ריו (1). שחיינית מליון הדולר

קטינקה הוסו ומה שהיא עושה להונגריה

כשכריסטינה אגרסזגי  שחתה ב-1988 לראשונה מחמש מדליות הזהב האישיות שלה שדר המשחה בהונגריה – שדר יהודי מפורסם מאד בשם תמאש ויטראי – שאג ״קדימה עכברה קטנה״. משפט שנכנס לפולקלור ההונגרי. ״אגר״ זה עכבר בהונגרית. ספק אם מישהו ירעיף את אותה חיבה על קטינקה הוסו. שפשוט השמידה היום את כל מה שידוע על 400 מעורב, שחייניות יריבות, שיאים ואפילו הקו הזז של השיא העולמי הלך הביתה בוכה.

הוסו שמחזיקה ב-12 שיאי הונגריה בבריכות ארוכות, היא כנראה בסדר גודל הכשרון של אגרסזגי. גם היא כנראה תשלים בעוד כמה ימים את הדאבל-מעורב אותו עשתה אגרסזגי בברצלונה. אבל זה אחרת לגמרי: ראשית היא לא ילדת פלא חמודה  – היא כבר בת 27. אבל היא בעיקר מחלקת הציבור ההונגרי.

אחרי שתי אולימפיאדות בלי מדליות – אתונה בגיל 15 ובייג׳ינג, היא עברה לארצות הברית. אחרי אולימפיאדה שלישית בלי מדליות – היא הפסידה את הארד ב-400 מעורב ממש על קו המטרה בלונדון – עברה להתאמן עם בן זוגה האמריקאי. אחרי חמש אליפויות עולם ו-11 אליפויות אירופה הייתה בריבים בלתי פוסקים עם ההתאחדות ההונגרית על עניין כסף – כולל איום סרק שלה לעבור לייצג את ארצות הברית.

במקום כמו הונגריה זה מרגיז אנשים אומרת לי אנדרה הורן – מהעיתונות ההונגרית. כי התחושה שם היא שהמדינה נותנת המון מהאמצעים הדלים שלה עבור הספורטאים האולימפיים. ואם הוסו הרוויחה יותר ממליון דולר מתחרויות – השחיינית הראשונה בעולם להגיע לסכום כזה – אנשים חושבים שהיא קיבלה מתנה מאד גדולה מהמערכת.

אבל חלק גדול מהציבור ההונגרי גם תומך בה אומרת הורן: ״היא מייצגת משהו שאנשים אוהבים – נכנסת בממסד המיושן עם השיטות הישנות שלו״. כי הוסו, גם אם היא מתאמנת כל יום, לא כל כך מאמינה בשיטה ההונגרית של עומס אינסופי באימונים. ועם הכסף שלה היא רוצה לשנות דברים. בסתיו היא תפתח מועדון שחיה בבודפשט ושם תיישם את מה שלמדה בשנותיה מחוץ להונגריה. ״ואף אחד במערכת לא הכי מאושר מכך״, אומרת הורן, ״אבל אחרי משחה כמו היום מי יכול לדבר?״

תמכו בדה באזר. גם באולימפי

איך כמעט נהייתי אלוף אולימפי
ריו (2). וו מינשיאה

70 Comments

austaldo 7 באוגוסט 2016

אולי הציבור תומך בה כי היא פשוט צודקת. אולי כי היא הבינה שכדי לעשות את הצעד הנוסף כדי להפוך מסתם שחיינית צמרת לאלופה אולימפית ואלופת עולם היא צריכה ללכת להתאמן במקום כמו USC ?
אלופה גדולה וסוף סוף נימחק הביזיון של הסינית המסוממת מטבלת שיאי העולם.

אלון 7 באוגוסט 2016

בתור מומחה להונגריה.
לסלו צה פרש? אני זוכר שראיתי אותו באליפות אירופה בארץ. שחיין שכל אולימפיאדה אני מתרגש לראות

גיא זהר 7 באוגוסט 2016

כמו הרבה שחיינים מבוגרים עבר למרחקים הקצרים יותר. לדעתי שוחה ב200 מעורב ו200 גב. אפרופו שני השחיינים ההונגרים, אחד מהם מועמד למדליה, אפילו לא העפילו לגמר.

דורפן 7 באוגוסט 2016

שוחה 100 ו200 פרפר. סיכוי לא רע

אלכס דוקורסקי 7 באוגוסט 2016

1+
נדמה שהטא נמצא שם מאז ומתמיד. שחיין ענק.

אלכס דוקורסקי 7 באוגוסט 2016

*שהוא

ירוק 7 באוגוסט 2016

וואו, איזה משחה. זו היתה פשוט התעללות.

רונן – איך זה שדווקא היא שברה את שיא הזכיות הכספי (ולא אחת מהכוכבות האמריקאיות כמו לדקי למשל)?

דורפן 7 באוגוסט 2016

כי היא שוחה סבב גרנד פרי בלי סוף

ירוק 7 באוגוסט 2016

תודה

איציק 7 באוגוסט 2016

היא מתחרה בלי סוף, נקודה. היא מתחרה בהמון משחים, בהמון תחרויות. היא שוברת המון סטיגמות בקשר לכמות המשחים וכמות התחוריות לעומת מחזורי האימונים המקובלי. נחשון בטח אוהב כאלו, הוא מביא לנו רצים מהסוג שלה.. רק בשבוע האחרון היה לו פוסט ניפלא על אחד כזה :-)

באבא ימים 7 באוגוסט 2016

כי היא מתייחסת לעצמה כביזנס באופן מודע לחלוטין. היא מתנהלת כמותג (כולל המיתוג העצמי כ – iron lady).

מה שאני לא מבין זה מדוע השיא הזה פחות חשוד מהשיא הקודם.

איציק 7 באוגוסט 2016

כי השיא הקודם היה חשוד יותר ;)
יש כמה סיבות:
1. קטינקה כבר שנים בצמרת, שוברת שיאים ומנפצת כל מוסכמה. לכן מופתעים פחות מהשיאים שלה, כי זה לא לראשונה. כאחת ששוברת ומנצחת בלי סוף, היא נבדקת המון, ועד שלא נתפסה יש סיבה להאמין שהיא נקייה.
2. הסינית פרצה לזמן קצר יחסית ונעלמה, וזה מחשיד. כמו הרצות הסיניות שהופיעו שברו כל שיא ונעלמו.
3. חלוקת הזמנים. אצל הסינית החלוקה היתה כל-כך חריגה. היא סיימה את 100 המטרים האחרונים בחתירה מהר יותר מראיין לוכטה, האלוף ב-400 מעורב במקצה המקביל לגברים ובעל אחת התוצאות הטובות בכול הזמנים. אושו ממש לא שם מבחינת הביצועים, היא פשוט טובה בכל ארבעת הסגנונות (חזה קצת פחות טוב אך עדיין חזק).

באבא ימים 7 באוגוסט 2016

שזה טוב ויפה אבל כשבאה מישהי שלא שסתם שוברת שיא חשוד אלא מנתצת אותו לחתיכות, כאשר למרות שהיתה בצמרת הרבה זמן שום תוצאה שלה לא היתה באיזור הזה (כמה שניות היא גילחה משיאה האישי? אם ננטרל את השיא של הסינית, כמה שניות היא גילחה מן התוצאה בטובה ביותר ה"לא חשודה"?) ועוד בגיל יחסית מבוגר. זה נראה לי חשוד.

איציק 7 באוגוסט 2016

התוצאה פנטסטית, אבל היא היתה קרובה לשיא גם במוקדמות. היא שיאנית העולם ב-200 מעורב בריכות ארוכות. היא שיאנית העולם ב-100, 200, 400 מעורב בריכות קצרות. 100 ו-200 גב בריכות קצרות. יש לה שיאים ב-2-14, 2015 ו-2016 כלומר היא בהתקדמות מתמדת. השיא שלה ב-40 מעורב 4:19:46 דק' (נקבע בישראל) 7 שניות טוב יותר מהשיא הנוכחי שקבעה. נכון שזה בריכות קצרות אבל זה מראה שהיה לה את זה ועכשיו היא מימשה זאת. היא נבדקה המון פעמים ולא ניצאה. זה לא מבטיח שהיא נקיה, אך זה נותן סיכוי שהיא אכן כזו. היא שחיינית מצויינת בשלושה סיגנונות מה שלא היה לסינית, ולכן אני נוטה להאמין שהתוצאה שלה אמינה יותר.
רק שמחר לא אצא מגוכח… או כבר היום.

gil - zimbabwe 7 באוגוסט 2016

מי שהכי מעניינת אותי מבין השחייניות היא קירסטי קובנטרי מזימבבואה. בת 32 ועם 8 מדליות אולימפיות. החזיקה תקופה ארוכה בשיא עולמי.
יהיה מעניין לראות, מבחינתי אם היא תשיג גמר כשלהוא היא תהיה בטופ 10 הטובות בכל הזמנים.

איציק 7 באוגוסט 2016

לא מאמין. כבר בלונדון היא היתה בירידה רצינית.

martzianon 7 באוגוסט 2016

פנומנלית.

MOBY 7 באוגוסט 2016

חיוך גדול,
ואם…. אז היא מנתצת את הפרשנות שטרטרו לנו במשך שנים (בייחוד כשראינו את האמריקאית דאנה טורס מול כל ילדה , מי אמר לדאקי, אחרת) לגבי הפיסיולוגיה של הנשים ושבגיל 25-28 הן אחרי השיא…
עכשיו לעבוד על החתירה (היא איבדה איזה 3 שניות בסגנון הזה….)
:)

austaldo 7 באוגוסט 2016

תמיד אפשר לשפר עוד, אבל היא לא איבדה כלום. שיא העולם הקודם היה בלוף, והחלק העיקרי של הבלוף הזה היה החלק של החתירה.

Yavor 7 באוגוסט 2016

מה הכוונה בזה? אתה מתכחש לזה שהסינית שחתה את המרחק ההוא בזמן מטורף? ולמה היא לא שחתה את שאר הסגנונות בזמן לא הגיוני? זה יותר מסתם "חשוד". זה מוזר ולכן אני לא יודע מה לחשוב על כך.

גיא זהר 7 באוגוסט 2016

400 מעורב הוא מקצוע קשה. 100 מטר האחרונים קשים מאוד. כששחיינית שוחה יותר מהר ממקבילה הגברי במשחה הזה זה קצת מוזר. מממ.

Yavor 7 באוגוסט 2016

וזה עוד יותר מוזר שלא שחתה בקצב מטורף גם את שלושת הסגנונות הראשונים…

MOBY 7 באוגוסט 2016

austaldo
אבל אי אפשר לצאת מזה. אני מבטיח לך שלכל אוהבי השחיה עבר בראש (רק שלא תתפס!) כי השיפור של 2 ומעלה שניות לשיא (שמלכתחילה בעייתי, מסכים) בבת אחת מעלה את החשד של גדולי האופטימיים (ובגיל 27…).

austaldo 7 באוגוסט 2016

איציק הסביר את זה טוב – השיא הקודם לא היה כשר.
ספורטאי מסומם זה ספורטאי שלא שומר על רמה אחידה, לא מראה התקדמות עם הזמן אחרי הפריצה, פורש מתחרויות ברגע האחרון בגלל כל מני פציעות מוזרות … כל המאפיינים האלו אחד לאחד קרו אחרי השיאים המדהימים שלה בלונדון.
הוסו עברה לארה״ב והתאמנה באחד המיקדשים של השחייה בארה״ב ועם כל הכבוד לשחייה בהונגריה – ויש הרבה כבוד – בארה״ב התנאים יותר טובים. זה לא כזה נדיר שספורטאי משנה סביבה, משנה מאמנים ואז פורץ. אם פתאום יהיו קפיצות ברמה שלה והיא תתחיל לפרוש מתחרויות אז גם היא תהיה חשודה בעיני, בינתיים זה בדיוק ההפך

דורפן 7 באוגוסט 2016

וספורטאי חשוד גם נמצא בתוך מערכת ממשלתית חשודה

אריאל גרייזס 7 באוגוסט 2016

"ואפילו הקו הזז של השיא העולמי הלך הביתה בוכה." אדיר.
יכול להיות שהביקורת הגדולה שהיא מקבלת בהונגריה קשור גם לאופי הלאומני משהו של המדינה והשלטון?

אדם 7 באוגוסט 2016

אני המון זמן תוהה איך יכול להיות שבשחייה כל הזמן נשברים עוד ועוד שיאים בעוד שבאתלטיקה זה הרבה יותר נדיר וקשה. למישהו יש הסבר לכך?

מתן גילור 7 באוגוסט 2016

אני יכול להעלות על דעתי סיבה אחת: בבי"ס רצים לא מעט פעמים לעומת שוחים. כנ"ל לגבי בסיס לענפי ספורט אחרים. כשיש עילוי בריצה הרבה יותר קל לגלות את זה. מישהו, מתישהו, יראה שאתה ממש מהיר. בשחייה, הסיכוי שזה יקרה שלא במסגרת חוג מסודר הוא אפסי.
המגמה הזו היתה עוד יותר משמעותית לפני כמה עשורים.
רוצה לומר שיש יותר אנומליות בשחיה והטופ העולמי לא בהכרח מעיד על מיצוי פוטנציאל טופ עולמי, כך שייתכן מצב בו פוטנציאל למקום 50 באיתור 100% מהכישרונות שובר שיא עולם ואז גם 45 ו-38 וכיו"ב. בריצה, נניח שמאתרים 90% מהכישרונות (סתם זורק מספר ללא ביסוס), אז גם אם אתה מקום 5 והשתדרגת ל-4 זה לא עד כדי כך משנה.

אריאל גרייזס 7 באוגוסט 2016

אני גם חושב ששחיה הוא מקצוע הרבה יותר טכני מריצה או אפילו מרוב מקצועות האתלטיקה. בטח הריצות הלא ארוכות (אנחנו רואים במרתון איך כמעט כל שנה נשבר שיא, למשל). אתה פשוט רץ הכי מהר שאתה יכול. יהיה שיפור אולי בטכניקות האימון ובטח בעזרים מסביב (נעליים, מסלול וכו') אבל הבסיס אותו הבסיס.
עדיין, באמת זה די מדהים כמויות שבירות השיאים בשחיה. חשבנו שזה בגלל בגדי הים, אבל אפילו בלעדיהם ממשיכים לראות מלא שיאים

אדם 7 באוגוסט 2016

אין לי באמת ידע אבל לפחות לי זה נראה שגם ריצה הוא מקצוע מאוד טכני וגם דורש שילוב מאוד נכון של כח וזריזות ביחס למימדי הגוף. דווקא שחייה בנושאים האלו נראת לי פחות מורכבת ואולי יותר קל למצות פוטנציאל של כל שחיין בזכות זה.
מרתון זה דווקא לדעתי אלמנט של פופולאריות וכסף ואני לא חושב שיש עלייה משמעותית בכמות השחיינים כל הזמן (כמובן שזו סתם הרגשה).

no propaganda 7 באוגוסט 2016

באתלטיקה יש מקצועות שדורשים המון טכניקה כמו כידון וקפיצה במוט למשל.
לגבי המרתון, לדעתי הסיבה לשיאים היא הפופולריות הגדולה שזה תפס בשנים האחרונות. אם פעם הטובים בריצות ארוכות היו הולכים ל10000 אז עכשיו הם הולכים למרתון.

אריאל גרייזס 7 באוגוסט 2016

לגבי מרתון – ברור שזה בגלל פופולריות וכסף, אבל אם לא היה לאן להשתפר, כל הכסף שבעולם לא היה מביא את זה להשתפר.

no propaganda 7 באוגוסט 2016

ברור, אבל הסיבה שיש לאן להשתפר היא שלא התעסקו בזה בצורה רצינית מספיק לפני(חוסר פופולריות וחוסר כסף).

אריאל גרייזס 7 באוגוסט 2016

אולי, ואולי גם מדובר במקצוע יחסית מורכב (כמו שנחשון מציג פה בסדרת הפרקים שלו) שיש בו עוד הרבה מקום לשיפור, מבחינת טכניקת אימונים וכו'. בדיוק כמו שחיה

אריאל גרייזס 7 באוגוסט 2016

ובוא לא נשכח – בשחיה יש ארבעה סיגנונות שונים (פלוס מעורב וכו'), אז האופציות לשחיינים הן הרבה יותר מרובות. ולדעתי הבסיס, כמו שאמר מתן, הוא הרבה יותר קטן מאשר רצים.

ארז 7 באוגוסט 2016

תזה יפה, מתן.

red sox 7 באוגוסט 2016

למה שתהיה סימטריה בקמב שבירת השיאים בשני מקצועות שונים? איזו סיבה רציונלית יש לצפות לסימולטניות במיצוי הפוטנציאל האנושי בשתי דיסציפלינות שאין קשר אמיתי ביניהן?
זה כמו להתפלא על כך שאם הצבנו אדם על לירח איך ייתכןייתכן שתקענו דגל בלעבת כדור הארץ.

red sox 7 באוגוסט 2016

קצב.
(שלא) תקענו.
בליבת.

ארז 7 באוגוסט 2016

זה לא ממש מדויק במובן הזה שמדובר בשני ענפי ספורט, שנגישים לכמות דומה של מידע (או לפחות ללא פערים תהומיים) במרבית התחומים הרלוונטיים – אימונים, פיזיולוגיה, תזונה, פסיכולוגיה וכו'.
ההנחה בשאלה, שלטעמי אינה מופרכת בכלל, היא מדוע בענף אחד התחושה היא שיש פחות או יותר "תחושה" של גבולות היכולת האנושית, בעוד בענף האחר אנו רחוקים ממיצוי.

אדם 7 באוגוסט 2016

אף אחד לא מצפה לסימטריה אבל מכיוון שאלו שתי הדיצפלינות הכי פופלריות במשחקים האולימפיים אפשר להניח שמשקיעים בשניהם המון משאבים, משתתיפם בהם המון אנשים ועדיין יש כזה פער. מעבר לזה, אפשר גם לחשוב על השאלה ללמה אנחנו בכלל לא קרובים למיצוי בשחייה כי זה לא ממש מקצוע חדש ומקופח.

red sox 7 באוגוסט 2016

למה שנהיה קרובים? כי בריצות הספרינט אנחנו (כנראה) קרובים? זה סט יכולות שונה לגמרי, בתנאים שונים לגמרי ובסביבת התפתחות שונה לגמרי.
אתה הרי לא מתפלא על כך שרכבות היום מהירות פי 15 מהרכבות הראשונות, בזמן שמטוסים, ברצף התפתחותי קצר בהרבה, מהירים פי 500 נגיד. כי אלו שני דברים שונים שלא קשורים זה לזה ולא מושפעים זה מזה.

ואם כבר אתה מחפש קורלציות, תבדוק את *אחוזי* השיפור בתוצאות השיא במקצים בעלי מרחק דומה. תגלה שההבדלים לא עצומים.

אדם 7 באוגוסט 2016

אני לא מבין את הטענה. אין בעיה שיהיה שיפור הרבה יותר גדול בתקופה קצרה אבל זה לא מעיד על המיצוי. לטעון שבבריכה יש הרבה יותר מה ללמוד להתפתח יהיה טיעון לגיטימי וכל הנקודה שזה קצת מפתיע אותי שלא הצליחו להגיע לנוסחה מנצחת עדיין.

גורביץ' 7 באוגוסט 2016

מתן, אני רוצה להוסיף עוד נדבך לטענה שלך בנוגע לריצה, שממשיך את התיאוריה אבל גם לוקח אותה למקום אחר –
רצים מהירים בצורה חריגה רואים כבר מגיל צעיר, אבל יש סיבה שכל הספרינטרים הגדולים למשל בשנים האחרונות הם בעיקר ג'מייקנים ולא אמריקאים, זה כי בארה"ב ( ובאנגליה, ובגרמניה, ובצרפת), עילוי אתלטי יבחר וימצא את מקומו בכדורגל, סל, פוטבול וכו'. אני אישית חושב שתיאו וולקוט / ארון לנון הם ברמה של אצנים אולימפיים. בארה"ב לא צמח אצן על מאז מייקל ג'ונסון, לא הגיוני בעליל בהתחשב בנסיבות ובתנאים.
לגבי השחייה – רחוקים מלהגיע למיצוי, מסכים לגמרי

no propaganda 7 באוגוסט 2016

טייסון גיי הוא הרץ השני הגי מהיר בהיסטוריה 9.68, לגמרי אצן על. מוריס גרין היה שיאן עולם גם גאטלין ומונטגומרי לפני שתפסו אותם על סמים.

גורביץ' 7 באוגוסט 2016

יצאה לך טעות פרוידאנית – "הרץ השני הגי מהיר בהיסטוריה"..
אם תוסיף את הנשים, תגיע לכמות אצנים מזערית בארהב ביחס לאוכלוסיה / מתקנים / רמת מאמנים וכו.

גורביץ' 7 באוגוסט 2016

וביחס כמובן למפלצות העל אנושיות שיש לך שם בענפים אחרים

no propaganda 7 באוגוסט 2016

בנשים באמת חלה התדרדרות ,אבל שם ההסבר של כדורסל ופוטבול טופס פחות לדעתי

no propaganda 7 באוגוסט 2016

תופס

איציק 7 באוגוסט 2016

לדעתי זה בגלל שהחליפו בברכות את סוג המים.

no propaganda 7 באוגוסט 2016

באמת?
או שזה ציניות בפרפרזה על טניס?

אדם 7 באוגוסט 2016

לדעתי שזה בגלל שהפסיקו להשתין בבריכה.

איציק 7 באוגוסט 2016

אני רוצה להעלות כמה סיבות לשיפורים (פרט לסימום):
1. מבנה הבריכה – היום הבריכות רחבות יותר, יש עשרה מסלולים וכל מסלול רחב יותר, וכמו-כן הבריכות עמוקות יותר. כל זה גורל לפחות גלים המפריעים לשחיין להיתקדם ומאפשרים לו לנצל טוב יותר את הכח שהשחיין מפעיל על המיים. שינוי מבנה המקפצה שמאפשר תמיכה לרגל האחורית ומאפשר דחיפה טובה יותר בזינוק גם משפר ביצועים במקצת, וגם עדן הזינוק בגב נידמה לי שונה קצת (נותן תמיכה נוחה יותר לרגליים) ומאפשר שיפור בזינק.
2. הבנה טובה יותר של מבנה השחיין – למשל, היום ידוע שלשחיין עדיף גפיים אחוריות קצרות מהמבנה הסטנדרטי, כיוון שהרגליים הם האיבר הכבד ביותר. רגלים קצרות אך חזקות מאפשרות ביצועים טובים יותר.
3. ניתוח ממוחשב של טכניקות שחייה – למשל, בזמנו של פופוב (ממליץ לראות את סיגנון השחייה שלו), חשבו שגם ב-100 חופשי עדיף לשחות בסיגנון חלק עם מפרקים מאוד גמישים כאשר כף היד כמעט מחליקה על המים במעבר מאחורה (מרום הוצאת היד) קדימה. היום ברור שהיעילות הרבה יותר גבוהה כאשר הידים עובדים כמעט כמו משוטים, ועוברים ישר. אותו דבר נכון לאופן החזקת כף הרגל שעבר שינוי.
4. שינויי חוקה – קפיצה גדולה בתוצאות גב היו כאשר עברו בגב לסיבוב שבו יד אחר חייבת לגעת בקיר לקיפר כאשר מותר להסתובב על הבטן תנועה לפני הסיבוב. השינוים הגדולים ביותר היו בסיגנון החזה והם שאיפשרו לסלודנוב ורבים אחריו לרדת מהדקה. היום מותר בכל תנועה להוציא את הטוסיק קצת מהמים ולהכניס את כל הראש למים, דבר עליו היו פוסלים בעבר. דבר זה איפשר להוסיף לתנועת החזה סוג של מכת פרפר ברגלים, דבר שכמובן שיפר את המהירות באופן ניכר.
אני מניח שיש עוד סיבות, אך אני חושב שאלו מספיקות כדי להסביר לפחות חלק מההתקדמות.
no propaganda – מקווה שזה ענה לך ולו חלקית על שאלתך.

ארז 7 באוגוסט 2016

מעניין מאוד, תודה איציק.

no propaganda 7 באוגוסט 2016

תודה

אדם 7 באוגוסט 2016

אז בסגנונות השחייה עדיין לא הגיע פוסברי?

איציק 7 באוגוסט 2016

לפעמים פילסברי.

אדם 7 באוגוסט 2016

אם פילסברי היה מגיע אז יכולות הציפה שלהם היו מדרדרות וכך גם התוצאות

תומר הווציק 7 באוגוסט 2016

הייתי מהמר על שילוב של מה שמתן מתאר.
פלוס הדברים הבאים:
-מדיניות אנטי דופינג פחות יעילה?
-שיפור בטכנולוגיות האימון, מאפשרות שיפור בטכניקה (קצת כמו מרוצי מכוניות שנאבקים על כל גרם משקל ועל תצורה אווירודינמית), בשחייה זה לגמרי יכול להיות הבדל משמעותי.

יותם 7 באוגוסט 2016

סיפר יפה. מישהו אמר אליס שלזינגר ?

דורפן 7 באוגוסט 2016

בדיוק לא אליס שלזינגר. כי אחרי שרבו היא שוחה עבור הונגריה

Ljos 7 באוגוסט 2016

נראה שאף אחד בהונגריה לא ניסה להכריח את הוסו להתחרות בשחיית 10 ק"מ, אז לא בדיוק.

Ivan Pedroso 7 באוגוסט 2016

איזה כיף היה לראות אותה!

שמחתי גם שהצליחה לשבור את השיא של יה שיוון.

איציק 7 באוגוסט 2016

השחייה ההונגרית היא מעצמה עולמית המון שנים, אך כאשר אומרים הונגריה ביחד עם שחיה יש שני שמות שעולים מייד, כריסטינה אגרסגי ותומאש דהרני. מייד אחריבם מופיע לסלו צ'ה וטיפה אחריו קטינקה אושו. שחיינית אדירה שנישענת על מסורת אדירה. אפשר לבקר את השיטה ההונגרית באימון שחייה, אבל כשמסתכלים על ההיסטוריה של השחייה ההונגרית, כנראה שהם עושים משהו נכון.
נ.ב.: לדעתי היא עשתה סבוטאז' במוקדמות ולא שברה את השיא… מישהו עשה איתה עבודה לפני הגמר ושיכנע אותה להתאמץ קצת.

vfd 7 באוגוסט 2016

רק אגיד שהנזק הכי כואב שנגרם משידור של האולימפיאדה לא בערוץ 1, זה שיורוספורט והשידור הנהדר מבריכת השחייה נחסם לנו לצפייה ..

אלון 7 באוגוסט 2016

ברגעים אלו ממש לדקי שוחה במוקדמות והם מקשקשים על השפעת של הפרשן…. שידור זוועה. חוץ מהשחייה וקצת היסטריה סביב הישראלים ערוץ הספורט עושה עבודה טובה

NoOne 7 באוגוסט 2016

האם יש אופציה בישראל לצפות אונליין באיזה סוג ספורט שרוצים מתי שרוצים כמו שיש באתר של NBC ?

אריאל גרייזס 7 באוגוסט 2016

לא

עידן. 8 באוגוסט 2016

דווקא לפני 4 שנים בלונדון ערוץ 1 נתן את האופציה הזאת באתר האינטרנט שלו (היה משהו כמו 13 ערוצים שונים בהם יכולת לראות מה שאתה רוצה). חבל שגם בשידורי ספורט אנחנו רק הולכים אחורה.

אריאל גרייזס 8 באוגוסט 2016

נכון. ערוץ 1 הוכיח פה שהוא מקדים את כולם בשידורי ספורט, במפתיע. לא רק באולימפיאדה אלא גם בשידורי HD וכו'. מה שכן, השנה יש לנו שלושה ערוצים שונים לאולימפיאדה (ויותר, אם אתה מוכן לשלם), זה כן שדרוג מסוים

MOBY 8 באוגוסט 2016

לא שידרוג
הלכנו אחורה. שידור זוועה, איכות זוועה, והבנה זוועה.
ואין יורספורט להנחם בו.

Comments closed