קולומביה -יפן. השכמה מוקדמת

קולומביה עוד תדבר

מאד חיכיתי למשחק הזה של קולומביה לראות אם נשאר משהו מהקסם של הנבחרת הכי מרהיבה של ברזיל-2014. טורניר המוקדמות היה די בינוני. הקריירה של חאמס ופלקאו באירופה עברו תקלות. ואז במקום לקבל תשובה קיבלנו אדום ופנדל של דקה שלישית. ככה מוחקים פערים!

אבל אגיד לכם משהו. אני חושב שלמדנו פה משהו יותר משניצחון בהרכב המלא היה מלמד אותנו. לקולומביה יש חוסן קבוצתי, היא חזרה למשחק והפסידה כנראה כי עשרה שחקנים שקבוצה עדיפה יכולה להתגבר עליו ל-30-40 דקות. ל86 זה קשה. אבל היכולת הקולומביאנית נותנת לי אופטימיות שקולומביה עוד תדבר.

האדום היה על פי הנוהג בכדורגל. כיום כבר אין חובה לתת אדום אם הפנדל הוא מצב יותר טוב מהמצב שנמנע. אבל כאן נמנע שער בטוח. התחושה היא לא קלה כי העצירה ביד אמנם הייתה תנועה לא טבעית אבל היא בוודאי לא הייתה צינית כמו נניח סוארז בשעתו. אבל מצד שני ״ציניות״ היא לא משהו שהייתי רוצה שייכנס לשיקולים. 

צריך כמובן להיות זהיר עם המחמאות ליפן ועל הניצחון הראשון של אסיה על דרום אמריקה. אבל על דבר אחד מגיע להם קרדיט. ההשפעה הברזילאית המבורכת על הכדורגל שלהם יצרה מצב שמכל המדינות הקטנות שמצליחות יחסית – יפן היא המדינה האחת שלא רק שמה דגש על עמידה טקטית וחוסן גופני – אלא על מחיקת פערים טכניים.

ויתרון השחקן לא ימנע פרק חדש ומפואר בקורותיו של קפטן צובאסה המלווה את נבחרת יפן לאורך ההיסטוריה שלה (בתמונה).

תמיכה בדה באזר

כל אוהד דפוק בדרך שלו
סנגל-פולין. סתם משחק אירופי בינוני

23 Comments

מתן 19 ביוני 2018

אחרי אורוגוואי, ספרד, צרפת, ארגנטינה, ברזיל וגרמניה (והנאיביים יוסיפו גם את אנגליה), עוד נבחרת גדולה מאכזבת ועושה רושם שאנחנו הולכים לקראת טורניר פתוח מאי פעם. יפן מאוד הרשימה אותי אחרי שחשבתי שתגרד נקודה בבית הזה. נראה שכל הארבע יכולות לעלות מהבית הזה.

דובי 19 ביוני 2018

כולה סיבוב ראשון. כל מונדיאל אומרים אותו הדבר, ותמיד יש כמובן הפתעות, אבל להגיע לשלבים המכריעים כמעט תמיד מגיעות הנבחרות הגדולות והמנוסות. מוכן להתערב שגם הפעם זה יקרה.

שי 19 ביוני 2018

אם השלבים המכריעים זה הגמר, אז כן. עד לחצי הגמר יש סיכוי טוב לראות נבחרת שלא הייתה מועמדת בכירה לזכות בטורניר.

דובי 19 ביוני 2018

זה יותר תוצר של ההגרלה לא בגלל איזו יכולת יוצאת דופן בהכרח.

ק. 19 ביוני 2018

ההפתעות יגרמו למפגשים בשמינית שהיו צפויים לרבע ולחצי, ולכן יהיו קבוצות שאינן מהפייבוריטיות הראשיות שיוכלו להתקדם גבוה

איציק אלפסי 19 ביוני 2018

פקרמן זו אגדת כדורגל אבל ניהול משחק זה לא הצד החזק שלו. הוא שוב הרס לנבחרת שלו משחק עם חילוף נוראי כשהוציא את קינטרו שהיה הטוב בקולומביה (וכבש לטעמי את השער המרגש במונדיאל עד כה) והכניס את חאמס שנראה מאוד לא כשיר.

אלכס דוקורסקי 19 ביוני 2018

משחק ששוחק בקצב גבוה מצד שתי הנבחרות, עד שהחסרון המספרי של קולומביה עשה את שלו מול הכושר הגופני היפני המעולה.
נהניתי מאוד.

אמי 19 ביוני 2018

יפן זו מדינה של 200 מליון, בהחלט לא מדינה קטנה.

איש 19 ביוני 2018

130 מליון

רונן דורפן 19 ביוני 2018

You have a point!

קירקגור 19 ביוני 2018

נראה שהייתה גם אווירה מעולה באצטדיון. חוץ מעניין חילוף קינטרו באמת קשה לבוא בטענות לקולומביה עם אדום ופנדל בדקה השלישית.

טימבר מרק 19 ביוני 2018

"האדום היה על פי הנוהג בכדורגל. כיום כבר אין חובה לתת פנדל אם הפנדל הוא מצב יותר טוב מהמצב שנמנע."
אני חושב שהתכווונת שאין חובה לתת אדום.

אני חושב שעל הנייר זה היה אמור להיות המשחק הכי קל של קולומביה, עכשיו יש להם את פולין על הראש בלי סנצ'ז ועם חצי רודריגז. אם המשחק הבא בבית ייגמר בהכרעה, לקולומביה יהיה וואחד הר לטפס.

לא מאמין שאני אומר את זה אבל אני לא יכול לחכות כבר ליפן-סנגל (פולין-קולומביה היה מראש אחד המשחקים שסימנתי לעצמי לא להפסיד בשום פנים ואופן)

רונן דורפן 19 ביוני 2018

תודה תוקן.

ק. 19 ביוני 2018

טור מדויק. מאוד אוהב את הנבחרת הזאת, ודעתי כשלך לגביה ב-2014.
יש משהו קצת מתסכל במונדיאל הפנדלים הזה (והמצבים נייחים).
חייבים לעשות משהו עם העונש הכפול הזה של אדום ופנדל. בכלל, חסרון של שחקן זה הטיה קיצונית מדי של שוויון הזדמנויות. ענף הכדור היחידי שאין לו פתרון אחר למצב הזה

אופיר 19 ביוני 2018

נאה דרשת. אולי הרחקות של 15, 30, 45 ו-60 דקות למשל. פנדל והרחקה ל-30 דקות היום, לדוגמא, לא היו מוציאים אף אחד בתחושת קיפוח.

Jhkj 19 ביוני 2018

נכנס כאן עניין של שיקול דעת שהוא בעייתי, חוץ מזה במקרה הקיצוני לסוארז אגיע לגמרי אדום, גם אם יפן הייתה מחטיאה את הפנדל לא הייתי נותן מספר כמו שלושים דקות

ק. 19 ביוני 2018

אפשר הרחקה ושיחליף אותו שחקן אחר (תן אפילו 10 דקות השהיה לחילוף). בדיוק כמו 5 עבירות בכדורסל. אם נגמרו החילופים, אז יהיה חסרון מספרי

Jhkj 19 ביוני 2018

נגיד והנגיעת יד נעשית מחוץ לרחבה, אבל זו בעיטה נגיד שנעשית לשער ריק למעט אותה, כלומר אין פנדל. הענישה הזו של פשוט להחליף שחקן, היא מפצה על גול? ב האם הענישה הזו לא פשוט מעודדת בדקות האחרונות כשאתה מוביל בהפרש אחד לשים שחקנים על הקו שגם יוכלו לגעת ביד, בעיקר מחליפים שגם ככה לא יפתחו במשחק הבא?

ק. 20 ביוני 2018

אבל אז זה פנדל….

Jhkj 20 ביוני 2018

מדבר על שני מקרים בעיתיים שונים

no propaganda 19 ביוני 2018

היפנים שיחקו יפה טקטית וטכנית אבל יש להם בעיטות בעוצמה של ילדים מהנוער, לא ברור לי העניין הזה.

פרילי 19 ביוני 2018

מה שאני ממש אוהב ביפן למעט העובדה שאני פריק של אנימות, זה שמחליטים משהו אז הוא נעשה לא ועדות ולא חרטוטים יש את מי שנותן את ההוראה ויש את מי שמבצע כל כך פשוט.

רוני 20 ביוני 2018

פקרמן מאמן טוב אבל לעולם נזכור לו את החילוף של רקלמה וההדחה מול גרמניה

Comments closed