בנוגע לדונצ׳יץ׳

רשמים מהפיינל פור בבלגרד

ברבע השלישי של פנרבחצ׳ה-ז׳לז׳יריס, שהיה סוער בהרבה ביציעים כי הקבוצה התורכית והקבוצה הליטאית הביאו את הקהלים הגדולים יותר,  לוקה דונצ׳יץ׳ נכנס לזירה כדי לספוג קצת את האווירה. נדמה שהוא עושה כל דבר להשיג לעצמו איזשהו יתרון. בכל פעם שלריאל יש זריקות עונשין הוא רץ לספסל ריאל להתייעץ עם המאמן. כנראה נחוץ בוורסיית כדורסל עם הרבה פחות פסקי זמן מבNBA.

*

אני לא כופר לרגע בגדולתו של אוברדוביץ׳. הקבוצות שלו לא רק מקשות 40 דקות לקלוע. הן מקשות על מעבר החצי, על מסירה פשוטה ועל הכנסות כדורי חוץ. אין לי מושג איזה שדה מוקשים אוברדוביץ׳ יטמון לדונצ׳יץ׳ מחרתיים. יצליח או לא – זה לא יהיה סוג הדברים שעושים בNBA. וצ.ס.ק.א היא הדבר הכי קרוב באירופה להרכב שני של קבוצת NBA ככה-ככה. 

*

קארץ׳ קיראלי שחקן הכדורעף האגדי שאימון במשחקים האולימפיים את נשות ארצות הברית אמר לי מה האתגר הגדול ביותר של ספורטאי בבימה הגדולה. ״זה לא להתעלות. זה להביא את המשחק הרגיל שלך. 

מבחינה זאת משחק חצי הגמר של ריאל אמור לשמח את מי שמתכוון לבחור בו בדראפט. הוא לא קלע באחוזים מיוחדים, אבל כשריאל הפקידה סוף סוף את ריכוז המשחק בידיים שלו לתקופת זמן רציפה היא הפכה פיגור 4 ליתרון 10 שכבר לא נמחק. דונצ׳יץ׳ מאבד כדורים. מחטיא. מבצע עבירות. אבל הוא לא מקבל שום החלטה אדיוטית. והוא מגוון את המשחק שלו בהמון מהלכים קטנים מצויינים. הוא נעמד לפאול תוקף ואז נסוג כדי להוציא את המתקיף משווי משקל. הוא מוציא עבירות כשצריך. הוא הודף מצויין כדורים. הוא ריבאונדר הגנה טוב. יש לו רברס ליי-אפ. המון המון ערך בכל מקום שמביטים. אני חושב שהוא די משכנע שאם לא יהיה כוכב עצום לא יהיה נפילה. 

*

רכז או שוטינג גארד? אני חושב שרכז. הוא מגן יפה על הכדור עם גוף גדול. הוא מסוגל לצור לעצמו זריקה על שומר נמוך. שוטינג גארד נראה לי הימור גדול מדי. 

*

כוכב מקצועני? אשתמש בבחירת רוקי השנה הנוכחית להמחשה. אני חושב שדונובן מיצ׳ל וג׳ייסון טאטום בהחלט ראויים להבחר לא פחות מבן סימונס. אבל מצד שני משוכנע שהייתה להם עונה טובה והם התאימו מאד למועדון שלהם. לגבי בן סימונס אינני יודע אם הייתה לו עונה טובה במושגיו. מנסה לומר: יש מי שהוא כוכב NBA מוכן בניילונים ויש מי שצריך סיטואציה נכונה. אחרת הוא עלול להתקע. לאחר לפרוח כמו ויקטור אולדיפו ואני משוכנע שיש גם את המפוספסים. אז אני חושב שדונצ׳יץ׳ צריך סיטואציה נכונה. 

*

בשולי הדברים:

ארגון מזעזע. אוהדים – כולל אנוכי שהייתי רוכש כרטיס רגיל –  היו בחוץ עד סיום הרבע הראשון. בגלל מעט מדי אנשים בתפקידי כרטוס. וכשאתה נכנס סוף סוף ורואה את עודף האנשים בקייטרינג של האירוע אתה מבין שאין לכדורסל באירופה באמת תקומה.

לזכותם של אוהדי ריאל מדריד ששוחחתי איתם כשם שהם סבורים שכל כוכב כדורגל צריך לעבור אליהם, הם רוצים שהכוכב כדורסל שלהם יילך למקצוענים עכשיו. 

המשחק הראשון הותיר אותי בתחושה לא נעימה. אין בכדורסל האירופי שחקן שקולע שלשה על שומר? זה נראה פרימיטיבי מאד. אבל המשחק השני היה די NBA. זה לא גורם לי להמר נגד אוברדוביץ. האיש מסוגל לגרום ליריבות להתעלות לרמות מאד נמוכות. 

ונובאק דג׳וקוביץ׳ דפק מכה בסניף המסעדה שלו שליד הארנה. 

צדק גרמני וצדק אנגלי
Bonehead Merkle

53 Comments

אלון3131 19 במאי 2018

לא ראיתי אותו המון עונה. אבל דונדיץ נראה מצד אחדמאוד בשל להיות שחקן nba טוב אבל מצד נראה שהתקרה שלו לא מאוד גבוהה יחסית למה שהוא עכשיו. לא רואה אותו הסופרסטאר עתידי בליגה הזו אבל בהחלט כשחקן בכיר. מעניין אם עוד 5 שנים אני ארגיש מגוחך עם התגובה הזו.

יואב בורוביץ' 19 במאי 2018

דונצ'יץ', עד לא מזמן, נחשב לבחירת טופ 2 בטוחה ואולי הוא עדיין נחשב לכזה. אני חושב שזו תהיה טעות לבחור בו טופ 2. לא מכיר את יתר שחקני הדראפט יותר מדי טוב אבל דונצ'יץ' נראה כמו בחירת 5- 10.

אלון 19 במאי 2018

אם אתה לא מכיר את שאר השחקנים בדראפט איך אתה יכול לקבוע שהוא צריך ללכת בין 5 ל 10?
הדראפט השנה מאוד עמוק וסקאוטים שכן מכירים את כל השחקנים אומרים שהוא טופ 3.

איציק 19 במאי 2018

אני מכיר חוץ מדונצ'יץ' רק מועמד אחד לדראפט (וגם לא בשמו). חושב שדונצ'יץ' מתאים למקומות 15-20.

יואב בורוביץ' 19 במאי 2018

אני מכיר רבים מהם אבל לא יותר מדי טוב (כלומר, לא ראיתי אותם בהרבה משחקים). גם את דונצ'יץ' לא ראיתי במשחקים רבים אבל בדרך כלל כשצפיתי הייתי בתחושה שהוא טוב ומוכשר, אבל לא מתאים לבחירת דראפט סופר גבוהה (1-2). לכן כתבתי 5-10, זה גם גבוה אגב.

אלון 19 במאי 2018

אני לא מבין מה זה מתאים לבחירה גבוהה. בוחרים אותך יחסית למי שעומד לבחירה. מקום 7 בשנה מסויימת יכול להיות 2 בשנה אחרת תלוי בחוזקת האחרים.
שאתה אומר שהוא שווה בין 5 ל 10 אז זה אומר שיש בין 4 ל 9 יותר טובים ממנו השנה. אם ככה אז אתה היחיד שחושב את זה.

איציק 19 במאי 2018

יואב,
אין לי בעיה עם ההערכה שלך לגבי מקומו בדראפת. יש לי בעיה עם הדרך בה הגעת להערכה זו. האם זו תחושת בטן או השוואה מול יכולת של שחקנים אחרים שיוצאים לדראפט?

יוסי מהאבטיחים 20 במאי 2018

נו, המטריל טרול פטור. מתפלא שנפלת לזה, איציק.
זה בורוביץ', האב הרוחני שלך.
בקצרה- האיש לא שחור (מינוס שתני מקומות אצל בורו) וגם לא עבר במערכת הקולג'ים האמריקאית (עוד מינוס מקום).
תוסיף שבטח אחותו התחתנה עם גמד, ותקבל תקרה טופ חמש אצל בורו.

יואב לוי 19 במאי 2018

לדונצ׳יץ׳ מעבר לכישרון העצום שלו, יש עוד תכונה נדירה ביותר, הוא חכם. הוא חכם במשחק שלו, בהתנהלות שלו, באיך שהוא משדך את עצמו לליגה הטובה בעולם. אם אני מבין אותו נכון, תוך 4-5 שנים הוא יכול להפוך למנהיג אמיתי של קבוצת NBA.

דורפן 19 במאי 2018

הליגה הפכה מטורפת בעומק שלה. זו התקופה הכי קשה להיות אולסטאר

AdamB 19 במאי 2018

סקרמנטו – כנראה הארגון המסריח ביותר בליגה יושבים בבחירה השניה. מקווה בשבילו שהוא כבר הודיע להם שישכחו ממנו.

ק. 19 במאי 2018

לא סביר שהוא יילך לפניקס- בחירה 1 יחד עם המאמן
מהנבחרת

ק. 19 במאי 2018

צ"ל "לא סביר שיילך לפניקס?"

AdamB 19 במאי 2018

אין לי מושג. אני רק יודע שהמוקים חוזים את אייטון בבחירה הראשונה

7even 19 במאי 2018

אלא אם תקומת סקרמנטו תגיע ממנו

red sox 19 במאי 2018

רונן, לא יודע כמה יצא לך לראות את ריאל השנה, אבל קלטת את העניין המרכזי אצל דונצ'יץ' – קבלת ההחלטות שלו היא פנומנלית לכל גיל ובטח לגיל שלו. הוא רכז ומנהל המשחק של ריאל, נקודה. הם שמים אצלו את הכדור בביטחון מלא, גם במאני טיים וגם כשסרחיו יוי ורודי פרננדס על המגרש. הם עושים את זה כי הם יודעים שהוא יקבל את ההחלטה הנכונה. כמובן גם בנבחרת אותו דבר (ויותר).
והכי מדהים שהוא הראה את זה גם בעונה שעברה, עם גיל וניסיון מופחת.
אסור לזלזל גם בחשיבות של 3 שנות משחק מול בוגרים ברמה גבוהה ובפיזיות מלאה. הליגה הספרדית, היורוליג ואליפות אירופה לא נ.ב.א אבל גם ממש לא קולג'.

זינק 19 במאי 2018

מסכים לגמרי.
צריך לתת במקרה הזה המון קרדיט ללאסו שהלך איתו עד הסוף והרבה לפני העונה הזאת, בקבוצה סופר לחוצה.
גם אני מקבל את התחושה שהשחקנים האחרים סביבו, שחלקם כוכבים גדולים, סומכים עליו ונותנים לו את המפתחות מבחירה.
לתחושתי אנחנו רואים כאן את אחד מכוכבי העתיד בהתהוות.

יותם 20 במאי 2018

כל מילה. אדיר לראות ילד בן 19 שהכשרון הכי גדול שלו הוא ברוגע, שיקול דעת וקבלת החלטות

איציק 19 במאי 2018

קודם כל, ברכות רונן שהצלחת להשיג כרטיס לחצי.
אני לא בדיוק יודע מה לחשוב על דונצ'יץ'. הוא יותר מידי בוגר לגילו מבחינת קבלת החלטות; יש לו יסודות משחק טובים מידי לגילו; הוא בנוי פיזית טוב מידי לגילו. על כן אני לא בטוח לאן הוא עוד יתקדם, עד כמה הוא ישפר את קבלת ההחלטות, עוד אלמנטים במשחק, עוד יכולת פיזית ואתלטית. פיזית הוא מוכן אך אתלטית מבחינת כח מתפרץ לדעתי הוא חלש (ולא חושב כי לא התאמן אלה כי זה לו בסט היכולות שלו). לכן, קבוצת NBA שתיקח אותו צריכה לחשוש שמה שהיא רואה זה מה שהיא תקבל בלי אופק גדול לשינוי. האם זה מספיק לכוכב, מסופקני. האם זה מספיק לשחקן לגיטימי, כנראה שכן.
שאלה קצת אחרת, האם לג'י. סי. קארול התסרוקת אי פעם זזה? היא ניראת לי יותר מסודרת ויציבה מזו של הארווי לאסוף בזמנו.

איציק 19 במאי 2018

נ.ב.: אחוזי העונשין של ריאל היו זוועתיים. בשל מסוים היו 13-26. ואז במאני-טיים דונצ'יץ' השחיל את זריקות העונשין ברצף בלי למצמץ. בגרות יוצאת דופן.
ובשולי הדברים. המראיין (לא זיהיתי את שחקן העבר) שאל את לאסו לגבי האחוזים הזוועתיים ב-free throws, ורסקין תרגם כזריקות משלוש. גם אם הוא לא הבין לגמרי את האנגלית, כאחד שהיה במשחק, דיבר על זריקות עונשין עם האוזמן, ומחזיק מעצמו כמבין, הייתי מצפה שיבין מההקשר שדובר על זריקות עונשין ולא זריקות משלוש.

red sox 19 במאי 2018

המראיין הוא ג'ו ארלאוקאס, זכותו וצדקתו יעמדו לנו.
רסקין היה עסוק בחיפוש אוהדי הפועל מסריחים בקהל.

איציק 19 במאי 2018

וואלה, לא זיהיתי אותו.
חבר קרוב של סבונס הגדול לזיכרוני.

dmc 19 במאי 2018

דונצ'יץ' היה טוב אתמול, אבל כדי להשיג יתרון על השומר שלו בנבא הוא יצטרך לקלוע מבחוץ. כרגע נראה שיהיה די קל לעצור אותו באחד על אחד

red sox 19 במאי 2018

שיפר את זה מאוד השנה. הבחור מרים כל העונה זריקות מכדרור ברמה די גבוהה, כולל סלי ניצחון עם שומר על הפרצוף. סט שוטינג יציב יש לו.
צריך לזכור ששחקנים בגילו, במעבר לנ.ב.א, מעבירים חודשים שלמים בעבודה על הגוף בחדר כושר. אצלו האספקט הזה די מסודר והוא יכול להשקיע את הזמן באימוני קליעה. כבר ראינו אצל לא מעט שחקנים מה קיץ אחד של השקעה בקליעה יכול לעשות.

איציק 19 במאי 2018

אתה רומז על ליאור אליהו?

dmc 19 במאי 2018

לא יודע, יש לו 31 אחוז מהשלוש העונה. ולא חסרות דוגמאות הפוכות

גילעד 19 במאי 2018

אני מסתכל על הגוף שלו ואני רואה קווין לאב לפני שהגיע לליגה. יש לו עוד הרבה מה לעשות בתחום הזה ואני די בטוח שהקיץ הראשון יוקדש לעבודה על הגוף בראש ובראשונה ורק אחר כך הקליעה. בין היתר כי מכניקת הקליעה שלו טובה, ואפשר לקוות שעם החופש היחסי שייהנה ממנו הוא יוכל לקלוע די סביר.

יונתן 19 במאי 2018

גארד, 2 מטר גובה, מאסיבי, חכם ומגוון וכל זה בגיל 18.
אחרי 3-4 שנים בnba יתחזק פיזית, יעבוד על הקליעה (כי ככה זה בnba) ואם ימשיך להפגין את הבגרות ולהתפתח כבן אדם השמיים הם הגבול מבחינתו. חוץ מסימונס אני לא יודע אם יש כזה כישרון ייחודי בליגה כרגע (למעט יוקיץ', אבל המגבלות שם ברורות).

Matipool 19 במאי 2018

האוהדים האלו של ריאל – סבורים שהם צריכים לקבל את סלאח? ניימאר? קיין? כולם?
עלה לדיון גם הגמר בשבוע הבא ומה ההערכות שלהם לגביו?
נ.ב – ״האיש מסוגל לגרום ליריבות להתעלות לרמות מאד נמוכות״. אפשרי לכתוב את זה מבחינה לוגית תחבירית?

איציק 19 במאי 2018

טוב, זה בסדר גמור ומשתלב עם:
נפלתי מהרצפה לכיסא
האיש משכמו ומטה
ובטח יש עוד… אני מאד אוהב אמירות כאלו, עד כמה שהן נשמעות עקומות. מבחינתי הן יפיפיות ומה שמתעקם זו לא האמירה אלה המרחב בו היא נאמרה.

דור 19 במאי 2018

הוא צנוע, ויש לו על מה.

Amir A 19 במאי 2018

"אין לי מה להוכיח והוכחתי את זה היום על המגרש."

אמיתי 19 במאי 2018

באתי בלי ציפיות והתאכזבתי

איציק 19 במאי 2018

זה כי הכריות היו לא נקיות מספיק.

Amir A 19 במאי 2018

אין לי מה להוכיח והוכחתי את זה היום על המגרש.

איש הפח 19 במאי 2018

הסיפא של התגובה פיוטי אפילו יותר מההערה של דורפן.

D! פה ועכשיו 19 במאי 2018

גם אם זה לא תקין לוגית תחבירית

זה מעביר את המסר בצורה ברורה – יש לכותב חירות לעבור על החוקים, כשהוא מכיר אותם.

איציק 19 במאי 2018

וגם כשהוא לא מכיר אותם ;)

אסף רביץ 19 במאי 2018

עוד נקודה לגבי דונצ'יץ':

המשחק מול צסק"א היה המשחק הרשמי ה-72 שלו מאז סוף אוגוסוט בנבחרת ובריאל, בלי פגרה בדרך (הפסיד שבועיים בגלל פציעה איפשהו באמצע). בכולם הוא היה שחקן מוביל, ברובם הגדול השחקן המוביל בקבוצה שלו. אלה היו משחקים ברמה הגבוהה ביותר של כדורסל מחוץ ל-NBA. המאזן שלו במשחקים האלה הוא 58:14, למרות שריאל מדריד סבלה העונה ממכת פציעות יוצאת דופן. הוא נמצא במרחק משחק אחד מלסיים את העונה עם יורובאסקט ויורוליג, שני מפעלים בהם הקבוצה שלו לא הייתה הפייבוריטית לזכייה.

בקיצור, בכל מה שקשור למוכנות הפיזית ובעיקר המנטאלית להיות שחקן מוביל ב-NBA ולהוביל קבוצה לנצחונות, אני לא יודע אם אי פעם הייתה בדראפט מניה בטוחה יותר, בטח בגיל 19. אין תקדים לעמידה בעומס כזה, במכללות לא מתקרבים לשם. אפשר כבר להכריז שהוא גאון כדורסל עם אופי נדיר ונתוני פתיחה טובים של גודל וקליעה וסבירים של אתלטיות. צריך להאמין שדיאנדרה אייטון יכול להיות טים דאנקן הבא כדי לבחור בו לפניו, אף אחד אחר כנראה לא יהיה בדיון. זה לא אומר שלא יהיו שחקנים טובים ממנו במחזור הזה, אלא שכולם הימורים גדולים מכל מיני סוגים.

dmc 19 במאי 2018

זה באמת מרשים. ומי ייקח עכשיו סנטרים כל כך גבוה בדראפט? העמדה הזאת הולכת ומאבדת רלוונטיות. בטח אלה שלא מצטיינים בהגנה (והגנה על גארדים)

ארז 19 במאי 2018

תודה אסף.
בכלל, הזדמנות טובה לומר לך שהטורים שלך בוואלה הם ההשלמה האולטימטיבית עבורי למשחקים שאני רואה.

רונן דורפן 19 במאי 2018

אוהב את הנכונות לקחת הימור משמעותי ולא לסייג באלף הסתייגויות

AdamB 19 במאי 2018

הרושם שלי הוא שאצל האמריקאים לקחת את השחקן הטוב במחזור המכללות זה ההימור הבטוח. סוג של לקנות מניית IBM.
ללכת על פרוספקט בינלאומי זה הימור מעצם זה שהוא בינלאומי.

זינק 19 במאי 2018

נדמה לי שזו בדיוק הטענה – הוא לא פרוספקט.
אתה מקבל כאן שחקן מוכח ברמות הכי גבוהות למעט הנבא.

קפיטולניק 19 במאי 2018

לא יודע, שחקן טוב זה בטוח. אבל היתרון שלו על שחקני יורוליג טובים אחרים זה הגיל והגרף הצפוי לשיפור. אז מהבחינה הזאת כן פרוספקט

AdamB 19 במאי 2018

יורם זה אתה ?

קפיטולניק 19 במאי 2018

מה פירוש?

ארז 19 במאי 2018

סתום את הפה!

יואב בורוביץ' 19 במאי 2018

חלק מהדראפט זה הימור. פעמים רבות דווקא לא הולכים על הדבר הבטוח יותר אם חושבים שהאפסייד לא משמעותי.

עידו אקסברד 19 במאי 2018

שאלה, האם הוא מחוייב להגיע לליגה דרך הדראפט?

נשמע כרגע שהוא מסוגל לעשות הרבה כדי להתחמק מהנפילה לסקרמנטו.

אשמח להסבר של חוקי החוזים בליגה לרוקי

dmc 19 במאי 2018

כדי להצטרף לליגה כל שחקן מחויב להצטרף לדראפט. אם לא בוחרים אותו הוא רשאי לחתום בכל קבוצה. אם בוחרים אותו הזכויות עליו שייכות לקבוצה ספציפית

משה 19 במאי 2018

אם דונצ׳יץ׳ היה אפריקאי היו כבר מספיק קולות שמפקפקים בגיל שלו.

איציק 19 במאי 2018

נכון בהחלט, הוא נראה צעיר מגילו.

Comments closed