דרוג אולימפי כלשהו

נסיון לא מחייב עשות סדר בטבלת המדליות

voolybeach
ועכשיו לשעשוע בלתי מזיק – דרוג אולימפי אלטרנטיבי שנועד למנוע בעיה ידועה. אם אתה טוב בענף כדור, נניח כדוריד, זה שווה מדלייה אחת בלבד לכל מין. לעומת זאת הצטיינות במשקולות או היאבקות או שחיה שווה הרבה מדליות.

ולכן הלכתי על שיטה פשוטה. לקחתי את הדרוג הפנימי לכל ענף ואז חילקתי נקודות. המדינה שניצחה את הענף קיבלה 5, השניה קיבלה 3 והשלישית קיבלה 1. אם היה שוויון נקודות חולקו. למה לא הלכתי על 3-2-1. כי הרבה מאד פעמים המקום הראשון מהווה שליאה מוחלטת – אפניים, צלילה, כדורסל, פינג פונג, בדמינטון.

שני עניינים חשובים:

1. הפרדתי בין נשים וגברים. מלבד בסוסים שם לא מפרידים. גם לא הפרדתי בין סוסים לסוסות.

2. הלכתי על דרוג אולימפי. כלומר מה שקבע הוא מספר הזהב, אם יש שוויון הולכים לכסף וכך הלאה. למה עשיתי זאת כך? אין להכחיש שיש כאן בעיה שלפעמים זהב אחד שווה יותר משלוש כסף. פשוט כי יש שוני גדול בין מספר משתתפים למדינה במקצה. וגם יש ענפים שנותנים שתי מדליות ארד. וגם רציתי ״לעזור״ למדינות קטנות שהולכות על הצלחה אמיתית. הכללת כל המדליות נותנת עדיפות גדולה למדינות גדולות.

מה לא החשבתי? זה חשוב ובהחלט נתון לביקורת. אבל כל ענף או קבוצת ענפים שלא כללתי נימקתי.

1. מקומות בהם בברור הטורניר האולימפי איננו חשוב וספורטאי היה זורק את המדליה האולימפית לפח כדי לזכות בטורניר חשוב יותר. זה כולל רק את טניס, גולף וכדורגל. אני יודע שכדורגל נשים פחות נחרץ אבל בכל זאת – יש רק 12 נבחרות באולימפיאדה לעומת 24 במונדיאל. הנפגעת הגדולה פה היא בריטניה שזכתה בטניס וגולף גברים.

2. ענפים שאינם מתקיימים מאז שנת 2000 לפחות. איגרוף והיאבקות נשים נופלים החוצה כאן וגם ראגבי שביעיות אם לא נפל בסעיף 1. יפן, ארה״ב ואוסטרליה נפגעות פה.

3. התלבטתי לגבי קביעת המונח זניחות. לפופולאריות בישראל ייחסתי חשיבות אפס. אנשים שקובעים שבדמינטון או היאבקות זניחים זה סתם צנטריות מאיזשהו סוג. יש אזורים שלמים וגדולים של העולם בהם משקולות והאבקות חשובים מהתעמלות או שחיה ומבטאים ספורט אמיתי. בדמינטון הוא מהמשחקים הגדולים בעולם. לשחיה אנשים נותנים חשיבות מוגזמת – כי זה הספורט הלבן שהטלוויזיה האמריקאית צריכה. במציאות – ספורט חזק כמו האחרים אבל לא יותר. ספורט של האוכלוסיות החזקות במדינות העשירות.

אבל לעומת זאת לא הייתי רוצה לתת לקרב חמישה או תריאטלון אותו משקל כמו ענף שלם – כשמתקיימת תחרות אחת ביום אחד או יומיים. לכן מדד הזניחות הוא כזה: אם זה לא מתקיים יותר משלושה ימים במשחקים האולימפיים – זה בחוץ. מי הקרבנות? קרב חמישה מודרני, שחיה צורנית, תריאטלון, התעמלות אמנותית.

מי המדינות שנפגעו? רוסיה ואוסטרליה ובריטניה בין העיקריות. שקלתי אגב לזרוק אותן לקופסא אחת או לצרף אותם לענפים אחרים (נניח את התעמלות אמנותית להתעמלות ואת צורנית לשחיה ואולי לשים את תריאטלון וקרב חמישה ביחד וכך הלאה). חשבתי וחשבתי ואז גיליתי דבר פשוט: זה לא היה משנה כמעט את התמונה אז מה אני מתלבט?

4.לבסוף התלבטתי האם יש ענף מועדף והחלטתי שיש רק אחד: אתלטיקה. פשוט כי יש דברים ברורים בעולם. לא, לא ברור ששחיה ענף יותר גדול מאופניים או היאבקות. זה טעם תרבותי. אבל כן ברור שאתלטיקה יותר גדולה. החלטתי לתת לה משקל גדול בצורה מאד פשוטה: הפרדה בין ריצות, קפיצות וזריקות. זה גם הגיוני כי בגדול זו פעילות שונה. ההבדל בין ריצת 100 מטר לזריקת דיסקוס הוא שאין קשר בין הדברים (גם אם יש מקרים נדירים של הצטיינות בספרינט וקפיצה). אגב, אם לא הייתי עושה זאת סין הייתה מקדימה את ארצות הברית. בהפרדה רק בין שדה למסלול ארצות הברית נשארת ראשונה.

מה יצא?

לא סנסציות ענקיות אבל ככה:
1. ארהב 52.83
2. סין 46.33
3. בריטניה 39.83

אז יש החלפה בין סין לבריטניה לעומת הדרוג הרגיל. זה די נובע מכך שלסין יש כמעט אך ורק ציוני 5. אם הם לוקחים משהו הם שולטים לגברים ולנשים: צלילה, משקולות, טניס שולחן, בדמינטון. בריטניה יותר מגוונת ובריטניה גם נפגעת עיקרית מכל פסילות הענפים שלי. אבל אני עומד מאחרי הפסילות הללו – אנדי מארי זה לא סיפור אולימפי.

4. גרמניה 29.5
5. צרפת 23
6. רוסיה 22

רוסיה הייתה מסיימת רביעית אם לא הייתי קובע ששחיה צורנית והתעמלות אמנותית זניחים. או אם לא הייתה מורחקת מכמה ענפים. זה נראה לי סביר.

7. יפן 20
8. איטליה 19.33

ליפן נטיה גדולה להתמחות – ג׳ודו והתעמלות. וזה מה שהם יעשו לקראת טוקיו.

9. הונגריה 15. מבוסס על התמחות – מקום ראשון בקייקים נשים וסייף גברים ושני בשחיית נשים. למעשה די מבוסס על שתי נשים בלבד – הוסו וקוזאק. אבל היסטורית זו הונגריה. אני יכול למנות בקלות כעשרה הונגרים עם לפחות 7 מדליות אולימפיות או 5 מדליות זהב. הם בונים מעט אלופים ויציבים וקוצרים בלי סוף.

10. סרביה 9.5 בזכות הצלחה נדירה במשחקי כדור – ארבע מדליות.

אוסטרליה הייתה מקדימה אותה אם לא הייתי פוסל קרב חמישה וראגבי שביעיות – ולכן בצדק לא צריכה להקדים אותה. סרביה היא החשיפה הגדולה של הטבלה הזו כי במציאות יש לה רק 8 מדליות. אבל הנה נתון: 103 סרבים נסעו לאולימפיאדה – 52 חזרו עם מדליות.

עזרה לדה באזר

שאלון סיכום אולימפי - יואב ויכסלפיש
ריו (סוף). מה למדתי בסיקור ספורט נשים?

104 Comments

ארז 23 באוגוסט 2016

דורפן יא דורפן, רק בריאות ואריכות ימים.
לא רק בשבילך, גם בשבילנו.

ניצן פלד 23 באוגוסט 2016

מחזק.
עונג צרוף, משחקי מספרים והיגיון בריא שאני קם בשבילם בבוקר (למזלי, מאוד דומה למה שאני עושה בעבודה שלי).

והעובדה שזה בסוף מוציא אינסייט כל כך מהותי לגבי סרביה (שהיה עובד גם עם הנתון של 52 שחזרו עם מדליה מתוך 103 שנסעו, אבל ככה מקבל חיזוק משמעותיים ומרהיב), רק הופכת את כל התרגיל הזה לחשוב גם (למי שמדליות אולימפיות חשובות לו).

עו-נג!

מיקו גוטליב אהלן סבבה 23 באוגוסט 2016

עכשיו תחלק פר תושב.

בנוסף, הייתי מחלק את מדליות הארד בענפים שמחלקים בהם 2 מדליות כאלה ל-2.

דרך טובה לבדוק זניחות של ענף, בהנחה שיש לך את הנתונים, אלו אחוזי תפוסה ממוצעים באולם במהלך התחרות לאורך כמה אולימפיאדות, כשמעלים את התוצאה בריבוע, כדי לנסות לנטרל את העובדה שקשה יותר למלא אולמות/איצטדיונים גדולים.

דורפן 23 באוגוסט 2016

זו לא דרך טובה גם אם זה מפתה. הברזילאים לא הגיעו לדברים שלא מעניינים אותם – כמו משקולות, והגיעו בהמוניהם לכדורעף כי הם מתים על זה. זו סתם הטייה שקשורה למדינה המארחת.

אלון 23 באוגוסט 2016

דרך טובה זה נתוני צפיה בטלויזיה

מיקו גוטליב אהלן סבבה 23 באוגוסט 2016

מוטה לפי האיזור שבו נערכים המשחקים. האולימפיאדה הזו הייתה גורמת להערכת חסר של המקצועות הדומיננטים באירופה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 23 באוגוסט 2016

לכן ממוצע על פני כמה אולימפיאדות…

מיקו גוטליב אהלן סבבה 23 באוגוסט 2016

או לפי מספר המדינות בהן המשחק משוחק באופן רשמי.

דורפן 23 באוגוסט 2016

אז אגיד לכם משהו- אין ענפים קטנים במשחקים. התשוקה בה נלחמים על כל מדליה עצומה – יש פשוט הבדלים גאוגרפיים.

יריב 23 באוגוסט 2016

לחלק פר תושב זה בעייתי. יש שתי הטיות גודל שלא ניתן לנטרל. לטובת מדינות קטנות עומדת האפשרות לשלוח יותר ספורטאים למקצועות אישיים (שהרי יש גם מרכיב מזל, תמיד). לטובת מדינות גדולות עומד יתרון גדול בכל התחרויות הקבוצתית, מזוגות ועד ענפי הכדור הקבוצתיים.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 23 באוגוסט 2016

מסכים. זאת הייתה יותר הערה צינית שהתפתחה להודעה רצינית.

matipool 23 באוגוסט 2016

דורפן – כשקוראים את הפוסט הזה באמצע העבודה עם כל הלחץ מסביבי , זה לא פשוט בכלל .. (-:
באולימפיאדה הקודמת העליתי את הנושא הזה באחד הטורים שלך ( על "חוסר ההוגנות" בין המדליות הקבוצתיות ליחידים וכל מה שפירטת כאן ) ואני חושב שהסכמנו אז על זה שצריכה להיות חלוקה שונה של המדליות לפי מפתח דומה למה שכתבת כאן אבל עכשיו לקחת את זה למחוזות רחוקים מדי בשבילי ..

IsraGooner 23 באוגוסט 2016

מעניין מאוד.

יש לי שתי הסתייגויות:
1. גולף וכדורגל זה ברור אבל טניס יכול בקלות להיכלל. למרות שזה בוודאי לא השיא בענף וזכייה ב-US Open הקרוב תהיה הישג יותר גדול ממדליה אולימפית, מה גם שכל גרנד סלאם הוא מאמץ פיזי הרבה יותר גדול מאשר הטורניר האולימפי. אבל התחושה שלי עוד מבייג'ינג שהענף הצליח לתפוס גם ברמה האולימפית ויש למדליה משמעות רבה. זה בא לידי ביטוי ביתר שאת בלונדון (כנראה גם בגלל שזה היה ב-All England's Club). בשלוש האולימפיאדות האחרונות כל השחקנים הגדולים היו שם ובמבחן התוצאה כולם גם זכו במדליות.

2. התעמלות אמנותית צריכה להיכלל לדעתי כתת-ענף של התעמלות, בדיוק כמו טרמפולינה. כולן שייכות תחת אותו איגוד בינלאומי – FIG. בדומה לכך גם שחייה צורנית בכיף יכולה להיחשב כתת-ענף של שחייה. גם כאן, הענף נמצא תחת FINA (ביחד עם כדורמים וקפיצות למים) ובדיוק כמו שכוללים את כל ענפי האופניים תחת כיפה אחת (והתאחדות אחת) למרות שכולם, חוץ מאופני המסלול, הם אירועים של יום אחד.

IsraGooner 23 באוגוסט 2016

England כמובן, בלי 's.

דורפן 23 באוגוסט 2016

יש לי בעיה עם זה – זה פורמלי מדי. קפיצות וכדורמים הם משהו שונה ומובחן לחלוטין משחיה, וגם השחיה הצורנית. ההפרדה ביניהם דומה להפרדה שכן עשיתי באתלטיקה – והיא מוצדקת.

דורפן 23 באוגוסט 2016

לגבי מבחן התוצאה בטניס – אני לא יודע כמה זה תפס. נדאל ומארי מאד משקיעים בטורניר האולימפי – ודג׳וקוביץ ופדרר צברו מדליות. אבל ב-2004 האלוף האולימפי היה ניקולאס מאסו. והפורטוריקנית שזכתה היא 35 בעולם. וטניס גברים הוא הטוב משלוש ויום אחרי הטורניר כבר החל טורניר סיסינטי. לא רציני לטעמי.

דורפן 23 באוגוסט 2016

ודבר אחרון – הכללת התעמלות אמנותית בהתעמלות היא דבר נכון. זה לא משנה בדבר – עם או בלי רוסיה שניה לארצות הברית בהתעמלות נשים. הכללת שחיה צורנית בשחיה הייתה מעלה את רוסיה למקום השלישי בשחיה לנשים. השפעה מינימלית ביותר.

איציק 23 באוגוסט 2016

רק לראות את התגובות של נולה, נדאל, דל פוטר, מארי על הצלחות וכישלונות, וברור שטניס לא זניח כלל. הם מתייחסים לזה לא פחות מאשר לארבעת הגדולים.

דורפן 23 באוגוסט 2016

הם לא מתייחסים לזה כמו טורניר גרנד סלאם, רההשתתפות חלשה בהרבה – בגלל הגבלת המדינה

איציק 23 באוגוסט 2016

אבל התשוקה למדליה לא פחותה מהתשוקה לזכיה בגראנד.

עמי ג 23 באוגוסט 2016

נראה שנדאל התייחס לזה כאל יותר מגראנד סלאם.
במיוחד אחרי שפרש מרולן גארוס השנה בגלל פציעה וויתר על וימבלדון. נראה שהטורניר האולימפי היה יותר חשוב לו השנה מאשר היו.אס אופן.
מה שהופך את הטורניר האולימפי לחשוב זו הנדירות שלו. יש הבדל גדול בין תואר שבא רק פעם ב-4 שנים לתואר שמחולק 4 פעמים בשנה.
ולא יפה שדפקת כך את פורטו ריקו. בטורנירי נשים קורה מדי פעם שמדורגת נמוך מפתיעה ומגיעה לחצי גמר/גמר ואפילו זוכה.

אבל בלי קשר לטניס – הרעיון שמאחורי הדירוג מאוד מעניין ויש בו בהחלט הגיון. השורה האחרונה שלך על סרביה פוקחת עיניים. חצי משלחת סרבית חזרה עם מדליה. וואו! מה שגרם לכך זו ההצטיינות במשחקי הכדור כמובן שכוללים המון ספוקראים.

ZORK 23 באוגוסט 2016

בראיונות של מנצחים תמיד תשמע כמה היה להם חשוב לזכות. זה לא מראה על כלום.
אני חושב שטורניר הטניס באולימפיאדה הוא עוף מוזר- מכיוון שמדובר בענף כמעט אנטי-לאומי (תחרויות בינלאומיות עם קהל מתחלף, תחרות מדינתית לא נחשבת וכ'ו) עם דפוסי אהדה שמזכירים יותר הערצת סלבריטיז מאשר אהבת קבוצת כדורגל, זכייה באולימפיאדה מאפשרת לטניסאים פריצה לקונצנזוס שהישג במאסטרס למשל לא נותן (אבל זה וודאי לא מתקרב להישג בגראנד סלאם). מנגד, בתוך הקהילה המקצועית של הטניס, אני חושב שהמדליה מדורגת פחות ממאסטרס, ובוודאי פחות מהישגים חוזרים ונישנים בטורנירים הללו.זה הישג שהוא בונוס נחמד אבל לא קובע והכרחי בגדולה של טניסאי.
אני חושב שהדרך הטובה ביותר לתאר את הטניס האולימפי הוא כגביע דיוויס משודרג.

אריאל גרייזס 23 באוגוסט 2016

תראה את התגובה של ניימאר על הזכיה ואפשר להגיד אותו דבר על כדורגל

צביקה 23 באוגוסט 2016

זה בגלל שחייו ניצלו לא בגלל השמחה מעצם הזכייה. :-)

גילעד 23 באוגוסט 2016

אני לא בטוח שהבנתי את ההגיון של הסעיף השלישי. גם מרתון מתקיים בסך הכל יום אחד, למה הוא כן וטריאתלון לא?
חוץ מזה, למה לפסול ענפים עם משקל? במה זה שונה מהותית מענפים שיש בהם אינספור תחרויות כמעט זהות רק במרחקים מעט שונים או בסגנון מעט שונה?
רוצה לומר – כל המיליארד מדליות שמחולקות בבריכה, לכל מיני סגנונות כאלו ואחרים, למה זה שונה מהותית מסגנון אחר של קרב שיש בג'ודו או בהיאבקות לפי המשקלים השונים?

דורפן 23 באוגוסט 2016

מרתון מקבל משקל כענף אחד מעשרים באתלטיקה. אני לא יכול לתת משקל למירוץ תריאטלון אחד כמו כל האתלטיקה. אם היה אפשר לכלול תריאטלון בענף על אחד – אז בוודאי שהוא לגיטימי.

איציק 23 באוגוסט 2016

שליש שליש שליש. תרומה מינורית לאתלטיקה, שחיה ואופניים.

יריב 23 באוגוסט 2016

מה עשית עם קרב העשר (והשבע)?

538 עשו שקלול מדליות לפי נתוני צפיה בינלאומיים (מדד לפופולריות, אם כי תלוי גם בהתאמה לטלוויזיה). זה מלפני באולימפיאדה, מתייחס ל2012. אני מניח שיוציאו גם ביחס ל2016 כשישוחררו נתוני הצפייה של האולימפיאדה הזו. אגב, מסתבר שטורניר הכדורגל הוא הטורניר שמושך הכי הרבה קהל טלוויזיוני (והענף הרביעי, אחרי אתלטיקה, שחיה והתעמלות). נראה גם שהשחיה היא לא "הטית עולם לבן", אולי "הטית עולם עשיר" (מקום בו יש טלוויזיות).
http://fivethirtyeight.com/features/which-countries-medal-in-the-sports-that-people-care-about/

איציק 23 באוגוסט 2016

מצטרף לשאלה לגבי קרב 10/7.

דורפן 23 באוגוסט 2016

בסוף לא התחשבתי בו אני חושב – אבל זה לא משנה. הוא לא היה משנה את התמונה לגברים או נשים

יריב 23 באוגוסט 2016

לדעתי החלוקה הסבירה לענפי האתלטיקה היא בכלל כח / מהירות / סבולת. בקרב העשר והשבע, בגלל שיטת הניקוד, יש דומיננטיות לענפי המהירות, אז זה ענף מהירות.

צביקה 23 באוגוסט 2016

באמת הצלחת להבין את שיטת הניקוד?

יריב 23 באוגוסט 2016

שיטת הניקוד פשוטה, מה שקשה להבין זה את התפלגות התוצאות במקצועות השונים. בכל מקרה, אני מסתמך על 538 (אם כי על הדומיננטיות של מקצועות המהירות ידעתי גם קודם).
http://fivethirtyeight.com/features/the-scoring-for-the-decathlon-and-heptathlon-favors-running-over-throwing/

פאקו 23 באוגוסט 2016

אוהב את הפוסט, אבל אם יסלחו לי על הבוטות, במקום כל זה אפשר להפסיק לייחס חשיבות למספר המדליות הכללי.

איציק 23 באוגוסט 2016

היתי מוסיף מדליה אחת ללוכטה, ואחת למאמן המונגולי בהאבקות.
האם זה משפיע על הדרוג הכללי?

ישי 23 באוגוסט 2016

צריך להכליל ענף שערוריות ואז לחלק מדליות

איציק 23 באוגוסט 2016

במקרה כזה החלוקה עצמה תהייה שערוריה ותחייב מדליה.

מתן גילור 23 באוגוסט 2016

כמו כדורגל, טניס (ואם אתה אומר שגם גולף אז אני מאמין לך), גם באופני כביש כל אחד מהזוכים היה מחליף בנקל את המדליה בפודיום גראנד טור. אולי אפילו על זכייה בקטע או על באליפות העולם, אבל על זה יותר קשה לי להתחייב.

יואב 23 באוגוסט 2016

מאידך גיסא, מיטב הרוכבים התייצבו בריו.

ראה ערך דומולין שהגיע עם שבר בפרק כף היד (וזכה בכסף)

מתן גילור 23 באוגוסט 2016

היו גם לא מעט בטופ שלא התייצבו, כמו קינטנה וקונטדור. ובכל מקרה, הבכירים לא שמו את האולימפיאדה כתחרות מטרה בסמוך לגראנד טור (אחד או שניים, תלוי ברוכב)

omer 23 באוגוסט 2016

קונטאדור פצוע. קווינטינה לא מתאים לסוג המירוץ שהתקיים באולימפיאדה. לקולומביה יש רוכבים שמותאמים טוב יותר לסוג המירוצים שהתקיימו בריו.

אגב, אין כמעט אף רוכב גדול שמתייצב לכל שלושת הטורים הגדולים באותה שנה.

איתמר 23 באוגוסט 2016

קונטאדור לא פצוע.
בתחילת אוגוסט הוא ניצח את הטור בן חמשת הימים של בורגוס.

איציק 23 באוגוסט 2016

אופניים במידה רבה פחות נחשב באולימפיים. ראה את סגאן, רוכב כביש שסתם בא לו להתחרות בשטח. הוא ירשה לעצמו זאת במשחקים האולימפיים אבל לא במשך תחרויות המטרה.

מתן גילור 23 באוגוסט 2016

איציק, לדעתי, זה לא סתם שהוא בחר להתחרות בשטח, אלא לנוכח סיכויי ההצלחה. התוואי של קטע הכביש היה רחוק מאד בסט היכולות הבולט של סאגאן. אני מאמין שאם המסלול היה יותר דומה לרוב הקלסיקות, הוא היה משתתף.

איציק 23 באוגוסט 2016

אולי כן, עדיין סיכויו בכביש היו גדולים לאין שיעור מאלו שבשטח. כלומר, אם הסיכוי לא כדול מספיק בכביש בו לפחות נשתעשע בשטח.

מתן גילור 23 באוגוסט 2016

על סמך מה אתה כותב את זה? יש לי לא מעט שעות צפייה בסאגאן וטני לחלוטין לא מסכים איתך שהיה לא סיכוי גדול יותר בכביש.
"לאין שיעור"?
אשמח אם תפרט מדוע אתה חושב כך.

מתן גילור 23 באוגוסט 2016

*אני
*לא

איציק 23 באוגוסט 2016

את אליפות העולם נדמה לי הוא לקח על הכביש… כנראה הוא לא שם. בטח היו לך שעות סגאן בטור האחרון, גם שם הוא היה סביר משהו. אילו הישגים בולטים בבוגרים יש לו ברכיבת שטח שנותנים לך תחושה שזה בר השוואה?
אז נכון שעד 2008 בגיל נוער הוא היה רוכב שטח, אך מאז כל ההישגים הבולטים שלו הם על הכביש.

מתן גילור 23 באוגוסט 2016

איציק, מקווה שתסלח לי על ההערה הזו, אבל אתה מגלה פה חוסר בקיאות בענף.
קאנבדיש זכה ב-4 קטעים בטור האחרון ובכל זאת הלך לוולודרום.
זה לא כמו ריצה במסלול או שחייה. קטע עם 3 עליות מדורגות 1 הופך את סאגאן ללא רלוונטי בעליל. מילא היה עוד סלובני שהוא היה יכול לשמש לו כדומסטיק.
לצורך השוואה, זה כמו שפארה היה הולך לריצת שטח כי במסלול היו מתחרים רק ב-100 מטרים. איפה היה לו סיכוי גבוה יותר?

איציק 23 באוגוסט 2016

אני סולח לך אבל לא מסכים איתך. מקווה שאתה סולח לי.
שנינו הסכמנו שהסיכוי של סגאן בכביש היה לא גבוה בגלל המסלול. לעומת זאת בשטח לא היו לא סיכוים כלל. אין לו שום קרדיט בשטח הראוי לציון מאז 2008. אז כיוון שהוא העריך שסיכויו בכביש נמוכים, ובשטח היה בשבילו מקום בנבחרת העדיף להיזכר בילדות, או בנערים.
לכבי קבנדיש אתה ממש לא צודק. היה ידוע שהוא רוכב ולודרום מעולה ואף דיברו בזמן הטור שהוא מועמד למדליה. כדי להגדיל את סיכויי המדליה הוא לא השלים את הטור כדי להתכונן לולודרום. אין כל דימיון למקרה סגאן.

מתן גילור 23 באוגוסט 2016

אם סלחת לי על ההערה שלי, ודאי שאסלח לך על הטעויות שלך ;)

איציק 23 באוגוסט 2016

אני נחמד איתך הים ולכן לא אגיב את התגובה שהיתי מגיב אם היתי ביום אחר…

צביקה 23 באוגוסט 2016

איציק כנס בו מה אתה מתחיל להתיפיף.

איציק 23 באוגוסט 2016

בך אני לא נכנס, למה שאכנס בו? והוא עוד חילוני כשר…

מתן גילור 23 באוגוסט 2016

איציק לא זורק אבנים לבאר שמספרת לו איפה משדרים איזה משחק בכל שעה :)

איציק 23 באוגוסט 2016

1+

דורפן 23 באוגוסט 2016

נכון – אבל אופני כביש זה רק חלק קטן בענף האופניים כולו. לא הייתה לי בעיה עם גולף בתוך משהו אחר. אבל לא יכול לתת לגולף משקל דומה לשחיה כולה

צור שפי 23 באוגוסט 2016

אתה קורא לזה שעשוע בלתי מזיק אבל נגרם לי נזק – יש לי סחרחורת. אני לא מהחמש יחידות.

צביקה 23 באוגוסט 2016

בהשפעת הדיון בפוסט של פרנקו.
המילים "עשות סדר" מזכיר רק לי את התנ"ך.

ZORK 23 באוגוסט 2016

בטוקיו 2020 אפשר לצפות למבול זהב יפני בעקבות הכנסת הקראטה כספורט אולימפי. אגב, אני לא מסכים שליפנים יש דווקא נטייה ברורה להתמחות, זה נכון שחצי מזהב שלהם מגיע מספורט גראפלינג (ג'ודו והיאבקות), אבל שאר הזהב מאוד מגוון עם ענפים בכירים כמו שחייה והתעמלות, ולזה תוסיף מדליות בשאר הצבעים ממגוון ענפים.

יעקב 23 באוגוסט 2016

אני חושב שאנשים פספסו שהיפנים זכו במדליית כסף בריצת 4×100. יפן היא מעצמת ספורט רב תחומית איך שלא תסתכלו על זה.

Amir A 23 באוגוסט 2016

אני חושב שצריך לנרמל את הציון של כל מדינה בציון המקביל שלה באולימפיאדות קודמות. מדינה צריכה להיות במיקום גבוה יותר אם היא הראתה דפוס שיפור בין אולימפיאדות בהשוואה למדינה שמראה דפוס נסיגה, גם אם בסופו של יום יש לה יותר מדליות.

צביקה 23 באוגוסט 2016

שיפור במה במדליות?

Amir A 23 באוגוסט 2016

כן. מדינה שב-2012 זכתה ב-100 מדליות ובריו זכתה ב-80 צריכה להיקנס ואילו אחת שב-2012 לא זכתה ואילו בריו זכתה ב-4 צריכה לזכות בבונוס.

איציק 23 באוגוסט 2016

אז אתה רוצה לדפוק את הרוסים פעמיים.
יש כאלו שלא יוהאבו את זה.

צביקה 23 באוגוסט 2016

מסכים, רק שצריך לעשות גבול מסויים לדוגמא אם מדינה זכתה בכל המדליות אז באול' הבאה היא תהיה בבעיה, ולכן אפשר לשכלל שאם מדינה זכתה ב-20 אחוז (למשל) מסך המדליות אז לא משנה כמה היא זכתה באול' הקודמת היא מקבלת בונוס יחסי ל-20 אחוז.

איציק 23 באוגוסט 2016

איך אתה מנרמל לאפס בפעם הקודמת?

Amir A 23 באוגוסט 2016

מדינה שקיבלה אפס בפעם הקודמת לא תקבל בונוס ותחשב כמדינה חדשה.

אביאל 23 באוגוסט 2016

אמיר – לא הבנתי למה יש חשיבות לדפוס השיפור ?

נגב מערבי 23 באוגוסט 2016

ישר כוח על ההתמקדות בנשים בספורט ובריו 2016,
כמו כן שמתי לב שיש שיאים – בעיקר באתלטיקה קלה, ריצות קצרות- שלא נשברו שנים ארוכות סוף שנות ה80 למאה הקודמת או תחילת ה90 של אז, האם זה מרמז על שימוש פוחת בסמים אסורים? או שפשוט לא קמו אצניות ואצנים ברמה גבוהה? דבר שלא עומד במציאות בדרך כלל.

karim the dream 23 באוגוסט 2016

ברור שהשימוש בסמים פוחת, הבדיקות משתכללות עם הזמן. גם לא הגיוני שהידע שקיים היום בנושאי תזונה ואימונים לא מצמיח ספורטאים טובים יותר, וזה תקף לכל ענף שספורט שהוא.

Yavor 23 באוגוסט 2016

אני לא אוהב את הדירוג לפי מדליות זהב.
הייתי עושה דרוג אחר עם ניקוד דומה לשלך (5=זהב, 3=כסף, 1=ארד).
אחרי שמתחילים מזה, אפשר לנסות "לאחד" מקצועות.
באופן כללי – היה מעניין לראות כמה משתתפים מכל מדינה לקחו מדליה (כמו שכתבת למשל אצל הסרבים). גם הכמות המוחלטת וגם היחסית יכולה ללמד אותנו הרבה (היחסית פחות חשובה לדעתי, כי זה ייתן משקל למי שניפה את החלשים מראש).

דורפן 23 באוגוסט 2016

אתה צודק לגבי היחסי. הונגריה למשל כמדיניות כן שולחת הרבה צעירים בשחיה כדי שישתפשפו וגם קייקיסטים שלא מועמדים למדליות. הרבה מהאלופים הסדרתיים שלהם החלו באולימפיאדה בלי מדליה. בארצות הברית אין קריטריון מקומי. כל מי שהשיג את הקריטריון הבינלאומי מוזמן למבחנים. כל מי שמנצח במבחנים נוסע

דורפן 23 באוגוסט 2016

ו-5-3-1 היה יוצר לי הרבה יותר עבודה – אבל לא שינוי גדול… אם צריך שלוש ארד להחליף כסף, או כסף ושני ארד להחליף זהב, אז לא יהיו הרבה שינויים. אוסטרליה הייתה מתקדמת בחתירה ובשחיה לנשים לפי מה ששמתי לב.

Yavor 24 באוגוסט 2016

תודה – זו פשוט שיטת ניקוד מוכרת מההצבעות לנבחרי העונה ב-NBA, וזו נראית לי פשרה לא רעה בין המוחלטות המעצבנת של "מדליית זהב שווה יותר מ-20 מדליות אחרות", ומצד שני גם לא נותנת לכל צבע של מדלייה את אותו המשקל

רותם 23 באוגוסט 2016

הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה, הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה,הפרעת קשב וריכוז זה לא לפוסט הזה…..

דורפן 23 באוגוסט 2016

שאלו אותי למה סרביה? זה טקסט שכתבתי לפני המשחקים לישראל היום:

סרביה לא מככבת בטבלאות המדליות האולימפיות – כי הטבלאות הללו קצת מוטות. אם אתה טוב במשקולות או קייקים – אתה זוכה בהרבה מדליות. סרביה היא ענפי כדור קבוצתיים. וכשולאדימיר נובאקוביץ׳, מרשת ״ספורט קלוב״ הסרבית אומר לי ״רק בכדורגל אנחנו נכשלים״ אז קחו פרופורציות: סרביה היא ״רק״ אלופת העולם עד גיל 20.

היא גם סגנית אלופת העולם בכדורסל, אלופת הליגה העולמית בכדורעף, הייתה סגנית אלופת אירופה בכדוריד ב-2012 וגם אלופת העולם והליגה העולמית בכדורמים. בנשים היא אלופת אירופה בכדורסל, מדליסטית כסף בגביע העולם בכדורעף וסגנית אלופת העולם בכדוריד ב-2013. וחוץ מזה רק 50 גברים ונשים בהיסטוריה היו ראשונים בעולם בטניס – ארבעה מהם סרבים.

את כל זה משיגים 7 מליון ו-41 אלף תושבים. לא פחות מדמיוני.

תכנית לאומית? לא ממש. יותר הסתגלות לתנאי החיים. ״משפחות יודעות שספורט הוא אחת הדרכים היחידות לצאת מדלות כלכלית. אז תראה אותן מחוייבות ותראה ילדים בני 12 מתאמנים עשרות שעות בשבוע״. כאן נובאקוביץ׳ מודאג ״המועדונים מתחילים לגבות יותר מדי כסף״. הוא מדבר על איכות המאמנים: ״המאמנים שלנו יודעים שהם ימכרו את השחקנים. אז קידום צעירים הוא לא פריבילגיה כאן. הוא תנאי להשרדות. גם פיתוח שיטות משחק קבועות – כי אם הקבוצה בתחתית אף אחד לא יביא לך שחקן מחוץ לארץ״. ברמת השיטה הוא חוזר על מה שכולם יודעים אבל לא עושים: בכדורסל וגם כדוריד וכדורמים הסרבים לא בוחרים לילד תפקיד עד סוף ההתבגרות שלו כשגובהו הסופי ידוע. וכך אתה מקבל את הטכניקה העדיפה של השחקן הסרבי.

יש עוד משהו בתנאים הלאומיים: ״תלך למחלקות הצעירות של פרטיזן בכל ענף – חצי מהילדים לא מבלגרד. הם מחפשים כל הזמן בכל המדינה. כל ילד מוכשר פוגש מאמן טוב״. זה לא דבר מובן מאליו – למעשה תכנית ההצלה של הכדורגל הגרמני בתחילת המאה עשתה בדיוק את זה – דאגה שלאלפי מוכשרים בפריפריה יגיעו למרכזי אימון. בסרביה זו המציאות מראש. עוד עניין כלכלי: ״לכל עיירה קטנה יש כדורגל וכנראה רק ענף אחד נוסף. כדורעף או כדורסל או כדוריד. אין כסף ליותר מזה. אז עיירות ממש קטנות של עשרת אלפים איש הן אימפריות בענפים שונים. התחרות מתרכזת ונוטות להיות קבוצות חזקות. בכדורמים יש לנו רק עשרים מועדונים.״

האם חייבים להיות עניים כדי ללמוד מהסרבים?
בכלל לא. גם מדינה כמו איסלנד, כהחלטה, לא משלמת כמעט לכדורגלנים וכדורידנים בכדי שיצאו לעולם. גם בספורט המכללות בונים קו ייצור שמבוסס על שיטות משחק קבועות. גם בספרד לא מנהלים ליגות כדורגל תחרותיות לילדים קטנים.

השיטה הישראלית במשחקי כדור היא פחות או יותר לקנות שחקנים סרבים.

אמיתי 23 באוגוסט 2016

קראתי ואהבתי גם אז..
הערה קטנטונת. גם אם התכנית שלהם
היא לא מוכתבת מלמעלה זה לא אומר שאין תכנית. היא פשוט אורגנית. יש כבר כורח וכבר המציאו שיטה שעובדת. לצערנו בישראל לא זה המצב. צריך תכנית לאומית לספורט

דורפן 23 באוגוסט 2016

כן – זה בדיוק מה שקוראים מסורת. תכנית שכבר חיים אותה

רומן 23 באוגוסט 2016

וכרגיל גנים.. אותה מילת הגנאי שאתה כל כך לא אוהב.
כשהגובה הממוצע במדינה הוא מעל 180, יש יותר סבירות שיצאו משם ספורטאי על, ראה ערך הולנד, כל הסקנדינביות וכו..
אתה לא באמת חושב שגם אם בישראל יאמצו איזה מודל סופר סופר מתוחכם שיוכח שהוא ממש מעולה, שאי פעם נתקרב לאיכויות שלהם, זה קודם כל בגנים..

רומן 23 באוגוסט 2016

למעשה אני אשמח אם תביא לי דוגמא למדינה בה גובה האוכלוסיה הגברית הממוצע הוא באיזור 180 שהיא לא מעצמת ספורט

Amir A 23 באוגוסט 2016

לוקסמבורג

רומן 23 באוגוסט 2016

מדינה פצפונת..
אם אני לא טועה יש להם כמה מדליות באולימפיאדת חורף.

יריב 23 באוגוסט 2016

בוסניה היא מעצמת ספורט? אוסטריה? אני בעיקר מנסה להבין את ההגדרה.

רומן 24 באוגוסט 2016

אוסטריה בהחלט כן, עם המון מדליות אולימפיות הכי יוקרתיות שיד בחורף

Ljos 23 באוגוסט 2016

לפי אתר שבדקתי, שמרכז נתונים לגבי גבהים בעולם, ממוצע הגובה בישראל נמוך רק ב-0.002 מברוסיה.

רומן 23 באוגוסט 2016

שים לב לכיוון של הטענה שלי.
לא טענתי שגובה הוא תנאי הכרחי, טענתי שהוא תנאי מספיק.

Ljos 23 באוגוסט 2016

ברור שהוא לא הכרחי. אבל כן טענת שגובה הוא חשוב וחסר לנו, למרות שאנחנו כן בין המדינות הגבוהות בעולם, גם אם לא ממוצע של 1.80.

רומן 23 באוגוסט 2016

האמת נראה לי שאנחנו די דרדסים , לא?
מוזר הנתון של ההשוואה מול הרוסים, אם כי ברוסיה יש מיליון עמים שונים

יריב 23 באוגוסט 2016

הגובה הממוצע בישראל דומה לממוצע באירופה, באופן לא מפתיע.

Ljos 23 באוגוסט 2016

תמיד יכול להיות שהאתר טועה.
אז הלכתי לכל מיני מקורות אחרים, וכולם ממקמים את גברי ישראל בגבהים שבין 1.77 ל-1.78, שכמו שיריב אמר, דומה מאוד לממוצע האירופאי. אז אנחנו לא בדיוק הולנד\בוסניה (1.83-4), אבל גם ממש לא מנמוכי העולם (אינדונזיה למשל, המדינה היחידה שראיתי שירדה מממוצע של 1.60).

צביקה 24 באוגוסט 2016

אפשר קישור פשוט זה לא נראה לי הגיוני?

רומן 24 באוגוסט 2016

178? נשמע קשקוש מוחלט

matipool 24 באוגוסט 2016

זה לא קשקוש .
עד הדור האחרון , היינו בממוצע של 1.75 – 1.76
הדור האחרון העלה קצת את הממוצע והיום הממוצע הוא 1.77 .

רומן 24 באוגוסט 2016

על שרפרף אולי.

גילעד 23 באוגוסט 2016

יש לא מעט ענפים שבהם גובה הוא לא יתרון ואף חיסרון ואני לא רואה שאנחנו שולטים בעולם בהם..

צביקה 24 באוגוסט 2016

שחמט?

יהודה ב״ד 23 באוגוסט 2016

הזכרת גודל אוכלוסיה והזכרת מסורת. חלק מזה משתקף במדליות זהב פר קפיטה.
הנה שני לינקים
א. באולימפיאדה הזו:
http://www.medalspercapita.com/#golds-per-capita:2016
ב. כלל האולימפיאדות:
http://www.medalspercapita.com/#golds-per-capita:all-time
(צריך לשים בסוגריים מדינות עם מדליה אחת, בדרך כלל זה פריק).
מלבד זה כדאי גם לעקוב אחרי מדינות על ציר הזמן. למשל פינלנד בירידה משמעותית ומעניינת בעשורים האחרונים. את עיקר המדליות שלה היא עשתה עד שנות החמישים המוקדמות (בתקופה שהאולימפיאדה היתה בעיקר אירופית), אחר כך ירידה מסוימת ומאז שנות השמונים המאוחרות ירדה דרמטית (עדיין חגיגה ביחס לישראל, אבל לא מתקרב למסורת שהיתה שם בתחילת המאה).
לעומת זאת הונגריה שומרת על יציבות יחסית.

רומן 23 באוגוסט 2016

לדעתי החלוקה שלך באתלטיקה לא טבעית.
לדעתי צריך לחלק ל 3 באופן הבא:
1. מקצועות הספרינט עד 400 וכל הקפיצות
2. כל המקצועות בהם זורקים דברים(אם כי כנראה דיסקוס וספרינט מאוד קרובים לראיה היה את הגרמני הזה שהיה קופץ לגובה 210)
3. כל שאר המקצועות (סיבולת)

רומן 23 באוגוסט 2016

*עד 400 כולל

מאיר (חדש בשכונה) 23 באוגוסט 2016

מצד אחד, אם כבר 120 שנה מחולקות מדליות באופן הזה, הרי זה חלק מהקסם של האולימפיאדה ולשימור השיטה יש ערך רב שעד שלא תשונה, לא נדע כמה. אז הייתי רוצה להיות אפיקורס ולדחות כל שיטה שתשקלל אחרת את ההישגים. שכל מדינה תראה בהישגיה את אשר היא חושבת לנכון, ממילא המיקום בטבלת המדליות לא נותן דבר מעבר ליוקרה וכבוד.
ועוד אני חושב וכותב, תפסתי את עצמי והבנתי שאם לא ננסה דברים אחרים, לעולם לא תהיה חדשנות, בבחינת מי שאינו מתקדם, נשאר מאחור. אז צריך שקלול שונה לטבלת המדליות או לא? יצאתי מבולבל.

צביקה 24 באוגוסט 2016

טור יפה שקראתי לאחר ששמעתי עליו בתוכנית של סיוון רהב וידידיה מאיר
https://www.facebook.com/aviratt/posts/10205302053109296

צביקה 24 באוגוסט 2016

את הפיסקה האחרונה בטור הזה אני לא ממליץ לכם לקרוא אתם עושים על דעת עצמכם בלבד.

Comments closed