החיים קלים

קל בפ.ס.ז

הכסף של פסז הוא משוקץ וגרוע לכדורגל והופך אותו לחמדני וחסר נשמה והעברת ניימר הייתה גרוטסקי. אבל גם הכסף והרכישות של ריאל, ובארסה ויונייטד וסיטי ובאיירן וצ׳לסי. הדיבורים של חלקן על ערכים הם צביעות. כל המועדונים הללו במשותף לוקחים את הכדורגל למקום חזירי. אני גם לא רוצה לדבר על מסורת. ראינו בטוטנהאם-יובה אתמול שכשקבוצה היא טובה היא לא מפסידה למסורת.

אבל יש הבדל אחד בין ריאל מדריד ופסז׳. שחקן על שחותם בפסז׳ הוא שחקן שמחפש חיים קלים. שנה אחר שנה העניין הזה נושך את פסז׳.

טוב לו במקסימום
מה שדפוק בכדורגל

97 Comments

אריאל גרייזס 15 בפברואר 2018

ובבאירן? שואל ברצינות

דן ברקאי 15 בפברואר 2018

100+

דורפן 15 בפברואר 2018

באיירן נחלשת כל שנה עוד קצת. השחקנים קצת פחות עשירים – אבל רוח התחרות שלה נחלשת בגלל הרס הליגה. זה בולט

אריאל גרייזס 15 בפברואר 2018

מסכים בעקרון.
בלי קשר, בין כל החגיגות היום על ריאל – בואו נזכור שיש גומלין, זה לא כזה הפרש בלתי סגיר (מי כמו פסז' יודעת). וגם, ליגת אלופות זה חתיכת קראפ-שאט

איציק 15 בפברואר 2018

הסיוט היותר גדול זה אם פתאום פורטו חוזרת בגומלין.

shadow 15 בפברואר 2018

אתה מתכוון מי כמו פסז' יודעת שהפרש כזה לא בלתי סגיר כשהיא בצד המוביל, לא החוטף.
אתה באמת חושב שלקבוצה ללא מסורת כמו פסז' יש סיכוי לחזור מול אלופת אירופה? האמת שיש להם מסורת, של לוזרים, אז אם כבר היה ברור באחד אפס שהם הולכים להפסיד.

אריאל גרייזס 15 בפברואר 2018

מסורת היא פרמטר חשוב מאוד – עד שהיא הופכת חסרת משמעות. לא קונה את השטויות על מסורת. לסיטי היתה אפס מסורת והם לקחו אליפות אנגליה בשניה האחרונה. לצ'לסי היתה אפס מסורת והם לקחו אליפות אירופה. לליברפול יש מלא מסורת, זה מאוד עוזר לה בפרמיירליג

עמי ג 15 בפברואר 2018

המסורת של ליברפול היא חלק ממה שעזר לה להביא שחקנים גם בשנים הכי איומות שלה.
ובלי קשר – ליברפול נראית נהדר בחודשיים האחרונים

עובר אורח 15 בפברואר 2018

מסורת זה דיי אוברייטד, אבל אני לא חושב שזה לא אומר כלום. דווקא במצבים כמו של פסג', שנמצאים עם הגב לקיר, יש חשיבות למערכת, שחקנים ואוהדים שכבר היו במצבים כאלה ויודעים איך להתמודד עם הסיטואציה

אורי 15 בפברואר 2018

לא ראיתי שהמסורת הווינרית והגנתית של יובה עזרה להם לשמור על יתרון 0-2

אחד מהעם 15 בפברואר 2018

אבל המסורת של היגוואין עזרה להם להחמיץ פנדל.

no propaganda 16 בפברואר 2018

באיירן נחלשת בגלל החלטות גרועות של מאמן ורכישות בינוניות. הסגל שלה משמעותית פחות טוב ממה שהוא היה בשיא לפני 5 שנים. והיה גם מאמן שלא ידע לשמור על הקבוצה בפוקוס בחצי השני של העונה.
אני כבר לא מדבר על זה ששיא ההעברות של באיירן הוא 40 מיליון יורו, פחות מאברטון, אתלטיקו, נאפולי ומונאקו. בכלל לא קרוב ליונייטד, ארסנל, פריז, סיטי, יובה, צ'לסי, ריאל ובארסה. ועדיין באיירן משמעותית יותר טובה מיונייטד שמשלקת בליגה האנגלית ה"תחרותית" (כי ארסנל וטוטנהאם וליברפול ולאחרונה גם יונייטד הרי רצות כל שנה לאליפות).

דן ברקאי 15 בפברואר 2018

שאםתי במקום אחר ואני שואל גם פה, למה אין תקרת שכר (קשיחה) בכדורגל?? הבית זונות של הקבוצות הגדולות עם סוללת הכוכבים הורסת את הספורט הזה.

חבל

jhkj 15 בפברואר 2018

תקרת שכר נועדה ליצור שיוויונית בליגה מסוימת, בשונה מהענפים האמריקאים יש יותר מליגת כדורגל אחת ולכן לכל ליגה יש אינטרס שהשחקנים הכי טובים יהיו אצלה ולכן לא לאפשר את תקרת השכר. באופן כללי איך אתה מציע שתקרת שכר שכזו תעבוד?

דן ברקאי 15 בפברואר 2018

להחיל את התקרה על ליגת האלופות – גולת הכותרת. ברגע שהליגה הזו שואפת לזוכה שלא קוראים לה בארסה/ריאל/באיירן/יונייטד וכן על זה הדרך אזי העסק יתאזן מעט.

גם בnba בגלל עליית תקרת השכר בשלושת השנים האחרונות התאפשר קבוצות כוכבים מטורפות בnba. וכן, גם הnba התחילה לשעמם…

אורן השני 15 בפברואר 2018

לא מבין. בליגת האלופות? אין לאף אחד אינטרס שזה יקרה.

דן ברקאי 15 בפברואר 2018

למה? טוטנהאם, ליברפול, רומא ועוד כל הטובות (אך לא עילית) שיגיעו לאלופות לא רוצות לזכות בגביע? או שזכייה אחת שלהם פעם במאה שנה שווה בגלל היוקרתיות של המפעל?

מה יקרה אם קבוצה כמו בארסה נניח תחזיק סגל קצת פחות יוקרתי (לא בהכרח פחות טוב) כדי שגם לאחרים ישארו שחקנים, הרי מודריץ ובייל יכלו לפאר – טכנית – את סגל טוטנהאם, הם עזבו לריאל, למה? למה ריאל המשלמת משכורות עתק תוכל להביא עוד כוכב שנה הבאה עם משכורת שמנה נוספת? סאלח ילך לריאל בגלל שלליברפול אין כסף לשלם כמו ריאל. אם יגבילו את המשכורות שחקנים לא ימהרו לעזוב את הקבוצות בהם הם פרחו לראשונה.

לדע, אני הזוי? אתה חושב שהצ'מפיונס מרגש מישהו שלא נמנה מטופ ששת המועדונים הגדולים המתחלקים בינהם בתואר בסוף החגיגה? זה לא אינטרס של הצ'מפיונס לתת לליברפול ואתלטיקו סיכוי לזכות?

אורן השני 15 בפברואר 2018

לצ'מפיונס יש אינטרס לסופרטימס ולעניין סביבן גם אם הוא לא מרגש אותי ואותך יותר יותר מדי וזה לא משנה איך קוראים לקבוצות האלו.

ירין 15 בפברואר 2018

ואז קבוצה שתישאר מחוץ לליגת אלופות לא תהיה מוגבלת בזמן שהקבוצות בליגת האלופות כן מוגבלות? לא נשמע ישים

רומן 15 בפברואר 2018

לא חושב שריאל יכולה לשלם יותר מליורפול

Dr. van nostrand 15 בפברואר 2018

'ליגת' האלופות=טורניר אריות היבשת וגרורותיהן.
זה מספיק בשביל להיות הדבר היחיד שמעניין בכדורגל כי יודעים מראש שיהיו מפגשים ישירים ושהתואר עובר במשחקים גדולים ולא מול קבוצות לא קשורות.

יש כמה שינויים חשובים שצריך להחיל בכדורגל אם רוצים לדבר עליו בתור ענף תחרותי.
– שינוי פורמט בליגה.
– סוג של תקרת שכר
– שינוי בשיטת הניקוד במשחקים ( הארכה במקרה של שוויון )
– להחיל את הפיילוטים עם אמצעי הוידאו ולהגיע לדרך שלא תקבע הכל ולא תעצור את שטף המשחק, אך יוריד טעויות קריטיות מיותרות.

עד שהדברים האלה לא קורים, יש מספיק זמן לדבר על הא ועל דא לעוד אלף שנים.
אז לחיים

רומן 15 בפברואר 2018

מעניין אותך אולי..
אותי ועוד רבים אחרים הליגה מעניינת הרבה יותר.
למעשה אני כבר כמעט לא מייחס שום חשיבות לליגת האלופות.

ארם אבירם 15 בפברואר 2018

ליגת האלופות ממש כבר לא מעניינת בדיוק בגלל שאותו מועדון מצומצם משתתף ואתן שלוש קבוצות זוכות. השנה אני צופה רק כי ליברפול במפעל.

Dr.van nostrand 15 בפברואר 2018

חברים יקרים,
ליגת האלופות זה הדבר היחיד שמעניין.
הנקודה היא שזה לא ליגה ולא אלופות.
גם הליגה האירופית אחלה טורניר…
חבל שגם שם זה נהיה בעונות האחרונות סוג של גביע ניחומים/דלת אחורית לאימפריה כלשהי שמטעמים שונים היו אנדראצ'יבאים באותה שנה והסתפקו בהעפלה לצ'מפיונס דרך נצחון בגמר האירופית.

no propaganda 16 בפברואר 2018

לדעתי כל מה שצריך זה להגביל את הסגל ל21 שחקנים בלי אפשרות החלפה כולל ביטול חלום ההעברות של החורף. זה ישחרר המון כשרון לקבוצות אחרות מהספסלים של הקבוצות הגדולות.

jhkj 15 בפברואר 2018

א כמו שהגבתי במקום אחר פה, אין צדק בלהגביל את שכר השחקנים בתקרה קשיחה, הענף צומח ומגיע לשחקנים להרוויח מזה בנוסף ואפילו יותר מהבעלים.
ב, תקרת שכר תגביר את הזליגה לליגה הסינית, ותהיה בטוח שהסינים לא יעצרו את עצמם

גיל שלי 15 בפברואר 2018

הסיבה שיש אפשרות לתקרת שכר באמריקה היא שהליגה נחשבת למעסיק, לא הקבוצות, לכן אין תיאום אסור בין מתחרות. בכל מקום אחר זה לא המצב, לכן לא חושב שיש אפשרות חוקית להגבלת שכר העובדים בתיאום בין הקבוצות, זה יפסל בקלות בכל בית משפט.

אמיתי 15 בפברואר 2018

לגמרי. אבל מילא ניימר, מה עם האוהדים שלהם- 6-7 משחקים מעניינים בעונה? כבר יותר הגיוני לאהוד את נבחרת ישראל בבייסבול

jhkj 15 בפברואר 2018

הכדורגל בן כה ובן כה יעשה המון כסף, השאלה למי הוא ילך. מעדיף שהוא ילך לשחקנים ולא לבעלים, ולכן מקבל בהבנה את משכורות הענק.

גיא 15 בפברואר 2018

ההפרש אמנם ניתן למחיקה, אבל לא על ידי קבוצה שמתמודדת רק באמצע פברואר באתגר האמיתי הראשון שלה העונה

אמוץ כהן-פז 15 בפברואר 2018

נסחפת גיא, פריז עמדה יפה מאוד באתגר של דיז׳ון!

דוד 15 בפברואר 2018

פריז לא הפסידה למסורת, היא כן הפסידה לקבוצה לא פחות טובה ממנה (וכנראה מסוכנת יותר) עם מסורת. אז בהחלט שזה משחק תפקיד.
אגב יש סיבה לכך שפרוייקטים של כסף גדול לא הצדיקו עצמם ברמת הצ'מפיונס בשום קבוצה בעשור האחרון, חוץ מקבוצה אחת: ריאל מדריד. (ועוד אחת של מוריניו באינטר 2010, אבל הסיפור שם היה סיפור של מאמן, יותר מאשר של כסף גדול).
והסיבה? מסורת. נקודה.

jhkj 15 בפברואר 2018

ריאל נכשלה עם קבוצת הכסף הגדול הקודמת שלה למרות כל המסורת ואינטר הייתה רחוקה מאוד מלהיות קבוצת כסף גדול. צלסי קבוצת כסף גדול שהצליחה למרות היעדר מסורת.

עמי ג 15 בפברואר 2018

מסורת לא מנצחת משחקים אבל היא מביאה אוהדים למגרש. בסוף זה גם מביא נצחונות

ק. 15 בפברואר 2018

דוד, אתה לא חושב שהיה פה היום, וגם בשתי הזכיות הראשונות של ריאל בעשור הזה (לפחות השנייה, בראשונה רק בגמר) אלמנט גדול של מזל?
ולנקודה שלך, כסף גדול לא מביא בדרך כלל צמפיונס אינסטנט אבל מייצר בסוף מסורת של תחרות במפעל (צ'לסי, לדעתי גם סיטי בדרך וגם פסז' שמופיעה בנוקאאוט בשנים האחרונות)

דוד 15 בפברואר 2018

ברור שהיה כאן אלמנט של מזל, וזה רק מחזק את מה שכתבתי: ב-9 מתוך 10 מקרים הקבוצה שתדע להבקיע במזל בדקה ה-90 תהיה זו עם המסורת והביטחון של קבוצה גדולה, כמה שזה נשמע קלישאתי.
אגב ריאל לא שיחקה משחק גדול אבל לדעתי פריז אכזבה. קבוצות כמו לה קורוניה נראות חדות הרבה יותר בברנבאו מול ההגנה הרשלנית של ריאל.

ק. 15 בפברואר 2018

יש בזה משהו, היה חסר להם קילר אינסטינקט. בעיקר התאכזבתי (ברמה המקצועית, לא "אהדתית") ממשחק ההגנה של הקישור של ריאל. פסז' הגיעו די בקלות ל-20 מ' מהשער של ריאל, אחרי שהשתחררו מקצת לחץ בחצי שלהם

jhkj 15 בפברואר 2018

אתלטיקו מדריד הגיע ליותר גמרים אירופאים מליברפול ויונייטד ביחד בעשור האחרון, מסורת וניסיון עוזרים אבל הם לא הכל. לליברפול המסורת לא עזרה בשנים האחרונות, כנל יונייטד, לעומת זו צלסי, סיטי ולסטר לקחו אליפויות בלי מסורת, כנל בצרפת המסורת של מארסיי סנט אטיין וליון לא הייתה שווה הרבה מול הכסף הטרי של מונאקו ופסז. מה שמנצח כמעט במאה אחוז מהמקרים זה לא מסורת, אלא ריאל וברסה

דורפן 15 בפברואר 2018

אם עשור זה עשר שנים אז יונייטד הגיעה לטיפה יותר מאתלטיקו

ק. 15 בפברואר 2018

עשר השנים האחרונות כולל השנה התחילו אחרי הזכייה של יונייטד… אז הן בערך שוות – שני גמרים (אתלטיקו הגיעה להארכה, יונייטד הוכרעה חד צדדית) ומספר דומה של הופעות נוקאאוט (לתחושתי )

jhkj 15 בפברואר 2018

סופר גם את הליגה האירופיתאז הם בתיקו בעשר השנים האחרונות. אבל אכן מתחילת העשור הנוכחי (2010) זה כבר יותר מליברפול ויונייטד יחד.

ק. 15 בפברואר 2018

הכל נכון לגבי הכסף החזירי והחיים הקלים אבל ריאל ניצחו עם המון מזל, ופסז' נראתה טוב יותר לטעמי במרבית המשחק או לכל הפחות שוות כוחות.
מה שמצחיק שהמצטיין אצלם ולדעתי במגרש היה שחקן צרפתי שבגיל צעיר הגיע למועדון. ראביו הרשים אותי מאוד ביחס להופעות שלו בנוקאאוט בשנים הקודמות.
אבל כן, זאת הטרגדיה של מועדון שכל ההצלחה/כשלון שלו מושתת על מפעל אחד שמשוחק בשיטת גביע

וודר 15 בפברואר 2018

טוב לפי דעתי רק המזל ניצח את הכסף של פריז. וזה לא שבריאל לא שופכים מיליונים על מליונים כל עונה.(למעשה בגללם התחיל כל הבלאגן הזה באירופה).
לפני שהכדור פגע ברונאלדו לפריז היו 3 הזדמניות שאם לא ראמוס פעמיים, וחצי רגל של אלבס והכותרת היתה אחרת לגמרי.
זה ממש לא היה משחק גדול של ריאל למעשה עד לשער השני פריז היתה יותר מסוכנת. ניימאר שיחק טוב עד לאותו שער מקרי של ריאל. אם פריז תשחק כמו היום בבית, והיא בהחלט יכולה להמשיך הלאה. וכן בסופו של דבר הכסף קובע מי יהיו ה 4 האחרונות רק שם הן כבר רבות בינן לבין עצמן מי היותר איכותית.

אחד מהעם 15 בפברואר 2018

ריאל לא עשתה רכש רציני מאז חאמס רודריגס אחרי מונדיאל 2014.

ולהפך הביקורת על ריאל בשנים האחרונות זה שהיא לא מתחזקת.

אני כאוהד ריאל חושב שהבעיה העיקרית היא שיש אשראי גדול מידי לאיסקו ובנזמה ולא מספיק לאסנסיו.

שי 15 בפברואר 2018

מזל שיש ראמוס…
שתי ההגנות לא הרשימו, אבל של פסז נלחצה יותר בקלות ונתנה מצבים קצת יותר טובים. בעיקר אמרי איכזב – תגיד תודה על 1-1 בחוץ במקום לבדוק מה קורה כשמדללים את ההגנה מול ריאל אנרגטית.

סימנטוב 15 בפברואר 2018

איפה ההתאחדות הצרפתית בעניין? אין להם אינטרס לפתח תחרות? שחקנים? עניין מקומי? זו אחת המדינות הכי מוכשרות בעולם, יש להם כלכלה גדולה. מוזר שהנבחרת של בנויה על ליגיונרים.

טל 15 בפברואר 2018

דווקא בהרכב פריז היום פתחו 4 שחקנים צרפתים, ועוד שחקן הרכב שלא שיחק היום, קורזאווה. זה הרבה יותר מהממוצע בגדולות של אנגליה.

סימנטוב 15 בפברואר 2018

אני מדבר מעבר לפ.ס.ג' אין שם ליגה, איזה אינטרס לכישרון מקומי להישאר במדינה. קבוצות יקרסו

עמי ג 15 בפברואר 2018

אני לא מכיר היטב את הפרטים – אבל חוקי העבודה בצרפת מקשים על הרבה חברות צרפתיות בשוק הבינלאומי, לא רק על מועדוני כדורגל

אמוץ כהן-פז 15 בפברואר 2018

מועדון צרפתי ישלם לפחות 30 אחוזים יותר על כל יורו, נטו שחקן.
חוץ מזה, צרפת זו מדינה של שחקנים, לא של אוהדים ומועדונים.
בכל פריז רבתי יש רק מועדון עילית אחד וגם הוא מביא ארבעים אלף צופים בלבד.
מכל המועדונים עם אוהדים הדומים לשכניהם האירופאים (לאנס, אוקסר, סושו…) רק סנט-אטיין משחק בליגה הראשונה.
עם כל הכשרון בכל ענפי הספורט, רק הכדוריד ידע למנף את הצלחות הנבחרת והשחקנים.

סימנטוב 15 בפברואר 2018

מעניין. צרפת מדינה של שחקנים לא של מועדונים, זאת אומרת שלשחקן יש יותר חופש?

אמוץ כהן-פז 15 בפברואר 2018

הופס… כוונתי היא שמצרפת יוצאים ספורטאים ברמה גבוהה אבל אין אהדה, בעיקר בכדורגל, כפי שאומר מיקו ג. מתחת, כמו בארצות אחרות.
והמועדונים, בכל ספורט שהוא ומלבד פסז, ליון, מרסיי, אם אין כסף ציבורי תומך באופן מאוד משמעותי, אין קבוצה מקצוענית.

אלון3131 15 בפברואר 2018

הקשר בין פיתוח כשרונות מקומי לליגה המקומית אפסי.
אנחנו לא בשנות ה90.צרפת מייצרת אינסוף כשרונות צעירים בעולם.

מיקו g 15 בפברואר 2018

הצרפתים לא מתים על כדורגל, ומלבד פריז אין ערים גדולות שיכולות לתמוך בקבוצה בסדר גודל אירופאי גדול.

אורי 15 בפברואר 2018

למדו מההתאחדות הגרמנית

Srtest - ארטסט 15 בפברואר 2018

הפערים בכדורגל האירופי ברמת התחרות המשותפת של המדינות הם כל-כך גדולים שכדי שאפילו קבוצה כמו פורטו תחלום על לשחזר את זכייתה היא צריכה התעלות בסיכויים של לסטר סיטי בואכה דוד המלך. זה לא מוסד האנדרדוג של הספורט. זו שמיטה של שטיח מתחת לרגליים. באנביאיי יוצרים סוג של ניתוק מהאורגניות הקבוצתית. בכדורגל האירופי יוצרים ניתוק מהמפגש האנושי. לא לפני זמן רב בארסה האורגנית הציגה סגל אדיר עם צורת משחק X ופגשה קבוצות כמו צ'לסי ויונייטד – אורגניות (גם אם מתובלות בכמה כוכבים גדולים) עם צורת משחק y. ליברפול הציגה אנדרדוגיות בשיאה כשחלפה על צ'לסי ואף יכלה למילאן במשחק בלתי-נשכח. לא חייבים ללכת לתחתית כדי להבין שאין אמצע. אם מישהו רואה בחזירות שיטה אז שיבושם לו. יכול להיות שלאחרים יש טעם בהיפרדות.

מאירי 15 בפברואר 2018

חד וחלק פשוט וברור:

אונאי אמארי.

כצופה וותיק בליגה הספרדית הענין היה ברור מראש.

יאיר אלון 15 בפברואר 2018

אני לא יודע אם אני מסכים לחלוטין עם השורה התחתונה של הפוסט שהכוכבים של פאריז חתמו שם כי חיפשו חיים קלים
זה לא ארה"ב, סין או דובאי

כוכב שמגיע לפאריז עושה זאת בשביל הכסף ובשביל הסיכוי לזכות בתארים/לזכות בתהילה דרך תארים. אני לא חושב שיש שם מישהו שחתם בקבוצה כי אמר בפריז יש לי סיכוי טוב יותר לזכות באליפות מקומית מאשר בצ'לסי ועל הדרך גם אצטרך לעבוד קשה

אני חושב, בדומה אולי למה שהזכיר אריאל שחוסר התחרותיות דופקת אותם. השחקנים מתרגלים למשחקים קלים מדי, לא רק קלים מבחינת רמה אלא גם מבחינת מתח ואינטנסיביות (זה באותה מידה עשוי לדפוק את סיטי העונה) ושפתאום אתה צריך להגיע לשיא אחרי חודשיים של בקרת שיוט זה מאוד לא פשוט
מה גם שהליגה היא המובן מאליו וכל משקל ההצלחה/כישלון על ליגת האלופות השחקנים במובן מסוים גם עולים עם משקולות על הרגליים או סתם לחץ מאוד גדול

וכל אלה לדעתי משפיעים יותר מאשר החיפוש אחר הקלים של שחקני פסז'

יאיר אלון 15 בפברואר 2018

תגובה מתוקנת:

אני לא יודע אם אני מסכים לחלוטין עם השורה התחתונה של הפוסט שהכוכבים של פאריז חתמו שם כי חיפשו חיים קלים
זה לא ארה"ב, סין או דובאי

כוכב שמגיע לפאריז עושה זאת בשביל הכסף ובשביל הסיכוי לזכות בתואר אירופי*/לזכות בתהילה דרך תארים. אני לא חושב שיש שם מישהו שחתם בקבוצה כי אמר בפריז יש לי סיכוי טוב יותר לזכות באליפות מקומית מאשר בצ'לסי ועל הדרך גם אצטרך לעבוד פחות* קשה

אני חושב, בדומה אולי למה שהזכיר אריאל, חוסר התחרותיות דופקת אותם. השחקנים מתרגלים למשחקים קלים מדי, לא רק קלים מבחינת רמה אלא גם מבחינת מתח ואינטנסיביות (זה באותה מידה עשוי לדפוק את סיטי העונה) ושפתאום אתה צריך להגיע לשיא אחרי חודשיים של בקרת שיוט זה מאוד לא פשוט
מה גם שהליגה היא המובן מאליו וכל משקל ההצלחה/כישלון על ליגת האלופות השחקנים במובן מסוים גם עולים עם משקולות על הרגליים או סתם לחץ מאוד גדול

וכל אלה לדעתי משפיעים יותר מאשר החיפוש אחר הקלים של שחקני פסז'

רומן 15 בפברואר 2018

מסכים עם רוח הדברים.
אבל גם שחקן שחותם בברסה מחפש חיים קלים, למעשה כל מי שחותם על חוזה במועדון על מחוץ לאנגליה בוחר בחיים קלים.
ובלי קשר פסז נשדדה אתמול, והסיפור רחוק מלהיות גמור כי פסז קבוצה טובה יותר.

ניק 15 בפברואר 2018

מול ריאל וברסה אתה תמיד תקבל פחות מ50% מהשריקות הגבוליות.
הפנדל של ריאל, היד של ראמוס, הבנתי שאולי פאול של רונלדו בגול השני – שום דבר לא טעות ענקית ומוחלטת אבל עדיין לטובת ריאל.

רומן 15 בפברואר 2018

שכחת אופסייד שלא היה של מבפה.
שמע היד של ראמוס זה פנדל של 100 אחוז, הוא הגדיל את נפח הגוף בזה שפרש ידיים לצדדים, זה פנדל בהגדרה.
פסז' בבית יכולה לרמוס אותם, היא באמת קבוצה הרבה יותר טובה

אחד מהעם 15 בפברואר 2018

ביד של ראמוס התנועה של היד הייתה אל מאחורי הגב כי הוא ניסה להתחמק מנגיעת יד.

אגב מפתיע שאתם שוכחים ששחקן של פאריס היה צריך להיות מורחק בצהוב שני כבר בפנדל.

אופיר ממן 15 בפברואר 2018

אתה באמת מתייחס אליהם תגיד לי? אנשים שזועקים את זעקת הנגזל של קבוצת מיליארדים שעושה בפיפא כל שברצונה (מונדיאל מישהו, פייר פליי מישהו)
נו, זה רומן ושות' מבחינתם אין כדורגל מחוץ לאנגליה (הוא אפילו כתב את זה פה באחת התגובות) והם מוכנים אפילו למכור את נשמתם לשטן הקטארי בשביל להוכיח את זה.

ניק 15 בפברואר 2018

השחקן של פאריס לא היה צריך להיות מורחק בפנדל, כי הצהוב הראשון שהוא קיבל היה מופרך לחלוטין.

אופיר,
אל תתרגש מרומן, הוא אנגלופיל מוקצן. אני לעומת זאת כאנגלופיל קל, כן רשמתי שזה גבולי ביותר ורחוק משערוריה כלשהיא, ורק אמרתי שכשיש 50-50 זה בדכ ילך לטובת הספרדיות. מעבר לזה אני לא טוען שפסג הפסידה בגלל השופט.

רומן 15 בפברואר 2018

אופיר ידידי, למרות נסיונות רבים של מלכות ומלכים שונים במרוצת השנים, פריס עדיין לא שייכת לממלכה הבריטית המאוחדת :-).

אופיר ממן 15 בפברואר 2018

כן יקירי, אבל אנחנו לא רודפים את מה שלא מאיים על ההגמוניה או תפיסת המציאות שלנו (פסז') אלא על מה שכן (בארסה, ריאל). אחרת פסז' ובאיירן אמורות להיות מטרות קשות הרבה יותר להתקפה בשבילך.

תאמין לי רומן, התחלת לראות כדורגל ספרדי, היית בכיוון הנכון. יצר הרע עובד שעות נוספות אבל עוד נגרום לך להכיר באמת (שבעשור וחצי האחרונים הכדורגל הספרדי היה טוב ללא עוררין מהאנגלי. שום דבר לא נצחי)

jhkj 15 בפברואר 2018

לא שאני מסכים עם האנגלופילים בנוגע לשאר הנקודות, אבל ראמוס אכן הזיז את היד ובפועל גם אם לא בכוונה הוא פגע בכדור, לפי החוקה זה יד, מה גם שהיא לא הייתה כזו צמודה. זה לא אומר שהשיפוט היה רק לטובת ריאל, כמה שחקני פסז יצאו בזול אתמול כמו כמה שחקני ריאל.

אופיר ממן 15 בפברואר 2018

אני האחרון החשוד באהדת ריאל ואני חושב שאני מאוכזב יותר מאוהדי פסז' מהניצחון הזה, אבל פנדל של ראמוס לא היה. ראמוס הכניס את היד לכיוון הגוף ואם הרחיב את נפח הגוף, אולי בקושי ובירור לא במתכוון. בטח לא החלטה שערורייתית

דוד 15 בפברואר 2018

דרך אגב ראיתי שבערוץ הספורט מתלוננים על העבירה של רונאלדו במהלך ש(קדם למהלך ש)קדם לשער השני, עם הלחץ שלו על הבלם אחרי שהוא כבר שיחרר את הכדור.
הדיבורים הללו יוצרים אווירה של קיפוח, כאילו פריז נשדדה. וזה קשקוש. ה"עבירה" לא השפיעה בכהוא זה על הבקעת השער, כך שגם אם התלונה נכונה זה כמו להתלונן על גול שהיה צריך להיפסל בגלל שהיה כדור נוסף על המגרש שאף אחד לא שם לב אליו.
היד של ראמוס לא פנדל אצל 90% מהשופטים, והנבדל של אמבפה היתה טעות גבולית- בדיוק, אבל בדיוק כמו הנבדל של אסנסיו 30 שניות אחרי זה. אז בבקשה להפסיק לקשקש, אף אחד לא שדד את פריז ולא כל משחק מוכרע בגלל שופטים.

רומן 15 בפברואר 2018

אופיר זה פנדל בהגדרה. תקרא את החוק, זה כתוב באנגלית :-).
מה לגבי הנבדל של מבפה? למה לעזאזל ששופט ישרוק שם נבדל?

אופיר ממן 15 בפברואר 2018

להגיד 'תקרא הגדרת חוק' לגבי פנדל זה הדבר הכי שטותי ולא ישים שאפשר לעשות, כי החוק בעצמו משאיר המון שטח אפור להחלטת השופט ולתפיסה שלו את האירועים בזמן אמת.

למה לעזאזל? כי הקוון טעה. אני לא חושב שיש קבוצה באירופה שסבלה השנה משריקות מוטעות לנבדל כמו בארסה, זה לרגע לא אומר לי קונספירציה – רק שבמהירויות הנוכחיות של המשחק צריך להבין איך מייעלים את הנבדל וכתבתי על זה (בעברית, מקווה שתסתדר)

רומן 15 בפברואר 2018

אופיר ידידי(אני אומר את זה בלי טיפה של ציניות) אתה כועס עליי בצדק שאני מכניס את ההויכוח האנגלי הנצחי לפוסטים שלך על ברסה, קיבלתי הפנמתי והסכמתי איתך. אז למה אתה עושה את זה פה? מה זה קשור בכלל, איך הצלחת לקשר בין זה שאמרתי שפסז' נשדדה לבין הויכוח הנצחי שלנו? נשבע לך שלרגע אפילו לא חשבתי על זה…
ובלי קשר…. אבל ממש בלי קשר..
סיטי וליברפול כבר בפנים, טוטנהאם במצב נהדר.. אבל באמת בלי קשר

צור שפי 15 בפברואר 2018

נו, שוב יוצא הזמר וכו' אז גם אני אצטרף למפזמים:
1. פסז לא נשדדה ולא בטיח. השיפוט היה סביר לחלוטין.
2. הליגה האנגלית מעניינת בהרבה מכל ליגה אחרת מה שלא סותר את העובדה שהכדורגל ברמותיו הגבוהות ביותר שוחק בשנים האחרונות בעיקר בספרד.

אופיר ממן 15 בפברואר 2018

"אבל גם שחקן שחותם בברסה מחפש חיים קלים, למעשה כל מי שחותם על חוזה במועדון על מחוץ לאנגליה בוחר בחיים קלים". (רומן, 15/2/18 8:15 תגובה מס' 13 בבלוג של דורפן)

שאלת – ענית … החיים קלים ;)

מכיוון שאין לי נגיעה לאף כדורגל חוץ מלכדורגל שהוא טוב, אני נהנה מאוד מטוטנהם, סיטי וליברפול בליגת האלופות. אם בארסה לא תזכה אני מאוד מקווה שאחת מהאנגליות יזכו. וגם אתה ידיד לי, תענוג לפגוש בנאדם שמסוגל להתווכח בלהט אבל יודע גם לא לקחת קשה.

צור, אני לא ממש מסכים. אם כי עם חוזי זכויות השידור החדשים זו תהיה התוצאה בסופו של דבר

רומן 15 בפברואר 2018

אופיר אבל אין פה שום אמירה שקשורה לאיכות/רמה של הכדורגל האנגלי. רק ציינתי עובדה שגם אתה מסכים לה, שלקבוצות על בספרד/צרפת/איטליה/גרמניה יש הרבה פחות תחרות מאשר לכל קבוצה באנגליה.
דורפן דיבר משום מה רק על פסז' , אני הכללתי את זה לכל הקבוצות שברוב המשחקים שלהן רומסות את היריבות.
בגלל זה דיו ניימאר כדין קוטיניו, כדין סוארז , הרבה יותר קל להם מאשר למי שמשחק בקבוצה אנגלית/קבוצה שהיא לא קבוצת על בליגה אחרת.

DS 15 בפברואר 2018

מה שבפשטות רומן אומר (ואני נוטה להסכים) זה שבאנגליה הכוכבים צריכים ל״הופיע״ כמעט כל משחק כדי לנצח, בעוד שבשאר הליגות הבכירות רק במשחקים מעטים.

אופיר ממן 15 בפברואר 2018

אבל אני לא מסכים עם זה שלקבוצות בספרד יש הרבה פחות תחרות וגם הטבלה באנגליה לא טוענת אחרת. גם בשנים האחרונות (למעט לסטר) הוכרעו אליפויות מוקדמות באנגליה כאשר בספרד הוכרעו לעיתים במחזור האחרון, קבוצות הטופ 4 די זהות כאן ושם ומשחקים בתוצאה גבוהה יש בשתי הליגות.

מה שכן, אתה צודק ולא נכון להפוך את הבלוג של דורפן לזירה לדיון המאוס על זה (לא על שנינו מסתבר ;) ) אם תגיע פעם לדרום דבר איתי, יותר מאשמח להזמין אותך לבירה.

אופיר ממן 15 בפברואר 2018

את לסטר ציינתי בקטע של הפתעה. גם היא לא חיכתה למחזור הסיום.

jhkj 15 בפברואר 2018

מעבר לזה אני חושב שהקבוצות הבינוניות בספרד טובות מהקבוצות הבינוניות באנגליה, ספרד שולטת בליגה האירופית למעט שנה שעברה כהוכחה, וגם בה סלטה ויגו הייתה בגמר. בכל אופן אני חושב שבילבאו, ויגו, סוסיאדד, ויאריאל ודומיהן עדיפות על אברטון, סאותהמפטון וסטוק למיניהם. והתוצאות בליגה האירופית גם מספרות את זה. זאת מעבר לעובדה שריאל לא הייתה מגיע למקום נמוך משני באף עונה בליגה האנגלית מה שמעיד גם על חוזק הצמרת

רומן 15 בפברואר 2018

Jhkj, יכול להיות שהבינוניות הספרדיות טובות מהאנגליות, וקבוצות העל הספרדיות הרבה הרבה הרבה יותר טובות מהאנגליות וזה מה שמסביר את האפקט?

שימי 15 בפברואר 2018

לסטר זכתה שני מחזורים לסוף.
רומן אני מסכים איתך לחלוטין. לבחור לשחק בריאל או ברסה זו הבחירה הקלה. היא פשוט יותר מובנת מאשר לבחור בפריז בגלל המסורת וההסטוריה.

לדעתי הבעיה העיקרית בספרד זה חוסר השיוויון שזועק לשמיים ופוגע בערך הספורטיבי של המשחק.
הדוגמא הבולטת היא חלוקת הרווחים על זכויות שידור.
מתוך כתבתו של דסקל בכלכליסט 4.1.18:
"השבוע התפרסמו הסכומים המדויקים שקיבלו קבוצות לה ליגה הספרדית מהסכם זכויות השידור בעונת 2016/17. למרות שריאל מדריד זכתה באליפות, דווקאברצלונה היא זו שמובילה את הרשימה – עם הכנסה של 146.2 מיליון יורו. ריאל מדריד שנייה עם הכנסה של 140.1 מיליון יורו, ואתלטיקו מדריד שלישית עם הכנסה של 99.2 מיליון יורו. אחריהן ברשימה אתלטיקו בילבאו שקיבלה 71 מיליון יורו, ולנסיה קיבלה 67.4 מיליון יורו, סביליה 65.9 מיליון יורו, ויאריאל 60.9 מיליון יורו, ריאל סוסידאד 53.5 מיליון יורו, מלאגה 55.6 מיליון יורו וסלטה ויגו 51.4 מיליון יורו. כל שאר הקבוצות קיבלו פחות מ-50 מיליון יורו כאשר לגאנס ואלאבס מקבלות את הסכום הנמוך ביותר – 39.3 מיליון יורו כ"א".

פער משוגע לכל הדעות שרק מרחיק את האפשרות ליצור ליגה טובה ושיוויונית.

jhkj 15 בפברואר 2018

ייתכן מאוד, לא אמרתי שהספרדתית יותר תחרותית, אלא שהטענה שלא משחקים כדורגל בספרד לא נכונה. אני מאוד נהנה ממשחקים בין הקבוצות הבינוניות בספרד, יותר משאני ממשחקים בין הבינוניות האנגליות. הנאה היא משהו אישי וזכותך לאהוב יותר את האנגלית. לטעון שאין כדורגל מחוץ לאנגליה זה טענה שיש לי בעיה איתה

שימי 15 בפברואר 2018

מסכים איתך שזה עניין של טעם ובמיוחד עם המשפט האחרון -ברור שיש כדורגל מחוץ לאנגליה. לי באופן אישי חשובה תחרותיות ואני נהנה יותר מליגה אנגלית

צור שפי 15 בפברואר 2018

כשאני רואה משחקים בין הבינוניות בספרד אני לפעמים (בהגזמה קלה בלבד) טועה לחשוב שמדובר בליגה הישראלית, הקצב איטי עד כדי פיהוק. סטוק-ברנלי תמיד יהיה הרבה יותר אינטנסיבי אפילו אם ראש בראש האנגליות יובסו.

צור שפי 15 בפברואר 2018

נ.ב. וגם רבים מהמתקנים הספרדים רחוקים מהסטנדרטים באנגליה.

רומן 15 בפברואר 2018

Jhkj, זאת סתם טענה מתחכמת שלי שאני מדי פעם שולף – "כדורגל זה משחק אנגלי, לכן אין כדורגל מחוץ לאנגליה".
ברור שזה לא נכון וכולנו אוהבים שחקנים מכל העולם..
לגבי טעם וריח אין מה להתווכח. בשבילי לראות משחק בלה ליגה(מעבר לקלאסיקו) זה בדרך כלל כדור שינה. זכותך לחשוב אחרת.
על דבר אחד אי אפשר להתווכח וזה על עובדות,. והעובדה היא שהאי פי אל היא הליגה הפופולרית בעולם. מה זה אומר? לא יודע

אופיר ממן 15 בפברואר 2018

צור אני לא יודע איפה אתה רואה קצב איטי. רואה הרבה משחקים של הקטנות בספרד, קצב נהדר.

jhkj 15 בפברואר 2018

לא מכחיש שהקצב האנגלי יותר מהיר, מנגד אני רואה הרבה טכניקה גם במשחקי תחתית בליגה הספרדית מאשר בקבוצות מקבילות. מחפש פחות אתלטי על ויותר קוסמים. יש קבוצות באנגלית כמו סיטי וארסנל שהן טכניות ואני נהנה מהן יותר וכמו כמו כל קבוצה של מוריניו וצלסי שרבה פחות. היופי לדעתי בספרדית הוא ברמה הטכנית של הקבוצות הפחות חזקות, אבל מפה זה באמת עניין של טעם וריח. אני אמשיך לראות את שתי הליגות.

ניק 15 בפברואר 2018

אולי לא בפריז אבל באנגליה הכסף מתחיל לעשות את שלו – 11 שערי ב3 משחקי חוץ לאנגליות!
מניח ששבוע הבא הממוצע ירד קצת.
ואגב ראיתי גם את המשחק אתמול וגם את של היום ורואים כמה גמישות מחשבתית יש למאמנים (גם למפסידים) לעומת הקבעון שיש אצלנו.
חולה על מוריניו אבל אולי באמת הוא כבר התרחק יותר מדי מההווה?

ג. סמסא 15 בפברואר 2018

פעם ראיתי מאמן שמוציא חלוץ כדי לשמור על תוצאה בדקה ה60 ולא מקבל בראש בסוף…
כאילו אמרי התעקש לשחזר את ה6-1 משנה שעברה.

DS 15 בפברואר 2018

מסכים. וזה מתחבר לכך שלאורך כל המשחק הייתה לי תחושה אצל פריז שפחות אכפת להם ושאין מלוכדות בקבוצה. ששחקנים משחקים בשביל עצמם ולא למען הקבוצה. ראו את זה היטב בריפיון ההגנה שלהם.
אני רואה בעיה חמורה בעמדת המאמן אצל פריז. לא יודע אם הוא בובה של השייחים, אבל ארשת פניו במשחק שידרה שהוא כבול.

אריק 15 בפברואר 2018

אין בעצם ממש טעם בקיום הליגות האירופאיות או לחלופין המפעל היבשתי.
בעצם הליגה היחידה שמתפקדת היא האנגלית.
אבל גם בה מעבר ל6 ואם נתאמץ 8, כולן מועמדות לירידה.

אייב 15 בפברואר 2018

נו, תחרות או לא תחרות?

אריק 15 בפברואר 2018

האמת שבעיניי הקרב על הירידה מהפרמייר ליג והעליה אליה זה הדבר הכי תחרותי בכדורגל האירופי

איתן 16 בפברואר 2018

חכו חכו בינתיים בדיוק בשנה שעברה ב4-0 לפסז מול בארסה, כבר אירגנו לבארסה ארון קבורה…2-0 לצרפתים בצרפת יכולה להיות תוצאה בהחלט סבירה…מה גם שבליגה הם מקרטעים,וספק אם תהיה רוטציה בליגה,כי הם יכולים לאבד את המקום שמוביל לאלופות- מה שאומר שחקנים עייפים לגומלין, בעוד פריז מטיילת לה בליגה הצרפתית בביטחה אל האליפות.

Comments closed