פיונגצ׳אנג (7). מגביהות את הרף

מדבדבה. זגיטובה

זה היה עוצר נשימה הלילה/הבוקר. עוצר נשימה ושומט לסתות כצפוי יש לומר. ייבגניה מדבדבה הראתה שהמשבר הקטן והפציעה מאחריה – עם שיא עולמי בתרגיל הקצר. הוא החזיק מעמד 15 דקות עד שנשבר על ידי אלינה זגיטובה הטטארית-רוסיה בת ה-15. ככה זה עובד בספורט. כשהתחרות היא מבחוץ דברים לוקחים זמן. כשקים יונא מתחה את מחדש את גבולות האפשריבהחלקה אמנותית ב-2010, לקח לרוסים 7 שנים להביא את התשובה. הם אמנם ניצחו קים יונא מעט אנושית יותר עם שיפוט די ביתי בסוצ׳י אבל עד השנה שעברה לא ראינו תשובה הולמת. מדבדבה כבר הייתה קים. ועוד קצת.

אבל זה כשמדובר בתחרות בינלאומית. אבל כשמדובר בתחרות פנימית הכל מהיר יותר. ועכשיו זגיטובה, אלופת אירופה, היא הדבר החדש בגיל 15. מדבדבה אולי פייבוריטית בגמר -אבל אם היא זוכרת את ימי צעירותה, נניח בשנה שעברה, היא בוודאי יודעת שצעירים לא מפחדים. זגיטובה לא מפחדת לנצח אותה. אתה כמעט חש סימפטיה לוותיקה בת ה-18 שמנסה לשרוד בעולם אכזרי. שנשאה על כתפיה את הסופרסטאריזם בשנים הבין-אולימפיות, להתעסק ממרום מעמדה בענייני הפרופגנדה למשל, ועכשיו חשופה למתקפה ברגע הכי לא קל. מול מי שרק באה להנות כך נדמה.

זה כמובן אפקט סוצ׳י. אירוח משחקים אולימפיים גורם לא פעם לקפיצה דורית. בוונקובר הרוסיה הבכירה סיימה במקום השמיני. לפני כן המדליות היחידות לנשים לרוסיות במאה ה-21 היו של סלוטסקאיה (עם הסבתא הישראלית). הכל נראה הולך הולך למערב ולמזרח הרחוק. אבל כשרוסיות בנות 15 ו-18 מגביהות את הרף – יש בזה מהישן והקלאסי.

פיונגצ׳אנג (6). האם זו גדולת ההפתעות האולימפיות?
פיונגצ׳אנג (8). הונגריה באור ובצל (רק לדוגמא)

36 Comments

ארם אבירם 21 בפברואר 2018

"אבל אם היא זוכר את ימי צעירותה, נניח בשנה שעברה"… צחקתי בקול!

יואלזיניו 21 בפברואר 2018

לא פשוט להזדקן

א.ב 21 בפברואר 2018

סתם שאלה, אני מניח שהם לא רואים את התרגיל בהילוך חוזר מאד מאד לאט נכון? אז השיפוט הוא סובייקטיבי (פוליטי)…
אני מבין שאפשר לדעת אפילו מי שלא מקצועי למי היה בגדול תרגיל יותר טוב או פחות , עין יותר מקצועית תדע להבדיל עוד יותר, אבל בדקויות הקטנות לא מאמין שאפשר להבחין בהבדלים.
הייתי רוצה פעם ששופט אחד ישפוט רגיל ושני עם וידאו ונראה אם התוצאות דומות.

אמיתי 21 בפברואר 2018

עכשיו גם פה יתחילו עם שופטי וידאו?..
מניח שהשופטים מנוסים ויכולים להבחין בניואנסים שאנחנו לא מבחינים בהם מה גם שהם שופטים את כולם באותו אופן. ספציפית בהחלקה תמיד פוליטיקה שיחקה תפקיד. קשה להאמין שבספורט כזה תהיה הפתעה סטייל מה שהיה בסקי

no propaganda 21 בפברואר 2018

יש אפשרות לערעור וידאו

Eyal 21 בפברואר 2018

דורפן קודם כל תודה על התורים הנהדרים כרגיל.
אתה יכול לתת לנו סיקור על מה שקרה עם אליזבת סוויני?

דורפן 21 בפברואר 2018

משחקים מנופחים – ספורט חורף לא יכול לתחזק 17 ימים אולימפיים באמת. אז מעודדים מדינות בלי ספורט חורף משמעותי להשתתף (להונגריה תמיד הייתה החלקה אמנותית וזהו – אין פה הרים ואין פה אגמים קפואים) ולכן סיפורים כאלו צצים. אולי אקדיש לזה טור בהמשך

ויכסלפיש 21 בפברואר 2018

אוף טופיק: הבנתי שההולנדיות זכו בארד בשליחות 3000 החלקה כי רק שתי רביעיות מארבע סיימו את המרחק. וההולנדיות זכו בגמר ב' עם שיא עולמי, יש לזה מקבילה בענפים אחרים בחורף או קיץ?

יואלזיניו 21 בפברואר 2018

מדליה לא זכור.
נדמה לי שנשבר שיא עולמי בשליחים בשחייה בגמר ב'.
באחת האולימפיאדות.

דורפן 21 בפברואר 2018

ב-400 מארים בלוס אנג׳לס. ברוב הענפים זה לא אפשרי. זה לא כזה סיפור בענף עם 4 נבחרות במקצה

יואב דובינסקי 21 בפברואר 2018

לא יודע אם אפשר להתייחס ברצינות לשיאי עולם בהחלקה אמנותית. באמת אפשר להשוות ניקוד מריקוד קצר במשחקים אולימפיים לניקוד באליפות עולם לניקוד באליפות אירופה ברזולוציות של עשיריות נקודה? ההשוואתיות הזו נראית לי בעייתית מידי.

דורפן 21 בפברואר 2018

זה בהחלט מדיד – תוספת של אלמנטים שלא היו בעבר. נכון – שבירת שיא בעשירת זה סובבייקטיבי – אבל 3-4 נקודות שלמות זה הרבה

יואב דובינסקי 21 בפברואר 2018

אוקיי, הוספת תרגיל נגיד שזה מדיד. 4 קוודס במקום 3 קוודס וטריפל אקסל. מסכים. לגבי היתר, זה בעייתי, אולי אפילו ברמת 3-4 נק'. ברור שמישהי שתקבל 60 בתחרות אחת לא תקבל 80 על אותו תרגיל בתחרות אחרת, אבל אני לא בטוח שבתחרות אחרי היא לא תקבל 58 או 62. לכן לא ממש רואה חשיבות בשיאי עולם ושיאים אישיים.

דורפן 21 בפברואר 2018

לא לא. לא יכולים להיות פערים בין 58 ל-62. אני מסכים ששבירת שיא כמו הערב – במעט מאד – היא לא משעותית. אבל שתיהן ארבע נקודות יותר מקים בתרגיל הקצר – וזה משמעותי. זה כמו בהתעמלות, הן מגישות שורה של תרגילים, השופטים מצפים לתרגילים, ובנוסף ניקוד ״קיצוני״ של שופט מוצא מהחישובים. 62.4 או 62.6 זה באמת קצת אקראי , אבל לא פערים כמו שציינת

אריאל גרייזס 21 בפברואר 2018

עם כל הכבוד לילדות הרוסיות, מי שריגשה אתמול היתה לינדזי ווהן. אמנם זכתה רק בארד אבל לחזור בגילה מכל כך הרבה פציעות בתחרות הכי יוקרתית של הסקי (ואולי בכלל) – מאוד מרגש.
וחוץ מזה, ביורדאלן היה האליל שלי אבל מרטין פורקאד בהחלט מתחיל להתקרב אליו. איזה דומיננטיות

no propaganda 21 בפברואר 2018

אם אתה נכנס לויקי לקרוא על השיאים של ביונדאהלן, יש שם המון שורות כמו:
זכה בככה וככה, חותר מפי 2 מכל אחד אחר חוץ מפורקאד

דורפן 21 בפברואר 2018

פורקאד כן. לינדזי וון בוודאי לא חשוב כמו ההחלקה. גמר ההחלקה לנשים הוא האירוע עם הרייטינג האולימפי הגי גדול, לדעתי גם לעומת הקיץ (מלבד טקסים)

no propaganda 21 בפברואר 2018

יותר מבולט?

אריאל גרייזס 21 בפברואר 2018

זה עדיין תחרות ריקודים עם שופטים שקובעים את התוצאה. בעיניי זה הרבה פחות מעניין או חשוב

no propaganda 21 בפברואר 2018

זו לא קצת טענה של 22 מפגרים שרתים אחרי כדור?
הם עושים שם מטורפים מבחינה ספורטיבית.

אריאל גרייזס 21 בפברואר 2018

שמוקפים במלא אלמנטים של ריקוד. והבעיה העיקרית שלי עם זה – שיפוט לא אובייקטיבי. זה הכל מלא פוליטיקות ואף אחד לא באמת מבין איך הניקוד ניתן. יותר מזה – יש אלמנטים שאסור לעשות (סלטה, נניח) ויורידו לך ניקוד. אני איש פשוט – מי שמגיע ראשון, מנצח.
מבין את היוקרה של התחרות, לא מתחבר אליה

איציק 22 בפברואר 2018

סלטה אסורה בריקוד על הקרח בגלל הסכנה בכך. גם ב-MMA אסור לבעוט באשכים. זה שיש איסורים הגיוניים לא הופך את זה לפסול. סלטה במהירויות שלהם מסוכנת מכל תרגיל בהתעמלות מכשירים למשל.

אריאל גרייזס 22 בפברואר 2018

נו, ברצינות, אנחנו מדברים על אולימפיאדת החורף פה – למעט קארלינג מדובר בניסיון התאבדות מרוכז אחד אחרי השני. סלטה זה מסוכן? אוי אוי אוי בכה גולש הסקלטון במהירות של 160 קמש עם אפס הגנה עליו.
וחוץ מזה, זה באמת קטע שולי בטיעון שלי

איציק 22 בפברואר 2018

הסיכון בסלטה הרבה יותר גבוה מכל מה שאתה מתאר מכמה סיבות שכולם יכולים להבין, למשל, אפס הגנה ומשטח מאד קשה.
לגבי שאר הטיעונים, הם תופסים לא פחות בהתעמלות אמנותית, שחייה צורנית, הליכת סוסים, ועוד כמה ענפים. אפשר לדון האם צריך לפסול את כל הענפים הללו או לא, אבל בהחלקה אמנותית לפחות לא ניתן לומר שהעומס הפיזי על המתחרים הוא שולי (יחסית לסייסים, או איך שלא קוראים להם, שאני מניח שמתאמצים פחות).

אריאל גרייזס 22 בפברואר 2018

אני לא משתגע על שאר הענפים שציינת גם כן (במיוחד שחיה צורנית או אלו שרוקדות עם כדור ומקל – לא ספורט בעיניי). אם חלק מהציון שלך מגיע מכמה יפה אתה מחייך או איך אתה לבוש – יש פה בעיה
ובכל מקרה, אני לא רואה איך סלטה יכולה להיות יותר מסוכנת מאשר להתנגש בקיר קרח במהירות של 150 קמש.

איציק 22 בפברואר 2018

אם כבר, אז החלקה אמנותית נמצאת באותה חברה של אגרוף ואומנויות לחימה למינהם. אם אני לא טועה, אלו פחות או יותר הענפים היחידים בהם יש הפרדה ברורה בין ספורט חובבני לספורט מקצוענים ולמקצוענים אסור להשתתף בתחרויות חובבים. האיסור של סלטה נדמה לי הגיע בסוף שנות ה-80 או ה-90 כשאלוף עולם אמריקאי (לא זוכר את שמו, קטן עם וג'ינג'י) עשה זאת. הוא המשיך לעשות זאת לפעמים במופעי הראווה של המדליסטים והיה שוס רציני, אך תמיד עשה זאת במהירויות נמוכות וסלטה לאחור. הוא גם המשיך לעשות סלטות כשעבר להתחרות במקצוענים. גם באגרוף יש הבדלים בין חובבים למקצוענים, כמו מספר הסיבובים, נושא הגופייה ומגן הראש.

אלכס דוקורסקי 21 בפברואר 2018

יופי של טור.
נהניתי מאוד לצפות בגמר תחרות השליחות של הנשי בסקי (ספרינט). מאבק עד הסוף בין ארה"ב, שבדיה ונורבגיה, כשהאמריקאיות זוכות בזהב היסטורי.

אורן השני 21 בפברואר 2018

רונן, מה דעתך על החוקים בהחלקה מהירה? לא עקבתי עד עכשיו ואמנם זה אחד הענפים המסעירים אך נראה לי מוגזם שאם מישהו מפיל אותך וזה קורה הרבה הלכה לך האולימפיאדה, כאילו המדליות נקבעות לא רק לפי יכולת אלא הרבה מזל.

איציק 21 בפברואר 2018

ואם בריצה מישהו דרך עליך ונפלת, גם הלכה לך האולימפיאדה, אלה אם אתה לאסה וירן.

אורן השני 21 בפברואר 2018

כמה זה כבר קורה? הרבה פחות.

איציק 21 בפברואר 2018

נכון, אבל כשזה קורה, זה…
כל אחד שזה קורה לו, מבחינתו זה 100% בסטטיסטיקה. לא מעניין אותו שאפריורית הסיכוי לזה היה נמוך.

דורפן 22 בפברואר 2018

זה ענף מאד בעייתי בשיטה שלו. האמת שהייתי בדיון לא מחייב על זה בוונקובר והצעתי שזה יהיה בשיטת ליגה

NoOne 22 בפברואר 2018

כל הספורטאים האלה על סמים קשים עם כל הפציעות והתאונות שלהם

אריאל גרייזס 22 בפברואר 2018

מה לגבי הפרונט אופיס של הג'טס שמציע שישים מיליון מובטחים לשנה לקירק קאזינס, על איזה סמים הם??

מיקיג' 22 בפברואר 2018

קאזינס זו הטעות. לא הכסף שכל קבוצה תיתן לו ממילא יותק מדי

אריאל גרייזס 22 בפברואר 2018

קאזינס אחלה קב לצרף לקבוצה עם הגנה טובה ויסודות ראויים, סטייל ג'קסונוויל או אולי דנבר. לפרק את התקרה שלך עליו בג'טס בלי להשאיר מקום לכלום זה טמטום שבאמת אין כדוגמתו

Comments closed