ההפסד בגמר הגביע

העונה נגמרה

זהו נגמרה העונה. כמעט. עוד מסיבת עיתונאים אחת עם כמה תירוצים ״היה להם מצב אחד. שלטנו במשחק״. כאילו שיונייטד הייתה מתקיפה אם לא הייתה בפיגור.  עוד כמה הדלפות-ספין של וודוורד לגבי כמה רכישות. ואפשר להתכונן למונדיאל. וטוב שהיא נגמרה.

צ׳לסי הייתה חיוורת וחסרת דמיון. ויותר טובה מיונייטד.

*

בשולי הדברים. שתי החלטות וידאו קצת שנויות במחלוקת לטובת יונייטד אבל אולי דווקא כי הן חשופות אולי תצמח מהן טובה. על פי המצב המקובל היום ייתכן שג׳ונס היה מורחק על ידי רוב שופטים. ההגיון הכדורגלני אומר שלא צריך הרחקות כאן. הכדור שפגע ביאנג היה מקרוב ובעוצמה והשופטים נטו העונה לא לתת פנדלים על אלו. אבל זו הזדמנות לרשויות השיפוט להגיד שזה המצב מהיום והלאה ולהבהיר דברים.

וזה נכתב לפני המשחק:

מוריניו ביקש לא לשפוט את העונה הנוכחית על פי גמר הגביע והוא צודק. אני חושב שהעונה צריכה להשפט על פי נושא אחד או שניים. הנושא הראשון הוא לא חובה, אבל מי שמעדיף, כמוני, לצפות ממנצ׳סטר יונייטד לכדורגל אמיץ ויוזם שופט כך את העונה. אבל הנושא היותר גורף הוא המרחק מהצמרת האנגלית והאירופאית. 

הופיעה סטטיסטיקה לפני כמה ימים שהראתה שיונייטד ברת מזל יחסית למספר המצבים שיצרה ושנוצרו נגדה. אוריאל דסקל כתב על זה. לא לחלוטין הבנתי את המתודה אבל במילה אחת ההסבר הוא דייב. השוער הכבר מיתולוגי שווה ליונייטד כמה מקומות בטבלה. 

השוער הזה גורם לי לשנות במקצת את מנהגי. לרוב התמיכה שלי במונדיאל לחלוטין לא קשורה ליונייטד ותמיד אמרתי לעצמי – במונדיאל מבחינתי שמוחמד סלאח יסבסב את פיל ג׳ונס כי אני מעדיף את מצרים על אנגליה. אבל דייב ראוי למשהו על יכולתו האגדית ובאמת אשמח אם יוביל את ספרד לזכיה בו. ויש לכך סיכוי!

אבל הגענו למונדיאל כשאנחנו מדברים על גמר הגביע. אז לחזור לענייננו, יונייטד חייבת להבין שאליפות אנגליה כרגע מחייבת לכל הפחות שני שערים למשחק ואולי יותר.  כי בנוסף לצ׳לסי ליברפול תחזק את הקבוצה ההתקפית הטובה שכבר יש לה בהרבה כסף. והנתון של העונה האחרונה – קצת פחות מ1.8 גם הוא קצת מרמה לטובתנו – במחזור השביעי יונייטד עמדה על שלושה שערים למשחק ומאז הנתון היה בערך 1.5. והסיבה שאני לא אשפוט היום את גמר הגביע על פי טיב הכדורגל של יונייטד היא שאת טיב הכדורגל ראינו. כולל כמה הופעות טובות במשחק מבוקר מול קבוצות צמרת שנותנות אופטימיות להיום. 

מה בכל זאת הציפיות מהמשחק היום? תחושה שהקבוצה היא יחידה אחת. תחושה שהקבוצה סופר רעבה.

*

גמר הגביע הקודם היה יום מביש בהיסטוריה של יונייטד. לפטר את המאמן המנצח לפני שהניצחון נחגג הייתה התגלמות הציניות המכוערת של הבעלות על מנצ׳סטר יונייטד. ניגוד  מוחלט לתחושות שהעביר מייקל קאריק במשחק סיום העונה כשדיבר על המשפחתיות של מועדון הכדורגל. לא רק שזה היה יום מביש, גם מביש שיונייטד לא מצאה דרך להתנצל בפניו – בלי שום קשר לטעויות הקשות שעשה באימון הקבוצה. 

וזה מחזיר אותי לנושא המשך דרכו של מוריניו. שינוי יסודי ביחס של ההנהלה למורשת של יונייטד נחוץ עוד יותר משינוי הכדורגל – למקות שהם כמובן קשורים זה בזה. ולא הייתי תומך בעזיבתו של מוריניו בלי העזבת האנשים שמעליו. כי כשאד וודוורד מנופף בתוצאות הכספיות גם הוא גונב דעת. נכון שהוא איש מכירות טוב, אבל המוצר הוא הסמליות והאהבה העולמית למנצ׳סטר יונייטד. ולכך הוא תרם אפס. הוא משווק את מה שבנו קודמיו. 

אתם חושבים שאני הולך לסיים בשליליות? חלילה. גמר הגביע היום!

כתבתי לפני שנתיים איך גמרי גביע לא פעם סמלו תקופות חדשות במועדון – התואר הראשון של באזבי, התואר שהציל את פרגוסון, התואר שמיצב את יונייטד החדשה לאחר השינוי מניוטון הית׳. והיום בחרתי את הוידאו של הגמר של 1977 – התואר היחיד של טומי דוקרטי. שהיה אחד מאותם ימים שידה הארוכה והפתלתלה של ההיסטוריה פעלה במרחבי הזמן. ללא שער הניצחון המוזר של ג׳ימי גרינהוף אין לנו את ייחודיות הטרבל. וזה צריך לדעת כל שחקן יונייטד היום. לנצח את גמר הגביע עבור יונייטד לא ״מציל לך עונה מבאסת״. אלא רושם את שמך בדברי ימי המועדון האנגלי המיתולוגי מכולם.

תינוקות באזבי- מכינים אתכם לגמר עם גיא סלע(אוהד צ'לסי)
הרולטה הכפולה

95 Comments

יואב 19 במאי 2018

Well said…

טל המנצ'סטרי 19 במאי 2018

אחד הדברים הכי מדהימים בזכייה ב 77' זה שעונה קודם לכן כשהפסדנו לסאות'המטון בגמר, דוקרטי בפנייה לאוהדים במרכז מנצ'סטר לאחר המשחק, למרות שלא חגגנו זכייה, הבטיח כי נזכה בגביע בעונה הבאה, הבטיח וקיים.
עד כדי כך היה חשוב ונחשב דאז הגביע האנגלי, אומנם לא אליפות אבל הרבה יותר קרוב מאשר היום.

לגבי היום, 50%-50%, מי שתצליח להתעורר ולהתעלות מעל הדעיכה ביכולת ובגישה של השבועות האחרונים תנצח.

שיהיה לנו בהצלחה!!!

אבי התל אביבי 19 במאי 2018

איך אתה זוכר את הגמר הזה? ;-)
אני עליתי לכיתה א' בעונה שאח"כ…

טל המנצ'סטרי 19 במאי 2018

לא זוכר אבל, איך אמא שלי תמיד היתה אומרת, הלוואי והייתי משקיע ולומד בבית הספר כמו שלמדתי בין היתר גם את ההיסטוריה של יונייטד.

אבי התל אביבי 19 במאי 2018

יכלת להיות עורך דין

טל המנצ'סטרי 19 במאי 2018

אין לי לב בכדי להיות עורך דין :-)

ארז 19 במאי 2018

אין לך לב? התקבלת :)

טל המנצ'סטרי 20 במאי 2018

גדול ארז: -)

בני גלובינסקי 19 במאי 2018

לא מתרשם מהטיעון שהצגת על דה חאה. זה כמו להגיד ברצלונה בלי מסי לא תהיה אלופה או ריאל בלי רונאלדו לא תיקח אליפות אירופה. זה המצב הנתון ויש ליונייטד שוער ענק. לגמד את המקום השני לא נותן כלום.

רונן דורפן 19 במאי 2018

זה כמו להגיד ברצלונה תלויה במסי וריאל תלויה ברונאלדו. כלומר להגיד את האמת כמו שהיא. יונייטד תלויה בשוער. סימן להתקדמות בעיני הכת המוריניאית אני משער

איש הפח 19 במאי 2018

בהבדל אחד – מסי/רונאלדו, לפחות תיאורטית, יכולים להבטיח שברצלונה/ריאל תמיד תכבוש אחד יותר מהיריבה. דה חאה, ענק ככל שיהיה, לא יכול להבטיח שיונייטד תמיד תספוג אחד פחות.

אודי 19 במאי 2018

אם אני זוכר נכון, דסקל כתב לא רק על דה חאה. הוא גם כתב שההתקפה של יונייטד כובשת יותר מהממוצע של מה שהיא אמורה לכבוש על פי איכות המצבים שהיא משיגה.
בקיצור, ההגנה מאפשרת מצבים איכותיים ליריבות, ההתקפה משיגה מעט מצבים לעצמה.
הטיעון הוא שהסגל איכותי והקבוצה לא. אני לא חושב שיש סיבה לטעון את זה על ריאל או בארסה

אמיר המקורי 19 במאי 2018

ללא קשר למה שיקרה הערב והשחקנים שיצטיינו / אולי יאכזבו העונה תימדד על פרמטרים אחרים, האם התקדמנו מאותו יום בו הסר פרש,האם איכות הכדורגל של המועדון בקו עליה / ירידה, האם שם המותג בעלייה / ירידה, האם האוהדים ניהנים / מאוכזבים, האם כישרונות מהאקדמיה תופסים מקום בקבוצה הבוגרת / לא מצליחים למצוא מקום,האם המנג'ר הנוכחי(וקודמיו)הצליחו לשדרג שחקנים בעליי פוטנציאל / נכשלו בהשבחה, האם מדיניות הרכש של המועדון נחלה הצלחה / נכשלה.
חברים, זה נשמע לא טוב(אפילו באוזניי)אבל, העובדות ממש לפתחנו, התשובה לצערי לרוב השאלות שהוצגו היא לא !
העונה הבאה בפתח,איני מאמין בשינויים דרמטיים מעונה לעונה, לטעמי הצלחה בכדורגל היא תוצאה של דינמיקה של כמה עונות,חמש שנים כבר בוזבזו, הגיעה השעה לשנות גישה בכל החזיתות,לצערי עם ההנהלה הנוכחית זה לא יקרה, אנשי כספים צריכים לנהל כסף, אנשי כדורגל צריכים להתוות דרך ולנהל, ביונייטד של היום אין אנשי כדורגל!
מה צריך לעשות, אז ככה, להחזיר 2-3 אגדות עבר(הלא רחוק)לתפקיד רשמי במועדון,למנות מנג'ר חדש שיחזיר למועדון את הכדורגל השמח לא הורגלנו, לעבור באיזמל מנתחים שחקן שחקן ולמדוד את הפוטנציאל / תרומתו המוכחת על הדשא / זמני ההיעדרויות שלו מהמגרש כתוצאה מפציעות, כשאני עובר בפרמטרים אלו אני מוצא כי
הסגל פשוט לא מספיק איכותי ע"מ להחזיר עטרה ליושנה.

פרסלני 19 במאי 2018

קראתי את דסקל. זה הסבר מרשים ומודל מעניין אבל גם אני לא בטוח מה ניתן להסיק ממנו לגבי חשיבות די גאה. אבל העניין שבלט בכל זאת במודל זה שיונייטד מאד שונה מרוב קבוצות הצמרת האירופאיות במודל הזה. מצד שני לא ברור לי איך הסטטיסטיקה מחברת בין ההגנה להתקפה?

והרי ההגנה ואי ספיגת שערים או מצבים היא גם תלות ההתקפה וסגנונה? אין חולק שהסגנון שמוריניו הקנה הוא גם יחודי לקבוצות צמרת. האם ההבדל היה כזה גדול בתוצא עם שוער אחר? לא בטוח שיש מודל להסביר את זה.

ואחרי זה, הוא ענק בשוערים עם עונת על וזה בוודאי הסבר אחד סביר.

דורפן 19 במאי 2018

סיטי הייתה משווה. ארסנל לא הייתה מפסידה. ליברפול הייתה מנצחת באנפילד- ואנימתייחס רק להצלות לא הגיוניות ברמה עולמית

פרסלני 19 במאי 2018

ראינו ראינו. אבל לא על זה כתבתי, אלא על המודל הסטטיסטי. כלומר האם הקבוצה הייתה יותר התקפית (נניח נגד סיטי) , הם היינו מגיעים מבחינת המודל לכזה מצב.
ויותר קיצוני- אם כקבוצת התקפה הגיונית, במשחק נגד נמושות הליגה לא היה מטה את הנתונים מההגנה להתקפה? בסופו של דבר לשחק התקפה מהסוג שיונייטד שיחקה השנה (ושביאסה את רוב המשתתפים פה) זה יחודי לקבוצות תמרת בכל הליגות.

דורפן 19 במאי 2018

טוב. זה נכון. אין שום דרך לדעת בוודאות תוצאה של איזשהו משחק. אבל בוא נאמר ככה. דה חיאה נבחר לנבחרת העונה. שום שחקן שדה לא נבחר ושום שחקן שדה לא רשאי להרגיש מקופח

סימנטוב 19 במאי 2018

זה גדול ממני אני בעד דה חאה במונדיאל. במהלך השנה כשהבנתי איפה אנחנו עומדים נצמדתי לספרד.

אמיתי 19 במאי 2018

אני ממש רוצה שניקח את זה. מקווה לשער שנייים של ראשפורד

איציק 19 במאי 2018

אני מאחל לך שרק החלק הראשון של התגובה שלך לגבי הגמר של ליברפול יתרחש. ולא בגלל שאני בעד היריבה שלכם… ענייני קארמה, אתה יודע.

דני בן אלי 19 במאי 2018

מלחמת הבונקרים

אריק 19 במאי 2018

הטבת לתאר

Danny - Long Island 19 במאי 2018

בנתיים לא פחות מבושה

Yair 19 במאי 2018

מאטיץ׳ ועוד 9 ילדים

דני בן אלי 19 במאי 2018

עושים למוריניו -מוריניו
הסיוט הכי גדול שלו

סער 19 במאי 2018

לדעתי זו גנבת דעת כל השנה לשחק על תוצאה ועל השורה התחתונה כדורגל משעמם ופחדני ולהגיע לגמר ולבקש לא לשפוט אותו על התוצאה.

פרסלני 19 במאי 2018

זה כמו שהמנהל של 'אגד' פוגש את הקולגות מהחברה הקודמת שהוא ניהל 'דן'. דיון על אוטובוסים…

עידו מברלין 19 במאי 2018

דקה 60 אנחנו פשוט לא ברמה עולמית רמת הבעיטות מרחוק מזעזעת הגבהות רעות לא רציני ולא בפעם הראשונה העונה

Danny - Long Island 19 במאי 2018

אני לא רואה שום עתיד וורוד לשנה הבאה – האם יהיה שינוי במחשבה?

Yair 19 במאי 2018

אם זאת לא היה על חשבון יונייטד זה היה פשוט תענוג לראות שעושים למוריניו מוריניו…

Danny - Long Island 19 במאי 2018

ואיפה ההתקפה שלנו? 3 מהירים מקדימה וכלום אחד גדול – אפס יכולת אישית – באם לא יהיה שינוי מחשבתי, אין סיכוי להשתלב בצמרת האירופית

Yair 19 במאי 2018

החבר׳ה התאמנו שבועיים על לסגור את צ’לסי, לא אמרו שנצטרך התקפה.

אמיתי 19 במאי 2018

2 little 2 late

קירקגור 19 במאי 2018

2 מהיר 2 עצבני

ק. 20 במאי 2018

אמיתי, אני לא מאמין שהייתי צריך משחק פאסיבי שלכם מול צ'לסי הפאסיבית מעט פחות כדי לנצח את ההתערבות הטריוויאלית הזאת…
נתראה בשנה הבאה…:), מוכן לdouble or nothing (דאבל מה?…)?

אמיתי 20 במאי 2018

אתחיל מהסוף- מודה בתבוסתי. כבר לא זוכר מה היה העונש, מניח ששינוי הניק. לבחירתך. אני מקבל באמת שיש הרבה צדק בטענה הבסיסית שלך שמוריניו לא יוזם מספיק. ולא רק מול הגדולות.
עכשיו, לאתמול-
קצת לא הוגן כי ההתערבות הייתה כשיונייטד מובילה או בשיווין ואתמול רוב המשחק רדפנו אחריהם. לא הייתה חסרה יוזמה כמו שהיה חסר משחק התקפה חכם ואולי הברקה מאיזשהו שחקן שלא באה. באיזור הדקה העשירית רשמתי לחבר "אנחנו מובילים…באחזקת כדור".
מעבר לזה תכנית המשחק (שעבדה) של צלסי הייתה לתת לנו את היוזמה וזה אכן עבד להם. ניסינו בצורה מוגבלת ויצאנו עם יותר מידי שחקנים וככה גם חטפנו.
קיצר. תן את העונש ואורכו ואני אבצע. היה כייפ וספורטיבי סהכ (:

ק. 20 במאי 2018

לא היה פרס או עונש בהתערבות… אין צורך, לשם הספורט זה מספיק… היה בכיף
אתמול כמובן שלא ראיתי (קיבלתי פטור מעצמי), אבל לפי מה שקראתי וראיתי בתקציר, עד הגול של הזאר יונייטד לא יצאה מגדרה לטובת המטרה הזעירה של לכבוש…
שנה הבאה אני מכניס גם הארדספילד בהתערבות, אולי אותה התערבות, רק על מקומות 6-15 ומול דרג 3-4 בשלב הבתים…:)

פיש אנד צ'יפס 19 במאי 2018

האם קיימות סיבות מספיק חזקות מדוע לא לפטר את מוריניו?

-כשלון בקידום צעירים
-170 מיליון פאונד בקיץ וסוף עונה ללא תואר…כשלון צורם ברכש של מחטיריאן,והבאת סנצ'ס שרחוק מאוד מהיכולת שהציג בארסנל,והוא עוד לוקח את מקומו של מרשיאל בהרכב
-כדורגל רחוק מלהיות מלהיב
-נרטיב של אני יותר גדול מהמועדון,רחוק מאוד ממורשת פרגוסון

ליאור 19 במאי 2018

דווקא מבחינת יוזמה ומחויבות זאת היתה אחת ההופעות הטובות השנה, גם אם לא כדורגל גדול.

אלעדוס 19 במאי 2018

יותר טובה מיונייטד לא הייתי אומר.
צ'לסי מאוד חלשה, עם שחקן אחד והברקה וחצי

סימנטוב 19 במאי 2018

מהדקה השישים הטלויזיה דוממת ואני בפינת האוכל באדישות, האוכל דווקא טעים.. אני לא מכיר את עצמי.

איתמר 19 במאי 2018

זו קבוצה שזקוקה לבניה מחדש וחבל שמוריניו יהיה זה שאחראי לכך.
אם יונייטד לא קרובה לרמות הגבוהות זה גם בגלל הרבה שחקנים שלא מתאימים לרמות הללו.
חלקם צעירים שלא התפתחו תחת מוריניו (ראשפורד חייב לעזוב בהשאלה) וחלקם ותיקים שכבר אין להם מה להציע ברמות הללו.
עצוב ששוער על כמו דה חאה משחק בקבוצה שבה הוא לא יכול לזכות בתארים משמעותיים.

D! פה ועכשיו 19 במאי 2018

א. הוא משחק במנצ'סטר פאקינג יונייטד
ב. למה זה עצוב?

עצוב זה שיש כלכך מעט קבוצות שאנשים מחשיבים כ"יכולות לזכות בתארים משמעותיים"

זה עצוב.

איתמר 19 במאי 2018

הוא משחק בקבוצת ההווה של יונייטד (שהיא ממש לא פאקינג יונייטד) ולא בקבוצות העבר הגדולות.
שחקני על נשפטים על פי התארים שהם זוכים בהם ולדה חאה מגיע יותר ממה שיונייטד מציעה לו.

D! פה ועכשיו 19 במאי 2018

אתה רואה?
זה עצוב

Yair 19 במאי 2018

אי ההרחקה של ג’ונס – זה החוק החדש לא? אם שחקן הולך לכדור אין אדום גם אם הזדמנות ודאית להבקעה.
למרות שבמקרה של פיל ג’ונס לך תדע מה היא ניסה לעשות, איך האיש הזה עדיין בחיים

Selby 19 במאי 2018

https://www.bbc.com/sport/football/44157382
רוד חולים אמר הכל לפני המשחק.

ניק 19 במאי 2018

סה"כ המשחק הזה הוא הסבר טוב ללמה האנגליות לא מצליחות באירופה, למרות כל הכסף – 2 קבוצות צמרת שמציגות משחק רפוי וחסר חדות ותיאום וזה כשאנחנו במשחק סוף העונה.
בכל מקרה הגיע לנו הרבה יותר מהם, לא חושב שהם היו יותר טובים, בטח לא במחצית השנייה.

לגבי הפנדל והלא – אדום, הבנתי שבאנגליה נותנים אדום על שחקן אחרון רק אם לא היה ניסיון לשחק בכדור.

בקצרה, באמת עונה קשה לאוהד שרואה את כל המשחקים עם כל כך הרבה דקות של יאוש וחוסר עניין.

אמיר המקורי 19 במאי 2018

כשהבלם שלך לא מסוגל לנצח במיאוץ חלוץ שמתחיל לרוץ 2 מטר אחריו,כשהמנגר שלך פחדן ומיושן,כשחלוץ הרכש שלך עולה לך 500,000 פאונד לשבוע ולא עושה כלום במגרש,כששחקן הרכש היקר שלך 100 מיליון יורו משחק כמו שחקן שעולה 5 מיליון,כששהנהלה שלך מבינה בכסף אבל לא בכדורגל,כשחצי מהסגל שלך לא ראוי לחולצת המועדון אתה לא מגיע לכלום!

דני בן אלי 19 במאי 2018

יפה

Z 19 במאי 2018

הדבר היחיד שעוד מהנה במשחקים של יונייטד זה הסיכומים כאן בבלוג

פיש אנד צ'יפס 19 במאי 2018

והראיונות של מוריניו לאחר הפסדים

אופיר 19 במאי 2018

בינגו, בדיוק מה שחשבתי. מחכה כבר לקרוא.

יעקב 19 במאי 2018

רגשות מעורבים.
בכל זאת הציניקן האופורטוניסט הפסיד בדרך הכי אירונית.
אפילו בתקופת ואן ואל לא הייתה שמחה.
אולי בגלל שהוא לא קשקש כל כך הרבה שטויות כמו החמור.

אבי (תמיכה ביקורתית במוריניו) 19 במאי 2018

תוצאה מאכזבת בסיום של עונה טובה. הכדורגל לא היה מלהיב, התארים לא הגיעו, מסיבות העיתונאים של מוריניו היו שחצניות ואגוצנטריות, אבל כמו שאמר השדכן בבדיחה היהודית – נו, מה, רציתם בלי פגמים?

אריק 19 במאי 2018

למה רק טובה?
מעולה!

אבי (תמיכה ביקורתית במוריניו) 19 במאי 2018

אני שומר את הסופרלטיבים לעונה הבאה.

אריק 19 במאי 2018

אני בונה על סכסוף סביב זכויות השידור והקפאה של פתיחת הליגה בשנה.

יוסי מזרחי 19 במאי 2018

רק על המשפט האחרון של דורפן:
להגיד שצלסי היתה חיוורת וטובה מיוניטד,זו לשנות את המציאות (שאני לא אוהב) כדי שתתאים לתיאוריה.
אילו היינו מובילים ועולים לחצי השני כמו שצלסי עלתה הייתם בוכים על הציניות והבונקר.
במשחק שבו דה חאה עוצר כדור סתמי אחד ושקורטואה הוא המצטיין בצלסי, או לפחות מהבולטים שם, הייתי אומר שצריך להשאיר שנאות וביקורת מחוץ להערכת משחק כלשהו בטח זה של היום.

אביאל 19 במאי 2018

עם שופט נורמלי והבדיחה שנקראת שיפוט בוידאו צ׳לסי היתה עם 2 לפחות, כולל הרחקה לג׳ונס.

אבל אתה צודק לגבי צ׳לסי, תיקו בבית מול האדרספילד ותבוסה לניוקאסל בשני משחקים הכי חשובים העונה, עונה גרועה ביותר שלנו.

דורפן 19 במאי 2018

יוסי – יונייטד תקפה כרגיל כי נפלה לפיגור. צ׳לסי לא פחות שלילית מיונייטד ולכן בגלל שהיא הבקיעה מוקדם. המשחק היה בשליטה אופטית של יונייטד ולא של צ׳לסי. אם אנחנו היינו מבקיעים דקה 14 אנחנו היינו בבונקר

אריק 19 במאי 2018

צלסי א נגד צלסי ב.
חבל שאחת לובשת מדים של יונייטד ומשתמשת במתקנים של הקבוצה.

Amir A 19 במאי 2018

עונה מבטיחה שבה הקבוצה מחזיקה במקום השני רוב העונה, אבל ללא סיכוי אמיתי לקחת את האליפות. עם הפסד בגמר הגביע. עם בעלים שמה שמעניין אותו זו השורה התחתונה יותר מאשר כדורגל איכותי. ואוהדים ממורמרים.
.
.
.
קשה, קשה בבית"ר ירושלים.

באבא ימים 20 במאי 2018

מעולה?

באבא ימים 20 במאי 2018

!

איש 19 במאי 2018

כבר כמה שנים טובות אני רואה את המשחקים בסטרימינג. השידור זורם מעולה אבל הקבוצה כל הזמן buffering

ניק 19 במאי 2018

חחח חזק!

ניינר / ווריור 19 במאי 2018

משחק מחריד, ציני ומשעמם עד אימה. מסוג המשחקים שמוציאים שם רע לכדורגל האנגלי

אריק האדום 19 במאי 2018

זה לא מוריניו. ולא ואן חל. וגם לא מוייס.
פרגוסון אשם. הקבוצה שלו נשארה בלי שחקנים "רעים", כאלו עם שיניים, מאז שסקולס פרש בפעם הראשונה.
העניין שאצל פרגוסון הוא היה האיש הרע. עם הלחץ על השופטים. והמלחמות הפסיכולוגיות.
ומאז שעזב… כולם רוק סטארים או בלרינות.
אין קשיחות.
אין רוע.
אין נוויליזם.
אני הייתי מחתים את ברוס. או קין. בתור מנגרים.
הסגל יתיישר. פוגבה יפסיק עם השטויות.
עם הכשרון שיש ליונייטד היום פרגוסון היה טוחן את אירופה. לא רק את אנגליה.

יואב 19 במאי 2018

לפחות תכתוב פרגי אשם במרחאות.
אתה מאשים מישהו על יכולותיו הפנומנליות?

יוסי מזרחי 19 במאי 2018

הוא התכוון לזה, לשון סגי נהור
והאמת היא שאין לנו אופי שהיה בזמן סיר אלכס.
לא שחקנים, לא מאמן, לא כשרון, מה שחסר זה מה שהביאו נוויל וברוס וקין. רצח בעיניים.

יואב 19 במאי 2018

יוסי, לאף אחד לא יהיה אופי כמו בימי פרגי. זאת אקסיומה. אף אחד לא כותב כמו קפקא ואף אחד לא שר כמו בואי.
ורצח בעיניים ללא יכולת זה ויני ג'ונס ודניס וויז(אחלה שחקן אבל קצת מוגבל). רצח בעיניים לא יעזור לך להתמודד מול הריאל והבאיירן של העולם.

יוסי מזרחי 20 במאי 2018

נכון

יוסי מזרחי 20 במאי 2018

הטענה היא שאין גם אופי כי יכולת וכשרון יש ויש.
בקבוצות של סיר אלכס ענין האופי לא היה עולה לשום סוג של דיון, כאמור "בגלל פרגי":

Matipool 19 במאי 2018

עם כל הכבוד לסר שטחן את אנגליה, הוא לא ממש טחן את אירופה עם קבוצות הרבה יותר כשרוניות מזו שיש לכם היום.

יואב 19 במאי 2018

אי אפשר לטחון את אירופה אם אתה לא ריאל /ברצלונה כנראה(ויש לזה סיבות). ציפיות לא ריאליות. 4 גמרים, כמה חצאים,
בוא נראה מאמן של קבוצה אנגלית שמייצר משהו דומה.
ולטחון את הליגה זה הכי כיף.

Matipool 20 במאי 2018

היה מאמן אנגלי שעשה את זה במקבץ מדהים תוך 7-8 עונות.
העניין הוא שלטחון את אירופה זה כולל לזכות בתואר ואת זה הסר הצליח רק פעמיים במשך יותר מעשרים שנה וגם הפעמיים האלו היו במרחק של יריקה מאי זכייה.

אדם 20 במאי 2018

ליגת האלופות של אחרי 1992 לא דומה לליגת האלופות של לפני 1992.
מדובר על עידנים וטורנירים שונים. שלבי בתים, יותר כסף, עידן בוסמן גם נכנס כמה שנים אחרי, זה לא בר השוואה.
אף קבוצה אחרי 92 לא הצליחה להגיע לשני גמרים רצופים עד יונייטד של 2009 וריאל מדריד של שנה שעברה.
גם פרגוסון עצמו אמר כמה פעמים שיונייטד היו צריכים לזכות בתואר יותר.
לגבי הזכיות המזליקיות, זה עניין של פרספקטיבה. קבוצה שעוברת את ברסה, אינטר ויובה ומגיעה לגמר בלי סקולס וקין ומנצחת אותו, די נחשבת לראויה לטעמי.
ב2008, לא חושב שהיה שבוע אחד שקבוצה אחרת נחשבה יותר ראויה מיונייטד לזכיה בו. מה גם שבשני המקרים הם גם זכו באליפות באותה עונה.

יואב 20 במאי 2018

מה שאדם אמר. זה ממש בסיסי מאטיפול. ולראיה, ליברפול לא קרובה לאליפות כבר מעל שני עשורים. כנראה שמשהו השתנה, לא? יש לי הרגשה שכן, ככה בקטנה.

קירקגור 19 במאי 2018

לא מבין למה הרוח הפאסימית. ראו בבירור איך מוריניו עושה מהלך על וויליאן כשהוא בא להכנס. שנה הבאה נהיה צ׳לסי מחוזקת כפול שתיים.

פיש אנד צ'יפס 19 במאי 2018

מי שרצה לראות גמר אנגלי טיפוסי ומרגש היה צריך לחפש אותו בגרמניה…שם מאמן מאוד מוכשר שהיה אנדרדוג מאוד גדול זכה בגביע מול באיירן העשירה ומדושנת התארים.

מצחיק שדווקא הישראלי היחיד שזכה בתואר השנה זה טוואטחה -ועוד מהספסל!!!

רונן דורפן 19 במאי 2018

אגב, טעיתי. לא הגיע אדום לג׳ונס

Where a player commits an offense against an opponent within their own penalty area which denies an opponent an obvious goal-scoring opportunity and the referee awards a penalty kick, the offending player is cautioned unless:

•The offense is holding, pulling or pushing or

•The offending player does not attempt to play the ball or there is no possibility for the player making the challenge to play the ball or

•The offense is one which is punishable by a red card wherever it occurs on the field of play (e.g. serious foul play, violent conduct etc..)

In all the above circumstances the player is sent off.

אבי התל אביבי 19 במאי 2018

טוב לדעת

צור שפי 19 במאי 2018

אני בעד ספרד במונדיאל ולא רק בגלל דה חאה. דייב זה ניק שאתה הענקת לו או שככה קוראים לו במנצ׳סטר?

שלמה 20 במאי 2018

אם דה חאה עוזב יונייטד מתפרקת,
האיצטדיון קורס, המועדון כולו, אלוהים ישמור,
אשלי יאנג מגן שמאלי, פיל ג'ונס, וכריס סמולינג בלמים כבר 50 שנה,
לינדלוף ובאיי נעלמו, אלוקים איזו קבוצה
מביכה.

טל המנצ'סטרי 20 במאי 2018

מבאס, כי זה גמר גביע, כי הפסדנו לקבוצה שאין לה ולא היה לה שום דבר מיוחד להציע בעונה האחרונה, לא על הדשא וגם לא על הקווים.

אנחנו יכולים לבוא בטענות רק לעצמנו, יש גבול כמה פעמים אפשר להתחיל משחק מעמדת פיגור או לסיים מחצית ראשונה רעה ואז להצליח ולהפוך את הפור.
ידענו לעשות זאת במספר משחקים העונה בליגה, בין היתר גם נגד צ'לסי באולד טראפורד, אבל זה לא משהו שאפשר לבנות עליו, זה גם מעלה סימן שאלה די מטריד, למה לעזעזל אנחנו יותר מדי פעמים יוצאים ככה למשחק?
זה לא רק להיות בפיגור, זו הדרך שבה נכנסו לפיגור והמחצית הראשונה הכוללת אתמול, אם אני לא טועה בלי אף בעיטה למסגרת ולא רק, זה היה המשך ישיר לכמה שבועות של כדורגל רע ששיחקנו בליגה.

בימים שלפני המשחק חששנו מזה שלא נוכל להגיע לגמר הגביע ולעשות ככה פתאום איזה סוויץ', בין התקופה האחרונה ופתאום שהמשחק שלנו יהיה קצבי וטוב מהרגע הראשון, שילמנו על זה ביוקר.
שילמנו על זה כי צ'לסי ולאחר שהובילה ראשונה, במחצית השנייה בעיקר עשתה מעשה "מוריניו" או יונייטד בלא מעט פעמים תחת מוריניו, ידעה לצופף ולהגן יותר מאחור ולנסות להשאיר את הקבוצה היריבה על מינימום מצבים.
הגענו ל 3 מצבים, אחד טוב של ראשפורד, אחד משום מקום של ג'ונס והמצב הכי טוב במשחק של פוגבה וזהו בגדול, זה לא הספיק ובסך הכל צ'לסי הסתדרה מצויין עם השליטה האופטית שלנו כשלא הצלחנו לייצר יותר, לייצר טוב הרבה יותר וזה מתסכל, 1-0 קטן משער בפנדל, איזו דרך מעצבנת להפסיד במשחק גמר.

היה איזה שלב במחצית השנייה שזה הרגיש ששער השיוויון באוויר, אבל ברגע שצ'לסי הצליחה לעמוד בלחץ המסויים שהפעלנו עד סביב דקות 65-70, לאחר מכן ודווקא לאחר החילוף הכפול הלחץ כבר היה פחות אינטנסיבי והם יכלו להעביר יותר דקות בנוחות מסויימת.

אוקיי, גם לצ'לסי היו מעבר לשער עוד 2 הזדמנויות טובות וגם הגיע להם פנדל ברור נוסף, היד של יאנג, אבל עיקר המשחק שלהם היה בנוי אתמול על האזרד בעיקר שבאמת הפגין משחק ברמה אחת מעל כולם כשהכדור הגיע אליו לרגל, קנטה היה טוב גם הוא במרכז השדה אבל זהו בעיקר.
גם במחצית הראשונה ולמרות שהיה להם שם יתרון עלינו ובעיקר במחצית השנייה, זו היתה צ'לסי משעממת, לא מיוחדת, סתמית לגמרי וזה שוב פעם מתסכל רק לחשוב מול איזו תצוגת כדורגל הפסדנו אתמול.

משחק גמר, משחק אחד, הכל יכול לקרות בו אבל בסופו של דבר חלק מהחולי שראינו אתמול הוא משהו שמאפיין את הכדורגל שלנו לאורך כל העונה, משחק התקפי לקוי של הקבוצה כולה. זה מתחדד עוד יותר כשהגענו לסיום העונה כשאין אף שחקן התקפי אחד בכושר טוב, אף לא אחד.

ראשפורד אתמול שוב פעם חסר ביטחון וטועה בהמון פעולות ומסירות, הוא נלחם וגם היה טיפה יותר סביר במחצית השנייה, אבל לא היה שם שום ניסיון באמת לנסות ולנצל את המהירות שלו במשחק שיכוון לתנועת עומק שלו לתוך הרחבה, לתנועה שלו מאחורי הקו האחרון של ההגנה, אנחנו פשוט לא מאומנים לכזה סגנון.

לינגארד, קיוויתי שזה יהיה עוד משחק סינדרלה שלו אבל למרות שניסה, הוא לא הורגש, לא הצליח להשפיע על כל השאר.

אלכסיס, אומנם עדיין תחת 100 ימי החסד של חודשים ראשונים ביונייטד וכמובן הכדורגל ההתקפי הקבוצתי הבעייתי שלנו פוגע גם בו, אבל זה מתעצם כשזה משתלב במשהו שמאפיין אותו, לא מעט איבודי כדור או חוסר דיוק במסירה אחרונה, גם אתמול.

פוגבה היה טוב פעיל ונמרץ יותר במחצית השנייה אבל זה כרגיל לא מספיק יציב.

על מרסיאל שאיבד כל כיוון מיותר לדבר ולוקאקו רק חזר מפציעה וגם הוא בתקופה האחרונה היה פחות חד וטוב.

הטעות של ג'ונס בשער, כאב לי בשבילו, לא הגיע לו לאור העונה כולה שהגמר הזה יהיה רשום על טעות שלו, אבל ברגע שנותנים לשחקן כמו האזרד את המעט שטח, העצירה המושלמת של האזרד מכדור טוב של פאבירגס לעומת עמידה לא נכונה של ג'ונס, כל אלה הביאו למירוץ שממנו לא יכול היה לצאת משהו טוב.
זה או שהאזרד היה בועט מקרוב מול דה חאה או שהיה צריך להיות נס גדול שג'ונס היה מחלץ מאחור עם נגיעה מושלמת קודם בכדור.
האזרד אני חושב חיכה וחיכה כי העדיף אפילו את המגע של ג'ונס על פני בעיטה מול דה חאה (זו השפעה של דה חאה, עד כדי כך)

אם היינו מנצחים זה היה נותן טעם טוב לסיום עונה קיצונית ושנוייה במחלוקת.
מספרים טובים ומשופרים (לעומת הכמה עונות אחרונות ובכלל) מול כדורגל לא איכותי וחכם מספיק, גם כזה שרחוק מלהיות מהנה.
מיקום גבוה בליגה, מקום שני מול העובדה שלרגע אחד לא נאבקנו על האליפות.
מול מה שהיה נדמה כמו בניית אופי מסויים, ספינה שהתייצבה משהו אל מול הדחה משפילה בליגת האלופות.
אבל הפסדנו בגמר וזה מוסיף טעם מר, כשלא הצלחנו לצאת עם משהו מעונה ארוכה ומאוד מעייפת.

יש המון עבודה לעשות, מקצועית, מנטלית, יהיו שינויים בסגל, יהיו שינויים בצוות המקצועי.
אנחנו יוצאים לפגרה עם לא מעט סימני שאלה וזה יהיה קיץ ארוך בלי קשר לחום הבלתי נסבל, במתח וציפייה לראות איך נענה בעונה הבאה על אותם סימני שאלה.

איזה סימני שאלה?
העיקרי מבינהם הוא ההתקפי, שילוב של תפיסה,בחירה ואימון.
לאחר המשחק אתמול מוריניו דיבר על החיסרון בנוכחות הפיזית של לוקאקו ברחבה, או פלאייני כאופציה נוספת ושזה שיחק לטובת צ'לסי.
זה נכון, היה חסר לנו שחקן חזק ברחבה, האם זה היה יכול לעשות את ההבדל נקודתית אתמול? אולי.

יחד עם זה, אם תשאלו כל בלם, כל שחקן הגנה, מה הדבר שהוא הכי חושש ממנו או הכי קשה לו להתמודד והם יגידו לכם שזו מהירות, קודם מהירות, מהירות וזריזות.
ראשפורד, אלכסיס, מרסיאל, אפילו לינגארד, יש שם המון מהירות, המון.
עזבו את הכושר הנוכחי שלהם או את המשחק אתמול, אלא שלרגע העונה לא ניסנו לבנות משהו אמיתי ויציב שיביא לידי ביטוי את המהירות הזו שלהם.
לא עבדנו ולא ניסינו לעבוד על סגנון משחק התקפי שבו הגנות היריב יצטרכו לדאוג קודם או בכלל מהתמודדות מול סילונים שכל הזמן מטיילים בין בלמים, בתנועת עומק מאחורי קו ההגנה כולו וכל שאר הדברים שאפשר לבנות ולהפיק מחומרים שכאלה.
אתמול כשלוקאקו היה חסר, גם פלאייני (אני אפילו לא נכנס אפילו לנקודה שמוריניו ממשיך לראות בפלאייני כחסר עיקרי) כשלא היתה לנו את הנוכחות הפיזית שלו ברחבה, נשארנו ערומים.

אם יהיה שינוי בקו החשיבה ההתקפי שלנו, אם ננסה להביא אספקט נוסף ונעבוד עליו באמת, האספקט הזה של לנצל נכון, לנצל בכלל את שחקני החוד הנוספים המהירים שיש לנו, זה לדעתי יעשה את השינוי הכי עצום שאני בכל אופן מבקש לראות בעונה הבאה.
זה גם יעשה את ההבדל מבחינת נקודות, ניצחונות, כוח הרתעה, התמודדות על אליפות, אליפות.

ארז 20 במאי 2018

או אה…
תודה טל.

יוסי מזרחי 20 במאי 2018

אני לא רחוק ממך באופן כללי.
שתי הערות.
ראשפורד- אני מת עליו,מצידי שישחררו את כל החלוצים וישאירו רק אותו, עד כדי כך. ראשפורד לא יכול להיות חלוץ מרכזי בטח לא בתקופה הזו של הקרירה. כשהוא בא מצד שמאל וחותך פנימה הוא יכול הלהביא את התכונות שלו, מהירות, יציאה מהמקום אתלטיות לכדי ביטוי. מול בלמים פיזיים נניח כמו אתמול, וכשאין צד ימין התקפי שפותח הגנות, ראשפורד אהוב ליבי הולך לאיבוד.
זה משפיע במעגל השני על מרסיאל,שהוא כשרון אדיר אבל לא הצליח לעשות קפיצת מדרגה מנטלית במובן הרחב של המונח, ולכן הוא נדחק לשוליים. חבל אבל צריך להאמין למה שרואים. מוריניו? אולי העצים את הבעיה אבל לא הוא יצר אותה.
צריך גם לראות מה היה אתמול.
צלסי עם הזדמנות(…) אחת שדה חאה הדף, וזה במחצית שהמשחק היה די שקול. פנדל שלא בא כתוצאה משליטה או לחץ ואחר כך בונקר לתפארת מוריניו, כמה שזה מכאיב, והעסק גמור.
אנחנו לפחות ניסינו בחצי השני לכל אורכו, וזה מה שיצא.

הערה שניה. תראו מה מידת ההשפעה של האזרד על צלסי ותחשבו על פוגבה. למי שיש בו עדיין אשליות.

אריק 20 במאי 2018

למה קבוצה שמבקיעה 7 שערים בשמונה משחקים מצפה להבקיע מול צלסי?
למה קבוצה שהבקיעה פחות שערי חוץ מלסטר אמורה לעשות את זה?
כמה אפשר לשקר עם הכדרוגל דוחה, פג התוקף הזה?
קבוצה מפוחדת, טיפשה, חסרת דמיון, מסורסת משעממת, קבוצה שהיא יונייטד רק במדים.
טוב שיונייטד הפסידה אתמול.
חבל שסיימה שניה ולא חמישית.
שום דבר לא משנה כרגע, חוץ מלשחרר את המועדון הזה מהמאמן הזה ומוודוורד.

JM 20 במאי 2018

הפנדל של יאנג לא היה פנדל. התחלנו להתווכח עם שיפוט וידאו עכשיו?
צ'לסי שיחקה עם קו הגנה נמוך… כך שלמהירות לא יכולה להיות שם השפעה. לא היה שטחים מאחורי קו ההגנה… היה פעם אחת ואני חושב שהם כן ניצלו את זה… עד ראשפורד. שאתמול הבנתי למה מוריניו לא נותן לו לשחק יותר.
הבעיה לדעתי הייתה שכל שחקני ההתקפה שיחקו באמצע ולא ריווחו את המשחק מספיק כדי ליצור יתרון מספרי על 2 המגנים של צ'לסי.

מוריניו יהיה חייב להחליט מה הוא עושה עם פוגבה שלא מצליח להרים את עצמו ואולי גם הוא לא יכול. שחקן שכונתי מדי שלא מצליח לחשוב לבד.
נהיה חייבים להתחזק בלפחות 2 שחקני קישור (כך שפוגבה יוכל לבלות הרבה בספסל) וכמובן בעוד בלם מהיר ומגן שמאלי.

אריק 20 במאי 2018

שני מגנים בלם שני קשרים סופרסטאר בהתקפה.
ואז נוכל לשחק ממש מגעיל עוד פעם.

טל המנצ'סטרי 20 במאי 2018

אני חושב שהיד של יאנג היתה שווה פנדל, זו לא היתה יד צמודה, כזו שעשתה תנועה ועצרה את המהלך. בכדי לנצל נכון מהירות וזריזות של שחקני חוד אתה צריך לבנות תוכנית משחק שתגרום גם לקבוצה השנייה לצאת החוצה, לאיים בבעיות מרחוק, לשחק קרוב יותר בין שחקנים ולעבוד על משחק של תנועה קצרה ללא כדור, לא עשינו כלום מזה, זה לא שצפיפות כמו זו של צ'לסי זה איזה משהו שבלתי ניתן לפיצוח. ראשפורד בסוף העונה שעברה, לאחר הפציעה של זלאטן, סחב את הפוד ואת הקבוצה בהצלחה, בקיץ הוא היה מהראשונים לחתוך את חופשת הקיץ ועבד בחדר כושר בכדי להתחזק גופנית, היה מוכן להמשיך היכן שסיים. מהרגע הראשון העונה הוא לא קיבל שום אמון והזדמנות להמשיך כחלוץ חוד ובמשך כל העונה שיחק אולי 6 משחקים שם כפרופר חלוץ, מי שבזבז ולא קידם אותו במשך עונה שלמה שלא יבוא בטענות שבסיומו קיבלנו שחקן עם אפס ביטחון, ומילא זה היה רק ראשפורד לבדו, אבל כשאף אחד משחקני החוד לא קרוב בכלל להיות בכושר משביע רצון זה מעבר לראשפורד ולמה מוריניו לא נותן לו לשחק יותר אלא מוריניו עצמו.

שלמה 20 במאי 2018

פוגבה ביובה קבוצה גדולה מיונייטד
היה כוכב על,
שאל את דה ברויינה, ואת סאלאח
מדוע מוריניו אינו מצליח איתו,
מוריניו אינו מסתדר עם כוכבים, כישרונות
הוא לא הסתדר עם רונאלדו בריאל,
עם הזארד בצ'לסי,
אז אתה רוצה שיסתדר עם פוגבה
חכה לסיכסוך הבא עם סאנצ'ס
בעונה הבאה.

ריקרדו רייש 20 במאי 2018

מה הופך קבוצה לקבוצה? עם כל הדמיון בין הקבוצות, שהופרדו רק בחולצותיהן, אני לא כימאי, אבל משהו אצל הכחולים הרגיש מחובר בקשרים כימיים, גם אם התוצאה מעט תפלה. קורה, לא כל אוכל טעים, או לטעמך, וזה כבר נאמר אלף פעם ועוד אחת, על טעם ועל ריח.
ואצל האדומים זה הרגיש כמו אוסף מולקולות, מקסימות ויפות כשלעצמן, שבאיזה שלב נאלצו לצאת מהמצב האהוב עליהן ,שהוא חיפוש ומציאת משמעות קיומית, שזה דבר שלא עושים ב- 70 דקות, בשביל זה צריך זמן שכבר עבר מזמן וכימאי טוב.
ובנימה דורפנית, מה עושה קבוצה להרבה יותר מהרכב מולקולותיה, מה עושה אותה לאלמותית. ורק על זה פאולו קואלו כתב ספר, כי כאן גם כימאי מעולה לא יספיק. צריך אלכימאי.

Comments closed