דנמרק – צרפת (וקצת מהמשחק המקביל). געגועים ללאודרופיזם

1992 הייתה סופה של דנמרק ההיא

הייתה חסרה לי קצת יותר תעוזה דנית, במיוחד לאחר שהפך ברור שאוסטרליה לא תסכן את עלייתה. אם היא תמצא את עצמה משחקת כצפוי עם קרואטיה אני לא צופה לה סיכוי גדול. במידה מסויימת קצת עצוב שבמשך השנים זנחה דנמרק את המסורת ההתקפית שהצמיחה כמה מהשחקני ההתקפה בעולם – סימונסן, אלקיאר, הלאודרופים – והתקבעה יותר על הכדורגל הממושמע והחסון. כאילו אותה זכיה מדהימה ביורו-92 גם סימלה את הפרגמטיזם שעכשיו יאפיין את מי שהייתה פעם מאומות הכדורגל המרתקות ביותר.

הייתה חסרה לי קצת יותר תעוזה מכמה שחקנים צרפתים שקיבלו הזדמנות לפתוח בגלל מצבה הנוח של צרפת. ובסך הכל צרפת הוכיחה שיש לה עומק אינסופי. לא רק שההרכב השני לא רחוק מהראשון – תאמינו לי – יש שם גם הרכב שלישי ורביעי אם צריך. אבל מה שאני לא רואה זה את הכוכב הגדול שיגיד ״עכשיו אני״. וכשמדברים על נבחרת שצריכה לפחות לחשוב חזרה הביתה עם הגביע עצמו זה נחוץ.

פרו סיימה יפה את הופעתה המאד יפה בטורניר הזה. היבשת הדרום אמריקאית נהנית מיתרון שעוזר לשמר את איכות הכדורגל ההתקפי. מכיוון שיש מעט מדינת, ואין מוקדמות לאליפות היבשת, ויש בעצם ליגת נבחרות ארוכה במשך שלוש שנים – המוקדמות מוטות לטובת נבחרות שמשחקות התקפי. בנוסף המוקדמות הן קבועות. איש לא עולה בגלל הגרלה נוחה. ברזיל, ארגנטינה, אורוגוואי תמיד יהיו בתפריט – ומתוך העומק הזה עולות נבחרות מכובדות.מבחינת כדורגל עצמו רוב מדינות דרום אמריקה שיחקו כדורגל מעולה – אם עלו או לא – מלבד שתי הגדולות והבעיות הפסיכולוגיות שלהן.

מכבי חיפה כ-חום היום
ארגנטינה-ניגריה. מסי והשיניים

16 Comments

AdamB 26 ביוני 2018

בחלק המשחק האחרון מול אוסטרליה דשאן הבין שהוא צריך את ג'ירו וגריזמאן ביחד.
מול פרו הם כבר פתחו וזה התגלה ככלי התקפי קטלני. היום קצת קשה לדעת כמה התאמצו, אבל
החילוף הזה והשינוי בעקבותיו בהרכב יכול להספיק לזכייה בתואר.

אמיתי צדק (a.k.a yaron) 26 ביוני 2018

אין על הפייר פליי האירופאי.
בייחוד אהבתי את המסירות החוצה מהרחבה :-)

זינק 26 ביוני 2018

בשביל משחקים כאלה צריך לאמץ מהכדורסל, את החוק שמחייב לעבור את החצי בזמן מסויים.

סימנטוב 26 ביוני 2018

+1

Amir A 26 ביוני 2018

נראה שלנבחרות שמתבטלות לפני כוכבי העל יש בעיות גם מקצועיות וגם מנטליות. מה שכן, זה לא משהו הכרחי אלא נגזר מהאופי של כוכבי העל. במובן הזה אני קצת PUZZLED (לא מצאתי מילה מתאימה בעברית) מהעובדה שנרקיסיסט כמו רונלדו בכל זאת מצליח לדחוף את הנבחרת הפורטוגלית להישגים שהם מעבר למה שהיא שווה. מעניין להשוות בין קווי האופי של שחקנים כמו מסי וניימאר, שלא מצליחים לסחוב את הנבחרות שלהם, לרונאלדו, דה ברויינה, מודריץ' וכדומה. אולי זה השלב הבא באבולוציה של כוכבי העל. עבודה לא רק על הפן המקצועי אלא גם על הצד המנטלי. פאק – זה צריך להיות הסטרטאפ שלי. פסיכולוג של ספורטאי על.

no propaganda 27 ביוני 2018

לאן רונאלדו סחב את פורטוגל? גם מודריץ עם כל האהסה שלי אליו לא עשה כלום בינתיים וכנ"ל דה ברויינה

מתן גילור 26 ביוני 2018

תודה רונן.
במונדיאל 1998, דנמרק סיימה אחרי צרפת וקיבלה בהצלבה את ניגריה ששיחקה מרהיב וניצחה את ספרד בקמבק מופלא. ניגריה היתה פיבוריטית ברורה, אבל דנמרק, בהברקה טקטית, ניצלו את ההדיפות הרעות של פטר רופאי. (כלומר, ביססו את המשחק על בעיטות מ-25 למרכז השער – לא משהו ששווה ניצחון על פי רוב.)
אני כמובן לא אומר שההיסטוריה תחזור. וכן, קרואטיה לא נבחרת מושלמת והיא הרבה יותר קשה לפיצוח מאותה ניגריה, אבל בהברקה טקטית מול נבחרת שפתאום מגיעה מעמדת פיבוריטית בנוק אאוט (עמדה זרה לה), לעתים עם ביטחון מופרז, אפשר להפתיע. בטח נבחרת פיזית כמו דנמרק.
אני אסייג שאז היה את בראיין לאודרופ שהפגין בטורניר יכולת על.

טל המנצ'סטרי 26 ביוני 2018

ייספר אולסן לעולם ועד!!

ניר 26 ביוני 2018

מה שמוזר זה הפער בין הנבחרת הדנית לעם הדני, בדומה למה שוונגר עשה עם ארסנל – בנה קבוצה שבינה לבין הדיאנאיי המקורי אין שום דבר. הדיאנאיי הדני הוא יצירתי מאוד, הם דומים מאוד לגרמנים אבל נחשבים הרבה יותר יצירתיים, ולראייה, העיצוב הדני המבריק. הם ממש מקדשים יצירתיות וחשיבה יצירתית, ולכן חבל שבכדורגל זה לא מתבטא.

שחר 26 ביוני 2018

הפוסט על המשחק של צרפת ודנמרק: "תיקו טוב לכם? כן. סבבה"
ולכל היותר "יש פה 78 אלף צופים, תעשו קולות של משחק. סבבה"
האמת שאין הרבה מה לעשות נגד זה בשיטה הנוכחית, אחד או שניים מהבתים בכל טורניר יכולים להגיע למצב הזה.

לעומת זאת בתשע איסלנד חייבת ניצחון על מחליפי קרואטיה (שיכולה להרשות לעצמה הפסד מינימלי) אז יהיה משחק חם.
ארגנטינה גם חייבת לשחק על ניצחון, ולמעשה ניגריה גם, שכן איסלנד יכולה לעבור אותה

איתמר 26 ביוני 2018

אפשר לא לתת נקודות על תיקו אפס.
אומנם לעיתים (לא קרובות) תיקו אפס יכול להלהיב ולעניין, אבל פעמים רבות מדי קבוצות עולות בידיעה משותפת שתיקו אפס במשחק האחרון בשלב הבתים יספק את הצרכים שלהן וראינו דוגמאות לכך גם בליגת האלופות.

יותם 26 ביוני 2018

לא ראיתי עד עכשיו בהתקפת צרפת סיבה מיוחדת לכך שמרסיאל לא זומן.

Amir A 26 ביוני 2018

לניגרים אין שום מחץ בחלק הקדמי

bhr 26 ביוני 2018

מזמן אני חושב שתיקו אפס צריך להיות שווה אפס נקודות לשתי הקבוצות, תיקו 2 ומעלה שתי נקודות ונצחון שלוש.
ההגיון ברור כדי לצאת עם נקודות חייבים להבקיע זא בונקר = אסטרטגייה מפסידה

bhr 26 ביוני 2018

כמובן שתיקו 1 נקודה

צביקה פחחות 27 ביוני 2018

אני גם בעד שעל נצחון עם הפרש של חמישה שערים ומעלה יעניקו יותר נקודות.
כמו שיש זריקה לארבע נקודות בליגת שלוש על שלוש של אייס קיוב.
במצב כזה במצב של ליגה הגדולות שבמירוץ על האליפות יעדיפו ללחוץ וללחוץ כדי למקסם את מה שניתן להוציא את המשחק ולא ינוחו אחרי 1:0 במשחקי חוץ וכל משחק יהיה הצגה ומקסימום מאמץ.

Comments closed