התבוסה לטוטנהאם. התהליך

ועכשיו לתוצאות

מבחינת כדורגל זה לא היה משחק לסיים קדנציה. הייתה מחוייבות, היה כדורגל, וראיתי יותר שחקנים ברחבה מבהרבה משחקים. אבל לך תשתכנע שזה שיפור אמיתי. אם המשחק הזה יסיים את הקדנציה של מוריניו – לא כאן הוא הפסיד את הקבוצה. הוא הפסיד אותה בחוסר המשכיות. אז היום הרכב מקרי ושיטה מקרית נראו טוב יותר למשך מחצית אחת. 

והאמת היא שהתגובה לספיגת השער הייתה הרבה יותר אופיינית מהדקות הטובות. והעובדה שטוטנהאם הפכה את מעט המזל שהיה לה לניצחון מרשים קשורה לזה שהיא קבוצה מאומנת שמאתרת את הרגעים שלה במשחק. זה היה די מרשים. 

מאד ייתכן שמחר מוריניו כבר לא יהיה המנג׳ר. מבחינת אחריות בסיסית, יו״ר לא אמור למנות מנג׳ר שלישי אם נכשל עם השניים הקודמים. מנצ׳סטר יונייטד מפורקת – אין לה מנהיגות במגרש, על הספסל ובחדרי ההנהלה. זה קשור לתהליך. תהליך בו יונייטד נטשה כל ערך שלה. אני לא מדבר על ערכים מהבחינה המוסרית, אלא על הדרך שבה היא עושה דברים. סגנון המשחק, פרופיל השחקנים שמשחקים בה, היה פה תהליך. 

תהליך שעכשיו מביא תוצאות. 

*

קראתי השבוע – עם כל העולם –  שאנשי מנצ׳סטר יונייטד נפגשו עם זידאן כשהיו בלוס אנג׳לס. הייתי מזדעזע לולא הייתי יודע שגם מוריניו סגר עם וודוורד כמה חודשים לפני שהחליף את ואן חאל. וזו הסיבה שגיגס לא קיבל הזדמנות – לא החשש שייכשל אלא החשש שיצליח. ובכלל מנצ׳סטר יונייטד הגיעה למצב שמאמן ללא עבודה מנהל קמפיין די גלוי כדי לקבל את תפקיד המנג׳ר במועדון. שיחות מאחרי הקלעים הם לא חסרי תקדים לחלוטין, פיטר קניון הפלילי בזמנו ניהל שיחות עם סוון גוראן אריקסון המטונף, שגם ניסה להעביר לצידו את בקהאם. אבל זה חסר תקדים שזה בתקשורת.

חסר תקדים בהיסטוריה של יונייטד. אנטומיה של מועדון מפורק ערכית. 

*

לא אתייחס לזידאן פה כמנג׳ר – זה דיון מעניין אבל לא שייך לפה.  ברור שסוג העבודה שונה ממה שקיבל בריאל. לצורך העניין הוא מאמן שעשה מספיק כדי להלקח בחשבון אם התפקיד פנוי. יש אחרים ראויים לא פחות. אבל הוא רלוונטי כי הוא הרים את היד.  

מוריניו, וזה די ברור, במלחמת הקיום הגדולה בקריירה שלו. הפעם קריסה תתפש אחרת כי היא לא באה אחרי אליפות. שום תפקיד גדול לא יחכה לו אוטומטית.

לאמן במצב של מלחמת קיום זה לא קל. אבל אם היו תלונות על איכות הכדורגל ועל התוצאות – עכשיו ברור שלהנהלה יש תחליף בראש. אד וודוורד תחת לחץ, סיפור הדירקטור אוף פוטבול ממחיש זאת. אם זידאן מתמנה העיתונות לא עוסקת בו שנה. מקבל את השקט שלו ויקבל את כל הקרדיט אם זידאן יצליח. ולכן היו״ר הפחדן של יונייטד נותן עכשיו למוריניו את כל התנאים בכדי להכשל. זידאן הוא עוד מכשיר. 

לאוהדים – אלו שתומכים במוריניו ואלו שמתנגדים – גם יש מחליף בתודעה. הם ראו את הכדורגל ששיחקה לפעמים ריאל וההבדל כמובן תהומי. ושום הסברים, כמו ההבדל התהומי בין הסגלים או הכושר האמיתי של ריאל בליגה ברוב הקדנציה, לא יועילו.

אבל הרסני עוד יותר. לשחקנים יש מחליף בתודעה. והרסני עוד יותר מבחינת מוריניו: שני השחקנים היותר ממורמרים הם צרפתים. ולומר את האמת: לחלקם, לשיטתם, זידאן עדיף. 

עבר שבוע מאז משחק הזוועה בברייטון ויותר משבועיים לאחר הכדורגל התפל מאד מול לסטר. בשלב הזה של העונה ייתכן שיפור מהיר. עדכונים של תכניות המשחק וצוותים. אבל מוריניו כרגע צריך לאמן נגד זידאן. 

 

נצחון על חיפה
מוריניו (חמלה)

132 Comments

איאן ראש 27 באוגוסט 2018

סיטואציה מעניינת. מאמין שבמקרים כאלו מוריניו לא יהפוך עורו ודווקא יצמד יותר לדברים שהובילו אותו תמיד, בטח כשהיריבה היא טוטנהאם ושיטת המשחק שלה.

רומן 27 באוגוסט 2018

מאוד מעניין מה שכתבת.
לדעתי זידאן לא מתאים ליונייטד, לא יודע לא מתחבר לי.
יונייטד תנצח היום, על אפם ועל חמתם..

D! פה ועכשיו 27 באוגוסט 2018

זה שלב שבו נדמה ששום דבר לא מתאים לכם.
מתאים לי.

אבי 27 באוגוסט 2018

ההימור שלי: סבוטאז' או משהו שקרוב לסבוטאז'

אבי 27 באוגוסט 2018

שזאת, אגב, מילה צרפתית

dk 27 באוגוסט 2018

ואחלה שיר :)

ניר 27 באוגוסט 2018

כבר בתחילת העונה חשבתי שמוריניו גמר, ואפילו כתבתי פה שהעובדה שהוא לא קיבל רכש מרמזת יותר מהכל שהוא בדרך החוצה.

בעיניי זידאן יוֳתר מתאים ממנו, כי האתוס שלו הוא התקפי, גם אם זה לא בדיוק סגנון ההתקפה של יונייטד.

מעבר לזה, אני מאמין שיש שחקנים שנובלים אצל מוריניו ויפרחו אצלו, וכפי שרמזת, שניים מהשחקנים האלה לא בטוח יתנו את המיטב שלהם כדי להגן על מוריניו.

ק. 27 באוגוסט 2018

זידאן הרבה הרבה פחות התקפי מהשם שיצא לו כמאמן וכמובן לא כמו תדמית השחקן הפנטזיונר (בצדק). הוא הרבה יותר פרגמטי ויודע לשחק על תוצאה.
לא סתם השינוי המשמעותי שלו בהרכב ריאל לעומת קודמיו (שהוכיח את עצמו) הוא קאסימרו במקום די מאריה/חאמס

אמיתי 27 באוגוסט 2018

דבר ראשון- איזה מועדון לא מפורק ערכית יש בכדורגל העולמי? אנחנו פשוט יורדים (ולא משלשום) לסטנדרט הכללי.
מודה. לא חשבתי שהעניינים ידרדרו ככ מהר. הוורסט קייס סנריו שלי היה מוות איטי. הדבר הכי מפתיע מבחינתי זו הנירפות ההגנתית. בקבוצה של מוריניו. הוא פשוט שוחה כמו דג בחנות חרסינה.
זה לא נראה טוב בשום תרחיש כמעט.
מקווה להתעלות שתשנה את המומנטום. בדגש על המקווה

אוהד 27 באוגוסט 2018

האנומליה ששמה פרגוסון מבלבלת אותם.
הסיבה שזאת "לא ההיסטוריה של המועדון" זה בגלל שהמועדון היה מצליח ולא היתה סיבה.
לא לשכוח שהוא היה במרחק משחק אחד מפיטורין בתחילת הדרך, אז כנראה זאת כן ההיסטוריה של המועדון, כמו כל מועדון אחר, פשוט זה לא עמד למבחן.

יואב 27 באוגוסט 2018

אוהד,בטח לא עמד במבחן- למשך דור! אתה יכול להאשים אותנו במשהו? זה מה שאנחנו מכירים והתרגלנו אליו. על מה הביקורת פה בדיוק?

יואב 27 באוגוסט 2018

יפה כתבת אמיתי. במיוחד השורות הראשונות. אנחנו צופים ביונייטד משתווה לשלילה לכל מה שמכוער במודרן פוטבול. אין לי מושג איך פרגי הסתגל לזה אבל אין לי הרבה מושג על רוב מה שפרגי עשה. ועכשיו- זה מה שיש.

ניינר / ווריור 27 באוגוסט 2018

משחק מאד חשוב גם לספרס. תסריט אידאלי: מפרקים אותכם אבל מוריניו נשאר עד סוף העונה. תסריט ריאלי: תיקו מגעיל

ירומיל 27 באוגוסט 2018

התסריט הכי ראלי: לוריס מושעה מהמשחק בעקבות אירועי סוף השבוע, וורם סופג שער שאיננו לגמרי שטותי אבל לוריס היה עוצר, טוטנהם שולטת במשחק אבל ממעטת להגיע למצבים של ממש, נגמר 1:0 למארחת.

דוד 27 באוגוסט 2018

כל מה שעשו אנצ'לוטי וזידאן בריאל הוא לקצור את הפירות מהסגנון שהטביע מוריניו.
התקפות המעבר המהירות, הכדורים הארוכים שחתכו את ההגנה והעמידו את רונאלדו (בייל) מול השער, העבודה של בנזמה כחלוץ/קשר, הבאת מודריץ' ו-וראן (הברקה גאונית), מגינים שמתפקדים כשחקני כנף, הסבת ראמוס לבלם (הוא היה מגן ימני), הדגש על קישור אחורי עצמתי.
ריאל של זידאן היתה קבוצה עם יסודות מוריניואיים, רק משוחררת והתקפית יותר.

ארז 27 באוגוסט 2018

יש בזה משהו, וריאל של זידאן באמת הזכירה לי לעתים את צ׳לסי הראשונה של מוריניו ברגעיה הטובים. ועדיין, בתור צופה כדורגל ממוצע מינוס ולא אוהד יונייטד, פשוט כואב לי לראות אותם. מדהים כמה שעמום הוא מפיק מכזה סגל. הלוואי וזידאן יגיע

ארז 27 באוגוסט 2018

הי ארז,
בתור ארז שכן אוהד יונייטד ומשתמש בשם הזה פה כבר תקופה, אשמח אם תוכל לשנות קצת את השם :)

אבי התל אביבי 27 באוגוסט 2018

אני ניסיתי שנים להגן כאן על השם הנפוץ שלי. עזוב. וותר. ;-)

פרקש 27 באוגוסט 2018

אוחח איזה שטויות.
אתה יכול לומר שזידאן לא קבע סגנון בעצמו והמשיך את מה שאנצלוטי בנה רק ייצב את זה אבל הכדורגל שריאל שיחקה תחת מוריניו היה הדבר הכי רחוק בעולם מהכדורגל של זידאן. אומנם גם אצל זידאן מתפרצות לא הייתה מילה גסה אבל איפה הקישור שלו-הכי טוב בעולם בפער עצום- של קסאימרו מודריץ וקרוס לעומת מה שהיה אצל מוריניו(אני אפילו לא זוכר מי שיחק שם) גם כל הרוגע והביטחון שזיזו נתן לכל המערכת פלוס האהבה האדירה של הקהל אליו היא בדיוק ההפך מכל מה שהיה בתקופת מוריניו במדריד

אריק 27 באוגוסט 2018

הקשקוש הזה של עדת המעריצים של מוריניו שבכל רחוב שהוא עבר מנחסים לו הצלחה של כל מי שעבר אחרין. מילא.
לדעתי הקרדיט בכלל מגיע לבניטז.

D! פה ועכשיו 27 באוגוסט 2018

אז אתם מביאים אותו במקום מוריניו?

אריק 27 באוגוסט 2018

לחצי שנה, ואז תראה!

Srtest - ארטסט 27 באוגוסט 2018

במקום קלופ.

דוד 27 באוגוסט 2018

פרקש ואריק,
אני אוהד ריאל ובעשור האחרון ראיתי כמעט כל משחק שלה. אין לי שום אהדה או רגש מיוחד למוריניו.
דיברתי מבחינת כדורגל נטו ופירטתי את כל מה שמוריניו הנחיל לריאל שעדיין מייחד אותה היום. אתם מוזמנים להגיב לגוף הדברים.
נ.ב. אריק, ההערה לגבי בניטס נכתבה ברצינות או שאתה מתלוצץ?

ק. 27 באוגוסט 2018

דוד, זידאן היה נהדר בעיקר בניהול סגל, אנשים וכו' וזה לא מבוטל, אבל מתוך שלוש הזכיות שלו שהעניקו לו את ההילה רק אחת באמת מרשימה ודומיננטית (אולי גם שנה שעברה קצת), ובשתיים האחרות הרבה מזל. האליפות ומחיקת הפער בשנה הראשונה היו מרשימות יותר, אבל הסגנון היה הרבה יותר פרגמטי ואופורטיוניסטי ממה שנראה, עם הכנסת קאסימרו להרכב על חשבון קשר התקפי, ועל זה אני מסכים איתך, שאלו יסודות של מוריניו, רק בלי החלקים של הכדורגל הציני

דוד 27 באוגוסט 2018

מסכים.
ספר זאת לעדת מעריצי זידאן כאן..

אחד מהעם 28 באוגוסט 2018

ריאל של מוריניו בעונת 2012 שיחקה את הכדורגל היפה ביותר שראיתי בימי.

no propaganda 28 באוגוסט 2018

אני די בטוח שראמוס היה מגן ימני עוד לפני מוריניו.

אסף כלשהו 28 באוגוסט 2018

מוריניו הפך אותו לבלם

דוד 27 באוגוסט 2018

לגבי הכושר האמיתי של ריאל בליגה *ברוב* הקדנציה,
כדאי לזכור שזידאן אימן בריאל שנתיים וחצי. בעונה הראשונה מחק פער של 12 נקודות שהשאיר לו רפא בניטס וגם ניצח בקאמפ נואו, ובעונה השנייה כבר זכה באליפות. רק העונה השלישית היתה לא טובה (פתיחת העונה היתה נוראית בגלל הרחקה של רונאלדו, ומזה ריאל לא התאוששה).

מתן 27 באוגוסט 2018

עם כל ההישגים האמת מדהימים של זידאן אני חושב שהוא עדיין לא הוכיח את עצמו כמאמן קבוצות. לנבחרת, שם צריך להיות בפיק של שבועיים-חודש, אני חושב שהוא יכול להיות מעולה, אבל לקמפיין ליגה ארוך אני לא בטוח שהוא מתאים (לפחות לאור מה שראינו בריאל). בכל מקרה נכון לעכשיו אני אקבל גם את פרדי דוד כמחליף של מוריניו.
בנוגע למשחק הערב, ברור שאני רוצה ניצחון כי אנחנו יונייטד וכל הקלישאות האלה, אבל אני מניח שלאור היכולת גם תיקו יהיה טוב. וזה עצוב שהגענו למצב הזה.

זינק 27 באוגוסט 2018

אני לא רואה איך במצב שנוצר מוריניו מצליח להוציא את העגלה מהבוץ.
מהטיפוס המיוחד שהוא היה נשאר רק איש חמוץ וטרחן (בשיפוט על פי מה שאנחנו רואים בשידורים או קוראים בעיתונות).
הסיטואציה משולה לזוג נשוי שרב כל היום ונשארים יחד רק בשביל הילדים, רק שאין להם ילדים.

holden 27 באוגוסט 2018

גע גע גע,
לאן יעופו הברווזים שהאגם קופא?
הפכת את מוריניו לברווז צולע?
הוא עוד עלול להתעופף לשחקים ולהפתיע,
אסור להספיד את מוריניו, אם כי מסכים שנכון לעכשיו הוא קשור בקשירת בננה עם משקולת 4 קג 5 מטר בעומק הים,
הוא צריך להיות סוג של הודיני להשתחרר מהמצב המורכב

רומן 27 באוגוסט 2018

מה שגורם לי עוד יותר לייחל לנציון גדול הערב ולמסיבת העיתנואים בעקבות כך.

דורפן 27 באוגוסט 2018

מה אמרת. שהוא לא ברווז צולע, אלא מישהו עם משקולת על הרגליים – הדימוי לא מצא חן בעיניך? (למרות שלא השתמשתי בו) – הוא מנג׳ר שרבים במועדון מחפשים להכשיל.

holden 27 באוגוסט 2018

זה בסדר דורפן, שנינו חושבים זהה, רק הקצנתי במעט,
כמו שביבי עשה לכל מי שהוא שנא ומינה אותו לשר האוצר, כביכול משרה מכובדת ,אבל לא יוצאים בדרך כלל מהמשרה הזו מאושרים ואהודים, זה תרגיל סינדול ידוע של מתחילים.
ההנהלה של יונייטד אכן סוג של סינדלה את מוריניו,

ההבדל שאני חושב שמוריניו עדיין עלול או מסוגל להפתיע וכן לשים את הקבוצה במקומות 3-5

אריק 27 באוגוסט 2018

להגיע למקום 3-5 עם הסגל השני הכי יקר בליגה זאת הצלחה היום?

holden 27 באוגוסט 2018

במקרה דנן זו הצלחה מסחררת

אריק 27 באוגוסט 2018

אתה רציני?
מילא מקום 3 אבל מקום 5? זה כשלון.

holden 27 באוגוסט 2018

כל מקום בצמרת שיתן כרטיס לליגת האלופות, מקום רביעי למשל

Selby 27 באוגוסט 2018

גם הכלאה של זידאן וגווארדיולה לא יכול להצליח במנצ'סטר יונייטד(אני מגדיר הצלחה לא כזכייה באליפות, אלא כתחרות אמיתות על האליפות ממש עד המחזור האחרון או לפני האחרון). הסיבה היא פשוטה, זה כמו גוף שדוחה איבר זר. זידאן הכי רחוק מהDNA של המועדון. אין רלוונטיות לזה שהוא אחד הטובים בעולם. גם מוריניו(עדיין) אחד הטובים בעולם.
המאמן שיחזיר את המועדון לדרך הישר ויעצור את הקריסה הערכית שדורפן מדבר עליה(אם כי לא לגמרי, כי בשביל זה צריך החלפת בעלות) לא חייב להיות שחקן עבר, אבל מכיוון שכרגע קשה לי לזהות מישהו מתאים, אין ברירה אלא לתת הזדמנות לשחקן עבר בלי לפחד מכישלון. כמה גרוע יותר כבר יכול להיות?

Amir A 27 באוגוסט 2018

זה שפרגוסון לא השכיל לקדם את הדור הבא של המנג'רים לפני עזיבתו, זה לא קצת כתם על המורשת שלו?

holden 27 באוגוסט 2018

אל תעלה על בדל שפתותייך את שמו של יהווה לשווא:)

יואב 27 באוגוסט 2018

אה??? כתם על מורשת? זה היה בציניות? הוא גם לא הספיק למצוא תרופה לסרטן.

Amir A 27 באוגוסט 2018

יואב, אל תהיה אחד מאלו שלא מסוגלים לשמוע ביקורת על מושא הערצתם. ממנג'ר בקליבר של פרגוסון אפשר לצפות שגם יכין את המועדון ליום שאחרי, לא?

אדם 27 באוגוסט 2018

בנוגע למנג'רים? באמת? יש דברים שאי אפשר ללמד ואין שום דרך לפתח בלי להתנסות בהם. נשגב מבינתי איך מנג'ר יכול להצמיח מנג'ר.

Amir A 27 באוגוסט 2018

א. לא חסרות דוגמאות למנג'רים שגידלו דורות של ממשיכים (למרות שמה שעולה לי בראש זה בעיקר מה- NFL).
ב. הוא לא יכל לקחת כמה שחקני עבר ולגדל אותם בתוך הקבוצה? עוזרי מאמן/מאמני קבוצות נוער וכדומה.

יואב 27 באוגוסט 2018

אמיר,
אני לא מבין את הדרישה. בואי הכין יורש? פיקאסו? אתה יודע, הוא לקח אליפות בעונתו האחרונה והמליץ על יורש. הוא טעה בזה. מה עוד ניתן לבקש ממנו? הוא כנראה חשב שמי שעובד לצידו לא מספיק טוב עדיין. הוא לא היה בשנות פנסיה, הוא אימן ולקח אליפות בעונתו האחרונה.
אז הוא חשב שמוייס מתאים. בבקשה- הוא המליץ. הוא יכול לטעות לפעמים? כן.
להכין יורש זה קצת אגדתי אני חייב להגיד.

יואב 27 באוגוסט 2018

וכן, אין עוד פרגי. הוא לא יכול להכין פרגי חדש. הוא יכול להמליץ וזה מה שהוא עשה.

אדם 27 באוגוסט 2018

א. כמה מאמנים יצאו מתחת לפופוביץ' ולא ממש הצליחו? אין דרך אמיתית לדעת מהסיטואציה הזו. זה ניסיון חשוב אבל ממש לא מספיק.
ב. סולשאר? גיגס פרש אחריו, עם קין הוא רב. לא יודע כמה אופציות כאלו היו (גרי נוויל שכעבור שנה היה עוזר מאמן נבחרת אנגליה?). לא כל שחקן מתאים או רוצה את התפקיד.

אביאל 27 באוגוסט 2018

יואב – האמת שמרוב שפיקאסו היה גדול, כולם ברחו לאבסטרקטיות או המינימליזם בגללו ונטשו את כל הסגנונות שלו.

miranda veracruz de la jolla cardinal 27 באוגוסט 2018

לליברפול בימים הטובים הייתה שרשרת של מנג'רים מבית. שנקלי, פייזלי, פייגן, דלגליש.
זה לא כזה מופרך.

אודי 27 באוגוסט 2018

פרגוסון בחר יורש והדבר הראשון פחות או יותר שהיורש עשה הוא להיפטר מהצוות שפרגוסון השאיר. אני מניח שהוא לא תכנן את זה ככה.
היורש עצמו לא התגלה כעילוי, אם כי לא נתנו לסיים אפילו עונה אחת. אולי הוא היה לומד קצת ומשתפר. השניים שבאו אחריו כבר יודעים הכל.

Selby 27 באוגוסט 2018

זאת הייתה הטעות הכי גדולה של מוייס, קרימינלי ממש. מולנסטיין ופילאן היו אחראים על הניהול השוטף של קבוצה שהרגע זכתה באליפות.
אבל פרגוסון אמנם בחר את המחליף שלו אבל לא הפך להיות מנהל מקצועי, הוא פרש, והרוויח את הזכות לפרוש, ואחרי שפרש לא יכל להטיל וטו אלא אולי רק לייעץ.
דווקא בגלל שמויס נבחר על ידי פרגוסון היה לו חשוב להראות שהוא his own man. ענייני אגו וכאלה, לך תבין…
כתם על המורשת? את התכונות באישיות של פרגוסון שהפכו אותו לכל כך מוצלח לא ניתן ללמד. מבחינת הכדורגל שהוא האמין בו יש לך דור שלם של שחקנים שלו שאם תיתן להם את התפקיד ינסו לשחק אותו הכדורגל.

עדי 27 באוגוסט 2018

אפשר שאלה? איך בוחרים למה להאמין ממה שמתפרסם בתקשורת לגבי יונייטד, הרי אין מחלוקת כי הרוב זה פשוט שטויות מומצאות?

קורא 27 באוגוסט 2018

התקשורת לא ממציאה, היא בעיקר מצטטת מקורות כאלה ואחרים. כל מה שנשאר הוא לנסות להבין מי המקור מאחורי כל ידיעה ולהבין מה זה אומר

dorigil 27 באוגוסט 2018

אין לי ספק שכל תוצאה חוץ מניצחון של יונייטד הערב תביא לפיטורים של מוריניו ומינוי של זידאן עוד השבוע. יש עוד עונה ארוכה ואפשר להציל אותה. כל שבוע שהם נשארים עם מוריניו הם עושים לעצמם נזק כלכלי. וזה הדבר המרכזי שלוודוורד אכפת ממנו. אז ביי ז'וז'ה, האמת, קצת אתגעגע.

מתן 27 באוגוסט 2018

נזק כלכלי? המניה במצב הטוב ביותר שלה מאז ההנפקה, דווקא מהבחינה הזאת המצב מצוין מבחינת וודוורד

Gil - Zimbabwe 27 באוגוסט 2018

אני מסכים שיש בעיה, אין בי את כמות "העצבים" שקיימת אצל רבים מאוהדי היונייטד, אולי בגלל שבגילי אני רואה את יונייטד כמו בת שלי (ועל בנות לא כועסים, מנסים להבין) וכבר לא כמו אשתי.
אולי זה קצת אנרכיסטי אבל לדעתי הכל תלוי בפוגבה, אם הוא ישכח את מה שמוריניו אומר לו לפני המשחק ופשוט ישתולל על המיגרש ויעשה את מה שהוא יודע הכי טוב, הקהל יריע לו ומוריניו יגיד שהוא היה אדיר. סגנון המשחק של יונייטד יהיה שונה לגמרי ומלהיב הרבה יותר, הכל אצל פוגבה.
אם הוא יעשה טובה שהוא משחק, שום דבר טוב לא יצא מהמשחק הזה ומהעונה כולה.

יאיר אלון 27 באוגוסט 2018

מאז פרישת הסר קרה הדבר הכי שהכי פחדתי ממנו וזה הפיכתנו לעוד סתם קבוצה מכל בחינה התנהלותית
כל ההתנהלות חסרת הקלאס שלנו הרבה יותר מפריעה כאוהד מאשר חוסר ההצלחה הספורטיבית

Z 27 באוגוסט 2018

האמת שלא רגיל לראות ולא נעים לראות את מנג'ר יונייטד מככב ברשימת המועמדים לפיטורין ולכל בורסת השמות. גם אני לא ככ בטוח שזידאן מנהל קמפיין ממש.

אבל אף אחד לא הכריח את מוריניו לחנוק התפתחות כמעט של כל כשרון צעיר במועדון (אולי חוץ מלינגארד) ולעלות עם הרכבים הזוים ולשחק בכל הבולשיט הזה של פוליטיקה ו "האנשים של מוריניו על המגרש" (קרי דבקות חסרת אבחנה בלוקאקו מאטה וסאנצז).

ככה שעדיין הייתי רוצה לראות טרן אראונד ולראות את מוריניו נשאר ונותן עונה גדולה ונשאר לעוד 15 שנה.
מצד שני – פאק איט, לגמרי..

נ.ב:
קצת חבל על מוריניו כי נראה שהחתמת פוגבה היה הימור גבוה מדי שלא השתלם כי מה שהוא קיבל זה את האגו של פוגבה על סטרואידים.
ואז הוא מה עשה? החתים את סאנצ'ז – עוד אישיות – עם משכורת כפולה משל פוגבה. וגם ההימור הזה לא השתלם.
ואז פוגבה עוד לקח את הגביע הזה בקיץ, שעכשיו מדובר על אגו על סטרואידים עוד יותר חזקים וממש הרבה מהם…

חמציץ 28 באוגוסט 2018

למה חבל על מוריניו? הבנאדם בלתי נסבל בכל רמה, מאוהב בעצמו והכדורגל שלו משעמם וציני. שיילך כבר.

Z 28 באוגוסט 2018

חבל באופן כללי כי עדיין מוריניו סובל מסוג מסוים של חוסר מזל. הקישור עצמו די גרוע ונוטה להיפצע.

ובעוד אצל פרגסון שחקן שעושה בעיות עף ישר ולא חשוב איך קוראים לו (למרות שברור שלא הייתי רוצה לראות את מרסיאל ופוגבה עוזבים) – עכשיו חוסמים את

Z 28 באוגוסט 2018

מצד שני, כאמור הוא עולה עם הרכבים מוזרים ולא היה הוגן כלפי TONY וכעת עליו לשלם על כך. אילו הוא רק היה מנסה לשים את סאנצז ראשפורד ומרסיאל ביחד ומשתמש בלוקאקו בתור מחליף ראשון…

JM 27 באוגוסט 2018

זידאן לא יביא בלמים חדשים?

אריק 28 באוגוסט 2018

אולי.
אבל בטוח שאצלו ראשפורד ומרסיאל ישחקו.
והוא בטח לא יעשה בונקר בבית מול סיבליה.
זאת תהיה התחלה טובה.
אחרי שלוש השנים הגרעות בתולדות המועדון אנחנו לא דורשים הרבה.

שלמה 27 באוגוסט 2018

א. הבעיה, אם כל הבעיות הוא
אד וודוורד,
ב. שחקנים מסרבים להגיע ליונייטד
בגלל מוריניו,
אין ספק שזידאן שם מושך,
ואטרקטיבי לשחקנים שיגיעו,
ג. עזיבת פוגבה תפגע קשות
ביוקרת המועדון, ותגרום לכוכבים
לחשוש להגיע למועדון אשר
שחקנים בורחים ממנו,
ד. מוריניו הוא חרה של בן אדם,
אשר משרה אווירה שלילית
במועדון, ובסביבתו,
זידאן אדם רגוע, וקר רוח, ובעל
אישיות, אשר ישנה את האווירה,
ה. אני מעריך שעם מאמן אחר
יונייטד תהיה יותר משוחררת,
ופחות הגנתית, ופחות טקטית.

Srtest - ארטסט 27 באוגוסט 2018

מה שאהבתי אצלך זה את הספקות.

גלגלון 28 באוגוסט 2018

כל מילה

מתן 27 באוגוסט 2018

יכול להיות שהכסא הבוער כפה על מוריניו לנסות לשחק כדורגל? מחצית רחוקה משלמות, אבל סוף סוף ראינו קצת התלהבות וניסיונות למשחק מהיר. הרבה קרדיט לשואו המושמץ שרץ בלי סוף וגם לפרד שנותן עבודה

אוהד 27 באוגוסט 2018

אבל האימרה הכי ישנה בכדורגל, מי שלא כובש…

מתן 27 באוגוסט 2018

אפשר להתנחם בזה שההפסד היום אולי העניק לנו טראפורד נטול מוריניו?

רוגל 27 באוגוסט 2018

אפשהוא יושב ואן חאל ונהנה מכל רגע

רומן 27 באוגוסט 2018

מוריניו נפרד מהאוהדים.
עצוב :-(

אבי התל אביבי 27 באוגוסט 2018

צודק מאוד. עצוב לראות אדם גאה נופל.

זה לא מעט באשמתו, כמו בכל טרגדיה, אבל הרבה בגלל הסביבה הרעילה בקבוצה. מאמנים גדולים נגמרים אצלנו, ואף שחקן לא מתקדם.

רגע חזק, ה"פרידה" הזאת.

אריק 27 באוגוסט 2018

סיכום. עליה נוספת של 2.4% לשיא חדש במניה.
מעולם לא היה טוב יותר עבור יונייטד.

Danny - Long Island 27 באוגוסט 2018

השחקנים נלחמו… אין מה לומר… מוריניו לפני האוהדים – כמי שאומר שלום בפעם האחרונה. שינוי כרגע הוא בלתי נמנע

ניק 27 באוגוסט 2018

כמו שג'ק ניקולסן אמר פעם "ומה עם זה הכי טוב שיש?" בסרט מדהים שלו, זה מה שעולה לי בראש היום. משחק טוב של הקבוצה, בעיקר במחצית הראשונה, הרבה התלהבות, הרבה מצבים ועדיין זה נגמר ב3-0. זה מה שהקבוצה הזאת מסוגלת לעשות כרגע.
המחיאות כפיים של מוריניו בסוף עם הדגל נראה כמו רגע של איש שיודע שזאת הפעם האחרונה שלו על הדשא. מצד אחד חבל שאם ילך זה יהיה אחרי משחק טוב שכזה מצד שני מאמן שמכניס את פלאייני לפני ראשפורד בפיגור 2 שערים לא ראוי לשום חמלה.

רומן 28 באוגוסט 2018

למה? יש הרבה יותר סיכוי שפלאיני יתן גול מאשר ראשפורד .

אריק האדום 27 באוגוסט 2018

הדבר הכי עצוב זה שתוך פחות מעשור הפכנו לליברפול של תקופת פרגוסון. מיותרים וחסרי תקווה.
אין התקדמות. אין המשכיות. אין חזון. אין כיוון.
תחנת רכבת בסגל ועל הספסל.
החלטות ניהוליות ומקצועיות גרועות.
ודכאון קליני בתור אופק.
עצוב

דורון (אחר) 27 באוגוסט 2018

‏פעם ראשונה שמנצ'סטר יונייטד מפסידה 2 מ-3 המשחקים הראשונים בעונה מאז 1992-3. העונה ההיא נגמרה באליפות ראשונה מזה 26 שנים.

אריק האדום 27 באוגוסט 2018

היה לך קנטונה.
מי זה הקנטונה שלך פה? פרד? סאנצז? מרסיאל?

יואב 27 באוגוסט 2018

אריק, הוא ציין את זה כקוריוז סטטיסטי ולא יותר.

דוד 27 באוגוסט 2018

זה רק אני או שיונייטד קבוצה ממש מוגבלת מהבחינה הטכנית?
התקפות שבלוניות שמשחזרות את עצמן, חוסר יצירתיות משווע בחלק הקדמי והפסד כמעט בכל קרב על הכדור מול שחקני הגנה.
מדהים.

DS 27 באוגוסט 2018

מוריניו הרוויח ביושר את השמחה לאיד והסלידה כלפיו. זמנו עבר.

חמציץ 28 באוגוסט 2018

+1

שלמה 27 באוגוסט 2018

הלכה ליגת האלופות לעונה הבאה,
אובדן הכנסה, אי הגעת שחקנים,
מכה ליוקרת המועדון,
איני רואה את יונייטד מסיימת
בטופ 4,
פפ, קלופ, סארי, פוצ'יטינו הם מאמנים התקפיים, מודרנים, ומהמתקדמים בעולם,
מוריניו די מיושן והגנתי, ובנוסף אישיותו הבעייתית משפיעה על המועדון,
אך הבעיה החמורה הוא סגל השחקנים,
סארי הביא את ג'ורג'יניו, וקובאצ'ביץ', יחד עם קנטה יצר קישור חזק, וקטלני,
קלופ הביא את פאביניו, וקייטה כנ"ל
ומה אנו הבאנו ? את פרד במקום
פוגבה אשר מוריניו תכנן למכור,
וכעת נתקענו עם שניים באותה עמדה,
ינואר לא יציל את הקבוצה,
אך אל דאגה, עוד תבוסה והמניה
תעלה ב2% ותבוסה נוספת תוביל
לגידול ההכנסות,
מנפלאותיה של יונייטד, והגולדן בוי
(הכינוי של וודוורד)
זו מנצ'סטר יונייטד.

Gil - Zimbabwe 27 באוגוסט 2018

משחק בכלל לא רע של יונייטד, המון החמצות. ולוקאקו היה חייב להבקיע את הראשון. נראה חסר ביטחון.
אם פרד וליגארד נוגעים בכדור יותר מפוגבה משהו לא טוב קורה.
אין ליונייטד בלמים ברמה גבוהה, הם כולם לא יותר מבסדר.
למרות הכל היתה המון לחימה ומוטיבציה רק חבל שאי אפשר לתרגם את זה לגולים.

ניינר / ווריור 27 באוגוסט 2018

לוקאקו הזכיר למוריניו למה הוא זרק אותו מצ'לסי וכנראה יגרום לפיטוריו. איך שגלגל מסתובב

ניק 27 באוגוסט 2018

לוקאקו הוא אחד התקרות זכוכית הכי גדולות שיש לקבוצה הזאת.

Danny - Long Island 28 באוגוסט 2018

לוקאקו לא בנוי לעבור שחקנים עם הכדור; הוא חלוץ רחבה שאמור לקבל כדורים פנימה מהאגפים. אין לנו דבר כזה , לצפות שהוא יעצור כדור עם החזה, יוריד לרגל, יסתובב , יעבור שחקן ויבעט… לא בשבילו

פיש אנד צ'יפס 27 באוגוסט 2018

השמחה לכישלון מוריניו גדולה בהרבה מהבאסה של הפסד יונייטד…פוצ'טינו עשה בית ספר למוריניו.
פוצ'טינו מוצא ומשביח שחקנים…אצל מוריניו זה בדיוק הפוך, הוא נתן ל 2 בלמי 30 המיליון שלו לנוח,ג'ונס וסמולינג זמן רב בקבוצה והתיאום בינהם היה גרוע.
ראיון ארוך עם מוריניו בסקיי שבו הוא גונב דעת,ומתעלם מחלק מן השאלות,והבעיה.
לסיכום,קיבל תקציב לרכוש פרארי ומציג לראווה כירכרה עם חמור.

שלמה 28 באוגוסט 2018

הפתרון היחיד שאני רואה,
הוא ראיין גיגס,
הבעיה היא שוודוורד חושש שהוא
יצליח, וודוורד הוא אגו מניאק
אשר רואה עצמו כמנהל הספורטיבי
בסיטי, ליוורפול, טוטנהם, ואפילו
בצ"לסי עם מעורבותו הפוחתת
של אברמובי'ץ המאמנים זוכים
לתמיכה, וחופש פעולה, בבחירת
השחקנים, ובניית הסגל,
ביונייטד אין זה כך, וודוורד אינו מסתדר עם המאמנים מתקשה מאד בהחתמת שחקנים, ומתערב
במדיניות הרכש,
לכן כל מאמן חדש ספק רב אם יקבל את מבוקשו,
בקיצור איני רואה תקווה כל שהיא.

חמציץ 28 באוגוסט 2018

עצוב כמה שאתה צודק

אמיתי 28 באוגוסט 2018

לוידע מה להרגיש..בושה. עצב. תיסכול.
והכי אירוני- פוטצינו עשה לנו מוריניו.
לא תענוג

אופיר 28 באוגוסט 2018

כמות השמחה לאיד שהנפילה של מוריניו מעוררת ברחבי העולם בלתי נתפסת. הוא הרוויח את זה ביושר.

כספרי 28 באוגוסט 2018

רק אברם מפ"ת. יציל אותנו. חחחחחחחחחחחחחח

אריק האחר 28 באוגוסט 2018

מעל ארבעים שנה אוהד שרוף של יונייטד.
היו תקופות רעות והיו תקופות ממש רעות
היו תקופות טובות והיו תקופות ממש טובות .
הזמנים הכי רעים באים אחרי הזמנים הכי טובים אבל גם להפך .
השאלה הגדולה אם בתקופה הרעה שאנו כרגע נמצאים הגענו לשיא הרע לתקופה .
אני תמיד אופטימי כי תמיד ביונייטד הדרישות והציפיות היו ברף העליון.
יש לנו הכול פשוט הפאזל לא מתחבר
מאלף סיבות בסוף זה יגיע אם שינוי כל שהוא .

יוסי מזרחי 28 באוגוסט 2018

אני אקח הימור למרות שזה לא מעיד על יותר מדי שכל.
מוריניו ישאר המנגר עד סוף העונה, והעונה הזו תהיה טובה מהקודמת.
מטורף? לא קשור למציאות? תגידו מה שתגידו. אני ראיתי אתמול משהו אחר. הפסדנו שלוש אפס במשחק בו יכולנו לנצח בתוצאה כזו ויותר, ובמשחק שבו הגיע לנו לקבל משהו.
בפרקי זמן ארוכים היינו קבוצה יותר טובה,ניסינו והיתה רוח קרב שלא ראיתי הרבה זמן. חסר קצת מזל,שהולך עם הטובים אבל גם אנחנו נהנה ממנו.
במאבק בין מוריניו שיש עליו תיק גדול לבין וודורד אין בכלל ספק איפה צריכים להיות האוהדים, ואולי ראינו קצה של הדבר בסיום עם מחיאות הכפיים ההדדיות. יש בטן מלאה על מוריניו, אבל לפטר אותו זה להרוג את המאהב התורן של אשה בוגדת. מחר יהיה אחר. מוריניו לא הצליח ואולי נכשל בחלק מהרכש. באי ולינדלנוף הם ברמה שלא מתאימה ליונייטד ואני מעדיף ילד מהאקדמיה שילמד ויעשה טעויות .לו יהיה עתיד מה שאין לשני אלה.
מדברים על בינוניות. הוא קיבל בירושה מואן חאל את בלינד, רוחו, דרמיאן, מה שמתאר את תמצית הבינוניות שאליו גלש המועדון תחת הניהול העלוב הזה, וכשאתה נזרק למלחמה עם אלה וכאלה, אל תצפה לנצח. אני לא מוריד גרם מהאחריות שלו ומתרומה לאי ההצלחה. אני גם לא באבל על פתיחה כזו. כבר לקחנו אליפויות עם פתיחות יותר רעות.
אני לא רוצה להגרר לפן התיאורטי והאידיאולוגי בדיון של או על המחליף המסתמן. אילו היתה כאן מחשבה מעמיקה ושינוי גישה ניהולית כוללת, ניחא.מה שקורה כאן הוא שוק פרסי או בזאר מזרחי, והמועמד של היום ,ישכח וינטש מחר.
מי יכול לתת הערכה על יכולתו של זידאן לבנות קבוצה? הוא עשה את זה או קיבל סגל ברמה של ריאל מדריד ורץ איתו יפה? הוא יקבל גיבוי מההנהלה? עד מתי? יתנו לו שנתיים שלוש לעבוד בשקט??? יקבל רכש שירצה??? ידללו מהסגל את מי שמלכתחילה לא היה צריך להיות בו?? מה יגיד ראיו מיניולה?? הוא ופוגבה יסכימו??? שאלות.
אני ,כמי שמלוה את הקבוצה הזו כמה שנים טובות הייתי רוצה לשמוע היום הצהרת תמיכה חד משמעית מההנהלה. איתות לשחקנים ולעולם שלא מרימים ידיים. זו הדרך היחידה כדי לקום מהמצב הלא סימפטי הזה. כבר מאוחר להחליף שחקנים, אבל מי שלא רוצה להיות אצלנו ולא רואה בחולצה הזו את השיא שקיים, שילך הביתה עוד בינואר. אפשר להערך לשינויים בינואר וכלום לא אבוד, חוץ מהיכולת של וודורד להוריד אותנו לתחתית יותר עמוקה.

מי שחושב ששינוי בעמדת המנגר והבאת זידאן לדוגמה תפתור את מכלול הבעיות שיהיה בריא ויבושם לו. מינוי מנגר אחר, היום או בסוף העונה יכול להצליח רק עם שינוי כולל במערך הניהול. ואני לא הייתי רוצה להשאר לבד בחושך עם וודורד למרות שבקונסטלציה כזו היה נשאר רק אחד להמשיך…….

שלמה 28 באוגוסט 2018

השנה השלישית של מוריניו היא
עובדה, חוק טבע,
להשאירו זו בעיה,
יש לאמר את האמת מוריניו חרה
של בן אדם, איני סובל אותו,
התנגדתי למינויו,
לכן לא איכפת לי ממנו,
ושוב השנה השלישית, אוי איזו חגיגה צפויה לנו.

אמיר המקורי 28 באוגוסט 2018

יוסי,

אופטימיות זה דבר מבורך, אבל יש גם ריאליות / עובדות ברורות,הדבר היחיד בניתוח שלך(ואני אוהב לקרוא את תגובותיך)עימו אני מסכים הוא הסגל הבינוני שהפורטוגלי ירש,אבל, היה לו הרבה מאוד זמן לנפות את הבינוניים / חלשים ואישית אני יותר ממופתע שזה לא קרה וממש אין הסבר ראוי לכך.
חטא על פשע הוא אוסף הבינוניים שהוא הביא בעצמו,לא יאומן איך מישהו מנוסה כל כך נופל עם שחקנים שרוב האוהדים מזהים כבר לאחר שניים שלושה משחקים כי רמתם מתאימה לקבוצות מרכז / תחתית טבלה וחלקם גם לשם לא היו מתקבלים.
לגביי תמיכת ההנהלה,אלה לא אנשי כדורגל, דורפן קרא להם מזמן ובצדק בנקאים ! אלה חבורה של אופורטוניסטים מלכחי פינכה של הגלייזרים שטובת הכיס האישי שלהם תיהיה תמיד קודמת לטובת המועדון,הם מבינים בכדורגל כמו שאני מבין בקריקט ויש מצב שאני מבין יותר בענף המכובד הזה.
לעניינו,לא נכנס לנושא לפטר או לא, מה שברור לי שזו עונתנו האחרונה של זה שפעם היה מיוחד וכבר מזמן אינו ברשימת המנגרים הגדולים,לא תיהיה עונה טובה יותר, כתבתי כאן לפני כמה שבועות כי תיהיה עונה רעה,אם נשיג מקום 4 זה בחזקת נס.

שלמה 28 באוגוסט 2018

אעדכן אותך,
נעשה מאמץ גדול למכור את רוחו, בלינד (הצליח) ג'ונס, סמולינג, מאטה,
אך וודוורד כפי שאינו מצליח לקנות, גם אינו מצליח למכור,
דרישותיו גבוהים מדי,
את שואו, לינדלוף, ומרסיאל
מוריניו התחנן למכור,
אך וודוורד, וההנהלה מסרבת
בתוקף למכור.

יוסי מזרחי 28 באוגוסט 2018

זו תמימות לחשוב,שפוגבה יפנים או ישתנה.זה מה שיש לא יהיה יותר ויחד עם הסוכן שלו זה מרשם בטוח לכשלון,קודם כל שלו אבל לצערי שלנו,אלא אם נתעשת ונחתוך

אופיר ממן 28 באוגוסט 2018

זועף ומסמן לכולם '3' – שלוש אליפויות פריימרליג, יותר מכל מאמני הפריימרליג הנוכחיים יחד.
דמגוגי מצידו הייתי אומר. הוא גם מאמן קבוצות שעולות כמו רוב קבוצות הפריימרליג יחד…
אם כבר השוואה למישהו בדרג המועדונים הזה, מי מתאים יותר מהנמסיס..
פפ בעונה 3 -עונה 3 המפורסמת- ידבר חזק על אליפות שניה. בונה תרבות וערכי מועדון, מחזק את הקשרים עם הקהילה ונראה שצפויים לו פרוייקטים עתידיים והצלחות עתידיות במועדון.
כבוד הוא דורש – ואלה, מגיע לו.
לא פשוט להחריב ככה מבפנים אחד אחרי השני ברמת חדר ההלבשה, הון אנושי (אנשי מקצוע) ויחסי מועדון-תקשורת מועדוני פאר כמו ריאל, צ'לסי, יונייטד..
היה מאמן נפלא וקבלן תארים שמשאיר אדמה חרוכה אחריו.
הלך המאמן – נשאר הפירומן.

סימנטוב 28 באוגוסט 2018

+1

רומן 28 באוגוסט 2018

בוא נראה את פפ העונה.
כסף לא קונה קלאס.
מוריניו נפל עם פוגבה שלא מספק את הסחורה וסגרו לו את הברז, אם פפ נופל עם מישהו הוא בא לשייח מושיט יד ומקבל עוד 200 מיליון. מה אתה רציני בכלל שאתה בא להשוות סגלים? יונייטד עולה עם פאקינג ג'סי לינגארד כקשר קדמי בהרכב, שחקן שמבחינה טכנית יכול להשתלב בהפועל רעננה.
לפפ את יש את חסוס וקון אגוארו למוריניו יש את הבובל הזה שלא יכול לעצור כדור.
פפ שם איזה 300 מיליון על הגנה, למוריניו יש את סמולינג ואת פיל ג'ונס.
אז בוא ננחת ונרגע עם ההשוואות, תחזור אליי כשפפ יוכל לסמן עם האצבעות 3 אליפויות פרמייר ליג.

אופיר ממן 28 באוגוסט 2018

תנשום רומן, אתה לא חייב להגיב בתוקפנות לכל מי שדעתו לא תואמת את שלך. מספיק נהגתי בך כבוד שאתה לא נוהג באחרים כשלא באתי להטריל אותך אחרי עוד הפסד מביך.
אתה באמת מדבר איתי על ברזים? מוריניו יכול לפתוח 'בית מלון' מרוב ברזים שקיבל בקבוצות.
'כסף לא קונה קלאס' זה אולי בדיוק המשפט שמתאר את מוריניו. תודה.

רומן 28 באוגוסט 2018

אז בוא נדבר על הברזים האלה.
את מי מוריניו רכש בסכומי עתק בקריירה שלו?
את דקו? את דייגו מיליטו? את למפארד וטרי?

אופיר ממן 28 באוגוסט 2018

רומן,
נתוני הוצאות הרכש של יונייטד ב3 החלונות האחרונים
18/19 – £74.43m (יוצא דופן, ללא ספק פוטש של וודוורד. לעומת זאת, כמה הוציאה טוטנהאם? תודה)
17/18 – £147.96m
16/17 – £166.50m

וזה עוד כשהגיע אליכם בהעברה חופשית אלכסיס – שחקן שפפ רצה מאוד (אבל לא היה מוכן לדרישות השכר שלו ולהכניס לסחרור את חדר ההלבשה בגללו).

ורגע, מוריניו לא קיבל קבוצה מאפס ומאמנים צריכים גם לדעת לבנות על גבי תשתית קיימת.
בוא נבדוק כמה יונייטד הוציאה טרם הגעתו:

15/16 – £140.40m
14/15 – £175.82m

אז בוא, אני לא אומר שפפ הוציא פחות (אני מניח שהוציא יותר) אבל להפיל הכל על הכסף? זו גניבת דעת. לנקות את מוריניו מאחריות על שימוש לא נכון בכסף בתואנה שלא רכש כוכבים? זו סתם ילדותיות.

וזה מבלי שהזכרתי בכלל את ההבדלים הפסיכיים ביניהם בלה ליגה, כשמוריניו עם אחד הסגלים הטובים בעולם אולי בכלל, מפני ששנינו יודעים מה תהיה התגובה הצפויה להחריד שלך.

רומן 28 באוגוסט 2018

אבל למיטב זכרוני מוריניו ניצח את פפ בלה ליגה. אולי במספרים זה בסוף בעדיפות קטנה לפפ אבל לפני מוריניו זה היה איזה אינסוף 0 לפפ נגד ריאל, הגיע מוריניו ולכל הפחות איזן את זה ל 50-50.
שמע, עד לפני שנתיים תיעבתי את פפ, מה שהוא עשה שנה שעברה בסיטי לא פחות ממדהים, הוא למד לקח מהיהירות שלו בעונה הראשונה ואשכרה בנה מפלצת.
אבל גם צ'לסי של מוריניו היתה מפלצת, אז מגיע לו הריספקט הזה שהוא מדבר עליו.
ולגבי כל הקשקושים של הקשרים בקהילו וכו.. נו במת עזוב אותך, שניהם אגו מניאקים מטורפים, אחד מחצין את זה והשני משחק את עצמו ילד טוב ירושלים ושומר הכל בפנים.
אני מאוד מקווה שמוריניו יתעשת ויקבל עד סוף העונה ביונייטד.
אני חושב שלמרות התוצאה יונייטד שיחקה מצוין אתמול עד הגול המקרי של קיין, אם הבובל היה קצת יותר שחקן כדורגל וקצת פחות חוטב עצים ושואב מים יונייטד היתה מנצחת.

אופיר ממן 28 באוגוסט 2018

מוריניו ראוי לכבוד גדול בריאל על בניית תשתית לקבוצה שתחרוך את אירופה, על שינויים והתאמות טקטיות שהפכו את ריאל מאסקופה נדרסת ליריבה ראויה לברצלונה ועוד.
אבל מבחינת תארים הוא ממש לא ב50/50 מול פפ בשלוש עונותיו שם. לא בכמות ובטח לא באיכות : ב3 עונות מקבילות : 2 אליפויות לעומת 1 . 1 צ'מפיונס לעומת 0 כולל ניצחון במפגש ישיר.

פפ אגו מניאק, אני חושב שלא רבים מתרגשים מתדמית הילד הטוב שלו, זה שייך לעבר. אבל הוא יודע לתעל את האנרגיות שלו והצורך בשליטה לטובת הקבוצה ולשים לפחות כלפי חוץ את טובת הקבוצה לפני טובתו. יודע מה? זה די חשוב.

ברור שלפני קשרי קהילה ויחסים תקינים עם הצוות צריכים לבוא התארים, אבל זה לא בהכרח חייב לבוא אחד על פני השני, ביונייטד של פרגי היה תמהיל של הכל. פפ, שהוא לא פרגי, מצליח (בעזרת המון כסף. הוא הרי לא פרגי והכדורגל גם השתנה) ליצור מודל מאוד מעניין ומצליח.

למוריניו מגיע הרבה רספקט על הישגי העבר אבל הוא מה שהוא מבקש באיצטלה של ריספקט זה חסינות מביקורת, והוא ראוי לכל הביקורת כרגע.

ואחרי כל זה, אני חושב שגם אם מוריניו ילך נשארת לכם בעיה ענקית בשם וודוורד.

יוסי מזרחי 28 באוגוסט 2018

אופיר, כדי שהנתונים שאתה מציג יהיו משמעותיים להבנת המצב,תבדוק בכמה מכרו.
לדוגמא את די מריה קנו ומכרו כמעט באותו כסף ולכן ההוצאה על הכשלון מתאפסת. סתם להשכלתנו הכללית.

אופיר ממן 28 באוגוסט 2018

לבדוק גם הכנסות? באמת יוסי? ממש מיינד בלואו!
וכדי לענות גם ברצינות – לא! אין שום קשר להכנסות מול הוצאות כי אנחנו לא בודקים מאזנים אלא אם מוריניו אכן לא קיבל תקציב לביצוע רכש אז אני לא רואה רלוונטיות למכירה.

אופיר ממן 28 באוגוסט 2018

ואתה יודע מה יוסי, גם בניקוי די מריה שהוא מתבקש כי מוריניו לא רכש אותו, אני חושב שהנתונים עדיין מעבירים את המסר שלהגן על מוריניו בטענת 'לא קיבל כסף לרכישה זה מגוחך. אין לי בעיה עם מי שמעדיפים אותו, כל אוהד והטעם שלו ואין ספק שיונייטד חשובה לך מלי, אבל לפחות שהתמיכה בו תעשה היגיון.

Matipool 28 באוגוסט 2018

אף פעם לא הבנתי איך אפשר לחשב ולמדוד הוצאות על רכש בלי לקזז את השחקנים שנמכרו באותו חלון. זה פשוט לא הגיוני.

אופיר ממן 28 באוגוסט 2018

עזוב מה לא הבנת אף פעם מתי, בוא תסביר לי מה זה משנה ממי יונייטד נפטרה (כי היא לא תמכור מי שחיוני לדעת אנשי המקצוע להצלחה) לתקציב הרכש בנוגע לשאלה הנוכחית – האם מוריניו קיבל רכש או לא

יואב 28 באוגוסט 2018

רומן,
מה זאת ההתהפכות הזאת? קראתי אותך פה קורא לפיטוריו.
ובקשר לבול עץ בהתקפה(לטענתך לא לטענתי), מי קנה אותו בכסף גדול? גיורא אנטמן? אתה? אני?

יוסי מזרחי 28 באוגוסט 2018

בול העץ הזה נתן כמעט שלושים בעונה הקודמת בכל המפעלים. הוא במקרה החלוץ המרכזי של בלגיה השלישית במונדיאל, והוא היום בכושר איום כמו כולם. "בול העץ הזה".
התשובה מכוונת לרומן.

ניק 28 באוגוסט 2018

יוסי,
תבדוק נגד מי הוא כבש את ה30 גולים האלה ובאיזה מצבים. הרוב הגדול זה נגד קבוצות קטנות במצב יתרון.
כנל לגבי הגולים שלו במונדיאל. מה לעשות שאין חלוצים טובים לבלגיה אז הוא החלוץ המרכזי.
הוא בן אדם נהדר אבל לא מתאים לרמות של צמרת אנגליה בכל רמ"ח אבריו.

רומן 28 באוגוסט 2018

איך אמר אתמול צחי הנגבי ל "עזוב נו מה זה רללונטי מה אמרתי ב 2009"..
סתם נו, אני ברגשות מעורבים אליו, אמרתי את מה שאמרתי אחרי ההפסד לסביליה שהיה שפל מטורף, הפסד הזוי ומביך ברמות.
מצד שני אני מת על ז'וז'ה (איך אפשר שלא?!), מת שהוא יצליח ואין כמו סיפור אנדרדוג רוקי בלבואה יפה נגד פפ המושלם.
מת לראות אותו עולה שוב מהאשפתות ומת שהוא יעשה את זה ביונייטד, כי זה המקום שהוא חלם להגיע אליו כל הקריירה (לדבריו ואני מאמין לו).

יואב 28 באוגוסט 2018

רומן, הלוואי והלוואי. חושש שחלון ההזדמנויות עומד להיסגר. אני כן יודע שאחריו, אני לא רוצה את הפפים של העולם. אני מקווה שנתכנס פנימה ונבחר מישהו משלנו או לזהות טאלנט גדול בתחילת דרכו.
לא שמות גדולים מטוגנים בשמן עמוק. די.

החתול במגפיים 28 באוגוסט 2018

אופיר,

אתה מבזבז סתם אנרגיה לריק :-)
מתי אתה חוזר לדבר האמיתי – לכתוב על בארסה?

נ.ב
אני בטוח שמוריניו חיכה לפרישה של ארסן ונגר, רק כדיי שהוא יוכל ברגעי משבר לומר ״אני זכיתי ביותר אליפויות פריימרליג…״

A34 28 באוגוסט 2018

Within your hate to Mourinho and your emotional reactions, you are not realising that Woodward is the common denominator in our failures (Moyes, LVG and now Mourinho).

holden 28 באוגוסט 2018

מכבי חיפה בישראל-מנצ'סטר באנגליה,
שני מועדוני פאר שהשנים היפות מאחור איפה שהוא.
בשניהם אני תולה את האשמה בניהול מלמעלה ובחוסר האופי

טל המנצ'סטרי 28 באוגוסט 2018

כבוד, פרנקיעניה, דווקא עכשיו היית צריכה לבוא לנפח לי את הראש, כבוד… אני לא זוכר במדויק אבל זה הלך הדברים של אורי זוהר במציצים כשענה לאשתו של אריק איינשטיין שהביאה לו אוכל ודרשה כבוד. זה מה שאני מרגיש עם מוריניו, שהוא מנפח לי את הראש, דווקא עכשיו. מחצית ראשונה טובה, באמת טובה של כדורגל ואנרגיה, אבל היתה גם מחצית שנייה וברגע שטוטנהאם התאימה את עצמה מחדש, לא היתה לנו תשובה אלא פאניקה ושוב זריקה של מחליפים לדשא, שיהיה מה שיהיה וזה מה שמאפיין אותנו בין היתר תחת מוריניו. עם מקריות אי אפשר להתקדם, לפעמים מנצחים אבל בעיקר מאבדים נקודות ואנחנו כבר עם מינוס 6 בשלושה מחזורים, וזה רע.

יוסי מזרחי 28 באוגוסט 2018

זריקת מחליפים? סנצז במקום הררה- חלוץ המקום קשר,
לינדהוף במקום גונס ובגלל פציעה
פלאיני במקום פרד, כשאיבדנו את המרכז לגמרי?
יש לו שק טעויות לא צריך להוסיף במקום שאין לו.

אריק 28 באוגוסט 2018

יוסי. אתה עושה לו הנחה גדולה
אז אף שאני מסכים איתך בקשר לרכש שלא ניתן בגדול אני מציע שתעיף מבט במה שקיין אומר אחרי המשחק.
https://uk.sports.yahoo.com/news/spurs-apos-lack-signings-helped-111852252.html

שלו 28 באוגוסט 2018

ואני חושב על אחד קלאודיו רניירי, שהיה מושא ללעג של מוריניו לאורך השנים.
ושק חבטות בכל הזדמנות.
ואין במצב הנוכחי שום נחמה, רק שיעור.
ומוריניו לומד אותו בדרך הקשה.

רומן 28 באוגוסט 2018

ראניירי כבר נקם את הנקמה שלו, מוריניו פוטר מצ'לסי אחרי הפסד ללסטר בדרך לאליפות

JM 29 באוגוסט 2018

זידאן סיים 20 נקודות ממקום ראשון עם שחקנים כמו ראמוס וראן קרבחל מאסלו מודריץ קאסימרו וכו'.
ביונייטד יהיה לא יותר קל להצליח.

כשאנשים חסרי מושג מדברים על כדורגל זה מעצבן.

יוסי מזרחי 29 באוגוסט 2018

אופיר ממן, לא יכולתי להגיב בשירשור אז התשובה כאן.
אתה אומר בעצמך שפיטורים שלו ישאירו אותנו עם הבעיה, וודורד ואז ההגיון אומר שפיטורים לבד זה לא פתרון.
אתה גם אומר שהוא לא קיבל קבוצה מאפס וצריך לבנות על התשתית ואני אומר לך שמה שהוא קיבל מואן חאל היה משהו שיצג את הבינוניות לשמה רובם לא התאימו לקבוצה כבר אז ולמעשה הוא היה צריך לבנות ממשהו קרוב לאפס.
כסף: אני חוזר על הצעתי. כשאתה מביא נתונים על רכישות לא רק בתקופתו אז ההתיחסות היא לקבוצה ולדרך הניהול וכשאתה אומר שפפ קנה ביותר כסף, זה רק הגיוני לראות את כל הנתונים של כולם ועל פני הזמן כדי שאפשר יהיה להבין מהמספרים משהו.
וברמת העיקרון, מה שעשו לו בקייץ הזה , זה מהלך מכוון
להכשלה אבל מי שעשה כך לא מבין שהוא מדרדר את המועדון כולו, או יותר גרוע, הוא כן מבין. מוריניו לא מצליח, נכשל, תבחר מה שאתה רוצה, פיטורים וזהו, זה הבסיס לכשלון הבא.

Comments closed