איראן-מרוקו. קומנדו קרלוש

רמת הנבחרת לעומת רמת הכדורגל

קרלוש קירוש, המאמן הראשי הדומיננטי ביותר תחת פרגוסון במנצ׳סטר יונייטד, התבקש פעם לגבש תכנית שתביא את ארצות הברית להצלחות מונדיאל. הוא הגיש תכנית שלא כללה אקדמיות או תכניות נרחבות ברמת השטח. התזה שלו היא שנבחרת לאומית סבירה צריכה מאגר של 40 כדורגלנים ברמה אירופאית. התזה שלו היא  שנבחרת לאומית יכולה להיות ברמה שונה מרמת הכדורגל במדינה.

הוא אחראי על 3-4 מונדיאלים איכותיים של ארצות הברית. במונדיאל הקודם היו לו חמישה שחקנים באירופה. אז הוא הכביד על ארגנטינה. בזה יש לו 12. לא בליגות מהשורה הראשונה אלא בבלגיה, הולנד, פורטוגל ורוסיה. אבל גם כך ראינו היום את ההבדל בין נבחרת אסיאתית עם עומק כזה לזו של אתמול (סעודיה) שמבססת את נבחרתה על כדורגלנים שמשחקים באסיה. 

מרוקו היא יריבה אירופאית. היא נבחרת עם 18 ילידי אירופה ונציגים רבים בליגות הבכירות והקבוצות הבכירות ביותר. הפער השתקף במגרש –  אבל הקומנדו של קירוש היה קשוח ועמיד מספיק כדי לשדוד את זה בסוף. 

אורוגוואי-מצרים. קלאץ׳ פוטבול
הקלאסיקה בסוצ׳י

2 Comments

Jhkj 15 ביוני 2018

קרלוס קירוש אכן העמיד קבוצה שהצליחה לסגור את השער, ועדיין לאיראן היום היה הרבה יותר מזל משכל, והייתה קבוצה גרועה מאוד וכתב אישום נגד 8 נבחרות מאסיה ב-2026. השבחים קצת לא פרופורציונים למה שקרה בפועל, אולי לתוצאה.

מומין 15 ביוני 2018

קידוש למד את הדבר הכי חשוב ביונייטד- לנצח בפרגי טיים!

Comments closed