סעודיה-אורגוואי. מה עושים עם אסיה?

תודו שזה לא היה משחק הכי טוב

לאור המשחק הלא מרשים אספר לכם מה קורה במזרח אירופה – האזור הזה שקיים בין מרכז בודפשט למרכז פראג למרכז קרקוב ואנשים לא מגיעים אליו לעולם. אני נוסע שם כרגע בדרכי לראות קצת מונדיאל מקרוב. את המשחק השני ראיתי בחנות אלקטרוניקה צ׳כית בקניון דרכים. העובדים אפילו הביאו כסאות לטובת הרוצים לצפות!

נסיון למצוא פאב על הדרך לא צלח. במסעדה אחת, שבדיעבד הייתי צריך להשאר בה כי הייתה לה טלוויזיה – מגישים אוכל רק בסוף שבוע. אחריה היה מוטל-מסעדה בתחנת דלק – נטוש. עוד פאב אחד לא עורר חשק כי לא היה בו איש. מה שהעסיק את הצ׳כים שצפו במשחק בחנות זה למה סעודיה במונדיאל. הם באמת מהמדינות הללו שיכולות לטעון שיש להם מקום על חשבון נבחרות ברמה הזאת.

מנהיג פופוליסט נבחר פה לאחרונה. אני לא יודע לאן אנשים חושבים שהג׳ובים שלהם הלכו – אבל מהגרים אין פה. רציתי לומר להם פה מלא: את הג׳ובים שלכם לקחו האסיאתים! והם לקחו גם את הכרטיסים למונדיאל!

*

הסיפור של סעודיה קצת דומה לקבוצה סבירה בליגה גדולה שמסתבכת במאבקי תחתית. או לקבוצה שמשחקת עונה אחת בצ׳מפיונשיפ ואחריה בפרמייר ליג. בליגה אחת היא אמורה להיות התקפית ובאחרת לשחק מבוקר. הסעודים הבקיעו 44 שערים ב-16 משחקי מוקדמות וגם אם 17 היו לרשת איי טימור- הם עדיין הבקיע 2 שערים למשחק במשחקים האחרים. כולל מול אחינו הפלשתינאים. בגלל זה הקדימו למשל את אוסטרליה.

אבל מהצד השני אתה רואה גם משחקים בהם אתה מרגיש שכל האיכות האירופאית היא אתלטיות ונסיון מול קבוצות גדולות. והדרוג האירופאי החזק במידה רבה בנוי על הישגי כמה נבחרות. האם גאנה שלא נמצאת פה חסרה פחות מצ׳כיה או נורבגיה? אני לא חושב.

*

מה הייתי רוצה לראות? לא מונדיאל קטן יותר מזה. לא מתלהב מההגדלה הצפויה אבל אקבל זאת עם זה יבוא עם הקטנת היקף המוקדמות. אבל אולי פחות כרטיסים לכל היבשות ועוד די הרבה הצלבות בין יבשתיות. תנו לאפריקאים ולאסיאתים ולצפון אמריקאים לצבור עוד כרטיסי מונדיאל. אבל לצבור אותם במגרש.

טוב, כל הפערים שדנתי בהם ורק 0-1? תחזרו לפוסט הקודם על פורטוגל. גם אורוגוואי זה לא הביזנס שלה לתת הצגות. היא באה לנשוך פייבוריטיות בתחת.

פורטוגל-מרוקו. למה פורטוגל לא טובה נגד החלשות?
ספרד - איראן. איפה החלוציות?

18 Comments

אלון3131 20 ביוני 2018

חוסר התחשבות מוחלט מצד אורגוואי, המוני אנשים ששמו אורגוואי בשני שערים ומעלה מזועזעים.

רטקסס 20 ביוני 2018

מוכן לקבל את המשוואה של משחק גרוע = פוסט נהדר.
אני מקנא בך על מסעות הדרכים והצפיה במונדיאל. הייתי שמח לנסות כזה דבר גם בארץ, רק שמרוב מסחרה אפילו מכבסות התחילו לארגן "ערבי מונדיאל". הדבר היחיד שנשאר הוא בפיצוציית ווינר עם המכורים..

מילה על הפרשנים הישראלים, אם יורשה לי: קצת פחות פסיכולוגיה וקצת יותר כדורגל. אני לא רוצה לשמוע שנבחרות הן : "יהירות, נאיביות, שבעות, זהירות, חלשות מנטלית" ועוד מיני אבחנות רפואיות.
תדברו כדורגל. כמה השחקן הזה טוב במועדון ההוא כשהוא משחק באגף וכמה צריך ללחוץ מהמרכז כשהכדור אצל הקישור האחורי כדי לפתוח נתיבי מסירה.
אני יודע שזה כולל קצת הכנה לפני המשחק והם עסוקים בטיסות ושתיה וכו'. אבל תנסו. אולי יהיה אפשר להקשיב לכם.

southport 20 ביוני 2018

השורה האחרונה נשכנית משהו

אדם 20 ביוני 2018

זה נראה שהמשחק הזה לא ממש עניין את אורוגוואי ברגע שהובקע השער. מעניין איך הם יתייחסו למשחק נגד רוסיה

מתן 20 ביוני 2018

ראיתי את כל המשחקים בטורניר עד עכשיו חוץ משניים. במשחק הזה פרשתי במחצית מרוב שהוא היה גרוע, והייתי העונה ב-30 משחקי ליגה לאומית ששרדתי בקלות. זוועה

אמיתי 20 ביוני 2018

אז הנה עוד צד בגלובליזציה של הכדורגל. קצת כמו שפעם מייד אין צ׳יינה היה סמל לסחורה פגומה. בסוף זה השתנה

no propaganda 20 ביוני 2018

נכון שאורוגוואי בנויה להפתחע פייבוריטית אבל עדיין הקישור שלהם מתחת לכל ביקורת. הסעודים חגגו שם היום וגם המצרים במשחק הקודם התמודדו יפה.

עובר אורח 21 ביוני 2018

קישור זה החלק שאפשר יותר לוותר עליו כשמשחקים על מתפרצות.
בקיצור, מה שדורפן אמר

מבקר המדינה 20 ביוני 2018

נראה לי שאפשר להירגע קצת עם הסופרלטיבים השליליים לאסיה אחרי המשחק אירן-ספרד. בסך הכל נבחרת לא ראויה אחת כמו צפון קוריאה ב-2010, לא סוף העולם. למרות שלפי הדיווחים מאז זה בדיוק מה שקרה למאמן ולחלק מהשחקנים הצ. קוריאנים…
המשחק של אירן הזכיר מאוד את אלבניה-צרפת מהיורו, משחק אדיר של נבחרת קטנה רק ששם היא הוכנעה רק בדקה ה-90.
אז להוריד מקום לאסיה אי אפשר, למרות שנבחרות ראויות נוספות אין שם (סוריה הייתה הבאה בתור), אבל גם לאירופה ולאמריקות לא מגיע עוד מקום. אולי עוד פלייאוף-אירופה נגד אסיה? היה פעם משהו כזה עם סקוטלנד.

Jhkj 20 ביוני 2018

לאמריקות לא מגיע עוד מקום? לצ'ילה לא מגיע להיכנס? צ'ילה לוקחת לפחות חמישים אחוז מהנבחרות האירופאיות שכן עלו

דנידין 20 ביוני 2018

גם אקוודור ופארגאוי יכולה לתת פייט לחלק

Jhkj 21 ביוני 2018

מסכים לגמרי, בגלל זה מפתיע שדווקא דרום אמריקה מקבלת את תוספת המקומות הקטנה ביותר

מבקר המדינה 23 ביוני 2018

לא, מטעמים ברורים של הגבלת מקום. יש גם מספיק אירופאיות שלוקחות את צ'ילה, אוסטרליה או כל נבחרת פלייאוף אחרת מקונפדרציה לא אירופית. אז? היית רוצה לראות 6 ספרדיות בליגת האלופות כי "יש להם מקום"?

גלעד בלום 20 ביוני 2018

בליגה של שלושה מחזורים שבה שניים מארבע הולכות הביתה כל גול שווה זהב, הפערים כבר לא מה שהיו ולכן הסגנון הציני של אורוגואי מובן לחלוטין , בשביל גודין שרגיל לסגנון הזה מאתלטיקו לשמור על 1-0 נגד סעודיה זו בדיחה, קישור אין להם אבל כל טעות הכי קטנה בהגנה הם ( סוארס/קר אני ) מנצלים, עוקצים ושומרים כוח לנוק אאוט, רומנטיקה לא בבית המוקדם, רק לצבור נקודות ובגועל, עדיף לשחק רע בבית המוקדם ולנצח מינימלי, רוסיה למשל בצרות לפי התיאוריה הזאת, הבקיעו 5, אחר כך 3, במשחק הבא ישמרו על הרגליים ויעלו עם הרכב משני אם הם חכמים, ובנוקאאוט יגיע המשחק שבו הם לא יבקיעו( סטטיסטיקה ) או בשמינית או ברבע…צריך לשמור תחמושת

yaron 20 ביוני 2018

אורוגוואי היא לגמרי אתלטיקו של דר' אמריקה. נבחרת קשוחה.

עידו אקסברד 21 ביוני 2018

אורוגוואי עד עכשיו בהילוך שני, לא ברור לי הסיפור הזה.
נראה כמו משחקי הכנה והאמת שלפי האנשים שהיא כן מעלה בקישור (שחקנים מיובה, אינטר, טוריירה שמחר חותם בארסנל) אני מצפה להרבה יותר איזון, אמנם 6/6 אבל זה באמת אכזבה

היסטוריון של ספורט 22 ביוני 2018

אורוגוואי זו האתלטיקו מדריד של המונדיאל (אפילו אותם בלמים ).
0-1 ועוד 0-1 וקשיחות שיכולה להביא אותם רחוק …רחוק מאד.

Comments closed