וונגר

מאסטר קלאס השרדות

arsene_wenger_2007_1

ההרכב של ארסנל היום היה בגיל ממוצע 27. לא היה בו שום שחקן בית. היו בו אלופי עולם, אירופה, אנגליה, ספרד וכל מיני תארים אחרים. כלומר, כל סיפורי התהליכים מפעם מתו מזמן.   לא מחכים לאף אחד. הרוב המכריע של השחקנים ביחד כבר כמה שנים. זו גם לא קבוצה זולה.

ליברפול הייתה נפלאה היום – באמת – כשקבוצות של קלופ טובות הן יחידת קומנדו. אבל היא לא באיירן ולא אותה יונייטד שפעם השחילה לארסנל 2-8. אני לא אוהב לגרוע ממשחק גדול של יריבה מרה. אז שאלתי את בני תבורי. הוא אמר לי על ארסנל ״ניצני סבוטז׳״.

על פי ההבנה שלי מה שארסן וונגר עשה לאחר התבוסה 2-10 לבאיירן בשנה שעברה זה פחות או יותר לומר ״שלא מפטרים מאמן כל כך רב זכויות בצורה משפילה באמצע העונה״ וגם ״לא נכנעים לתכתיבים של סופרסטארים״. וקיבלו את זה כי זו הדרך הנאותה להתייחס למאמן רב זכויות.

ואז הוא לא הלך מרצונו בסוף העונה. ניצל את העובדה ששני הבעלים מסוכסכים. שבעל המיעוט דורש לפטר אותו. ולכן בעל הרוב משאיר אותו דווקא.

לומד. מנצל סיטואציות. פרגמטיסט. מאסטר קלאס השרדות.

לטס דאנס
המקרה המוזר של אוניון בשעת צהריים

77 Comments

אריאל גרייזס 27 באוגוסט 2017

מביך איך הוא נאחז בקרנות המזבח. ומה שמדהים זה שיש אפס למידה מעונה לעונה. ליברפול ניצחה את המחשק היום במרכז המגרש – המקום שבו ארסנל תמיד מפסידה ב-10 שנים האחרונות מאז שויירה עזב. כל כך רכה.
איך אתה מגיע מול הליברפול הזאת בחוץ ומשחק כל כך פתוח? מישהו יכול לראות את מוריניו בא לשחק ככה באנפילד?

ניק 28 באוגוסט 2017

בדיוק מה שאני חשבתי – איך קבוצה מקצוענית יכולה לתת לליברפול (אחת מה3 קבוצות הכי מהירות באירופה) יותר מחצי מגרש ריק לרוץ עליו?
הגול השלישי זה באמת הסימפטום הכי בוהק למה שנהיהי מארסנל.

יואב 27 באוגוסט 2017

זאת אותה ארסנל רכה, כבר לא מעט שנים אבל היום זה הגיע לשיא כי לרכות מתמשכת יש יותר אפקט מתבוסה פה ושם.
כשהבלם איבד את הכדור לגול של סלאח(ודקות קודם איבד את אותו כדור המגן), אמרתי לעצמי- קבוצה של וונגר. אין מעליב מזה.

אסף 27 באוגוסט 2017

באמת שמה שהכי חבל לי זה שארסנל איבדה את הזהות שלה (טוב, הזהות ב-15 שנים האחרונות, אל תבואו לי פה עם ג'ורג' גרהאם). ברור שאני לא אבכה אם הם יזכו סופסוף בפאקינג אליפות, אבל בשנים קודמות (אחרי האיווינסיבלס) באמת היה נראה שלקבוצה יש אופי מסוים- עולים לשחק עם גיבס בן ה-17 בחצי גמר ליגת אלופות מול רונאלדו, והוא אכן מפשל כצפוי, אבל לפחות עשינו פה משהו. ססק מקבל את המפתחות במרכז השדה לפני שצומח לו שפם, דברים כאלה.
ונגר לפעמים עושה חילופים מצוינים, אבל אף פעם לא לפני הדקה ה-67, ואפשר לעשות מזה אנלוגיה צולעת לעולם ההעברות- ונגר לא טיפש, וכנראה הבין טוב מאוד לאן הולך עולם הכדורגל בכלל והאנגלי בפרט למעשה מאז שאברמוביץ' הגיע לצ'לסי, אבל במשך שנים סירב לשחק את המשחק. היום, שהוא כבר מוכן לשחק, זה מאוחר מדי, וכך נותרנו קירחים מכאן ומכאן- במקום קבוצה צעירה ומלהיבה שחוטפת בראש פעם ב-, יש קבוצת 'כוכבים' יקרה ולא צעירה, שעדיין חוטפת את אותן התבוסות.

עופר פרוסנר 27 באוגוסט 2017

אני לא יודע אם זה סבוטאז' או לא – אבל ארסנל בדרך הבטוחה לסיים את העונה ב-17/9 – אחרי שנהיה בפיגור 9 מהפסגה (הפסד לצ'לסי בחוץ). ואז אפשר יהיה להפסיק לבזבז זמן על המשחקים שלהם ולעשות משהו קצת יותר פרודוקטיבי עם הזמן. WengerOut#

מתן 27 באוגוסט 2017

יש לי חבר אוהד טוטנהאם שכמעט שבר את הבית בסוף המשחק שלהם היום אבל אמר לי "הדבר היחיד שנותן לי קצת נחת זאת העובדה שאני יודע שוונגר יישאר בארסנל".
מדהים איך הוא לוקח שחקנים טובים והופך אותם לקבוצה הכי צפויה ומקובעת באירופה. אולי יש לו עבר מפואר אבל עד שהוא לא יעזוב הם לא יתקדמו לשום מקום

אריק 27 באוגוסט 2017

יהדות את זה לגמרי.לשחק עם הסגל הזה 5-3-2… מה אתה פרנק דב בור?

אריק 27 באוגוסט 2017

יהדות = איבד. ההדתה הגיע לאוטוקורקט!

בנישי 28 באוגוסט 2017

גדול

קירקגור 28 באוגוסט 2017

אריק יהדת את זה לגמרי

southport 27 באוגוסט 2017

היופי הוא שארסנל חוטפת רביעיה זה בכלל לא שווה פוסט :-)

גיא זהר 27 באוגוסט 2017

זה לא שאם הוא ילך הביתה הוא ירעב ללחם. איפה טיפת כבוד עצמי אחרי משחק כזה שיכל להגמר גם שמונה?

יוסי מהאבטיחים 27 באוגוסט 2017

ונגר חושב על הכל חוץ מכסף.
המניע העיקרי זה לנסות לתקן את מה ששבור, כדי לא לתת למישהו אחר להיות המושיע.
סוג של ה "אני מאמין שיש לי את היכולת להוציא את העגלה מהבוץ" הישראלי.

אדום מהדרום 28 באוגוסט 2017

בחוזה החדש שחתם קיבל העלאה ל- 10 מליון ליש"ט, בין הגבוהים או אפילו הכי גבוה בליגה.
הוא חושב גם על הכסף שלו, תהיה בטוח בזה.

ערן (המקורי) 27 באוגוסט 2017

אין לי כל אמפטיה אל אדם עתיר זכויות עבר שמזמן הפך לנטל במקום נכס, ומונע צעיר תעיר – שלא לאמר יורש אפשרי (תייר הנרי) – לחסות בצילו.
עם זאת, אני מקווה שיישאר עוד שמים ארוכות ומזוויעות בארסנל. מבחינתי, גם בזכותו ליברפול השנה בצ׳מפיונס ליג. יישר כוח ארסן!

אבו צ'יצ'ריטה 27 באוגוסט 2017

אני הולך ומשתכנע שהגדולה של ונגר כמאמן היתה קשורה יותר לפטריק ויירה מאשר לארסן בעצמו

אביעד 27 באוגוסט 2017

מאסטר בהישרדות. כישלון מוחץ בהכנה טקטית. אולי סאבוטאז'. אולי זונהעובדה שמחמשת שחקני החוליה האחורית, 3 היו אאוט אופ פוזישן, אחד צעיר לא יציב ואחד במשחקו הראשון העונה. בחולייה ההתקפית המצב לא היה יותר טוב.

יואב 27 באוגוסט 2017

שום בלוג כבר לא בטוח…מבאס

עידן. 27 באוגוסט 2017

אני לא חושב שזה עניין של נאחז בקרנות המזבח.

וונגר לא עוזב כי הוא באמת מאמין שרק עוד צ'אנס אחד וזה יצליח והוא יחזור להיות בטופ שהוא שייך וראוי לו.

למעשה זה הרבה יותר עצוב. הוא לא מנצל סיטואציה ולא נאחז בקרנות המזבח. הוא פשוט חי באשליות.

סימור סקגנטי 28 באוגוסט 2017

מסכים. זה כבר לא נראה מקרה של איש מקצוע מיושן שלא עומד בחדשנות של המשחק המודרני. זה נראה כבר כמו מישהו שאיבד כל קשר עם המציאות ועדיין בטוח שכולם טועים חוץ ממנו. מישהו שחושב שרק צריך למצוא את השינוי הקטנטן כדי לחזור לפסגה, זאת בזמן שהקבוצה שלו סופגת תבוסות כבר קרוב לעשור

גור אילני 27 באוגוסט 2017

לכאורה כדאי שיישאר וכך ארסנל תישאר חלשה, אבל האמת שזה כבר כואב בעיניים ופוגע ברמה של הליגה. לא ברור מה הקונספט מלבד ׳לא לשנות׳. לסטר כבר היתה יותר תחרותית באירופה.

יואב 27 באוגוסט 2017

פוגע ברמה של הליגה… מה זה אומר באמת?
לא הבנתי.

גור אילני 27 באוגוסט 2017

זה נכתב כסוג של בדיחה… אבל אם ארסנל תרד כמו שאחי חוזה אז אולי כבר לא יהיה בדיחה.

משה 27 באוגוסט 2017

הגביע האנגלי בשנה שעברה חירב את העונה הקרובה של הקבוצה. במקום לעזוב עם טעם טוב ושיא מקומי הוא נשאר למרר לאוהדים את החיים.

איתן 27 באוגוסט 2017

אני חלק מסכים,וחלק לא מסכים עם התגובות כאן.

להגיד על וונגר מקובע ועתיק זה לא נכון,הבנאדם עוד רגע בן70 ומה שהוא שכח אחרים עוד לא למדו,וונגר פעמים רבות כמו גם שנה שעברה שינה את המערך המסורתי שלו של 451 (4231) לשלישיית בלמים -מה שעבד לו שנה שעברה בסיבוב האחרון…

לא ראיתי את המשחק היום,רק תקציר, אך ראיתי את המשחק הקודם של ארסנל,ונחרדתי…משחק עם 4 מגינים, כשביירין בכלל נמצא בצד שמאל??? מונריאל בתור בלם, צ'מברליין מפרוספקט הפך להיות שחקן רוטציה מבוזבז…לא מעט שחקנים שמרוויחים טוב מאז בניית האמירויות מפעילים לחץ על וונגר בעניין עזיבה-אוזיל,סנצ'ז,צ'מברליין.
בשביל מה קנו את מושטפי באיזה 30-40 מיליון פאונד ועכשיו רוצים להשאיל אותו לאינטר?

איפה מגלי הכשרונות מצרפת שהביאו את כריסטוף וורה,ווילטורד,פטי,ויירה,גאלאס…ועוד שחקנים שארסן גידל כמו פרדי ליונברג…

וונגר פשוט גם לא יודע לדרוש משחקניו כמו מוריניו\גוארדיולה שרותח על אי השגת תוצאות-כמו גם פרגוסון ותקרית הנעל עם בקהאם…אך אצל וונגר,עושה הרושם שיש לו כאילו טאבו על עמדת המאמן וצריך לקרות משהו דרמטי כדי להעיף אותו משם-וונגר הוא כמו אבא שיודע לסלוח ולתת את הלחי השניה,ולעומת זאת אצל מוריניו\גוארדיולה שחקן שלא לרוחו שרוף-ראה מקרה שווינשטייגר\יאיא טורה

לוונגר יש קבוצה עמוסה בשחקנים טובים,אך התוצאות רעות,ייתכן שיש כאן סבוטאז'…אין סיבה שמכונית פורמולה אחת תתן תוצאות של מזדה 3 -ז"א צריך להחליף את הנהג.

ג'אקה מבחינה סטטיסטית בליגה הגרמנית היה בין המתקלים המצטיינים, אך זה לא היה ה"קאנטה\ויירה" של ארסנל,ואיפשהוא הוא הלך לאיבוד בקישור

מה אגיד-את וונגר אני עדיין יעריץ בתור מאמן ואדם,אך לכתו של וונגר,תיהיה קשה יותר מפרידת ראניירי לחלק מהאוהדים,אמנם גם היא הינה הכרחית

Guss 27 באוגוסט 2017

הדבר המדהים בעיני זה שהוא לא רק מחרב לעצמו את השם, הוא מחרב לעצמו את המורשת. אם עד לפני כמה שנים הדעה הרווחת היתה שהוא היה פעם מאמן חדשני וחכם אבל הזדקן ואיבד את הרלוונטיות, השנתיים האחרונות פשוט הביאו יותר ויותר אנשים לשאול האם בכלל אי פעם הוא היה מאמן מוצלח, שהרי לא יכול להיות שמאמן גדול יהיה זוועה כזאת בהמשך. אז אולי הוא לא היה מלכתחילה (למשל הערה 10 פה למעלה, של אבו צ'יצ'ריטה).
אם הוא היה פורש (או עובר קבוצה) לפני 10 שנים, הוא היה מסיים אגדה. אם היה פורש ביחד עם פרגי, היה מסיים כאגדת עבר שאיבדה רלוונטיות. אם הוא פורש היום הוא נפל שהביא את ארסנל לשפל מביך. יש פה מוסר השכל, חברים!

דנידין 28 באוגוסט 2017

היום זה באמת היה אחד מהשיאים העלובים,…איזה עמידה עלובה במגרש, איזו מחויבות רמה אפס. תמיד אני אוהב לראות את הכדורגל של ארסנל היום זה היה פשוט עצוב מרחמים.

גאנר 28 באוגוסט 2017

פרדוקס אוהדי ארסנל- הצלחת הקבוצה בהווה (הזכייה בגביע שנה שעברה) מוביל לכישלונות בעתיד.
תבוסות היסטוריות נותנות תקווה לעתיד טוב יותר.

ובתור אוהד ארסנל שנבצר ממני לראות את המשחק היום- חייב להודות שאני מרוצה מעצמי היום. עוד קצת בלוף וונגר נחשף. ולא הייתי שם כדי לשנוא את השחקנים עצמם. אל תגידו לי שהסגל של צ׳לסי חד משמעית יותרטוב משל ארסנל.

דוד 28 באוגוסט 2017

אדם עילג מבקש משהו ואף אחד לא בין מה הוא רוצה. חבר שהבין מנסה לתקן אותו "זה לטובתך" הוא אומר לו. "לא מעניין אותי אני הולך עם האמת שלי".

אמיתי 28 באוגוסט 2017

שמעון פרס של הפריימרליג. שימנו אותו לנשיא שם וזהו

בני תבורי 28 באוגוסט 2017

כשבאיירן ויונייטד פרקו את ארסנל, הן היו מבין ארבע – חמש הקבוצות הטובות באירופה. ליברפול של היום אפילו לא קרובה לשם וזה אומר יותר על ארסנל מאשר עליה. ונגר לא מקבל מהשחקנים שלו תשומת לב.

יוסי מזרחי 28 באוגוסט 2017

100%

אלכס 28 באוגוסט 2017

אלוהים ישמור למה אני אוהד ארסנל באנגליה, למה?!

מתן 28 באוגוסט 2017

בוא נתחלף, אני אקח את ארסנל שלך ואתה את יונייטד שלי
אבל יש פה קאץ': ביחד עם יונייטד אתה לוקח ממני גם את הפועל (רגל וסל), הולך?

שלמה 28 באוגוסט 2017

גם לי יש הצעה,
קח את יונייטד שלי, תן לי את ארסנל שלו,
אבל גם פה יש קאץ׳
אתה לוקח גם את הפועל שלי הפועל כץ חיפה,
ונותן לי את הפועל שלך כדורגל, וסל,
חודש עם היהודי ההזוי הזה, ואתה פורש מאהדת
כדורגל, ועובר לסקווש.

Kirma der faux 28 באוגוסט 2017

לפי מחקר שקראתי שנה שעברה מומחים שבדקו מתאם בין מדדים שונים לבין מיקום סופי הטבלה, גילו שלא במפתיע שהמתאם הגבוה ביותר היה עם סך השכר המשולם לשחקנים. (לא סך הקניות, המיקום בשנים קודמות, מספר האוהדים, גודל האיצטדיון, סך ההכנסות וכו׳). וונגר עד שנה שעברה לא סיים מתחת למקום הריאלי שלו באף עונה.
מאז כניסת אברמוביץ׳ והשייחים (והמעבר לאמירויות) ארסנל עוברת מה שיריבי ליברפול מכנים ״ליברפוליזציה״, ירידה בכוח היחסי לליגה, ללא הנמכת הציפיות לתוצאות.

D! כאן ועכשיו 28 באוגוסט 2017

אני שונא את המחקר הזה – נורא מבאס את הספורט.

Kirma der faux 28 באוגוסט 2017

זה לא המחקר שמבאס, זה הספורט.
עם כל השנאה לוודוורד למשל, בסופו של דבר המינוי של איש שיווק למנהל הוא זה ששומר את יונייטד רלוונטית עם הכסף העצום שהוא מביא.
לא מפריע לרומנטיות שלי לצפות כל שנה שליברפול תזכה באליפות, רק מזכיר מה המקום הריאלי.

D! כאן ועכשיו 28 באוגוסט 2017

גם אני מוצא את עצמי מוכשר מספיק להתעלם מהמציאות ולדמיין ולקוות. אבל אני לא כלכך אוהב את ליגת הכסף. היא חסרת יצרים. בסופו של דבר ולאורך זמן היא מבאסת.

שי 28 באוגוסט 2017

אבל ונגר כן מנמיך ציפיות, מהטובים בתחום למעשה. לא צריך לזכות באליפות, לא צריך לעלות לליגת האלופות כל שנה…
ובלסטר לא שמעו על המחקר הזה כנראה. בשביל זה הם המשיכו בכל הכוח עד לאליפות בזמן שארסנל – שניצחה אותם פעמיים באותה עונה – הרימה ידיים וויתרה לעצמה.

פה איתמר 28 באוגוסט 2017

מדהים שאחרי פדרר אנשים עדיין כל כך נחרצים.
אפשר להסתכל על ליוורפול ולהיווכח שהחלפת מאמנים לאו דווקא מביאה ליותר תוצאות.
אני בעד וונגר.

שי 28 באוגוסט 2017

רחוק מאוד. פדרר תמיד נשאר בטופ של הטופ – השחקן מספר שתיים בעולם במשך שנים. הוא לא מובס על בסיס קבוע, לא מאבד אמונה כשהןא נכנס לפיגור ולא מתכחש למציאות כשהוא מפסיד.

ונגר? לא שם.

שי 28 באוגוסט 2017

ליברפול לפחות רצה לאליפות בשנים האחרונות. ארסנל מקפידה לבעוט בדלי עד ינואר.

יוסי מזרחי 28 באוגוסט 2017

…" אני לא אוהב לגרוע ממשחקה של יריבה מרה" …
כמה נכון.

גלגלון 28 באוגוסט 2017

שפת הגוף של אוזיל בשנה האחרונה היא התקציר לכל מה שנכתב על וונגר.

צור שפי 28 באוגוסט 2017

אכן, להולוגרמה יש יותר נפח מאשר לאוזיל. נשאר ממנו רק מבט הכלבלב המוכה בעיניים.

ארז 28 באוגוסט 2017

זה לא המבט, צור.
יש לו עיניים כאלה, מוזרות. גם כשהוא מאושר…
ראיתי פעם תמונה שלו עם אחותו. מלחיץ.

D! כאן ועכשיו 30 באוגוסט 2017

גרייבס

בני תבורי 29 באוגוסט 2017

לא הבנתי מה צ'אן ואוזיל לחשו זה לזה בחיבוק אחרי המשחק אבל זה נראה כמו צד אחד מנחם והצד השני מיואש. בהתאמה.

אבניאלי 28 באוגוסט 2017

כל כך נכון, כל כך עצוב.

ונגר היום – בהרבה יותר ממובן אחד – מחריב את המועדון.

שחקנים לא מוכנים או יותר נכון לא מסוגלים לשחק בשבילו. זה לדעתי לא מיני סבוטאז', זה סבוטאז', מסוג אחר.

יש הרבה כתיבה על זה שונגר מיושן טקטית. זה נכון.

יש הרבה כתיבה על זה שהוא מקובע בחילופים. זה נכון גם.

הוא גם קמצן מצד אחד, אך תאב בצע (לגבי משכורתו שלו) מצד שני; הוא לכאורה סוציאליסט בשקל, עם מבנה שכר "שוויוני", אך כאמור – על עצמו הוא לא מחיל את הסטנדרטים הללו.

הוא דיקטטור ששונא דעות אחרות. מאז שהעיף את דיוויד דיין, אין אף אחד במועדון שמסוגל להגיד לו משהו. ונגר עושה הכל – ועושה את זה לא מספיק טוב.

גם העובדה שאין אף שחקן עבר בעל דעה שנשאר במועדון, אומרת דרשני: לא הגיוני שפטריק ויירה עבר להיות איש הנהלה בסיטי. לא הגיוני שתיירי הודח כי העז לבקר אותו. לא הגיוני שארטטה, שגם הוא חומר עתידי למאמן, לא נשאר בתפקיד מסוים. לא הגיוני.

המגלומניה של ונגר היא הבעיה הגדולה ביותר. הוא באמת חושב שבלעדיו, אין מועדון. הוא גם התבטא בדיוק כך בעונה שעברה.
http://www.mirror.co.uk/sport/football/news/arsenal-boss-arsene-wenger-gives-9974417
וזה לב הענין. הוא לא בנה את המועדון. המועדון הוקם לפני שאבא שלו נולד, וישרוד גם אחרי שהנכדים שלו ימותו. ובגלל כל סכסוכי בעלי המניות, והמכירות התמוהות, אין אף אחד שנמצא במועדון – לא מההנהלה ולא מהבעלים – שיכול להגיד לו לסתום את הפה ולכבד את המסורת.

אני אוהד ארסנל מ-95. מה שאומר שבגדול אני די מפונק: קיבלתי את 20 השנים הטובות ביותר, על ההתחלה. אבל אני גם יודע עוד דברים: שהיינו משעממים ומנצחים; שהיינו יפים ומנצחים; ושהיינו יפים ולא מנצחים. בכל התקופות הללו, הצלחתי להיות מאושר.

היום, אני מסתפק בזה שנראה מכובדים. שהשחקנים ירצו לנצח ויתאמצו. כשזה לא קורה, אז די ברור שהמילה סבוטאז' היא במקום. וזה הדבר שהכי מעסיק אותי ומסקנה שהתגבשה אחרי שראיתי משחק אחרי משחק את אלכסיס, בעונה שעברה.
אלכסיס הוא וינר. הוא שחקן שכל הזמן רוצה. יש כאלה בספורט. כולם יודעים שהם תמיד יהיו הטובים מכולם. יש יותר מהירים, יש יותר חזקים, יש יותר מוכשרים – אבל הכי טובים, הם אלה שהכי רוצים.

הבעיה בכדורגל, שזה ספורט קבוצתי, והקבוצה די גדולה. שלא כמו בכדורסל, ששחקן דומיננטי, הוא 20% מהקבוצה, ויכול ביחד עם עוד סיידקיק טוב, לשנות את האופי של קבוצה – בכדורגל צריך כמה וכמה מנהיגים, וצריך מאמן שכל הזמן דוחף ומייצר את תחושת הדחיפות שבנצחון. ואצל ונגר זו בדיוק הבעיה: המנטרה שלו כמאמן היא "תעלו כדי להנות". שזה בדיוק ההיפך ממה שצריך כדי לנצח מלחמה.

וזה היה ניכר מאלכסיס החל מהמחצית של עונה שעברה – שהוא מרגיש שהוא היחיד שרוצה. ואחרי שהוא לא קיבל גיבוי מונגר, הוא התפרק. הוא לא רוצה להמשיך להיות במקום כזה, שמקדש בינוניות.

בדיעבד זה גם מסביר את ההתנהגויות, שבזמן אמת היו נראות די בזויות, של ססק ושל רובין. כל אחד מהם סחב את הקבוצה עונה שלמה, והבין, שהוא לבד. לבד מבחינת השחקנים; לבד מבחינת המאמן. אולי אפילו יש כאן תחילתו של כתב הגנה לנסרי, הזנזונת הקטנה, שסך הכל סחב את הקבוצה חצי עונה.

מה שמשותף לכל השחקנים האלה, כל אחד באיכות שלו וביכולת שלו, הוא שכל אחד מהם סבל מזה שונגר לא מסוגל לייצר מחויבות ורצון אצל יתר השחקנים, ותמיד יהיו כאלה, כמו בכל מקום, שבא להם לעבוד קצת פחות. שצריכים שיצעקו עליהם. שאין להם מצפן ספורטיבי מספיק טוב.

קחו את רמזי לדוגמה. חוץ מבייל, הוא פשוט היה BY FAR השחקן הכי טוב של ויילס. כל הזמן רץ, כל הזמן סוגר, כל הזמן עובד. זוכרים את החיבוקים הקבוצתיים של הנבחרת הקטנטנה הזו? זו לכידות קבוצתית.

כתב מי שכתב פה, ואני מסכים, שהסגל של ארסנל על הנייר הוא סגל שלא נופל מזה של צ'לסי. טעה גארי נוויל כשאמר שאת כולם צריך לשים ברשימת ההעברות.

זה רק ארסן. וזה שאיכשהו הוא נשאר, זה האסון של כולנו.

#WENGEROUT

ארז 28 באוגוסט 2017

שי, זה אתה?!

אמיתי 28 באוגוסט 2017

מוריניו זה אתה?!

שוטף פלוס (ק)שישים 28 באוגוסט 2017

אני לא חושב שוונגר מיושן טקטית הוא השתנה יחד עם המודרניות של הכדורגל העולמי,גם טקטי וגם בצורת האימון,לדעתי די נגמרו לו השיטות כדי לעורר את שחקניו והוא מנסה דברים אחרים,ייתכן שהוא גם מנסה להעתיק כעת את שיטת3 הבלמים,זה לא מקובע אך גם לא יצירתי.
ראמזי עשה חורים אדירים במרכז המגרש יחד עםג'אקה שגרמו לבליץ המתפרצות של ליברפול שרק ירדה אחורה וחיפשה לעקוץ עם מאנה וסלאח.

העולם והכדורגל השתנה ב20 שנה האחרונות: סוכנים ושחקנים גרידים ותחמנים,אינטרנט וגלובליזציה שמקשה להביא שיחוקים והפתעות-כשקונים כרטיס שחקן של ילד בן14 כבר במיליון פאונד.א היה לו תקציב רכש,אז הוא יודע להעריך את ערך הכסף
וונגר אכן פירק את מוקדי הכוח וכמו שידוע ככל שאתה יותר מידי זמן בתפקיד
(גם ראש ממשלה) ככה יש לך יותר כוח ואתה יותר משחית ומושחת.
לגבי הקמצנות-וונגר הגיע מתקופה אחרת שבה לא היה כסף גדול ואוליגרכים,כמו גם שבתקופה שבנו את האמירויות הוא היה חייב לפתח צעירים ולא היה לו כסף-אז הוא יודע להעריך את הערך של הכסף.

מה שכן יעמוד לזכותו של וונגר,זה שכמעט כל מי ששיחק תחתיו התקופה הכי פוריה שלו היה בתקופת וונגר-ברגקאמפ,נאסרי,הנרי,גאלאס,ויירה,פאברגאס ועוד רבים וטובים

אופיר 29 באוגוסט 2017

כתבת מאוד יפה, וכל מילה כאן היתה נכונה כבר ב-2009, וכאן תמצית הבעיה.
וונגר הוא בסה"כ גרסא פחות מרשימה (בהישגיו) של בראיין קלאף: מנג'ר שהשם שלו יעורר אסוציאציות של הצלחה ושל כשלון שלא ניתן להפריד ביניהן.

משיח 28 באוגוסט 2017

וונגר חייב ללכת #2014

אסף the kop 28 באוגוסט 2017

סבוטאז… לא סבוטאז…
העיקר שיעשו חיים קשים לצלסי, סיטי ויונייטד.
אפשר לחשוב שהם בכיס של הנ"ל או של כל קבוצה אחרת לצורך הדיון.

Guss 28 באוגוסט 2017

זה ממש מוקדם להתנבא, אבל בפורמה הנוכחית הם אולי יכולים לעשות צרות לצ'לסי. הסיטי והיונייטד אמורות לנצח אותם עם חלק קדמי לא פחות חזק ומהיר משל ליברפול (בהנחה שסיטי תתעשת בעצמה, כי הם פתחו את העונה בצורה בינונית).

יוסי מזרחי 28 באוגוסט 2017

שמחת עניים.

אסף the kop 28 באוגוסט 2017

העיקר שתהיה שמחה

יוסי מזרחי 28 באוגוסט 2017

אסף, אני יכול להכיר לך את שמחה השכנה שלי, רק לא בטוח שתישאר חבר שלי…..

טל המנצ'סטרי 28 באוגוסט 2017

מועדון חולה.
יש גם אשמה של האוהדים שלהם, בלא מעט מקומות אחרים היו רואים מחאה אמיתית, כזו שאי אפשר לפספס, מחאה עם "בשר".
חרם מנויים, מחאת הצעיפים ירוקים/צהובים סטייל זו של יונייטד כנגד הגלייזרים, איצטדיון שלם במשך עונה שלמה שאומר, שלא תעזו לעשות פה שינויים דרסטיים (שינוי שם איצטדיון, העלאת מחירי כרטיסים וכ'ד) הפגנות מחוץ לאיצטדיון, באיטליה ומקומות אחרים ראינו גם אלימות כנגד הקבוצה עצמה, במתחם האימונים, אל מול האוטבוס של השחקנים לאחר משחק, בשדה תעופה כאשר חוזרים ממשחקי נפל.
במקום זה ערוץ הטלוויזיה של האוהדים שלהם הפך להיות סדרת הקומדיה הכי טובה ברשת והם התאהבו בזה, הצחוקים, הסלנג של האוהדים, מגדפים את ונגר אבל זה יותר מצחיק מאשר מחאתי באמת וכמובן לא גורר אף אחד לאיזה מחאה אמיתית.
מישהו ראה או שמע אתמול מיציע החוץ תרעומת אמיתית כנגד ונגר?
במשחק הבא האיצטדיון יהיה מלא, והם ימשיכו לשלם את מחירי הכרטיסים היקרים כמעט באירופה.

ונגר 28 באוגוסט 2017

תעשו לי טובה. אחד המאמנים הכי גדולים בתולדות המשחק ואנשים מרשים לעצמם לחרבן עליו. לא אשמתו שאין לו כסף כדי לבנות קבוצה שתתחרה בכל הכסף הזר שנכנס לכדורגל. הוא מייצג דור יותר יפה ושפוי בכדורגל אז אני בעדו.

אופיר 28 באוגוסט 2017

חלאס, לא נמאס לחרטט? ההשפלה אתמול מליברפול זה בגלל פער בתקציבים?

ונגר 28 באוגוסט 2017

חד משמעית כן. הוא לא יכול להביא שחקנים כמו סאלח ומאנה ופרמיניו

אופיר 28 באוגוסט 2017

הבנתי, אתה בקטע של פארודיה. היית צריך להגיד מהתחלה.

עידן. 29 באוגוסט 2017

במבט ראשון הטענה שלך נראתה לי מופרכת (בלשון המעטה), אבל אמרתי לעצמי בוא נבדוק ליתר בטחון. אז ככה:

ליברפול הביאה את פרמינו ב-41 מיליון אירו, את מאנה ב- 34 מיליון אירו ואת סאלח ב-42 מיליון אירו.

בתקופה מקבילה פחות או יותר ארסנל הביאה את אוזיל ב-50 מיליון אירו, סאנצ'ס ב- 31 מיליון ליש"ט (מחיר מציאה אגב) ולאקזט ב- 44 מליון ליש"ט.

Gerogie Best 28 באוגוסט 2017

ארסן, זה אתה? גוגל טרנסלייט ממש השתפרו יש לציין!

טל המנצ'סטרי 28 באוגוסט 2017

ונגר,
אתה יודע מה מבאס, כבר אי אפשר לצחוק עליכם, כל-כך לא תחרותיים שהרסתם את הכיף בלרצות שתיכשלו.

ונגר 28 באוגוסט 2017

תתרכז במועדון שלך שמחליף מאמנים כמו גרביים בקצב שלא מבייש את ריאל מדריד בלי לתת זמן לתהליכים

יוסי מזרחי 28 באוגוסט 2017

אנחנו מרוכזים ונגר, אנחנו מרוכזים.

טל המנצ'סטרי 28 באוגוסט 2017

ונגר,
המועדון שלי לא מתנהל בצורה מושלמת ועדיין לא הפך להיות הבדיחה הכי גדולה באירופה, מה אתה יודע, אפילו הרמנו 2 גביעים בעונה שעברה, כולל אחד באירופה, מזל שלא פגשנו בגמר את גלאטסראיי…

ארז 28 באוגוסט 2017

אַרְסֶן (Arsenic), הידוע גם בשם זַרְניך, הוא יסוד רעיל ביותר ממשפחת המתכות למחצה שסמלו הכימי As ומספרו האטומי 33

S&M 28 באוגוסט 2017

אצלנו במועצה האזורית, המועמד (לשעבר) לראשות המועצה אמר על ראש המועצה, 'הוא לעולם לא יפרוש. ייקחו אותו ישר מחדר ראש המועצה לגבעה' (שם נמצא בית העלמין של הקיבוץ).
אז ארסן ונגר.

מבקר המדינה 30 באוגוסט 2017

אברם גרנט

Comments closed