עכשיו למגרש ואבעט לך פנדלים לבעיטה הראשונה יהיה סיכוי שווה כמו לבעיטה ה25, גם אם יסבירו לי ששרירי הרגל התחתונים בצד ימין אצלך חלשים ולכן עדיף לי לבעוט ימינה. בקיצוא בול שיט

דורפן 3 ביולי 2016

יש בפנדלים המון מזל. אבל עד שנות התשעים האנגלים וההולנדים לא עשו אימון פנדלים ולא קבעו את הבועטים בנבחרת הלאומית. יש הכנה בסיסית.

גיל 3 ביולי 2016

האמת היא שאני ממש מתפלא שלא עובדים על פנדלים לפחות 20% מהאימונים בטורנירים. איך אפשר להזניח אספקט של המשחק שכמעט בוודאות תצטרך אותו לפחות פעם אחת? זה כמו ששחמטאים לא יעבדו על קומבינציות שונות של סיומי משחקים כי חלק גדול מהם מוכרע קודם.

איאן ראש 3 ביולי 2016

משום מה מייחסים את החילוף של ואן חאל לגאונות אבל לא מתייחסים למה מה זה עשה לסילסן בדו קרב הפנדלים מול ארגנטינה.
גם ואן חאל וגם קונטה טעו.

ע' 4 ביולי 2016

+1
סילבן נראה כמו ילד שהדביקו לו כפפות לידיים בכוח

דאג קולינס 3 ביולי 2016

5 פעמים ברציפות. הסיכוי בהנחת אקראיות מלאה 3.125%, לא רע.

שלו 3 ביולי 2016

לגמריי

אחד 3 ביולי 2016

איזה מרמור

ערן לוי 3 ביולי 2016

ספר את הסיפורים האלה למי שמעוניין בהם, למי שמחבר בהכרח בין נבחרות לליגות. לא יודע מה לוינטל חושב, אני לא מוצא את הקשר בין השתיים – ומעולם לא מצאתי. יש לבונדסליגה את הבעיות שלה, מזל שהפייסבוק לא מנהל אותה.

דורפן 3 ביולי 2016

לא רציתי להעליב אותך ולכלול רק את דסקל ועמית…. האמת שאתה מקדם אספקט לגמרי אחר של הכדורגל הגרמני – הליגות הנמוכות – שהוא באמת נפלא (ובלתי קשור)

חן 3 ביולי 2016

ובעקבות כך, קייטי לדקי סיימה רק שביעית במשחה ל 100 מ' חופשי.
ותיאלץ להשתתף רק ב 200, 400, 800 חופשי פלוס 4X200

דורפן 3 ביולי 2016

זה האופי הצ׳כי שדפק אותה

גיל 3 ביולי 2016

זה בגלל שאצלה 100 חופשי זה רק החימום.

MOBY 3 ביולי 2016

כי 100 זה ספרינט והיא מרתוניסטית (ועדיין בין ה-20 המהירות בעולם…)

zork 3 ביולי 2016

רונן, לדעתי אפילו אוהדי הבונדסליגה הגדולים ביותר לא יגידו שהיא תחרותית. האהבה אליה ולכדורגל הגרמני קשורה בעיקר בהתפתחות של תרבות נגד לאהדה הצרכנית למשחק ולשחיתות של כל הנוגעים בו (מפיפא, להתאחדות, לבעלי הקבוצות ולתקשורת). רואים את זה בבלוג פה על הליגות הנמוכות, בכדורגל שפל, בגראונדהופינג ובסצינת האולטראס. מבין מדינות העדורגל המערביות הגדולות גרמניה מציעה את החוויה הקהילתית-מחתרתית הכי טובה. חוץ מזה שזה מקום שכיף לחיות בו עכשיו, רחוקים איש איש מהטירוף של ארץ מולדתו.

דורפן 3 ביולי 2016

הסצינה הזו קיימת לחלוטין בבריטניה והולנד – ואני אופתע אם לא גם במדינות הלטיניות.

א. היא נפלאה
ב. בגרמניה נותנים לה יותר משקל פוליטי.

zork 3 ביולי 2016

לא טענתי שזה המקום היחידי אבל השילוב הזה נמצא שם בצורה גבוהה יותר. והפנטזיה האובססיבית של צעירים ישראלים עם גרמניה חורגת הרבה מכדורגל, והיא קשורה בעיניי לא רק לבריחה מהמציאות הטירופית שפה (אחרת באמת היו יכולים לברוח גם לאמסטרדם או לאמריקה כמו שעשו לפני 30 שנה), אלא גם לתקיעת אצבע בעין עבור כל הכוחות הפוליטיים והחברתיים שהובילו אותם לבריחה הזאת.

דורפן 3 ביולי 2016

אני מסכים לגבי הפנטזיה הישראלית עם גרמניה.

מאנו 3 ביולי 2016

מסכים. מעניין אגב לראות, סתם כקונטרה הפוכה, את מאזן התיירות בין צרפת לגרמניה – 12 מיליון גרמנים בשנה נוהרים לצרפת, בעוד רק מיליון וחצי צרפתים עושים את הדרך ההפוכה. שאר הצרפתים מעדיפים את ספרד ובריטניה. סדר עדיפויות.

יידישקייט 3 ביולי 2016

לא יודע מה אפשר להסיק מהמספרים של 12.5 מיליון מול מיליון וחצי. (סימוכין מישהו). כמה צרפתים יוצאים מצרפת לעומת כמה גרמנים יוצאים מגרמניה.
מאמין שיש יותר תיירים שמבקרים בארה“ב מאשר אמירקאים שמתיירים במדינות אחרות יש מסקנה שאפשר להסיק?

מאנו 3 ביולי 2016

סימוכין
https://en.wikipedia.org/wiki/Tourism_in_Germany
1.6 מיליון צרפתים בשנה.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tourism_in_France
12.8 מיליון גרמנים בשנה.

דורפן 4 ביולי 2016

מזג אוויר וים ושלג – מה מפתיע פה?

מאנו 4 ביולי 2016

לא מפתיע. מי אמר שמפתיע?

מאנו 3 ביולי 2016

מחתרתית ככל שתיהיה, השחיתות בכדורגל הגרמני היא גדולה, לא פחות ואף יותר ממקבילותיה האירופאיות. קבוצות כמו סט. פאולי זה דבר יפה, אבל זה לדעתי יותר קרוב ל-self indulgence מאשר למשהו אמיתי (וסליחה על המונח שהתקשתי לתרגם לעברית).

בר 3 ביולי 2016

העיקר שאתה בקרקוב בפסטיבל, באמת המקום הכי טוב להיות בו בשבוע זה של השנה

דורפן 3 ביולי 2016

איי-מאן

עופר פרוסנר 3 ביולי 2016

שמע, אני אגיד לך ככה דורפן:
1. כדורגל גרמני הוא משהו כוללני, והטעות שאתה עושה כאן (לדעתי) היא התייחסות מוחלטת אך וריק לטיב המשחק. אבל כדורגל זה לא רק כמה איכותי הוא, אחרת לא היינו רואים משחקים, רק שלבי נוק אאוט בצ'מפיונס ואחרת לא היה עניין בכלל בליגות מעבר לאנגלית ולשני קלאסיקו. אני הולך לדי הרבה משחקים של כדורגל גרמניה כל עונה, בכל מיני מסגרות שונות ואני יודע שהעניין הוא אחר – הכדורגל הוא האספקט המשני בכל החוויה של הכדורגל (לדעתי, לדעתי).
2. ואי אפשר להשוות: לדוגמא, קח שתי קבוצות ליגה שנייה נצחיות: מכבי הרצליה ואוניון ברלין. מכבי הרצליה היא קבוצה נטולת אוהדים ונטולת עניין ונטולת רצון לעלות ליגה. אם היא בטעות תעלה, היא תהיה בבעיה. אוניון ברלין היא קודם כל קבוצה עם אוהדים ואיצטדיון ואם מפסידים או מנצחים – הכל בסדר.
3. ובגלל זה גם פחות משנה לגרמנים אם מישהו בקרקוב או בתל אביב או בבודפשט מתלונן על זה שבאיירן כל הזמן אלופה. לגרמנים לא אכפת מה אותו אחד חושב, הרי הוא לא גרמני, ומה אכפת לו? (אגב, גם לא אכפת להם יותר מדי אם מישהו מחיפה או ניו יורק או סופיה ממש מבסוט על כדורגל גרמני). הכדורגל הגרמני, כמו הרבה עניינים שקשורים לתעשייה הגרמנית – מתרכז בשוק דובר הגרמנית. ולא מעניין אותו כל מיני שטויות אחרות. והגרמנים, די סבבה להם – עובדה שהם ממשיכים לעמוד בראש טבלאות כמות הצופים באירופה. (ואולי יש לזה קשר לעובדה שאפשר לשתות בירה ביציעים)
4. ולכן, דורפן, אל תגיד "הכדורגל הגרמני טוב רק פעם בשנתיים", אמור – הכדורגל הגרמני משחק בספירה אחרת ושונה לחלוטין שלא מעניינת אותי בכלל. וזה בסדר, וזה טוב. גם אני לא מאוד עוקב אחרי הבונדסליגה.

D! פה ושם 3 ביולי 2016

תגיד שגם רצית להצטרף לרשימה של לוינטל ודסקל

(סתם… כל מה שאמרת)

מיקיג' 3 ביולי 2016

א. מעולה
ב. דורפן נופל באותו כשל של אלה שהוא מבקר, בלי לנקוב בשמם. גם לו וגם להם אין ידע אמיתי על הכדורגל בגרמניה.
ג. שיהיה.

מאנו 3 ביולי 2016

צריך להזכיר שהאוכ' הגרמנית היא הגבוהה באירופה, ובפער, ולהשוות בין קבוצה מהליגה השנייה בישראל לגרמניה, שלצורך העניין נתייחס רק להבדלי האוכולוסיה – זה מגוחך.

מאנו 3 ביולי 2016

*הגבוהה – צ"ל הגדולה

אדם 3 ביולי 2016

זה לא מגוחך כי ההשוואה היא בין מהות המועדונים. לדוגמה, קבוצות אוהדים כמו קביליו והפועל רובי. זה לא המספר, זו המהות ולכן ההשוואה לגמרי במקום

דורפן 3 ביולי 2016

הכדורגל הגרמני במצב טוב מהישראלי. אבל דנו פה באומות כדורגל אחרות – לא ישראל

עופר פרוסנר 3 ביולי 2016

לא, הנקודה היא שהכדורגל הגרמני לא משווה את עצמו לשום כדורגל אחר. הוא משהו שלו וזהו. וטוב לו כמו שהוא.

επτά 3 ביולי 2016

דווקא בקונטקסט האיטלקי הטורניר הזה (ובכלל העונה האחרונה) הדגיש והבליט את העקרונות הניהוליים האיטלקיים. מבחינתם בזמן שכל העולם בונה קליירפונטיינים בניסיון להצמיח ולגדל כמה שיותר שחקנים מוכשרים, האיטלקים שמים דגש על קוברצ'אנו על סמך אסכולה שאפשר לסכם אותה ב-"תצמיחו כמה כישרונות שבא לכם, אנחנו פשוט נדאג TO OUTCOACH YOU".

על פניו אין באמת סיבה שאיטליה תהיה כל-כך גדולה היסטורית. אין לה את האוכלוסיה של גרמניה וברזיל, לא את הניהול והסדר הצפון אירופי, אין לה את הכלכלה של גרמניה, בריטניה וצרפת, ואין לה מספיק עניים שמשחקים ברחובות ובחופים כמו ברזיל וארגנטינה. ואיכשהו בשיקלול של הנבחרת והליגה היא פרקטית אומת הכדורגל המצליחה בתולדות הענף. אני חושב שאליפות של לסטר וחבורת פארולו/ג'אקריני/פלה מריצים משולשים על נבחרת ספרד מפוצצת כישרון מעידים על הסיבה יותר מאשר שחקנים היסטוריים דוגמת מאלדיני, ריברה ובאג'ו.

יש פה קטע ניהולי ספורטיבי מאוד ספציפי שאסור לבלבל אותו עם ניהול כללי (שיווקי/ארגוני/כלכלי) שבו האיטלקים נוטים להיות מזעזעים.

מאנו 3 ביולי 2016

אני יכול להסכים איתך, אבל בעצמך הזכרת את המסורת האיטלקית האדירה של שחקני על, שלא נופלת היסטורית מאף מדינה אירופאית. כך שהדור הנוכחי היחסית אפור הוא לא איזה גזירת גורל.

ר.בקצה 3 ביולי 2016

האיטלקים טובים בהכל- ספורט, אופנה, אוכל, קולנוע, תרבות, מכוניות, ארכיטקטורה- חוץ מלנצח מלחמות.

מאנו 3 ביולי 2016

מי טוב בלנצח מלחמות?

אחד 3 ביולי 2016

ישראל שלפני ביבי

שלו 3 ביולי 2016

הם היו טובים בלנצח מלחמות פעם לפני 2000 שנה.

ירין 3 ביולי 2016

פשוט בושה שיום לאחר רבע גמר כל כך גדול ומותח בין שתי ענקיות, התמונה של ערן זהבי מכסה את השער של עיתון הספורט ובקושי יש אזכור למה שקרה אתמול.. הרי מי הן איטליה וגרמניה ומהו היורו לעומת ערן זהבי מלך ישראל .

no propaganda 3 ביולי 2016

נו באמת, כי בליגה הספרדית האלופה לא ידועה באוקטובר. תסתכל על הסטטיסטיקה של העשור האחרון תראה שאין הבדל בין הדומיננטיות של באיירן לזו של בארסה. ואתלטיקו שהגיעו בפוקס לפנדלים מול לברקוזן לפני שנתיים, כבר נשכח? דורטמונד עברו את מלאגה(לא הישג גדול אבל סותר את התיאוריה שלך), אני כבר לא מדבר על זה שדורטמונד עברה את ריאל. כמובן שיש גם מקרים הפוכים כמו אתלטיקו שעברה את באיירן השנה.
וזה גם יפה להשוות הכל דווקא לספרד(המדינה המצליחה ביותר השנים האחרונות) ולהוציא מדינות אחרות כמו אנגליה ואיטליה מהדיון, רק שאתה מצמצם את המדגם יותר מדי.

ובאנגליה מנצ'סטר סיטי בכלל לא קנתה חצי מארסנל.

אני מסכים עם הרעיון שכמעט אין קשר לסדר בליגה לבין ההצלחה של גרמניה חוץ מעניין ההשקעה באקדמיות שמייצר יותר כוכבים שזוכים ביותר תארים. בספרד ובצרפת גם יש אקדמיות מעולות ולכן גם שם יש נבחרות חזקות.

אחד 3 ביולי 2016

בספרד יש שתי קבוצות שהורגות את התחרות ולא אחת. זה שונה לגמרי!

no propaganda 3 ביולי 2016

גם זו פיקציה לבארסה יש 6 אליפויות מתוך שמונה האחרונות.

דורפן 3 ביולי 2016

זו לא פיקציה – כי בארסה לא מתחילה כל עונה בקניית כוכב ריאל מהעונה הקודמת. העובדה שקבוצה אחת מנצחת לא אומר שאין תחרותיות. שיקגו לקחה שש אליפויות אן בי איי בתנאים שווים. כשקבוצה אחת מחרימה מהליגה כל שחקן שהיא רוצה זו פארסה תחרותית.

רומן 3 ביולי 2016

בכל פעם שאני מתכוון לאהוד את הגרמנים, אני מתבייץ על איזה פרצוף של נוייר/בלאק/קאן ותיעוב מעורב בסוג של פחד ממלא את כל הגוף שלי.
נאצים.

Oded 3 ביולי 2016

התלבטתי אם לענות, החלטתי שכן
אתה גזען וזה פשוט מגעיל
אפילו בסקאלה שלך התגובה הזו דוחה במיוחד

רומן 3 ביולי 2016

ממתי לקרוא להם נאצים נהיה גזענות? מה זה פה?

ניק 3 ביולי 2016

דורפן,
זה באמת חמור שאין מחיקת תגובות וחסימת משתמשים שמתבטאים ככה!

אחד 3 ביולי 2016

ספציפית התגובה הנוכחית של רומן די מיישרת קו עם רוח הדברים של הבלוג, כך שלא הייתי מהמר שהיו חוסמים אותו.

אמיתי 3 ביולי 2016

ניק. מעבר לזה שאני נגד צנזורה וחסימה באופן גורף לא משנה
מה מי ומתי לא נראה לך קצת צבוע לבקש לחסום תגובות כאלו
שהן כלליות ולא באמת נגד מישהו ספציפי אבל כשהרבה מגיבים
וכותבי טורים פה מקללים קללות גזעניות מישהו מסויים בצורה
מגעילה מספר רב של פעמים ואף אחד לא אומר כלום??
דאבל טריפל סטאנטרד..

Oded 3 ביולי 2016

כתבתי את עמדתי לגבי תוכן התגובה למעלה
לגבי למחוק או לא למחוק – קטונתי ובאמת שהתלבטתי אם בכלל להגיב לרומן לאור ההיכרות עם הנפשות הפועלות
עם זאת אני חושב שהמרחק גדול בין להגיד על עם כזה או אחר שהוא מדויק, עצלן, וכו לבין להגיד עליהם שהם נאצים
שכל אחד יעביר את הקו איפה שמתאים לו

דורפן 3 ביולי 2016

טוב –

השימוש במילה נאצי אם הוא נעשה בכוונה מלאה הוא הזוי, מכוער וכל זה. אבל לפעמים זה נעשה באמת סתם בצחוק. חייב להודות שגם אני יכול להגיד משהו כמו ״שיט, הנאצים ניצחו את איטליה״. אבל להגיד את זה על שחקן גרמני בודד ברצינות זה מאד לא לעניין.

צור שפי 3 ביולי 2016

קבל תיקון: הנאצים ניצחו את המקרונים (אבל ביום חמישי יפסידו נגד הצפרדעים שהביסו את הטרולים…).

אנדר 3 ביולי 2016

זה לא. אני למשל מעולם לא הגבתי פה (או במקום אחר) תגובה גזענית, למעט כלפי רומן. למה? כי בעיני זו פארודיה. הבנאדם התבטא פה בגזענות כלפי חצי מהעמים שאני מכיר (גילוי נאות: אישתי רוסיה, משפחתה מתגוררת עדיין במוסקבה, ילדי ניראים רוסים והם מתוקים מאוד :) ). אגב, התגובה הספציפית הזו של רומן אולי קצת אגרסיבית אבל המון ישראלים יזדהו איתה ולא מתוך גזענות.

Oded 3 ביולי 2016

להגיד על מישהו שהוא נאצי בלי לדעת עליו שום דבר ורק לפי המראה החיצוני שלו זו בדיוק גזענות
נאצי היא אולי המילה הטעונה ביותר בעברית ולהשתמש בה כלאחר יד רק בגלל שמישהו הוא בלונדיני או משהו כזה זה דוחה בעיני

דורפן 3 ביולי 2016

אתה לא מדייק – לצערנו או לא המילה נאצי לפעמים נזרקת גם בצחוק. לא יודע מה המקרה כאן – אבל עדיף שלא יחזור.

ניק 3 ביולי 2016

דורפן,
כמו שאתה רואה זה ממש לא היה בצחוק, להפך – בגאווה שלמה.
בלוג שלך, תעשה מה שנראה לך לנכון.. לדעתי האישית זה מחליא ודורש תגובה רצינית. מה גם שזה ממש לא הפעם הראשונה שהיוזר הזה כותב דברים שכאלה.

רומן 3 ביולי 2016

תגידו עף לכולכם הסכך?
יש גבול לפוליטיקלי קורקט.
הסבים של החברה ה"נחמדים" האלה לפני 60 שנה רצחו חצי אירופה.
לנו היהודים יש חשבון מיוחד איתם, אם אנחנו זוכרים כבר 3000 שנה פעם בשנה להגיד ל אחשוורוש שהוא רשע, אין סיבה שלא נגיד להם "נאצי" בפנים.
ממתי זה נהיה פסול לתעב גרמנים?
תוציאו את הראשים מהתחת.

רומן 3 ביולי 2016

* 70 מרוב שוק טעיתי בחשבון.

אמיתי 3 ביולי 2016

צמע. בלי או עם קשר לפוליטקלי קורקט אין קשר בין מה שקרה לפני 70 שנה למה שקרה אתמול.. זה פשוט פרובוקציה שלא קשורה לכלום ומפריעה לאנשים פה.
אפשר בלי. ברוך השם אתה משגע פה אנשים עם רוני ורוני לוי…

D! פה ועכשיו 3 ביולי 2016

איפה מתחיל ונגמר הרף של החשבונות?

יותם 3 ביולי 2016

אני חושב שהוא לא התכוון שהוא נאצי עצמו, אלא שאלו שהוא הזכיר מאוד מאוד ארים ומעלים קונוטציות רעות (אני לא יכול לראות את שוונשטייגר בלי לחשוב על קצין SS). בחייאת אנשים, אין לו כלום נגד שחקן ספציפי, רומן מעריץ את גצה שיותר ארי מכולם שם ביחד. היציאה שלו נגד הפוליטיקלי קורקט גם מובנת. כל פעם שבן אדם אומר משפט היום הוא צריך לנסח אותו כמו עורך דין כי כולם קופצים על כל אי דיוק/טעות/פירוש לא נכון, כאשר ברור למה הוא התכוון, וזה מסרס את השיח.

אנדר 3 ביולי 2016

+אחד גדול על כל התגובה

רומן 4 ביולי 2016

תודה יותם

גיסנו 4 ביולי 2016

אז למה אתה מגן על העם הרוסי? אסור לשכוח את פשעי הקומוניזם. אחראים למוות של מליונים.

רומן 4 ביולי 2016

זה מתקזז עם זה שהם הצילו את העולם

רומן 4 ביולי 2016

לדעתי זה הזוי לחלוטין שאתם מנהלים שיח אינטליגנטי על לאהוד את הגרמנים, שיש ישראלים שנוסעים לגור שם זה בכלל מעבר לבינתי.
כאילו כבר ניסינו פעם אחת להתחבב עליהם, לא ככ הלך..

ניק 4 ביולי 2016

רומן יש מצב שסבא שלך היה עוזרו של סטלין והרג מלא יהודים… יש מצב שלא גם.. אז אולי תתחיל לשנוא את עצמך גם?
זה לא בקטע של לאהוב את הגרמנים או לא .. זה בקטע של לתת קצת כבוד לבני אדם..

רומן 4 ביולי 2016

נותן נותן,
אבל הפרצוף של שווינשטיינגר עושה לי אוטומטית קונוטציה של רשימת שינדלר.
לא צריך לפחד להגיד כל דבר.
אני מת על כדורגל הגרמני, הדרך בה הם משחקים מהפנטת אותי, הבנודס ליגה נפלאה אני רואה משם משחקים ומאוד נהנה.
אבל אני לעולם לא אוהד את הגרמנים, לא אסמפט אותם ולא אחייך אליהם.
ואם אני אי פעם אסע לברלין זה היה רק על טנק.

רומן 4 ביולי 2016

נותן, נותן..
אבל הפרצוף של שוויני עושיה לי אסוציאציה של רשימת שינדלר.
מת על הכדורגל שלהם, הם משחקים מדהים, הבונדס ליגה מרתקת אני מאוד נהנה לצפות.
אבל בחיים אני לא אוהד ולא אסמפט אותם מול אף אחד.
ואם אני אי פעם אסע לברלין זה היה רק על טנק (ואת המילקי אני אביא מהבית)

אמיתי 4 ביולי 2016

חחח. רק על טנק..ולא t72

אנדר 4 ביולי 2016

בתוך הבלגאן הכללי רק אני שם לב שיצא לך מתבייץ? שלא יצא לך שוויני קטן :)

רומן 4 ביולי 2016

חח

גילעד 3 ביולי 2016

בוודאי שהבונדסליגה תחרותית! בין המקומות 3 ל18 היא הלא צפויה באירופה ואמחה בתוקף על נסיונות נלוזים למחוק את זה!

מאנו 3 ביולי 2016

זה שמור לליגה הצרפתית.

אמיתי 3 ביולי 2016

אני מקבל את ההנחה שלרוב אין קשר בין הנבחרת לבין הליגה
אבל אין לי ספק שהעבודה שנעשתה בגרמניה עם אקדמיות לנוער
וטיפוח צעירים ועוד מחלחל גם לליגה עצמה ולרמה הכללית.
זה שזהות האלופה ידועה מראש זה אסון אבל לא אומר בהכרח
שהרמה הכללית נמוכה ואין בה עניין. המציאות די מוכיחה את
ההפך בגרמניה

דורפן 3 ביולי 2016

זה מה שאני אומר – ייתכן שלנבחרת לאומית עדיף לרכז את הכוכבים בקבוצה אחת. אבל לכן לא צריך לשפוט כדורגל על פי נבחרת לאומית. בגרמניה יש תעדוף של הנבחרת על הכל – לכן היא מצליחה כל כך

מיקו גוטליב אהלן סבבה 3 ביולי 2016

לגרמניה התפלק דור מוצלח, הדור הנוכחי לא עולה על אלו שהיו עד 2010.

גיל 3 ביולי 2016

אי אפשר לאהוב את הנבחרת ולשנוא את הליגה? הרי אתה עושה את זה עם הליגה האנגלית (רק בהפוך)?

אני גם חושב שבכאוס הנבחרות שנוצר, אוהדי כדורגל ותיקים אוהבים את היציבות של כדורגל גרמני ואיטלקי, והיציבות של ההדחה הקבועה של אנגליה. צריך סדר שיהיה.

ניר 3 ביולי 2016

כמו שאומרים, ההיסטוריה נכתבת על ידי המנצחים. פנדל אחד ויוגי לב היה כישלון והתכנון הגרמני המופלא היה נקרא "אלה שלא יודעים להיות גמישים מספיק בשביל לנצח". זה הקסם של העיתונות, שהיא יודעת לכתוב שירי הלל אחרי הניצחון אבל אף פעם לא לפני הניצחון.

גבריאל 3 ביולי 2016

לתקופה מסוימת זה היה נראה אחרת לגמרי שם, נידמה לי שבשבע השנים שלפני ההשתלטות של באיירן על הליגה הגרמנית היו שם 7 אלופות שונות. והחוקים שם למינעת השתלטות טייקונים הם בראויים לחיקוי בכל רחבי היבשת. אני חושב שעידן ה Super-Groups הנוכחי יביא כליה על הכדורגל. ודווקא העונה האחרונה באנגליה, היא לדעתי היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל.

דורפן 3 ביולי 2016

לא היה מצב כזה. מאז 1994 אין שלוש שנים רצופות בלי אליפות של באיירן

טיפה סרוחה 4 ביולי 2016

גבריאל נראה לי שה7 אלופות שונות שהזכרת היו בצרפת

מאנו 3 ביולי 2016

+1,000,000

מאנו 3 ביולי 2016

@אוריאל דסקל
@שאר דטרמיניסטים

רועי מ 3 ביולי 2016

לכל מתנגדי בעיטות.הכרעה.
מה הפתרון הישים שלכם?.

מאנו 3 ביולי 2016

אם יש תיקו אחרי 90 דקות, מתחילה הארכה כרגיל, רק שאסור לשוער לגעת ביד.

סהר 3 ביולי 2016

+1

גיל 3 ביולי 2016

לדעתי זה גרוע מפנדלים. אתה משנה את המשחק למשהו אחר שהשחקנים לא רגילים אליו כבסיס להכרעה. לפחות פנדלים הם חלק אינטגרלי מהמשחק.

גיל 3 ביולי 2016

אני בעד משחקים חוזרים בחצי ובגמר. שידחו את סיום הטורניר בשבוע, מה קרה, ממהרים לאנשהו? ככה יהיו עוד משחקים. אם אין הכרעה במשחק השני אז יש הארכה ופנדלים.

אמיתי 3 ביולי 2016

הצעתי לפני כמה ימים שבהארכה ישחקו פחות
שחקנים ומצטרף גם לרעיון השוער ללא שימוש
ביד. בטוח יש עוד כמה רעיונות שהם כוללים משחק
כדורגל ולא הטלת מטבע כמו עכשיו

אלעד כץ 3 ביולי 2016

להתחיל הארכה עם שחקן פחות לכל קבוצה, וכל 10 דקות, אם התוצאה עדיין שוויון להוציא שחקן מכל קבוצה. עד לנצחון

miranda veracruz de la hoya cardenal 4 ביולי 2016

זה הפתרון החביב עלי מזה שנים

אלעד כץ 3 ביולי 2016

….של אחת הקבוצות. לא גול זהב אלא כל פעם עד לסיום 10 הדקות. אם אין הכרעה ממשיכים הלאה.

מאנו 3 ביולי 2016

+1 גם אני חשבתי עלמשהו כזה

דורפן 4 ביולי 2016

בן דוד שלי – שאין לו מושג – הציע שער זהב עד המוות. אבל כל עשר דקות שני פנדלים לכל קבוצה

אלעד כץ 4 ביולי 2016

א. גם לי אין מושג.
ב. זה לא אני שצריך להתרוצץ עד אפיסת כוחות, אז מה אכפת לי להציע.
ג. אם כבר גלדיאטורים מודרניים – אז עד הסוף…

Ljos 3 ביולי 2016

משחק אינטנסיבי של ״הרצפה היא לבה״. הרבה יותר ספורטיבי ועם הרבה יותר נקודות דמיון למשחק הכדורגל.

גל ד 3 ביולי 2016

אחרי 90 דקות נותנים לשני הקפטנים לפתור תרגיל מתמטי. לא משהו מורכב במיוחד, ברמה של כיתה י' נגיד. הראשון שנותן תשובה נכונה מנצח.

ישראל 3 ביולי 2016

טואוווב!

ג'ונגלר 3 ביולי 2016

"מה שאני בא להגיד הוא שצריך להפסיק להסיק מתוצאות של משחקי כדורגל בטורנירים משהו לגבי הכדורגל במדינה".
אני הכי מסכים בעולם.
ויחד עם זאת היה נחמד לו היינו מפסיקים להסיק מתוצאות של משחקי כדורגל בטורנירים (בעיקר משחקים שמסתיימים בפנדלים, אבל ממש לא רק) משהו לגבי רמת הנבחרות/מי טובה/חלשה או איזה מאמן גאון/אפס מאופס. כמות הפוקסים פשוט לא נורמלית, ורוב המשחקים שמסתיימים ביורו הזה בפער של שער או פחות מבחינתי מראים על שיוויון די מוחלט בין הנבחרות.

קארל מרקס אנד ספנסר 3 ביולי 2016

עכשיו ברור שיום חמישי זה קו מ"זינו. אני חושש אבל שכמו ב1940 גם כאן הקו יקרוס….

Comments closed