כל האמת על יונייטד. כפי שהיא

כל שחקן, כל מערך והמנג׳ר

bbbb

טוב, היה דיון מבולגן וסוער אתמול. אז ישבתי וכתבתי על כל שחקן (כמעט) בקבוצה את דעתי. וגם על המערכים והמנג׳ר.

דויד דה חיאה:
יש לו קייס בדיון על השוער הטוב בעולם. לכן מיותר בדיון פה.

סרג׳יו רומרו:
תמוה בעיני איך אין לו ג׳וב בקבוצה מסדר גודל בינוני לפחות. הוא השוער הלאומי של ארגנטינה והוא בסדר גמור. מעל ומעבר לנחוץ בשוער מחליף.

אנטוניו ואלנסיה:
חשבתי על זה. מישהו זוכר אותו מתראיין? מישהו זוכר אותו חותם על חוזה? בכל הבלגן הפוסט-פרגוסוני הוא האחד שסתם את הפה ולמד תפקיד חדש והפך למעולה ממש בתפקיד הזה. אני לא מופתע שהוא השחקן הכי פחות בכיין ביונייטד – בגלל מסלול החיים שעבר. בראבו.

מתיאו דרמיאן:
לדעתי מה שקרה הוא שהוא נראה טוב בקבוצה קטנה-בינונית באיטליה בה הדרישות ההתקפיות ממגן קטנות. הגישה שלו חיובית ומכיוון שצריך הרבה כוח אדם בהגנה באנגליה בגלל פציעות הוא מחליף סביר לגמרי.

דיילי בלינד:
מאמנים אוהבים אותו כי הוא מבין כדורגל – כנראה מהבית והמועדון בו גדל. ולכן יוצא שמתפשרים עם העובדה שהוא מאד בינוני. עם קצת יותר מדי פאסון יחסית ליכולתו.

כריס סמולינג:
הוא התקדם אצל ואן חאל ולא מתקדם אצל מוריניו. רק ממחיש לכם שלא כל המאמנים גרועים בכל דבר ולא כל המאמנים טובים בכל דבר. האם הוא בלם לתחרות אמיתית על אליפות? צריך לראות.

אריק באיי:
לרוב בלמים מתקשים מאד כשהם מגיעים לאנגליה. כי הם עוברים את השינוי הסגנוני הכי גדול. הם לא יכולים ״להביא את הכדורגל שלהם״ – הסגנון המקומי נכפה עליהם. לכן אני חושב שהמקום בו הוא נמצא הוא טוב עד טוב מאד. אני מאד אופטימי כאן.

פיל ג׳ונס:
חבל שאי אפשר לסמוך על הבריאות שלו. כי הוא משחק כמו שחקן פרגוסוני.

מרכוס רוחו:
בלם בכלל לא רע. מגן בכלל לא טוב. דוגמא לסתם רכש לשם רכש.

לוק שואו:
לא שופט אותו.

אנדר הררה:
שחקן נחמד מאד אבל צריך לשים דברים בפרופורציות. בגיל 28 יש לו הופעה אחת בנבחרת ספרד במשחק ידידות. נכון שבדור שלו הרף לנבחרת הספרדית קרוב לבלתי אפשרי – אבל השאלה אם זה אומר שיונייטד מתפשרים. שהדי טובים זה מספיק. אבל… יש לי תחושה, אולי לא מוסברת, שהוא מהשחקנים הללו ששיאם יהיה בגילאי 31-32.

בסטיאן שוויינשטייגר:
היחס של מוריניו כלפיו פתטי ולא מוסבר. אם רוני וקאריק בקבוצה על נסיון אז הנסיון של שוויני פחות? מצד שני – כשראה את היחס של מוריניו היה צריך ללכת. הוא שחקן אגדי מדי בשביל הבולשיט הזה.

מרואן פלאיני:
מאמנים חושבים שהוא יצליח לשבש את משחק היריבה מבלי לשבש את המשחק שלהם. והם טועים. אין לי תלונות לגישה שלו אבל ראינו מספיק ממנו.

פול פוגבה:
שכר הלימוד ישתלם. הוא בתפקיד של גילאי 30. ארסנל הפעולות של אדיר והוא לא באמת נכנס לאדישות. הוא מבין מה הוא צריך להצדיק. אבל עכשיו הכניסו אותו לבעיית בטחון ורכוז וזו אחריותו של המנג׳ר לפתור אותה.

מייקל קאריק:
יש לו ערך רב לא פעם, אבל כשהיה צריך להוציא אותו מול ליברפול כי אין לו רגליים למשחק כזה כל פעמוני האזעקה צריכים לצלצל. הדיון אתמול נסב להשוואה המופרכת של סקולס. הוא צריך להיות מושווה לקאריק. צריך בהחלט קאריק חדש והטעות הכי גדולה היא לפרש משחקים טובים שיש לו כפתרון לטווח ארוך.

חואן מאטה:
כאישיות אני חושב שהוא אולי האדם הנפלא ביותר ביונייטד. כשחקן – תקרת זכוכית. אין לו את היציבות להיות סופרסאטר עולמי והדיבורים על ״שׁהוא פורח תחת מוריניו״ ממחישים את הסטנדרטים הנמוכים כרגע. הוא מסתדר עם מוריניו ונותן את היכולות שיש לו.

הנריק מחטריאן:
נתוני הבקעה בגרמניה לרוב לא חוזרים על עצמם באנגליה ולכן הוא לא מאכזב אותי. הוא נהדר לצפיה אבל הוא עדיין לא נותן למשל משהו קרוב למשל לריאד מחרז.

ווין רוני:
אגדה של יונייטד. פרגוסון בחר לוותר עליו לפני ארבע שנים. ופרגוסון לא ראה בו סוג של שחקן שיכול לתרום בשלב הירידה של הקריירה שלו. לא חולק על ההערכה הזו של פרגוסון. אולי שחקן שנתן כל כך הרבה הזו צריכה להיות לו הזמנה פתוחה להשאר במועדון בשכר כלשהו – אבל צריך לראות את המחיר (לא הכספי).

אנטוני מרשיאל:
הוא מתחיל להשתפר באגף אבל יונייטד לא הרוויחה מהמעבר הזה. זה חסר חזון להשתמש בו כקיצוני.

ג׳סי לינגארד:
אני חושב ששחקן סגל טוב. נותן פייט להרכב בלי להיות מתוסכל מהספסל. ויש לו כמה שערים חשובים ברזומה. אבל באמת אנחנו דנים פה רק בספסל.

מרכוס ראשפורד:
יהיה כוכב גדול. הוא באמת פנטסטי לגילו.

אשלי יאנג:
אין לי משהו רע להגיד עליו – אבל האם זה קריטריון?

זלטן איברהימוביץ׳:
מהרבה בחינות ראוי להערכה. איך ששומר את עצמו. איך שהבקיע בכל ליגה וכל תרבות כדורגל. אבל ההשוואות לקנטונה (בהקשר יונייטד).. די! אין שום דמיון בינו לקנטונה בהשפעה על קבוצה. זלטן בא לעבוד ונותן תפוקה. קנטונה היה ארכיטקט של שנוי תפיסתי. זה כשלון של המאמן שהקבוצה תלויה כל כך בזלטן. כשלון קשה.

*

חלקי הקבוצה – לפעמים אותם שחקנים שייכים לחלקים שונים.

ההגנה בכלל:
כשההתקפה לא מבקיעה כל טעות הגנתית היא קריטית. אבל ההגנה היא בסדר גמור והגנות הרבה פחות טובות של יונייטד זכו באליפויות. ציינתי את רוחו כשחקן רכש לשם רכש כי העיסקה איתו עצבנה אותי במיוחד. אבל גם בלינד ודרמיאן כאלו וממש אין צורך לעקב את פוסו-מנסה עבורם. אבל אלו לא בעיות באחריות השלטון הנוכחי. ההגנה אינה בעיה.

הקישור המרכזי-הגנתי (הררה, קאריק, פוגבה, פלאיני, שווייני)ֿ:
הם הדקו את המשחק ונותנים ליונייטד תחושה של שליטה. אחד הסימנים לכך שהם לא איכות עולמית אמיתית הוא שהם ממוקמים די רחוק מהשער רוב המשחק והרבה ממשחק המסירות הקולח רחוק מהשער. כשהם שלושה הם נראים לפרקים מצויין – אבל זה יותר מדי כוח אדם עבור מה שהם נותנים.

ולמרות שהררה וקאריק נראים טוב מפוגבה כרגע – אני לא מבין מערך בו שניהם מצדיקים כמעט אפס תרומה התקפית. זה עובד עם שלישיות קדמיות של 75 שערים כמו של ריאל או בארסה אולי.

המתקיפים (מאטה, מחטריאן, רוני, זלטן, לינגארד, ראשפורד)
מאד לא טובים. תלויים לחלוטין בזלטן. מלבדו איש מהם לא נכנס לכושר טוב של יותר משני משחקים רצופים. התפוקה גרועה מאד. הם אמורים להשפט בקריטריונים של הגריזמנים והקומנים של העולם והם לא בכיוון של פאייט או מחרז אפילו. אין שחקן אחד ביונייטד שהוא טרור עבור היריבה. אין קשר התקפי אחד קרוב לדלה עלי. זו האמת עליהם.

הם שחקנים יקרים וכל אחד בתורו הראה את היכולות שלו העונה. רוני בשער בסטוק, ומחטריאן בעקרב, ומרשיאל בפריצות לא מעטות. אבל הם מחכים לכדור, הם לא מציפים את הרחבה בספונטניות והמון פעמים רואים שחקן פורץ לבדו לרחבה ללא הצטרפות. הם האשמים הבלבדיים באובדן של כ-15 נקודות.

מוריניו:
יש הר של בעיות שהוא אחראי לחלקן. אני בכלל לא מעוניין במנג׳ר של המיידי – כי השאלה המרבזית של המועדון היא כזו. האם חוזרים ליציבות בעמדת המנג׳ר או עוברים למודל מקצועי אחר עם מנהל מקצועי. אחרת הקבוצה תראה כמו אד וודוורד.

זה התפקיד הגדול ביותר בקריירה של מוריניו שאני חושב שמעולם לא החזיק בתפקיד ״פרגוסוני״ של אחריות מלאה לסגל ולאקדמיה ולמועדון כולו. הוא עד היום היה יותר ״מאמן הקבוצה הבכירה״ וככזה מהגדולים בדורו. אני שואל איפה השחקן שהוא מגדל? איפה ההימורים? איפה המסר לקבוצה? הרי ברוסטוב יפתח רוב ההרכב שפתח אתמול כאילו כלום.

אין עליה בהישגיות כרגע. נקודה לכאן או לכאן. ומה שמאכזב הוא שהרכש דווקא היה באופן כללי טוב. אז השיפור כביכול במשחק לא מביא יותר תוצאות. מה שהיה עוזר מאד לסבלנות הוא משחק גדול מול יריבה גדולה. לא היה ממש אחד כזה.

מצד שני הוא מתאקלם. הוא שרד משבר אחד ויצא ממנו עם סדרה ארוכה מאד של תוצאות טובות. הוא ממתן את התנהגותו. הוא אדם סופר אינטיליגנטי ואני חושב שבניגוד למגמת הקריירה שלו הוא כן יכול להחזיק בתפקיד הזה 7-10 עונות. וללמוד איך עושים את זה: למשל צירוף עוד מוחות התקפיים לצוות החשיבה. יש לי תחושה שהוא מבין לאן הוא צריך לגדול ושהוא יהיה לבסוף בסדר.

כרגע:
הביא לקבוצה משמעת.
הביא לקבוצה תכנית.
הכושר האישי של שחקניו מאד לא טוב.

ערך מוסף לקבוצה יחסית לחומר השחקנים: לא כרגע.

ליגת שוקי ההון - ימין ושמאל רק חול וחול
מי בעד - עדי אבני

139 Comments

אמיתי 5 במרץ 2017

מסכים. רק העונה ממש בעיצומה. יש זמן להפוך יכולת בינונית להתעלות בתוצאות בפיניש.
נ. ב. באמת עיצבנו אותך אתמול..(;

היסטוריון של ספורט 5 במרץ 2017

אין ליונייטד אפילו שחקן אחד בגיל המתאים שהוא מהטופ 10 בכדורגל העולמי ..אפילו לא טופ 20.
וזו הבעיה הראשונה.
הבעיה השנייה היא שיש יותר מדי שחקנים לא מתאימים …או לא התאקלמו.

הבעיה השלישית מה שהתאים בעידן פרגוסון לא בהכרח מתאים היום שלא לדבר על כך שאפילו למוריניו לא פשוט להיכנס לנעליו.

Fluttershy 5 במרץ 2017

דה חאה לגמרי ברמה עולמית, וגם פוגבה אמור להיות שם, לא סתם שילמו סכום כזה עבורו, אולי הוא בכושר לא טוב וחסר בטחון כרגע, אבל אני מאמין שהוא יהיה הרבה יותר טוב בעתיד. מרסיאל הראה שהוא בדרך להיות שחקן ברמה עולמית, אבל העונה זלטאן באמת מפריע לו להתקדם (וגם לראשפורד).

היסטוריון של ספורט 5 במרץ 2017

דה חאיה ברמה עולמית זה נכון
אבל הוא לא שחקן שדה וגם כשוער עדיין יש טובים ממנו .
כך שגם בשכלול וא לא בטופ 20 לטעמי .

Danny - Long Island 5 במרץ 2017

לא בטופ של השוערים בעולם? מה אתה שותה? אני רוצה גם….

מתן גילור 5 במרץ 2017

הוא לא כתב שהוא לא בטופ של השוערים בעולם אלא שיש טובים ממנו.
אי אפשר לפסול אמרה שיש שוערים טובים ממנו. למשל, יש שוער שזכה בשוער השנה בעולם בשנים 2013-2016 והוא אינו דה חאה.

תראה מופע 5 במרץ 2017

דני, שתה מים

אריק 5 במרץ 2017

אני לא מבין האמת. מאז צלסי יונייטד היתה טובה מכל היריבות להוציא את סוטון בגמר ההוא. עדיין לא מנצחים מספיק אבל בועטים מנסים וכו.
לא מבין את העניין עם השחקנים.
נכון רק דה חאה וולנסיה באמת שם אבל שנעברו על הסגל שלקח את האליפות האחרונה?
בוא נסתכל על צלסי –
אלונסו ומוזס שחקנים גדולים? פבריגס ווינר? אתה סופר לקאנטה ומאטיץ גולים ובישולים כמו להררה וקאריק?
היית רוצה את דויד לואיז ואספיליקואטה כבלמים אצלך? או שהיית אומר שזה רכש לשם רכש? פדרו – טוב ממחטריאן?
אנחנו פחות רחוקים ממה שחושבים. השתפרנו המון משנה שעברה. בעיטה אחת למסגרת במשחק – כבר היסטוריה רחוקה.
לא מפסידים. רבאק שלושה הפסדי ליגה – רקורד פנטסטי לשלב הזה! רק להמיר תיקואים שבכולם חוץ מבאנפילד היינו טובים יותר לנצחונות ואנחנו במירוץ לתואר. ועם דרוש עוש שחקן קישור ושחקן התקפה אלו יבואו בקיץ.
ממתי מסכמים במרץ?
ושוויני… מה יש לך ממנו? אני משיג אותו!

דורפן 5 במרץ 2017

תיקו ביתי מול השני שליש הנמוכים של הטבלה הוא הפסד. ויש לך המון כרגע.

איזה שחקן התקפי שלך נכנס להרכב של באיירן או אתלטיקו (לא מדבר על ריאל ובארסה) – והם כן עלו אותו כסף. אתה יכול להתפעם מהם עד מחר – אין לך כרגע שחקן התקפי עם תקווה לסיים את העונה עם עשרה שערים. אם ברבטוב או נאני היו נותנים תרומה התקפית כזו. א. הציבור היה מתקומם. ב. המנג׳ר היה מספסל.

אריק 5 במרץ 2017

מרסיאל ומחטריאן זה יופי. מאטה בעיה. יבוא עוד שחקן לעזור להם בשנה הבאה אנחנו יודעים את זה.
תיקו זה לא הפסד בטח כשאתה בועט 25 פעמים לשער. צריך פשוט להבקיע. חסר קצת בטחון ועוד שחקן של 15 שערים.
זה הכל. הסגל של צלסי באמת כל כך יותר טוב בעינייך?
אנחנו שניים-שלושה שחקנים מהתמודדות רצינית על התואר. וזה בסדר למר 2017 כשהמאמן קיבל את הקבוצה השבורה הזאת ביוני 2016.
שנה הבאה אם נפגע ברכש, נהפוך 5-6 משחקים כמו אלו שסיימנו בתיקו לנצחונות ונהיה במאבק לאליפותץ זה ככה פשוט בעינייץ
ואני מת על ברבא ונאני כידוע לך.

דורפן 5 במרץ 2017

מאמן ישראלי אמר לי פעם ״אנחנו שני זרים ממאבק במכבי״ אולג׳ואן ופיפן. כן – ייתכן שעם דלה עלי, וראטי וגריזמן תאיים על האליפות.

אריק 5 במרץ 2017

ממש לא. מספיק שניים שישדרגו עמדות חלשות. מניח שזאת המטרה ברכש.

דורפן 5 במרץ 2017

צריך ששלושה שחקנים יהיו סביב ה-20 שערים בעונה – כי מוריניו לא הולך לתת רשיון להתקיף מכל העמדות. ולכן הרכש יכלול שני כוכבי התקפה וכמובן את המחליף לקאריק.

אריק 5 במרץ 2017

ואתה חושב שזה לא יספיק? לדעתי כוכב אחד בהתקפה (ואולי עוד שחקן יעיל לצידו,) מחליף לקאריק וכמובן מגן שמאלי.
לזה מוריניו כנראה מתכוון כשהוא מדבר על 3-4 שחקנים, מקווה שהוא יודע כבר מי הם.

דורפן 5 במרץ 2017

ואגב – שאלת על תרומה התקפית של מאטיץ׳. יש לו שלושה שערים (אפס לקאריק והררה) ושישה בישולים (שלושה לקאריק והררה).

Shutzi 5 במרץ 2017

אריק, אתה לגמרי צודק. בדיוק היום חשבתי על מי יש כבר לצ'לסי? שחקנים יותר טובים משלנו? הזארד וקאנטה הם כנראה היחידים. כל השאר הם פשוט בכושר יותר טוב נכון לעכשיו.

אריק האחר 5 במרץ 2017

הערה קטנה דורפמן.
במתקיפים שכחת לשים את ראשפורד למרות שהזכרתה אותו כמובן לפני .
היסטוריון של ספורט
הערה הראשונית שלך שגויה לחלוטין
ליונייטד יש את דה חיאה אחד מחמשת הטובים בעולם
אלא אם אתה לא מחשיב שוער כשחן כדורגל !!!

אמיתי 5 במרץ 2017

וזלאטן? ומיקי?, לא בוופ 20?

דורפן 5 במרץ 2017

הוא אמר בגיל רלוונטי – אז לא זלטן. ומחטריאן אולי יהיה. הוא לא (אלא אם אתה מחלק כל עמדה במגרש ל-20) – אבל הוא לא בין עשרים הקשרים ההתקפיים הטובים בעולם

אמיתי 5 במרץ 2017

אוקי. מקבל. ובגדול מחלק. מיקי בשיפולי ה20..

matipool 5 במרץ 2017

אני חושב שמחטריאן בתקופתו בגרמניה בטוח נחשב לטופ 20 קשרים התקפיים . בתקופת יונייטד , ירדה קרנו אבל נראה לי שבעונה הבאה הוא מככב .
דה חאה בטוח טופ 5 .
מרסיאל היה נראה בדרך לשם ( טופ 20 ) בשנה שעברה עד שזלאטן בא והעלים אותו .

דורפן 5 במרץ 2017

ראשפורד הוא פרוייקט ולא אחראי לבעיה. הוא יופי

אריק האחר 5 במרץ 2017

אכן כן ( דורפמן )

matipool 5 במרץ 2017

מאיפה הגיע ה-מ' ? כבר פעם שנייה ..

בני תבורי 5 במרץ 2017

בניגוד למדיניות ההנהלה

אופיר מ 5 במרץ 2017

מתוקף תפקידי שאיש לא העניק לי כחושחש דמיקולו עשיתי חיפוש על 'דורפמן' בגוגל והתוצאות הראשונות הן

1. דורפמן מומחה לאורולוגיה (פ"ת)
2. דורפמן תשמישי קדושה (צפת)
3. דורפמן דגים (יפו)

אז אריק, מי מהם גרם לטעות הפרוידיאנית? רוצה לומר – אצל מי מהם ביקרת לאחרונה?

אבי 5 במרץ 2017

ברור שתשמישי קדושה – אנחנו חייבים להחליף מזוזות

אריק 5 במרץ 2017

הדי ג'יי האוסטרי כמובן

צור שפי 5 במרץ 2017

בשבילי דורפמן זה רק אריאל, הסופר והמחזאי הצ׳ילני שכתב את ״העלמה והמוות״.

ערן (המקורי) 5 במרץ 2017

מוריניו סוגר 7-10 שנים ביונייטד? לא רואה שום סרט שזה קורה. הוא אולי חבר של פרגי, אבל קונה ממנו בתכלית. הגישה שבעבר הביאה הישגים בעקבות התססה (נגיד שנה שנייה) והתרסקות בלתי נמנעת (בדרך כלל שנה שלישית) היא בלתי נמנעת אלא אם כן מוריניו עובר שינוי של ממש. לא נראה לי שזה המקרה.
במשבר הגדול הבא, כאשר הוא יילחם בכוחנות בלתי מתפשרת בשחקן מפתח / סמל מוערך, הוא יחזור לדעתי על התהליך שבסופו של דבר הוציא אותו ממדריד.

ערן (המקורי) 5 במרץ 2017

*קונה=שונה

Danny - Long Island 5 במרץ 2017

נראה שהוא השתנה קצת בצורת דיבורו , יתכן שיש שינוי הדרגתי לכיוון חיובי

נובלס כחול 5 במרץ 2017

לגבי רוחו והררה… השחקנים האלה מאוד אנדרייטד (אולי כי הם לא אנגלים כמו שואו או סמולינג). בדצמבר הייתי במשחק של יונייטד באוקראינה ושמתי לב שרוחו כל הזמן רץ לזלאטן/הררה או דה חיאה כדי שיתרגמו לו ושיתקשר עם שאר השחקנים. לפני כשבוע היה גם כן ראיון איתו והראיון היה בספרדית…
חוץ מביילי, איתו אני מרגיש הכי נוח בהגנה, סמולינג סובל מאוד בשיטה ההגנתית עם מוריניו ונראה הכי פחות מוכשר, למרות שמבחינת אינטלגנציה הוא השחקן האנגלי הכי חכם בסגל (עד לגיל 20 בכלל חשב שתהיה לו קריירת עורך דין!)

לגבי זלאטן, אני מקבל תחושה שמוריניו נותן לו תמיד לפתוח וממעיט להחליף אותו כדי שיאריך חוזה. אחרת, ראשפורד (או פלאייני כדי לשמר תוצאה) מזמן היה מחליף אותו בכל משחק בדקה ה60-70 לפחות . שחקנים כאלה הם נטל יותר מתועלת, ואן פרסי היה כך באיזשהו שלב וגם רוני.

אני באמת מתגעגע לצ'יצ'ריטו :(

נובלס כחול 5 במרץ 2017

לגבי שואו , באחד מהפודקסטים במנצ'סטר של הרד ארמי, סיפר אחד המרואיינים (עיתונאי מקומי, עם מידע פנימי) בנובמבר/דצמבר שללוק שואו יש "בעיה רצינית" ושבמועדון עושים הכל כדי לעזור לו. מהדיבור שלו ניתן להבין ששואו התמכר למשהו או שיש לו איזשהיא בעיה נפשית (דיכאון או משהו). בצהבונים אמרו יותר מפעם שהוא מכור לאוכל, בהתבסס על ההערות של ואן חאל ומוריניו לגבי משקל ויכולת פיסית (אבל זה יכול להיות תופעת לוואי של דיכאון). המראויין אמר שאני מקווה שהוא יצא מזה. אני לא יודע כמה זה רציני ועד כמה אותה פציעה מול פ.ס.וו השפיעה, אבל אני באמת מקווה שהוא ישתפר.

עידן. 5 במרץ 2017

מדהים כמה תלונות יש לאוהדי יוניטד על זלאטן. כשהוא לא כבש הוא היה סוס מת ועכשיו שהוא מפציץ הוא אחראי לכישלון הצעירים ומהווה "נטל יותר מתועלת".

אם אתם לא רוצים אותו נשמח לקחת אותו לעונה שתיים בליברפול, אפילו ניתן לכם בתמורה את לוקאס שיסגור לכם את החור במרכז המגרש…

אלי 5 במרץ 2017

זלאטן הוא כמו תפוח אדמה לוהט.
הקבוצה שתתקע איתו אחרונה תהיה בבעיה ברגע שהיכולת שלו תרד.
כרגע זה נראה שזה יהיה ביונייטד.

גור אילני 5 במרץ 2017

הטעות של מוריניו היתה שהוא עשה רכש יקר כבר בקיץ הראשון בלי להכיר את הקבוצה, והמחיר שלה הוא שציפו ממנו לקחת אליפות. מאמין שרשימת הרכש שלו לעונה הבאה תהיה הרבה יותר מדוייקת (אולי גם פחות נוצצת) ותספיק לו כדי להיאבק על מקומות 1-2. אם הוא לא יצליח להביא את הקוסטה ופברגאס הספציפיים שהוא זקוק להם (כמובן לאו דווקא בעמדות האלה) – זה אינדיקטור שהוא איבד משהו. למרות שהזמנים השתנו ועכשיו לכאורה יותר קשה עם רכש ובליגה.

אמיתי 5 במרץ 2017

הטעות היא של האוהדים שציפו לקסמים בעונה הראשונה שלו ובהתחשב בסגל. סבלנות

טל המנצ'סטרי 5 במרץ 2017

מה זה משנה שלהררה בגיל 28 יש הופעה אחת במשחק ידידות בנבחרת ספרד? ממתי זה יכול ללמד על משהו או צריך לעניין?
אני חושב רונן שאתה ממעיט בערכו ומפספס את מה שהוא מציג ומוכיח העונה.
הררה המציא את עצמו מחדש העונה, בצורה שאני לא האמנתי שיכול, הוא מרוויח הכדורים מהטובים בליגה, שחקן התקפי שהפך להיות ברזל במרכז השדה. הזכרנו אתמול את ניקי באט, אז הוא לגמרי ניקי באט.
כתבת על ג'ונס שהוא שחקן פרגוסוני, הררה הוא בדיוק זה.
אני לא יודע אם הוא יגיע לשיא בגיל 32, הוא גם לא יהיה הסוס המוביל, אבל בהחלט יותר משחקן סגל יעיל ומועיל לנו עכשיו ויכול להיות כזה בכמה עונות קדימה.
מוסר העבודה שלו על הדשא, איך שהוא ענה על איבוד המעמד שלו, האפס אגו שהוכיח כשהפך להיות לשחקן הגנתי מהעמדה ההתקפית שבה שיחק כל הקריירה, זה בדיוק הדברים שחסרים כרגע לפוגבה, למשל, בכדי להפוך ולהיות שחקן כדורגל טוב וחכם הרבה יותר.

היחס של מוריניו כלפי שווינשטייגר לא היה במקום, הוא פשוט היה צריך למכור או לשחרר אותו בתחילת העונה, או בינואר. מצטער, אבל הגרמני אולי שייך לדור של קאריק ורוני, אבל הוא רחוק שנות אור מאפשרות לתרום כמוהם. הוא אפילו לא הצליח להסתגל לקצב ואגרסיביות של הליגה האנגלית, כשהם (רוני וקאריק) חיים אותו כל הקריירה, אז איך הוא יכול לתרום?
זה להאחז בשחקן שהיה פעם לפני שנים בבאיירן מינכן, מאז עברו יותר מדי מים בירקון.

את פוגבה הכניסו לבעיית ביטחון? לבעייה של ריכוז?
אולי הוא כזה שיש לו אובר ביטחון ולכן הוא מרשה לעצמו לעשות ריצה בכאילו לאורך משחקים שלמים? או בעיה של ריכוז מתחילה בקשקושים שהוא מייחס להם חשיבות גדולה מחוץ למגרש?
שם זה מתחיל, ביום שהוא יתבגר, יהיה קל יותר למוריניו שכרגע משלם מחיר לא קטן על הבוסר, המנטלי ומקצועי של פוגבה.

פרגוסון בחר לוותר על רוני לפני 4 שנים ואני חושב שבאותה התקופה רוני גם ויתר על פרגוסון.
מה שבטוח זה שמוריניו לא בחר לוותר על רוני אלא מרוויח אותו העונה במתכונת שונה.
רבים היו בטוחים שרוני יהיה סוס שיתפרע בחדר ההלבשה כשיאבד את ההרכב ויירד במעמד, רוני הוכיח את כל המלעיזים כשהפך להיות קפטן ושחקן עוד יותר טוב ויעיל מהפוזיציה שבה נמצא.
לפני שבועיים הוא ויתר על הצעה כספית מטורפת מסין בכדי למקסם עוד עונה ביונייטד, גם כשחקן ספסל, אז פרגוסון ויתר עליו, ואני אומר, מזל שהיה שם את מוייס שהחתים אותו על חוזה ארוך יותר, כי את הדברים שאנחנו עדיין מקבלים ומרוויחים מרוני, אין כאלה יותר מדי בשוק.
ההבדל בין המחצית הראשונה המצויינת אתמול של יונייטד לבין הפאניקה וכדורגל לא חכם בשנייה, זה הרבה בגלל רוני, כשהיה על הדשא וכשירד לספסל.
יש לו הכי הרבה בישולים העונה לרוני בכל המסגרות, משהו כמו 9, כשחקן ספסל!

אני לא מבין את הטענה של האם שחקן התקפי בשם מסויים היה נכנס להרכב של באיירן מינכן או אתלטיקו מדריד, ממתי זה משחק תפקיד או אומר משהו?
אושיי, בראון, פיל נוויל, אפילו יש יגידו וולבק, הם אי פעם היו שחקנים שהיו נכנסים להרכב של קבוצות גדולות מחוץ לאנגליה?
אבל הם היו חלקים משלם אחד גדול, חזק ומנצח כשעבדו נכון והפעילו אותם נכון לטובת יונייטד.

אני לא מבין את זעקות השבר ומשבר כי אנחנו מתקשים העונה לבסס את מקומנו בטופ 4 או כי אנחנו לא בתמונת האליפות כמעט מהרגע הראשון.
גביע אחד כבר יש בארון, יש עוד 2 שמתמודדים עליהם ואנחנו עדיין חזק בתמונת הצמרת, מתי היינו יכולים להגיד את זה על יונייטד בשלב הזה של העונה בשלושת העונות הקודמות?

דורפן 5 במרץ 2017

אנחנו לא ״בתמונת הצמרת״ יותר משתי העונות הקודומות.

אם הקבוצה הייתה ״יותר מסכום חלקיה״ – אפשר היה לדון בשחקנים הלכאורה אפורים שעושים עבודה נהדרת. כרגע הקבוצה היא סכום זלטן בערך. מרגע שהיא רק סכום חלקיה – צריך לשפוט את חלקיה.

רוני הוא אחד מ5-10 השחקנים היקרים על פני כדור הארץ – כל הכבוד לו שהוא תורם קצת מהספסל (ועם כל הבישולים קשה להגיד שהוא שינה המון במשחקים גדולים יותר). מוריניו לא הרוויח שום שחקן ״בגדול״ מהספסל – כי אין לו אף שחקן התקפי ״גדול״. ברמה של דלה עלי – למשל. הוא שכנע את זלטן לבוא – אחרת אתה מקום 11 עכשיו.

דורפן 5 במרץ 2017

וההגדרה ״להוא ויתר על פרגוסון״ זה אבי נמני.

אריק 5 במרץ 2017

ספרס נתנו עם דלה עלי וקיין עונת שיא בעיקר באלופות ובליגה האירופית.

דורפן 5 במרץ 2017

מכיוון שהתחלנו את דרכנו בדשדוש בבית המוקדם של האירופאית – לא ממש עשינו הרבה יותר עד הנוקאאוט. אין לנו שחקן שמזכיר במרוחק את דלה עלי. הבעיה שכל מהלך היי-לייט של שחקני ההתקפה שלנו (״ראית את העקב של מחטריאן?״ ״ראית את העצירת כדור של מאטה?״ ״ראית איך רוני לא רץ לחגוג?״) – זוכה להאדרה של חודש ימים בהם השחקן עושה מעט מאד אחר כך.

אריק 5 במרץ 2017

זה קל בספרס. קשה הרבה יותר ביונייטד. תחליף אותו ואת מארסיאל ויש סיכוי לא רע שהיית מדבר הפוך

דורפן 5 במרץ 2017

אז צריך שחקנים שקל להם ביונייטד. יש להם הגנה יציבה מאחריהם. קשור מרכזי בכל זאת יציב. חלוץ מרכזי תותח. האם יש עוד איזו דרך להקל עליהם?

אריק 5 במרץ 2017

א. אפשר להביא את סקולס?
ב. מה לעשות שהקפיצה לא תמיד פשוטה. תראה את שניידרליין היה טוב בשלוש ליגות מקומיות ועדיין – היה גדול עליו. זה לחץ אחר לגמרי.
בודאי שצריך את אלו שיתפקדו. בנתיים עלי עושה את זה בספרס נראה אם יידע לעבור למדרגה הבאה היכן שלא תהיה.

דורפן 5 במרץ 2017

הקפיצה עבור מי? למאטה? לרוני? הם לא מבקיעים והם הורסים את הנראטיב הנעים שהעל נפלא. היו צריכים להפסיד שבוע שעבר ואני סופר מודאג מרוסטוב שהיא קבוצה קשה מאד

אריק 5 במרץ 2017

קפיצה עבור מי שעובר לקבוצה עם הכי הרבה עוקבים בעולם שהכל בה מנותח עד חורמה שעונה ללא אליפות זה כשלון והדחה מול גנט כשאתה הורס במו רגלייך לקבוצה – בלתי נסלח. אז בספרס אתה מפשל קצת – למי אכפת?

דורפן 5 במרץ 2017

אתה יודע – אם היינו דנים בניואנסים – בין שחקן שהבקיעה עשרה לשחקן שהבקיע שישה – ניחה. הוא הבקיע יותר ממחטריאן, רוני ומאטה ביחד. אבל מסתבר שאנחנו מחכים שהם יסתגלו ללחץ ביונייטד?

טל המנצ'סטרי 5 במרץ 2017

גארי בירטלס וטינגהאם פורסט, אפילו לקח איתם גביע אירופה לאלופות, הגיע ליונייטד ולא פגע ממטר, עזב את יונייטד וחזר לפורסט, חזר גם לכבוש.
קאגווה היה שחקן העונה בגרמניה, פנטסטי ממש. הגיע ליונייטד ונכשל גם לתת פסים פשוטים כמו שצריך, חזר לגרמניה וחזר לעצמו.

2 דוגמאות והבדל של שנים בין אחת לשנייה אבל עם מכנה משותף אחד, האולד טראפורד זו במה מלחיצה, לוחצת בצורה שונה מבכל מקום אחר, אפילו ואן חאל אחרי עבר בבאיירן מינכן וברצלונה למד את זה על בשרו.

Shutzi 5 במרץ 2017

דווקא קאגווה לא ממש חזר לעצמו עדיין.

טל המנצ'סטרי 5 במרץ 2017

אנחנו בתמונת הצמרת וכשהיא, הצמרת, חזקה וצמודה הרבה יותר לעומת השנתיים האחרונות.

מה זה משנה כמה יקר רוני? הוא הרוויח את החוזים שלו ביושר ובזכות דברים שעשה על הדשא לטובת יונייטד לאורך שנים.
לרוני כשחקן ספסל, כשעלה העונה כמחליף על הדשא יש השפעה ישירה ומוכחת לגבי התוצאות שלנו העונה (יותר משחקים שבהם כבשנו ולקחנו נקודות או ניצחנו לאחר שהוא עלה כמחליף או פתח בהרכב) וזה לא מתחיל ומסתיים רק שם. הוא עדיין הפיגורה הכי מובילה, מלכדת ומחנכת בחדר ההלבשה, זה שווה הרבה יותר מכסף או שחקן זר שנביא בעוד הרבה כסף וכשאנחנו לא יודעים איך זה יהיה.
כל עוד הוא אצלנו, זה רווח, רק רווח.

דלה עלי, אותו אחד שבקיץ האחרון ראה שוואלה, יש לו עוד הרבה מה ללמוד מהאירופאים? כמו שקיבל שיעור ועוד אחד העונה מלברקוזן, מונאקו וגנט? (או גנק, אף פעם לא זוכר מי זו מי)
ולא, אני רחוק מלזלזל בו, חושב שהוא נהדר ועדיין, לא ממהר להסתנוור מהפרות של עדר אחר בכל פעם שהם מניבות חלב, אני יודע שלעשות זאת על הבמה של יונייטד זה עולם אחר, או לפחות לא ישר מרגיש באיזה רגשי נחיתות בגלל שיש אחרים טובים שמצליחים במקום אחר.

אני לא יודע מה ואיפה היינו אם לא זלאטן היה מגיע, זה קל להגיד שהיינו במקום 11, אפשר באמת להוכיח זאת?
אולי היינו משחקים במערך שהיה מרוויח אחרת שחקנים כמו ראשפורד כמספר 9, זה היה מאפשר לנו לשחק בכמה מערכים שבהם היו מנצלים את המהירות שכן יש לכמה שחקני חלק התקפי אצלנו וזה היה נראה יעיל יותר קבוצתית, למשל.

אני לא מבכה את ההגעה של זלאטן, להיפך, הוא הביא דברים שהיו חסרים לנו, אין לי שום טענה בגדול לגבי התרומה שלו, אבל אני גם לא חושב שהיינו הולכים לאיבוד אם לא היה מגיע.

דורפן 5 במרץ 2017

יש איזשהן עדויות שרוני ״מחנך״ את חדר ההלבשה?

לדלה עלי יש השנה יותר שערי ליגה ממחטריאן, מאטה ורוני ביחד. אז אני מרשה לעצמי לא להסתונוור מהיכולת שלהם. בכל זאת אחד לעומת שלושה.

ואגב, יש לו חמישה בישולים בליגה. הוא אכן טוב יותר בגביעים השנה.

טל המנצ'סטרי 5 במרץ 2017

שחקנים שמעידים על כך גם העונה,לא מעט התבטאו על כך בתקשורת. על הדבק שהוא, על העצות שנותן, גם כשלא עולה בהרכב, מעודד, מכוון, הכי חיובי שיש.

דלה עלי נהדר ועדיין עושה זאת תחת לחץ וציפיות של טוטנהאם וגם אם יש מישהו שמצליח במקום אחר, אני לא ממהר לבטל מה שיש לנו להציע.
מיקי היה צריך את מספר החודשים בכדי להתאקלם במדינה, ליגה וקבוצה חדשה, לא השוואה הוגנת ואני לא מחליף אותו עם אף אחד אחר באנגליה. את מה שיכול לתת אני מאמין שנראה בעתיד, לי יש את הסבלנות.
רוני שחקן ספסל ומה לעשות, יש הבדל בין הרגליים שלו בגיל 21 לבין אלו הצעירות של עלי, ומאטה שחקן נהדר, תורם גם העונה אבל אנחנו יודעים שהוא חסר יציבות, ועדיין, אז מה?
לא מסתנוור ושמח על מה שיש, יודע שזה רק תחילת תהליך עבודה של מוריניו, יהיו עוד שינויים ומאוד יכול להיות שבסיום העונה נהיה עם תארים ואולי גם מיקום גבוה יותר מזה של עלי בטוטנהאם, זה הכל.

דורפן 5 במרץ 2017

כן – אבל הוא אחד והם שלושה.
והוא בן 20 והצעיר ביניהם בן 28.
אני נותן לרוני הנחה מסויימת כי הוא החל צעיר – אבל הוא צעיר מזלטן, מרובן, מרונאלדו – ונראה זקן מהם בחמש שנים. אין מה להלין על העבר וזה גם לא משנה – אבל כשמשהו נגמר הוא נגמר. הגנות פרמייר ליג לא מפחדות ממנו.

והתקשורת ביונייטד נהדרת העונה. כולם מאושרים. יש אווירה מצויינת של פרגון. כל תיקו ביתי מנותח כהופעה טובה עם חוסר מזל. הכל אחלא. פרגוסון אחרי אתמול היה שולח שמונה אנשים לספסל והאווירה הייתה היום קשה

טל המנצ'סטרי 5 במרץ 2017

כמה מתוצאות התיקו המרגיזות העונה בבית באמת היו הופעות טובות, בטח שהיינו טובים יותר מהיריבות. סטוק, ברנלי, אברטון, האל וגם אתמול מול בורנמות'.
יש דברים שצריך לתקן ולשפר בכדי שלא נישאר או ניקח רק את המחמאות או עידוד לקראת ההמשך אלא גם את מלוא הנקודות, אבל גם לא רואה סיבה לאבד את הצפון או לבטל דברים טובים שכן קיימים ונעשים.
אתה יוצר את המזל של עצמך, נצטרך לעבוד קשה יותר גם במישור הזה, וזה בסדר גמור.

מוריניו עשה אתמול לאחר המשחק, פומבית, בדיוק מה שפרגי היה עושה, מגן על זלאטן, מדבר על שהגיע לנו הניצחון.
בחדר ההלבשה, במגרש האימונים, אין לי ספק ששם הסימפטיה נעלמת, אלא עובדים קשה והוא לא אחד שמוותר, לא נותן שאחרים "ירמו" ויגנבו מטר בריצה מסביב למגרש.
פרגוסון היה שולח שמונה אנשים לספסל? אולי, אבל כל אחד והגישה שלו.
אני לא רואה צורך בהענשה, לא בגלל משחק או מחצית לא טובה מקצועית כמו אתמול (לא היה שם מחדל של חוסר מאמץ או רצון) מוריניו כן צריך להרוויח את השחקנים לקראת יום חמישי, חשוב לא פחות.
לשבור את הכלים זה קל, החוכמה ברגעים כאלה, מתישים ומתסכלים ככל שיהיו זה לשמור על קור הרוח.

דורפן 5 במרץ 2017

אם תשים לב – זה בדיוק מה שכתבתי. שההגנה אחלא, ועל זלטן אין תלונות והקישור המרכזי גם אם אינני חושב שהוא וורלד קלאס התייצב. מי שאשמים במצב הם כל שחקני ההתקפה שאינם זלטן. הם לא הבקיעו ולא בישלו. זו העבודה שלהם. מזל תופס למשחק-שניים-שלושה – עברנו כבר את הגבול. הם אחראים למצב בטבלה.

פרגוסון היה קובע לשחקנים יעדים של הבקעה. לא רק לרונאלדו. גם לצ׳יצ׳ריטו וברבטוב ונאני. והם לא שיחקו כשהם לא סיפקו את המספרים. אלו לא מספקים את המספרים וביונייטד נורמלית לא היו רואים כל כך הרבה מגרש. (כמובן שחלקם היו משתפרים)

אריק 5 במרץ 2017

רונן, אני חוושב שהכל קצת מוקדם. מוריניו יוכל להציב יעדים לשחקנים בתחילת שנה הבאה אחרי שהכיר אותם ומודע לחוזקות והחולשות ומבנה אישיותם. בוא נחכה חצי שנה.

טל המנצ'סטרי 5 במרץ 2017

האחריות נופלת על מי שלא מנפק את התוצאות, אין עוררין, אבל לפעמים יש דברים שהם מעבר, שמשפיעים והם יכולים להיות זמניים בלבד.

מרסיאל, יש לו בעיות מחוץ למגרש, גם באימונים, תהליך של התבגרות, היו רגעים וניצוצות טובים יותר מצד אחד, סובל מתסמונת העונה השנייה מצד שני.
טבעי ביותר שהיכולת של שחקן צעיר ולא מגובש עדיין תהיה לא יציבה.

ראשפורד, מצד אחד מקבל לא מעט דקות משחק, מצד שני לא משחק בעמדה הנוחה ומתאימה לו ביותר.
מוריניו כרגע בוחר בקו של הרכז לזלאטן ולא משנה מה, יש לזה יתרונות, זה גם משפיע על אחרים.
ראשפורד לא קיצוני וסביר להניח שבעונה הבאה יקבל יותר דקות בעמדה בה הוא בא לידי ביטוי הכי טוב, התוצאות ומספרים יהיו בהתאם.

מיקי בעונת בכורה, עונת התאקלמות, אני חושב שכבר עכשיו אפשר לראות שבשונה מקאגווה למשל שהגיע גם הוא ככוכב מדורטמונד, מדובר במישהו עם אופי אחר לגמרי, בנוי הרבה יותר ללחצים של יונייטד. כדורגל יש לו בכמויות.

רוני, אני לא חושב שהוא יהיה בעונה הבאה, אבל הוא כבר לא השחקן המוביל שהיה. רוני לא הפיתרון אבל גם לא בעיה וכל דקה שהוא בקבוצה, זה רווח נקי.

פוגבה, יהיה חייב לשנות את ההתנהלות שלו מחוץ למגרש, יש שם אשמה של מי שמקיף אותו וגם אשמה של יונייטד, רואים בו פרה שמניבה כסף במקום שיהיה קודם כל או מעל לכל שחקן כדורגל.
יהיה חייב להפסיק לטפח בכל מחיר את המותג ובכדי להפוך להיות לשחקן, אבל כמו מיקי, הכישרון נוטף ממנו.
אם לא נצליח לסדר לו את הראש, זה יהיה כישלון גדול של כל המערכת, אבל גם שלו.

לינגארד, כישרון טוב גם אם לא גדול מדי. שחקן סגל שהיה נמצא גם אצל פרגי.

מאטה, לא הכי יציב ובכל זאת שחקן שיש לו מספרים נהדרים בכל עונה, הוא בכל זאת היה שחקן העונה בצ'לסי, וזכה איתם בכל תואר.
אולי לא סוס מוביל, ואולי גם אפשר למצוא יציבים ממנו, אבל נראה שמוריניו מרוצה ממנו.

להגיד שזה מושלם? לא.
שאין מקום לשיפור? יש
סביר להניח שנראה רכש התקפי נוסף שיגיע בקיץ, אבל הבסיס הקיים, אני לא בטוח שיש כל-כך יותר טוב במקומות אחרים בליגה, כולל טוטנהאם.

Danny - Long Island 5 במרץ 2017

יש סטטיות בהתקפה. נראה שלא זזים מספיק בלי הכדור, גם באגפים: תמיד יש שני מגינים על הקיצוני שלנו….וחוץ מזה אין יכולת סיום כשכבר נמצאים מול השער

דורפן 5 במרץ 2017

אני מקווה שבמסגרת הדוגמא האישית מרשיאל לא למד מרוני שתקופה רעה היא תקופה להפעיל את הסוכן.

יוסי מזרחי 5 במרץ 2017

אני מסכים בקויןם כללים. שלוש בעיות בסגל הן בעמדת המגן השמאלי קשר אחורי אמיתי וחלוץ נוסף של 20 שערים. השאלה היא אם עבור חלוץ כזה ישנה מוריניו את הסגנון ויוותר במובנים מסוימים על זלאטן.

Ljos 5 במרץ 2017

בעיקר חבל על מרשיאל. אחד משני חלוצי העתיד מנותק לו באגף.
7-10 שנים? אתה מנסה להרוג את האהבה שלי ליונייטד?

אמיתי 5 במרץ 2017

מקומו באגף. בטח יותר מראשפורד. לוקח זמן להסתגל ויש עונת ירידה אבל הוא יהיה בסיידר

Ljos 5 במרץ 2017

יותר מראשפורד, בטוח. אם מקומו באגף, אני לא בטוח. הוא עדיין קודם כל חלוץ שמתבזבז באגף כי שחקן אגדי תופס לו את המקום, ולצערו הוא ורסאטילי יותר מראשפורד.

edgecator 5 במרץ 2017

סט היכולות של מרסיאל מתאים הרבה יותר לאגף מאשר לחוד. כוח הפריצה, הדריבל, החיתוך פנימה – ומצד שני טכניקת בעיטה קצת בעייתית, קור רוח טעון שיפור ומה שנראה כמו היעדר מסוים של אינסטינקטים של גולר קלאסי. כמובן שכל זה בערבון מוגבל בהינתן הגיל, אבל כמו שאפשר להבחין כבר בכך שהוא שחקן ורסטילי יותר מראשפורד, אפשר גם לראות את הפרמטרים בהם ראשפורד עולה עליו כבר עכשיו. גם בשנה שעברה מרסיאל היה נהדר באגף כששיחק שם, בעיקר אחרי שראשפורד נזרק פנימה לחוד, כך שאני ממש לא שותף לנראטיב לפיו מישהו או משהו מעכב אותו חוץ מהוא עצמו.

Ljos 5 במרץ 2017

כנראה שאני לבד, אבל אני מפנטז עליו כאל חלוץ שני בסגנון הנרי – הדריבל הצמוד והמהירות. המשחקים הראשונים שלו בעונה שעברה הראו שיש לו את מה שצריך כדי להיות חלוץ מהטובים בעולם. אין לו ממש את היכולת ההגנתית הדרושה לפעמים משחקן אגף, משהו שהוא צריך לעשות הרבה תחת מוריניו.
הרבה מזה תלוי בחזרה של לוק שואו. אם הוא אי פעם יחזור לעצמו, אני מעדיף שחקן בשמאל שיכול להשלים אותו בצורה אידיאלית, ואני לא בטוח שמרשיאל הוא הבחור.

vered s 5 במרץ 2017

במבט מבחוץ ראשפורד הוא גולר שנתתם לו ברקס. אני מניחה שהוא שומע שמוריניו הופך אותו לשחקן יותר מגוון שהוא מיתפתח. לא חשובים הגולים. דברים כאלו. זה קישקוש. זה גולר. בלי כלום בקופסא. פיטבול. ואחד איכותי. אין לו בעיה גם להיכנס כמחליף רק שגם את זה אין אצלכם. מה תגידו לו שהוא משחק בקבוצה שרצה לאליפות? פיספסתם מהפכה תוצרת בית. ביחד עם מרסיאל. מכל הרכש שלכם רק מיקי מתאים. אתם סוגדים לגולים של איברהימוביץ? ובכן הנה אתם.

טל המנצ'סטרי 5 במרץ 2017

פיספסנו מהפכה תוצרת בית?
זהו, הכל סגור וחתום?

אלוהים, לא נתפס הנטייה הקיצונית הזו לסכם דברים כאילו אין מחר או עונה הבאה, ועוד אחת.

יואב 5 במרץ 2017

לגמרי טל.
יושבים פה בישראל מיטב המוחות וקובעים שהמהפיכה התפספסה.
תמוה.

Danny - Long Island 5 במרץ 2017

טל: אתה מתגורר במנצ׳סטר?

טל המנצ'סטרי 5 במרץ 2017

גרתי שם פעמיים בעבר, היום נמצא בישראל.

Danny - Long Island 5 במרץ 2017

יפה! אין כמו שבת באיצטדיון…

יואב 5 במרץ 2017

סלחי לי כן, עוד לא פיספסנו כלום. החיפזון שלך לקבוע את זה הוא במקרה הטוב- תמוה.
זלאטן מחזיק את הלפיד בוער לשניהם.
בלעדיו, הם לא חוווים העונה משחקי צמרת או גביעים. ודשדוש במקום התשיעי לא היה משפר אותם כשחקני יונייטד!

טל המנצ'סטרי 5 במרץ 2017

יואב,

אני לא יודע אם בלעדי זלאטן היינו מדשדשים במקום 9, אבל לא נוכל לדעת כי דברים יכולים להתפתח לכל מקום בהתאם למציאות וזה גם לא משנה.
זלאטן פה, נותן המון, אני יכול לקבל שזה בא על חשבון אחרים, אבל הזמן שלהם יבוא גם כן ומעבר לזה, ברגעי הלחץ העונה, הוא מתפקד, אחרים פחות טוב.

זה מזכיר לי המון אנשים שעד לפני שנה החליטו בביטחון גדול שפרגוסון טעה בזמנו עם פוגבה, ואיך לעזעזל הוא לא ראה את הכישרון הגדול.
היום מבינים שמה שהוא ידע אז על פוגבה בגיל 18, כשראה מקרוב את הבוסר, זה משהו שאחרים לא היו מבינים גם אם היה עומד להם מול העיניים.
לחשוב שרצו לתת לו את המפתחות דאז במקום סקולס…וכשהיום אפילו, לאחר כמה שנים ביובנטוס הוא עדיין לא מספיק טוב בשביל להחזיק בהם לבדו…

יוסי מזרחי 5 במרץ 2017

אני אחד מאלה שביקרו את סיר אלכס. אוי כמה שטעיתי…..

vered s 5 במרץ 2017

אני לא מבינה איך אתה קובע לאיזה מקום יונייטד היתה בלי הרכש ההו כה מרשים שעשיתם. אבל מבינה שאתה רואה הבדל גדול בין שני מקומות בטבלה. ימים יפים למנצ׳סטר יונייטד הגדולה.

vered s 5 במרץ 2017

התגובה ליואב

יואב 5 במרץ 2017

רואה הבדל בין התמודדות על טופ 4 לבין דישדוש.
כן קרן. זה מה ששתי מקומות עושים.
העיקר שמח הכדורגל שלך הכריז על פיספוס המהפיכה. מוריניו כבר מתקשר לפרטים.

יואב 5 במרץ 2017

אסביר לך מה אני רואה-
אם אתה יונייטד מטיריאל, אתה תביא את הגולים והכישרון מהיקב, מהגורן, מאיפה שצריך. יש לזה המון דוגמאות בעבר. הם שחקנים מקצוענים באחד ממועדוני הספורט הגדולים בעולם. כן, זה קשה. לא כל אחג בנוי לזה.
אז שראשפורד יעשה התאמות. גם סקולסי עשה. גם סולשיאר ועוד רבים וטובים.
זלאטן לא עוצר להם כלום. זאת עצלנות מחשבתית וישראלית לחשוב כך.

אריק 5 במרץ 2017

שהאחרון יכבה את האור…

ירושלמי 5 במרץ 2017

דיילי בלינד
דני זה האבא

לגופו של עניין, יונייטד של השנים האחרונות הם כמו מכבי ת"א כדורסל בשנים האחרונות.
רכבת מאמנים, החתימו יותר מידי שחקנים בינוניים, המקומיים הטובים ביותר כבר לא שם, רואים שלא הייתה מחשבה בבניית הסגל.
זוכים בגביע וחושבים שזה יציל להם את העונה.

שלו 5 במרץ 2017

יש לי תחושה שניינגולן יגיע בשנה הבאה,
הוא כמה דרגות מעל הליגה האיטלקית ומוריניו זה כמו כפפה ליד עבורו.
יונייטד לא מפחדת לרשום מספרים על צ'ק, ורומא יותר אוהבת כסף מתארים.
אני מניח שסכום שרומא לא יכולה לסרב לו הוא לא הוצאה שיונייטד לא יכולה להוציא.

אבי 5 במרץ 2017

שלו, למה היה כ"כ ריק אתמול ברומא-נאפולי?

אופיר מ 5 במרץ 2017

אני חושב שגריזמן (שעל פי רוב הדיווחים ימיו באתלטיקו ספורים) יכול להביא רוח רעננה מאוד להתקפה, והוא גם שחקן שלידו יכולים מרסיאל / ראשפורד (שניהם בעלי פוטנציאל באמת מדהים, בעיקר מרסיאל בעיני) לפרוח הרבה יותר. לדעתי – עוד קשר איכותי שמתאים לליגה האנגלית (דוגמאת סאנה או דלה אלי) ועבודת מאמן שתגרום לקבוצה להראות כמו קבוצה (אתם בדרך) ויונייטד תהיה קונטנדרית מובילה שנה הבאה. לגבי פוגבה, הגם שאני לא חושב שהוא הקשר הטוב בעולם, הוא נופל בין הכיסאות. האם הביאו אותו להיות קשר התקפי או בונה משחק מאחורה?

אלי 5 במרץ 2017

אני לא מבין למה חלוץ ירצה לבוא על מנת לקוות שזלאטן יפצע או יורחק על מנת לקבל דקות משחק.
גם גריזמן ישחק באגף?
במקום מרשיאל או רשפורד?

אופיר מ 6 במרץ 2017

מן הסתם, במקום. (בהמשך כתבתי שאחרים יוכלו לפרוח יותר לידו)

ניינר / ווריור 5 במרץ 2017

לא אהבתי לראות את שמו של דלה עלי משתרבב לרשימת הרכש שלכם. מקווה מאד שהוא לא ברשימה של מוריניו

אריק 5 במרץ 2017

לא חושב שאחרי התיאורים של פרגי לכמה הוא נהנה מהמו"מ עם לוי (נהנה יותר מניתוח החלפת פרק הירך) שנחזור כל כך מהר למקום הפשע

ניינר / ווריור 5 במרץ 2017

אני מקווה. מצד שני שתי עסקאות שעשיתם איתנו, עבורכם אחת היתה טובה מאד ואחת נפלאה

matipool 5 במרץ 2017

ניינר – חמי גם אוהד טוטנהאם .
שלח לי לפני שעה ווטסאפ קצת היסטרי בזו הלשון :
"קונים בלבד לטוטנהאם .
מוריניו רוצה את דאייר כמחליף לקאריק ואת רוז . כסף לא יהווה בעיה .
פפ רוצה את ווקר ואת רוז .
ברצלונה רוצה את ווקר ודאייר .
ריאל רוצה את רוז , דאייר וקיין .
פ.ס.ז' רוצה את קיין .
באיירן רוצה את דלה עלי .
סאם סיפר לי שדאייר הוא יעד מס/ 1 של ליברפול ."

להבהרה – סאם הוא חבר אירי שלו ,אוהד ליברפול מעל 50 שנה שהולך לכל משחק , לא משנה היכן הוא ויש לו מקורות בתוך הקבוצה . בזכות הבן אדם הזה , הייתי באנפילד ובגמר ליגת האלופות באיסטנבול .

כתבתי לו שלא ברור לי למה כל כך רוצים את דאייר . את כל השאר – מאד ברור .

.

ניינר / ווריור 5 במרץ 2017

התגובה שלך מדאיגה אותי מאוד. אני מקווה שהימים שכוכבים עוזבים אותנו חלפו

אמיר המקורי 5 במרץ 2017

רונן,

פוסט בנקודת הזמן הנכונה ! אכן הגיע הזמן לעשות סדר :)להלן:
מדויק ומסכים – דה חאה,רומרו,רוחו,גונ'ס,פלאיני,שואו,מאטה,ראשפורד,זלאטן,בלינד,פוגבה,קאריק,לינגארד,שוויני(אבל מי מוותר על 200 גדולים לשבוע!)
לא מסכים :
הררה- אין לו מקום ב 11 הראשונים של מועדון בסדר גודל של היונייטד,מישהו רואה אותו עולה בהרכב בריאל,בארסה,באיירן,אתלטיקו,יובה?
דרמיאן- איטי,לא מספיק פיזי,גם כשחקן משלים הוא בעייתי.
מחטריאן – יהיה מצוין בעונה הבאה,המצב שלו העונה באשמתו הישירה של הפורטוגלי,שיחק פחות מ 50% מהמשחקים עקב פציעות/משחקי מנהיגות.
הגנה – מסכים חלקית,דרוש דחוף מגן שמאלי,גם מגן ימני כגיבוי/תחרות לולנסיה שכבר לא ילד…
קישור הגנתי – יש כבר דור חדש של קשרים צעירים מגוונים וחזקים יותר,היציבות דיי משקרת,כמו בתקופת הגאון ההולנדי הם מצופפים ומתמסרים הרבה אז זה עוזר לממוצע הספיגות הנמוך אבל בא ישירות על חשבון העזרה להתקפה,אתה לא מצליח לקבל מהם מסירה אחת לעומק שמשנה משחק.
קישור התקפי – מסכים,עקב אכילס של הקבוצה,געגועיי לבקס,גייגסי וסקולסי.
מוריניו – אם זה היה מישהו אחר היו אומרים שזה לא רע לעונה הראשונה,אבל,הביאו את מוריניו,כל דבר פחות ממקום רביעי זה כישלון!
לא גביע הליגה,גם לא גביע המדינה,רק זכייה בליגה האירופית(לא רואה איך זה קורה) וקבלת מקום אוטומטי בצמפיונ'ס תוכל לעדן כישלון להשיג מקום רביעי לפחות.
הרכש היה טוב אבל לא מספק,מספר עמדות נשארו בעייתיות,מנסה לחשוב האם קידם שחקן כלשהו משמעותית ולא מצליח לראות אחד שכזה..
הרוטצייה גרועה,ההתבססות על זלאטן ופוגבה מוגזמת,גם הטאקטיקות השמרניות משהו במהלך העונה נזקפות לחובתו.
בצד הזכויות יש כעת רק את ייצוב השורות,החזרת הגאווה לשחקנים והחוזק המנטאלי,לא פשוט להחזיק מועדון שכזה על הכתפיים.

עידן. 5 במרץ 2017

חוץ מרומא (נניח) איזו קבוצה פיבוריטית מול יוניטד בליגה האירופית?

לדעתי יש לכם סיכוי גבוה מאוד לזכות.

דורפן 5 במרץ 2017

רוסטוב

אמוץ כהן-פז 5 במרץ 2017

הבעיה המיידית היא בעיה פסיכולוגית (מול השער) בלעדיה היינו במקום השני-שלישי.

אלעדוס 5 במרץ 2017

אני חושב שטעות לנתח שחקן שחקן. יש לנו כשרון ואיכות מהטובים בליגה. כל קבוצה אחרת מהטופ 6 לוקחת לפחות 8 שחקנים שלנו מחר בבוקר (דה חאה, ולנסיה, פוגבה, זלאטן, מיקי, ביילי, מרסיאל, ראשפורד). המפתח אצל מוריניו. ולא, אין לי טענות אליו. אחרי השלוש שנים האחרונות אי אפשר לצפות לקסמים או ניסים. שיקום וייצוב זה מה שנדרש וזה נעשה יפה.
אבל יש לזה מחיר. זהירות יתר, החזקה בכדור ע"ח מהירות, עיבוי המרכז.
שותף לדעתו של רונן שמוריניו יעשה את השינוי המחשבתי שיביא את קפיצת המדרגה גם עם הסגל הזה (בשינויים קלים מתבקשים). סבלנות נדרשת…

no propaganda 5 במרץ 2017

כבר העלת פעם את הטענה ששחקנים שכובשים בבונדסליגה לא כובשים בפרמיירליג ונתתי לך רשימה ארוכה של שחקנים שמפרכים את הטענה הזו.
בהתחשב בעובדה שכל מאמן(חוץ מפפ) שאימן את זלאטן, הקבוצה הייתה תלויה בזלאטן, קשה לי להסכים שזה כשלון של המאמן.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

אז האמת לגבי יונייטד היא שאחרי ששפכה 200 מיליון פאונד בקיץ (פלוס עוד כמה עשרות עונה קודם) היא נשארה עם שניים וחצי שחקנים שבאמת ברמה גבוהה? והפתרון של האוהדים – עוד ועוד רכש.
כדורגל מודרני הוא די מגעיל לפעמים (ולא, אין פה משהו ספציפי כלפי מנצ'סטר יונייטד אלא נגד איך שכדורגל היום נראה)

אריק 5 במרץ 2017

לא קשור לליברפול. שמת לב שאתם מופיעים רק אחרי נצחונות שלכם…

matipool 5 במרץ 2017

אנחנו אוהדי הצלחות ולא באים סתם אחרי ניצחונות אלא רק אחרי ניצחונות על אחת מהטופ 6 .

אמיתי 5 במרץ 2017

איך אוהדי הצלחות איך?.. ליברפול

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

תשמע, לא כולם יכולים לזכות בגביע הליגה

אמיתי 5 במרץ 2017

או באיזשהו תואר מאז ש..זכיתם בגביע הליגה..לפני 6 שנים.
אתם בטח לא אוהדי הצלחות. קניתם כרטיס לטיטאניק ולא
לסרט..

יואב 6 במרץ 2017

אריאל,
שלא תנזל לך החמאה על הראש, אל תלך לשם כאשר אתה לאפינג סטוק.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

מה פתאום, רק אחרי שאתם מאבדים נקודות

יואב 5 במרץ 2017

אני קצת מאוכזב ממוריניו.
זה יציר כלאיים לא ברור.
זאת לא קבוצה טיפוסית שלו(הייתי חי איתה בשלום אני מניח) וגם לא קבוצה עם הדגשים התקפיים.
מוריניו זה קודם כל בלמים אמינים ומרכז קישור רוצח שמרוויח המון כדורים.
אין כאן קישור רוצח ואין כאן קבוצה מופקרת ומלהיבה מהצד השני.
מה שכן יש כאן זאת שמרנות מעקרת, שגורמת לכל כך הרבה תיקואיים. התוצאות משקפות נאמנה את דרך המשחק.
טל ורונן חושבים שהכיוון נכון וזאת סוג של עונת מעבר.
אני סומך על דעתם ומייחל לצידקתם.

JM 5 במרץ 2017

שמרנות? הקבוצה עם ממוצע הבעיטות לשער בין הגבוהים בליגה… אתה אומר שמרנות כי מדובר במוריניו? אתה לא רואה משחקים אם כך.

יואב 5 במרץ 2017

לגמרי שמרנות.
תסתכל עם כמה אנשים אנחנו תוקפים.
אנחנו נמצאים איפה שנמצאים בזכות זלאטן(שכובש שערים שרק הוא יכול לכבוש אותם- זאת אומרת מכלום) וכישרון אינדבדואלי שכן קיים בקבוצה. מה מעניין הממוצע? ההגנה נהדרת(סוטון תטען שלא)? הקישור חונק את היריב? אתה שוהה בשש עשרה של היריב מספיק? לא. כדי לנצח הרבה משחקים ומשכנע, אתה צריך מכבש, ביטחון וכיוונון מלמעלה(המאמן). בתכלס, זלאטן הוא עלה התאנה שלך. לא שונה מידי משנים קודמות. לא בוויייב, לא באנרגיה בכלום. קבוצת כדורגל רגילה לגמרי.

היי, אני מת על מוריניו. ורציתי אותו מזמן. מהאדם הקורא לעצמו המיוחד(וגם אני) אני מצפה ליותר. זה לא מיוחד בשום פרמטר. זה רגיל!
האם אני שופט זאת מוקדם מידי? הלוואי.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

מרגיש לי, ואמרתי את זה מוקדם יותר, שמוריניו לא הולך ביונייטד עם מה שהוא מאמין בו. התפרע על רכש של שחקנים שלא ממש מתאימים למה שהוא עושה בדרך כלל, לא בנה את הקישור האחורי וההגנה כמו שהוא בדרך כלל עושה. אני חושב שהמשקל של "להיות מאמן יונייטד" ישב לו על הכתפיים. במקומות אחרים הוא הבעל בית, הוא הכי גדול שיש, אפילו בריאל (אם כי גם שם זה ישב עליו קצת). ביונייטד, הוא נכנס לנעליים שמראש גדולות ממנו והוא צריך לספק סחורה אז הוא סוטה מהדרך שלו. נראה אם הוא יעשה תיקון בעונה הבאה

JM 5 במרץ 2017

דורפן ידוע לך שיונייטד בלי הפסד בכל המסגרות מאז נובמבר? לא מחשיב את ההפסד להאל בגביע.

ברור שיש הרבה מה לשפר לתקן ולקנות – אבל לא זכור לי יונייטד כזו בשנים האחרונות.

Danny - Long Island 5 במרץ 2017

יש יציבות, אין ברק. יש שקיפות ואיטיות בהתקפה, אין יכולת לפצח קבוצה שמחנה את האוטובוס

דורפן 5 במרץ 2017

היא ניצחה פחות מחצי ממשחקי הבית שלה. אבל תיקו ביתי הוא לא הפסד – אז סבבה גדול.

Shutzi 5 במרץ 2017

תודה על הערכת ביניים מעניינת ודי מקיפה. אני מסכים עם רוב הניתוח. בייחוד לגבי החלק ההתקפי, שם אף שחקן, מלבד זלאטן, לא מספיק יציב ביכולת ובתפוקה ההתקפית.
לגבי קאריק, לא נראה לי שמישהו פה בונה עליו לעתיד הקרוב. אפילו לעונה הנוכחית הוא בסגל יותר כדי לגבות. הבעיה שדי מוקדם מוריניו הבין, שהוא צריך את הגיבוי של קאריק. ולזכותו של קאריק, יש לומר, הוא סיפק את הסחורה. ה״בעיה״ שלו היא, שהחלק ההתקפי שלפניו לא מספיק טוב. אם מיקיטיריאן, מאטה, מרסיאל והשאר היו נותנים הספקים יותר מוצלחים, היית מהלל את קאריק. קאריק הוא לא שחקן של מספרים, אבל הוא כן יוצר תנאי עבודה טובים לשחקנים שלפניו, אבל הם לא מנצלים את זה בצורה אופטימלית. לדוגמא, אתמול קאריק חטף כדור, וישר נתן מסירה מעולה, שהשאירה את מרסיאל במצב טוב ברחבה. ההזדמנות פוספסה בסופו של דבר על ידי זלאטן. קאריק עושה את זה הרבה, נותן מסירות עומק מדוייקות וטובות, שמאפשרות לשחקנים שלנו להתחיל ביצירת מצב מסוכן.
לגבי ראשפורד, אני די בספק שהוא יתפתח לשחקן ברמה גבוהה, אבל הוא צעיר מספיק כדי להוכיח, שהספקות לגביו מוגזמים.

ברי 5 במרץ 2017

אלה שני השקל שלי בתור אוהד הקבוצה כבר 24 שנה.

כן, יונייטד של היום רחוקה מאוד ממועדון העלית של אירופה (ריאל, ברסה, באיירן, יובנטוס) ואין לה כמעט אף שחקן בולט (מלבד דה חאה) שהיה משתלב בקבוצות הללו. אבל רבאק בואו נחזור לפרופורציות:

בין השנים 2007-2011 יונייטד הייתה אחת משלושת הקבוצות הטובות באירופה ולראייה שלושה גמרים אירופאיים, מתוכם זכייה אחת ושתי הופעות נגד הקבוצה שבתקופה ההיא גם צבא לא היה מכניע.
לפני כן בין השנים 1998-2003 ביונייטד היו אינספור שחקנים שכל קבוצה מהטופ העולמי הייתה שמחה לקבל: סקולס, גיגס, קין, קול, יורק, ואן ניסטרלוי, סתאם ועוד.

אז עכשיו הקבוצה לא שם? אחרי תקופות כה ארוכות של פריחה? אין לי שום בעיה עם תקופת מעבר. אני מחפש יציבות. ואחרי שלוש שנים האיומות חסרות הכיוון מוריניו כן בדרך הנכונה. צריך רק סבלנות. מוריניו יתחיל את העונה הבאה לא במקום שהוא התחיל את הנוכחית. עם חיזוק נכון ומדויק אני רואה אותנו מתמודדים על אליפות. חזרה לעלית האירופאית? גם זה יגיע.

אמיתי 5 במרץ 2017

יפה כתבת

סימנטוב 5 במרץ 2017

+1

יוסי מזרחי 5 במרץ 2017

בדיקה

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

צריך גם לומר עוד משהו בהקשר של התגובה פה שהיונייטד לא אחת ממועדוני העילית של אירופה כמו פעם – אף אחת מהפריימרליג לא. גם צ'לסי אם היתה באירופה כנראה היתה חוטפת בראש. אני לא יודע לנתח בדיוק את הסיבות לצניחה הזאת של קבוצות הפריימרליג כי הרי המאמנים הכי טובים ומצליחים מגיעים לשם ולמרות שאין שם מסי ורונאלדו, עדיין יש נהירה של שחקני על לפריימרליג. אולי הקרב על הליגה המקומית הופך לדבר הכי חשוב שיש וזה בא על חשבון אירופה – לא מהבחינה שקבוצות משקיעות יותר בליגה המקומית אלא כי הקבוצות בנויות יותר לליגה המקומית, לשיפוט מסוג מסוים. אני לא בטוח מה הסיבה, אבל זה לא קשור ליונייטד. זה כבר די הרבה זמן ככה, מה שאומר שמדובר בתופעה ולא במשהו חולף

אמיתי 5 במרץ 2017

שתי מחשבות
שחקני העל בופו של דבר לא שם.
אוכלים אחד את השני וזה לא תמיד עוזר במאבקים חיצוניים

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

אני חושב שיש שחקני על בליגה האנגלית – אני רק חושב שהם פרוסים על הרבה יותר קבוצות. באיירן, פסז, בארסה וריאל מחזיקות בכזה יתרון כלכלי על הליגות שלהן שהן יכולות להרשות לעצמן לרכז כמות אדירה של שחקנים גדולים באותה קבוצה. בפריימרליג, לעומת זאת, להרבה מאוד קבוצות יש כסף ואז אפילו אם קבוצה הולכת וקונה שחקנים במאה מיליון דולר, היא עדיין צריכה לעלות עם קאריק (כבודו במקומו מונח) ובלינד ורוחו בהרכב. הרבה פעמים היכולת בכדורגל נקבעת לפי החוליה החלשה ביותר שלך ולא זו החזקה – ובליגה האנגלית, החוליה החלשה יותר חלשה מאשר קבוצות העל האחרות

אמיתי 5 במרץ 2017

בעשירייה הראשונה של השחקנים היום כמה כאלו שמשחקים באנגליה יש?
אני מקבל שהרמה בכללי היא יותר טובה. הייתי אומר שדווקא
החוליה הכי חזקה של צלסי או טוטנאהם חלשה משמעותית
מזו של פריז או יובנטוס

יואב 5 במרץ 2017

ספר את זה לאושה, פיל נוויל, בראון, פורצ'ן, וולבק, פארק.
מעל שני עשורים פרגי לימד אותנו כדורגל וכנראה שלא הובן כלום. לכן זה נראה בינוני אצל כל הקבוצות מאז.
קבוצה גדולה היא אורגניזם חי. השמות לא חשובים.

אופיר 5 במרץ 2017

לא רק שהקבוצות "האפורות" ההן של יונייטד דרסו את הליגה, הן היו סופר-תחרותיות מול הקבוצות הנוצצות ביותר באירופה.

יואב 5 במרץ 2017

לגמרי אופיר.

ב"פ 6 במרץ 2017

אני אוהב את הרומנטיזציה של העבר. יונייטד הצליחה באירופה כשהיה סגל חזק והתקשתה לא מעט כשהיה לה סגל חלש, גם תחת פרגוסון.

אריאל גרייזס 6 במרץ 2017

עזוב, נו, פרגוסון הוא לא דוגמא לכלום

אמיתי 6 במרץ 2017

צודק. מדברים פה על דלה עלי. וקיין. לך תשווה אותם לרובן ולבנדובסקי..

Miranda Veracrus De La Hoya Cardinal 5 במרץ 2017

לא חושב שצ'לסי הייתה חוטפת בראש באירופה. היא קבוצה מאומנת קשוחה ומסודרת. צ'לסי זאת קבוצה שאף אחד לא היה רוצה לפגוש והייתה ממררת לכל יריבה את החיים ולדעתי מגיעה גם לפחות לחצי הגמר.

אריק 6 במרץ 2017

כרגיל אתה לא מבין מהחיים שלך וטועה וגם מטעה.
הבעיה של הפרמייר ליג שהיא לומדת מטעויות וממשיכה לשלוח את ארסנל לאלופות והשנה גם ספרס ולסטר.
אם הפרמייר ליג רוצה לחזור לגדולה – יש רק דרך אחת – לשלוח את יונייטד. לא מבין איך הם לא מבינים את זה.

אריק 6 במרץ 2017

צל – לא לומדת

קירקגור 5 במרץ 2017

היש איזשהו סיכוי שנראה את יונייטד חוזרת לשני חלוצים?

והבעיה היא גם כאמור מנטלית, שלוש עונות בינוניות נתנו את אותותיהן – ולא, זה לא שלפרגוסון לא היו עונות של כדורגל לא מזהיר, אבל כמעט בכל משחק מול קבוצת תחתית שנקלע לבעיה, היית רואה אריות שמנסים להשיג שוויון, גם אם הם משחקים גרוע במקרה. היום צריך לחכות לגמר גביע הליגה בשביל לחזור עם שלוש נקודות גם ממשחק לא טוב.

אני אגב לא חושב שזו אשמה של מוריניו. והוא כן ייבחן במבחן העונה השניה הידוע שלו בכל הנודע לעתידו ארוך הטווח במועדון.

Danny - Long Island 5 במרץ 2017

תוקפים ויוצרים מספיק, לא כובשים.
שני חלוצים: זה באם יש לך 2 קיצונים טובים, כמו פעם. כרגע אין קיצונים.

סימנטוב 5 במרץ 2017

לא מזהיר אבל מוקדם לשפוט, זאת שנת מעבר בעיקר אחרי שנתיים של ואן חאל שקנה ושיחק לרוחב אבל גם אחרי מויס שלא הצליח להטביע חותם והשנים אחרונות של פרגוסון בהם הוא לא ריענן מספיק את הסגל. הקיץ הרכש יהיה נקודתי (בכיוון של איכותי ויקר) אז זאת תהייה הקבוצה של מוריניו

אמיתי 5 במרץ 2017

אחרי שקראתי תגובות וחשבתי קצת (וגלשתי) יש לי שתי תובנות/שאלות
1. דורפן, הניתוח שלך מצויין ונכון ורובנו מסכימים עליו. אממה אין שם הפתעות מרעישות
ממה שידענו לפני חודש או אפילו בתחילת העונה. אז מה נישתנה אתמול?..אני, ואני בטח לא
היחיד, לא ממש בניתי על ריצה לאליפות. זאת עונה ראשונה של מנגר וחלק מהשחקנים, עונת
בנייה, והיא מאופיינת בבינוניות ואי מיצוי הפוטנציאל כי זה פשוט לוקח זמן. הבעיה היא שלנו
כאוהדים שציפינו שזה ייקח מעט זמן. לעם הנצח יש וצריך שתהיה סבלנות. יש עוד רבע עונה
ועוד עונה אחריה..
2. כתבת באחת התגובות על זה שאין שחקני יונייטד שהיו עולים בקבוצות העל ועל המרחק שלנו
מריאל בארסה וכו. אז לדעתי אם נגיד שיונייטד מיצתה 70% מהפוטנציאל שלה עד כה העונה
אז לטעמי גם באיירן באותו אזור (רק בחודש האחרון חזרה לדרוס באמת נכון נו פרופגנדה?)
רק שלהם יש שלד שזכה כבר בתארים עם איכות שלנו כרגע אין וליגה יותר "נוחה". אלו דברים
שחלקם ניתנים לפיתרון וחלקם הם נתון קבוע.
לכן מה שלא לגמרי מובן לי הוא למה האכזבה ומה צריך או ניתן היה לעשות אחרת או בעתיד.
ופה אני חושב שמוריניו יוצא בסהכ בסדר. רוב ההחלטות שלו היו טובות ונראה שהוא כן מתווה
דרך. הפאזל יסתדר בסוף. צריך ללמוד מההיסטוריה שלנו כמועדון אבל זו טעות להשוות הכל
להישגי ויכולת העבר. זה מעוות ומשתק. מה שהיה לא יחזור

גלעד בלום 6 במרץ 2017

מסכים עם הנקודות העיקריות שלך, הנה חמש הסנטים שלי:

מוריניו ידוע כמאמן ״עונה שניה״, נראה לי שתהיו מאד מסוכנים בעונה הבאה( השאלה אם יחריב אותכם כהרגלו בעונה השלישית, אתה אומר שיישאר 7-10 שנים, ימים יגידו)

כפי שאמרת הוא ייצב את ההגנה ( למרות שעם סמולינג וג׳ונס לא תקחו אליפויות ) , והחזיר במעט את כוח ההרתעה ( כמעט ולא מפסידים ).

בהתקפה הוא מהלך על חבל דק, זלטן חייב 90 דקות כי הוא אלהים ולא מוחלף גם כשהוא גרוע ( כי מתישהו בתשעים דקות ייכנס לו הגול ) שזה בעייתי כי ביום כמו בשבת עדיף לסלאו לרדת אחרי שעה ולשלוח את רשפורד ולינגארד להציל את המשחק.

פרגוסון היה מוציא את רונלדו גם כזה היה בשיאו ומחלק כוחות, נראה לי שעומס הדקות של זלטן פוגע בזלטן, צריך לשמור אותו בצמר גפן כדי שיהיה בשיאו בחודש הקרוב, אין לו רוטציה בכלל העונה, אפילו בגביע הליגה ובאירופה הוא לא נח כמעט, וזה לא שהצעירים לא טובים ( כלומר הם לא טובים אבל חלקית בגלל מיעוט דקות ).

לגבי החלק ההתקפי, אני צופה שבשלב מסוים כשצריך גולים בדחיפות מוריניו יוריד את זלטן קצת אחורה וישחק עם רדפורד ומרסיאל ( או לינגארד ) כקיצוניים כפי שניסה מול בורנמות׳.

זלטן בתפקיד חלוץ/ פליימייקר לששים שבעים דקות זה מה שאני צופה בעונה הבאה, במקום 30 גולים ועשרה בישולים יהיו לו 15 גולים ו15 בישולים, זה מצריך שיחה בארבע עיניים עם מוריניו, כי אם זלטן משחק 90 דקות כל משחק ליגה אתם די צפויים עם כל הגדולה שלו ואני מעריץ מספר שניים שלו ( אחרי רומן ). לגבי פוגבה- אני רואה את הפוטנציאל ומבין על מה אתה מדבר כשאתה אומר שהוא בתפקיד של בן 30 אבל יש לי ספק לגבי אינטיליגנציית המשחק שלו, איי קיו זה לא דבר שמשתפר עם הגיל, אבל אולי כשיקבל נסיון אז קבלת ההחלטות שלו תהיה טובה יותר, כרגע הוא פרי בוסר, אם להשוות את דלי עלי אליו אז עלי הולך להיות השחקן האנגלי הטוב בכל הזמנים מבחינת התחכום והמודעות הטקטית במרכז המגרש ( שניהם בקישור בתפקיד דומה אם כי עלי יותר קדמי בתפקידו )

אורי 6 במרץ 2017

דורפן- ראשית כל כל הכבוד על טור ארוך, מנומק ומאיר עיניים.
אני תמיד אוהב לקרוא אותך למרות שנאתי התהומית ליונייטד וכיף שהקדשת קצת זמן לטור פחות לאקוני אבל מאד כיפי לקריאה.
שנית- אני לא ממש מבין את פשר התלונות למוריניו על התלות בזלאטן. הבנאדם, גם בגילו המתקדם, הוא אלפא ברמות צ׳אק נוריסיות והיה ככה בכל קבוצה ששיחק בה מאז שעזב את יובנטוס- כולל בארסה הגדולה של פפ.
התלות במפלצת כזאת על המגרש היא משהו שאי אפשר לשנות, פשוט כי אין שחקן על הפלנטה שיכול שלא לתת תשומת לב לשחקן כל כך גדול עם סט כישורים כל כך מגוון ויכולות טכניות ואתלטיות כל כך גבוהות. אפילו מסי בשיאו עבר לשחק באגף כשזלאטן היה בסביבה- מה שהוביל לאותו התקף מרמור, אולטימטום, ספסול של זלאטן בחצי העונה השניה שלו בבארסה וההפרדות ממנו בסופה.
אין באמת דרך לגרום לו לנגן כינור שני, ומוריניו יודע את זה טוב מכולם.
המלצתי- תהנו ממנו כל עוד אתם יכולים. באמת שחקן של פעם בדור, וכולי קנאה באוהדי היונייטד שיכלו להנות משני שחקנים כאלה בעשור האחרון.

אמיתי 6 במרץ 2017

תיקון קטן. יכולות סטיבן סיגליות.. צ׳אק נוריס זה איציק

אלכס(אחר) 7 במרץ 2017

+1 אורי, כאוהד ליברפול מסכים איתך לגמרי.

Comments closed