מונדיאל בדרכים: קרואטיה-רוסיה. על כתפיו

לוקה מודריץ׳ שאל את האומה אם לבעוט

עשיתי מה שעשיתי גם במונדיאל הקודם – נסעתי לראות אותו (גם) במדינה שמשחקת. והפעם קרואטיה שנבחרה כי היא קרובה לביתי. וורזדין היא לא הרבה מעבר לגבול מהונגריה. למעשה היא הייתה גם אוסטרו-הונגרית והיא מאד ציורית. עם אגם ומבצר ואוסף בנייני בארוק שמשווים לה מראה קצת יותר יוקרתי מהרבה עיירות באזור הנשכח הזה של העולם. גם אם כמו בהרבה ערים נאות של האזור' כיכר העיר נראית אירופה הקלאסית, אבל הרבה חנויות לא מושכרות ובתי קפה מגישים קפה ולא אוכל מלבד בסופי השבוע. 

אחסוך לכם את תיאורי הצבע, על שירת ההמנון, על יפיפיות מקומיות, ועל זקנים עם נכדים. היה מכל זה. אתרכז בעניין אחד שקשור לכדורגל. האמונה של העם הזה בלוקה מודריץ׳ היא מוחלטת. פה אין ״גם רקיטיץ׳״ או בטח לא מנדג׳וקיץ. זה לוקה מודריץ׳ וכל השאר. הוא צריך להביא לקרואטיה את גביע העולם. אז כשאתם רואים אותו מנהל, מכוון, אפילו מנהל את הלחץ לוכד הכדורים בהגנה, תדעו שהוא עושה את כל זה כשכל משא הציפיות עליו. על האיש הכי נמוך בקרואטיה. 

רגע לפני הפנדלים, בשיא המתח –  צחוק גדול! אחרי שזכה בהגרלה, הגיבור שהכל נעשה בדברו, נשמע במקרופון הפתוח בשידור שואל את הקבוצה אם הם רוצים לבעוט ראשונים. קרואטיה הפתיעה ובחרה לפתוח בשער. אולי קלטו שאלו לא יהיו פנדלים נקיים אחרי משחק מתיש כל כך. אולי הבינה שסובלסיץ׳ הוא גיבור לאומי בהתהוות. 

ומה הלאה?

שבת לרביעי זו מנוחה מכובדת ולא חושב שהיתרון האנגלי בעייפות יהיה משמעותי. יהיה חצי גמר בין שתי נבחרות לא מושלמות. אנגליה אתלטית עם סקוררים טובים יותר ואולי גם מהירה יותר. אבל החולשה האנגלית העיקרית, הקישור המרכזי, תהיה מול הקישור המרכזי הטוב בעולם. ואולי אסיים עם עוד משהו אחד שכן קלטתי ממקומיים: אחרי הניצחון האנגלי על שבדיה הייתה שביעות רצון. הם מעדיפים לשחק מול קבוצות ״שחושבות שהן גדולות יותר״.

אנגליה-שבדיה. סר ג׳ורדן פיקפורד!
עולים לרשת -סקירת שמינית הגמר בנשים -אורח:אורי מועלם

104 Comments

קלבדוס 8 ביולי 2018

קרואטיה מקבלת קרדיט מתחילת הטורניר בזכות הכנסת האורחים של ארגנטינה (כמו צרפת), אבל בתכלס, בשני משחקי נוק-אאוט, מול 2 נבחרות מאוד מוגבלות כמו דנמרק ורוסיה, היא מאוד מאוד לא מרשימה. וכמובן הרבה מזל, בק-טו-בק נצחונות בפנדלים, זה נדיר.

גילעד 8 ביולי 2018

קשה להרשים מול המעבדות של פוטין, בטח אחרי עוד משחק שהגיע להארכה.

matipool 8 ביולי 2018

ומול דנמרק?

באבל בוי 8 ביולי 2018

לדנמרק יש הגנת ברזל

matipool 8 ביולי 2018

מסכנים קרואטיה. היו מעדיפים את ברזיל ואורוגוואי על דנמרק ורוסיה.

באבל בוי 8 ביולי 2018

אורוגוואי מוגבלים בלי קבאני.
קרואטיה עברה כבר את ארגנטינה בבתים.

שאלת עניתי. מה איכפת לי משאר הנבחרות

שחר 8 ביולי 2018

היה מתח טוב. הציפיות מרוסיה היו כמו עוד שיממון שבדי, אבל הם בהחלט שיחקו. נבחרת בלגאן שהביתיות העלתה אותה 5 שלבים למעלה (ברמתה הרגילה גבולית על להכנס לטורניר).
נראה איך קרואטיה יתאוששו משני משחקים מול נבחרות אנדרדוגיות ומתישות.
בחצי יש 4 שוערים בשער

ניינר / ווריור 8 ביולי 2018

אני אופטימי שאנגליה תעבור את קרואטיה

matipool 8 ביולי 2018

אומר זאת כך, ניינר:
אני יותר אופטימי עכשיו מאשר בסיום שלב הבתים בהתייחס למפגש הזה. שני מפגשי הנוק אאוט הוציאו (אצלי לפחות) קצת את האוויר מהבלון ע"ש קרואטיה.

Guss 8 ביולי 2018

אני חושב שיכול להיות שהעייפות דווקא תשחק תפקיד, לקראת סיום המשחק, בייחוד אם תהיה הארכה. זה לא רק האקסטרה 30 דקות משחק של קרואטיה, זה רוסיה שרצה כמו ארנבונים על ספיד, זה המתח המנטלי שכולל גם פנדלים, הכל מול משחק קצת יותר רגוע של אנגליה.
כתבתי במקום אחר שזה 50:50 בחצי מול קרואטיה. מצד אחד, מרכז השדה של קרואטיה מפחיד, כשרוני, יצירתי ומהיר, אין מה להשוות לאנגליה. מצד שני, מנדז'וקיץ' נראה כמו הצל של עצמו בעוד הארי קיין חד מאוד. 2 השוערים נראים טוב, ההגנות לא רעות.
הקבוצות לא נתנו משחקים גדולים – אני חושב שקולומביה ושבדיה שוות ערך לדנמרק ורוסיה – קרואטיה לא מאוד הרשימה בשלב הנוקאאוט, גם לא אנגליה.
מה שכן, קרואטיה ספגה היום ממצב נייח, ואנגליה מתמחה בזה. מהצד השני, אנגליה עוד לא נתקלה בקבוצה עם מרכז שדה כל כך טוב במונדיאל הזה, אז מי יודע.

דורפן 8 ביולי 2018

קרואטיה עברה מסלול קשה יותר. קודם כל רוסיה מארחת. מאד קשה להדיח מארחת. ובשלב הבתים ארגנטינה-ניגריה-איסלנד זה טיפ טיפונת יותר מתוניס ופנמה. לצנן טיפונת התלהבות: השחקן הכי בכיר ביותר (מבחינת מועדון) שאנגליה ניצחה (לא פנדלים) הוא ויקטור לינדלוף.

Muswell Hillbilly 8 ביולי 2018

.It's just a flesh wound. Tis but a screch
(זו רק טוניסיה, רק פנמה, רק פנדלים נגד קולומביה, רק שבדיה)

גל ד 8 ביולי 2018

מה זה משנה? כל הצד הזה של הבראקט הוא כמו אליפות המזרח בNBA.

austaldo 8 ביולי 2018

לעולם אני לא אבין את הטענות האלו. האנגלים יכולים לנצח רק את מי שמשחק נגדם. בעיקרון, הם היו אמורים לקבל ברבע הגמר את גרמניה, כשעל הניר אי אפשר לקבל הגרלה יותר קשה – מה, הם צריכים לקבל כוכבית על ההישג שלהם בגלל שהגרמנים (וגם הספרדים) פישלו ועפו?

גל ד 8 ביולי 2018

אני מתקשה להבין איך מה שכתבת קשור למה שאני כתבתי.

חז 8 ביולי 2018

וירושלים לא לקחה אליפות מול מכבי לא? אליפות עם כוכבית…

בקיצור, זה שלא הגעת למעמד מעיד יותר עליך מאשר על מי שזכתה בסוף.

ניק 8 ביולי 2018

"הארי קיין חד מאוד" – אם כל הכבוד לשחקן העצום הזה, הוא עוד לא כבש שער פעיל ממשחק שדה. 3 פנדלים, 2 מקרנות ואחד שפגע בו במקרה. אז החדות שלו עוד צריכה לעבור מבחן חשוב ברביעי.

טירזיאס 8 ביולי 2018

אבל הוא קיים בנבחרת שלא מסוגלת לייצר כלום ממשחק פעיל.
כרגע הוא ממקסם את מה שנותנים לו, שזה בסדר גמור.

Guss 8 ביולי 2018

הקרואטים היו מאמצים את החדות של קיין בשתי הידיים בשביל מנדז'וקיץ'. מבחינתם (ומבחינת כל נבחרת) – שיבקיע בקרנות, שיבקיע בנגיחות ממצבים נייחים, שיבקיע מכדורים שפוגעים בו, שיבקיע בפנדלים, העיקר שיבקיע.

אבו צ'יצ'ריטה 8 ביולי 2018

האנגלים נגמלו משגעון הגדלות של טורנירים עברו (כמעט לגמרי..בכל זאת). לא חושב שיש מישהו שם שחושב שהם גדולים על קרואטיה.

אייל 8 ביולי 2018

אגב, קרואטיה היא לא הראשונה בתולדות גביע העולם שזוכה פעמיים בפנדלים – היתה כבר ארגנטינה 90 (וגם בק-טו-בק); זה מתוך שש נבחרות שבכלל יצא להן ללכת פעמיים לפנדלים (האחרות הן ספרד 02, קוסטה ריקה והולנד 14, וכמובן רוסיה הפעם). מבחינת זכות הבעיטה הראשונה, מעניין שבינתיים במונדיאל הנוכחי כל הארבע שהתחילו גם הפסידו (בנוסף להיום גם ספרד נגד רוסיה, דנמרק נגד קרואטיה וקולומביה נגד אנגליה).

S&M 8 ביולי 2018

קרובת משפחה שהייתה בקרואטיה לפני שבוע, הופתעה לשמוע שהקרואטים שונאים את הנבחרת, לא מתעניינים, ושונאים במיוחד את המונדיאל. היא שאלה, והם סיפרו לה משהו על שחיתות ופלילים סביב הנבחרת ומודריץ.
חיפשתי בגוגל, ומצאתי סיפור מדהים שאני לא הכרתי:
https://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3740780,00.html

S&M 8 ביולי 2018

*שונאים במיוחד את מודריץ

דורפן 8 ביולי 2018

אני חושד, אבל תקן אותי, שהיא פגשה איזו שכבה דקה של אינטליגנציה אליטיסטית שמוטרדת משחיתות כלכלית. השמחה פה מאד גדולה.

ניק 8 ביולי 2018

לא יודע לגבי לשנוא את הנבחרת אבל באמת אין שם אנטי נגד מודריץ על העדות שקר שנתן?

Lord Anthony 8 ביולי 2018

לא לגמרי בטוח, אנחנו זוכרים את המחאות ביורו האחרון.

דוד 8 ביולי 2018

הסיפור של שחיתות סביב דינמו הזכיר לי משהו שקרה בסוף 2011.
במחזור האחרון בשלב הבתים של הצ'מפיונס הגיעה ליון לזאגרב עם סיכויי העפלה כמעט אפסיים. היא היתה צריכה להבקיע 6 שערים או משהו בשביל לגבור על הפרש השערים של אייאקס.
אחרי שנקלעה לפיגור מפתיע, היא כבשה ללא מאמץ ניכר שבעה שערים באיצטדיון המקומי(!) והעפילה לשמינית הגמר. הטיול הקליל של בפטימבי גומיס וחבריו ברחבה הקרואטית עורר חשדות רציניים אצל אנשי אייאקס. הם טענו כי שחקן הגנה קרואטי נראה קורץ לשחקני ליון באמצע התקפה. אחר כך נמצא תיעוד של 2 שחקנים שלפני המשחק ביקרו בסוכנות הימורים. אופ"א קברה את הסיפור וההולנדים הלכו הביתה. אני זוכר שזה הרתיח אותי.
לא ייתכן שסיפור כזה קורה במועדון שמייצג מדינה. זה לא ליגה שנייה או משהו, זו אלופת קרואטיה וזה כתם רציני על הקרואטים כמדינת כדורגל. הכעס של אזרחים קרואטים על הממשלה די מובן.

ליאור 8 ביולי 2018

זה כמו שתיירים באים לבקר חברים מצביעי מרצ בארץ, ופוגשים את החברים של החברים, שגם הם מצביעי מרץ, ואז חוזרים הביתה לארצם ומספרים לכולם שהישראלים האלה כולם כאלה שמאלנים, לא תאמינו.
ובינתיים במציאות – הקרואטים מתים על הנבחרת שלהם, והמדינה בטירוף מתחילת המונדיאל.

גלעד בלום 8 ביולי 2018

טוב שרוסיה עפה, נבחרת משעממת של מדינה עם 350 מליון איש שעוד משחקת בבית כאילו שהיא מלטה, לא הגיע לה יותר מרבע גמר וגם זה בגלל אימפוטנטיות ספרדית, בכלל אני נגד נבחרות ביתיות.

כעקרון אני עם אנגליה , יש שם חצי הרכב של טוטנהאם, אבל גם מודריץ שיחק אצלנו וראקיטיץ זה ברסה אז אני בדילמה, האמת קצת קשה לי לתמוך בקבוצה שסטרלינג משחק בה( אני יודע, הוא אפקטיבי אבל מה זה מעצבן ), אבל בזכות הארי קיין ודלי עלי אני הולך עם האנגלים, נראה שהם מצאו את ה״דונגה״ שלהם בדמות סאות׳גייט, סופסוף חבורה אנגלית לא נאיבית, אם כי לא ממש מלהיבה

דורפן 8 ביולי 2018

ברוסיה יש 145 מליון איש. ברית המועצות פורקה

רן מפעם 8 ביולי 2018

על ספידים זה לפחות כפול

matipool 8 ביולי 2018

גלעד – אם אני לא טועה, גמר המונדיאל חופף לגמר ווימבלדון. ההימור שלי הוא שאתה רואה את גמר המונדיאל. צודק?

קירקגור 8 ביולי 2018

נראה לי שהאתגר הוא בצד של סאות׳גייט – כי בהצמדות לשיטה הנוכחית שלהם בטורניר נראה לי שהיתרון של קרואטיה במרכז טיפה גובר על היתרונות האנגליים. אבל אני מאמין שהוא לא ישנה (לופטוס צ׳יק? אולי ראשפורד?) ויקווה ללהט אנגלי ויום מוצלח של קיין.

עמי ג 8 ביולי 2018

ליברפול שולחת לחצי הגמר 4 שחקנים ב-3 נבחרות.
הנדרסון, ארנולד, לוברן, ומיניולה. רק בצרפת אין לנו אף אחד

ניק 8 ביולי 2018

יונייטד שולחת 7…

גלעד 8 ביולי 2018

טוטנאהם 9 כולל 2 קפטנים (קיין ולוריס)

Fluttershy 8 ביולי 2018

סיטי גם עם 7

אביאל 8 ביולי 2018

צ׳לסי גם עם שבעה שחקנים.

matipool 8 ביולי 2018

עמי – כמעט היה לנו את פקיר..

אייזיק 8 ביולי 2018

קרואטיה-אנגליה זה על סאות׳גייט. קישור מרכזי זה משהו שאפשר לעקוף. אנגליה הוכיחה גמישות (יחסית, כן?) ואפילו שלא עברה מכשול כמו נבחרת מארחת חלשה עדיין היא הייתה צריכה לנצח את קולומביה ב90 דקות והיום עשתה קציצות משבדיה (בלי לנצל יותר מדי הזדמנויות). קרואטיה עשתה עבודה קשה משתי נבחרות שהיא טובה מהן באופן משמעותי. יהיה מעניין.

אייזיק 8 ביולי 2018

ואגב, טעות לחשוב שאנגלים חושבים שהם גדולים. אולי הסאן, אבל בגדול האנגלים חסרי בטחון ונוירוטים – חושבים שיפסידו אפילו אם מובילים 7-0 דקה 89. מה שבניגוד להוכחות בטורניר הנוכחי. Strength.

פרסלני 8 ביולי 2018

כשקבוצה לוקחת מונדיאל עם בעיטות 11 פעם אחת, זה כבר קשה כקונצפט. אבל פעמים פנדלים (והיד נטויה?) , זה כבר לא מרגיש הגיוני וחילול הקודש.

היסטוריון של ספורט 8 ביולי 2018

לפני הרבע אמרתי שקרואטיה תעשה מאנגליה רסק.
אני חוזר בי .אם זה היה באוקטובר או אפילו בתחילת יוני הייתי מאמין בכך כי פערי האיכות הם משמעותיים ולטעמי מדובר באחת הנבחרות האנגליות הפחות מוכשרות שאני זוכר.
יחד עם זה בשלב הזה פחות מדבר הכישרון ויותר מדברת הרעננות .
אם אני המאמן הקרואטי אני הולך על משהו מפתיע שחייב להיות צל"ש/טר"ש
אני משאיר את מודריץ על הספסל ומעלה אותו סביבות דקה 60 (לוקח בחשבון הארכה).
מדוע ?
מכיוון שהוא מבוגר עייף ומותש .
יש להם את קובצביץ שחזר מפציעה ואם זידאן ידע לעלות אותו במקום מודריץ לא פעם בנוקאאוט באלופות העונה במשחקי הגומלין גם המאמן הקרואטי יוכל.
לטעמי גם עם קובצביץ וראקיטיץ העדיפות בקישור תהיה קרואטית ואז כשמודריץ יעלה אחרי שכל האנגלים שיחקו כבר כשעה תהיה לו חצי שעה עם עוד אופציה לחצי שעה נוספת להכריע את המשחק כשיש לו יתרון מכריע ברעננות (וזה עדיף מאשר לפתוח איתו ולהחליף אותו על תשישות) יש גם מספיק חלוצים במקום מנדוקיץ לכן גם אותו מספסל לטובת מנוחה.

גילעד 8 ביולי 2018

קובצביץ חסר ביטחון ולא מחובר, עסוק בלהוכיח את עצמו במקום לשחק כדורגל. עזוב שגם בהארכה מודריץ היה הטוב ביותר בקרואטיה, ניחא. קובצביץ בדקות שהיה על המגרש פשוט לא עשה כלום. שום דבר.

רומן 8 ביולי 2018

מודריץ' מבוגר? ממתי 32 לקשר מרכזי זה מבוגר?

no propaganda 8 ביולי 2018

מאז שקשר מרכזי רץ הכי הרבה על המגרש.
העונה האחרונה הטובה של צ'אבי הייתה 11-12, גיל 32
העונה האחרונה הטובה של שוויני 13-14, גיל 30(גם אם תמשוך עוד שנתיים עד ליורו זה 32)
לפירלו גם הייתה ירידה גדולה בגיל הזה, אז מילאן נפטרה ממנו. קונטה מצא דרך גאונית להגן עליו עם שני קשרים אינטנסיביים כמו וידאל ופוגבה אבל גם זה התאשר רק בגלל שפירלו חוץ מהיותו מנוע אדיר הוא גם מהמוסרים הטובים בהסטוריה של המשחק.

חז 8 ביולי 2018

פוגבה לא בדיוק אינטנסיבי. אם הייתי יכול הייתי מוסיף גם אימוג'י מבויש.

no propaganda 8 ביולי 2018

ביובה הוא היה מאוד אינטנסיבי, היו לו את אותן הבעיות בקבלת החלטות אבל הדרישה העיקרית הייתה להגן על פירלו וזה עבר שם טוב. ביונייטד סוג של דורשים ממנו להיות פירלו (או יותר נכון שווינשיגר) וזה סיפור קצת אחר.

סימנטוב 8 ביולי 2018

נקודה מעניינת ששמעתי אתמול ברדיו. מעל יכולת הכישרון, הטקטיקה והכושר הגופני. המצליחים בטורניר הזה (קצר, אינטנסיבי, ומלא בז'יטונים על השולחן) הם אלה עם חוסן המנטלי.

ערן (המקורי) 8 ביולי 2018

במהלך ההארכה בלטה העייפות, כמעט קריסה, של שחקני קרואטיה. וכאלה שמגיעים ממועדונים בכירים, שמעו שם על מאמני כושר. באותו זמן, הרוסים המשיכו לרוץ כרגיל. וזאת אחרי שנמדדו להם טווחי ריצה חריגים מאד במשחקי הפתיחה נכד מעצמות כמו סעודיה ומצרים.
לאור הרקורד הרוסי בסימום, מאד הייתי מצטער לראות את הרוסים בחצי הגמר, לאור זאת מניח שקשה לי לראות את פיפא מביכים את פוטין בבדיקות סמים אמיתיות.
אם רוסיה היתה חלילה זוכה במונדיאל, היא היתה אחראית למה שברית המועצות ושלוחותיה עשו לאתלטיקה בזמנו: זיהום ענק לענפים רבים וזכייה בתארים תוך מירמה שיטתית וממוסדת.

ניק 8 ביולי 2018

מצד שני השחקנים הרוסים משחקים הרבה פחות משחקים בעונה משחקנים של מדריד וברסה ותחת תנאים קלים יותר…
גם כי לקבוצות שלהם יש פחות משחקים, גם כי הם לא תמיד שחקני הרכב וגם כי העומס בליגה הרוסית נמוך מהעומס בספרד-אנגליה-איטליה.

למרות שלך תידע :)

גילעד 8 ביולי 2018

בדקתי גם את השחקנים של דנמרק בהארכה מול קרואטיה. הם לא שיחקו עבור ענקיות היבשת במפעלים האירופאים ברובם אבל כן משחקים במערב אירופה עם טכניקות אימון ומדע מהשורה הראשונה. אתמול מול קרואטיה הרוסים רצו 148 קילומטרים, בהארכה מול ספרד רצו 145. זה מופרך ומופרע. האנגלים היו הכי קרובים לזה עם 143 קילומטרים בהארכה מול קולומביה, כל האחרות לא הגיעו ל140. אני מכיר קצת שחקנים מהקבוצה הרוסית, ביום יום הם ממש לא דינמיים כמו שמצטייר בטורניר הזה. אני לא מאמין להם לרגע.

טירזיאס 8 ביולי 2018

כל הטורניר הזה מאוד חשוד מבחינת רוסיה. מאוד.
לא מתעייפים לרגע, חדים גם בדקות הסיום, מכסים הרבה יותר מרחק. בכל המשחקים עד עכשיו.
קרואטיה מתמוטטים פיזית ממש, במקביל אצל רוסיה הכל רגיל.
אם למישהו שמבין יותר ממני יש הסבר הגיוני, בבקשה. מזל שעצרו ברבע הגמר כי לקבל מדליה זה כבר ממש מביך.

קירקגור 8 ביולי 2018

אתמול מול התשישות הקרואטית זה כבר היה מאוד צורם

דורפן 8 ביולי 2018

1 ברית המועצות לא זיהמה את הספורט בסמים יותר מהספורט האמריקאי

2. פיפ״א לא בודקת סמים. כשיהיו יותר מ-2-3 תפיסות בכדורגל בשנה נגיד שיש בדיקות בכלל.

אני כמובן חושד ברוסיה. אני חושד בפרמייר ליג. אני חושד בלה ליגה יותר. אני לא חושד בNBA כי זה ברור כשמש

טירזיאס 8 ביולי 2018

בדיקות הסמים בכדורגל הן אכן בדיחה. ופיפא הוא ארגון ניהול הספורט הגרוע והמושחת בעולם, ויש תחרות קשה.

קבל תיאורית קונספירציה בחינם: היחיד בפרמייר ליג שלא סימם שחקנים הוא ארסן ונגר (הנאיבי, הרומנטיקן, המיושן) ולכן ארסנל היו נפצעים בלי סוף.

אמיתי 8 ביולי 2018

בגדול הטענה שלך היא שלרוסים סמים טובים יותר?

ערן (המקורי) 8 ביולי 2018

אתה באמת חושב שניתן להשוות את
ארצות הברית עם ברית המועצות ומזרח גרמניה מבחינת ההיקף, השיטתיות, והיד המכוונת מלמעלה הן בסימום והן ברמאות בנוגע לכך (נניח בשנות ה 70 וה 80)?

no propaganda 8 ביולי 2018

אני חושב שאתה מבלבל שני דברים:
מהחינת היד המכוונת, ללא כל ספק בריה"מ הרבה מעל ארה"ב, בכל זאת מדינה קומוניסטית. מבחינת היקף ארה"ב כנראה מעל בריה"מ, כיאה לשוק חופשי שתמיד מצליח יותר טוב.

חז 8 ביולי 2018

ובל נשכח שהתדמית של השחקנים הרוסים, אלה שנשארים לשחק במדינה (שזה בערך…כולם) היא של עצלנים מפונקים שלא זזים על המגרש.

רומן 8 ביולי 2018

יאללה יאללה תתקדם. רוסיה עפה ובצדק כי היא לא קבוצה, מה קשור סמים?

חז 8 ביולי 2018

אנערף, שהם רצים בערך קילומטר יותר לשחקן במשחק, כל משחק. שבדקה 119 בזמן שהקרואטים לא מסוגלים לזוז (מי זה היה מנדזוקיץ' שנשכב שם ברחבה? כושר די עילאי) הם יוצאים למתפרצות ב-200 קמ"ש. וזה משחקנים שנחשבים עצלנים ויותר חשוב מזה- שאף פעם לא הראו תוצאות דומות קודם לכן.
אז אתה תגיד ביתיות, אבל זה מריח…

לכאורה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

תום 8 ביולי 2018

מעניין, וגם רוב המשחקים ממש אחלה (למרות שקרואטיה-רוסיה אתמול הרג אותי…).

1. אני מאוד מופתע, ולא רק בגלל המשחק אתמול, איך זה שקישור שעל פניו צפוי להיות מהטובים בעולם – אם לא הטוב שבהם – שמורכב מראקיטיץ' ומודריץ' מצליח להיות כ"כ אנמי. אמנם אתמול לקראת הסוף מודריץ' התעורר, אבל ברגעים מאווווד ארוכים (ושוב, לא רק נגד רוסיה) הם משחקים חלש מאוד.
2. מה שנקרא – בשולי החדשות:
אתמול גם היה הזינוק לטור דה-פראנס. אחד הדברים המדוברים תמיד במירוצי האופניים הוא כמובן נושא הסמים, שהפעם אפילו מתעלה על הרגיל בעקבות סאגת פרום שנגמרה באבחה חדה בשניה האחרונה של תוספת הזמן (http://www.cyclingnews.com/news/uci-closes-salbutamol-case-against-chris-froome/).
באחת התגובות כאן הוזכר שפיפ"א לא יביכו את פוטין בבדיקת סמים אמיתית. למען האמת, הם לא עושים זאת גם ללא קשר לפוטין (http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-5900579/FIFA-claim-none-2-700-World-Cup-drug-tests-come-positive.html).
אני לא בטוח שאמינות המקור הנ"ל, אבל לא נראה לי שמישהו יופתע אם המונדיאל יסתיים ולא יימצא, ולו שחקן אחד, שנכשל בבדיקה.

3. בלגיה, עם כל הכבוד למשחק ההירואי מול ברזיל, נותרו בעיניי אוברייטד מטורף. אני לא מצליח לדמיין עוד פעם שכל הכוכבים מתיישרים כך שגם קורטואה וגם הזאר (וגם האחרים, למעשה) במשחק כ"כ טוב. ועדיין הם יכלו בקלות לחטוף עוד כמה חתיכות.
אבל המונדיאל הזה מלא בהפתעות…

4. איזה כיף זה כדורגל נבחרות, בעיקר בהשוואה לזה של המועדונים.
ההרכבים פחות מתואמים, לא תמיד מאוזנים, שחקנים שבקבוצות יש להם תקרת זכוכית של קבוצת מרכז טבלה פתאום מקבלים הזדמנות לתת תצוגות ששוות גביע…תענוג!

אלעד כץ 8 ביולי 2018

הם צודקים שם בקרואטיה.
עם כל הכבוד לרקיטיץ׳ ועונה אחת באמת מצויינת שהייתה לו לפני 3 שנים, מודריץ׳ מראה במונדיאל הזה שהוא ברמה אחרת לגמרי. פשוט עושה הכל על המגרש. נמצא בכל מקום והכל עובר דרכו.
שחקן מופלא.

ק. 8 ביולי 2018

רקאטיץ' אנדרייטד בעיני. גם העונה הייתה לו עונה מעולה. אמנם מודריץ' הוא באמת הטופ של הטופ, אבל יש רגעים שרקאטיץ' מנהל את העניינים ובכל מקום במגרש. מחצית ראשונה אתמול מודריץ' לא היה כל כך במשחק וזייף הגנתית בגול של צ'רישב ובעוד מצב של הרוסים, הכל עבר דרך רקאטיץ' מההגנה עד ה16, כולל חילוצי כדור וחילוצי פקקים ביציאות קדימה. מחצית שניה ובהארכה זה כבר היה של מודריץ'.
גם מול ארגנטינה הייתי נותן לרקאטיץ' 9.5 ולמודריץ'9

זינק 8 ביולי 2018

מזל גדול שהרוסים עפו, אחרת האנגלים עוד היו מאמינים שהם פייבוריטים ברורים והיינו מקבלים גמר עם קריאות – ראסיה.
מסוממים או סתם נשאים על אדי דחיפת הקהל, ביי פאר הנבחרת החלשה ברבע גמר.
מודריץ׳ נראה כאילו הוא מתמוטט מרגע השוויון ובמהלך הפנדלים. זה כבר הפנדל השני שלו שנכנס במזל גדול.

אני לא זוכר אם היה לזה ביטוי בטורנירים קודמים, אבל צילומי מנהיגי המדינות במהלך המשחק נוראי בעיני.

כספרי 8 ביולי 2018

לא סתם נוראי. מגעיל…

Fluttershy 8 ביולי 2018

דווקא בטורנירים קודמים כשהראו את מרקל עם מחיאות הכפיים המוזרות שלה, זה היה ממש מצחיק.

matipool 8 ביולי 2018

סאות'גייט חייב לראשונה לעשות שינוי בהרכב שהוא הולך איתו (למעט המשחק מול בלגיה שלא נחשב) שלא נכפה עליו עקב פציעה.
לופטוס צ'יק או דלף לצד הנדרסון באמצע (לא דאייר!) ע"ח סטרלינג והזזה של לינגארד קצת קדימה כנגד הקישור הקרואטי. אפשרות נוספת היא להתחיל עם דלה על הספסל אם סטרלינג כל כך חשוב לו.

רומן 8 ביולי 2018

איך אתה בכלל מצליח לרשום את השם דאייר בלי להרדם.
איזה שחקן פרווה, מה זה פרווה? עוף מכובס בלי מלח.

צור שפי 8 ביולי 2018

המונדיאל יוצא הדופן הזה ראוי לגמר יוצא דופן בין שתי הנבחרות שמעולם לא זכו. הן גם השתיים שעשו, כל אחת בצד שלה של הברקט, את הדרך היותר קשה.

כח הגברה 8 ביולי 2018

כמי שצופה לא מעט במשחקים של אינטר (הבן שלי אוהד שלהם), אני חייב להגיד שברוזוביץ' לא שחקן מספיק אחראי לתפקיד שהוא משחק בנבחרת קרואטיה (אתמול לאחר שעלה כמחליף). מקווה בשבילם שהם לא ישלמו על זה.

אורן השני 8 ביולי 2018

קרואטיה מייצרת המון הזדמנויות אבל חסר לה מי שישים את הכדור ברשת, מנדזוקיץ' הוא יותר חלוץ שני ליד חלוץ חוד. מול אנגליה זה ממש 50/50.

holden 8 ביולי 2018

החצאי גמר כמעט ידועים מראש:
בלגיה עשתה את שלה מול ברזיל, צרפת כמו מכונית רנו מחודשת מעלה הילוכים בהדרגה מסיבוב לסיבוב,
צרפת תאכל את בלגיה ללא מלח,תטרוף את בלגיה,משחק שתוצאתו ידועה מראש.

קרואטיה מגיעים להתמודדות עם הלשון בחוץ, האנגלים יחסית נחו מול שבדיה,
האנגלים עוד לא באמת הגיעו לשיא שלהם,
לו רק בכדי לא לראות את השמחה המזוייפת של ג'ובאני רוסו כדאי מאוד שקרואטיה תעוף,
אם ג'ובאני כזה פטריוט אז למה הוא גר פה בגבעת טל ולא בזגרב?

לי חבל שרוסיה לא העפילו למפגש מול האנגלים,
התרשמתי מהמאמן הספרטני של רוסיה, לא מאמן מתחבב ולא קוצ'י מוצ'י,
מאמן בסגנון של בלה קרוצ'י, תכליתי ומחוספס,
ביקרו אותו על שלאחר הפנדלים לא נשאר לעודד את חניכיו,
אני לא רואה את זה ככה,
הוא אנושי והיה מתוסכל ושבור כנראה ולא יכל לשים עליו תחפושת,
טוענים שהרוסים התרוצצו כמו עכברים מסוממים במעבדה של ד"ר סטריינג'לאב?

אם זה נכון אז למה לא המציאו שם שיקוי שרוסיה תבקיע עוד שער?
רוסיה מיצתה את המקסימום שלה ונתנה טורניר טוב,

צרפת אנגליה בגמר כפי שכתבתי יהיה גמר קלאסי,
הימרתי לפני הטורניר שצרפת יקחו,
הלב רוצה אנגליה,
זה יהיה גמר פיפטי פיפטי עם המון הסטוריה מאחוריו,

ביבי הפסיד תמונה לפנתיאון בתא הכבוד עם פוטין משקיף על אנגליה רוסיה,
עדיין עם כל הכבוד לצרפת או לאנגליה פוטין המנצח הגדול של הטורניר,
בגמר הוא יבוא להשקיף מלמעלה כמו קיסר רומאי על זירת הגלדיאטורים,
ישחקו הנתינים לפניי יגיד לעצמו ויסגור דיל עם ביבי על הסדרי בטחון בדרום סוריה

Gil - Zimbabwe 8 ביולי 2018

מסכים איתך שצרפת יותר טובים מבלגיה, הבלגים איכזבו מאד מול ברזיל (אם כי ברזיל נתנו הצגה במשחק הזה שאני לא זוכר איזשהיא ניבחרת עם יכול כזו בשלושת המונדיאלים האחרונים).
מצד שני אני חושב שלאנגליה אין שיא, זו הרמה מול פנמה וזה מה שיהיה מול קרואטיה, הנעלם היחידי שיכול לעשות שינוי לטובה זה ראשפורד.
עזוב אותך עכשיו מפוליטיקה תמשיך להינות, סה"כ מונדיאל מהנה.

holden 8 ביולי 2018

קשה שלא לערבב פוליטיקה במונדיאל,
הרי כל מה שקשור בפוליטיקה ובשחיתות נמצא שם על השולחן,
במונדיאלים יש ועוד איך פוליטיקה,

ברור אנגליה נבחרת אפורה,התכוונתי שהשיא של האנגלים זה כמה שחקנים שיתפסו ביחד יום טוב,
כמו באמת ראשפורד והארי קיין, לך תדע אולי אפילו ראחים יתפוס יום?
מבחינת גף וירטואלי של השקעה והיג עושה ושם שבלגיה ובמיוחד קרואטיה הגיעו לקצה, מכאן יכוליןם רק לרדת,לאנגליה וצרפת יש עדיין דלק מיכל

נהנה מהמונדיאל,יהיה קשה לאחריו לנחות למציאות ולהתכונן לגביע הטוטו בסוף החודש מול נתניה במי עופר

יוסי 8 ביולי 2018

הבלגים איכזבו מול ברזיל?! עד כמה שזכור לי הם ניצחו אותם והובילו כמעט כל המשחק. בדבר הכי חשוב שזה לשים את הכדור ברשת הם היו יותר טובים. ברור שבמצב 2:0 הם יסוגו ויזמינו התקפות והדינמיקה של המשחק תשתנה, אבל הם היו יותר קרובים ל3:0 מאשר לשיוויון.

no propaganda 8 ביולי 2018

גרמניה שמו לברזיל 7:1 כשאתה החצי השני הם שיחקו בחצי כח, זה קצת יותר הצגה ממה שברזיל עשו במשחק הזה.

יוסי 8 ביולי 2018

בדיוק. כשאתה מוביל 2:0 סביר שהקבוצה היריבה תתקוף. אבל כל עוד היא לא מבקיעה, ולא חשוב כמה היא מחמיצה, אין לך סיבה לשנות שום דבר במשחק שלך.

Gil - Zimbabwe 8 ביולי 2018

אני לא מדבר על התוצאה הסופית, זה ברור. אני מדבר על הכדורגל.
20 דקות ראשונות רק ברזיל על המיגרש, לאחר מכן בלגיה עוברים את החצי, קרן וגול עצמי. 15 דקות נהדרות של בלגיה גול נהדר (לא ברור לי למה הם לא המשיכו) וזהו. לאחר מכן הפועל יהוד: פאליני (ויזן), קורטואה (חביב), הזאר (רוקבן) ודה בוינה נעלם במחצית השנייה. – זה סתם מטאפורה ליהוד אבל הכוונה ברורה.
בוא אני אגיד לך דבר נוסף – דקה 80 הזאר נפל, השופט לא שרק לעבירה וברזיל בשיא הבליץ מחליטים להוציא את הכדור על מנת לטפל בהאזר, המשחק נעצר לשלוש דקות ולאחר מכן הקצב של ברזיל כבר לא היה אותו דבר.
להיות הוגן (קשה לי שזה ברזיל), אם להפסיד זה לבלגיה ואני מקווה בשבילם שילכו עד הסוף, קשה לי להאמין.

Gil - Zimbabwe 8 ביולי 2018

זה עדיין לא היה ברמה הזו. בכדורגל לפעמים קורים גם דברים כאלו. כל פעם שעוברים את החצי מבקיעים גול

no propaganda 8 ביולי 2018

אנחנו כנראה רואים את זה מאוד שונה, גרמניה פשוט שטפה את המגרש, לא הובקעונ שם פוקסים או טעויות קשות של שוער, הכל לחץ ומשחק מסירות מהיר וזה בלי שברזיל בכלל הצליחה לעשות משהו. בגדול גרמו לברזיל להראות כמו פנמה

Gil - Zimbabwe 8 ביולי 2018

אם להיות כנים לאנגלים יש את הכדורגל הכי גרוע מבין כל הניבחרות שעלו מהבתים (להוציא את הרוסים עם הכוכבית). אני אישית מאד רוצה שהם כבר יעופו.
איך איך איך הם בחצי וברזיל בבית?

ערן (המקורי) 8 ביולי 2018

יריבות נוחות בהרבה (לעומת בלגיה)

רומן 8 ביולי 2018

איך אני שונא פנדלים, מרגיש לי קצת לא פייר.
בלי קשר, קרואטיה מאוד מאכזבת אותי בנוקקאוט, משחקים בצורה פחדנית וצינית, מודריץ' שיחק בלם שלישי רוב המשחק נגד נבחרת חסרת כל כשרון.

אופיר ממן 8 ביולי 2018

הכל טוב ויפה ומכיוון שאני לא קרואטי ולא מחוייב לאמונות/תחושות שלהם אז אסתפק בתגובה קצת יותר מעשית
ראקיטיץ' במונדיאל :
מסירות מפתח : 2.2 למשחק (מעט יותר ממודריץ')
דיוק במסירה: 85% (אחוז פחות)
ציון סטטיסטי : 7.6 (מודריץ' 7.8)
פעמיים זוכה איש המשחק על פי אתר איסוף הנתונים הסטטיסטיים המוביל WHOSCORED

אין באמור לעיל לערער על כך שהנבחרת הזו של מודריץ' והוא הגיבור הגדול, אבל הוא בטח לא משחק לבד. נכון, הוא כובש ומבשל אבל מפת המיקומים מראה שרקיטיץ' 'מקריב' סטטיסטיקה למען הנבחרת, יורד לעמדה אחורית מאוד והוא ספק המסירות העיקרי למודריץ'! טורניר פשוט ענק שלו.
שלא לדבר על כך שכבש בקור רוח מרהיב שני פנדלים מכריעים, ולקראת המשבר המנטאלי הפוטנציאלי, עם תום ההארכה ולפני הפנדלים, לאחר החמצת הפנדל של מודריץ', רקיטיץ' כינס את השחקנים ודירבן אותם. (שמעתי שיש לזה מקום של כבוד בתולדות הימים).

לגבי החצי : מצויין לאנגליה. קרואטיה פצועה וכואבת, הרוסים בכושר נפלא* ועם קהל באמת מרשים.

אופיר ממן 8 ביולי 2018

מסירות מפתח צ"ל איומים לשער.
מסירות מפתח 1.4 לראקיטיץ'
2.8 למודריץ'

Gil - Zimbabwe 8 ביולי 2018

ראקיטיץ' שחקן אדיר, אם רק היה יותר מאיים על השאר היה יכול להיות ברמות של כמעט סקולס, ג'רארד למפארד.
לדעתי הוא יותר חשוב לקרואטיה ממודריץ'. אם כי אתמול מודריץ' נתן הצגה.

רומן 8 ביולי 2018

מסירות מפתח זה עוד נתון חדש ולא מעניין. מה זה לעזזל?

אופיר ממן 8 ביולי 2018

אם זה לא מעניין אותך לעזאזל למה שאסביר לך מה זה לעזאזל? תברר לבד לעזאזל

רומן 8 ביולי 2018

זה נשמע כמו עוד נתון שהמציאו בשביל האמריקניזציה של המשחק. כדי שלכוכבי העל תמיד יהיה מובטח שרשום להם איזה שורה סטטיסטית גדולה מ0, כי הרי אמריקקים לא מסוגלים להבין איך זה שכוכב על מסיים משחק עם 0 שערים ו0 בישולים, לא מסתדר להם במח הרובוטי שלהם.

אופיר ממן 8 ביולי 2018

ראקיטיץ' הוא לא כוכב על, הוא זה שמאפשר להם להיות כאלו.

רומן 8 ביולי 2018

לא צריך נתונים בשביל זה. מי שאוהב כדורגל יודע איזה שחקן אדיר ראקיטיץ' גם בלי איזה שורה סטטיסטית מגוחכת. אגב, לטעמי גם הוא וגם מודריץ' שיחקו רחוק מדי מהשער של רוסיה, וגם של דנמרק. המאמן הקרואטי פחדן.

ממן 8 ביולי 2018

הכדורגל שאתה אוהב לא היה מתקדם לשום מקום בלי איסוף נתונים. מדע, אתה יודע. אני לא חסיד שוטה של סטטיסטיקות וגם לא מפחד מהן
מסירת מפתח
א. בישול שלא הפך לגול
ב. מסירה שקדמה לבישול

מצרף לינק של אהוב לבך כדי שתבין עד כמה קי-פס יכול להיות משמעותי

https://youtu.be/vHxLD_xQE7c
וגם אני הרגשתי שהם די רחוקים

Fluttershy 8 ביולי 2018

רקטיץ' בניגוד למודריץ' נולד בשוויץ ואפילו שיחק עבור שוויץ הצעירה, לפני שבחר בקרואטיה. הקרואטים מזדהים הרבה יותר עם מודריץ' מאשר רקטיץ', זה העניין לדעתי.

no propaganda 8 ביולי 2018

ראקיטיץ נותן מונדיאל מצוין, הוא כבר הראה כמה טוב הוא יכול להיות ב2014-15, לצערה של ברצלונה הוא לא שיחזר את הכושר מהעונה ההיא אבל במונדיאל הוא מצוין, אפשר אולי לאמר "הבוסקטס של מודריץ". בכל זאת מודריץ נראה כמו המנהיג וגם אתמול היה אדיר.

*הפנדלים של ראקיטיץ מדהימים, מודריץ חייב לוותר לו על הפנדלים במשחקים ותאכלס גם מסי(לא חושב שאף אחד מהדברים האלה יקרה)

אופיר ממן 8 ביולי 2018

מודריץ' הוא הטוב ביותר ואין עוררין, אבל צריך היה לציין גם את ראקי.
אגב, אני חושב שהוא נתן עונת ליגה מצויינת ובשנים האחרונות כל בארסה לא משהו. הוא צריך שחקן כמו מודריץ' לידו כדי להיות בשיאו וזו בדיוק הנקודה אני מניח, ב2014/15 הוא שיחק לצד צ'אבי בעונת עזיבה / אינייסטה בכושר נהדר.

לגבי הפנדלים – מה שמדהים שהוא כבש 19 מתוך 26 בקריירה, לא אחוזים טובים מאלו של מסי נניח (שעד גיל 26 כבש בכלל ב85% נהדרים ובשנים האחרונות באמת התדרדר ב20% כמעט). בנוסף – הוא החמיץ פנדל מכריע לפני עשור ביורו שהביא להדחת קרואטיה. אם כן, מה שמדהים הוא הבגרות והבשלות שהוא מפגין בבעיטות הפנדלים בטורניר הנוכחי.

ק. 8 ביולי 2018

אופיר, כל מילה.
ראיתי רק הערב את התגובות והפוסט.
בכללי מודריץ' הוא טופ 3 של הקשרים ורקאטיץ' נניח טופ 10-15. בטורניר הזה יש רגעים שהוא הקשר הבולט שם ובכל מקום במגרש התקפה והגנה (מול ארגנטינה ואתמול במחצית הראשונה).
מול ארגנטינה הייתה התקפה שלחץ על קבאז'רו ובסיומה הוציא בגליץ' למסי כדור 1 מ' מהשער

רומן 8 ביולי 2018

בונא איזה תאוריה בניתם על 2 פנדלים.

ק. 8 ביולי 2018

רומן, משחק שדה נטו. הפנדלים זה רק בונוס

ליאור 8 ביולי 2018

אני ממש לא ממליץ לאנגלים לבנות על עייפות של הקרואטים. לקרואטיה יש סגל עמוק מאוד, כל שחקן מלבד מודריץ' ניתן להחלפה, והמאמן שלה יכול בקלות להחליף חצי הרכב ללא ירידה משמעותית ברמה. הם ניצחו את איסלנד עם ההרכב השני + מודריץ' ופרישיץ', ואפילו הורידו את מודריץ' בדקה ה-65. חוץ מזה, חוץ ממנדזוקיץ' השחקנים הקרואטים לא באמת נראו לי עייפים במיוחד. מודריץ' אומנם עשה קצת פוזות של עייפות אבל המשיך לתת ספרינטים באטרף עד סוף ההארכה. ההוצאה המוקדמת של פרישיץ' הייתה די מוזרה, אבל יש סיכוי לא רע שהיא תשתלם להם בדיעבד.

Gil - Zimbabwe 8 ביולי 2018

אתה צודק, זה גם בכלל לא תלוי בהם. זה הכל תלוי בקרואטים. מצד שני יכול בטעות להתפתח משחק כמו ברזיל – בלגיה.

YG 8 ביולי 2018

הקישור המרכזי הטוב בעולם, והשלישי בין כל הקבוצות שנשארו עדיין במונדיאל.

Doug Pederson rules 8 ביולי 2018

חחח

Comments closed