הניצחון בברן

חומר למחשבות מעניינות

אם ג׳וזה מוריניו לא יצליח להציל את הקדנציה שלו במנצ׳סטר יונייטד, הוא יחזור אל ההחלטה שקיבל בחלון ההעברות של החורף כשרכש את אלכסיס סנצ׳ז ופגע בצורה קשה בדקות המשחק של אנטוני מרשיאל. מישהו כתב לי במחצית הראשונה שמרשיאל נראה שחקן גמור. אבל אפילו כשכלום לא הלך משהו נראה יותר מלוכד וקוהורנטי ברביעיה פוגבה-לוקאקו-ראשפורד-מרשיאל. מרשיאל כבר שנה רביעית עם ראשפורד, שיחק בנבחרת עם פוגבה, שמצידו הוא חבר קרוב של לוקאקו. ואלכסיס לא נראה כמו עתיד או הווה במועדון. אני אשחק פה פסיכולוג בגרוש: הרכב כזה יכול לפתור הרבה מאי השקט בשמועות ההעברות.

ולא רק מרשיאל. כשאתה משחק עם יאנג וואלנסיה בדמדומי הקריירה שלהם, אז יש הרבה הערכה למשרתים וותיקים של המועדון, אבל חייבים לשאול לאן בעצם הולכים? מחכים לשיפור גדול מצידם? דאלוט ושואו לא היו מושלמים אבל אתה יכול לקוות לפחות לשיפור. ודאלוט נראה מעניין מאד. מאד מאד.

בכלל המשחק הסתמי לכאורה, נתן סוף סוף חומר למחשבות מעניינות.

*

ברן נתנה ליונייטד משחק שהיא אוהבת – התקיפה ונתנה שטחים להתקפות נגד. וכמובן שאין לה שחקנים שיכולים להתמודד עם פוגבה כשהוא בא לשחק.

הפנדל היה שווה VAR ומה זו הבדיחה הזו של משטח סינטטי בצ׳מפיונס ליג?

וזה נכתב לפני המשחק:

אופיר ממן, שכותב כאן בלוג על מועדון הכדורגל ברצלונה, כתב פעם במעין טרוניה כלפי בורא עולם שברצלונה זוכה בגביע האלופות רק כשהיא הקבוצה הטובה בעולם בפור עצום, וריאל מדריד אוספת אותם בסופרמרקט.

יונייטד היא יותר בצד הברצלונאי של הדברים אבל קצת אחרת. היא זכתה עם קבוצות מאד מיוחדות. הקבוצה של 1968 שסגרה את מעגל תאונת המטוס, והקבוצה של 1999 עם שורת קאמבקים ונסים, בליגה, בגביע ובגביע האלופות, שהביאה את הטרבל. גם קבוצת 2008 הייתה קבוצה מאד חסינה נפשית וחזקה מאד. בוודאי לא קבוצה סתמית.

אני חושב שחמישה שבועות לתוך העונה אפשר להבין שאין ליונייטד יכולת התקפית שתביא את הליגה. ובשלב מסויים, אם הדברים יילכו חלק בבית המוקדם, יחלו הדיבורים על ״מתרכזים באירופה״. מין הנחה שיונייטד היא לא קבוצה התקפית אטרקטיבית כי היא קבוצה טקטית וקבוצה שלא מוותרת וכו׳ וכו׳.

סביליה שמה את הדברים הללו בפרופורציה בשנה שעברה, אבל יש עניין חשוב יותר. חלילה שליגת האלופות תהפוך לעלה התאנה של המועדון. המטרה שנמצאת שם עם הסיפור של ״הקבוצה במרחק ארבעה סיבובים מלהיות אלופת אירופה״. זו תהיה ארנסליזציה של הקבוצה. אני כבר רואה סימנים מדאיגים לכך. למשל שהמנג׳ר מאד עסוק בטוטנהאם.

אבל הנה סימנים חיוביים – מרשיאל בהרכב עם ראשפורד ולוקאקו, דיוגו דאלוט עם הופעת בכורה, שואו בצד השני. קבוצה צעירה ויש לקוות שרעבה מאד.

נו האדל - עידן חדש (סיכום מחזור שני של פוטבול)
ליגת שוקי ההון - everything turns

28 Comments

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2018

ארבעה סיבובים מאליפות אירופה זה כמו שמכרו לישראלים שהנבחרת שישה משחקים מלעלות ליורו?

דורפן 19 בספטמבר 2018

וורן באפט מציע מיליארד דולר לבראקט מדוייק

שלו 19 בספטמבר 2018

משלק חוץ בברנבאו, פתיחה אופטימית…
האם יש עמדה שיש לרומא שחקן יותר טוב מהמקביל לו בקבוצת המלך הספרדי?

Jhkj 19 בספטמבר 2018

דז'קו טוב מבנזמה

אופיר 19 בספטמבר 2018

הארסנליזציה של הקבוצה תושלם כשכל האוהדים ידקלמו בעל פה את שורת הרווח וההפסד של המועדון והסכמי החסויות השונים על כל סעיפיהם, בתוספת תקציב השכר (וכמובן השכר השבועי של כל שחקן). אתם כבר שם?

אלכס 19 בספטמבר 2018

תן להינמק בשקט, מה יש לך?

Wazza 20 בספטמבר 2018

כאשר התחלתי לקרוא בדה באזר הוא עוד שימש כבמה לאוהדי הABU לרדת על יונייטד ועכשיו הוא נהיה קבוצת תמיכה לאוהדים…

דורון (אחר) 19 בספטמבר 2018

תיאורטית היה משחק מעודד, אבל מעשית קשה לדעת מה ישאר ממנו למשחקים הבאים. זה היה נראה כמו משחק בהרכב משני מבחינת מוריניו ופחות כמו ניסוי כלים. מקווה שההרכב הזה שכנע אותו להמשיך בקו הזה. עם רוטציה בין פרד לג'סי.

טל המנצ'סטרי 19 בספטמבר 2018

דלוט – אני כבר חושב עליו בהקשר של קיצוני ולאו דווקא מגן.
מרסיאל – זה כל-כך עבודה מנטלית איתו, הרבה לפני המקצועי.
ראשפורד – כל דקה נוספת שלו כקיצוני מצד ימין מיותרת לו ולקבוצה.
פוגבה – הוא סוג של קיצוני, לא אחד שצריך לשחק על הקו אבל איך שמשחק מהמאמצע. לצד פעולות התקפיות נהדרות יש שם בין לבין כל הזמן קבלת החלטות טיפשית.
כאשר 30 הדקות האחרונות במשחק חוץ באירופה הן גארבג' טיים אתה יודע שזו היתה הופעה כללית טובה.

אריק 20 בספטמבר 2018

אני לא יןדע כמה עבודה מנטלית תדרש אם מרסיאל פשוט ישחק.
מסכים עם רונן לגבי אלכסיס, כמן שאתה כבר יודע
הטעות הכי גדולה של מוריניו עד כה ביונייטד.
פוגבה, מבין את חלקן שך הטענות אבל בזמן שמתלוננים כל הפעולות הטובות ואתמול גם כל הגולים, באים ממנו.

אמיתי 20 בספטמבר 2018

דלוט קיצוני? טוב שלא סמולינג 9 נסוג..

אורן 20 בספטמבר 2018

ראית את הגול שלו בשבת? מלוקאקו לא ראינו כאלו.

אמיתי 20 בספטמבר 2018

גול אדיר. ובכל זאת מעדיף אותו בלפ

טל המנצ'סטרי 20 בספטמבר 2018

למה לא אופציה של קיצוני? בייל החל כמגן, גם ססניון.

אמיתי 20 בספטמבר 2018

עפת רחוק אחרי משחק אחד מה גם שדווקא הגנתית הוא היה לא רע (טעות גסה אחת- ההחלקה). ויותר מזה מגנים בימינו הם גם קיצוניים הרבה מהמשחק. קיצוני יש לנו ראשפורד (;

יוסי מזרחי 20 בספטמבר 2018

מערך והרכב טובים.
חילופים נכונים ובזמן,
יריב טוב שמשחק כדורגל יפה ויעיל,
נצחון מוצדק ,עוד חוליה בשרשרת של שיפור, קטן אבל בכוון הנכון.

no propaganda 20 בספטמבר 2018

אני מניח שהשורה השלישית היא צינית. לא בטוח שיונייטד תפגוש קבוצה חלשה יותר השנה

יוסי מזרחי 20 בספטמבר 2018

שום ציניות. הם לא באיירן אבל גם לא הפועל ארגזים. אולי החלשים בבית אבל לא חבורת חובבים.

no propaganda 20 בספטמבר 2018

לא אמרתי שהם חבורת חובבים אבל הם קבוצה מאוד חלשה, סיכוי סביר שיסיימו בלי נקודות. לא מצליח לחשוב על קבוצה פחות טובה בליגת האלופות השנה.
הנקודה היא שלא הייתי מסיק מסקנות ממשחק מול קבוצה כזו, קצת כמו להסיק מסקנות מנצחון בגביע על קבוצת ליגה שלישית

אמיתי 20 בספטמבר 2018

הייתי אומר קבוצה נאיבית. לא חלשה

דנידין 20 בספטמבר 2018

אתה יכול גם להסתכל על זה אחרת, עונה עם ארבעה מפעלים ופציעות צריכים להיות כמה הרכבים שעובדים. אלכסיס לא נהיה פשוט שחקן גרוע פשוט השילובים שלו עם שחקנים אחרים לא מספיק טובים. יכול להיות לדוגמא שאלכסיס משמאל וראשפורד במרכז זו אופציה ומרסיאל בשמאל ולוקאקו במרכז זו אופציה אחרת. בכל מקרה מה שבלט אתמול לעומת משחקים בליגה זה שיששני קיצוניים נורמלים (שואו ודלוט) הכל נראה יותר טוב.

ניר 20 בספטמבר 2018

כואב הלב על מרשיאל, הוא נראה כמו עובד מוכשר שקיבל בוס שלא מאמין בו ודיכא אותו. איפה הוא ואיפה השחקן שהוא היה כשהגיע ליונייטד. זה נראה כאילו מוריניו הרס לו את הקריירה.

יקיר 20 בספטמבר 2018

הקנייה של אלכסיס דומה מבחינתי להגעה של וורמוט למכבי – כלום ושום דבר.

איאן ראש 20 בספטמבר 2018

מוריניו לא יחזור לבדוק את הבאת אלכסיס ויחשוב שטעה כשלא הלך עם מרשיאל. מבחינתו מרשיאל הוא לא השחקן שיוביל קבוצה שלו. ואלכסיס מבחינתו לא סיפק ת'סחורה. אם כבר הטעות היא של אלכסיס שבא לשחק אצל מוריניו.

איוב 20 בספטמבר 2018

מרסיאל וראשפורד אולי לא נותנים הופעה טובה יותר מג'סי ואלכסיס כשמתחשבים ב-90 דקות, אבל מתפרצת של שניהם יחד עם פוגבה ולוקאקו היא כלי נשק קטלני. מספיקות 30 שניות כדי לחסל קבוצה.

אמיתי 20 בספטמבר 2018

טוב
מארסיאל- זה שסאנצ׳ז פלופ ומוריניו לא נחמד לא פותר את טוני מאחריות. מקרה ממפיס2 עד עכשיו. איזה קיצוני שמאלי מבזבז זמן על להיביר את הכדור לרגל ימין?
המשחק נוצח עי הקישור וההגנה. לא ההתקפה. ראשפורד לוקאקו ומארסיאל היו בתענית.
אנחנו עדיין קבוצת מסירות בינונית במקרה הטוב. וזה אשמת המנגר אבל גם השחקנים. אבל. לפחות קצת נחת

no propaganda 20 בספטמבר 2018

1+

Shutzi 20 בספטמבר 2018

משחק נגד יריבה חלשה, שלא מלמד על כלום, מלבד העובדה שראשפורד ומרסיאל נמצאים בכושר חלש על גבול המביך, וזה לא משנה אם זה אשמת מוריניו או לא. המגן הימני החדש, דאלו, עשה רושם ראשוני טוב, אבל בואו נחווה דעה עליו לאחר כמה משחקי פרמייר ליג.

Comments closed