התיקו 0-0 עם ואלנסיה (אבל בעיקר ניתוח התנהגותי של מוריניו)

גם בספרד יש קבוצות בכירות במשבר

הציפיה הכללית הייתה שתבוא קבוצת לה ליגה ובחוכמה וטכניקה תפרום את יונייטד. אבל הפתעה! גם בספרד יש קבוצות במשבר. ואלנסיה הצדיקה לחלוטין את מיקומה במקום ה-14 בספרד, והאחרון בטבלת המבקיעות שם. למרות שמה: יריבה פחותה כרגע מוולבס או ווסט-האם. יונייטד קיבלה יריבה נטולת מחץ ועצבנית מאד  – שאיבדה הרבה כדורים ונתנה לה הרבה בעיטות חופשיות במצבים נוחים. 

הבעיטות החופשיות הראו משהו על יונייטד. את הכדור הראשון על סף הרחבה בעט אלכסיס גרוע. את הכדור הבא בעט פוגבה מצויין – בעיטה של 50% גול. ואז כששוב יונייטד קיבלה כדור עונשין והתבקש לתת לפוגבה נסיון נוסף,  בעט דווקא לוקאקו גרוע. את הקרנות משמאל הרים ראשפורד גרוע מאד. לקראת הסיום הגיע לוק שואו והרים קרן שכמעט הביאה לשער. ומה קורה בקרן הבאה? הגבהה שקופה של ראשפורד לידי השוער. 

דווקא שחקני ההתקפה כן נתנו משהו, כולל לחץ בעומק וחטיפות כדור באזורים מבטיחים. אבל פלאיני ומאטיץ׳ לא נותנים דבר התקפית, גם לא היה סיוע מהאגפים, וכך שההתקפה של יונייטד הייתה די דלילה למרות ששלחה יותר שחקנים לרחבה ממשחקים קודמים. ניצחון ליונייטד לא היה מקפח את ואלנסיה, אבל הוא בהחלט לא היה מחוייב במציאות. 

ולפני המשחק הייתה התייחסות לימיו האחרונים של המנג׳ר:

מוריניו כבר לא רלוונטי למנצ׳סטר יונייטד. יעזוב מחר או בעוד כמה שבועות זה לא משנה. הפוסט הזה הוא לא על יונייטד, הוא עליו. 

בכל מסיבת עיתונאים ובכל מהלך מוריניו מבקש שיפטרו אותו. משמיץ את שחקניו. יורד על ההנהלה.  גם הסרט עם פוגבה היה ב-99% של ודאות יזום. הוא רוצה להיות מפוטר. מה הסיבות? ייתכן שפיצויים, ייתכן שבנאדם שלא מסוגל נפשית להודות בכשלון. למה הוא לא מפוטר? ייתכן שבגלל רצון לחסוך בכסף. ייתכן שבגלל העיתוי בתחילת עבודת המחליף. אולי המחליף, שאולי נגח פעם במישהו בגמר גביע העולם, לא רוצה לפתוח בחודש עם צ׳לסי, סיטי ופעמיים יובה על השולחן. 

בעיני זו טעות. אם לא רוצים שהמחליף יתחיל בדיוק עכשיו, קאריק יכול לאמן לשבועיים-שלושה. 

*

אבל נחזור למוריניו. 

הקדנציה של מוריניו במנצ׳סטר יונייטד לא אמורה לשרוף אותו כמנג׳ר. אם היה מתפטר היה לו סיפור סביר. קיבל מצב קשה. זכה בגביע אופ״א.זכה בסגנות. סיטי טובה מדי, אפשר גם לספר (אני לא מקבל) שעשירה מדי. ההנהלה לא תמכה בו ברכש לפני העונה הנוכחית. הכשלון שלעצמו לא קיצוני. יש לו רזומה מספיק אגדי בכדי שהיה מקבל עוד הזדמנויות. 

יכול היה לרדת רמה ולחזור לרלוונטיות. ואן חאל נראה מוקצה אחרי ברצלונה. אבל אחרי אליפות עם אלקמר מצא את עצמו שוב בבאיירן ובמרחק משחק מטרבל ואחר כך בפנדלים בחצי גמר המונדיאל. 

מה שמוריניו עושה עכשיו מחבל מאד בסיכוייו לחזור לצמרת. הוא משדר שלא אכפת לו להשאיר אדמה חרוכה. במלחמה על הפיצויים או על מי יודע מה הוא מוכן לתקוע טריז בין פוגבה ואלכסיס לאוהדים. לשרוף אותם במועדון. אם יחזיק עד חלון ההעברות נראה שלא אכפת לו שהמועדון יאבד את פוגבה או מרשיאל. מבחינתו להקשות כמה שיותר על המנג׳ר הבא. הוא יגרור את תדמית הקבוצה בבוץ. מבחינתו, אחריו המבול.

עבודה הוא ימצא. יש קבוצות עשירות ברוסיה ואוקראינה שם לבעלי הבית יש כוח מוחלט מול האוהדים. רק מטורף יכניס אותו למועדון מהסוג של יונייטד – עם ערך תדמיתי כלכלי שצריך לשמור עליו. עם מסורת שצריך לכבד. 

*

למה אני כותב את זה עכשיו ולא לפני שלוש שנים? ולא לפני שש שנים? כי אינני אוהד ריאל מדריד ואינני אוהד צ׳לסי. וגם מקרה אחד הוא מקרי, והשני מחשיד והשליש הוא דפוס. אבל העובדה המדהימה היא שמוריניו חוזר בדיוק על אותן טעויות. העקשנות שלו במגרש היא רק מראה לעקשנות שלו בניהול ענייניו האישיים. חסר גמישות. חסר יכולת להשתנות. 

ולבסוף אנחנו נשארים עם הדפוס הבא. אם מוריניו הוא הצלחה עצומה והיסטורית במועדון שלך – פורטו ואינטר – הוא יעזוב ביהירות ליעד הבא. חושב על קידומו האישי. אם מוריניו נכשל או נכשל חלקית במועדון שלך – הוא משאיר אדמה חרוכה. 

מעמד האנדרדוג - התיקו עם ליברפול
הניצחון על ניוקאסל. פוגבה צדק

70 Comments

מתן 2 באוקטובר 2018

אני באופן אישי כבר התייאשתי מהסיטואציה שם. כל מי שיש לו חלק בבלגן חושב רק על עצמו ולאף אחד מהצדדים לא אכפת מהמצב של הקבוצה (המקצועי כמובן, הפן הפיננסי מאוד מעניין את ההנהלה).

מר לוי 2 באוקטובר 2018

מזכיר מאוד את ג'ורג' קוסטנזה.

Jerry:
So, what's going on?

George:
Siege mentality, Jerry. They really want me out of here. They've downgraded me to some sort of a bunker. I'm like Hitler's last days here.

Jerry:
So, are you going to leave?

George:
Oh, no! I'm vigilant. They'll never get me out. I'm like a weed, Jerry.

Jerry:
I thought you're like Hitler in the bunker?

George:
I'm a weed in Hitler's bunker.

Jerry:
I'm getting a little uncomfortable with the Hitler stuff.

דנידין 2 באוקטובר 2018

Lol

יואב 2 באוקטובר 2018

רונן,
אני זוכר את הסתייגותך מהמינוי שלו. אני בתמימות חשבתי שהאתוס של יונייטד זאת הסיבה לרצונו לבוא והוא יאמץ אותו בחדווה. תמימות אכן.
זה מחזיר אותי למשהו שכתבתי כאן לא מזמן- התנהגותו, חוסר המעש מצד וודוורד, הספינים של פוגבה ועוד, פשוט מותירים את יונייטד יתומה ועזובה. ליונייטד כיום יש רק תפקיד אחד- לממן את התינוקות המפונקים האלה. לא שום דבר אחר. ועוד עניין בקטנה- גם הקהל שותק. ואני לא יודע למה…

אריק 2 באוקטובר 2018

איזה ספינים של פוגבה? כמו אלו של רונאלדו וראמוס בריאל או של האזרד בצ'לסי?
אני לא מתרגש מזה, הבעי היחידה שלי עם פוגבה היא איך שהוא משחק, והאמת שכאן מגיע לו את ספק "משחק בקבוצה מחורבנת של מוריניו".

יואב 2 באוקטובר 2018

איך שפוגבה משחק- זה ספין מכובד מאד. לזאת היתה כוונתי. וכל רעש הרקע שהכרבולת הזה מספק ביום יום. נפלא פשוט.

ניינר / ווריור 2 באוקטובר 2018

הקדנציה הזו הוכיחה סופית דבר אחד: הוא מנוול אמיתי שלא מעניין אותו כלום חוץ מג'וזה מוריניו. פשוט אדם מתועב. חלום חייו היה לאמן את יונייטד ומה עשית כשקיבלת את הצאנס? הכל כדי שיזכרו אותך בתור המאמן הכי גרוע והכי שנוא בתולדות הקבוצה. תענוג לראות אותו מתבזה בשיא השפל.

יקיר 2 באוקטובר 2018

אני גם חושב שצריך לפטר את מוריניו, אמנם אין שחקן גדול מהקבוצה , בטח לא פוגבה, אבל עדיין הרעל שמוריניו פיזר חילחל לרוב הסגל וקשה ככה להמשיך.
במידה ובאמת זידאן מוחתם אז זה לא צריך להיות מעכשיו לעכשיו אלא לתת לקאריק את המושכות גם אם זה אומר שאת החודש הקרוב הוא יאמן נגד סיטי יובה וכו' ולתת לזידאן ללמוד ולהסיק מסקנות ממה שכן צריך לעשות ולשנות

כספרי 2 באוקטובר 2018

פשוט איש עלוב…

אייזיק 2 באוקטובר 2018

הפיסקה האחרונה שלך לחלוטין נוגדת את הפיסקה הקודמת (זו עם ״למה לא כתבתי לפני איקס שנים״ וגו׳. האיש תמיד היה סוציופת.

אלעדוס 2 באוקטובר 2018

כתפישת עולם בהתנגשויות מנג'ר-שחקן פומביות אני תמיד מצדד במנג'ר. לא טוב לך ? תוריד את הראש, תן את המקסימום ובסוף העונה אם לא מסתדר תבקש להשתחרר.
מוריניו הצליח להשניא את עצמו כל כך שאפילו פוגבה (מתנהג מכוער בפני עצמו) יוצא טוב מהעימות בינהם.
אנחנו נתאושש אבל כל רגע נוסף איתו מיותר ופתטי.

פה איתמר 2 באוקטובר 2018

באמת השאיר אדמה חרוכה בריאל?

ק. 2 באוקטובר 2018

השאיר בעיות ופילוג בחדר הלבשה, ניסה לסכסך בין סמלים כמו ראמוס וקסיאס למועדון.
זה שאנצ'לוטי הסדיר את העניינים די מהר זה משהו אחר

ניק 2 באוקטובר 2018

מקצועית לא, השאיר בסיס לקבוצה שלקחה אליפות אירופה שנה אחריו.
חברתית מאוד.

ק. 3 באוקטובר 2018

ומקצועית, כל ההדחות שלו מליגת האלופות מאז אינטר, כולל כולן, ואני יכול לעבור איתך אחת אחת מבעו משמרנות ופחדנות יתר. אנצ'לוטי עבר את החצי גמר עם הקבוצה הזאת, כי… המממ.. ניסה לנצח ולא לא להפסיד

שלמה 2 באוקטובר 2018

רונן צודק, המגיבים צודקים,
אך המצב חרה,
האשם כרגע באוהדים, התרבות והעדינות
בהם הם פועלים יש השפעה שלילית
על המועדון,
אמנם נגד ווטפורד הם העלו שלט על ידי
מטוס האומר שוודורד הוא מתכון לאסון,
וברשתות תובעים את פיטורי "המפוחד"
אך זה לא מספיק,
רק פגיעה ישירה בספונסרים יכולה להועיל, משקיעים רוצים שקט,
הרבה רעש מסביב תפגע כלכלית במועדון, ותטריד את המשקיעים,
וכמובן תפגע במניה אשר כבר נמצאת בירידה,
לגבי היום לדעתי ולנסיה פחות טובה מוולבס, ואיני צופה הפסד היום,
המצחיק הוא שישנם אוהדי יונייטד רבים,
רבים מאד המייחלים לתבוסה היום,
כדי לזרז את פיטורי מוריניו,
לסיכום:
אם יונייטד תפסיד היום יהיה רע,
אם תנצח יהיה רע יותר.

יואב 2 באוקטובר 2018

זאת התרבות(האנגלית) ממנה צמחה יונייטד. אני גם רוצה יותר קולניות(כי אני מהמזרח התיכון) אבל אני גם קצת מודע לחוצפה שבדרישה כזאת.

שלמה 2 באוקטובר 2018

אוהדי ארסנל הגיעו מאותה תרבות,
ונדמה לי שפעילותם לא הייתה עדינה
מידי, גם אוהדי ניוקאסל אינם חסידי אומות העולם, ביונייטד ההתנהלות האדמינסטרטיבית קיצונית לשלילה,
לא רק זאת, האוהדים שהם לקוחות
ראויים לפחות לתשובות מה קורה,
איזה שהוא כיוון לעתיד,
כרגע ערפל, אנדרלמוסיה, וחוסר מנהיגות,
בסוף זה יתפוצץ, יקח זמן, אולי אפילו
זמן רב, אבל תגובת האוהדים בוא, תבוא.

יואב 2 באוקטובר 2018

אפ אחד לא חייב תשובות. אנחנו לא מדברים על קריסת מועדון אלא על קבוצה לא טובה. זה קורה בכדורגל, למרות שהתפנקנו נורא בשלושת העשורים האחרונים.
ארסנל וניוקאסל זה מאד עדין. לא חושב שוונגר הלך בגלל משהו שהאוהדים שלהם עשו. גם הקיצוניות זקוקה לסיבה טובה יןתר.

קירקגור 2 באוקטובר 2018

בעיניי זו התנהגות ראויה מקהל שמראה שהוא לא איבד שמץ מהדי.אן.איי שלו. גם שלוש שנים לא מוצלחות, גם שש שנים, גם וודוורד, לא אמורים ליצור אווירה של כאוס שבו הקהל מכתיב התנהלות ברגע שאין אליפות.
זה לא אומר שהכל טוב, זה רחוק מלהיות, אבל הסיטואציה היא תוצר לא רק מקומי יחודי ביונייטד אלא בכל קבוצות העל. יש כאלו שמצליחות כרגע, יש כאלו שלא. בכולן מדובר בסכומי כסף מפלצתיים שיצאו משליטה ויצרו תאגידי הנהלה שביניהם לאוהדים אין קשר…

יואב 2 באוקטובר 2018

קירקגור, נכון.

סימנטוב 2 באוקטובר 2018

+1

אמיתי 2 באוקטובר 2018

מודה- חשבתי שמוריניו כן יצליח להתאים את עצמו למועדון. שכן יבנה משהו ושכן יהיה חיבור. טעיתי. אבל
צריך לזכור. זהו הכישלון הראשון של מוריניו. ושהוא דווקא כן התאים את עצמו למועדונים קודמים בהם עבד. גם אם בקטנה.
לדעתי הכישלון שלו נבע ממה שאנחנו רואים עכשיו- חוסר אמון – חוסר חיבור עם השחקנים. זה כישלון באימונים ובחדר ההלבשה קודם כל. הכדורגל הגרוע הוא סימפטום.
חששתי שנידרדר ככה אחרי הסר. לא דימיינתי שזה יהיה בצורה כזאת. לא בא לי לראות כדורגל כרגע

ק. 2 באוקטובר 2018

לא נכון. העונות האחרונות בצ'לסי פעמיים ובריאל גם היו כשלון מקצועי

אמיתי 2 באוקטובר 2018

כישלון? בריאל?- אליפות עם שיא נקודות. מול אחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה? בוא נהיה הוגנים. אפשר לומר לא הצלחה מסחררת. אבל בטח לא כישלון. גם דיי בנה את היסודות לזידאן. אליפות פריימרליג זו הצלחה. תמיד.
לפי הסולם שלך חצי מהמאמנים בערך הם כישלונות. יש באמצע.
ביונייטד הוא נכשל

ק. 2 באוקטובר 2018

הבנת הנקרא חבר. ההתייחסות לעונה האחרונה בכל קדנציה

אמיתי 3 באוקטובר 2018

בעל הבלוג התייחס לקדנציה. אני התייחסתי למה שהוא כתב. ולכן גם התייחסתי לקדנציה. אתה התייחסת למה שאני כתבתי. ועכשיו אתה מסביר לי הבנת הנקרא..
בוא. עזוב. במקום לחפש קטנות להתווכח עליהן אפשר להתייחס לעיקר

ק. 3 באוקטובר 2018

העיקר הוא כדורגל רע מאז ה5:3 מול טוטנהאם בצלסי בעונת האליפות האחרונה שהובטחה בינואר

אמיתי 3 באוקטובר 2018

דרגת הייטריות- טראמפ ואמת

קירקגור 2 באוקטובר 2018

אמיתי חסר אופטימיות? עכשיו אני מודאג…

אמיתי 2 באוקטובר 2018

צחוק צחוק מה ששובר אותי זה לא הכישלון המקצועי. זה כל הסחלה שלא מפסיק לצאת. זה האח הגדול גירסת מוריניו

יוסי מזרחי 2 באוקטובר 2018

בסגאת הויכוחים סביב הקבוצה, בכל המסגרות שאני רואה, הולכים על ראשים ולא על מתווה לשינוי.
אי אפשר להגיד בנשימה אחת, שאת הבעליו ונציגם מעניינת רק שורת הרווח ולא לגזור מזה כלום. אני לא בא להגן על מוריניו אני רחוק מלהיות מאושר ממה שאני רואה,אבל גם אם התוצאות הן לא מה שהיינו רוצים אי אפשר להמנע מלהציע עוד הסבר על מה שקרה ואיך הגענו לכאן.
הרי בסוף העונה שעברה, הצביעו כולם על שינוי לטובה במצב הכללי של הקבוצה,אמנם לא תארים אבל אמרנו לעצמנו,שחזרנו להיות קבוצה, יש מנגר חזק ועם התאמות מסוימות,פנימה והחוצה, העונה הזו תהיה טובה יותר. חשבנו כולנו שפוגבה יפרח וסנצז יתחיל לשחק. בפועל המציאות היתה אחרת.
במקרה של סנצז זה לא קרה רק באשמתו. במקרה של פוגבה, שחקן של מאה מליון, אחרי תקופת הסתגלות רצינו שימשוך את הקבוצה וזה מה לעשות לא קורה מסיבות שדנו בהן מספיק. בין יתר התקלות, כשלא הולך כלום, נכנס משתנה נוסף ושמו הפוליטיקה של וודורד.
ההכנות לעונה החדשה, רכש ומכירה ,נעצרו מינהלתית ומרביתן לא יצאו אל הפועל. בקשות המאמן לא נענו ומעבר לפגיעה מקצועית, התערער מעמד המאמן גם מול שחקניו ובעיקר מול פוגבה.
במתימטיקה מינוס כפול מינוס נותן פלוס, אצלנו שני המינוסים האלה נותנים,ראה זה פלא,מינוס. רוצה לומר שמכל הסיבות שאנחנו כבר יודעים, העימות בין השניים הוא הענין המרכזי של הכשלון המסתמן. יש מספיק ביקורת כלפי מוריניו שאולי צריך ללכת, אבל לא תיתכן התנהלות כזו של פוגבה עיר מרכזי על פי התכנון, שלא מצליח לשמור על רצף סביר ולא משפיע על הקבוצה שעוברת בלי תגובה של ההנהלה ולרצות באותה הזדמנות שהקבוצה לא תיפגע.( כדאי לקרא את מה שאומרים באנגליה על פוגבה, שירר היום, ואחרים בשבועו הקודמים.) אין מצב כזה ובאף קבוצה בעולם מצב כזה לא היה מתאפשר. בין הגדולות באמת מקבוצת הייחוס שלנו, באף אחת מהן לא היו מזיזים מאמן ומשאירים את השחקן, (בסיטואציה כזו).כשיש שיקולים זרים של הצ'רמן, מול המנגר ,למה אפשר לצפות? מוריניו לא מתאים לך? נא לפטר עוד לפני העונה (זידאן הרי פנוי…),אחרת תמוך בו ובדרישות המקצועיות . כששום תהליך אינו מקצועי באמת והצ'רמן משחק משחק משלו אלו הן התוצאות, גם אם מישהו אחר היה המאמן. מי שיגיד שמוריניו קיבל מה שרצה בעונות הקודמות ולא הביא תוצרת, אני מפנה אותו לקלופ שקנה ורכש וממשיך ולגוורדיולה שגם הוא מתעדכן כל הזמן ולהשוות מי קיבל מה, כמה ועל איזה בסיס הוא עבד.

עכשיו אני נשמע כמעריץ של מוריניו. *שטות שאין למעלה ממנה*.

אני רוצה שילך כדי לקבל מאמן מודרני ,אם אפשר תוקפן ואגרסיבי. אני רוצה מעל לכל שהקבוצה שלי תיראה כמו שהיתה לפני כמה שנים ויש לה אמצעים לכך, אני רוצה מאמן שיראה בהכנסת שניים שלושה צעירים בכל שנה לסגל ולהרכב את אחד משיאי הצלחתו, ומוריניו לא כזה.
במאמר מוסגר, אני לא בטוח שפתרונות פלא כמו זידאן הם הפתרון.
זה נראה לי יותר שליפה מחשיבה מקצועית עמוקה.מישהו יתן לו שנתיים להתארגנות?? הוא יכול לבנות קבוצה?? הרי לא מביאים מאמן רק כדי לשמור על שחקנים מהמדינה ממנה בא.
משמעות הדברים בעיני, היא שאסור להמשיך ולהתפרע. צריך לעבור תהליך חשיבה והגדרת מטרות מחדש.זה לא יכול להתבצע עם וודורד אלא דרך מערכת ניהול מקצועי ואפילו אם זה אומר שמוריניו יסיים את העונה אצלנו.
אסור ,שבמלחמה הזו ינצח פוגבה ויחייך וודורד כי המשמעות היא דריכה במקום שזה ללכת אחורה ובעוד שנתיים נהיה שוב באותו מקום רק עם פחות שערות על הפדחת.
אני לא חושב שיש כאן משחק עצבים ומוריניו רוצה להיות מפוטר. לדעתי הוא מעריך ששינוי פרסונאלי בינואר יתן תוצאות טובות. חיזוק מרכז ההגנה ואולי מישהו במקום פוגבה יכולים להביא לתוצאות שונות לגמרי על בסיס הסגל הזה,
לדעתי לשם מכוון מוריניו, ורק כאופציה שניה יבוא פתרון של פיטורים. גם וודוארד לא בדיוק בעמדה של כל יכול. שהרי אם הבורד לא כיוון אותו עד עתה, עכשיו הוא לא מחליט לבד.לא מתוך ידיעה אלא הרגשה כזו.

יעקב 2 באוקטובר 2018

שינוי פרסונאלי באמצע השנה ???
לא ישאר כלום עד אז ….

אגב אתה צודק לגבי פוגבה .אסור שהוא ינצח במלחמה הזו ולכן גם אותו צריך למכור בינואר .
גם פוגבה עושה לא מעט נזק לעצמו – לא בטוח שקבוצות גדולות ירצו לקחת את הילד הזה. הוא יכול לערער את האיזון.

לגבי זידאן -נראה כמו שליפה .לא מספיק ניסיון וקבוצה כמו ריאל לא תהיה לו כאן.

מבחינת הכסף שהושקע – הפער מסיטי וליברפול הרבה יותר קטן בכסף מאשר במגרש.

דנידין 2 באוקטובר 2018

מסכים לגמרי, החלום שלי (אני יודע שלא יתגשם) מסיבת עיתונאים…ג׳ו מוריניו out פוגבה out ומשם חישוב מסלול עם מי שלא יהיה.

אריק 2 באוקטובר 2018

"באף קבוצה בעולם" – נו באמת. בשתי קבוצות קרה עם החלאה הזה בדיוק את זה. שתי קבוצות שמצליחות לא רע.
שתי הקבוצות גם בחרו להשאיר את הכוכבים שמוריניו ניסה ללכלך והרוויחו מכך בענק.
יונייטד צריכה צוות מקצועי כדי שוודוורד לא ינהל את הכדורגל במועדון אבל בראש ובראשונה אסור לאפשר למוריניו את מחר בבוקר אפילו, מרעיל הבארות זהה חייב להסתלק מהמועדון וכל דקה שהוא שם היא דקה רעה למועדון.

יוסי מזרחי 3 באוקטובר 2018

באף קבוצה אריק,באף קבוצה.
הזארד בצלסי לא הרשה לעצמו להתראין ולזרוק לאויר את מה שפוגבה מרשה לעצמו.
הזארד לפני הסיכסוך עם מוריניו,נתן תצוגות כדורגל שפוגבה נותן רק בפליסטיישן.
בריאל, מרכז העימות היה עם קסיאס שהיה אייקון בריאל ובחדר ההלבשה מה שפוגבה לא היה ולא יהיה.
בסוף הדרך שם מוריניו צדק כשהזיז את קסיאס,אבל מה אני מנתח אחרים, אין לי מספיק צרות משלי?

קירקגור 2 באוקטובר 2018

בעיני גם אין ספק שהאשם הגדול במשולש של הנהלה-מוריניו-שחקנים (פוגבה) הוא ההנהלה (מדברים רק על וודוורד אבל אולי הגיע הזמן שיהיה רווח יותר בקרב האוהדים מי עוד מעורב בקבלת ההחלטות ואז אולי ללחץ אם יצטרך לבוא יהיה יותר אימפקט).

אבל… בפריזמה של מוריניו – הוא עשה הכל בעקשנות ובחוסר קלאס שתקע אותו וזו אשמתו בלבד. ובהיבט כדורגל – עם כל המקלות בגלגלים הקבוצה נראית כמו שהיא באשמתו ולא בגלל שלא הביאו עוד בלמים או קשר תוקף. מסופקני אם יש מישהו שחושב שזה היה גורם לנו להראות קבוצה דורסנית או מהנה, וגם לא מצליחה.

ובפריזמה של פוגבה – אם אנחנו כאוהדים (ברור לי שכל העולם נועץ עיניו לדיונים בדה באזר) נפסיק לדון בו כאילו הוא פקטור, נגלה שהוא לא פקטור. זאת אשמת ההנהלה שהפכה אותו לסופרסטאר ומנהיג (כראוי למנהלים היום, מנסיוני בעולם המוזיקה, שיותר חשוב להם כמות העוקבים שלך ממה שאתה באמת מייצר) וגם אשמתו של מוריניו – תריב איתו על מה שהוא לא מספק על הדשא, לא על האינסטגרם שהוא מעלה כשבחרת לא לשים אותו בהרכב. רוצה לומר – יכול להיות שצריך להפטר ממנו עכשיו, יכול להיות שבקבוצה תחת הנהגה אחרת בציפיות אחרות הוא דווקא יכול להיות חלק מקבוצה טובה (חלק ולא מוביל), אבל לא צריך להתעסק בו יותר. שהמנג'ר הבא יחליט אם לחתוך או לתת צ'אנס ואיך שהוא על המגרש ולא ברשת החברתית יהיה הפרמטר.

יוסי מזרחי 2 באוקטובר 2018

כדאי לקרא מה אמר עליו שירר היום

קירקגור 2 באוקטובר 2018

לא קראתי. היכן?

יוסי מזרחי 3 באוקטובר 2018

שירר: פוגבה לא ראוי לצחצח את נעלי כוכבי העבר
אגדת הפרמייר ליג תקף בעוצמה את הצרפתי של מנצ'סטר יונייטד: "בעבר, למועדון הזה הייתה עוצמה, אהבתי את המאמן שלו, אבל עכשיו הכוח בידי השחקנים" (17 תגובות)

עוד האשים האנגלי: “פוגבה הוא ההעברה היקרה ביותר בתולדות השדים האדומים, אבל צריך רגע לעצור ולחשוב על שחקני עבר גדולים שלבשו את המדים של המועדון הזה. אפילו כאלוף העולם, הוא אפילו לא ראוי לצחצח את הנעליים של השחקנים שעשו היסטוריה עבור הקבוצה הזו”.

קירקגור 3 באוקטובר 2018

הימים ששירר מתגעגע אליהם הם ימים בהם הוא היה האחרון שהיינו מקבלים ממנו חוות דעת אישית :) גם אני חושב שפוגבה עדיין לא ברשימת שלושים השחקנים הכי טובים/חשובים שהיו למועדון. זו עדיין אשמת ההנהלה ומוריניו שהחזירו את פוגבה והחליטו להפוך אותו לסמל של הקבוצה מבלי לקחת בחשבון את ביצועיו במגרש או את שיקול הדעת של המנג'ר שעשה אותה אגדי.
הוא עדיין בכלל לא האישו. צריך הנהלה תקינה שמגבה מנג'ר שמגיב למציאות, ושלו יהיה את המנדט להחליט אם לספסל, להרכיב או להעיף אותו וכל שחקן אחר.

שלמה 3 באוקטובר 2018

שירר אמר, אז מה,
שירר אוהד יונייטד?
איכפת לו מיונייטד?
אז אמר, מעניין לי את התחת,
שירר מתפלל שמורינו לא יפוטר השבוע, הרי בשבת פוגשים את ניוקאסל, לא?
התנהגות פוגבה מגעילה,
אך ממה זה נובע?
הסיפור מורכב הרבה יותר.

אמיל גרשוני 2 באוקטובר 2018

משאיר אחריו אדמה חרוכה? אולי עוזב בטונים צורמים אבל הוא משאיר קבוצות הישגיות בטווח המידי.
חלק גדול מהבסיס של ריאל מדריד שזכתה בארבעה מחמישי גביע אירופה האחרונים שיחקו גם תחתיו. כבר המנג'ר שבא אחריו אנצ'לוטי הצליח לזכות בגביע עם האוזניים הגדולות בלי יותר מדי שינויים. רק עשה להם טוב להיפטר מקסיאס שפשוט כבר לא ברמה ולא סתם הוא מצא את עצמו בפורטו ולא בבאיירן.

בצ'לסי בקדנציה הראשונה הוא השאיר קבוצה בלי מאמן של ממש הגיעה לשני גמרים והתחרתה על האליפות עד המחזור האחרון.
בקדנציה השנייה הקבוצה לקחה אליפות כבר בעונה שלאחריו (למרות שפה צריך לסייג שבאמת היו יחסית שינויים מהותיים).

הקבוצה היחידה שניזוקה מאוד מהעזיבה היא אינטר ודווקא שם אולי העזיבה הייתה החלקה ביותר. הקבוצה הגיעו לאיזשהו מיצוי מסוים עם שחקנים מבוגרים ועשתה החלטות לא טובות. גם כן לא הייתה קריסה מוחלטת מידית ואת העונה לאחריו היא עוד סיימה כסגנית ורק לאחר מכן באה הנפילה שנמשכת עד היום.

אסף the kop 2 באוקטובר 2018

בסוף תקבלו את גרנט…

יואב 2 באוקטובר 2018

אסי, אנחנו לא כמוכם. לא מביאים ישראלים(:

ניר 2 באוקטובר 2018

אני יודע שזה חלום באספמיה אבל הייתי רוצה לראות את סקולס מאמן, ואם אין ברירה, אז את גיגס או קין. רק מישהו שגדל באתוס היונייטדי של פרגוסון יודע מה הציפיות מהקבוצה ואיך לעשות את זה. ככל שחולף הזמן, הסיכוי שזה ייקרה קטן, וחבל.

אריק 2 באוקטובר 2018

הבעיה הגדולה של התהליך של בונה הקבוצות לטווח אורך, ז'וזה מוריניו, זה שהוא עוזב את יונייטד במקום נמוך יותר משקיבל אותה. למרות שעד הקיץ קיבל כל מה שרצה למרות שהוציא יותר כסף מקלופ על סגל שהיה במקור טוב יותר, הוא משאיר קבוצה במקום רע יותר. כל הרכש שלו כשל בין הצורה מוחלטת לבין סתם ללא עתיד במועדון (אולי דווקא השניים של הקיץ הזה, יצליחו מי יודע? אחרי הכל יהיה להם אולי צ'אנס עם מאמן נורמאלי).
והבעיה יא גדולה כי זה מאמן שלשי ברציפות שמסיים נמוך משהתחיל, ולכן כדאי שמישהו אחר יחליט ביחס לרביעי.

קירקגור 2 באוקטובר 2018

לו יהי…

קירקגור 2 באוקטובר 2018

על אף שמעולם לא הייתי מחסידיו, עצוב לי לראות שזה הגיע לכך, גם עבורו ולא רק עבור המועדון.

אבל כפי שאבי ניסח את זה הבוקר:
He's such a fucking sourpuss

ועל כך במשפחה שלנו אין מחילה.

אבי () 2 באוקטובר 2018

אדמה חרוכה? כבר מכינים את התירוצים למאמן הבא? מוריניו תמיד היה פרחח והוא לא נכשל בגלל השטויות שהוא פולט במסיבות עיתונאים.

הדפוס המדאיג באמת הוא שמוריניו הוא כבר המאמן השלישי שנכשל ביונייטד מאז שפרגוסון פרש. גם ואן חאל וגם מוריניו פתאום שכחו לאמן כשהם הגיעו ליונייטד? אפילו מויס, שמעולם לא היה צריך להתמנות, יכול היה להוציא יותר מהסגל שהיה לו אם הוא היה מקבל גיבוי מההנהלה. וזידאן יושיע אותנו?

יואב 2 באוקטובר 2018

האדמה לגמרי סבבה מבחינתי(סגל ווייז). יהיה דיסקו בלעדיו. או לפחות רוקנרול אמיתי.

אופיר 2 באוקטובר 2018

אין איזה סעיף בחוזה שמאפשר למועדון לפטר מנג'ר שלא מתבייש לספר לכל העולם במשך קיץ שלם כמה הכל מחורבן בלי פיצויים? משהו שקשור להלבנת פני המועדון ברבים, ביזוי הסגל הקיים, הרס תדמיתי?

בואו נאמר את האמת: כמנג'ר בטופ העולמי הוא גמור, והיה כזה עוד לפני יונייטד.

שי ס. 2 באוקטובר 2018

תחנה הבאה פריז

אופיר ממן 2 באוקטובר 2018

דורפן,
אני חושב שתכלס כולנו ידענו מי זה מוריניו ורבים מאוהדי יונייטד לקו באפקט פורר או אפקט מעל הממוצע.
לגיטימי, כולנו מקווים שהסיפור שלנו יהיה טוב.

דונאדוני 3 באוקטובר 2018

נהדר.
הפכתם לליברפול.
נקווה שליברפול לא יהפכו ליונייטד.

יוסי מזרחי 3 באוקטובר 2018

על אף מצבנו הקשה כרגע, שני הנבואות שלך לא יקרו. לא זו ולא זו.

טל המנצ'סטרי 3 באוקטובר 2018

גם ולנסיה מהמקום ה 14 בספרד ותחילת עונה לא טובה משחקת, מכוונת, בנויה על הנעת כדור שאתה מצפה לראות מקבוצה אירופאית מתקדמת. לראות את זה לעומת הניסיון ההתקפי היחיד של יונייטד, להגביה לרחבה, כל אחד ומכל מקום מבלי לנסות סגנון אחר, זה כואב בבטן. אנחנו משלמים מחיר בסגנון כי מוריניו בחר שיונייטד תשחק על האיש הגדול והחזק ברחבה, לא אשמה של לוקאקו אבל יש סיבה מדוע הוא מתקשה מול שחקני הגנה טובים וחכמים יותר, הליקויים הטכנים הבולטים שלו כשהוא צריך לעשות עם הכדור יותר מאשר להתמקם סביב רחבת החמש, לנוח או לדחוק מקרוב. הוא גולסקורר, אבל במחיר שאני לא חושב שמועדון כמו יונייטד צריך לשלם. מה פלאייני תרם או אמור היה לתרום אתמול? העובדה שהוא באנקר מצד מוריניו ולא משנה מה, איך ומול מי מלמד על ההתיישנות שחלה על מוריניו המנג'ר, זה די מביך וכשאתה מסתכל ורואה מה קורה מסביב מצד מנג'רים צעירים אחרים. הגדולה של פרגי היא שהוא תמיד ביקש ללמוד ולהתאים את עצמו למציאות משתנה, מוריניו לעומת זאת בחר להיות ארסן ונגר.

רומן 3 באוקטובר 2018

רומלו הוא הנפילה ההכי גדולה של מוריניו.
עם חלוץ טכני הכל היה נראה אחרת.
אגב פוגבה היה מעולה אתמול, הוא שם לו כדור בדקה ה8, שחלוץ כמו אגוארו כובש משם בלי בכלל להתקשות. העגל עצר, הסתובב והחנה עם הגב לשער .

holden 3 באוקטובר 2018

כל מילה.
רומלו בנוי היטב, חסון ,מוצק, אבל עושה הכל הפוך,
הוא מזכיר לי את הילדים מגודלי הגוף בהפסקות בבית ספר שבמשחק כדורגל מגינים עליו עם הגוף או מה שנקרא-עם הגב לשער,
עם לרומלו היה את הזריזות והחדות יכל להיות חלוץ משנה משחק,
סוג של סמואל אטו או דרוגבה,
ההבדל שדרוגבה קליל כמו איילה ורומלו שלנו יותר כמו סוס יאור או קרנף,
בהחלט נפילה ענקית של מוריניו

אריק 3 באוקטובר 2018

קבוצה בהמתנה. הסתכלתי על פוגבה אתמול, מצד אחד היו כמה תאקלים של באיי, שחשבתי איך הייתי שמח לראות שזה פוגבה עושה את זה, הוא לא. לא מתאקל. לא חוטף. כלום. מצד שני, יונייטד תלויה בו באופן מוחלט בהתקפה. מאטיץ מזעזע, פלאייני – פלאייני. רק הוא מוסר קדימה ושם יש את ההוא, שנראה כמו אלכסיס סנצ'ס, אבל אין מצב שזה הוא ואת לוקאקו (לא מזלזל בו חלילה אבל במשחק שיונייטד משחקת הוא אבוד). מה לעזאזל הוא יכול לעשות? לבעוט עונשין! אבל אתמול הוא פשוט לא רצה להציל את מוריניו אז נתן לאלכסיס ולוקאקו שלא ממש מכירים במוגבלויות ורצו לבעוט, לבעוט. הבעיטה האחת שלו היתה כשולנסיה בא הזיז את כולם שם לו את הכדור ואמר, אתה תבעט. שכונה. קבוצה שמאחרת למשחק בית. שכונה. אבל יונייטד היא עסק שבמקרה עוסק בכדורגל. הרי הגלזרים לא היו נותנים לאנשי כדורגל, חלילה,לנהל את הכספים, אז למה לתת לאנשי כספים לנהל את הכדורגל? כי הכדורגל הוא שולי, הוא סרך עודף (ככה כותבים?) ואני חייב לומר שאם אני זידאן וההצעה אכן באה אני חושב פעמיים ואז עוד פעמיים.
המנכ"ל סופר קליקים וריטוויטים וטראפיק כמדד להצלחה, לא תארים. והוא אחראי על הכדורגל לעזאזל.

ארז 3 באוקטובר 2018

סרח.

matipool 3 באוקטובר 2018

אם הייתי אוהד יונייטד, הייתי משתגע מהצורה שבה פוגבה רץ על המגרש. ריצה קלה ונונשלנטית במין סוג של קפיצות איילה כאלו.

ניר 3 באוקטובר 2018

פוגבה, למרות כל מה שקורה סביבו, נתן משחק מאוד טוב ונראה כמו היחיד ביונייטד שיכול לקרות למשהו לקרות.

כספרי 3 באוקטובר 2018

באסה גדולה…
לפחות שפילד יוניטד נותנת הצגות

רומן 3 באוקטובר 2018

אגב למה שלא תתיחסו לאמריה הבאה של מוריניו?
"יש דברים שקשים עבורי להגיד, אני חושב שיש מספיק סיבות כדי לבקר אותי"
כל הזמן אומרים פה כמה הוא חרא וכמה שחצן וכמה יורד על השחקנים שלו, אז הנה לכם.
לא זוכר את פפ אומר משהו כזה אחרי השפלות שהוא אכל.

יואב 3 באוקטובר 2018

יש עוד רומן, יש עוד…לא מאד משפר ביטחון הדבר הזה. בטח כשאתה לוקח בחשבון שהוא האחראי לכל מה שנכתב למטה.
"We don't have the technical quality to build from the back.

"We tried to do something we did well which was to stop a fast team on the counter attack. We knew we wouldn't create 20 chances.

"Our attacking players aren't in their best moments of confidence and individual level. We thought with three or four chances we would score and win the game.

קירקגור 3 באוקטובר 2018

עזוב רומן… פפ דאג להיות פחות מושפל על המגרש, זה הכל. חוצמזה, זה לפני או אחרי שהוא ביקר את היכולת הטכנית הלקויה של החלק האחורי לתרום להתקפה כשהוא עושה חילוף אחד?

S&M 3 באוקטובר 2018

צחקתי בקול:
בניגוד למשחקים מאכזבים קודמים, מוריניו נמנע מלמתוח ביקורת גלויה על ההנהלה ומדיניות הרכש בקיץ האחרון. "יש דברים שקשה לי לומר. אני לא רוצה למשוך עוד אש עם דיבור פתוח מדי"

מנג'ר תותח. נותן גיבוי להנהלה.

שלמה 3 באוקטובר 2018

ראיתי משאל אוהדים אשר הגיעו למשחק בכמה רשתות,
ושיחות עם האוהדים, 100% תומכים
בפול פוגבה, שוחחתי עם מס' אוהדי
יונייטד כולם ללא יוצא מן הכלל אינם מוכנים לוותר על פוגבה,
רק בדה באזר רוצים שפול פוגבה יעזוב,
אני תומך במאת האחוזים בפוגבה על
כל מגרעותיו,
הביקורת של שחקני עבר, או אוהדים
אינטילגנטים כל שהם בישראל איני מזיזה לי,
מקווה לטוב, החרה הזה חייב להסתיים,
מקווה בשנים הקרובות.

אסף the kop 3 באוקטובר 2018

המקצוענות שלכם מתחת לכל ביקורת.
ככה השחקנים מעקבים את פתיחת המשחק ב 5 דקות בשביל לצפות בסוף של חצי הגמר גביע וינר בכדורסל ?
פשוט ביזיון היחס הזה לצופים במגרש.

Comments closed