אבל מוריניו עומד בלחץ

על הנחות היסוד

השתתפתי אתמול בכמה דיונים על המצב של יונייטד ואני חייב לציין שיש הבנה עמוקה שעם ג׳וזה מוריניו יונייטד משחקת כדורגל מעליב ופחדני, שהגישה והיכולת של הקבוצה עלובים וכל שחקניה ההתקפיים במשבר.

אבל אז בא הטיעון הרגיל: התפקיד של מנג׳ר יונייטד הוא כל כך גדול שצריך מישהו שיוכל ״לעמוד בלחץ״. ומוריניו הוא כמובן יחיד סגולה בכך שהוא עומד בלחץ הזה. בו צריך להכין כעשרים כדורגלנים למשחק כדורגל פעמיים בשבוע. והכל תחת לחץ.

ותהיתי לרגע מאיפה מגיע הלחץ הזה? התקשורת והאוהדים –  בודאי. אבל אולי גם ממנג׳ר שמסתכסך עם כל העולם כל יום? אולי גם הגישה הבונקריסטית לכל משחק חוץ בחוץ מוסיפה על הלחץ? אולי אפשר לנהל את העניינים באופן רגוע יותר? אולי אם היו חוזרים מסביליה עם שער חוץ או שניים היה פחות לחץ? אולי כמה ניצחונות חוץ משמעותיים אחרי כמעט שנתיים היו מפחיתים מהלחץ?

ההנחה שרק מוריניו עומד בלחץ פופולארית בין הסבורים שאד וודוורד היו״ר הוא חשוב מאד למרות אפס רקע בכדורגל, חוסר דמיון וחוסר נכונות למנות איש כדורגל להנהלה. אנשי כדורגל זה לבאיירן או יובה – לא ליונייטד. כי בלי הכסף שהוא מביא יונייטד הייתה עמוק בבור. אין עוד אנשים בעולם שיודעים לשווק מותג ספורט. השווק של גולדן סטייט ובאיירן וברצלונה מתקיים במקרה.

הנחות היסוד מתכתבות  לא במקרה. כי וודוורד לא יכול לפעול לבד. הוא צריך לצידו מנג׳ר שהוא ״שם גדול״. כי כדי לשווק צריך שמות נוצצים. ואלו לא היו מגיעים בלי השם הגדול של מוריניו. שחקנים לא שמעו לפני כן על יונייטד. ואיפה הייתה יונייטד היום בלי  פוגבה? בלי זלטן? בלי אלכסיס?

אני אומר לכם: אל תופתעו אם היא הייתה בלי סיכוי לאליפות, מחוץ לאירופה ומשחקת משעמם.

*

לא קשה גם להבין לאן אפשר להדרדר משם. ייתכן שאז היה צורך לקנות שחקנים פחות ידועים ולשפר אותם בהדרגה. או לפול למצב בו צריך לייצר שערים מתוך שיטה וגישה למשחק ולא כי יש את הסופרסטארים ששווים 25 שערים בעונה – נניח כמו אלכסיס או לוקאקו או גריזמן או ניימר. יש תהום אליה ניתן לפול אם מתעלמים מהנחות הייסוד.

לפני הטורניר
הנראטיב של אלכסי שבד

100 Comments

קירקגור 15 במרץ 2018

אכן יש תהום אליה ניתן לפול פוגבה

נעם 15 במרץ 2018

הללויה! כאוהד ליברפול, מאחל לכם ולכל אוהבי הכדורגל שהאיש הזה יקבל הרחקה מכדורגל לכל החיים על פגיעה בכבוד הענף. ומה שהכי גרוע שזה הולך ומחריף.

אופציה שניה היא לא לאפשר לו לאמן קבוצות גדולות. דווקא בפורטו הקבוצה שלו שיחקה כדורגל קבוצתי ושמח. נראה לי שעדיף לו בלי כוכבים גדולים.

אורי 15 במרץ 2018

ואם כמה שמוריניו מחורבן ופוגבה מחורבן וודוורד מחורבן, יונייטד ב+5 על ליברפול המהוללת של קלופ ואפיילו, למרות ההתקפה המדהימה של ליברפול, עם הפרש שערים עדיף

לא זכור לי שעל אטרקטיביות מחלקים תארים, ולמוריניו יש 1 או שניים יותר מלכל מאמני ליברפול ב20 שנה האחרונות

אז תמשיכו להנות מצרות של אחרים בזמן שאתם אפילו לא מדגדגים את אותם אחרים בשום אופן

סהר 15 במרץ 2018

הייתי מתחלף עם ליברפול בשנייה. תארים זה נחמד אבל מוריניו ממאיס עלי את הקבוצה ומבזבז לי שעתיים שלוש בשבוע. הלוואי ונסיים חמישי העונה. לא מסוגל לסבול עוד רבע משחק ממנו. עם כל הכבוד לתארים אני פה בשביל להנות.

יוסי מזרחי 15 במרץ 2018

אתה חפשי ללכת, לא מחזיקים אותך.

חז 16 במרץ 2018

כפיים, הדבר הכי מטומטם שקראתי החודש.

dk 16 במרץ 2018

1+
למרות שלוותר על אירופה זה פשע גדול

רועי 15 במרץ 2018

תחילת העונה הגרועה שלנו, באחרון השופט שדד את ליברפול.

wazza 15 במרץ 2018

יש עדיין מישהו שמצדד במוריניו ווודוורד???

אריק 15 במרץ 2018

כן. יש אפילו קבוצה חדשה בפייס:)

אסף the kop 15 במרץ 2018

אני

יוסי מזרחי 15 במרץ 2018

שמחת עניים אסף
אתם מומחים בזה

חז 16 במרץ 2018

אף פעם לא מגיב לפוסטים של דורפן על יונייטד…

משה 16 במרץ 2018

אחרי שעבדתם כל כך קשה בפוסט של תבורי לפני שבוע הוא חש צורך לחלוק איתכם את העומס.

אופיר 15 במרץ 2018

דבר אחד אי אפשר לקחת מהאיש: מאז 2004 הוא עומד בראש מועדונים שמתמודדים על הכל, ובהם אין תארים = מכתב פיטורין. לא בא להגן על האישיות או הכדורגל שלו (לא כוס התה שלי), אבל מלחץ הוא לא בורח, וזו אכן תכונה חשובה עבור מנג'ר ברמות האלה (ובחיים בכלל). וונגר מחזיק כל כך הרבה שנים בארסנל בדיוק כי הוריד מעצמו את הלחץ לנצח. קלופ וגווארדיולה לקחו זמן בצד כדי לנוח מהלחץ.

יואב 15 במרץ 2018

פוסט נהדר. אצטט בערך דיאלוג שלנו שבו כתבת שהוא היה נבל מקסים אצל אחרים (שאתה אוהב בסתר) אבל בלתי ניתן לעיכול אצלנו.
מוסיף- מתכווץ במבוכה ממנו על בסיס כמעט שבועי. כל הקטטות המילוליות האלו. ומילא היה מביא כדורגל טוב לשולחן. אז מה יש פה? להיות סוליד בהגנה אפשר גם אם אחרים ופחות מקוממים.
מה שהוא אמר בשלישי לילה לא ניתן לפירוש- יונייטד היא חלק מהמורשת שלי. לא הפוך. זה בלתי נסבל ותהום בלתי ניתנת לגישור.

מתן 15 במרץ 2018

עם ואן חאל הקבוצה הצליחה פחות ועדיין לא היה עליו זעם כמו שיש נגד מוריניו. האוהדים של יונייטד רוצים לראות כדורגל, ואני חושב שעם כ"כ הרבה כסף שיוצא על רכש זאת דרישה הגיונית.

חז 16 במרץ 2018

לא היה כזה זעם? חושב שגם המקטרגים הכי גדולים של מוריניו במצב של או זה או זה לוקחים מוריניו. ואן חאל זה היה פשוט שחור (למעט חודש אחד מסכן)

יואב 16 במרץ 2018

חז
לגמרי. לא היה מייאש כמו ואן חאל.

עדי 15 במרץ 2018

בד"כ אני מסכים עם דורפן. לא הפעם. הלחץ ביונייטד כנראה גדול הרבה יותר מבקבוצות אחרות. מדובר במותג הכדורגל הפופולארי בעולם שנוהל כרבע מאה על ידי גדול המנג'רים בכל הזמנים, כך שיש כל הזמן השוואות לא ריאליות לתקופתו. אני זוכר איך דייויד מויס כרע תחת הלחץ כבר על ההתחלה ואיך שחקנים כמו תיאגו אלקנטרה ופבריגאס דחו אותו. אח"כ הגיע האיש שחושב המציא את הכדורגל ואף הוא כרע תחת הלחץ אם כי לאחר ששפך כמה מאות מיליוני ליש"ט והקבוצה, במיוחד בעונתו השניה, כשלה טוטאלית ושיחקה כדורדל משמים. אני מודה ומתוודה, אני לא רציתי את מוריניו בקבוצה אך כאשר מונה תמכתי בו ואני חושב שהקבוצה שיחקה תחתיו כדורגל טוב למדי לפעמים, אך במשחק הראשון נגד סיבליה קראתי בפייסבוק לפיטוריו, כי הרגשתי כי הוא בגד בנו. לאחר כמה חודשים בהם חיכינו בכיליון עיניים למשחק הקבוצה מגיעה ומשחקת אנטי כדורגל נגד סיביליה, שלדעתי הייתה הקבוצה הכי חלשה בשמינית. במחצית המשחק השני נגד סיבליה שוחחתי עם אחי, אוהד יונייטד גדול יותר ממני, ואמר תי לו שעדיף כבר שיונייטד תעוף, כי אם כך משחקים נגד סיביליה, מה יהיה איתנו עם אחת מהגדולות. מה שאני רוצה להגיד שלדעתי וודוורד אינו הבעיה ומנג'ר יונייטד כן צריך לעמוד בלחצים שאין באף קבוצה אחרת. מקווה שניפרד ממוריניו כידידים בסוף העונה, אם כי אני לא יודע מי ארצה במקומו. מה שכן, הוא צריך יכולת כמעט לט אנושית לעמוד בלחץ.

דורפן 15 במרץ 2018

אז מוריניו מוסיף ללחץ ולא מוריד ממנו. האם מאמן ברצלונה עסוק כל השבוע בלרדת על מנג׳רים אחרים?

אביאל 15 במרץ 2018

דורפן – שכחת שהפסיכולוגיה של מוריניו הביאה לו כמה תארים והיא בהחלט מרחיקה ממנו גם את מקום 3-4-5 העונה.

גל ד 16 במרץ 2018

יש איזו תפיסה שההתנהלות של מוריניו מול התקשורת מוסיפה לו נצחונות.

אני חושב שהתפיסה הזו, אם לומר את זה בעדינות, לא מוכחת. היא די נוננסנס, למעשה.

אביאל 16 במרץ 2018

לא מסכים, בתור אחד שראה בערך כל משחק של מוריניו בקריירת האימון שלו בצ׳לסי ובריאל מדריד וגם המון משחקים באינטר, אני יכול להגיד שתמיד שהיה סוג של איום מצד קבוצה כלשהי, התחילו מלחמות, אם זה מול רנייארי ברומא, מול ונגר בארסנל, מול שלל מאמנים בליגה הספרדית (מקרה בו הקבוצה עלתה לברצלונה עם הרכב שני וחטפה ממוריניו, עלתה למשחק מול ריאל בהרכב מלא וחטפה שמיניה אם אני לא טועה), גם ביונייטד, הוא הצליח להוציא מהכלים את קונטה רק לאחרונה.

ניק 15 במרץ 2018

ממש לא מסכים לגבי הלחץ. הקהל ביונייטד נהדר וגם כשהוא נגדך זה בצורה מאוד עדינה ולא כמו בריאל למשל שמוציאים שם מטפחות לבנות ושורקים בוז לקבוצה בלי בושה.
לא יודע כמה התקשורת באנגליה גרועה ממקומות אחרים, כוכבי עבר עם ביקורות (מוצדקות או לא) יש בכל העולם (קרויף דוגמא מובהקת).
גם בגזרת הבעלים בטח יותר קלים לחיות איתם מאשר עם קריזיונרים כמו אברמוביץ או פרס.

רוני יובל 16 במרץ 2018

"הקהל ביונייטד נהדר" :-D
איזה צחוקים

אביאל 15 במרץ 2018

עדי – אני לא בטוח שמוריניו היה יכול לעבור עם יונייטד את הגדולות, האמת שיונייטד מזכירה קצת את נבחרת פורטוגל, קשה לה מול הקטנות והיא דווקא טובה מול הגדולות, ראה את ליברפול וצ׳לסי מהשבועות האחרונים.

אמיתי 15 במרץ 2018

לא מדוייק בלשון המעטה.. לדאבוני ולשמחתו של ק.
הבעיה היא לא (רק) בתוצאות. הדרך

אביאל 15 במרץ 2018

אמיתי – נכון, אבל למוריניו העונה יש קצב צבירת נקודות של אליפות, אבל סיטי שוברים כל סטטיסטיקה אז אין באמת מה לעשות. מוריניו מצוין בלייצר כל העולם נגדנו לטובת הקבוצה, הנקודה הבאמת מוזרה היא למה הוא לא משתחרר מזה נגד סביליה, זה בסדר נגד סיטי, צ׳לסי, ארסנל או ליברפול בליגה, זה בסדר גמור מול ברצלונה או באיירן אבל לא ברור מה היה שם מול סביליה, כנראה רצון להוכיח משהו.

אמיתי 15 במרץ 2018

קצב צבירת נקודות לא אומר שהוא לא מתקשה נגד הגדולות. אולי ההיפך. מוריניו יותר מאמין בלהיות חזק על הקטנות ולתסכל את הגדולות. ובלי קשר העונה יונייטד לא הבריקה מול אה אפפחד. שוב. לצערי הרב

אוהד 16 במרץ 2018

ממש לא נכון.
קצב צבירת הנקודורת לא מספיק לאליפות אולי 1 מתוך 15 שנה
תבדוק את ההיסטוריה.

אוהד 16 במרץ 2018

עכשיו לעובדות:
כרגע הם על קצב של 82 נקודות לעונה.
16-17: זה היה מספיק למקום 3.
15-16: היה מספיק לאליפות, עונה לסטר המשוגעת.
14-15: מקום 2.
13-14: מקום 3/4.
12-13: מקום 2.
11-12: מקום 3.
10-11: מקום 1.
09-10: מקום 3.
08-09: מקום 4.
07:08: מקום 4.
06-07: מקום 3.
05-06: מקום 3/4.
04-05: מקום 3.
03-04: מקום 2.

אפשר להפסיק עם גניבת הדעת הזאת?
ובוא נראה שבאמת יגיע ל 82 נקודות.

שמוליק 16 במרץ 2018

חבל. עשית עבודה מיותרת.
אתה מנסה להילחם בשקרן כרוני וגונב דעת ידוע עם האמת. כמו עם אליליו, ביבי, טראמפ ופוטין, אין לאמת או למציאות מקום.

אביאל 16 במרץ 2018

אוהד – מקום 2 ולעיתים גם 3 זה מירוץ לאליפות וכמובן יכולות להיות ריצות לאליפות שיכללו נצחונות רצופים בסוף העונה (אליפות של צ׳לסי עם אנצ׳לוטי היתה כזאת, גם האליפות הראשונה של הסיטי בעידן החדש, גם האליפות של יונייטד מול ליברפול) ככה שיונייטד בקצב שעדיין היה משאיר אותה למירוץ העונה וכל זה בעונה שלטענת אוהדי יונייטד הם לא משחקים טוב.

אמיתי 16 במרץ 2018

אנחנו לא משחקים טוב..
*נראה לי שאני עוד מהמעטים שלא לומר הבודדים פה שעוד יש לו תקווה שנשתפר. גם בסטנדרטים של מוריניו אנחנו לא להיט- ההגנה העונה נחלשה

ניינר / ווריור 15 במרץ 2018

אם לוודוורד הזה היו שכל או ביצים הוא היה מפטר את מוריניו למחרת הריאיון המביש ההוא.

דורפן 15 במרץ 2018

הוא כרגע האריך לו את החוזה

זינק 15 במרץ 2018

שזה משהו שאני לא מצליח להבין. למה?
מה היה כל כך בהול להאריך? העונה הראשונה הייתה בינונית במקרה הטוב, העונה הנוכחית משמימה, לא ברור למה לא לחכות לסוף העונה ולבחון. גם כהחלטה עסקית זו החלטה רעה.

אריאל גרייזס 16 במרץ 2018

אני מניח שיש רצון לשדר לשחקנים מסר שמוריניו פה להישאר ושיתחילו לתת תמורה כי הוא לא הולך לחטוף את האשמה על הכישלון. לא יודע כמה זה עובד

אביעד 15 במרץ 2018

איפה היינו בלי מנג'ר עם ניסיון ויכולת עמידה בלחץ?
לא יודע. האם היינו במקום יותר טוב בליגה? בספק. אולי במרחק קטן יותר מהמוליכה, אבל עדיין במקום שני.
האם היינו עדיין באירופה? ייתכן שכן.
מצד שני, אולי היינו במקום 6-7, ומחוץ לאירופה, עם סגל שבור ועתיד לוט בערפל.
ראינו כבר איך זה נראה עם מנג'ר שלא עומד בלחץ. לא הייתי ממהר לזלזל בחשיבות הניסיון והיכולת לעמוד בלחצים.
על הנחת יסוד אחת אגב אני חולק באופן מהותי. הלחץ במנצ'סטר יונייטד לא נובע מההתנהלות של מוריניו. בשום צורה. הוא נובע ממהות המועדון.

יואב 15 במרץ 2018

לא. זה מוריניו שמלבה את הלהבות ומייצר כותרות. הרבה מעל הנדרש ואז הוא על הגריל. פאסיב אגרסיב קלאסי. איש ריב ומדון.

גונר 15 במרץ 2018

לגבי ההתחלה של הדברים שלך – מבחינת אוהדי יונייטד, זה כבר מזמן לא עניין של תוצאות. זה המוריניואיזם האבסולוטי ששולט במועדון.

אמיתי 15 במרץ 2018

חייב להודות- לא נתקלתי בטיעון הזה..
אמרו ואומרים שמוריניו הוא שם גדול וקבלן תארים אבל בקשר לעומד בלחץ? לא חושב. הרי גם בריאל וגם בקדנציה השנייה בצלסי הוא לא "עמד" בלחץ.
מצד שני מה עכשיו? לפטר עכשיו? בקיץ? מה הקריטריון?
הבעיה הייתה ונשארה שאין סמכות מקצועית-ניהולית מעליו.
אף אחד שמציב לו מטרות ובודק אותו

אביאל 15 במרץ 2018

למה לא עמד בלחץ בצ׳לסי בקנדציה השנייה ? בעונה הראשונה מקום שלישי (ולא רחוק מאליפות) וחצי גמר ליגת האלופות ועונה לאחר מכן הוא הביא אליפות וגביע הליגה.

אמיתי 15 במרץ 2018

עמד בלחץ=נשאר כשלא הלך. תיקן. יצא ממשבר. לא איבד את השחקנים

אביאל 15 במרץ 2018

נראה לי שזה קרה לו גם בקנדציה הראשונה בצ׳לסי, גם בריאל ושוב בצ׳לסי, את פורטו ואינטר הוא עזב בשיא כדי להתקדם, אם זו ההגדרה שלך ללא עמד בלחץ זה נכון, אני מבין את זה אחרת.

אמיתי 15 במרץ 2018

לא צריך מילון אבן שושן- בעונה אחרי האליפות הוא תפקד? עזב בשביל להתקדם?

יותם 15 במרץ 2018

הבנאדם גאון. בא, מייצר לחץ, ואז "מתמודד איתו".

גלעד בלום 15 במרץ 2018

כנראה שמוריניו לא מזיין מספיק, הוא נראה זעוף, אדיש ועצבני בחדשיים האחרונים, כאילו כבתה האש, משדר שליליות ומנהל קרבות אישיים כל שבוע, אהבתי את מה שעשה בצ׳לסי בזמנו, בייחוד בקדציה הראשונה, גם את ריאל הוא שיפר, בעיקר מנטלית, אבל הוא לא מתחדש, הכדורגל נע קדימה והטקטיקה שלו נשארה אותו הדבר, די צפויה שלא לדבר על משעממת, קבוצה ממש לא מתוחכמת יונייטד, השחקנים הכי מעניינים ומבטיחים שלה ( ראשפורד ומרסיאל ) כמעט לא משחקים ביחד ובחלק מהמשחקים לא מקבלים דקות אפילו, השחקנים ה״מובילים״ ( פוגבה ואלכסיס ) עולים הרכב ללא קשר ליכולתם, תהרגו אותי אני לא מבין למה היו צריכים את אלכסיס , יש ים כשרון בקבוצה הזאת, בסוף הוא ייקח גביע ומקום שני וישכנע את כולם שזו עונה מוצלחת, האמת בכל קבוצה אחרת זה היה נכון, הבעיה של יונייטד ואוהדיה היא שהיה להם את פרגוסון כל כך הרבה זמן שהם התרגלו להיות קבוצת על, אבל המציאות היא שלפני פרגי הם היו בבצורת אליפויות ארוכה וזה לא מופרך שייקח להם עוד כמה שנים אם בכלל לחזור לגדולה ( כלומר אליפות מקומית ולהיות קונטנדרית באירופה ), הבעיה היא שאי אפשר לעבוד על האוהדים, הם לא עוורים

יואב 15 במרץ 2018

אם בכלל- מי ישמע. כשאנחנו בינוניים אנחנו טוטנהאם(:
ככה פשוט.

גלעד בלום 15 במרץ 2018

יואבי, יונייטד זו הקבוצה השני שלי באנגליה ( בזכות דורפן ), מה הקשר לספרס? אבל אם כבר הזכרת אז אנחנו ההיפך מיונייטד- משחקים יפה ולא מביאים תארים, והאוהדים מרוצים, יש קונספציה, יש מאמן שמחובר לאתוס של הקבוצה ( ברור שהוא יעבור בקרוב ואולי אפילו ליונייטד ), שחקני בית משמעותיים, רכש טוב , מדיניות כלכלית חכמה ואיצטדיון משודרג שנבנה בימים אלו.

אגב טכנית ספרס קבוצה יותר אובה מיונייטד ב4 השנים האחרונות למרות אפס תארים ( אם מחשבים את מספר הנקודות והמיקום בליגה ), במפגש האחרון בינינו היתה רק קבוצה אחת כל המגרש.

מה שניסיתי לומר ( ואתה מתעקש להקניט וזה סבבה) זה
שרמת הציפיות מיונייטד היא שונה, מקום שני וגביע זה כשלון כי פחות מאליפות ו/או ליגת אלופות ו/או כדורגל התקפי ומרגש זה לא מספיק, גם לא תואר אירופי שהוא לא ליגת האלופות וגם לא גביע הליגה. כבר הסכמנו שאנחנו לא באותה ליגה ולכן לא יפה להסתלבט:)

יואב 15 במרץ 2018

ממש לא מתעקש להקניט. לכתוב "אם בכלל"- זה מאד מתנשא בעיני. וניסיתי להבין את המקום ממנו זה בא.
ואם יונייטד היא השניה שלך אז אתה בטח יודע שהיא תמיד חוזרת. לכן המשפט שלך עוד יותר לא מובן. שא ברכה.

גלעד בלום 15 במרץ 2018

יואב, מצטער שהאם בכלל הרגיז אותך, אז בוא ואומר לך מהיכן זה בא, לא מהתנשאות מקיאבליזם ו נסיון של קבוצות על אחרות.

מזה שפרגוסון לקח מועדון שדישדש והפך אותו למותג עולמי, זה לא דבר של מה בכך, לא הייתם פקטור לפניו במשך 20 שנה כמעט, הוא היה הדבק ובנה די אן איי חדש אחרי תקופת השיכורים המוכשרים של בריאן רובסון.

במבט לאחור פרגי הוציא מים מהסלע ולקח אליפויות מרגשות גם כשלא היה לכם את הסגל הכי טוב בליגה, למשל האליפות האחרונה, זה ערך מוסף עצום.

אני מסתכל על היריבה השנואה שלכם ליברפול , שהיתה אימפריה בשנות השבעים ותחילת השמונים, הם עדיין לא חזרו למה שהיו רוצים ( כלומר פאקינג אליפות ), למרות שהם מתקרבים ולדעתי יותר קרובים מיונייטד לאליפות בעונה הבאה.

זה לא מופרך שגם אתם תתקשו לחזור, כבר ניסיתם 3 מאמנים ושפכתם מאות מליונים, זה לא פשוט וכל טעות במאמן/ רכש על עולה בעונה או שתיים מבוזבזות, כרגע מוריניו, פוגבה, אלכסיס ובמידה פחותה לוקאקו לא מביאים את מה שציפו מהם, לא בטוח שזה ישתפר בעונה הבאה.

גם פפ מכל בעונה שעברה אבל היה ניתן לראות שהם בונים שם משהו שיכול לרוץ כמה שנים ואכן הם התפוצצו השנה, ביונייטד לא רואים תהליך, רק שחקנים מתוסכלים, הרי הם במקום שני אז למה שורקים בוז?

יואב 15 במרץ 2018

הזמנים השתנו כלכלית לכן מה שהיה פעם לליברפול, הרבה יותר קשה מול מגה מועדונים. בעיקר כלכלית. הם עושים את הטוב ביותר שהם יכולים(בשנים האחרונות). לא יודע למה זה יספיק. בנתיים, זה לא מספיק בשביל להיות באמת טובה יותר מיונייטד. לא במפגשים ישירים ולא בתארים .
ליונייטד סגל מעולה, אפשרויות כלכליות אדירות ועם תנאי פתיחה כאלה, לא הייתי מהמר נגדם. היא לא תלויה בשוגר דדי- זה כסף שלה שרק גודל עם הזמן. העליה בהכנסות היא דרמטית וקבועה.
פרגי יש אחד אבל לפניו היה באזבי וגם קבוצות טובות לפניו. בסוף זה ידבק. לא עבר כל כך הרבה זמן מאז פרישת פרגי והיו כמה תארים נחמדים בדרך. אם ככה נראה מדבר- זה ממש אחלה.

גלעד בלום 15 במרץ 2018

כאמור תן לי את המדבר שלכם כל עונה, אתם לא מתרגשים מזכיה בליגה האירופית …כרגע עד כמה שאני מבין התקציב של יונייטד גדול משל ליברפול, וקטן רק מזה של סיטי, אבל זה לא אומר הרבה כי חשוב מה עושים עם הכסף, כפי שאמרתי אם לא ספרס אני בעד יונייטד אבל הם מאכזבים ובעיקר מוריניו, מאמן מעצבן

יואב 15 במרץ 2018

עם השורה התחתונה אני לגמרי מסכים. לגמרי מעצבן.
זה לא רק עניין של תקציב עונתי אלא משאבים. והם רק בגדילה גם בעונות האחרונות. זאת עוצמה שלא הולכת להיעלם בקרוב. ברור שהכי חשוב זה לבשתמש בהם נכון.

גלעד בלום 15 במרץ 2018

יאללה שיימצא כבר מישהי ואולי יתחיל לשחק יותר משוחרר, האמת שאחרי שהם ספגו את הראשון מול סביליה והוא שלח את כל השחקנים ההתקפיים שלו למעלה להציל את המולדת המשחק הפך ליותר מעניין ומאטה שנכנס הכין 2-3 מצבים יפים ברבע האחרון של המשחק.

קשה להתווכח עם המדיניות שלו של פרגמטיזם הגנתי כי הם שניים בליגה וצוברים המון נקודות, אבל יש דבר כזה שנקרא דעת הקהל ואם זה יימשך כך ( למשל הפסד לבריטון בגביע ) אז גם הוא יצטרך לעשות חושבים, הקהל של יונייטד לא פרייאר

אריק 15 במרץ 2018

יש לחץ ביונייטד. השבוע הטלגרף פירסם ש30 ממה שרץ ברשת ךגבי הפרמייר ליג קשור ביונייטד, 40 מהאינטרקציות.
זה עולם אלר, אין תוכנית רדיו או טלויזיה על הפרמייר ליג שלא עוסקת ביונייטד, אין מוסף ספורט כזה.
לחץ.
הדרך של מוריניו להתמודד עם הלחץ – עלובה.

בני תבורי 15 במרץ 2018

די כבר להגיב מהסלולאר

אמוץ כהן-פז 15 במרץ 2018

הוא לחוץ.

אריק 15 במרץ 2018

הוא חושב שזה השנטי של ליברפול

יוסי מזרחי 15 במרץ 2018

אני לא מוטרד מהקטטות שלו ומהמלחמות שמסביב. במאמר מוסגר, הוא צודק בחלק מהמקרים אבל זה לא הענין.
יונייטד שלו אחרי כמעט שנתיים לא משחקת כדורגל אטרקטיבי כמו שהמסורת שלה וכמו השאיפות שלנו.
הקבוצה התיצבה יחסית ויש לה צורה מסודרת אבל זה לא הכל ולא מה שצריך.
בתקופת מוריניו נקנו כמה כוכבים בכסף כבד, ועל חלקם ניתן להגיד שהם כישלון לא רק בגלל מוריניו. אחרים, מצליחים ואולי עוד ישתלבו.
מוריניו הוא מוריניו, ידענו מה נקבל וקיוינו לשינוי.השינוי לא בא ,בטח לא בעוצמה שרצינו. אין לנו סגנון או שיטה וגם לא תכניות ב כשצריך.
בחלק מהמרכיבים התקדמנו בחלק אחר לא והממוצע המשוקלל לא מספק.
האם יכול להיות שינוי משמעותי לטובה איתו?.. שאלה קשה, אני חושב שלא.
אפשר להמשיך כך? לא.
מסקנה-אולי צריך להפרד,אבל מיד עולה השאלה מי יבוא במקומו, לקבוצה בלי מבנה אירגוני מודרני ועם תפקיד שכנראה לא ניתן למלא על ידי איש אחד, אם הראיה היא ארוכת טווח.
דילמה לא פשוטה. אני לא יודע מה צריך לעשות כי לכל מהלך יש יתרונות וחסרונות והבילבול גדול.
אין סמכות מקצועית בעלת משקל, שתוכל לאזן למנוע או להניע תהליכים, ושם הבעיה האמיתית שלנו לא כן מוריניו או לא מוריניו. אילו היה מין תפקיד כזה היה אפשר להניע אותו (בלחץ פיזי מתון…) לכוון הנכון, או לבקש שיסיק מסקנות אם הוא מסרב, ואז במצב שיש עמוד שידרה ניהולי -מקצועי, השאלה מי יהיה המאמן במשמעות הצרה יותר, לא היתה כזה קריטית.
מה אגיד לכם בעיה אמיתית.

יואב 15 במרץ 2018

נכון.

גלעד בלום 15 במרץ 2018

נכון פעם שניה, בברסה ובאיירן יש כזו פונקציה ולכן יש המשכיות מסוימת בסגנון גם כשמתחלפים מאמנים, פה אולי נקודת תורפה של פרגי שלא בנה תשתית למאמן הבא ( או שחשב שמטיס יכול להמשיך את הדרך שלו )

אבישי 17 במרץ 2018

נקווה שגיגס יעשה קמפיין טוב עם ויילס וייקרא לדגל.

גלעד בלום 15 במרץ 2018

מויס

ואן גוך 15 במרץ 2018

כל מי שמדבר על מוריניו בצורה שטחית וקורא לו בונקריטס וכדורגל מגעיל וכו.. כנראה לא ראה הרבה כדורגל של מוריניו.
הוא קידם את הכדורגל לא פחות מפפ, הוא בנה את צ'לסי (נכון ראניירי התחיל יפה מאוד את התהליך) אבל ז'וז'ה הפך אותה למפלצת שמחשקת כדורגל מהפנט , לא בונקר ולא נעליים, צ'לסי של מוריניו שניה מבחינת ההנאה שלי מכדורגל רק למאניו של 99 ודינמו קייב של סוף הניינטיז. אהה ואז באה ריאל שהוא בנה שם מכונת התקפה מושלמת, קבוצה ששברה את שיא ההבקעות בלה ליגה. אחרי זה באה אליפות בצ'לסי, לא כדורגל מבריק אבל עדיין אליפות.
ועכשיו הוא נכשל במאניו כשלון חרוץ,מזעזע, מביך, עלוב, הוא לא הצליח לבנות קבוצה וצריך ללכת.
אבל מגיע לו כבוד כי הוא אחד המאמנים הגדולים ever.

גלעד בלום 15 במרץ 2018

רומן, כתבתי שנהניתי לראות קבוצות של מוריניו, בייחוד את צ׳לסי הראשונה שלו, גם באינטר הוא עשה פלאים, גם בריאל סיפק את הסחורה באופן כללי, מסכים איתך שהוא פורץ דרך וכבודו במקומו מונח, אבל כמו בכל מקצוע יש אבולוציה של המשחק ובשנים האחרונות נראה שהוא כבר לא מצליח ליישם את החזון שלו, גם העונה האחרונה שלו בצ׳לסי היתה קטסטרופה, אי אפשר להתכחש לזה.

אגב אני לא חושב שהוא כשלון גדול ביונייטד, פשוט אכזבה, כל כך הרבה כשרון אבל אין ממש סגנון, בייחוד לאור מה שקורה מעבר לכביש אצל סיטי

יואב 16 במרץ 2018

גלעד,
פרגי כשהרגיש תקוע, לא התבייש להשתמש בעוזרים דומיננטים לרבות קירוש שהגיע מהכדורגל הלאטיני וגם אחראי לתקופת זוהר גדולה של המועדון.
ממה שאני קורא ומבין, הכוורת המקצועית של מוריניו מאד קבועה ולא משתנה. יש הזה יתרונות אבל אולי גם חסרונות.

יוסי מזרחי 16 במרץ 2018

יואב, רק חסרונות. התפקיד גדול מדי וגם סיר אלכס איש מסקאלה אחרת נעזר בעוזרים בלי למצמץ.

אבישי 17 במרץ 2018

מה שמקומם ביונייטד זה לא הכשלון כמו הגישה. לא היינו מתרגשים כל כך מחוסר ההצלחה אם היא היתה באה עם משחק אטרקטיבי מבוסס על שלד מקומי. אבל כשהוא קונה שחקנים התקפיים במיליארדים (בשקלים) ולמרות זאת משחק בונקר, ובמקום ללמוד מטעויות ולשנות – כי על זה היינו סולחים – הוא מפיל את הכשלון על השחקנים ומקטין את המועדון זה בלתי נסלח.

טל המנצ'סטרי 15 במרץ 2018

לחץ יכול גם להיות מבורך, לא מעט ספורטאים ולא רק מספרים על שהם הרבה יותר ממוקדים, חדים ומוציאים מעצמם טוב יותר ככל שהלחץ גובר.

לחץ גם יכול להיות רע.
מוריניו אולי יכול להתמודד עם לחצים גדולים, אולי חושב שהוא יכול להם, אבל בהתנהלות שלו גם מעמיס לחץ מיותר על אחרים, בודדים ומערכת.
זוכרים את היציאה לתקשורת שלו כנגד אוהדי יונייטד שכיביכול לא מעודדים ולא תומכים מספיק את לוקאקו?
אולי המטרה שלו היתה טובה, לתת חיבוק ללוקאקו, אבל 2 דברים התרחשו כתוצאה מזה:
האחד הקהל של יונייטד, חלק לא מבוטל ממנו, הם לא אוהבים שעושים מהם צחוק וזה טיפשי ולחינם לנסות ולהרוויח שחקן על חשבון הקהל ושכל מנג'ר צריך את הקהל לצידו, במיוחד ברגעים הקשים.
הדבר השני הוא שזה הכניס את לוקאקו לתקופה הכי פחות טובה שלו ביונייטד העונה, הכניס אותו ללחץ מיותר כי לאחר מכן זכוכית המגדלת שגם ככה עליו, הפכה להיות גדולה עוד יותר.

מבחינת כדורגל, כשאתה לא מאמן את הקבוצה שלך להניע כדור במסודר, כשלא עובד על תנועה של כמה שחקנים ביחד ללא כדור, אל תתפלא שכשעושים עליך לחץ גבוה אז האופציה היחידה שיש לשחקנים זה להעיף כדור ארוך באין ברירה/פאניקה קדימה.

אייב 15 במרץ 2018

כל עוד אין חלופה ריאלית, אין מה לפטר. למען האמת, גם אין מה להמשיך להתבכיין עליו כל שבוע מחדש. הוא כאן ואנחנו צריכים להתמודד.

טל המנצ'סטרי 16 במרץ 2018

כשיש כסף ושאתה מנצ'סטר יונייטד הכל ריאלי.
הריחות הן אותן הריחות של לקראת סוף עידן ואן חאל, הכתובת היתה על הקיר, לפחות לפי חוש הריח שלי.

משה 16 במרץ 2018

שתי הזכיות של מוריניו בליגת האלופות הן בין המפתיעות ביותר בתולדות המפעל. הוא הביא לצ׳לסי אליפויות אחרי עשרות שנים ושבר את ההגמוניה של בארסה הגדולה של פפ. כל ההישגים האלה הגיעו מעמדת אנדרדוג מובהקת, אפילו בריאל. פפ הכי טוב בעולם בלגרום לדרוגבה וטרי ״לאכול״ את המגרש כי אלה שחקנים שתמיד חיים בתחושה שיש להם מה להוכיח. השחקן היחיד עד יונייטד שאיתו הוא הסתכסך למיטב זכרוני הוא קסיאס כי הוא ילד שגדל בריאל ולא מתחבר למוטיבציות כאלה. גם אל מול סיטי הנוכחית יונייטד לא מסוגלת ולא תהיה אנדרדוג והוא מנסה לייצר את זה בכוח. לך תסביר לילד שחצן כמו פוגבה שהוא צריך להתאמץ כי מישהו מזלזל בו, הוא בטוח שהשמש זורחת לו מאחור. מוריניו הוכיח בעיקר שהוא לא מאמן פרגמטי (בין הגדולים אין הרבה כאלה, אולי רק האיטלקים קונטה ואנצ׳לוטי) ולכן גם לא מתאים ליונייטד.

אריאל גרייזס 16 במרץ 2018

אני באמת לא יודע מה יש לנתח את מוריניו יותר מדי. מוריניו, מאז הקדנציה הראשונה בצ'לסי, מעיז רק כשהוא חייב. אולי זה ההדחות מאירופה על ידי הכדורגל האופרטיוניסטי של בניטז, אולי זה החמישיה שהוא חטף בזמנו מבארסה אבל מוריניו הוא לגמרי אופרטיוניסט. הוא משחק סוג כדורגל אחד כמעט כל הזמן. הכדורגל שהביא לו ניצחון על ליברפול לפני שבוע הוא בדיוק אותו כדורגל שהפסיד לו מול סביליה.
להתלונן על הריבים שלו בתקשורת נראה לי מיותר. זה תמיד מה שהוא עשה וזה לא שונה בצורה דרמטית מדברים שפרגוסון היה עושה (הריבים עם ונגר ועם בניטז למשל). מה לעשות, כשאתה מנצח זה נראה הרבה משעשע ו-ווינרי וכשאתה מפסיד אתה נראה לוזר בכיין.
יונייטד ידעה בדיוק מה היא מקבלת כשהביאה את מוריניו. בזמנו אני זוכר שדורפן פירסם פוסט ארוך ומושקע על האם מוריניו צריך לבוא לאמן את יונייטד ואני לא חושב שמשהו השתנה מאז.

אשתו של בניטז 16 במרץ 2018

לגבי הפוסט המושקע ההוא של דורפן – וואוו, בול.

http://debuzzer.com/dorfan/30962

שווה גם לקרוא את תגובות 35 ו-37.

מצד אחד 35:
"רק מוריניו יוכל להתמודד עם הלחץ" (כותרת הפוסט הנוכחי)
"רק מוריניו יקבל תמיכה מוחלטת מכוכבי יונייטד" (מי, סקולס למשל?)
"רק מוריניו יוכל להשתנות ולאמץ את האתוס של המשחק ההתקפי של יונייטד" (וואלה)
"רק מוריניו מתאים ליונייטד שהיא לא רק קבוצת כדורגל אלא גם ואולי בעיקר מפעל כלכלי" (אז אפשר היה גם להביא את ונגר, גם הוא שימר את ארסנל חזקה כלכלית"

מצד שני 37:
"רק מוריניו יצהיר על עצמו כגדול יותר מהמועדון
רק מוריניו יכפה על המועדון כדורגל אפור
רק מוריניו יקומם עליו בסופו של דבר את שחקניו כשימהר לנכס עצמו הצלחה וימהר לזרוק על אחרים כישלון
רק מוריניו ישים את עצמו במרכז כשכל השאר משני
רק מוריניו ישתמש בכוח הכלכלי של המועדון בכדי לקנות שחקנים פחות טובים אבל יותר ממושמעים מהקיימים
ורק מוריניו יעקר את כל שמחת החיים מרוני ומרונאלדו (אם יישאר במועדון עד אז – סביר שלא) לטובת כדורגל מתוכנת"
אחד לאחד.

Matipool 16 במרץ 2018

ואוו, אביעד!
אפשר לקבל את המספרים של ההגרלה הבאה של הלוטו?

דורפן 16 במרץ 2018

מדהים (אביעד) – גם תגובה 36 התגשמה לבסוף –
״יש אפשרות לסדר שגם מוריניו וגם מנצ'סטר יונייטד יודחו הערב?
ואם כבר – אז בצורה משפילה?״

אייב 16 במרץ 2018

זה לא אחד לאחד, כי השחקנים בינתיים נראים מרוצים ממוריניו. לוקאקו אמר אחרי המשחק שהשחקנים לא ביצעו את התכנית של המאמן.
לפי דיווח של אחד העיתונאים האמינים, מוריניו אמר לשחקנים בחדר ההלבשה שהוא ייקח על עצמו את כל האש, והם יתרכזו במשחק בשבת.

כל השאר נכון, אבל צריך להעמיד דברים על דיוקם.

בעלה של אשתו של בניטז 17 במרץ 2018

"ורק מוריניו יעקר את כל שמחת החיים מרוני ומרונאלדו (אם יישאר במועדון עד אז – סביר שלא) לטובת כדורגל מתוכנת"

לעקר את שמחת החיים מהשחקן הכי מוכשר ושמח בקבוצה (פוגבה) – יש
רונאלדו יעזוב את המועדון – יש
כדורגל מתוכנת – יש (ראה ערך התרגיל ההתקפי היחיד בספר התרגילים, דה חאה מוסר ללוקאקו)

הייתי מפרגן על זה V

אסף the kop 16 במרץ 2018

מגיב 31 הכי צודק

יואב 16 במרץ 2018

אריאל,
ההתנהלות התקשורתית של פרגי לא קשורה בכלום למוריניו. זה לא ישנה אם תנקוב בכמה שמות על פני קאריירה של 25 שנה.

אחד מהעם 16 במרץ 2018

תגידו תודה שאין לכם את אנתוני וארן בקבוצה האהודה עליכם…

מוותר על כל סיכוי לאליפות ובלבד שישב בכלא…

דוד 16 במרץ 2018

אני לא מוותר כי אני לא לוזר טיפש.
שילך לכלא בקיץ.

אחד מהעם 16 במרץ 2018

שילך עכשיו וכמה שיותר מהר.

הוקעה ציבורית של מעשים כאלה חשובה פי מיליון מאליפות.
לא שאני מצפה למשהו מההנהלה, אבל הייתי מעדיף שיעיפו את השחקן לכל הרוחות.

ואן גוך 16 במרץ 2018

אויש באמת. זה בלוג ספורט ולא רכילות.
ילדים שותים מעשנים סמים ועושים סקס.

דוד 16 במרץ 2018

אגב, ללא קשר ישיר לדיון, מישהו שם לב לשינוי הסגנון של מוריניו?
מי שעקב אחרי קבוצותיו לאורך השנים היה שם לב שמוריניו בסגנונו רואה את ההתקפה כהמשך ישיר של הגנה. אני מדבר כמובן על התקפות מעבר, הקבוצה היתה נסוגה בשביל להתגונן, ועם קשרים חזקים באמצע+ שחקן מוסר היתה מעבירה את הכדור קדימה ונותנת לחלוץ מהירים להכריע.
עבודת האימון בהתקפה היתה מבוססת בעיקר על תרגול של יצירת יתרון מספרי והוצאתו לפועל במהירות. מוריניו הדהים את הקבוצות הכי גדולות עם השיטה הזו.
העונה הכדורגל שלו זה משהו אחר לגמרי. כמו שדורפן כתב "התקפה עם אפס סיכון", מוריניו השקיע בעיקר בחלק האחורי ונפלה ברכש הכי גדול שהיה אמור לספק את התקפות המעבר (פול פוגבה). ועכשיו הקבוצה צריכה להיות יצירתית ולפרוץ מערך הגנתי, וזה דבר שמעולם לא עמד במרכז עבודת האימון שלו. מוריניו מחפש את דרכו ההתקפית בזמן שמאמנים אחרים כבר פיתחו אותה עוד לפני שהפכו למאמנים.
בעבר, אם קבוצה של מוריניו היתה נקלעת לפיגור, היא היתה מנסה לצאת ממנו באותה שיטה: מהר. ואם לא הולך מנסים שוב, אבל תמיד מהר. מנצ'סטר יונייטד העונה לא יודעת כל כך לשחק מהר, אבל גם לשחק לאט היא לא יודעת. וגם אין לה את השחקנים בשביל זה (כמו אוזיל, איסקו). מה שנשאר זה משהו פרווה שמצליח בעיקר נגד קבוצות קטנות בגלל פערי איכות.

אייב 16 במרץ 2018

ההבדל הגדול הוא שמוריניו פשוט ויתר על הקישור. אם בעבר היו לו שחקני קישור מצויינים כמו למפארד ואסיין, היום יש לו את פוגבה ומאטיץ', כשהראשון בכלל לא יודע להחזיר קישור, והשני נשחק כמו שווינשטייגר תחת ואן חאל. ההרכב מול סביליה היה חמישה שחקני הגנה (כולל מאטיץ') וחמישה שחקני התקפה (כולל פלאייני). ככה לא משחקים כדורגל.

אבי 16 במרץ 2018

מקום שני בליגה אחרי סיטי בעונת שיא ומדברים על הדחת המאמן. ירדתם מהפסים.

אריק 16 במרץ 2018

בכל מקרה נראה שמוריניו קורס עם נאום ראפא בניטס שלו.

ניק 16 במרץ 2018

http://www.bbc.com/sport/football/43434736

קחו לכם 12 ותהנו מאדם מטורף והעמידה שלו בלחץ.
המסיבת עיתונאים מהיום שבה הוא מראה כמה הוא לא מבין איפה הוא נמצא.
Diary of a madman.

Adam 16 במרץ 2018

אני חושב שההופעה בשמינית הגמר הייתה ביזיון. יונייטד לא אמורה להגן מול סביליה עם שני קשרים אחוריים, במיוחד לא בבית, יחד עם זאת, אם מסתכלים על רמת המאקרו שבדבריו, הוא לצערי צודק. יונייטד כן מועדון ענק, אבל קבוצה ענקית אנחנו לא כבר 6 שנים לפחות, ובשורה התחתונה תחת מוריניו כן יש השתפרות. יונייטד במקום השני ועברה את שלב הבתים מהמקום הראשון עם 15 נק. זו עדיין לא יונייטד שכן אנחנו רוצים לראות, אבל אולי באמת זה ענין של זמן ותהליך?

ניק 16 במרץ 2018

אדם,
לא. אין פה התקדמות. אנחנו לא אימפריה גדולה כרגע וזה בסדר. ההדחה בשמינית היא לא הנקודה, זה הדרך. כשמשחקים בונקר וכדורי גובה נגד קבוצה מוגבלת וחסרת הגנה זאת הנקודה.
שנה שעברה בתחילת העונה עשינו הרבה תיקואים בבית, אבל לי אישית לא היו תלונות למוריניו במשחקים האלה כי הקבוצה שיחקה טוב ויצרה המון מצבים ואיכשהו השוער תפסו נגדה משחקים גדולים, זה קורה.
מוריניו פשוט לא מבין שהתוצאה לא מקודשת בקבוצה כמו היונייטד, ובגלל זה כל הדיקלום הסטטיסטי שהוא עשה פה פשוט לא רלוונטי לביקורת נגדו.
ואני עוד לא מדבר על האהבה העצמית היהירה המגוחכת שלו לעצמו.

אריק 16 במרץ 2018

אני מתחיל לחשוב שיונייטד סובלת מתסמונת סטוקהולם.

אוהד 17 במרץ 2018

נראה לי שהוא דיבר על עצמו כשאמר He is either an idealist or an idiot.

Roy 17 במרץ 2018

חברים, אין לכם מרכז שדה. פוגבה לא מספק את הסחורה ואין לקבוצה את היכולת לייצר משחק התקפי ראוי (כפי שציין דוד בתגובה #22).

החרב פיפיות של מוריניו היא העובדה שכל דבר בסוף מקושר אליו, אם בצדק ואם לאו.
תנו לבנאדם קצת קרדיט. תיאזרו בקצת סבלנות וחכו לעונה הבאה.

Comments closed