הזמנה לדיון במודל הקפריסאי

אולי בלי הבולשיט הזה של שחקנים מקומיים?

k

 

אפואל ניקוסיה עלתה היום לליגת האלופות, וזו אפילו לא סנסציה לאור הישגיה בשנים האחרונות. עליה רביעית לשלב הבתים מאז 2010. שכללו כמובן את ההישג הבלתי נתפש של העליה לרבע הגמר ב-2012. זה נדמה לי לבדו מקבץ הישגים גדול יותר מסך ההישגים הישראלים בגביע האלופות אי פעם (חמש הופעות בבתים – בלי להתקרב לשלב הבא).

אין לי מידע מדוייק על התקציב של הקפריסאים, אבל מכל מיני רמזים (ב-2012 הוא היה עשרה מליון יורו) נראה שהוא נמוך משמעותית מהפועל באר שבע או מכבי תל אביב. וזה מחייב הסבר. כמובן שאם היה מדובר בקבוצה מזרח אירופאית או סקנדינבית או בלקנית ההסבר הפשוט היה ״איכות השחקן המקומי״. ראינו את זה במאריבור-באר שבע.

אבל זה לא ההסבר לגבי קפריסין.

*

ההסבר הוא אחר והוא מודל בעייתי שהכדורגל הישראלי לא מוכן לשקול. באפואל ניקוסיה אין הגבלה על זרים. היום פתחו תשעה זרים בהרכב. במשחק הראשון מול ספרטה פתחו עשרה. הזרים הללו אלמונים כמעט לחלוטין אבל הם מספרד, ברזיל, הולנד, בלגיה, ארגנטינה ופורטוגל בין היתר. בהפועל באר שבע פתחו שבעה ישראלים וארבעה זרים בשני המשחקים.

אנחנו אוהבים לחשוב על מודל בו כמה זרים איכותיים – ושל באר שבע נפלאים- ירימו שחקנים מקומיים ברמה לא טובה, שאנחנו יודעים שהיא רמת הכדורגל הישראלי כיום. אין היום בכדורגל הישראלי שחקן שאנחנו יכולים אפילו לדמיין מגיע לרמות של בניון, ברקוביץ׳ או רביביו.

אבל מסתבר שמודל מנצח יכול להיות גם שוק חופשי לגמרי. יכול מאד להיות שעם כסף בסדר הגודל של ברקת או גולדהר קבוצה זרה לחלוטין תוכל להגיע לעתים קרובות לשלב הבתים. לא חייבים לקרוא לזה מודל קפריסאי. זה מעשית המודל של הכדורסל הישראלי.

 

*

אני לא מציע את זה. ברור לי שזה לא טוב למשל לנבחרת – אבל האם אפשר לצפות מאנשי עסקים שמחזיקים קבוצות להתחשב בטובת הנבחרת? אני פשוט שואל את מתאים לכם? כי מה אנחנו, קדושים? ברצלונה, יונייטד וריאל ישתפו לא פעם מספר זרים יותר קרוב לניקוסיה מאשר לבאר שבע. למה לקשור לעצמנו את הידיים?

חידון מספר 566. על שיא ההעברות והעברת ניימר
יום הכיפורים: מה המחיר של שחקן?

86 Comments

אייב 23 באוגוסט 2017

זהו מעשית המודל בכדורסל, ונבחרת הכדורסל הישראלית מוצלחת עשרות מונים ממקבילתה בכדורגל.
אם כך, למה שהסרת ההגבלה על זרים תפגע בהכרח בנבחרת הכדורגל?

עדי אבני 24 באוגוסט 2017

זאת טעות נפוצה ולא מדוייקת. הכדורסל שלנו מתמודד עם רמת כדורסל שרחוקה מאוד מהטופ העולמי, ולכן מצליח יותר בצורה יחסית מהכדורגל, שכן מנסה להשתלב בטופ העולמי. לא בגלל שהוא טוב אפריורית. ההשוואה היתה אפשרית אם עדיין היינו משחקים באסיה, לדוגמה. לא כשאנחנו רוצים לשחק באותה הליגה של ריאל ובאיירן

רן 24 באוגוסט 2017

נראה לי שהתכוונו לנבחרות.
נבחרת ישראל בכדורסל חברה כמעט קבועה באליפות אירופה (לא חוכמה גדולה, עם כל ההזדמנויות האחרונות, כולן עולות חח) אבל מצליחה להתברג ב עשיריה הראשונה בממוצע.
גם לאליפויות עולם אנחנו לפעמים מצליחים להתקרב או להעפיל.
ברמת הצעירים העתודה הייתה סגנית אלופת אירופה אם אני זוכר נכון.
נכון שארהב לא משתתפת במפעלים האירופאים ובאמת שהם הנבחרת החזקה בעולם.
אבל גם ברזיל וארגנטינה לא משתתפות ביורו, ואנחנו עדיין רחוקים שנות אור מההעפלה.
אולי אם יפסיקו לשלם לכל ילד שעוד לא קרע זוג נעליים סכומים מופרכים היינו נמצאים במצב טוב יותר

מתן 24 באוגוסט 2017

מצד שני, ישראל היא אחת המדינות הבודדות בהן כדורסל הוא אחד משני הענפים המרכזיים (בפער כ"כ גדול מהשאר), והמדינות האחרות בהן זה ככה (ספרד, יוון וכו') טובות מישראל פי כמה, אז כל ההשוואה הזאת לכדורגל לא הכי מדויקת.

אייב 25 באוגוסט 2017

בשני הענפים לא מתקרבים לרמה הגבוהה ביותר – בכדורסל לא מדגדגים את ארה"ב, וגם לא את ספרד, ובכדורגל לא את גרמניה ואפילו לא את אנגליה.
ההבדל הוא שבכדורגל אנחנו ברמה של קפריסין, נניח מקום 40-50 בעולם אם להיות נדיב, בעוד בכדורסל הנבחרת כנראה בין 20 הטובות בעולם.
השורה התחתונה היא ששחקני נבחרת הכדורסל משחקים בליגה בה הגבלת הזרים לא משמעותית כמו בכדורגל, ובכל זאת מצליחים ברמה הבינלאומית. האם בכדורגל קשה יותר או פחות להיות בטופ, לא רלוונטי.

רומן 25 באוגוסט 2017

מצליחה במה?

רומן 25 באוגוסט 2017

בוא נעשה רגע סדר, יש באירופה משהו כמו 7 מדינות בהן הכדורסל הוא ענף נחשב(כזה שחובב הספורט הממוצע מכיר את השחקנים בנבחרת ויודע איפה הם משחקים) את אף אחת מהנבחרת הללו אין סיכוי לישראל לנצח. לעומת זאת יש באירופה משהו כמו 50 מדינות בהן הכדורגל הוא הענף מספר אחד(כמספר המדינות באירופה) ולפחות 20 מהן אנחנו ננצח. אז מי מצליח יותר הכדורגל או הכדורסל?
ושלא יעבדו עליכם…

גיא זהר 23 באוגוסט 2017

אתה מדבר על אפועל כשקרבאח עלתה עם שער של אנדלובו האגדי. וברצינות, ברור שלפלטיני יש חלק ברשימה המכובדת הזו של אפועל. ולענייננו, אחרי שהשלמתי עם זה שבבש אין שחקני בית לא מפריע לי שהליגה תוצף בזרים דרג ו'. גם ככה הכל כל כך ירוד שאין לאן לרדת

אבשלום 23 באוגוסט 2017

מעדיף הישגים כמו עכשיו עם מודל של 5-6 זרים והשאר ישראלים (או במודל של מכבי, רכש של זרים כושלים שמשאיר 8-9 ישראלים בהרכב בליגת האלופות, ואזרוח כל מיני צאצאי יהודים מחו"ל שלא נרשמים כזרים) על פני המודל של קבוצת זרים כמו בקפריסין או במכבי-סל. אני מניח שמהר מאוד הייתי מאבד עניין בקבוצה כזו.
ומה אני מצפה מאנשי עסקים? לא מעניין אותי. אני מצפה שיעשו מהקבוצה שלי הכי טוב שאפשר בלי להפוך אותה לאוסף אקלקטי של ברזילאים מתחלפים. אם זה מפריע להם לעשות כסף, שילכו לעשות כסף במועדון קפריסאי.

מאיר (חדש בשכונה) 24 באוגוסט 2017

מצטרף לכל הנאמר. השאלה היא מה היינו אומרים אם לא היו הישגים בכלל במודל שאנו רוצים, האם גם אז היינו זורקים לאלף עזאזל את אנשי העסקים שהיו מביאים 10 ברזילאים.

Lord Anthony 23 באוגוסט 2017

להיות חבר באיחוד האירופי זה מודל מעולה, לא כל כך בטוח שזה יעבוד בארץ.

ניר 24 באוגוסט 2017

בדיוק מה שחשבתי, יש הבדל בין אפואל לבאר שבע, והוא זה שלזרים פחות אכפת לעבור לקפריסין מאשר לעבור לישראל. אגב, בנוגע לפער המחיר, שחקן שרוצים להביא לארץ דורש כסף כפול ממה שדורש שחקן בקפריסין, שלא לדבר על עלות השחקנים הישראליים שזינקה בעקבות תחרות המחירים המטורפת בין הגדולות.

נקודה נוספת שעשויה להסביר את הפער התקציבי היא העלות של השכרת איצטדיונים, כוחות שיטור, ונטל המס הישראלי שהוא מאוד גבוה ומגדיל את הפער בעלות השכר בין שחקן קפריסאי לבין שחקן ישראלי.

אם מנטרלים את אלה, לא בטוח שהתקציב הריאלי של אפואל נמוך מתקציב ריאלי של קבוצה ישראלית

אבשלום 23 באוגוסט 2017

מה גם שלהערכתי אם תוסר מגבלת הזרים, זרים לא טובים יחליפו את הישראלים הלא טובים.
דרך אגב, יש כאן התעלמות מהצד השני – הסרת מגבלת הזרים באירופה היא אחת הסיבות לייבוש הכדורגל הישראלי. כל ילד שעושה חצי עונה טובה בארץ יכול לקבל חוזה בפולן או בבלגיה או בליגה השניה איפשהו, מה שמאפשר לטובים ולבינוניים להשאר שם, ומחזיר אלינו את הישראלים הלא מוצלחים. גם זה לא תורם לנבחרת. אבל אם קבוצה בבלגיה או בספרד או באנגליה היתה מוגבלת בחמישה זרים, רק שחקנים ברמה של אוחנה-בניון-ברקוביץ'-רביבו היו מצליחים לעשות את המעבר לאירופה, וגם זה רק אחרי שהוכיחו את עצמם בארץ באמת.

דורפן 23 באוגוסט 2017

המודל של להכריח את אירופה לחזור לחמישה זרים כנראה לא ישים…

D! כאן ועכשיו 24 באוגוסט 2017

צריך לדרוש את זה במו"מ מול האיחוד

ניר 24 באוגוסט 2017

אני גם לא חושב שזה פוגע בנבחרת. שחקן בינוני שיצא לאירופה והתאמן כמו בן אדם במקום בשכונה בישראל, גם אם לא מצליח, מגבש סטנדרטים מקצועיים גבוהים יותר. מה עדיף, שיישאר כל הזמן בארץ? איך זה יפתח אותו?

יואב 23 באוגוסט 2017

מגבלת הזרים היא אכן אבן ריחיים על הצוואר.
אותי לא מעניינת נבחרת ישראל. רק מכבי.
שים לב רונן, יורדי כבר אסף 4 שחקנים יהודים לסגל בנוסף לזרים הקיימים.
יותר מזה, ניתן לייצר קבוצה זולה ממכבי הנוכחית- ללא הגבלת זרים. הזרים ירוויחו פחות מהישראלים "הבכירים" והמאמץ לקנות איזה וידאר או ראייקו בהרבה כסף- יפחת.

tazza 26 באוגוסט 2017

הכל טוב ויפה, אבל אם קבוצה בישראל היא מלאה בזרים- איך אפשר להתחבר אליה? מה ישראלי בה?

יואב דובינסקי 23 באוגוסט 2017

הסיכוי להגיע לבתים יהיה מעכשיו קשה הרבה יותר. מעבר לזה, לגבי ישראל אני מעדיף כמה שיותר שחקנים מקומיים. אין לי אשליות שהכדורגל הישראלי יכול להיות ברמה אירופאית סבירה, אז לפחות שהליגה המקומית תהיה על בסיס שחקני בית. אם יהיה מאמן נבחרת נורמלי שיפתח עם דור מיכה, נגיע למוקדמות היורו. אם לא, נמשיך לפנטז על הימים היפים מול דנמרק. וכל רעיון שנלקח ממודלים שהכדורסל הישראלי אימץ אני לוקח בערבון מוגבל מאוד.

cookie-monster 23 באוגוסט 2017

מה קפריסין עשתה ברמה הבנילאומית ?
רק שאלה -הפסקתי לעקוב אחרי כדורגל בינלאומי מזמן.
אבל ישראל בטח לא עשתה יותר ממנה.

מבקר המדינה 24 באוגוסט 2017

סוג של תגובה ממוחזרת שלי מדיון קודם, עם הקוראים סליחה.
קפריסין? רק נתנה לישראל בראש בטדי והייתה קרובה יותר לעלות לפלייאוף ממנה (ישראל) מכל ה-16 שנה אחרונות, מאז הרצוג והרגליים של נימני. משחק ביתי במחזור האחרון מול בוסניה, ולמרבה הצער הם הפסידו בו.
אז לפי החשבון שלי שכולל נבחרת והישגי קבוצות באירופה קפריסין >ישראל. ה"יתרון" היחיד שלנו עליהם הוא אולי בכמות הקהל (פי 10 באוכלוסיה, נו) ובאצטדיונים (ביג פ. דיל) ובמספר רב יותר של קבוצות שמצליחות באירופה. אנחנו מקדימים אותם בניקוד באיזה רבע נקודה אז גם זה לא ממש מעניין.

Lord Anthony 23 באוגוסט 2017

דרך אגב, אין מודל קפריסאי, יש את המודל של אפואל ניקוסיה, שאר הקבוצות באי לא רושמות הישגים יוצאי דופן.
והמודל של אפואל הוא קצת כמו המודל של באיירן ושל באזל ושל סלטיק.

מעיין אוהד מכבי 24 באוגוסט 2017

לא בדיוק מדויק. קבוצות קפריסאיות הופיעו בשלב הבתים בליגה האירופית בשנים האחרונות ועשו כמה תוצאות לא רעות.

יואב 24 באוגוסט 2017

מעיין,
עם סוזה, סיימנו לפניהם בבתים ועלינו. פעמיים תיקו מתסכל.
הייתי גם במשחק חוץ שהבטיח עליה. היה מורט עצבים(:

אורן29 23 באוגוסט 2017

לפני כך וכך שנים, כשבכל מדינה היתה הגבלה של 2-3 זרים, הליגה העליונה היתה "חלון הראווה" של הכדורגל של כל מדינה. מרגע שהוסרה מגבלת הזרים, נפתח "עידן גלובלי" שבו הליגות העליונות מהוות שוק אחד גדול עם כל המשתמע.

ישראל, כמו ישראל, תקועה בתפיסת "חלון הראווה" והולכת אחורה בהתמדה ובעקביות שנה אחרי שנה.

כתבתי כבר פעם באיזו תגובה: מכיוון שתפיסת ה"השקעה מלמטה" בתשתיות, שחקנים ומאמנים לא תתרחש אף פעם ולא משנה למה, צריך לעבור ל"מודל הקטר" – ליגה עליונה חזקה שתמשוך, בשאיפה, את הכדורגל הישראלי קדימה. זה קרה כבר בכדורסל הישראלי, כשמכבי ת"א של סוף שנות השבעים משכה את הכדורסל הישראלי לעשור של הישגים.

בקצרה: ליגת על של 10 קבוצות. שבעה ואפילו שמונה זרים. ביטול הירידה האוטומטית ופלייאוף של שתי האחרונות עם שתי הראשונות של ליגת המשנה. תוך שלוש שנים גג נבחין בשיפור דרמטי גם באמת הנבחרת.

תומר חרוב 23 באוגוסט 2017

גם אותי לא מעניינת הנבחרת ומה זה יעשה לה אבל השאלה מה זה יעשה לליגה? למי זה בעצם טוב שאפואל ניקוסיה עולה פעם אחר פעם לבתים חוץ מלאפואל ניקוסיה?

Zork 23 באוגוסט 2017

קפריסין זאת הליגה המושחתת ביותר באירופה. המודל של אפואל די פשוט, והוא אכן דומה למודל של מכבי סל. השתלטות על הליגה המקומית באמצעות קומבינות פלוס ממון, וניסיון להשתמש בכסף של אירופה על מנת לבצע קפיצת מדרגה שתשאיר את כולם מאחור. אתה צודק, מבחינת אנשי העסקים, מדובר בתוכנית מעולה. אבל אני אשאל- למה שהמוני האוהדים של שאר המועדונים באי השכן לא ילכו לשרוף את בעלי המניות של אפואל? האם אפשר באמת לצפות מההמון להתחשב בטובת ההון?

אמיתי 23 באוגוסט 2017

אני לא כזה אוהד של כדורגל ישראלי אבל העפלה לצמפיונס לא ממש קשורה לאיכות הליגה. גם באירופה וגם
בספרד..הבעיות של הליגה הן אחרות ואינן קשורות רק לזרים. ואם באר שבע הייתה מעפילה אתמול אז היו יותר
צופים בק"ש- אשדוד? זה פשוט נייר לאקמוס בעייתי ולכן הפיתרון של הרבה זרים הוא לא נכון.
מה שכן זה אחלה קיצור דרך, נישמע מאד ישראבלוף- מאמין שיאמצו את זה בקרוב

yaron 24 באוגוסט 2017

אני רק אניח את זה כאן…
חסוס רואדה, זוכרים? שיחק בבית"ר לא מזמן אבל לטביב לא התאים להאריך לו חוזה… וכשעזב אף קבוצה בישראל לא חשבה לחטוף אותו…
עבר לאיזה קבוצה בקפריסין ששכחתי את שמה. אה כן, אפואל ניקוסיה.

"ואיך באפואל ניקוסיה?
זה מקום מקצועני ברמות הגבוהות. יש כאן הכל, כאשר הכל מנוהל ומתוקתק בצורה הכי טובה שיש. יש שני עובדים שכל מה שהם עושים זה לדאוג לשחקנים שבאים מבחוץ. דואגים לך לרכב, דירה, ריהוט הבית, ביטוח בבית חולים, כל הפרוצדורות היומיומיות, גורמים לכך שתתאקלם מידית. זה משהו שהיה חסר בבית"ר, כי בהתחלה הייתי צריך לרדוף אחרי דירה ורכב מתאימים וכל מיני דברים קטנים, שעשו אותי עצבני לא מעט פעמים…"

לא כדאי שלפני שאנחנו מפוצצים את הליגה בזרים נתאמן קודם על לטפל ולשמור על ארבעה חמישה בקבוצה?

זה לא המודל, יש מליון דרכים להיות מקצוען ומליון דרכים להיות חובבן.

אמיתי 24 באוגוסט 2017

אמת ויציב! מישו שיטפל בהם וייתן הרגשה של בית ואם אפשר שיפתח להם בנק

ק. 24 באוגוסט 2017

:)
גם לי זה עשה את האסוציאציה הזאת

אמיתי 24 באוגוסט 2017

מה עם ההתערבות? מתי יונייטד – הארדספילד?

ק. 24 באוגוסט 2017

הלו, טופ 6 של שנה שעברה. תחזור לפרוטוקול…
למרות שבטח גם הארדספילד יישבו עליכם ותפרקו אותם במתפרצות

אמיתי 24 באוגוסט 2017

בודק שאתה עירני.. נו ווריז מייט

miranda vera cruz de la hoya cardenal 24 באוגוסט 2017

די לבולשיט של עבודה עברית.
להביא עובדים זרים לתעשיה, להיי טק, לרפואה, לחקלאות, לתיירות, לשרותים, לעובדי מדינה, לצבא, לעיתונות, לאמנות, למסעדנות.

אדם 24 באוגוסט 2017

דווקא במסעדנות יש מלא עובדים זרים אבל חצי מהמדינה רוצה לזרוק אותם לים.

tazza 26 באוגוסט 2017

אם היו לוקחים את מנצ'סטר יונייטד וריאל מדריד, מביאים בנאדם שלא מכיר את שתי אלו- ואומרים לו תגיד מי באה מאנגליה ומי באה מספרד- הוא יצטרך לנחש.

אגב, העובדה שבשאר ענפי התעסוקה בישראל יש זרים היא בדיוק התוצר של גרידיות קפיטליסטית חזירית שיצאה מפרופורציה ולא משהו שיש להתלהב ממנו.
זה בעייתי וזה בעייתי.

אחד העם 24 באוגוסט 2017

אני לא בעד.
שמח על כל ישראלי שמשתלב, שמח במיוחד על מי שעולה ממחלקת הנוער. תולה תקוות רבות בפרוייקט של ואן לייבן ועוקב בעניין אחרי השגי ביתר ת"א -רמלה.
הזיקה שלי למכבי סל הולכת ופוחתת בשנים האחרונות, משום שאבדה את צביונה הישראלי. השנה אבחן את מידת שילובם של זוסמן ושגב, בתקווה שהן סנוניות המבשרות אביב חדש.
בשנות השמונים היה ניסיון לבנות ליגה של זרים באירופה בכדורסל. מין NBA אירופית. גם לארץ הקודש היה ייצוג: "ISRAELI SABRES". העסק נכשל כשלון חרוץ.
אייאקס קבוצה שמלהיבה אותי יותר ממנצ'סטר סיטי או פ.ס.ז'.
המודל בארץ צריך להיות של קבוצות כמו רוזנבורג או קופנהאגן. קבוצות שמטפחות נוער ומשקיעות בסקאוטינג של שחקנים זרים צעירים מהעולם, אותם הם רוכשות בגיל צעיר ומוכרות, ברווח נאה, לאחר מספר שנים.
זהו , כמובן, טעמי האישי.

גיא זהר 24 באוגוסט 2017

ההנחה שמכבי איבדה את הצביון הישראלי לא כל כך מדויקת. במכבי של השנה שעברה שיחקו פנינח, אוחיון, מקל ושגב. במכבי של שטרסבורג שיחקו בורנשטיין ושארפ (נגיד שישראלי) וגור שלף ממש קצת. ברור לי איזו קבוצה יותר אהבת

אחד העם 24 באוגוסט 2017

אני חושב שאי שם בשנות התשעים התחלתי לאהוד אותם פחות. זוכר עצמי מזפזפ למשחק של הפועל באירופה (קשטן??) כי זה יותר מעניין.
אני כבר לא מחויב אליהם רגשית כמו לקבוצת הכדורגל. אצפה בהם אם יעניין אותי וברור שארצה שינצחו, אבל לא באותן עוצמות רגש שיש לי כלפח הכדורגל והיו לי כלפיהם בסל.
ככה אני גם אוהד קבוצות באירפה, ללא מעורבות רגשית גדולה. בעת האחרונה נהנה מברסה, פעם היו ליברפול (טושאק, אוונס, קלאהן, יוז), אחר כך טונטנהאם (ארדילס ויז'ה. וריי קלמנס). מחר אולי תהיה נאמנות אחרת, לאו דווקא למנצחת גדולה (את ליברפול נטשתי לאחר שהפכה להיות שליטה בלעדית של אנגליה. ביקשתי מבני טבק שיביע באוזניהם את מחאתי….)

גיא זהר 24 באוגוסט 2017

אבל גם מכבי רגל כבר מזמן קבוצה של שכירי חרב (כמו שאר הקבוצות התחרותיות בארץ). לפני שנתיים היו דור מיכה וטבח הבן (וזהבי שברור שגדל במכבי). יש לך קשר רגשי יותר עמוק לטבח הבת או לגרסיה? ברור שנחמד שכולם גדלו בלה מאסיה אבל מכבי סל למשל מלאה באמריקאים עוד מגביע אירופה הראשון.

אחד העם 24 באוגוסט 2017

שכירי חרב ישראלים היו ויהיו. לזה כבר התרגלנו. לא נקבל את "תינוקות בית הלוי" בחזרה כי תם העידן הזה.
אבל יש תקווה שמתוך הפרצים, יונתן, חוזז, צ'יבוטה, שגיב , גלזר ואחרים יצליחו 2-3 להתברג כשחקני סגל לגיטימים ומעורבים, וכי פרוייקט הנוער ייצר אספקה סדירה של כאלה.
כילד, אהדתי מכבי בינונית מינוס באירופה, שהסגל שלה מנה את מיכה שוורץ, נוימארק, לז'ה, שטרקמן, אבישר, מיקי, מוטי , טל ועוד איזה דאנלופ. התרגלתי בהדרגה למתאזרחים (חלק באמת היו יהודיים והתחתנו עם ישראליות כמו סילבר ומנקין. מתאזרחים אמיתיים זה ציוני ומשובח. ע"ע ברודי, קפלן, שלאכטר, סימס ועוד). השימוש המוגזם והנלוז בשיטה, הקהה את אהדתי, מן הסתם, יחד עם סיבות נוספות.
מניח שגם באנגליה יש מי שמלין. שם המצב גרוע יותר

יואב 24 באוגוסט 2017

הלכת רחוק עד לתינוקות ג'רי.
מה עם זוהר, נמני, שוהם, גדי ואלון, שלח, דריקס?
וגם היום-שרן, טבח ומיכה, הפרצים, יוני כהן…

מבקר המדינה 24 באוגוסט 2017

אתה קצת לא מחובר.
בגדול, קופנהגן ורוזנבורג (קצת פחות) הן האפואל והבאזל של הליגות במדינותיהן.

אסף the kop 24 באוגוסט 2017

מייצגים את אפועל…

מיקו גוטליב אהלן סבבה 24 באוגוסט 2017

נניח והפועל ב"ש הייתה עולה לאלופות, איך זה היה עוזר לכל אוהדי 13 הקבוצות האחרות בישראל?

no propaganda 24 באוגוסט 2017

אפואל עברו את סלביה פראג ולא את ספארטה.

כרגע אף קבוצה בארץ לא מצליחה להביא גם 5 זרים טובים אז אלא אם כן הכוונה היא להביא 12 כדי ש8 ישחקו, לא רואה איך זה יעזור.

רבע הגמר של ניקוסיה, הוא אכן הישג מדהים אבל אני לא רואה את זה משתחזר בקרוב, בהקשר של עליה לשלב הבתים הם לא שונים מישראל( בישראל כמה קבוצות עלו ).

הישראלים בבאר שבע(חוץ מגאדיר), סך הכל שיחקו טוב מול מאריבור ובכלל באר שבע לא נפלה ממאריבור בשני המשחקים, לפעמים לא מסתדר, מה לעשות?
גם הפציעה של ויטור לא עזרה.
לדעתי ההרכב של באר שבע עם 3 בלמים, היה בעייתי, אף על פי שבן ביטון היה פנוי רב הזמן, מה שהיה יכול לעזור אם פקהארט היה פותח.

צור שפי 24 באוגוסט 2017

אין כאן נכון או לא נכון. אני חייב שחקנים מקומיים כדי לשמר הזדהות עם הקבוצה, מישהו אחר לא חייב. זה עד כדי כך פשוט.

גיא זהר 24 באוגוסט 2017

צור, המקומיים הכוונה לשחקני בית או לצברים? הרי לא דין הפועל של שנות ה80 כדין הפועל של גוטמן או הפועל של קשטן. האם אתה מעדיף הפועל כושלת שמשחקת חרא כדורגל עם מלא שחקני בית על הפועל מצליחה בלי שחקני בית או עם עלה תאנה שגם הוא שכיר חרב?

צור שפי 24 באוגוסט 2017

גיא, התכוונתי לישראלים, ברור שנהדר שבחור יורד מהיציע והופך כוכב כמו פיני בלילי אבל זה כמעט לא קורה. נסיתי לדמיין לי את הפועל של הקמפיינים האירופאים הגדולים עם 9 ברזילאים. זה לא עושה לי את זה.

צור שפי 24 באוגוסט 2017

שאלת לגבי צברים – זה פחות חשוב כל עוד אין תעשיית איזרוח המונית כמו בכדורסל או כמו שמדינות המפרץ עושות בכל מיני ענפים. שוינפלד הוא ישראלי לגמרי מבחינתי לצורך העניין.

גיא זהר 24 באוגוסט 2017

צור, אני בטוח שאם היו שואלים אותך על הפועל של קשטן או גוטמן בשנות השמונים היית מזועזע. מתרגלים. ולגבי שוינפלד, נניח שהוא יהיה ברודי או שלכטר או אפילו אולסי שמבחינתי לפחות נחשב כישראלי לכל דבר (ועל זה תמיד אסיר את הכובע בפני הדון), מה לגבי פיליפנקה? במה הוא שונה מהובאן?

צור שפי 24 באוגוסט 2017

זה שכולנו חיות סתגלניות אין ויכוח. לכן גם סביר מאוד שאם פעם הפועל תיקח אליפות עם תשעה זרים אשמח ולא אתאבל. בדיוק בגלל זה נוח לי לקיים את הדיון הזה כרגע, מהמקום המאוד תיאורטי שלי, בלי ההטייה של המציאות. זה לא מרגיש לי כיף כמו עם שמעון גרשון, סלים ואפילו זה שאת שמו אין לומר (רמז: דומה לזובי).
לגבי שני הג׳נטלמנים שהזכרת, מכיוון שהם לא משחקים (שיחקו) בקבוצות בעלות חשיבות אני מודה שאין לי די פרטים בנוגע למעמדם מול משרד הפנים. מתנצל מראש.

אנונימוס 24 באוגוסט 2017

הטיעון הזה תמיד חוזר גם בכדורסל. אם האוהדים המקומיים מעדיפים לצפות בליגת מילואים של ארה"ב (כדורסל)/שאר העולם (כדורגל) אז שיבושם להם. בעיניי זה לא מעניין לראות חבורת אמריקאים דרג ג'/אוסף פורטוגלים+ספרדים+קרואטים+ווטאבר דרג ב'. אני יכול לפתוח טלביזיה ולראות את המקור ב10 ליגות אחרות וברמה יותר טובה.

austaldo 24 באוגוסט 2017

אני הייתי מעדיף למצוא מודל כזה שמשפר את ״איכות השחקן הישראלי״ והופך את הכדורגלן הישראלי לכזה שמסוגל להתמודד שווה בשווה עם הכדורגלן הנורווגי, הסלובני או הצ׳כי. לא כל כך אכפת לי מאנשי עסקים כמו ברקת או גולדהאר – הם מספיק טובים לדאוג לעסקים שלהם בעצמם

גיא זהר 24 באוגוסט 2017

אתה מערבב בין ההתאחדות למינהלת. תפקיד ההתאחדות לדאוג לנבחרת הישראלית ותפקיד המינהלת לדאוג למוצר המיטבי. דורפן מדבר על המינהלת שלמעשה הופכת את ההתמודדות של הקבוצות הישראליות לקשה יותר.

austaldo 24 באוגוסט 2017

מה זה בדיוק ״מוצר מיטבי״? בשביל לראות כדורגל טוב אני יכול לפתוח טלוויזיה ולראות את ברצלונה

גיא זהר 24 באוגוסט 2017

מוצר מיטבי בתחום אחריותם. התפקיד שלהם להפוך את המוצר להכי אטרקטיבי שיכולים. ברור שהאידיאל שהקבוצותיתבססו על שחקנים ישראלים בכלל ושחקני בית בפרט ובמקביל ישחקו באופן מהנה. מכל מיני סיבות הדבר לא קורה ומלאי הכישרון מוגבל (ההשוואה למדינות בסדר הגודל שלנו לא רצינית כי כמות הספורטאים בכלל והכדורגלנים בפרט דומה יותר לאיסלנד שקטנה מאיתנו פי 20 ולא לשבדיה, יוון ופורטוגל שטיפה גדולות מאיתנו). דרך אגב, ההצלחה באירופה לא מעניינה של המינהלת.

miranda vera cruz de la hoya cardenal 24 באוגוסט 2017

המודל של הפועל בצהוב-כחול לא יתפוס בארץ.

Ollie Williams 24 באוגוסט 2017

מעניין לשאול אוהדים שלצקבוצות שזוכות בתארים (נגיד אינטר 2010 עם בערך 3 איטלקים בכל הסגל שאחד מהם ברזילאי שהתאזרח) כמה זה הפריע להם בזמנו.
כשאין סיכוי להישגים מתעסקים בדברים אחרים.

אני חושב, כמו שפרנקו הציע פה בטור, שביטול הגבלת זרים תו"כ השוואת תנאי מיסוי (בארץ), יכולה לכל הפחות להחזיר תקציבים לשפיות (אלחמיד מתומחר ב 2.6 מליון יורו? דה פאק?) ולגרום לישרלאים הטובים לצוף למעלה, כי אחרת לא יהיה להם מקום, וגם לדרוש שכר יותר הגיוני. הרי ראינו לדוגמה שגם אם נשלם לטב"חלוץ חצי מליון יורו או 700 אלף, זה לא יכניס לו שכל לקופסה…

austaldo 24 באוגוסט 2017

כשברמה הלאומית נהיה כמו איטליה, לא ממש יהיה אכפת לי כמה זרים משחקים בכל קבוצה.
לגבי החלק השני – לא יודע, אני כל דבר שיגרום לשיפור ברמה של הכדורגלן הישראלי, ואם תחרות שווה עם שחקנים זרים תתרום לזה …

Ollie Williams 24 באוגוסט 2017

אני מבטיח לך שאם בני יהודה למשל לוקחת אליפות, את האוהדים זה לא יעניין אם בהרכב יהיו 11 תימנים מהשכונה או הרכב שהכי ישראלי בו זה מאוויס צ'יבוטה

Ollie Williams 24 באוגוסט 2017

גם לאוהדי ב"ש לא היה מפריע להגיע לצ'מפיונס כשכל ההרכב תואמי וואקמה ומיגל ויטור ורק ברדה על הספסל
הישגים משכיחים מהר את כל ענייני הזהות

גיא זהר 24 באוגוסט 2017

זה נכון. אפילו הטהרנים הכי גדולים לא צייצו אחרי האליפות לפני שנה וקצת. זה צובט אבל ממש טיפה.

אנונימוס 24 באוגוסט 2017

אני לא חושב שזו שאלה רלבנטית בכלל. מבחינת אוהד לקחת אליפות מחר ואחריו המבול. השאלה פה היא עקרונית ושל ניהול הליגה לטווח ארוך. הרי אם יש 3 זרים או 11 זרים, בסוף רק אחת לוקחת אליפות. ולהיות יותר טובים מהזרים של אירופה לא נהיה, לכל היותר תהיה הבלחה פעם בכמה שנים של קבוצה אחת. אז השאלה היא באיזה מצב של שיווי משקל אנחנו רוצים להיות – הרבה זרים, ו(אולי) קצת יותר הצלחה באירופה, או צביון מקומי.

רן 24 באוגוסט 2017

רק עניין קטן שצריך לבוא ביחד עם המודל.
מיסוי מלא על זרים.
אין סיבה בעולם שזר שמגיע לשחק פה לא יישלם מס.

אביאל 24 באוגוסט 2017

האמת זה קצת ויכוח עקר, עם זרים או בלי זרים, לא צפויה קבוצה ישראלית בליגת האלופות בקרוב, השיטה משתנה (יותר נכון משוחזרת) לטובת הגדולות, רק לתזכורת, לפני השיטה הנוכחית המכשול שעמד בפני הישראליות (אם היו עוברות את השלב הראשון ובית״ר לדוגמא לא עברה) היו ברצלונה ובנפיקה, גם אפואל ניקוסיה באותה סירה, ככה שהשינוי לא יועיל לליגת האלופות ויפגע כאמור בנבחרת.

גיא זהר 24 באוגוסט 2017

לגבי שינוי השיטה, זה מאוד לא מדויק. תסתכל בבלוג של מתן גילוי.

Lord Anthony 24 באוגוסט 2017

קישקוש.
מה שהפריד בין הקבוצות הישראליות לשלב הבתים בליגת האלופות היה מאז ומתמיד הגרלה טובה.
מאז ההרחבה האחרונה של ליגת האלופות רק פעמיים קבוצה ישראלית הודחה על ידי קבוצות שניתן לכנותן אריות היבשת (הפועל חיפה מול ולנסיה ומכבי חיפה מול ליברפול) שתי קבוצות בכמעט 20 שנים זה לא ממש מכשול בלתי עביר. למעשה מסלול האלופות לא שינה משמעותית את אופי ההגרלות של קבוצות ישראליות במוקדמות ליגת האלופות, ובסבירות גדולה גם השינוי הנוכחי לא ישנה מהותית את אופי ההגרלות, ואת חוזק היריבות.

מבקר המדינה 24 באוגוסט 2017

אתה טועה.
גם שהישראלית הודחה לפני השלב האחרון לפני שלב הבתים, הקבוצה שהדיחה אותה בדרך כלל עפה בהמשך מול קבוצות כמו ברצלונה (בעונת זכיה במפעל), בנפיקה, צ'לסי. משנה אם זו ברצלונה או קבוצה ממקום רביעי באנגליה או גרמניה? מבחינת האלופה הישראלית זה אותו דבר.
איך אפשר להגיד שמסלול האלופות לא שינה את אופי ההגרלות אם כמעט כל שנה האלופה הישראלית מגיעה לשלב האחרון לפני שלב הבתים? לא בדקתי מה אחוזי ההצלחה בהגעה לשלב הזה לפני מסלול האלופות, לא נראה לי שהוא קרוב לכך. וגם אז שיחקו שני סיבובים מוקדמות ולא שלושה מבחינת הישראליות.

נבות 24 באוגוסט 2017

מאז שיש 32 קבוצות בליגת האלופות היו 10 שנים בהן לא היה הפרדה לשני מסלולים. בשנים האלה הגיעו 5 פעמים קבוצות לסיבוב האחרון (מכבי חיפה פעמיים התחילה שם) מתוך 11 פעמים שהשתתפו, אז לשלב האחרון העפילו 3 פעמים מ-9 ניסיונות. זה נגמר בשתי ההעפלות, הדחה על ידי ולנסיה, הדחה על ידי ליברפול והדחה על ידי רוזנבורג (של מכבי חיפה, בשנה בה היו לנו שתי נציגות). ב-9 השנים שמאז הגיעו 7 פעמים נציגות לשלב האחרון (הפעמיים שלא הגיעו זה כשמכבי תל אביב הודחה על ידי באזל ומאריבור).
צריך לזכור שבנוסף להפרדת המסלולים לאלופות ולא אלופות היה שינוי נוסף של הבטחת 6 מקומות. עד 2009/10 העפילו 16 קבוצות אוטומטית לליג"א ועוד 16 בפלייאוף. היום מעפילות 22 אוטומטית ועוד 5 אלופות ו-5 לא אלופות בפלייאוף.

אביאל 24 באוגוסט 2017

לורד – אני לא מבין איפה הקשקוש כאן, זה דבר דיי ברור, במתכונת הנוכחית המתמודדות מהליגות הגדולות משחקות זו מול זו (ליברפול מול הופנהיים) והקטנות (ב״ש נגד מאריבור), השנה ב״ש לא יכלה לקבל את הופנהיים וליברפול ובשנה הבאה כן, אז ברור שיש שינוי.

אגב, זה לא עניין של מזל נטו, מכבי (בפעם האחרונה שעלתה) שיחקה נגד המדורגות 1 ו3 והן היו באזל ופילזן, תסכים איתי שהמדורגות בשנה הבאה ב1 ו3 יהיו קבוצות שיותר דומות להופניים או ליברפול.

ברור שיש שינוי, עד לשינוי רק חיפה ומכבי עלו, מאז השינוי חיפה, מכבי והפועל עלו וב״ש היתה דיי קרובה, רואים את השינוי.

יואב 24 באוגוסט 2017

אביאל,
מסכים עם הרוח רק אומר- באזל זה בוודאות ברמת ההופנהיים(מאד באנדרסטיימינט) ולא מאד רחוקה מליברפול שאותה הדיחה פעמיים בשלב בתים.

גיא זהר 24 באוגוסט 2017

אביאל פשוט לא נכון. לא מתאים לך לטעות בעובדות בסיסיות. אין לי כוח לפרט (כאמור תמצא פירוט אצל מתן גילור או אחד העם פירט איפשהו נראה לי אצל גיל שלי) אבל מסלול האלופות נשאר. שלושה שינויים שמקשים: עוד סיבוב לפחות בשנה הבאה, ארבע קבוצות במקום חמש, הצטרפותה של בזאל חביבתו של יואב לקבוצות האופציונליות שניתן לקבל.

Lord Anthony 24 באוגוסט 2017

זה קישקוש משתי סיבות הראשונה היא שמאז הגדלת ליגת האלופות ל 32 קבוצות הקבוצות ישראליות הודחו בעיקר על ידי קבוצות ברמתן, גם בעשר העונות לפני שהומצא מסלול האלופות היו רק שני מפגשים של קבוצות ישראליות עם קבוצות מליגות גדולות.
הסיבה השנייה היא שכל הקבוצות מהליגות הגדולות כבר יהיו אוטומטית בשלב הבתים ככה שהשינוי במאגר הקבוצות לא יהיה כזה דרמטי. בשנה הבאה אף אחד לא יוכל לקבל את ליברפול ואת אופנהיים כי שתיהן כבר יהיו בשלב הבתים אוטומטית.

גיא זהר 24 באוגוסט 2017

מתן גילור

אדם 24 באוגוסט 2017

בסוף זה איך אנחנו תופסים את הספורט בארץ. אם נניח לא תהיה הגבלת זרים אז למה לכל בעלי קבוצה להשקיע במחלקת נוער ותשתיות ובעצם כך לתרום משהו לחברה כאן.
ד"א, מה ההבדל בין שישה זרים לבין החוק הרוסי בכדורסל? זה פחות או יותר אותם אחוזים ואותו המצב אז לא לגמרי ברור לי מאיפה מגיעה הטענה שהכדורסל יותר זר מהכדורגל.

אנונימוס 24 באוגוסט 2017

זה לא מדויק. בכדורסל יש משהו כמו 8 שחקני רוטציה בפועל במרבית הקבוצות. בכדורגל יש 15-16. אם תיקח באחוזים את מספר השחקנים הזרים והדקות שהם מקבלים, בכדורגל יצא משמעותית פחות.

אדם 24 באוגוסט 2017

זה בעיקר פאקטור של איכות הזרים. בעוד שבכדורסל לאתלטיות יש השפעה דראסטית על הרמה אז רוב הזרים שמגיעים משמעותית טובים יותר מהישראלים. בכדורגל זה הרבה פחות משמעותי ולכן הרבה יותר קשה להביא זרים שבאמת ישדרגו קבוצה. לדעתי אם תסתכל על זרים שבאמת משמעותית טובים יותר לא תמצא הבדלים כאלו גדולים.

אנונימוס 24 באוגוסט 2017

אתה צודק חלקית. מה שפה רלבנטי יותר זו אמנת המס עם ארה"ב שמאפשרת להביא לישראל כדורסלנים אמריקאיים איכותיים. אם תוריד גם בכדורגל חצי מהמיסוי על זרים, תקבל הרבה יותר זרים איכותיים.

D! כאן ועכשיו 24 באוגוסט 2017

הסיבה העיקרית לכך היא שזה יוריד את השכר חזרה למקום הראוי לו ויקטין את ההוצאות. ישראלים שיהיו טובים תמיד ימצאו את מקומם.

היכולת להביא הרבה זרים לא בהכרח תוריד את רמתם אבל תעזור אולי לישראלים המוצלחים לעבוד קשה יותר על מנת להיות כוכבים ולהתפרנס.

MOBY 24 באוגוסט 2017

לא יודע כמה צופים יש לליגה בקפריסין.
אני כן יודע שהליגה בכדורסל של לפני החוק הרוסי היתה נחלתם של 300-400 צופים ביציע ברוממה והיכל יד אליהו מלא בימי חמישי.
האם אנחנו רוצים לראות את אצטדיון אבי רן ריק בימי שבת (או ראשון או שני או שישי או… אבל זה לפוסט אחר) ומלא בימי שלישי רביעי?
אני לא בטוח , ברוממה זה צרם לי.

ויכסלפיש 24 באוגוסט 2017

ממוצע הצופים בליגה הקפריסאית היה 2249 בעונת 2016/17, אפואל הובילה עם 7126 למשחק, בערך שליש איצטדיון, הממוצע בישראל 6250, מכבי חיפה ראשונה עם 19752 ובאר שבע עם 14 אלף, כמעט סולד אאוט. מספר תושבי ישראל 8.5 מיליון קפריסין 1.2 מיליון, אין לי מסקנה ברורה מהמספרים, אבל אני חושב שליגה תחרותית יותר חשובה מאשר נציגות מתמשכת בצ'מפיונס

אבישי 24 באוגוסט 2017

מה בעצם מגדיר כדורגל מקומי טוב? איכות הליגה? איכות הנבחרת? איכות השחקן המקומי הטוב ביותר?

רומן 25 באוגוסט 2017

האמת להשוות מכבי תל אביב לכדורסל לקבוצת כדורגל זה תפוחים לאגסים. אבל יש לי השוואה טובה לדעתי. בתור ילדים אנחנו עוד לא ידענו שכדורסל זה בלוף ושאירופה צהובה כמו שנועה תשבי כוכבת בהוליווד. אז השאלה היא האם אנחנו התרגשנו יותר מהקבוצה של ג'מצי', גיא גודס ומיקי דניאל יותר ממה שהילדים של לפני 3 שנים התרגשו מהקבוצה של אייריס רייס ושאר האמריקאים שאין לי מספיק מקום בהארד דיסק בראש כדי לזכור את שמם.

Comments closed