שבדיה – קוריאה. היתרון שבחוסר העומק

יציבות ושלווה. איקאה

הנה הסיבה שהחלטת הVAR צריכה להתקבל סופית באולפן -ולא להיות מופנית לשופט. כי כשהשופט עצר את המשחק קוריאה הייתה בסוג של מתפרצת. אם לא היה נותן את הפנדל – היה יוצא שעצר מתפרצת לגיטימית ותיבת פנדורה שלמה הייתה נפתחת. אז יש פה שתי אפשרויות לפתרון: או שייתן למתפרצת להסתיים – ואז ייתכן שייאלץ לפסול גול ולתת פנדל בצד השני. או שאנשי הVAR יעצרו את המשחק בעצמם,  יתקעו  בשופר גדול ויתנו את הפנדל. 

*

שבדיה די הפתיעה אותי לטובה וזה מעלה אצלי עניין שחשבתי עליו במשחק של אורוגוואי. בהרכב אורוגוואי שיחק גיירמו וארלה, ילד שנכשל במנצ׳סטר יונייטד ואיינטרכט פרנקפורט וחזר לאורוגוואי. וזה בתוך 11 שכוללים  4-5 גדולי עולם ממש. איך זה? כי עם כל מעמדה בכדורגל אורווגאי היא מדינה קטנה. 

אבל זה היתרון הגדול של מדינות קטנות עם איכות סבירה. לא עסוקים מבוקר עד ערב בשאלה מי צריך להיות מזומן. בנבחרת כמו אנגליה או איטליה או הולנד  תמיד יהיה מישהו חדש שהכניס כמה גולים בליגה, וחייבים לתת לו הזדמנות. ומישהו אחר שפישל באיזה משחק ליגה ומעמדו בסימן שאלה.  ומערבבים ומערבבים ומערבבים.

כמובן שלעומק יש יתרונות אבל גם לחוסר העומק יש יתרונות. 

היתרון הוא שקט ושלווה והרכב יציב. הלכתי לוויקיפדיה – שנותן את כל הזימונים לכל נבחרת בשנה האחרונה – ובדקתי מיהם השחקנים הכבירים ביותר ששבדיה לא הביאה למונדיאל. תבחרו בעצמכם בין יאקוב יוהנסון מא.א.ק אתונה לכריסטופר ניימן מבראונשווייג. ובהרכב עצמו שחקנים כמו טוייבונן, מרכוס ברג וסבסטיאן לארסן נמצאים כבר אחרי החלק המרכזי בקריירה סבירה. ברג כבר עבר לאבו דאבי, טוייבנן שפעם היה שחקן מרכזי באיינדהובן הוא היום פחות מרכזי בטולוז. סבסטיאן לארסן, אגדת סנדרלנד, משחק בשבדיה. אבל כולם בהרכב הנבחרת כי זה מה שיש בעידן פוסט זלטן. 

אבל ״זה מה שיש״ הוא גם היתרון. נבחרת מגובשת, עמוסה הופעות בינלאומיות, בלי רעשי רקע על מי שצריך או לא צריך לשחק. כאמור שיחקו לא רע אבל קצת שבלוני. אמין ובדוק ומלהיב כאיקאה. כתבתי כאן איקאה לא כי זו קלישאה על שבדים – אלא כדי שנוכל לצרף תמונה של בחורה נאה. זה טוב לנו לרייטינג. 

*

קוריאה הראתה בעשר הדקות האחרונות שהיא יודעת לשחק – אבל לא ניסתה יותר מדי עד היתרון השבדי. נדמה לי שהם לא הספיקו לעדכן את התכניות מאתמול. לכן הם לא יהיו בשלב הבא וזה אובדן די קטן למשחקים האלו. 

גז מסריח
בלגיה-פנמה. בהעדר מסורת וסגנון לאומי מובהק

37 Comments

NoOne 18 ביוני 2018

בחורה נאה זה מאד סובייקטיבי , זה יוביל לדיונים יותר אש מג'ורדן נגד לברון או מסי נגד רונאלדו

דורפן 18 ביוני 2018

תראה. היא קיבלה חוזה דוגמנות לקטלוג איקאה. לא ויקטוריה סיקרט אבל משהו. בערך כמו להיות שחקן שבדי אמין בצ׳מפיונשיפ.

NoOne 18 ביוני 2018

הייתי בשבדיה בספטמבר , הדבר הראשון ששמים לב חוץ מכל הפליטים שמקבצים נדבות ברחובות זה שיש שם הרבה יותר בחורות מגברים , יכול להיות שזה אופטי כי המוח שלי מתוכנן לשים לב יותר לבחורות אבל ככה זה נראה לי.

לא הייתי מכניס לבית שלי זבל מאיקאה אבל את הדוגמנית כן לאיזה שעה שעתיים

D! פה ועכשיו 18 ביוני 2018

זהו, שעה שעתיים מספיק לך?

NoOne 19 ביוני 2018

לא תמיד
לפני 4 חודשים ירדתי ל-לילה בטיחואנה וחבר הציע לי לקחת ויאגרה(לא אמיתי איזה כדור חיקוי שמציעים מעבר לגבול בחצי שקל) , בדרך כלל 2-3 בחורות זה מספיק לי בלי שום עזרה חיצונית , אבל אמרתי למה לא ננסה לשבור שיא.
בלעתי את הכדור בשניה ופתאום החבר שלי שואל אותי שאני אתן לו את החצי השני לקחת , ואני אומר לו על מה אתה מדבר לא אמרתי לי כלום על חצי והוא עונה שחצי זה מספיק לבן אדם, קיללתי אותו במקסיקנית שגם הנהג מונית יבין.
אחרי 5 בחורות ו 3 לפנות בוקר עדיין עומד לי הזיין כמו טראמפ בדיוק לפני שהזונות הרוסיות משתינות עליו.

רטקסס 19 ביוני 2018

Well that escelated quickly

גאזה 19 ביוני 2018

הולך לזונות ומתגאה בזה, איכס

ממן 18 ביוני 2018

אני כלכך שמח שהם ניצחו ואשמח עוד יותר כשיעלו, כדי לשמוע כמה שפחות טרחונים מזלאטן ששכח איפה נגמר הפאסון ומתחילה הנודניקיות.

דורפן 18 ביוני 2018

בונוס: ואז גרמניה לא תעלה

מתן 18 ביוני 2018

אין לי מה להוסיף בקשר למשחק הזה. משחק שלא נזכור בעוד שבוע.
בקשר ל-VAR, אני חושב שההחלטה הסופית צריכה להיות של השופט, אבל כן, צריך לחכות שהמשחק ייעצר ורק אז לבדוק. אם הוא לא היה פוסק על פנדל זה היה יוצר בלגן גדול (ואולי בגלל זה הוא החליט ככה?)

dk 18 ביוני 2018

ום המשחק לא נעצר למשך 5 דקות? נזכה לתוספות זמן לא מידתיות (או שוות לזמן שאבד).
כרגע זה עדיין פיילוט, אין לי את התשובה מה עדיף אבל חייבים לנסות כדי להבין מהטעויות בדרך.

מתן 18 ביוני 2018

אם המשחק לא נעצר לחמש דקות (לשם ההבהרה: חוץ זאת עצירה, כן?) אז זה מה יש. ברור לי שזה רחוק מלהיות אופטימלי, אבל עד שלא ימקמו את השופטים (כולם, בלי כאלה שעל הדשא) בחדר המצלמות, לטעמי זאת האופציה הטובה ביותר.

Yair N 18 ביוני 2018

Very disappointed with Korea. They defended too deep and played a low percentage long ball game even though they can actually play football. They remembered they can play only after they fall behind. I really hope Japan does better tomorrow.

דורפן 18 ביוני 2018

הזוי. מרגע שמקסיקו ניצחה את גרמניה המשחק הזה הופך לניצחון או הביתה לשתי הקבוצות האחרות

אייב 18 ביוני 2018

כדי להוסיף תמונה של בחורה נאה, ניתן פשוט לכתוב 'שבדיה'. כל המשחק המצלמות על האוהדות ביציעים, לאף אחד לא אכפת מהכדורגל. ובצדק.

תומאס 18 ביוני 2018

אני עכשיו בקוריאה. את המשחק ראיתי במקום היחיד שהצלחתי למצוא שאפשר לראות ממנו מסך, וזה לא היה קל, כי כל המקומות שיש בהם טלוויזיה מפוצצים עד אפס מקום, בעוד כל המקומות שאין בהם טלויזיה, ובכן, די ריקים, בלשון המעטה.
הרבה הבנה בכדורגל לא ראיתי, הרבה שאגות שמחה על כל חילוץ כדור במרכז המגרש כן, אבל היה כיף. במשחקים הבאים שלהם הם ימשיכו למלא את הרחובות ולקוות.
המסקנה האישית שלי היתה שעדיף להפסיד לשוודיה בשלב הבתים מאשר להיות נבחרת ישראל….
(מצטער מראש ומבקש סליחה מכל הלאומנים)

נב
והבירה המקומית, בליווי משהו שנקרא "וויסקי קוריאני", אבל הוא לא יותר ממשקה מוגז עם 16% אלכוהול, לא רעה בכלל.

Amir A 18 ביוני 2018

אז עכשיו, כשעל המגרשים כבר עלו קבוצות העילית (לפחות אלו האמורות להיות כאלו) ולצידן נבחרות שרק אסירות תודה על זה שהם בכלל הגיעו לשם, למישהו יש מושג מה היה המצב של ישראל אם היא היתה מעפילה למונדיאל? האם לישראל היתה היכולת להחזיק מול הארגנטינאים והברזילאים כמו איסלנד ושוויץ? או להוציא נקודות מול שבדיה ופרו?

דורפן 18 ביוני 2018

בלגיה עוד לא שיחקה

איציק 18 ביוני 2018

משחקת, משחקת.. יש לה 11 פנמים מסביבה.
אם ישראל הייתה עולה, אני מניח שהייתה נותנת פייט הגון לערב הסעודית.

אוהד 18 ביוני 2018

הכי שעברו 60 אחוז ממשחקי המחזור הראשון הדי בינוני אני חייב להגיד שבנוגע לישראל אני מאוד אבל מאוד פסימי!
1. מכל הנבחרות-כולל סעודיה אנחנו חלשים באופן די ברור
2. היכולת שלנו כנבחרת פשוט מזעזעת. רואים יפה איך גם נבחרות חלשות כיביכול או לפחות נחותות על פניו יוצרות סוג של סיסטמה במשחק שמצמצמת את ההבדלים.
3. אין לנו נכון להיום שחקנים שאתה יכול להגיד שהיו יכולים להיכנס להרכב או אפילו לסגל של הנבחרות מהדרג השני או השלישי.
4 הכי נורא אין סימן באופק לשינוי.

איציק 18 ביוני 2018

למה אין? יהיה יותר גרוע.
אני חושב שעם ערב הסעודית במגרש ניטרלי יש סיכוי לתיקו.

אוהד 18 ביוני 2018

בקושי.
שאם טראמפ יבקש יפה

אבו צ'יצ'ריטה 18 ביוני 2018

לדעתי יש לפיפא מזל שלא העפלנו למונדיאל כי אחרת היינו מנצחים את כולם בזלזול ולא היה מעניין בכלל

Jhkj 18 ביוני 2018

דאבור נכנס לסגל של רוב הנבחרות, חלק גם דרג שני, הוא פותח בשבדיה למשל, הוא יותר טוב טויבונן ואת זה אני אומר כחובב טולוז הדוק. גם נאתכו, רפאלוב, לצערי זהבי ואולי גם חמד, כיאל בוזגלו והרוש פותחים בכמה וכמה נבחרות אחרות

רטקסס 19 ביוני 2018

דאבור נתן עונה מדהימה ועדיין אני לא חושב שהייתה קונה לו מקום ב-11 של שום נבחרת, אולי פנמה…
כל השאר חוץ מזהבי אני די בטוח שצחקת אבל הם לא נכנסים לשום סגל של שום נבחרת שהעפילה למונדיאל. שחקנים כמו רפאלוב יש כמו מים. אולי חמד יכנס כשחקן 22 שיחליף איזה פצוע תורן אבל גם קשה לי להאמין.

Jhkj 19 ביוני 2018

חבר של דאבור מזלצבורג שפחות טוב ממנו הוא אחד הכוכבים הכי גדולים של דרום קוריאה, דאבור לא נופל מהחלוצים של שבדיה (טויבונן פחות טוב),סרביה (מיטרוביץ' על הפנים) ו וחלק ממדינות אירופה בדרג זהמדינות אירופה בדרג זה ומדינות אסיה, אפריקה ומרכז אמריקה. בנוגע לשאר, אם בשחקנים שיש כמו ממים אתה מתכוון לשחקנים שנבחרים לנבחרת השנה בבלגיה אתה כמובן צודק, אבל להרבה מנבחרות אסיה ואפריקה אין. כנל נאתכו, שקשרים אחורים כמוהו אין בלא מעט מהעולות מהיבשות הפחות טובות.

צור שפי 19 ביוני 2018

אמיר, מה עניין ישראל לכאן? הפועל באר שבע אולי תנצח את ערב הסעודית, פנמה ואולי עוד שתיים שלוש נבחרות. הפסאודו נבחרת הישראלית תפסיד נגד כולן (אולי למעט פנמה).

Amir A 19 ביוני 2018

צור, לחלום אסור?

Guss 18 ביוני 2018

לא ראיתי את המקרה בשידור חי, אבל עולות שאלות מעניינות לגבי המשמעויות של לתת למשחק להמשך –
למשל – עד מתי? לפעמים לוקח כמה דקות עד שיש "עצירה".
ואם יש משהו דרמטי בזמן הזה, הכל מבוטל? נניח שבהתקפה המתפרצת של קוריאה, שחקן שבדי מכשיל ברחבה קוריאני ומקבל צהוב או אדום. אני מבין שכנראה הפנדל "השני" יבוטל בגלל שהוחלט שיש פנדל ראשון, אבל מה עם הכרטיסים? הרי מצד אחד בוצעה עבירה (אולי עבירה גסה) ומגיע עונש, אך מצד שני העונש קשור לסיטואציה במגרש (מנע משחקן להבקיע ברחבה), ואם הסיטואציה מתבטלת.. אז מה?

כח הגברה 18 ביוני 2018

את הכרטיסים אסור לבטל. אחרת יהיו שחקנים, יוסי אבוקסיס סטייל, שברגע שיניחו שהמהלך יבוטל, ישלחו שחקני יריב לבית החולים.
אבל זו בהחלט נקודה בעייתית מאד.

כח הגברה 18 ביוני 2018

אחרי ששיפוט הוידאו ישתפר ויתייצב, הבעייתיות של חוק הפנדל תתבהר ותתעצם. השופטים יוכלו לזהות ולשרוק על כל נגיעה גבולית בשחקן שרדף אחרי כדור (שלא היה מגיע אליו) בקצה הרחבה, בכיוון הפוך מהשער (זה תיאור מילולי של הפנדל שקיבלה שוודיה, למי שלא צפה). ועל זה מקבלים הזדמנות של מעל 80% להבקיע. חוק בעייתי, שעכשיו נבין עד כמה.

בסיכוי סביר (אני עוד תולה תקוות בסנגל), גרמניה תקלקל ל-14 נבחרות אירופאיות סיבוב ראשון ללא הפסד.

ק. 18 ביוני 2018

אם המחיר של החמרת והקשחת ההגדרה מהו פנדל הוא כמה פנדלים רכים שה-var נותן במונדיאל הזה, אני מוכן לחתום על החבילה.
גם לטעמי, 75% גול זה עונש חמור מדי על רב ההכשלות ברחבה

קלבדוס 18 ביוני 2018

זה מונדיאל שהתחיל טוב, אני רק חושש שהוא ייזכר כמונדיאל ה-VAR.
ההילוך החוזר "מחמיר" או מדגיש עבירה קלה. השחקנים כבר מתחילים להיות מודעים לזה והם בפירוש משחקים על העניין.
אף אחד לא נגד שיפוט מדויק, זה רק שהעונש חמור מדי. פנדל, בטח במונדיאל, בטח כשיגיע הנוק אאוט, הוא לפעמים אובר-קיל.

ניק 18 ביוני 2018

אני גם חשבתי על וארלה, וזכרתי שבכמה משחקים שקיבל תחת ואן חל היה לא רע בכלל, עד שעשה טעות מול קוטניו בליגה האירופית ומאז נעלם.
לא ראיתי אצל דרמיאן למשל משהוא יותר טוב.

גילעד 18 ביוני 2018

רונן, אתה באמת חושב שבמקומות כמו שבדיה או אורוגוואי אין סימפוזיון שלם סביב זימון או הרכב לשחקן כזה או אחר? אנחנו רואים שסביב נבחרת ישראל מתקיים דיון כזה, אז איזו סיבה יש לנו להניח שזה שונה שם?

שחר 18 ביוני 2018

גרמניה יכולה לסיים מקום שני, אבל צריכה ניצחון נמרץ על שבדיה, מתי לאחרונה היא לא עברה שלב בתים? אולי בשנות ה 30?
אם זה יקרה אז האם ברזיל תכוון את עצמה למקום השני בבית שלה?

לשאלה שנשאלה קודם, לעניות דעתי ישראל היתה מתקשה מאד מול כל נבחרת בטורניר. פנמה יותר מגובשת, יותר ממושמעת, וישראל צריכה להיות במצב הכי טוב שהנבחרת יכולה להיות (וזה לא המצב כרגע) כדי להתמודד איתה או עם דרום קוריאה.

זה לא טורניר לנבחרת שלנו, טוב שאנחנו לא פה

היסטוריון של ספורט 19 ביוני 2018

רונן העניין של העומק שווה פוסט נפרד.
בקצרה אם הייתי בשלב המתאים הייתי עושה על כך דוקטרט .
חצי מהדוקטורט עשיתי על נבחרת ישראל שמשחקת עם 35 שחקנים פלוס בכל קמפיין ממוצע ועם יותר מ 50 שחקנים ב3 קמפיינים בסדר גודל של 5 שנים.
איסלנד לעומת זאת שינתה הכי פחות והצליחה יפה.
דוגמה נוספת זו גרמניה…לאו הסתבך ההרכב הראשון לקח אליפות עולם ובסיסו חצי גמר יורו .
ההרכב השני לקח את הקונפדרציות .
השלישי את הכסף מריו והרביעי את אליפות אירופה צעירות.
וזה יצר ללאו מישמש וחוסר החלטיות יחסית .
בספרד למשל יש המון שחקנים עם 50 הופעות ומעלה .
(למרות העומק).
ובשורה התחתונה ממחקר חלקי שלי עדיף פחות כישרונות ויותר ניסיון מאשר עודף כישרון שמפחיד מהניסיון (בגלל התחלופה).

Comments closed