הבלוג מתעסק בכסף לא שלו

מה קורה בNBA ומה קורה עם יונייטד

money

מה אני למד מעונת המלפפונים בNBA?

שאל תזלזלו בדראפט. הוא עדיין מציב אותך בעמדת יתרון. העובדה שלגולדן סטייט ווריורס יש שלושה אולסטארים מהדראפט מאפשרת להם לשמור על הכוכבים שלהם בקלות יחסית. כלומר רק לחתום על צ׳קים. יוסטון במידה רבה הייתה צריכה לפגוע בקבוצה עבור כריס פול. אוקלהומה קצת פחות אבל היא השיגה את פול ג׳ורג׳ לעונה אחת בלבד.

לעומת זאת מי שחושב שבחירות דראפט הן משהו סחיר שיסתכל על העיסקאות הגדולות לאחרונה. בעד בחירות דראפט נותנים בחירות דראפט (עיסקת פילדלפיה ובוסטון). בעד כוכבים (פול ג׳ורג׳, כריס פול) אף אחד לא מוכן לקבל בחירות דראפט או אפילו נבחרי דראפט. המתמטיקה פשוטה מאד. באולסטאר האחרון לא היה שום שחקן בשלוש עונותיו הראשונות בליגה. אחרי שנה שלישית שחקן הוא חופשי. לא מחליפים דירת מגורים באישורי בניה.

ובנוסף יש תופעה נוספת: מתאם הולך ויורד בין גובה הבחירה בדראפט לסיכוי להיות סופרסטאר.

פילדלפיה תהיה מקרה מבחן לעניין הזה, וספציפית ג׳ואל אמביד. אם הוא יילך בקיץ כל המודל שלהם מתמוטט. נחכה שנה ונראה. אבל ההגיון הוא שכדי שהוא לא יילך פילי צריכה להתחיל לנצח. בגלל זה אני אוהב את החתמת ג׳ימי בטלר במינסוטה. היא מסר לוויגינס ולטאונס. אם בטלר יגרום לשניים הללו לחתום על החוזה הבא שלהם מינסוטה מתקרבת למצב ״גולדן סטייטי״. עם סופרסטארים שהיא בעמדת יתרון להחתים.

על כמה כוכבים מוכנים לוותר כדי להיות אלופים? אני לא יודע. לכאורה מוכנים. כריס פול, וקווין דוראנט מוותרים על משהו. אבל נחכה לשוק המטורף באמת של הקיץ הבא. עד כמה התכנסות הכוכבים היא עובדה מוגמרת.

ואז זה מעלה שאלה אחרת. התכנסות כוכבים היא עובדה מוגמרת. אם היא תקרה בלוס אנג׳לס, בסן פרנסיסקו, ביוסטון ובאופן תאורטי (מאד) בשיקגו או תיאורטי מופרך (בניקס) אז אנחנו הולכים לחיסול כל שוויוניות בליגה עם עמדת כוח לשווקים הגדולים ולבעלים העשירים. אם זה יקרה במקומות קטנים (קליבלנד, מינסוטה, אוקלהומה) אז אולי התופעה היא בעייתית אבל עדיין נשמרת השיטה שבטווח של מספר שנים כל קבוצה יכולה להיות סופר-טים.

אני עדיין מחזיק בדעתי שאי אפשר כרגע לעשות עיסקה שלא כוללת את לברון ג׳יימס (כולל עיסקה שמביאה אליו שחקן) ולשנות את יחסי הכוחות. כי התחזית שלי לעונה הבאה היא שנגלה שבעונה שרק הייתה קווין דוראנט גמגם. לקח לו זמן להשתלב. הוא התחיל לחזור לעצמו בפלייאוף.  אני צופה שיפור מהותי בכימיה של הקבוצה האלופה.

דיבורי הכסף הם ענף של קיץ.

*

מה צריכה מנצ׳סטר יונייטד לעשות עם עונת המלופונים שלה?

יונייטד צריכה להבהיר שהיא מוכנה לשבור את שיא ההעברה על כמה שחקנים. חזרתו של רונאלדו, ניימר, לבנדובסקי, גריזמן, קיין. אין שום צורך להגיד לי שרוב השחקנים הללו בכלל לא למכירה. אני מעריך שהם לא למכירה. אני משתמש בהם כדוגמא שאם משהו מכל אלו ריאלי היא צריכה להבהיר שהיא תשבור את הבנק.

מעבר לאלו היא צריכה להבהיר שהיא לא נכנסת לעסקאות של 50-80 מליון עבור שחקני ספסל או שחקנים שהם לא סופרסטארים עולמיים. לא כי אני דואג לכסף של הגלזרים (הלוואי שיפסידו את כל כספם) אלא שהיא צריכה להתחיל להביר שהיא מועדון שמבין בכדורגל. שהיא יודעת את מי היא קונה.

ומהצד השני: כי למה שמישהו ימכור לך את הארי קיין אם תשלם 50 מליון על נתן דייר. למה שידברו איתך על רונאלדו כשאפשר לדבר איתך על 80 מליון על מוראטה.

במצב הכלכלי הרופף של הכדורגל קבוצות זקוקות לכסף. וזקוקות לכסף של יונייטד. אבל צריך להבהיר להן שהן צריכות לתת תמורה אמיתית. ויונייטד לא צריכה לבזבז כסף על שחקנים שלא באמת יהפכו אותה לפייבוריטית לאליפות. אני מדגיש: לבזבז. אם הולכים על בניה יותר ארוכת טווח אז לקנות בזול.

כי דיבורי הכסף הם ענף של קיץ.

ממי ומה גנב האבליצ׳ק?
כספי בווריורס

132 Comments

ארז 4 ביולי 2017

דורפן, כמה היית שם על רונאלדו, בגילו ובתפקידו הנוכחי?

דורפן 4 ביולי 2017

אין לי מושג בסכומים. אבל אגיד משהו על גיל. כתבתי ביום שישי למגזין העיתון כתבה על איך הספורט מזדקן דרמטית בגלל השיפורים ברפואה. כמעט כל ספורטאי העל בעולם הם מעל גיל 30 ובנבחרת העונה האחרונה של פיפ״א היו 7 בני 30 פלוס, ומאז מסי הצטרף אליהם. חוזה הוא ממילא תקף רק לשלוש שנים. רונאלדו יהיה בשיאו לעוד שלוש שנים לפחות.

אז אגיד ככה. הוא יביא יותר נקודות ליגה מפוגבה, באיי ומחטריאן ביחד.

דורון (אחר) 4 ביולי 2017

לא דורפן, אבל לדעתי – כמה שיביא אותו לקבוצה.
הערך שלו כרגע לא יסולא בפז. נכון שיתכן שזה לתווך קצר (אבל גם ייתכן שלא), אבל מה שהקבוצה צריכה הוא הצלחה עכשיו, את בניית יש לקוות שסיימו. וכסף לא חסר לארגון.

דורון (אחר) 4 ביולי 2017

*את בניית היסודות

אריק האדום 4 ביולי 2017

טווח

דורון (אחר) 4 ביולי 2017

נכון, תודה

אריק האדום 4 ביולי 2017

שתי מילים: כמה שצריך
הוא יחזיר את רוב ההשקעה במרצנדייז
ואת השאר במיקום והצלחה.
בגילו בליגה האנגלית הוא שווה 30 גולים בעונה (כולל אירופה).
וזה בלי שהקבוצה מסביבו עובדת טוב. עם סנרגיה ושיפור שהוא יביא. הוא יכול להגיע ל 50 ו 60.
והוא טוב יותר מזלאטן.
והשנה ההגנה תספוג אפילו פחות.

אלי 4 ביולי 2017

הוא לא יחזיר את רוב ההשקעה במרצ'נדייז.
כבר היו פוסטים בדה באזר על זה.
בטח ששחקן במעמדו ידרוש לקבל אחוזים גדולים מהרווח.

אביאל 4 ביולי 2017

אריק – אני דווקא חושב שרונאלדו נניח יותר מתאים לסיטי מאשר ליונייטד כרגע, ראינו העונה שהנשק בתנועה העיקרי שלו נשחק (פחות מהיר) והוא הרבה טוב באחד על אחד מפעם, זה עוד בליגה הספרדית, באנגלית זה יותר קשה. לכן רונאלדו צריך קבוצה שיש בה הרבה שחקנים טכניים מהירים כדי לבלוט (כמו בריאל) ואת זה יש הרבה יותר בסיטי מאשר ביונייטד. ראינו העונה שהוא פחות סוחב את הקבוצה לבד (כאמור מהגיל ובעיקר מהירידה במהירות באחד על אחד) ושהוא שיחק הרבה בחוד (התחלף עם בנזמה או שעבר לשחק בחוד לבד שבנזמה ירד לספסל) ולכן יונייטד פחות מתאימה לו לדעתי, שם הוא יצטרף לסחוב אותה לבדו.

ארז 4 ביולי 2017

תודה לכם.
לא בטוח שאני רואה אותו ממשיך עוד 3 שנים ברמה הכי גבוהה.
כבר עכשיו הוא שינה תפקיד/תפקוד כי איבד אלמנטים מסוימים.
אם יגיע, אשמח להתבדות.

עידן. 4 ביולי 2017

אני חושב שהשאלה היותר נכונה היא מה עדיף ליוניטד- רונאלדו או שחקן סטייל גריזמן או לבנדובסקי (שהם אולי פחות טובים אבל גם צעירים יותר).

שי 4 ביולי 2017

לא מבין מה הדיון פה. כל אחד מהשלושה האלה, אם ירצה לעבור לאנשהו, צריך לקחת אותו. כסף יש ליונייטד.

דורפן 4 ביולי 2017

הוא איבד אלמנטים כדי סתם להבקיע שני גולים בכל משחק חשוב – אפשר לחיות עם זה!

Ljos 4 ביולי 2017

אתה רומז שנגיע שנה הבאה למשחק חשוב?

Yair N 4 ביולי 2017

סורה חושך, הלאה שחור!
סורה מפני האור!

.Stay the fuck away from Tottenham.

ניינר / ווריור 4 ביולי 2017

בדיוק! סלקו את ידיכם וכספכם המזוהם מהארי ועלי!

צור שפי 4 ביולי 2017

+1

אדם בן דוד 4 ביולי 2017

+200

דורפן 4 ביולי 2017

צור, יאיר, ניינר – דניאל לוי הוא זונה מתחסדת. אם לא היה בסוף תמיד מוכר – לא היו מתעניינים. מאד מקווה שהוא השתנה. הבעיה – כמו במקרה שלי – שזה לא הכסף שלו אלא של הדוד.

ניינר / ווריור 4 ביולי 2017

אני חושב שהוא עבר שינוי תפיסתי, במיוחד עם האיצטדיון החדש, הוא לא ישחרר כל כך מהר.
על איזה דוד מדובר? זה לא הdude מביג ליבובסקי אני משער

אביאל 4 ביולי 2017

ניינר – אני מניח שדורפן מתכוון לבעלים של טוטנהאם, לוי גם שותף, אבל עיקר המניות שייכות לג׳ו לואיס (Joe Lewis), יהודי ואחד האנשים הכי עשירים בבריטניה, לא ידעתי שיש קשרי דם בינהם. קראתי פעם שלוי הוא בן חסות של לואיס.

שי 4 ביולי 2017

רק אני שומע על דוד עם כסף וחושב על חגיגה בסנוקר?

ניינר / ווריור 4 ביולי 2017

אם הדוד סלבדור היה מחזיק בספרס היינו אלופים עשר שנים ברציפות

דורון (אחר) 4 ביולי 2017

סליחה על הרגישות, אבל הביטוי שבחרת בו על דניאל לוי קצת צורם…

דן הרקוב 4 ביולי 2017

+1

אריק האדום 4 ביולי 2017

שום מילה על הבלם החדש שביחד עם באיי ודה חאה (שעושה רושם שנשאר… או שהשקט הזה מעיד על עסקה גמורה. ואם כם אז למה מחכים?) הולכים להרכיב הגנה אימתנית בקנה מידה אירופאי. ואז רק נשאר למצוא מישהו שיבקיע שערים.
אני בעד לתת למרשיאל ורשפורד את הבמה. נראה לי שהם מסוגלים לתת יבול משותף של 50+ בעונה.
ואם לא הם אז רק מישהו מוכח. ויש רק שם אחד. השני לא ריאלי. תרתי משמע.
וצריך חיזוק לקישור. הקישור שלנו היה בעייתי. לדעתי חייבים מישהו שישלים את פוגבה. או התקפית או הגנתית.

דורפן 4 ביולי 2017

אני חושב שדה חיאה יילך אם יונייטד תרכוש שחקן משמעותי מריאל ולגבי העמדות שצריך: אני זוכר שהיינו צריכים חיזוק בכשלושים עמדות לפני שהגיע ואן פרסי. יונייטד ספגה כמעט הכי מעט בליגה והפסידה השתתפות במאבק אליפות כי לא הבקיעה בבית נגד קבוצות קטנות. צריך גולרים. כל היתר די זניח.

אמיתי 4 ביולי 2017

נדבקת מגיל שלי. גולרים הכי חסר. אבל זה לא הגרוש ללירה.. יונייטד לא שיחקה טוב מספיק ברוב חלקי המגרש למעט השליש שלה. יש בינוניות כללית גם בסגל וגם בשיטת המשחק. ההשוואה להגעה של ואן פרסי לא תופסת פה. כדאי שנראה שאנחנו יודעים מה אנחנו רוצים צריך שיטת משחק שעוזרת לשחקנים למצות את עצמם. זה קרה בעונה החולפת מעט מידי

דורפן 4 ביולי 2017

נדבקתי מפרגוסון. ממתי יונייטד היא מועדון בו דנים בכלל במגן שמאלי?

אמיתי 4 ביולי 2017

אני בשאיפה שיונייטד היא מועדון בו דנים בקבוצה.
*כל הקבוצה לא שיחקה טוב בשני שליש של היריב

Danny - Long Island 4 ביולי 2017

פשוט נכון! צריך קשר דיפנסיבי מעולה ואז להעיז יותר…..בשיטת המשחק

כחול 4 ביולי 2017

מאטיץ' מישהו? זה לא סגור אבל נראה לי סביר בהחלט עם בקאיוקו מגיע לצ'לסי כמו שמפמפמים לנו מתחילת הקיץ.

צביקה 4 ביולי 2017

לא חושב שיש טעם להביא את בקאיוקו כשיש לך את מאטיץ וצ'לובה, בטח לא בסכומים שנזרקים, להזכירך עד לפני מספר חודשים לא שמענו על בקאיוקו.

כחול 4 ביולי 2017

אני איתך, לא מבין איך הוא כזה עילוי. מאטיץ' הוא קשר אחורי מהטובים בליגה, והוא מאד reliable(וגם, פעם בשנה שולח איזה טיל לחיבור מ40 מטר).
אבל מתחילת הקיץ מפמפמים לנו על בקיוקו אז יש לי חשד שזה אכן יתרכש בסופו של דבר (שמועות קבועות על בסיס יומי ברמת הלוקקו).
אם הם יעשו את זה, זה יהיה חתיכת הימור. מילא לקחת שחקן חדש וצעיר במקום שחקן מוכח שאמור להיות בשיאו – עוד להעביר את מאטיץ' ליונייטד? שטות אדירה בעיני.

אריק האדום 4 ביולי 2017

יתרחש. אלא אם כן עשית אבי מלר

כחול 4 ביולי 2017

אתה צודק כמובן, אבל אני לא רואה מספיק כדורגל ישראלי/שידורים בעברית כדי להבין את הקשר לזה

אביאל 4 ביולי 2017

צביקה וכחול – קודם כל, עם כל הפרסומים זה נראה שכבר בקאיוקו כבר סגור בצ׳לסי. אני גם יכול להבין את קונטה בנקודה הזאת, מאטיץ׳ שחקן נפלא אבל הוא וקאנטה מול קבוצות קטנות זה לעיתים בעיה, כי שניהם לא בדיוק התקפיים. בגלל זה פאברגס שיחק בעיקר מול הקטנות ליד קאטנה אבל אז זה חור בהגנה וירידה בפיזיות של הקבוצה (האלמנט שהוא בשורה התחתונה הכי חשוב לקבוצה כמו צ׳לסי), אני חושב שבקאיוקו פשוט יותר מגוון ממאטיץ׳, הוא עושה הגנה טובה, כדורי גובה ועם הרבה פיזיות, אבל נותן את גם את האלמנט של כוח מתפרץ (מזכיר את יאיא טורה) קדימה עם טכניקה, שזה האלמנט שהכי חסר למאטיץ׳.

בכל מקרה, יגיע או לא יגיע, אני מאוד מקווה שצ׳לסי תפסיק עם המנהג הזה למכור שחקנים טובים ליריבות שלה, עם כל זה שזה נותן חן למועדון להענות לבקשות של השחקנים להישאר באנגליה (מאטה וצ׳ך), זה יכול לפגוע בנו, בטח עם שחקן כמו מאטיץ׳ ובטח כמו שהוא פרח תחת מוריניו בעונת האליפות.

כחול 4 ביולי 2017

תשמע את רוב התכונות הטובות של בקיוקו שמנית, יש למאטיץ', ובאופן שהוכח בליגה האנגלית על גבי כמה עונות (כולל כוח מתפרץ – אף פעם לא שמת לב לדריבלים המשוגעים שמאטיץ' דופק מדי פעם משום מקום? מה שכן, עושה משחק הוא לא). יכול להיות שיש בו משהו מעבר למאטיץ', ויש בו גם המון פוטנציאל כמובן, אבל זה הימור. בכל אופן, אין מייקל אמנלו ווי טראסט.

ובקשר למנהג הזה – עד כה זה לא מאד פגע בנו (אם כי מאטיץ' ליונייטד זו ממש טפשות בהתחשב במוריניו כמו שאמרת). אם יש מנהג שאני מאד אשמח שצ'לסי תפסיק אתו, זה לשחרר/למכור שחקני וורלד קלאס בגילאים צעירים רק כדי לקנות אותם חזרה/לאכול את הלב על איך פספסנו אותם.

אביאל 4 ביולי 2017

כחול – כן ברור שזוכרים את הכניסות של מאטיץ׳, אבל זה יוצא דופן ונדיר, בדיוק יש לו פחות יכולת לנהל את המשחק וזו תכונה חשוב ה מאוד לקשר מרכזי היום, בטח שהמערך כולל רק שניים.

מסכים גם לגבי המנהג הזה, אבל ככה זה שהמערכת תמיד לחוצה ולא נותנת לשחקני נוער באמת לשחק, למרות שקונטה רשם שיפור מסוים הנה (בעיקר עם צ׳לובה), בצ׳לסי אוהבים לקנות שחקנים מוכנים, כולל אלה שישובו במחירים גבוהים, יש לנו את אחת ממחלקות הנוער הכי טובות באירופה, עם הרבה מאוד תארים אנגליים ואירופאיים בשנים האחרונות, בכל הגילאים, ראינו כמה קופצים על השחקנים האלה בחלון הזה, מאקה ועד סלונקה.

יותם 4 ביולי 2017

מסכים מאוד עם הניתוח על יונייטד. זה חשוב לא רק כמסר החוצה לשאר המועדונים, אלא גם פנימה לחדר ההלבשה – שאף שחקן סגל לא יחשוב בטעות ששיא הקריירה שלו הוא הסכום שיונייטד שילמה עליו.

עומרי 4 ביולי 2017

80 מיליון על מוראטה דווקא הגיוני בשוק של היום… מסכים שלא מעניין הכסף של הגלייזרים. אני רוצה גולר טבעי שכזה, עם ניסיון משני המועדונים המצליחים באירופה ב-3 השנים האחרונות

דורפן 4 ביולי 2017

תראה – אולי הוא יהיה שייך לרשימת השמות ששמתי למעלה. אבל פרגוסון עשה את רוב עיסקאות השיא על גולים מוכחים. האם הוא גולים מוכחים? אני קצת חושש כשאני רואה נגד מי הוא הבקיע ונגד מי ריאל לרוב הרכיבה אותו. הוא לא שיחק בכלל נגד קבוצות בכירות.הארי קיין הוא השוואה טובה כאן: כנראה שאין פער בכשרון, אבל אחד מוכח בליגה שיונייטד תשחק בה.

ק. 5 ביולי 2017

השנה שעברה של מוראטה קצת מטעה.
בלי קשר לעובדה שהבקיע בערך כמו בנזמה רק ב-1000 דקות פחות, צריך להסתכל על קמפיין ליגת האלופות שלו עם יובה ב-2015 (+גמר גביע) ואפילו על משחק ההדחה שלהם ב-2016 מול באיירן כדי לראות איך הוא במשחקים גדולים.
אני לא אוהד יונייטד אבל זו רכישה מעולה אם וכאשר, רונאלדו הוא לא הרפרנס

טל המנצ'סטרי 4 ביולי 2017

80 מיליון על מוראטה וגם בשוק חסר הפרופורציות של היום זה עדיין סכום מטורף מדי.
רק לפני 3 שנים ריאל מדריד שילמה את הסכום הזה על גארת' בייל, שחקן עם הרבה יותר קבלות ויציבות מאשר מוראטה, שחקן שהיה אולי הטוב או לפחות בטופ 3 בפרמייר ליג ובדיוק ברגע שהיה ברור שהוא לפני קפיצה נוספת קדימה, לא חושב שמוראטה קרוב לזה.

Danny - Long Island 4 ביולי 2017

לא נראה לי שהוא הפתרון שיביא אותנו לארץ המובטחת

אמיתי 4 ביולי 2017

לדעתי מוראטה אם יגיע יהיה מצויין לנו. יש בו משהו ווינרי מעבר לגולים. גם נתן איזה ראיון מאד יפה על הלחץ של כדורגלנים. אין לי בעיה עם המחיר שלו

עומרי 4 ביולי 2017

אבל הארי קיין יעלה היום כמעט כפול…

ו-3 שנים זה אוקייאנוס של זמן בכלכלת הכדורגל לא? (ועל בייל שולם רק 80 ביורו? נראה לי שיותר)

טל המנצ'סטרי 4 ביולי 2017

קיין כבר 3 עונות ברציפות מסיים עם למעלה מ 30 שערים (קבוצה ונבחרת) והוא לא יעלה כפול, לא רואה אף קבוצה משלמת 160 מיליון על שחקן, גם לא בשוק חסר הפרופורציה הקיים.

עומרי 4 ביולי 2017

אולי אף קבוצה לא תשלם, אבל בשביל להוציא אותו מטוטנהאם זה הבול-פארק

דורפן 4 ביולי 2017

תרתי משמע. וזו הסיבה היחידה למכור.

אביאל 4 ביולי 2017

טל – אתה אמנם לא רואה אף קבוצה, אבל אין סיכוי שטוטנהאם תשחרר אותו (ועוד לקבוצה באנגליה) תמורת סכום בלתי פרופורציונלי, בטח שהיא רואה איזה סכומים יונייטד הוציאה בשנתיים-שלוש האחרונות.

טל המנצ'סטרי 4 ביולי 2017

אביאל,

אני מניח שזה יהיה סכום גדול מאוד, פשוט לא פי 2 מזה שהם קיבלו על בייל.
מעניין יהיה לראות גם מה יהיה הכוח של טוטנהאם בקיץ הבא, כי התוצאות/מיקום של העונה הקרובה ישפיעו מאוד על היכולת של טוטנהאם להשאיר אצלה את הכוכבים הגדולים (ואני חושב שתהיה השפעה שלילית עם המעבר שלהם לוומבלי) או הרצון של הכוכבים הגדולים (קיין, עלי) להמשיך בטוטנהאם ואם זו לא תעשה קפיצת מדרגה נוספת, ואז ללוי עדין יהיה כוח אבל פחות מאשר עכשיו.

אביאל 5 ביולי 2017

טל – לדעתי זה יקום ויפול על ליגת האלופות, עוד קמפיין ביזיוני כמו בעונה הקודמת והכוכבים יתחילו לשאול שאלות.

יותם 4 ביולי 2017

ובנוגע ל-NBA, אין ספק שלקומישינר יש כמה אתגרים להתמודד איתם – הפערים המתהווים בין הקונפרנסים, הוויתורים של כוכבים ו-ווטרנים על כסף כדי לעקוף את תקרת השכר ועוד ועוד.

אפשר רק לדמיין את העונה הבאה בלי דוראנט בג"ס (נניח בוסטון או וושינגטון) – מירוץ מטורף של 5-6 ראשים!

חיים הצהוב 4 ביולי 2017

חתם לשלוש שנים לא לשנה כמו שהעריכו וויתר על המון כסף

חיים הצהוב 4 ביולי 2017

סליחה טעות, חתם לשנתיים

אמיתי 4 ביולי 2017

נהיה פה סוג של כנס שחקני מנג׳ר..אף פעם לא התחברתי למשחקים האלו

דורפן 4 ביולי 2017

כתבתי במפורש – ענף של קיץ. העונה תתחיל ואז גולדן סטייט תטייל אליפות וצ׳לסי כנראה גם

אמיתי 4 ביולי 2017

והופ. כנראה שהתחסנת.. הייתה אופטימיות והלכה לבלי שוב.
צ׳לסי לא תעשה בק טו בק

כחול 4 ביולי 2017

אין סיכוי. לא עם איך שיונייטד וסיטי יראו אחרי הקיץ הזה. שלא לדבר על חוק שנה שניה של מוריניו. (ואולי גם לקלופ יהיה איזה סיי)
בקיצור, הולכים חזק על אירופה ;)

צביקה 4 ביולי 2017

זו לא הייתה בדיוק אותה ההרגשה לפני שנה?

כחול 4 ביולי 2017

תן לנחס בשקט!

צביקה 4 ביולי 2017

:-)

אסף 4 ביולי 2017

דוראנט ויתר על משהו כדי להיות אלוף. אני לא חושב שהדבר הזה הוא כסף.
פול כנראה יפסיד כמה עשרות מיליונים במעבר ליוסטון, אם הקליפרס התכוונו באמת לתת לו את הסופר-מקס.

אורן השני 4 ביולי 2017

הוא יקבל את זה מיוסטון בחוזה הבא.

חיים הצהוב 4 ביולי 2017

דוראנט ויתר על הרבה כסף (כמה עשרות מיליונים), החוזה החדש שלו הוא יחסית מאוד נמוך לשחקן במעמדו.
אומרים שהוא ויתר על הרבה כסף כדי שאיגי ישאר.

אריאל גרייזס 4 ביולי 2017

אבל פול חתם בקליפרס וקיבל את הסופר מקס ואז כבר בטרייד, לא?

Ander 21 6 ביולי 2017

לא חתם מחדש, מימש את האופציה בחוזה לעוד שנה תמורת 24 מיליון בערך ואז עבר בטרייד. החוזה שלו יפוג בקיץ 2018 שבו גם יהיה זכאי לסופר מקס

7even 4 ביולי 2017

כפי שנאמר – כל עסקה שלא כוללת את לברון ג'יימס (ומסוף השנה הקרובה זו לא תהיה עסקה כי תהיה לו אופציית שחקן), לא רלוונטית לאיום על שום אליפות.
אוקלהומה יכולה להביא מחר גם את אנתוני דייויס והיא לא תהיה מועמדת להגיע לגמר הליגה.

יש שחקן על בליגה, אם הוא גם מאמן או ג'נרל מנג'ר זה לא רלוונטי.
יש שחקן על בליגה, ב-2 רמות מעל כולם, שמשחק כרגע בקליבלנד….כל קבוצה שהוא ישחק בה במזרח תגיע לגמר הליגה.
כל קבוצה שהוא יעבור אליה במערב תגיע לגמר המערב, ומשם הכל יכול לקרות.

לדעתי הוא בכלל יישאר בקאבס. הוא לא יעשה להם את זה שוב

בני תבורי 4 ביולי 2017

זה לא דיון רציני עד שאריק לא משתתף.

D! פה ועכשיו 4 ביולי 2017

חשבתי שהוא מחרים את המלפפונים

רועי מ 4 ביולי 2017

רונן
כמה החובות אם בכלל משפיעים על שוק העברות.
הם אמורים להתנהל מול המאזן שלהם ברכישות לא?.

רונן דורפן 4 ביולי 2017

אני ממש לא מבין בכלכלה. אבל בשוק של ריביות אפסיות יונייטד היא חברה שמכניסה המון יחסית לערכה ועומדת בתשלומים. כלומר בנקים יעמדו בתור להלוות לה.

אלי 4 ביולי 2017

בגדול אסור לקבוצות כדורגל באירופה להפסיד אחרת הן חשופות לסנקציות, שאולי החמורה מביניהן זה איסור לשחק בליגת האלופות.
רכישה של שחקן זה לא הוצאה מיידית כי היא תלויה באורך החוזה שנחתם איתו.
נניח ששחקן עולה 50 מיליון אבל נחתם איתו חוזה ל 5 שנים, אז כל שנה הקבוצה רושמת הוצאה של 50/5 = 10 מיליון.
כלומר אחרי 3 שנים השווי של השחקן בספרים של הקבוצה הוא 50-30 = 20 מיליון.
במידה והקבוצה מוכרת אותו ב 30 מיליון אחרי 3 שנים, אז הקבוצה רושמת רווח של 30-20 = 10 מיליון באותה השנה.

אביאל 4 ביולי 2017

אלי – יש מיליון טריקים חשבונאיים נוספים שיגמרו לזה ששום קבוצה גדולה לא תעמוד עם בעיות כאלה, כמו שכתבת.

no propaganda 4 ביולי 2017

אם שניה התעלם מתקרות שכר אז יש לא מעט עסקאות אפשריות.
נניח דייויס לסן אנטוניו או לקליבלנד

Amir A 4 ביולי 2017

בשביל לקבל מושג – רונאלדו עובר ליונייטד לעומת רונאלדו עובר לליברפול. באיזה משני המקרים (אם בכלל) הוא מכניס יותר כסף ממרצ'נדייז?

no propaganda 4 ביולי 2017

יונייטד בפער

ק. 4 ביולי 2017

אם הוא עובר ליונייטד הוא פשוט מחזק את האנאלוגיה הקיימת גם ככה ללברון

טל 4 ביולי 2017

להרבה אוהדי יונייטד יש כבר חולצה של יונייטד עם רונאלדו על הגב… לא בטוח שיקנו נוספת.

no propaganda 4 ביולי 2017

המהלך שליברפול מנסים עכשיו לעשות עם קייטה הוא מאוד מעניין.
הוא שחקן אדיר וישי סיכוי שהוא ברמה של הקשרים המרכזיים הגדולים באמת.
מצד שני לליפציג אין שום סיבה שחרר אותו ויותר מכך אי שחרור יהיה הצהרת כווניות רצינית מצידם.אם הם לא ישחררו אז ייתכן שעוד 2-3 הם כבר יתבססו כקבוצת צמרת ויהיה קשה מאוד לקחת להם שחקנים.

Ljos 4 ביולי 2017

לחזק את ליברפול או להפוך את רד בול לקבוצת צמרת קבועה. אני צריך עצה מסופי מה לעשות.

אריאל גרייזס 4 ביולי 2017

יש ללייפציג סיבה טובה מאוד לשחרר אותו – שנה הבאה יש לו סעיף שחרור על 48 מיליון. אם הוא לא יילך השנה אז בטוח שנה הבאה. השאלה אם שווה להם לוותר על 20 פלוס מיליון בשביל עונה אחת.

no propaganda 4 ביולי 2017

העניין עם לייפציג שבניגוד לדורטמונד למשל שהמטרה שלהם כרגע היא לבסס את עצמם כקבוצת צמרת וכסף לא חסר שם אז 20 מיליון זה לא קריטי. הם יכולים להשוות את השכר שלו והצלחה בליגת האלופות יכולה לגרום לו לחתום על חוזה חדש ואפילו אם לא יחתום הצלחה כזו(שאיתו יש לליפציג הרבה יותר סיכוי להשיג אותה) תשפר את הסיכוי שלהם להחתים שחקנים איכותיים.

אריאל גרייזס 4 ביולי 2017

אני מסכים אבל זה לא שאין להם סיבה לתת לו ללכת. במיוחד כשבאיירן אורבת שנה הבאה רק להפעיל את סעיף השחרור ויש מעט מאוד שחקנים שיסרבו לזה ויעדיפו לחתום שם על חוזה חדש.
לפי מה שהבנתי הוא כבר סיכם את הפרטים שלו עם ליברפול והוא רוצה לעבור, מה שכמובן לא אומר שלייפציג יתנו לו

AdamB 4 ביולי 2017

יש פה טעות מהותית באיך עובדים חוזי רוקי.ב NBA.
קודם הם ל4 שנים. ובסופם השחקן נהיה שחקן חפשי מוגבל. זה אומר שהוא יכול לחתום על הצעה מקבוצה אחרת,
אבל אז לקבוצה המקורית שבחרה בו יש זכות השוואה. בנוסף רק הקבוצה שבחרה בו יכולה להציע לו חוזה ל5 שנים,
כשבשנה החמישית יש שכר גבוה במיוחד
בשביל להשתחרר מזה צריך לחתום על qualifing offer. חוזה לשנה אחת בשכר רוקי, ואז לאחר 5 עונות השחקן
יכול להיות חפשי לחלוטין.
הדרך לעזוב קבוצה שבחרה בך היא כמו במקרה של כרמלו להפעיל לחץ על המערכת.

וכל אלו כאמור פרטים של הקיץ. עד שסאן אנטוניו או קליבלנד לא עושים משהו כל ההעברות האלו לא
משנות את תמונת האליפות

רונן דורפן 4 ביולי 2017

נכון, וגם בכדורגל האירופאי אפשר לחתום לעשר שנים. אבל אחרי השנה השלישית השחקן בעמדת כוח והחוזה (לדעתי) לא שווה את הנייר עליו הוא חתום.

יוסי מזרחי 4 ביולי 2017

הבעיה עם מה יונייטד צריכה לעשות היא לא באסטרטגיה אלא שאין מי שייצר כזו ומיד בהמשך אין מי שיוציא אל הפועל.
בממשקים של סיר אלכס והמקביל המנהלתי שלו, זה היה אפשר, בממשקים של היום, גם אם נניח שמוריניו בחלק הזה ובמיקום הנוכחי בקרירה שלו, יסתכל קצת רחוק יותר, עדיין ממול עומד איש חסר יכולת לתת את החלק השני בסיפור.
קבלת אסטרטגיה כמו שרונן מציע,לא אפשרית עם מי שמוביל את המערכת היום. עקרונית, הצפת שוק הכדורגל בעולם ובמיוחד באנגליה, והמצאות משאבים אדירים בידי הקבוצות, מגביהה את המספרים בלי שום הגיון וזה לא רק אצלנו וכלפינו אלא בכל השוק.
כשרונאלדו נמכר בשמונים מליון זה תפש כותרות חדשותיות וכלכליות והיום אותו סכום על נניח מוארטה זה לא חריג מי יודע.
כשהנושא של חזרת של רונאלדו ליונייטד עלה לדיון הייתי נגד מתוך מחשבה לעתיד ומתוך רצון לראות דם חדש. אני קצת נחלש בעמדתי כשאני רואה את כלל התמונה. אם רונאלד שווה לי כפול שערים ממוארטה והוא גם יעלה הרבה יותר, אולי זו אופציה נכונה יותר, אם נניח שהתחזקנו במרכז השדה ובהגנה. הייתי רוצה לראות משהו אחר כפתרון לחוד שלנו.
ועוד ענין קטן. רונן שואל ממתי דנים על המגן השמאלי בקבוצה,(?) והתשובה היא שזה מהרגע שבו החלק הראשון במשואה שלו, חסר. נצטרך לעבור עוד כמה שלבים עד שהמשתמע מהדברים יהיה חזרה על פרק היום.

ק. 4 ביולי 2017

ממתי דנים ביונייטד על מגן שמאלי? פה בבלוג אחרי כל משחק…(כמו גם בבלוגים של ליברפול )

D! פה ועכשיו 4 ביולי 2017

פרק כבר פרש אני חושב

NoOne 4 ביולי 2017

אמביד יהיה בפילדלפיה לפחות עוד 5 שנים , הוא יהיה שחקן חופשי מוגבל ופילי יכולים להשוות כל הצעה.
מעבר לזה שאתה לא ממש יודע הרבה על אמביד , חלק גדול ממה שפילדלפיה עושים הוא בשיתוף עם אמביד.
מה שהוא עבר בשנתיים של הפציעה ומה שהקבוצה עשתה בשבילו היה הרבה מעבר ליחסי עובד מעביד .
אמביד לא יעזוב את פילדלפיה ופילדלפיה תחתים אותו בלי בעיה.

אדם 4 ביולי 2017

גם באינטר חשבו ככה על רונאלדו

חיים הצהוב 4 ביולי 2017

רונאלדו לקראת החזרה מהפציעה השנייה שלו לא הפסיק לפמפם שהוא רוצה לעזוב

austaldo 4 ביולי 2017

מעניין אם בעוד שנה כשהוא יעזוב אתה תקלל אותו ותקרא לו בוגד או שתגיד שהוא גרוע וטוב שהוא הלך

[ לא, אני לא יודע מה יהיה בעוד שנה. וגם אתה לא ]

NoOne 4 ביולי 2017

לא מבין מה כל כך קשה להבין את המושג שחקן חופשי מוגבל

יריב 4 ביולי 2017

אמביד לא חייב לקבל את תפקיד השחקן החופשי המוגבל, הוא יכול להודיע שהוא לא מעוניין, ואז פילדלפיה יכולה רק לתת לו 8 מיליון לשנה. אם הוא רוצה להישאר בפילדלפיה הוא ישאר, אבל הוא יכול להחליט בסוף העונה שהוא לא מחויב והוא שומר את האופציות שלו פתוחות.

NoOne 4 ביולי 2017

הוא לא יכול להודיע שהוא לא מעונין , מה שהוא יכול לעשות זה לחתום על ה QO מה שבאופן אוטומטי מתפקד בתור חוזה לעונה הקרובה , זאת אומרת שבכל מקרה לאמביד יש עוד שנתיים לפחות עם פילדלפיה.
כשקבוצה בוחרת רוקי בסיבוב הראשון לא משנה מה הרוקי הזה רוצה או לא רוצה , אם הקבוצה רוצה הוא אצלה ל 5 שנים.

דבר שני יש מישהו בעולם הגדול שמאמין שאמביד אחרי שלושה ניתוחים , 31 משחקים בשלוש שנים ידחה חוזה של 120 מליון דולר ל 5 שנים בשביל 8 מליון לשנה אחת? מה קורה אם במהלך השנה הזאת אמביד נפצע שוב וגומר את הקריירה?

קצת הגיון בחיים

AdamB 4 ביולי 2017

לא זוכר מתי מישהו שנראה כמו הול אוף פיימר עתידי חתם על ה QO. בד"כ זה שחקנים
שלא מרוצים מההצעות שקיבלו להארכת חוזה, ומהמרים שאחרי עונה יוכלו להשיג חוזה טוב.
לא בטוח שהיה מקרה שמישהו סיים חוזה רוקי- הוצע לו חוזה מקסימום ל5 עונות והוא סירב.

NoOne 4 ביולי 2017

מעולם לא קרה וגם לא יקרה
אף שחקן לא יסרב לחוזה מקסימום אחרי חוזה הרוקי שלו

Maldini 5 ביולי 2017

אתה מפריע לאוהדי בוסטון להמשיך לפנטז שהם ינחיתו פרנצ'ייז פלייר סוף סוף

מתגעגע לימים שהם חלמו על פורזינגיס, אלה היו הימים

תומר 5 ביולי 2017

נכון מלדיני, כי הרי הסיקסרס ברוב גאונותם הצליחו להיות הקבוצה הכי גרועה בליגה ב3 העונות האחרונות, בעוד הסלטיקס מגיעים לשלבים מתקדמים בפלייאוף ועדיין יש ברשותם את מקבץ הבחירות דראפט הכי עמוק ואיכותי בליגה. שלא לדבר על ההיסטוריה של המועדונים, 17-3 מישהו?

כמובן שגם השנה הסלטיקס יעמידו קבוצה הרבה יותר עמוקה ואיכותית מחבורת הילדים עם פוטנציאל וברכיים מזכוכית שיש בפילדלפיה, לא שזה עוזר לפילי הרבה, תרבות לוזרית קשה להחליף.

איפה הימים שפילדלפיה העמידו קבוצה עם הולידיי ואיגודאלה ועדיין חטפו בראש מבוסטון, אלו היו ימים.

מה שנקרא, אין שכל אין דאגות.

NoOne 5 ביולי 2017

כל השחקנים של בוסטון ביחד לא שווים ג'ואל אמביד אחד

https://www.instagram.com/p/BWJMNVnlPvP/?taken-by=joelembiid

והוא הולך לקרוע לגזרים את חבורת הרולפליירס שיש בבוסטון

.
בוסטון תקעו את עצמם הם החוזים של הורדפורד(סוס מת) והייוורד(רול פלייר שיושב על אותה משבצת כמו בראום וטאטום) ושנה הבאה יתנו 100 מליון לגמד שלא מסוגל לשחק הגנה
בעוד לסיקסרס שנה הבאה יש מקום לשני חוזי מקס

ניינר / ווריור 4 ביולי 2017

ג'ואי צ'סטנאט המלך זכה היום בפעם העשירית ברציפות באליפות הנקניקיות של נייתנס ואתם מתעסקים לי פה בזוטות

אלון 4 ביולי 2017

לא ברציפות. הפסיד לפני שנתיים.

ניינר / ווריור 4 ביולי 2017

צודק. כנראה לא כזה תותח כמו שעשיתי ממנו

Amir A 4 ביולי 2017

קוביאשי יש רק אחד

ניינר / ווריור 4 ביולי 2017

לא יודע, אני מעדיף את הסגנון של ג'ואי. יותר התקפי עם אסתטיקה נדירה

Amir A 4 ביולי 2017

עכשיו לכלכת. קוביאשי זה חור שחור. כמה קטן ורזה ועדיין הנקניקיות היו נעלמות לתוכו מבלי שוב. לא שג'ואי מלתעות הוא איזה נפיל, אבל עדיין אצל קוביאשי זה נראה כמו קסם.

shohat 4 ביולי 2017

נכון, זה רק סאמר ליג, אבל שימו לב לג'ייסון טייטום וג'יילן בראון. יש לי הרגשה שהסבלנות של דני איינג' מאד תשתלם בעידן פוסט-לברון.

קירקגור 4 ביולי 2017

פחות מ-80 מיליון אני לא רואה את אוקלהומה משחררים את ווסטברוק ליונייטד.

אמיתי 4 ביולי 2017

הוא מסוכסך עם מוריניו מהקולג׳ וחוץ מזה יונייטד בקונפרנס חזקה ולא משחקת הרבה פנטרשיין

דני הישן 4 ביולי 2017

בפורום?

אמיתי 5 ביולי 2017

תתפלאי

AdamB 4 ביולי 2017

אני מקווה שלא תכעס שאני מגיב על נושא חדש :

אני מאוד מעריך כל ספורטאי ישראלי שמגיע לרמות הכי גבוהות מהאין תרבות ספורט פה.
העובדה שעמרי כספי כבר 8 עונות בNBA היא לא פחות ממדהימה.

אבל אם הוא חותם בגולדן סטייט כפי שהכותרות מרמזות, אנחנו נקבל פה פסטיבל יותר גרוע מבלאט. אני רק מדמיין את דוראנט או קרי
מקבלים טלפון מאיזה כתב ספורט פה בארץ שהשיג את הנייד הפרטי שלהם בקומבינה כלשהי ובא לי להתכווץ מבושה.
זהו. אין פאונטה.

אורן השני 4 ביולי 2017

"קואץ' קר, מדוע עומרי לא משחק יותר?"

שמעון 5 ביולי 2017

גרו הולידיי ודוראנט מקבלים אותו שכר זה מה שקרה בקיץ חח מדהים.

שי 5 ביולי 2017

שיהיה פסטיבל יותר גרוע מברצלונה בערוץ הספורט, בשילוב עם גלפנד בדו קרב מול אנאנד, לימור לבנת רצה אל גל פרידמן באתונה 2004 ובן אל וסטטיק בפסטיגל הקרוב מצידי, לגמרי שווה בשביל כזה היפוך בקארמת הפלייאוף של כספי.
חוץ מזה שזה מרגיש כמו מהלך של מכבי סל, להחתים כל מי שאי פעם נתן מולם הצגה :)

צביקה 5 ביולי 2017

ואז ארגון 'ישראל חופשית' יקרא להחרים את משחקי גולדן סטייט.

שמעון 5 ביולי 2017

שחקן ישראלי חתם בקבוצה הכי טובה בעולם ואחת הגדולות בהיסטוריה וזה מה שיש להגיד? זה הישג כביר ובטח שיהיה פסטיבל למה שיאו מינג היה ביוסטון לא היה פסטיבל? לפחות בניגוד למשחקי סקרמנטו ומיניסוטה את גולדן כיף לראות. יש לי הרגשה כספי מאד יהנה שם וגם ישחק דק לא מעטות בעונה הסדירה אחלה החתמה הם עשו טוב ל2 הצדדים. כל הכבוד לו הישג ענק.

אבו צ'יצ'ריטה 4 ביולי 2017

לא מבין איך אף אחד לא העלה את האפשרות לטרייד שמביא את רונאלדו לקאבס,דה חאה למדריד וג'יימס (ואולי גם חאמס) לאולד טראפורד.
אם כבר ענף קיץ אז עד הסוף!!!

סימנטוב 4 ביולי 2017

לכלכת ג'יימס הוא סקאוזר!

במבי 5 ביולי 2017

פחחח אולי השחקן הכי "גרמני" מאז קובי, מתאים לריאל או יובנטוס

miranda vera cruz de la hoya cardenal 6 ביולי 2017

יש לו מניות בליברפול, ג'יימס אדום בנשמה.

אבו צ'יצ'ריטה 5 ביולי 2017

עזוב היום כבר אין לזה משמעות

7even 5 ביולי 2017

כספי חתם בקבוצה הכי טובה עבורו (אבל לא מבחינת השכר).
גם הקבוצה שהכי כיף לצפות, וגם זו שגומרת את המשחק בחצי או בתחילת השלישי.
הוא ייהנה מהרבה דקות.

ק. 5 ביולי 2017

אני חושב שגם הייתי זורם על לשחק בווריורס תמורת 2 מיליון דולר לעונה

אייב 5 ביולי 2017

יוחזר חבייר צ'יצ'ריטו הרננדז לאלתר.
יוחתם קיצוני שמאלי ומהיר לאגף ימין.
יוסט מקטריאן למרכז המגרש, ויוחזר מרסיאל לאגף שמאל.

אם כל הקריאות האלו יתגשמו, אני מרגיש נוח לצאת לעונה הקרובה.
אין אף שם ריאלי בשוק לעמדת החלוץ. מורטאה יקר מדי, רונאלדו ולבנדובסקי לא רלוונטים. אנחנו מאבדים זמן הסתגלות יקר ואת האפשרות למחנה אימונים בשביל כל מיני דרישות של 50 מיליון מאינטר העלובה.
רשפורד, פוגבה ומרסיאל הם העתיד וחלק נכבד מהווה. עם ילדים שמחים ומגובשים לוקחים אליפויות. אם ניתן להם את המפתחות נהנה גם עכשיו וגם בטווח ארוך.
רק להוסיף להם חלוץ גיבוי מנוסה כמו הרננדז ששווה 15 בעונה גם מהספסל, קיצוני מהיר שייצור שני אגפים מהירים במקום מאטה שתוקע את צד ימין, ואולי כבונוס קשר אמצע שיחליף את קאריק. אם אפשר למצוא כזה דבר.

אמיתי 5 ביולי 2017

מורטה לא יקר מידי. לא בשביל יונייטד.
והכי חשוב מחליף לקאריק ולדעתי לא מישהו בסגנון מאטוביץ׳. הוא יותר מידי צ׳לסי

אייב 5 ביולי 2017

מוראטה יקר בהתייחס לכך שהוא שחקן ספסל בריאל מדריד, לא שיחק הרבה בעונה האחרונה, וכשכן שיחק – לא בשלבים העיקריים של העונה. הוא לא מוכח יותר אפילו מצ'יצ'ריטו, ועולה לפחות פי 5.
יונייטד יכולה לשלם את המחיר אבל לדעתי הוא מוגזם.

אמיתי 5 ביולי 2017

ספסל בריאל זה לא טיעון. לדעתי הוא מוכח פשוט לא בליגה האנגלית. צעיר מהמקסיקני גם. אני אשמח מאד אם הוא יגיע

אייב 5 ביולי 2017

זה טיעון, כי מעולם לא נמכר שחקן ספסל של שום קבוצה בסכום כזה, או סכום שמתקרב לסכום הזה. תמיד סכומי המכירה מהווים אינדקציה מסויימת לחשיבות השחקן עבור הקבוצה המוכרת. לריאל הוא לא משנה בכלל, כי הוא פשוט לא משחק, ולכן לשלם להם 80 מיליון על מישהו שגם מגבת יכולה להחליף – זה מוגזם.
אני אישית חושב שלהוכיח את עצמך כחלוץ באנגליה זו משימה שונה לחלוטין מבספרד. למוראטה יש את כל הנתונים להצליח – חזק, מהיר, דריבל, בעיטה טובה, צעיר – וגם אני אשמח מאוד אם יגיע, פשוט לא צריך לשבור עליו את השוק לדעתי.

אמיתי 5 ביולי 2017

העונה הספסל של ריאל מסיים עם כרטיס לצ׳מפיונס בפריימרליג. ויותר מלהיות בהרכב חשוב מה אתה עושה כשאתה משחק. תיזכר בספרד הצעירה שזכתה בארץ באליפות אירופה. גם שם הוא עלה מהספסל והכריע משחקים.

Comments closed